Armada Law Company @armadalaw Channel on Telegram

Armada Law Company

@armadalaw


Armada Law Company (English)

Are you in need of legal advice or representation? Look no further than Armada Law Company! Our Telegram channel, @armadalaw, is dedicated to providing top-notch legal services to individuals and businesses alike. With a team of experienced lawyers specializing in various fields of law, we are here to assist you with any legal matter you may encounter. Whether you are dealing with a personal injury case, need help with business contracts, or require guidance on estate planning, Armada Law Company has got you covered. Our commitment to excellence and client satisfaction sets us apart from other law firms. Join our Telegram channel today to stay updated on the latest legal news, tips, and resources. Let Armada Law Company be your trusted partner in navigating the complexities of the legal system.

Armada Law Company

25 Nov, 12:11


📌 Додаткова винагорода військовослужбовцям в розмірі 100 тис. грн: актуальні питання.

Ще 28 лютого 2022 року Урядом прийнято постанову Кабміну № 168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану”, яка передбачає виплату додаткової грошової винагороди та винагороди за особливості проходження служби під час воєнного стану.

Так, згідно з Постановою на період дії воєнного стану додаткова винагорода в розмірі 100 тис. грн. виплачується військовослужбовцям в розрахунку на місяць пропорційно часу безпосередньої участі у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України.

Однак, часто військовослужбовці задаються питанням: як підтвердити сам факт участі у бойових діях з метою отримання додаткової винагороди?

📍Розберемось з актуальним питанням новій оглядовій статті юриста ЮК "АРМАДА" Віталія Сирохмана.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

25 Nov, 10:46


📍 ЗМІНИ У ПРОЦЕДУРІ БРОНЮВАННЯ ТА ОТРИМАННЯ СТАТУСУ КРИТИЧНО ВАЖЛИВОГО ПІДПРИЄМСТВА

📆 З 1 грудня 2024 року набирає чинності постанова КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 22.11.2024 № 1332, якою викладено у новій редакції Порядок бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 №76.

📌 Перш за все інформуємо, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який вони надані, але не довше ніж до 28 лютого 2025 р.

📌 Строк дії рішень щодо визнання підприємств критично важливими, які є чинними станом на дату набрання чинності цією постановою, але строк дії яких закінчується до 30 листопада 2024 р. (включно), продовжується до 31 грудня 2024 року.

📍 Щодо основних змін у процедурі отримання статусу критично важливого підприємства.

Алгоритм визнання підприємств критично важливими не змінюється. Як і раніше підприємство звертається до відповідного Міністерства або ОВА для отримання такого статусу.

📌Проте, відтепер для приватних підприємств є обов'язковими наступні критерії:
- нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (20 тис. грн на 15 листопада 2024 року). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тис. гривень.
- відсутність заборгованості по сплаті усіх податків.

📝 Зауважуємо, що у загальній кількості військовозобов’язаних, не враховуються військовозобов’язані жінки. Військовозобов’язані з відстрочками включаються до розрахунку. Також до обліку додаємо осіб, заброньованих відповідно до постанови КМУ № 45.

Незабаром розглянемо і інші зміни, які були запроваджені КМУ.
________________________
📌 Напишіть нам, якщо бажаєте отримати юридичну консультацію👇

‼️ @armadalawcompanybot

Armada Law Company

25 Nov, 07:19


📌 На практиці майже кожне підприємство стикається з необхідністю придбання нерухомого майна для здійснення господарської діяльності.

Якщо продавець є резидентом і процедура купівлі-продажу, сплати податків у такому випадку є більш зрозумілою для підприємців, то якщо підприємство має намір придбати майно у нерезидента – виникає багато питань.

⚖️ Факти справи. До ЮК «АРМАДА» звернулось підприємство, яке мало намір придбати у громадянина Турецької Республіки нерухоме майно загальною вартістю 13 млн. грн. Так, продажу підлягали нежитлові будівлі, а також обʼєкт енергетичної інфраструктури, що потребував додаткового врегулювання та підготовки документів.

Детальніше про те, як було вирішено запит клієнта читайте за цим посиланням 👈

Armada Law Company

22 Nov, 07:18


📌 Ведення господарської діяльності в мережі інтернет ставить перед підприємством цілий ряд питань, однією з яких є оформлення взаємодії з потенційним клієнтом.

Як попередити клієнта по порядок продажу товарів або надання послуг? Яким чином надати інформацію про ведення діяльності так, щоб клієнт міг визначитись підходять йому такі вимоги або ж ні? Як повідомити всіх потенційних клієнтів про умови співпраці?

Відповіддю на вищевикладені питання є договір публічної оферти.

З такими договорами ми постійно зустрічаємось у повсякденному житті: при купівлі товарів в інтернет-магазині, при замовленні послуги на сайті, при користуванні стрімінговими сервісами або навіть соціальними мережами.

Тож для чого потрібен договір публічної оферти, хто його повинен складати, які сторони цього договору та інші його особливості ми розберемо у оглядовій статті юриста ЮК "АРМАДА" Ігоря Дубенка.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

21 Nov, 10:15


📌 У той час, коли єдиний засновник підприємства, який є його керівником, помирає – постає питання: яким чином підприємство може продовжувати здійснювати господарську діяльність?

У такому випадку закон дозволяє призначити управителя корпоративними правами на час до моменту прийняття спадщини спадкоємцями.

⚖️ Факти справи. До ЮК «АРМАДА» звернулось підприємство, засновник якого помер. Ускладнювало ситуацію те, що засновник також був керівником цього підприємства. У даному випадку підприємство не знало що робити далі, до прийняття спадщини спадкоємцями.

Детальніше про шляхи вирішення клієнтського запиту читайте в кейс-ревʼю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

21 Nov, 09:01


🔊🔊🔊 НАГАДУЄМО 🔊🔊🔊

Сьогодні, 21.11.2024 о 15:00 за Києвом відбудеться БЕЗКОШТОВНИЙ ВЕБІНАРІ на тему:

📍 Відшкодування воєнних збитків: еволюція судової практики та тренди 2024 року.

На вебінарі поговоримо про:
✓ Зміни судової практики у спорах проти рф в Україні;
✓ Ключові тренди цього року в напрямку відшкодування воєнних збитків;
✓ Залучення державних корпорацій рф в якості співвідповідачів, доктрину alter ego;
✓ Практику європейських судів у спорах проти рф та російських компаній;
✓ Розшук активів рф за кордоном для їх подальшого стягнення.

Реєстрація на вебінар за цим посиланням 👈

Armada Law Company

21 Nov, 07:15


💼 В ідеальному світі, перемога в суді проти податкових органів мала б гарантувати бізнесу швидке і беззаперечне виконання судових рішень. Проте реальність в Україні, на жаль, дещо інша.

📝 У новій оглядовій статті адвоката податкової практики ЮК "АРМАДА" Олександра Шумського, обговорюються ключові проблеми, з якими стикається бізнес на етапі виконання судових рішень.

👉 Серед них, зокрема:

Бюджетне відшкодування ПДВ: податкові органи часто затягують процес, попри чіткі норми Податкового кодексу України.

Розблокування податкових накладних: навіть після судової перемоги, рішення можуть не виконуватись через зволікання або бюрократичні зловживання.

📌 У статті розкрито, як діяти в таких випадках, щоб захистити свої права та отримати належне виконання рішення від податкових органів.

🔗 Читайте більше про те, як бізнесу діяти в умовах правової невизначеності, та які механізми працюють у реальних кейсах, за посиланням.

Armada Law Company

20 Nov, 15:02


📌 Керуючий партнер ЮК "АРМАДА Олександр Кузнєцов та радник практики кримінального права та процесу ЮК "АРМАДА" Віктор Дасюк виступили в якості спікерів у вебінарі, організованому офіційним тендерним майданчиком системи Prozorro - E-Tender.ua.

📍Тема вебінару: Дискримінаційні умови в тендерній документації: правові наслідки та відповідальність.

Про що говорили на вебінарі:
1. Актуально про дискримінацію в публічних закупівлях:
🔹Поняття та типові види дискримінаційних умов у тендерній документації
🔹Необгрунтовані технічні вимоги
🔹Дискримінаційні кваліфікаційні критерії
🔹Безпідставні вимоги до досвіду
🔹Механізми виявлення та способи оскарження дискримінаційних умов
🔹Практика АМКУ щодо розгляду скарг.

2. Кримінальна відповідальність в публічних закупівлях при застосуванні дискримінаційних умов
🔹Склади релевантних злочинів
🔹Детально про ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем) та ст. 367 ККУ (Службова недбалість)
🔹Аналіз судової практики
🔹Алгоритм дій при виявленні ознак кримінального правопорушення
🔹Робота з правоохоронними органами

Дякуємо партнерам з E-Tender за можливість ділитись практичним досвідом.

Переглянути запис вебінару можна за цим посиланням 👈

Armada Law Company

20 Nov, 12:54


📈Проміжні результати опитування, яке проводить міжнародна юридична асоціація «UKRAINIAN REVIVAL» спільно з юридичною компанією «АРМАДА», показують, що більшість респондентів зазначають суттєві витрати на процедуру фіксації воєнних збитків серед ключових проблем, з якими вони зіткнулись під час роботи над цією процедурою.

💵 Тому сьогодні згадаємо про litigation finance й можливість поділити фінансовий тягар із фондами, що спеціалізуються на інвестиціях в судові спори.

Детальніше про те, як працює механізм фінансування судових процесів читайте в статті співкеруючого партнера ЮК "АРМАДА" Іллі Шевченка за цим посиланням 👈

Armada Law Company

20 Nov, 09:30


❗️Запрошуємо Вас взяти участь у БЕЗКОШТОВНОМУ ВЕБІНАРІ, який відбудеться 21.11.2024 о 15:00 (за Київським часом), на тему:

📍 Відшкодування воєнних збитків: еволюція судової практики та тренди 2024 року.

На вебінарі поговоримо про:
✓ Зміни судової практики у спорах проти рф в Україні;
✓ Ключові тренди цього року в напрямку відшкодування воєнних збитків;
✓ Залучення державних корпорацій рф в якості співвідповідачів, доктрину alter ego;
✓ Практику європейських судів у спорах проти рф та російських компаній;
✓ Розшук активів рф за кордоном для їх подальшого стягнення.

Реєстрація на вебінар за цим посиланням👈

Armada Law Company

20 Nov, 07:23


📌 Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» визначено обов’язок юридичних осіб підтримувати актуальну інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (далі – КБВ) або його відсутність та структуру власності, а також подавати інформацію про КБВ або про його відсутність та структуру власності для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

🔴 З 1 вересня 2024 року виявлення розбіжностей між даними в реєстрі та фактичними даними може призвести до адміністративних штрафів та негативних наслідків для бізнесу, включаючи ускладнення у відносинах з фінансовими установами.

❇️ У новій оглядовій статті юристки ЮК "АРМАДА" Соломії Давидович ми детально розглянемо актуальні аспекти законодавчого регулювання подання інформації про КБВ, процеси виявлення та виправлення недостовірних даних, а також юридичні наслідки за порушення цих вимог.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

19 Nov, 13:11


⚖️ Аудит критично важливих підприємств проведено: що буде далі?

За період з 08.10.2024 по 15.11.2024 року Міністерства та Обласні військові адміністрації утримувались від прийняття рішень про визначення підприємств приватного сектору критично важливими.

📍 Під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з 1 грудня діятиме новий порядок бронювання працівників. Наразі ЗМІ активно поширюється Проєкт Постанови Кабінету Міністрів України №76 від 27 січня 2023 року (зі змінами, які Уряд планує запровадити) (далі – Проєкт).

📍 Проєкт Постанови передбачає наступні зміни:

▪️ Відстрочки від мобілізації, які були отримані до 01.12.2024 року, будуть чинними протягом строку їх дії, але не довше ніж до 31.01.2025р.

▪️ У кількість військовозобов’язаних, які відповідно до закону підлягають бронюванню, враховуватимуть заброньованих відповідно до Порядку від 04.02.2015 № 45.

▪️ У кількість військовозобов’язаних на підприємстві не враховуватимуть військовозобов’язаних жінок та тих військовозобов’язаних працівників, які оформили інші відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, крім бронювання.

▪️ Протягом 10 днів з дня набрання чинності нової Постанови – профільні Міністерства та Адміністрації повинні розробити та затвердити оновлені критерії для визначення підприємств критично-важливими.

▪️ Критерій про відсутність заборгованості зі сплати заробітної плати та ЄСВ розширять відомостями про відсутність заборгованості зі сплати податків до державного і місцевих бюджетів.

▪️ Критерій за розміром нарахованої середньої зарплати застрахованих осіб працівників на підприємстві приватної форми власності за останній календарний квартал встановлюють не нижче за розмір мінімальної зарплати по країні помноженої на коефіцієнт 2,5.

▪️ Для підприємств приватної форми власності зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — обов’язкові критерії.

▪️ Щомісячний моніторинг діяльності критично важливих підприємств проводитиме той орган, який прийняв рішення надати підприємству такий статус.

▪️ Протягом 2-х місяців з дня прийняття Постанов – органи державної влади повинні здійснити перегляд прийнятих рішень про визначення підприємств важливими для функціонування економіки.

Звертаємо Вашу увагу, що вищезазначений Проєкт не опубліковано на офіційних джерелах органів державної влади, однак з високою ймовірністю, саме така редакція змін в Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану буде прийнята КМУ.

Armada Law Company

19 Nov, 09:13


❗️Запрошуємо Вас взяти участь у БЕЗКОШТОВНОМУ ВЕБІНАРІ, який відбудеться 21.11.2024 о 15:00 (за Київським часом), на тему:

📍 Відшкодування воєнних збитків: еволюція судової практики та тренди 2024 року.

На вебінарі поговоримо про:
✓ Зміни судової практики у спорах проти рф в Україні;
✓ Ключові тренди цього року в напрямку відшкодування воєнних збитків;
✓ Залучення державних корпорацій рф в якості співвідповідачів, доктрину alter ego;
✓ Практику європейських судів у спорах проти рф та російських компаній;
✓ Розшук активів рф за кордоном для їх подальшого стягнення.

Реєстрація на вебінар за цим посиланням 👈

Armada Law Company

18 Nov, 09:28


‼️ Запрошуємо взяти участь у БЕЗКОШТОВНОМУ ВЕБІНАРІ, який відбудеться 20.11.2024 об 11:00 (за Київським часом), на тему:

Режим експортного забезпечення (РЕЗ). Особливості застосування.

📍 На вебінарі ми обговоримо:
▫️ Що таке Режим експортного забезпечення товарів (РЕЗ)?
▫️Коли запрацює РЕЗ та до кого він застосовується?
▫️Які особливості режиму експортного забезпечення?
▫️До яких товарів застосовується РЕЗ?
▫️Мінімально допустимі експортні ціни. Що це таке та як вирахувати?
▫️Особливості складання ПН/РК в режимі РЕЗ.
▫️Особливості оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів, на які поширюється РЕЗ.
▫️Як здійснюється розрахунок частки неотриманих коштів за операціями з експорту окремих видів сільгосптоварів?

❇️ Участь за попередньою реєстрацією – безкоштовна!

На вебінарі буде багато корисної інформації, тому не втрачайте можливість та реєструйтесь за цим посиланням 👈

Armada Law Company

18 Nov, 07:08


📌 Використання договорів поставки сільськогосподарської продукції є широко розповсюдженою практикою у господарському обороті України, оскільки вони є основою забезпечення механізму ефективного функціонування суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність в аграрному секторі економіки.

На жаль, непоодинокими є випадки, коли постачальники с/г продукції не виконують своїх зобов’язань за договорами, що призводить до заподіяння значних збитків компаніям-покупцям 😒

У таких випадках обрання належної стратегії захисту прав та інтересів покупця як потерпілої сторони стає ключовим у питанні успішного стягнення з недобросовісного постачальника понесених збитків.

❗️До ЮК «АРМАДА» звернулось підприємство, яке входить до групи компаній одного з найбільших виробників, переробників та трейдерів сільськогосподарської продукції у світі, із запитом про надання правової допомоги у процедурі стягнення збитків, пов’язаних з понесенням додаткових витрат на вимушене заміщення непоставленої контрагентом продукції за договорами поставки.

Детальніше про кейс за цим посиланням 👈

Armada Law Company

15 Nov, 11:15


‼️Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності.

➡️ Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.

➡️ По-друге, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — тепер обов’язкові пункти для бронювання працівників. Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат.

📱Усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію. Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.

🔜Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. ❗️До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося.

________________________
📌 Напишіть нам, якщо бажаєте отримати юридичну консультацію👇

‼️ @armadalawcompanybot

Armada Law Company

15 Nov, 09:23


📢 Партнери Юридичної компанії "АРМАДА" Олександр Кузнєцов та Ілля Шевченко виступили зі спеціальною доповіддю на ІІІ Конференції «Відшкодування шкоди заподіяної внаслідок війни», організованій видавництвом «Юридична практика».

📌 Виступ спеціалістів був присвячений практичним аспектам виконання судових рішень проти рф за кордоном.

Спікери підкреслили важливість правильного вибору юрисдикцій для виконання судових рішень проти рф. Вони відзначили, що найбільші обсяги заморожених суверенних активів росії знаходяться у таких країнах, як Бельгія ($193 млрд), Франція ($71 млрд), Японія ($58 млрд), Велика Британія ($26 млрд), Австрія ($17 млрд) та Швейцарія ($8 млрд). Це підкреслює важливість ретельного аналізу місць розташування активів для ефективного їх стягнення.
Доповідачі також звернули увагу на ключові перепони під час спроб виконання відповідних судових рішень. Зокрема, основними складнощами є приховування активів державними корпораціями рф та їхній перехід у власність інших юрисдикцій. Як приклад, було наведено продаж італійського нафтопереробного заводу ISAB корпорацією «Лукойл» у 2023 році, що є прикладом спроби уникнути конфіскації активів у “недружніх” країнах.

Продовження за посиланням 👈

Armada Law Company

07 Nov, 12:27


‼️ Запрошуємо взяти участь у БЕЗКОШТОВНОМУ ВЕБІНАРІ, який відбудеться 12.11.2024 о 15:00 (за Київським часом), на тему:

Підготовка таблиці даних платника ПДВ, як запорука безумовної реєстрації податкових накладних.

📍 На вебінарі ми обговоримо:
▫️ Яка роль таблиці даних у зупиненні реєстрації ПН/РК?
▫️ В яких випадках доцільно подавати таблицю даних?
▫️ Як ефективно скласти пояснення до таблиці даних?
▫️ Які особливості підготовки таблиці варто враховувати агропідприємствам?
▫️ На що звернути увагу транспортним та логістичним компаніям?
▫️ Яка специфіка подання таблиці будівельними та виробничими компаніями?
▫️ Чому не враховують таблицю даних?
▫️ Що робити, якщо отримано відмову у врахуванні таблиці даних?

❇️ Участь за попередньою реєстрацією – безкоштовна!

На вебінарі буде багато корисної інформації, тому не втрачайте можливість та реєструйтесь за цим посиланням 👈

Armada Law Company

05 Nov, 10:38


📌Сьогодні складно уявити собі бізнес, який не стикався би із таким явищем, як податковий штраф.

На жаль в Україні суми податкових штрафів, визначених Податковим кодексом України (далі – ПК України) можуть бути значно більшими ніж санкція за умисне ухилення від сплати податків та інших обов’язкових платежів, визначених кримінальним законодавством.

На жаль підхід органів Державної податкової служби України (далі – ДПС) не відзначається розсудливістю та послідовністю у питаннях вжиття заходів податкового контролю та нарахування штрафів 🤷‍♂️

Тому в новій оглядовій статті адвоката ЮК "АРМАДА" Бориса Калініченко розкриємо кілька рекомендацій, як платникам податків можна посилити свою позицію у спорах щодо скасування податкових повідомлень-рішень (далі – ППР), якими ДПС нараховує штрафи за порушення податкового законодавства.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

05 Nov, 07:39


❗️Як показує досвід у багатьох роботодавців склалася хибна думка, що під час війни працівників можна звільнити в спрощеному порядку без зайвих формальностей та наслідків.

Однак зауважимо, що це абсолютне хибне переконання, адже норми трудового законодавства продовжують діяти, хоча і з деякими особливостями, що викликані запровадженням в Україні воєнного стану.

В новій оглядовій статті партнерки практики трудового права, адвокатки Оксани Єленич поговоримо більш детально про звільнення під час воєнного стану.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

01 Nov, 08:04


Станом на початок 2024 року, в Україні налічується понад три тисячі державних підприємств, що ведуть господарську діяльність у різних сферах економіки та перебувають у сфері управління різних органів державної влади.

Такий пласт суб’єктів господарювання не може ігноруватися постачальниками товарів робіт та послуг приватного сектору, а отже має місце укладення господарських договорів із державними підприємствами.

Одним із головних ризиків, з якими може стикнутися бізнес, вступаючи у господарські відносини із державними підприємствами, є неврахування такого явища, як значні господарські зобов’язання державного підприємства.

Тому, в новій оглядовій статті адвоката ЮК "АРМАДА" Бориса Калініченка спробуємо розібратися що таке значні господарські зобов’язання державного підприємства і як бізнесу укладати договори із суб’єктами господарювання державного сектору економіки так, щоб потім не опинитися в суді.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

31 Oct, 13:02


📍 1 липня 2024 року набрали чинності особливості застосування режиму експортного забезпечення (далі – РЕЗ), який має на меті посилити контроль за своєчасним поверненням валютної виручки за експорт агропродукції через податкові заходи, та декларування таких товарів.


📌 Основною метою запровадження РЕЗ є забезпечення повернення валютної виручки та регулювання платіжного балансу України при експорті окремих сільськогосподарських товарів, що дасть більше можливостей для дотримання умов та строків валютного контролю та допоможе вирішити питання із тіньовим ринком зерна.

В новій оглядовій статті юристки ЮК "АРМАДА" Катерини Курило розберемось більш детально, що змінилось в особливостях експорту агропродукції.

Читати статтю за цим посилання 👈

Armada Law Company

30 Oct, 12:32


‼️ Запрошуємо взяти участь у БЕЗКОШТОВНОМУ ВЕБІНАРІ, який відбудеться 31.10.2024 об 11:00 (за Київським часом), на тему:

Як взяти в суборенду державні сільгоспземлі?

📍 На вебінарі ми обговоримо:
▫️ Що таке Земельний банк (Land Bank)?
▫️ Кому дозволено орендувати державні землі та за якими умовами?
▫️ Де шукати земельні ділянки, які можна орендувати в держави?
▫️ Як взяти участь в аукціоні з оренди державної землі?
▫️ Які вимоги до учасника аукціону з суборенди с/г земель через Prozorro.Продажі та ін.

Участь за попередньою реєстрацією – безкоштовна!

На вебінарі буде багато корисної інформації, тому не втрачайте можливість та реєструйтесь за цим посиланням 👈

Armada Law Company

30 Oct, 12:00


🔉 Анастасія Луук для Forbes: перспективи та ризики скасування Господарського кодексу України

Анастасія Луук, співкеруюча партнерка ЮК «АРМАДА», висловила своє бачення реформ, передбачених законопроєктом №6013, який може скасувати Господарський кодекс України (до кінця року. У своїх коментарях Анастасія Луук акцентувала увагу на як перевагах реформи, так і на можливих ризиках для бізнесу й державного сектору.

🔎 Привабливість реформи: Масова корпоратизація
Законопроєкт передбачає масштабну корпоратизацію державної та комунальної власності. У результаті поняття "комунальна власність" зникне, залишаться лише дві форми – державна та приватна. Це має на меті зробити державні підприємства більш прозорими та ефективними, адаптованими до сучасних економічних реалій. Приватні підприємства отримають можливість трансформуватися в товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) або акціонерні товариства, що полегшить залучення інвестицій та покращить корпоративне управління.

🔎 Ризики: Відсутність узгодженості та можливість правової нестабільності
Водночас, Анастасія Луук звертає увагу на можливі ризики реформування. Наприклад, перехід від права оперативного управління на управління, оренду чи узуфрукт є кроком уперед, але потребує ретельного впровадження. В Україні наразі відсутнє законодавче визначення узуфрукту як правового інституту, що може призвести до правової невизначеності та зловживань.

🔎 Рекомендації: Поетапне оновлення замість скасування
Анастасія Луук вважає, що замість радикального скасування ГК варто провести його поетапне оновлення та гармонізацію з іншими нормативними актами. Це допоможе уникнути правових колізій, забезпечити прогнозованість судової практики та покращити інвестиційну привабливість України. Реформа має здійснюватися поступово, з урахуванням інтересів бізнесу та держави, аби мінімізувати ризики та забезпечити правову визначеність.

Слідкуйте за оновленнями щодо розвитку цієї реформи та її впливу на бізнес за посиланням на повний матеріал у Forbes.

Armada Law Company

30 Oct, 08:02


Розповсюдженою проблемою спадкування нерухомого майна є ситуація при якій у спадкоємців відсутні оригінали документів, що підтверджують право власності на нерухомість і в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутні відомості про право власності померлого на нерухоме майно.

Така ситуація також актуальна і для випадків, коли нерухомість купувалася у шлюбі, тобто є спільною сумісною власністю подружжя, однак у реєстрі титульним власником зазначений лише один з подружжя.

В новій оглядовій статті адвоката ЮК "АРМАДА" Бориса Калініченка поговоримо більш детально про те, як успадкувати нерухоме майно, якщо відсутні правоустановчі документи.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

29 Oct, 14:01


🔴 Керуючий партнер ЮК "АРМАДА" Олександр Кузнєцов виступить на ХІІ Щорічному форумі юрисконсультів, організованому професійним юридичним виданням Юридична практика.

Дізнайтеся з перших вуст про практичні підходи до співпраці з зовнішніми юридичними радниками, особливості організації внутрішніх процесів, та про те, як побудувати ефективну комунікацію між бізнесом та зовнішніми експертами на XII Щорічний форум юрисконсультів.

👤 Гостя: Альона Карпенко, керівник юридичного департаменту LifeCell
🎙 Ведучий: Олександр Кузнєцов, керуючий партнер Юридична компанія "АРМАДА".

📍 Місце проведення — готель «Прем’єр Палац» (бул. Т. Шевченка / Є. Чикаленка (Пушкінська), 5-7/29, м. Київ) / Online
🔔Програма та реєстрація ➡️ https://pravo.ua/event/inhouse2024/

Armada Law Company

29 Oct, 12:01


Кожен власник бізнесу може зіткнутись з необхідністю передати корпоративні права. У даному випадку виникає безліч питань: як це правильно оформити, які документи потрібні, хто має бути на угоді.

Детальніше в кейс-ревʼю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

29 Oct, 08:02


📈З вересня по жовтень 2024 року проводилося приватне опитування, організоване Юридичною компанією «АРМАДА», щодо процесів фіксації та відшкодування воєнних збитків підприємствами, які постраждали від воєнної агресії російської федерації.

❗️Мета цього дослідження: розуміння того, як підприємства проводять фіксацію збитків, з якими проблемами їм довелося зіткнутися під час цієї процедури, як вони оцінюють перспективу отримання компенсації за збитки тощо.

Результати цього дослідження вперше були оприлюднені 24 жовтня на бізнес-форумі «Фіксація та відшкодування воєнних збитків: тренди, виклики та перспективи».

В приватному опитуванні брали участь 327 компаній, які зазнали збитки у таких категоріях:
🔹 Прямі матеріальні збитки - рухоме та нерухоме майно, яке було знищено внаслідок воєнних дій.
🔹 Майно (рухоме та нерухоме), яке знаходиться на ТОТ, відносно якого було втрачено право володіння.
🔹 Упущена вигода, нематеріальні активи тощо.

Переглянути опитування можна за цим посиланням 👈

Armada Law Company

28 Oct, 13:01


Ще 8 жовтня 2024 року Верховна Рада України підтримала в першому читанні Законопроєкт № 5837 «Про основні засади державного нагляду (контролю)» (далі – Законопроєкт), основною метою якого є створення сприятливого середовища для ведення бізнесу та розвиток малого й середнього підприємництва.

Як зазначив перший заступник Міністра економіки Олексій Соболев: «…Ми прагнемо перезавантажити систему перевірок, переорієнтувати панівний сьогодні карально-репресивний підхід до нагляду та контролю на превентивний і ризик-орієнтований.

Одна з ключових цілей – запровадити збалансовану, прозору систему, яка гарантувала б подальше формування сприятливого бізнес-клімату та середовища для розвитку бізнесу. Та водночас захищала б інтереси держави та людей».

Проаналізуємо детальніше, на що направлений законопроєкт та до чого слід готуватись бізнесу в новій оглядовій статті юриста ЮК "АРМАДА" Віталія Сирохмана.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

25 Oct, 13:17


📍Юридична компанія «АРМАДА» організувала бізнес-форум присвячений тематиці фіксації та відшкодування воєнних збитків

❗️24 жовтня відбувся бізнес-форум «Фіксація та відшкодування воєнних збитків: тренди, виклики та перспективи».

Захід був організований Юридичною компанією «АРМАДА» для представників українських компаній, які постраждали від воєнної агресії російської федерації.

Загалом, присутніми в залі були близько 100 учасників.

Метою форуму було надання керівникам, власникам та керівникам юридичних відділів підприємств цінної інформації стосовно процедури фіксації та відшкодування воєнних збитків, обмін думками з колегами, отримання відповідей на актуальні питання від експертів.

Серед спікерів заходу були:
🔹Олександр Кузнєцов, керуючий партнер ЮК “АРМАДА”;
🔹Ілля Шевченко, співкеруючий партнер ЮК “АРМАДА”;
🔹Олег Ткачук, суддя Великої Палати Верховного Суду, вчений секретар Науково-консультативної ради при Верховному Суді, доктор юридичних наук, доцент;
🔹Олександр Машиніченко, віцепрезидент ICC Ukraine з питань експертизи та експертно-правового забезпечення;
🔹Анна Лазуренко, керівниця юридичного департаменту ТОВ СП “НІБУЛОН”;
🔹Ірина Коломієць, адвокатка ДТЕК Енерго;
🔹Анна Каніна, керівниця юридичного департаменту ТОВ “ВИГІДНА ПОКУПКА” (Аврора Мультимаркет);
🔹Альона Карпенко, керівниця юридичного департаменту lifecell.

Під час заходу Олександром Кузнєцовим були оприлюднені результати приватного опитування щодо процесів фіксації та відшкодування воєнних збитків підприємствами, які постраждали від воєнної агресії російської федерації.

🙌 Дякуємо спікерам та гостям, які взяли участь у бізнес-форумі! Впевнені, що це ще один крок на шляху стягнення з держави-агресора компенсацій за усі завдані нашій державі збитки.

ЮК «АРМАДА» буде й надалі проводити заходи на актуальні теми для українського бізнесу. Слідкуйте за нашими соціальними мережами для того, щоб не пропустити анонси подій.

Armada Law Company

24 Oct, 06:45


🔊🔊🔊 Починаємо за 15 хвилин

‼️ Встигніть долучитись до онлайн трансляції форуму - "Фіксація та відшкодування воєнних збитків: тренди, виклики та перспективи".

Початок трансляції: 10:00 (за Києвом) 24.10.2024.

Дивитись трансляцію за цим посиланням 👈

Armada Law Company

24 Oct, 06:00


Вітаємо 👋

Запрошуємо долучитись до онлайн трансляції форуму - "Фіксація та відшкодування воєнних збитків: тренди, виклики та перспективи".

‼️Початок трансляції: 10:00 (за Києвом) 24.10.2024.

На форумі поговоримо про:
🔹 Досвід підприємств у фіксації воєнних збитків – шляхи та підходи.
🔸 Судова практика у спорах проти рф в Україні.
🔹 Формування доказової бази для належної фіксації збитків на ТОТ.
🔸 Напрацювання інвестиційних арбітражів у спорах проти рф.
🔹 Процесуальні нюанси спорів за участі іноземної держави: повідомлення, право на захист, підсудність та суверенний імунітет держави.
🔸 Залучення державних корпорацій рф як співвідповідачів.
🔹 Міжнародний механізм: Реєстр збитків, компенсаційна комісія та джерела наповнення фонду.

Дивитись трансляцію за цим посиланням 👈

Armada Law Company

21 Oct, 12:35


Цікавий кейс: виправдувальний вирок у справі про можливий хабар поліції.
Друзі, хочу поділитися з вами свіжим оглядом цікавої справи! 🧑‍⚖️
Ми розібрали виправдувальний вирок у кримінальному провадженні, де засновника мережі київських ресторанів звинувачували у:

- даванні хабара поліції (ст. 369 ККУ)
- порушенні карантинних обмежень (ст. 325 ККУ)

Чому ця справа варта вашої уваги:

Показує складнощі доведення корупційних злочинів.
Демонструє важливість чіткого формулювання обвинувачення.
Розкриває стандарти оцінки доказів у кримінальному процесі.

У матеріалі ви знайдете:
Детальний розбір обставин справи
Аналіз аргументів сторін
Оцінку позиції суду

Цей кейс - чудова можливість зрозуміти, як працює принцип доведення вини "поза розумним сумнівом" на практиці.
Переходьте за посиланням, щоб прочитати повний огляд.

Armada Law Company

17 Oct, 09:21


💰 Новина про підвищення податків з'явилась на просторах інтернету ще у травні 2024 року. Як і очікувалось, 18 липня у Верховній Раді було зареєстровано урядовий законопроєкт, який пропонував на час воєнного стану збільшити військовий збір для всіх громадян і додатково встановити збори для окремих галузей. Першочергова версія законопроєкту з часом зазнала багато змін.

⚖️ 10 жовтня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт щодо збільшення податків. Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав податковий законопроект №11416-д і відправив його до Офісу Президента.

📍 Розглянемо топ-5 важливих змін для бізнесу, що передбачені законопроєктом в оглядовій статті юристки практики податків та податкового консалтингу ЮК "АРМАДА" Вікторії Сурми.

Читати статтю за посиланням 👈🏻

Armada Law Company

16 Oct, 07:01


📌Стаття 369 КК України є одним з ключових інструментів антикорупційного законодавства України. Вона встановлює відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі. Ця норма є складовою правових заходів, направлених на попередження та боротьбу з корупцією в Україні.

В новій оглядовій статті радника практики кримінального права та процесу ЮК "АРМАДА" Віктора Дасюка пропонуємо розглянути практику та тонкощі застосування ст. 369 КК України.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

15 Oct, 13:16


Запрошуємо бізнес, який зазнав втрат внаслідок війни відвідати офлайн форум, який відбудеться 24.10.2024 о 09:00 (за Київським часом), на тему:

«Фіксація та відшкодування воєнних збитків: тренди, виклики та перспективи».

📌 На форумі поговоримо про:
✓ Досвід підприємств у фіксації воєнних збитків – шляхи та підходи.
✓ Судова практика у спорах проти рф в Україні.
✓ Формування доказової бази для належної фіксації збитків на ТОТ.
✓ Напрацювання інвестиційних арбітражів у спорах проти рф.
✓ Процесуальні нюанси спорів за участі іноземної держави: повідомлення, право на захист, підсудність та суверенний імунітет держави.
✓ Залучення державних корпорацій рф як співвідповідачів.
✓ Міжнародний механізм: Реєстр збитків, компенсаційна комісія та джерела наповнення фонду.

На заході, серед іншого, буде висвітлюватись бачення наших іноземних колег щодо фактичного стягнення коштів з росії за кордоном, а також механізми залучення фінансування цієї процедури за рахунок західних фондів.

📍Форум відбудеться 24 жовтня 2024 року, в БЦ «Астарта» (м. Київ, вул. Ярославська, 58, І поверх, зала для конференцій).

Участь у заході безкоштовна за умови попередньої реєстрації. З програмою можна ознайомитись цим за посиланням 👈

Armada Law Company

15 Oct, 07:12


«МАСКИ ШОУ» повертаються? Чим загрожує бізнесу легалізація Верховним Судом необмежених строків досудового розслідування?

📍Читайте в нашому огляді успішного кейсу з практики кримінального права та процесу у справі за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 364 КК України.

Читати кейс ревʼю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

14 Oct, 10:02


📌 Внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації значна частина території України опинилась під окупацією. Мільйони українців і десятки тисяч українських підприємств втратили доступ до свого майна.

📍 Національне законодавство України станом на початок війни було не дуже пристосовано для визначення правового статусу майна, що залишилось на тимчасово окупованих територіях (далі – ТОТ).

Під час опитування, що проводиться Міжнародною юридичною асоціацією «UKRAINIAN REVIVAL» спільно з ЮК «АРМАДА» (якщо Ви його ще не проходили – обов’язково зробіть це прямо зараз за посиланням, значна частина респондентів зазначила, що має втрачене на ТОТ майно, але не розуміє, чи може вимагати компенсації за ці втрати.

⁉️ То чи можна вважати втрачене майно збитками? Чи можна вимагати відшкодування цих збитків? А що робити у випадку, коли стан майна взагалі невідомий? Чи треба чекати деокупації для того, щоб захистити свої права в суді?

Про це й поговоримо в новій оглядовій статті співкеруючого партнера ЮК "АРМАДА", керівника практики вирішення спорів, адвоката Іллі Шевченка.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

14 Oct, 07:01


👋 Доброго ранку!

📣 Продовжуємо ділитись успішними кейсами та рекомендаціями

🌻 До ЮК «Армада» звернулась одна з провідних компаній агропромислового комплексу України з метою оскарження дій ДПС щодо нереєстрації податкових накладних на загальну суму 105 000 000,00 грн. з ПДВ.

💼 Фахівці податкової практики ЮК «Армада» Олена Босонченко та Данило Суховій підготували позовну заяву, в якій обґрунтували, що Позивачем до контролюючого органу було надано в достатньому обсязі та належним чином оформлені документи на підтвердження здійснення господарських операцій з поставки товару. Так, позиція позивача платника податку полягала в тому, що здійснені господарські операції в повній мірі відповідали умовам укладеного договору, а контролюючим органом не було конкретизовано, які саме документи слід надати для реєстрації податкових накладних в ЄРПН. Разом з цим, юристи також надали пояснення та докази щодо неможливості своєчасного звернення до суду з позовною заявою.
Позиція відповідачів, в свою чергу, полягала в тому, що надані первинні документи було оформлено неналежним чином. Також, податківці обґрунтовували свої рішення тим, що позивачем не було надано підтверджуючих документів щодо придбання товару для реалізації.

👉 Суд першої інстанції повністю задовольнив позовну заяву, зобов’язавши податкові органи зареєструвати податкові накладні.
Номер справи: №420/14450/24

💫 Отже, звертаємо увагу, що слід пам’ятати про важливість досудового етапу розблокування податкових накладних та надавати контролюючому органу вичерпний пакет документів на підтвердження здійснення відповідної господарської операції. Від цього в значній мірі залежать перспективи «розблокування» податкових накладних в судовому порядку. В свою чергу, подання належно оформлених документів в достатньому обсязі – це запорука успіху у даній категорії справ. Разом з цим, важливо дотримуватись встановлених строків на звернення до суду, адже їх пропуск може стати підставою для повернення позовної заяви.

Armada Law Company

09 Oct, 11:36


🤝 З 1 жовтня 2024 року почали діяти зміни до Податкового кодексу України, які торкнуться платників податків «з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».

✍️ Відповідний Закон №3813 вже охрестили Законом про «Клуб білого бізнесу». Запропоновані зміни вже встигли викликати широкий резонанс та неодноразово були предметом обговорень та критики.

📝 Яким вимогам потрібно відповідати, щоб потрапити до «Клубу білого бізнесу» та чи запрацює ця концепція у 2024 році?

📌 В новій оглядовій статті команда практики податків та податкового консултингу ЮК "Армада" Анастасія Луук та Данило Суховій детально розглянули запропоновані новації та розібрались, які цілі переслідують зміни. В статті юристами також надано розуміння того, яким чином це вплине на діяльність українського бізнесу вже у найближчому майбутньому.

Читати статтю за посиланням 👈

Armada Law Company

08 Oct, 09:18


🔊 Запрошуємо Вас взяти участь у ВЕБІНАРІ, який організовано тендерним майданчиком E-Tender спільно з Юридичною компанією "АРМАДА".

‼️Дата та час вебінару: 10.10.2024 о 15:00 (за Київським часом).

📌 Тема: Як виявляти тендерні змови, що призводять до спотворення результатів торгів: юридичні наслідки участі в таких торгах.

На вебінарі Ви дізнаєтесь:
🔹Як розпізнати тригери у тендерній документації, що можуть вказувати на змову.
🔸Як запобігти змові та куди звертатися, якщо її виявили.
🔹Яка відповідальність чекає на учасників та замовників, якщо змову викриють.
🔸Юридичні поради щодо оскарження рішень АМКУ та захисту від необґрунтованих обвинувачень.
🔹Презентація нового інструменту E-Tender, що працює на основі штучного інтелекту, та який допоможе автоматично аналізувати тендерну документацію, щоб визначити доцільність участі в закупівлі.

Спікери:
🔸Олександр Кузнєцов — керуючий партнер ЮК "АРМАДА", один із ТОП-100 кращих юристів України 2023, лідер Board Legal Club.
🔹Віктор Дасюк — радник практики кримінального права та процесу ЮК "АРМАДА", адвокат, кандидат юридичних наук.
🔸Ігор Архипенко — комерційний директор Е-Тендер, експерт зі стратегічного аналізу та розробки стратегії роботи постачальників в системі Prozorro.

Реєстрація за цим посиланням 👈

Armada Law Company

08 Oct, 06:30


На нашому YouTube каналі вже завантажено запис вебінару від 04.10.2024 на тему:

📌 Розблокування податкових накладних: останні тенденції та зміни.

📍 На вебінарі ми проговорили про наступне:
▫️ перелік документів в квитанції – для чого це?
▫️ ефективні пояснення: на що звертає увагу ДПС;
▫️ яка різниця при підготовці пояснень до накладної, складеної за договорами поставки, послуг та підряду;
▫️ чи варто та як варто готувати додаткові пояснення;
▫️ скарга чи одразу суд – що обрати?
▫️ як відбувається розгляд скарг у режимі відеоконференції?
▫️ як звернутись до суду, якщо строк позовної давності пропущено;
▫️ на що слід звертати увагу під час підготовки позову до суду;
▫️ свіжа судова практика оскарження рішень податкової та ін.

Переглянути відео вебінару можна за цим посиланням 👈

Armada Law Company

04 Oct, 08:58


‼️ НАГАДУЄМО. СЬОГОДНІ, 04.10.2024 о 15:00 (за Київським часом) відбудеться БЕЗКОШТОВНИЙ ВЕБІНАР для бізнесу на тему:

📌 Розблокування податкових накладних: останні тенденції та зміни.

📍 На вебінарі ми обговоримо:
▫️ перелік документів в квитанції – для чого це?
▫️ ефективні пояснення: на що звертає увагу ДПС;
▫️ яка різниця при підготовці пояснень до накладної, складеної за договорами поставки, послуг та підряду;
▫️ чи варто та як варто готувати додаткові пояснення;
▫️ скарга чи одразу суд – що обрати?
▫️ як відбувається розгляд скарг у режимі відеоконференції?
▫️ як звернутись до суду, якщо строк позовної давності пропущено;
▫️ на що слід звертати увагу під час підготовки позову до суду;
▫️ свіжа судова практика оскарження рішень податкової та ін.

Участь за попередньою реєстрацією – безкоштовна!

На вебінарі буде багато корисної інформації, тому не втрачайте можливість та реєструйтесь за цим посиланням 👈

Armada Law Company

04 Oct, 08:58


‼️КМУ вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (ДІЯ). Зміни діють з 02.10.2024

Нагадаємо, що за допомогою ДІЯ можна бронювати працівників підприємствам, які є критично важливими для:
✔️ забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
✔️які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Важливо!
Після визначення підприємства критично важливим таке підприємство має бути включеним в Перелік критично важливих підприємств. Включає в перелік орган державної влади/Міністерство, яке видало статус критично важливого.
Коли підприємство включено в Перелік – відкривається доступ в ДІЯ до послуги бронювання працівників.


Алгоритм бронювання, з урахуванням внесених змін:
1️⃣Щоб забронювати через ДІЯ – директор критично важливого підприємства подає заяву з ЕЦП через портал ДІЯ.
2️⃣ До списку на бронювання через ДІЯ включаються військовозобов’язані, які взяті на персональний військовий облік у відповідному державному органі, підприємстві, установі.
3️⃣Повідомлення про бронювання має містити:
🔹повне найменування та місцезнаходження підприємства та код згідно з ЄДРПОУ;
🔸ПІБ військовозобов’язаного;
🔹РНОКПП військовозобов’язаного;
🔸реквізити військово-облікового документа (у паперовій або електронній формі) військовозобов’язаного;
🔹військово-облікову спеціальність військовозобов’язаного ;
🔸дата уточнення військово-облікових даних військовозобов’язаним.
4️⃣Далі портал ДІЯ перевіряє відомості надані відомості на відповідність вимог Закону.

🔴Позитивне рішення про бронювання буде лише в тому випадку, якщо
Військовозобов’язаний:
✔️перебуває на військовому обліку;
✔️має військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);
✔️уточнив дані щодо перебування на військовому обліку відповідно до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX .
УВАГА! Дата уточнення – до 16.07.2024 включно
✔️не перебуває у розшуку.

🆒Про погодження бронювання на порталі ДІЯ прийде сповіщення і такі військовозобов'язані, які відповідають вимогам будуть переведені автоматично на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки.

________________________
📌 Напишіть нам, якщо бажаєте отримати юридичну консультацію👇

‼️ @armadalawcompanybot

Armada Law Company

03 Oct, 08:08


❗️Проміжні результати опитування, яке проводить міжнародна юридична асоціація UKRAINIAN REVIVAL спільно з юридичною компанією «АРМАДА», показують, що більшість респондентів зазначають суттєві витрати на процедуру фіксації воєнних збитків серед ключових проблем, з якими вони зіткнулись під час роботи над цією процедурою.

Тому сьогодні згадаємо про litigation finance й можливість поділити фінансовий тягар із фондами, що спеціалізуються на інвестиціях в судові спори.

Детальніше про механізм фінансування судових процесів проти рф - в оглядовій статті співкеруючого партнера ЮК "АРМАДА", керівника практики вирішення спорів Іллі Шевченка спеціально для професійного юридичного видання "Юридична практика".

Читати матеріал за цим посиланням 👈

Armada Law Company

02 Oct, 07:53


‼️ Запрошуємо взяти участь у БЕЗКОШТОВНОМУ ВЕБІНАРІ, який відбудеться 04.10.2024 о 15:00 (за Київським часом), на тему:

Розблокування податкових накладних: останні тенденції та зміни.

📍 На вебінарі ми обговоримо:
▫️ перелік документів в квитанції – для чого це?
▫️ ефективні пояснення: на що звертає увагу ДПС;
▫️ яка різниця при підготовці пояснень до накладної, складеної за договорами поставки, послуг та підряду;
▫️ чи варто та як варто готувати додаткові пояснення;
▫️ скарга чи одразу суд – що обрати?
▫️ як відбувається розгляд скарг у режимі відеоконференції?
▫️ як звернутись до суду, якщо строк позовної давності пропущено;
▫️ на що слід звертати увагу під час підготовки позову до суду;
▫️ свіжа судова практика оскарження рішень податкової та ін.

Участь за попередньою реєстрацією – безкоштовна!

На вебінарі буде багато корисної інформації, тому не втрачайте можливість та реєструйтесь за цим посиланням 👈

Armada Law Company

01 Oct, 08:36


Низький уклін захисникам і захисницям, які боронять нашу Країну!
Переможемо ✊🏻
Слава Україні!
Героям слава!
💙💛

Armada Law Company

27 Sep, 08:47


Найважливіша задача у спорах про стягнення заборгованості – це фактичне виконання судового рішення після його отримання. Часто після отримання рішення з’ясовується, що у ТОВ-боржника немає ані коштів, ані інших активів, і виконати рішення не вдається.

Тому питання пошуку активів, за рахунок яких можна виконати зобов’язання - одне з ключових у роботі адвоката в таких процесах.

Сьогодні нагадаємо вам про інструмент, який чомусь досить часто залишається поза увагою правників – стягнення заборгованості з учасника товариства, який не зробив внесок у статутний капітал, або зробив його не в повному обсязі.

Правові підстави:

Зазвичай учасники не несуть відповідальності за зобов’язаннями товариства. Але є декілька виключень. Про ті, що стосуються банкрутства, поговоримо окремо, а сьогодні розглянемо статтю другу Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов’язаннями у межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників).

Приклад:

ТОВ «Не дуже сумлінний партнер» має зареєстрований статутний капітал 10 мільйонів гривень. Але фактично єдиний засновник ТОВ вніс тільки 3 мільйони. При цьому компанія має заборгованість в розмірі 10 мільйонів перед своїм постачальником.

В цьому випадку кредитор-постачальник може вимагати стягнення з підприємства-боржника всієї суми в 10 мільйонів. І залучати співвідповідачем засновника та стягувати з нього 7 мільйонів (різницю між сумою, яку він мав внести у статутний капітал, і тією, що вніс насправді) в солідарному порядку.

Важливо пам’ятати, що учасник відповідає за зобов’язаннями ТОВ тільки на суму невнесених коштів.

Рекомендації:

• Завжди пам’ятайте про цю можливість, особливо, якщо у боржника зареєстровано статутний капітал значного розміру;
• Перевірити, чи сформований статутний капітал, можна за допомогою аналізу фінансової звітності боржника;
• Дані фінзвітності можна отримати у відповідь на адвокатський запит, через клопотання про витребування доказів або просто перевіривши інформацію в clarity-project чи інших сервісах.

Детальніше про цей механізм можна почитати в постанові ВС від 11.12.2023 у справі № 925/200/22.

Armada Litigation Club – підпишись!

Armada Law Company

26 Sep, 09:07


📍Вторгнення російської федерації в Україну та подальші бойові дії завдали багатомільярдних збитків українському бізнесу. Через тимчасову окупацію частини територій та постійні обстріли з боку держави-агресора тисячі українських підприємств втратили свої активи.

Більшість правників погоджуються, що однією з найважливіших умов отримання відшкодування збитків є належна та правильна документальна фіксація факту завдання збитків з вини рф та їх розміру

Проте під час дослідження, яке проводиться юридичною компанією «АРМАДА» в співпраці з ГО «Міжнародна Юридична Асоціація «ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ», більшість опитаних респондентів (представників постраждалих підприємств) зазначили, що під час формування такої доказової бази вони зіткнулись із суттєвими проблемами (до речі, якщо Ви ще не пройшли опитування – обов’язково зробіть це за посиланням. Це допоможе наблизити отримання справедливої компенсації за втрати).

Значна кількість опитуваних серед ключових проблем зазначила наступну: «Недостатність та неконкретність інформації щодо належного порядку фіксації збитків та їх подальшого відшкодування».

Згодні, знання – це сила. Тому цю та наступні публікації ми вирішили присвятити проблемам, пов’язаним із процедурою відшкодування воєнних збитків, а головне – шляхам їх вирішення.

Читати статтю за цим посиланням 👈

Armada Law Company

26 Sep, 06:50


📍УВАГА! До 10 жовтня потрібно встигнути подати звіти щодо заброньованих працівників!

👉🏻 Роботодавці подають звіт до відповідного органу державної влади, державного органу, органу місцевого самоврядування чи іншого органу, до якого роботодавець подавав список із метою бронювання працівників.

Важливообовʼязок щодо звітування про заброньованих працівників стосується тих військовозобовʼязаних, які заброньовані відповідно до вимог Порядку 76 ( у паперовому форматі). Якщо ж бронювання працівника проводилось засобами Єдиного державного порталу е-послуг (Дія) , звітувати про таких заброньованих не потрібно.

⚠️Відповідальність за неподання звіту про заброньованих військовозобовʼязаних - сума штрафу становитиме від 34 000 до 59 500 гривень.
________________________
📌 Напишіть нам, якщо бажаєте отримати юридичну консультацію👇

‼️ @armadalawcompanybot

Armada Law Company

25 Sep, 12:14


🔥 Радник практики кримінального прав та процесу, адвокат Віктор Дасюк здобув позитивне рішення для клієнта, якого підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

📌 В справі № 761/23817/24 Шевченківський районний суд м. Києва залишив без задоволення клопотання прокурора Генеральної прокуратури про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Судовий розгляд включав детальний аналіз аргументів сторін і завдяки професійним запереченням сторони захисту щодо підзахисного було застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Суд взяв до уваги аргументи адвоката щодо необґрунтованості підозри та повної недоведеності існування заявлених прокурором ризиків. Це рішення є важливим етапом в захисті прав та свобод підзахисного в умовах кримінального переслідування.

📌 Напишіть нам, якщо бажаєте отримати юридичну консультацію адвоката з кримінального права👇🏻

‼️ @armadalawcompanybot

Armada Law Company

24 Sep, 08:28


📌 Сьогодні важко знайти підприємців які хоч раз не стикалися із недобросовісною поведінкою контрагентів і боржників, що не хочуть повертати борги, підписувати документи а подекуди навіть спілкуватися з кредитором.

Тому, ось кілька лайфхаків, які можуть здивувати недобросовісного боржника і підвищити шанси стягнення проблемної заборгованості👇

Читати статтю за цим посиланням.

Armada Law Company

23 Sep, 07:07


‼️ Запрошуємо взяти участь у БЕЗКОШТОВНОМУ ВЕБІНАРІ, який відбудеться 25.09.2024 о 15:00 (за Київським часом), на тему:

Кримінально-правові ризики для бізнесу в Україні: як ефективно захищатися в умовах воєнного стану.

На вебінарі поговоримо про:
▫️Зміни у кримінальному законодавстві України в умовах воєнного стану;
▫️Актуальні склади злочинів (колабораціонізм, державна зрада);
▫️Посилення відповідальності за економічні злочини.
▫️Основні кримінально-правові ризики для бізнесу: ухилення від сплати податків; легалізація (відмивання) доходів, шахрайство та привласнення майна.
▫️Особливості проведення обшуків та інших слідчих дій. Права та обов'язки бізнесу під час слідчих дій.
▫️Превентивні заходи захисту бізнесу: комплаєнс-програми та їх впровадження; правовий аудит бізнес-процесів.
▫️Дії при виникненні кримінально-правових ризиків: алгоритм дій при отриманні повідомлення про підозру; взаємодія з правоохоронними органами.

Участь за попередньою реєстрацією – безкоштовна!

На вебінарі буде багато корисної інформації, тому не втрачайте можливість та реєструйтесь за цим посиланням 👈