1. Сировина. Вона повинна бути свіжою. Якщо рибка полежить під сонцем десь 1-2 дні, то це вже «нагріта риба» (сленг, соррі), з неї важко щось смачненьке зробити. Ми використовуємо тільки свіже впійману рибу. З нею легко працювати, вона трохи дорожче, але смак набагато яскравіший.
2. Процес обробки. Перед засолкою рибу треба ретельно вимити від слизу. Багато хто пропускає цей процес, або ставиться до нього «так собі», але промити рибу треба дуже ретельно, бо потім цей слиз в’їдається в шкірку та це псує смак (вона трохи тхне) та зовнішній вигляд.
3. Вимочування. Найголовніше у процесі приготуванні. Після засолки риба промивається та вимочується декілька разів у чистій змінній воді. Так ось, тут важлива температура води, м’якість та час вимочування. Все це буде потім відображатися у смакових властивостях та малосольності.
4. Процес сушіння. Досвідченні переробники риби знають, наскільки важливо мати гарну сушилку з регуляцією температури та обдуву. Буквально пару градусів ї риба "пожовтіє". Тут за нас багаторічній досвід та генератор (у важкі часи живемо)
5. Літня рибка. Вона жирна та за рахунок жирності більш малосольна, бо жир дуже добре "забирає", а потім "віддає" сіль. Зараз саме час спробувати сезонну рибку.
6. Рекомендація. Тарань, лящ, чехоня (дуже важко її робити влітку), синець, судак та плотва зараз ТОП.
Було цікаво та корисно, став 🔥