Мудрість нації | Саморозвиток @wisdom_nation Channel on Telegram

Мудрість нації | Саморозвиток

@wisdom_nation


Авторський блог

Автоматичне приймання заявок

Саморозвивайся разом із нами! Не забудь підписатися.

Реклама: @dmitro_adm17

Мудрість нації | Саморозвиток (Ukrainian)

Добре підходить час для саморозвитку та набуття нових знань. Якщо Ви шукаєте джерело мудрості та інші цікаві матеріали для особистого зростання, то канал "Мудрість нації | Саморозвиток" (@wisdom_nation) - саме те, що вам потрібно. Це авторський блог, де ви зможете знайти корисні поради, цитати великих мислителів, а також матеріали про саморозвиток. nnКанал пропонує автоматичне приймання заявок, щоб ви завжди могли бути в курсі новин та оновлень. Саморозвивайтеся разом із нами! Не забудьте підписатися, щоб отримувати щоденну порцію корисної інформації. Також в каналі є можливість розміщення реклами, якщо ви маєте власний бізнес чи сервіс, можливо, це буде чудова можливість просування ваших послуг. nnНе втрачайте години на пошуки корисних матеріалів - підписуйтесь на канал "Мудрість нації | Саморозвиток" в Telegram вже сьогодні та розвивайтеся разом з нами!

Мудрість нації | Саморозвиток

21 Nov, 07:01


Взаємна повага - один з головних секретів успішного спілкування

Мабуть, дуже часто виявляється, що єдиний раз, коли ми говоримо люб'язність будь-кому, це відбувається в тому випадку, коли ми зробили якусь помилку, яку треба загладити.

Ви будете здивовані тим, наскільки краще розвиватимуться ваші стосунки з іншою людиною, якщо ви станете активніше проявляти свою повагу до цієї людини.

Найчастіше користуйтеся такими висловами, як «Дякую вам», «Я ціную те, що ви для мене зробили», «Дякую вам за те, що ви зайшли».

Декілька простих слів вдячності в запасі стоять тисячі слів, сказаних згодом, якщо пізніше у відносинах виникнуть проблеми. Ви робите інвестиції в нематеріальні активи, які довгий час принесуть високі прибутки.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

20 Nov, 07:45


Закон Парето

Про цей закон ви, напевно, не раз чули. Його суть у тому, що 20% усіх наших зусиль забезпечують 80% результату.

Відповідно, вірно і протилежне: 80% зусиль винагороджуються лише 20% кінцевого результату. І так відбувається у будь-якій справі.

Правило сформулював італійський економіст Вільфредо Парето, який зауважив, що 80% усіх багатств зосереджено 20% людей.

Наприклад, 80% нашого щастя забезпечують всього 20% оточуючих нас людей.

Закон Парето допоможе бути ефективнішим і зрозуміти, що більша частина зусиль приносить меншу частину результату.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

19 Nov, 12:10


Персоналізація співрозмовника

Кожна людина – унікальна особистість. Дайте своєму співрозмовнику відчути це. Брайан Трейсі говорив, що головний секрет чарівності – дати людині відчути себе на мільйон доларів.

Називайте людину на ім'я, згадуйте дрібні деталі минулих розмов, запитайте, як проходять її тренування чи робота над новою книгою.

Запам'ятовуйте особливості людини та показуйте, що пам'ятаєте їх. Покажіть, що людина не одна з тисячі, а одна на мільйон.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

19 Nov, 06:50


6 способів вплинути на кого завгодно

Головні принципи впливу на людей:

- Принцип взаємності. Якщо ви подаруєте комусь листівку на Різдво, то ця людина захоче подарувати вам листівку у відповідь.

- Принцип особистої симпатії. Ми легше погоджуємося з тими, до кого відчуваємо симпатію і довіру.

- Принцип соціальної значущості. Якщо ви намагаєтеся переконати когось зробити щось, скажіть йому: "Багато людей у вашому становищі так роблять".

- Принцип дефіциту. "У нас залишилося всього 10 таких телефонів!".

- Принцип спільності. Помітивши, що у вас є щось спільне, ви можете привернути до себе співрозмовника. При цьому можна згадати місце народження, цінності, релігію.

- Принцип послідовності. Люди, як правило, прагнуть діяти послідовно. Попросіть когось про послугу, і ця людина подумає про себе: "Я погодився надати N послугу, отже, я маю це зробити".

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

18 Nov, 12:10


Задавши питання, дайте людям час подумати

Ми живемо у соціальному світі. Багато чого з того, що ми робимо, сильно впливає на нашу здатність орієнтуватися та адаптуватися до певних соціальних обставин.

Понад те, соціальний тиск одна із найважливіших чинників у поведінці людей.

Якщо ви розмовляєте з кимось, але людина відповідає або реагує на ваші слова лише уривчасто, помовчіть, зберігаючи при цьому зоровий контакт. Людина відчує прихований тиск і зрозуміє, що треба продовжити розмову.

Люди здатні відчути навіть найслабший прихований тиск, і щоб знизити незручність, починають говорити

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

18 Nov, 07:01


Примус до самознищення, або просто "газлайтинг"

Газлайтинг - це різновид маніпуляції, основна мета якої психологічно змусити людину сумніватися в об'єктивності реальності.

Цей термін виник після того, як 1944 року на екрани вийшов фільм "Газове світло", що був номінований на 7 премій "Оскар" і отримав 2 з них.

За сюжетом фільму чоловік маніпулює свідомістю дружини, переставляючи в будинку меблі та інші предмети, щоб дружина повірила, що в неї проблеми з пам'яттю і вона божеволіє.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

17 Nov, 11:20


Похваліть співрозмовника

Люди асоціюють прикметники, які ви кажете їм у похвалу, з вашим власним характером. Такий феномен називається спонтанним перенесенням якостей.

Компліменти, що стосуються розумності та передбачливості, допоможуть розслабити свідомість вашого співрозмовника і знизити рівень його недовірливості.

Якщо співрозмовник відчує, що ви поважаєте і цінуєте його думку, він у відповідь прислухається до вашої точки зору.

Так само варто пам'ятати, що феномен спонтанного перенесення якостей працює і навпаки: якщо ви постійно негативно висловлюєтеся про людину, те, що ви про неї кажете, починають приписувати вам самим.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

16 Nov, 11:20


Фокусуйтеся на хорошому

Численні дослідження свідчать про те, про що говорить і наш власний досвід: люди інтуїтивно відчувають, чи подобаються вони нам, навіть якщо ви не сказали їм жодного слова.

Розмовляючи з людьми, подумки зосередьтеся на їх позитивних рисах - і вони відчують, що подобаються вам і дадуть вам відповідь взаємністю.

Президенту Аврааму Лінкольну приписують слова: «Мені не дуже подобається ця людина, тому я намагаюся дізнатися її краще».

А неперевершений Бенджамін Франклін говорив: «Шукайте гідності в інших, і інші шукатимуть ваші гідності».

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

15 Nov, 12:20


Не бійтеся критики

Навіть коли вас критикують, залишайтеся якомога спокійніше, не потрібно ображатись, або тим більше відповідати: «Сам такий!». Не дозволяйте підривати вашу самооцінку.

Вас ніхто не зможе образити, доки ви самі цього не дозволите. Матеріалізуйте лише позитивні емоції - вибирайте правильний спосіб реагування.

Критикують найчастіше заздрісники і ті, хто нічого не вміє, окрім як виїжджати за рахунок приниження гідності інших. Це нормально. Таких ми любимо.

Пам'ятайте, якщо ви добре займаєтеся своєю справою, і у вас багато критики всюди — значить ви на правильному шляху.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

15 Nov, 06:50


Відчуйте настрій того, з ким розмовляєте

Вміння відчути настрій співрозмовника у будь-якій розмові визначає його успіх. Щоб правильно розпочати розмову, важливо знати, у якому настрої перебуває співрозмовник.

Скажімо, якщо людина задумлива і сумна, зовсім безглуздо починати розмову, випромінюючи радість. Цим ви лише відштовхнете його.

Найкраще спробувати налаштуватися на його хвилю: рівний спокійний настрій розмови допоможе знайти ключ до спілкування. Співрозмовник відчує розуміння з вашого боку та охоче підтримає розмову.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

14 Nov, 12:20


Природні способи покращити пам'ять

1. Тренуйте мозок

Вирішення різноманітних завдань покращує пам'ять. Підійдуть кросворди, ігри в слова і навіть мобільні програми для тренування мозку.

2. Висипайтеся

Нестача сну протягом тривалого часу безпосередньо пов'язана з поганою пам'яттю. Саме під час нічного відпочинку короткочасні спогади перетворюються на довготривалі.

3. Їжте менше цукру

Дослідження показують, що незбалансоване харчування може спричинити погіршення пам'яті та зменшення обсягу мозку, особливо на ділянках, які відповідають за запам'ятовування.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

14 Nov, 06:50


Використовуйте план "Якщо, то"

Одна з основних цілей організаційних методів - привчити себе заздалегідь ухвалювати рішення про всі фактори, які можуть вплинути на ваше життя, щоб під рукою завжди був план наступних дій.

Вам потрібен план "Якщо, то", який враховує складові успіху, перешкоди та способи їх подолання.

Робиться це просто: в одну колонку з назвою "Якщо" ви вписуєте ризик, а в іншу - "То..." - рішення.

"Якщо я втомлюся, то візьму відпустку на три дні", "Якщо під час перегонів зламається велосипед, то я зателефоную команді підтримки, щоб мені привезли запасний".

Одна лише наявність такого плану створює позитивний настрій. Не кажучи вже про те, що ви вбережете себе від ризиків.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

13 Nov, 13:20


Спроби вивести опонента із себе

Мета такого маневру - роздратувати вас, щоб ви сказали щось необдумане. Причому ваш опонент (пасивний агресор) у цей час буде спокійним, щоб виставити вас надмірно емоційним.

У відповідь на ваш розумний вислів він може саркастично подивитися на вас і сказати щось різке, що не доводить його точку зору, але дратує вас. Або навіть перейти на образи та наклеп.

Якщо ви опуститеся до його рівня, то все одно не переможете: співрозмовник набагато краще за вас натренований у поливанні брудом.

Що робити: у такій ситуації найкращий захист — спокій. Тільки так ви зможете мислити раціонально та знайти гідну відповідь. Якщо ви покажете, що слова співрозмовника вас не зачіпають, він припинить вас підбурювати, щоб не виглядати безглуздо.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

13 Nov, 06:50


5 порад, які допоможуть вам працювати продуктивніше

1. Ставте собі чіткі вимірні цілі, обмежені за часом, але досяжні. Тоді досягти бажаного буде легше.

2. Вимкніть оповіщення про нові повідомлення. Вони не забирають багато часу, проте сильно відволікають.

3. Не зациклюйтесь на тому, щоб зробити якнайбільше. Головне робити те, що для вас важливо.

4. Не відповідайте на кожне нове повідомлення відразу ж, перевіряйте соцмережі за розкладом кілька разів на день.

5. Зробіть погані звички більш витратними, домовившись із кимось платити за кожну штраф.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

12 Nov, 13:30


Просіть про послугу

Знамениті слова Бенджаміна Франкліна: "Той, хто одного разу зробив вам добро, охочіше знову допоможе вам, ніж той, кому ви допомогли самі"

Цей феномен відомий як ефект Бенджаміна Франкліна. Людина, яка робить люб'язність іншій людині, виростає у власних очах.

Тобто якщо ви хочете сподобатися людині, то краще не робити послугу їй, а попросити про послугу її саму. Звісно, не варто зловживати проханнями про допомогу.

Як правильно зауважив вищезгаданий Франклін: "Гості, як риба, починають погано пахнути на третій день". Те ж саме стосується людей, які надто часто просять про послугу!

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

12 Nov, 06:45


Як навчитися правильно відпочивати

Без балансу між продуктивністю та розслабленням є всі шанси дотягнути до вигоряння.

Щоб підтримувати цей баланс, можна виконати метод «фокус — розфокус».

Коли ми зосереджуємось на навчанні чи роботі, ми фокусуємось. Свідомість стає ніби ліхтарем, який підсвічує певні сфери життя.

Щоб не перевтомитись, свідомості потрібно іноді перемикатися в режим прожектора, який підсвічує все одразу – розфокус.

Цей стан ми відчуваємо, коли займаємось улюбленим хобі чи спортом, зустрічаємось із друзями, медитуємо чи гуляємо.

Якщо вам складно вивести себе на відпочинок, спробуйте включити його у свій розклад. Можна так і записати в щоденнику: «прогулянка в парку, порожні балачки з друзями на лавці»

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

11 Nov, 13:50


Вплив на людину за допомогою сенсаційності терміновості

Залишковий общинний інстинкт – бути частиною цілого.

Таким прийомом часто грішать сайти бронювання готелів, сповіщаючи користувачів у подібному стилі: «Залишився 1 номер», «Такий же номер щойно забронювали», «Зараз це оголошення переглядає ще 2 особи».

Не звертайте уваги, в 90% випадків це прийом.

Такий формат впливу занурює нас у стан легкої паніки та дає стійке відчуття, що ми упускаємо щось дуже потрібне та важливе. Ми думаємо: Ну як же так! Усі вже взяли, а в мене цього не буде!

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

11 Nov, 08:55


Найкращі трилери в історії літератури, які тримають у напрузі до самого кінця

Якщо вас захоплюють похмурі таємниці, динамічний сюжет та несподівані кінцівки, ви напевно оціните цю добірку.

1. «Зникла», Гілліан Флінн

Головного героя роману Ніка Данна звинувачують у зникненні дружини Емі. Все місто підозрює, що він убив дружину та сховав тіло. Але чи це так насправді?

2. "Текст", Дмитро Глуховський

Відсидівши тюремний термін, головний герой повертається додому і розуміє, що його життя ніколи не буде колишнім. Єдиний спосіб знову відчути себе живим – це вкрасти чуже життя.

3. «Мовчання ягнят», Томас Харріс

Під час одного розслідування фахівці ФБР доводиться звернутися за допомогою до серійного вбивці — психіатра Ганнібала Лектера. Вони ведуть довгі розмови, дівчина розповідає Ганнібалу про своє минуле і між ними виникає дивний зв'язок.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

10 Nov, 13:20


ТОП-3 книги, щоб нічого не забувати

1. «Інтелект-картки. Повний посібник з потужного інструменту мислення», Тоні Бьюзен

Інтелект-карти – це чудовий інструмент не лише для тренування пам'яті, а й для щоденного планування. Автор упевнений, що за їх допомогою ви зможете краще запам'ятовувати інформацію та структурувати будь-які думки.

2. «Тренажер пам'яті. Як розвинути пам'ять за 40 днів», Гарет Мур

У цій книзі ви знайдете покрокову програму щоденних вправ, які займуть лише кілька хвилин на день. А ще автор розповість, як створити в голові власні «риси розуму» – знаменитий метод Шерлока Холмса для запам'ятовування інформації.

3. «Memento memory: Як покращити пам'ять, концентрацію та продуктивність мозку», Олена Сосновцева

Якщо ви відчуваєте, що вам стало складніше сконцентруватися, то ця книга для вас. Олена Сосновцева у своїй книзі розповість, як справлятися з інформаційним потоком, покращити навички концентрації та навчитися не забувати про важливе.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

09 Nov, 12:45


3 книги, які допоможуть розвинути критичне мислення

1. «Путівник брехнею. Критичне мислення в епоху постправди», Деніел Левітін

Автор розповідає, як розпізнавати маніпуляції з інформацією та розсудливо оцінювати її, щоб не дати затягнути себе в павутину брехні.

2. «Захист від темних мистецтв», Олександр Панчин

Книга з категорії «про розумне простими словами» допоможе вам зберегти здорове мислення у вік повального захоплення надприродним.

3. «Від атомів до дерева. Введення в сучасну науку про життя», Сергій Ястребов

Сергій Ястребов, біолог, науковий журналіст, письменник, зрозуміло розповідає про те, що хвилює маси і як ними маніпулюють.

Мудрість нації | Саморозвиток

08 Nov, 13:35


Створіть для себе мотиваційний блокнот

Це кишенькова книжечка, яка надихатиме, нагадуватиме про ваші цілі та допоможе не зійти з наміченого шляху. До неї можна звернутися, якщо ви засмутилися, заплуталися або втопилися в прокрастинації.

Виберіть компактний, міцний та симпатичний блокнот.

Випишіть у нього:

• основні життєві цінності;
• свою місію – як ви її бачите;
• довгострокові та короткострокові цілі та плани щодо їх досягнення;
• мантри, які допомагають вам заспокоїтися та підтримують вас;
• позитивний зворотний зв'язок, який ви отримували;
• надихаючі цитати.

Це буде ваш особистий кишеньковий мотиватор, складайте та оформляйте його, як вам подобається.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

08 Nov, 08:01


Гра на почутті подяки

На почутті подяки можна грати нескінченно, нагадуючи про давню неоціненну послугу при кожному зручному випадку. І багато маніпуляторів, усвідомлено чи не дуже – цим користуються.

Тому знайте, що якщо вам незручно виконувати прохання, ви не повинні це робити. Знайдіть зручний для себе спосіб погасити дружній обов'язок і не піддавайтеся на нечесні маніпуляції.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

07 Nov, 14:02


Доведення до абсурду

Умілі пасивно-агресивні сперечальники прагнуть довести ваш аргумент до крайності, щоб його знецінити. Наприклад: "Якщо дозволити одностатеві шлюби, тоді чому б ще не допустити союз людини з твариною?"

А якщо ви посилаєтеся на когось, агресор обов'язково згадає найгірше, що пов'язано з цим ім'ям, наче це частина вашого аргументу. Наприклад, якщо ви цитуєте Ніцше, він скаже, що його любили нацисти.

Що робити: не давайте співрозмовнику перейти до наступного аргументу. Поверніться до його заяви і покажіть, що вона нераціональна.

Наприклад, Ніцше висловлювався проти диктаторів і антисемітів, до того ж більше ніж за тридцять років до появи нацистів, тож пов'язувати його з ними немає сенсу.

Спробуйте довести до абсурду аргумент співрозмовника, щоб показати, як він маніпулював вашим власним висловлюванням.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

07 Nov, 08:25


Гра на почутті подяки

На почутті подяки можна грати нескінченно, нагадуючи про давню неоціненну послугу при кожному зручному випадку. І багато маніпуляторів, усвідомлено чи не дуже – цим користуються.

Тому знайте, що якщо вам незручно виконувати прохання, ви не повинні це робити. Знайдіть зручний для себе спосіб погасити дружній обов'язок і не піддавайтеся на нечесні маніпуляції.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

06 Nov, 13:02


Прислухайтеся до співрозмовника: кожен хоче бути почутим

У 2016 році в журналі Science були опубліковані результати цікавого експерименту: виявляється, послабити забобони опонента і вплинути на його думку можна за 10 хвилин розмови.

А все тому, що під час розмов з учасниками експерименту дослідники дотримувалися одного простого правила: слухали та давали висловитись співрозмовнику.

Замість того, щоб закидати опонента фактами, ставте відкриті запитання та слухайте, що він говорить. А потім знову ставте запитання.

Суть такого методу в тому, що люди краще реагують на щось, коли самі приходять до висновків, а не колись хтось кидає їм в обличчя тонну статистичних даних.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

06 Nov, 08:35


Використовуйте залучену мову тіла

Ніхто не слухатиме співрозмовника, який не вміє захоплювати.

Щоб переконати або розташувати когось, для початку необхідно досягти того, що людині буде комфортно перебувати поряд з вами.

Ось арсенал залученої мови тіла:
• Посмішка
• Відкриті жести
• Віддзеркалення (повтор пози та жестів співрозмовника)

Практикуйте залучену мову тіла. Тренуйтеся перед дзеркалом. Але важливо дотриматися повного балансу — не бути дуже нав'язливим, але й не надто нудним.

Раджу спочатку спробувати застосувати техніку віддзеркалення.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

05 Nov, 12:59


Не бійтеся здатися неідеальним

Продемонструвавши якийсь недолік або здійснивши помилку, ви показуєте, що вам не чуже ніщо людське. Вчені виявили це, досліджуючи, як помилки впливають симпатію.

Учасники експерименту слухали запис вікторини. Якщо хтось правильно відповідав на всі питання, але в кінці випадково проливав каву, він подобався їм більше, ніж той, хто був ідеальним.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

05 Nov, 08:15


Звертайте увагу на тривалість емоцій

Зазвичай справжні емоції тривають трохи більше 5 секунд. Якщо хтось висловлює почуття більше 5 секунд, швидше за все вони награні.

Ніхто не здатний утримувати один і той же вираз обличчя протягом 10 секунд поспіль, чи не так? Тож слідкуйте за цим.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

04 Nov, 07:45


4 поради, які допомагають лідерам приймати рішення

Використовуйте їх у будь-яких ситуаціях, коли потрібно зробити важкий вибір.

1. Розберіться у фактах
Намагайтеся максимально прояснити проблему, вивчіть та проаналізуйте доступну інформацію.

2. Уявіть наслідки
Подумайте, до яких наслідків приведе ваше рішення у короткостроковій та довгостроковій перспективі.

3. Шукайте баланс між розумом та емоціями
Якщо почуття нагадують вам щось, не відмахуйтеся від них. Намагайтеся покладатися як на розум, а й у емоційний інтелект.

4. Будьте відкриті у пошуках відповіді
Запитайте точку зору колег, клієнтів, друзів. Після цього створіть оптимальні умови для того, щоб відповідь сама спала вам на думку.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

03 Nov, 13:00


Як зосередитися на роботі: 2 ефективні способи

1. Не чиніть опір


Визнати, що в житті настав складний період, перший крок до того, щоб вибратися з глухого кута. Визнання зовсім не означає, що ви здалися. Навпаки, це знак, що ви розумієте ситуацію і готові діяти.

Пам'ятайте, як у фізиці: через опір провідника струм слабшає. У житті все так само: чим більше ви чините опір, тим більше втрачаєте сил.

2. Пам'ятайте, що вибір за вами

Дослідження Піттсбурзького університету показали, що тривожність впливає на наші когнітивні здібності. Щоб позбавитися цього почуття, важливо нагадувати собі, що ви можете контролювати ситуацію і залишати вибір за собою.

• Які завдання важливо зробити сьогодні для успіху проекту?
• Що я можу зробити після роботи, щоб набратися сил?
• Від чого мені потрібно відмовитись на цьому етапі?

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

02 Nov, 11:45


Заповніть простір навколо себе жестами та відкритими позами

У 2016 році дослідники провели експеримент зі швидкими побаченнями. З'ясувалося, що людям хочеться знову побачитися з людиною, яка робить жести руками, а не сидить смирно.

Цей же експеримент показав, що і чоловіки, і жінки частіше обирали партнерів, які сиділи у відкритих позах.

Чим більше простору ви займете, тим впевненіше виглядатимете. Не бійтеся широко розводити руками та жестикулювати. Нехай вас буде багато.

Але обережно, весь час стежте за своїми рухами: дуже багато швидких жестів виглядають хаотично.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

01 Nov, 12:45


Погляд як найсильніше знаряддя навіювання

Погляд - найсильніший невербальний спосіб впливу. Він може підкорити людину і задати характер вашого подальшого спілкування.

Як наш погляд впливає на комунікацію? У психології відомі такі факти:

- Люди, які дивляться в очі під час розмови, сприймаються як більш чесні та відкриті.

- Під час публічного виступу хороший оратор завжди окидає поглядом публіку, щоб налагодити зоровий контакт із кожним. Так його промова здається більш переконливою.

- Зоровий контакт під час знайомства вкрай важливий. Відкритий і добродушний погляд на 30% формує первинне ставлення людини.

З цих фактів випливає одне: вольове вміння утримувати погляд на очах іншої людини робить образ того, хто дивиться, сильнішим, владнішим і впливовішим.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

01 Nov, 08:05


Психологія для всіх

4 книжки, які доступною мовою розповідають про психологію, допомагаючи використовувати отримані знання в щоденній практиці.

1. "Брати чи віддавати? Новий погляд на психологію стосунків", Адам Грант
Про успіх у сучасному світі та як на нього впливає наша взаємодія з іншими людьми.

2. "Не заважай собі жити", Марк Гоулстон і Філіп Голдберг
Про саморуйнівну поведінку та способи її припинити.

3. "Бути собою: Посібник з усвідомленості для тих, хто на межі", Рубі Векс
Про те, як поліпшити своє життя і стати більш усвідомленим, щасливим і здоровим.

4. "Ніколи-небудь: Як вийти з глухого кута і знайти себе", Олена Резанова
Про те, як почати діяти, зважитися на зміни та перестати відкладати своє життя на потім.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

31 Oct, 14:10


Відповіді тими ж словами чи фразами, що були у питанні

Вибір слів багато про що говорить. Якщо людина використовує ті ж слова, що звучали в питанні, вона не почувається досить вільно і намагається дотримуватися ваших слів з побоювання сказати зайве.

Повторення питання перед відповіддю теж поганий знак: багато брехунів використовують цей час, щоб придумати відповідь

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

31 Oct, 07:45


3 звички, які тягнуть вас донизу

1. Не стримувати обіцянки

Багато хто з нас стримує слово, дане іншим, але чомусь забуває про себе. Щопонеділка ми обіцяємо собі почати нове життя, а потім понеділок приходить, але все залишається по-старому.

Щоб позбавитися цієї звички, нагороджуйте себе за кожну мету, якої вам вдалося досягти, за кожну виконану обіцянку.

2. Перекладати будильник

Напевно, ви помічали, що сон до обіду не заряджає енергією, а навпаки, позбавляє її. Ранок – це дуже продуктивна пора дня. Намагайтеся проводити його з користю.

3. З усім погоджуватися

Ми завжди боїмося щось проґавити, кудись не встигнути. Звичайно, вміти зірватися з місця і вирушити назустріч пригодам — гарна риса. Просто потрібно визначити пріоритети і не забувати про те, що важливо для вас, а не для когось іншого.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

30 Oct, 06:56


Визначте найважливіші завдання та виконайте їх насамперед

Більшості цілей ми не досягаємо, тому що на перше місце ставимо другорядні справи.

Нам часто заважає схильність концентруватися на тому, що тільки здається терміновим, а не тим, що важливо.

Уявіть, що вже кінець року вам потрібно оцінити зроблене. Що ви хотіли б бачити у своїх досягненнях? Виділіть три-п'ять пунктів.

Будь-які кроки, що наближають вас до мети, заслуговують на місця в календарі. Заплануйте їх на початок дня.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

29 Oct, 08:02


Як помилка допоможе вам привернути до себе будь-яку людину

Коли професор психології Джек Шафер починає вести курс лекцій у нового потоку, він ніби ненароком робить помилку у вимові якогось слова і дозволяє студентам виправити себе.

"Я роблю вигляд, що збентежений, дякую їм за уважність і виправляю помилку", - каже Джек.

Цей прийом він використовує, щоб досягти трьох цілей:

- По-перше, коли студенти виправляють помилку викладача, це дає їм змогу почуватися впевненіше.
- По-друге, вони починають вільніше спілкуватися з наставником.
- По-третє, вони дозволяють помилятися собі.

Цей самий прийом можна використовувати, щоб привернути до себе будь-яку людину. Помиляйтеся, показуйте свою неідеальність, дозволяйте людям виправити себе. І вони будуть прихильні до вас.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

28 Oct, 15:05


Зробіть ці речі зараз, щоб отримати максимум користі через 5 років

1. Переможіть свої страхи

Страх не дає вам рухатися вперед, породжує прокрастинацію і лінощі, змушує відступати там, де потрібно натиснути. Знайдіть свої страхи, з'ясуйте їхню причину і постарайтеся їх позбутися.

2. Цінуйте друзів та сім'ю

Чим старшим ви стаєте, тим складніше заводити нових друзів. Тому намагайтеся зберігати відносини зі старими друзями, частіше вибирайтеся з дому разом і не забувайте періодично дзвонити їм.

3. Навчіться бути на самоті

Якщо ви навчитеся бути на самоті і перестанете боятися його, вам не доведеться спілкуватися з ким завгодно, терпіти поряд із собою людей, які не поважають вас і не хочуть приймати таким, яким ви є.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

28 Oct, 08:05


Приходьте на зустріч у гарному настрої

Емоції певною мірою заразні. Важко бути засмученим серед щасливих людей, адже ми звикли реагувати на соціальні сигнали.

Коли ви щасливі і сповнені ентузіазму, це зазвичай передається іншим. І це не паранормальне явище — люди просто підхоплюють вашу поведінку і відповідним чином змінюють своє.

Тому, коли ви у хорошому настрої, люди починають асоціювати з вами відповідні емоції.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

27 Oct, 12:30


3 способи справити приємне враження на співрозмовника

Використовуйте ці невербальні сигнали, щоб відчути себе впевнено і зробити розмову невимушеною.

1. Прийміть відкриту позу

Відкрита поза – це поза, коли ваше тіло розгорнуто до того, з ким ви спілкуєтеся. Руки та ноги не схрещені, голова та тіло звернені до співрозмовника. Тільки не стійте по стійці смирно, інакше здаватиметеся напруженим.

2. Нахиліться до співрозмовника

Під час розмови нахиліться до співрозмовника або посуньтеся до нього ближче. Це висловить симпатію та увагу до слів співрозмовника.

3. Кивайте

Ківок - це фізична відповідь на висловлювання. Легкі кивки заспокоюють і підбадьорюють: вони показують, що слухаєте співрозмовника і розумієте, що він говорить.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

26 Oct, 11:55


Як повірити в себе і почати діяти: 3 ефективні способи

1. Прийміть себе

Полюбіть себе повністю, з усіма своїми перевагами та недоліками. Неможливо стати впевненим, якщо ви відкидаєте власні якості.

2. Оточіть себе людьми, які вірять у вас

Постарайтеся щонайменше спілкуватися з тими, хто постійно вас критикує та принижує.

Натомість знайдіть людей зі схожими цінностями, які будуть вас підтримувати і радіти вашому прогресу.

3. Змініть кут зору

Перестаньте фокусуватися на труднощі та несправедливості вашого життя.

Зосередьтеся на доброму та цікавому навколо вас, у складних ситуаціях шукайте позитивні моменти та будьте вдячні долі.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

25 Oct, 11:20


Закон Парето

Про цей закон ви, напевно, не раз чули. Його суть у тому, що 20% усіх наших зусиль забезпечують 80% результату.

Відповідно, вірно і протилежне: 80% зусиль винагороджуються лише 20% кінцевого результату. І так відбувається у будь-якій справі.

Правило сформулював італійський економіст Вільфредо Парето, який зауважив, що 80% усіх багатств зосереджено 20% людей.

Наприклад, 80% нашого щастя забезпечують всього 20% оточуючих нас людей.

Закон Парето допоможе бути ефективнішим і зрозуміти, що більша частина зусиль приносить меншу частину результату.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

25 Oct, 07:20


Психологічна установка «Гроші псують людей»

Вважається, що бідна людина багата духовно: вона чесна, працьовита, щедра і завжди готова прийти на допомогу іншим.

Але якщо він раптом розбагатіє, то миттєво втратить свій високий моральний образ і перетвориться на жадібного, брехливого і безпринципного користолюбця, який нікому не допомагає і любить тільки гроші.

Раніше ця установка справді допомагала людям. Адже думки про те, що в грошах насправді немає нічого доброго, служили для більшості людей своєрідною втіхою.

Але тепер така позиція лише обмежує людину, заважає їй розвиватися та заробляти, змушує соромитися свого бажання стати багатшим.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

24 Oct, 12:20


6 способів вплинути на кого завгодно

Головні принципи впливу на людей:

- Принцип взаємності. Якщо ви подаруєте комусь листівку на Різдво, то ця людина захоче подарувати вам листівку у відповідь.

- Принцип особистої симпатії. Ми легше погоджуємося з тими, до кого відчуваємо симпатію і довіру.

- Принцип соціальної значущості. Якщо ви намагаєтеся переконати когось зробити щось, скажіть йому: "Багато людей у вашому становищі так роблять".

- Принцип дефіциту. "У нас залишилося всього 10 таких телефонів!".

- Принцип спільності. Помітивши, що у вас є щось спільне, ви можете привернути до себе співрозмовника. При цьому можна згадати місце народження, цінності, релігію.

- Принцип послідовності. Люди, як правило, прагнуть діяти послідовно. Попросіть когось про послугу, і ця людина подумає про себе: "Я погодився надати N послугу, отже, я маю це зробити".

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

24 Oct, 06:02


Лестіть співрозмовнику

На перший погляд тактика очевидна, але є деякі застереження. Якщо ваші лестощі не виглядають щирими, вони принесуть більше шкоди, ніж користі.

Дослідники виявили, що люди схильні шукати когнітивний баланс, намагаючись, щоб їхні думки і почуття завжди збігалися.

Тож, якщо ви лестите людям із високою самооцінкою, і лестощі звучать щиро, ви їм сподобаєтеся, бо підтвердите їхні власні думки.

А ось лестощі щодо людей з низькою самооцінкою можуть призвести до негативних почуттів, бо ваші слова суперечать їхній думці про себе. Звісно ж, це не означає, що таких людей треба принижувати - так ви їхню симпатію точно не завоюєте.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

23 Oct, 12:00


Люди пам'ятають лише перше та останнє

Ефект порядкового номера – одне з найбільш вивчених концепцій у психології. Суть її в тому, що ми схильні запам'ятовувати лише ті речі, які відбуваються на початку та наприкінці.

Це дуже сильний ефект. Саме події на початку та наприкінці розмови сильніше затримуються в нашій пам'яті, ніж ті, що в середині.

Є безліч способів використання цього ефекту в особистих цілях: на співбесіді, на діловій зустрічі або просто в розмові з кимось, на кого ви хочете справити враження, постарайтеся почати і закінчити.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

23 Oct, 07:15


Чому людина тримає руки в кишенях

Коли співрозмовник прибирає руки в кишені і закриває долоні, це жести брехні чи нещирості. Згадайте дітей: вони ховають руки в кишені чи спину, якщо щось наробили.

Заховані долоні можна порівняти із закритим ротом. Досвідчені продавці завжди дивляться на долоні клієнта, коли вони говорять про відмову від покупки, адже справжні заперечення висловлюються з відкритими долонями.

«Люди вільно брешуть ротом, але пика, яку вони при цьому корчать, таки говорить правду», Доктор Лайтман, «Теорія брехні»

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

22 Oct, 06:52


3 книжки для розвитку навичок спілкування

1. "Психологія впливу" Роберт Чалдіні

Як не потрапляти на виверти маніпуляторів? І чи можна самому навчитися переконувати інших людей робити те, що вигідно вам? Психолог Роберт Чалдіні присвятив вивченню різних методів впливу не один десяток років.

2. "Наука спілкування" Ванесса ван Едвардс

Як правильно починати розмову? Що робити тим, хто в принципі не любить контактувати з іншими людьми? Спікерка, письменниця і ведуча тренінгів Ванесса ван Едвардс описала у своєму посібнику принципи людської взаємодії.

3. "Геній комунікації. 11 навичок ефективного спілкування" Дейв Керпен

Наприкінці кожного розділу читачеві пропонується низка вправ - швидких дій, слідуючи яким можна реально з'ясувати, як краще спілкуватися з людьми й отримувати те, що хочеться.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

21 Oct, 12:43


Відчуйте настрій того, з ким розмовляєте

Вміння відчути настрій співрозмовника у будь-якій розмові визначає його успіх. Щоб правильно розпочати розмову, важливо знати, у якому настрої перебуває співрозмовник.

Скажімо, якщо людина задумлива і сумна, зовсім безглуздо починати розмову, випромінюючи радість. Цим ви лише відштовхнете його.

Найкраще спробувати налаштуватися на його хвилю: рівний спокійний настрій розмови допоможе знайти ключ до спілкування. Співрозмовник відчує розуміння з вашого боку та охоче підтримає розмову.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

21 Oct, 06:26


3 додатки, які допоможуть сформувати корисні звички

1. Avocation

Цей трекер сподобається тим, хто не хоче розумітися на складному інтерфейсі. Тут все зрозуміло відразу: створюєте картку, встановлюєте потрібну періодичність нагадувань і починаєте самовдосконалюватись.

2. Productive Habit Tracker

Це старанно продуманий трекер звичок. У програмі є шаблони популярних завдань. Наприклад, пити достатню кількість води, медитувати та займатися спортом. Також можна створювати свої.

3. Daylio

Це не звичайний трекер звичок, а справжній віртуальний щоденник. У додатку можна відстежувати, наприклад, скільки разів на тиждень ви п'єте каву, медитуєте або ходите до спортзалу. Щоденник дозволить зрозуміти, де є складнощі, та м'яко ввести зміни.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

20 Oct, 10:32


Найкращі трилери в історії літератури, які тримають у напрузі до самого кінця

Якщо вас захоплюють похмурі таємниці, динамічний сюжет та несподівані кінцівки, ви напевно оціните цю добірку.

1. «Зникла», Гілліан Флінн

Головного героя роману Ніка Данна звинувачують у зникненні дружини Емі. Все місто підозрює, що він убив дружину та сховав тіло. Але чи це так насправді?

2. "Текст", Дмитро Глуховський

Відсидівши тюремний термін, головний герой повертається додому і розуміє, що його життя ніколи не буде колишнім. Єдиний спосіб знову відчути себе живим – це вкрасти чуже життя.

3. «Мовчання ягнят», Томас Харріс

Під час одного розслідування фахівці ФБР доводиться звернутися за допомогою до серійного вбивці — психіатра Ганнібала Лектера. Вони ведуть довгі розмови, дівчина розповідає Ганнібалу про своє минуле і між ними виникає дивний зв'язок.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

19 Oct, 10:24


Взаємна повага - один з головних секретів успішного спілкування

Мабуть, дуже часто виявляється, що єдиний раз, коли ми говоримо люб'язність будь-кому, це відбувається в тому випадку, коли ми зробили якусь помилку, яку треба загладити.

Ви будете здивовані тим, наскільки краще розвиватимуться ваші стосунки з іншою людиною, якщо ви станете активніше проявляти свою повагу до цієї людини.

Найчастіше користуйтеся такими висловами, як «Дякую вам», «Я ціную те, що ви для мене зробили», «Дякую вам за те, що ви зайшли».

Декілька простих слів вдячності в запасі стоять тисячі слів, сказаних згодом, якщо пізніше у відносинах виникнуть проблеми. Ви робите інвестиції в нематеріальні активи, які довгий час принесуть високі прибутки.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

18 Oct, 12:34


Задавши питання, дайте людям час подумати

Ми живемо у соціальному світі. Багато чого з того, що ми робимо, сильно впливає на нашу здатність орієнтуватися та адаптуватися до певних соціальних обставин.

Понад те, соціальний тиск одна із найважливіших чинників у поведінці людей.

Якщо ви розмовляєте з кимось, але людина відповідає або реагує на ваші слова лише уривчасто, помовчіть, зберігаючи при цьому зоровий контакт. Людина відчує прихований тиск і зрозуміє, що треба продовжити розмову.

Люди здатні відчути навіть найслабший прихований тиск, і щоб знизити незручність, починають говорити

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

18 Oct, 05:53


Вплив на людину за допомогою сенсаційності терміновості

Залишковий общинний інстинкт – бути частиною цілого.

Таким прийомом часто грішать сайти бронювання готелів, сповіщаючи користувачів у подібному стилі: «Залишився 1 номер», «Такий же номер щойно забронювали», «Зараз це оголошення переглядає ще 2 особи».

Не звертайте уваги, в 90% випадків це прийом.

Такий формат впливу занурює нас у стан легкої паніки та дає стійке відчуття, що ми упускаємо щось дуже потрібне та важливе. Ми думаємо: Ну як же так! Усі вже взяли, а в мене цього не буде!

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

17 Oct, 11:56


5 порад, які допоможуть вам працювати продуктивніше

1. Ставте собі чіткі вимірні цілі, обмежені за часом, але досяжні. Тоді досягти бажаного буде легше.

2. Вимкніть оповіщення про нові повідомлення. Вони не забирають багато часу, проте сильно відволікають.

3. Не зациклюйтесь на тому, щоб зробити якнайбільше. Головне робити те, що для вас важливо.

4. Не відповідайте на кожне нове повідомлення відразу ж, перевіряйте соцмережі за розкладом кілька разів на день.

5. Зробіть погані звички більш витратними, домовившись із кимось платити за кожну штраф.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

17 Oct, 05:54


Примус до самознищення, або просто "газлайтинг"

Газлайтинг - це різновид маніпуляції, основна мета якої психологічно змусити людину сумніватися в об'єктивності реальності.

Цей термін виник після того, як 1944 року на екрани вийшов фільм "Газове світло", що був номінований на 7 премій "Оскар" і отримав 2 з них.

За сюжетом фільму чоловік маніпулює свідомістю дружини, переставляючи в будинку меблі та інші предмети, щоб дружина повірила, що в неї проблеми з пам'яттю і вона божеволіє.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

16 Oct, 13:10


Природні способи покращити пам'ять

1. Тренуйте мозок

Вирішення різноманітних завдань покращує пам'ять. Підійдуть кросворди, ігри в слова і навіть мобільні програми для тренування мозку.

2. Висипайтеся

Нестача сну протягом тривалого часу безпосередньо пов'язана з поганою пам'яттю. Саме під час нічного відпочинку короткочасні спогади перетворюються на довготривалі.

3. Їжте менше цукру

Дослідження показують, що незбалансоване харчування може спричинити погіршення пам'яті та зменшення обсягу мозку, особливо на ділянках, які відповідають за запам'ятовування.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

16 Oct, 07:25


Персоналізація співрозмовника

Кожна людина – унікальна особистість. Дайте своєму співрозмовнику відчути це. Брайан Трейсі говорив, що головний секрет чарівності – дати людині відчути себе на мільйон доларів.

Називайте людину на ім'я, згадуйте дрібні деталі минулих розмов, запитайте, як проходять її тренування чи робота над новою книгою.

Запам'ятовуйте особливості людини та показуйте, що пам'ятаєте їх. Покажіть, що людина не одна з тисячі, а одна на мільйон.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

15 Oct, 11:24


Похваліть співрозмовника

Люди асоціюють прикметники, які ви кажете їм у похвалу, з вашим власним характером. Такий феномен називається спонтанним перенесенням якостей.

Компліменти, що стосуються розумності та передбачливості, допоможуть розслабити свідомість вашого співрозмовника і знизити рівень його недовірливості.

Якщо співрозмовник відчує, що ви поважаєте і цінуєте його думку, він у відповідь прислухається до вашої точки зору.

Так само варто пам'ятати, що феномен спонтанного перенесення якостей працює і навпаки: якщо ви постійно негативно висловлюєтеся про людину, те, що ви про неї кажете, починають приписувати вам самим.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

15 Oct, 06:51


Фокусуйтеся на хорошому

Численні дослідження свідчать про те, про що говорить і наш власний досвід: люди інтуїтивно відчувають, чи подобаються вони нам, навіть якщо ви не сказали їм жодного слова.

Розмовляючи з людьми, подумки зосередьтеся на їх позитивних рисах - і вони відчують, що подобаються вам і дадуть вам відповідь взаємністю.

Президенту Аврааму Лінкольну приписують слова: «Мені не дуже подобається ця людина, тому я намагаюся дізнатися її краще».

А неперевершений Бенджамін Франклін говорив: «Шукайте гідності в інших, і інші шукатимуть ваші гідності».

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

14 Oct, 06:52


Спроби вивести опонента із себе

Мета такого маневру - роздратувати вас, щоб ви сказали щось необдумане. Причому ваш опонент (пасивний агресор) у цей час буде спокійним, щоб виставити вас надмірно емоційним.

У відповідь на ваш розумний вислів він може саркастично подивитися на вас і сказати щось різке, що не доводить його точку зору, але дратує вас. Або навіть перейти на образи та наклеп.

Якщо ви опуститеся до його рівня, то все одно не переможете: співрозмовник набагато краще за вас натренований у поливанні брудом.

Що робити: у такій ситуації найкращий захист — спокій. Тільки так ви зможете мислити раціонально та знайти гідну відповідь. Якщо ви покажете, що слова співрозмовника вас не зачіпають, він припинить вас підбурювати, щоб не виглядати безглуздо.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

13 Oct, 11:35


Просіть про послугу

Знамениті слова Бенджаміна Франкліна: "Той, хто одного разу зробив вам добро, охочіше знову допоможе вам, ніж той, кому ви допомогли самі"

Цей феномен відомий як ефект Бенджаміна Франкліна. Людина, яка робить люб'язність іншій людині, виростає у власних очах.

Тобто якщо ви хочете сподобатися людині, то краще не робити послугу їй, а попросити про послугу її саму. Звісно, не варто зловживати проханнями про допомогу.

Як правильно зауважив вищезгаданий Франклін: "Гості, як риба, починають погано пахнути на третій день". Те ж саме стосується людей, які надто часто просять про послугу!

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

12 Oct, 12:42


Як навчитися правильно відпочивати

Без балансу між продуктивністю та розслабленням є всі шанси дотягнути до вигоряння.

Щоб підтримувати цей баланс, можна виконати метод «фокус — розфокус».

Коли ми зосереджуємось на навчанні чи роботі, ми фокусуємось. Свідомість стає ніби ліхтарем, який підсвічує певні сфери життя.

Щоб не перевтомитись, свідомості потрібно іноді перемикатися в режим прожектора, який підсвічує все одразу – розфокус.

Цей стан ми відчуваємо, коли займаємось улюбленим хобі чи спортом, зустрічаємось із друзями, медитуємо чи гуляємо.

Якщо вам складно вивести себе на відпочинок, спробуйте включити його у свій розклад. Можна так і записати в щоденнику: «прогулянка в парку, порожні балачки з друзями на лавці»

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

11 Oct, 08:10


Заповніть простір навколо себе жестами та відкритими позами

У 2016 році дослідники провели експеримент зі швидкими побаченнями. З'ясувалося, що людям хочеться знову побачитися з людиною, яка робить жести руками, а не сидить смирно.

Цей же експеримент показав, що і чоловіки, і жінки частіше обирали партнерів, які сиділи у відкритих позах.

Чим більше простору ви займете, тим впевненіше виглядатимете. Не бійтеся широко розводити руками та жестикулювати. Нехай вас буде багато.

Але обережно, весь час стежте за своїми рухами: дуже багато швидких жестів виглядають хаотично.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

10 Oct, 11:26


Як зосередитися на роботі: 2 ефективні способи

1. Не чиніть опір

Визнати, що в житті настав складний період, перший крок до того, щоб вибратися з глухого кута. Визнання зовсім не означає, що ви здалися. Навпаки, це знак, що ви розумієте ситуацію і готові діяти.

Пам'ятайте, як у фізиці: через опір провідника струм слабшає. У житті все так само: чим більше ви чините опір, тим більше втрачаєте сил.

2. Пам'ятайте, що вибір за вами

Дослідження Піттсбурзького університету показали, що тривожність впливає на наші когнітивні здібності. Щоб позбавитися цього почуття, важливо нагадувати собі, що ви можете контролювати ситуацію і залишати вибір за собою.

• Які завдання важливо зробити сьогодні для успіху проекту?
• Що я можу зробити після роботи, щоб набратися сил?
• Від чого мені потрібно відмовитись на цьому етапі?

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

10 Oct, 05:57


Не бійтеся критики

Навіть коли вас критикують, залишайтеся якомога спокійніше, не потрібно ображатись, або тим більше відповідати: «Сам такий!». Не дозволяйте підривати вашу самооцінку.

Вас ніхто не зможе образити, доки ви самі цього не дозволите. Матеріалізуйте лише позитивні емоції - вибирайте правильний спосіб реагування.

Критикують найчастіше заздрісники і ті, хто нічого не вміє, окрім як виїжджати за рахунок приниження гідності інших. Це нормально. Таких ми любимо.

Пам'ятайте, якщо ви добре займаєтеся своєю справою, і у вас багато критики всюди — значить ви на правильному шляху.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

09 Oct, 11:42


Використовуйте план "Якщо, то"

Одна з основних цілей організаційних методів - привчити себе заздалегідь ухвалювати рішення про всі фактори, які можуть вплинути на ваше життя, щоб під рукою завжди був план наступних дій.

Вам потрібен план "Якщо, то", який враховує складові успіху, перешкоди та способи їх подолання.

Робиться це просто: в одну колонку з назвою "Якщо" ви вписуєте ризик, а в іншу - "То..." - рішення.

"Якщо я втомлюся, то візьму відпустку на три дні", "Якщо під час перегонів зламається велосипед, то я зателефоную команді підтримки, щоб мені привезли запасний".

Одна лише наявність такого плану створює позитивний настрій. Не кажучи вже про те, що ви вбережете себе від ризиків.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

09 Oct, 06:20


Не бійтеся здатися неідеальним

Продемонструвавши якийсь недолік або здійснивши помилку, ви показуєте, що вам не чуже ніщо людське. Вчені виявили це, досліджуючи, як помилки впливають симпатію.

Учасники експерименту слухали запис вікторини. Якщо хтось правильно відповідав на всі питання, але в кінці випадково проливав каву, він подобався їм більше, ніж той, хто був ідеальним.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

08 Oct, 11:21


3 книги, які допоможуть розвинути критичне мислення

1. «Путівник брехнею. Критичне мислення в епоху постправди», Деніел Левітін

Автор розповідає, як розпізнавати маніпуляції з інформацією та розсудливо оцінювати її, щоб не дати затягнути себе в павутину брехні.

2. «Захист від темних мистецтв», Олександр Панчин

Книга з категорії «про розумне простими словами» допоможе вам зберегти здорове мислення у вік повального захоплення надприродним.

3. «Від атомів до дерева. Введення в сучасну науку про життя», Сергій Ястребов

Сергій Ястребов, біолог, науковий журналіст, письменник, зрозуміло розповідає про те, що хвилює маси і як ними маніпулюють.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

08 Oct, 06:51


Гра на почутті подяки

На почутті подяки можна грати нескінченно, нагадуючи про давню неоціненну послугу при кожному зручному випадку. І багато маніпуляторів, усвідомлено чи не дуже – цим користуються.

Тому знайте, що якщо вам незручно виконувати прохання, ви не повинні це робити. Знайдіть зручний для себе спосіб погасити дружній обов'язок і не піддавайтеся на нечесні маніпуляції.

Мудрість нації

Мудрість нації | Саморозвиток

07 Oct, 13:25


Створіть для себе мотиваційний блокнот

Це кишенькова книжечка, яка надихатиме, нагадуватиме про ваші цілі та допоможе не зійти з наміченого шляху. До неї можна звернутися, якщо ви засмутилися, заплуталися або втопилися в прокрастинації.

Виберіть компактний, міцний та симпатичний блокнот.

Випишіть у нього:

• основні життєві цінності;
• свою місію – як ви її бачите;
• довгострокові та короткострокові цілі та плани щодо їх досягнення;
• мантри, які допомагають вам заспокоїтися та підтримують вас;
• позитивний зворотний зв'язок, який ви отримували;
• надихаючі цитати.

Це буде ваш особистий кишеньковий мотиватор, складайте та оформляйте його, як вам подобається.

Мудрість нації

23,423

subscribers

441

photos

424

videos