Чому? @whyukraine Channel on Telegram

Чому?

@whyukraine


Цікаві відповіді на питання «Чому?»
Для друзів: @whyukraine

З питань реклами: @Perrin_wolf

Підтримати канал: https://send.monobank.ua/jar/6SYZQ6qePC

Чому? (Ukrainian)

Шукаєте цікаві відповіді на питання «Чому?» Тоді канал @whyukraine - саме те, що вам потрібно! Тут ви знайдете цікаві та глибокі роздуми на різноманітні теми, що допоможуть вам розширити свій кругозір та поглибити знання. Долучайтесь до нашого каналу, діліться своїми питаннями та думками з іншими учасниками спільноти. Цей канал стане вашим невичерпним джерелом цікавої та корисної інформації. Для друзів: @whyukraine. З питань реклами звертайтеся до адміністратора каналу @Perrin_wolf. Підтримайте наш канал, перейшовши за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/6SYZQ6qePC

Чому?

21 Nov, 12:01


Чому стародавні римляни мали просити дозвіл на самогубство

Згідно інформації давньоримського історика Тита Лівію, громадянам не дозволялося здійснювати самогубства просто так.  

Ті хто прагнули звести рахунки з життям мали подати прохання в сенат з описом причин, що підштовхнула їх до цього кроку. Якщо сенатори знаходили ці причини задовільними, прохачеві безкоштовно видавалася отрута.

@whyukraine

Чому?

20 Nov, 12:11


Чому орангутанги на Суматрі затримують власне статеве дозрівання

Орангутанги з острова Суматра володіють унікальною особливістю: вони можуть за власним бажанням затримувати власне статеве дозрівання, тобто розвиток вторинних статевих ознак. Деяким вдається відкласти дорослішання більш, ніж на 10 років!

Незважаючи на те, що орангутанги продовжують фактично залишатися дітьми, їх зростання триває. Таким чином, не витрачаючи енергію на розмноження, вони накопичують сили, щоб згодом скинути домінантного самця з «престолу». Було відмічено, що орангутанги, які дозріли пізніше, більш успішні в залученні уваги самки і дають більше потомства.

@whyukraine

Чому?

19 Nov, 12:01


Чому один кіт знищив цілий вид птахів

Кіт на прізвисько Тіблс, що жив з доглядачем маяка на новозеландському острові Стівенс, примудрився за один 1894 рік знищити всіх, що мешкають тільки на цьому острові, нелітаючих птахів виду новозеландський кропив'яник. Цікаво те, що науці цей вид був невідомий, і склали його опис вже по тушкам задушених котом птахів, відразу оголосивши новозеландського кропив'янку острова Стівенс вимерлим.

Доглядач маяка пізно зацікавився заняттям свого кота і встиг зібрати лише 8 тушок, які відправив орнітологам. Живих екземплярів цього виду так і не було знайдено.

@whyukraine

Чому?

18 Nov, 12:01


Чому ліки від кашлю назвали «героїном»

Спочатку слово «героїн» було торговою маркою, під якою випускалося ліки від кашлю. Сама речовина героїн (наукове його назва - диацетилморфін) була вперше синтезована англійським хіміком К.Р. Райтом у 1874 році. Райт, який був вченим до мозку кісток, не зміг знайти комерційного застосування свого винаходу. Однак вже через 20 років завзятий Генріх Дрезер, керівник фармакологічної лабораторії компанії Bayer вирішив, що така «річ» пропадати не повинна. У 1898 році він зареєстрував слово «героїн» як торгову марку і почав продавати препарат як засіб від кашлю. Героїном Дрезер вирішив назвати своє зілля, так як люди, які приймали його, відчували себе героями.

Ліки від кашлю стали користуватися скаженою популярністю і незабаром набуло славу «чудодійного зілля», яке допомагало буквально від усіх хвороб. Дрезеру це було дуже на руку, бо він отримував відсоток від продажів будь-яких ліків, запущених ним у виробництво.

@whyukraine

Чому?

17 Nov, 12:06


Чому долар зеленого кольору

Рішення про випуск паперових грошей було прийнято федеральним урядом США в 1861 році.  Через Громадянські війни Конгрес зобов'язав Міністерство фінансів США випустити безпроцентні векселі, які за свій колір отримали назву "банкноти" (greenback).

Вперше маленькі банкноти з'явилися в обігу в 1929 році, причому Бюро гравіювань і друку (BEP) знову використовувало зелену фарбу. Для цього були три причини. По-перше, фарби такого кольору було дуже багато.  По-друге, зелена фарба була дуже стійка до хімічних і фізичних дій.

І, нарешті, суспільство вже на психологічному рівні співвідносить зелений колір з кредитними векселями американського уряду. Найбільшою відмінністю нового дизайну було впровадження ледь помітних фонових кольорів, що ускладнювало підробку банкнот. Крім того, додавання кольору допомагає розрізняти номінали банкнот, оскільки в грошах різного номіналу використовуються різні фонові кольори.

@whyukraine

Чому?

16 Nov, 12:02


Чому гонщики-переможці обливаються шампанським

Традиція обливати шампанським на нагороджені переможців в автоперегонах почалася в 1967 році.

Гонщик Ден Гарні здобув перемогу в добовому марафоні «24 години Ле-Мана», і після закінчення гонки організатори подарували йому пляшку шампанського. Гарні був настільки збуджений цією перемогою, що негайно відкоркував пляшку і почав розбризкувати її вміст на всіх, хто стояв поруч з ним.

З тих пір звичай настільки прижився, що навіть при проведенні перегонів в країнах ісламського світу (в яких алкоголь під забороною), для душа з шампанського готують спеціальні шипучі безалкогольні напої.

@whyukraine

Чому?

15 Nov, 13:59


Чому на фото інколи виходять червоні очі

Якщо ви користуєтесь спалахом у темному приміщенні, то часто отримуєте на фотографіях «ефект червоних очей». Таке явище спричинене попаданням у зрачок концентрованого згустка світла, що освічує кровоносні судини, котрі знаходяться там у великій кількості.

Коли ви фотографуєте тварин, цей ефект може бути зовсім іншим. У звірів є віддзеркалюючий шар, який формується в сітчатці їхніх очей. Він так і називається - дзеркальце (tapetum lucidum). Цей шар також підвищує можливість нічного бачення. Колір tapetum дає синій, зелений, жовтий чи білий ефект на світлинах. У звірів таке явище може утворитися навіть тоді, коли нам здається, що навколишнього освітлення цілком достатньо.

@whyukraine

Чому?

14 Nov, 12:01


Чому один і той же лікар лікує вухо, горло і ніс

Тому що вони взаємопов'язані.

Порожнини носа і рота, носоглотка, гортань і порожнина середнього вуха (пов'язані з ротовою порожниною спеціальними трубками), а також пазухи лицьових кісток фактично представляють собою єдиний простір. Звичайно, в кожному з цих утворень можуть виникати власні проблеми, але частіше вони страждають від запалення, яке здатне розповсюдитися на всю складну систему порожнин. Тому доцільно, щоб цим займався один фахівець.

@whyukraine

Чому?

13 Nov, 12:00


Чому прості олівці жовтого кольору

Вважається, що вперше олівець став жовтим приблизно в 1890-му році. А зроблено це було для того, щоб легше було помітити його на робочому столі. Однак історія графітних олівців більш давня, ніж ви уявляєте.

На початку 19 століття в Америку графіт поставлявся з Китаю, тому продавці канцелярського приладдя прагнули підкреслити, що їхня продукція імпортується з далекої таємничої азіатської країни. Жовтий колір в Китаї — це колір пошани і поваги, ось чому американські продавці стали так фарбувати китайські графітові олівці — цим вони хотіли підкреслити якість товару. 

Однак, за словами історика Генрі Петроски, компанія, яка перша додумалася до такого маркетингового ходу, – чеська фірма Koh-i-Noor Hardtmuth. Зараз більшість гафітових олівців, що продаються на ринку – жовті, тільки тепер це більше не означає «елітарне» походження, а скоріше, є даниною традиції.

@whyukraine

Чому?

12 Nov, 12:00


Чому в японських ліфтах немає кнопки четвертого поверху

У Китаї, Кореї та Японії, а також в деяких інших країнах Азії, в будівлях немає поверху під номером «4», відповідно кнопки в ліфті теж немає, так як ця цифра позначає «Смерть».

Іноді четвертий поверх значиться під літерою «F» (four).

@whyukraine

Чому?

11 Nov, 12:01


Чому вздовж доріг саджають дерева

Ті, хто вивчав будівництво автодоріг, залізниць, скажуть вам, що дерева вздовж доріг зовсім не для збору врожаю або створення тіні, їх садять для того, щоб під час снігопаду сніг затримувався в лісосмузі і не створював великих перешкод на дорозі.  

Для цього в дорожніх господарствах працюють спеціальні лісогосподарські служби. А там, де дерева ростуть погано, висаджують чагарники.

Ще, так сонце не сліпить водіїв на таких дорогах.

Водій їде як в тунелі і не відволікається від дороги на всякі комбайни та інші предмети на прилеглих полях.

У містах це роблять для декору вулиць і поглинання деревами пилу і вихлопів від машин, забезпечуючи повітря киснем.

@whyukraine

Чому?

10 Nov, 12:09


Чому в шахтах Британії для виявлення газу тримали саме канарок

Протягом багатьох століть британське гірське законодавство в обов'язковому порядку наказувало тримати в шахтах канарок для виявлення газу. Цих крихітних пташок використовували в такій ролі до 1986 року, а відповідна стаття залишалася в правилах безпеки для гірських робіт аж до 1995 року.

Суть цієї вимоги полягала в тому, що токсичні гази на кшталт чадного і метану вбивали птахів раніше, ніж їх концентрація могла становити небезпеку для життя гірників. Перевагу було віддано канарейкам тому, що вони багато співають, тому тишу, коли птах замовкає, можна помітити практично відразу.

@whyukraine

Чому?

09 Nov, 12:04


Чому нагороджують премією Дарвіна

Її вручають людям, які померли або позбулися можливості залишити потомство в результаті власної дурості, заснована спеціальна премія Дарвіна.

Її вручають як нагороду за вилучення своїх генів з генофонду людства.
Одна з класичних подібних історій сталася в єгипетському селі. 18-річний селянин поліз в колодязь діставати впавших туди курчат.

Так як він не вмів плавати, то почав тонути, і йому на допомогу в колодязь почали стрибати його родичі і друзі. Всього потонуло 6 осіб, а курча в результаті вижило.

@whyukraine

Чому?

08 Nov, 12:01


Чому риби у величезних зграях рухаються і повертаються синхронно

Крім звичних нам органів почуттів риби мають ще один — бічну лінію. Вона проходить від зябрових щілин до основи хвоста і дозволяє сприймати рух і вібрацію навколишнього світу. Саме бічна лінія дозволяє величезним зграям риб рухатися і повертатися синхронно. 

А у деяких риб — акул, скатів і химероподібних — розвинене ще одне почуття. Вони здатні сприймати електричні поля інших мешканців підводного світу, які створюються роботою дихальних м'язів і серця, і тим самим виявляти жертв в укриттях. Самі електрорецептори розташовані на шкірі у вигляді капсул і трубочок і називаються ампулами Лоренцині.

@whyukraine

Чому?

08 Nov, 08:01


💡 Твоя щоденна доза ШІ-революції! 💡

Хочеш знати, як штучний інтелект уже змінює наш світ і може змінити твоє життя? Підпишись – тут ти знайдеш найсвіжіші новини, поради та унікальні інсайти з реального світу ШІ (ну і куди ж без АІ мемів)

👀 Не пропусти шанс зрозуміти майбутнє швидше за інших!

🎯 ШІ вже тут – час діяти!

Чому?

07 Nov, 14:01


⭐️Навіщо підписуватись на десятки каналів, щоб бути в курсі сучасних новин з різних сфер? Адмін каналу «Йой, та най буде» вже зібрав усе в одному місці!

👀Цікаві факти зі всього світу, незвичні відкриття та тренди – дізнавайся першим у легкому форматі та вражай інших!

⬇️Приєднуйся:
🤍 Yoi, ta nai budé!

Чому?

07 Nov, 12:01


Чому студент Оксфордського університету захотів кухоль пива під час іспиту

Згідно з однією студентською байкою одного разу в Оксфордському університеті студент під час іспиту захотів кухоль пива, пославшись на давню традицію вузу. 

Оскільки в XVIII столітті в університеті така традиція дійсно існувала, кухоль студенту подали. Але екзаменатор не залишився в боргу: він згадав про ще одну давню традицію Оксфорда і оштрафував студента за те, що він з'явився на іспит без шпаги.

@whyukraine

Чому?

06 Nov, 15:01


📺 Цікавишся українськими подкастами? Хочеш дивитися найкращі випуски від українських творців? 🇺🇦

Приєднуйся до Telegram-каналу
«🇺🇦🎙Українські подкасти»! Там зібрали в одному місці найцікавіші відеоподкасти з українського інтернету 🎥

Рекомендації найцікавіших україномовних подкастів на різні теми — від культури та суспільства до бізнесу та саморозвитку;

ГОДІ витрачати час на пошук🕵🏻‍♂️

Переходь за посиланням та підписуйся, щоб не пропустити жодного випуску!👇

🔗 https://t.me/+KdlY10oDF0c5ZjY0

Чому?

06 Nov, 12:01


Чому новачків називають чайниками

Термін прийшов з альпінізму.

Чайником досвідчені альпіністи називають новачка, який зробив своє перше сходження на вершину гори. Як правило, такі люди в першу чергу не здійснюють потрібні дії з облаштування табору, а позують фотографам, наголошуючи одну руку в бік, а іншу відставляють убік, спираючи на льодоруб, лижну палицю і т.д., а відтак їхні силует сильно нагадує чайник.

Таким чином, термін "чайник" не має нічого спільного з розумовими здібностями людини, а говорить лише про недосвідченість.

@whyukraine

Чому?

05 Nov, 12:00


Чому дельфіни сплять з одним відкритим оком

Вчених давно цікавило питання: «Чи сплять дельфіни?». Спостереження в цій області дали, такі результати — дельфіни і деякі китоподібні сплять «наполовину». Їх сон влаштований абсолютно інакше, ніж у більшості ссавців.

Дельфіни сплять одним оком. Засинаючи, вони відключають одну з півкуль мозку, при цьому закриваючи протилежне ній око. Наприклад, якщо відключається права півкуля, ліве око буде закритим, і навпаки.  

Активна половина мозку стежить за тим, що відбувається навколо, паралельно контролюючи дихальні функції. Часом дельфіни сплять на поверхні води, а іноді роблять це вплав на повільній швидкості.  

У закритих басейнах вчені спостерігали сплячих дельфінів на дні, іноді вони прокидалися, щоб піднятися на поверхню і подихати повітрям.

@whyukraine

Чому?

04 Nov, 12:03


Чому від чилі горить в роті

Червоний гострий перець, потрапляючи на язик, викликає «пожежу» в роті через речовини капсаїцину. Вони стимулюють чутливу систему рецепторів трійчастого нерва, які знаходяться в нюховому епітелії.

@whyukraine

Чому?

03 Nov, 12:02


Чому тривалість звучання і діаметр компакт-диска обрані саме такими

Згідно з офіційною версією компанії Philips, місткість компакт-диска була обрана японськими розробниками так, щоб на ньому повністю помістилася дев'ята симфонія Бетховена — улюблений твір віце-президента Sony. Однак, за свідченням одного з інженерів, безпосередньо причетного до створення нового носія, підсумковий діаметр 12 см став результатом простого компромісу між Philips і Sony, а легенду про Бетховена придумали пізніше.

@whyukraine

Чому?

02 Nov, 12:01


В Україні зʼявилась власна соціальна мережа - Fankolo.
Вона запрацювала як альтернатива зарубіжним майданчикам, які мають власний погляд на цікавий для українців контент, баланс думок та етику.

"Побачити у Facebook або X в рекомендаціях новий російський серіал, потрапити в бан за емоційний пост про країну-терориста для нас – цілком реальні проблеми. Саме це стало одним із чинників створення нової соцмережі, де в пріоритеті – український погляд і контент", - каже розробник.

Також за словами розробника, у планах – популяризація ресурсу, постійне розширення функціоналу від автопостингу дописів блогерів з їх сторінок в інших соціальних мережах та навіть з сайтів, до live-стрімінгу та монетизації контенту.

Окрім веб-версії користувачам також доступні застосунки для Android та iOS

Чому?

02 Nov, 12:00


Чому Канада так називається

За історичними даними, коли одні з перших дослідників Північної Америки запитали місцевих індіанців дорогу до поселення, ті вказали їм напрямок, сказавши: «канада», що в перекладі означає просто «село». Трохи пізніше словом Канада дослідники стали називати область, що включає ще кілька сіл навколо, потім ще більший регіон і всі берега річки Святого Лаврентія. А в 1867 Канадою назвали всю країну, утворену з'єднанням британських володінь у Північній Америці.

@whyukraine

Чому?

01 Nov, 12:00


Чому говорять «зарити талант в землю»

Спочатку талантом називалася найбільша вагова і грошово-рахункова одиниця в Стародавній Греції, Вавилоні, Персії та інших областях Малої Азії. З євангельської притчі про людину, яка отримала гроші і закопала їх, побоявшись вкласти в справу, пішов вираз «зарити талант в землю».  

У сучасній українській мові цей вислів набув переносний відтінок, у зв'язку з новим значенням слова «талант» і вживається, коли людина не дбає про розвиток своїх здібностей.

@whyukraine

Чому?

31 Oct, 12:01


Чому людина швидше напивається в барі, ніж удома

Вся справа в обстановці. Як виявилося, в барах і ресторанах спеціально використовують гучну енергійну музику для того, щоб ви більше і швидше їли і випивали.

У 1985 році американські дослідники з Університету Ферфілд виявили, що люди їли швидше з 3,8 до 4,4 шматочків їжі в хвилину, коли ритм фонової музики починав прискорюватися.

Інше дослідження, опубліковане в 2008 році французькими вченими, виявило, що висока гучність змушувала любителів пива більше пити. Коли гучність музики в барі становила 72 децибели, люди замовляли в середньому 2,6 напоїв, а щоб закінчити один напій у них йшло близько 14,5 хвилин. Коли ж гучність музики збільшили до 88 децибел, відвідувачі стали замовляти в середньому до 3,4 напоїв, і кожен закінчували в середньому за 11,5 хвилин. Крім того, в барах часто створюється обстановка інтимного, темного і гучного місця, де людина починає відчувати себе "модним" і менше піклується про грошові витрати.

@whyukraine

Чому?

30 Oct, 16:02


‼️Увага! Вам надіслано персональне завпрошення!

🟢 Адмінастраторами було помічено, що ви справжній інтелектуал і цікавитесь історією!

👉👉 У звʼязку з цим даруємо вам безкоштовний доступ в закритий телеграм канал, де зібрано найцікавіші історичні факти!

‼️ Запрошення діє лише годину - https://t.me/+SMnH1auY4mMwYWEy

Чому?

30 Oct, 12:03


Чому купальники назвали «бікіні»

Відомий купальний костюм «бікіні», винайдений в 1946 році, був названий по імені крихітного острова Бікіні (атол в складі Маршаллових островів), на якому після Другої світової війни американці проводили ядерні випробування.  

Справа в тому, що автором знаменитого купальника був французький модельєр Луї Рейяр, який удосконалив розроблену декількома місяцями раніше Жаком Хаймом модель «Атом». Для рекламного слогана, зв'язавши назву попередньої моделі і ядерні випробування, була взята фраза: «Бікіні - розділений атом!».

Цікаво, що дебют бікіні, що відбувся 5 липня 1946, виявився не дуже вдалим: жодна паризька манекенниця не захотіла виходити на публіку в подібному вбранні, і модельєр змушений був найняти танцівниць з «Мулен Руж». Вони на той час хоч ще і не танцювали топлес, але були готові на все.

@whyukraine

Чому?

29 Oct, 12:06


Чому пивоварня Carlsberg подарувала будинок з трубою, по якій текло пиво

У 1922-му році Нільс Бор, один з найвидатніших учених в історії людства, отримав Нобелівську премію за дослідження структури атомів і дослідження квантової механіки.

Бор був данцем, і його співвітчизники були такі раді та горді його досягненнями, що буквально завалили вченого подарунками. Але найоригінальніший з них піднесли Carlsberg.

Пивовари подарували Бору будинок на невеликій ділянці неподалік від свого завода. Особливістю будинку був трубопровід, з'єднаний з пивоварнею – по ньому в будинок в режимі 24/7 поставлялося пиво, безкоштовно, необмежено і до кінця життя вченого.

@whyukraine

Чому?

28 Oct, 12:01


Чому старі фотографії кольору сепії

Ті, хто хоч трохи знайомий з цифровою фотографією знають, що є такий режим «Сепія» — імітація старовинних фотографій. Насправді сепія це фарба коричневого кольору, що отримується з чорнильного мішка головоногих молюсків — каракатиць і кальмарів. І старовинні фотографії в коричневих тонах це фотокартки, спочатку оброблені сепією.  

Таке тонування було популярне на зорі фотографії, так як вважалося, що воно надає зображенням більш природний і благородний вигляд. Але виявилося що сепія, впливаючи на металеве срібло, перетворює його в сульфід, тим самим значно підвищуючи стійкість фотографій до вицвітання. І хоча будь-який папір, старіючи, жовтіє, саме зображення на старовинних фотографіях з часом не набуває коричневого відтінку.  

Просто фотографії оброблені сепією краще збереглися, що не вицвіли за довгі роки, і дійшли до наших днів.

@whyukraine

Чому?

27 Oct, 14:35


Чому бренд "Ауді" спочатку мав іншу назву

Август Хорьх, інженер і засновник автомобілебудівної компанії Horch, був змушений покинути її в 1909 через розбіжності з акціонерами. Хорьх відразу організував інше підприємство, але суд заборонив йому використовувати для назви своє прізвище. Тоді син його партнера просто переклав співзвучне їй німецьке слово "höre", що означає "слухай", латиною - і вийшло "audi". А в 1932 році Audi об'єдналася і з Horch, і ще з двома заводами в концерн Auto Union. Це злиття стало мотивом появи відомої емблеми із чотирьох кілець, яка вже після війни стала логотипом лише бренду Audi.

@whyukraine

Чому?

26 Oct, 11:01


Чому не втомлюються ноги у тварин, які сплять стоячи

У них м'язи не напружені

Це явище вивчалося в основному на конях. Як виявилося, в їх колінному суглобі є механізм, що фіксує його в випрямленому положенні, що дозволяє коні стояти не напружуючи м'язів. Сплячий кінь час від часу переступає з ноги на ногу (можливо, не прокидаючись), щоб кров не застоювалася у венах і кінцівки не набрякали. А якщо є можливість, коні сплять лежачи, і в цьому положенні у них бувають періоди «швидкого сну» (зі сновидіннями), під час яких м'язи тіла повністю розслабляються. На відміну від коней дорослі слони майже ніколи не сплять лежачи, тільки дитинчата. Однак у слонів пристосування до сну стоячи вивчені мало.

@whyukraine

Чому?

25 Oct, 11:01


Чому у агента 007 такий номер

У серії книг про Джеймса Бонда код 00 присвоювався елітним співробітникам британської розвідувальної служби, які при виконанні завдання мали право здійснювати вбивство. А цифра 7 в коді Бонда - це його особистий номер. Всього в книгах Яна Флемінга згадується п'ять подібних агентів - з номерами 006, 007, 008, 009 і 0011.

@whyukraine

Чому?

25 Oct, 07:01


Поринь у світ книг з нашим каналом📖

Відкрий для себе безмежний океан знань і натхнення з Бібліотекою АудіоКниг!

🎧 Слухай улюблені жанри: від фантастики до історії, від детективів до саморозвитку.

🎙 Найкращі голоси перенесуть тебе в захопливі сюжети, сповнені емоцій.

Зручний формат: слухай аудіокниги, коли завгодно — у транспорті, в душі, на прогулянці чи вдома.

Не пропусти новинки! Підписуйся на Бібліотеку Аудіокниг і стань частиною книжкової спільноти

Чому?

24 Oct, 17:03


Знайшли з дружиною класний канал тепер сидимо і не можемо відірватися. 🛠 👀👍

Із цього каналу ми взяли багато ідей та фішок які реалізували у себе дома, а найголовніше заощадили час та гроші!

Залишаю посилання, точно знадобиться!👇
https://t.me/+zI-WLzdpDaY0YWY6

Чому?

24 Oct, 11:01


Чому в лондонському метро водиться унікальний вид комарів, якого немає більше ніде в світі

Culex pipiens f. molestus, або комар звичайний виду f. molestus, також відомий під назвою «комар лондонської підземки».

Цього виду немає більше ніде в світі. Щоб відкладати яйця, комарам потрібні калюжі зі стоячою водою – в тунелях таких багато. Завдяки мільйонам людей, які користуються метро щодня, в цих калюжах досить органічних поживних речовин – наприклад, викинутих бутербродів або клітин людської шкіри.  Покоління за поколінням комарі відкладали яйця в цю воду, і кожне покоління ставало все більш життєздатним. Самкам навіть не потрібно пити багату поживними речовинами кров перед тим, як відкласти яйця.
Незважаючи на те, що офіційно комарів лондонської підземки визнали окремим видом тільки в 1999-му році, є докази того, що вони населяли ці місця з початку 19-го століття – їх предки оселилися там ще під час будівництва першого тунелю, який поклав початок розвитку підземного  транспорту.

@whyukraine

Чому?

23 Oct, 11:00


Чому два мільйони людей вишикувалися в ланцюг довжиною 600 км

23 серпня 1989 року біля двох мільйонів жителів Литви, Латвії та Естонії (приблизно 25% населення цих республік на той момент) вишикувалися в живий ланцюг завдовжки 600 км, з'єднавши столиці Вільнюс, Ригу і Таллінн. Акція мирного протесту, що отримала назву «Балтійський шлях», була приурочена до 50-річчю підписання пакту Молотова-Ріббентропа, згідно з яким країни Прибалтики увійшли в сферу впливу Радянського Союзу і пізніше були приєднані до нього.

У 2013 році натхненні цією акцією прихильники незалежності Каталонії організували схожу ланцюг з 1,6 мільйона чоловік довжиною 480 км.

@whyukraine

Чому?

23 Oct, 07:01


Збагачуй свою мову щодня — читай Балакаємо Українською!

✍️ Відкрий незвідане: щодня дізнавайся нові слова, унікальні фразеологізми та діалектизми, які роблять нашу мову справжнім культурним скарбом.

🗣 Пізнавай традиції: кожне слово має свою історію, яка допоможе глибше зрозуміти культуру та мислення наших предків.

🌍 Розширюй горизонти: українська мова сповнена незвичайних виразів, які допоможуть тобі мислити оригінальніше та говорити яскравіше.

Ми завжди на зв'язку! Підписуйся на Балакаємо Українською, щоб розширити свій словниковий запас і щодня вчитися новому!

Чому?

21 Oct, 11:00


Чому в США під час затримання говорять «Ви маєте право зберігати мовчання. Все, що ви скажете, може і буде використано проти вас в суді»

Правило Міранди — юридична вимога в США, згідно з якою під час затримання затриманий повинен бути повідомлений про свої права, а співробітник правопорядку, який його затримує, зобов'язаний отримати позитивну відповідь на питання, чи розуміє він сказане.

Правило Міранди названо ім'ям обвинуваченого — Ернесто Міранди, чиї свідчення були виключені з матеріалів справи, які були отримані з порушенням закону. Адвокати ув'язненого довели, що, даючи свідчення, обвинувачений був не обізнаний про те, що він може мовчати, а отже, він зробив це під тиском. Проте Міранда був засуджений на підставі інших матеріалів справи. Діра в законі йому не допомогла, але прецедент між тим залишився.

Правило Міранди було введено рішенням Верховного суду США в 1966 році з метою забезпечення права не свідчити проти себе (nemo tenetur se ipsum accusare).

@whyukraine

Чому?

19 Oct, 11:01


Чому невідоме в математиці прийнято позначати буквою «X»

Історія почалася в IX столітті в Хорезмі на території сучасного Узбекистану, де математик Аль-Хорезмі заклав основи науки про рішення рівнянь – алгебри. Її назва походить від арабського терміна «аль-джабр», що означало перенесення члена рівняння з лівої частини в праву зі зміною знака. Аль-Хорезмі ще не використав формул і записував рівняння словами. Невідому величину він називав «шей», по-арабськи – «річ».

Наприклад: три «речі» складають 15, значить, «річ» дорівнює п'яти. У XII столітті книга Аль-Хорезмі потрапила в Іспанію, де невідоме стали записувати як xei, оскільки в староіспанському звук ш на початку слова позначався буквою X. З розвитком формульних записів слово скоротилося до однієї літери.

@whyukraine

Чому?

18 Oct, 11:01


Чому в будь-якому сучасному цирку діаметр арени дорівнює 13 метрів

Цирк в сучасному вигляді з'явився в 18 столітті, а його «батьком» вважається англієць Філіп Астлі. Саме він дослідив, що для коней найзручніше в повному галопі бігти по колу діаметром 13 метрів.

Для кінної дресури і акробатики потрібно, щоб спина коня була завжди під одним кутом відносно центра манежу. Цього можна домогтися, тільки підтримуючи чітко задану швидкість коня при певному діаметрі. Тому саме такого діаметру арени сьогодні дотримується у всіх цирках світу.

@whyukraine

Чому?

17 Oct, 11:01


Чому в деяких ресторанах дають м'ятну жувальну гумку

Ресторани дають вам безкоштовну м'ятну жувальну гумку щоб заспокоїти шлунок, а не для того, щоб ви освіжили подих.

Справа в тому, що м'ята заспокоює гладкі м'язи шлунково-кишкового тракту.  Продукти, що містять м'яту як інгредієнт, здатні позбавити від печії, почуття здуття і переїдання та інших симптомів розладу шлунка.  

Ресторан зацікавлений в тому, щоб після трапези ви відчували себе чудово, а не мучилися болями в животі. Хоча, можливо, в наш час багато рестораторів заводять традицію дарувати клієнтам жуйку просто через наслідування конкурентів, спочатку ідея полягала в турботі про ваше травлення.

@whyukraine

Чому?

17 Oct, 07:01


🌍 Відкрий красу України разом із нами! 🌍

Поринь у світ незабутніх подорожей та відкриттів! На каналі Подорожуймо Україною ти знайдеш:

Неповторні місця — познайомся з найчарівнішими локаціями нашої країни, які вражають своєю красою та історією
🚶‍♂️ Поради для мандрів— дізнайся, як зробити твою подорож комфортною, цікавою та бюджетною завдяки практичним рекомендаціям
📸 Натхнення для відпочинку — насолоджуйся красивими фото та розповідями, які надихнуть вирушити на зустріч пригодам
🍽 Гастрономічні відкриття — досліджуй місцеві страви та кулінарні традиції, які варто спробувати під час подорожей

Досліджуй Україну по-новому і відкривай для себе нові можливості! Підпишись на канал Подорожуймо Україною та стань частиною нашої мандрівної спільноти! 🌳

Чому?

16 Oct, 13:02


Скільки ФОПів зареєстровано в Україні

Станом на 2023 рік — 2 052 326!!! Уяви, більше 2-х мільйонів підприємців! А знаєш, що об'єднує більшість з них?🤔

Майже всі підприємці стикаються з однаковими проблемами! Чому тоді не об'єднатись та не розв'язувати ці проблеми разом? 🤷‍♂️

Саме так я подумав і створив канал для українських підприємців — ФОПтимісти. Там ділюсь проблемами, рішеннями і думками стосовно свого бізнесу. Буде корисно, як і чинним ФОПам, так і тим, хто тільки хоче відкрити щось своє 🤝

Доєднуйся до спільноти та ставай ФОПтимістом вже зараз! 👈

Чому?

16 Oct, 11:02


Чому місто Буфорд – найменш населений пункт США

Вважається, що засновником Буфорда є генерал і командувач кавалерією Джон Бьюфорд. У 1866 році він заклав в цьому місці поселення, відоме під назвою форт Джона Бьюфорда. В цей час в поселенні проживало 2000 осіб. Вони будували одну з найбільших залізниць в США. Однак з плином часу працівники покидали місто в пошуках кращого життя.

Буфорд примітний тим, що був єдиним містом в США і одним з небагатьох міст в світі з населенням в одну людину. Єдиний житель Дон Семмонс одночасно був і двірником, і заправником, і продавцем в місцевому магазині, і мером міста.

У березні 2012 було оголошено про аукціон, який відбувся 5 квітня, про продаж господарства Семмонса. Місто, що вважалося найменшим у США, продали з аукціону за 900 тисяч доларів. Торги за місто Буфорд в західному штаті Вайомінг виграли двоє чоловіків з В'єтнаму, про яких майже нічого не відомо.

@whyukraine

Чому?

15 Oct, 11:00


Чому люди, які страждають амнезією не забувають мову і здатні розмовляти

Формування мови відбувається у людини до 6 років. Таким чином, мовний навик становить ядро ​​особистості і надійно захищений: області, що відповідають за це розташовуються глибоко, в підставі тім'яної частки мозку. До того ж, коли справа стосується мови, дві півкулі здатні дублювати одне одного при серйозних травмах. Якщо одна півкуля страждає, то друге бере на себе життєво важливі функції, в тому числі мову.

Зона, що відповідає за пам'ять, навпаки, розташована майже на самій поверхні кори, вона менш захищена, тому і відключається при амнезії. Зараз лікарі можуть рятувати мозок пацієнта. Правда, зазвичай пацієнт згадує не те, хто він такий і як його звуть, а якусь менш важливу інформацію.

@whyukraine

Чому?

14 Oct, 11:00


Чому в Японії не залишають чайових

В Японії категорично не прийнято залишати чайові. Скрізь платять точно по чеку. Вважається, що поки клієнт платить за послугу призначену ціну, він залишається з продавцем на рівних. Якщо ж покупець намагається залишити зайві гроші, він тим самим знецінює надану йому послугу/товар. Тому залишені чайові можуть сприйняти як образу.

Якщо іноземець залишить чайові, його наздоженуть на виході/вулиці і повернуть залишені чайові.

@whyukraine

Чому?

13 Oct, 11:00


Чому одного разу Ніагарський водоспад зупинився

У 1848-му році люди стали свідками події, яка могла б послужити відмінним спецефектом для фільму-катастрофи – однієї ночі річка просто вичерпалася.

Ранньою весною, вночі, один з місцевих жителів помітив, що лісові звуки стали набагато тихіше, ніж зазвичай – мабуть, було навіть занадто тихо. Опинившись на місці, той побачив, що річка стала надзвичайно вузькою.  Він пішов, а коли прокинувся вранці, побачив, що водоспад пересох.

Реакція людей була неоднозначною: деякі були впевнені, що це одна з ознак кінця світу, інші прийшли в захват і побігли до підніжжя, щоб взяти артефакти, які до цього спочивали під водою.

Причина події з'ясувалася через кілька годин: в тій точці озера Ері, звідки витікає річка, яка живить водоспад, скупчився лід. Льодовий затор тримався протягом двох днів, але потім «греблю» прорвало, вода потекла, і люди стали свідками того, як річка стрімко повернулася в своє русло.

@whyukraine

Чому?

12 Oct, 11:02


Чому в однієї знаменитості зірка на Алеї Слави розташована не на тротуарі, а на стіні

На Голлівудській «Алеї Слави» всі зірки вмонтовані в тротуар. Єдиним винятком є зірка боксера Мохаммеда Алі, розташована на стіні театру «Долбі». Про це попросив сам Алі, так як не хотів, щоб ім'я пророка Мухаммеда перехожі топтали ногами.

@whyukraine

Чому?

12 Oct, 08:38


🔝 Топ-10 найпоширеніших мов світу

На англійській мові говорять понад 1,1 мільярда людей у всьому світі, і наразі вона є найближчою до статусу лінгва франка — спільної мови, яка об'єднує людей з різних соціальних верств.

Бізнес 360

Які нові тенденції та перспективи чекають на світ?
Поради для особистого розвитку та лідерства?
💼 Реальні інструменти від провідних компаній та підприємців?

🔻 Про це та більше – на каналі Бізнес 360. Підписуйтесь, щоб бути в курсі та на крок попереду.

Чому?

11 Oct, 11:01


Чому оновлення програми називається патчем

Оновлення комп'ютерної програми, що усуває виявлені помилки, називається патчем, що в перекладі з англійської буквально означає «латка». 

Цей термін виник, коли основним носієм інформації в комп'ютерних системах були перфокарти і перфострічки — паперові котушки з пробитими в потрібних місцях дірками, які зчитувалися і перетворювалися в машинний код. Розробник програми розсилав користувачам виправлені ділянки перфострічки, а ті самостійно вирізали фрагмент повідомлення і вклеювали «патчі».

@whyukraine

Чому?

10 Oct, 11:00


Чому німе кіно зазвичай показується в прискореному темпі

З появою звукового кіно встановився стандарт на швидкість зйомки і відтворення фільмів — 24 кадри в секунду. Однак в еру німого кіно єдиного стандарту не існувало, і стрічки записувалися на камеру зі швидкістю від 12 до 26 кадрів. Саме тому при відтворенні на сучасному обладнанні більшість німих фільмів програються в прискореному темпі.

@whyukraine