Шо в Китаї? @whatinchina Channel on Telegram

Шо в Китаї?

@whatinchina


Найбільший в Україні канал про Китай, китайські міжнародні відносини, локальні новини і політика.

Пряма мова з Пекіну 🤓

Чат каналу: https://t.me/+MBVVWEv93O4yOWUy

Зворотній зв‘язок: @huangdi_dawang

Шо в Китаї? (Ukrainian)

Шо в Китаї? Це найбільший в Україні канал про Китай, китайські міжнародні відносини, локальні новини і політика. Тут ви знайдете пряму мову з Пекіну, а також можливість обговорити цікаві теми з іншими учасниками. Хочете дізнатися більше про культуру та події в Китаї? Ласкаво просимо! Приєднуйтесь до нас за посиланням https://t.me/+MBVVWEv93O4yOWUy і отримайте унікальну можливість дізнатися більше про цю чудову країну. Якщо у вас є які-небудь питання або пропозиції, звертайтеся до адміністратора каналу @huangdi_dawang. Приєднуйтесь до нашої спільноти та дізнавайтеся більше про Китай разом з нами!

Шо в Китаї?

28 Jan, 20:45


Посол Шредінгера

Здається, пана Рябікіна і відкликали, але він ось записує привітання з Китайським Новим роком 🧧🥟🏮

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

14 Jan, 12:35


https://t.me/asian_ukraine/15185

Мені цікаво, що люди очікують почути від найбільш ChatGPT-ішного прес-центру МЗС у світі 🤦‍♂️

Звичайно, вони не скажуть нічого конкретного, як і завжди, особливо про іншу країну, особливо про російсько-українську війну 😐

Журналісти Укрінформу, шо ви там

Шо в Китаї?

31 Dec, 22:45


🐍 Але пам’ятайте, що рік Змії починається 29 січня, а поки що досі рік Кролика

І якщо у вас день народження січень-лютий — велика імовірність, що ви можете бути не тою твариною з китайського зодіаку, якою ви думали 🤦‍♂️

Шо в Китаї?

31 Dec, 20:03


Гляньте, це Вас вітає із Прийдешнім Новим Роком, мій китайський знайомий, котрого звати Ке Ї (柯义). Він тривалий час знаходиться в Україні та допомагає зі своїми колегами (також з деякими моїми знайомими українцями) через створену ними благодійну, волонтерську організацію "Люблю Україну" усім, хто постраждав та потребує підтримки, допомоги від заподіяного зла країни гній і всіх відповідних епітетів росії по кожному регіону нашої Неньки. Нехай його слова приносять тепло та затишок у кожну нашу оселю!

Ось це наш справжній китайський посланець від китайського 圣诞老人🎅🏼!

🎥 ©CO CF "Love Ukraine".

Шо в Китаї?

31 Dec, 16:01


В Китаї вже 跨年了!

新年快乐! 🎊🎉🪅

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

31 Dec, 12:31


Львівський міський голова Андрій Садовий з українськими студентами заколядували у Тайбеї.

Джерело: Instagram А. Садового

Шо в Китаї?

31 Dec, 10:44


🤝 Давайте підіб'ємо підсумки 2024 року для китайської дипломатії разом

Сьогодні опублікую кілька опитувань, цікаво почути думки 🤓

А якщо у вас є свої варіанти — пишіть в коментарях 💬

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

30 Dec, 20:01


💥💥Новорічний подарунок від наших партнерів💥💥
Професор Патрік Хайн (експерт у сфері зовнішньої політики Азійського регіону, японознавець, член Школи глобальних японознавчих досліджень Накано при Університеті Мейджі) повертається з НОВИМ КУРСОМ ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЙ!

❤️‍🔥Початок - 7 січня
1 лекція щотижня
10:00 - Київ, 17:00 - Токіо

‼️Курс лекцій включає теми:
📌Japan and international law
📌Hannah Arendt's political philosophy
📌Colonialism in Cambodia, Myanmar, Sri Lanka


Запрошуємо всіх охочих!

Реєструйтесь, щоб не проґавити лінк за покликанням (‼️лише зареєстровані учасники можуть отримати доступ).
https://forms.gle/zrU41f9QcCwgmmRa7

Шо в Китаї?

28 Dec, 13:10


Це вже не Ілон Маск, це вже 伊龙马 🤦‍♂️

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

27 Dec, 13:01


Львівський міський голова Андрій Садовий, перший з українських мерів, відвідав Тайвань.

Також Андрій Садовий повідомив, що Тайвань виділить 5 млн євро на реставрацію будівлі для нового корпусу центру реабілітації UNBROKEN у Львові.

MOFA

Шо в Китаї?

25 Dec, 16:01


І до Різдва в Китаї 🎄

🇺🇦🇨🇳 Посольство України в Китаї спільно з посольствами європейських країн провело різвяні святкування в Пекіні

Представники Естонії, Фінляндії, Німеччини, Ірландії, Латвії, Молдови, Нідерландів, Північної Македонії, Румунії та Словаччини 14 грудня взяли участь в акції під назвою «Одне Різдво. Різні традиції» зі стендами, де були представлені традиційні різдвяні прикраси, їжа та напої.

Користуючись нагодою, теж вітаю всіх з Різдвом, 圣诞快乐,幸福无边!

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

24 Dec, 09:01


🇺🇦 Зеленський вже неодноразово висловлювався про роль Китаю у російсько-українській війні, підкреслюючи вплив на росію та потенційну здатність сприяти припиненню конфлікту

Заяви Зеленського про Китай раніше були такі:

Підтримка росії. У жовтні 2024 року Зеленський заявив, що Китай допомагає росії затягувати війну в Україні. Він зазначив, що, за даними розвідки, Китай активно сприяє продовженню конфлікту.

Вплив на росію. Президент підкреслив, що Китай має значний вплив на росію і, за бажання, може примусити зупинити війну. Він висловив сподівання, що Пекін займе принципову позицію щодо цього питання.

Роль у мирному процесі. Зеленський зазначав, що не хоче бачити Китай посередником у переговорах, але готовий почути думки щодо миру, навіть якщо вони відрізняються від позиції більшості.

Роль Китаю для України. У червні цього року, Зеленський заявив, що хотів би бачити Китай другом для України, а також, що ми поважаємо територіальну цілісність і суверенітет КНР.

🗣 Кадрові зміни серед послів України до Китаю та Китаю до України можуть свідчити про бажання обох сторін до більш прагматичної співпраці та можливої підготовки до відновлення активнішого співробітництва поза контекстом війни, оскільки ознак, що в КНР змінили свою позицію немає.

🗣 Нове (за чутками) призначення досвідченого дипломата на посаду посла в Китаї свідчить про намір Києва активізувати діалог та співпрацю з КНР, зокрема в економічній та політичній сферах.

💬 Тобто, попри критику на адресу Китаю за підтримку росії, Україна прагне підтримувати конструктивні відносини з Пекіном — таке собі хеджування з елементами балансування, спрямоване на диверсифікацію економічних та політичних можливостей.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

23 Dec, 13:01


🗣 Можливим наступником Рябікіна на посаді посла України в КНР стане Олександр Нечитайло

Трішки з біографії:
Закінчив КНУ за спеціальністю філолог, а саме викладач української мови та літератури, китайської мови і літератури - що не може не тішити
В апараті МЗС працює з 1995 року, був в. о. директора Департаменту країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону
Досить широкий досвід в регіоні АТР, а саме був послом в Малайзії, на Філіппінах / в Демократичній Республіці Східний Тимор
На даний момент є директором Четвертого територіального департаменту - це той, що відповідає за Центральну, Південну, Східну, Південно-Східну Азію, Австралію та Океанію.

Виглядає, як досить імовірне і логічне призначення. Єдине, це цікаво, чи Пекін легко видасть агреман на "не міністра" і політика не такого високого рангу, як вони звикли вимагати (за чутками) від України.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

22 Dec, 12:01


🇨🇳🇺🇦 Напередодні Нового року Китай збільшив час безвізового транзиту для іноземців, в тому числі для українців

Тепер громадяни 54 країн, включаючи Україну, можуть перебувати в Китаї без візи до 240 годин (10 днів) в 24 провінціях.

🗣 Основні зміни:
- Тривалість безвізового транзиту збільшено до 240 годин
- Кількість аеропортів та портів, через які можна в’їхати в КНР без візи, зросла з 39 до 60
- Кількість провінцій та міст центрального підпорядкування, які можна відвідати, збільшено з 19 до 24

В списку нема Внутрішньої Монголії, Сінцзяну, Тибету та деякі інші провінції.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

21 Dec, 10:14


🇯🇵🇨🇳🇮🇩 Звільнено послів України в Японії, Китаї та Індонезії

Сергія Корсунського — в Японії і Павла Рябікіна з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Китайській Народній Республіці.

🇮🇩 Також звільнено Василя Гаміняна з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Індонезія та з посади Представника України при Асоціації держав Південно-Східної Азії за сумісництвом.

🗣 Це, можна сказати, три ключові країни регіону в плані адвокації та лідерства в регіоні.

🇯🇵 Японія - велика економіка, член групи семи та партнер США по багатьом проєктам в регіоні.

🇨🇳 Китай - друга найбільша економіка світу та необхідний для України партнер для стратегічної переваги у війні.

🇮🇩 Індонезія - країна-член руху неприєднання, неформальний лідер АСЕАН та середня сила - middle power, що також відіграє ключове значення в стосунках АСЕАН-росія-Україна.

Думаю, можна припустити, що звільнили, бо не було досягнуто поставлених цілей - збільшення підтримки Україні в регіоні - особливо в Китаї та Індонезії. В Японії (?) можливо пов'язано з ротаційними причинами, а можливо, і через напругу в стосунках з Китаєм через візит посла до Ясукуні.

🗣 В Східній Азії тепер треба більш гнучка та стійка позиція, особливо з приходом Трампа. Цікаво які призначення нас чекають.

Сподіваюсь, в КНР призначать людину, яка має контекст і може в китайську хоч трішки, бо на цьому "фронті" ми росіянам програємо в плані людського ресурсу. Головне, щоб не було знову паузи в призначеннях.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

21 Dec, 09:14


16 грудня 2024 року новопризначений посол КНР в Україні Ма Шенкунь відвідав Гімназію східних мов №1

Пан посол урочисто відкрив новий кабінет інформатики, що був відремонтований та оснащений за підтримки Посольства КНР в Україні. Як зазначається на Фейсбук сторінці гімназії, цей візит став яскравим символом дружби та співпраці між Україною та Китаєм, що триває вже майже 70 років у стінах гімназії, де вивчаються китайська мова, культура та традиції.

Шо в Китаї?

19 Dec, 14:01


Щойно вийшла у світ щорічна доповідь Пентагону для Конгресу США про Китай (ресурс, стратегію, можливості, виклики тощо) за 2024 рік.

Загалом це важкий 170-ти сторінковий документ, аналізувати який у мене, нажаль, часу взагалі немає. Але добре, що є такі люди як австралійський генерал у відставці та військовий дослідник Mick Ryan, який вже ознайомився з документом і виписав ключові моменти.

ℹ️ Структура (1). У звіті надається оновлена інформація про структурну реформу в НВАК (Народно-визвольна армія Китаю), в тому числі про події, пов'язані з розформуванням ССО у квітні цього року.

ℹ️ C2 або командування і контроль (2). У звіті є хороший розділ про розвиток об'єднаного командування НВАК, його обов'язки і висхідну спроможність планувати і проводити спільні операції.

ℹ️ Глобальна присутність. У звіті оновлена інформація про спроможність НВАК проектувати силу за межі безпосереднього регіону Китаю. У ньому зазначається, що "концепції і можливості НВАК зосереджені на проектуванні сили далеко від берегів Китаю".

ℹ️ Ядерні сили (3). Існує дуже хороша оновлена інформація про ядерні сили Китаю, їхню доктрину, а також про збільшення кількості розгорнутих боєголовок і ракетних шахт.

ℹ️ Люди. На цьому розділі не акцентується особлива увага, хоча питання управління децентралізованими операціями висвітлюються. Мік Райан зазначив, що хотів би бачити в майбутніх звітах більше інформації про особовий склад, підготовку і освіту, зважаючи на те, наскільки вони важливі для створення військового потенціалу.

ℹ️ Інвестиції. У звіті наводяться оновлені дані про те, скільки Китай витрачає на оборону і модернізацію НВАК. У ньому зазначається, що дослідження численних моделей оборонного бюджету КНР показує, що Пекін витрачає на 40-90% більше, ніж публічно оголошує у своєму державному оборонному бюджеті [про це я вчора кидав графік]

ℹ️ Корупція. Нещодавно відбулося кілька гучних звільнень китайських генералів і міністрів. Наприкінці звіту міститься спеціальна оцінка впливу корупції на НВАК як однієї зі спеціальних тем.

Кого цікавить оригінал доповіді - ловіть.

Шо в Китаї?

05 Dec, 12:03


🇰🇷🇨🇳 МЗС КНР про події в Південній Кореї

Китай звернув увагу на події в Південній Кореї. Ми не коментуватимемо внутрішні справи країни. Позиція Китаю в питанні Корейського півострова залишається незмінною.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

03 Dec, 15:25


На хвилі заборони в Південній Кореї літералі всього: всіх к-поп концертів, мітингів, ЗМІ, мемів про пса патрона і всього іншого, згадуємо незабутні вічні хіти одобрені партією з півночі 🤦‍♂️

https://youtu.be/ycdDHP7QfWo?si=4VZr1Qr4SLzxA6xQ

Шо в Китаї?

03 Dec, 15:10


Шо по Кореї, друзі 🥴

Шо в Китаї?

03 Dec, 08:01


✈️ Поки літала туди-сюди, назбирала підбірку гарних фільмів китайською

📽️《年少日记》 (Щоденник молодості, Time Still Turns the Pages) — гонконське драмеді, що розгортається навколо середньої школи, де в класі знаходять анонімний лист про бажання вчинити самогубство. Викладач починає розслідування, аби виявити учня, який намагається покінчити з життям. В процесі він згадує своє власне важке дитинство. Фільм показує згубні наслідки виховання «азійських батьків» та загалом аналізує культуру навчання та табу теми в Китаї.

📽️《燃冬》(Крига, що тане, The Breaking Ice). Китайсько-сінгапурська драма, що розповідає про переплетення долей трьох молодих людей у холодному прикордонному місті на півночі Китаю, поблизу Північної Кореї. Під впливом пандемії, втрат і особистих дилем, три головні герої вирушають у подорож до гір, де намагаються знайти сенс буття. Фільм був представлений на Каннському кінофестивалі в секції Un Certain Regard і обраний як кандидат від Сінгапуру на премію «Оскар» за найкращий міжнародний фільм.

📽️《我的天堂城市》(Моє Небесне Місто, My Heavenly City) — тайваньська драма, що зосереджується на проблемах міграції та пошуку ідентичності в мегаполісі. Фільм розповідає три взаємопов’язані історії, що розгортаються в Нью-Йорку. Всі три персонажі шукають свій шлях до життя в місті, намагаючись знайти сенс у складному і часом безжальному середовищі міста. Фільм отримав кілька нагород та був показаний на Нью-Йоркському фестивалі і фестивалі у Гаваях.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

25 Nov, 08:01


Назад в Азію 🇰🇭

Привіталась тут з Ван Веньбінем, колишнім речником МЗС КНР і зараз послом в Камбоджі.

І я не впевнена, але, здається, це була перша інтеракція між українкою і представником китайської влади такого високого рангу за досить довгий час 😂

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

22 Nov, 08:01


🇨🇳🇺🇦 Трішки про нового посла КНР в Україні

Ма Шенкунь 马升琨, колишній заступник генерального директора департаменту контролю за озброєннями МЗС КНР, зайняв свою посаду в цю середу, повідомляє посольство.

🗣 У 1991 році він закінчив факультет англійської мови Чанвейського педагогічного коледжу, отримав ступінь бакалавра права в Університеті закордонних справ Китаю.

Згодом, працював у Міжнародному департаменті МЗС, Постійному представництві Китаю в Женеві, Департаменті контролю над озброєннями Міністерства закордонних справ, Постійному представництві Китаю у Відні та Департаменті контролю над озброєннями Міністерства.

🗣 В основному займається питаннями стратегічної безпеки та багатостороннього контролю над озброєннями, а також працював заступником директора відділу та радником у справах представництва Китайської Народної Республіки при ООН та інших міжнародних установах у Відні.

💬 Тобто призначили дипломата без певного досвіду дипломатичної роботи в контексті Східної чи Центральної Європи. Це свідчить про низький інтерес з боку КНР до питання українських інтересів. Китай дуже акцентує увагу саме на "статусі" дипломатичних представників, вимагаючи від країн призначати колишніх міністрів чи дипломатів до великих держав. Але в інший бік, це не працює.

Єдине, що викликає цікавість - це те, що призначили посадовця з інтересом та експертизі у стратегічній безпеці. Дуже цікаво, що призначили швидко, можливо пов'язано з виборами в США.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

21 Nov, 18:31


🇨🇳🇺🇦 Вітальне слово нового посла КНР до України

Україна є важливою країною в Європі з унікальним географічним положенням, багатою історією та культурою, багатими природними ресурсами.

Могутня річка Дніпро протікає через широкі українські рівнини, які поколіннями були тут, свідками історичних змін і взаємного навчання та інтеграції цивілізацій.

Китайсько-українська дружба має давню історію. Протягом останніх 30 років з моменту встановлення дипломатичних відносин, під стратегічним керівництвом глав двох держав і спільними зусиллями всіх верств суспільства з обох сторін, політична взаємодовіра між Китаєм і Україною постійно зміцнювалася, практична співпраця зростала. Відносини були плідними, а міжлюдські та культурні обміни були активними, приносячи відчутну користь двом країнам та їх народам. Це також заклало міцну основу для подальшого розвитку стратегічного партнерства між Китаєм і Україною.

Як 11-й Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні я цілком усвідомлюю, що я є носієм надії урядів і народів двох країн і маю важливе завдання сприяння розвитку китайсько-українських відносин. Я буду виконувати свої обов’язки, сумлінно працювати та наполегливо виступати на захисті китайсько-української дружби, популяризувати обміни та сприяти співпраці. Під час цього процесу я щиро сподіваюся отримати підтримку друзів в Україні. Я з нетерпінням чекаю широких контактів з українським урядом та людьми з усіх верств суспільства, відкритих обмінів, посилення довіри та розвіювання сумнівів, обговорення співпраці та прагнення написати нову главу китайсько-українського стратегічного партнерства.

Посольство Китаю в Україні, як зазвичай, надаватиме консультації та послуги підприємствам, що фінансуються Китаєм, китайцям, які проживають за кордоном в Україні, іноземним студентам і громадянам Китаю в Україні, а також побудує «велику стіну» консульського захисту, де дипломатія служить людям, приносить переваги, комфорт і переваги, щоб співвітчизники відчували приязнь.

Я щиро сподіваюся, що цей веб-сайт [посольства КНР в Україні] може стати вікном для зміцнення дружби та обмінів між Китаєм та Україною.

Друзі з усіх верств суспільства можуть надати цінні думки та пропозиції щодо роботи посольства.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

21 Nov, 16:01


🇺🇦🇨🇳 Євген Перебийніс прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного посла Китаю в Україні Ма Шенкуня

21 листопада заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного посла Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкуня.

Заступник міністра привітав китайського високопосадовця з початком його дипломатичної місії в Україні та відзначив позитивну динаміку активізації українсько-китайського політичного діалогу у цьому році.

Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, зокрема у контексті використання значного потенціалу торговельно-економічної співпраці між Україною та Китаєм, а також взаємодії двох країн у багатосторонніх форматах.

Шо в Китаї?

20 Nov, 14:20


4:19: Китайський уряд «вбивці» і я не буду вести переговори з комуністами.

4:20:

Шо в Китаї?

18 Nov, 09:50


🇨🇳 Участь Китаю в Саміті Великої Двадцятки це, в першу чергу, про вплив

Звичайно, китайські медіа зображують цей візит Сі Цзіньпіна як «двосторонній» — Китай-Бразилія, що покликаний покращити двосторонні відносини. Так і є загалом, але є одне але.

Існують звісно інші причини такої активності китайського лідера (все-таки, і АРЕС і саміт Великої 20 не залишився без уваги КНР)

> Політичний вектор. Показати свою присутність на таких глобальних подіях важливо для Пекіна. Все-таки пора вже вертатися в роль «лідера Глобального Півдня» після того, як минулого року Сі пропустив саміт G20 в Індії.

> Економічний вектор. Вже давно Китай прагне розширити охоплення свого інфраструктурного проекту «Один пояс, один шлях» (BRI) у Південній Америці. Бразилія і саміт АРЕС в Перу служили гарним майданчиком для адвокації цієї ініціативи. Загалом 22 країни Латинської Америки та Карибського басейну підписали меморандум про взаєморозуміння BRI з Китаєм.

Так, минулого тижня урочисто був відкритий перший профінансований Пекіном порт у Перу.

Бразилія, тим не менше, лише створила робочу групу в уряді, щоб розібратись наскільки вигідна буде їй ініціатива і не є офіційною учасницею проєкту. Тому роботи в Сі на саміті буде багато.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

18 Nov, 08:01


🇨🇳 Сі Цзіньпін прибув до Бразилії для участі в Саміті G20 та переговорів зі світовими лідерами

Вже підтверджено, що Сі проведе перемовини з британським прем’єр-міністром Стармером, бразильським президентом Лулою де Сілва, французьким президентом Макроном та іншими.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

16 Nov, 12:16


У ПЕКІНІ УКРАЇНЦІ ПОЗНАЙОМИЛИ КИТАЙСЬКИХ ДРУЗІВ ЗІ СВОЇМИ РІДНИМИ МІСТАМИ В УКРАЇНІ

Українці Пекіна разом із дипломатами посольства України в КНР познайомили своїх китайських та іноземних друзів із рідними містами в Україні,їх історією,побутом і традиціями мешканців та особливостями місцевої кухні.Захід отримав назву «Моє місто в Україні» і проведений до Всесвітнього дня міст,що відзначається щорічно 31 жовтня, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Кожне місто в Україні має свою багаторічну історію,своє серце і свою душу.Від древнього Києва,який стоїть на берегах Дніпра більше тисячі років,до Львова з його унікальною атмосферою,від відомого гарними парками Харкова до легендарної Одеси українські міста є свідками і творцями нашої історії»,—сказала у своєму вітанні тимчасово виконуюча обов’язки керівника посольства Жанна Лещинська. За її словами,ці міста витримали незліченні випробування,але завжди залишалися сильними.

Усю статтю читайте у цьому активному посиланні.

©Ustenko Daryna

#ВсесвітнєУкраїнство

Шо в Китаї?

14 Nov, 13:25


Отакий от контроверсійних вибір кольорів для авіашоу

Шо в Китаї?

14 Nov, 13:10


✈️ На китайській міжнародній авіаційній виставці 2024 в місті Чжухай показали новий китайський винищувач-неведимку

Дебют винищувача-невидимки J-35A відбувся на виставці.

🗣Також в шоу брали участь винищувач J-15T, гелікоптер Z-20F, винищувач-неведимка Су-57.

💬 Здатність Китаю використовувати два різних типи винищувачів-невидимок є важливим кроком в розвитку Пекіна у сфері військових технологій, але це ще не значить, що Китай наздогнав США.

🇺🇸 Маючи свої винищувачі-невидимки J-20 і J-35A, Китай стверджує, що він єдина країна, яка експлуатує два типи винищувачів-невидимок як і США, які мають F-22 і F-35. Зараз у росії є лише один експлуатований винищувач-невидимка, Су-57, а інший, Су-75 Checkmate, все ще розробляється.

🗣 Підхід Китаю до «подвійних винищувачів-невидимок» матиме значні геополітичні та військові наслідки, спонукаючи деякі країни Азійсько-Тихоокеанського регіону розглянути військову співпрацю з Китаєм та можливо вивести її на новий рівень.

🌏 В оперативному плані основний вплив буде скоріше за все найбільшим на країни Південно-Східної Азії та вздовж Індійського океану, оскільки авіаносці ВМС НВАК, ймовірно, діятимуть в основному там, а також авіація.

🗣 З цікавого для нас, шойгу прибув до Китаю на виставку, де також росія продемонструвала свій Су-57 разом із китайськими J-35 та J-20. Це не лише підкреслює співпрацю москви та Пекіна на світовому ринку озброєнь, але й їх партнерські відносини щодо російської війни в Україні.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

11 Nov, 08:21


Найбільшого українського приватного видобувача бурштину купує китайський бізнесмен

Компанію ТОВ «Центр «Сонячне ремесло», яка торік видобула найбільше бурштину-сирцю з-поміж приватних надрокористувачів України, купує громадянин Китаю Жень Юнпен.

Його компанія ТОВ «Люмос Плюс» вже стала одноосібним учасником ТОВ «Центр «Сонячне ремесло». Попередніми власниками ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» були ТОВ «Конкорд Консалтинг» засновника Concorde Capital Ігоря Мазепи (58%), Юрій Благодир (32%, керівник в 2021-24 рр..) і Галина Симха (10%).

Шо в Китаї?

11 Nov, 08:01


Трохи на практиці займались встановленням дружніх українсько-китайських зв’язків 😂

І уламок фпв на пам’ять

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

03 Nov, 09:05


На війні Росії проти України загинув другий доброволець з Тайваню, 45-річний Ву Чжунда. Звістка про смерть чоловіка надійшла 1 листопада, інформує у суботу, 2 листопада, тайванське видання China Times.

Зазначається, що Ву Чжунда, колишній боєць спецпризначення Тайваню, приєднався до українських військових після служби в міжнародному легіоні. Він отримав смертельне поранення під час виконання завдання та став другим тайванцем, який загинув на фронті в Україні, пише видання.

За даними China Times, першим тайванським добровольцем був 25-річний Цзен Шенгуан, який загинув у 2022 році під час боїв на Луганщині.

Ву Чжунда неодноразово опинявся в оточенні, але завжди знаходив спосіб повернутися до своїх, наголосило видання. Відомо, що влітку цього року він відвідав батьківщину, зустрівся з родиною та ділився бойовим досвідом, але незабаром повернувся в Україну.

Міністерству закордонних справ Тайваню вже відомо про загибель Ву, і відомство підтримує зв’язок з українською стороною та родиною загиблого.

Зазначається, що українська сторона має намір виплатити компенсацію в розмірі 1,2 мільйона гривень родині бійця, але для отримання цих коштів його родичі мають приїхати в Україну.

Шо в Китаї?

02 Nov, 17:53


🇨🇳 Ще цікаве

Починаючи з 8 листопада 2024 року, для власників паспортів Словаччини та Норвегії , Фінляндії, Данії, Ісландії, Андорри, Монако, Ліхтенштейну і Південної Кореї вводиться безвізовий режим для відвідин з метою бізнесу, туризму, відвідування родичів і друзів не більше ніж на 15 днів.

френдлі рашки і її граждан знову нема в списку. Зате в КНР і росії є всеосяжне стратегічне партнерство в нову епоху!!! 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

02 Nov, 17:01


У світі міжнародних відносин, на щастя чи на жаль, події інколи рухаються і розгортаються надзвичайно швидко.

💬 Так, не встиг саміт БРІКС завершитись, як вже новинні ресурси майоріли новинами про північних корейців в російській армії, а китайці поспішили відхреститися від будь-яких зв'язків як з першими, так і з другими в своїй звичній манері "ми нічого не знаємо, ми за мир".

🗣 По-перше, скоріше за все, все Пекін знає. Певно не існує світу в якому майже васальна КНДР не затвердила би свої плани з КНР до вступу у війну на боці росії, а якщо і існує, то, як мінімум росія мала би попередити Китай. Чому? Ну, перш за все, політична довіра між КНР і росією з "найвищим двостороннім рівнем співпраці", а також економічна залежність.

🗣 По-друге, вступ північно корейських військ у війну знаменує розмиття меж між регіоном АТР та Європи. Тобто, вже моветоном можна назвати китайські фрази про "НАТО не має лізти в регіон Азії", коли по-суті самі ж азійці практично втручаються у справи на європейському континенті. Це говорячи про "територіальність".

🗣 Зрештою, знову ж таки, політичне і практичне гуртування диктаторських режимів, як росії та КНДР чи росії та Ірану — це, на жаль, вже сталий тренд акселерований агресією росії. За ізоляціоністської політики можливо обраного Трампа, думаю, як мінімум в регіоні Південно-Східної Азії, більшість середніх сил (як-от В'єтнам, Індонезія, Таїланд тощо) матимуть два шляхи: або єднатись і протистояти політиці одноосібного привласнення Південно-Китайського моря, або йти на поступки. І не знаю чи вистачить їм політичної волі для супротиву за відсутності сильного партнера.

До речі, поки постів було мало (робота є робота), хочу запросити в
чат каналу, де хороші люди часто самі надсилають новини і інфоприводи з регіону АТР 🫡

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

02 Nov, 16:59


https://t.me/asian_ukraine/12600

Тупо навіть будь-який 麻辣烫 краще виглядає ніж це 😭😭😭

цікаво з якої то провінції людина 🤦‍♂️

Шо в Китаї?

26 Oct, 14:01


🤦‍♂️ В навчальному збірнику для росіян "Вижити та виконати завдання на сво. пам'ятка бійцю 2024 року." є цілий розділ присвячений китайським мудростям

Це вже імпортозаміщєніє чи ще ні?

*пишуть що цей розділ ще й найбільший за розміром 🥴

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

23 Oct, 17:40


👌русяві пропагандисти коротко описали ситуацію на саміті БРІКС

Шо в Китаї?

23 Oct, 11:01


🗣️ всі хто зараз в казані

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

23 Oct, 07:29


росіяни одними й тими ж булками вгощають всіх чи шо 😂

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

22 Oct, 19:38


🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

22 Oct, 19:33


Ше один санкційний прибув в казань на саміт

Мадуро


🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

22 Oct, 19:21


🌎 Фокус цьогорічного саміту БРІКС економічний.

росіяни і іранці під санкціями, як і китайці, хотіли би мати систему децентралізовану від американського долара. Для Китаю ризик ще й в тому, що вони мають всі шанси сильно постраждати від нових американських тарифів чи санкцій (що найімовірніше з'являться в разі виграшу Трампа на виборах).

🗣 Як мультилатеральна організація і росії, і Китаю, БРІКС хочуть зменшити свою залежність від долара США та системи SWIFT (нагадаю, від неї російські банки були відключені ще у 2022).

▶️ Поки короткострокові ідеї з єдиною валютою БРІКС здаються десь на рівні наукової фантастики, то країни-учасниці організації продовжують просувати використання нац валют в фінансових транзакціях між країнами.

🗣 Знову ж таки, треба багато років, якщо не десятиліть підготовки, узгодження політики центральних банків і угод між державами щодо заміни їхніх суверенних валют на нову. І не зрозуміло чи всі країни погодяться на такий перехід, навіть враховуючи, що ця валюта може бути підкріплена золотом, нафтою чи валютами країн-учасниць.

З іншого боку, деякі аналітики запевняють, що валюта буде суто технічною та існуватиме лише в діджитал форматі.

🗣 Так, на початку спільна валюта БРІКС, ймовірно, буде суто цифровою і використовуватиметься виключно на платіжній платформі БРІКС під назвою mBridge, яка підтримуватиметься Банком міжнародних розрахунків (BIS). mBridge слугуватиме шлюзом для розрахунків, тобто, по суті, виступатиме як альтернатива SWIFT.

💬 За даними Nasdaq, у поточній міжнародній фінансовій системі домінує долар США, на частку якого припадає близько 90% усієї валютної торгівлі. До недавнього часу майже 100% торгівлі нафтою велося в доларах США; однак у 2023 році одна п’ята торгів нафтою, як повідомляється, здійснювалася з використанням валют, відмінних від доларів США.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

22 Oct, 07:01


🤦‍♂️ В китайських інтернетах гуляє фото українського військового зі снарядом, на якому китайський напис «Хайшеньвей це Китай»

🗣 Хайшеньвей — це китайська назва російського міста владівасток. Територія відійшла до росії від Китаю лише після підписання в 1858 році Айгунського договору, одного з нерівноправних договорів з західними силами в 19 столітті.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

19 Oct, 10:01


🇨🇳🐵 Сі Цзіньпін прибуде до росії для участі в 16-й зустрічі лідерів БРІКС

На запрошення путіна президент Сі Цзіньпін відвідає казань для участі в 16-й зустрічі БРІКС, яка відбудеться 22-24 жовтня - йдеться в повідомленні на сайті МЗС КНР

🗣 Ходять чутки, що цей саміт стане відповіддю на існуючі пропозиції завершення російсько-української війни та консолідує позицію країн БРІКС. Звісно, можливі варіанти БРІКС такого "миру" можуть передбачати лише поступки з боку України та нормалізацію російської агресії.

🗣 Нагадаю, що Єгипет, Ефіопія, Іран та ОАЕ стали членами БРІКС 1 січня 2024 року. Крім того, такі країни, як Шрі-Ланка, Куба, Малайзія, Білорусь і Пакистан, висловили бажання або подали заявку на приєднання до БРІКС.

🫠 У вересні, Туреччина, країна-член НАТО, також офіційно попросила приєднатися до групи БРІКС.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

14 Oct, 08:01


🇮🇩 Саміт АСЕАН у Лаосі 2024 року

Саміт АСЕАН 2024 року, який відбувся минулого тижня у В’єнтьяні, Лаос, є ключовою платформою для діалогу між країнами Південно-Східної Азії та великими світовими державами. Під головуванням прем’єр-міністра Лаосу Сонексая Сіфандоне саміт приймав учасників з десяти країн-членів АСЕАН, США, Китаю, Японії та інших ключових гравців.

🗣 Цьогорічний саміт відбувся на тлі значних політичних змін у Вашингтоні та Джакарті. Наближення президентських виборів у США вносить невизначеність; потенційне переобрання Дональда Трампа може посилити протекціоністську політику, ще більше дестабілізуючи регіон. А Камала Гарріс поки що не висловила чіткої позиції стосовно регіональних проблем в ПСА.

🗣 До того ж, інавгурація новообраного президента Індонезії Прабово Субіанто 20 жовтня може змінити фокус АСЕАН. Так, є ознаки того, що Прабово може взяти курс, який буде менш прозахідним, ніж курс його попередника Джоко Відодо. Наприклад, Китай був першим пунктом призначення Прабово після його перемоги на виборах.

🇪🇺 Європейський Союз, представлений Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, також мав значне представництво на саміті.

🇺🇸 Адміністрація Байдена залишається відданою зміцненню зв’язків з АСЕАН, піднявши рівень відносин до Всеосяжного стратегічного партнерства. Основні досягнення включають:

- Продовження Угоди про співробітництво з регіонального розвитку між США та АСЕАН до 2029 року
- Проведення других морських навчань США та АСЕАН у 2025 році
- Формалізація співпраці в галузі охорони здоров'я через діалог міністрів охорони здоров'я, що проводитиметься кожні два роки
- Запуск Центру кліматичних рішень США-АСЕАН для підтримки екологічних ініціатив

🇨🇳 Китай продовжує посилювати свій вплив у Південно-Східній Азії, зокрема в Південно-Китайському морі, де він чинить тиск на Філіппіни та інші країни. На саміті було підкреслено проблеми, з якими стикається АСЕАН у формулюванні єдиної відповіді на дії Китаю, особливо з огляду на різні рівні залучення та підтримки серед держав-членів. Примітно, що Китай представляв прем’єр Лі Цян.

За словами уряду Сінгапуру, також було завершено переговори щодо розширення зони вільної торгівлі між АСЕАН і Китаєм, яка охоплює митні процедури, ланцюжки поставок, конкуренцію та захист споживачів, а також нетарифні бар’єри.

🇮🇩 Як головуюча держава, Лаос прагнув зберегти регіональну єдність і уникнути суперечок, незважаючи на напруженість, що виникла навколо Південно-Китайського моря. Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший, зокрема, не втратив нагоди, щоб звинуватити Пекін у домаганнях у цих спірних водах.

💬 У заяві АСЕАН, країни закликали до зміцнення довіри, яка могла б «зменшити напруженість і ризик нещасних випадків, непорозумінь і прорахунків» у Південно-Китайському морі. Блок "з нетерпінням чекає швидкого укладення ефективного та істотного" кодексу поведінки, який "відповідає міжнародному праву", включаючи конвенцію ООН, йдеться в заяві саміту.

🇰🇷 Також цікаво, що Південна Корея та АСЕАН оголосили у В’єнтьяні, що вони встановили всеосяжне стратегічне партнерство, яке сприятиме розвитку співпраці оборонної промисловості та сприятиме зміцненню можливостей АСЕАН у сфері кібербезпеки.

🇲🇲 Примітним є те, що на саміті була представлена ​​правляча хунта М'янми, що викликало критику з боку деяких інших країн АСЕАН. У спільній заяві, країни АСЕАН привітали ініціативу Таїланду провести неформальні переговори щодо М’янми і гуманітарної ситуації в країні пізніше цього року.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

08 Oct, 16:02


8 жовтня 2024 року помічник міністра закордонних справ КНР Лю Бінь зустрівся з послом України в Китаї Павлом Рябікіним.

Лю Бінь зазначив, що Китай і Україна є традиційно дружніми країнами. Китайська сторона готова разом з українською підтримувати взаємовигідне співробітництво в різних галузях та сприяти постійному розвитку китайсько-українських відносин.

Павло Рябікін підкреслив, що українська сторона надає великого значення розвитку відносин з Китаєм і готова активно сприяти взаємодії між країнами на всіх рівнях і у різних сферах.

Сторони також обмінялися думками щодо політичного врегулювання української кризи.

МЗС КНР

Шо в Китаї?

05 Oct, 16:02


✍️ Тут на днях вийшла моя стаття в українському науковому журналі Ukraine Analytica

🗣 UA: Ukraine Analytica — це перший англомовний український науково-аналітичний журнал на теми міжнародних відносин, політики та економіки. Журнал розрахований на експертів, дипломатів, науковців, студентів, які цікавляться міжнародними відносинами та зовнішньою політикою.

Хто мене давно читає, то знають, що я завжди активно підтримувала і підтримую розвиток аналітики міжнародних відносин в Україні саме в науковому, а не публіцистичному плані, який може бути доповненням, але не основою аналізу МВ.

🤓 Тому закликаю і вас також публікуватись, читати українську наукову літ-ру і використовувати саме наукові та перевірені джерела.

🗣 Якщо говорити про саму статтю, то писала про засади світового врядування з точки зору КНР, роль китайського мирного плану на внутрішньополітичному та системному рівнях та "мультиполярний світ" в баченні Пекіна.

Також для ознайомлення прикріплюю статтю або можете прочитати за посиланням тут 🫡

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 19:01


🇨🇳🇺🇸 Антипатія китайців до Сполучених Штатів насамперед спрямована до уряду США, а не до народу.

🗣 Понад 80% респондентів (81,71%) мають нейтральне або прихильне ставлення до американського суспільства
🗣 81,4% респондентів висловили «дещо неприязнь» і «велику неприязнь» до уряду США.

Респондентів, які відчувають неприязнь як до уряду США, так і до звичайних американців, відносно небагато й становлять лише 1,8% від загальної кількості.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 15:01


🗣 Китай повинен покладатись на економічну силу більше, ніж на військову чи культурну для дипломатичних цілей — опитування університету Цінхуа

Загалом групи з річним доходом понад 100 000 юанів, керівники підприємств, професіонали та люди старше 60 років більше вірять в «економічну силу»

💬 Групи з відносно низькими річними доходами, школярі тощо віддають перевагу «культурній силі».

🗣 Варто зазначити, що частка студентів, які обирають «дипломатичну силу» та «культурну силу», є найвищою порівняно з іншими групами, тоді як вони найменше обирають «військову силу».

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 14:01


🗣 Серед різноманітних викликів безпеці, як і минулого року, результати цьогорічного опитування показують, що респонденти найбільше стурбовані проблемами, спричиненими двома факторами:

«втручання міжнародних сил у тайванську проблему»
«напруженість у китайсько-американських відносинах»

Такі питання, як економічна криза, застосування технології штучного інтелекту у військовій сфері та втручання іноземних держав у Південно-Китайському морі також багато згадувались.

🗣 Порівняно з опитуванням 2023 року сприйняття респондентами загрози міжнародної фінансової кризи чи економічної кризи значно зросло, тоді як їхнє сприйняття загроз від проблем біозахисту, таких як пандемії, подібні до епідемії COVID-19, значно знизилося.

🇺🇦 російсько-українська війна, разом з конфліктами на Близькому Сході, ядерною війною та тероризмом найменш сприймаються як такі, що можуть загрожувати Китаю.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 13:31


🇺🇦🚬 Опитування університету Цінхуа 清华 також дослідило ставлення пересічних китайців до російсько-української війни

Понад 40% респондентів (42,41%) вважають, що основну відповідальність за російсько-українську війну мають нести «інші треті сторони», тобто не росія чи Україна
Понад 30% респондентів (35,57%) стверджують, що обидві сторони (росія та Україна) однаково винні
Близько 16% респондентів вважають, що за війну нести відповідальність має Україна
Лише 5,94% респондентів вважають, що винна у війні росія 🤡

До речі, як і опитування 2023 року, опитування 2024 року все ще показує, що китайці мають найбільшу прихильність до росії та найменшу до Японії та Сполучених Штатів.

🐵 66,34% респондентів мають «дуже схвальну» або «дещо схвальну думку» про росію, а 75,92% і 80,24% респондентів «дещо несхвальну» або «дуже несхвальну» думку про США і Японію відповідно.

ноу коментс 🤡

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 13:01


🗣 Літні респонденти, респонденти чоловічої статі та респонденти з вищою освітою більш песимістично оцінюють ситуацію з міжнародною безпекою Китаю

Близько 70% респондентів вважають, що ситуація з безпекою в Китаї покращилася порівняно з п’ятирічним періодом (приблизно 2019) (68,18%).

Понад 70% респондентів також вважають, що Китай буде мати «трохи безпечніше» або «набагато безпечніше» становище на міжнародній арені протягом наступних п’яти років (71,98%).

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 12:15


30 вересня вийшло дослідження університету Цінхуа 清华 про погляд китайців на безпекову сферу у світі.

🗣 Сьогодні трішки поговоримо про результати

Загалом, 44% китайців вважають сучасний світ не дуже безпечним
45.7% — досить безпечним
7.1% — небезпечним
3.2%
— безпечним

💬 Порівняно з дослідженням 2023 року більше китайців вважають світ небезпечним. Також, групою, що найбільше переживає за безпеку сучасного світу є люди старші за 60 років.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 10:13


https://t.me/UkrainianSinologists/10855

хаххаха "поворот на Схід", казали вони
будемо "незалежні від Заходу", казали вони

🐵🐵🐵

Шо в Китаї?

02 Oct, 12:01


🇨🇳 Оборонний бюджет КНР цього року стане рекордним і досягне 1,666 трлн юанів.

Причому на відміну від вестернів, для китайців, 666 має значення 六六六 — тобто "круто" 😈

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

02 Oct, 10:11


🇨🇳 Перервали свої святкування МЗС КНР і раптово випустили прес-реліз по загостренні ситуації між Ліваном та Ізраїлем.

Журналіст: 1 жовтня Ізраїль розпочав наземну військову операцію на півдні Лівану. Рано вранці 2 числа Іран завдав військового удару по території Ізраїлю. Як прокоментує це Китай?

Речниця МЗС КНР: Китай глибоко стурбований безладдям на Близькому Сході та виступає проти порушень суверенітету, безпеки та територіальної цілісності Лівану, а також проти загострення суперечок та поширення конфліктів. Китай закликає міжнародне співтовариство, особливо впливові держави, відігравати конструктивну роль, щоб уникнути подальшої нестабільності. Китай вважає, що нездатність досягти припинення вогню в Газі є основною причиною цього раунду заворушень на Близькому Сході.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

02 Oct, 10:09


Підтримка Китаєм Росії повинна мати наслідки, - новий глава НАТО

Новий Генеральний секретар НАТО Марк Рютте привернув увагу до ролі Китаю як важливого чинника, що сприяє триваючій війні Росії в Україні. Виступаючи в Брюсселі 1 жовтня, Рютте підкреслив, що подальша підтримка Китаєм Росії повинна мати наслідки для його власних інтересів і репутації. Він також підкреслив, що фінансові витрати на підтримку України є набагато меншими, ніж потенційні наслідки перемоги президента Росії Володимира Путіна.

Така позиція відповідає зростаючому міжнародному занепокоєнню щодо непрямої участі Китаю в конфлікті, особливо через економічну та матеріальну підтримку Росії.

https://www.reuters.com/world/chinas-support-russia-should-have-implications-new-nato-chief-says-2024-10-01/

Шо в Китаї?

01 Oct, 18:01


🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Шо в Китаї?

01 Oct, 12:05


🇺🇦🇨🇳 Заступник міністра закордонних справ, Євген Перебийніс від імені українського уряду та українських гостей тепло привітав Китайську Народну Республіку з 75-ю річницею її заснування, привітав китайський народ зі значними досягненнями у розбудові економіки, науки і техніки, культури та в інших сферах, високо оцінив постійний розвиток китайсько-українських відносин та висловив сподівання, що Китай відіграватиме активну роль у сприянні досягненню справедливого, тривалого та стабільного миру.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

01 Oct, 12:01


🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

десь під Варшавою в Києві

🇨🇳 Шо в Китаї?