Закрита Веломайстерня @vasilebike Channel on Telegram

Закрита Веломайстерня

@vasilebike


Це канал про велосипеди від Василя Капущак (Vasile Capusceac). Ми обговорюємо світ навколо велосипеду.

Закрита Веломайстерня (Ukrainian)

Долучайтесь до каналу "Закрита Веломайстерня" в Telegram, адже тут ви знайдете унікальну можливість приєднатися до спільноти велолюбителів під керівництвом Василя Капущака (Vasile Capusceac). Він є справжнім експертом у своєму деле і готовий поділитися своїм досвідом з усіма прихильниками двоколісного транспорту. Цей канал присвячений світу велосипедів, де ми обговорюємо нові моделі, технічні питання, ремонт та багато іншого. Присоединяйтесь до нас, щоб поширити свої знання та зустріти однодумців!

Закрита Веломайстерня

15 Jan, 12:02


Що обʼєднує заднє колесо з цим інструментом та лопатками?

На 4 бескамерних колесах з б/к шинами Vittoria, шину неможливо зняти руками. Й це не перший випадок. Навіть з інструментом, це насправді дуже складно зробити.
99% колес в майстерні можна розбортувати руками, ці - навіть близько ні. Заміна шини одразу спрощує цей процес, до рівня «зняти руками може дівчина».

Вже не вперше приносять різні колеса з Vittoria які неможливо розбортувати (бескамерні) й жодних проблем з Continental чи Schwalbe (або не памʼятаю).
Звичайну покришку, не б/к від Vittoria встановив без жодних ускладнень.

З цього можу зробити обережно висновок: скоріш за все, це ніякий не брак бескамерних шин від Vittoria - це їх фіча. Але для цього потрібно протестувати більше чим 5-6 шин які є в наявності .

Зустрічали таку проблему?

П.С. говоримо про шосейні.

Закрита Веломайстерня

15 Jan, 05:04


Є один недолік у цих систем з внутрьошньою проводкою через верхній підшипник. Майже завжди потрібно для заміни підшипника обрізати гідролінію, й звісно це продовжуватися постійно не може. Але є рульові (як на відео) які не потребують обрізання гідролінії, якщо звісно у вас гідролінія не просунута через кермо 🙃 .

Але незважаючи на увесь геморой з сервісом, мені подобається коли заховані кабелі усередину. Це красиво та аеродинамічно.

Закрита Веломайстерня

14 Jan, 16:16


Дропер від ВМС без направляючих, який майже не люфтить, дуже простий в сервісі, досить довговічний (напевно), та досить легкій. Вага приблизно 400 грамів.
Єдине що, не знаю чи легко міняти бушинги всередині рами)))

Маєте досвід з таким? Пишить у коментарях.
До речі, нові версії autodrop, про яку писав раніше тут, ще можуть самі відпускатися без вашої допомоги.

Закрита Веломайстерня

14 Jan, 14:03


Додав декілька нових гравійніків, шосер та підвіс за смачною ціною.
Усі велосипеди мають документи, чек та гарантію.

https://t.me/vasilebikes

Закрита Веломайстерня

12 Jan, 15:51


Sram запатентували універсальне кріплення каліпера, яке може покращити деякі технічні характеристики.

Що правда, судячи з конструкції, не усім підвісам таке кріплення підійде.

Перша та найважливіша мабуть фішка цього кріплення, це перерозподіл сил, таким чином що на раму перепадає менше напруги, а тому ймовірність що зламається рама зменшується. Такі випадки не часті, але це досить болюче місце рам.
По-друге, зроблений з алюмінію адаптер не потребує торцування (якраз пару днів тому торцував), та знаходиться точнісінько паралельно гальмівному диску.

Не можу сказати, що новий адаптер дасть якусь суттєву перевагу, на додаток він додасть ваги, але цікаво слідкувати як Sram хоче стандартизувати галузь, й чесно кажучи з UDH досить непогано вийшло. Навіть шосейні велосипеди зустрічав на UDH.

Взагалі, хотілось б щоб цілу систему адаптер/втулка/ротор стандартизували, щоб не було потреби рівняти каліпер та без проблем міняти колеса.

Закрита Веломайстерня

11 Jan, 07:05


Гальма Shimano - чи не единий компонент де потрібно проводити сервіс по регламенту, а бажано частіше.

Щонайменше раз на рік потрібно змінювати оливу.
Насправді, при частому користуванні краще це робити ще частіше, 2-3 рази на рік. Для шосейних гальм, можна залишити інтервал в 1 раз на рік.

Чому це потрібно робити?

Бруд, як не крути, все рівно потрапляє всередину. Цей абразив потрапляючи між поршнем/каліпером/майстерциліндром утворює невеликі подряпини, через яке витікає трішки оливи.
Олива Shimano має високу в'язкість, що з одного боку покращує ковзання, але з іншого боку це сприяє прилипанню бруду та пилу, який пришвидшується за рахунок електростатичного ефекту оливи, коли заряджені частини пилу наче примагнічує до оливи.
Тому утворення подряпин та витік оливи пришвидшує процес зносу. Згодом, стає майже неможливо відремонтувати ручку.

Але навіть в чистих умовах, профілактика теж потрібна, адже нагрів та окислення масла може утворювати осад.

Фото з FB сторінки Bikewheelbuilder

Закрита Веломайстерня

10 Jan, 11:38


Ефект парусу.
Раніше, я вже писав про шини від Continental & Swiss Aero, які за деякими умовами можуть підштовхувати велосипед, наче парус.
Sailing Effect - вітрильний ефект , який виникає коли вітер дме під невеликим кутом до колеса. Високопрофільні колеса та диски (≈ від 40 мм), при куті вітру до 20° допомогає велосипеду рухатися вперед, наче його штовхає парус. Найбільший ефект спостерігається коли вітер дме під кутом 14-16°, в такому разі колесо не тільки не забирає потужність, а навпаки заощаджує її. Звісно, є й негативні наслідки, як то складність управління.
Прочитати англійською мовою дослідження можете тут та глянути коротке відео англійською тут

Закрита Веломайстерня

09 Jan, 20:44


Неочікувано). Шкода тільки що з минулої команди CFR нікого не залишилось. Не так багато у світі велосипедистів, які більшість своєї карʼєри їздили за 1 команду. Іноді втрачається асоціативний звʼязок між брендом та спортсменом. Хоча й Йоланда давно свій пік форми пережила, все рівно приємно її бачити у справі!
До речі, Яна Беломоїна тепер на Massi виступає, а Loana Lecomte та Kate Courtney за ВМС. Rissveds за Canyon.

Закрита Веломайстерня

09 Jan, 18:46


Сьогодні був смішний випадок, коли я втратив дарма півгодини часу, тому що забув нюанс, за який раніше заплатив двома годинами свого часу)).

Ну й на всяк випадок поділюсь цим нюансом, на випадок якщо у вас не буде вмикатися двигун Shimano. Можливо це колись заощадить вам 2 години))

P.S. Потрібно встановити позаду велику зірку, та покрутити назад колесо.

Закрита Веломайстерня

07 Jan, 13:29


Друзі, якщо ви працюєте за кордоном у майстерні чи веломагазині, до заповнивши форму, ви можете отримати додаткових україномовних клієнтів, а клієнти - україномовний сервіс (зі знижкою 🤣).
Все просто. Потрібно заповнити форму, а я створю шар на Google Maps з вашими данними, та опублікую його у телеграмі, на Ютуб, та інстаграм. Ви теж зможете його згодом розшарити.

Закрита Веломайстерня

06 Jan, 10:10


Минулий допис відкрив нову браму до аду, під назвою

Відчуття різниці.

Не секрет, що шумоізоляція, підвіска та навіть салон авто впливають на відчуття швидкості.

Не заважаючи на однозначні висновки тестів, люди здібні знаходити відчутну перевагу там, де її немає. Будь то керамічні вальниці, OSPW лапки, чи камери TPU. По усім цим факторам разом узятим, можна заощадити, але трішки більше рівня похибки поверметра. Й навпаки, те що здається вам зупиняє, хруст вальниці чи тертя диску,  насправді майже ніяк не впливає на швидкість.

Взагалі, яку різницю може відчути людина?

Нещодавно, ми проводили змагання, де перші 10 хв людина звикала до конкретної потужності, а потім 10 хв мала підтримувати цю потужність. Чим більш досвідчені були велосипедисти, тим більша точність була (не дивно) але навіть тоді вона в середньому складала більше 3% , а загалом близько 7-8%. Й це, в однакових лабораторних умовах, без зупинки (на станку).

Якщо провести цей тест через день, майже впевнений що навіть досвідчені не зможуть тримати ту саму потужність що вчора, з похибкою менше 5%.

Інша помилка яку роблять, це аналізуючи зміну середньої швидкість. Навіть з прив'язкою до поверметра, ці данні не в умовах закритого трека, не мають ніякого сенсу. Середня швидкість вітру в Києві біля 7-9 км/год, невелика його зміна може призвести до значної зміни середньої швидкості за тою самою потужністю. Одна та сама ділянка на 0.4 км , по який катає моя дружина, була подалена за один той самий час з макс різницею у 20% потужності (81, 90, 94, 97, 85 ват)  , на одному тому самому велосипеді.

Так чому всі ці штуки відчуваються?

1. По перше, плацебо. Ви очікуєте покращення, тому бачите його там, де його немає, майже немає, чи він непомітний. Як наприклад зміна змазки у втулках🤣.

Сліпий тест може показати зовсім інші результати.

2. Суб'єктивне сприйняття через тактильні, акустичні та візуальні зміни. Як ї з шумоізоляцією машини, відчуття швидкості змінюється й на велосипеді. Диск гальмівний який ледве торкається колеса, може видавати неприємний звук, але при цьому зменшувати вашу потужність навіть не на вати, а на долі ват. При цьому людина може сприймати це як дуже значну втрату, у декілька відсотків.
Той самий приклад може бути з пилом який потрапив на ролик чи вальницю. Тести показують, що навіть майже вбитий підшипник каретки, з хрустом, все рівно забирає до пару ват додаткової потужності (<1%). Но майже гарантовано, що ви будете відчувати це як значну втрату.

3. Відчуття легкості.  Дійсно, розігнати колесо з меншою вагою відчувається трішки інакше. Тільки справа в тому, що навіть 500 грам заощаджень на колесах не дадуть результату більшого чим похибка поверметра (1.5%) й це за умовою що ви будете постійно розганятися. На більш менш лінійний рух, тобто повсякденне тренування, це вплине майже ніяк, якщо не їдете в 10% підйом. Але навіть в такий підйом, 500 грам економії маси дасть перевагу приблизно 1 ват з 200 ват (0.5%). Тобто майже нічого.

Висновок.
Орієнтуватися на суб'єктивні відчуття, це дуже погана стратегія. Навіть якщо ви досвідчений велосипедист, та впевнені що на вас не впливають різні ефекти, такі як плацебо. Як не крути, ви майже завжди будете заручником суб'єктивного сприйняття.

Закрита Веломайстерня

04 Jan, 22:44


То, з яким фанатизмом велосипедисти розповідають про неймовірний ефект карбонових колес, надихнуло написати цю коротку підготовчу статтю.

Колеса дійсно можуть впливати.

1. Аеродинаміка. Тут без варіантів, карбонові колеса перемагають в середньому по палаті. Але швидкості на тренуваннях не такі високі, близько 30 км/год (в мене значно менше), реальний виграш може скласти декілька ват, в той час як правильний підбір шини до ободу може дати приблизно такий самий ефект.

Погодьтеся, відчути різницю у декілька ват коли ти крутиш 150-200, не так просто.

2. Маса та інерція. Карбоновий 25 мм обід важить близько 300 гр. алюмінієвий - 500.
Тобто, при розгоні до 30 км/год за 10 сек, це дасть перевагу у 2-3 вати або 1% за рахунок заощадження 400 грам. Приблизно той самий 1% залишиться, якщо ви захочете розігнатися швидше.
Це теж не та цифра, яка дає зовсім інакше відчуття розгону. Тут теж писав про це трішки.

3. Жорсткість. Скажу, що я ще не бачив людину яка вивчала данні жорсткості колес перед купівлею. Чи будуть карбонові жорсткіше? В ту саму вагу - так, але ми розглядаємо обода різної ваги, тому алю може виявитися не менш жорстким. Навіть якщо вам попадеться супер жорстке колесо, не факт що це вам додасть до швидкості. До речі, для цього в такому випадку краще обирати колесо за типом спицування.

Який висновок?
Не знаю який у вас, але як на мене найефективніше в карбонових колесах це слово "карбон", та ефект плацебо. Якийсь вати це збереже, але не суттєво. Я маючи велосипеди з колесами різного матеріалу, не відчуваю ніякого пінка під сраку, можливо тому що не вірю в чудодійні силу карбону?

П.С. посилання ведуть на дописі в ТГ на схожі теми та роз'яснення.

Закрита Веломайстерня

26 Dec, 10:49


В дуалах дуже часто рвуться троси. Скоріш за все, це повʼязано зі скиданням на декілька передач одразу, при цьому тросік не встигає натягнутися, тому випадає з посадочного місця, гнеться, також може потрапити на металеві частини механізму, та поступово рветься.
Щоб запобігти цій проблемі, потрібно або щоб троси/рубашки були в хорошому стані, або не скидувати на декілька передач.

Як показує практика, трос рветься в 1-3 см від головки.

Можливо у вас є інше пояснення, бо це теорія)

Закрита Веломайстерня

12 Dec, 08:21


З дослідження, на яке я посилався в минулому дописі, можна зробити ще один неоднозначний висновок:

Маса шолома не впливає на ризик отримання травми.

Що стосується лінійного удару, то навіть спостерігається зворотня залежність:

- Чим легше шолом, тим він безпечніше.

Однак, слід зазначити що тестували шоломи з різними конструктивним особливостями, не однакові. Тому, це може бути пов'язано з тим, що більш дорогий шолом має технології які забезпечують кращий захист, та зазвичай мають меншу масу.
Але також, може бути пов'язано з тим, що важчий шолом має більшу інерцію.

Хотів б затронути ще одне цікаве питання з коментарів.

Чи буде мотошолом вагою під 1.5-2 кг краще захищати?

На мою думку не завжди. Якщо швидкість невелика, то більш щільний матеріал мото шолому буде гірше гасити енергію, але при значних ударах, він краще збереже вашу голову. Його вага також може спричинити травми шийного відділку, тощо. Але при цьому краще збереже від гострих предметів.

Під кожен стиль, має бути відповідний шолом.

Закрита Веломайстерня

10 Dec, 18:32


Ціна шолома не корелюється з рівнем захисту.

Тести >30 шоломів, від 10 до 150 фунтів, показали, що немає прямої залежності захисту від ціни. Загальний ризик, який складався з лінійного та ротаційного ризику (
(травма внаслідок різкого обертання голови) отримання травми , майже не залежив від ціни.
Тим не менш, Mips зменшувала ризик отримання ротаційної травми, а ця технологія як відомо вбудована в більш дорогих шоломах.

Деякі шоломи за 10 фунтів захищали не гірше шоломів за 130.

Загалом, різниця в коефіцієнті загального ризику (чим вище, тим гірше) між самим безпечними та небезпечними шоломами становила ≈220%.

Висновок:
Орієнтуватися на ціну шолому немає сенсу. Лише тести можуть визначити рівень захисту. Але все таки, слід надавати перевагу шолому з MIPS та схожими технологіями.
На мою, думку, більш важливо щоб шолом добре сидів на голові (налаштован), та щоб подобався, тоді не будете забувати.


А ще, вага має значення. Але я вам не говорив, що важчий шолом краще. Залишу для наступної статті.

Закрита Веломайстерня

09 Dec, 20:41


https://youtu.be/4Teqm4wqNJY

Якщо ще не лягли спати, то на 1.5Х швидкості за 25 хвилин встигнете переглянути чи послухати моє нове відео. Давно не викладав, може нарешті почну.

Закрита Веломайстерня

09 Dec, 19:33


А я думаю, що це класний хід від Colnago з новою моделлю Y1RS.

Такого згадування не було цієї марки вже давно. Навіть не зважаючи що частіше це був хейт.
Зараз брендам складно утримати увагу. Можна зробити суперлегкий байк 5.8 кг, витратити сотні тисяч на розробку та запуск у виробництво, але програти сміливим дизайнерам.

Я завжди вважав Colnago - еталоном для пострадянських дідуганів. А ця модель - можливо дуже футурістична, але це щось нове, й трішки оригінальне, якщо не згадувати Трек Мадона.

Не знаю, чи стрільнуть продажі цих велосипедів, наврядчи, але респект за смілівисть діду Ернесту, якщо він ще там щось вирішує.

Закрита Веломайстерня

06 Dec, 10:09


Wahoo презентував один з найважчих велокомпьютерів - Elemnt Ace вагою 208 грам. Для порівняння, Garmin 1050 на 40 грам легший.

Але, TFT екран на 3.8" з роздільною здатністю 720x480, що більше по розміру чим у Garmin чи Karoo. (3.5"/ 800*400)

Нарешті, екран став тактильним, але при цьому залишились три звичайних кнопки.

Батарея на 30 годин роботи, зарядка Type C, пам'ять на 64 Гб з завантаженою мапою, та можливість працювати з більшістю розширень та додатків, як то Radar, Strava KOM, AXS, надходження повідомлень, та інше. Для роботи потрібно завантажити новий додаток.

З цікавих функцій - аналіз швидкості вітру про який писав раніше тут, та дзвіночок щоб попередити пішоходів (достатньо натиснути на кнопку).

Багато хто подумає, нафіга такий великий?
Для таких як я.
Мені комп потрібен не для запису тренувань, а для того щоб нові маршрути прокладати, іноді прямо на ходу. Маленький екран в цьому програє, слідкувати за трасою важко. Саме тому, я ніколи не буду мати не тактильний екран навігатора.

Закрита Веломайстерня

29 Nov, 20:03


Scott оновили шосейну лінійку Addict RC, зробивши мабуть найлегший стоковий велосипед.

Оновленна рама буде у 2 варіантах, з RC HMX та RC HMX SL карбону.

Вага рами усього 650 грам, при тому, що на вигляд вона досить аеродинамічна.

Ви мабуть подумали, що це найлегша версія SL?

А ось й ні). Рама з HMX SL карбону важить 599 грам, що на 15 грам важче чим Specialized Aethos але на 85 грам легше прямого конкурента Tarmac 8 SL.

Топова модель Ultimate не просто менше UCI ліміту 6.8 кг, а майже на 1 кг менше (5.95 кг) .

Тому, для того щоб прийняти участь у змаганнях, знадобиться повішати вантажу трішечки. Таку вагу змогли забезпечити завдяки інтеграції своїх компонентів Syncros, та суперлегких колес (зверніть увагу на спиці), шинам Schwalbe Aerothan (165 гр) та новій групі Sram Red.

Цікаво, що РРЦ велосипед усього 13299€, і говорячи "усього" я не жартую.

Фотки вкрав звідси, тут гарний огляд англійської.

Чесно кажучи, я думав що без графену менше ½ не зроблять до 2030 року раму, але тепер не впевнений.

Закрита Веломайстерня

27 Nov, 12:27


У цих всіх фото більше спільного, ніж вам здається.

Допомагаємо легенді українського фіксед гревелу і просто хорошій людині, пану Богдану аka Poohitan.

Людина вже понад рік в армії та відповідає за те, щоб у його підрозділу були очі в небі. Постійно є ті чи інші прогалини в необхідному для цього обладнанні.

А так не має бути, тому давайте зберемо 100 000 грн до кінця року, щоб частково їх закрити.

Донатити на банку👇
https://send.monobank.ua/jar/AP4J6wacdk

Щоб вам було хоч трохи цікавіше, за донат від 100 грн можна виграти ось цю круту фігурку Чужого з однойменного фільму.

Як завжди, більше донатите — більше шансів на виграш.

⚠️Також можете допомогти пану напряму, переказавши кошти на його PayPal - [email protected]

Регулярну звітність по витратам Богдан публікує в себе на сторінці.

Якщо ви раптом незнайомі з Богданом, то ось один із вражаючих фактів його демобілізаційного життя.

Закрита Веломайстерня

27 Nov, 07:47


Компанія Outlier випустила педалі "Pendulum" які мають знижену на 12мм платформу відносно вісі.

Завдяки такому дизайну, знижується центр ваги, що може позитивно вплинути на керування велосипедом.

Недоліком такої конструкції є те, що педалі односторонні, а виробник рекомендує їх для взуття розміру 40+.

Педалі виготовлення за допомогою фрезерування з 7075 алюмінію, мають вагу 414 грам, а ціна усього 299$

Вам мабуть цікаво як довго буде працювати вальниця у консольній конструкції?

Закрита Веломайстерня

26 Nov, 18:25


Маєте фобію коли виїжджаєте в повороті чи при гальмуванні на розмітку?

Насправді, коефіцієнт тертя дорожньої розмітки регулюється ДСТУ, та у вологому стані має бути від 75% до 125% від коефіцієнта зчеплення дорожнього покриття, на яке нанесено розмітку.
Існують навіть спеціальні прилади та тести, але невідомо чи дійсно відповідають українські дороги цим вимогам, адже дуже часто до фарби не додають спеціальні компоненти для збільшення тертя. Слід зазначити, що не тільки значно менший коефіцієнт тертя розмітки може спричинити аварію, але також більший, хоча мабуть в меншій ступені.

Зазвичай, коли колесо потрапляє на розмітку, потрібно на 20-30% зменшити потужність гальмування, щоб уникнути ковзання, особливо коли розмітка волога.

З іншого боку, на розмітці коефіцієнт тертя кочення шини може бути трохи меншим, у зв'язку з тим, що фарба/покриття роблять дорогу більш плоскою.
Нажаль, стверджувати не можу, адже не знайшов жодних досліджень та підтверджень на цю тему.

А що підказує ваш досвід?

Закрита Веломайстерня

24 Nov, 19:32


Ernesto Colnago на честь 70 річчя випуску велосипедів, створив лімітовану версію під назвою Steelnovo.

Як зрозуміло з назви, рама велосипеда зроблена зі сталі, а саме з не менш легендарних труб від Columbus. Ціна велосипеду вийшла усього 18.000 євро, а тому усі 70 екземплярів були розпродані.

Багато сучасних технологій можна зустріти, як наприклад: Внутрьошня проводка, інтегрований замок штиря та дропаути виготовленні за допомогою 3D принтеру, відсутність швів, каретка Т47 та навіть UDH гак, що для шосера скоріше виключення, а не правило. В 54 розмірі рама вийшла вагою 1895 грам, та має зазори під 35мм шину. Єдине що не трендове - круглий 27.2 штир.

Усі компоненти,окрім сидіння Brooks (входить в групу Selle Royal 🇮🇹) від італійських брендів.

Закрита Веломайстерня

24 Nov, 10:17


DT Swiss по технології Shutter Precision випустила Динамо втулку.

Мені б хотілось знову (!) звернути увагу на такий факт:

- Витрати такої втулки з вимкненим світлом, менше 1 ватта на швидкості 30 км/год.

Тому знов прийшов нагадати, що ніякі спеціальні вальниці чи втулки не здатні значно вплинути на швидкість вашого велосипеду, навіть якщо колесо робить всього декілька обертів після того, як ви його підштовхнули руками.

Повертаючись до динамо, то слід позначити що для забезпечення ліхтаря потужністю 3W, велосипедист витрачає 4.2W.

Загалом, вважається що ККД маленьких генераторів невисоке , від 0.5 до 0.7. В цьому випадку ККД приблизно 0.7, якщо враховувати витрати вальниць (!).

4 зайвих ват, це приблизно як різниця між джерсі та звичайною футболкою на швидкості 15 км/год, або лише ≈1/6 частина на швидкості 30 км/год.
Тому значно швидше з динамо, чим у футболці.

П.С. вага ≈ 400 грам vs 140 звичайна.

Закрита Веломайстерня

18 Nov, 20:31


3000$ збирали на кікстартері на виробництво TPMS для велосипеду (tyre pressure monitoring system). Зібрали 150К +

А все тому, що це найменший датчик моніторингу тиску в колесах, який на додаток не потребує спеціального вентиля.

По словам розробників, цей датчик має від 0.7 до 1.4% похибку та важить усього 3.5 грама, з автономністю 2 роки.

Данні можна виводити на екран Гармін, що стосується інших пристроїв, то поки інформації немає.

Не те, щоб ліньки перевіряти тиск руками на ходу, але про таку штуковину я думав вже давно, щоб нарешті позбавитися відчуття сумніву "спускає колесо чи ні").

Здається друг планує замовити парочку, якщо прийде, протестую - дам знати. Маю надію воно по якості краще за Shimano. Жартую 🤣

UPD. Тисячу разів подумайте чи готові ризикувати грошами. Я - Ні.

Закрита Веломайстерня

08 Nov, 19:06


Яна Беломоіна (FB link), найтитулованіша МТБ велосипедистка України, завершила свій контракт з командою Brentjens після 12 спільних сезонів. За цей час вона досягла значних успіхів, зокрема стала чемпіонкою Європи у 2017 році та здобула бронзову медаль на чемпіонаті світу у 2015 році. Наразі інформації про її подальші плани або нову команду немає.

Інформація взята з офіційної сторінки команди.

Закрита Веломайстерня

05 Nov, 09:49


Мої друзі з Велопланета шукають працівників в Києві та Одесі.

🧑🏻‍💼Продавець консультант в Київ
🧑🏻‍💼Продавець консультант в Одесу
👨🏼‍💻Менеджер складу в Київ
🧑🏻‍🔧Електромеханік в Київ

Заповнюй анкету тут - https://forms.gle/Ev73RRCQvEF2V8QBA 😎

P.S. Я з Велопланетою працюю/співпрацюю вже більше 10 років, ми досі підтримуємо дружні стосунки. Завдяки ним я побував на фабриках в Тайвані, об'їздив всю країну, потрапляв на багато виставок/презентацій у ЄС та пройшов багато семінарів за кордоном. Тому рекомендую цю компанію, яка може вас вивести на новий рівень.

Вгадайте яка моя перша робота була у ВП в 2011 році?

Закрита Веломайстерня

04 Nov, 20:00


ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ.

Закінчився сезон, з'явився час та натхнення продовжувати знімати. Почати хочу з рубрики "Відповіді на питання".

Все просто: Ви залишаєте питання на моєму Youtube каналі ось тут, а я на нього відповідаю або текстом або у наступному відео.

Окрім того, планую допомогти "35 Окремий Стрілецький Батальйон" де служить мій друг Олексій.

Кожен донат на 1000+ грн відкриває вам нагороду - посилання на мій особистий Телеграм, куди зможете відправити запитання, на яке я дам відповідь у відео.

https://send.monobank.ua/jar/2MdoLqLH6w

P.S. на вопросьі типа "почему не в окопе" отвечаю только за донат на PayPal: [email protected]

Закрита Веломайстерня

04 Nov, 18:26


Hopp Carbon відома своїми карбоновими апгрейдами для велосипеду. "Стандартом" weightweenie вважається 1-2€ за кожен грам економії. Але Hopp , це зовсім інший рівень хвороби, який в п'ять разів перевищує цей стандарт.
Для прикладу, щоб заощадити ~ 75 грам на перемикачу, потрібно заплатити близько 800€, що дорівнює 10.5€ за кожен грам (без ціни встановлення).

Чи роблять це люди тільки щоб швидше їздити?

Скоріше ні. В основному ентузіасти легких велосипедів це люди які захоплені велосипедом як технічним виробом. Це повноцінне хоббі, куди можна витрачати зайві кошти та отримувати задоволення, а також змагатися з іншими такими самими ентузіастами.

Закрита Веломайстерня

03 Nov, 17:05


Це Flattop від Тайванського YBN (Yaban).

Справжній Flattop від Sram та звичайні ланцюги не сумісні, не тому що форма ланки пряма, а тому що діаметри роликів різні.

Приблизно 7.9 мм має ролик Flattop та ≈ 7.7 мм звичайні 12 шв ланцюги від Sram.

Це означає, що ланцюг не просто має більше ролик, але також має більшу висоту. Перший фактор впливає на те, як м'яко буде лягати ланцюг на зірку, а інший на те, як буде перемикати цей ланцюг.

Якщо на цьому YBN MK серії діаметр менше, то без різниця який там верх, плоский чи звичайний. Але судячи по деяким відгукам, працює воно дуже тихо та м'ягенько. Якщо у вас є можливість, заміряйте діаметр ролику, заради інтересу.

Закрита Веломайстерня

02 Nov, 19:08


Насправді, гальма не гальмують велосипед, вони лише сповільнюють рух колеса. Саме шина є тим елементом велосипеда, яка взаємодіє з дорогою та зупиняє його.

Розсіювання тепла гальмівної системи та шини взаємопов'язані.

Повільне гальмування нагріває диск та колодки, тоді як різке гальмування або блокування колеса збільшує нагрів шини в місці контакту з асфальтом, та зменшує нагрів гальмівної системи, особливо якщо колесо заблоковано.

Збільшення температури колодок/диску вище оптимального значення знижує коефіцієнт тертя = ефективність гальм, внаслідок чого потрібно притискати колодки ще більше, що ще більше нагріває гальмівну систему.

Циклічне гальмування дозволяє диску охолодитися в інтервалі між гальмуванням.

Таким чином, імпульсне гальмування (періодичне більш різке натискання) дозволяє зменшити нагрів гальмівної системи, залишаючи її ефективною, але це може призвести до зменшення ресурсу шини.

Тому, якщо ваші гальма перегрівються , то можливо проблема не в них, а в техніці гальмування.

Закрита Веломайстерня

30 Oct, 16:58


Залюфтив перемикач GX (не мій).

Виникло питання, чи XX1 чимось відрізняється від GX, нажаль інформації в Інтернеті не знайшов.

Колись читав, що ХХ1 зібрани та зроблені з більшою точністю (та з кращих матеріалів) що збільшує ресурс. Маю погодитись, що точність деталей та зборки має велике значення. Як тільки у чомусь з'являється люфт, то процес руйнування пришвидшується разом з люфтом. По пам'яті, ХХ1 дійсно мали менший люфт з коробки. Що до матеріалів, то
мені відомо що піни/штіфти паралелограму ХХ1 зроблені з титану. Але по ідеї втулки ковзання такі самі. Є теорія, що сам паралелограм кращої якості, з більш твердого алюмінію. Але можливо й ні.
Багато в мережі відео/фото з люфтящими GX, з ХХ1 мало. Але це можливо пояснюється різною кількістю перемикачів у людей.
Я все ж схиляюсь до того, що більш дорогі перемикачі мають більший ресурс, але на 100% не готовий під цим підписатися.

Комплект від Leap допоміг, перемикач тепер має такий самий люфт як новий оригінальний. Подивимось як воно буде працювати...

Закрита Веломайстерня

30 Oct, 07:19


Більшість індикаторів/калібрів для вимірювання ланцюга - не вірні.

Справа в тому, що більшість інструментів замірює відстань від правої сторони першого ролика (R) до лівої сторони останнього (L) (мал.1)

Це як рахувати довжину кроку від носка ноги що позаду до п'ятки ноги що попереду. В кого більше розмір ноги, у того насправді крок буде більше, хоча відстань від носка до п'ятки буде однакова. Звісно, що ролики у різних ланцюгів різного діаметру (мал.3)

Так народився міф про Campagnolo ланцюги.

Інша річ яка впливає на вимірювання, це вільний хід ролику на бушингу ланцюга. Чим він більше, тим більше покаже значення звичайний інструмент.

А якщо зварити в парафіні ланцюг, то вільний хід зникає, а калібр покаже що ланцюг майже новий.

Який інструмент коректний?

Той що вимірює відстань від правої до правої сторони ролика (R --> R). (Park Tool СС-4.2)

Він НЕ покаже зношення ролика та бушинга, але покаже справжнє розтягнення ланцюга, який б діаметр та люфт ролику не був.

Закрита Веломайстерня

29 Oct, 16:58


Inside

Сьогодні тримав в руках новий Wahoo 2025 року. Нажаль, жодної світлини зробити не вдалось. (Знайшов в інтернеті) Але такий здоровезний комп, хіба що у Karoo першої версії). Він на 20% більше чим новий Garmin 1050.

Нажаль, поки не доступний новий додаток , тому спробувати можливості не було. Але відомо що ж гучномовець. Напевно слухати музику?🤣Заявлена тривалість роботи 30 годин.

Чесно кажучи, мені до вподоби на шосе/гравел великі компи, та навіть на МТБ, можна майже не відриваючи очі від дороги слідкувати за трасою. Й точно що тачскрін для мене це обов'язкова штука. Як ви розумієте, touchscreen з'явиться у новому Wahoo (нарешті). Але кнопки теж залишаться.

Що буде цікавого?
Аналіз швидкості вітру.
Не знаю як в них вийшло вбудувати трубку Піто у комп'ютер, але це прикольна як на мене фіча, особливо для триатлонистів тріатлетів.
(Тут я вже писав про трубку Піто)

Закрита Веломайстерня

27 Oct, 08:49


Компанія Shimano збирається випустити новий Shimano DI3 зі штучним інтелектом. За чутками, ця система може бути здатна автоматично перемикатися між передачами на основі каденсу та вихідної потужності. Вона також може бути достатньо інтелектуальною, щоб виявляти стрибки потужності під час сильних прискорень або спринтів, регулюючи перемикання передач на основі частоти обертання, потужності та швидкості в режимі реального часу. Це забезпечить більш плавне та ефективне перемикання передач, оптимізоване для високих навантажень.

Закрита Веломайстерня

15 Oct, 07:15


На днях буду їхати в Україну та можу захватити один зі своїх велосипедів.

Також, думаю створити групу, де ви зможете спробувати продати свій велосипед. Поки що формую правила.

Щоб не спамити на цьому каналі, створив свої оголошення за посиланням.

На сьогодні шосер-ендуранс (167-174 см) гравел (168-178 см) та мтб велосипед (160-168 см)

https://t.me/vasilebikes

P.S. виправив посилання

Закрита Веломайстерня

06 Oct, 10:27


Чому я ніколи не міняю мастило у вальницях? 🛠️

30 хвилин роботи у забрудненому мастилі зменшує ресурс вальниці на 90%, навіть якщо ви змінили мастило (лінк) Цього короткого часу достатньо, щоб з'явилися пошкодження, які надалі руйнуватимуть частини вальниці, прогресуватимуть та знижуватимуть максимальне можливе навантаження. Хоча для велосипеда це навряд чи є проблемою, адже типова вальниця витримує навантаження 2-4 кН, тобто 200-400 кг на кожну.

🔧 Чому вальниці виходять з ладу? Абсолютна більшість вальниць, які ми замінюємо, "вмирають" через забруднення. Тому вальниці в автомобілях або мотоциклах мають більший ресурс.

🔍 Додатковий захист: чи вартий він того? Додатковий захист колісних втулок мотоциклів, який збільшує витрати потужності, не є критичним. Втрати в 10 або навіть 20 ват на колесо є непомітними для двигуна, але відчутними для велосипедиста. Тому додатковий захист без значного збільшення тертя — це те, над чим я б працював на місці виробників МТБ велосипедів, особливо підвісних.

🔄 Чи варто займатись профілактикою? Якщо з'явився хруст, найімовірніше, вам доведеться демонтувати вальницю, почистити її та змастити. Це займе 5-10 хвилин на кожну вальницю. Можливо, проблему вдасться усунути на першому етапі, але вона знову з'явиться набагато швидше, ніж після встановлення нової вальниці.

Висновок: Кожен раз, коли з'являється хруст через бруд у вальниці, я обираю встановлення нової, що заощаджує час. А час часто коштує більше, ніж сама вальниця.

Проте іноді профілактика може бути доцільною, наприклад, якщо у вас дорогі вальниці або немає під рукою потрібного комплекту. Але навіть після миття та змащування хруст часто залишається, хоча й менший.

Закрита Веломайстерня

05 Oct, 19:18


Дивлюсь як люди за Iphone продають нирки, й чесно кажучи відчуваю себе дивним, а не їх). Бо усі навколо вихваляють яблуко, а я не можу...

В мене робочий Iphone 15 Pro, але користуюсь я Realmi якому 5 років.

Хоча батарея вже досить стара, й я заряджаю старий телефон як попало, швидкою зарядкою, до повного розряду, з повербанка на 2.1А, тощо, в старому телефону батарея тримає довше, при тому що я їм постійно користуюсь.

Лагів у Айфона настільки багато, що я вимушений іноді просто пересилати фотки на андроїд, й вже з нього публікувати.

От зараз заліз в Гугл карти, треба було завантажити фото, а вибору по папкам немає, тупо усі світлини мені видає без можливості фільтрації, при чому ті що я зберіг 5 хвилин тому, не можу знайти.

Іноді просто не все меню мені видає (як в Bose) й можливості тицнути на кнопку немає🤣.

Й так, майже по кожній програмі лаг. Навіть в інстаграмі , іноді заходиш в сторіс, а воно само робить світлину з камери телефона й публікує).

Добре що це не основний мій телефон, а тільки для роботи.
Але що класно, так це фотки хороші робить. Мій так не може. Правда й коштує втричі дешевше.

Це я взагалі про те, що одні люди плюють на андроїди , а я був щасливий коли віддав дружині після 3 місяців користування 7 айфон. Й навіть, маючи можливість користуватися айфоном зараз, користуюсь старим андройдом.

Можливо так й з велосипедами. Одні кажуть що велосипед не катить, а інші від нього захваті.

Закрита Веломайстерня

01 Oct, 08:52


Bosch представив новий двигун та батарей

Батарея на 600 Wh: важить лише 3 кг.

Батарея на 800 Wh: - 3,9 кг.


Порівняно з попередньою моделлю на 750 Wh, яка важила 4,4 кг і була на 7 см довшою. Крім того, обидві батареї легко взаємозамінні, що надає користувачу більшу гнучкість.

Для тих, хто шукає ще більше автономії, Bosch продовжує пропонувати PowerMore, додатковий акумулятор на 250 Wh, який забезпечує загальну ємність до 1050 Wh. З вагою + 1,6 кг


Двигун значно зменшили у розмірах, але він зберіг момент в 85 Нм, ставши при цьому на 100 гр легше. Він кріпиться до рами всього двома гвинтами, що спрощує установку та обслуговування.

Єдина херня, що на стару раму не встановити)) Але так мабуть й задумано було.

Закрита Веломайстерня

30 Sep, 16:54


Коли набридло заряджати Sram AXS).
Вихід простий. Берете Е-Байк, використовуєте як звичайний, а батарею на перемикач)

Перемикай - не хочу)
Чуть що, зветься:
SRAM Power Cord AXS Extension

Закрита Веломайстерня

27 Sep, 16:09


Українським фб/інста шириться LifeHack, як за допомогою мотузки натягнути шину.

Виглядає добре, але ми спробували це зробити в реальних умовах з шиною, яка складно надягається (таких багато серед Vittoria).

Виявилось, що пальцями було простіше. Можливо, потрібно було мастилом змастити спочатку чи милом? Мотузка та мило це гарне рішення).

В мене на YouTube є відео з інструкцією, як за допомогою рук натягнути будь яку шину , або як мінімум збільшити шанси.

Насправді, просто треба починати з протилежного кінця вентіля, та закінчувати їм, щоб він не заважав бортам шини.

Слід також борт шини вставляти в монтажний паз (це центральна заглиблена частина ободу). Саме тому, якщо ви використовуєте Mousse, шину вставляти в десятки разів складніше, адже він заважає борту шини потрапити в цей паз.

Закрита Веломайстерня

27 Sep, 05:10


Купив тріатлет каретку за 200€. Керамічну.

Коли я розповів, що таким чином він зможе заощадити до 0.5 ват у кращому випадку, він якось спочатку здивувався, а потім засмутився.

Цікаве чекало його в майбутньому.

1. Дійсно, нітрид кремнію твердіше за сталеві кульки, їх важче пошкодити. Начебто профіт? Але керамічні вальниці лише звуться так, насправді абсолютна більшість з них - це гібридні. Тобто з електротягою). В них внутрішнє та зовнішнє кільце - сталеві.

Достатньо щоб на них з'явилась якась корозія, й вже без різниці які кульки.

2. Виробники таких вальниць використовують деякі хитрощі для просування товару. Від 10% до 30% тертя без навантаження припадає на ущільнювачи (іноді більше). Тому, часто їх роблять менш щільними а це означає...

3. На подолання кульками змазки, втрачається ще більше потужності. Тому використовують іноді мінімум мастила.

Через 2 місяця каретка захрумтила, затріщала. Корозія кілець = у смітник.

Я чув про 5 річне використання таких вальниць. Але не впевнений що це правда.

Закрита Веломайстерня

25 Sep, 20:08


Для Cannondale фінал сезону вийшов дуже вдалим. То бронзу на ОІ, згодом Чемпіонат Світу по ХСО серед чоловіків здобув Алан, а тепер й 2 золоті медалі на ЧС по марафону (ХСМ). А все тому, що тільки нещодавно оновили Scalpel. Додали 0.5° в одному місці, 0.5° прибрали в іншому.

Звісно, не в тому причина.

Просто я згадую як мені доводили, що Шуртер перемагає тому що в нього Scott).

В сучасному світі, топові велосипеди +/- однакові по ТТХ, та не дають суттєвої переваги. Більшу перевагу можуть дати правильно підібраний тиск та малюнок шини.

Незважаючи на це, я більш чим впевнений, що на сучасних трасах, 20 річної давнини велосипед наврядчи зможе перемогти, навіть якщо за кермом буде Том Підкок.

Ми кожні 4-5 років сміємось з невеличких змін, але насправді еволюція велосипеда настільки швидка, що й не потрібна ніяка революція.

Ще 10 років тому існував в кожному чаті холівар 26/27.5/29 чи 1Х/2Х, а в шосе взагалі декілька років тому з матюками обговорювали дискові/ободні. А тепер й не знайти шосер на ободних)

Закрита Веломайстерня

22 Sep, 07:36


Може здаватися смішним, що на кікстартері збирають кошти на проект який зветься RAF1 (Ram Air Fairing)

Дійсно, в реальному житті важко уявити велосипедистів з таким "плавником". Я раніше писав, про наплічники, та як вони можуть позитивно впливати на аеродинаміку.

Думаю, в триатлоні в цьому напрямку будуть рухатися ще швидше, тому що там не все регламентовано та впирається в аеродинаміку.

Як взагалі такий "плавник" працює?
Аеродинамічний опір (CdA) складається з двох частин, це коефіцієнт форми (CdХ) та площа (A). Знижуючи один з показників, зменшуємо добуток (CdA = CdX × A)

Цей "пакет" вагою 300 грам, може змінювати коефіцієнт аеродинамічної форми (CdХ) досить значно.
Наприклад:
- Сфера має CdX ≈ 0.5 , а каплевідна форма в 5-10 разів менше (0.05-0.1).

- Кругла пластина >1, а вже конус ≈ 0.5

Тобто, додавання позаду якоїсь форми, значно зменшує коеф. лобового опору.

Я б на око прикинув, що RAF міг би заощадити мінімум 15-25 ват на швидкості 36 км/год. Як воно в реальності, на сайті не вказали.