Закрита Веломайстерня

@vasilebike


Це канал про велосипеди від Василя Капущак (Vasile Capusceac). Ми обговорюємо світ навколо велосипеду.

Закрита Веломайстерня

15 Oct, 07:15


На днях буду їхати в Україну та можу захватити один зі своїх велосипедів.

Також, думаю створити групу, де ви зможете спробувати продати свій велосипед. Поки що формую правила.

Щоб не спамити на цьому каналі, створив свої оголошення за посиланням.

На сьогодні шосер-ендуранс (167-174 см) гравел (168-178 см) та мтб велосипед (160-168 см)

https://t.me/vasilebikes

P.S. виправив посилання

Закрита Веломайстерня

06 Oct, 10:27


Чому я ніколи не міняю мастило у вальницях? 🛠️

30 хвилин роботи у забрудненому мастилі зменшує ресурс вальниці на 90%, навіть якщо ви змінили мастило (лінк) Цього короткого часу достатньо, щоб з'явилися пошкодження, які надалі руйнуватимуть частини вальниці, прогресуватимуть та знижуватимуть максимальне можливе навантаження. Хоча для велосипеда це навряд чи є проблемою, адже типова вальниця витримує навантаження 2-4 кН, тобто 200-400 кг на кожну.

🔧 Чому вальниці виходять з ладу? Абсолютна більшість вальниць, які ми замінюємо, "вмирають" через забруднення. Тому вальниці в автомобілях або мотоциклах мають більший ресурс.

🔍 Додатковий захист: чи вартий він того? Додатковий захист колісних втулок мотоциклів, який збільшує витрати потужності, не є критичним. Втрати в 10 або навіть 20 ват на колесо є непомітними для двигуна, але відчутними для велосипедиста. Тому додатковий захист без значного збільшення тертя — це те, над чим я б працював на місці виробників МТБ велосипедів, особливо підвісних.

🔄 Чи варто займатись профілактикою? Якщо з'явився хруст, найімовірніше, вам доведеться демонтувати вальницю, почистити її та змастити. Це займе 5-10 хвилин на кожну вальницю. Можливо, проблему вдасться усунути на першому етапі, але вона знову з'явиться набагато швидше, ніж після встановлення нової вальниці.

Висновок: Кожен раз, коли з'являється хруст через бруд у вальниці, я обираю встановлення нової, що заощаджує час. А час часто коштує більше, ніж сама вальниця.

Проте іноді профілактика може бути доцільною, наприклад, якщо у вас дорогі вальниці або немає під рукою потрібного комплекту. Але навіть після миття та змащування хруст часто залишається, хоча й менший.

Закрита Веломайстерня

05 Oct, 19:18


Дивлюсь як люди за Iphone продають нирки, й чесно кажучи відчуваю себе дивним, а не їх). Бо усі навколо вихваляють яблуко, а я не можу...

В мене робочий Iphone 15 Pro, але користуюсь я Realmi якому 5 років.

Хоча батарея вже досить стара, й я заряджаю старий телефон як попало, швидкою зарядкою, до повного розряду, з повербанка на 2.1А, тощо, в старому телефону батарея тримає довше, при тому що я їм постійно користуюсь.

Лагів у Айфона настільки багато, що я вимушений іноді просто пересилати фотки на андроїд, й вже з нього публікувати.

От зараз заліз в Гугл карти, треба було завантажити фото, а вибору по папкам немає, тупо усі світлини мені видає без можливості фільтрації, при чому ті що я зберіг 5 хвилин тому, не можу знайти.

Іноді просто не все меню мені видає (як в Bose) й можливості тицнути на кнопку немає🤣.

Й так, майже по кожній програмі лаг. Навіть в інстаграмі , іноді заходиш в сторіс, а воно само робить світлину з камери телефона й публікує).

Добре що це не основний мій телефон, а тільки для роботи.
Але що класно, так це фотки хороші робить. Мій так не може. Правда й коштує втричі дешевше.

Це я взагалі про те, що одні люди плюють на андроїди , а я був щасливий коли віддав дружині після 3 місяців користування 7 айфон. Й навіть, маючи можливість користуватися айфоном зараз, користуюсь старим андройдом.

Можливо так й з велосипедами. Одні кажуть що велосипед не катить, а інші від нього захваті.

Закрита Веломайстерня

01 Oct, 08:52


Bosch представив новий двигун та батарей

Батарея на 600 Wh: важить лише 3 кг.

Батарея на 800 Wh: - 3,9 кг.


Порівняно з попередньою моделлю на 750 Wh, яка важила 4,4 кг і була на 7 см довшою. Крім того, обидві батареї легко взаємозамінні, що надає користувачу більшу гнучкість.

Для тих, хто шукає ще більше автономії, Bosch продовжує пропонувати PowerMore, додатковий акумулятор на 250 Wh, який забезпечує загальну ємність до 1050 Wh. З вагою + 1,6 кг


Двигун значно зменшили у розмірах, але він зберіг момент в 85 Нм, ставши при цьому на 100 гр легше. Він кріпиться до рами всього двома гвинтами, що спрощує установку та обслуговування.

Єдина херня, що на стару раму не встановити)) Але так мабуть й задумано було.

Закрита Веломайстерня

30 Sep, 16:54


Коли набридло заряджати Sram AXS).
Вихід простий. Берете Е-Байк, використовуєте як звичайний, а батарею на перемикач)

Перемикай - не хочу)
Чуть що, зветься:
SRAM Power Cord AXS Extension

Закрита Веломайстерня

27 Sep, 16:09


Українським фб/інста шириться LifeHack, як за допомогою мотузки натягнути шину.

Виглядає добре, але ми спробували це зробити в реальних умовах з шиною, яка складно надягається (таких багато серед Vittoria).

Виявилось, що пальцями було простіше. Можливо, потрібно було мастилом змастити спочатку чи милом? Мотузка та мило це гарне рішення).

В мене на YouTube є відео з інструкцією, як за допомогою рук натягнути будь яку шину , або як мінімум збільшити шанси.

Насправді, просто треба починати з протилежного кінця вентіля, та закінчувати їм, щоб він не заважав бортам шини.

Слід також борт шини вставляти в монтажний паз (це центральна заглиблена частина ободу). Саме тому, якщо ви використовуєте Mousse, шину вставляти в десятки разів складніше, адже він заважає борту шини потрапити в цей паз.

Закрита Веломайстерня

27 Sep, 05:10


Купив тріатлет каретку за 200€. Керамічну.

Коли я розповів, що таким чином він зможе заощадити до 0.5 ват у кращому випадку, він якось спочатку здивувався, а потім засмутився.

Цікаве чекало його в майбутньому.

1. Дійсно, нітрид кремнію твердіше за сталеві кульки, їх важче пошкодити. Начебто профіт? Але керамічні вальниці лише звуться так, насправді абсолютна більшість з них - це гібридні. Тобто з електротягою). В них внутрішнє та зовнішнє кільце - сталеві.

Достатньо щоб на них з'явилась якась корозія, й вже без різниці які кульки.

2. Виробники таких вальниць використовують деякі хитрощі для просування товару. Від 10% до 30% тертя без навантаження припадає на ущільнювачи (іноді більше). Тому, часто їх роблять менш щільними а це означає...

3. На подолання кульками змазки, втрачається ще більше потужності. Тому використовують іноді мінімум мастила.

Через 2 місяця каретка захрумтила, затріщала. Корозія кілець = у смітник.

Я чув про 5 річне використання таких вальниць. Але не впевнений що це правда.

Закрита Веломайстерня

25 Sep, 20:08


Для Cannondale фінал сезону вийшов дуже вдалим. То бронзу на ОІ, згодом Чемпіонат Світу по ХСО серед чоловіків здобув Алан, а тепер й 2 золоті медалі на ЧС по марафону (ХСМ). А все тому, що тільки нещодавно оновили Scalpel. Додали 0.5° в одному місці, 0.5° прибрали в іншому.

Звісно, не в тому причина.

Просто я згадую як мені доводили, що Шуртер перемагає тому що в нього Scott).

В сучасному світі, топові велосипеди +/- однакові по ТТХ, та не дають суттєвої переваги. Більшу перевагу можуть дати правильно підібраний тиск та малюнок шини.

Незважаючи на це, я більш чим впевнений, що на сучасних трасах, 20 річної давнини велосипед наврядчи зможе перемогти, навіть якщо за кермом буде Том Підкок.

Ми кожні 4-5 років сміємось з невеличких змін, але насправді еволюція велосипеда настільки швидка, що й не потрібна ніяка революція.

Ще 10 років тому існував в кожному чаті холівар 26/27.5/29 чи 1Х/2Х, а в шосе взагалі декілька років тому з матюками обговорювали дискові/ободні. А тепер й не знайти шосер на ободних)

Закрита Веломайстерня

22 Sep, 07:36


Може здаватися смішним, що на кікстартері збирають кошти на проект який зветься RAF1 (Ram Air Fairing)

Дійсно, в реальному житті важко уявити велосипедистів з таким "плавником". Я раніше писав, про наплічники, та як вони можуть позитивно впливати на аеродинаміку.

Думаю, в триатлоні в цьому напрямку будуть рухатися ще швидше, тому що там не все регламентовано та впирається в аеродинаміку.

Як взагалі такий "плавник" працює?
Аеродинамічний опір (CdA) складається з двох частин, це коефіцієнт форми (CdХ) та площа (A). Знижуючи один з показників, зменшуємо добуток (CdA = CdX × A)

Цей "пакет" вагою 300 грам, може змінювати коефіцієнт аеродинамічної форми (CdХ) досить значно.
Наприклад:
- Сфера має CdX ≈ 0.5 , а каплевідна форма в 5-10 разів менше (0.05-0.1).

- Кругла пластина >1, а вже конус ≈ 0.5

Тобто, додавання позаду якоїсь форми, значно зменшує коеф. лобового опору.

Я б на око прикинув, що RAF міг би заощадити мінімум 15-25 ват на швидкості 36 км/год. Як воно в реальності, на сайті не вказали.