Сумиґард @sumygard Channel on Telegram

Сумиґард

@sumygard


Доброго вечора, ми зі Слобідської України! 🇺🇦

Сумиґард — історично-культурний авангард! Історія України через сумський погляд.

А також екскурсії-дослідження містом.

insta: @sumygard

Сумиґард (Ukrainian)

Сумиґард - це історично-культурний авангард, який відображає історію України через призму сумського погляду. Цей Telegram канал є місцем, де ви зможете дізнатися більше про унікальну спадщину цього регіону, відкривши для себе таємниці минулого української культури. Вас чекають цікаві екскурсії-дослідження містом, які дозволять вам поглибити знання про історію та культуру Слобідської України. Приєднуйтесь до нашого каналу, щоб стати частиною захоплюючого подорожі у часі та просторі! insta: @sumygard

Сумиґард

23 Nov, 17:18


Сьогодні день памʼяті жертв Голодомору 🇺🇦

Як мінімум понад 3 млн людей загинули від штучного голоду, який мав на меті «усмирить» українського селянина, зламати його природне бажання до волі через приватну власність, перетворити його на колективізованого совєтского крестьяніна, безликого та безнаціонального.

Важливі спостереження за цим злочином проти українського народу, проти людства, дійшли до нас у листах італійського консула Серджо Ґраденіго до Італії з «першої радянської» столиці Харкова в 1932-33 рр. Так він зауважив:

«Теперішня катастрофа спричинить колонізацію України переважно російським населенням. Це змінить її етнографічну природу. Можливо, в дуже близькому майбутньому не доведеться більше говорити ні про Україну, ні про український народ, а отже не буде й української проблеми, оскільки Україна фактично стане частиною Росії»

Такий висновок підтверджує масштаб та цілеспрямованість Кремля, який усвідомлював італієць. Також він підкреслював, що голод був лише в Україні, на Кубані та Надволжі

Сумиґард

13 Nov, 08:53


Міста України на фотокартках початку ХХ ст. 🇺🇦

На даних кольорових листівках зображені українські міста у складі Всеросійської імперії.

Станом на 1897 рік найбільшим місто було Одеса з населенням — 400 тис. Слідом з достатньо великим відривом йшов Київ — 250 тис. жителів.

Інші міста, які зображені:

Харків — 175 тис.
Миколаїв — 90 тис.
Херсон — 60 тис.
Полтава — 55 тис.
Маріуполь — 30 тис.
Вінниця — 30 тис.

Сумиґард

10 Nov, 17:04


Батько відновленої Польщі 🇺🇦🇵🇱

Маршал Юзеф Пілсудський — національний герой Польщі, мабуть найвідоміший серед інших героїв. У випуску ми говорило саме про нього, щоби українці краще знали своїх сусідів, а хтось краще знав історію країни, де вони живуть.

Безумовно Юзеф Пілсудський харизматичний лідер, прагматичний, все своє життя жив на благо своєї батьківщини. Саме з Пілсудським головний отаман УНР Симон Петлюрав домовився про допомогу проти більшовиків, щоби визволити Києв, але великою ціною — визнанням за Польскою Республікою західні українські землі. В даному випадку в цьому договорі Польща була сильною стороною.

В політиці немає місця лише сентиментам, альтруїзму, тут правлять сухі національні, державні, економічні інтереси.

Не можна й заперечити Пілсудському й політику «пацифікації» на українських землях занятих поляками, проте назвати його українофобом точно не можна.

До речі, маршал починав свою університетську освіту у Харкові.

Приємного перегляду!

https://youtu.be/9tXi2uIOQWg

Сумиґард

08 Nov, 08:42


Проєкт «СУМИ 1915» 🇺🇦

Чи замислювались ви, яким було місто Суми понад століття тому? Завдяки проєкту «СУМИ 1915» планується створити тривимірну модель історичного центру, відтворивши вулиці, площі та будівлі, що зникли або зазнали змін.

📍Анонс проєкту: 15 листопада 17:00

📍Місце: артпростір Pogrib (вул. Воскресенська, 4)


Під час заходу я проведу «фотоекскурсію-прогулянку», де завдяки старовинним фотографіям на екрані у вас буде можливість зануритись в сумський шарм початку ХХ ст. Розповім історію , де що було, та що зруйнували в нашому центрі.

https://secure.wayforpay.com/payment/sumy_1915

🎫 Квитки за посиланням ⬆️⬆️⬆️

Сумиґард

07 Nov, 08:42


Канал нашого редактора в «комік+історик» Іллі , якого перевели в сухопутні війська 🫡

Сумиґард

07 Nov, 08:39


Моя дивовижна подорож у піхоту почалася з поїздки до Києва на омріяні вихідні. Я куняв у маршрутці десь між Кропивницьким і Черкасами, коли мені зателефонував ротний і повідомив, що терміново потрібно прибути до ППД у Дніпро, бо вже завтра відправка в сухопутку. Перше бажання було повідомити ротного, щоб він «прибув нахуй». Але я людина ввічлива, тому після раунду напружених переговорів вибив собі право повернутися в частину наступного ранку.

Після цих ахуїтільних новин і розрахунку логістики я з'ясував, що мої вихідні скоротилися з сімдесяти двох годин до восьми.

Ці вісім годин були по-справжньому чудові, хоч і з виразним мелодраматичним фльором. Вдалося провести час із дуже дорогими мені людьми. Янгол на ім'я Катерина спорядила мене пакетом горіхового асорті та шоколадними цукерками розміром із кулак Халка. Ці цукерки потім зіграють важливу роль, коли ми стоятимемо вночі посеред забутого Богом села на Дніпропетровщині.

Все хороше закінчується, щоб початися знову колись пізніше.

На мене чекала нічна маршрутка до Кривого Рогу, а звідти — таксі до Дніпра. Держава подбала не тільки про мене, а й про мого таксиста, який узяв за поїздку 4500 гривень. Це на тисячу менше, ніж військовий отримує за день перебування на «нулі». Капіталізм він такий — ринок і таксисти диктують свої умови.

7:30 ранку, я в Дніпрі. Злий, втомлений, але сповнений цікавості: що ж буде далі?

Сумиґард

05 Nov, 20:24


РОЗКЛАД ЕКСКУРСІЙ НА ЛИСТОПАД 🇺🇦🍂

Запрошую на екскурсії-дослідження міста.

📍«СЛОБІДСЬКИЙ ШЛЯХ. КОЗАЦЬКА ІСТОРІЯ МІСТА»

9 листопада 11:30 сб (300 грн)


Екскурсія про початкову козацьку історія міста. Життя Сум в 17-18 ст., формування козацького полку, постать засновника Гарасима Кондратьєва. Дізнаємось про походження назви міста та будівництва фортеці.

📍«ВУЛ. ВОСКРЕСЕНСЬКА + МУЗЕЙ ПРИЧАЛ ОДІССЕЯ»

10 листопада 11:00 нд (350 грн)


Одна з найстаріших вулиць міста з відвідування приватного музею колекціонера Сергія Гуцана.


📍«МОВЧАЗНА ІСТОРІЯ: ПЕТРОПАВЛІВСЬКЕ КЛАДОВИЩЕ»

16 листопада
11:30 (350 грн)

Історія жителів міста Суми рубежу 19-20 ст. Відвідування старовинних памʼятників


📍«ДУХ СТАРИХ ВУЛИЦЬ: ТРОЇЦЬКА»

17 листопада
11:30 нд (300 грн)

Головна вулиця історичного району Нове Місто насичена на старовинну архітектуру. Саме тут проживала цукрові королі Харитоненки та багато людей повʼязані з ними

⏱️ Тривалість — 2 год

✍🏻 Для запису поставте + в
коментарі відносно кількості людей та екскурсії

Сумиґард

05 Nov, 20:24


Сумиґард pinned Deleted message

Сумиґард

05 Nov, 08:33


Єдина прижиттєва світлина Гоголя🇺🇦

Перший практичний спосіб фотографування був винайдений бельгійцем Луї Даґером в 1839, і в же в 1845 був зроблений груповий знімок «художників», в центр якого «письменник» Гоголь

Деґеротип був зроблений в Римі, і на нього Гоголь потрапив майже випадково. Це був подарунок графу Федору Толстому, віце-президенту Імператорської академії мистецтв, на балансі котрої були художники з Санкт-Петербургу. До речі, багато українців були випускними академії, такі як Кричевський, Куїнджі, Ріпин, Пимоненко, Айвазовський та багато інших. Від академії до Риму повинен був поїхати й Тарас Шевченко, і ймовірно на фото ми би побачили і його

Праворуч від Гоголя в середньому ряду Василь Штернберг, друг Шевченка, з яким вони жили в одній кімнаті

Миколі Гоголю на знімку 36 років, він вже давно живе у Римі. Сидячи в центру з поглядом у бік та тростиною в руках Гоголь виглядає краще за інших. Саме з цього групового знімку через 57 років був перезнятий та відретуширований портрет Миколи Васильовича.