Розвивач @rozvivach Channel on Telegram

Розвивач

@rozvivach


Медіа, яке зупиняє деградацію.

– Замінимо тобі усю шкільну програму.
– Ділимося новинами, але не про політику.

Люди з IQ більше 90 вже підписані на нас.

З приводу реклами: https://t.me/Manager_UMC

Розвивач (Ukrainian)

Для тих, хто цінує якісний контент та прагне постійно розвиватися, ми раді представити вам канал "Розвивач". Медіа-платформа, яка спрямована на зупинення деградації та поширення корисної інформації.

Що нас відрізняє? Ми пропонуємо заміну усієї шкільної програми, яка буде цікава та зрозуміла кожному. Крім того, ми регулярно ділимося актуальними новинами, проте у нас ви не знайдете політичних дискусій. Наша аудиторія - це люди з IQ більше 90, які прагнуть до саморозвитку та підвищення рівня своїх знань.

Якщо ви бажаєте отримувати корисну інформацію, навчатися новому та бути в курсі останніх подій без зайвих політичних суперечок, то канал "Розвивач" - саме те, що вам потрібно! Підписуйтесь на нас і приєднуйтесь до спільноти інтелекту та пізнання.

Долучайтеся до нас вже зараз та почніть свій шлях до постійного розвитку та пізнання! З приводу рекламних пропозицій звертайтеся за посиланням: https://t.me/Manager_UMC

Розвивач

19 Mar, 16:34


🌏"Куди піти в...?" — твій путівник по атмосферним кафе України та цікавим визначним місцям

Розвивач

23 Feb, 16:15


🛰 «Хаббл» зробив приголомшливий знімок злиття трьох галактик. За даними Європейського космічного агентства (ESA), кластер під кодовою назвою IC 2431, що спостерігається, знаходиться в сузір'ї Рака.

На зображенні видно, як гравітація буквально розриває галактики на частини. Хоча відбувається процес злиття, про масове руйнування самих небесних тіл говорити не доводиться, оскільки насправді вони розташовані досить далеко один від одного. У деяких освітніх матеріалах NASA згадує для порівняння піщинки, кожна з яких знаходиться на відстані футбольного поля одна від одної.

Коли злиття завершиться, буде сформовано нове зоряне скупчення, ймовірно еліптичної форми. При цьому зовсім без видимих взаємодій галактичного масштабу не обійдеться — густі хмари в центрі зображення є газопиловими скупченнями, з яких, цілком можливо, сформуються нові зірки.

🧠 Розвивач
#новини_науки

Розвивач

23 Feb, 14:01


🦞 Чому рак червоніє при варінні?

У його панцирі вивільняється астаксантин. Цей пігмент із групи каротиноїдів (інші речовини тієї ж групи надають забарвлення моркви, помідорам) у вільному стані має яскраво-червоний колір.

У панцирі живого раку астаксантин пов'язаний із білками. Це забарвлює раків у різні кольори — від світло-оливкового до майже чорного. У киплячій воді зв'язки з білками рвуться, і пігмент перетворюється на вільну форму, рак червоніє.

🧠 Розвивач
#чому

Розвивач

23 Feb, 11:53


Небезпечне видовище! Контрольоване знесення🏗

🧠 Розвивач
#цікаві_факти

Розвивач

22 Feb, 12:09


SpaceX знову ставить рекорди

Вчора компанія запустила 46 супутників Starlink і всоте посадила ракету Falcon 9. Крім того, це був рекордний 11-й політ цього першого ступеня.

🧠 Розвивач
#новини_науки

Розвивач

22 Feb, 08:20


QR код придумали під час гри в го?

QR-код (англ. Quick Response code — код швидкого реагування) — тип матричних штрихових кодів, спочатку розроблених для автомобільної промисловості Японії. Його творцем вважається Масахіро Хара.

Сам термін є зареєстрованим товарним знаком японської компанії Denso. Штрихкод — оптична мітка, що зчитується машиною, що містить інформацію про об'єкт, до якого вона прив'язана.

Натхненням для створення QR-коду послужила гра го, в яку Масахіро Хара грав під час обідньої перерви. Він вирішив, що мета розробки полягає не тільки у збільшенні обсягу кодової інформації, а й у «точному та швидкому читанні», а також у тому, щоб зробити код читаним та стійким до масляних плям, бруду та пошкоджень, припускаючи, що він використовуватиметься на відповідних виробництвах. QR-код був представлений японською компанією Denso-Wave, в 1994 році після дворічного періоду розробки.

🧠 Розвивач
#чому

Розвивач

21 Feb, 14:33


🦌 Жаргона назва долара США «бакс» є неправильною калькою слова «бак» (buck), що означає дорослого самця оленя. У XIX столітті ціна однієї оленячої шкіри дорівнювала одному долару, звідси і назва.

🧠 Розвивач
#цікаві_факти

Розвивач

21 Feb, 11:08


Чому з космічної орбіти не видно зірок?

Вони помітні, якщо не заважає сонячне світло. Коли в полі зору спостерігача або фотоапарата знаходяться об'єкти, освітлені Сонцем, очі або камера адаптуються до цих яскравих джерел і інші світила стають непомітними. Але коли космічна станція летить із нічного боку Землі, зірки добре видно з неї неозброєним оком.

🧠 Розвивач
#чому

Розвивач

20 Feb, 08:21


На півночі Лаосу знайшли заразні для людини коронавіруси кажанів🦇

У популяції підковоносих кажанів, що мешкають у карстових печерах на півночі Лаосу, біологи виявили три раніше невідомі види коронавірусів. Усі вони можуть проникати у людські клітини.

«Ми провели перший «перепис» коронавірусів, що вражають популяції кажанів на півночі Лаосу. Нам вдалося виділити п'ять раніше невідомих патогенів, три з яких, BANAL-52, BANAL-103 та BANAL-236, виявилися близькими родичами SARS-CoV-2. Вони здатні заражати людські клітини», — пишуть дослідники

🧠 Розвивач
#новини_науки

Розвивач

18 Feb, 10:07


Чому мама та тато звучать схоже у більшості мов світу?⁣👨‍👩‍👧‍👦

У більшості мов світу слова «мама» і «тато» мають подібне звучання. Це пояснюється не єдиним походженням усіх мов, а тим, що ці слова — перші схожі на слова звуки, які вимовляють діти.⁣

🧠 Розвивач
#чому

Розвивач

17 Feb, 15:24


Чому затримувати дихання не шкідливо?🫁

Запасу кисню в організмі достатньо, щоб забезпечувати ним тканини протягом 1-2 хвилин. Коли запас вичерпується, дихання відновлюється автоматично: дихальний центр у довгому мозку рефлекторно включається, долаючи гальмуючий вплив кори.

Рефлекторний вдих може бути небезпечним, тільки якщо людина в цей момент перебуває під водою.

🧠 Розвивач
#чому

Розвивач

17 Feb, 11:59


Вчені NASA збираються відправити місію на Оумуамуа🚀

У 2017 році пролетів через Сонячну систему об'єкт, який отримав назву Оумуамуа. Він пролетів дуже далеко і дуже швидко, тому астрономи не змогли його досліджувати і вже п'ять ламають голову — це інопланетний корабель чи астероїд?

Астрономи з різних країн вирахували його траєкторію. Вона гіперболічна, це говорить про те, що загадковий об'єкт рухається звідкись збоку. Зараз Оумуамуа летить до Плутона, і його можуть досягти земні апарати, головне вибрати потрібний час та розрахункову швидкість 133 200 кілометрів на годину. Автори програми використовуватимуть гравітацію Юпітера. Планета ніби вистрілить зондом, плюс він увімкне і свої двигуни. Старт планується на 2028 рік і за 26 років зонд побачить Оумуамуа, зробить фотографії та переправить їх на Землю.

Загадка відкриється у 2056 році, якщо NASA підтримає програму вчених.

🧠 Розвивач
#новини_науки

Розвивач

16 Feb, 18:08


На березі моря був камінь. На камені було написано слово із 9 літер. Коли багаті читали це слово, вони плакали, бідні раділи, а закохані розлучалися.

Що написано на камені
Правильна відповідь завтра у коментарі під цим постом👇

🧠 Розвивач
#загадки

Розвивач

16 Feb, 14:48


Чому кіт завжди приземляється на лапи?🐈

Здатність перевертатися в падінні у котів вроджена і проявляється вже у віці 3-4 тижнів. У цьому їм допомагає дуже гнучкий хребет, відсутність ключиць та розвинений вестибулярний апарат. Падаючи, кіт моментально починає вирівнювати своє тіло відносно землі.

Він притискає лапи та хвіст до тулуба, прискорюючи обертання. Як тільки кіт займе положення лапами вниз, то відразу відводить їх убік і обертання припиняється.

🧠 Розвивач
#чому

Розвивач

16 Feb, 11:21


👩‍🚀 SpaceX випустить туриста у відкритий космос. Компанія проведе три нові місії з приватним екіпажем — їх замовив мільярдер Джаред Айзекман, який організував першу подібну місію восени 2021 року. Перший політ за програмою Polaris відбудеться на Crew Dragon і буде включати перший вихід космічного туриста у відкритий космос, а в третій політ астронавти відправляться вже на Starship.

🧠 Розвивач
#новини_науки

Розвивач

15 Feb, 15:06


🐈‍⬛ Чому вночі всі кішки сірі?

Через особливості зору. Справа в тому, що у людини існує два види світлочутливих клітин: палички та колбочки. Перші розрізняють лише яскравість об'єктів, другі ж сприймають ще й колір. Палички, розташовані на сітківці, функціонують і вдень, і вночі, а от колбочки сприймають навколишній світ лише якщо він досить яскраво освітлений.

Вночі, коли світла мало, основний потік інформації від очей у мозок посилають палички, що не розрізняють кольори.

🧠 Розвивач
#чому

Розвивач

15 Feb, 11:08


Творці фільму «Не час помирати» витратили на каскадерський трюк понад 30 тисяч літрів «Кока-Коли»🥤

Напій у таких кількостях використовували як один із запобіжних заходів. Щоб дублер Крейга не постраждав, частину бруківки, куди він мав приземлитися, залили газованою водою — на це пішло 8400 галонів (більше 31 тисячі літрів). Вулиця стала липкою, що дозволило покращити зчеплення та уникнути сильних занесень.

🧠 Розвивач
#цікаві_факти

Розвивач

14 Feb, 15:23


Гарматне ядро як поплавець у ртуті💣

🧠 Розвивач
#фізика_хімія

Розвивач

14 Feb, 09:56


Чому шкіра оновлюється, а татуювання залишаються?🖊

Вони надто глибоко. Верхній шар шкіри — епідерміс — оновлюється за кілька тижнів. Нижні його пласти діляться, утворюючи клітини-кератиноцити, які потім злущуються, а знизу наростають нові.

Барвник, що проник у епідерміс, відлущиться разом з клітинами, що відмирають. Але нижче лежить шар дерми, яка оновлюється дуже повільно. До того ж, простір між її клітинами заповнений мережею колагенових волокон — довговічних та хімічно майже інертних. Зерна пігменту, що опинилися в дермі, залишаються там назавжди.

🧠 Розвивач
#чому