Єдине місце в світі, що зберігає найдавніше письмо і малюнки людини, яким близько 40 000 років - «Камʼяна могила» у Запорізькій області поблизу Мелітополя над річкою Молочною.
Вона набагато старша і красномовніша за відомі всьому світу єгипетські піраміди і Стоунхендж, але і набагато менше відома у світі.
Її письмена, а це тисячі петрогліфів, на півтори-дві тисячі років давніші за всесвітньо відомі месопотамські глиняні таблички, письмо Шумерів. Ці написи були першими зразками писемності людства.
Видряпували лінії камінцем твердішої породи. Інколи їх також замальовували у чорний чи червоний кольори фарбами, зробленими із тваринного жиру.
Саме на каменях Кам’яної могили було викарбувано найдавнішу абетку світу, яка стала прообразом писемності давніх цивілізацій.
Один з найбільших написів на стінах, більше метра у висоту, - "Шу-Нун", що в перекладі з протошумерського означає "Закон Владичиці".
Відомі мовознавці доводять, що від "Шу-Нун" пішли українські слова "шана" та "шанувати".
Сама природа посеред степу створила цей кам’яний панцир, у якому утворила гроти та печери що виявилися дуже зручними для стародавніх людей і для здійснення ними обрядів своїх древніх культів. Кам’яна Могила виконувала функції «світової гори», таку ж, як ми знаємо про гору Олімп з міфів Давньої Греції.
Зображення на каменях нагадують стародавні міфи, які розповідають про всесвітній потоп та культ биків, поширений серед стародавніх народів.
Тут легко побачити найдавніше у світі зображення бика, коня, мамонта, кози, качки, собаки, оленя, лучника та фігури жінок… і велику кількість зображень людських стоп. Вони розповідають про життя наших предків у ті часи; про те, що вже тоді була приручена собака і коза, створений лук для полювання на звіра…
А на самій вершині 12-ти метрової Камʼяної могили, в самому її центрі, знаходиться давній «вівтар», а поруч з ним 5 дрібніших каменів, що разом нагадують також ступню людини. У ведійській священній книзі «Рігведа» говориться: «Вищий слід Бога знаходиться на вершині гори, на нього дивляться ті, хто приносять жертви».
У сиву давнину це був храм, що об’єднував три світи небесний, земний і підземний. І всюди – зображення Дерева життя, символу родючості і вічності, який українці сприймають як частину своєї генетичної памʼяті.
❗️Саме Камʼяну могилу вчені пов'язують з прадержавою Аррата, яка існувала на території теперішньої України багато тисячоліть тому.
Аррата була надзвичайно багатою хліборобською цивілізацією, мала свою релігію, міфологію, суспільну ієрархію, власне військо, навіть свої фортеці.
Існує наукова версія, що саме Аррата є батьківщиною того ж Шумерського царства, куди після вселенського потопу переселилися мешканці Аратти, принісши із собою свою культуру, письмо і традиції. Можливо, саме із Камʼяної могили були прокладені стежини на різні континенти, які вели до нових світових цивілізацій.
🌏Камʼяною могилою захоплювалися видатний дослідник океану Жак Ів Кусто, президенти та прем'єри багатьох країн.
У 1942-1943 роках дослідженнями Кам'яної могили займався особисто Герман Вірт – творець Аненербе, окультної німецької організації з вивчення спадщини предків. Сучасні любителі Аненербе навіть стверджують, що німці змогли прочитати письмена в печерах і гротах, а курган під Мелітополем вважали частиною Аррате – легендарної землі аріїв.
🔹За часів радянської влади за наказом вищого керівництва з Москви через вершину Камʼяної могили мала пройти гребля Мелітопольської ГЕС, але на щастя, українським науковцям вдалося зупинити цей процес.
☀️💙 Вже після відновлення Україною своєї Незалежності у це місце неодноразово приїздили духовні лідери різних народів. А Верховний Лама Непалу після двогодинної медитації біля давнього вівтаря сказав: "Кам'яна Могила - справжній енергетичний пуп Землі".
🆘З лютого 2022 року територія заповідника – під російською окупацією.
Росіяни в черговий раз намагаються знищити або привласнюють нашу культурну спадщину, видаючи її за свою.
Вони розтягують експозицію музею Національного заповідника, включаючи безцінні артефакти в колекції своїх музеїв.