Центр сучасної культури у Дніпрі @dniproccc Channel on Telegram

Центр сучасної культури у Дніпрі

@dniproccc


Центр сучасної культури у Дніпрі (Dnipro Center for Contemporary Culture / DCCC)

Вівторок-субота 12:00-19:00
Крутогірний узвіз, 21а

dniproccc.org
https://www.facebook.com/dniproccc
https://www.instagram.com/dniproccc/

Центр сучасної культури у Дніпрі (Ukrainian)

Центр сучасної культури у Дніпрі (Dnipro Center for Contemporary Culture / DCCC) пропонує унікальну можливість поглибити знання про сучасні тенденції в мистецтві та культурі. Розташований у самому серці Дніпра, цей центр є місцем зустрічей для творчих людей, які цікавляться сучасним мистецтвом.

Відвідуючи центр, ви зможете взяти участь у різних виставках, майстер-класах, лекціях та інших подіях, спрямованих на розвиток культури та мистецтва. Графік роботи центру: вівторок-субота з 12:00 до 19:00. Адреса: Крутогірний узвіз, 21а.

Більше інформації про заходи та події, які відбуваються у Центрі сучасної культури у Дніпрі, можна знайти на офіційному сайті dniproccc.org. Також слідкуйте за новинами на їх сторінці у Facebook та Instagram для отримання свіжої інформації та можливості брати участь у різноманітних заходах. Приходьте до нас і зануртесь у світ сучасного мистецтва та культури!

Центр сучасної культури у Дніпрі

21 Nov, 10:58


​​Проводимо кураторську екскурсію виставкою «Кому ж іще те поле дороге?» у неділю о 16:00.

Мисткиня та співкураторка виставки Діана Халілова розповість про ідею створення експозиції, співпрацю з артцентром Hospitalfield у Шотландії та те, як мистецтво допомагає осмислювати локальні й глобальні проблеми, з якими ми зіштовхуємось. Поговоримо про звʼязок людини із землею, продовольчий суверенітет та вплив російського вторгнення на можливість вирощувати їжу в Україні.

Учасни_ці виставки: Олександр Населенко, Василь Ткаченко (Лях), Андрій Ступак, Самаа Емад, Назіра Карімі, Ірина Лоскот, Діа Мрад, Нур Уайда, Діана Халілова, Дарця Цимбалюк, Сана Шахмурадова Танська.

Кураторки: Катерина Русецька, Діана Халілова, Сіселі Фаррер, Лора Мансфілд.

Вхід на екскурсію вільний, реєструватися не потрібно. Потрапити до нас можна з Успенської площі.

2 поверх, виставковий простір.

Виставка створена у співпраці з артцентром Hospitalfield та Feast Journal. За підтримки програми UK/UA Creative Partnerships, розробленої Британською Радою у партнерстві з Українським інститутом.

Центр сучасної культури у Дніпрі

15 Nov, 14:27


​​17 листопада о 14:00 в галереї Артсвіт пройде фінальна презентація програми з перформансу «ДІЄзміст».

Протягом останніх двох місяців учасники й учасниці «ДІЄзмісту» відвідували лекції та воркшопи з митцями, перформерами, діячами театру та хореографами. За результатами зустрічей резиденти/-ки обрали собі ментора/-ку та створювали власний перформанс, який і буде презентований на фінальній події.

Учасники/-ці: Аліса Єпіфанова, Дарина Каліновська, Денис Лукін, Єгор Кучерук, Іра Хворост, Катерина Конюшенко, марина ґаба, Олена Харахулах, Таміла Куріло.

Експерти/-ки: Юлія Гришина, Микола Набока, Наталя Лісова, Юрій Кручак, Станіслав Туріна.

Вхід вільний.

Проєкт є переможцем грантової програми Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Fonds Podiumkunsten / Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів для розвитку сектору перформативних мистецтв в Україні.
#PerFormaKCMD

Центр сучасної культури у Дніпрі

14 Nov, 17:35


​​Наступного тижня дивимось культові стрічки Девіда Лінча та Йоргоса Лантімоса.

«Загублене шосе» (Девід Лінч, 1997, 130 хв, 18+)

Саксофоніст Фред Медісон підозрює свою дружину у зраді. Коли після низки містичних подій жінку знаходять мертвою, звинувачення одразу лягає на чоловіка. Фреда засуджують до найвищої міри покарання, та загадковим чином він зникає з камери смертників. На його місці виявляють невинного юнака Піта, який уявлення не має, як опинився у в’язниці. Та справжнє божевілля лише починається. Реєстрація.

«Ікло» (Йоргос Лантімос, 2009, 97 хв, 18+)

На околиці міста живуть батько, мати та троє дорослих дітей. Їхній великий будинок оточений високим парканом. Жоден із дітей ніколи не бував за межами цього ізольованого світу: вони ростуть, розважаються і навчаються так, як їхні батьки вважають за потрібне. Усі добре знають головне правило: «не можна залишити домівку, допоки в тебе не випаде ікло». Реєстрація.

Вхід вільний, за реєстрацією. Кількість місць обмежена.

Зверніть увагу, що у стрічках присутні сцени насилля.

Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні. Фільми надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».

Центр сучасної культури у Дніпрі

14 Nov, 12:28


​​Останні лекції програми «Лабораторія експериментального театру».

16 листопада о 15:00 сценограф, театральний художник та викладач КНУТКіТ Петро Богомазов (онлайн) проведе лекцію «Сценографія зсередини». У творчому доробку Богомазова — 30 вистав у театрах Києва, Одеси та за кордоном — у Латвії, Литві, Чехії. Будемо говорити про те, як проходить процес підготовки до вистави: від взаємодії з режисером до прочитання п'єси та розробки ескізів. Реєстрація.

18 листопада о 18:00 режисерка, театральна художниця та культурна менеджерка Ольга Турутя-Прасолова (онлайн) розповість «Чи повинен режисер бути художником?». Поговоримо про те, як художнику краще зрозуміти режисера, а режисеру — художника; про процес створення вистави від А до Я — з якими проблемами можуть зіткнутися режисер і художник та як їх уникнути? Реєстрація.

30 листопада о 13:00 на вас чекає лекція головної режисерки Харківського театру ляльок, театрознавиці та театральної діячки Оксани Дмітрієвої «Про важливість цілісного сприйняття театру». Розмова буде присвячена поділу театру на драматичний та ляльок, де останній часто виступає як щось меншовартісне. Чому справді існує такий стереотип та як його позбутись? Який він — сучасний театр ляльок і загалом театр? Реєстрація.

Модеруватиме розмови Олеся Папушнікова.

Всі лекції проходитимуть у лекторії на другому поверсі.
Вхід вільний, для участі реєструйтеся.

Проєкт є переможцем грантової програми Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Fonds Podiumkunsten / Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів для розвитку сектору перформативних мистецтв в Україні.
#PerFormaKCMD

Центр сучасної культури у Дніпрі

13 Nov, 10:17


​​Наступний воркшоп освітньої програми «Співтворчість» від галереї Артсвіт присвячений звуку.

«Передаємо відчуття через звук» — воркшоп для підлітків 14-17 років, що покликаний розширити розуміння музики. Саундартист Марко Медведєв розкаже про поєднання звуку з іншими формами медіа та те, як за допомогою музики можна переповідати історії й формувати емоційний стан.

16 листопада 12:00
Вхід вільний, за реєстрацією.

Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні.

Центр сучасної культури у Дніпрі

12 Nov, 16:11


​​У листопаді ми почали нову резиденцію для саундартистів/-ок та дослідників/-ць «Робоча група — звук».

В рамках проєкту учасники та учасниці досліджують те, як змінилася звукова чутливість українців під час повномасштабної війни, та працюють над власними проєктами.

Вже завтра о 17:00 відбудеться перша відкрита подія резиденції.

Учасники/-ці резиденції, Юрій Буличев, Аліна Штефан та Олександр Супрун, створюватимуть імпровізаційний звуковий ландшафт та презентуватимуть результат їхньої співпраці. Формат події передбачає спільну взаємодію з музикою та звуком, тому кожен охочий може долучитися та стати її повноцінним учасником.

Вхід вільний.
Другий поверх, простір експериментальної студії (поруч із Блакитною залою).

Фото з зустрічей резиденції «Робоча група — звук».

Центр сучасної культури у Дніпрі

12 Nov, 12:54


Минулого четверга відкрили виставку «Кому ж іще те поле дороге?», присвячену землі, зерну та продовольчому суверенітету.

У ній зібрані роботи митців та мисткинь, які по-різному опрацьовують теми взаємодії з довкіллям, колонізації природи, колективної пам'яті та те, як знищення російськими військами родючих українських полів впливає на світову продовольчу безпеку.

Учасники та учасниці: Олександр Населенко, Василь Ткаченко (Лях), Андрій Ступак, Самаа Емад, Назіра Карімі, Ірина Лоскот, Діа Мрад, Нур Уайда, Діана Халілова, Дарця Цимбалюк, Сана Шахмурадова Танська.

Кураторки: Катерина Русецька, Діана Халілова, Сіселі Фаррер, Лора Мансфілд.

Виставка працює з вівторка по суботу 12:00-19:00. Вхід вільний, з Успенської площі.
2 поверх, виставковий простір.

Фото Олега Самойленка. Більше дивіться на нашому Facebook.

Виставка створена у співпраці з артцентром Hospitalfield та Feast Journal. За підтримки програми UK/UA Creative Partnerships, розробленої Британською Радою у партнерстві з Українським інститутом.

Центр сучасної культури у Дніпрі

09 Nov, 09:46


​​Долучайтесь сьогодні до наших подій.

15:00 — лекція «Як робити оперу в XXI столітті» від українського композитора, автора опер, співзасновника лабораторії сучасної опери Opera aperta Іллі Разумейка.

17:00 — лекція про підтримку перформативного мистецтва в Україні від культурної менеджерки та співзасновниці Стипендії імені Антонена Арто Ольги Дятел.

18:30 — показ фільму Романа Бондарчука «Українські шерифи».

На 2 поверсі до 19:00 працює виставка «Кому ж іще те поле дороге?», а галереї Артсвіт — «Павло попаси короову» Богдана Бучковського.

Вхід вільний, на лекції та кінопоказ — за реєстрацією.

Фото — з виставки «Кому ж іще те поле дороге?».

Центр сучасної культури у Дніпрі

08 Nov, 10:03


​​Кіно про підліткове кохання та дорослішання, багаторівневе дослідження збиття рейсу MH17 та французький трилер про соціальні упередження, з якими стикаються жінки, — наступного тижня в кінотеатрі DCCC.

«Залізні метелики» (Роман Любий, 2023, 84 хв)

Влітку 2014 року соняшникові поля та вугільні шахти на cході України перетворилися на місце трагедії площею 12 квадратних кілометрів. «Залізні метелики» — це фільм-дослідження збиття рейсу MH17, що розповідає про обставини воєнного злочину, розслідування якого тривало 8 років. Реєстрація.

«Стоп-Земля» (Катерина Горностай, 2021, 122 хв)

У звичайній київській школі у 11 класі навчаються друзі Маша, Яна та Сєня. Їм більше подобається проводити час одне з одним, ніж у галасливій компанії решти класу. Бажання спілкуватися ще з кимось виникає, коли Маша закохується в однокласника Сашу.

Це фільм про дорослішання, перше кохання та життя українських підлітків. Прем’єра стрічки відбулася на Берлінському кінофестивалі, де вона виборола нагороду Кришталевий ведмідь юнацького журі. Реєстрація.

«Анатомія падіння» (Жюстін Тріє, 2023, 151 хв)

Успішну письменницю підозрюють у вбивстві чоловіка в віддаленому шале у французьких Альпах. Жінка всіляко заперечує провину, але слідство відкриває все більше підозрілих обставин сімейного життя.

«Анатомія падіння» показує, як судова система може дискримінувати жінок. Стрічка отримала «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю. Реєстрація.

Вхід вільний, за реєстрацією. Кількість місць обмежена.

Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні. Фільми надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».

Центр сучасної культури у Дніпрі

07 Nov, 11:28


​​Сьогодні о 18:00 відкриваємо виставку «Кому ж іще те поле дороге?».

Це експозиція про рідні землі, зерно та продовольчий суверенітет.

У ній зібрані роботи митців та мисткинь, які по-різному опрацьовують теми взаємодії з довкіллям, колонізації природи, колективної пам'яті та те, як знищення російськими військами родючих українських полів впливає на світову продовольчу безпеку.

Вхід вільний, з Успенської площі.
2 поверх, виставковий простір.

До зустрічі 🌾

Центр сучасної культури у Дніпрі

06 Nov, 17:29


​​Долучайтесь до відкритих лекцій «Лабораторії експериментального театру» вже цими вихідними.

У суботу о 15:00 відбудеться лекція «Як робити оперу в ХХІ столітті» від українського композитора та автора опер Іллі Разумейка. Він розповість про історію створення лабораторії сучасної опери Opera aperta та те, чим вона займається сьогодні.

Ви дізнаєтесь більше про проєкти Opera aperta останніх років, зокрема про те, як будувати команду, шукати ресурси та простори, підбирати акторів та співпрацювати з художниками. Реєстрація.

О 17:00 культурна менеджерка та співзасновниця Стипендії імені Антонена Арто Ольга Дятел розповість про підтримку перформативного мистецтва в Україні. Поговоримо про те, яким може бути театр майбутнього, які є проблеми в цій галузі та як їх вирішувати.

Розглянемо також історію створення стипендії імені Антонена Арто, що орієнтована на пошук прогресивних театральних форм і підтримку експериментальних форматів. Реєстрація.

У неділю о 14:00 відбудеться лекція актора, театрального діяча та режисера Артема Вусика (онлайн) «Про заснування незалежного театру НАФТА». Будемо говорити про виклики в українській театральній сфері, створення незалежного театру в Харкові, підготовку вистав, командну роботу сценографів, музикантів та художників. Реєстрація.

Всі лекції проходитимуть у лекторії на другому поверсі.

Вхід вільний, для участі реєструйтеся.

Центр сучасної культури у Дніпрі

05 Nov, 12:48


​​Як готувати без відходів — говоримо вже цієї суботи на ком'юніті кухні.

За останні десятиліття у світі викидають більш як 30% виробленої їжі. Щороку ситуація з надмірним виробництвом та утилізацією відходів тільки погіршується. Тим часом багато харчових залишків з нашої кухні насправді можуть стати смачним обідом.

На наступній зустрічі ком'юніті кухні будемо вчитися готувати з максимальним використанням продуктів, а також поговоримо про нашу взаємодію з землею та іншими живими істотами.

Проводитиме захід мисткиня Ірина Лоскот, яка у своїй художній практиці досліджує експлуатацію навколишнього середовища та опір їй.

Вхід вільний.
Кількість місць обмежена, тож поспішайте зареєструватися.

Нагадуємо, що зареєструватися можна раз на три зустрічі. Якщо ви брали участь у попередніх двох подіях, просимо вас не заповнювати форму.