proВласність @provlasnist Channel on Telegram

proВласність

@provlasnist


Професійно про власність

proВласність (Ukrainian)

Вітаємо у каналі proВласність! Якщо ви шукаєте інформацію та поради щодо власності, цей канал точно для вас. Наша команда експертів глибоко знайома з усіма аспектами власності, будь то нерухомість, інтелектуальна власність чи правові питання. proВласність - це місце, де ви можете знайти надійну і актуальну інформацію, яка допоможе вам збільшити свій рівень знань та розуміння про власність. Наші корисні поради допоможуть вам оптимізувати управління власністю, захистити ваші права та знайти нові можливості для розвитку. Приєднуйтесь до нашого каналу і станьте експертом в галузі власності разом з нами!

proВласність

30 May, 05:11


Міністерство юстиції України листом від 05 травня 2024 року № 68570/74158-26-24/8.4.4 надало роз'яснення Щодо надання роз’яснення законодавства стосовно особливостей переоформлення у порядку спадкування права власності на нерухоме майно, яке було знищене внаслідок ведення бойових дій.

В листі зазначається, що виходячи з аналізу наведених норм, а також правової природи державної реєстрації, право власності на нерухоме майно у зв’язку з його знищенням припиняється не в момент фактичного знищення, а з моменту проведення державної реєстрації припинення права власності на таке майно в Державному реєстрі прав.

Своєю чергою незалежно від моменту фактичного знищення нерухомого майна, а саме до відкриття спадщини чи після, у разі відсутності державної реєстрації припинення права власності на таке майно в Державному реєстрі прав, таке право власності існує та є предметом спадкування.

#proВласність #спадщина #майно #реєстрація

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

proВласність

28 May, 05:01


Сьогодні 28.05.2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку зміни цільового призначення земельних ділянок для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України» від 06.02.2024 №3563-IX, який набирає чинності 28.05.2024 року.

Цим Законом внесено зміни до цілого рядку законодавчих актів:

✔️Земельний кодекс України
✔️Закону України "Про транспорт"
✔️Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель"
✔️Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"
✔️Закону України "Про Державний земельний кадастр"
✔️Закону України "Про внутрішній водний транспорт"

З аналізом деяких змін передбаченим цим Законом пропонуємо ознайомитись на нашому сайті.

Внесено зміни до процедури зміни цільового призначення земельної ділянки на підставі витягу з містобудівної документації

Спрощено процедури встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок для розміщення певних об’єктів на територіях за межами населених пунктів, щодо яких відсутня затверджена містобудівна документація на місцевому рівні

Розширено перелік містобудівної документації на підставі якої можливо внесення відомостей про функціональні зони до Державного земельного кадастру

#proВласність #Закон3563-IX #зміни #ВРУ

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

proВласність

23 May, 05:11


Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Єдиний глосарій правових термінів.

Метою створення Глосарія є забезпечення єдності термінології, що вживається в нормативно-правових актах, правильного розуміння і тлумачення термінів та надання допомоги суб’єктам правотворчої діяльності під час підготовки нормативно-правових та інших актів.

Включення правових термінів до Глосарія або їх виключення з Глосарія здійснюється реєстратором Глосарія за поданням Мін’юсту.

Для підготовки пропозицій щодо включення правових термінів до Глосарія або їх виключення з Глосарія Мін’юстом може бути утворено Термінологічну комісію.

До складу Термінологічної комісії можуть входити, крім представників Мін’юсту, також представники МЗС, Національної комісії зі стандартів державної мови, інших державних органів, громадських об’єднань, наукових установ.

Міністерству юстиції через шість місяців з дня набрання чинності постанови повинно забезпечити створення Єдиного глосарія правових термінів та початок його функціонування.


#proВласність #терміни #глосарій #КМУ

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

proВласність

23 May, 05:11


Затверджено Положення про Єдиний глосарій правових термінів

proВласність

15 May, 05:08


Постановою від 10.05.2024 року №542 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. №284.

Так, тепер до складу комісій включаються представники Київської, Севастопольської міських, районних державних (військових) адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (голови комісій), власники землі або землекористувачі (орендарі), яким заподіяні збитки, представники підприємств, установ, організацій та громадяни, які будуть їх відшкодовувати, представники фінансових органів, уповноважених органів містобудування та архітектури, а також за згодою представники територіальних органів Держекоінспекції, Держгеокадастру.

Також до Порядку додані військові адміністрації.

#proВласність #збитки #землекористувачі #земля

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

proВласність

10 May, 05:02


07.05.2024  Кабінетом Міністрів України постановою за №512 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2022 р. № 634 “Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану”.

Так, відповідно до прийнятих змін:

фізичним особам та фізичним особам — підприємцям, призваним або прийнятим на військову службу після введення воєнного стану до його припинення чи скасування, не здійснюється нарахування плати за оренду державного та комунального майна за період з 1 числа місяця, в якому їх було призвано або прийнято на військову службу, по 1 число місяця, що настає через три місяці після дати закінчення проходження ними військової служби

орендарям державного та комунального майна, розташованого на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси або на тимчасово окупованих не нараховується орендна плата за період з 1 числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку бойових дій або тимчасової окупації, по 1 число місяця, що настає через три місяці після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації. Нарахування орендної плати орендарям здійснюється з урахуванням змін, затверджених цією постановою, починаючи з 1 січня 2024 року. Надмірно сплачена зазначеними орендарями орендна плата підлягає зарахуванню в рахунок майбутніх платежів.

комунальні підприємства, які повністю або частково фінансуються за рахунок місцевого бюджету, утворені органами місцевого самоврядування, юрисдикція яких поширюється на визначені території, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, мають право на отримання в оренду державного майна без проведення аукціону з метою облаштування гуртожитків для тимчасового проживання внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб, житло яких знищено або пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації.

#proВласність #оренда #майно

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

proВласність

10 May, 05:02


Внесено зміни до порядку оренди державного та комунального майна у період воєнного стану у період воєнного стану

proВласність

07 May, 05:02


Міністерство юстиції України листом від 10 квітня 2024 року № 55410/46081-9-24/8.4.4 надало роз’яснення законодавства з деяких питань механізму припинення права спільної часткової власності на об’єкти нерухомого майна, зруйновані внаслідок військової агресії російської федерації проти України.

Так, виплата компенсації здійснюється за умови наявності відомостей щодо державної реєстрації припинення права власності на знищений об’єкт нерухомого майна, що містяться в Державному реєстрі прав.

Для державної реєстрації припинення права спільної часткової власності на об’єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав, державному реєстратору потрібно подати одну спільну заяву від імені всіх співвласників або кілька заяв одночасно, окремо від кожного співвласників.

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

proВласність

01 May, 05:02


Листом від 02 квітня 2024 року № 50479/8.4.1/32-24
Міністерство юстиції України наголошує щодо єдиної практики застосування положень Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому.

Так, стосовно об’єктів будівництва, право на виконання будівельних робіт щодо яких набуте після 10 жовтня 2022 року, цивільний оборот об’єктів незавершеного будівництва і майбутніх об’єктів нерухомості має відбуватися саме відповідно до положень Закону.

Використання різного роду механізмів інвестування та фінансування будівництва об’єктів будівництва, право на виконання будівельних робіт щодо яких набуте після 10 жовтня 2022 року, наприклад, укладення договорів купівлі-продажу майнових прав, інвестиційних договорів, Законом заборонено, а тому проведення державної реєстрації права власності фізичних та юридичних осіб на новостворене нерухоме майно в результаті відповідної інвестиційної діяльності заборонено.

#proВласність #Мінюст #будівництво #реєстрація

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

proВласність

01 May, 05:01


Щодо єдиної практики застосування положень Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому”

proВласність

26 Apr, 05:30


В Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо удосконалення механізму захисту права власності №11185 від 18.04.2024

Відповідно до Пояснювальної записки законопроекту метою проекту Закону є посилення правових засад захисту прав власності добросовісного набувача шляхом визначення випадків коли майно не може бути витребувано від добросовісного набувача, а також захисту права власності від порушень, не пов'язаних із позбавленням володіння.

Проектом Закону пропонується внести зміни до статей 388 та 391 Цивільного кодексу України, якими передбачаються посилення правових засад охорони та захисту прав та інтересів добросовісного набувача якими пропонується встановити, що, майно не може бути витребувано від добросовісного набувача, якщо:

✔️воно було продане у порядку, встановленому для виконання судових рішень;

✔️воно було продане такому набувачеві на електронному аукціоні у порядку, встановленому для приватизації державного та комунального майна;

✔️з дати проведення реєстрації права власності першого набувача на державне або комунальне нерухоме майно, незалежно від виду такого майна, минуло більше 5 років;

✔️з дати передачі першому набувачеві у власність державного або комунального рухомого або нерухомого майна, щодо якого на момент такої передачі чинним законодавством не передбачалась державна реєстрація правочину або реєстрація права власності, минуло більше 5 років

#proВласність #набувач #права 

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

proВласність

23 Apr, 05:02


Роз’яснення Мін’юсту з деяких питань державної реєстрації права власності на гараж, будівництво якого здійснювалося у результаті діяльності гаражного кооперативу

proВласність

23 Apr, 05:01


Міністерством юстиції України листом від 01 квітня 2024 року за №49671/41015-9-24/8.4.4 надано роз’яснення законодавства з деяких питань державної реєстрації права власності на гараж, будівництво якого здійснювалося у результаті діяльності гаражного кооперативу».

В листі Мін'юст зазначає, що державна реєстрація права власності на закінчений будівництвом об’єкт проводиться за наявності відомостей про технічні характеристики такого закінченого будівництвом об’єкта, про прийняття його в експлуатацію та про присвоєння адреси (крім випадку проведення реконструкції об’єкта, що не має наслідком його поділ, виділ частки або об’єднання), отриманих державним реєстратором з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Водночас документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, не вимагається в разі державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року.

У разі участі особи у діяльності кооперативу документом, що підтверджує набуття у власність членом кооперативу завершеного будівництвом об’єкта, є видана таким кооперативом довідка про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі.

Таким чином, при проведенні державної реєстрації права власності на гараж, що закінчений будівництвом до 05 серпня 1992 року і створений в результаті діяльності кооперативу, документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, не вимагається.


#proВласність #Мінюст #гараж #кооператив

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

proВласність

15 Apr, 05:02


Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із забороною відчуження об’єктів нерухомого майна, придбаних (у тому числі проінвестованих/профінансованих) з використанням житлового сертифіката на придбання об’єкта житлової нерухомості»

proВласність

15 Apr, 05:01


📅Сьогодні 15.04.2024 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із забороною відчуження об’єктів нерухомого майна, придбаних (у тому числі проінвестованих/профінансованих) з використанням житлового сертифіката на придбання об’єкта житлової нерухомості»

Законом внесено зміни до Закону України «Про нотаріат», а саме у новій редакції викладено
✔️частину 15 статті 8 (Нотаріальна таємниця)
✔️пункт 9 частини першої статті 34 (Нотаріальні дії, що вчиняють нотаріуси)
✔️статтю 55 (Посвідчення договорів про відчуження та заставу майна)

Найбільших змін зазнала глава 10 Закону України «Про нотаріат» яка повністю викладається у новій редакції та змінює своє найменування з «ГЛАВА 10. Накладання заборони відчуження нерухомого майна» на "ГЛАВА 10. Накладання та зняття заборони відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно), об’єктів незавершеного будівництва, майбутніх об’єктів нерухомості, права на які підлягають державній реєстрації, а також у випадках, встановлених законодавством, - рухомого майна»

#proВласність #Мінюст #нотаріат #таємниця #заборона #відчудження

Ми на платформах
Наш сайт | Telegram | Viber | Whatsap | Facebook | Instagram

2,536

subscribers

93

photos

27

videos