Олена Дума - голова АРМА @olena_duma_arma Channel on Telegram

Олена Дума - голова АРМА

@olena_duma_arma


Сайт АРМА: https://arma.gov.ua
YouTube-канал: https://www.youtube.com/@olena_duma

Олена Дума - голова АРМА (Ukrainian)

Олена Дума - голова Асоціації регіональних медіа в Україні (АРМА), канал, який пропонує унікальні можливості для журналістів та медіа-представників. АРМА - це організація, створена для підтримки та розвитку місцевих медіа в Україні, сприяючи обмін досвідом та знаннями, а також підтримуючи стандарти професійної журналістики. Учасники каналу можуть отримати доступ до цінної інформації, відмінних матеріалів та можливостей для професійного зростання. Відвідуючи YouTube-канал Олени Думи, ви зможете переглядати цікаві відео, які допоможуть вам стати кращим журналістом та вдосконалити свої навички. Запрошуємо всіх зацікавлених приєднатися до нашого каналу, щоб отримати доступ до унікальної інформації та підтримки для вашого професійного росту. Долучайтеся до нас з підтримки Асоціації регіональних медіа в Україні!

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 13:34


🇬🇧Великобританія - стратегічний партнер та одна з країн найближчих друзів України🇺🇦

Наразі АРМА посилює цей напрямок з Національним агентством по боротьбі зі злочинністю Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (NCA).

Це провідне відомство у боротьбі з організованою злочинністю, торгівлею людьми, зброєю та наркотиками, кіберзлочинністю й фінансовими злочинами.

На зустрічі були присутні :

З боку АРМА:
Голова АРМА Олена Дума, заступник Голови АРМА Грігол Катамадзе, Директор департаменту виявлення в розшуку активів за кордоном Анна Макаренко, В.о Начальника відділу з координації міжнародної технічної допомоги Давид-Сослан Алханішвілі.

З боку Великої Британії :
Вінс О'Браен - Заступник директора NCA та керівник фінансової розвідувальної служби Великої Британії; Адріан Фостер - головний прокурор Королівської прокурорської служби; Бекка Бартлетт - штатний офіцер Заступника директора NCA.

🤝🏼 За результатами зустрічі домовилися про розробку міжнародної міжвідомчої угоди про співпрацю між АРМА та NCA.

Ми переконані, що підписання угоди про співпрацю забезпечить оперативну взаємодію між нашими агентствами та сприятиме ефективному обміну досвідом між нашими фахівцями.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 12:54


🇮🇹🇺🇦АРМА посилює співпрацю з Фінансовою Гвардією Італії

У рамках Генеральної асамблеї CARIN разом із моїм заступником з питань євроінтеграції Гріголом Катамадзе провела важливу зустріч з представниками італійського Офісу з розшуку активів Фінансової Гвардії (GDF) - директором відділу з економічних та фінансових злочинів Національного центрального бюро Інтерполу в Римі Роберто Рібаудо та Фінансовим слідчим в Управлінні з повернення активів SCIP П'єром Казанова Мороні.

Обговорення було зосереджено на посиленні співпраці у виявленні та розшуку активів, зокрема тих, що належать підсанкційним особам. Визнаючи передовий інструментарій та досвід Фінансової гвардії у відстеженні активів, підкреслила цінність використання досвіду GDF для досягнення спільних цілей у боротьбі з економічними злочинами та незаконним збагаченням.

Ключовими результатами зустрічі стали домовленості щодо:

1️⃣ Проведення регулярних онлайн-зустрічей: Фахівці з підрозділів управління та виявлення злочинів АРМА та їхні колеги з GDF регулярно зустрічатимуться для обміну професійним досвідом.

2️⃣ Навчальні поїздки та тренінги: Будуть організовані спеціальні програми для сприяння обміну знаннями та посилення оперативних можливостей.

Крім того, передала на розгляд Фінансовій Гвардії проєкт міжнародної міжвідомчої угоди про співробітництво. Після доопрацювання ця угода формалізує співпрацю між відомствами та створить основу для подальшого партнерства у боротьбі з фінансовими злочинами.

Обговорили також і діючі кейси, які потребують спільних зусиль, та наголосили на важливості налагодження механізмів ефективного обміну інформацією. Визначили з партнерами ключові напрямки майбутньої співпраці та підтвердили свою прихильність до більш тісної взаємодії.

Ця зустріч стала ще одним важливим кроком у зміцненні міжнародного партнерства, необхідного для ефективного розшуку та повернення активів в Україну. АРМА залишається відданим справі зміцнення глобального співробітництва в рамках своєї місії з боротьби з фінансовими злочинами та повернення в країну активів, одержаних злочинним шляхом.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 09:46


🇱🇾🇺🇦 Підписано Міжнародну міжвідомчу угоду 

АРМА та Офіс з розшуку та управління активами Лівії (LARMO) розпочали стратегічне партнерство 

У межах участі Генеральної  Асамблеї CARIN (Париж, Франція) посилено взаємодію з іншими країнами підписанням міжнародної міжвідомчої угоди. Цей документ закладає правові та організаційні основи для тісної співпраці у сфері розшуку, арешту та управління активами, здобутими незаконним шляхом.

Впевнена, підписання цієї угоди — важливий крок у нашій міжнародній співпраці. Лівія має багатий досвід роботи у сфері управління активами, і ми раді обмінюватися знаннями та розробляти спільні рішення для подолання глобальних викликів у цій сфері.

Заступник генерального директора LARMO Юсеф Абеделла також підкреслив значущість партнерства, зауваживши, що співпраця з АРМА відкриває для LARMO нові можливості для вдосконалення механізмів управління активами та сприяє укріпленню інституційних зв’язків/ Він запевнив, що ця угода стане поштовхом для подальших успішних ініціатив.

Домовилися також про розробку спільної програми заходів, які дозволять інтегрувати найкращі практики у щоденні процеси. Окрім цього, у планах — регулярні зустрічі та спільні проєкти, спрямовані на підвищення прозорості та ефективності роботи.

Розвиток міжнародних партнерств є ключовим пріоритетом для АРМА. Цей меморандум став черговим кроком у розбудові глобальної мережі партнерств, спрямованої на ефективне управління активами та їх повернення.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 09:16


Ми дякуємо ОЕСР за можливість продовжити активну співпрацю. Перші зустрічі відбулися в Києві з виконуючим обов'язки керівника Офісу зв'язку ОЕСР в Україні Міхалом Фаленчиком, аналітиком з питань політики Офісу зв'язку ОЕСР в Україні Катериною Пеньковою та аналітиком Директорату з питань державного управління ОЕСР Оксаною Гусс.

Ми підтримуємо постійний контакт з представниками Офісу ОЕСР в Україні, залишаючись відкритими до подальшої співпраці та готовими до оперативного реагування.

Під час зустрічі ОЕСР підкреслила важливість повернення активів та управління ними, визнала відданість України цим зусиллям, а також визнала прийняття та реалізацію Національної стратегії та плану дій з повернення активів ключовим кроком до посилення координації та співпраці між усіма зацікавленими сторонами, як на національному, так і на міжнародному рівнях. Основною метою ОЕСР є сприяння економічному та соціальному розвитку країн-членів, надання технічної допомоги країнам, що розвиваються, а також співпраця з урядами країн-членів організації.

Нагадаю, що ОЕСР засновано в 1961 році на базі ОЄЕС, яка була створена для управління допомогою в рамках Плану Маршалла після Другої світової війни. Наразі Організація об'єднує 38 країн-членів та має 70 партнерів. Україна висловила своє бажання приєднатися до ОЕСР у 2022 році і відтоді перебуває на цьому перспективному шляху.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 09:16


Справді знакова зустріч як для АРМА, так і для України.

АРМА в штаб-квартирі ОЕСР (Париж, Франція)


Мали честь обговорити важливі питання з представниками Секретаріату ОЕСР: Олена Концевичюте, Директор національних проєктів, Управління з питань боротьби з корупцією та доброчесності в уряді; Оксана Гус, аналітик з питань політики, Управління з питань боротьби з корупцією та доброчесності в уряді; Аман Джохал, аналітик з питань політики, Управління з питань боротьби з корупцією та доброчесності у державному управлінні; Таня Хаванська, керівник програми ділової доброчесності ACN, Антикорупційний відділ; Іван Пресняков, керівник проектів технічної допомоги Україні, Антикорупційний відділ; Катерина Пенькова, аналітик з питань політики, Офіс зв'язку ОЕСР в Україні; Стівен Лоу, старший радник відділу України, Директорат глобальних відносин та співробітництва.

Україна активно прагне до членства в ОЕСР, розглядаючи його як стратегічний крок до зміцнення економічної стабільності. З 2022 року наша країна бере участь у численних ініціативах ОЕСР, які передбачають адаптацію законодавства та економічних стандартів.

У 2023 році в рамках П'ятого раунду моніторингу Стамбульського плану дій Антикорупційна мережа ОЕСР для Східної Європи та Центральної Азії (ACN) провела огляд антикорупційних реформ в Україні, який включав аналіз виконання АРМА функцій з виявлення, розшуку, управління та повернення незаконних активів. Агентство отримало кілька рекомендацій, зокрема щодо підвищення прозорості процесів, вдосконалення процедур управління активами та приведення електронних аукціонів у відповідність до міжнародних стандартів. Усі ці зауваження були успішно враховані та реалізовані новою командою АРМА.

Рік тому мені було соромно слухати критику на адресу попереднього керівництва АРМА. Сьогодні я з гордістю поділилася тим, чого ми досягли за останній рік, підкріпивши це конкретними прикладами та цифрами, і пояснила, що ці досягнення означають для України.

Ключові досягнення:
▶️Серпень 2023 року. Відкрито публічний доступ до Єдиного державного реєстру арештованих активів, що стало значним кроком до прозорості та зміцнення довіри суспільства. Інформація про арештовані активи тепер доступна для громадськості. Наразі реєстр містить понад 345 000 записів про арештовані активи (понад 72 000 з яких передано до АРМА)
▶️Листопад 2023 року. За ініціативи АРМА Уряд України затвердив нові чіткі та прозорі процедури продажу та управління арештованими активами через державну систему онлайн-аукціонів Прозоро.Продажі.
▶️Грудень 2023 року. Створено конкурсну комісію з відбору юридичних осіб, які здійснюватимуть реалізацію активів, до складу якої увійшли представники АРМА, Міністерства юстиції України та Міністерства економіки України.
▶️ Серед численних досягнень знаковою подією є те, що вперше економічний ефект від діяльності АРМА перевищив операційні витрати. З 2018 по 2023 рік на утримання Національного агентства було витрачено понад $46,77 млн, тоді як у 2024 році Агентство за 10 місяців забезпечило $53 млн надходжень до бюджету України. На сьогодні загальний портфель від управління арештованими активами становить вже $300 млн.

АРМА реалізує низку ініціатив:
▶️співпраця з КМЄС та реформування АРМА з метою посилення його інституційної спроможності
▶️створення Офісу реформ та залучення експертної підтримки
▶️розробка 5-річної стратегії для Агентства
▶️розробка пріоритетних законодавчих ініціатив для реформування Агентства
▶️модернізація Єдиного державного реєстру арештованих активів
▶️ухвалення спеціального закону «Про АРМА» в новій редакції в рамках Плану фінансування України, який наразі перебуває на доопрацюванні в Міністерстві юстиції
▶️ внесення змін до статті 545 Кримінального процесуального кодексу. Ці зміни мають на меті дозволити АРМА безпосередньо звертатися до іноземних органів із запитами про міжнародну правову допомогу (МПД) у сфері розшуку та управління активами. Підвищити швидкість та ефективність міжнародного співробітництва, дозволивши АРМА відігравати більш активну роль у координації зусиль з повернення активів у різних юрисдикціях.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 06:06


🇺🇦 Сьогодні, 21 листопада, ми відзначаємо День гідності та свободи – день, коли кожен з нас має можливість замислитися про цінності, які формують наше суспільство. 

Цей день символізує борг перед тими, хто відстоював і захищав нашу свободу, гідність, незалежність та право на вибір.

Це нагадування про те, що гідність українського народу та його прагнення до свободи завжди були і залишаються на передньому плані наших цінностей.

Агентство з розшуку та менеджменту активів підтримує ці принципи, працюючи над відновленням справедливості та поверненням активів, які були набуті незаконним шляхом. 

Вшануємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за нашу свободу, і продовжимо працювати заради гідності, справедливості та процвітання нашої країни!

Разом до перемоги! 💙💛

Олена Дума - голова АРМА

20 Nov, 15:46


АРМА посилює співпрацю з Ірландським бюро з розшуку злочинних активів

У рамках Генеральної Асамблеї CARIN (Париж, Франція) разом із моїм заступником з питань європейської інтеграції Гріголом Катамадзе провела продуктивну зустріч з Головою Ірландського бюро з розшуку злочинних активів (CAB) Майклом Габбінсом, юрисконсультом CAB Кевіном МакМілом та детективом-інспектором CAB Баррі Батлером. 

Зустріч була присвячена обговоренню спільних зусиль у боротьбі з корупцією та фінансовими злочинами, підкреслюючи важливість обміну досвідом та операційної ефективності.

Під час зустрічі розповіла колегам про досягнення агентства за минулий рік. Не могла не відмітити професіоналізм та досвід CAB, зазначивши, що Бюро є важливим орієнтиром у боротьбі з економічними злочинами.

З метою формалізації та посилення співпраці запропонувала підписати міжнародну міжвідомчу угоду про співробітництво, що сприятиме:
▶️Проведенню регулярних онлайн-зустрічей: Регулярним дискусіям між фахівцями управлінського, юридичного та відділу з розшуку активів для обміну найкращими практиками.
▶️Прискоренню оперативної взаємодії: Вдосконалення механізмів ефективної співпраці між відомствами.
▶️Обміну професійним досвідом: Розширення можливостей взаємного навчання через обмін знаннями.
▶️Навчальним поїздкам та тренінгам: Організації візитів та індивідуальних програм для посилення операційних можливостей обох установ.

Одним із ключових питань обговорення було виявлення значних іноземних активів вартістю близько $100 млрд. Крім того, запропонувала створити Офіс радників, зосередивши увагу на забезпеченні експертизи з боку професіоналів, які вийшли на пенсію та мають глибокі знання у сфері повернення активів. Ця ініціатива має забезпечити постійну професійну підтримку та сприяти ефективним процесам повернення активів.

Вдячна колегам з Ірландського Бюро за готовність підтримати зусилля України у відновленні справедливості. Натомість представники CAB підтвердили свою відданість досягненню відчутних результатів завдяки продуктивній співпраці та спільним діям.

10,749

subscribers

1,291

photos

71

videos