Олена Дума - голова АРМА @olena_duma_arma Channel on Telegram

Олена Дума - голова АРМА

@olena_duma_arma


Сайт АРМА: https://arma.gov.ua
YouTube-канал: https://www.youtube.com/@olena_duma

Олена Дума - голова АРМА (Ukrainian)

Олена Дума - голова Асоціації регіональних медіа в Україні (АРМА), канал, який пропонує унікальні можливості для журналістів та медіа-представників. АРМА - це організація, створена для підтримки та розвитку місцевих медіа в Україні, сприяючи обмін досвідом та знаннями, а також підтримуючи стандарти професійної журналістики. Учасники каналу можуть отримати доступ до цінної інформації, відмінних матеріалів та можливостей для професійного зростання. Відвідуючи YouTube-канал Олени Думи, ви зможете переглядати цікаві відео, які допоможуть вам стати кращим журналістом та вдосконалити свої навички. Запрошуємо всіх зацікавлених приєднатися до нашого каналу, щоб отримати доступ до унікальної інформації та підтримки для вашого професійного росту. Долучайтеся до нас з підтримки Асоціації регіональних медіа в Україні!

Олена Дума - голова АРМА

14 Feb, 18:05


📻 Сьогодні в прямому ефірі Українського радіо разом із журналістом Віталієм Науменком обговорили ключові виклики, що стоять перед АРМА.

🔎 Аудит і реформа АРМА

На мою ініціативу наприкінці 2024 року Рахункова палата провела аудит діяльності АРМА. Це важливий крок для розуміння сильних і слабких сторін агентства та визначення шляхів реформування. Ми вже маємо конкретні законопроєкти, які покликані зробити управління арештованими активами більш ефективним.

Гучні кейси: Medvedchuk Edition

Обговорили управління низкою резонансних активів:
Яхта Royal Romance – один із найбільших кейсів у процесі реалізації.
🖼 Колекція картин – тривають процедури щодо її подальшої долі.
🛢 “Труба медведчука” – як відбувається управління стратегічними активами.
🏢 ТРЦ “Гулівер” та Сахалінське родовище

АРМА продовжує працювати з масштабними активами, переданими в управління. Однак під час роботи ми стикаємося з викликами, які потребують чітких законодавчих рішень.

💳 13 мільярдів гривень – і це лише початок

Майже 13 млрд гривень - загальний грошовий портфель АРМА. І це тільки початок. Ми готові впроваджувати реальні зміни, однак для цього потрібна підтримка парламенту. Законодавче вдосконалення механізмів управління – це ключ до прозорої та результативної роботи агентства.

📍 Далі буде. Продовжуємо працювати!

Олена Дума - голова АРМА

14 Feb, 15:18


🛥️Реалізація яхти Royal Romance: АРМА внесло заяву до НАБУ щодо можливого зловживання службовим становищем 

Ми офіційно звернулися до Національного антикорупційного бюро України із заявою про можливе штучне затягування процесу легалізації рішення українського суду за кордоном у справі реалізації суперяхти Royal Romance.

Чому для нас так важливо реалізувати зараз цей актив

Royal Romance – розкішна яхта, що належала колишньому політику та зраднику України віктору медведчуку. Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну актив був арештований та переданий в управління АРМА з подальшою метою реалізації через відкритий конкурс.

Однак процес легалізації судового рішення, необхідного для проведення реалізації активу, наразі й досі не розпочато. АРМА неодноразово наголошувало на важливості оперативного завершення всіх юридичних процедур, необхідних для продажу активу та наповнення державного бюджету України. Наразі ми вбачаємо ризики штучного затягування цього процесу, що шкодить як державним інтересам, так і суспільному запиту на справедливість.

З огляду на це, АРМА подало заяву до НАБУ. Під час пре-конференції я наголосила, що від реалізації яхти як мінімум 130 млн євро має надійти до державного бюджету. Це не сталося з якихось підстав чи причин і ми не розуміємо яких, отож держава втрачає. Ці гроші мають працювати на благо України, а реалізація яхти зрадника медведчука за затвердженими процедурами реалізації активів за кордоном -  забезпечить їх надходження до державного бюджету.

Деталі цього кейсу розповіли журналісти ТСН 🎥 Подробиці у відео 👆

Олена Дума - голова АРМА

14 Feb, 11:28


Продовжую розповідати про результати учорашньої зустрічі з представниками медіа в стінах АРМА.

Профільне видання «Юридична практика» влучно про схвалений парламентом у першому читанні законопроєкт 12374-д, який викликає чимало дискусій у професійному середовищі та зауважень членів профільного комітету. 

Пропонована модель управління арештованими активами через арбітражних керуючих потребує ретельного аналізу та широкого обговорення. На наступному тижні плануємо провести такі обговорення за участі науковців, юристів, арбітражних керуючих, виконавців та всіх зацікавлених осіб.

Цікаві норми схвалені в першому читанні і щодо можливості залишати арештований актив у власника. Саме те, з чим бореться агентство, навіть перевіряючи учасників конкурсу на дотичність до власників.

Детальніше про позицію АРМА щодо законопроєкту 12374-д та необхідність його доопрацювання читайте тут👇

Олена Дума - голова АРМА

14 Feb, 11:18


АРМА забезпечує законність та прозорість у тендерних процедурах відбору управителів арештованих активів

Агентство з розшуку та менеджменту активів вкотре підтвердило свою правову позицію щодо відповідності вимогам закону умов тендерних процедур з відбору управителів арештованих активів.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розглянув скаргу ТОВ «Лебединський машинобудівний дослідно-експериментальний завод “ТЕМП”» на умови тендерної документації сформованої АРМА в рамках процедури відбору управителя активу ТОВ “Укртранспевматика”.

Скарга ТОВ «Лебединський машинобудівний дослідно-експериментальний завод “ТЕМП”» стосувалася розміру мінімального гарантійного платежу, встановленого АРМА для майбутнього управителя. Комісія АМКУ під час розгляду скарги тричі відкладала дату винесення рішення та витребувала додаткові пояснення і документи. Після опрацювання всіх матеріалів справи Комісія ухвалила рішення, яким повністю відмовила заявнику у задоволенні скарги.

Відтак це чергове підтвердження того, що процедура формування тендерної пропозиції Нацагентством була проведена відповідно до законодавчих норм, а конкурс організовано з дотриманням принципів прозорості та добросовісної конкуренції. АРМА проводить конкурс на пошук управителя у суворій відповідності до законодавства, зокрема щодо визначення та обґрунтування мінімального гарантійного платежу, розрахованого відповідно до законодавчих вимог та принципів ефективного управління активами.

АРМА й надалі залишатиметься надійним гарантом законності та відкритості у процесі передачі арештованих активів в управління, забезпечуючи максимальну економічну ефективність та державні інтереси.

Олена Дума - голова АРМА

14 Feb, 09:56


АРМА долучилось до ініціативи EPAC/EACN з розробки стандартів для ситуаційних звітів щодо боротьби з корупцією

Представники Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), взяли участь в установчій онлайн-зустрічі робочої групи "Corruption Sitrep", ініційованої Федеральним бюро по боротьбі з корупцією Австрії (BAK) в рамках 23-ї Щорічної професійної конференції EPAC/EACN.

Головною метою робочої групи є розробка єдиного шаблону для підготовки ситуаційних звітів, що дозволить організаціям, які не входять до складу групи, ефективно використовувати цей інструмент у боротьбі з корупцією. Запропоновані рекомендації та шаблони будуть опубліковані і стануть моделлю для майбутніх звітів, підвищуючи прозорість та ефективність антикорупційних заходів.

Під час заходу міжнародні партнери поділилися досвідом боротьби з корупційними злочинами, презентували статистичні дані, розкриття таких злочинів, а також поділилися методами та підходами до їх викриття. Учасники обговорили кращі практики підготовки ситуаційних звітів та визначили підходи і стандарти для їх створення.

АРМА високо оцінює можливість долучитися до цього важливого процесу. Участь у розробці ефективних стандартів для ситуаційних звітів не лише сприяє зміцненню міжнародної співпраці, але й забезпечує обмін досвідом між антикорупційними органами різних країн. Ситуаційні звіти є важливим інструментом для аналізу тенденцій у боротьбі з корупцією, виявлення ризиків та вдосконалення механізмів протидії корупційним злочинам.

Участь АРМА в ініціативі "Corruption Sitrep" підкреслює важливість міжнародної співпраці у боротьбі з корупцією та сприяє зміцненню позицій України як активного учасника глобальної антикорупційної спільноти. 

Нагадаємо, в листопаді 2023 року АРМА стало членом Європейської мережі партнерів проти корупції (EPAC/EACN). Рішення про включення Агентства було ухвалене одноголосно під час засідання 22-ї Щорічної професійної конференції EPAC/EACN у Дубліні (Ірландія).

Олена Дума - голова АРМА

13 Feb, 18:29


Продовжую тему сьогоднішньої зустрічі з медіа та важливість об’єктивного висвітлення результатів роботи АРМА. Із задоволенням буду знайомити з матеріалами, які допоможуть детальніше розібратися в окремих питаннях. Наприклад, з матеріалом Укрінформ.

Останнім часом з’являються різні спекуляції щодо частки активів, якими управляє АРМА, з загальної кількості переданих Нацагентству. Чую цифри — 20%, 10%, 15%… 

Давайте говорити мовою фактів. До 2023 року Реєстр навіть не наповнювався і ніхто в країні не розумів ні їх кількість, ні вартість. 

Тільки в 2024 році здійснено більше 160 конкурсів з відбору оцінювачів, а за період з 2016 по 2023 роки - загальна кількість договорів на оцінку активів становила 19. 

Реєстр арештованих активів містить 72 тисячі записів про передані в управління АРМА активи. Це дані, які охоплюють період і внесені починаючи з 2016 року, і важливо враховувати цю широку перспективу, щоб не робити хибних висновків.

Тому, коли лунають твердження про «непрацюючі активи», варто уточнювати контекст і часові рамки. Посилаючись на звіт Рахункової палати варто розуміти, що  аналіз стосувався лише 2022 - першої половини 2024 року, та кількість взятих в роботу за цей період, не враховуючи весь масив активів із 2016 року. 

Ще більш важливими є причини: від їх  не передання до неможливості управління корправами без згоди власника, що мало бути врегульовано парламентом давно в інтересах держави. 

Саме схвалення ініційованих агентством змін і визначало би підтримку агентства у вдосконаленні роботи. Адже, звітом Рахункової палати рекомендовано парламенту нарешті підтримати розроблені законопроекти: 11009, 10069 та інші.

Користуймося перевіреною інформацією та враховуймо повну картину.

Олена Дума - голова АРМА

13 Feb, 16:37


📢 АРМА вперше провело масштабну зустріч з провідними  українськими медіа

Для мене особисто це була чудова можливість поспілкуватися з двома десятками представників медіа, серед яких і журналісти-розслідувачі, чиї матеріали ми завжди уважно аналізуємо та беремо до уваги.

Понад дві години відвертої розмови про все: від управління ТРЦ "Гулівер" та активів олігархів до арештованої яхти медведчука. Особлива увага була приділена нещодавно проголосованому в першому читанні законопроєкту щодо внесення змін до закону про АРМА в межах Ukraine Facility Plan.

Жодних табуйованих тем чи закритих питань. Переконана, що прозорість та постійний діалог із суспільством через медіа – це фундамент довіри до державного органу.

Крім того, представники медіа з перших вуст почули про дискваліфікацію другого учасника конкурсу на управління Гулівером та внесену мною заяву до НАБУ щодо яхти кума путіна медведчука. Професійність журналістів та глибоке розуміння теми отримали відображення в моїх відповідях. Не кожен день запитують, що було визначальним, яку ухвалу суду внесено для подальшої легалізації за кордоном. Більш ніж красномовними були експертні висновки.

Особливо рада була відповісти на гострі запитання від журналістів, які постійно моніторять нашу діяльність та проводять власні розслідування. Ваша робота допомагає нам ставати кращими.

Це перша, але точно не остання така зустріч – будемо проводити їх щоквартально. Дякую всім представникам медіа за професійний діалог та важливі запитання! 

АРМА залишається відкритим для спілкування, бо лише через прозорість та підзвітність суспільству ми можемо бути справді ефективними.

Наступна така зустріч - у травні! 📅

Олена Дума - голова АРМА

13 Feb, 14:19


Кандидатуру другого учасника аукціону на управління ТРЦ “Гулівер” - відхилено!

Першими про це сьогодні дізналися представники провідних українських медіа під час моєї відкритої зустрічі з журналістами в стінах АРМА.

Ми продовжуємо процедуру обрання управителя для ТРЦ “Гулівер” відповідно до встановлених законодавчих вимог.

Так, після відхилення кандидатури першого учасника аукціону — ТОВ “БК “Міленіум” — Національне агентство розпочало розгляд пропозиції другого учасника, який посів відповідне місце за результатами торгів, а саме Консорціуму «Управляюча компанія «ЕСПЛАНАДА», що запропонував 0,35% винагороди за управління.

Після детального аналізу документів другого учасника аукціону було виявлено невідповідності, зокрема:

Ненадання обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції у встановлений строк.

Неналежне обґрунтування ціни або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг, що є аномально низькою.

Відповідно, тендерну пропозицію цього учасника відхилено. Наразі ми розпочинаємо розгляд документів учасника, який посів третє місце на аукціоні —  ТОВ «АЛАКОР СІТІ».

Остаточне рішення щодо результатів аукціону буде ухвалене після завершення всіх необхідних перевірок. АРМА залишається відданим принципам прозорості та доброчесності у процесі відбору управителя для одного з найбільших ТРЦ столиці. 

Олена Дума - голова АРМА

12 Feb, 14:25


🔥 Вже завтра АРМА проведе першу велику щоквартальну зустріч з представниками медіа! Піднімемо зокрема тему проголосованого сьогодні законопроекту в першому читанні щодо внесення змін до закону про АРМА в межах Ukraine Facility Plan.

Також  від ТРЦ “Гулівер”, заводу Коломойського та майна Фрідмана і Фукса,  до яхти кума путіна медведчука. Будемо говорити про все!

Чому це важливо?

📌 Без цензури та обмежень – Голова АРМА Олена Дума відкрито говоритиме з журналістами на будь-які теми, що стосуються діяльності агентства, включно з найгучнішими кейсами, які сьогодні широко обговорюються як публічно, так і "за лаштунками".

📌 Прозорість у дії – відкритість до громадськості та журналістів є одним із ключових принципів роботи АРМА. У центрі уваги будуть як стратегічні напрямки роботи АРМА, так і найбільш резонансні справи, які хвилюють суспільство.

📌 Ексклюзивні відповіді – медіа отримають можливість поставити питання напряму та дізнатися деталі резонансних тем, або тих, які раніше лишалися поза увагою громадськості.

📍 Місце проведення: м. Київ, вул. Бориса Грінченка 1 (адміністративна будівля АРМА).

🕛 Дата і час: 13 лютого 2025 року, 12:00.

📲 Акредитація для медіа: Заповнити форму

Не пропустіть шанс першими дізнатися важливу інформацію!

З питань додаткової інформації звертайтесь ☎️ (044) 290-08-31

Олена Дума - голова АРМА

10 Feb, 16:24


📢 АРМА провело відкрите обговорення законопроєктів щодо удосконалення роботи Національного агентства

За участі представників громадськості, народних депутатів, юристів, експертів, арбітражних керуючих та приватних виконавців, в Національному агентстві відбулося відкрите обговорення законодавчих ініціатив, які покликані посилити роботу АРМА та вдосконалити механізми управління арештованими активами.

Наразі на розгляді перебувають три законопроєкти: урядовий № 12374 (розроблений АРМА та внесений Міністерством юстиції України) та два альтернативні депутатських законопроекти, зокрема ті, що пропонують запровадити принципово новий механізм управління арештованими активами за участі арбітражних керуючих.

💬 «Ми свідомо зібрали максимально широке коло експертів, щоб почути різні фахові позиції. Наша мета — створити максимально прозорий та ефективний механізм управління арештованими активами. Ми зацікавлені почути всі експертні думки та професійні позиції», — зазначила Голова АРМА Олена Дума.

Особливу увагу під час обговорення було приділено саме альтернативним законопроєктам, які пропонують запровадити механізм управління активами за участі арбітражних керуючих. Учасники дискусії домовились детально проаналізувати потенційні переваги та ризики такого підходу.

Крім того, видання “Юридична практика” висловило готовність стати майданчиком для проведення широких обговорень з питання законодавчого посилення АРМА. Зокрема, видання планує розробити окремий розділ, де кожен бажаючий зможе ознайомитися із позицією представників Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики, АРМА та громадськості щодо необхідних змін.

АРМА продовжить залучати максимальну кількість фахових та професійних стейкхолдерів для прозорого та законодавчого вдосконалення своєї роботи, забезпечуючи максимальну відкритість процесу обговорення законодавчих ініціатив.​​​​​​​​​​​​​​​​

Олена Дума - голова АРМА

10 Feb, 08:44


📍Відбулася зустріч з постійним представником МВФ в Україні Прісциллою Тоффано.
 
Головний висновок перемовин: АРМА - надійний ресурс для поповнення державного бюджету

 
Презентувала зміни та прозорість, які відбулися за останні півтора року в Національному агентстві. Серед досягнень 2024 року - 12,3 млрд грн, що є потужним результатом, особливо у порівнянні з усім попереднім періодом діяльності агентства.

Підкреслила, що АРМА стало прикладом державного органу, який здійснив трансформацію без жодної міжнародної технічної допомоги та проектів підтримки. Саме це зумовлює довіру та готовність допомагати у ще кращому вдосконаленні.

Серед тем, які детально обговорювалися, були підтримка агентством Збройних Сил України на 8 млрд грн через закупівлю ОВДП, списання російських коштів, новітні правила повернення арештованих активів з-за кордону, вдосконалення Реєстру арештованих активів, а також законопроекти, ініційовані Національним агентством. 
 
Серед цих законопроектів - законопроект №10069, спрямований на розблокування управління корпоративними правами, та законопроект №11009, який передбачає можливість використання арештованих санаторіїв для реабілітації українських військовослужбовців.
 
Прийняття цих законодавчих ініціатив сприятиме посиленню інституційної спроможності Агентства, що дозволить суттєво збільшити надходження до державного бюджету, що є особливо важливим аспектом в нинішніх умовах.

Окрему увагу було приділено зміцненню української економіки через ефективну роботу АРМА. Розшукавши за кордоном активи на понад 100 мільярдів доларів, ми розуміємо, що ці активи можуть стати глобальним ресурсом для наповнення державного бюджету та зміцнення багатьох сфер української економіки. 

Ефективно використовуючи ці ресурси, передаючи їх до АРМА та легалізуючи судові рішення за кордоном, ми  продемонструємо  міжнародним партнерам здатність України зміцнювати свою економіку, в тому числі власними силами

Олена Дума - голова АРМА

07 Feb, 15:22


➡️ Компанія Поліщука (про що зазначили всі медіа) остаточно вибула з конкурсу на ТРЦ “Гулівер”: АРМА скасувало, АМКУ підтримав

Антимонопольний комітет України відхилив скаргу ТОВ «БК “МІЛЕНІУМ”». 

Раніше АРМА своїм рішенням від 23.01.2025 відхилило кандидатуру першого учасника тендеру щодо обрання управителя ТРЦ “Гулівер” - ТОВ «БК “МІЛЕНІУМ"».

Отож учасника тендеру відхилено - двічі.

Причина рішення АРМА – виявлені порушення, зокрема, факти суміщення державної служби з комерційною діяльністю. Це грубе порушення закону, і ми вже передали відповідні звернення до Національної поліції та Державної податкової служби для належного реагування.

Це рішення ще раз доводить: конкурси АРМА – прозорі, а підходи до управління активами – відповідальні. Агентство й надалі працюватиме за принципами законності та доброчесності, залучаючи професійних управителів і забезпечуючи максимальну ефективність арештованих активів. Це не лише питання справедливості, а й значних надходжень до бюджету країни в умовах війни.

Олена Дума - голова АРМА

07 Feb, 14:40


❗️АРМА терміново звернулося до ОГП та БЕБ для повторного накладення арешту на обладнання для виробництва сигарет ТОВ «Оріон Тобакко»

Як я люблю пʼятницю ближче до 17.00!
Зазвичай, саме в цей час отримуємо якісь сюрпризи. Частіше всього у вигляді ухвал суду про зняття арештів щодо активів, які реалізовуємо або на які відібрано управителя.

Ми мали справу з різними рішеннями судів про зняття арешту- від облгазів Фірташа до 2,6 ярдів казино Pin-Up.

Жодного разу не схибили, та не зупинилися. Ми вносили документи, клопотання і арешти на активи за допомогою правоохоронних органів було накладено.

Так і сьогодні. Вже терміново звернулися до Бюро економічної безпеки України та Офісу Генерального прокурора через скасування арешту сигаретної лінії, яка була передана АРМА для реалізації. Приводом стало сьогоднішнє рішення Шевченківського районного суду щодо скасування арешту та зобов'язання повернути майно власнику.

Акцентую - критично важливим є повторне накладення арешту, адже АРМА вже розпочало підготовку до реалізації активу:

- Провело огляд обладнання
- Підготувало необхідні конкурсні процедури та документацію 
- Розмістило актив на платформі Prozorro.Продажі

АРМА вживає всіх необхідних заходів для захисту державних інтересів та збереження арештованого майна, яке може бути джерелом відшкодування збитків державі.

Наразі Агентство очікує офіційної відповіді від БЕБ та ОГП і готове надати всю необхідну інформацію правоохоронним органам.

Олена Дума - голова АРМА

07 Feb, 14:24


Військові пліч-о-пліч з АРМА, бо АРМА підтримує військових 🇺🇦🪖 

Сьогодні мала честь прийняти СПРАВЖНЬОГО ГЕРОЯ - полковника Національної гвардії Ігоря Оболєнського з позивним «Корнет», командира бригади «Хартія».

Його бойовий шлях - це окрема історія мужності:

🔹 Кавалер ордену III ступеня "За мужність"
🔹 Лицар ордену Богдана Хмельницького III ступеня
🔹 Один з очільників впровадження стандартів НАТО у військовому управлінні
🔹 З 2017 командував першим батальйоном бригади швидкого реагування НГУ

Символічним моментом стало вручення прапора Хартії - з чітким напуттям, щоб "він не торкнувся підлоги чи не потрапив у руки ворога", так само як і Державний прапор України.

Говорили про законопроект №11009 - використання арештованих санаторіїв для реабілітації наших захисників. Отримала чітке запевнення у цілковитій підтримці цього надважливого документа.

Нагадаю, що раніше АРМА та Консультативна рада у справах ветеранів при Президентові України вже підписали Меморандум про співпрацю. Наша мета - щоб арештовані активи максимально працювали на підтримку наших героїв.

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦

Олена Дума - голова АРМА

06 Feb, 18:04


🇺🇦 На шляху до вступу в ЄС та виконання Ukraine Facility Plan

Сьогодні провела 3-годинне інтерв'ю з журналісткою з Німеччини Барбарою-Марією Валь, яке незабаром вийде на шпальтах одного з найвідоміших німецьких медіа.

Детально обговорили трансформацію АРМА, рівень сприйняття корупції в Україні та позитивну динаміку боротьби з корупцією під час війни. Розмова була глибокою та змістовною, охоплюючи складні питання корупційних скандалів на рівні високопосадовців та єдність правоохоронних і антикорупційних органів.

Особливу увагу приділили  статусу АРМА та важливості розшуку активів і підтримки ЗСУ через закупівлю військових облігацій. Ми говорили про доцільність судової реформи, незалежність антикорупційних органів, надання технічної допомоги та формування тіньових звітів для європейських партнерів.

Головний посил нашої розмови - Україна єдина та виборює справедливий мир у світі, долаючи не тільки зовнішнього агресора, а й внутрішнього ворога - корупцію.

Вдячна пані Барбарі-Марії за глибоку зацікавленість в роботі Національного агентства та професійний підхід.

Олена Дума - голова АРМА

24 Jan, 15:03


Викрито масштабну схему незаконного продажу дітей: АРМА розшукало активи організаторів злочинної схеми

Я тримала це питання на особистому контролі.

По-перше, як мама, я не можу залишатися байдужою до питань, які стосуються захисту дітей.

По-друге, це наслідки широкомасштабної війни: 2238 дітей постраждали в Україні внаслідок збройної агресії рф.  За інформацією українського омбудсмена Дмитра Лубінця в рф перебуває понад 12 тисяч українських дітей, з них близько 8600 — примусово депортовані.

Тому, питання збереження нашого генофонду є національним!

Агентство з розшуку та менеджменту активів у співпраці зі слідчим відділом Оболонського управління поліції ГУНП у м.Києві та Державною прикордонною службою України викрили масштабну схему незаконного продажу новонароджених дітей за кордон.

За інформацією слідства злочинна схема була  організована власниками приватних клінік у Києві та Харкові за участю адвокатів, перекладачів і медичного персоналу. Вартість "угоди" за одну дитину становила від 50 до 70 тисяч євро.

Група діяла під прикриттям сурогатного материнства, залучаючи жінок у складних життєвих обставинах. Їм пропонували 12 тисяч євро за участь у програмі. Після народження дитини жінок змушували надавати неправдиві дані під час реєстрації, відмовлятися від дитини на користь іноземців і надавати дозвіл на вивезення цієї дитини за кордон.

Завдяки ефективній взаємодії АРМА з правоохоронними органами на території України вдалося встановити активи, які належать членам злочинної групи. Серед них:
🔘24 об’єкти нерухомості,
🔘9 земельних ділянок,
🔘10 транспортних засобів,
🔘2,5 млн грн,
🔘4 об’єкти інтелектуальної власності.

Також встановлено, що зловмисники відкривали банківські рахунки в різних країнах, регулярно змінювали місця реєстрації та активно подорожували, відвідуючи елітні курорти по всьому світу. 

Крім того, у співпраці з іноземними правоохоронними органами АРМА вдалося виявити за кордоном автомобільний транспорт та банківські рахунки у США, Румунії, Данії, Німеччині. Також було отримано підтвердження фактів перетину кордону фігурантами та їх оточенням.

Як зазначив мій заступник Павло Великоречанін наразі розслідування кримінального провадження триває. Всю інформацію, яку розшукали працівники Нацагентства передано до органу досудового розслідування. АРМА продовжуватиме активно взаємодіяти з міжнародними партнерами для забезпечення економічної безпеки та відновлення справедливості.

Олена Дума - голова АРМА

24 Jan, 07:51


Комітети Верховної Ради віднині зобов’язані розглядати звіти Рахункової палати, які стосуються їхніх «підопічних» органів, а також відстежувати виконання рекомендацій.

Це, як зазначила Голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа, передбачено Законом, який прийняла Верховна Рада в минулому році, і є важливим елементом парламентського контролю.

Комітет з питань антикорупційної політики перший після набуття чинності Законом розглядав звіт щодо АРМА. Рахункова палата відзначила тенденцію до збільшення надходжень до бюджету від діяльності Агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Комітет погодився з низкою рекомендацій і може імплементувати їх у найближчих змінах до законодавства.

Telegram / Facebook / Сайт / Instagram / X

Олена Дума - голова АРМА

24 Jan, 06:15


Профільний комітет Верховної Ради України розглянув Звіт Рахункової палати про результати аудиту відповідності використання коштів держбюджету та управління активами, одержаними від корупційних злочинів.

Після ухвалення закону про Рахункову палату в новій редакції, Звіт розглянуто за участі голів профільного комітету з питань антикорупційної політики та комітету з питань бюджету Верховної Ради України.

Під час обговорення було:
✔️ обговорено вже виконані рекомендації Рахункової палати
✔️ презентовано План заходів реагування на рішення Рахункової палати від 25 грудня 2024 року № 59-1;
✔️ Обговорено питання покращення механізмів управління активами;
✔️ Підтримано доцільність якнайшвидшого схвалення розроблених АРМА законопроєктів щодо посилення інституційної спроможності (першочерговими є  проєкти 11009, 10069 та згідно Facility Plan)

Під час засідання я наголосила на тому, що частина рекомендацій уже виконана, а для вирішення проблемних питань необхідно забезпечити якнайшвидше ухвалення розроблених агентством законопроектів та імплементацію відповідних заходів, визначених у затвердженому Плані реагування.

АРМА продовжує роботу над впровадженням ефективних рішень для покращення управління арештованими активами, що відзначено тенденцією в збільшенні надходжень до державного бюджету.

Олена Дума - голова АРМА

23 Jan, 19:32


Як і обіцяла - особисто взяла участь у судовому засіданні Апеляційної палати ВАКС щодо розблокування реалізації активів медведчука.

Коротко так:

АП ВАКС всебічно вислухала всі сторони, а судді задали вірні питання представникам Мінʼюсту:

Чи було відомо про реалізоване майно на Прозоро.Продажі перед подачею позову (відповідь була - ні.. коментувати не буду)

Чи було відомо про рішення Печерського районного суду, яким передано активи медведчука на реалізацію ?

Чи поставив позивач до відома ВАКС, що такі активи вже перебувають на стадії реалізації?

Чи інформував позивач Нацагентство про внесення такого позову, про блокування роботи, чи відомо позивачу на яку суму заблоковано активи до реалізації, чому не змінено предмет позову у звʼязку вже з реалізацією агентством майна, чому не відмовився позивач від позову в цій частині, чому  блокується робота АРМА, якщо кошти направляються до бюджету..?

Не отримавши чіткої відповіді від представників Мінʼюсту, але отримавши від Національного агентства зрозумілі пояснення щодо підстав реалізації та наслідків таких дій як для держави, так і для добросовісних власників, суд, враховуючи важливість цього питання на національному рівні та його потенційний прецедентний характер, оголосив резолютивну частину рішення, надавши право оскарження та подальшого розгляду справи у Верховному Суді. Це дійсно справедливе рішення і АРМА враховуючи попередній досвід виборювання державних інтересів обовʼязково скористається будь-якими можливостями в інтересах України.

І для підсумку: саме сьогодні, поки йшло засідання АРМА виконало рішення ВАКС та спрямувало понад 423 мільйони гривень до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії

Важливо ‼️ Ці кошти надійшли від управління активами ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП», що були передані в управління АРМА згідно з ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 21 червня 2023 року.

Саме ці кошти в розмірі 1,8 млрд грн мають є санкційними, але були списані АРМА в 2023 році та направлені на ЗСУ у військових облігаціях. Позов Мінʼюсту до ВАКС надійшов після їх списання та закупівлі військових облігацій.

Отож, 423 млн - це чистий дохід від списаних коштів, які агентство направлено на обороноздатність держави. Зокрема, вони будуть направлені на ліквідацію наслідків війни та закупівлю озброєння для наших Сил оборони!

Олена Дума - голова АРМА

23 Jan, 16:02


🛑 АРМА відхилило кандидатуру першого учасника аукціону  ТОВ “БК “Міленіум”на управління ТРЦ "Гулівер"
 
За результатом перевірки поданої документації ТОВ “БК “Міленіум” було виявлено ряд невідповідностей тендерної пропозиції. АРМА відхилило кандидатуру цього учасника аукціону на управління ТРЦ "Гулівер". Раніше пропозиція учасника була визнана платформою Прозорро найбільш економічно вигідною (водночас визнана аномально низькою ціновою пропозицією).

Виявлені порушення тендерної документації так і не було усунено учасником у відведений 24-годинний термін.

Уповноваженою особою та робочою групою АРМА встановлено::

1️⃣ Порушення антикорупційного законодавства

Директор ТОВ "БК "МІЛЕНІУМ" у період за який подано підтверджуючі документи з метою виконання вимог тендерній документації, одночасно перебував на державній службі та здійснював комерційну діяльність від імені цього підприємства, не маючи на це будь-яких законних повноважень. Це є прямим порушенням статті 25 Закону України "Про запобігання корупції". Про вказане буде поінформовано відповідні органи.

2️⃣ Можлива недостовірність освітніх документів

Диплому про освіту, наданий керівником компанії, не міститься в жодному офіційному реєстрі, що ставить під сумнів його автентичність. 

3️⃣ Надані в тендерній документації договори мають системні порушення щодо порядку їх підтвердження, а також відсутність належного кадрового кваліфікованого складу працівників.

4️⃣ Фінансова діяльність компанії, починаючи з другого півріччя 2022 року, потребує додаткової перевірки через наявні сумніви в її прозорості.

Агентство принципово підходить до питань управління арештованими активами та не допустить до їх управління компанії, причетні до корупційних схем, власника арештованого активу або пов'язані з російською федерацією.

Відповідно до встановлених процедур, наступним кроком буде розгляд документів учасника, який посів друге місце на аукціоні - Консорціуму «Управляюча компанія «ЕСПЛАНАДА», що запропонував 0,35% винагороди за управління. Наразі розпочнеться перевірка документів цього учасника. 

Остаточне рішення щодо результатів аукціону буде прийнято після завершення всіх перевірок.

АРМА забезпечить доброчесність та прозорість відбору управителя для одного з найбільших ТРЦ столиці 💪🏻

Олена Дума - голова АРМА

23 Jan, 11:30


🔎 АРМА розшукало злочинні активи високопосадовців, які завдали збитків державі на 6 млрд грн

Нацагентство у співпраці з Офісом Генпрокурора та Національною поліцією України, розшукало активи на мільйони доларів США, що належать високопосадовцям та підконтрольним їм компаніям. 

Особи створили злочинну групу з метою протиправного заволодіння майном ПАТ «Укртатнафта». Вони організували незаконне безоплатне передання нафтопродуктів підконтрольним компаніям. Загальна сума збитків оцінюється у майже 6 мільярдів гривень.

Розшук проводився Нацагентством як на території України, так і за кордоном.  Серед розшуканих АРМА Україні:

▪️Частки у статутних капіталах українських компаній на суму 5 млн гривень.
▪️54 земельні ділянки.
▪️2 об’єкти нерухомості.
▪️Вогнепальну зброю.

Зазначена інформація вже передана правоохоронним органам для подальшого розслідування та судового розгляду.

Також завдяки участі у проєкті EUROPOL A.S.S.E.T., спеціалісти агентства здійснили розшук активів фігурантів справи в іноземних юрисдикціях. Серед розшуканого:

▪️банківські рахунки із загальним балансом понад 6 мільйонів доларів США.
▪️6 об’єктів нерухомості.
▪️Іноземні компанії, статутний капітал яких перевищує 1 мільйон євро.
▪️15 автомобілів.
▪️Земельна ділянка.
Кошти на закордонних рахунках вже арештовані.

За словами мого заступника Павла Великоречаніна, цей кейс є яскравим прикладом ефективності роботи АРМА, зокрема в в розшуку за кордоном.

Використання інноваційних інструментів, таких як проєкт EUROPOL A.S.S.E.T., демонструє оперативність та ефективність Нацагентства та глобальному рівні. Розшукані активи стануть важливим внеском у зміцнення економічної безпеки України, а також посилять довіру міжнародної спільноти до нашої держави як надійного партнера у боротьбі з незаконними фінансовими схемами.

Крім того, АРМА вже направило додаткові запити до компетентних органів Ізраїлю, Кіпру, Люксембургу та Панами  для підтвердження та виявлення інших  активів фігурантів.

Інформацію про виявлені активи передано правоохоронним органам для подальшого накладення арешту та передачі в управління АРМА.​​​​​​​​​​​​​​​​

Олена Дума - голова АРМА

23 Jan, 09:49


❗️Маю намір взяти участь у засіданні ВАКС сьогодні, щодо розблокування реалізації активів держзрадника віктора медведчука. Запрошую усі зацікавлені медіа приєднатися.

Заборона продажу активів медведчука може допомогти йому оскаржити санкції в Європейському суді

Рішення ВАКС може створити небезпечний прецедент для інших осіб, які перебувають під санкціями.

Детально аргументувала і висвітила ключові ризики у разі продовження блокування продажу активів у своїй колонці на “Економічній правді” 👇🏻

Олена Дума - голова АРМА

23 Jan, 06:00


❗️Сьогодні очікуємо надважливе рішення Апеляційної палати ВАКС щодо розблокування реалізації активів медведчука. 

Рішення дійсно стане історичним. Створення небезпечних прецедентів- це подарунок для медведчука одразу використовувати такі рішення в Європейських судах. І це може заблокувати мільярдні надходження до бюджету, це точно не в інтересах України.

Слідкує суспільство, слідкують медіа, слідкуємо і ми в АРМА у взаємодії з Офісом Генпрокурора.

Це стосується у тому числі долі 92-метрової яхти кума путіна та інших його активів, які АРМА вже розшукало і які можуть працювати проти ворога.

Слідкуємо і віримо у справедливе рішення ВАКС.

Олена Дума - голова АРМА

22 Jan, 15:29


🇸🇪🇺🇦В АРМА відбулась зустріч з Послом Королівства Швеції

22 січня 2025 року відбулась важлива зустріч між Головою АРМА Оленою Думою та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні, паном Мартіном Обергом. Під час зустрічі обговорювались ключові питання двостороннього співробітництва, зокрема особливу увагу було акцентовано на аспекті розвитку співпраці з компетентними органами Королівства Швеції, які займаються виявленням, розшуком та управлінням активами. Також під час зустрічі було обговорено питання розвитку потенціалу та потенційної кооперації зі шведськими агенціями та установами.

Зустріч стала важливим кроком у зміцненні двосторонніх відносин, а також у реалізації спільних проектів, які сприятимуть розвитку прозорості, боротьбі з корупцією та ефективному управлінню активами.

Олена Дума - голова АРМА

22 Jan, 09:48


🔥 Відправив вслід за російським кораблем! 

Підтримую реакцію Президента України Володимира Зеленського на ультиматум путіна щодо заміни його на медведчука.

Ще раз важливо про єдність до Дня соборності. Україна має забрати у держзрадника медведчука усі незаконно набуті активи. 

Єдність в цьому питанні це:

Коли ОГП почне процес легалізації рішення українського суду в Республіці Хорватія щодо реалізації яхти кума путіна
Розгляд ВАКС апеляції АРМА щодо розблокування можливості реалізації майна медведчука
Коли ОГП підписує усі акти приймання-передачі арештованих активів після завершення конкурсів на Прозорро.Продажі
Коли всі органи влади єдині і рівняються на внутрішній План стійкості Президента України.

Разом до перемоги! 🇺🇦

Олена Дума - голова АРМА

22 Jan, 08:11


Щоб не обійтися лише картинкою привітання в такий важливий для України день, бо Соборність це про єднання. Єдність всіх органів влади, про яку говорить Президент України першим пунктом внутрішнього Плану стійкості.

Дуже простими словами на прикладах нашої діяльності розповідаю, як ми потребуємо Єдності.

Дякую журналістам за те, що зафіксували важливі слова 🎥🇺🇦

Олена Дума - голова АРМА

22 Jan, 06:02


22 січня – День Соборності України

Це знакове свято нагадує нам про силу єдності, віру в незалежну, процвітаючу державу та спільну мрію жити у вільній і сильній країні.

Проголошення першої Незалежності у 1918 році та Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) у 1919 році стали історичним підтвердженням того, що разом ми здатні долати найскладніші виклики. Ця істина є особливо актуальною сьогодні, коли наша країна знову бореться за своє майбутнє.

Тільки в єдності ми здолаємо ворога, наблизимо Перемогу і збудуємо сильну Україну. Агентство з розшуку та менеджменту активів працює на зміцнення держави, захист її національних інтересів і забезпечення економічної стабільності.

Пам’ятаймо: наша сила – в єдності!

З Днем Соборності України!

Олена Дума - голова АРМА

21 Jan, 16:42


🇹🇷 🇺🇦 Голова АРМА зустрілася з Послом Турецької Республіки в Україні

21 січня 2025 року Голова Агентства з розшуку та менеджменту активів(АРМА) Олена Дума провела зустріч з Послом Турецької Республіки в Україні паном Мустафою Левентом Більгеном. У зустрічі також взяли участь заступник Голови АРМА з питань європейської інтеграції Грігол Катамадзе, представники АРМА та Посольства Турецької Республіки в Україні.

Сторони обмінялися думками щодо роботи та діяльності Агентства. Учасниками зустрічі було детально обговорено перспективи майбутньої співпраці.

Олена Дума - голова АРМА

03 Jan, 14:02


🛰️ АРМА виходить у космос! Нові технології для розшуку та управління активами.

Підписали важливу угоду з Державним космічним агентством України. Завдяки цій співпраці для АРМА відкриваються абсолютно нові можливості з розшуку та управління активами.

Відтепер ми отримуємо доступ до даних дистанційного зондування землі. Це дозволить нам бачити високоякісні знімки об'єктів, які перебувають в управлінні АРМА - як актуальні, так і в ретроспективі.

Я завжди кажу: АРМА знайде злочинні активи у будь-якому куточку світу. Тепер це не просто слова - ми зможемо відстежувати їх буквально з космосу! Швидко, точно та без обмежень. Для злочинців більше не залишається місць, де можна сховати награбоване.

Це також важливий крок для наших управителів - вони зможуть дистанційно оглядати об'єкти перед участю в конкурсах. Максимальна прозорість і ефективність.

В умовах війни особливо важливо мати можливість оперативно фіксувати стан та можливі руйнування арештованого майна. Космічні технології забезпечать постійний моніторинг об'єктів.

Дякую команді ДКА та особисто в.о. Голови Володимиру Міхеєву за початок такої співпраці, а також моєму заступнику з цифровізації Станіславу Петрову за розширення інноваційних та цифрових можливостей АРМА. Разом ми робимо систему управління арештованими активами більш сучасною та технологічною.

АРМА продовжує впроваджувати інновації. Попереду - ще більше цифрових рішень та проєктів, які зроблять нашу роботу ще ефективнішою.

Олена Дума - голова АРМА

03 Jan, 12:02


⚡️ У ексклюзивному інтерв'ю "Юридичній практиці" розповіла про виклики воєнного часу, нові підходи в управлінні арештованими активами та законодавчі зміни, необхідні для ефективної роботи Агентства.


Інтервʼю 👉🏻 тут. 

Олена Дума - голова АРМА

03 Jan, 06:34


🇪🇺 Новий рік — нові кроки на шляху до членства в ЄС!

Україна впевнено рухається до європейської спільноти, і отримання статусу кандидата та початок переговорів щодо вступу — яскраве тому підтвердження. Ключовим елементом цього процесу є гармонізація нашого законодавства з нормами ЄС.

АРМА, як орган, що формує та реалізує державну політику у сфері виявлення та розшуку активів, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні, а також управління такими активами, активно долучається до цього процесу.

Ми ініціюємо важливі зміни до профільного закону про АРМА, які передбачають розширення повноважень щодо тимчасового обмеження права користування/розпорядження активами, що підлягають арешту та подальшій конфіскації.

Ці зміни базуються на:

Директиві ЄС 2024/1260 щодо повернення та конфіскації активів
Рекомендаціях FATF
Стратегії з повернення активів на 2023-2025 роки
чинному законодавстві про АРМА

Важливим кроком також є законопроект 10069, який очікує розгляду в Парламенті. Його прийняття дозволить АРМА ефективно гармонізувати санкційну політику держави та управління арештованими активами, а також розблокувати управління арештованими російськими корпоративними правами, що принесе додаткові надходження до державного бюджету.

Нагадаю також, що Уряд затвердив у серпні наш план заходів з реалізації Стратегії повернення активів на 2024-2025 роки, який передбачає розробку численних законодавчих ініціатив для вдосконалення системи управління арештованими активами відповідно до найкращих міжнародних практик, зокрема і ЄС.

Ми продовжуємо системну роботу для наближення України до стандартів ЄС та зміцнення нашої інституційної спроможності.

Олена Дума - голова АРМА

02 Jan, 13:44


✍🏻 Вже готуємо апеляційну скаргу. Більше про кейс рішення ВАКС щодо заборони реалізації активів медведчука і позицію АРМА у моїй колонці для Економічної правди 👇🏻

Олена Дума - голова АРМА

02 Jan, 11:27


✔️Новий рік розпочинаємо з розгляду найскладніших питань — соціальних. 

АРМА активно шукає рішення для захисту інтересів громадян у двох резонансних справах.


Перший кейс стосується Овруцького щебеневого заводу - стратегічно важливого для України підприємства, яке перебуває в управлінні АРМА. Питання відновлення діяльності цього стратегічно-важливого для України активу було одним із моїх пріоритетів у 2024 році.У жовтні актив вже було передано в управління.  

В грудні 2024 Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області звернулось до АРМА з проханням вирішення проблеми, яку вже 2 роки поспіль всі органи пустили на самотік, а саме одержання колишніми робітниками Овруцького щебеневого заводу, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відповідних грошових компенсацій з фонду соціального захисту громадян. 

Так вже більше двох років чорнобильці не можуть одержати суми компенсацій внаслідок закриття банком в одностороньому порядку  розрахункових рахунків підприємства. Водночас майже сотня працівників заводу звернулася до Нацагентства через заборгованість із заробітної плати на підприємстві, яка також накопичилась протягом останніх років. 

Для вирішення проблеми АРМА вже звернулося до банку АТ «Райффайзен Банк» з ініціативою провести робочу нараду з питання поновлення рахунку підприємства для виплати вказаних заборгованостей. Це єдиний можливий шлях знайти юридичний механізм виплати коштів колишнім робітникам цього підприємства.

Другий кейс пов'язаний з арештованими рахунками туристичної фірми, бенефіціарним власником якої є громадянин рф. Сотні українців, які придбали тури за кордон, не можуть повернути свої кошти після того, як корпоративні права компанії було арештовано та передано в управління АРМА.

Нагадаю, згідно з чинним законодавством, для управління корпоративними правами АРМА потребує згоди власника арештованого активу. Тобто, конкретно в цьому кейсі ми маємо питати згоди російського олігарха, щоби почати управляти корправами. Цинізм.

Для вирішення цієї проблеми Нацагентство розробило черговий  законопроєкт №10069, який очікує на розгляд у Верховній Раді України. Ухвалення цього законопроєкту як ніколи залишається актуальним.

Олена Дума - голова АРМА

31 Dec, 14:45


🎯 Реалізувати не можна чекати: де ставимо кому в питанні активів медведчука?

Сьогодні на Економічній правді вийшла моя колонка про те, чому зволікання з реалізацією арештованих активів зрадників - це втрачені можливості для нашої держави.

▫️ АРМА вже успішно реалізувало майно медведчука через Prozorro.Продажі на суму понад 10,2 млн грн
▫️ Літак Gulfstream G650 та гвинтокрил Bell-427 вже служать нашим захисникам
▫️ Частина картин, що мають культурну цінність, збережена в Національному художньому музеї

А головне - всі кошти від реалізації активів зрадників вже працюють на державу та ЗСУ. 

Чи треба чекати майбутню націоналізацію, якщо можна діяти вже зараз? Детально розбираю правові аспекти, реальні кейси та відповідаю на ключове питання: що ефективніше для держави в умовах війни?

👉🏻 Повна колонка 

Олена Дума - голова АРМА

31 Dec, 10:05


2024-й став роком трансформацій та рекордних показників! 🚀

Загальний результат АРМА від управління арештованими активами становить майже 13 млрд грн:

✔️ 1,17 млрд грн від управління майновими активами
✔️ 976 млн грн від управління грошовими коштами
✔️ 326 млн грн від реалізації арештованих активів (включно з 89,7 млн грн митних платежів)
✔️ 7,75 млрд грн інвестовано у військові облігації (в тому числі 31 млн доларів США та 6,5 млн євро)
✔️ 2,75 млрд грн розміщено на депозитних рахунках у держбанку

Ми максимально трансформували нашу роботу:

Впровадили прозорі механізми реалізації через Prozorro.Продажі
Запустили ефективну систему пошуку відбору через Prozorro
Розробили новітній механізми реалізації арештованих активів за кордоном

Відкривши Реєстр арештованих активів, встановлюються облік і вартість на більш як 200 млрд грн на території України. А за кордоном АРМА розшукано активів на 100 млрд дол. США 🔎

І ці результати визнаються на міжнародній арені! У 2024 році:

🤝 Підписано 7 міжвідомчих угод з Мальтою, Казахстаном, Молдовою, Румунією, Боснією та Герцеговиною, Лівією та Польщею
🌐 АРМА приєдналися до:
- Міжнародного координаційного центру боротьби з корупцією (IACCC)
- Операції "OSCAR" та проєкту A.S.S.E.T (EUROPOL)
- Пілотного проєкту "Silver Notice" (INTERPOL)
- Продовжили членство в Керівній раді BAMIN на 2025 рік

Важливо не зупинятися. Топ-5 пріоритетів на 2025 рік:
1️⃣ Вдосконалення Реєстру арештованих активів
2️⃣ Створення Офісу підтримки реформ
3️⃣ Реалізація виведених за кордон активів з метою фінансування Сил оборони України 
4️⃣ Вдосконалення сфери управління арештованими активами через законопроєкти 10069 та 11009
5️⃣ Трансформація АРМА відповідно до Плану Ukraine Facility

Особливу увагу приділяємо прозорості — цього року вперше провели публічний звіт за 2023 рік та повністю трансформували комунікацію з суспільством та медіа, зробивши роботу АРМА максимально прозорою та зрозумілою для кожного українця. 

Сучасні комунікації мають бути цікавими, запрошуємо переглянути відео, де ми зібрали найяскравіші моменти роботи АРМА у 2024 році! Спеціально для цього ролику текст пісні, голос та сам музичний супровід були створені за допомогою нейромережі — сучасні технології на службі держави! 🎬⬇️

Олена Дума - голова АРМА

27 Dec, 19:48


🛥️Реалізація люксової 92-метрової яхти «Royal Romance»: разом з ТСН підводимо підсумки 2024 року

Royal Romance - один із найрозкішніших арештованих активів, який був розшуканий агентством за кордоном і згодом  був переданий АРМА на реалізацію. 

Саме цей арештований актив є першим, який отримав легалізоване рішення українського суду за кордоном і може створити прецедент для України через декілька ключових причин:

🔺Резонансність активу: Ця яхта належала зраднику України віктору медведчуку, одному з найбільш відомих проросійських політиків, який є кумом путіна. Яхта придбана в 2015 році за 200 млн євро після кривавих подій Революції Гідності. Кримінальні провадження проти державного зрадника за відповідними статтями кримінального кодексу, в тому числі і економічних злочинів та фінансування тероризму ще більше підкреслюють за які кошти та якою ціною для українців вона обійшлася.

🔺Прецедент: Продаж яхти стане першим прикладом застосування ініційованого агентством порядку реалізації арештованих активів за кордоном. Це створить прецедент для реалізації розшуканих агентством активів за кордоном на майже як 100 млрд доларів США.

🔺Отримання державою сатисфакції та настання безповоротної економічної відповідальності: злочинці, колаборанти та держзрадники, які виводили награбоване або злочинно набуте майно за кордон отримають по закону, а в державу повернеться те, що було втрачено

🔺Поповнення бюджету України та сил оборони проти ворога: Кошти, отримані від продажу яхти, спрямовуються виключно до держбюджету України та можуть бути одразу направлені на закупівлю військових облігацій у валюті.

🔺Пріоритетність перед санкційним механізмом: порядок реалізації розшуканого за кордоном майна передбачає: продаж на аукціонах в будь-якій країні світу за місцем знаходження активів та перерахунок коштів від реалізації до бюджету України від обраного Національним агентством Організатора торгів. Санкційний механізм, який може застосовуватися на умовах взаємності між країнами створить прецедент поділу суми від реалізації між обома країнами, від чого держава втратить частину доходів.

🔺Міжнародна співпраця та посилення статусу України: саме легалізація українських рішень судів в інших країнах вже демонструє визнання та посилення судової гілки влади. Водночас, саме повернення майна в кримінальних провадженнях дає юридичну підставу не лише статус-кво правової системи України, але й визнання факту застосування державою всіх можливих заходів повернення вкраденого і використання цих коштів у боротьбі проти ворога самостійно.

Таким чином, після отримання легалізованого рішення суду за ухвалою суду від 25 серпня 2024 року, реалізація яхти Royal Romance увійде в історію світу як перший проданий актив за кордоном.

Ексклюзивні кадри того, що відбувалося протягом 2024 року з цим дороговартісним активом і що зробило Національне агентство для його реалізації дивіться в сюжеті журналістки ТСН Валерії Ковалінської.📽️

Олена Дума - голова АРМА

27 Dec, 14:16


Розширено склад міжвідомчої робочої групи з виконання Стратегії повернення активів!

Сьогодні, доповідаючи питання порядку денного ініціювала питання щодо включення громадських організацій до складу МРГ за їх запитами. 
Отож, радо вітаю приєднання до команди МРГ представників ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна», Аналітичного центру «Інститут законодавчих ідей» та ГО «Правниче партнерство України».

Вірю, що залучення експертного потенціалу громадського сектору значно посилить ефективність нашої роботи у сфері повернення активів. Прозорість та відкритість - це ті принципи, якими ми керуємося в АРМА, і сьогоднішнє рішення - яскраве тому підтвердження.

Дякую Першому віце-прем'єр-міністру України Юлії Свириденко та всім членам міжвідомчої робочої групи за одностайну підтримку цієї ініціативи. 

Попереду багато важливої роботи. Впевнена, що разом ми зможемо досягти максимальної ефективності у поверненні активів в Україну та поповнити бюджет країни від реалізації арештованих активів за кордоном.

Олена Дума - голова АРМА

27 Dec, 07:01


🎓 Сьогодні зробили важливий крок у розвитку професійної освіти - підписали меморандум про співпрацю з Академією фінансового моніторингу.

Чому це важливо?

Ефективне управління арештованими активами потребує постійного навчання та вдосконалення навичок. Світ змінюється швидко, з'являються нові виклики та можливості. Саме тому ми в АРМА приділяємо особливу увагу професійному розвитку.

Співпраця з Академією дозволить:

✓ Підвищити кваліфікацію наших спеціалістів
✓ Ділитися практичним досвідом з представниками банків та правоохоронних органів
✓ Покращити взаємодію у питаннях планування арештів активів

Також наші фахівці будуть викладати та ділитися досвідом з іншими учасниками навчальних програм. Адже саме через обмін знаннями та практиками ми можемо досягти кращих результатів у збереженні економічної вартості арештованих активів. Особливо важливим є навчання у сфері планування арештів активів, оскільки надасть можливість правоохоронним органам отримувати консультації щодо можливостей ефективного управління майном та визначати оптимальний спосіб їх управління. 

Це не перший наш крок в освітньому напрямку. Ми вже співпрацюємо з Національною академією внутрішніх справ, Національною академією Служби безпеки України та Державним торговельно-економічним університетом. Вірю, що інвестиції в освіту - це інвестиції в майбутнє України.

Дякую директору Академії Ростиславу Марчуку за готовність до співпраці. Попереду багато спільної роботи!

Олена Дума - голова АРМА

26 Dec, 18:48


Агентство оскаржуватиме рішення ВАКС щодо заборони реалізації майна віктора медведчука

В ексклюзивному коментарі для ТСН зазначила, що під час війни, коли Національне агентство вживає всіх можливих заходів для того, щоб держава та бюджет отримували кошти від продажу майна злочинців, такі рішення можуть створити небезпечні преценденти.

 Деталі сюжету – у відео 👆🏻

Олена Дума - голова АРМА

26 Dec, 14:00


❗️Офіційна заява АРМА: Агентство оскаржуватиме рішення ВАКС щодо заборони реалізації майна віктора медведчука

25 грудня 2024 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення, яким заборонив реалізацію арештованого майна, пов’язаного з віктором медведчуком. Це майно, зокрема, включає об’єкти, які вже були реалізовані Нацагентством через систему Prozorro.Продажі, такі як автомобіль Maybach, годинники, картини, квадроцикли та багі на загальну суму понад 10,2 млн гривень.

Згідно з ухвалою суду, заборону обґрунтовано можливими ризиками відчуження та зменшення вартості активів, що належать відповідачам або пов’язаним із ними компаніям. Суд вважає, що реалізація цих активів може унеможливити виконання судового рішення у випадку задоволення позовних вимог про їх стягнення в дохід держави.

Водночас АРМА вже здійснило продаж частини цього майна, і виручені кошти були спрямовані до держбюджету України. Однак рішення ВАКС ставить під сумнів законність проведення таких процедур у системі Prozorro.Продажі та підриває довіру до прозорого управління арештованими активами.

Особливо дивним виглядає той факт, що суд не залучив Національне агентство до розгляду справи, хоча ВАКС був поінформований про те, що частина активів уже передана на потреби обороноздатності України під час війни. Зокрема, йдеться про літак Gulfstream G650 та гвинтокрил Bell-427, які було спрямовано на потреби Сил оборони України.

Агентство вже зупинило всі активні торги з метою забезпечення виконання судового рішення та водночас готується до оскарження ухвали в апеляційній інстанції.

Ми очікуємо на справедливе та законне рішення апеляційної палати, яке врахує інтереси держави та суспільства. У зв’язку з цим постає важливе питання: чи не чекає така ж доля арештовану яхту медведчука Royal Romance, продаж від якої принесе мільярди до бюджету?

Олена Дума - голова АРМА

26 Dec, 13:12


📋 АРМА отримало в управління майно екс-начальника Одеського ТЦК Євгена Борисова, яке розшукало в Королівстві Іспанії. Майно вже заблоковано (арештовано) легалізованим рішенням  суду Королівства Іспанії

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) повідомляє про етапи роботи щодо отриманого в управління майна, пов’язаного з колишнім начальником Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євгеном Борисовим. 

АРМА розшукано вказані активи за запитом органів досудового розслідування. Після цього, за відповідним клопотанням Нацагентством отримано рішення Печерського районного суду міста Києва про арешт нерухомості в місті Марбелья (Королівство Іспанія). АРМА вже проведено комплекс заходів, відповідно до вимог КПК України, щодо легалізації рішення українського суду в Королівстві Іспанія.

Зокрема, в управління АРМА передано серед іншого майно, що знаходиться на території Королівства Іспанія, серед якого декілька елітних автомобілів та нерухомість:

▪️будинок площею 857 кв. м (орієнтована вартість 4 млн євро)
▪️офісне приміщення площею 223,9 кв. м (орієнтована вартість 510 тис. євро).

За інформацією органу досудового розслідування все це дороговартісне майно було придбане під час повномасштабної війни та оформлене на близьких родичів екс-керівника Одеського ТЦК.

Відтак, відносно цього арештованого майнового комплексу винесено рішення суду першої інстанції міста Марбелья, яким заборонено власнику розпоряджатися, відчужувати, передавати або здійснювати будь-який інший тип обтяження цього майна. Обмеження ухвалено іноземним судом в рамках надання міжнародно-правової допомоги від Офісу Генерального прокурора.

Відтепер, Національне агентство очікує легалізацію рішення Печерського районного суду за кордоном, для чого 06 листопада 2024 року звернулося до Офісу Генерального прокурора  із відповідним листом та очікує початку процедури легалізації вказаного рішення. АРМА спільно з правоохоронними органами вживає всіх заходів для отримання результату в інтересах держави.

Після отримання агентством легалізованого рішення судом м.Марбелья, АРМА здійснить заходи, спрямовані на  ефективне управління арештованим майном екс-очільника Одеського ТЦК для його використання в інтересах держави.

Відео, який вигляд має розкішна вілла зсередини, можна побачити на YouTube-каналі агентства нерухомості Drumelia: https://youtu.be/crY2YY3ia7I 

Олена Дума - голова АРМА

26 Dec, 09:53


АРМА та БЕБ у протидії нелегальним АЗС: результати міжвідомчої наради

Відбулася міжвідомча нарада, присвячена обговоренню шляхів взаємодії та посилення співпраці у протидії функціонуванню нелегальних активів. У заході взяли участь представники Центрального територіального управління АРМА, Департаменту цифрового розвитку, виявлення та розшуку активів АРМА, Територіального управління Бюро економічної безпеки у м. Києві та інших ключових державних інституцій.

Основним питанням обговорення стала проблема нелегальних автозаправних станцій. Учасники наради розглянули ключові аспекти цієї проблеми, зокрема:
🖇️ процес виявлення нелегальних АЗС,
🖇️ порядок накладення арешту на нелегальні активи,
🖇️ їх подальшу передачу в управління АРМА.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей про посилення співпраці між органами у сфері виявлення, розшуку та передачі нелегальних активів в управління. Учасники також погодили подальші кроки, спрямовані на ефективну протидію діяльності нелегальних АЗС, зокрема для забезпечення наповнення державного бюджету.

Варто зазначити, що Центральне територіальне управління АРМА цьогоріч провело вже 12 міжвідомчих нарад з представниками правоохоронних органів, націлених на  посилення співпраці з державними інституціями задля забезпечення ефективного управління арештованими активами в інтересах держави.

АРМА залишається відданим своїй місії — забезпечувати законність, прозорість та ефективність у сфері управління арештованими активами.

Олена Дума - голова АРМА

24 Dec, 15:47


Ми вдруге відзначаємо Різдво в одну дату як одна велика сім’я, єдина країна. Вдруге у новій історії Різдво об’єднує всіх українців. Ми сьогодні пліч-о-пліч. Ми не загубимося. Наживо чи подумки ми привітаємо одне одного, подзвонимо батькам, поцілуємо дітей, обіймемо рідних, згадаємо своїх. Наживо, на відстані чи в душі – українці сьогодні разом. І допоки ми це робимо, у зла немає шансів.

І ця наша єдність і тепло одне до одного і є справжнім духом Різдва. Його унікальною атмосферою, яку ми попри все збережемо всередині себе. І поділимося з тими, хто поруч. З усіма, кого любимо. З усіма, хто для нас рідний.

А це сьогодні кожен українець і кожна українка.

Я вітаю всіх вас із Різдвом Христовим!

Христос народився!
Славімо його!

Олена Дума - голова АРМА

23 Dec, 07:26


✔️ АРМА успішно завершило добровільну атестацію співробітників. Це важливий етап у підготовці до виконання Ukraine Facility Plan.

Тестування проходило 16, 18 та 20 грудня за підтримки НАДС на базі Вищої школи публічного управління. Результати мене справді тішать – більшість наших співробітників (69,2%) показали високий результат від 30 до 39 балів. А 13,5% колег продемонстрували найвищий рівень знань, набравши максимальні 40 балів. Усі учасники успішно подолали прохідний бал – це чудовий показник професійного рівня нашої команди.

Для мене особисто було принципово важливим подати приклад і пройти тестування разом з усією командою. Весь керівний склад АРМА долучився до атестації, адже ми маємо демонструвати високі стандарти професіоналізму власним прикладом. Я набрала 39 балів із 40 можливих, і пишаюся цим результатом так само, як пишаюся результатами всієї команди.

Проведення відкритої атестації – це важливий крок у забезпеченні прозорості роботи АРМА та свідчення готовності наших співробітників до постійного професійного вдосконалення. Ми плануємо провести другу частину такої оцінки вже на початку наступного року, щоб співробітники які не змогли пройти оцінювання цього разу, мали можливість це зробити найближчим часом. Такий комплексний підхід до оцінювання знань демонструє прагнення Агентства відповідати найвищим стандартам доброчесності та професіоналізму.

Успішне проходження атестації нашими працівниками стало показовим прикладом впровадження найкращих практик професійного розвитку для інших центральних органів виконавчої влади. Ще раз дякую команді НАДС та особисто Наталії Алюшиній за допомогу в організації цієї надважливої ініціативи.

Ми продовжуємо посилювати інституційну спроможність АРМА – це ключовий фактор для ефективного виконання Ukraine Facility Plan. Пишаюся нашою командою! 💪​​​​​​​​​​​​​​​​

Олена Дума - голова АРМА

22 Dec, 10:09


🌎 💼 Україна сьогодні - потужний рушій змін на міжнародній арені. З нами рахуються, нас підтримують, і це - результат щоденної наполегливої роботи українських дипломатів.

Ми в АРМА точно знаємо, скільки зусиль стоїть за кожним міжнародним успіхом. Завдяки роботі заступника з питань європейської інтеграції, Надзвичайного і Повноважного посла Грігола Катамадзе та міжнародного департаменту маємо вагомі результати:

З другої половини 2023 АРМА:

✔️ увійшла до наглядової ради BAMIN
✔️ стала членом EPAC
✔️ посилила співпрацю з GlobE Network, UNCAC, UNODC, StAR та ОЕСР

Вперше з моменту створення у 2024 році підписано міжвідомчі угоди з Мальтою, Казахстаном, Молдовою, Румунією, Боснією і Герцеговиною, Лівією та Польщею. В роботі – два десятки проєктів з іншими країнами. Ці угоди сприяють поверненню активів, легалізації рішень українських судів за кордоном та обміну досвідом.

Все це – результат системної співпраці з МЗС, послами, консулами та дипломатичними установами.

Дякуємо за Ваш високий дипломатичний внесок і місію для України! З Днем працівників дипломатичної служби України!

Разом до перемоги та справедливого миру! Слава Україні 🇺🇦!

Олена Дума - голова АРМА

20 Dec, 11:08


🏆 Комунікаційна команда АРМА – серед лідерів антикорупційних комунікацій!

АРМА отримало відзнаку від НАЗК за активну участь в реалізації інформаційних кампаній у сфері запобігання корупції. Ця нагорода – визнання системних змін, які ми впровадили в Агентстві.

З перших днів мого призначення на посаду Голови АРМА прозорість та відкритість були і залишаються головними пріоритетами. Саме тому паралельно із впровадженням нових прозорих механізмів роботи з активами – від пошуку управителів через Prozorro до реалізації арештованого майна на Prozorro.Продажі – ми кардинально змінили підхід до комунікацій.

Щиро вдячна професійній команді Управління комунікацій на чолі з Юлією Квітко та моєму раднику Андрію Позняку за впровадження цих змін у життя. Саме вони представляли АРМА на форумі "Синергія антикорупційних комунікацій", де наша команда отримала цю почесну відзнаку.

У своїй роботі ми часто стикаємося із спробами власників арештованих активів завадити тому, щоб їхнє майно працювало на державу та приносило користь держбюджету. Зокрема, це виливається у замовні медіа-атаки. Однак наші результати, наша відкритість та постійна співпраця з топовими українськими ЗМІ розбиває такі замовні маніпуляції в прах.

Пишаюся тим, що завдяки щоденній роботі нашої команди арештовані корупційні активи ефективно працюють на державу, а мільярдні надходження від управління ними поповнюють держбюджет та зміцнюють обороноздатність України. Коли є результат - є про що розповідати.

Прозорість, результативність та відкрита комунікація – це той шлях, яким АРМА буде йти й надалі. 💪​​​​​​​​​​​​​​​​🇺🇦

Олена Дума - голова АРМА

19 Dec, 11:00


🌎 АРМА розширює географію розшуку активів: налагоджено співпрацю з країнами Карибського регіону в межах ARIN-CARIB

Нацагентство провело продуктивну робочу зустріч з представниками Міжвідомчої мережі з повернення активів Карибського регіону (ARIN-CARIB), а також представниками Белізу та Кайманових Островів. Серед ключових тем: можливість отримання Нацагентством статусу спостерігача у мережі.

Під час зустрічі було обговорено також практичні аспекти співпраці щодо виявлення та розшуку активів. Зокрема, представники АРМА презентували кримінальний кейс, в якому фігурують компанії, зареєстровані в юрисдикціях країн мережі ARIN-CARIB.

Представники Белізу та Кайманових Островів висловили повну готовність до співпраці у розшуку цих активів.
Особливу увагу іноземних представників викликав спільний інноваційний механізм АРМА та НАЗК з розшуку необґрунтованих активів посадовців за кордоном.

З огляду на значні успіхи АРМА на міжнародній арені за останній рік, учасники обговорили можливість надання агентству статусу спостерігача у мережі ARIN-CARIB. Це відкриє додаткові можливості для ефективного пошуку активів, пов'язаних із злочинною діяльністю, у найвіддаленіших куточках світу.

АРМА на зустрічі представляли директор Департаменту виявлення, розшуку та повернення активів в іноземних юрисдикціях Анна Макаренко, в.о. начальника відділу Департаменту цифрового розвитку, виявлення та розшуку активів Павло Трухан та начальник відділу Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Наталя Костинчук.

Нагадаємо, в рамках Генеральної асамблеї CARIN АРМА було досягнуто домовленості з директором АРО-офісу та представницею секретаріату ARIN-CARIB Кішою Сузерленд щодо проведення онлайн-конференції з  представниками країн Регіональної мережі для налагодження взаємодії.

Олена Дума - голова АРМА

18 Dec, 15:31


Арештовані кошти мають передаватися для управління до АРМА та працювати на благо України

Сьогодні за нашої ініціативи відбулася робоча нарада з представниками Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо питань передачі в управління АРМА арештованих активів, які є предметом спору про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.

Раніше я вже повідомляла про доцільність передачі в управління Нацагентства арештованих коштів, наголошуючи, що АРМА має управляти необґрунтованими активами, які можуть бути стягнуті в дохід держави до зняття з них арешту. Справи можуть тягнутися роками, а цей механізм забезпечить стабільні надходження до держбюджету за рахунок злочинно набутих активів. 

Водночас для налагодження системної взаємодії було проведено нараду з Вищим антикорупційним судом та направлено звернення до Верховного Суду щодо формування єдиної практики передачі активів в управління Агентству у справах про визнання їх необґрунтованими. Отже, механізм існує і передбачений цивільним процесуальним кодексом України (статті 153 та 290 ЦПК України), але не застосовується і АРМА не отримує таких потрібних державі рішень і саме це ми маємо наразі змінити.

Під час наради в робочому порядку було проговорено механізм такої взаємодії державних органів для запуску ефективної системи передачі активів для управління до Нацагентства.  

Всі державні органи в цій ситуації мають працювати системно і єдиним фронтом задля забезпечення державних інтересів. Водночас висловлюю вдячність позиції Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду, оскільки існуючої нормативної бази, якою керується у своїй діяльності Агентство достатньо для ухвалення таких рішень.

Впевнена, передаючи такі активи в управління АРМА — кожна конфіскована гривня зможе працювати на обороноздатність та економіку України, держава збереже та примножить вартість арештованих активів.

Олена Дума - голова АРМА

23 Nov, 12:49


🕯️Сьогодні Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Ми згадуємо про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів - цього страшного за своєю суттю злочину проти людства. 

росія й сьогодні продовжує спроби стерти Україну з карти світу, знищити український народ, українську культуру, мову та історію, адже нинішня війна є новим етапом геноцидної політики рф щодо України.

За традицією, цього дня українці запалюють у своїх оселях свічку пам'яті. 
Шануємо, пам’ятаємо та ніколи не забудемо…

Олена Дума - голова АРМА

22 Nov, 16:48


Популізм, тиск та маніпуляції не пройдуть!

До чого ще можуть дійти власники арештованих активів щоби не допустити передачу їх АРМА до нового управителя? (p.s.: питання совісті)  

Як таємний кредит використовується проти держави? Чому ні в кого не виникає питання на яких умовах його було видано?  Та чиї інтереси мають захищати державні банки.

Немає сумнівів, що арештовані активи мають приносити ефективність та мільйони до бюджету. 

Директор Департаменту менеджменту активів АРМА Ігор Чулой розповів на прикладі арештованого ТРЦ “Гулівер” в своїй колонці на Інтерфакс-Україна👇
https://interfax.com.ua/news/blog/1029428.html 

Олена Дума - голова АРМА

22 Nov, 16:44


Завершальний третій день Генеральної асамблеї CARIN: внесок АРМА та нові перспективи

Завершилася щорічна Генеральна асамблея мережі CARIN. Це були потужні три дні роботи з посилення міжнародної співпраці та обміну досвідом з колегами з інших країн щодо повернення злочинних активів. Мала за честь представляти на цій важливій події українську делегацію.

Урочисте завершення зброрів країн-учасниць CARIN розпочалося промовою Олів’є Жордана, представника французького органу PIAC, який висловив вдячність за співпрацю під час головування Франції у CARIN протягом року. Далі слово взяв Алекс Пере, представник Європейського фінансово-економічного кримінального центру (EFICC) у складі Європолу, який розповів про розслідування злочинів, пов’язаних із криптовалютою.

Голова секретаріату CARIN, Андреа Тірлеа, представила детальні статистичні дані про результати діяльності мережі за рік. Серед ключових досягнень – розширення мережі, зокрема за рахунок приєднання Саудівської Аравії.

Важливим є й те, що під час заходу, на моє запрошення, Голова наглядової групи BAMIN та одна із засновників CARIN Джил Томас погодилася відвідати Україну для посилення роботи АРМА на міжнародній арені. Вона також висловила свою беззаперечну підтримку делегації АРМА, акцентуючи на важливості посилення співпраці України з міжнародними партнерами. Тож чекаємо пані Джил Томас в Києві;)

Відмічу, що завдяки активній участі делегації АРМА, Україна вкотре продемонструвала свою готовність працювати над поверненням злочинних активів на міжнародному рівні. Зустрічі з представниками інших країн, розширення партнерств та підтримка з боку міжнародних колег, таких як Джил Томас, підсилюють позиції України у глобальній боротьбі зі злочинністю.

Урочисте завершення асамблеї ознаменувалося передачею головування CARIN від Франції Великій Британії. Представники Великобританії презентували плани на наступний рік, серед яких – розвиток взаємодії між учасниками мережі, розширення співпраці з регіональними мережами та допомога країнам у пошуку й поверненні активів. Враховуючи тісні партнерські відносини Великобританії з Україною, цей крок відкриває нові можливості для подальшої ефективної співпраці.

АРМА впевнено дивиться у майбутнє та готується до нових викликів у рамках CARIN під головуванням Великої Британії у 2025 році

Олена Дума - голова АРМА

22 Nov, 15:42


АРМА на Генасамблеї CARIN: налагоджено взаємодію з країнами Карибського регіону та Кіпром
  
У рамках Генеральної асамблеї CARIN Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) продовжило працювати над зміцненням міжнародних партнерств. 

Однією з ключових стала зустріч членів делегації АРМА із представницею поліції Кіпру - Афіною Памборі, яка займається протидією кримінальним злочинам. Обговорювались можливості вдосконалення взаємодії між Україною та Кіпром, а також підписання міжнародної міжвідомчої угоди про співробітництво.

Крім того, під час Генеральної асамблеї було досягнуто домовленості з директором АРО-офісу та представницею секретаріату ARIN-CARIB Кішою Сузерленд щодо проведення онлайн-конференції з  представниками країн Регіональної мережі для налагодження взаємодії. Варто відмітити, що до складу регіональної мережі ARIN-CARIB входять країни Карибського регіону, такі як Беліз, Кайманові острови та Британські Віргінські острови. Саме юрисдикції цих країн представляють інтерес для підрозділів АРМА з виявлення та розшуку активів, здобутих злочинним шляхом та виведених за межі України.

Нагадаємо, у рамках Генеральної асамблеї CARIN українське АРМА розширило міднародне партнерство з представниками Великої Британії, Італії, Австрії, Лівії та Ірландії

Олена Дума - голова АРМА

22 Nov, 11:25


💪 Ще +10 млн гривень до бюджету за тиждень
АРМА продовжує реалізацію арештованих активів, серед яких і колекція “картин медведчука”

Так, серед реалізованих активів:
🍷Алкогольна продукція + 5,7 млн грн
💡 Генератори + 1,5 млн грн
🪵 Деревина + 1,2 млн грн
♨️ Змішана партія товарів (ліхтарики, газові горілки та обігрівачі) + 914 тисяч грн
🖼️ 63 Картини з “колекції медведчука” + 788 тисяч грн

Загальна сума реалізації склала понад 10 мільйонів гривень, включаючи митні платежі. Всі кошти підуть до державного бюджету України.

Зазначу, що на наступному тижні відбудуться аукціони з продажу 494 земельних ділянок на Закарпатті, завки щодо участі яких ще можна подати до 20:00 28.11.2024. Крім того, заплановано проведення аукціонів щодо реалізації 50 тисяч тонн брикетів залізної руди.
🗓️Подача документів для участі триватиме до 20:00 25.11.2024.

❗️Тож долучайтеся до процесу та скористайтеся можливістю придбати ці активи❗️

Олена Дума - голова АРМА

22 Nov, 06:52


2-й день участі АРМА на щорічній Генеральній асамблеї CARIN: практичний воркшоп та успіх Нацагентства на міжнародній арені

Другий день участі делегації АРМА у щорічній Генеральній асамблеї мережі CARIN відзначився інтенсивною роботою на практичному воркшопі, де представники ARO/AMO з різних країн спільно працювали над аналізом кримінального кейсу. Учасники обговорювали можливі підходи до виявлення та розшуку активів підозрюваних осіб, демонструючи обмін досвідом і кращими практиками.

Під час заходу представила колегам ключові напрями діяльності АРМА, акцентувавши увагу на його ролі у виявленні, розшуку та поверненні активів.

В.о. директора Департаменту виявлення, розшуку та повернення активів в іноземних юрисдикціях Анна Макаренко поділилася інформацією про наявні доступи АРМА до державних реєстрів України, які містять дані про активи осіб. Вона також розповіла про додаткові можливості агентства, включно з доступом до банківської інформації, що є надзвичайно важливим у процесі розслідувань. Ця тема викликала значну зацікавленість серед учасників воркшопу, адже швидкий доступ до таких даних сприяє ефективності розшуку активів.

Зауважу, іноземні колеги високо оцінили роботу АРМА, зазначивши, що інформація, яку надає Нацагентство, є якісною, повною та оперативною. Такі відгуки ще раз підтверджують авторитет і надійність Національного агентства на міжнародному рівні!

Під час виконання практичних завдань, представники подібних АРМА органів ділилися своїм досвідом. Наш кейс яхти медведчука  став прикладом для інших країн. Міжнародні партнери висловили сподівання, що перший реалізований за кордоном актив, кошти від якого надійдуть до бюджету України  - стане першим світовим прецендентом!

Також в рамках другого дня Генеральної асамблеї CARIN провела  низку продуктивних робочих зустрічей із представниками: 
🇱🇻 Латвії
🇵🇱 Польщі
🇲🇨 Монако
🇯🇪 Джерсі

Окремо відзначу домовленості, досягнуті з делегацією Латвії. Латвійську сторону представляла Наталія Ківленієце, спеціаліст із повернення активів у Державній поліції Латвії. З пані Ківленієце домовилися про розширення співпраці та підготовку до підписання меморандуму про співробітництво. Латвійські партнери зацікавилися діяльністю АРМА як у сфері виявлення та розшуку активів, так і в їх подальшому управлінні, а також висловили бажання вивчити український досвід і створити аналогічну систему у своїй країні.

Крім того, до підписання міжнародної угоди з АРМА готове й Монако, що підтвердив Капітан Поліції Пьєр-Грегуар Куіф. Відтепер, сховане “батальйоном Монако” буде детально відпрацьовано 💪🏽

Цей день став підтвердженням важливості участі України у міжнародних платформах, таких як CARIN, для посилення взаємодії з партнерами, впровадження кращих світових практик та формування нових перспектив співпраці. АРМА продовжує демонструвати свою відкритість і професіоналізм, що сприяє зміцненню міжнародної довіри до України!

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 13:34


🇬🇧Великобританія - стратегічний партнер та одна з країн найближчих друзів України🇺🇦

Наразі АРМА посилює цей напрямок з Національним агентством по боротьбі зі злочинністю Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (NCA).

Це провідне відомство у боротьбі з організованою злочинністю, торгівлею людьми, зброєю та наркотиками, кіберзлочинністю й фінансовими злочинами.

На зустрічі були присутні :

З боку АРМА:
Голова АРМА Олена Дума, заступник Голови АРМА Грігол Катамадзе, Директор департаменту виявлення в розшуку активів за кордоном Анна Макаренко, В.о Начальника відділу з координації міжнародної технічної допомоги Давид-Сослан Алханішвілі.

З боку Великої Британії :
Вінс О'Браен - Заступник директора NCA та керівник фінансової розвідувальної служби Великої Британії; Адріан Фостер - головний прокурор Королівської прокурорської служби; Бекка Бартлетт - штатний офіцер Заступника директора NCA.

🤝🏼 За результатами зустрічі домовилися про розробку міжнародної міжвідомчої угоди про співпрацю між АРМА та NCA.

Ми переконані, що підписання угоди про співпрацю забезпечить оперативну взаємодію між нашими агентствами та сприятиме ефективному обміну досвідом між нашими фахівцями.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 12:54


🇮🇹🇺🇦АРМА посилює співпрацю з Фінансовою Гвардією Італії

У рамках Генеральної асамблеї CARIN разом із моїм заступником з питань євроінтеграції Гріголом Катамадзе провела важливу зустріч з представниками італійського Офісу з розшуку активів Фінансової Гвардії (GDF) - директором відділу з економічних та фінансових злочинів Національного центрального бюро Інтерполу в Римі Роберто Рібаудо та Фінансовим слідчим в Управлінні з повернення активів SCIP П'єром Казанова Мороні.

Обговорення було зосереджено на посиленні співпраці у виявленні та розшуку активів, зокрема тих, що належать підсанкційним особам. Визнаючи передовий інструментарій та досвід Фінансової гвардії у відстеженні активів, підкреслила цінність використання досвіду GDF для досягнення спільних цілей у боротьбі з економічними злочинами та незаконним збагаченням.

Ключовими результатами зустрічі стали домовленості щодо:

1️⃣ Проведення регулярних онлайн-зустрічей: Фахівці з підрозділів управління та виявлення злочинів АРМА та їхні колеги з GDF регулярно зустрічатимуться для обміну професійним досвідом.

2️⃣ Навчальні поїздки та тренінги: Будуть організовані спеціальні програми для сприяння обміну знаннями та посилення оперативних можливостей.

Крім того, передала на розгляд Фінансовій Гвардії проєкт міжнародної міжвідомчої угоди про співробітництво. Після доопрацювання ця угода формалізує співпрацю між відомствами та створить основу для подальшого партнерства у боротьбі з фінансовими злочинами.

Обговорили також і діючі кейси, які потребують спільних зусиль, та наголосили на важливості налагодження механізмів ефективного обміну інформацією. Визначили з партнерами ключові напрямки майбутньої співпраці та підтвердили свою прихильність до більш тісної взаємодії.

Ця зустріч стала ще одним важливим кроком у зміцненні міжнародного партнерства, необхідного для ефективного розшуку та повернення активів в Україну. АРМА залишається відданим справі зміцнення глобального співробітництва в рамках своєї місії з боротьби з фінансовими злочинами та повернення в країну активів, одержаних злочинним шляхом.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 09:46


🇱🇾🇺🇦 Підписано Міжнародну міжвідомчу угоду 

АРМА та Офіс з розшуку та управління активами Лівії (LARMO) розпочали стратегічне партнерство 

У межах участі Генеральної  Асамблеї CARIN (Париж, Франція) посилено взаємодію з іншими країнами підписанням міжнародної міжвідомчої угоди. Цей документ закладає правові та організаційні основи для тісної співпраці у сфері розшуку, арешту та управління активами, здобутими незаконним шляхом.

Впевнена, підписання цієї угоди — важливий крок у нашій міжнародній співпраці. Лівія має багатий досвід роботи у сфері управління активами, і ми раді обмінюватися знаннями та розробляти спільні рішення для подолання глобальних викликів у цій сфері.

Заступник генерального директора LARMO Юсеф Абеделла також підкреслив значущість партнерства, зауваживши, що співпраця з АРМА відкриває для LARMO нові можливості для вдосконалення механізмів управління активами та сприяє укріпленню інституційних зв’язків/ Він запевнив, що ця угода стане поштовхом для подальших успішних ініціатив.

Домовилися також про розробку спільної програми заходів, які дозволять інтегрувати найкращі практики у щоденні процеси. Окрім цього, у планах — регулярні зустрічі та спільні проєкти, спрямовані на підвищення прозорості та ефективності роботи.

Розвиток міжнародних партнерств є ключовим пріоритетом для АРМА. Цей меморандум став черговим кроком у розбудові глобальної мережі партнерств, спрямованої на ефективне управління активами та їх повернення.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 09:16


Ми дякуємо ОЕСР за можливість продовжити активну співпрацю. Перші зустрічі відбулися в Києві з виконуючим обов'язки керівника Офісу зв'язку ОЕСР в Україні Міхалом Фаленчиком, аналітиком з питань політики Офісу зв'язку ОЕСР в Україні Катериною Пеньковою та аналітиком Директорату з питань державного управління ОЕСР Оксаною Гусс.

Ми підтримуємо постійний контакт з представниками Офісу ОЕСР в Україні, залишаючись відкритими до подальшої співпраці та готовими до оперативного реагування.

Під час зустрічі ОЕСР підкреслила важливість повернення активів та управління ними, визнала відданість України цим зусиллям, а також визнала прийняття та реалізацію Національної стратегії та плану дій з повернення активів ключовим кроком до посилення координації та співпраці між усіма зацікавленими сторонами, як на національному, так і на міжнародному рівнях. Основною метою ОЕСР є сприяння економічному та соціальному розвитку країн-членів, надання технічної допомоги країнам, що розвиваються, а також співпраця з урядами країн-членів організації.

Нагадаю, що ОЕСР засновано в 1961 році на базі ОЄЕС, яка була створена для управління допомогою в рамках Плану Маршалла після Другої світової війни. Наразі Організація об'єднує 38 країн-членів та має 70 партнерів. Україна висловила своє бажання приєднатися до ОЕСР у 2022 році і відтоді перебуває на цьому перспективному шляху.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 09:16


Справді знакова зустріч як для АРМА, так і для України.

АРМА в штаб-квартирі ОЕСР (Париж, Франція)


Мали честь обговорити важливі питання з представниками Секретаріату ОЕСР: Олена Концевичюте, Директор національних проєктів, Управління з питань боротьби з корупцією та доброчесності в уряді; Оксана Гус, аналітик з питань політики, Управління з питань боротьби з корупцією та доброчесності в уряді; Аман Джохал, аналітик з питань політики, Управління з питань боротьби з корупцією та доброчесності у державному управлінні; Таня Хаванська, керівник програми ділової доброчесності ACN, Антикорупційний відділ; Іван Пресняков, керівник проектів технічної допомоги Україні, Антикорупційний відділ; Катерина Пенькова, аналітик з питань політики, Офіс зв'язку ОЕСР в Україні; Стівен Лоу, старший радник відділу України, Директорат глобальних відносин та співробітництва.

Україна активно прагне до членства в ОЕСР, розглядаючи його як стратегічний крок до зміцнення економічної стабільності. З 2022 року наша країна бере участь у численних ініціативах ОЕСР, які передбачають адаптацію законодавства та економічних стандартів.

У 2023 році в рамках П'ятого раунду моніторингу Стамбульського плану дій Антикорупційна мережа ОЕСР для Східної Європи та Центральної Азії (ACN) провела огляд антикорупційних реформ в Україні, який включав аналіз виконання АРМА функцій з виявлення, розшуку, управління та повернення незаконних активів. Агентство отримало кілька рекомендацій, зокрема щодо підвищення прозорості процесів, вдосконалення процедур управління активами та приведення електронних аукціонів у відповідність до міжнародних стандартів. Усі ці зауваження були успішно враховані та реалізовані новою командою АРМА.

Рік тому мені було соромно слухати критику на адресу попереднього керівництва АРМА. Сьогодні я з гордістю поділилася тим, чого ми досягли за останній рік, підкріпивши це конкретними прикладами та цифрами, і пояснила, що ці досягнення означають для України.

Ключові досягнення:
▶️Серпень 2023 року. Відкрито публічний доступ до Єдиного державного реєстру арештованих активів, що стало значним кроком до прозорості та зміцнення довіри суспільства. Інформація про арештовані активи тепер доступна для громадськості. Наразі реєстр містить понад 345 000 записів про арештовані активи (понад 72 000 з яких передано до АРМА)
▶️Листопад 2023 року. За ініціативи АРМА Уряд України затвердив нові чіткі та прозорі процедури продажу та управління арештованими активами через державну систему онлайн-аукціонів Прозоро.Продажі.
▶️Грудень 2023 року. Створено конкурсну комісію з відбору юридичних осіб, які здійснюватимуть реалізацію активів, до складу якої увійшли представники АРМА, Міністерства юстиції України та Міністерства економіки України.
▶️ Серед численних досягнень знаковою подією є те, що вперше економічний ефект від діяльності АРМА перевищив операційні витрати. З 2018 по 2023 рік на утримання Національного агентства було витрачено понад $46,77 млн, тоді як у 2024 році Агентство за 10 місяців забезпечило $53 млн надходжень до бюджету України. На сьогодні загальний портфель від управління арештованими активами становить вже $300 млн.

АРМА реалізує низку ініціатив:
▶️співпраця з КМЄС та реформування АРМА з метою посилення його інституційної спроможності
▶️створення Офісу реформ та залучення експертної підтримки
▶️розробка 5-річної стратегії для Агентства
▶️розробка пріоритетних законодавчих ініціатив для реформування Агентства
▶️модернізація Єдиного державного реєстру арештованих активів
▶️ухвалення спеціального закону «Про АРМА» в новій редакції в рамках Плану фінансування України, який наразі перебуває на доопрацюванні в Міністерстві юстиції
▶️ внесення змін до статті 545 Кримінального процесуального кодексу. Ці зміни мають на меті дозволити АРМА безпосередньо звертатися до іноземних органів із запитами про міжнародну правову допомогу (МПД) у сфері розшуку та управління активами. Підвищити швидкість та ефективність міжнародного співробітництва, дозволивши АРМА відігравати більш активну роль у координації зусиль з повернення активів у різних юрисдикціях.

Олена Дума - голова АРМА

21 Nov, 06:06


🇺🇦 Сьогодні, 21 листопада, ми відзначаємо День гідності та свободи – день, коли кожен з нас має можливість замислитися про цінності, які формують наше суспільство. 

Цей день символізує борг перед тими, хто відстоював і захищав нашу свободу, гідність, незалежність та право на вибір.

Це нагадування про те, що гідність українського народу та його прагнення до свободи завжди були і залишаються на передньому плані наших цінностей.

Агентство з розшуку та менеджменту активів підтримує ці принципи, працюючи над відновленням справедливості та поверненням активів, які були набуті незаконним шляхом. 

Вшануємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за нашу свободу, і продовжимо працювати заради гідності, справедливості та процвітання нашої країни!

Разом до перемоги! 💙💛

Олена Дума - голова АРМА

20 Nov, 15:46


АРМА посилює співпрацю з Ірландським бюро з розшуку злочинних активів

У рамках Генеральної Асамблеї CARIN (Париж, Франція) разом із моїм заступником з питань європейської інтеграції Гріголом Катамадзе провела продуктивну зустріч з Головою Ірландського бюро з розшуку злочинних активів (CAB) Майклом Габбінсом, юрисконсультом CAB Кевіном МакМілом та детективом-інспектором CAB Баррі Батлером. 

Зустріч була присвячена обговоренню спільних зусиль у боротьбі з корупцією та фінансовими злочинами, підкреслюючи важливість обміну досвідом та операційної ефективності.

Під час зустрічі розповіла колегам про досягнення агентства за минулий рік. Не могла не відмітити професіоналізм та досвід CAB, зазначивши, що Бюро є важливим орієнтиром у боротьбі з економічними злочинами.

З метою формалізації та посилення співпраці запропонувала підписати міжнародну міжвідомчу угоду про співробітництво, що сприятиме:
▶️Проведенню регулярних онлайн-зустрічей: Регулярним дискусіям між фахівцями управлінського, юридичного та відділу з розшуку активів для обміну найкращими практиками.
▶️Прискоренню оперативної взаємодії: Вдосконалення механізмів ефективної співпраці між відомствами.
▶️Обміну професійним досвідом: Розширення можливостей взаємного навчання через обмін знаннями.
▶️Навчальним поїздкам та тренінгам: Організації візитів та індивідуальних програм для посилення операційних можливостей обох установ.

Одним із ключових питань обговорення було виявлення значних іноземних активів вартістю близько $100 млрд. Крім того, запропонувала створити Офіс радників, зосередивши увагу на забезпеченні експертизи з боку професіоналів, які вийшли на пенсію та мають глибокі знання у сфері повернення активів. Ця ініціатива має забезпечити постійну професійну підтримку та сприяти ефективним процесам повернення активів.

Вдячна колегам з Ірландського Бюро за готовність підтримати зусилля України у відновленні справедливості. Натомість представники CAB підтвердили свою відданість досягненню відчутних результатів завдяки продуктивній співпраці та спільним діям.

Олена Дума - голова АРМА

18 Nov, 16:37


Вагони маніпуляцій: частина 2

Чим ближче час передачі арештованих вагонів в управління новому управителю, тим активніше в медіа викривляється ситуація з передачі цього активу агентством в управління. Заголовки все гучніші - “Через конкурси АРМА держава втратить мільйони”... 

Нагадаю, що саме судовим рішенням ці вагони було арештовано та передано в управління АРМА для забезпечення інтересів держави. Нацагентство ж, згідно порядку, проводить прозорі та відкриті конкурси на пошук управителя для цього арештованого майна. Тут маю зауважити, що не менше 70 відсотків від прибутку у використанні цього активу - буде скеровано до держбюджету.

Тож розповім що ж наразі вже зроблено:
завершено огляд всіх вагонів
оголошено конкурс на пошук оцінювача та управителя 
проведено ринкові консультації з бізнесом

Логічним продовженням роботи Нацагентства з передачі активу в управління стала проведена сьогодні в Агентстві робоча нарада з представниками АТ Укрзалізниця, у яких наразі знаходяться вказані вагони. 

Варто відмітити, що значна частина цих арештованих вагонів наразі не використовується та не приносять надходження до держбюджету. При передачі їх в управління, за рахунок гарантійного платежу, відбуватимуться сталі нарахування до бюджету. 

Під час зустрічі також було обговорено поточний стан цих вагонів, можливості їх ефективного використання та можливих економічних результатів для держави. 

Водночас, сьогодні закінчився строк проведення ринкових консультацій, які агентство проводило для підвищення прозорості процесу передачі активу в управління і забезпечення вигідних умов, як для держави, так і для потенційних управителів. 

Вкотре наголошую, Національне агентство діє в межах і спосіб визначений законодавством та має ухвалу суду, обовʼязкову до виконання. Не передання вагонів управителям може завдати значної шкоди економіці, не надходжень до бюджету та простою арештованих активів. 

Олена Дума - голова АРМА

18 Nov, 11:15


АРМА реалізує 7 вантажних автомобілів: конкурси для Організаторів аукціонів вже оголошено

Таке рішення було прийнято за підсумками засідання Конкурсної комісії з питань реалізації арештованих активів. 

Раніше ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси, для реалізації до Агентства з розшуку та менеджменту активів було передано вантажні транспортні засоби марок «SCANIA», «VOLVO», «MAN», «MERCEDES-BENZ». Передача активу на реалізацію стала результатом координаційних консультацій між Одеською обласною прокуратурою та Південного МТУ АРМА щодо планування арешту та залучення представників АРМА до судового розгляду.

Ці автомобілі використовувалися для незаконного перевезення вантажу на митну територію України з Республіки Білорусь, що стало причиною їх арешту в рамках розпочатого кримінального провадження.

Наразі транспортні засоби вже оглянуті працівниками АРМА і розпочато процес їх реалізації з оголошення конкурсу для відбору організатора торгів. Після завершення оціночних процедур, актив буде виставлений на продаж через електронну систему Прозорро.Продажі.

Нагадаємо, сьогодні АРМА також оголосило конкурс для реалізації арештованого російського танкера Nika Spirit.

Олена Дума - голова АРМА

18 Nov, 09:29


Дякую Федерації роботодавців транспорту України за підтримку ініціатив АРМА, що вагони мають працювати проти ворога.

Зауважу, що АРМА вживає всіх заходів спільно з Укрзалізницею для того аби обрати нового управителя для понад 17 тисяч арештованих вагонів. Для цього працівники Нацагентства спільно з представниками Укрзалізниці вже оглянули їх, наразі триває оцінка активу та оголошено про початок конкурсу. Водночас, Нацагентство проводить ринкові консультації для забезпечення максимальної прозорості процесу та вигідних умов як для держави, так і для потенційного управителя.

Наголошую, агентство діє в межах і спосіб визначений законодавством та має ухвалу суду, обовʼязкову до виконання. Не передання вагонів управителям може завдати значної шкоди економіці, не надходжень до бюджету та простою арештованих активів. 

Водночас нагадаю, що ініційований агентством законопроєкт №11009 відкриває можливості для спрощеного використання залізничних вагонів під час війни, що сприятиме підтримці обороноздатності України. Тож, важливо, щоб заклики Федерації роботодавців транспорту щодо передачі арештованих вагонів були направлені до парламенту для підтримки запропонованих Національним агентством змін. 

Разом переможемо!

Олена Дума - голова АРМА

18 Nov, 08:22


⛴️ У російських кораблів не багато вибору, яким шляхом піти. Або як на Марці, або як Танкер Nika Spirit — на продаж. 

Сумуємо разом з Одесою, Сумами.. і продовжуємо працювати на знищення терору агресора.

АРМА оголошує про початок процесу реалізації арештованого російського танкера Nika Spirit. Це рішення було прийнято за підсумками засідання Конкурсної комісії з реалізації арештованих активів.

Відповідно до затвердженої процедури, АРМА спочатку проведе конкурс з відбору реалізатора цього активу. Обраний реалізатор, у свою чергу, організує проведення конкурсу на пошук незалежного оцінювача танкера Nika Spirit.

Після завершення оціночних процедур, актив буде виставлений на продаж через електронну систему Прозоро.Продажі. Це дозволить забезпечити максимальну прозорість та конкурентність під час реалізації цього дороговартісного майна, який належав раніше російським власникам.

Процес реалізації арештованого майна через систему Прозоро.Продажі вже довів свою ефективність, забезпечуючи регулярні надходження коштів до державного бюджету, зокрема і на закупівлю військових облігацій. Дуже символічно, коли кошти з реалізації російського танкеру будуть посилювати нашу обороноздатність та будуть працювати проти ворога. 

Успішний кейс з танкером Nika Spirit відкриває шлях до масштабних та швидких надходжень до державного бюджету в умовах війни.

Олена Дума - голова АРМА

15 Nov, 16:00


АРМА та ОГП вдосконалюють механізми взаємодії для ефективного управління арештованими активами

Сьогодні з представниками Офісу Генерального прокурора обговорила питання взаємодії в частині надання міжнародної правової допомоги та внесення змін до законодавства для врегулювання механізмів реалізації та управління арештованим майном в рамках кримінальних проваджень.

Якби АРМА мала повноваження в рамках надання МПД (ст 545 КПК), Україна би вже отримала кошти не лише від яхти медведчука.

Наголосила, що ми маємо відпрацювати механізми з урахуванням нинішніх законодавчих змін та реалій роботи державних органів під час війни. Такі напрацьовані спільні механізми дозволять пришвидшити процеси реалізації активів та передачі їх в управління як в Україні, так і за кордоном.

Як приклад, навела кейс реалізації за кордоном арештованої яхти віктора медведчука, де АРМА та ОГП мають діяти як єдиний механізм для повернення в Україну вкрадених коштів. 

Крім того, під час зустрічі обговорили напрацювання шляхів взаємодії під час підписання актів прийому-передачі вже реалізованих активів та питання збереження арештованих активів до моменту їх реалізації або передачі новому управителю.

АРМА за останній рік самостійно трансформувалася, кардинально змінивши підходи та процеси управління арештованими активами. Результати таких змін вже відчутні для бюджету - це + 12 млрд грн від управління арештованими активами. З них 8 млрд –  скеровано АРМА на придбання ОВДП, що посилює наші Сили оборони. Тож, впевнена подальша плідна співпраця з ОГП може посилити ці показники.

Олена Дума - голова АРМА

15 Nov, 11:54


Калій на півмільярда: АРМА оголошує про старт реалізації хлориду калію

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголошує початок аукціону з продажу значної партії хлориду калію через систему Прозорро.Продажі. Торги розпочнуться 5 грудня 2024 року об 11:05.

На продаж виставлено 10 лотів хлориду калію, що знаходяться у 433 вагонах, загальною вагою 30 431 тонн. Продукція виробництва ОАО "Беларуськалий" (Білорусь) має стартову вартість, встановленні незалежним оцінювачем: 391 241 223 гривень (без ПДВ). Додатково переможцю необхідно буде сплатити митні платежі, які орієнтовно становлять 126 572 266,92 гривень.

Загальна вартість лотів з урахуванням митних платежів складає понад півмільярда гривень. Кошти, отримані від реалізації будуть спрямовані на економіку держави та підтримку обороноздатності держави через механізм придбання ОВДП.

Всі зацікавлені особи можуть слідкувати за перебігом торгів та брати участь в аукціоні на платформі Прозорро.Продажі

Олена Дума - голова АРМА

15 Nov, 09:51


🏔️ Триває процес реалізації 494 земельних ділянок, розташованих в Закарпатській області. Раніше я вже розповідала, що працівники АРМА оглянули цей актив та обрали організатора торгів, який провів незалежну оцінку земельних ділянок. Далі, всі вони були розбиті на три лоти та вже опубліковані на Прозорро.Продажі:

🔖 Лот загальною площею 199,1488 га, до яких входять в тому числі нижня та верхня станція гірськолижного витягу.
🔖 Лот загальною площею 26,7366 га
🔖  Лот загальною площею 234,77 га 

Звертаю увагу, прийом пропозицій триватиме до 28 листопада ❗️ Вже 29 листопада відбудеться аукціон, де учасники змагатимуться за можливість стати власником інвестиційно привабливої землі на Закарпатті. 

Важливо - всі кошти виручені від реалізації цього активу на виконання вироку ВАКС Національне агентство перерахує на спеціальний рахунок Збройних Сил України. Тож, купуючи ці земельні ділянки ви зможете напряму зробити вклад в наближення України до перемоги над агресором!

Олена Дума - голова АРМА

15 Nov, 08:30


⛔️ Корупція на кордоні: АРМА розшукало сотні мільйонів гривень, авто, об’єкти нерухомості та зброю фігурантів справ

Це 700 авто, понад 500 об’єктів нерухомості, майже 400 млн грн статутного капіталу та 146 одиниць зброї.

З початку повномасштабного вторгнення АРМА опрацювало близько 700 звернень правоохоронних органів у кримінальних провадженнях, пов'язаних з незаконним переправленням осіб через державний кордон України. Фігурантами, зокрема, є посадові та службові особи різних державних органів. Серед розшуканих АРМА активів наразі:

▪️700 одиниць автомобільного транспорту
▪️390 одиниць житлової нерухомості 
▪️138 одиниць нежитлової нерухомості
▪️146 одиниць зброї
▪️544 земельні ділянки
▪️12 одиниць морського та річкового транспорту
▪️19 одиниць сільськогосподарської техніки
▪️Частки у статутних капіталах на 392,6 млн гривень
▪️14,7 млн гривень на банківських рахунках фігурантів

Корупція є недопустимою, особливо під час війни. Незаконне переправлення осіб через кордон — одне з найактуальніших кримінальних правопорушень в умовах воєнного стану. Ми оперативно реагуємо на запити правоохоронних та інших антикорупційних органів щодо виявлення і розшуку активів фігурантів таких справ. 

Кожна вкрадена корупціонерами гривня має бути повернута державі і АРМА здатне це забезпечити за рахунок ефективного управління такими арештованими активами. Саме тому, інформацію про виявлені активи вже передано до органів досудового розслідування для вжиття заходів щодо накладення арешту на ці активи з подальшою передачею їх в управління АРМА. 

Олена Дума - голова АРМА

15 Nov, 07:06


🇲🇩🇺🇦 Розшук та управління криптоактивами: АРМА та CARA Молдови працюють разом 

Криптоактиви продовжують посилювати свої позиції в світі, чим користуються, зокрема і злочинці. Це ставить нові виклики перед органами, які мають управляти арештованими криптоактивами. АРМА провело онлайн-зустріч із представниками Агентства повернення активів, одержаних злочинним шляхом (CARA – Республіка Молдова), у рамках підписаної міжвідомчої угоди. Тема зустрічі — розшук та управління криптоактивами.

Під час зустрічі обговорювались питання законодавчого регулювання сфери криптоактивів, акцентуючи увагу на правових аспектах роботи криптобірж.

Основними темами стали нормативні акти, що регулюють взаємодію з криптовалютними платформами, а також правила взаємодії криптобірж з відповідними державними органами для забезпечення прозорості операцій та відповідності міжнародним стандартам.

💬 "Ефективне управління криптоактивами – це ключовий виклик, з яким стикаються наші агентства. Криптоактиви продовжують посилювати свої позиції на міжнародних фінансових ринках.  Співпраця з CARA Молдови дозволить нам обмінятись передовим досвідом та розробити надійні процедури для забезпечення безпеки та прозорості у цій сфері”, — зазначив Директор Департаменту виявлення, розшуку фінансових та інших активів Віталій Чубаєвський.

Представники молдовського CARA подякували АРМА за оперативність і професійний підхід в опрацюванні запитів. Сторони домовилися про подальше співробітництво для ефективного управління та розшуку активів, одержаних злочинним шляхом.

Олена Дума - голова АРМА

14 Nov, 14:03


🛑 Необхідно розблокувати можливість АРМА управляти корправами агресора без його згоди

Ділюся важливими акцентами з ІІІ Конференції "Відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок війни",

Сьогодні на конференції, організованій "Юридичною практикою", мій заступник Павло Великоречанін підняв критично важливе питання – розблокування можливості АРМА управляти корпоративними правами країни-агресора без її згоди.

Абсурдно, що ми досі маємо питати дозволу в агресора на управління його арештованими активами. Попри те, що вже 4 законопроєкти з цього питання не знайшли підтримки в парламенті, ми не втрачаємо надії на позитивне рішення.

Зараз у Верховній Раді на розгляді знаходиться законопроєкт №10069, який може нарешті розблокувати цю ситуацію. Його ухвалення дозволить забезпечити надходження до держбюджету за рахунок тисяч активів ворога в Україні.

Маємо і позитивні новини – триває процес передачі АРМА виведених з України російських коштів, які зараз вже перебувають на рахунках Прокуратури Польщі. Після отримання цих коштів плануємо закупити військові облігації. 

Окремо Павло Великоречанін на конференції  наголосив на необхідності внесення змін до статті 545 Кримінального процесуального кодексу України. Це має дозволити міжнародним юрисдикціям напряму відповідати Агентству в рамках міжнародної правової допомоги щодо виконання рішень суду про передачу активів для реалізації. Наразі співпраця з іноземними органами в межах МПД знаходиться в компетенції виключно Офісу генерального прокурора.

Нагадаю, що АРМА постійно відстоює державні інтереси, забезпечуючи роботу російських коштів на посилення обороноздатності України. Яскравий приклад — 2,6 млрд грн російського онлайн-казино Pin Up, на які АРМА закупило військові облігації і які зараз працюють на обороноздатність України.

Олена Дума - голова АРМА

14 Nov, 13:33


В прямому етері Суспільного заступник Голови АРМА Грігол Катамадзе розповів про процес реалізації арештованого майна віктора медведчука:

куди будуть направлені кошти з продажу колекції картин?
на яку загальну суму вже реалізовані активи медведчука та що це за активи? куди пішли ці кошти? 
Що буде реалізовано на наступних аукціонах?

Відповіді на всі ці питання нижче 👇

Олена Дума - голова АРМА

14 Nov, 09:57


⚡️ Прямо зараз Заступник Голови АРМА Павло Великоречанін наживо на ІІІ Конференції «Відшкодування шкоди заподіяної внаслідок війни» організований виданням Юридична практика.

Павло Великоречанін розповість про те, що треба зробити, щоб російські активи працювали на Україну та про законодавчі ініціативи АРМА.

👉🏻 Пряма трансляція тут.

Олена Дума - голова АРМА

14 Nov, 07:34


🔎 АРМА розшукало активи екс-посадовців Міненерго, які завдали збитки державі на 1,5 млрд грн. Дані вже передано ДБР

За даними слідства, посадовці колишнього Міністерства енергетики та вугільної промисловості України штучно створювали перешкоди для виконання постанови Кабміну щодо експлуатації газорозподільних систем, сприяючи ухиленню від оплати за користування державним майном. 

❗️Внаслідок цих дій державний бюджет недоотримав 1,488 млрд гривень у період з травня 2017 по грудень 2020 року.

Спеціалісти АРМА вже виявили перші активи фігурантів справи: 3 об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, 4 земельні ділянки та 2 транспортні засоби. Також Нацагентство очікує на відповіді від банківських установ щодо наявності рахунків та коштів на них. 

Інформацію про активи вже передано до органу досудового розслідування для вжиття заходів щодо накладення арешту на виявлені активи з подальшою передачею їх в управління АРМА.

Олена Дума - голова АРМА

25 Oct, 15:00


🌱АРМА шукає управителя для ПАТ "Миколаївська аграрна компанія": Оголошення вже на Prozorro

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) опублікувало на Prozorro конкурс на пошук управителя ПАТ "Миколаївська аграрна компанія", яке фактично розташовується в Одеській області. Актив було передано в управління АРМА рішенням Шевченківського районного суду  міста Києва та пізніше оцінено оцінщиком у майже 128 мільйонів гривень.

Миколаївська аграрна компанія (МАК) є українським виробником сільськогосподарської продукції. Спеціалізація компанії – рослинництво. Основна вироблена продукція – пшениця, ячмінь, ріпак, насіння соняшнику. Компанія є власником паспортів на виробництво та реалізацію оригінального (елітного) та репродукційного насіння та посівного матеріалу зернових культур.

МАК є повноцінним суб’єктом агропромислового комплексу, який має необхідну і розвинену інфраструктуру. Підприємство орендує землі сільськогосподарського призначення (ріллі) на півдні України за довгостроковими договорами оренди землі з її власниками. Землі, що орендуються компанією, знаходяться у Снігурівському районі Миколаївської області та Березівському районі Одеської області. Площа земель, що орендуються становить близько 8 тис.га ріллі.

Підприємство володіє основними фондами, які дозволяють реалізовувати повний цикл виробництва сільськогосподарської продукції рослинництва, включаючи довгострокове зберігання у складах.

Ефективний управитель розвиваючи потужності підприємства зможе створити робочі місця для місцевого населення та сприяти у посиленні агропромислового сектору України.

Зауважимо, що кінцевий строк подання тендерних пропозицій - до 18:00 15 листопада 2024 року. Тож встигніть взяти участь у конкурсі та позмагатися за можливість стати управителем цього інвестиційно-привабливого активу.

Олена Дума - голова АРМА

25 Oct, 13:14


І нашого голосу більше нікому ніколи не вимкнути і не заглушити! 🇺🇦

Дякую Голові НАДС Наталії Алюшиній, Суспільному і всім керівникам органів державної влади та українцям, що єдністю та боротьбою за Україну демонструють силу українського Слова!

Олена Дума - голова АРМА

25 Oct, 10:24


🏭 АРМА передало в управління Овруцький щебеневий завод

Працівники Центрального МТУ АРМА за актами приймання-передачі передали переможцю конкурсного відбору на управителя  - ТОВ «Тамерлан-1» - об’єкти цілісного майнового комплексу Овруцького щебеневого заводу.

Підписання відбулося безпосередньо на території підприємства за участі прокурора Житомирської обласної прокуратури, представників відділу менеджменту активів Центрального ТУ АРМА, директора ТОВ «Тамерлан-1» (управителя) та в.о. директора щебеневого заводу.

Під час підписання були обговорені основні шляхи фінансово-господарської діяльності управителя, які полягають у модернізації виробничого процесу підприємства та підвищення його енергоефективності.

В перспективі розглядаються варіанти закупівлі новітніх виробничих ліній з видобутку та переробки щебня, а також поступовий перехід заводу  на альтернативну енергетику, а саме: встановлення вітряків та сонячних панелей.

Це має забезпечити енергонезалежність підприємства та зниження собівартості кінцевої продукції. АРМА контролюватиме процес управління цим активом для забезпечення надходжень до бюджету від ефективності управління цим арештованим активом, що своєю чергою впливатиме на зміцнення економічної безпеки Держави.

З другої половини 2023 року ми боротися за те, щоби цей актив почав працювати на благо держави. Підприємство зберігало свою інвестиційну привабливість так як має до 2036 року діючий спеціальний дозвіл на видобуток червоного граніту. Відтак, ми підняли на найвищий державницький рівень питання відновлення діяльності цього стратегічно-важливого для України активу.

Вдячна команді Центрального МТУ АРМА та всім, хто брав активну участь у забезпеченні Державних інтересів 🇺🇦

Олена Дума - голова АРМА

25 Oct, 07:59


🇺🇦 АРМА долучається до Радіодиктанту національної єдності!

Голова АРМА Олена Дума разом із керівниками інших державних органів бере участь у написанні Радіодиктанту в стінах НАДС. Це не лише можливість перевірити свої знання, а й символ національної єдності та гордості за рідну мову.

📚 Українська мова — це наша національна ідентичність. Вона об’єднує нас, незалежно від місця чи професії. Запрошуємо всіх українців долучитися до цієї важливої події та відчути дух єдності нашої нації!

Україна понад усе! 💙💛

➡️ Долучайтеся до Радіодиктанту за посиланням: https://www.youtube.com/live/Cvh5RuEW8sY?si=-NDiuAhsMriz_VIu

Олена Дума - голова АРМА

25 Oct, 07:02


Земля на мільярд: АРМА реалізовує земельні ділянки на Закарпатті

За поданням САП, Нацагентство вперше реалізовує 494 земельні ділянки, а також верхню та нижню станції гірськолижного витягу. 

Земельні ділянки розташовані в Закарпатській області на території Воловецької ОТГ Мукачівського району, Корецьківської ОТГ та Пилипецької ОТГ Хустського району, с. Гукливий та смт. Воловець. Загальна площа землі, яка виставляється АРМА до реалізації складає 460 га землі.

Раніше працівники АРМА оглянули цей актив. Організатор торгів провів його незалежну оцінку, за результатами якої землю було оцінено на загальну вартість 1 067 616 700 гривень.

В подальшому актив буде розбито на лоти та опубліковано організатором торгів ТОВ «Полонекс» на електронному майданчику Прозорро.Продажі. Всі бажаючі можуть взяти участь у конкурсі та позмагатися за можливість стати власником інвестиційно привабливої землі в Закарпатській області.

Після реалізації ці кошти підуть на спеціальний рахунок Збройних сил України для посилення обороноздатності нашої Країни. 

Тісна взаємодія між антикорупційними органами є ключовим у забезпечені справедливості. Дякую колегам із САП за співпрацю та спільний результат. Окрема подяка за плідну роботу нашому відділу реалізації Департаменту менеджменту АРМА 💪🏻

Олена Дума - голова АРМА

24 Oct, 15:29


🖼️ “Ведмедики у сосновому лісі" за 54 тисячі - мабуть, найбільш символічна картина з колекції. Схоже, навіть невідомий художник передбачав, що власник колекції колись піде до своїх російських "ведмедів" через сосновий ліс... Частину колекції Картин медведчука оцінено у майже 4 млн грн.

АРМА отримало незалежну  оцінку 136 картин державного зрадника віктора медведчука. Оцінку проводив переможець обраний Комісією з реалізації в арештованих активів - ПП "ТЕНДЕР ОНЛАЙН". Уся колекція була розділена на дві частини. 149 картин - мають  культурну цінність та є дороговартісними, а 136 картин оцінено в майже 4 млн грн. 

Серед найдорожчих робіт: 

• 392, 5 тис грн — композиція з човнами (автор невідомий)
• 374, 4 тис грн — Полудень у Криму (автор - Вітіковський Лев)
• 349 тис грн — Трійка (автор - Стойлов Костянтин)
• 284, 8 тис грн — Коні (автор невідомий)
• 170,1 тис грн — Акт або іспанка (автор - Сергій Резніченко)
• 170,1 тис грн — Натюрморт зі стільцем (автор - Сергій Резніченко)
• 175,8 тис грн — Дівчина з кавуном (автор - Сергій Резніченко)
• 107,3 тис грн — Гірський пейзаж (автор - Михайло Сапатюк) 
• 71,5 тис грн — Кримський аромат (автор - Муравська Наталія)
• 60,7 тис грн — Різдвяний день у Жденієві (Герц Юрій)
• 54, 2 тис грн — Ведмедики у сосновому лісі (автор невідомий)

Однією з найдешевших картин є Портрет Медведчука (автор - Гарбар М) за 5,2 тис грн.

Кожну картину з фото та відповідною  оцінкою згодом можна буде побачити на «Прозорро. Продажі». 

Цікаво, що портрет самого медведчука оцінено лише у 5,2 тисячі гривень - схоже, навіть експерти з оцінки мистецтва дали досить точну оцінку "цінності" цього персонажа для України. До речі, це дешевше за "Ведмедиків у сосновому лісі" майже в 10 разів - мабуть, ведмеді все ж таки симпатичніші 😉

За висновком експертів Національного художнього музею України, ці картини не мають культурної  та історичної цінності, відтак, можуть бути реалізовані на аукціоні.  
Плануємо кожну картину розбити на окремий лот. Очікуйте незабаром 136 оголошень на «Прозорро.Продажі», про що АРМА обовʼязково проінформує. 

Нагадаю, що експерти Національного художнього музею України оглянули всього 285 картин. З них - 149 картин визнано такими, які мають культурну та історичну цінність. Ці 149 картин мали бути передані до українських музеїв, але законопроєкт №11280-1 щодо особливостей управління культурними цінностями та іншими активами не набрав достатньої кількості голосів серед народних депутатів. Очікуємо найближчим часом реєстрацію нового законопроєкту, який дозволить зберегти нашу культурну спадщину, яка колись опинилася в руках злочинців та зрадників.

Олена Дума - голова АРМА

24 Oct, 12:10


Відбулась зустріч з представниками МЗС Польщі щодо розшуку активів підсанкційних осіб

Разом із Павлом Великоречаніним провела робочу зустріч з представниками Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Посольства Республіки Польща в Києві. 

Павло Великоречанін під час зустрічі пояснив польським колегам суть та проблематику українських законодавчих норм щодо кримінального та санкційного законодавства та надав інформацію щодо законодавчих ініціатив АРМА.

Керівники департаментів виявлення та розшуку активів розповіли про порядок взаємодії з Міністерством юстиції щодо виявлення та розшуку активів підсанкційних осіб як на території України, так і за кордоном. Зокрема, мова йшла про участь представників АРМА в операції “OSCAR” в рамках мережі EUROPOL, в якій беруть участь як Україна, так і Польща. Крім того, АРМА за запитами правоохоронних органів має можливості розшукувати активи по всьому світу. Наразі Нацагентство співпрацює з 88 країнами та 54 міжнародними інституціями в рамках розшуку та повернення активів. 

Під час зустрічі зазначила, що посилення взаємодії з міжнародними партнерами суттєво покращує ефективність роботи Агентства, що напряму впливає на посилення оборони України, оскільки гроші, які отримує в управління АРМА спрямовуються на купівлю військових облігацій.

Наголосила, що прецедентом виконання рішення з управління грошовими коштами за кордоном може стати приклад взаємодії саме з Польщею, оскільки наразі триває процес перерахування арештованих 5 млн доларів США на рахунок Агентства. Тож ми розраховуємо на взаємодопомогу польських колег для вирішення цього питання.

Представники МЗС Польщі цікавилися як побудовані в Україні санкційні механізми та з перших вуст почули, що потрібно змінити в Законі України «Про санкції». Це стало відлунням озвучених вчора в Брюсселі директором міжнародного Департаменту АРМА пропозицій про внесення змін до статті 545 КПК України.

Широкомасштабна війна змушує нас діяти відповідно до умов сьогодення і тільки за допомогою внесення змін щодо вдосконалення законодавства допоможе санкційному механізму запрацювати на повну.

Європейські партнери підтримали наші ініціативи та глибоко цікавилися як вдалося за рік дійти до прозорих конкурсів та тих показників, які ми маємо на сьогоднішній день. 

Олена Дума - голова АРМА

24 Oct, 10:35


🔥 АРМА продовжує шукати доброчесних професіоналів до своєї команди!

У понеділок ми оголосили про добір на вакантні посади в Нацагентстві. І вже маємо перші результати: за кілька днів HR управління АРМА отримало десятки резюме від досвідчених фахівців, які готові приєднатися до антикорупційної сфери України.

💼 Серед них — Руслана Чуприна, яка незабаром підсилить юридичний напрямок АРМА. 

Професійний шлях Руслани включає роботу в ключових судових інституціях України:

▪️ Вища кваліфікаційна комісія суддів
▪️ Вища рада правосуддя
▪️ Вищий адміністративний суд України 
▪️ Районні суди м. Києва

Такий досвід роботи в судовій системі — це саме той рівень експертизи, який зміцнить спроможність АРМА ефективно управляти арештованими активами та відстоювати інтереси держави. Вітаємо Руслану в команді! 🤝

А ми продовжуємо пошук фахівців за напрямками:

▪️ Управління активами (конкурси на Prozorro, відбір управителів)
▪️ Комунікації (райтинг, дизайн)
▪️ Ведення та наповнення Реєстру арештованих активів

Можливо, наступним експертом у команді станете саме ви? 

📩 Резюме надсилайте на [email protected] із зазначенням бажаного напрямку роботи.

Олена Дума - голова АРМА

24 Oct, 06:00


АРМА продовжує огляд резонансних активів медведчука. Майно держзрадника — на особистому контролі керівництва Нацагентства.

Грігол Катамадзе у Львові. Серед оглянутих активів: заводи Бетонбуд та Керамбуд. А також, інший арештований актив — готель "Турист". 

Огляд відбувається за координації Грігола Катамадзе та колективу Західного міжрегіонального територіального управління АРМА під прапорами України та Нацагентства 🇺🇦

11,056

subscribers

1,660

photos

93

videos