GPT-асистент для багатозадачних і тих, хто нічого не встигає
Стаття довга, але, можливо, змінить ваше життя, як змінила моє 🙂
Вже багато років використовую цю методику.Мені не пощастило так, як вам.Коли я з нею познайомилася, GPT ще не було. Була книга Девіда Аллена і Trello, де я збирала свої задачі.
Суть методики в тому, щоб жодна задача не залишалася у вашій голові. Тоді голова буде завжди "світлою".Натомість усі задачі сортуються за списками:
«Вхідні» (або "Inbox")
Абсолютно все, що приходить у голову, все, що відкладали "на потім", усе, що десь трапилося цікавого (корисні дописи, відео тощо).
«Задачі»
Усе, що має одну дію. Наприклад, "зробити лендінг для реклами курсу" не буде задачею, бо це треба розбити на багато кроків.Як варіант, можна зробити це задачею з to-do списком.
«Проєкти»
Кожен проєкт — це комплекс задач. Наприклад, "зробити лендінг для реклами курсу" якраз і буде проєктом. А в ньому зберігатимуться задачі (знайти платформу, оплатити домен тощо) і матеріали (наприклад, референси лендінгу).
«Контексти»
Це моє улюблене) І секрет моєї продуктивності і всевстигання (ну майже все). Контекст — це місце, обставини, стан або кількість часу, потрібна на виконання задачі.Контекстів може бути безліч:
"З телефона" (всі задачі, для яких достатньо телефона, а ви десь зависли в черзі).
"У місті" (всі задачі, які можна виконати, коли виберетесь у центр).
"Перед сном" (наприклад, давно відкладали якесь цікаве відео подивитись).
"Немає ресурсу" (дуже прості задачі, які можна робити під серіальчик, наприклад, пам'ять телефона почистити).
"Читати/дивитись"
Список, куди при розборі вашого Inbox потрапляють усі статті, ютуб-відео і так далі, які треба переглянути. Або інформація про якісь заходи, курси, з якою треба ознайомитись.
"На колись"
Списки ідей та проєктів, дій, на які наразі немає часу та ресурсу. Можна поставити по них нагадування, щоб колись згадати.
"Архіви, матеріали"
Все корисне, що треба зберегти. Відео, що ви переглянули, нотатки за ними. Корисні нейронки 🙂
Як усе це обробляти?
Коли отримали нову інформацію, задачу, ідею або відео від колеги — не відволікайтеся на це, просто відправте в Inbox.Розбирайте Inbox кілька разів на тиждень.
У мене вся система працює в Notion. Дуже зручно. Наприклад, коли я їду в таксі, я відкриваю список задач "У транспорті" і бачу задачі, які можу виконати на ходу. Наприклад, написати допис у Telegram за допомогою GPT 🙂
А ось асистент, який допоможе вам правильно сортувати по списках усе, що у вас в голові, за цією методикою:https://chatgpt.com/g/g-674dc5d1af2c8191b1e61de03646a99a-gtd-asistent
Якщо ви є членом нашого закритого AI-клубу, на платформі є ціле відео, як організувати справи за цією системою.
ШІ з Оленою Четиріною