Маркетингове бачення для SEO-спеціаліста та команд.. Маркетинговий майндсет.. Що в цих словах такого, що SEOшник який підходить під цей опис вже "може продати себе х2 дорожче"?
В 2020 році я почав будувати свій маленький на той час бізнес, і як СЕО маленької конторки мені доводилось розбиратись абсолютно в кожній деталі механізму, який щомісяця ставав більшим. І увесь бізнес можна поділити на 2 категорії: внутрішній і зовнішній (бачите паралель з SEO, де внутрішній = онпейдж, зовнішній = лінки?).
І звісно внутрішній це основа та фундамент, з якого все починається. АЛЕ, так чи інакше, в один день ви розумієте - "а невже я зробив ось цей фундамент, і далі потрібно просто отримувати трафік"? Так, цей день настає. Для деяких через роки, для деяких вже через пару місяців.
Що далі? Маркетинг. І тут вже команди починають наймати сеошників в штат, створювати бюджети тощо. Бізнес робить ставку на SEO, а сума цієї ставки = зарплата SEO-команди + бюджети на просування. І знаєте що в голові кожної людини яка купує SEO-послуги, навіть при тому що вона розуміється в цій сфері дуже сильно? - Людина не може бути впевнена КОЛИ це дасть окупність, і ЧИ ДАСТЬ це повну окупність взагалі.
На цьому етапі (особливо у стартапах, або маленьких компаніях, де лише формується SEO-відділ, починаючи з найму першого спеціаліста) - у сеошників є можливість зробити такі кроки, які допоможуть у професіональному плані просто неймовірно.
а) бути сеошником, з маркетингових підходом
б) світчитись в перспективі в комплексний маркетинг на посаду СМО.
Хто думає що пункт Б) нереальний - не погоджуюсь, тому що бачив десятки кейсів, де люди починаючи зі збирання семантики доходили до керування маркетинговими відділами з великим штатом фахівців SEO, PPC, SMM та інших напрямків.
Коли ви на етапі до реалізації пункту А) - подумайте про те, як вам покращити маркетинг, навіть з точки зору ваших обовʼязків. Пару конкретних прикладів:
1. Робите ТЗ на SEO-контент? На прикладі того з чим стикався на своєму власному проекті. 7 з 10 конкурентів роблять статті а не комерційні сторінки? Чи означає це що сеошник просто дасть ТЗ на блог статтю? Скоріш за все так. Але, якщо сеошник погляне глибше, і зрозуміє що ці результати йдуть за пріоритетним ключем, який і дасть гроші бізнесу - я б про це підняв тему для обговорення.
2. Робите SEO-контент для сайту? Подумайте НЕ лише про те, щоб цей контент залетів в ТОП завдяки вставці ключових слів, а зробіть більше. Щоб контент мав достатньо СТА блоків для конвертації трафіку в лідів. НЕ просто повторюйте за конкурентами, а шукайте те, що в одного конкурента дійсно є перевагою, і виключайте з плану те що в тому ж конкуренті є недоліком. Поставте себе на місце юзера, які можуть бути його дії поки він скролить цю сторінку? Що йому може не вистачати?
3. Робите аутріч на тематичного донорі? Подбайте не лише про дофолоу лінку, а й про те, шоб ЦА цього донору читала статтю, і спробувати конвертувати той внутрішній трафік хоча б в декілька потенційних лідів.
Коли бачу маркетинговий підхід у сеошників - для мене особисто це дає "пасивно +10 до карми" цієї людини. Я починаю бачити в ній дещо нове, той потенціал заради якого можна продовжувати розвивати людину.
Кожен керівник хоче креативних рішень. І кожен "адекватний" керівник з часом почне компенсовувати такі "майндсети" у вигляді підвищень по посаді та зарплатні. А спеціалісти від цього виграють завжди. Вони отримали ті практичні знання, просто роблячи свої задачі з елементом креативу та маркетинговим підходом)
*Пост дублюю зі свого лінкедіна - https://www.linkedin.com/in/yevhen-humeniuk/
Підпишись @NeedForSEO