Need for SEO @needforseo Channel on Telegram

Need for SEO

@needforseo


SEO, посилання, маркетинг та навколосеошна діяльність CEO @Jacksonguma та команди. Процеси в SEO-агенції, розвиток в індустрії та багато іншого.

Редактори:

@snufflly
@awakened_ftd

Лінкбілдинг під Бурж - needmylink.com
Бот з Індексації - @NeedmyLinkBot

Need for SEO (Ukrainian)

Надзвичайно важливою складовою успішного онлайн-бізнесу є правильна оптимізація для пошукових систем, або SEO. Якщо ви шукаєте цінну інформацію про SEO, посилання, маркетинг та навколосеошну діяльність, канал "Need for SEO" в Telegram - саме те, що вам потрібно. Цей канал створений CEO @Jacksonguma та його командою, які діляться своїм досвідом і знаннями з усіма зацікавленими.

У каналі ви знайдете інформацію про процеси в SEO-агенції, розвиток в індустрії та багато іншого, що допоможе вам підняти свій бізнес на новий рівень. Редактори каналу - @snufflly та @awakened_ftd, які також допоможуть вам з вирішенням будь-яких питань.

Крім того, у каналі представлені корисні ресурси, такі як лінкбілдинг під Бурж на needmylink.com, а також бот з Індексації - @NeedmyLinkBot. Приєднуйтесь до каналу "Need for SEO" в Telegram, щоб отримати доступ до важливої інформації та підтримки в галузі SEO та маркетингу!

Need for SEO

30 Dec, 12:22


Коли моніторю конкурентів серед агенцій SEO / маркетингу, то одразу йду в розділ посилань. На вихідних дивився агенції, які майже не мають органічного трафіку (до 100 на місяць).

Нагадую, це люди, які пропонують послуги SEO.

- 5 з 10 сайтів з поганою технічкою, у когось дублі морди, 404 помилки, і багато інших базових проблем.
- 9 з 10 сайтів з хаотичною семантикою, поганою оптимізацією сторінок, дуже слабким контентом (з точки зору SEO виключно, не говорю навіть про якість і інтент для юзера - там все ще гірше).

І найцікавіше ось в чому. Посилання.. 30% сайтів купують посилання. І я б зрозумів якщо беки видно, які проставлені нативно, або заради інших цілей агенції, але в посилальному профілі третини проаналізованих сайтів - просто десятки і сотні лінків з 056.ua і інших ПБН-подібних сайтів, лінки з котрих купують усі підрід.

Лінки, які ставились рік тому, два, три. А трафіку немає. Можливо "SEO-експертам", які впевненно продають свої SEO-послуги, варто для себе згадати порядок робіт?

1. Технічка + онпейдж
2. Лінки

Який сенс робити інакше, якщо в результаті все одно трафіку не отримали, і від сеошки нуль сенсу? Типу спочатку були бюджети, а потім забили? Або десь почули що лінкбілдинг - це ключ в ТОП?) Ну не ті ж, хто продають це😂

Need for SEO

27 Dec, 17:43


Хотілось би підвести підсумки року, але якщо писав би - то це було б 10+ постів. НЕ скільки про сеошку, як про бізнес. Про напрямки. Про результати. Та анонси реально цікавих планів на 2025 рік. Контент почав писати системно. Більше авторського. Тож все це буде, але не зараз)

Але, основну страву приготував вже на січень місяць. Обіцяю, буде дійсно круто 👌

А поки, тих в кого вже починаються святкові вихідні - проводжаємо на заслужений відпочинок) Пані та панове сеошники, підприємці, та усі причетні до спільної ніші - ви круті, не зупиняйтесь. Гарного відпочинку❤️

P.S. Команда NeedMyLink передає вітання з новорічного івенту🔥

Need for SEO

19 Dec, 17:00


Нестандартний метод пошуку релевантних донорів для лінкбілдингу.

Хто з вас коли-небудь використовував платформи на кшталт Flippa чи Empire Flippers для SEO? Зазвичай ми всі там розглядаємо сайти як інвестицію, але є крута ідея, як використовувати ці сервіси для пошуку донорів для лінкбілдингу.

📌 Що потрібно зробити?

Перейдіть на Flippa, Empire Flippers або подібні платформи продажу сайтів.
Знайдіть вашу нішу — важливо звузити пошук до тематично схожих ресурсів.
Відфільтруйте сайти, які є e-commerce або іншими релевантними бізнесами.
Обмежте вік сайту до <2 років. Молоді сайти частіше потребують посилань або партнерств для зростання.
Скопіюйте URL-адреси сайтів, які вам сподобалися, і додатково оцініть їхній потенціал.
Відберіть ті, що, на вашу думку, мають адекватний трафік.

Сайти, які продаються, зазвичай потребують додаткового просування, або їхні власники відкриті до співпраці. Це — шанс домовитися про вигідний бартер, партнерство чи навіть розміщення посилань.

Такі бази дають не лише релевантних донорів, але й відкривають нові можливості для нетворкінгу.

"Треба дивитись видачу", але в даному випадку — маркетплейс сайтів 😉

Need for SEO

18 Dec, 17:06


Розуміння інтенту запитів в SEO - показник рівню спеціаліста.
Улюблена фраза сеошника: "Треба дивитись видачу" 👌

Ось так просто. Не скажу що це "непопулярна думка, як мені наставили какашок вище, але.. Чим подобається або скоріше НЕ подобається сеошка, так це інтентами запитів, в яких так легко помилитись.

Коли сеошник збирає семантику, і робить структуру, то я був свідком як багато помилок були відносно інтентів. Я це бачив десятками випадків коли просувають мої сайти, бачив це у клієнтських сайтах. Регулярно бачу це коли моніторю видачу. Але так само бачив, як все робилось ідеально, і кожен інтент опрацьовувся окремо, і проводився дійсно крутий аналіз, навіть там де це неочевидно.

Навіть ТОП-спец не зможе одразу сказати який інтент запиту, не ознайомившись з видачею. Наприклад:

- "перевод текста"
- "перевод текстов"

Не занурюючись у видачу, хто одразу може сказати чи однаковий інтент?




Перший - юзер шукає перекладач. Він не шукає послугу. Вся видача в перекладачах, від Deepl, до гугл транслейт.

Другий - зачасту юзер шукає роботу у сфері перекладів текстів.


Така банальна штука. Але, ну чесно, як багато це може сказати про сеошника.

Need for SEO

17 Dec, 19:40


Рубрика «Скажи свою непопулярну думку і біжи».
Суть: висловлюю щось, з чим багато хто не погодиться, але)

"Автопрогони Tier-2 лінків - НЕ працюють. Ні в низькоконкуретних нішах, ні для нових, ні для старих сайтів. Ніяк. ЖОДНЕ ваше посилання краще від цього не стане".

Погоджуєтесь - 👍
НЕ погоджуєтесь - 💩

Need for SEO

16 Dec, 09:00


🔥 Відкрий усі секрети лінкбілдингу з Ігорем Рудником

Готуйтеся до неймовірної події від Collaborator — Link Building соло стрім з відомим експертом

Приєднуйтеся за посиланням

Коли: 20 грудня о 13:00
Формат: запитання-відповідь
Бонус: автор найкращого запитання отримає новенькі Apple AirPods

✏️ Залишайте свої запитання під постами-анонсами у соціальних мережах Ігоря Рудника вже зараз

Не пропустіть цю унікальну можливість здобути нові знання та виграти крутий подарунок! До зустрічі😉

Need for SEO

09 Dec, 13:19


Ahrefs додав інтеграцію з веб-аналітикою.

Норм, зручно. Подивимось як звикатимемо)

Need for SEO

04 Dec, 08:01


🌟 Новий вебінар від Collaborator

Тема: «AI в контенті – загроза чи унікальна можливість для SEO-фахівців»

Коли: 10 грудня
Час початку: 10:00

Спікерка:
Анастасія Крижановська – Founder, CEO Content-KIT. com

Теми обговорення:
- Як ChatGPT змінив реальність, зокрема в створенні SEO-контенту
- Тривожні міфи і упередження про штучний інтелект
- Коли міфи стають правдою, або як не треба робити
- Які можливості приховує розумне використання ШІ
- Чи можна обійтися без авторів і повністю передати контент роботам
- Як взяти найкраще і уникнути ризиків: конкретні інструменти і підходи для створення супер-якісного SEO-контенту разом з ШІ

Після виступу – QA-сесія!

Івент безкоштовний, потрібна лише реєстрація

Не пропустіть шанс отримати цінні знання та корисні поради! Буде цікаво та пізнавально 😉

Need for SEO

03 Dec, 12:05


Як вейбмайстер відноситься до угод з аутрічерами: Агенція VS соло-аутрічер. Або наскільки важливі побудовані відносини з вебами.

В 2020 році пробував самостійно робити перші виходи на перемовини з вебмайстрами. Тоді ще було реально розміщувати безкоштовні гест пости, або за копійки - ех, класний час був. І на той момент не було такого бренду як Нідмайлінк, та все робилось від звичайної пошти та точково лише по десяткам вебмайстрів.

Я тоді робив лінки власноруч так як хотів набити навички в цьому на максимум, та працював з одним сірим проєктом. З точки зору вебмайстра це виглядало так, наче я представляю АБО:

- лінкбілдера інхаус компанії для якої роблю лінки
- сеошника інхаус компанії
- фрілансера

Тобто СОЛО-фахівець, який вперше постукав до вебмайстрів на пошту. На той момент вдалось розмістити на протязі декількох місяців десь 100 лінків. Усі майданчики пропрацьовувались вперше, наголошую = ресерч під ключ буквально робився. Я ще тоді думав: "От лафа а не послуга для продажу, краще крауду точно буде, бо швидше і грошей більше".

Через 9 місяців пише клієнт: "Жека, йо*аний врот, знесли 20 лінків зі 100" (або статтю видалили, або лінку, або нофолоу). Усі веби - різні люди. Жодних сіток НЕ БУЛО. Я в шоці, адже гарантію 1 рік обіцяв клієнту. Тепер вирішувати питання треба, або ж робити рефунд за кожне розміщення (приблизно по 150 баксів). Пейпал гарантія працює лише пів року, тож це ніяк не допомогло б.

І думка вже про те, що аутріч це гємор) Як мінімум на початкових етапах роботи. Потім зрозумів істину. Аутріч це гемор, коли НЕ побудована довіра або бренд. І ось чому.

Написали 20-ти вебам, просимо повернути лінки як було. Повернуло лише 5. Інші або відморозились, або назвали липові причини (продаж сайту, апдейт гугла, політика сайту і тд). Прийшлось повернути клієнту 15х150 = $2250. Більше з тими вебами працювати я НЕ хотів, і взагалі з сірухою також, бо це був удар, який весь прибуток звів до нуля буквально.

Через час, коли Нідмайлінк вже заявив про себе як лінкбілдинг бренд, почали зʼявлятись нові клієнти сірі на аутріч, та дав таску аутрічерам пройтись по тій старій базі вебів, і спробувати вже від імені агенції, з акцентом на довгострокові бенефіти вийти на вебів, адже ті донори були дійсно непогані.

1. Вдалось вибити круту знижку через обʼєм замовлень.
2. Донесли вебу що будь-яка "тупа дія" з його боку = припиняємо роботу і подальші замовлення.
3. Підійшли до питання максимально професійно, показуючи розмір компанії, силу бренду, і стиль спілкування.

Ми розмістились для багатьох клієнтів в подальшому на 18 з 20 тих вебів, що видаляли лінки тому, хто прийшов до них як СОЛО-фахівець. Абсолютно ЖОДЕН з них не видаляв лінки на протязі останніх двох років з моменту початку співпраці.

Деякі власники сайтів завжди не проти на*бати сеошників або лінкбілдерів. Але перед цим вони тверезо оцінюють, наскільки це того варте. Приблизно це звучить так:

- Чи можна видалити лінку, яку купув якийсь чувак майже рік тому, і жодного разу не замовляв більше (при умові що пейпал не допоможе)? - Так, нічого не втрачаю майже. Лише сайт від додаткової лінки почищу.
- Чи можна видалити будь-яку лінку представника компанії що замовляє в рік десятки розміщень, і приносить $5000 річного прибутку, і ці обʼєми ростуть + є довіра між вами? - В жодному разі.

Think about it.

Need for SEO

26 Nov, 12:50


Історія про те, як змінювався Reddit і наше відношення до нього відповідно. Від звичайного крауд-майданчика, до маркетингового інструменту

Вся наша робота з Reddit раніше була пов’язана зі звичайним лінкбілдингом. Ще в ті часи, коли індекс на ньому був відкритий, і посилання все ще було в коді, це була просто золота жила для крауд-посилань. Ресурс трастовий, з величезним трафіком і рейтингом, ще й нішевий, відповідно до сабредітів, ну що може бути кращим?

Для клієнтських проектів брали плату як за звичайний майданчик, не замислюючись над цінністю таких розміщень. До речі в придачу до цього, модератори посилання майже не терли, якщо полазити по архівам, то можна і досі знайти посилання які ми залишали)

Пізніше, коли Reddit закрив індекс, ми перестали брати його в роботу, так як сенсу від нього 0 для крауду. Але я почав копати глибше, аналізував як інші компанії просуваються на цій платформі і що отримують від цього. Нативний маркетинг, розміщення у трастових вітках, створення власного сабредіту, тощо.... Банально залишити згадку про компанію в обговоренні, де трафік в місяць 1к+ юзерів стабільно - несе цінність на перспективу. Але головне правило тут не просто спамити, а робити натурально і приносити якусь цінність. Головна помилка новачків на реддіт - пряма реклама, за таке дуже легко отримати бан. Також варто враховувати окремі сабреддіти - те, що працює в одному, може викликати негатив у іншому.

Reddit - це екосистема зі своїми термінами і правилами. Для того щоб просувати свій бренд, мало буде просто хорошого прокачаного акаунта і вміння написати гідний коментар. Це вже далеко не лінкбілдинг, це ціла система маркетингу.

Схожа стратегія також може бути присутня на Quora, теж гарна трафікова платформа для маркетингу, хоча раніше теж слугувала як майданчик для крауду. Але все ж Reddit надає можливість глибше інтегруватися. Він більше дискусійний ніж Quora, що допомагає залучати більше трафіку.

Але це лише маленька краплинка в морі серед усіх стратегій і можливостей використання Reddit для просування свого бренду, послуг і т.д. Це вже залишиться темою на окремий пост.

Наразі ми тестуємо декілька стратегій просувань, поки лише в рамках компанії, але якщо будуть результати, то зробимо з цього окрему послугу.

Need for SEO

19 Nov, 13:08


🔥 Чорна п'ятниця вже тут 🔥

Ми підготували щось особливе для вас:

-10% на абсолютно всі послуги SEO!

Це чудова можливість вивести свій сайт на новий рівень, збільшити трафік і прибутки, витративши менше. Від розробки стратегії до якісних лінків та аудиту — будь-яка послуга тепер доступна зі знижкою!

Акція діє обмежений час! Поспішайте, щоб не проґавити шанс, переходьте за посиланням і отримайте професійне SEO за вигідною ціною👇

Black Friday

Need for SEO

11 Nov, 15:50


Півтора роки тому писав про крипто-нішу, і куди воно планувало рухатись.

Поки вже активно прокидаються зі сплячки 20-річні гуру-трейдери, і продають свої успішні курси в Інстаграмі - що там по SEO?

Памʼятаю як в 23 році вели декількох крупних клієнтів в крипті на аутрічі, щомісячно шукали донори. Ми підготувались до зростання крипто-ринку як змогли - більше 500 майданчиків за конекту налагоджено з крипто та суміжними нішами. Тож готові комусь зі старту дати круті напрацювання.

+ Окремо пронюхували паразитку в крипті через лінк інсерти, оцінив динаміку підвищення цін за останній квартал - вебмайстри не сидять на місці, і приблизне зростання на 50% в ТОП-статтях тому підтвердження.

І найбільше що запамʼяталось зі спілкування з однією людиною, яка сеошить крипто-проект, наскільки впевненно вона казала що біток буде 200К+ через 2 роки.

Висновки:

1. База під аутріч крипто-проектів є.
2. Копірайтер під крипту є.
3. Біткоїн НЕ проданий в 23-у році - все ще лежить на гаманці.

А що у вас, шановні колеги?

Need for SEO

01 Nov, 08:21


Нова ера SEO - велкам СhatGPT. Ну, спробуємо дати декілька відповідей на головні питання:

- що зміниться у світі SEO?
- якої буде сеошка під СhatGPT?
- наскільки прийдеться адаптуватись бізнесу та сеошникам?

Всі звикли просувати сайти по-своєму (але за зрозумілими алгоритмами), а тут після тони апдейтів гугла ще й оце. З одного боку багато людей зараз приємно здивовані, але впевнений що є ті, які НЕ хочуть змін, адже не хочуть адаптувати бізнес-моделі в широкому сенсі.

Сьогодні з самого ранку чатгпт мав дуже змістовну бесіду з кожаним мішком мною, та отримав потік інформації, який нижче і зафіксуємо. В першу чергу про відмінності (на основі спілкування з чатгпт, але усі пункти мають сенс).

1. Контент

ChatGPT: генерує відповіді на основі аналізу великого обсягу текстових даних. Контент має бути зрозумілим і прозорим. В цьому факті бачу те, що важливість прямого використання ключів, іграми з переспамом - не дасть користі. Імхо, чат кидатиме ваш сайт в ТОП, при наявності зрозумілого сенсу контенту, навіть якщо там немає прямих входжень.

2. Технічна оптимізація

Хоча технічні аспекти є важливими, акцент зміщується на доступність і структурованість контенту, що полегшує його обробку моделлю. Структура сайту, навігація стануть ще зрозумілішими.

3. Посилання

"Модель враховує авторитетність джерел під час формування відповідей. Тому публікація на авторитетних сайтах і наявність згадок в авторитетних джерелах - ключ" - (с) ЧатГпт. Розшифрую тут. Лінки працюватимуть, але можливий пріоритет надаватимуть тим хто робить менше лінків але більшої якості. Теоретично одна згадка на ТОП ресурсі, може зробити усю справу (лише теоретично).

Імхо, бачу в подальшому більшу цінність аутріча над ПБН в сірих нішах (адже АІ розумітиме для чого ці сайти створені, і не ставитиме їм тег "якісних"). Ломи - вмруть (адже чат розумітиме краще ніж гугл де вони ставляться). В цьому пункті дуже сильно сірі ніші будуть шукати нові варіанти, якшо ж зрозуміють що ПБН та старі добрі сірі методи стануть гірше.

Але і в аутрічі думаю зміниться багато що, адже АІ може відслідковувати більш ретельно як часто продають там лінки (але це вже історія до наступного поста).

4. Оновлення контенту.

Стане ще важливішим. Треба оновлювати контент буде ще частіше, бо чат хоче надавати не просто кращу, а й найсвіжішу інформацію. Тут думаю хто зрозуміє це - швидко зробить авто-оновлення дати)

Сподіваюсь було корисно. Що думаєте про такі зміни?
Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

30 Oct, 09:10


Провів невеличке дослідження щодо аналізу ключових слів в ChatGPT, та використання чату (моделі o-1 preview) для оцінки частоти кейвордів. СhatGPT VS Ahrefs.

Якщо б чат вмів давати хоча б наближені до реальності дані - я думаю, купа маркетологів та сеошників переглянули своє використання того ж ахрефсу. Але, багато хто вже пробував залучити чат до процесів збору семантики, аналізу ключових слів та інших аналітичних даних повʼязаних з ключами.

Ідея полягала в тому щоб оцінити як чат конкретно може прогнозувати кількість пошукових запитів - саме ПРОГНОЗУВАТИ, і зробити порівняння з тим же ахрефсом.

Можливо цей пост допоможе двом категоріям людей:

а) ті хто експерементує та шукає "універсальний швидкий метод" для пошуку ключів та їх частотки
б) ті, хто просто хоче замість сплати $250 ахрефсу платити $20 чату

Висновок все той самий - чат НЕ може давати реальні дані (невже хтось здивований?). На прикладі кейвордів для трьох ніш чат в середньому давав Volume в 2-3 рази більшу за ахрефс.

По-друге, чат не дуже любить розбивати ключі на НЧ, СЧ. В нього частотка +- на одному рівні (300-600, там де обʼєктивно є ультра-НЧ з частотою 10-50).

Це НЕ залежить від мови або ГЕО. Чат не може аналізувати звідки юзер шукає, і віднести до правильного ГЕО. Ідентично все це можна віднести до будь-якої ніші.

АЛЕ, намагався зрозуміти чому дає саме такі цифри, і була ідея в тому що він рахує з врахуванням частоти запитів саме до чату, і підвищує частотку там, де його модель про це питають. Але коли побачив по інфо-запитам частоту ідентичну з комерцією - одразу теорія відпала.

Поки (сподіваюсь що пʼята модель чату буде в цьому питанні вже більш актуальна) - збір даних через чат не має сенсу в розрізі аналізу чи сбору ключових слів. Не витрачайте ваш чат.

Need for SEO

28 Oct, 07:59


96% сайтів у топ-10 Google мають понад 1000 посилань з унікальних доменів

Лише 0,3% веб-сайтів, які входять до топ-10, мали менше 100 зворотних посилань, і жоден не мав 50 посилань або менше, пише internetmarketingninjas

Прикол в тому, що Google заявляє, що посилання більше не є одним із трьох найкращих показників рейтингу, і їм потрібно дуже мало посилань для рейтингу сторінок.

В середньому 164 унікальні доменні зворотні посилання здаються "мінімально необхідними для потрапляння в топ-10" для локальних пошукових запитів, для найнижчих 10 сайтів.

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

22 Oct, 07:29


Іноді так задовбує довго чекати поки результати зміни сайтів набудуть чинності, але що з цим поробиш?

Взагалі тут ще дивлячись який саме аспект

- Технічні зміни та виправлення 1-2 тижні

- Зміни в контенті 2-4 тижні

- Лінки від 2 місяців до 6 місяців

- Структурні зміни на сайті 1-3 місяці

Загалом, видимі результати від SEO-змін можна спостерігати в середньому через 3-6 місяців.

Це суто по моїм спостереженням, як у вас з цим?

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

18 Oct, 09:29


Які галузі витрачають найбільше на SEO? Зрозуміло, що на першому місці стоїть гемблінг, адалт і подібне. А окрім цього?

Чи вважаєте ви, що бізнеси в сфері e-commerce зараз все більше інвестують у SEO?

E-com зазвичай витрачають багато на PPC, але останнім часом здається, що Google також просуває e-com сайти в органічному пошуку, що виглядає трохи нелогічно. Маю на увазі, було б більш вигідно знижувати їхні позиції, щоб вони платили за рекламу.

Думки?

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

16 Oct, 09:35


Наскільки ж легко можна розкрутити B2C офлайн-бізнес в Україні з бекграундом сильного SEOшника або підприємця в B2B..

Як казав класик - дивимось Ахрефс як телевізор. І це чомусь не набридає совсім. В нас досить рідко є клієнти, які просувають українські офлайн бізнеси - будь то на лінки, копірайт або ж сеошку (лише 2-3% від усіх). І клієнтське SEO на таких проєктах це те, де власники (за статистикою) будуть вимагати якнайбільше, а платити якнайменше. І дуже часто в цих нішах власники самостійно ведуть повний контроль SEO-робіт, та стараються розібратись у всьому і самостійно, щоб НЕ ДАЙ БОЖЕ не переплатити зайві $100. Комусь знайомо?)

Будь-який продаж товарів (меблі, матеріали для дому, посуд), будь-які послуги (стоматолог, клілинг, каршеринг).

Але дивлюсь на все це з бізнес-точки зору. Сеошка допомогає в принципі зрозуміти в якій ніші можна будувати щось, і при тому ОДРАЗУ розуміти на який обʼєм клієнтів можна розраховувати. І коли людина з досвідом в SEO і бюджетами спробує зайти в нову офлайн-нішу - вона досягне успіху в результаті.

Якщо навіть конкуренція в таких нішах з точки зору досвідченого офлайн-бізнесмену виглядає по одному, то сеошник бачить іншу картину.

Офлайн бізнес має бути зазделегідь можливим для масштабування. І наприклад локальний сервіс клінінга у Запоріжжі міг почати позиціювати себе як мережа, і одразу робити сайт з підпапками міст України, починаючи з найбільших по порядку, і охоплювати нові регіони. Тому що який сенс сидіти на місці, маючи конкретний потенціал і впевненність в успіху? (Впевненність, адже це не гембла, де за ТОП воюєш). Зробили круту структуру сайту, контент. ВСЕ. Навіть лінки не треба тоннами купляти (приклад стоматології в Дніпрі).

В таких реаліях дуже цікавим виглядає варіант партнерства на старті, де сеошник може стати частиною механізму, і забезпечити потік лідів. І його роль (+ контроль над сайтом) роблять його повноцінним власником бізнесу.

Додаєте до цього реферальну програму + програму лояльності для клієнтів, і ВСЕ. Бізнес працюватиме і масштабуватиметься неспинно абсолютно. Старі клієнти повертаються. Нові приходять через SEO.

Або ж.. власники укр. офлайн бізнесу - не бійтесь інвестувати в SEO туди, де вам дадуть розуміння куди і як можна масштабуватись. Якщо сеошники бачать і дають бізнес-поради - вони зможуть дати результат, який окупить ваші витрати в рази. БО просувати таке - це дуже легко і ефективно.

Need for SEO

14 Oct, 06:31


Наглядний приклад сучасних реалій в епоху ШІ

Був у когось схожий абсурд?)

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

30 Sep, 07:22


Маркетингове бачення для SEO-спеціаліста та команд.. Маркетинговий майндсет.. Що в цих словах такого, що SEOшник який підходить під цей опис вже "може продати себе х2 дорожче"?

В 2020 році я почав будувати свій маленький на той час бізнес, і як СЕО маленької конторки мені доводилось розбиратись абсолютно в кожній деталі механізму, який щомісяця ставав більшим. І увесь бізнес можна поділити на 2 категорії: внутрішній і зовнішній (бачите паралель з SEO, де внутрішній = онпейдж, зовнішній = лінки?).

І звісно внутрішній це основа та фундамент, з якого все починається. АЛЕ, так чи інакше, в один день ви розумієте - "а невже я зробив ось цей фундамент, і далі потрібно просто отримувати трафік"? Так, цей день настає. Для деяких через роки, для деяких вже через пару місяців.

Що далі? Маркетинг. І тут вже команди починають наймати сеошників в штат, створювати бюджети тощо. Бізнес робить ставку на SEO, а сума цієї ставки = зарплата SEO-команди + бюджети на просування. І знаєте що в голові кожної людини яка купує SEO-послуги, навіть при тому що вона розуміється в цій сфері дуже сильно? - Людина не може бути впевнена КОЛИ це дасть окупність, і ЧИ ДАСТЬ це повну окупність взагалі.

На цьому етапі (особливо у стартапах, або маленьких компаніях, де лише формується SEO-відділ, починаючи з найму першого спеціаліста) - у сеошників є можливість зробити такі кроки, які допоможуть у професіональному плані просто неймовірно.

а) бути сеошником, з маркетингових підходом
б) світчитись в перспективі в комплексний маркетинг на посаду СМО.

Хто думає що пункт Б) нереальний - не погоджуюсь, тому що бачив десятки кейсів, де люди починаючи зі збирання семантики доходили до керування маркетинговими відділами з великим штатом фахівців SEO, PPC, SMM та інших напрямків.

Коли ви на етапі до реалізації пункту А) - подумайте про те, як вам покращити маркетинг, навіть з точки зору ваших обовʼязків. Пару конкретних прикладів:

1. Робите ТЗ на SEO-контент? На прикладі того з чим стикався на своєму власному проекті. 7 з 10 конкурентів роблять статті а не комерційні сторінки? Чи означає це що сеошник просто дасть ТЗ на блог статтю? Скоріш за все так. Але, якщо сеошник погляне глибше, і зрозуміє що ці результати йдуть за пріоритетним ключем, який і дасть гроші бізнесу - я б про це підняв тему для обговорення.

2. Робите SEO-контент для сайту? Подумайте НЕ лише про те, щоб цей контент залетів в ТОП завдяки вставці ключових слів, а зробіть більше. Щоб контент мав достатньо СТА блоків для конвертації трафіку в лідів. НЕ просто повторюйте за конкурентами, а шукайте те, що в одного конкурента дійсно є перевагою, і виключайте з плану те що в тому ж конкуренті є недоліком. Поставте себе на місце юзера, які можуть бути його дії поки він скролить цю сторінку? Що йому може не вистачати?

3. Робите аутріч на тематичного донорі? Подбайте не лише про дофолоу лінку, а й про те, шоб ЦА цього донору читала статтю, і спробувати конвертувати той внутрішній трафік хоча б в декілька потенційних лідів.

Коли бачу маркетинговий підхід у сеошників - для мене особисто це дає "пасивно +10 до карми" цієї людини. Я починаю бачити в ній дещо нове, той потенціал заради якого можна продовжувати розвивати людину.
Кожен керівник хоче креативних рішень. І кожен "адекватний" керівник з часом почне компенсовувати такі "майндсети" у вигляді підвищень по посаді та зарплатні. А спеціалісти від цього виграють завжди. Вони отримали ті практичні знання, просто роблячи свої задачі з елементом креативу та маркетинговим підходом)

*Пост дублюю зі свого лінкедіна - https://www.linkedin.com/in/yevhen-humeniuk/

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

27 Sep, 11:20


🔥SEO-конференція Collaborator 11 жовтня о 9:00

Не проґавте нагоду здобути нові знання та навчатись у кращих з кращих

У програмі:
• 7 доповідей топових спікерів
• SEO-просмажка сайтів від Дмитра Бондаря у real-time
• Q&A-сесія з можливістю отримати відповідь від Віктора Карпенка
• лише актуальні теми, практичні знання та реальні кейси
• збір донатів на ЗСУ
• розіграш подарунків від спонсорів і партнерів конференції

🦔Цієї осені говоримо про просування Worldwide

Приєднуйтесь, це безкоштовно за попередньою реєстрацією

Буде круто😎

Need for SEO

27 Sep, 08:04


Чи пам'ятаєте ви, яким був Google Translate?)

Трохи історії

До 2016 року Google Translate використовував статистичний машинний переклад, який ґрунтувався на дослівному перекладі і часто давав неточні результати для складних речень. У 2016 році Google представила GNMT, нову платформу для Google Translate, в якій використовується нейронний машинний переклад. Що в принципі дозволило трохи краще перекладати, але все одно нормальну роботу я стала помічати відносно недавно. Бо раніше коли перекладаєш сторінку то був один набір слів)

Десь читала, що Google Translate може досягати високих показників точності для популярних мов, як-от іспанська, які часто перевищують 90%. Але щось мало віриться.

Якщо у вас збереглися приклади тупорилих перекладів з того часу, то буду рада почитати

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

26 Sep, 16:00


❗️Перенесли стрім на 19:00, тому що о 18 годині я заснув, соррі(

Підклюйчайтесь! На протязі стріма буде декілька цікавих бонусів

LIVE
https://t.me/vsesvit_ai_main?livestream

P.S. Посилання на бонус в 10 000 слів на тест - в коментарях!

Need for SEO

24 Sep, 12:17


Нещодавно спробували в нашому копірайт відділі юзати новий сервіс генерації АІ (vsesvit.ai - можливо чули). Потім мені запропонували провести спільний стрім з co-founder щодо використання їх сервісу, тож кому цікава тема генерації SEO-контента - запрошую на стрім в цей четверг 26.09 о 18:00.

Посилання на стрім залишу перед початком стріму (буде ще один анонс).
Для мене (на відміну від моєї команди) це також буде перше використання, тому буду у ролі нового юзера та зможу в лайв-режимі протестувати те що цікаво, і дати фідбек.

Need for SEO

20 Sep, 07:58


Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

19 Sep, 17:31


Вже завтра Boost360° SEO Edition — онлайн-конференція для SEO-фахівців

📅 Коли: 20 вересня, онлайн

Boost360° SEO Edition — це:

▪️ доповіді від топових SEO-спеціалістів
▪️ просмажка реальних сайтів у прямому ефірі
▪️ панельна дискусія про останні апдейти, тенденції та майбутнє галузі

Окрім знайомих форматів експерти з SEO «просмажать» 12 сайтів, нададуть чесний фідбек та допоможуть вивести бізнес на новий рівень.

🔥 «Просмажувати» сайти будуть:

▪️ Дмитро Бондар, CEO та співзасновник у Boosta
▪️ Віктор Карпенко, CEO та співзасновник SeoProfy
▪️ Євген Бондар, CEO одного з проєктів Boosta


💸 Вхід за донат від 200 грн

100% зібраних коштів будуть передані на благодійність – разом з🛡БО «Реактивна пошта» збираємо на детектори ворожих дронів.

Реєструйся на конференцію вже зараз: https://boost360conf.com/

Need for SEO

19 Sep, 08:02


Підніму дуже актуальну тему щодо Google Indexing API, але в розрізі того, на що це могло дуже сильно вплинути - індексатори.

Нагадую щодо оновлення Indexing API*

- Усі запити через API індексації перевіряються на спам.
- Спроби зловживання API призводять до анулювання доступу.
- Приклади зловживань: використання кількох акаунтів, перевищення квот.

Яким індексатором користуєтесь?
Чи перевіряли ефективність індексації після 12.09, як змінилось?


Бачу як дуже багато індексаторів які використовували АПІ як частину свого методу - накрились (в принципі як часто буває з методами масового індексу). Тому, хотілось би поставити таке обговорення, думаю багатьом буде дуже актуально.

Need for SEO

17 Sep, 10:19


Почав сеошити в 11 років, поки піздюки по гаражам бігали (according to whitehatconf website)*

А якщо серйозно - через 15 хвилин моя доповідь "Прибуток через LinkedIn: практичний кейс для українських SEO-спеціалістів". Буде цікаво👌

Need for SEO

17 Sep, 06:54


БУМ!
WhiteHatConf #5 вже в прямому ефірі!


Підключайся щоб послухати бадьору музику та прокинутися)

Починаємо за 15 хвилин.

https://www.youtube.com/watch?v=I2Eil-vr2N4&ab_channel=WhiteHatLinks

Мій виступ о 13:30*

Need for SEO

12 Sep, 20:18


OpenAI видає топове оновлення. Згідно інформації - нова модель о1 працює краще за gpt4,5 в декілька разів

https://amp.hvylya.net/news/299370-o1-openai-predstavila-novuyu-seriyu-modeley-ii-o1-dlya-resheniya-slozhnyh-zadach

Починаємо тестувати. Скоро видам перші результати тестів🤝

Підпишись @needforseo

Need for SEO

12 Sep, 09:47


60% запитів у Google завершуються без кліку... Здається, що якщо ніхто не клікає, то чи варто взагалі вкладатися в SEO?

З першого погляду страшно, але якщо розібратися глибше, то вже не так і страшно, як здавалося, особливо для B2B. Люди шукають в Google щодня трильйони разів. Але більшість цих запитів – це широкі, новинні або просто запитання на кшталт "девіантність це". Наприклад, топові запити у 2023 році – це "Titanic submarine", "Barbie movie" і ще купа подібного.

Високий обсяг, нульовий намір, і на виході — нульова кількість кліків. Тому не дивно, що 60% запитів завершуються без кліку – вони просто не потребують додаткової інформації.

А тепер про B2B. B2B покупці люблять читати контент від експертів, і їм треба багато деталей. Тому для вас SEO ще як актуальне.

Тож коли створюєте свою контентну стратегію, подумайте:

Це ключове слово дійсно важливе для вашої аудиторії?
Люди шукають швидку відповідь чи готові вчитуватися в деталі?
Навіть якщо ви в топ-3, чи буде CTR достатньо високим, щоб принести користь?
І якщо буде, чи ці люди насправді стануть вашими лідами?

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

12 Sep, 07:34


Хто дивився - пишіть кількість індусів хто скільки нарахував

Питання по доповіді можете також писати нижче - буду давати відповіді ⬇️

Need for SEO

12 Sep, 06:50


🔺Через 10 хвилин розпочинається SEO-конференція.
Перша доповідь - від мене, чекатиму)

Лінк на трансляцію: https://www.youtube.com/watch?v=jQso0H8DRMI&ab_channel=Gutako