Need for SEO @needforseo Channel on Telegram

Need for SEO

@needforseo


SEO, посилання, маркетинг та навколосеошна діяльність CEO @Jacksonguma та команди. Процеси в SEO-агенції, розвиток в індустрії та багато іншого.

Редактори:

@snufflly
@awakened_ftd

Лінкбілдинг під Бурж - needmylink.com
Бот з Індексації - @NeedmyLinkBot

Need for SEO (Ukrainian)

Надзвичайно важливою складовою успішного онлайн-бізнесу є правильна оптимізація для пошукових систем, або SEO. Якщо ви шукаєте цінну інформацію про SEO, посилання, маркетинг та навколосеошну діяльність, канал "Need for SEO" в Telegram - саме те, що вам потрібно. Цей канал створений CEO @Jacksonguma та його командою, які діляться своїм досвідом і знаннями з усіма зацікавленими.

У каналі ви знайдете інформацію про процеси в SEO-агенції, розвиток в індустрії та багато іншого, що допоможе вам підняти свій бізнес на новий рівень. Редактори каналу - @snufflly та @awakened_ftd, які також допоможуть вам з вирішенням будь-яких питань.

Крім того, у каналі представлені корисні ресурси, такі як лінкбілдинг під Бурж на needmylink.com, а також бот з Індексації - @NeedmyLinkBot. Приєднуйтесь до каналу "Need for SEO" в Telegram, щоб отримати доступ до важливої інформації та підтримки в галузі SEO та маркетингу!

Need for SEO

19 Nov, 13:08


🔥 Чорна п'ятниця вже тут 🔥

Ми підготували щось особливе для вас:

-10% на абсолютно всі послуги SEO!

Це чудова можливість вивести свій сайт на новий рівень, збільшити трафік і прибутки, витративши менше. Від розробки стратегії до якісних лінків та аудиту — будь-яка послуга тепер доступна зі знижкою!

Акція діє обмежений час! Поспішайте, щоб не проґавити шанс, переходьте за посиланням і отримайте професійне SEO за вигідною ціною👇

Black Friday

Need for SEO

11 Nov, 15:50


Півтора роки тому писав про крипто-нішу, і куди воно планувало рухатись.

Поки вже активно прокидаються зі сплячки 20-річні гуру-трейдери, і продають свої успішні курси в Інстаграмі - що там по SEO?

Памʼятаю як в 23 році вели декількох крупних клієнтів в крипті на аутрічі, щомісячно шукали донори. Ми підготувались до зростання крипто-ринку як змогли - більше 500 майданчиків за конекту налагоджено з крипто та суміжними нішами. Тож готові комусь зі старту дати круті напрацювання.

+ Окремо пронюхували паразитку в крипті через лінк інсерти, оцінив динаміку підвищення цін за останній квартал - вебмайстри не сидять на місці, і приблизне зростання на 50% в ТОП-статтях тому підтвердження.

І найбільше що запамʼяталось зі спілкування з однією людиною, яка сеошить крипто-проект, наскільки впевненно вона казала що біток буде 200К+ через 2 роки.

Висновки:

1. База під аутріч крипто-проектів є.
2. Копірайтер під крипту є.
3. Біткоїн НЕ проданий в 23-у році - все ще лежить на гаманці.

А що у вас, шановні колеги?

Need for SEO

01 Nov, 08:21


Нова ера SEO - велкам СhatGPT. Ну, спробуємо дати декілька відповідей на головні питання:

- що зміниться у світі SEO?
- якої буде сеошка під СhatGPT?
- наскільки прийдеться адаптуватись бізнесу та сеошникам?

Всі звикли просувати сайти по-своєму (але за зрозумілими алгоритмами), а тут після тони апдейтів гугла ще й оце. З одного боку багато людей зараз приємно здивовані, але впевнений що є ті, які НЕ хочуть змін, адже не хочуть адаптувати бізнес-моделі в широкому сенсі.

Сьогодні з самого ранку чатгпт мав дуже змістовну бесіду з кожаним мішком мною, та отримав потік інформації, який нижче і зафіксуємо. В першу чергу про відмінності (на основі спілкування з чатгпт, але усі пункти мають сенс).

1. Контент

ChatGPT: генерує відповіді на основі аналізу великого обсягу текстових даних. Контент має бути зрозумілим і прозорим. В цьому факті бачу те, що важливість прямого використання ключів, іграми з переспамом - не дасть користі. Імхо, чат кидатиме ваш сайт в ТОП, при наявності зрозумілого сенсу контенту, навіть якщо там немає прямих входжень.

2. Технічна оптимізація

Хоча технічні аспекти є важливими, акцент зміщується на доступність і структурованість контенту, що полегшує його обробку моделлю. Структура сайту, навігація стануть ще зрозумілішими.

3. Посилання

"Модель враховує авторитетність джерел під час формування відповідей. Тому публікація на авторитетних сайтах і наявність згадок в авторитетних джерелах - ключ" - (с) ЧатГпт. Розшифрую тут. Лінки працюватимуть, але можливий пріоритет надаватимуть тим хто робить менше лінків але більшої якості. Теоретично одна згадка на ТОП ресурсі, може зробити усю справу (лише теоретично).

Імхо, бачу в подальшому більшу цінність аутріча над ПБН в сірих нішах (адже АІ розумітиме для чого ці сайти створені, і не ставитиме їм тег "якісних"). Ломи - вмруть (адже чат розумітиме краще ніж гугл де вони ставляться). В цьому пункті дуже сильно сірі ніші будуть шукати нові варіанти, якшо ж зрозуміють що ПБН та старі добрі сірі методи стануть гірше.

Але і в аутрічі думаю зміниться багато що, адже АІ може відслідковувати більш ретельно як часто продають там лінки (але це вже історія до наступного поста).

4. Оновлення контенту.

Стане ще важливішим. Треба оновлювати контент буде ще частіше, бо чат хоче надавати не просто кращу, а й найсвіжішу інформацію. Тут думаю хто зрозуміє це - швидко зробить авто-оновлення дати)

Сподіваюсь було корисно. Що думаєте про такі зміни?
Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

30 Oct, 09:10


Провів невеличке дослідження щодо аналізу ключових слів в ChatGPT, та використання чату (моделі o-1 preview) для оцінки частоти кейвордів. СhatGPT VS Ahrefs.

Якщо б чат вмів давати хоча б наближені до реальності дані - я думаю, купа маркетологів та сеошників переглянули своє використання того ж ахрефсу. Але, багато хто вже пробував залучити чат до процесів збору семантики, аналізу ключових слів та інших аналітичних даних повʼязаних з ключами.

Ідея полягала в тому щоб оцінити як чат конкретно може прогнозувати кількість пошукових запитів - саме ПРОГНОЗУВАТИ, і зробити порівняння з тим же ахрефсом.

Можливо цей пост допоможе двом категоріям людей:

а) ті хто експерементує та шукає "універсальний швидкий метод" для пошуку ключів та їх частотки
б) ті, хто просто хоче замість сплати $250 ахрефсу платити $20 чату

Висновок все той самий - чат НЕ може давати реальні дані (невже хтось здивований?). На прикладі кейвордів для трьох ніш чат в середньому давав Volume в 2-3 рази більшу за ахрефс.

По-друге, чат не дуже любить розбивати ключі на НЧ, СЧ. В нього частотка +- на одному рівні (300-600, там де обʼєктивно є ультра-НЧ з частотою 10-50).

Це НЕ залежить від мови або ГЕО. Чат не може аналізувати звідки юзер шукає, і віднести до правильного ГЕО. Ідентично все це можна віднести до будь-якої ніші.

АЛЕ, намагався зрозуміти чому дає саме такі цифри, і була ідея в тому що він рахує з врахуванням частоти запитів саме до чату, і підвищує частотку там, де його модель про це питають. Але коли побачив по інфо-запитам частоту ідентичну з комерцією - одразу теорія відпала.

Поки (сподіваюсь що пʼята модель чату буде в цьому питанні вже більш актуальна) - збір даних через чат не має сенсу в розрізі аналізу чи сбору ключових слів. Не витрачайте ваш чат.

Need for SEO

28 Oct, 07:59


96% сайтів у топ-10 Google мають понад 1000 посилань з унікальних доменів

Лише 0,3% веб-сайтів, які входять до топ-10, мали менше 100 зворотних посилань, і жоден не мав 50 посилань або менше, пише internetmarketingninjas

Прикол в тому, що Google заявляє, що посилання більше не є одним із трьох найкращих показників рейтингу, і їм потрібно дуже мало посилань для рейтингу сторінок.

В середньому 164 унікальні доменні зворотні посилання здаються "мінімально необхідними для потрапляння в топ-10" для локальних пошукових запитів, для найнижчих 10 сайтів.

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

22 Oct, 07:29


Іноді так задовбує довго чекати поки результати зміни сайтів набудуть чинності, але що з цим поробиш?

Взагалі тут ще дивлячись який саме аспект

- Технічні зміни та виправлення 1-2 тижні

- Зміни в контенті 2-4 тижні

- Лінки від 2 місяців до 6 місяців

- Структурні зміни на сайті 1-3 місяці

Загалом, видимі результати від SEO-змін можна спостерігати в середньому через 3-6 місяців.

Це суто по моїм спостереженням, як у вас з цим?

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

18 Oct, 09:29


Які галузі витрачають найбільше на SEO? Зрозуміло, що на першому місці стоїть гемблінг, адалт і подібне. А окрім цього?

Чи вважаєте ви, що бізнеси в сфері e-commerce зараз все більше інвестують у SEO?

E-com зазвичай витрачають багато на PPC, але останнім часом здається, що Google також просуває e-com сайти в органічному пошуку, що виглядає трохи нелогічно. Маю на увазі, було б більш вигідно знижувати їхні позиції, щоб вони платили за рекламу.

Думки?

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

16 Oct, 09:35


Наскільки ж легко можна розкрутити B2C офлайн-бізнес в Україні з бекграундом сильного SEOшника або підприємця в B2B..

Як казав класик - дивимось Ахрефс як телевізор. І це чомусь не набридає совсім. В нас досить рідко є клієнти, які просувають українські офлайн бізнеси - будь то на лінки, копірайт або ж сеошку (лише 2-3% від усіх). І клієнтське SEO на таких проєктах це те, де власники (за статистикою) будуть вимагати якнайбільше, а платити якнайменше. І дуже часто в цих нішах власники самостійно ведуть повний контроль SEO-робіт, та стараються розібратись у всьому і самостійно, щоб НЕ ДАЙ БОЖЕ не переплатити зайві $100. Комусь знайомо?)

Будь-який продаж товарів (меблі, матеріали для дому, посуд), будь-які послуги (стоматолог, клілинг, каршеринг).

Але дивлюсь на все це з бізнес-точки зору. Сеошка допомогає в принципі зрозуміти в якій ніші можна будувати щось, і при тому ОДРАЗУ розуміти на який обʼєм клієнтів можна розраховувати. І коли людина з досвідом в SEO і бюджетами спробує зайти в нову офлайн-нішу - вона досягне успіху в результаті.

Якщо навіть конкуренція в таких нішах з точки зору досвідченого офлайн-бізнесмену виглядає по одному, то сеошник бачить іншу картину.

Офлайн бізнес має бути зазделегідь можливим для масштабування. І наприклад локальний сервіс клінінга у Запоріжжі міг почати позиціювати себе як мережа, і одразу робити сайт з підпапками міст України, починаючи з найбільших по порядку, і охоплювати нові регіони. Тому що який сенс сидіти на місці, маючи конкретний потенціал і впевненність в успіху? (Впевненність, адже це не гембла, де за ТОП воюєш). Зробили круту структуру сайту, контент. ВСЕ. Навіть лінки не треба тоннами купляти (приклад стоматології в Дніпрі).

В таких реаліях дуже цікавим виглядає варіант партнерства на старті, де сеошник може стати частиною механізму, і забезпечити потік лідів. І його роль (+ контроль над сайтом) роблять його повноцінним власником бізнесу.

Додаєте до цього реферальну програму + програму лояльності для клієнтів, і ВСЕ. Бізнес працюватиме і масштабуватиметься неспинно абсолютно. Старі клієнти повертаються. Нові приходять через SEO.

Або ж.. власники укр. офлайн бізнесу - не бійтесь інвестувати в SEO туди, де вам дадуть розуміння куди і як можна масштабуватись. Якщо сеошники бачать і дають бізнес-поради - вони зможуть дати результат, який окупить ваші витрати в рази. БО просувати таке - це дуже легко і ефективно.

Need for SEO

14 Oct, 06:31


Наглядний приклад сучасних реалій в епоху ШІ

Був у когось схожий абсурд?)

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

30 Sep, 07:22


Маркетингове бачення для SEO-спеціаліста та команд.. Маркетинговий майндсет.. Що в цих словах такого, що SEOшник який підходить під цей опис вже "може продати себе х2 дорожче"?

В 2020 році я почав будувати свій маленький на той час бізнес, і як СЕО маленької конторки мені доводилось розбиратись абсолютно в кожній деталі механізму, який щомісяця ставав більшим. І увесь бізнес можна поділити на 2 категорії: внутрішній і зовнішній (бачите паралель з SEO, де внутрішній = онпейдж, зовнішній = лінки?).

І звісно внутрішній це основа та фундамент, з якого все починається. АЛЕ, так чи інакше, в один день ви розумієте - "а невже я зробив ось цей фундамент, і далі потрібно просто отримувати трафік"? Так, цей день настає. Для деяких через роки, для деяких вже через пару місяців.

Що далі? Маркетинг. І тут вже команди починають наймати сеошників в штат, створювати бюджети тощо. Бізнес робить ставку на SEO, а сума цієї ставки = зарплата SEO-команди + бюджети на просування. І знаєте що в голові кожної людини яка купує SEO-послуги, навіть при тому що вона розуміється в цій сфері дуже сильно? - Людина не може бути впевнена КОЛИ це дасть окупність, і ЧИ ДАСТЬ це повну окупність взагалі.

На цьому етапі (особливо у стартапах, або маленьких компаніях, де лише формується SEO-відділ, починаючи з найму першого спеціаліста) - у сеошників є можливість зробити такі кроки, які допоможуть у професіональному плані просто неймовірно.

а) бути сеошником, з маркетингових підходом
б) світчитись в перспективі в комплексний маркетинг на посаду СМО.

Хто думає що пункт Б) нереальний - не погоджуюсь, тому що бачив десятки кейсів, де люди починаючи зі збирання семантики доходили до керування маркетинговими відділами з великим штатом фахівців SEO, PPC, SMM та інших напрямків.

Коли ви на етапі до реалізації пункту А) - подумайте про те, як вам покращити маркетинг, навіть з точки зору ваших обовʼязків. Пару конкретних прикладів:

1. Робите ТЗ на SEO-контент? На прикладі того з чим стикався на своєму власному проекті. 7 з 10 конкурентів роблять статті а не комерційні сторінки? Чи означає це що сеошник просто дасть ТЗ на блог статтю? Скоріш за все так. Але, якщо сеошник погляне глибше, і зрозуміє що ці результати йдуть за пріоритетним ключем, який і дасть гроші бізнесу - я б про це підняв тему для обговорення.

2. Робите SEO-контент для сайту? Подумайте НЕ лише про те, щоб цей контент залетів в ТОП завдяки вставці ключових слів, а зробіть більше. Щоб контент мав достатньо СТА блоків для конвертації трафіку в лідів. НЕ просто повторюйте за конкурентами, а шукайте те, що в одного конкурента дійсно є перевагою, і виключайте з плану те що в тому ж конкуренті є недоліком. Поставте себе на місце юзера, які можуть бути його дії поки він скролить цю сторінку? Що йому може не вистачати?

3. Робите аутріч на тематичного донорі? Подбайте не лише про дофолоу лінку, а й про те, шоб ЦА цього донору читала статтю, і спробувати конвертувати той внутрішній трафік хоча б в декілька потенційних лідів.

Коли бачу маркетинговий підхід у сеошників - для мене особисто це дає "пасивно +10 до карми" цієї людини. Я починаю бачити в ній дещо нове, той потенціал заради якого можна продовжувати розвивати людину.
Кожен керівник хоче креативних рішень. І кожен "адекватний" керівник з часом почне компенсовувати такі "майндсети" у вигляді підвищень по посаді та зарплатні. А спеціалісти від цього виграють завжди. Вони отримали ті практичні знання, просто роблячи свої задачі з елементом креативу та маркетинговим підходом)

*Пост дублюю зі свого лінкедіна - https://www.linkedin.com/in/yevhen-humeniuk/

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

27 Sep, 11:20


🔥SEO-конференція Collaborator 11 жовтня о 9:00

Не проґавте нагоду здобути нові знання та навчатись у кращих з кращих

У програмі:
• 7 доповідей топових спікерів
• SEO-просмажка сайтів від Дмитра Бондаря у real-time
• Q&A-сесія з можливістю отримати відповідь від Віктора Карпенка
• лише актуальні теми, практичні знання та реальні кейси
• збір донатів на ЗСУ
• розіграш подарунків від спонсорів і партнерів конференції

🦔Цієї осені говоримо про просування Worldwide

Приєднуйтесь, це безкоштовно за попередньою реєстрацією

Буде круто😎

Need for SEO

27 Sep, 08:04


Чи пам'ятаєте ви, яким був Google Translate?)

Трохи історії

До 2016 року Google Translate використовував статистичний машинний переклад, який ґрунтувався на дослівному перекладі і часто давав неточні результати для складних речень. У 2016 році Google представила GNMT, нову платформу для Google Translate, в якій використовується нейронний машинний переклад. Що в принципі дозволило трохи краще перекладати, але все одно нормальну роботу я стала помічати відносно недавно. Бо раніше коли перекладаєш сторінку то був один набір слів)

Десь читала, що Google Translate може досягати високих показників точності для популярних мов, як-от іспанська, які часто перевищують 90%. Але щось мало віриться.

Якщо у вас збереглися приклади тупорилих перекладів з того часу, то буду рада почитати

Підпишись @NeedForSEO

Need for SEO

26 Sep, 16:00


❗️Перенесли стрім на 19:00, тому що о 18 годині я заснув, соррі(

Підклюйчайтесь! На протязі стріма буде декілька цікавих бонусів

LIVE
https://t.me/vsesvit_ai_main?livestream

P.S. Посилання на бонус в 10 000 слів на тест - в коментарях!

Need for SEO

24 Sep, 12:17


Нещодавно спробували в нашому копірайт відділі юзати новий сервіс генерації АІ (vsesvit.ai - можливо чули). Потім мені запропонували провести спільний стрім з co-founder щодо використання їх сервісу, тож кому цікава тема генерації SEO-контента - запрошую на стрім в цей четверг 26.09 о 18:00.

Посилання на стрім залишу перед початком стріму (буде ще один анонс).
Для мене (на відміну від моєї команди) це також буде перше використання, тому буду у ролі нового юзера та зможу в лайв-режимі протестувати те що цікаво, і дати фідбек.