➡️Навчатися граючи: гейміфікація в навчанні
#методики
Що може бути спільного між вашим заняттям і відеогрою Minecraft? І ви, і творці цієї відеогри можете використовувати у своїй роботі різні ігрові елементи, щоб залучати людей споживати ваш контент.
📌Процес використання ігрових елементів у неігровому середовищі, як-от у бізнесі чи навчальному процесі, називають гейміфікацією. Гейміфікація в освіті існує вже досить давно, але сам термін «гейміфікація» та різні навчальні підходи, побудовані на гейміфікації, почали з’являтися лише з 2010 року.
Гейміфікація в навчанні дає можливість:
🔸підтримувати мотивацію. Гейміфікація стимулює студентів досягати поставлених цілей, використовуючи нагороди, бали, рівні або відзнаки.
🔸підвищувати залученість. Ігрові елементи роблять процес навчання цікавим і захопливим, що допомагає студентам краще зосереджуватися на матеріалі та залишатися активними впродовж усього заняття.
🔸підвищувати рівень запам’ятовування матеріалу. Інтерактивні завдання й ігрові елементи допомагають краще засвоювати та запам’ятовувати інформацію завдяки асоціативному мисленню та повторенням.
🔸розвивати навички командної роботи. Групові ігрові завдання сприяють комунікації, співпраці та вмінню працювати в команді.
Існує багато інструментів гейміфікації освітнього процесу, які ви можете використовувати для навчання. Розгляньмо деякі з них ⬇️
☑️Бейджі. Ви можете створити картинки з різними титулами, які будуть присвоюватися вашим студентам за зроблений певний обсяг завдань. Наприклад, за найшвидше виконане завдання, за найкреативніше виконання роботи, за 5 поспіль відвіданих занять тощо. Ці титули можуть підкріплюватися додатковими балами, мемами або іншими бонусами.
◽️Інструменти, які можуть створити бейджі: Credly та OpenBadges.
☑️Jeopardy ігри. Щоби закріпити знання після заняття або підготувати студентів до проміжного тесту, підготуйте для них картки з питаннями та поділіть їх на категорії (наприклад, з різних тем), присвойте кожній категорії певну кількість балів за відповідь. Після цього, на занятті поділіть студентів на команди. Кожна команда має обрати категорію і дати відповідь на питання з верхньої картки відповідної категорії. Картки з питаннями перевертаються текстом донизу, тож студенти будуть знати лише категорію, яку вони обирають, і кількість балів за неї. Питання можуть бути як прості, так і дуже складні. Виграє та команда, яка набере найбільшу кількість балів.
◽️Інструменти, які допоможуть створити Jeopardy ігри: JeopardyLabs, Baamboozle.
☑️Ігри з дитинства. Монополія, бінго, пошук предметів, складання слів (гра «Ерудит») можуть бути чудовим доповненням до ваших занять. Наприклад, ви можете сформувати бінго з нових понять, які студенти будуть викреслювати, коли чують їхні визначення. Пошук предметів легко адаптується під пошук певних частин програмного коду або якоїсь схеми, елементів презентації або тем у підручнику. Щоб використовувати ігри типу Монополії, ви можете знайти будь-яке ігрове поле та присвоїти кожному полю певне питання або визначення. Тоді ваші студенти на занятті кидатимуть кубик і ходитимуть на полі, при цьому виконуючи підготовані для них завдання.
☑️Симуляція. Підхід, який дає змогу студентам опинитися в змодельованій ситуації, яка імітує реальне середовище чи професійну діяльність. Ваші студенти зможуть проходити навчання не лише через лекції або теоретичні завдання, але і стати частиною «гри», де потрібно розв’язувати реальні завдання, спілкуватися з іншими, ухвалювати рішення і навіть припускатися помилок. Наприклад, симуляція кризової ситуації. Ваші студенти — менеджери великої компанії, яка потрапила в кризу через витік важливих даних. Разом із командою вони вирішуватимуть, як діяти: розроблятимуть план реагування, комунікуватимуть із клієнтами, шукатимуть способи мінімізувати шкоду для репутації компанії.
Гейміфікація — це не лише про втілення стандартних підходів, але і про вашу особисту креативність. Не бійтеся експериментувати, адаптуючи під себе наявні та вигадуючи нові підходи! 💫