#іспитB2 Сьогодні поговоримо про усну частину іспиту. Коли ви прийдете на усний іспит, першим вашим завданням буде розказати одну з 8 тем. Теми ви будете витягувати як на іспиті – на папірцях, або вам перший-ліпший папірець видасть прюфер. На папірці у вас буде записано 2 теми і ви маєте вибрати будь-яку одну з них та розповісти.
Ваша розповідь має тривати від 1 до 2 хвилин, тобто коли будете писати теми, розраховуйте скільки речень ви зможете сказати за цей час.
По собі я знаю (з досвіду складання іспитів з англійської та німецької), що за 1 хвилину я кажу 7 нескладних речень. Тобто ви маєте написати десь приблизно по 10-14 речень на кожну з тем, але таких, що дозволять розкрити сутність теми та показати граматику В2.
Які теми вам потрібно написати/розказати?
1. Beschreiben Sie einen Arbeitgeber, für den Sie gearbeitet haben oder arbeiten möchten (z.B. Branche, Produkte und Dienstleistungen, Abteilungen und ihre Aufgaben, Besonderheiten) – тут вам потрібно розказати про вашого роботодавця (будь -якого минулого чи того, у якого ви хочете працювати). У нас дівчина, наприклад, розповідала про мовну школу, в якій вона хоче викладати іспанську. Вам потрібно розповісти про сферу роботи, продукти чи послуги, які надає цей роботодавець, структуру компанії, ким ви працювали/працюєте і які завдання виконуєте і особливості / риси цього роботодавця.
Як правило, ця тема пишеться першою і усі її добре знають
2. Beschreiben Sie, wie Sie sich ein gutes Arbeitsumfeld vorstellen (z. B. Jobsicherheit, Lohn/ Gehalt, Karrierechancen, Kommunikation in der Firma, Beispiele aus Ihrer Berufserfahrung)
Тут вам потрібно розповісти про робочу атмосферу і що для вас в ній важливо – постійний контракт, заробітна платня, класні відносини з колегами та шефом, зручне робоче місце.
3. Berufswahl – тут вам потрібно описати як саме ви прийшли до своєї професії, що та хто вплинули на ваш вибір
4. Beschreiben Sie eine Person aus Ihrem Umfeld, die für Sie ein berufliches Vorbild ist (z. B. Beziehung zu dieser Person, Eigenschaften, Einfluss auf Sie).
Тут важливо розказати про людину, яка була вашим прикладом для наслідування, завдяки якій ви вибрали вашу професію. Треба описати ваші відносини з цією персоною, її вплив. Кажуть, що екзаменатори не дуже люблять слухати про маму з татом, тому вибирайте інших родичів, колег та друзів
5. Beschreiben Sie das Vorgehen bei der Arbeitssuche für ein Land Ihrer Wahl (z. B. Angebote finden, Erstkontakt, Bewerbungsunterlagen oder -gespräch). В цій темі ми описуємо процес пошуку роботи в будь-якій країні – як це відбувається, де та як знаходимо оголошення, як подаємось, які документи потрібні (резюме, мотиваційний лист)
6. Beschreiben Sie, worauf es bei einem Bewerbungsgespräch ankommt. Sprechen Sie über ein Land Ihrer Wahl (z. B. Berufsfeld, Vorbereitung, Kleidung, typische Fragen).
Тут ми розказуємо як проходить сама співбесіда (як ви одягнуті, що маєте прийти вчасно, як ви готуєтесь до співбесіди, які питання найчастіше задають)
7. Beschreiben Sie ein Produkt / eine Dienstleistung Ihrer Wahl (z. B. Merkmale, Nutzen für Kunden, Vor- und Nachteile, Erfolg). Тут треба описати будь-який продукт чи послугу. Я бачила як люди описували кава-машини, смартфони, пилосмоки, лампи, креми, пляшки для води, школу VHS та Amazon prime. Тому – тут ви описуєте дійсно будь-який продукт з точки зору чим він вам подобається, чому він потрібен, з чого зроблений, сильні та слабкі сторони. Оце якраз і було темою, яку я не написала. Чому – от не питайте, не знаю, хоча вона виглядає, як найлегша.
8. Sie möchten sich selbstständig machen. Beschreiben Sie Ihre Geschäftsidee (z. B. welches Produkt / welche Dienstleistung, Besonderheiten, Zielgruppe). Тут ви пишете про будь-яку справу, яку б ви хотіли самостійно відкрити що це, чому саме це, чим ваша справа буде відрізнятися від інших, на кого буде розрахована. Я бачила як люди описували відкриття кафе Львівських круасанів, піццерії, залу гральних автоматів, магазинчика з продуктами, книжкової крамниці. Тобто тут – ваша фантазія.
З порад:
1. Не пишіть одразу усі теми