Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України @denys_smyhal Channel on Telegram

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

@denys_smyhal


Офіційний телеграм-канал Прем‘єр-міністра України

Facebook: https://bit.ly/2wZwswN
Twitter: https://twitter.com/Denys_Shmyhal
Instagram: https://www.instagram.com/shmyhal_official/

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України (Ukrainian)

Денис Шмигаль - це офіційний телеграм-канал Прем‘єр-міністра України. Тут ви зможете знаходити актуальну і важливу інформацію про діяльність уряду, реформи, законопроекти та інші події, що відбуваються в Україні. Слідкуючи за цим каналом, ви завжди будете в курсі ключових подій у країні. Додайте себе до спільноти та отримуйте першоручну інформацію від самого Прем‘єр-міністра України. Крім цього, ви також можете стежити за Денисом Шмигалем на Facebook, Twitter та Instagram, де він також ділиться важливими анонсами та новинами. Приєднуйтесь до каналу, щоб бути в курсі всіх подій та розвитків в уряді України!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

21 Nov, 07:55


Сьогодні ми згадуємо важливі моменти новітньої історії України — Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. Події, коли українці піднялися на захист своїх прав, свободи та гідності, обравши шлях демократії та європейських цінностей.

Боротьба, яка розпочалась у серці Києва, на Майдані Незалежності, триває сьогодні на фронті проти російського загарбника. Проти ворога, який не полишає спроб поневолити українців. У цій війні ми захищаємо наш дім, наші сім’ї, наші цінності.

Українці вкотре довели, що здатні єднатися і змінювати хід історії. Сьогодні наша витримка й незламність — це фундамент вільного майбутнього.

Пам’ятаємо кожного, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нашу незалежність, наші гідність і свободу. Вклоняємося перед усіма захисниками, які боронять Україну зараз.

З Днем Гідності та Свободи.
Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

20 Nov, 19:48


Взяв сьогодні онлайн-участь у конференції «Італія підтримує Made in Ukraine», під час якої назвав основні переваги інвестицій в українську економіку.

➡️ Глобальні тенденції. Інвестиції в український ВПК — це внесок у безпеку ЄС. У видобуток та обробку критичної сировини — це подолання дефіциту в матеріалах для Європи. В аграрну сферу — долучення до глобального проєкту продовольчої безпеки і, як наслідок, зменшення міграційного тиску на Євросоюз. В енергетику — це побудова великого енергетичного хабу, що покінчить із залежністю від російських вуглеводнів.
➡️ Державна підтримка інвестицій. Максимально спрощене регуляторне середовище, цифровізація процесів взаємодії держави та бізнесу, сотня майданчиків для інвестицій, пріоритетна підтримка значних інвестицій обсягом від 12 млн євро. Особливу увагу приділяємо страхуванню і перестрахуванню воєнних ризиків.
➡️ Перспективи відновлення. Широкий горизонт можливостей, який повною мірою освоїть той, хто зайде на український ринок негайно: оборонно-промисловий комплекс, аграрний сектор з акцентом на глибоку переробку, розробка корисних копалин, енергетика з акцентом на відновлювальних джерелах, ринок цифрових технологій.

Впевнений, що Італія гратиме провідну роль у відбудові та в посиленні економіки України.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

20 Nov, 18:05


Сьогодні було багато нервів і питань про якусь особливу небезпеку. Хоча скільки жорстоких і підлих ударів Росії ми вже пройшли за цей час. Завжди треба звертати увагу на повітряну тривогу. У нас такий сусід – божевільний. Сьогодні, у 1001-й день повномасштабної війни, Росія так само божевільна, як і в 1000-й день, і 24 лютого. Інформаційне нагнітання, яке було сьогодні, якісь панічні повідомлення, які пересилали, – усе це тільки Росії ж і допомагає. 

Будь ласка, бережіть себе, допомагайте нашій армії і дбайте, зокрема, щоб ніхто не міг використати ваші емоції у своїх власних інтересах. А ми продовжуємо зміцнювати ППО.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

20 Nov, 13:35


Виконавча рада Всесвітньої продовольчої програми ООН ухвалила проміжний стратегічний план для України на 2025-2027 роки загальним бюджетом 2,1 млрд доларів.

План передбачає надання гуманітарної допомоги, підтримку громадського населення, продовження процесу розмінування та підтримку експортного потенціалу України в постачанні сільгосппродукції на міжнародні ринки.

Вдячні партнерам за послідовну підтримку України та українців під час повномасштабної війни з росією.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

20 Nov, 12:27


🌐 Україна і Міжнародний банк реконструкції та розвитку підписали меморандум про взаєморозуміння. Підписання відбулося під час нашої зустрічі з керівним директором Світового банку Анною Б’єрде.

Меморандум передбачає обмін знаннями й передовими практиками щодо економічного зростання, надання підтримки бізнесу та в реалізації ключових реформ для сприяння євроінтеграції в ключових секторах.

Також ми обговорили фінансування спільних проєктів відбудови й розвитку економіки в цьому та наступному роках. Подякував за реалізацію проєкту PEACE in Ukraine, який дозволяє Уряду виконувати свої соціальні зобов’язання перед громадянами.

Розповів про План внутрішньої стійкості, представлений Президентом України. Скоординували зі Світовим банком підтримку окремих напрямів цього плану.

Подякував за допомогу у відновленні енергетичної системи. Це особливо важливо, зважаючи на відновлення російських атак по українських енергооб’єктах.

Надзвичайно цінуємо надану підтримку та розраховуємо спільно втілювати ще більше проєктів задля економічного розвитку нашої держави й інтеграції в ЄС.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Nov, 19:01


🇩🇰 Радий вітати в Україні Прем’єр-міністерку Данії Метте Фредеріксен.

Подякував за систематичну підтримку протягом повномасштабного російського вторгнення, а також за оголошення нового, 22-го пакета допомоги в розмірі 130 млн євро.

Крім того, Данія є першою країною, яка почала виділяти кошти на вже укладені контракти з виробництва української зброї. Ми розраховуємо, що інші партнери наслідуватимуть цей приклад, адже це підтримує не лише українські Сили безпеки й оборони, але й український ОПК.

Під час зустрічі також запросив Данію долучитися до коаліції цивільного захисту, яку започаткували разом із Фінляндією. Данія надає вагому підтримку у відновленні Миколаївщині, і ми очікуємо на таку ж плідну співпрацю в побудові укриттів.

Обговорили, серед іншого, впровадження реформ, євроінтеграцію України та рух до НАТО. Дякуємо Данії за послідовну підтримку в цих напрямках.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Nov, 12:41


📊 Державний бюджет на 2025 рік прийнято! Дякую народним депутатам за підтримку.

➡️ Всі податки громадян та бізнесу наступного року будуть спрямовані на оборону й безпеку нашої країни. Загальний ресурс, який буде направлений на сектор безпеки й оборони, складе 2,23 трлн грн. Рекордні кошти будуть спрямовані на виробництво та закупівлю зброї. Передбачили на це 739 млрд грн. Буде більше фінансування на модернізацію нашого оборонно-промислового комплексу, а також на закупівлю дронів.

➡️ Підтримка громадян — другий пріоритет цього бюджету. У березні запланували індексацію пенсій. Загалом на програми допомоги в соціальній сфері передбачено майже 421 млрд грн.

➡️ Видатки на освіту складуть майже 199 млрд грн, а на медицину 217 млрд грн. В обох сферах заплановані важливі проєкти модернізації та розвитку. На оновлення медичних закладів, придбання сучасного обладнання та створення реабілітаційних центрів передбачено 10,7 млрд грн. На модернізацію освітніх закладів та облаштування укриттів додатково передбачено 17,5 млрд грн.

➡️ Продовжуємо підтримку регіонів та громад. У 2025 році ресурс місцевих бюджетів зросте на 15%.

В умовах обмежених ресурсів цей бюджет чітко визначає пріоритети. Оборона, безпека, підтримка людей, розвиток та відновлення країни. Це все те, що робить нас сильнішими та веде до перемоги.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Nov, 12:30


У залі Верховної Ради сьогодні Президент Володимир Зеленський представив План внутрішньої стійкості України.

Це 10 пунктів нашої спільної роботи задля створення сильної та міцної держави: єдність, фронт, зброя, гроші, енергетика, безпека, громади, людський капітал, культурний суверенітет, політика Героїв.

Кожен пункт важливий для посилення стійкості, тож маємо вкотре продемонструвати згуртованість в реалізації цих задумів. Робити все від себе залежне, кожен на своєму місці — як важлива частинка єдиного механізму. Задля нашої перемоги й розбудови успішної та квітучої України.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

16 Nov, 15:06


🇯🇵 Україна та Японія посилюють взаємодію у сфері безпеки інформації. Відповідна угода була підписана сьогодні під час нашої зустрічі з Міністром закордонних справ Японії Такеші Іваєю.

Обговорили також перспективи українсько-японського співробітництва. Японія — серед лідерів у підтримці України. Загальний обсяг допомоги вже досяг 12,1 млрд доларів.

Особливо важливою для нас є підтримка енергетичного сектору. Дякуємо за передане енергетичне обладнання і розраховуємо на подальшу допомогу.

Іншим ключовим напрямком співпраці є гуманітарне розмінування. Подякував за розмінувальне обладнання та машини, а також профінансоване навчання спеціалістів ДСНС.

Цінуємо пряму бюджетну підтримку з боку Японії, зокрема намір виділити 3 млрд доларів від використання заморожених російських активів у межах ініціативи G7.
Обговорили також посилення санкцій проти агресора.

Під час зустрічі переконався, що Японія буде стояти пліч-о-пліч з Україною. Такеші Івая запевнив, що
Японія буде робити все для відновлення України через підтримку державного та приватного сектору.

Дякуємо Уряду й народу Японії за вагому допомогу й розраховуємо на подальший активний розвиток нашої співпраці.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

16 Nov, 13:40


Провів сьогодні ще одну нараду з підготовки нашого внутрішнього Плану стійкості – пункт про політику героїв. 

Доволі широка була нарада – не тільки Міністерство ветеранів. Різні урядовці. Багато аспектів. Дуже важливо, щоб було не менше конкретики в рішеннях держави. Конкретні програми, які працюють. Конкретні заходи підтримки. Конкретні речі в питаннях памʼяті про війну і подвиг українського народу. І конкретні пропозиції на післявоєнний час для наших воїнів, які довели, що є найбільш міцною силою у Європі, здатною захищати свій дім і всю Європу. 

І це лише один з багатьох аспектів, у яких внутрішній План стійкості України взаємоповʼязаний із Планом перемоги, який ми представили партнерам і який може бути реалізований саме партнерами. Українці щодня доводять своєю сміливістю, своєю стійкістю, що можуть зупинити Росію. Сміливість і стійкість потрібні і від партнерів.

Дякую всім, хто допомагає! Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

15 Nov, 17:27


Сто років безперервного мовлення. Змінювалися держави, створювалися і руйнувалися імперії, а Українське радіо залишалося.

В переламні епохи Українське радіо відігравало ключову роль. Під час Другої світової війни воно закликало боротися з окупантами. Ефіри тривали в найтяжчі часи, людей мотивували та підбадьорювали українські класики. А після війни завдяки радіо українці шукали та знаходили одне одного.

У 1991 році Українське радіо перебувало на передовій вирішальних подій. Його слухачі першими почули як в стінах Верховної Ради проголошували незалежність.

З початком повномасштабної війни Українське радіо негайно перейшло у формат мовлення за воєнним часом. Зараз голос Українського радіо чують і на тимчасово окупованих територіях України. Для людей в окупації — це голос надії. Надії на звільнення, надії на свободу та єдність зі своїми. Це значна моральна допомога в очікуванні визволення та перемоги.

Я дякую усім працівникам, які стали частиною великого інформаційного спротиву російським фейкам та пропаганді. Ця місія ще не завершена, але знаю, що кожен та кожна на Українському радіо виконує її гідно, щиро та професійно.

Вітаю вас із професійним святом!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

15 Nov, 17:01


Про одну із сьогоднішніх новин. Канцлер Шольц казав мені, що збирається подзвонити Путіну. Дзвінок Олафа, на мою думку, – це скринька Пандори. Тепер можуть бути інші розмови, інші дзвінки. Просто багато слів.

І це саме те, що Путін давно хоче: йому вкрай важливо послабити його ізоляцію, ізоляцію Росії і вести звичайні перемовини, які не будуть нічим завершуватись. Так, як він десятиліттями робив. Це давало можливість Росії нічого не змінювати у своїй політиці, нічого не робити по суті і якраз це і призвело до цієї війни.

Розуміємо всі ці виклики зараз. Знаємо, як діяти. І хочемо попередити: «Мінська-3» не буде – нам потрібен реальний мир.
​Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

15 Nov, 14:07


🇺🇸 Радий нагоді вкотре особисто обговорити важливі економічні ініціативи та проєкти відновлення із заступником Держсекретаря, в.о Спецпредставника США з питань економічного відновлення України Річардом Вермою.

Другий візит до Києва за останні місяці демонструє намір продовжувати нашу інтенсивну співпрацю.

Ми говорили, зокрема, про інвестиції в Україну. Подякував Держдепу США за рішення знизити рівень ризику подорожей до 9 наших областей. Це важливе рішення для людей і бізнесу. Також обговорили урядові механізми сприяння іноземним інвестиціям. Нещодавно створена Стратегічна інвестиційна рада, яка має на меті систематизувати пріоритетні проєкти для міст і громад.

Приділили увагу питанню відновлення критичної інфраструктури й захисту енергетичних об’єктів. Готуємося до складної зими. Вдячні США і за підтримку в цьому напрямку.

Попри всі виклики, ми продовжуємо реформування держави. Обговорили важливі напрями й інструменти для впровадження й прискорення реформ у воєнний час.

Щиро дякую США за значну фінансову допомогу й підтримку всіх ініціатив для відновлення України.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

15 Nov, 11:05


📊 Україна залучить понад 1 млрд доларів пільгової позики від Світового банку.

Ухвалили сьогодні відповідне рішення. Ці кошти акумульовані завдяки Урядам Японії та Великої Британії.

📊 Ще одне сьогоднішнє рішення дозволить залучити додаткові 150 млн євро від Європейського Союзу.

У межах цієї угоди кошти будуть направлені на відновлення портової інфраструктури та проєкти швидкої відбудови.
65 млн євро з цих коштів спрямуємо на фінансування програми безкоштовного харчування учнів початкових класів у 2025 році. Це програма, яку ініціював Президент України і яка вже працює. Тепер ми забезпечуємо необхідні кошти, аби вона працювала і наступного року.

📈 Від початку повномасштабного вторгнення Уряд залучив уже більше 100 млрд доларів зовнішнього фінансування. Найбільше коштів отримали від ЄС, США, МВФ, Японії та Канади. Вдячні кожній країні та міжнародній організації, яка підтримує нас.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

15 Nov, 10:39


🛡 Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності.

Як і обіцяли, до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути.

➡️ Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.

➡️ По-друге, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — тепер обов’язкові пункти для бронювання працівників. Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.

⚫️ Усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію. Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.

📁 Відповідальним міністерствам доручено детально пояснити всі аспекти та логіку оновленої системи. Необхідно дати вичерпні відповіді на всі запитання.

🗓 Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

15 Nov, 10:35


Сьогодні ухвалюємо рішення, яке є частиною зимової підтримки українських родин. За ініціативи Президента Володимира Зеленського з 1 грудня кожен українець та кожна українка отримають тисячу гривень для оплати українських послуг і товарів.

Уряд сьогодні ухвалює порядок реалізації цього проєкту. Визначаємо, як, де і коли можна отримати кошти та куди можна буде їх витратити.

Оскільки програма стосується не лише дорослих, але й дітей, то визначаємо також, як один із батьків зможе замовити виплату для своєї дитини.

Ухвалюючи рішення про «Зимову єПідтримку» Уряд ставить перед собою три основні цілі:
📌 матеріально підтримати українські родини. Кошти від «Зимової єПідтримки» можна буде витратити на ліки, книжки, одяг, автобусні та залізничні квитки, на оплату комунальних послуг та інше.
📌 підтримати українських надавачів послуг та українських виробників, адже саме вони будуть отримувати кошти, і це додатковий стимул для економіки.
📌 вкотре продемонструвати єдність українського суспільства, оскільки один із варіантів використання коштів — це підтримка української армії через перерахунок коштів на благодійні рахунки Сил безпеки та оборони або волонтерського фонду, якому ви довіряєте.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

14 Nov, 18:16


Сьогодні була доповідь Головкома Сирського. Як і завжди, саме із цього починається день. Не тільки Донеччина – ще і Купʼянський напрямок. Наші воїни там спрацювали дуже ефективно. Я вдячний усім за стійкість. 

Південні напрямки. Курська операція. Пишаюсь всіма нашими людьми, кожним підрозділом, який тримає позиції і забезпечує Україні можливість переконувати світ. Переконувати, що люди мають виграти. Саме те, заради чого бʼється Україна.

Я дякую всім, хто нам допомагає! Дякую всім, хто з Україною!
Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

14 Nov, 16:15


Провели зустріч із місією Міжнародного валютного фонду. Дякуємо команді Фонду за продовження повноцінної роботи місії в Києві, адже це допомагає краще розуміти наші нагальні потреби.

Ми успішно завершили 5-й перегляд програми EFF наприкінці жовтня. Виконали всі структурні маяки для 6-го перегляду. За результатами поточної місії розраховуємо наприкінці грудня отримати наступний транш в розмірі 1,1 млрд доларів.

У цьому контексті обговорили подальшу імплементацію реформ, передбачені меморандумом щодо співпраці з МВФ, і прогрес України, який Фонд оцінює дуже високо.

Торкнулися макрофінансових питань та потреб нашої держави у зовнішньому фінансуванні. Уряд підготував проєкт держбюджету до другого читання. Розуміємо, як фінансуватимемо ключові видатки. Маємо тут надійну підтримку з боку МВФ, Світового банку, США та ЄС через програму Ukraine Facility, фінансування через інструмент ERA.

Подякував команді Міжнародного валютного фонду за послідовну допомогу нашій державі у складні часи.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

14 Nov, 15:40


🇪🇺 Європейська комісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро в межах Ukraine Facility.

ЄК дала позитивну оцінку реформам і відзначила, що Уряд виконав необхідні індикатори для отримання цього траншу.

Розраховуємо на швидке погодження рішення з боку Ради ЄС. Після цього загальна сума підтримки в межах Ukraine Facility за цей рік складе 16,1 млрд євро.

Дякуємо ЄС за непохитну підтримку України. Навіть попри повномасштабну війну з росією, ми продовжуємо реформуватися й трансформуватися задля зближення з Європою і повноправного членства в ЄС.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

08 Nov, 16:30


⚡️ Уряд схвалив проєкт Державного бюджету на 2025 рік до другого читання.

Попри внесення певних змін, головний пріоритет залишився незмінним — оборона, обороноздатність та безпека України.

На ці потреби пропонуємо виділити 2 трлн 225 млрд грн. Всі кошти українських платників податків підуть виключно на забезпечення Сил безпеки й оборони, на виготовлення та закупівлю нової зброї, дронів та техніки.

Серед пріоритетів бюджету залишається соціальна сфера, освіта та медицина.

До другого читання збільшили видатки бюджету на 50 млрд грн:
📌 Додаткові 24 млрд грн пропонуємо виділити на освіту. З цих коштів: 12 млрд на доплати вчителям та ще 12 млрд на інвестиційні проєкти в освітній сфері
📌 Додаткові 6,3 млрд грн пропонуємо направити на медицину
📌 Додаткові 5 млрд грн пропонуємо виділити на підтримку ветеранів.
📌 Дорожній фонд у 2025 році фінансуватися не буде, але на ремонт ділянок, важливих для оборони та функціонування економіки держави, виділяємо 12,6 млрд грн. Також ми передбачали подальшу роботу програми єВідновлення і її фінансування у повному обсязі.

Цей проєкт бюджету відповідає на головні виклики, які стоять перед нашою державою. Це наша гарантія, що Україна матиме необхідні ресурси, аби вистояти, перемогти й стати ще сильнішою.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

08 Nov, 15:50


Під час робочої поїздки на Одещину відвідав військовий ліцей, що виховує майбутніх українських захисників і захисниць.

Від початку російського вторгнення випускники цього освітнього закладу стали на захист рідної землі у складі Сил оборони України. На жаль, деякі з них загинули, виконуючи цей почесний обов’язок. Мої співчуття рідним. Вічна шана героям.

Мав за честь сьогодні вручити цінні подарунки керівному складу та вчителям ліцею. Дякуємо за ваш внесок у виховання сміливих і відважних патріотів України.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

08 Nov, 15:35


В Одесі поклали квіти до меморіалу «Борцям за волю України» в пам’ять про захисників, які боролися за нашу свободу й незалежність.

Завдяки їхній відважності Одеса залишається вільним українським містом. А Україна — вільною європейською державою.

Вічна пам’ять героям.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

08 Nov, 15:20


Обговорили з керівництвом Одеської області питання, які потребують вирішення. Окреслили основні пріоритети роботи.

📌 Безпечна освіта
На ці заходи Одеській області цього року було виділено понад 500 млн грн. Ще близько 57 млн грн — на закупівлю шкільних автобусів. Понад 116 млн грн — на модернізацію шкільних їдалень, майже 130 млн грн — на харчування учнів початкових класів.

📌 Відновлення
Для Одещини на різні відновлювальні проєкти з держбюджету виділили понад 1 млрд грн. Основна увага критичній інфраструктурі, житлу, школам, лікарням, шляхам сполучення.

📌 Фортифікації
Для цього держава спрямувала регіону майже 2,7 млрд грн. Станом на зараз виконано 99% запланованих робіт.

📌 Фінансова стійкість громад
За 10 місяців 2024 року до загального фонду бюджетів Одещини надійшло на 30% більше коштів, ніж за аналогічний період минулого року. Залишки на рахунках громад зросли на 49%. Держава зі свого боку за січень-жовтень спрямувала регіону майже 8,5 млрд грн міжбюджетних трансфертів. Це ресурс на покриття критично важливих видатків в освіті, медицині, соціальній сфері.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

08 Nov, 15:05


🔅 В Україні успішно розпочався опалювальний сезон. Разом із місцевою владою зробимо все можливе, аби він пройшов у плановому режимі.

Діють державні програми та ініціативи: енергетичні гранти та пільгові кредити, адресні житлові субсидії та пільги, забезпечення резервним енергоживленням, створення системи розподіленої генерації.

Зокрема, Одеса від партнерів отримає чотири газопоршневі установки, які покриють 45% потреб критичної інфраструктури міста. Одна з таких установок вже облаштована.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

08 Nov, 14:52


🪵 Жодних обмежень на заготівлю дров для людей немає і не буде.

Резонансний депутатський законопроєкт щодо штрафів за зберігання дров не буде підписаний Президентом України.

Більше того, держава й Уряд всіляко сприятиме українцям, які заготовляють дрова для опалення своїх осель узимку. Адже у сільській місцевості це важливе резервне, а іноді й основне паливо.

Маємо відповідну програму підтримки, яку реалізовуємо разом із партнерами.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

08 Nov, 14:00


В Одесі проводимо сьоме регіональне засідання Уряду України за останні місяці.

Сьогодні на виконання доручення Президента України ухвалюємо важливе рішення на підтримку наших педагогів.

З 1 січня 2025 року запроваджуємо щомісячну «вчительську доплату» до заробітної плати вчителів у розмірі 1000 гривень «на руки».
З 1 вересня 2025 року цю виплату збільшимо до 2000 грн «на руки» кожному вчителю.

Це рішення є частиною нашої підтримки тим, хто сьогодні навчає і виховує молодь, яка будуватиме майбутнє України.

Вдячні українським педагогам і вчителям за вашу самовіддану роботу. Завдяки вам, навіть попри війну, сотні тисяч дітей можуть продовжити навчання та отримати якісну освіту.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

08 Nov, 13:10


Сьогодні на Одещині ознайомились із роботою енергетичних об’єктів.

Заслухав інформацію щодо облаштування третього рівня інженерного захисту й потреб у фінансуванні. Скоординували терміни реалізації проєкту.

Також відвідали об'єкт теплогенерації, обговорили питання його модернізації та роботи цієї зими.

На відновлення й захист енергосистеми Уряд цього року виділив мільярди гривень. Маємо пройти цю зиму впевнено й стабільно. Для цього необхідна злагодженість між Урядом та місцевою владою. Перед усіма очільниками ОВА визначені чіткі завдання й відповідальні за їх виконання.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

07 Nov, 15:02


Ворог завдав кілька ударів авіабомбами по Запоріжжю. Пошкоджені житлові будинки та медичний заклад. Є загиблі та поранені, зокрема дитина. Рятувальники працюють на місці, триває розбір завалів.

Україна повинна отримати все необхідне для оборони. Аби унеможливити подібні удари росії, які вбивають мирних людей та руйнують цивільну інфраструктуру. Ми розраховуємо на рішучість партнерів.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

07 Nov, 11:11


Проговорили з бізнесом на КМЕФ й економічну політику.

➡️ Цього року ми повноцінно запустили наш ключовий проєкт «Зроблено в Україні», навколо якого вибудовуємо різні програми підтримки.
➡️ Вже підходимо до позначки в 100 індустріальних парків для переробної промисловості. Цього року почали компенсації на їх облаштування. Вперше заклали кошти в бюджет і готові відшкодовувати підключення до енергомереж та інші, визначені законом видатки. Ця практика працюватиме і наступного року.
➡️ Продовжуємо діджиталізацію та регуляцію для спрощення взаємодії з державою. Це продукти єПідприємець та єДозвіл.
➡️ Продовжуємо видавати гранти за програмою єРобота для старту і розвитку нових українських підприємств. Вже більше 20 тисяч нових бізнесів створено й перезапущено завдяки цій програмі.
➡️ Пільгові кредити для нових інвестицій за програмою «5-7-9» так само продовжаться. Лише від початку цього року маємо більше 20 тисяч виданих пільгових позик.
➡️ Компенсація закупівлі української продукції, національний кешбек, компенсація закупівлі української сільгосптехніки та українських енерготоварів.
➡️ Надзвичайно позитивно зарекомендувала себе програма щодо відшкодування 25% за вироблену українську агротехніку. Відповідно, будемо поширювати її для іншої високотехнологічної продукції, виробленої українськими виробниками.

Все це робиться для того, аби українських бізнесів різного рівня, різного розміру ставало все більше. Аби створювалися робочі місця, змінювалася структура нашої економіки з сировинної на переробну. Аби українці купляли якомога більше саме української продукції.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

07 Nov, 11:01


Справедлива й прозора система бронювання є одним із важливих питань для бізнесу.

Маємо знайти баланс між працюючою економікою та потребами Cил оборони. Аби ключові спеціалісти могли працювати, а наші захисники на передовій отримували потрібну ротацію.

До 15 листопада має бути проведений аудит списку критично важливих підприємств. Поки цей аудит триває, бронювання можуть продовжувати ті, в кого воно зараз закінчується, хто був заброньований до 31 травня цього року.

За результатами аудиту будуть представлені оновлені правила, які мають дати цей необхідний баланс.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

07 Nov, 10:54


Одне з питань, які проговорили з бізнесом під час Київського міжнародного економічного форуму — це логістика.

Нам вдалося частково розв’язати цю проблему, що виникла внаслідок російського вторгнення. Український морський коридор працює, дунайські порти працюють. Інвестуємо в залізницю та в прикордонні пункти пропуску. Вдалося продовжити і торгівельний, і транспортний «безвізи» з Європейським Союзом.

Наше завдання на наступний рік — зробити так, аби українські товари надалі ввозилися до ЄС без квот та мит. Наші перевізники не мають потребувати жодних ліцензій на вантажні перевезення.

Продовжуємо реформу митниці. У звіті Єврокомісії щодо прогресу реформ та імплементації директив ЄС реформа митниці отримала одну з найвищих оцінок. Впевнений, у 2025 році ми відчуємо результати цих трансформацій наочно.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

07 Nov, 10:47


Разом із представниками бізнесу на Київському міжнародному економічному форумі говорили про перспективи майбутнього та виклики сьогодення. Про економіку, фінансову стабільність, енергетику, логістику, бронювання й підтримку бізнесу.

📌 Макрофінансова стабільність
У нас є абсолютне розуміння, як будемо закривати дефіцит бюджету у 2025 році. Продовжуємо програму з МВФ, Ukraine Facility з Європейським Союзом. Отримаємо від країн G7 та ЄС 50 млрд доларів від використання заморожених російських активів. Країна буде мати кошти на фінансування армії та всіх пріоритетних видатків бюджету.

📌 Енергетика
Зараз ситуація під контролем, проведені всі необхідні ремонти, побудовано захист енергооб'єктів. Проходження зими залежить насамперед від інтенсивності російських атак на нашу енергосистему. Ми готуємося за всіма можливими напрямками. Домовились про збільшення фізичного обсягу імпорту електроенергії з 1,7 до 2,1 ГВт. Окремо домовились про додатковий обсяг так званої аварійної підтримки. Продовжуємо розбудову розподіленої генерації. Для бізнесу працюють державні програми підтримки на встановлення альтернативних джерел енергії. Маємо достатній запас різного обладнання, достатньо газу в наших сховищах й достатньо вугілля на складах.
Бізнес також може імпортувати електроенергію, аби убезпечити себе від потенційних відключень взимку.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

06 Nov, 18:15


Сьогодні дійсно особливий день, і в усьому світі одна новина привертає всю увагу. Абсолютно переконливий результат виборів в Америці. Чітке лідерство Президента Трампа. Я вітаю із цією перемогою.

Взагалі для нас в Україні, в усій Європі надзвичайно важливо було увесь час чути слова тоді ще 45-го Президента Сполучених Штатів про мир завдяки силі – peace through strength. І коли це буде принципом політики 47-го Президента Сполучених Штатів, Америка й увесь світ від цього точно виграють. Недаремно так часто тепер згадують Рональда Рейгана – люди хочуть упевненості, хочуть свободи, нормального життя. І для нас це життя без російської агресії та із сильною Америкою, із сильною Україною, із сильними союзниками. Ми в цьому році говорили вже з Президентом Трампом і телефоном у липні, і особисто на зустрічі у вересні, і це були хороші розмови.

На рівні команд маємо взаємодію. Як і завжди, безперечно цінуємо двопартійну підтримку Сполучених Штатів. По всім пунктам Плану перемоги ми говорили. На зустрічі в Нью-Йорку, також на зустрічах у Вашингтоні – у Конгресі, в Білому домі. І щодо оборони, і щодо економіки, і щодо майбутнього після війни маємо потенціал для міцнішої співпраці. Це те, що зробить і Україну, і Америку, і весь вільний світ більш успішними.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

05 Nov, 18:45


Хочу подякувати всім у світі, хто відреагував на появу в Росії північнокорейських солдатів. І хто відреагував не тільки словами, але й готує через це відповідні дії на підтримку нашого захисту тут, в Україні. Терор, на жаль, може поширюватись як вірус, коли не зустрічає достатньої протидії. Зараз протидія має стати достатньою. Достатньо сильною. Першими боями з північнокорейськими солдатами відкривається нова сторінка нестабільності у світі. Ми маємо разом зі світом зробити все, щоб цей російський крок на розширення війни, на справжню ескалацію, – щоб цей його крок став програшним. І для нього, і для Північної Кореї. Дякую всім, хто допомагає!
Дякую всім, хто працює заради нашої держави і людей! Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

05 Nov, 11:10


Підприємства, які Мінстратегпром визнає критично важливими, зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних.

Нову відповідну програму пільгового кредитування ОПК схвалили сьогодні на засіданні Уряду.

Кошти можна буде витратити або на поповнення оборотного капіталу, або на реалізацію інвестиційних проєктів. Очікуємо, що вже наступного року обсяги виробництва зброї суттєво перевищать цьогорічні показники.

На сьогодні понад 500 оборонних підприємств працюють та виробляють різноманітну зброю: боєприпаси, дрони, гармати, бронемашини. Ми зацікавлені в тому, щоб таких виробників ставало все більше.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

05 Nov, 10:55


Напередодні зими держава розгортає масштабну програму зимової підтримки українців.

📌 Один з ключових її елементів — це субсидії. 2,8 млн українських родин отримають житлові субсидії та пільги. Пенсійний фонд вже перерахував їхній розмір на цей опалювальний сезон. У бюджеті на 2025 рік ми передбачили 42 млрд грн на ці потреби.

📌 Для військових ми спростили механізм призначення житлово-комунальних пільг.

📌 Для переселенців з середини січня наступного року запускаємо програму субсидій на орендоване житло. Ця опція буде доступною для родин, які витрачають на оренду понад 30% своїх сукупних доходів.

📌 Близько 500 тисяч домогосподарств цієї зими отримають виплати на купівлю твердого палива, зокрема дров та вугілля. Ці кошти в розмірі до 21 тисячі грн на родину вже виплачуються в прифронтових регіонах.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

05 Nov, 10:40


На прийдешню зиму маємо достатньо власних енергетичних ресурсів.

Запасів газу в підземних сховищах вистачить для побутових споживачів, для теплокомуненерго, для бюджетних установ. При цьому, формуючи запаси, ми врахували й потреби в роботі газових установок децентралізованої генерації.

І це буде вже другий опалювальний сезон поспіль, коли ми будемо використовувати лише український газ.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

05 Nov, 10:30


В Україні в усіх регіонах стартував опалювальний сезон.

Винятком є Херсонщина, де ще зберігається відносно тепла погода. Готовність громад та областей до зими є стовідсотковою.

Працюють 83% від усіх котелень, тепло подається до 70% житлових будинків та понад 80% шкіл, лікарень і дитячих садочків.

Профільні міністерства та відомства контролюють ситуацію та разом з місцевою владою розуміють свої зони відповідальності.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

05 Nov, 10:15


Ми розуміємо, що зима буде складною, тому всіляко заохочуємо громадян до енергостійкості. Зокрема, до встановлення альтернативних джерел живлення і генерації: сонячних панелей, вітрових установок, накопичувачів електроенергії. При цьому люди не повинні втратити право на житлову субсидію.

Сьогодні доручаємо Мінсоцполітики розробити та внести на розгляд Уряду відповідний проєкт рішення. У його основі буде проста та зрозуміла норма — якщо вартість встановленого енергетичного обладнання не перевищує 150 тис. грн, субсидія за родиною зберігається.

Також Мінсоцполітики має розробити механізм, за яким розмір субсидії на оплату електроенергії не буде зменшуватись, навіть у разі перебоїв електропостачання.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

04 Nov, 18:54


З нагоди Дня залізничника ознайомилися сьогодні з новими вагонами «Укрзалізниці».

Один з них відремонтований за кошти підприємства, а другий — дитячий — створений у співпраці з ЮНІСЕФ. Дякую нашим міжнародним партнерам за підтримку в оновленні рухомого складу.

Також оглянули новий сучасний вагон, який виготовив Крюківський вагонобудівний завод на замовлення держави. Важливо, щоб українські компанії отримували більше подібних замовлень, адже це підтримує українську економіку.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

04 Nov, 18:34


Для мене велика честь відзначити сьогодні українських залізничників з нагоди професійного свята.

Залізничні колії — це наші артерії життя, які з’єднують Україну із заходу на схід, з півдня на північ. Ними до прифронтових районів залізничники возять ліки, продукти, все що потрібно нашим захисникам. Возять на фронт і з фронту українських військових, евакуюють із населених пунктів мирних людей. Доставляють в українські порти зерно, щоб нагодувати світ та отримати ресурс для оборони.

Усе це завдяки важкій щоденній роботі працівників залізничного транспорту. Вони не лише забезпечують рух пасажирів і товарів, але й відновлюють все, що зруйнував ворог. Тільки цього року відновлено понад 700 км колій.

Так само ремонтується рухомий склад, для пасажирів впроваджуються нові сервіси та нові можливості. Реалізуємо амбітні плани інтеграції до європейського залізничного простору.

Переконаний, що настане день, коли наші сміливі залізничники поїдуть у рейс до звільненого Донецька, до звільненого Луганська, до звільненого Сімферополя, до десятків інших міст та містечок.

Вітаю з професійним святом і дякую за все, що ви робите для нашої стійкості та перемоги.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

02 Nov, 18:44


Сьогодні перш за все вдячність нашим воїнам. Усім, хто захищає Україну від щоденних атак «шахедів» та ракет. Росія поступово нарощує цю активність. І для цього досі має змогу, на жаль, використовувати західні компоненти.

За жовтень місяць більш ніж 2 тисячі «шахедів» було проти України, проти наших людей. Буквально кожної доби. Така кількість «шахедів» – це понад 170 тисяч компонентів, які мали б бути заблоковані для постачання в Росію. Мікросхеми, мікроконтролери, процесори, багато різних деталей, без яких просто був би неможливий цей терор.

Все це постачається в Росію з-за кордону. І це, на жаль, від компаній з Китаю, Європи, Америки – багато мікровнесків у постійний російський терор. Це знов і знов повертає світ до необхідності працювати значно більше, щоб контролювати експорт спеціальних деталей та ресурсів. Щоб не давати Росії можливість обходити санкції, які давно вже були введені проти Росії за цю війну.

Так само як із «шахедами» – з російськими ракетами. Вони всі містять компоненти з інших країн. Боротися проти російських ударів – це означає боротися в тому числі за силу санкцій проти Росії. Санкції мають збільшуватись, бути ефективними. І кожна схема обходу санкцій – це злочин проти людей і світу. І саме такі схеми дозволяють Росії також допомагати нарощувати мʼязи режимам в Ірані та Північної Кореї. Це глобальна загроза. І тільки глобальним, спеціальним тиском можна це подолати.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

01 Nov, 20:48


Зараз ми бачимо кожен майданчик, на якому Росія на своїй території накопичує цих солдатів з Північної Кореї, – всі їхні табори. Ми могли б ударити превентивно, якби в нас була ця можливість – бити достатньо далекобійно. І це залежить від партнерів.

Але замість такої необхідної далекобійності Америка спостерігає, Британія спостерігає, Німеччина спостерігає. Всі просто чекають, поки ще й північнокорейські військові почнуть завдавати ударів по українцям.

Кожен у світі, хто дійсно хоче, щоб ця війна Росії проти України не розширювалась і щоб війна з Європи не перекинулась на інші регіони світу, – кожен мусить не просто спостерігати. Треба діяти. Треба, щоб слова про неприпустимість ескалації та розширення війни співпадали з діями.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

31 Oct, 11:27


📁 Державний бюджет на 2025 рік ухвалений у першому читанні.

Пріоритетом кошторису наступного року так само буде безпека й оборона. Усі податки, які сплачують люди та бізнес, будемо направляти на посилення наших захисників та військових спроможностей.

📈 Так, на ці потреби спрямуємо понад 2,2 трлн грн, що складає близько 26% ВВП. Це на 46 млрд грн більше, ніж у 2024 році.

📈 Загалом же видатки держбюджету плануються в обсязі понад 3,6 трлн грн, що на 535 млрд грн більше порівняно з цим роком.

📈 Доходи загального фонду заплановані на суму 2,7 трлн грн, що на 411 млрд грн більше, ніж цього року.

Дякую народним депутатам за підтримку та розраховуємо, що держбюджет буде ухвалений в цілому якнайшвидше.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

30 Oct, 22:24


Черговий злочин росії. Удар по багатоповерхівці у Харкові. Люди під завалами. Постраждали діти.

Світ має це бачити. Світ має надати Україні все необхідне для захисту. Світ має притягнути агресора до відповідальності.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

30 Oct, 15:52


🇪🇺 Сьогодні робимо ще один крок до повноправного членства в Європейський Союз.

Коледж Комісарів Єврокомісії на своєму засіданні затвердив Звіт у межах Пакета розширення. Під час зустрічі з Катаріною Матерновою пані посол ЄС особисто передала цей Звіт, який демонструє наш чіткий прогрес на шляху трансформацій у всіх сферах.

Це один із ключових документів, що засвідчує рух України до ЄС, адже охоплює детальну річну оцінку стану реформ в Україні по кожному переговорному розділу. У новому Звіті йдеться, що Єврокомісія готова відкрити переговори щодо кластерів якнайшвидше у 2025 році щойно Україна виконає всі умови.

Уряд також впевнено рухається вперед у виконанні Плану дій стосовно рекомендацій Єврокомісії.

Наша євроінтеграція напряму пов’язана із виконанням Плану реформ у межах інструменту Ukraine Facility. Йдемо чітко за графіком, досягаючи визначених індикаторів.

Україна продовжує реформуватися та змінюватися. Щиро вдячний Єврокомісії за позитивну оцінку наших зусиль на шляху реформ, які наближають Україну до Європи.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

30 Oct, 15:27


Сьогодні я вже повернувся в Україну. Багато зустрічей зараз тут, у Закарпатті: багато є регіональних справ, які мають значення для всієї нашої країни, робота з місцевими громадами, робота з місцевими підприємцями. За кілька років вдалося зробити Закарпаття однією з опор нашої стійкості – всієї вже України.

І говорив сьогодні тут з керівниками громад області, з представниками бізнесу. Була зустріч разом з першою віцепремʼєркою Свириденко з бізнесом регіону. А це бізнес у тому числі релокований з інших наших областей. Ми бачимо, як зростає тут виробництво, які є перспективи, й водночас є питання, є проблеми. Допоможемо з рішеннями обовʼязково.

І зараз ще відвідаю наших хлопців – воїнів, які проходять реабілітацію після поранень. Бойові наші хлопці – з наших бригад, що воюють на Донеччині, у Вовчанську, на Курщині. Хочу подякувати їм від усіх наших людей – від всієї України – та відзначити їх державними нагородами за таку потрібну роботу, таку службу, за їхню таку потрібну хоробрість. Хоробрість, яка завжди має вирішальне значення: і на полі бою, в політичних рішеннях. Дуже сподіваємось на хоробрість партнерів.

Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

29 Oct, 11:08


Держава продовжує підтримувати тих, хто цього найбільше потребує.

➡️ За жовтень українцям уже нараховано 1,4 млрд грн житлових субсидій та пільг, загалом за 10 місяців цього року — близько 29,6 млрд грн було нараховано й виплачено українцям.

➡️ Діє спрощений порядок оформлення субсидій, працює автоматичне перепризначення для тих, хто отримував субсидію протягом неопалювального сезону.

➡️ Люди, які опалюють житло дровами, вугіллям, іншим твердим паливом, отримають додаткову виплату — до 21 тис. грн. Ця програма охопить орієнтовно 500 тис. українських родин.

➡️ Також держава ретельно виконує і буде виконувати свої зобов’язання щодо пенсій. Цього місяця, зокрема пенсіонерам, виплачено 65 млрд грн.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

29 Oct, 11:07


У межах програми зимової єПідтримки ставимо перед собою три основні цілі.

➡️ Перша — матеріально підтримати українські родини. Даємо їм додатковий ресурс, який можна витратити на оплату послуг, зокрема комунальних, та на оплату деяких товарів, серед яких ліки.

➡️ Друга мета — активізувати внутрішній попит на українські послуги. Вже запрацював «Національний кешбек», держава здійснила перші виплати людям. Це понад 37 млн грн. Загалом до програми долучилися 2,4 млн українців та 1470 українських виробників.

➡️ Третя наша мета — вкотре продемонструвати єдність українського суспільства для нашої стійкості та перемоги. Один із варіантів як витратити кошти за програмою єПідтримка — задонатити на українську армію. Таким чином частина коштів буде реінвестована населенням у нашу безпеку й оборону.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

29 Oct, 10:34


Наближається третя зима, яку ми будемо проходити в умовах повномасштабної війни. Держава готує комплексний пакет зимової підтримки родин.

Перший крок уже ініційований Президентом Володимиром Зеленським. Це програма зимової єПідтримки. Кожен українець та кожна українка отримають тисячу гривень для оплати українських послуг та деяких українських товарів.

Наступні кроки — це зимові субсидії обсягом не менше, ніж минулорічні. А також розширена програма «Доступні ліки», до неї включать нових отримувачів.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

29 Oct, 07:50


🇯🇵 Японія надасть Україні понад 3 млрд доларів у межах фінансової підтримки G7.

Ці кошти є частиною пакета на загальну суму 50 млрд доларів, що компенсуються за рахунок заморожених російських активів.

Раніше про свою підтримку в межах цієї ініціативи оголосили ЄС, США та Велика Британія.

Дякуємо Уряду Японії за солідарність. Закликаємо усіх наших партнерів спрямувати заморожені російські активи на користь України. Маємо змусити агресора платити.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

29 Oct, 06:42


росія продовжує тероризувати мирні українські міста. Кривий Ріг, Харків, Київ. Внаслідок атак ворога пошкоджені житлові будинки, є поранені. У Харкові після нічного авіаудару відомо про 4 загиблих. Мої співчуття рідним і близьким.

Світ повинен консолідуватися, щоб притягнути агресора до відповідальності. Не тиснути руку вбивцям, а надіти на них кайданки. Не зволікати з допомогою Україні, а надати все необхідне для повноцінного захисту. Лише так можна примусити росію до справедливого миру.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

27 Oct, 18:28


Сьогодні було багато сказано про українську мову, про українську культуру. Сьогодні відзначаємо День української писемності та мови. І в такий день важливо сказати, що тільки справжніми результатами реально зберігається все наше, все українське. Ми в цій війні боремось проти ворога, який намагається знищити в Україні все українське. І тому кожна дія заради нашої держави, кожен результат на посилення України мають непересічне значення. 

Виграти цю війну можемо ми всі лише разом – і вберегти Україну можемо лише разом. Не кожен сам для себе, а всі для України. І саме так маємо працювати щодня – всі для України. Кожен на своєму рівні, кожен на своєму місці. Дякую за всі результати заради України!

Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

26 Oct, 17:44


В Москві налаштовані на продовження агресії. Більше нічого вони там не хочуть. І саме тому вони намагаються збільшити їхнє оборонне виробництво, і саме за рахунок обходу санкцій. І саме тому беруть у спільники все більше Північну Корею, і вже днями їхні солдати можуть бути на полі бою проти України. Україна змушена буде у Європі фактично воювати проти Північної Кореї. Це умови, коли відсутність більш сильних рішень партнерів на підтримку України тільки спонукає Путіна вкладатись далі в терор.

Світ може зупинити розгортання війни. Абстракцій та слів для цього замало – конкретні кроки потрібні. Ми дали всі такі кроки в Плані перемоги. Те, що не дозволить винуватцям війни стати ще більш агресивними. Ми очікуємо необхідного більшого тиску на Росію. Ми очікуємо більшої підтримки для України. І це буде справедливо.

І час, який спливає, поки рішень немає, – це, на жаль, постійні російські удари, постійні втрати наших життів. Наступний тиждень буде часом нашої дуже активної роботи з партнерами заради підтримки наших воїнів на фронті та заради нашої стратегії примусу Росії до завершення війни. Ми готуємо важливі сигнали підтримки.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

24 Oct, 17:30


На сьогоднішньому засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України обговорили План перемоги з очільниками областей, громад і міськими головами.

Основні пункти плану адресовані до наших партнерів, але як підкреслив Президент, саме єдність українців є ключем до майбутнього успіху. Перемога України в цій важкій війні залежить від синергії зусиль мільйонів наших громадян, від синергії зусиль нас усіх.

І я вдячний головам громад, міст, регіонів за розуміння важливості нашої єдності. Дякую за озвучені ініціативи. Уряд готовий підтримувати їх на всіх рівнях і допомагати долати цей наш спільний шлях до перемоги.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

24 Oct, 16:20


Сьогодні я провів засідання Ставки. На ньому, як і завжди, було багато різних питань. Я хочу зараз зупинитись на особливому дорученні членам Ставки та іншим нашим посадовим особам.

Зараз Україні треба наповнити внутрішній План посилення. Такий План, який разом із Планом перемоги забезпечить для України правильні відповіді на всі виклики цього і наступного року. План перемоги спрямований на партнерів. На їхню визначеність, яким є місце України в архітектурі безпеки, чи готові вони, щоб Україна перемогла, чи хочуть партнери бачити післявоєнну систему безпеки дійсно надійною. План перемоги, якщо буде виконаний партнерами, дасть всі відповіді.

І зрозуміло, що є внутрішня частина роботи. Позиції на фронті й у тилу. Те, що потребує посилення. Питання справедливості в Україні, яке стоїть надзвичайно гостро. Наша економіка, наші робочі місця, наш розвиток критично необхідних Україні галузей. Захист від російської дезінформації. Соціальний захист людей. Багато напрямів потребують чітких відповідей, які кроки ми робимо та хто відповідальний за реалізацію конкретних кроків. Цей внутрішній План посилення гарантуватиме Україні також і єдність. Коли працюєш заради держави, відчуваєш, що ти з державою, з мільйонами таких же людей, які хочуть, щоб Україна перемогла. І так має бути.

Дякую всім, хто з Україною! Слава всім нашим людям!
Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

23 Oct, 22:35


У своєму виступі на міністерському круглому столі у Світовому банку порушив ще одне важливе питання — необхідність посилювати санкції проти агресора.

На жаль, у липні росія піднялася в рейтингу і стала High Income Country на рівні з найбільш розвинутими країнами світу. Минулого тижня Світовий банк підвищив прогноз зростання економіки росії у 2024 і 2025 роках. Ми постійно знаходимо західні комплектації в залишках російських ракет, які вбивають українців. Це означає, що санкційна система не працює так ефективно, як мала б працювати.

Слід діяти рішуче, щоб зменшити здатність росії продовжувати агресивну війну. Закликаємо посилити первинні й вторинні санкції на фінансовий сектор росії, на продаж нафти та газу, на продаж технологій.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

23 Oct, 22:24


Україна повинна мати адекватні ресурси, щоб захистити себе і виграти війну. На цьому наголосив під час виступу онлайн на міністерському круглому столі на підтримку України у Світовому банку.

Від початку повномасштабної агресії росії Україна отримала пряму бюджетну допомогу від країн-партнерів, ЄС та організацій у розмірі понад $98 млрд. До кінця цього року очікуємо надходження ще понад $16,5 млрд.

Потреби в зовнішньому фінансуванні на 2025 рік також значні — $38,4 млрд. Вважаємо, що вони мають бути покриті коштами програм Ukraine Facility від ЄС, EFF від МВФ, американською допомогою та внесками інших партнерів.

Одночасно розраховуємо на якнайшвидше надходження Україні 50 млрд доларів за рахунок прибутків від заморожених активів росії.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

23 Oct, 18:33


Провів нараду з Премʼєр-міністром Денисом Шмигалем – щодо поточних питань і деяких невідкладних рішень, які потрібно ухвалити. Також була нарада із секретарем РНБО Олександром Литвиненком – про контроль за виконанням рішень РНБО та підготовка деяких військових питань на наступну Ставку.

Була доповідь Головкома Сирського: фронт і Курська операція. Найбільше уваги – складним напрямкам на Донеччині, а також потребам наших воїнів, наших бойових бригад в оперативності постачання від партнерів. Оперативність завжди означає більший результат. Я хочу відзначити сьогодні наших воїнів: 38-ма окрема бригада морської піхоти – це Покровський напрямок – та 79-та бригада ДШВ – це Курахівський напрямок. Дякую, хлопці!

Дякую всім, хто допомагає! Слава всім, хто бореться заради України!
Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

23 Oct, 17:01


🇺🇸 США нададуть Україні до 20 млрд доларів додаткової допомоги.

Це частина спільного пакета підтримки від країн G7 та ЄС на загальну суму 50 млрд доларів. Кошти будуть залучені завдяки використанню прибутків від заморожених російських активів.
Цього тижня аналогічні рішення ухвалили також ЄС та Велика Британія.

Кошти від партнерів підуть на найважливіші фінансові потреби України у 2025 році. Завдяки цій допомозі наші союзники створюють міцний фундамент для економічної та фінансової стійкості України.

Дякуємо Сполученим Штатам за підтримку! Це важлива інвестиція у безпеку Європи та всього світу.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

23 Oct, 08:43


Близько $1,1 млрд від МВФ вже надійшли Україні.

Кошти будуть спрямовані на покриття важливих бюджетних видатків невійськового характеру.

Цей транш ми отримали завдяки успішному п'ятому перегляду програми EFF обсягом $15,6 млрд.

Вдячні Фонду за послідовну підтримку України. Вже розпочинаємо спільну роботу над наступним переглядом програми.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 17:41


Сьогодні Президент України скликав засідання РНБО, на якому було ухвалено низку радикальних і водночас дуже системних рішень.

📌 Перше. На виконання указу Президента до кінця цього року МСЕК будуть ліквідовані. Натомість буде запроваджена цифрова, прозора, європейська модель. Окрім цього, сьогодні я доручив Міністру охорони здоров'я не пізніше 1 листопада внести всі необхідні нормативні документи й законопроєкти на розгляд Кабінету Міністрів, щоб завершити реформування МСЕК і запровадження нової європейської моделі.

📌 Друге рішення, яке було ухвалено під час РНБО і яке вже втілено Міністром охорони здоров'я, це низка наказів про звільнення. Зокрема, звільнено керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії, звільнені керівники профільного департаменту Міністерства охорони здоров'я, який відповідає за координацію діяльності МСЕК.

📌 Третє. Буде проведена перевірка і перегляд необґрунтованих рішень щодо інвалідності, які були видані МСЕК, особливо це стосується посадовців. Всі перевірки будуть здійснені в термін не пізніше трьох місяців. Усі ці заходи мають бути реалізовані оперативно, щоб усунути ганьбу, яка відбувається в МСЕК.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 15:41


Перше: провів РНБО. За численними фактами порушень МСЕК і фальшивих інвалідностей для посадовців.

Це не тільки, до речі, прокурори. Є сотні таких фактів очевидно необґрунтованих інвалідностей у посадовців митниці, податкової, в системі Пенсійного фонду, в місцевих адміністраціях. З усім цим треба ретельно та оперативно розібратися. Система МСЕК має бути ліквідована.

Але для реальних і саме системних змін треба провести повну цифровізацію всіх етапів роботи щодо встановлення інвалідності. Урядовцям – в Мінцифрі, в цифровій команді Міністерства оборони – є кому забезпечити відповідні зміни.

Проблема не лише в тому, що посадовці роблять собі інвалідність завдяки звʼязкам, але і в тому, що люди, які отримали справжню інвалідність – зокрема, в бойових діях, – часто не можуть отримати відповідний статус і справедливі виплати. Часу, щоб виправити це, в уряду небагато.

Повинна бути і персональна відповідальність та кадрові рішення через цю ситуацію в центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК. Рішення РНБО зараз передбачає повний аудит пенсій та інших нарахувань усім посадовцям, які «організували» собі інвалідності.

Я дякую всім, хто допомагає Україні! Я дякую всім нашим воїнам і кожному й кожній, хто працює заради України!
Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 10:49


🇪🇺 Європейський парламент підтримав надання Україні виняткової макрофінансової допомоги розміром до €35 млрд.

Це важливий внесок ЄС у межах $50 млрд кредиту G7 з використанням прибутків від заморожених російських активів, який допоможе покрити нагальні фінансові потреби України.

🇬🇧 Крім того, £2.26 млрд у межах цього ж кредиту G7 надасть Велика Британія.

Така бюджетна підтримка дозволить забезпечити військові витрати, зокрема на протиповітряну оборону, артилерію та необхідне обладнання.

Вдячні нашим партнерам з ЄС та Великої Британії за беззаперечну підтримку України в боротьбі проти російської агресії.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 10:39


Сьогодні на засіданні Уряду ухвалили два важливих рішення:

➡️ залучаємо від ЄІБ понад 17 млн євро за проєктом розвитку міського транспорту в Україні. Схвалили відповідний проєкт розпорядження Президента. Кошти підуть громадам на фінансування виплат з оновлення комунальних автопарків.

➡️ створюємо індустріальний парк в Чернівцях, що згенерує близько 750 нових робочих місць у сфері переробної промисловості.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 10:24


У Харківській області буде реалізований пілотний проєкт із пріоритизації гуманітарного розмінування. Про це домовилися з Великою Британією та Швейцарією під час Конференції з протимінної діяльності в Лозанні.

Мета проєкту — напрацювати ефективний алгоритм, що дозволить очистити передусім ті землі, яких потребують люди та економіка.

Ми вже повернули в експлуатацію 35 тис. квадратних кілометрів наших земель. Прагнемо в рази пришвидшити темпи робіт. Наша амбітна мета — до 2033 року обстежити абсолютну більшість потенційно замінованої території.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 10:12


Близько 70 млн доларів допомоги та нова розмінувальна техніка від Швейцарії для піротехнічних підрозділів ДСНС. Такі результати Конференції з питань протимінної діяльності, яка відбулася минулого тижня в Лозанні.

Перша спеціалізована машина GCS200 була передана під час конференції. Також за підсумками заходу отримали додаткову оголошену допомогу від Канади, Нідерландів, Норвегії, Люксембургу, Латвії та інших наших партнерів.

Вдячні їм за важливу підтримку у звільненні України від російського мінного сміття.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 09:09


В Україні вже розпочинається опалювальний сезон. До тепла підключаються об’єкти соціальної інфраструктури. Насамперед лікарні, школи, садочки.

Конкретні дати подачі тепла визначаються погодними умовами, відповідно до яких влада громад ухвалює свої рішення.

Працюють усі 9 енергоблоків українських АЕС, покриваючи основні потреби в генерації. Отримуємо нове генераційне обладнання.

Банки кредитують бізнес у межах урядових енергетичних програм. Схвалено заявок на 7,9 млрд грн, фактично видано понад 2 млрд грн кредитних коштів. Для населення схвалено кредитних коштів на понад 204 млн грн.

Робимо все, щоб узимку всі українці мали вдома світло і тепло, а підприємства працювали безперебійно.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

21 Oct, 17:17


Сьогодні провів і важливі наради з Головкомом Сирським, начальником Генштабу Баргилевичем, міністром оборони України Умєровим. Детально обговорили ситуацію на фронтових напрямках – Торецький, Покровський, Курахівський, Харківський та всі інші. Доповіді були не лише щодо обставин зараз і наших дій зараз, але й на перспективу. Відповідно – забезпечення та озброєння, комплектування наших бригад. 

Окремо обговорили Курську операцію – ми тримаємо там наші позиції, я дякую кожному воїну за хоробрість. Ми маємо пам’ятати, що Курська операція забезпечує стратегічну мету. Війна має повертатись на території, звідки вона прийшла. Це справедливо, коли буферна зона створена на території агресора. І також Курська операція дозволила Україні зробити більш активною роботу щодо обмінів – повертати наших воїнів із російського полону. Кожен це бачить. 

Дякую всім бойовим бригадам, кожному підрозділу, які б’ються на передовій!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

20 Oct, 17:47


За цей тиждень у нас є підтримка від партнерів за Планом перемоги – дякую Франції, Литві, нашим партнерам, нордикам і багатьом союзникам у Євросоюзі. Є дуже хороші сигнали від Сполучених Штатів – ми чуємо риторику, її зміни. Очікуємо на приїзд команди з Вашингтона, щоб на всіх робочих рівнях працювати по пунктах Плану перемоги. Домовилися щодо кількох нових пакетів підтримки – і оборонної підтримки, і енергетичної підтримки. І це дається дуже непросто. Але по-іншому ворога не перемогти. І я дякую всім, хто допомагає. І нам треба працювати тільки разом і тільки в єдності. Щоб для нас усіх був результат – для всієї України.

Але поки це відбувається, на жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог. Те, що відбувається з МСЕК – медико-соціальними експертними комісіями – та нахабством людей, зокрема прокурорів, які скористалися своїми зв’язками із МСЕК та пооформлювали собі фальшиві інвалідності. Я чекаю від правоохоронців, зокрема передусім СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких жорстких рішень. Призначив РНБО.

Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

20 Oct, 07:01


Посилюємо міжрегіональну співпрацю. Провели зустріч із мером міста Гельсінкі Юганою Вартіайненом.

Подякував за активне співробітництво з містом Дніпро та відзначив активну роль Гельсінкі у реалізації кампанії Європарламенту та Eurocities «Генератори надії». Під час російських обстрілів енергосистеми Гельсінкі одними з перших міст долучились до збору енергетичного обладнання для України, а Фінляндія, загалом, посідає одне з перших місць за кількістю наданого обладнання серед донорів в Європі.

Зацікавлені у досвіді міста Гельсінкі з розвитку зелених технологій, зокрема щодо системи опалення, встановлення сонячних панелей.
Цінними будуть допомога та долучення м. Гельсінкі до коаліції цивільного захисту для побудови сучасних технологічних укриттів, яку започаткували разом з Прем'єр-міністром Фінляндії.

Розвиваємо пряму співпрацю між українськими та фінськими медичними закладами. Наші МОЗ підписали відповідну угоду, а вчора українська делегація ознайомилася з роботою лікарні в Гельсінкі.

Окремо подякував за лікування українських військових. Розраховуємо на розширення співпраці й щодо лікування дітей з України.

Цінуємо всю допомогу, яку фінський народ та кожне фінське місто надає українцям.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Oct, 18:00


Війна росії проти України спричинила масштабні екологічні руйнування, що призвели до безпрецедентного забруднення довкілля. Про це зазначив під час Конференції з обговорення пункту 8 «Екологічна безпека» Формули миру Президента України.

Захід відбувся в Гельсінках за участі Прем’єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, Віцепрезидента Єврокомісії Мароша Шефчовича, керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, а також високопосадовців інших держав.

Нинішні збитки українським екосистемам оцінюються в 65 мільярдів доларів. Третина українських лісів та 20% природоохоронних територій України уже постраждала від війни. Під загрозою опинилося 35% біорізноманіття Європи, яким володіє Україна.

Перед усіма нами стоїть важливе завдання — виробити спільне бачення того, як захистити природу та життя людей. Україна готова розробляти спільне бачення та конкретні кроки на цьому шляху, застосовуючи принцип «ворог повинен заплатити».

Зокрема, озвучив декілька ключових завдань, щодо яких потрібно узгодити спільну стратегію:
відстеження, реєстрації та звітування щодо всіх екологічних наслідків, впливів, втрат і збитків війни російського агресора в Україні;
збір цінних відгуків високого рівня та технічних коментарів від партнерів України;
напрацювання наступних спільних кроків для притягнення російського агресора до відповідальності за всі екологічні злочини, які були здійснені проти України.

Екологічна безпека є передумовою економічного та соціального розвитку. Тому ми маємо знайти рішення та ресурси як найкраще можемо захистити та відновити нашу природу та екологію.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Oct, 17:17


Передусім сьогодні вдячність нашій команді, яка займається обмінами, та всім українським воїнам – кожному підрозділу, – які поповнюють обмінний фонд для нашої держави. Пишаюся всіма вами, дякую вам за допомогу у звільненні наших людей з російського полону.

Важливо це розуміти: не буває нічого, що стається просто так. Завжди треба сильні позиції для України. Завжди треба збільшувати можливості нашої держави. У час війни результат тільки здобувається. Дякую всім, хто це забезпечує.

Нам вдалося повернути з російського полону ще 95 українців. Більшість із них – рядові та сержанти, 26 офіцерів. Захисники Маріуполя, загалом Донеччини, Луганщини, Харківщини, Київщини, Чернігівщини, Херсонщини. Серед них «азовці». Також Максим Буткевич – український правозахисник, який пішов захищати Україну після початку повномасштабної війни.

Усім, кого повернули, зараз надається необхідна допомога. І ми працюємо далі, щоб звільняти наших людей: військових і цивільних. І це дуже складний процес, але чим більш результативні ми будемо на полі бою та в дипломатії, тим швидше ми зможемо повернути також інших. Ми зʼясовуємо долю кожного й кожної, хто може бути в полоні. Дуже стараємось повернути всіх.

Дякую Збройним Силам, Службі безпеки України, ГУР, Офісу, МВС, омбудсмену, Координаційному штабу – усім, хто залучений, хто допомагає. Також дякую нашим партнерам – тим країнам і лідерам, які посилюють наші позиції в цій роботі. І завжди, коли є така можливість, ми говоримо з лідерами під час візитів про те, що українці мають бути вдома – всі, хто захоплений Росією.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Oct, 16:39


Разом із Фінляндією започатковуємо коаліцію цивільного захисту для розбудови в Україні системи сучасних укриттів.

Сьогодні в місті Гельсінкі ознайомилися з укриттям цивільного захисту Merihaka.

Загалом у Гельсінкі розташовані приблизно 5500 укриттів, що вміщують 900 тисяч осіб. Тобто місць достатньо не лише для мешканців, але й гостей міста.

Ми прагнемо використати цей досвід для будівництва укриттів в Україні. Спільно з Фінляндією долучатимемо партнерів до реалізації подібних проєктів.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Oct, 07:00


В Україні вже реалізується низка великих інвестиційних проєктів за участю фінського бізнесу. Очікуємо, що скоро їх буде набагато більше.

Разом із Прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо провели насичену зустріч із представниками фінського бізнесу. Подякував Уряду Фінляндії за розробку Плану участі у відбудові України. Він передбачає дієві інструменти, що стимулюють приватний бізнес інвестувати в нашу економіку. Більше 20 проєктів фінських компаній отримали підтримку завдяки цим інструментам.

Чітко розуміємо, у яких галузях інвестиції будуть особливо успішними для бізнесу та корисними для України.

➡️ У будівництві — передові технології, енергоефективність, досвід у побудові об’єктів цивільного захисту.
➡️ В енергетиці — розвиток відновлювальної енергетики, децентралізація енергосистеми, розбудова розумних мереж, системи накопичення енергії, перетворення відходів в енергію.
➡️ В освіті — цифровізація та розбудова моделі R&D на основі синергії між урядом, університетами та приватним сектором.
➡️ У сфері телекомунікацій — технології шостого покоління бездротового зв’язку, а також передові технології цифрової безпеки.

Розповів про заходи нашого Уряду для підтримки підприємців. Дерегуляція, цифровізація, індустріальні парки, сприяння проєктам зі значними інвестиціями.

Інвестиція в Україну сьогодні — це гарантована вигода завтра та післязавтра. Крім комерційного зиску це ще й внесок в побудову безпечної демократичної Європи.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

18 Oct, 19:18


Виконавча рада МВФ затвердила пʼятий перегляд програми EFF, що дозволить Україні незабаром отримати новий транш обсягом близько $1,1 млрд.

Ці кошти спрямуємо на покриття важливих бюджетних видатків невійськового характеру.

Також під час перегляду був оптимізований графік траншів на 2025 рік, завдяки чому залучимо до державного бюджету більше ресурсів.

Дякую Фонду за незмінну послідовну підтримку фінансової стійкості України.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

18 Oct, 16:42


🇺🇦🤝🇫🇮 Провели зустріч із Президентом Фінляндії Александром Стуббом. Передав найщиріші побажання від Президента України.

Пан Стубб був серед перших лідерів, хто підтримав надання Україні далекобійної зброї та можливість завдавати нею ударів по території ворога.

Обговорили військову допомогу та потреби нашої держави в озброєнні та техніці, зокрема систем ППО. Дякую Фінляндії за готовність надати 25-й пакет оборонної підтримки. Загалом Фінляндія вже передала військової допомоги на 2,3 млрд євро.

Окремо висловив вдячність за енергетичну підтримку й оголошення нового пакета для проходження зими, куди увійшли, зокрема, генератори й трансформатори.

Цінуємо підтримку Фінляндією Української формули миру та організацію конференції, що присвячена пункту 8 «Екологічна безпека». Розповів також про План перемоги, який представив Президент України.

Надзвичайно вдячні Фінляндії за важливу підтримку, що сприяє зміцненню України в протидії російській агресії.