Гайдукевич @haidukevych Channel on Telegram

Гайдукевич

@haidukevych


Гайдукевич (Ukrainian)

Канал 'Гайдукевич' - це місце, де можна знайти найсвіжіші новини про українську культуру, історію та сучасні події. Цей канал призначений для всіх, хто цікавиться українською спадщиною та хоче бути в курсі всього, що відбувається в Україні та за її межами. Ви знайдете тут цікаві статті, інтерв'ю з відомими особистостями, аналітичні матеріали та багато іншого. Канал 'Гайдукевич' - це ваш надійний джерело інформації про українську культуру та історію. Приєднуйтеся до нас, щоб бути в центрі всього, що відбувається в українському світі!

Гайдукевич

17 Nov, 07:15


Качечка зі столичного укриття із виразом лиця "дайте я перекушу навпіл того моск*ля". Загін барбі і різнокольорових єдинорожиків на поличках не менш люто виглядає. Але приз в номінації "незворушність дня" забирає екіпаж "Львівських Круасанів", котрий третій рік поспіль, як би не гупало в небі, розставляє стільці, кочегарить кавомашину і ставить випічку. Бо коли восьма година - ніщо не зупинить каву, час якої настав. Маєте свою емоцію? Конвертуйте її в донат і закиньте волонтерам. Нам дуже потрібні Ваші люті гривні, щоб привезти ЗСУ можливість реалізувати думки качечки з укриття.

Гайдукевич

14 Nov, 23:57


Ред: Якими змістовними завданнями, планом дій наповнений?
В.Г.: Деталізацію завдань по кожному напрямку могли б пропрацювати компетентні робочі групи. Політики - колегіально влада і опозиція - визначають напрямки, а спільні робочі групи політики-чиновники-фахівці-експерти вже напрацьовують наповнення, попунктовість, пропозиції по вирішенню задач.
Ред: Що потрібно для його практичної реалізації й так далі?
В.Г.: Політична воля двох людей на вулиці Банковій. І фраза: «вибачте, громадяни, ми мали б зробити це ще 23 лютого 2022 року… вибачте і давайте тепер разом. Єдність, так єдність».
Сoda

Гайдукевич

14 Nov, 23:57


План, так план. ч.3 і остання. (поки за слово "план" не почали закидувати важкими тупими предметами)
В.Г. : Дипломатичний напрямок. Тут три сектори:
1. МЗС вже зараз має повернутися виключно до фахової дипломатії, а не виконувати вказівки голови Офісу Президента і бути блідою тінню на переговорах з краю столу, а компетентно просувати український інтерес. МЗС має припинити бути агенцією із працевлаштування звільнених чиновників, котрим треба десь пересидіти.
2. Український інститут і дипломатія компетентних. Це має бути більше, ніж культурна дипломатія. Це має бути дипломатія агентів впливу: мистецтво, література, наука, музика, виставкова справа, освіта, медійники, мислителі і візіонери, міжрегіональний діалог – кожна вагома подія, кожен великий чи малий майданчик має чути і бачити якісне і змістовне українське. Ми маємо системно і методично ламати нагромадження стереотипів щодо нас і замилування Росією. Це дорого, але краще фінансувати м’яку силу – виправляти наслідки втрачених можливостей коштуватиме більше. І в грошах. І в життях.
3. Народна дипломатія і збирання нашого цвіту з усього світу – стара і нова діаспора має грати більшу роль в житті України. Істотно більше українськості в різних формах отримувати від батьківщини, нарешті почути – Україна кличе усіх додому, а хто воліє жити в новому досі – ок, нехай він стає нашим агентом впливу там де є. Чому Ізраїль може мати світове лобі, а ми ні?

Гайдукевич

14 Nov, 14:33


І про приємне. За тиждень - день ДШВ. Всякі-різні подарунки буде отримувати марунова велика родина. Respublica посильно долучається - на кожен реліз Десантно-штурмової колекції до 21 листопада включно ціна зменшується на 15%.
Сторінка бренду тут: https://respublica.shop/ . Інста бренду тут: https://www.instagram.com/respublica_militaria/ Консультант допоможе підібрати потрібний Вам розмір.

Гайдукевич

13 Nov, 13:14


Напрямок Економіка і Добробут має включати в себе сектори:
1. Як оптимально розпорядитися поки що наявними донорськими і власними коштами – це тактичні задачі утримання на плаву країни;
2. Як максимально спростити тягар для бізнесу – це оперативна задача зі створення можливостей. Це про нові правила. Підприємці мають почути від держави аргументи - чому їм ВИГІДНО лишитися робити бізнес і платити податки в Україні, а не релокуватися в Польщу або де інде. Комфорт ведення бізнесу = наповнення бюджету. Сюди ж окрема задача – детінізація. Замість просити гроші по світу ми маємо дістати їх в себе – з тіні. От тут воєнний час дозволяє рубати гордієві вузли. Або зараз, або ми нічого не варті. Успіх в цьому пункті буде другим головним аргументом - «повертайтеся, українці»;
3. Стратегічні питання – країна має вже переосмислювати галузі, які її годуватимуть розвиватимуть завтра. Тут слід врахувати і глобальні політично-економічні виклики, і потреби наших союзників (ми маємо бути не прохачами, а вигідними партнерами), і оборонні вимоги, і усі аспекти відбудови (логістика, енергетика, перепрофілювання зайнятості в громадах з огляду на зміну щільності населення по країні, тощо) розбомбленої країни.
Гуманітарно-культурний і інформаційний напрямок. Це про різні ракурси відновлення та захисту ідентичності (освіта і культура) та інформаційної безпеки. Тут також кілька секторів:
1. Інформаційна безпека країни – зупинити вакханалію анонімних інфоджерел, відновити повноцінну підзвітну свободу слова (не плутати із неконтрольованим інфохаосом), виявляти і знищувати щупальця російської зомбомашини в соцмережах та електроних інфоресурсах, позбутися російського впливу на адміністрування українського сегменту глобальних соцмереж, переглянути рівень безпеки «діжджиталізації», прирівняти просування і поширення російських наративів до загроз національній безпеці і злочину рівня «державна зрада» із відповідною реакцією держави;
2. Наративна\смислова безпека країни – якщо ми не хочемо, щоб голови громадян заповнювала зомбо-пропаганда ворога, слід формувати власну сенсову реальність. Це і про розвінчання російських міфів, і про відновлення реальної історії, і про політику пам’яті (зокрема це про музеї і про меморіали), і про створення світоглядного контенту на кожну вікову категорію, і про повний демонтаж радянських решток і якісну їх заміну на питомо українське за смислами. Слід раз і назавжди усвідомити – нинішня війна є когнітивною. Росія це знає, вона із нами почала воювати когнітивними методами давно і так вправно, що ми того вторгнення не відчували. Тобто нам ввижався мир, а війна йшла повним ходом. Когнітивна війна, це битва за ваш розум, емоції, увагу, свідомість, увагу. Це війна, в якій противник прагне змінити вашу думку, вашу поведінку, вашу ідентичність. Зброєю когнітивної війни є інформація, дезінформація, маніпуляція, пропаганда, психологічний тиск. Вже починає додаватися спотворена реальність від штучного інтелекту;
3. Освіта – фундаментальний виклик, котрий Україна не змогла подужати за 33 роки відновленої Незалежності. В рамках переосмислення себе, країні потрібне і перезавантаження освіти. Не експеременти із НМТ, а вдумливі і обгрунтовані реформами від середньої школи до вищої. Зрештою – громадянська освіта. Ймовірно це здаватиметься не про «план перемоги», але ні - головна перемога України має бути над власними помилками і слабкістю.
Далі ще трохи...

Гайдукевич

13 Nov, 13:14


План, так план. ч.2
Ред: З яких конкретно пунктів повинен складатися?
В.Г. Кожен із глобальних напрямків має ділитися на чіткі задачі, котрі мають втілити відповідні міністерства, парламентські групи, експертні групи та фахівці-волонтери. Задачі мають деталізувати спеціалісти по кожному напрямку. Ці виконавці плану мають працювати разом в постійному режимі: «проговорення мети – брейнсторм – нормативна база – реалізація».
Напрямок Безпека і Оборона може складатися щонайменше із двох секторів:
1. Впорядкування керування Силами Оборони України (припинити призначення керівного складу СОУ виключно на підставі «лояльний і не конкурент», виправити вади в способах керування військами, зупинити хаотичні зміни командирів частин, зробити компетентність безумовним пріоритетом і т.д.)
2. Забезпечення СОУ засобами (виробництво власного озброєння тут і зараз – фундаментальна задача на котру мають бути цільово переорієнтовані усі фінансові ресурси, наукові і профільні виробничі потужності).

Гайдукевич

12 Nov, 13:17


План, так план. ч.1
Передісторія. Нещодавно одне видання запропонувало викласти моє бачення внутрішнього плану дій. Питання важливе, має чимало дискусій - написав. Правда одразу попередив - "вам не дозволять опублікувати, бо я називаю хто винен і що ВІН має робити, щоб виправити стан справ". Журналіст запевнив, що спробують таки опублікувати. Спробували - викресливши чи переписавши усі некомфортні для Банкової речення. Що ж, позаяк це справа принципу - дозволу на публікацію цензурованої версії я не дав, сказав, що опублікую в оригінальній версії тут. Розумію владозалежність редакції. Але принцип, так принцип.
Історія... На мою думкув серйозних планах важливі стартові вводні - правила і принципи, яких має триматися і сам план, і його втілення. Тому власне бачення почав з цього. Отже...
Ред: Внутрішній план перемоги України. Яким особисто Ви його бачите?
В.Г.: Напевно це більше про філософію і логіку плану… тому план має бути:
1. Чесним. Лікування хвороби починається зі сміливості визнати діагноз. Тож, перш за все, Володимир Зеленський і його «5-6 менеджерів» мають самі для себе визнати, що вони не можуть реалізувати самостійно жоден план. Під час війни «Я» просто не працює, яким би не було прізвище у того «Я». Більше того – спроби подальшої імітації втілення планів на користь «Я» будуть лише погіршувати справи в країні.
В Другу Світову сер Вінстон Черчилль мав вдосталь критиків і як політик, і як персона. Але він наважився говорити із суспільством і опонентами відкрито. Питати порад і дослухатися до них. Він говорив про «МИ». І це допомогло Британії у найважчі часи. Отже Президент має від слів про єдність перейти до втілення єдності – «МИ». Зробити крок на зустріч тим, кого він із командою знищував всю каденцію, або ігнорував. Зеленський мусить проговорювати плани відкрито із політичною опозицією, експертним середовищем, досвідченими фахівцями, небайдужим суспільством. Тут має бути як в футболі - Fair Play. Інакше будь-який план – пшик.
2. Болючим. Щоб переломити ситуацію, потрібні дієві лікі, а вони, зазвичай, гіркі. В нинішній ситуації простих рішень не існує. Це слід визнати, але чітко пояснити суспільству – які наші спільні дії призведуть до виправлення критичних ситуацій.
Нестандартним. Нинішня війна перекреслила багато правил і «як завжди». Будуючи плани, в «дано задачі» слід одразу вписати: «як раніше більше не буде». Лише нестандартні ходи даватимуть шанс обіграти ворога, вирвати в нього ініціативу. Україна має для цього вдосталь вводних.
3. Системним. Це має бути план не про «сьогодні», а про «сьогодні, завтра і післязавтра».
4. Жертовним. Ті, хто творитимуть і втілюватимуть плани, мають відкинути думки про електоральні симпатії. Електорат може знову виявитися невдячним і не оцінити зробленого. Але принаймні державність буде збережена…
Ред: Яким план може і має бути?
В.Г.: План має бути правдиво колегіальним (єдність і репрезентативність учасників), ретельно експертно-фахово проговореним (фаховість учасників), детально поясненим суспільству (інформативність). А головне – план має бути реалістичним. Будь-яка спроба популістичних простих рішень – табу. Спроба перетягувати ковдру – табу. План, думаю, має стосуватися чотирьох глобальних напрямків: безпека і оборона, економіка і добробут, гуманітарно-культурна й інформаційна площина та дипломатична.
Далі буде...

Гайдукевич

11 Nov, 21:29


Ми ще надто маленькі і до власної стильної крамниці ще маємо дорости, але футболки від Respublica можна на очі побачити, переконатися в якості тканини і принтів та придбати на локації "Блокпосту" - Київ, Вершигори 1, це ТЦ "Сільпо", самий початок Райдужного, на лівому березі.

Гайдукевич

10 Nov, 21:40


🗺 Друзі, до вашої уваги добірка каналів патріотичних та свідомих однодумців, де всі свої та Україна — понад усе! Підписка обов'язкова!

🇺🇦
Історія України - крутезний канал про справжню історію України, яку зобов'язані знати всі.
🇺🇦
Олексій Гончаренко - український депутат, що знищує кремлівську пропаганду!
🇺🇦
Порохоботченко. Україна переможе - про все важливе, що прискорює нашу перемогу. Підтримуймо ЗСУ разом!
🇺🇦Березовий сік - Борислав Береза. Про українську та світову політику з іронією.
🇺🇦Дмитро Чекалкин - невпинно підпалює сраки ворожим пропагандистам і внутрішнім ворогам.
🇺🇦Телеканал "Прямий" - справжній патріотичний канал про події в Україні.
🇺🇦Андрій Смолій - український погляд на світ та боротьба з руzкім міром.
🇺🇦Олег Шарп - про політику, економіку, історію. Інсайди, добрий гумор, злий сарказм.
🇺🇦Переможний Магдіяж - Євген Магда. Про політику в Україні та за її межами.
🇺🇦Радикальня - взлом кацапів, пранки та українофільство.
🇺🇦KNPU - війна триватиме до спалення Москви.
🇺🇦Україна Наживо - оперативні новини, моніторинг ракетних загроз.
🇺🇦5 канал | 5.ua - крутий 5-й, де лише перевірені і найголовніші новини.
🇺🇦Падре Полтава - метафізичне обґрунтування України з точки зору Царства Небесного.
🇺🇦Печера Дракона - Дмитро "Калинчук" Вовнянко, воїн ЗСУ і письменник.
🇺🇦Нетелемарафон - твоя правдива стрічка новин!
🇺🇦ПЕТРУШЕВСЬКИЙ - веселий ведучий хіт-параду зашкварів.
🇺🇦UKRCHAN — українізація ваших інтернетів. Працюємо 24/7 🔪
🇺🇦Дафа - Не бійся! Бийся!
🇺🇦Горковенко - вгадайте чий канал?
🇺🇦Крінжарня - тут буяє сарказм, іронія та висміювання кацапні.
🇺🇦Курбанова - авторський погляд на головні заяви із запорєбріка та не тільки.
🇺🇦На Вашингтонщині - все про відносини України і США.
🇺🇦ЗАКРИТА ЗОНА - розслідування і аналіз від Володимира Ар'єва.
🇺🇦Ніна Южаніна - про фінанси змістовно і фахово.
🇺🇦Ірина Геращенко - співголова фракції ЄС у Верховній Раді.
🇺🇦Портников - український публіцист, письменник та журналіст.
🇺🇦Омелян News - чесні новини, думки та аналітика.
🇺🇦Вікно Відновлення - новини відбудови з усіх регіонів.
🇺🇦Гайдукевич - Людина року-2014 у номінації Журналіст року.
🇺🇦Max Gadyukin – бородата ненависть із мундштуком.
🇺🇦Європейська Солідарність - офіційний канал партії.
🇺🇦Софія Федина - настільки любить Україну, що перелякані на неї до суду подають.
🇺🇦Справа Громад - тут ваш донат на ЗСУ Порох помножить на х2.
🇺🇦Андрій «Полтава» Карпов - першовідкривач лупцювання кацапні морально через інтернет.
🇺🇦Шалений Кіт - той самий Олексій Петров. Воїн ЗСУ, громадянин, блогер.
🇺🇦Бригинець - екс-нардеп відверто тролить кацапів, малоросів і зомбімарафон.
🇺🇦Книжкова жаба - канал про книги і про все, що з ними пов'язано.
🇺🇦Олександр Третяк - громадський діяч, політик, міський голова Рівного.
🇺🇦@Prozapas77 - воїн ЗСУ, голова фракції ЄС у Запорізькій міськраді.
🇺🇦@BEREZOVIEW - офіцер ЗСУ Тарас Березовець. Оперативно з фронту, міжнародна і військова аналітика.
🇺🇦@REITERS - пише політолог Ігор Рейтерович.

⬇️В один клік підписатись на теку «Всі Свої», де ще більше чудових каналів, можна за посиланням нижче: https://t.me/addlist/XZM5GNuhOmpjNGUy

Підписуйтесь! Підтримуйте щиру істинно українську позицію! Слава Україні! Слава ЗСУ! Разом до перемоги! 🇺🇦⚔️

Гайдукевич

06 Nov, 23:49


Власне, цитата.
"...я був республіканець, республіканець рейганівського типу.І залишаюся ним.Я не республіканець із Руху чаювання.Не республіканець брайтбартського типу.Не балакучий республіканець для радіо або каналу Fox News.Не ізоляціоніст, протекціоніст чи цілком нетямущий республіканець, який бореться із козлами відпущення - іммігрантами. Не республіканець лише на словах, як часто називають мене самопроголошені "справжні" консерватори.Я республіканець рейганівського типу, прихильник нижчих податків, меншого втручання держави, вільних ринків, вільної торгівлі, готовності боронити себе й демократичного інтернаціоналізму.
...я також вважаю, що уряд має бути максимально прозорим та максимально ефективним.Є багато державних зобов'язань, які десятиліттями потребують реформ, особливо...- наша понівечена система державного управління. Я вірю в принципи розподілу влади й у вільну пресу... я вірю в принципові домовленості, які рухають країну вперед, у доброзичливість до Людини й перевірені факти." (с)

Гайдукевич

06 Nov, 23:45


А сьогоднішній навколотрампівський інфопотік має спонукати, янмд, до прочитання п'ятьох невеликих книг:
Для розуміння генези і суті консервативного світогляду:
Роджер Скрутон "Консерватизм. Запрошення до великої традиції".
Для розуміння, яким одороблом виявилась мара лівацького мультикультуралізму і як ліберальна політика пролюбила усі полімери в Європі:
Дуглас Мюррей "Самознищення Європи.Імміграція, ідентичність, іслам". (тут особливо вартують уваги приклади фактів - "фестиваль глупства")
Для розуміння, шо в голові у багатьох прихильників Трампа, а головне - чому вони так думають (там далеко не все дурня):
Бен Шапіро (так, автор спромігся проявити себе гівнюком щодо російсько-української війни, але це не скасовує його описовість світогляду) "Як зруйнувати Америку за три кроки" та "Смисл Історії".
Але головне, я б радив сьогодні прочитати:
Джон Маккейн "Буремна Хвиля. Добрі часи, праведні справи, великі битви та інші звитяги".

Гайдукевич

06 Nov, 23:44


Посилена увага до одного популіста, призвела до регулярного згадування слова "республіканець" та "консерватор". З тих, хто обговорював вибори в США, мало хто може доступно пояснити суть "республіканства" і "консерватизму". Тож часто-густо терміни приплітаються "аби було". Але сьогодні є усі підстави дізнатися на тему більше.
Від весни 2019 року в міру можливостей і ситуації я намагаюся вести в Fb рубрику про консерватизм - #нотатки_консерватора . Якщо Ви заб'єте в пошук цей хештег, то знайдете вдосталь публікації із цитатами та посиланнями на статті, книги, ситуації, приклади, історію, котрі дещо розвінчують міфи і штампи щодо консерватизму. Не претендую на вичерпність, але базової інформації там вдосталь. Тож запрошую переглянути, коментувати, реагувати. Позаяк ідеологія - де нахрапом не розберешся - то більшість дописів на тему можна упізнати по картинці із бокалом віскі )

Гайдукевич

06 Nov, 14:22


Порефлексували? От якби за кожен комент про вибори в США на рахунок волонтерів переводилося бодай гривень 10, сьогодні був би успішний день по зборах. А так...
Товариство, наші емоції ніяк не вплинуть на виборця чи політика в США. Але у нас є Збройні Сили і їм потрібна наша увага і допомога. Вже. Зараз. Щодня. Конвертуйте Вашу радість чи обурення в донат, прошу. Не Трамп чи Харріс, а Збройні Сили головне слово в цій війні.
Єдино правильна реакція на зовнішні обставини - ми маємо їх враховувати. Єдино правильні висновки - ми маємо вчитися бути сильніші тут. Досвід великих політик - вчитель. Щоб не залежати від закордонних простих людей, маємо привести до тями власних. І привчити себе прагнути бути не фігурами на полі, а гравцями. Мінімально покладаючись на когось.
Брати і сестри по зброї потребують Вашої допомоги. Повірте, дуже гірко на запити відповідти "ми не можемо вам допомогти, вибачте".
Приват24 - 5169 3305 3948 0845
Моно (та інші) - 5375 4115 0177 8331
Роби, що маєш і буде , як буде.

Гайдукевич

05 Nov, 14:24


Наскільки дорого? МО має усі можливості по військово-дипломатичній лінії дізнатися, скілько коштувало зведення подібних комплексів в США, Польщі чи Нідерландах (нещодайно відкритий). Якщо розуміти - це питання про виховання покоління, про когнітивну частину війни, про "прошивку" суспільства, про інвестиції в безпекову свідомість на післязавтра... Тоді не так вже й дорого. Розбомблені міста і ненароджені покоління, як наслідок нереалізованих можливостей - дорожче.
Але поки що все тримається на ентузіастах.
А музей ДШВ вартує, щоб туди потрапити. Щось дізнатися, але більше - помріяти, як би воно мало бути в суспільстві ДОРОСЛИХ і ПРИТОМНИХ.

Гайдукевич

05 Nov, 14:22


В музеї Сухопутних Військ було б правильно на додачу до усього вище згаданого мати невеличкий полігон для показу техніки в русі і ігровий полігон для ейрсофту(страйкболу)... Музей Повітряних Сил мав би бути на реальному аеродромі і це не Жуляни. В ідеалі б музеї СВ, ПС і ВМС (природньо) рознести по різних регіонах, щоб було кілька міст\областей із військов-просвітницькою фішкою.
Дорого? В масштабах держави - ні. Кожен такий комплекс міг би мати свою наглядову чи патронажну раду, своїх меценатів, свій фонд, який би опікувався цією частиною військового життя. Тобто могла б бути можливість не лише збирати гроші, а й оперувати грантами.

Гайдукевич

05 Nov, 14:21


4. Усі військово-історичні музеї НЕ МАЮТЬ бути музеями в примітивному розумінні - це має бути музейно-освітньо-інформаційно-культурний простір. Тобто до музею приходять не лише і не стільки подивитися на експозицію, музей, це локація для широкого спектру тематичних подій. Починаючи від зали для урочистих заходів, конференцій, освітніх "класів" для предмету Захисник України, виставка техніки, магазин мерчу і сувенірів, магазин військової літератури, тематична бібліотека (!), тематичний дитячий майданчик, тематична кав'ярня\бар для відвідувачів і для місця зустрічі своїх.
Ясна річ, що наймасштабнішим комплексом має бути військово-історичний музей ЗСУ. І він має бути в Києві. Ми навіть зненацька місце придумали для нього! Ідеальне за логістикою, площею і функціоналом.

Гайдукевич

05 Nov, 14:21


І от їдемо ми із Anastasiia Haidukevych і обмірковуємо - а як же воно мало б бути в країні із НОРМАЛЬНИМ суспільством і притомною владою. А мало б воно бути так:
1. Свої музеї має не лише ДШВ, а й СВ, ПС, КМП, ВМС. Можливо в певному форматі, з огляду на секретність, може бути і музей ССО. ГУР має музей, він невеличкий, камерний, але цікавий.
2. Усі "тематичні" музеї мають\можуть мати статус державних. Усі мають бути за статусом на щабель нижче центрального музею ЗСУ (військово-історичний), котрий має бути національним.
3. Усі військово-історичні музеї мають бути не будівлею із залами-кабінетами, а комплексами із відкритими і закритими майданчиками.

Гайдукевич

05 Nov, 14:20


Поки усі переживають, як там Америка голосує. Хочте про тему, яка в США на топ-топ рівні, а у нас (очікувано) це резервація ентузіастів і державні злидні та недалекоглядність? Я про військові музеї.
Днями нарешті доїхав до музею ДШВ. Так, є такий. В Житомирі, ясна річ. Він просто віддзеркалення розуміння (насправді не розуміння, як Ви здогадуєтеся) державою місії і ролі музеїв.
В музеї все згідно і відповідно стардавньому, ще з трипільців, сакральному гаслу десанту: "Ї**ать, знову ми!". І те, що все тримається на голому ентузіазмі упорядників та жменьки меценатів... і те, що експонатам ніде стати, бо приміщення ще з царя Гороха... і те, що будівля - краще в середині не чхати, бо мало лі шо... і те, що музей робиться "як можемо, бо краще так, аніж няк" (що правда). При цьому в музей ходять школярі. Лише при мені - дві групи малечі.
Чи потрібен такий музей місту Житомир? Так. Чи потрібен такий музей країні? Авжеж. Тільки ж "не на часі".

Гайдукевич

04 Nov, 23:17


Дідо Квінсі пішов. Важко знайти людину, котра б настільки довго і яскраво жила і творила в музиці. Грати із Дюком Еллінгтоном, творити разом із Каунтом Бейсі, Діззі Гіллеспі, Реєм Чарльзом, Френком Синатрою, Еллою Фінцджеральд, сильно вплинув на формування стилю Джорджа Бенсона… перелік можна додавати і додавати.
Він вмів виконувати, диригувати, продюсувати, організовувати, надихати. Без Квійнсі Джонса світ ніколи б не почув три кращіх альбоми Майкла Джексона, зокрема – найбільш продаваний в історії - «Триллер».
80 номінацій на «Греммі». Здається більше тільки у Бейонсе, але такі як Бейонсе до Квінсі Джонса були на «Ви», пошепки і із захватом. Він вмів в кураж. Він надихав музичний молодняк і вмів бути в унісон із часом. Усі бальники світу завжди мають бути вдячні за Soul Bossa Nova.
Ми познайомилися геть випадково. Це було десь восени 1996 року, якщо не помиляюся. В ті часи на радіостанції музику ставили олдскульно – з дисків, з «сидюків». Був вже добряче вечір, наш гуру смаку і стилю, Віктор Георгійович Ніщенко приніс стопку свіжих компактів. Шо міг потягнути з тої стопки Гайдукевич? Правильно – ту платівку, де на обкладинці сидів чорношкірий дядько в костюмі і стильнячих чорно-білих брогах, ліворуч - капелюх, праворуч - ударна установка, а по верху неоновими олдскульними літерами було виведено «Q's Jook Joint». Витягнув я той диск і залип. Ви знайдіть опис альбому в Вікі і почитайте перелік тих, хто взяв участь…
Ефір «Кав’ярні Vita» того дня був о 23:00. Лишалася якась година скласти в голові короткій набір фраз, а потім… над осіннім містом крізь радіо-ефір протік теплий, як липневий присмерк, звук…
Якщо у шоу-бізнесу є душа, то для багатьох нею був Квінсі Джонс. Дяка за музику, Маестро. RIP
Quincy Jones & His Orchestra - Soul Bossa Nova
https://www.youtube.com/watch?v=TFyvfXVDNrs
але могло звучати і так. Квінсі Джонсу не була чужа самоіронія:
Quincy Jones ft. Ludacris & Naturally 7 & Rudy Currence - Soul Bossa Nostra
https://www.youtube.com/watch?v=lxsiFwIeOnE
Summer In The City https://www.youtube.com/watch?v=jpbK4tLQH_s
Quincy Jones 80th Birthday Killer Joe 2013
https://www.youtube.com/watch?v=9YP5xqQWJuQ
I Can't Stop Loving You - BBC Proms 2016, Quincy Jones and the Metropole Orchestra
https://www.youtube.com/watch?v=ocDMJ_NhwYY
Quincy Jones Prom - Stuff Like that (BBC Proms 2016)
https://www.youtube.com/watch?v=LoMCtPh5bMQ
…а от так цей трек звучить в альбомі «Q's Jook Joint».
Stuff Like That https://www.youtube.com/watch?v=bz0gusKqSV0
jazzopen stuttgart 2017 Quincy Jones & Friends Let the good times roll
https://www.youtube.com/watch?v=OOQB6icPwoU
Quincy Jones feat. Tamia - You Put A Move On My Heart
https://www.youtube.com/watch?v=pT-B6m7jfy8
Quincy Jones - Ai No Corrida (1981) – HQ
https://www.youtube.com/watch?v=aCnWQap5a5A
Quincy Jones, Richard Bona & Marcus Miller sur scène. (Billie Jean) Paris 2019
https://www.youtube.com/watch?v=im7h-Y1mbDM
Quincy Jones Secret Garden (Feat. Barry White, Al B. Sure, James Ingram, El Debarge
https://www.youtube.com/watch?v=V5ufxS5sg0E

Coda