🔝 Продовжуємо знайомити вас з лідерками ДП «Ліси України». Сьогодні наша героїня — Анна Маляренко, помічниця лісничого Добрянського лісництва. Свій шлях у лісовій галузі дівчина почала ще у підлітковому віці, коли вона відвідувала шкільне лісництво.
Анна - це справжній приклад дії програми залучення молоді у лісову галузь, із цією метою ДП "Ліси України" і розвиває напрям шкільних лісництв.
Шкільне захоплення дівчини поступово перетворилося на справу життя, адже Анна не роздумуючи подала документи у лісотехнічний коледж.
💬 «У 16 років я вперше взяла участь у посадці лісу, це і стало тим ключовим моментом, що направив мене у майбутню професію. Після школи я вступила до Лубенського лісотехнічного коледжу. Виробничу практику проходила в уже добре знайомому мені з дитинства Добрянському лісовому господарстві. Лісничий, який був моїм наставником, одразу відчув, що я стану частиною їхньої команди. Спочатку колегам-чоловікам було важко до мене звикнути, але не через стать, а через відсутність досвіду, — ділиться лісівничка, — та мене це не зупинило. Я навчалася у майстрів лісу, намагаючись набратися досвіду й знань, і у мене все вийшло! Під кінець практики колеги сперечалися, з ким я поїду на завдання, бо знали, що я дуже відповідально ставлюся до роботи».
У 2016 році Анна почала свою професійну кар'єру на посаді майстра лісу. Паралельно з роботою вона здобула вищу освіту в НУБіП України, а завдяки наполегливості, прогресивності та професіоналізму швидко піднялася кар’єрними сходами, ставши помічницею лісничого. Саме в лісництві вона зустріла свого майбутнього чоловіка Володимира, майстра лісу. Любов до лісу та робота в лісництві об’єднали їх, і ось уже 8 років вони працюють разом, пліч-о-пліч, підтримуючи один одного в улюбленій справі.
💬 «Як зрозуміло з назви моєї посади, я допомагаю лісничому в управлінні лісництвом. Щороку ми висаджуємо нові площі лісу. Наприклад, цього року ми висадили 35,2 га лісу — це приблизно 200 тисяч саджанців. Робота з деревами має свої нюанси — на перший погляд може здаватися, що садити ліс просто, але насправді це складний процес. Під час посадки важливо не пошкодити кореневу систему сіянців, а після цього необхідний постійний догляд за культурами. Без належного догляду успіху не буде. Окрім роботи на природі, я також займаюся документацією — через мене проходять всі папери, пов'язані з відводом лісосік. Я обожнюю працювати в лісі, але й паперова робота мене не лякає, адже люблю детально розбиратись у найдрібніших питаннях», — розповідає Анна.
Лісівничку дуже тішить розвиток лісової галузі в регіоні. Завдяки ДП «Ліси України» лісництво отримує нову техніку, наприклад, трактор, з допомогою якого працівники можуть забезпечувати більш якісний догляд за лісовими культурами, а головне – ефективніше створювати мінералізовані смуги й боротися з пожежами, що стало особливо важливим у нинішніх умовах війни.
💬 «Наше лісництво розташоване поблизу кордону, тому війна суттєво ускладнює нашу роботу. Проте, попри всі виклики, ми залишаємося єдиною командою. Ми підтримуємо наших колег, які зараз стоять на захисті країни, допомагаємо пораненим і тим, хто вже повернувся з війни. ДП "Ліси України" розробило потужну програму підтримки мобілізованих і демобілізованих лісівників, навіть була створена Спілка воїнів-лісівників України», — розповідає Анна. «Моя найбільша мрія, як і у всіх зараз, — це мир. Я щиро чекаю на нього, щоб мати змогу реалізувати усі свої плани й разом з командою розвивати лісництво».