Як стати найпершим кандидатом на посаду?
Привіт, друзі!
Осінь — період, коли багато компаній, як українських, так і міжнародних, відкривають десятки нових вакансій для тих, хто бажає долучитися до команди. Разом із цим зростає кількість вмотивованих кандидатів з бездоганним резюме, які обовʼязково вкрадуть у вас вашу омріяну вакансію.
Проте, щоб такого не сталося, сьогодні ми ділимось з вами порадами з того, як має пройти ваш процес подачі на нові вакансії, щоб ви точно обійшли тих самих "дітей маминої подруги, які стали власниками бізнесів у 15 років" 🥲
Крок 1: Створіть таблицю із запропонованих вакансій
Для того, щоб систематизувати процес подачі на нові вакансії й тримати усі апдейти не в голові, а у структурі, радимо подружитися з Google Spreadsheets, або будь-якою іншою системою, де можна створити таблиці.
Які дані додавати у таблицю? Все індивідуально, адже кожен з нас має різні карʼєрні цілі. Проте, якщо ваша ціль (наприклад) — робота у великій міжнародній IT-компанії з офісами в Україні та Європі й ви шукаєте саме компанії, а не вільні вакансії, spreadsheets вам у допомогу.
У таблицю додавайте: назву компанії та посилання на її сайт, контакт рекрутера, дати відкриття подачі на вакансії та її дедлайни, а також залиште кілька вільних клітинок для власних коментарів, якнаприклад, дати інтервʼю, умови та вимоги вакансії.
P.S. А якщо вам хотілось би отримати шаблон оформлення такої таблички, відреагуйте на цей пост «💯»
Крок 2: Відкоригуйте своє резюме
Памʼятайте, що резюме (CV) має складати одну сторінку, бути максимально мінімалістичним та структурованим й мати в собі ключові слова, що відповідають опису омріяної вакансії. І не забудьте попросити ваших друзів поглянути на ваше резюме, можливо свіжий погляд відкриє вам новий інсайт про ваше резюме.
А ось кілька матеріалів від нас, які допоможуть вам краще зрозуміти, як створити ідеальне резюме!
➡️Як написати cover letter, що зачарує майбутнього роботодавця?
➡️Чому вас не кличуть на інтервʼю? Найпоширеніші помилки вашого CV
➡️Must-have складові ідеального CV
➡️Безкоштовний шаблон сover letter англійською мовою
➡️Повноцінний гайд: як створити резюме
➡️Базові поради щодо написання cover letter
➡️Приклади: резюме без досвіду та cover letter із мінімальним досвідом
➡️Додатки та сервіси для створення резюме
Крок 3: Почніть підготовку до інтервʼю та практичних тестів
Поки в Україні не дуже розповсюдженні тести (psychometric assessments) під час процесу подачі, це обовʼязкова практика у багатьох міжнародних компаніях. Якщо у вашому процесі подачі присутній такий тест, розкриваємо вам карти — існують 3 типи тестів, які складають числові, словесні та тести на логічні міркування (numerical, verbal and logical reasoning). Існує безліч веб-сайтів, які допоможуть вам потренуватися для цих тестів! Також радимо максимальну увагу приділити саме вашій слабкій стороні.
Для інтервʼю, будьте впевнені у тому, що ви готові відповісти на стандартні поведінкові питання, такі як «Чому ви хочете тут працювати?» та «Чому в цій сфері?», «Які ваші сильні сторони?», etc. Окрім цього, якщо ви маєте онлайн інтервʼю, потренуйтеся розмовляти на камеру, тримати зоровий контакт та (увага!) сидіти рівно. Якщо ваш інтервʼюєр побачить, що під час розмови ви дивитесь у стіну, сидите на дивані й граєтеся кульковою ручкою для заспокоєння, ваші шанси на отримання вакансії можуть зменшитися.
Знаємо, яким стресовим є період подачі на вакансії — ми постійно порівнюємо себе з іншими абстрактними кандидатами, які чимось кращі за нас, сумніваємося у власних силах та боїмося отримати чергову відмову. Памʼятайте, що ваш шлях до омріяної вакансії на то і є шляхом, й ви будете відчувати як зльоти, так і падіння.
А ваші друзі з goodjob вірять у вас й тримають за вас кулачки ❣️