Доказові @dokazovi Channel on Telegram

Доказові

@dokazovi


Тільки доказова медицина та доказові лікарі

Доказові (Ukrainian)

Доказові - це Telegram-канал, який присвячений доказовій медицині та доказовим лікарям. Якщо ви цікавитесь науково обгрунтованою інформацією про здоров'я та лікування, то цей канал стане вашим надійним джерелом знань. Тут ви знайдете актуальні статті, новини та дослідження зі світу медицини, які підтверджені фактами і доказами. nnУсі публікації на каналі підібрані кваліфікованими фахівцями, які базуються на сучасних наукових дослідженнях та рекомендаціях. Це допомагає читачам розуміти сутність проблеми та приймати обгрунтовані рішення щодо власного здоров'я. nnКрім цього, на каналі можна знайти поради від досвідчених лікарів, які діляться своїми знаннями та практичними рекомендаціями. Незалежно від вашої медичної проблеми, ви знайдете корисну інформацію та підтримку на каналі 'Доказові'

Приєднуйтесь до нашого каналу, щоб бути в курсі останніх тенденцій у сфері медицини та зберігати своє здоров'я разом з доказовими фахівцями!

Доказові

06 Dec, 09:50


Все, що потрібно знати про ацетон

Доказові

03 Dec, 10:41


Ін’єкції в трихології💉

Дутастерид є одним з найефективніших засобів нового покоління, з доказовою ефективністю, який використовують трихологи для лікування алопецій у чоловіків та жінок.

Було доведено, що ефективність Дутастериду перевищує будь-яке інше лікування і, на сьогоднішній день є препаратом №1️⃣ в терапії алопецій.

♻️Механізм дії:
Дія Дутастериду зумовлена зменшенням системного рівня DHT, що перешкоджає організму перетворювати тестостерон в дигідротестостерон, шляхом інгібування ферменту 5-альфа-редуктази 1 та 2 типу, тим самим гальмуючи негативний вплив на волосяні фолікули та стимулюючи їх реактивацію та регенерацію.

Застосування препарату уповільнює процес випадіння волосся та стимулює його подальший ріст.

Показання до застосування:
-АГА у чоловіків та жінок
-ФФА
-FAPD
Протипоказання :
-підвищена чутливість до препарату
-печінкова недостатність
-дитячий вік
-жінки репродуктивного віку( які планують вагітність найближчим часом)
-вагітність

Дутастерид застосовується у вигляді ін’єкцій у шкіру голови, які проводять курсом, згідно міжнародних протоколів лікування, які підбираються індивідуально, після оцінки стану пацієнта.

Доказові

03 Dec, 10:10


“Бруксизм: чому важливо звертати на це увагу?”

🦷 Бруксизм — це стресовий або автоматичний акт стиснення або скреготання зубами, який часто спостерігається вночі або під час стресових ситуацій. За статистикою, понад 20% дорослих людей страждають від цього явища, але багато хто не знає про це, поки не виникають серйозні проблеми.

Як визначити, що у вас бруксизм?
• Болі в щелепах і зубах після сну
• Головні болі, особливо в області лоба і скронь
• Клацання або біль у скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС)
• Неспокійний сон або прокидання вранці з відчуттям втоми

🧠 Що викликає бруксизм?
• Стрес: Перевантаження на роботі або в особистому житті
• Тривога та занепокоєння: Нерідко люди починають скреготати зубами, коли вони не можуть впоратися з емоціями
• Порушення сну: Невірно вибрані звички сну або навіть інші розлади сну, як апное
• Неврологічні фактори: Наприклад, порушення функціонування СНЩС

🌟 Що можна зробити?
• Зверніться до невролога або стоматолога, щоб визначити причину і призначити ефективне лікування.
• Стрес-менеджмент: Практикуйте релаксацію, медитацію, йогу або інші методи зниження стресу.
• Правильний сон: Подбайте про свої звички сну — спати в темній та тихій кімнаті, уникати кофеїну перед сном.
• Ортодонтичні пристрої: Для запобігання ушкодженню зубів лікар може порекомендувати носити спеціальну капу під час сну.
• Ботулінотерапія

👩‍⚕️ Нехтування бруксизмом може призвести до серйозних ускладнень, таких як знос зубів, біль у щелепах і навіть порушення функціонування суглобів. Не відкладайте консультацію з фахівцем!

Доказові

29 Nov, 18:03


Порушився цикл, не порушився,триваліші менструації, коротші,рясніші,мізерні, і ще інші прояви-болі, нерегулярний цикл і ТД... 

Що можна зробити- обстежити і пролікувати чи спостерігати. 

Є те, що бачу в призначеннях: 

😠екстракт симплокоса кистьового (Symplocos racemosa) – 125 мг;

😠екстракт спаржі кистьової (Asparagus racemosus) – 100 мг;

😠екстракт солодки голої - (Glycyrrhiza glabra) 50 мг;

😠екстракт куркуми довгою – (Curcuma longa) 25 мг.

😠коренів лабазника шестипелюсткового ( Filipendula vulgaris Moench ) - 0,28 г,

😠коріння петрушки кучерявої свіжих ( Petroselini radix ) - 0,225 г,

 😠коріння селери , 17 г,

😠 трави підмаренника справжнього ( Galii herba) - 0,135 г,

😠 трави ленка звичайного ( Linariae herba ) - 0,11 г, 

😤квіток нігтиків ( Flores Calendulae ) - 0,08 г (екстрагент - етанол 40%).

😤сангвінарія канадська, 

😤отрута змії бушмейстер (сурукуку),

😤сепія (вміст чорнильної сумки каракатиці), 😢пилокарпус яборанді, 

😢циміцифуги кореневище (клопогон) 

І перелік може бути величезний. 

Ви читаєте склад, і показання : порушення менструального циклу. Таке пише, точно про мій стан-подумаєте ви.

Це добре знайомі препарати: Нормоцикл, Тазалок' і ТД. 

Дієтична добавка не лікує.

Гомеопатія не лікує. 

Читайте про засоби, які призначили. 

Адже, окрім користі, є побічна дія. Робіть млинці з куркумою, їжте салат з петрушкою і насолоджуйтесь, або ж в придаток з'їжте капсулу. Але то все про добавки, без визначення діагнозу, показань, протипоказань -АБИ БУЛО. 

Пити курсом 3 місяці Дієтичну добавку з очікуванням, що отрута змії бушмейстер і петрушкою допоможе, не така вже гарна ідея. 

Ситуації бувають різні, і витрачений час і гроші на корінь петрушки вкрай обідно для себе.

Будьте здорові та бережіть себе.

#гінекологиня #консультаціяонлайн #доказовалікарка #гормони #контрацепція #доказовамедицина
#гінекологкиїв #кольпоскопія #узд

Доказові

27 Nov, 09:24


Небулайзер — данина моді чи дійсно помічний медичний девайс? Тут все непросто:

інгаляційний метод введення дійсно має місце бути й навіть є необхідним при трьох станах: ларингоспазмі, бронхоспазмі, бронхообструкції
на сьогодні небулайзер є найгіршим методом доставлення інгаляційних ліків: він шумний, процедура триває довго, залежить від електрики, при тому, що є сучасні альтернативи
лʼють в нього просто все підряд, багато чого, просто не налазить на голову при здоровому глузді — це не тільки безглуздо, дуже часто це НЕБЕЗПЕЧНО

В даному матеріалі ми розберемо те, що КАТЕГОРИЧНО заборонено наливати в інгалятор і дихати тим усім

🛑Все те, що не має спеціальної форми для інгалювання — всілякі ампули, бовтанки та інші зілля в інгалятор не лиють. Від цього зламається і сам девайс, і суттєво постраждають легені.

🛑Мінеральна вода — Боржомі, Лужанську та Єсєнтукі треба пити, а не нею дихати. Жодної користі від вдихання половини таблиці Мендєлєєва немає, це може сушити слизову, це може посилювати кашель. Також це може сприяти проникненню бактерій і вірусів в нижчі ділянки дихальних шляхів — саме через цю причину не можна дихати фізрозчином та новомодним фізрозчином під назвою Лорде.

🛑Сода — ні, ні і ще раз ні. І навіть модний аптечний розчин не можна. Це висушує слизову, подразнює бронхи й нічого не лікує.

🛑Ефірні олії та відвари трав — призведуть до дуже сильного бронхоспазму, адже олійні часточки закупорять дрібні легеневі альвеоли й будуть заважати дихати. Ну і сам інгалятор теж зламається.

🛑Амінокапронова кислота (АКК) — препарат для кровозаміни. Використовується у світі під час крововтрат при операціях та при масивних вливаннях донорської крові. Так, чудово знаємо, що наша фарма робить його в небулах, але нема жодного дослідження, щоб дана діюча речовина мала хоч якийсь вплив на органи дихання.

🛑Декасан — за міжнародною класифікацією є речовиною для стерилізації поверхонь. Навіть зовнішньо його використовувати заборонено. А не те, що ним дихати. Робить опіки слизової з необерненими змінами. Побачили таке призначення? Тікайте! Є вдома? Вилийте в раковину чи унітаз і потріть губкою — це буде використання за призначенням.

🛑Муколітики. Тут потрібно зупинитись. Розчин амброксолу для інгаляцій дійсно є, і навіть має свої покази: стаціонарне лікування ХОЗЛ та тяжкі випадки муковісцидозу. Якщо ж ви дасте інгаляційний муколітик дитині, гарантовано лікуватимете тяжку пневмонію.

Про те, чим можна робити інгаляції, ми поговоримо в одному з наших наступних матеріалів.

#доказова_медицина #доказовіметоди #кашель #інгаляції #доказові #доказовість

Доказові

23 Nov, 18:30


Після випуску нашого відео про те, як не треба лікувати ГРВІ, ми отримали купу невдоволення та хайпу в стилі “а чим тоді лікувати? водою??”... Ну що ж поробиш, лупати скелю невігластва та боротися з совковими призначеннями проХфесури треба ще не один рік…

Саме тому ми вирішили пройтися тезисно по азах лікування застуди та ГРВІ.
ГРВІ — гостра респіраторна ВІРУСНА інфекція. Відомо щонайменше 200 вірусів, що викликають респіраторні симптоми. Противірусні препарати є тільки від двох — грипу (озельтамівір) та ковіду (молнупіравір).

Всі інші ферони, флазіди, вірини та інше фуфліще НЕ ПРАЦЮЮТЬ. Просто боляче дивитись, як в аптеці спускають тисячі гривень на в кращому випадку лайно, що не працює, але ж деякі з них можуть шкодити…

Основа лікування

Основна задача — створити умови, щоб організм впорався з вірусом з максимальним комфортом для того, хто хворіє. Лікування суто симптоматичне. Якщо умови оптимальні, то тривалість захворювання не залежить від прийому препаратів, вони потрібні тільки для полегшення.

Оптимальні параметри повітря

Головне — свіже прохолодне повітря. 18-20 градусів та вологість 55-65%. При тому 17 градусів набагато краще, аніж 21.

Вологе прибирання двічі на день. В ідеалі не мати в приміщенні пилосбірників — килимів, покривал, подушок та ковдр з натуральними наповнювачами.
Якщо дозволяє стан — прогулянки на свіжому повітрі.

Ви навіть не уявляєте, як це важливо!!! Коли спекотно та сухо, слиз в дихальних шляхах густіє, його важче викашляти, в ньому розмножуються бактерії, також ліки проти температури діють набагато гірше та повільніше.

Рясне пиття

В розрахунку 100 мл/кг. Будь-що: вода, морс, чай, узвар, РОР.

Це:

знімає інтоксикацію
розріджує мокротиння та виділення в носі
є профілактикою ацетону

Якщо дитина на грудному вигодовуванні, потрібно якомога частіше прикладати її до грудей. Питання з допоюванням в кожному конкретному випадку вирішує лікар.

Від болю та температури

Ібупрофен 10 мг/кг, не більше трьох разів на добу
Парацетамол 10-15 мг/кг, не більше 4 разів на добу
Фізичне охолодження. — Ні за яких умов НЕ МОЖНА використовувати оцет та спирт для розтирання. Ці речовини всмоктуються через шкіру і призводять до отруєння. Чиста вода на градус нижча температури тіла працює просто прекрасно.

Якщо кінцівки холодні, їх потрібно фізично розігріти, надіти шкарпетки. Но-Шпа не діє на судини, давати її сенсу немає, більш того препарат заборонений до 6 років, може призвести до стрімкого падіння артеріального тиску.

Жарознижуючі даємо не по цифрах на термометрі, а виключно по самопочуттю. Якщо вас трусить і ламає при 37.3, варто прийняти ліки, а якщо дитина при 38.6 скаче, то варто рясно її напоїти, забезпечити прохолоду та дати спокій. Ті, хто боїться фебрильних судом, мають знати, що виникнути вони можуть з однаковою вирогідністю, що при 37.2, що при 39.6. Тому немає рекомендованої цифри, при якій потрібно знижувати температуру, якщо в анамнезі були судоми.

Від нежиті

Сольовий розчин ізотонічний — 3-4 рази на день для промивання
Сольовий розчин гіпертонічний — (після 1 року) при набряку та закладеності 2 рази на добу
Судинозвужувальні краплі — (після 6 років) ситуативно, коли повністю відсутнє носове дихання

Повірте, ще ніхто не вмер від нежитю, і в реанімацію теж ніхто від нежитю не втрапив, а от з терміном “нафтизінові діти” знайомий майже кожен дитячий реаніматолог. Це коли ви сміливо крапнули дитині краплі в ніс, навіть з написом “дитячі”, а дитина заснула та почала дуже рідко дихати, при тому розбудити її неможливо.

Ми не демонізуємо ліки. Але хочемо, щоб ви усвідомлювали ризики. Якщо у дитини нежить такий, що вона не може присмоктатися до грудей, то ми ситуативно крапаємо судинозвужувальні. Але якщо дитина їсть, спить, а маму турбують шмарклі по коліно, то наражати дитину на небезпеку побічних дій просто безглуздо.

Від кашлю

Доказові

23 Nov, 18:30


Рясне пиття. — Немає жодного вагомого міжнародного дослідження, яке б показало перевагу муколітиків над вживанням великої кількості рідини.
Якщо у дитини є візинг, тоді лікар додасть бронхорозширюючий препарат в інгаляціях.
Якщо виникне ларингоспазм — інгаляційні гормони інгаляторно в високому дозуванні, не розведені.

Особливо небезпечні муколітики та відхаркуючі для дітей раннього віку. Діти мають вузький бронхо-легеневий просвіт. Під час хвороби він стає ще вужчим. Ми розводимо препаратами болото, в якому святкують банкет усі можливі бактерії, бо там вогко та тепло. А все те відкашляти дитина не може, бо має ще недостатню силу кашльового поштовху.

Небезпечними є й протикашльові ліки. Особливо коли є хоч трохи вологий кашель. Такі ліки діють на центр кашлю в головному мозку. В легенях є мокротиння — це вологе середовище, де чудово розмножуються бактерії, а тут хтось бере і вимикає в мозку імпульс до важливої функції очищення легень — кашлю.

Знали б ви, скільки бронхітів, пневмоній та обструкцій зроблені недолугими призначеннями сиропів від кашлю.

Від болю в горлі

Найкраще знеболення — це ібупрофен/парацетамол та морозиво.
Пшикалки та льодяники заборонені до 4 років, після — можна, на основі флубірофену та бензадаміну.


Профілактика ускладнень

Завчасна вакцинація від пневмококу, менінгококу та щорічно від грипу.
Дотримуватись усіх перелічених вище правил.

Будьте здорові та обізнані! Ваші Доказові!💙🤍

#доказова_медицина #доказовіметоди #доказові #доказовілікарі #грві

Доказові

16 Nov, 18:16


#мистецтво_бути_батьками #почуття_та_емоції

🟣Чому важливо визнавати усі почуття та емоції дитини.‼️🫂

Ранок.
Молода матуся везе у візочку малюка рочків до трьох.
Дитина голосно плаче.
Мама намагається заспокоїти: «Припини негайно. Заспокойся. Не плач. Потерпи. Ще трошки і ми у бабусі»

Дитина реагує плачем: Не хочу. Хочу з тобою. Хочу на майданчик»..
Плач дитини посилюється))

Мама робить повторну спробу заспокоїти: "Вікуся, ти ж любиш бабусю, тобі ж у неї подобається. Ти ж знаєш що мені потрібно на роботу, а увечері мама тебе забере.»

Дівчинка ще голосніше: «Ні, не хочу до бабусі. Я з тобою…» і далі ще голосніший плач + істерика + гупання ногами об візочок.

Типова ситуація, скажете ви і я погоджуся.

Чи намагалася мама заспокоїти дитину?
Ну звісно що так.
Чи вдалося їй це зробити в такий спосіб?
Певно що ні.🤷

А тепер уявімо ситуацію по іншому:

У вас напередодні був важкий день+ безсонна ніч. А вранці на роботу.
Ви намагаєтеся стабілізувати свій стан кавою і паралельно телефонуєте подрузі, розповідаючи усі нюанси складного дня напередодні, тяжкої ночі, та про ваше небажання іти на роботу, де шеф завалить роботою + інші не досить приємні моменти.

На що ви розраховуєте?

Певно що на співчуття.

А у відповідь чуєте: «Заспокойся. Досить нити. Все не так і погано. Насправді у тебе чудова робота. Час біжить швидко. Ти перебільшуєш…»

Що відчуваєте

Ваші почуття та емоції знецінюють.

Хоча ми і дорослі та вміємо справлятися самі, іноді нам важлива щира підтримка людини, що розділить наші почуття та поспівчуває нам.

Діти реагують так само.😞

Для них дуже прикро чути від найріднішої людини що її почуття та емоції не визнають та знецінюють. 😞
Для такої маленької дитини це трагедія всесвітнього масштабу, тому і маємо таку реакцію.💥

Як діяти у таких випадках

1. Побачити проблему.

Уявіть що у маленької дитини були два чудових вихідних, які вона весело провела разом з вами: морозиво, ігри, іграшки, більше обіймів та різних приємностей.

І от ранок понеділка.
Але дитина не знає що її очікує.
Вона прокинулася зранку, її дитяча уява намалювала, картину сьогоднішнього дня подібну вчорашній, де малюк подумки в сотий раз спускається з гірки, грає з татом в піжмурки, шукає вихід з лабіринту в ігровій кімнаті….і раптом чує від вас: «Час збиратися до бабусі!»

Для малюка це як грім серед ясного неба.
Далі почуття фрустрації (розчарування, безвихідь)= сльози, і всі наслідки, що з цим пов’язані.😥😩😫
А враховуючи те що у маленької дитини процес емоційної регуляції ще далекий до завершення, можна навіть очікувати на емоційний «вибух».💥

Що робити

2. Допомогти дитині заспокоїтися.

Бути поруч. Опуститися на рівень очей дитини. Говорити тихо: «Мама (тато) поруч. Дозволь мені допомогти тобі»
Намагатися не вживати таких слів як «заспокойся», «не хвилюйся».

Маленькій дитині справді важко заспокоїтися і іноді їй потрібна допомога дорослого. Коли є причина для хвилювання їй потрібен час і допомога щоб впоратися з цим.
Тож допоможіть їй.

Як саме

3. Визнати, назвати, прийняти та розділити емоції та почуття:

Можна сказати: «Я бачу що ти засмучена і тобі зовсім не хочеться розлучатися з нами. Мені так прикро що я маю зараз відвезти тебе до бабусі, бо нам з татом також хотілося залишитися вдома і провести час з тобою.»

Відчуваєте різницю?

Що далі

4. Змістити фокус уваги.

Коли дитина трішки заспокоїться, обійміть її, похваліть та відзначте що вона молодець, бо впоратися з власними почуттями та емоціями для неї досить не просте завдання.🫂

Далі можна запропонувати помріяти про те, чим ви будете займатися після того як заберете дитину від бабусі та скласти план на наступні вихідні.

Непросто

Дійсно, на такі дії потрібні власний ресурс, час, а головне розуміння чому саме це має бути в пріоритеті.

Чому це важливо

👉 бо таким чином ми демонструємо дитині що її почуття та емоції важливі для нас, батьків.

👉 даємо зрозуміти що малюк зараз не сам на сам з проблемою, бо мама і тато не просто розуміють та приймають його емоції та почуття, а й розділяють їх.

Доказові

16 Nov, 18:16


👉 малюку буде легше розрізнити емоції та почуття, коли він знатиме їх назву.

👉 у майбутньому дитина не буде боятися звертатися до вас зі своїми проблемами.

👉 у майбутньому дитина зможе пояснити вам словами що саме вона відчуває та буде розуміти що відчувають інші люди у різних ситуаціях.

🟢 Звичайно ми не народжуємося із знаннями про те як поводитися з власними дітьми.
Але саме ці знання здатні змінити наші взаємини , допомогти нам зміцнити зв’язок з нашими дітьми як зараз, так і у майбутньому.

Це, власне, може стати основою міцного фундаменту для подальшої побудови дитячо -батьківських стосунків.🟢

☘️Бережіть себе та своїх діток.🙌🍀

💜Дитячий психолог Чваркова Тетяна.💜

Доказові

14 Nov, 05:51


#Підлітки_дорослі
#міфи
#знецінення

- Психолог, йому не допоможе! Треба строгіше з ним і все!

- Раніше не було телефонів і ніяких депресій у дітей не було!

- Який ще підлітковий вік?! Це все відмазки від того, щоб не допомагати батькам!

- Це лінь , а ніяка там не депресія!

- Ніхто ще не вмер від цього! Того, хай менше звертає увагу на свою тривогу!

- Зараз найважливіше - навчання, а з тією дружбою нічого не станеться….

📖Маю дуже великий список знецінюючих фраз дорослих, відносно психоемоційного стану підлітків (від 9 років ).

🔘Міфом є те, що «раніше» не було депресивних/ тривожних розладів у підлітків!
Були.
🔘І суїцидальні вчинки були, і агресія, і алкоголь , і навіть ранні сексуальні стосунки…. Але про це мало було інформації …. Були плітки і осуд… тому, говорити «про це» було не ок.

👫👭Я працюю з підлітками з 2009 року, і можу говорити про те, що запити батьків, були звісно про агресію , не бажання навчатись , тривожність, низька самооцінка, страхи…., а останні 3 роки, все ж запитів стало значно більше про апатію, тривожність, депресивний стан, труднощі у взаємодії з однолітками, прояв соціальної тривоги…

🔖Допис про те, що є природні фізіологічні зміни організму, мозку, емоційної сфери підлітка. На які важливо звертати увагу, якщо якість життя підлітка зазнає суттєвих змін.

Страхи, мають місце бути, якщо вони не «керують» життям підлітка.

Тривога, має місце бути, але, якщо вона впливає на побудову стосунків з однолітками, підліток уникає соціальних контактів, то тут важливо підтримати підлітка.

Так, з 9-10 років (переважно 5-6 кл) у підлітків змінюється фокус щодо навчання, мотивація зменшується і це теж ок (фокус на стосунки, дружбу), але, якщо тут не про апатію , складність концентрації уваги, втому…

Лінь)). Лінь - це про відсутність інтересу) і так, звісно хатні справи чи уроки, буває лінь робити, як і нам дорослим. Але, якщо в підлітка немає сил «сповсти» з ліжка більше 3-4 тижнів , то це до лікаря психіатра для діагностики щодо депресивного стану.

Прояв роздратування, коли щось не виходить , так, має місце бути).
Важливо пізнати екологічну форму вираження, але, якщо агресивна поведінка є небезпечною для самого підлітка та ін., то важлива підтримка.

Думки про смерть, пошук сенсів життя, цінність самого життя , також має місце. Адже і правда, період про сенси , свої смисли. Якщо проявляється селфхарм, то тут про підтримку бо це часто може бути про спосіб зменшити інтенсивність певних почуттів.

Конфлікти з батьками. Так! Мають місце бути. Адже це про сепарацію і відокремлення. Тут підтримка батьків ❤️

Особисті межі! Мають місце бути, тому вчимось проявляти толерантність до меж підлітка і звісно про свої не забуваємо.

Не прийняття свого тіла, експерименти з їжею, тілом, інтересом до сексу, порнографії, алкоголю…, має місце бути, важливо чи не руйнує це підлітка…

📝Список можна продовжити …, тут коротко про те, що підлітковий вік є надзвичайно важливим у становленні особистості. Тому не варто знецінювати і говорити «переросте» чи «саме пройде».

❤️Бережімо себе та будьмо уважними до емоційної сфери наших дітей!

З ❤️до вас, психолог , Марія Жолтикова!

#психологія_для_житя
#консультації
#психолог
#батьки
#підлітки

Доказові

11 Nov, 15:18


🌺🌺🌺ТОР складових жіночого здоровʼя🌺🌺🌺

🥀Правильна гігієна🥀

Найкращий засіб для щоденної гігієни - чиста вода. Надмірне (частіше одного разу на добу) використання мийних засобів призводить до порушень мікрофлори.

Категорично заборонено вимивати всередині, робити спринцювання.

🥀Своєчасні чекапи🥀

Кожна жінка має проходити профілактичний огляд у гінеколога раз в 6-12 місяців. Своєчасне виявлення проблем, зокрема онкологічних процесів на ранній стадії, дозволяє повністю вилікувати захворювання і зберегти життя.

Зазвичай в чекап входить: огляд, мазок на флору, ПАП-тест, УЗД та за потреби кольпоскопія.

🥀Вакцинація від ВПЛ🥀

Вірус папіломи людини має багато штамів, деякі з яких є високоонкогенними. Максимально ефективною є вакцинація від ВПЛ до початку статевого життя. Але, якщо не встигли, є сенс робити її й пізніше: за нашою інструкцією це можна робити до віку 45 років.

🥀Секс з презервативом🥀

Усі без виключення сексуальні контакти до повного обстеження обох партнерів і виключення будь-яких інших контактів після них мають бути тільки з презервативом. Тобто секс без презерватива допустимий тільки після обстеження пари і виключення будь-яких інших сторонніх контактів.

🥀Надійна контрацепція🥀

Переривання вагітності має багато негативних наслідків для здоровʼя жінки. Контрацепція має бути надійною завжди, коли в ваші плани не входить народження дитини. Не варто користуватись методами з низьким відсотком контрацептивного ефекту, як то перерваний статевий акт чи жіночий календар.

🥀Відсутність шкідливих звичок🥀

Паління та алкоголь негативно впливають не тільки на плід під час вагітності, а й на фертильність та якість яйцеклітин.

Немає безпечної дози алкоголю чи нікотину.

#доказова_медицина #доказові_лікарі #доказові #доказовамедицина #гінеколог #гінекологія #гінекологкиїв #доказовийгінеколог #доказовийгінекологкиїв

Доказові

11 Nov, 12:12


https://youtube.com/shorts/7CSJVqrOcwI?si=sxff1xQxUh8fz_0y

Доказові

10 Nov, 18:42


Всім в житті доводиться щодня приймати різні рішення:
- прокинутись раніше чи поспати на кілька хвилин довше;
- випити чаю, кави чи води;
- прогулятись ввечері перед сном чи подивитись телевізор.

Всі ці рішення ми приймаємо часто, навіть не задумуючись - на автоматі, як то кажуть.

Проте часто в житті буває так, що потрібно прийняти більш обдумане, важливіше рішення:
- в який садок/школу/ВНЗ віддати дитину на навчання;
змінити роботу чи залишитись на цій;
- переїжджати в інше місто/країну чи ні.

Такі рішення на багато тяжче приймати, треба їх гарно обдумовувати, зважувати всі за та проти, думати про їх наслідки в короткотривалій чи довготривалій перспективі.

Як же це ефективно зробити?

Єдиного універсально і підходящого алгоритму для всіх просто не існує, але можна виокремити кілька важливих правил.

Доказові

09 Nov, 08:15


Коли дефіцит заліза ховається під маскою депресії: що варто знати ⁉️

Дефіцит заліза може симулювати деякі симптоми депресії, що ускладнює диференційну діагностику. Ось деякі загальні симптоми, що можуть співпадати у цих двох станів:

1. Втомленість та слабкість: В обох випадках можлива виражена втомленість та слабкість, яка може викликати відчуття безсилля та дезорієнтації.

2. Знижений настрій: Як дефіцит заліза, так і депресія можуть супроводжуватися пригніченістю та зниженням настрою.

3. Концентраційні порушення: Обидва стани можуть призводити до проблем з концентрацією, погіршенням пам’яті та зниженням когнітивних функцій.

4. Безсоння: Нехватка заліза або депресія можуть викликати проблеми зі сном, включаючи безсоння або переривчатий сон.

Розрізняти ці два стани може бути складно, тому для точної діагностики та лікування важливо звертатися до кваліфікованого лікаря❤️

Чи знали Ви, що норма феритину від 40👀
А не 10-15, як пише лабораторія.

Доказові

05 Nov, 09:26


Вітаємо! Напевно ви чули таке слово, як полінуклеотиди. Але не зовсім розуміли, що це таке. Спробуємо пояснити)

Це препарати органічного походження, які містять нуклеїнову кислоту та білки-протаміни. Полінуклеотиди входять в склад ін'єкційних препаратів для омолодження, покращення якості шкіри та розв'язанню деяких дерматологічних проблем. Завдяки органічному походженню вони майже не викликають алергічних реакцій чи побічних ефектів.

Полінуклеотиди сприяють регенерації клітин, завдяки цьому можна вирішити декілька проблем. REJURAN HB Plus сприяє:

усуненню зморшок;
підтяжці шкіри;
вирівнюванню рельєфу шкіри;
глибокому зволоженню;
покращенню кольору обличчя;
захисту від ультрафіолету;
лікуванню куперозу.

Ревіталізант з лідокаїном REJURAN HB Plus поєднує в собі кілька сфер застосування — косметологію, дерматологію, трихологію. Також використання препарату під час, або після травматичних косметологічних процедур, зокрема шліфуванні на фракційному СО2 лазері, він скорочує реабілітаційний період та зменшує неприємні відчуття.

Максимального ефекту можна досягти після курсу — 3-4 процедури з інтервалом 4-6 тижнів.

Вирішення про використання того чи іншого препарату приймає лікар безпосередньо на консультації. Матеріал має ознайомчий характер.

Чекаємо на вас) І як завжди нагадуємо, у нас всі косметологічні процедури проводить фаховий спеціаліст — лікар-дерматолог. З турботою про вас, ваші Доказові)💙🤍

#дерматолог #дерматологкиїв #косметолог #косметологкиїів #доказова_медицина #доказові

Доказові

29 Oct, 15:07


👉 Ви можете поїсти, а згодом знову відчуваєте нестерпний голод?
👉 Вам складно відрізнити справжній голод від психологічного?
👉 Якщо вирують емоції, то ви їх зазвичай «заїдаєте»?
👉 Скільки разів ви «сиділи» на різноманітних дієтах?
👉 Можливо і зараз ви слідуєте певній дієті?
👉 Чи відвідували дієтологів чи нутриціологів?
👉 І щоб ви не робили, як не намагалися себе контролювати, стримувати, вмовляти, боротися все одно, - виникають переїдання?
 
📌Якщо ви відповіли «так» на більшість стверджень, товашій увазі пропонується стрім 👉 «ГОЛОД НЕ ТІТКА» (https://youtu.be/uMitSH_hsVY) (відбувся 27.10.24), де буларозглянута проблема компульсивного переїдання вформаті психологічного five o'clock, де я, Валентин Матковський, психолог когнітивно-поведінкової терапії(КПТ), відповідав на ваші запитання:
https://youtu.be/uMitSH_hsVY
 
 

Доказові

28 Oct, 09:33


#Самоповага. Стоп!
#знайомство з особистими межами.

👶👧🏼Вчора мала чудовий досвід взаємодії із своїми племінниками ))

🟢Граючи разом, можна було спостерігати, як Елізабет (1,4 р), прагнучи задовільнити свою потребу в іграшці, прагнула її взяти у Саши), незважаючи , що нею саме бавився він ) і так, в цьому віці, діти ще в процесі знайомства із тим, що можна, що ні з іншими бо світ ще сприймається, як «мій» і все, що в ньому теж.

І от Сашу, я знайомила із тим, чому навчалась сама під час навчання гештальт-терапії - витягувати руку вперед і говорити «стоп».

Адже це є важливим знайомством із самоповагаю і особистими межами.

Звісно, що ми говоримо про те, що відчуття самоповаги формується у сімʼї, де дорослі: чують дитину, помічають її потреби( от Елізабет мені всім своїм протестуючим тілом, демонструвала не бажання бути на руках)), як би я не прагнула задовільнити свою потребу об неї☺️), не забирають іграшки , не проявляють фізичного насилля (биття по дупі, щоб почув!то не про повагу, а безсилля дорослих), підтримують дитину у її цікавості до світу .

🟢Відчуття власної цінності у дитини - формується у ранньому дитинстві і є запорукою формування психологічно здорової особистості!

🍀Мультфільм, який рекомендую подивитись: бабусям, дідусям, батькам про особисті межі.❤️

https://youtu.be/2JxDHvXNRuY?si=tja1UvkyPzO50TMG

З любовʼю до вас ❤️, психолог Марія Жолтикова
#психологія_для_життя

Доказові

27 Oct, 16:55


Часто пацієнти з залізодефіцитом прагнуть підвищити рівень заліза виключно за допомогою харчування, але здебільшого цього виявляється недостатньо.
У таких випадках важливо звернутися до лікаря для точної діагностики та призначення препаратів, які допоможуть ефективно вирішити проблему.
Водночас харчування відіграє важливу роль як допоміжний елемент у відновленні рівня заліза. Збалансований раціон, збагачений продуктами, що містять залізо, підтримує основне лікування та сприяє більш швидкому відновленню організму.
Які продукти багаті на залізо
🍗М'ясо: Яловичина, свинина, баранина, птиця – відмінні джерела гемового заліза, яке організм засвоює найкраще.
🍤Риба і морепродукти: Тріска, лосось, мідії, устриці – багаті на залізо і легкозасвоювані білки.
🫘Бобові: Сочевиця, квасоля, горох – містять багато негемового заліза, яке краще засвоюється в присутності вітаміну С.
🥜Горіхи і насіння: Кешью, мигдаль, кунжут, гарбузове насіння – містять залізо та інші корисні речовини.
🥗Зелені листові овочі: Шпинат, капуста, петрушка – багаті на залізо і вітамін С, який покращує його засвоєння.
🍏Сухофрукти: Курага, інжир, чорнослив – містять залізо та інші мінерали.
Проте, при виборі продуктів харчування, та їх поєднанні, варто не забувати про те, що є продукти, що заважають засвоєнню заліза вашим організмом. Тому варто не поєднувати їх в один прийом з залізовмісний, а також робити перерву між ними.
Продукти, багаті на кальцій: (молоко, сир, йогурт) Велика кількість кальцію може конкурувати з залізом за засвоєння.
Напої, що містять таніни: (Чай: особливо чорний і зелений, кава, Вино).
А от Вітамін С покращує засвоєння заліза, тому вживайте цитрусові, ківі, полуницю та інші продукти, багаті на вітамін С, разом з продуктами, що містять залізо.
#харчуваннядлясхуднення #харчування #доказовібатьки #суперфуд #зелень #схуднутилегко #овочі #вітаміни #вітамінидляімунітету #вітаміниукраїна #фрукти #сухофрукти #анемія #залізо #лікар #лікарі

Доказові

27 Oct, 09:40


Ви можете поїсти, а згодом знову відчуваєте нестерпний голод?
Вам складно відрізнити справжній голод від психологічного?
Якщо вирують емоції, то ви їх зазвичай «заїдаєте»?
Скільки разів ви «сиділи» на різноманітних дієтах?
Можливо і зараз ви слідуєте певній дієті?
Чи відвідували дієтологів чи нутриціологів?
І щоб ви не робили, як не намагалися себе контролювати, стримувати, вмовляти, боротися все одно, - виникають переїдання?
 
👉 Якщо ви відповіли «так» на більшість стверджень, то хочемо запросити на безкоштовний стрім «ГОЛОД НЕ ТІТКА», де розглянемо проблему компульсивногопереїдання.
 
👌 Отже, 27 жовтня (неділя) о 17:00 психолог когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) Валентин Матковський у невимушеному форматі традиційного чаювання відповість на ваші запитання, що стосуються розладу харчової поведінки (РПП), а саме: компульсивного переїдання.
 
📌 Залишайте, будь ласка, свої запитання за цим посиланням у коментарях:
https://www.facebook.com/ValikMatkovsky/posts/2633365280184363
 
👉 З нетерпінням чекаємо на вас на психологічному fiveo'clock!
👉 Не забувайте про чашку з чаєм!
 

Доказові

26 Oct, 13:20


🔰Як привчити дитину до горщика🔰

Спойлер: НІЯК. Розходимось😀😀

Коли ми черговий раз чуємо формулювання “привчити до горщика”, єдине, що хочеться відповісти: дитина — не цуценя та🐕‍🦺 дресурі не піддається.

❗️Опанування навички ходіння до туалету у нормотипової дитини формується в проміжку від 18 до 36 місяців❗️. У діток, що мають певні проблеми, наприклад, затримку фізичного чи навіть мовного розвитку, це може статися пізніше.

📝Позиви до сечовипускання та дефекації контролюються певними ділянками мозку, які дозрівають ніяк не раніше вказаного періоду.

Повірте, всі ті, хто вихваляється, що їх дитина “пішла на горщик” в 6, 9, 12 і навіть майже 18 місяців займались тією самою дресурою та просто підловлювали в зручний момент. Також у дитини може виникнути зв'язок між неприємними відчуттями від мокрої одежі та горщиком, але до позивів в туалет це не має жодного відношення.

✴️Ознаки формування готовності дитини до горщика✴️

▶️Підгузок залишається сухим стабільно протягом щонайменше 3-4 годин
▶️Дитина розуміє звернену до неї мову, зміст слів “пісяти” та “какати”
▶️Дитина спостерігає за іншими, цікавиться горщиком та туалетними справами
▶️Дитина говорить про дискомфорт перед сечовипусканням та дефекацією

З чого почати

〽️Придбати горщик, показати його дитині та поставити на видному місці.
〽️Декілька раз на день без примусу саджати дитину на горщик в моменти найбільшої ймовірності сечовипускання чи дефекації, наприклад, після нічного та денного сну.
〽️Перейти з підгузків на трусики-підгузки
〽️Хвалити за результат, проговорювати, що саме дитина зробила, наголошувати на тому, що дитина така доросла

🛑Категоричне табу🛑

☢️НІ В ЯКОМУ РАЗІ☢️

❗️не садити дитину туди кожні пів години чи частіше, не чіплятись кожні 15 хвилин з питаннями “ти хочеш в туалет"?
❗️не відмовлятись від підгузка, заставляючи перебувати в мокрому одязі/на мокрій постелі
❗️не сварити дитину за невдачі, не докоряти.

Іноді, навіть коли дитина вже почала користуватись горщиком, може трапитися тимчасовий регрес (наприклад, через стрес чи нові обставини). Це нормально. Просто продовжуйте підтримувати дитину. А сухих ночей може не буде до 6-7 річного віку. І це теж нормально.

#доказові

Доказові

25 Oct, 16:04


#підлітковийвік #психолог

🟣Чому батькам важливо не втратити зв’язок з підлітком.🟣

🌿«Саме у взаєминах з нами (батьками) діти знайдуть свій шлях розвитку і стануть незалежними, цілеспрямованими та зрілими особистостями, що цінують себе і поважають почуття, права і людську гідність інших людей».
(Доктор Габор Мате)

🟢Усвідомлення батьками поваги та цінності стосунків з підлітком є запорукою успішного збереження зв'язку з ним у майбутньому.

Батькам важливо:

🌿проявляти повагу до особистості яка формується;

🌿 розуміти причини що обумовлюють імпульсивну поведінку;

🌿 розуміти що собою являє підліткова криза;

🌿 приймати та розділяти почуття і переживання дитини, та ін.

💚«Мої двері завжди відкриті для тебе»💚- меседж до дитини, який має бути не лише словами. Він про те що, «ти, моє Дитя, можеш завжди звернутися до мене з будь якою проблемою, чи питанням, що тебе турбує, і я вислухаю, без осуду, поспівчуваю, пораджу і ми разом спробуємо знайти відповідь чи рішення проблеми, але я не залишу тебе із нею сам на сам».
І це не про гіперопіку.

🟢 Дитина буде відкритою до нашого виховання тільки тоді, коли відчуватиме міцний зв’язок та буде потребувати з нами контакту. Підліток має бути сприйнятливим та відкритим до нашого виховання, втішання та направлення.

🟢 Важливою умовою формування міцних зв'язків, є те що батьки самі мають бути зрілими особистостями щоб демонструвати вірний приклад власній дитині.

🟢 Якщо дитина відчуватиме цей міцний зв’язок ще змалку, то нам вдасться стати для неї притулком, з якого вона може виходити щоб досліджувати цей світ і, зробивши помилку, вона повернеться щоб отримати підтримку, розуміння, співчуття та знання як вирішити свою проблему.

🟢 Психологічна орієнтація є досить необхідною для розвитку особистості. Дітям важливо розуміти хто вони є, що є правильним, а що ні, і якою є реальність навколо. Вони прагнуть до визнання оточуючими їх самостійності та значущості.

🟢 У той же час, ми, батьки, стикаємося із все більшими і більшими викликами що сприяють формуванню у підлітків зв’язків, які конкурують із зв’язком з нами і це суттєво ускладнює виховний процес.

🟢 Коли, наприклад, орієнтування на однолітків переважає зв’язку з батьками, дитина може втратити природній орієнтир. Вона, як і інші живі істоти, мимовільно орієнтується на поведінку та приклад, що їй подають ті, з ким у неї міцніший зв’язок.

🟢 Орієнтування на однолітків вважається процесом природнім. І дійсно, спілкування з однолітками, друзями може йти на користь дитині, що є природною потребою та сприяє соціальному розвитку підлітків. І це чудово, коли діти спілкуються один з одним, мають спільні інтереси, не втрачаючи зв’язку та не заперечуючи провідної ролі своїх батьків.

🟢 Але буває інакше. Орієнтуючись лише на однолітків та, втрачаючи при цьому зв’язок з батьками, підліток стає дезорієнтованим. Він опирається на поведінку та приклад що демонструють йому особистості, які, іноді не розуміють кордонів, не мають власного життєвого досвіду та не розуміють наслідків власних дій. Відбуваються трагедії: знущання, дитячі суїциди, нещасні випадки.

🟢 Ми, батьки, часто відмічаємо раптовість змін у поведінці. Різкі коливання настрою (від «сьогодні найкращий день в житті» та через півгодини «я сама нещасна людина на світі»). Грубість, замкнутість, ворожість, зацикленість на своїй незалежності та уникнення контакту з нами іноді засмучують.
І, навпаки, ми спостерігаємо що дитина виглядає щасливою та задоволеною, спілкуючись з однолітками.

Намагаючись вплинути на поведінку підлітка, дорослі іноді вдаються до покарань що частіше не лише не спрацьовують, а й ще більше поглиблюють напружену ситуацію. Через що прірва між батьками та дітьми збільшується. Повернути зв’язок дитини з батьками, у таких випадках, вкрай непросто, але дуже важливо.

Доказові

25 Oct, 16:04


🌿 Звичайно що немає універсального способу та підходу, що однаково спрацює у всіх ситуаціях, проте з власного досвіду скажу, що батькам, яким вдалося зрозуміти (частіше з допомогою фахівця) на чому варто зосередити зусилля, поступово вдалося відновити ослаблені, або ж повністю зруйновані стосунки..

🟢Бережіть своїх дітей та не втрачайте з ними зв’язку.🟢

💜Дитячий психолог і мама підлітка Чваркова Тетяна.💜

Доказові

25 Oct, 16:04


Потрібен підлітковий психолог очно в Києві чи онлайн? Звертайтесь. 068-348-74-98

Доказові

24 Oct, 13:23


Ознайомтесь з наведеною інформацією та підпишіться на наші ресурси.

Нагадуємо, що наша група — єдина справжня спільнота доказової медицини. Тут заборонений власний досвід і коментарі від нелікарів. Категорично заборонено писати учасникам в особисті повідомлення.

Ви маєте розуміти, що призначати або відміняти лікування в коментарях неможливо. Для цього потрібна консультація, досить часто питання можна вирішити онлайн. Тому за потреби ви можете звернутися до нашого медичного центру на очну в Києві чи онлайн консультацію, щоб точно бути впевненим у призначеннях.

‼️Увага! Наші лікарі ніколи не пишуть в особисті, запис тільки офіційно через рецепцію. Остерігайтеся шахраїв!‼️

Ми потребуємо вашої підтримки та підписки на наші проєкти:

⚡️Супер телеграм про здоров’я, здоровий спосіб життя та розвиток. Мастхев для всіх https://t.me/school_dokazovi

⚡️Телеграм канал: https://t.me/dokazovi
⚡️Чат, в якому коментують наші лікарі:
https://t.me/dokazovi_mc
⚡️Інстаграм: https://www.instagram.com/medical_center_dokazovi?igsh=aHJ2eTZ3Y2N6eWhh
⚡️Офіційна сторінка на фб: https://www.facebook.com/dokazovimc
⚡️Школа здоров’я та правильного харчування https://www.instagram.com/school_dokazovi?igsh=eGppenlrc2s1NXU5
⚡️Група про психіатрію, психологію та неврологію: https://www.facebook.com/groups/957401266184290/?ref=share_group_link
⚡️Група про здоровʼя та правильне харчування https://www.facebook.com/groups/2624605817695565/?ref=share_group_link
⚡️Немедична група про все на світі в адекватному оточенні https://www.facebook.com/groups/610807080459683/?ref=share_group_link

Бажаємо здоров’я!💙🤍

Доказові

21 Oct, 17:17


Грип може спричинити серйозні ускладнення, особливо у людей з так званих груп ризику: онкологічних хворих (в ремісії), літніх людей, вагітних, маленьких дітей і тих, хто має хронічні захворювання.

Найбільш поширені небезпечні ускладнення грипу

🛑Пневмонія — найчастіше ускладнення, що може бути смертельно небезпечним, особливо для людей із хронічними захворюваннями. Вірусна пневмонія вкрай важко піддається лікуванню. Відсоток бактеріальних ускладнень грипу також висока.
🛑Загострення хронічних захворювань — грип може дуже погіршити стан людей з уже наявними хронічними захворюваннями, такими як астма, гіпертонія, хвороби серця або діабет.
🛑Серцеві ускладнення — може призвести до міокардиту: запаленню серцевого м'яза, перикардиту: запаленню серцевої оболонки або посиленню симптомів серцевої недостатності.
🛑Енцефаліт — запалення головного мозку, яке може викликати неврологічні порушення, судоми, втрату свідомості та навіть смерть.
🛑Синдром Рея — рідкісне, але важке ускладнення, яке може розвинутися у дітей, що приймають аспірин під час вірусної інфекції. Воно впливає на мозок і печінку.
🛑Сепсис — важка інфекційна реакція організму, що може призвести до поліорганної недостатності та смерті.
🛑Синусит і отит — запалення носових пазух або вух, що виникає через вторинну бактеріальну інфекцію.

‼️Запобігати цим ускладненням дуже просто. Вакцинація від грипу доступна, безпечна і економічно виправдана. Особливо важливо вакцинуватись групам ризику. Діти віком до 6-ти місяців не можуть бути вакциновані, тому мають отримати захист у вигляді кокону — всі, хто контактує з дитиною, має бути вакцинованим.‼️

Наразі ще доступні вакцини від грипу. Не нехтуйте власною безпекою! Звертайтесь. 💙🤍

#грип #київ #доказові_ліки #доказовібатьки #доказові

Доказові

21 Oct, 17:14


Болі зросту — це клінічний діагноз, що зустрічається у дітей від 2 до 12 років. Найчастіше біль виникає у нижніх кінцівках, не зачіпаючи суглоби, і з'являється у вечірній час або вночі, після активного дня. Причина болю точно не встановлена, але він зазвичай проходить до ранку і не має довготривалих наслідків.

Але варто розуміти, що болі зросту — діагноз виключення, перед тим, як його становити, лікар має виключити інші стани та захворювання.

Як часто зустрічаються

За даними австралійських досліджень за участі дітей віком 4-6 років болі зросту мали 36% учасників.

Скандинавське дослідження показало, що у дітей в віковому діапазоні 6-19 років болі зросту поширеність складає 13% у хлопчиків та 18% у дівчат.

Типові ознаки болів зросту

Мають нерегулярну частоту: від одного разу на декілька місяців до щоденних проявів
Болять ноги, але не в області суглобів
Найчастіше зустрічаються в віці 2-12 років
Чим старша дитина, тим рідше трапляються епізоди
Частіше болить тільки одна ніжка, десь 15% пацієнтів жаліються на болі в обох
Приступи частішають після збільшення навантаження вдень: біг, тривала хода, стрибки
Біль виникає переважно вночі або пізно ввечері та повністю проходить до ранку
Болі легко проходять від дії тепла, масажу, тощо
Немає лихоманки, набряків, висипів, слабкості та інших системних симптомі

Чи потрібні додаткові обстеження

Якщо у дитини немає червоних прапорців і лікар встановлює діагноз болів зросту, ніякі додаткові обстеження: аналізи, УЗД, рентген непотрібні.

Як допомогти дитині

Допомогти дитині можна масажем, теплом або холодом, а при необхідності — знеболювальними: ібупрофеном чи парацетамолом по вазі. До лікаря слід звертатися, якщо біль змінюється, стає одностороннім або супроводжується іншими симптомами (набряки, висип, лихоманка).

А ви стикались?

#доказовіметоди #доказовілікарі #доказові_батьки #доказова_медицина #болятьноги #доказові

Доказові

20 Oct, 08:59


Чи відчували Ви мʼязову слабкість⁉️
Наскільки вона була виражена та тривала
Чи перешкоджала вона підняттям по сходах, вставання з ліжка
Чи потребувала звернення до лікаря⁉️

Сьогодні розберемо таку патологію як
МІОПАТІЯ - хронічне захворювання, що х-ся прогресуючою атрофією мʼязів.

Розрізняють:
➡️ Спадкові
➡️ Набуті (наприклад, на фоні патології щитоподібної залози , токсичної дії ліків деяких, алкоголю; інфекційні )

Як запідозрити ⁉️
збір анамнезу
огляд пацієнта
лабораторні та інструментальні дообстеження

Нажаль, не всі міопатії мають лікування, АЛЕ вчасно і вірно встановлений діагноз дозволяє розуміти пацієнту реальну картину захворювання; доступні методи боротьби і не втрачати час на НЕ дієве лікування.

То як запідозрити⁉️
мʼязова слабкість, яка ВПЛИВАЄ на рутину діяльність ( важко піднятись з ліжка, підняти ногу на сходи, підняти важкий предмет над головою)
може бути двоїння в очах, птоз (опущення повіки) ; порушення ковтання та мови.
коли є ураження дистальних відділів, то може бути нестабільність коліна; порушення руху пальців (згинання)
темп прогресування може опосередковано допомогти зрозуміти , що саме викликало симптоми ( наприклад, гостра міопатія частіше характерна для електролітних порушень, рабдоміолізу, токсичних агентів ; а ось хронічна частіше має генетичний характер )

Основа‼️ ретельно зібраний анамнез.
🔘Навіть на фоні вірусної інфекції може бути вірусний міозит 👀
🔘Індуковані міопатії, які повʼязані з ендокринними розладами - на фоні гіпертиреозу, гіпотиреозу; синдром Кушинга;
🔘 на фоні тривалого приймання глюкокортикостероїдів

Діагностика ⁉️
все залежить від того ЩО саме підозрює лікар;
це можуть бути різні види ферментів ( креатинінфосфокіназа, альдолаза, лактатдегідрогеназа, АлТ, АсТ, та багато інших) але зміни цих показників не завжди є специфічними.
генетичне тестування
біопсія мʼязу
Електронейроміографія

🙌🏻 НЕ плутати істинну мʼязову втому з періодичним відчуттям слабкості; з синдромом хронічної втоми

Якщо виникають питання, то задавайте 👌🏻
Будьте здорові ❤️

Доказові

17 Oct, 15:43


⭐️ Сучасний психотерапевтичний тренд – це практики «mindfulness», техніки та прийоми усвідомленості. Практики усвідомленості (mindfulness) не стільки окреме явище, скільки значний елемент багатьох психотерапевтичних напрямів.

Терапія прийняття та відповідальності (нагадаю, що це так звана «третя хвиля» КПТ) інтегрувала практично весь арсенал «mindfulness»: https://www.facebook.com/ValikMatkovsky/posts/2241968902657338

І як практикуючий фахівець терапії прийняття та відповідальності, можу сказати однозначно: «mindfulness» — це круто, це реально ефективно!

А для сучасного світу усвідомленість – це суперсила:

https://www.facebook.com/ValikMatkovsky/videos/807732790760835/

👌 Практики усвідомленості – сучасний апргрейт, переосмислення (ніяких молитов, поклонінь і ретритів!) переважно буддійських практик, проте, що важливо: не «монастирських», а «світських», тобто, доступних всім.

Мій досвід буддизму (а я в минулому я був практикуючим буддистом) дав добрий базис у освоєнні та розумінні принципів та методів. А головний акцент і буддизму і «mindfulness» — це максимальна практичність, можна сказати, прагматичність підходів і методів: «не хто винен, а що робити». Зміни можливі лише через освоєння навичок, стратегій та дій, постійну, щоденну практику і лише в цьому випадку виникають зміни на краще та прогрес.

🧘На даний момент існує багато програм «mindfulness», які спираються на дані концепції (все або частково):

1.Навички уваги та культивування позиції спостерігача.

2. Прийняття, культивування не реактивності, а рівноцінності у сприйнятті будь-якого досвіду та переживань без оцінок та суджень.

3.Культивування навичок самоспівчуття, дбайливого, підтримуючого та уважного ставлення до себе.

4.Навичка розуміння, культивування мудрості до внутрішніх процесів, формування конструктивної та усвідомленої саморефлексії.

➡️ Мета методів «mindfulness» — це вийти з-під влади звичайного автоматизму, що не помічається, бачити і приймати світ без спотворень нашого розуму через усвідомленість, що дозволить уникнути неадаптивних моделей поведінки, що ведуть до страждань.І це дозволить сформувати гнучкий підхід до виборів ефективних життєвих стратегій, тобто, набути психологічної гнучкості, що ґрунтується на усвідомленому виборі

➡️ По суті практики «mindfulness» можна звести до двох груп: навички зосереджень та навички усвідомленості.

📌 Набуваючи навичок зосередження, перш за все ви вчитеся керувати своєю увагою, тому що увага - це ключ, що відкриває двері в «mindfulness». Навички уваги дозволяють зосереджуватись на цьому моменті, уникаючи зацикленості на думках. Нав'язливості мислення протиставляється зосередженість на процесі та навички прийняття (досвід як є, без оцінок), що дозволяє бути в «тут і зараз». Вибір «безкінечного тут і зараз» і є відповідь на те, як бути щасливим у цьому світі.

📌 Зворотний бік навичок зосередження – це навички усвідомленості, вміння переходити стосовно собі у метапозицію чи «позицію спостерігача» і бачити всі зміни, процеси в тілі, в психіці, розумі, як вони є. Неосудний, не оцінюючий, не критикуючий ракурс метапозиції дозволяє вийти з-під влади деструктивних моделей поведінки і дозволить усвідомлено спрямувати себе у бік того, якою ви людиною хочете бути.

📌 Навичка оптимізму, життєрадісності та культивування позитивних психологічних процесів, усвідомлене формування оптимістичної картини світу та відповідальних дій щодо її реалізації може виступати як окремий елемент або бути складовою процесів зосередження та усвідомленості.

👉 Рекомендую ролик «The Five Mindfulness Mythsо» про те, що є і що не є «mindfulness» від Расса Харріса, психолога, автора психологічного бестселера «Пастка щастя»: :

https://youtu.be/DD-rY0XNSZE?si=i2dPaV-oz2c4BC_T

#усвідомленість #mindfulness #зосередження #концентрація #увага #співчуття #оптимізм

Доказові

16 Oct, 03:58


🧏‍♀️Я-концепція. Образ себе!🤷‍♀️

Мабуть кожен/на із нас фантазує, якою/им її/його бачать інші.
Але як цей образ сформувався?

🙍🏼🙍‍♀️У роботі з підлітками, досить актуальним запитом є страх відторгнення іншими, зʼявляється страх, що таким, як я є зараз, я можу не подобатись іншим…, і це відповідає віку.

🧏‍♀️Адже під час нашого особистісного розвитку, формувався певний образ себе. Якщо у дітей до 5 років запитати «Яка ти дівчинка?», то переважна більшість говорить -«я-хороша», «я-гарна», «я-добра»…, у хлопчиків також)).
В дитячому садочку, діти вже можуть говорити , що Назар бешкетник бо не слухає виховательку чи ображав діток…

🧏‍♀️Далі, під впливом середовища у дитини виникають нові знання про себе.
Наприклад , вперта, погана, красива, розумничка і т.д. І от до підліткового віку у дітей вже формується певний образ себе і також відбувається знайомство із «іншим/іншою собою».

В процесі підліткового віку, відбувається реконструкція сприйняття себе , пошук відповіді на питання «Яка я?», «Який я?». Формується «Я-концепція».

🧏‍♀️Підлітки, як і дорослі з різними «Я-концепціями» не однаково сприймають світ, наприклад: «Я-реальне» і «Я - ідеальне» не збігаються.

Це спричинює незадоволення собою.

🍁 «Я-концепція», впливає фактично на всі аспекти діяльності людини: включає і задоволеність собою, і прийняття себе, і почуття власної гідності, і позитивне ставлення до себе, і узгодженість свого надособистісного та ідеального «Я».

🧏‍♀️«Я-концепція» формується під впливом життєвого досвіду людини, насамперед стосунків у сім’ї, проте досить рано вона сама набуває якості активності й починає впливати на інтерпретацію цього досвіду, на мету особистості, систему її очікувань та прогнозів щодо свого майбутнього, на оцінку своїх досягнень і тим самим на її ставлення до самої себе.
Проте інші вчені, такі як Ж. Піаже, Дж. Мід вважають, що 🧏‍♀️«Я-концепція складається з трьох відношень – до себе, до інших та очікування відношення інших до себе.

Іншими словами, в структуру «Я-концепції» включаються відношення між особистістю й іншою людиною, вона охоплює специфіку відношення «Я» – інший.

Можна відповісти на запитання:

🤷‍♀️ Якою/им я є зараз?

🤷‍♀️Чи не завищую очікування від себе?
Чи не завищую очікування від своєї дитини?

🤷‍♀️Чи не стараюсь подобатись іншим?

🤷‍♀️Чи не є заручницею саме створеного образу?

🙍🏼🙍‍♀️Важливо усвідомлювати чи не має фіксації на формуванні образу ідеальної себе, адже це може викликати невдоволення, розчарування , формування неврозу.

Чи варто із собою, так?💛

🍁А як би ви описали 3-ма прикметниками себе!
✉️Яким/ою є зараз? І чи опис відрізняється від образу, який був створений в підлітковому віці?

💌З любовʼю до вас, психолог Марія Жолтикова.

#психологія_для_життя
#образ
#психолог

Доказові

11 Oct, 03:43


1️⃣До психіатра звертаються тільки божевільні🤪
🌀Звісно ні, психіатри лікують не тільки шизофренію та психози, а і багато інших розладів: депресивні, тривожні, розлади харчової поведінки, розлади з соматичними симптомами, розлади, пов’язані зі стресом та травмою, обсесивно-компульсивні розлади, тощо
2️⃣Якщо я звернусь до психіатра - він обов’язково призначить мені ліки💊
🌀Ні, це не так. Звісно, якщо на те є покази(гострі стани, тяжкість розладу)- призначаються медикаменти, але для багатьох розладів першочерговим є психотерапія(сесії з психологом), і рішення про прийом медикаментів завжди приймається лікарем спільно з пацієнтом. Лікар не може змусити Вас приймати ліки. Без Вашого бажання, ефекту від такої терапії буде нуль.
3️⃣До психіатра звертаються тільки в крайньому випадку🪫
🌀Ні, насправді, раннє звернення до психіатра може допомогти запобігти ускладненню психічних розладів, підвищити якість життя пацієнта, розпочати лікування раніше - що сприяє більшому відсотку стабільної ремісії в майбутньому. 
4️⃣Психіатрія — несправжня медицина
🌀Психіатр - такий самий лікар, як і будь який інший(ЛОР, невролог, гінеколог, офтальмолог, терапевт тощо). 6 років університету+інтернатура/спеціалізація - і Ви - психіатр
5️⃣Якщо я звернусь до психіатра - про це повідомлять на мою роботу📞
🌀Згідно закону України “Про психіатричну допомогу”, будь яка інформація про стан психічного здоров’я особи та надання психіатричної допомоги є конфіденційною. 
Ці дані нікуди не передаються, навіть Ваші родичі не можуть отримати цю інформацію без Вашої згоди.

Підготувала Щербина Анна

Доказові

10 Oct, 13:58


ТОП некоректних діагнозів в неврології

Або як зрозуміти, що Ваш лікар «зламався» і треба шукати іншого 😬

ВСД ( Вегето-судинна дистонія)
Частіше за все під таким діагнозом маскується мігрень або головний біль напруги. Дуже часто вестибулярну мігрень «нарікають» саме ВСД

ДЕП з вестибулярними або іншими розладами
Давайте називати речі своїми іменами; дуже зручно не розбиратись що саме призвело до порушення памʼяті, ходи, рівноваги;
Якщо у пацієнта є ознаки порушення когнітивних функцій то як мінімум є шкали по яким ми можемо першочергово оцінити ступінь зниження. А в людей молодого/ середнього віку ВАЖЛИВО виключити тривожний/ депресивний розлад ; гіпотиреоз; дефіцити вітамінів В12, заліза; РДУГ дорослих;

Постравматичний головний біль, арахноїдит з церебральними кризами
Якщо ви раз на пів року/ рік крапаєтесь з таким діагнозом то вірогідніше за все ви НЕ отримуєте адекватного лікування.
Якщо ви маєте в анамнезі ЗЧМТ то не будь-який біль який виникає навіть через тижні/ місяці/ роки після треба називати постравматичним.
Післятравматичним болем називають біль, який виникає в перший тиждень після травми і ніщо краще не пояснює цей біль як травма.
Найбільш розповсюдженим варіантом головного болю після травми це у вигляді мігрені або головного болю напруги і лікування застосовують теж саме що і з цими первинними болями.

Остеохондроз шийного відділу хребта з мігренеподібними болями.

Зрозумійте , є - остеохондроз, і є - мігрень .
Остеохондроз це діагноз рентгенологічний! Він не пояснює ваші головокружіння, головний біль, біль в шиї, та шум у вухах !
Мігрень це самостійне захворювання, яке лікується НЕ крапельницями, не міорелаксантами! В нас є перелік найбільш дієвих НПЗП і дозувань, триптани . Існує навіть профілактичне лікування.

Синдром хребтової артерії
Найбільш часта причина головокружінь це ДППГ ( доброякісне позиційне персистуюче головокружіння) - короткотривале сильне відчуття головокружіння (до 1 хвилини) , може виникати нудота чи блювання, і виникає тільки при зміні положення голови в просторі. І ліків від нього НЕ існує! Єдине дієве лікування це маневри позиційні ( Еплі, Семонта) , але НІЯК не кавінтон, вестінорм, бетагістин.

А від чого неіснуючого лікували Вас⁉️
Діліться ❤️‍🔥

Доказові

10 Oct, 08:26


Запрошуємо до нас https://invite.viber.com/?g2=AQBceYXdS1A60E14JErKlO1Rv%2BL%2Bcnu3Php%2BU3W6C4BZGdfHEMxdQS9pn8xE6ubg

Доказові

10 Oct, 08:26


Вітаю. Мене звуть Юлія Кузьменко, я психолог, надаю психотерапевтичну допомогу у методах КПТ, схема-терапії та АСТ. Також я є тренером з майндфулнес (практики усвідомленності).

🧑‍🎓За освітою я психолог. Також маю завершенне навчання 4ри-річної програми на КПТ терапевта в УІКПТ.

🧑‍🎓Схема-терапії навчалась у колег з Латвії та Нідерландів.

🧑‍🎓АСТ вивчала у польських викладачів.

У своїй роботі завжди дотримуюсь наукових підходів та постійно навчаюсь новому, маю регулярні супервізії.

Працюю з дорослими (з 18 років) і до мене можна звертатись з такими запитами:

🔰депресія, розлади адаптації, вигорання, стрес
🔰тривожні розлади (гтр, соціальна тривога, тривога за здоров'я, панічний розлад...)
🔰ОКР (обсесивно-компульсивний розлад) та повязані з ним розлади
🔰розлади сну
🔰ПТСР, гострий стрес
🔰розлади з соматичними симптомами (СПК, бруксизм, хронічні болі тощо)
🔰питання самооцінки
🔰перфекціонизм та прокрастинація, труднощі на роботі, вибір та вирішення проблем
🔰менеджмент гніву
🔰розлади особистості
🔰цінності та пошук себе

Тож запрошую вас до себе на консультації. Запис виключно через адміністратора. ☎️068-348-74-98

Ви не зобов'язані справлятись з труднощами самостійно, звертатись за допомогою це ок. Разом подолаємо будь-яку проблему 💙🤍

#доказові #психотерапевт #психотерапевтонлайн #психотерапевтонлайн #психотерапевтукраїна #психологкиїв