Лактоза це молочний цукор, який за допомогою ферменту лактАзи розщеплюється до глюкози та галактози. Тільки після розщеплення вона може засвоїтися у нашому організмі.
Симптоми непереносимості лактози виникають через частковий чи повний дефіцит лактАзи. І причини цього дефіциту можуть бути різними залежно від віку.
У малюків до року дефіцит лактази це тимчасовий стан, частіше пов'язаний саме із супутньою хворобою, наприклад перенесена ротавірусна чи інша кишкова інфекція, або ж алергія на молоко. Також можуть мати непереносимість лактози малюки-поспішайки та діти, які надміру отримують молоко, наприклад внаслідок гіперлактації мами (перенавантаження лактозою).
Діти старше 1 року та дорослі можуть мати непереносимість внаслідок двох головних причин.
1.супутні хвороби — целіакія, тяжкий лямбліоз, кишкова інфекція, запальні захворювання кишківника.
2.поступове зниження інтенсивності вироблення ферменту лактази через носійство гена С/С (симптоми непереносимості при цьому прогресують непомітно і проявляються у пізньому підлітковому або дорослому віці).
І я хочу наголосити!
Симптоми непереносимості лактози це діарея, біль у животі, метеоризм. АЛЕ це ніколи НЕ висип, НЕ кров у калі. Лактоза не впливає на розвиток мовлення.
‼️Вищенаведені скарги з'являються протягом декількох годин після вживання молока. Ніколи не буде жодних відстрочених реакцій‼️
🔬Діагностика це водневий дихальний тест.
Наявність генотипу С/С не значить, що ви маєте чи будете мати непереносимість молока. І генетичний аналіз категорично не можна використовувати для діагностики непереносимості лактози для дітей до року.
Досить часто симптоми болі в животі, діареї, нудоти ми відразу інтерпретуємо як непереносимість лактози. Це хибне уявлення.
♥️Лактоза важливий елемент нашого харчування. Вона є джерелом енергії для організму, коли розщеплюється до глюкози та галактози.
♥️Галактоза життєво необхідна для малюків, тому що бере участь в утворенні оболонки нервових клітин, тобто безпосередньо впливає позитивно на розвиток мозку малюка.
♥️Лактоза поліпшує засвоєння кальцію, цинку та магнію.
♥️Лактоза сприяє збільшенню кількості лактобактерій та біфідобактерій у кишківнику.
♥️Лактоза має низький глікемічний індекс.
Рішення про відмову від молочних продуктів завжди ліпше приймати разом із лікарем. І саме головне, частіше всього це має бути тимчасове рішення.
Підготувала Ірина Сливка, з любовʼю до маленьких животиків💙🤍 #доказові #доказовамедицина