Дія.Освіта @diia_education Channel on Telegram

Дія.Освіта

@diia_education


Національна едьютейнмент платформа актуальних знань та навичок

Дія.Освіта (Ukrainian)

Дія.Освіта - це національна освітня платформа, яка пропонує актуальні знання та навички у формі едьютейнменту. Канал допомагає учням, студентам, вчителям, батькам та всім зацікавленим у підвищенні рівня освіти знаходити корисну та цікаву інформацію. Тут ви знайдете корисні поради, рекомендації та новини зі світу освіти. Від інтерактивних уроків та онлайн-курсів до цікавих фактів та статей про сучасні методи навчання - на каналі Дія.Освіта ви знайдете все, що потрібно для успішної навчальної діяльності. Приєднуйтесь до нас сьогодні, щоб розширити свої знання та розвинути навички в галузі освіти!

Дія.Освіта

04 Dec, 10:18


Телефон, планшет, ноутбук, комп’ютер, ігрова консоль — усім цим сучасні діти вчаться користуватися раніше, ніж побутовими приладами 👩‍💻🧑‍💻

Та крім уміння вмикати мультфільми чи заходити на освітній портал, дітям важливо опанувати навички кібергігієни. Адже юні користувачі є бажаними й легкими цілями для кіберзловмисників.

Як убезпечити дитину в інтернеті — розповіли у відео 📱

Дивіться Гайд на сторінці Дія.Освіта🔗

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Дія.Освіта

03 Dec, 16:23


🗓 3 грудня світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Це щорічна ініціатива ООН, започаткована в 1992 році, щоб привернути увагу до прав, гідності та благополуччя людей з інвалідністю. 

В Україні проживає 3 мільйони людей з інвалідністю, понад 300 тисяч набули цього статусу з початку повномасштабного вторгнення. 

Тож нам варто розвивати безбар’єрність та створювати рівні можливості для всіх українців більше, ніж будь-коли. Адже суспільство сильне тоді, коли в ньому є місце для кожного 🦾

Згодні? Тоді відкривайте сторінку з безбар’єрності на Дія.Освіта та користуйтеся практичними інструментами, які допоможуть жити за принципом: усі люди різні, але рівні. 

🎥   Переглядайте освітній серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія». У ньому дізнаємося, як коректно та з повагою комунікувати із чинними військовими та ветеранами. Зокрема, з тими, хто отримав інвалідність та має досвід полону. Закріплюйте здобуті знання в симуляторі. 

📚 Читайте гайд «Довідник безбарʼєрності», створений у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Він містить словник коректних визначень, безбар’єрний календар, правила взаємодії з людьми з досвідом війни й багато інших корисностей. 

🤝 Користуйтеся Гайдом безбар’єрних подій, щоб дізнатися, як підготувати онлайн- та офлайн-заходи з повагою до потреб різних людей

💼 Надихайтеся майданчиком спільноти «Бізнес без бар’єрів», де різні компанії діляться своїми кейсами з упровадження безбар’єрності на робочих місцях. 

Друзі, на сторінці з безбар’єрності ви знайдете ще більше інструментів та порад, як розвивати суспільство без обмежень. Переходьте за посиланням🔗

Пам’ятаймо: безбар’єрність — це не тільки про архітектуру, а й про рівний доступ до можливостей. Робімо разом суспільство без обмежень 🫶🏻

Дія.Освіта

03 Dec, 11:03


Дія.Освіта в шортлісті премії Emerging Europe Awards 2024 🎊 Підтримайте українську цифровізацію своїм голосом у 3 кліки 🤝

Emerging Europe Awards 2024 — це щорічна європейська премія, що відзначає найкращі проєкти та ініціативи, «які формують світле майбутнє для всіх»

Дія.Освіта номінована в категорії «Цифрова трансформація державного сектору». Щоб здобути перемогу та закріпити за Україною титул країни інноваційних рішень, потребуємо вашої підтримки 🫶🏻

Проголосуйте за Дія.Освіта в три прості кроки:

1. Перейдіть за посиланням
2. Натисніть Start Voting
3. У четвертій номінації Public Sector Digital Transformation Award оберіть Diia.Education

Важливо: щоб проголосувати, виберіть номінантів в усіх 7 категоріях. За четверту ви пам’ятаєте 😉

Разом ми можемо зробити так, щоб про національну флагманську едьютейнмент-платформу Дія.Освіта знала вся Європа, а Україна вкотре заявила про себе як про країну прогресивних рішень, доступних для всіх громадян.

Виникло запитання: «А чому саме Дія.Освіта?», розповідаємо.
Із 2019 року проєкту вдалося:
— підвищити рівень цифрових навичок українців на 12 % і досягти європейського показника — 60 %
— запустити 270+ освітніх продуктів із цифрової грамотності, зміни професії чи підвищення кваліфікації — апскілу, а також покращити знання з англійської, адже всі продукти двомовні
— залучити на платформі 2,3+ млн активних користувачів, причому 20 % із них — 55+ років

Встигайте підтримати Дія.Освіта до 4 грудня, а результати дізнаємося вже 17 грудня 🎁

Дія.Освіта

30 Nov, 12:13


Протягом життя людина змінює професію від 3 до 7 разів. Ця цифра зростатиме, бо в найближчі 5 років трансформуються 23 % робочих місць по всьому світу (дослідження WEF).

alyona alyona, українська реперка та авторка пісень, власним прикладом доводить правдивість статистики. Адже сама не один раз змінювала сферу діяльності — від фотографині та вчительки до виконавиці хітів.

💪 Для того щоб мотивувати українських школярів та підлітків не боятися змін і сміливо шукати себе, alyona alyona стає першою амбасадоркою національної едьютейнмент-платформи Дія.Освіта.

Тож тисніть play, дивіться відео та дізнавайтеся, як спробувати себе в різних професіях разом з виконавицею. Спойлер: дуже просто:

— відкриваємо Дія.Освіта
— за допомогою зручних фільтрів обираємо серіал
— клік — переглядаємо його та закріплюємо знання в симуляторі

alyona alyona все вдалося, вдасться й вам 🤩

Шукайте посилання на можливості від Дія.Освіта в описі профілю 📲

А ще діліться своїми історіями в коментарях: а скільки разів за життя змінили фах ви? 👇

Дія.Освіта

30 Nov, 09:32


А чию дату народження — свою, батьків чи дитини — ви використовуєте як пароль? 🌚

Так-так, це розмова про надійність. Минулого року Всесвітній економічний форум вніс кіберзлочинність до 10 найсерйозніших ризиків найближчого десятиліття.

📱Тож у Міжнародний день захисту інформації закликаємо перевірити, наскільки ви захищаєте свої дані, відповідально споживаєте інформацію та дбаєте про безпеку гаджетів.

Зберігайте коротку абетку кібергігієни, діліться нею або ставте як шпалери-нагадування 👉

І будьте в безпеці онлайн та офлайн з Дія.Освіта

Дія.Освіта

29 Nov, 19:13


Дія.Освіта взяла бронзу на Effie Award 

Відзнаку отримали за інформаційну кампанію з кібергігієни, яку зробили разом з Проєктом USAID Кібербезпека. Дія.Освіта взяла призове місце в категорії Perfomance Marketing. 

Мета інформаційної кампанії з кібергігієни — навчити українців захищати свої дані в інтернеті. Завдяки освітнім серіалам, симуляторам та тестам понад 400 тисяч громадян здобули практичні знання з кібергігієни на платформі Дія.Освіта. Під час війни це надзвичайно важливо.

Effie Award — найпрестижніша маркетингова премія у світі, її отримували Coca Cola, Nike, Apple та Google. Уже другий рік проєкти Мінцифри отримують цю нагороду, минулого року відзначили UNITED24 та Be brave like Ukraine.

Пишаюся, коли наші державні проєкти конкурують із бізнесом й отримують лідерство. 

Дія.Освіта

28 Nov, 16:02


Друзі, ви як?

Лагідно нагадуємо, що Дія.Освіта може підтримати вас у найтемніші дні. Зібрали добірку освітніх продуктів, які можуть стати опорою в складні моменти:
— як протистояти стресу
— які є техніки саморегуляції емоційного стану
— як підтримати дітей у критичних ситуаціях.

Анімований комікс «Ден і Рора проти корпорації С.» — про те, як підтримувати своє ментальне здоров’я, як діяти під час панічних атак та стресових ситуацій.

🫂 Гайд «Як підтримати дитину під час війни?». Стане в пригоді батькам, освітянам та всім, хто спілкується з малечею. Тут знайдете поради про те, як говорити з дитиною про війну, як допомогти їй заспокоїтися в моменти важких переживань і складних емоцій.

🩹 Гайд «Домедична допомога» — про те, як використати час очікування професійної медичної допомоги з користю та зупинити кровотечу, звільнити дихальні шляхи, зробити серцево-легеневу реанімацію або надати іншу невідкладну допомогу.

🛡 Гайд «Правила безпеки під час воєнних дій, що можуть врятувати життя» містить правила, як поводитися під час обстрілів, що робити, якщо чуєте поблизу літак або помітили підозрілий предмет.

🚪 Гайд «Усе про укриття» допоможе розібратися, які укриття безпечні, що робити, якщо трапився завал будинку або загубилася дитина, та як уберегти хатніх тварин в умовах війни.

❤️‍🩹 Вебінар «Щоденна турбота як протидія стресу» з практичними порадами, як допомагати дітям долати стрес, щоденними ритуалами, що сприятимуть покращенню емоційного здоров'я. Вебінар стане в пригоді як батькам, так і вчителям.

Користуйтеся цими матеріалами, щоб вчасно подбати про себе й тих, хто поруч.

І нехай у всіх все буде ок 🫶🏻

Дія.Освіта

28 Nov, 14:14


🤔 Любите працювати з деревом та дивитися відео про виробництво меблів? А якщо ми скажемо, що це захоплення можна перетворити на професію?

Презентуємо одразу два нові серіали на Дія.Освіта про меблярів: конструктора меблів та оператора верстатів.

Переходьте за посиланням у профілі та дізнавайтеся про:

🪑 основи технічних креслень
🪑 конструювання
🪑 сучасні тенденції проєктування меблів

🛠 навички роботи з верстатами із числовим програмним керуванням (ЧПК)
🛠 інструменти, оснащення та методи оптимізації обробки деревини
🛠 початок кар’єри в меблевій галузі

Після перегляду серіалів складайте тест, виконуйте практичне завдання та отримуйте можливість стажуватися та працевлаштуватися в одній із 300+ компаній-членів Української Асоціації Меблевиків.

Обидва серіали доступні на платформі Дія.Освіта або за посиланнями на серіали🔗


Дізнавайтеся про нові можливості та створюйте комфорт в українських домівках 🛋

Освітній серіал створено Українською Асоціацією Меблевиків у співпраці з НУБіП за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» для платформи Дія.Освіта.

Дія.Освіта

27 Nov, 15:01


Якщо завантажити застосунок швидко, безоплатно , без СМС та реєстрації… то можна створити собі проблеми ☝️
Неліцензійне програмне забезпечення містить безліч ризиків. І часто вони коштують набагато більше, ніж вартість ліцензії до програми.

Коротко про шкоду від користування піратськими копіями розповіли в каруселі. Докладніше — у гайді на сайті Дія.Освіта.
Переходьте за посиланням 🔗

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Дія.Освіта

27 Nov, 10:32


🌐 Світ змінюється швидше, ніж здається, а разом з ним і технології. Ще вчора криптосфера була чимось захмарним, а сьогодні кажуть, що «Веб3 змінює підходи до цифрового світу». Але що таке веб3?

Продовжуємо стежити за тим, щоб ви тримали руку на технологічному пульсі, і запускаємо новий освітній серіал «Карʼєра у веб3». Серіал підійде для всіх: незалежно від того, чи ви вже цікавитеся криптосвітом, чи лише починаєте свій шлях.

У ньому ви дізнаєтеся:

✔️що взагалі таке веб3

✔️заробітні плати та можливості в цій сфері

✔️як стати веб3-розробником, веб3-маркетологом або веб3-журналістом

Технології майбутнього стають реальністю сьогодні. Розуміння веб3 допоможе вам адаптуватися до змін і стати затребуваним спеціалістом у новій економіці.

Веб3-технології — одна з найдинамічніших сфер. Розвивайте актуальні навички разом із Дія.Освіта. Лінк на серіал 😉

Дія.Освіта

26 Nov, 13:55


Страх відмови не дає зробити перший крок до мрії? 🙅

У новому випуску Дія.Освіта Shorts разом з Анітою Луценко обговорюємо, як досягати мети попри всі отримані «ні». 

Зокрема, Аніта Луценко розповідає, як вона наважилася відгукнутися на вже закриту (!) вакансію тренерки проєкту «Зважені та щасливі», змогла переконати керівника дати шанс і посилено готувалася до відбору. А результат її зусиль ви знаєте 😉

Секрет успіху у підготовці, впевненості в собі й … . А втім, дивіться відео та дізнавайтеся про складники успіху, перевірені на власному досвіді. 

Listen & Enjoy 🎧

Дія.Освіта

25 Nov, 16:09


😍 70+ компаній та організацій стали амбасадорами диджитал-навичок

Підсумуємо Тиждень цифрової грамотності від Мінцифри та Дія.Освіта: ми працюємо з темою цифрових навичок, щоб українці

✔️знали, як технології можуть покращити їхнє життя
✔️вміли користуватися всіма перевагами держави в смартфоні
✔️а також, не менш важливо, уміли протистояти кіберзагрозам. 

Протягом 7 днів ми ділилися гайдами, добірками, серіалами з кібергігієни та цифрової грамотності. До Тижня цифрової грамотності долучилися бізнеси, IT-компанії, громадські та міжнародні організації, інфлюенсери та громадяни, щоб тема онлайн-безпеки охопила якнайбільшу кількість людей з усіх куточків країни, особливо під час війни 🙌

Вдячні всім залученим і небайдужим. Усім, хто розрізняє фішинг та вішинг і знає, що за раптовим повідомленням у давно замовклому чаті «проголосуйте за племінницю в конкурсі» може ховатися небезпека. 

Тож Тиждень цифрової грамотності завершився, а корисні поради та добірки від Дія.Освіта з онлайн- та офлайн-безпеки — ні. Залишайтеся з нами, за кожним кліком на серіал чи тест — ще більше вашої впевненості в продуктивному та захищеному користуванню e-технологіями 🤝

Дія.Освіта

25 Nov, 12:11


І серіали подивитися, і корисного навчитися.

Так, ми зараз про освітні серіали з кібергігієни 👩‍💻

▪️ Як простий пароль на роутері може зламати стіни вашої кібербезпеки?

▫️ Чому зловмисники полюють на ваші персональні дані?

▪️ Чи варто платити за ліцензійність програмного забезпечення?

Усі питання — важливі. А відповіді на ці й ще сотні запитань — у серіалах 🦾

Дивіться за посиланням🔗

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Дія.Освіта

23 Nov, 08:21


Ми не можемо змінити минуле, але здатні вплинути на майбутнє.

Четверта субота листопада — День памʼяті жертв голодоморів. У цей день особливо відчуваємо, що збереження історії — справа кожного. Знаючи про минуле, ми закладаємо основу для сильного й свідомого майбутнього.

Історія не повинна загубитися в часі, й один зі способів її зберегти — цифровізувати музеї та архіви. 

Ви знали, що Музей Голодомору можна відвідати онлайн з будь-якого куточка світу? Такий формат дає змогу зануритися в історичні обставини, переглянути уривки відеохронік, почути свідчення очевидців та побачити унікальні предмети, яких немає в основній експозиції музею.

Національна пам’ять зберігає нашу ідентичність та консолідує суспільство. А технології допомагають забезпечити громадянам доступ до джерел історичної правди.

Запалімо вогник пам’яті 🕯

Дія.Освіта

22 Nov, 16:03


📱Скільки гаджетів у вас удома?

Бʼємося об заклад, щонайменше 3: смартфон, фітнес-трекер і ноутбук. А можливо, ще телефони рідних та планшет, щоб кожен дивився улюблений серіал на Дія.Освіта в зручний час.

Гаджети вправно працюють задля вашого комфорту та доступу до цифрових благ. Але інколи трапляється неочікуване повернення в аналоговий світ: полетіло ПЗ чи запилилися отвори.

Як цього уникати та як діяти, якщо щось все ж пішло не так, розповідаємо в каруселі 👉

А ще лагідно нагадуємо, що на Дія.Освіта є гайди «Як захистити свою техніку від несправностей» та «Економія заряду батареї смартфонів на iOS та Android». Запрошуємо прочитати корисні кроки, що допоможуть піклуватися про електронні девайси й продовжити ваш продуктивний тандем.

Дія.Освіта

22 Nov, 15:30


Скільки коштують ваші цифрові дані? Чи продали б ви інформацію про свою активність у соцмережах за $1 000?

На кожен товар знайдеться купець. За інформацію про чиїсь покупки в мережі чи історію пошуку кібершахраї готові платити кошти. Але навіщо?

Наприклад, дані про лайки в соцмережах можуть стати основою для фішингової розсилки. Й одного дня ви отримаєте повідомлення від улюбленого бренду «з акцією». Насправді ж це буде спроба викрасти ваші банківські дані 🤷

А ваші запити в браузері про пошук роботи можуть стати базою для повідомлення з пропозиціями «легкого заробітку», як-от відповіді на опитування чи тести. Натискаєте на лист, переходите за лінком — і ваші дані викрали

Щоб захистити їх та не стати мішенню кіберзлочинців, користуйтеся базовими правилами кібергігієни:

✔️ Перевіряйте назву домену: 🟢osvita.diia.gov.ua чи 🔴osvita.diia.gav.ua. Якщо сайт викликає сумніви, обмежте введення номера телефону, що прив’язаний до онлайн-банкінгу.
✔️ Регулярно оновлюйте програмне забезпечення.
✔️ Вчасно змінюйте логіни та паролі до Wi-Fi.

Більше порад шукайте в пам’ятці про кібергігієну за посиланням 🖇

Упевнені, вона підвищить ваш рівень онлайн-безпеки 👌

Дія.Освіта

21 Nov, 10:52


Щоб підвищити рівень безпеки в цифровому світі під час війни, радимо ще раз перевірити, чи дотримуєтеся ви основних правил кібергігієни (дивіться у відео).

Та нагадуємо:

🔹 користуйтеся лише офіційними джерелами та сторінками держслужбовців і установ;

🔹 не піддавайтеся фейковим рекламним дописам від псевдосторінок.

Розповідаємо детальніше про кібергігієну та пояснюємо, як за нею стежити,
у гайді на сторінці Дія.Освіта.

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Дія.Освіта

21 Nov, 10:03


Сьогодні День Гідності та Свободи. Памʼятаємо справжню ціну свободи для України. І не забуваємо всіх наших людей різних часів, які боролися заради України та стали для світу взірцем гідності.

Завдяки людям, завдяки прагненню нашого народу зберегти для України свободу й незалежність наша держава завжди буде на політичній мапі світу. Завжди вільною та суверенною.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Дія.Освіта

20 Nov, 15:50


Кіберзлочинцям не обов’язково зламувати вашу систему. Вони можуть схитрувати так, щоб ви самі надали їм персональні дані.

Такий спосіб маніпуляцій називають соціальною інженерією. Він використовує людську довіру чи гру на емоціях.

Тому, щоб не потрапити на гачок кіберманіпуляцій:

📍 не діліться персональною інформацією з тими, кому не довіряєте;
📍 налаштуйте двофакторну аутентифікацію;
📍 не переходьте за невідомими посиланнями, не вводьте особисті дані на маловідомих сайтах.

На сайті Дія.Освіта можна більше дізнатися про засади персональної онлайн-гігієни. Підготували для вас серіали, гайди та симулятори, переходьте за посиланням 🤝

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Дія.Освіта

20 Nov, 10:12


🧮 Стратег, аналітик, фінансовий сенсей, людина в компанії, яка знає більше секретів, ніж CEO. А як ви можете описати фахівця на позиції головного бухгалтера? 

Презентуємо новий освітній серіал на Дія.Освіта — «Головний бухгалтер». 

Це 7 серій про одну з найбільш затребуваних професій у бізнесі — наразі майже 3 тисячі вакансій бухгалтера із середньою зарплатою в 20+ тисяч гривень розміщено на платформі work.ua. 

Тож переглядайте серіал та дізнавайтеся:

⚠️ як бухгалтер допомагає підприємцям уникати фінансових помилок і створювати порядок у документах
💬 міфи про професію головбуха 
секрети бухгалтерського, управлінського та податкового обліку
💻 інструменти для цифровізації роботи бухгалтера

Не важливо, чи ви новачок, чи вже досвідчений профі — серіал допоможе підвищити вашу експертність і водночас ефективність цілої компанії. Переглядайте за посиланням. 

Дія.Освіта — нові навички, нові професії 🫶

Освітній серіал реалізовано компанією 7eminar та бухгалтерською академією 7eminar.academy для платформи Дія.Освіта.

Дія.Освіта

19 Nov, 16:57


Медіаграмотність — ваш надійний захист від фейків і маніпуляцій ☝️

Це розуміння, що пропаганда може бути серед трендів TikTok, а боти працюють через меми й коментарі в X. Це чітке переконання, що заголовок, який викликає емоції — маніпулятивний, спрямований викликати конкретну реакцію. Це здатність аргументовано пояснити друзям чи рідним, чому не варто читати «аналітику» від експертів, які коментують усе: від цифровізації до астрономії.

Сьогодні інформація летить швидше ніж світло, критичне мислення — наша суперсила. Щоб не піддаватися фейк-контенту чи інтернет-інсайдам від анонімних експертів на чутливі теми, як-от завершення війни чи зміни на ринку праці через прихід ШІ, треба вміти фільтрувати потік даних і розпізнавати маніпуляції.

Як? Розповідаємо на Дія.Освіта:

🔸натискайте Пошук за темою

🔸вибирайте розділи Медіаграмотність та Онлайн-безпека.

Гортайте карусель і дізнавайтеся, які серіали та гайди допоможуть захиститися від фейків і стати справжнім osint-аналітиком ➡️

Дія.Освіта

19 Nov, 15:03


📺 На екрані знайоме обличчя: друг чи подруга, які просять поповнити їм рахунок, мама чи тато, які запитують пароль від домашнього планшета.

Вони говорять упевнено й переконливо. Але є одна проблема: насправді це не вони. Це дипфейк.

Сучасні кібершахраї використовують технологію, щоб маніпулювати, викликати довіру та змушувати виконати їхні вимоги.

Як розпізнати дипфейк?

об’єкт фото та відео на вигляд як лялька: колір обличчя рівний, поза неприродна, деталі розмиті

погана якість відео, відсутні сторонні звуки, а положення губ «героя» відео не завжди збігається з тим, що він промовляє

Ще, окрім перевірки зовнішніх ознак відео, дипфейки можна виявити за допомогою ШІ-застосунків.

Детальніше про це розповідаємо в серіалі «Кібергігієна: як захиститися від фішингу?» на Дія.Освіта.

Дивіться рилз ➡️ клікайте на посилання в сториз ➡️ переглядайте повну версію серіалу на платформі.

А як ви розпізнаєте дипфейки?

Дія.Освіта

18 Nov, 16:21


Ви батьки і хочете, щоб ваша дитина використовувала інтернет з користю?

🧸 Дізнайтеся, як розпізнати ситуації, коли діти можуть стикатися з різними формами насилля онлайн в гайді «Сексуальне насильство в інтернеті: що це і як запобігти», створеному Мінцифрою та Дія.Освіта.

🧸 Повідомляйте про небажаний контент, що зображує насильство, і сприяйте розслідуванню злочинів завдяки Порталу StopCrime — проєкту ГО «Магнолія», створеному за підтримки Мінцифри та Департаменту кіберполіції та який став постійним членом Міжнародної асоціації INHOPE.

Подбаймо про безпечний онлайн-простір для найменших цифрових громадян під час Тижня цифрової грамотності та Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та насильства

Дія.Освіта

01 Nov, 17:14


Євроінтеграція України сприяє появі нових освітніх практик, які активно впроваджує світова спільнота. У багатьох країнах цифрова трансформація освіти вже стала реальністю: 

🎒школи та університети використовують AI та AR, щоб зробити навчання наочним та близьким до справжніх викликів
🎒найменших громадян навчають цифрової грамотності з дитячого садка. 

Дія.Освіта та CDTO Campus об’єднали зусилля, щоб розповісти про tech-тренди та диджиталізацію освіти в різних країнах.

🥇Цього тижня ми розглянемо досвід лідерів у сфері цифрових навичок: Данії, Нідерландів та Фінляндії.

Як вони цього досягли? Гортайте картки, щоб дізнатися 👉

Дія.Освіта

01 Nov, 15:52


🤓 Вивчати англійську без зручних застосунків — це як дивитися відео в якості 144р: наче працює, але задоволення нуль.

Разом з Grade Education Centre та Grade Teacher зібрали інструменти для створення ігор, вікторин і презентацій, щоб спростити вчителям підготовку до занять, розтопити лід на першій зустрічі та втримати увагу найнепосидючіших.

✍️ Зберігайте та доповнюйте, які інструменти є вашими надійними асистентами ⬇️

Дія.Освіта

31 Oct, 13:55


🤖 Trick or treat, або «тиць і клік» на розпаковку найстрашніших міфів в ІКТ — від ШІ, який захопить весь світ, до скляної стелі в IT-кар’єрі.

Гортайте та зберігайте карусель про те, як розпочати професійний шлях у технологіях з Дія.Освіта 🦸

Дія.Освіта

30 Oct, 11:18


Знаєте все про власну безпеку, коли ви онлайн, і хочете подбати про близьких?

Вам потрібна стратегія, як краще пояснювати та навчати онлайн-обізнаності дітей та людей елегантного віку ☝️

Для користувачів різного віку в інтернеті діють схожі базові правила безпеки. А ще безліч способів, які допоможуть їх дотримуватися:

✏️ починайте з надійних паролів та налаштувань двоетапної аутентифікації;

✏️ перевіряйте оновлення програмного забезпечення на пристроях;

✏️ обмежуйте доступ до шкідливого контенту для дітей;

✏️ пояснюйте близьким, як розпізнавати підозрілі електронні листи і повідомлення, та заохочуйте не відкривати невідомі посилання та вкладення;

✏️ подбайте про захист WI-FI та VPN;

✏️ перевірте налаштування конфіденційності в соцмережах;

✏️ за згодою близьких установіть на пристроях програми для моніторингу активності.

Докладніше про онлайн-безпеку для ваших близьких можна дізнатися на сторінці Дія.Освіта.

Шукайте гайди з кібербезпеки та дивіться освітні серіали — за посиланням 🔗

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Дія.Освіта

29 Oct, 13:07


🧗‍♀️Успіху досягають наполегливі. Як продовжувати рухатися вперед до цілей?

Опанувати бажану професію та побудувати успішну кар’єру можливо навіть попри незгоду рідних та десятки відмов. Цю тему обговорюємо разом з Diana Gloster у новому випуску Дія.Освіта Shorts.

Дивіться на відео, як від періоду зневіри дійти до втілення всього задуманого в реальність.

Listen & Enjoy 🎧

Дія.Освіта

25 Oct, 06:34


Раз на рік і папір до рук можна. Розповідаємо ⬇️

Вже за годину ми з вами писатимемо диктант єдності. Своя мова у своїй країні — це виборене право, яким українці пишаються й не поступляться.

А що варто пам’ятати після того, як ви поставили крапку у «забужківському реченні» та готові надсилати його електронною поштою на перевірку фахівцями?

🔒Пароль без двофакторної аутентифікації — як незакриті лапки. Як серіал без сертифікату.

🤭 Як нічого не робити й захистити особисту інформацію? Не відкривайте вкладення чи посилання в листах від незнайомих або підозрілих відправників. Це може бути спробою фішингу.

🗣 Чи розповідаєте ви перехожим всі ваші думки та де саме поставили кому в диктанті? Певно, ні. Так і з листами — використовуйте шифрування для захисту інформації, особливо для персональних чи фінансових даних. Активуйте додаткові розширення для браузера або вбудовані функції в налаштуваннях. Клік — і шахраям па-па.

📩 [email protected] не переконує? Перевіряйте автентичність електронних скриньок: уточнюйте адресу для онлайн-перевірки диктанту тільки на офіційних сторінках, як-от на сайті Суспільного [email protected]

🇺🇦 Вмикайте диктант на Дія.ТV або Дія.Радіо об 11:00 та будьте на крок попереду з порадами та серіалами на Дія.Освіта. Адже цифрова — друга державна в найзручнішій диджитал-країні. Плекаймо обидві

Дія.Освіта

24 Oct, 10:49


Пароль до вашого облікового запису схожий на ребус, який можете розгадати лише ви? Чудово, але це ще не все ☝️

Для більш надійного захисту знадобиться додаткова перевірка — у вигляді коду, відбитка пальця тощо.

Такий спосіб захисту називають двоетапною (двофакторною) аутентифікацією.

Й ось навіщо вона потрібна. Якщо ваш пароль зламають чи викрадуть, зловмиснику все одно знадобиться другий фактор, щоб отримати доступ до вашого акаунта. Він також не дозволить використати ваші дані на підробленому сайті і захистить від установлення шкідливого програмного забезпечення на вашому пристрої.

Як ще можна захисти облікові записи, дізнайтеся на Дія.Освіта. Дивіться освітні серіали про персональну кібергігієну — за посиланням🔗

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Дія.Освіта

23 Oct, 09:11


Це швидше, ніж заварити ранкову каву. Але про що ми? 🤔

Про зручний і швидкий пошук освітніх серіалів на Дія.Освіта:

▫️у кілька кліків
▫️зі зрозумілим інтерфейсом
▫️підказками, фільтрами та рекомендаціями

На платформі 250+ освітніх продуктів, тож кожен і кожна знайде те, що до душі та запиту. — від рескілінгу та пошуку професії до онлайн-безпеки наймолодших і найстарших членів родини. 

А щоб це було максимально просто, підготували для вас інструкцію, як знайти серіал на Дія.Освіта. 

Дивіться відео до кінця. Обіцяємо, це не займе багато часу — каву допити не встигнете 😉

Дія.Освіта

22 Oct, 09:27


Відчуваєте потребу висловити свої почуття? Напишіть пісню 🎶

Творчість — це простір, де навіть негативна емоція перетворюється на джерело натхнення та сили. Через малювання, письмо чи музику ми можемо знизити напруження, пропрацювати переживання, а ще зрозуміти себе.

У новому випуску Дія.Освіта Shorts співак та композитор Нікіта Кисельов розповідає, як написати пісню, що допоможе висловити почуття:

🎵 визначтеся з темою
🎵 напишіть вірші
🎵 підберіть акорди відповідно до настрою

Як думаєте, варто спробувати написати власний твір? Дивіться відео до кінця та діліться своєю думкою у коментарях.

Listen & Enjoy 🎧

Дія.Освіта

19 Oct, 07:00


Нове на Дія.Освіта! 👩‍💻

Презентували освітні продукти з кібербезпеки, жіночого лідерства в ІКТ і психотерапії, запустили нову серію Дія.Освіта Shorts — мотивуючих відео від відомих українців. 

Попереду ще більше корисних знань і навичок, реєструйтеся на Дія.Освіта та стежте за оновленнями. 

Дія.Освіта

17 Oct, 12:23


Сміливі завжди мають щастя. А інколи сміливість — нарешті зупинитись у потоці задач, подій та емоцій і подбати про себе 🫂

Звернутись до психотерапії — один зі способів це зробити.

У новому гайді з Rozmova.me на Дія.Освіта допомагаємо ознайомитись із 10 найпопулярнішими методами психотерапії.

На прикладі улюблених фільмів пояснюємо:

що означають методи
у чому різниця між ними
кому та коли вони підійдуть

🎬 Дивилися «1+1»? Відчуття від фільму нагадують гештальт-терапію. Це подорож, до якої неможливо підготуватися, її маршрут вимальовується в процесі, поки вибудовуються стосунки клієнта й терапевта. Мета може змінюватися під час терапії.

🎬 «Їсти, молитися, кохати» показує, що кожна людина — діамант, адже найдорогоцінніше, що є в нашому житті, — ми самі. Це і є підхід позитивної терапії та психології.

Читайте новий гайд на Дія.Освіта за посиланням🔗

Пам’ятайте: ви — найголовніше, що у вас є. Попіклуйтеся про себе 🥰
Гайд розроблено за підтримки психологічної платформи Rozmova та інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта.

Дія.Освіта

16 Oct, 11:15


Спойлер: зловмисників точно не цікавлять фото вашого кота. Проте інші особисті дані — так.
Їм важливо отримати доступ до великої кількості інформації у вашому телефоні, адже:

☝️ він зберігає паролі, номери кредитних карток та інші конфіденційні дані. Доступ до них дозволяє зловмисникам викрасти гроші, здійснити несанкціоновані транзакції або навіть продати ці дані;
☝️ у ньому контакти, паролі до соцмереж, потрібні для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, фішингових посилань або шантажу.
Крім того, зловмисники можуть установити шпигунське програмне забезпечення, яке дозволить їм слідкувати за вашими розмовами, повідомленнями та навіть записувати відео чи аудіо. Ці дані можуть використати для шантажу або викрадення бізнес-інформації.

Саме тому захист телефона є таким необхідним для вашої безпеки. Як правильно подбати про неї?
🤝 починайте з фізичного рівня та пильнуйте ґаджети;
🤝 установіть надійний пароль та сучасні методи шифрування для домашньої мережі WI-FI;
🤝 використовуйте VPN.

Дізнайтеся про інші можливі способи вберегти дані, що містяться у телефоні. Дивіться у серіалах про кібергігієну на сторінці Дія.Освіта

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Дія.Освіта

07 Oct, 15:43


🦸‍♀️🦸‍♂️ Справжні супергерої — не завжди персонажі коміксів, загорнуті в яскраві плащі.

Сьогодні ми відчуваємо силу, дивлячись на українських вчителів, які попри всі складнощі продовжують навчати дітей та розвивати українську освіту 💪

Дякуємо педагогам та педагогиням країни за те, що:

— дають якісні знання і є прикладом людяності та любові
— підтримують дітей у класах, в укриттях та разом проводять час у квест-румах
— обіймають, коли страшно
— підтримують дітей, коли очі палають від ентузіазму 
— відкриті до інновацій та невпинного професійного росту, самі вивчають нове, щоб передати дітям найкращі навички

Тож підготували добірку з лайфхаками, як підтримати емоційний стан школярів під час небезпеки ,— навіть якщо діти дивляться на вас через монітора. Екрани справжній турботі не перепона.

Дія.Освіта

07 Oct, 15:08


👩‍💻👨‍💻 Цифрова освіта йде в усі куточки України. Звісно, не оминула й нас. Зустрічайте у Святих Петрівцях сенсеїв диджитал-скілів — Дія.Освіта. 

Цього разу до нас на подкаст завітала Ярослава Дьо — головна спеціалістка управління цифровізації освіти та розвитку цифрових навичок Міністерства цифрової трансформації. 

Ярослава розповіла про те: 

💻 як виникла ідея створити національну платформу актуальних знань та навичок Дія.Освіта;

📌 які освітні продукти на ній є. 

До речі, якщо ви досі не користувалися платформою, ловіть спойлер 🤫
реєструйтеся та проходьте серіали, симулятори, гайди та кіберграми і цифрограми — тести про кібергігієну, онлайн-навчання, актуальні професії і навіть відкриття власного бізнесу. Корисні знання знайдуть всі — від школярів, які можуть випробувати себе в різних ролях завдяки симуляторам, до вчителів і батьків чи опікунів. 

Слухайте повну версію подкасту тут, та дізнавайтеся які предмети в школі найменше любили провідні освітяни країни 🙌

Дія.Освіта

07 Oct, 14:14


🦾 Як захистити бізнес від кіберзагроз — навчіться на програмі від Google «Основи кібербезпеки для бізнесу»

Навчання буде корисним для власників, керівників і співробітників малого та середнього бізнесу. Адже практичні навички для захисту свого бізнесу необхідні у сучасних умовах інформаційної війни та частих хакерських атак. Програма включає 5 тренінгів та практичний семінар зі штучного інтелекту.

На курсі Google ви навчитеся:

⚡️ розпізнавати кіберзагрози та кібератаки;
⚡️ впроваджувати кібергігієну;
⚡️ будувати систему кіберзахисту з нуля;
⚡️ втілювати можливості ШІ для кібербезпеки;
⚡️ використовувати досвід українських бізнесів у створенні ефективної системи безпеки.

🤩 Спікери курсу — експерти з ISSP та Cyber Unit Technologies.

Цьогоріч у програмі ще більше практики. А онлайн формат дозволяє вибрати зручний темп навчання та мати доступ до матеріалів і записів вебінарів.

Учасники програми мають можливість отримати сертифікат та брати участь у розіграші подарунків під час трансляції тренінгів!

📆 Перший тренінг відбудеться 15 жовтня о 16:00.
🔗 Реєструйтеся за посиланням — https://rsvp.withgoogle.com/events/cybersecurity-sme-ua/forms/registration

Захистіть свій бізнес від хакерських атак 🦾

Місяць кібербезпеки та просвітницька кампанія з кібергігієни втілюється під патронатом Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та за сприяння Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Дія.Освіта

07 Oct, 11:52


На платформі Дія.Освіта обрали народного вчителя України. А точніше, вчительку 👩‍🏫

🎉5 жовтня країна дізналася ім'я переможниці премії Global Teacher Prize Ukraine у категорії «Вибір українців». 

Нею стала Леся Павлюк, педагогиня початкових класів з Івано-Франківська, яка отримала майже 24% з понад 13 тисяч голосів. 

Пані Леся однією з перших у своїй школі почала працювати з дітьми з особливими освітніми потребами. Завдяки її методикам навчання та індивідуальному підходу кожен учень та учениця здобувають якісні знання 👧👦

Вітаємо переможницю та надихаємося її прикладом! 

🙏 Вдячні кожному педагогу та педагогині за вклад в українську освіту та майбутнє наших дітей.

#вчителіважливі! 

Дія.Освіта

04 Oct, 14:55


Відчуття тривоги стало невід'ємною частиною життя кожного українця. Не казатимемо, що його можна позбутися, але знизити та контролювати — так. 

Як? Розповідає Аніта Луценко у новому випуску Дія.Освіта Shorts.

Дивіться відео до кінця та дізнавайтеся, як фізичне навантаження здатне розслабити та чому спорт — це must have для українців.

Listen & Enjoy 🎧

Дія.Освіта

03 Oct, 13:54


«От би на стадіоні замінити зношене покриття», — подумала Соломія під час ранкової пробіжки.

«А якби ж оновити дитячий майданчик у дворі та встановити безпечні гойдалки», — замріявся Антон на прогулянці з дитиною.

Друзі, всі ідеї можна реалізувати. Як? Розповідаємо в новому серіалі «Як втілити соціальний проєкт у громаді».

Серіал стане в пригоді активістам та активісткам, командам органів місцевого самоврядування — усім, хто прагне змінити життя громади на краще, але не знає, з чого розпочати.

Тож у серіалі розберемо:

💼 як ідею перетворити на проєкт зі структурою, стратегією та бюджетом

🤝 як залучати до співпраці партнерів серед підприємств і державних органів

📄 як написати грантову заявку й отримати співфінансування

💡 як за допомогою фандрайзингу зібрати кошти для соціальних ініціатив

Кожний епізод серіалу містить перевірені на практиці інструменти та поради, а ще — додаткові матеріали, які допоможуть зануритися в проджект-менеджмент.

Переглядайте серіал за посиланням та втілюйте впливові проєкти у вашій громаді.

Освітній серіал реалізовано благодійним фондом «МХП-Громаді» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта.

Дія.Освіта

03 Oct, 09:46


👧👦 Розкрийте потенціал дитини за допомогою IT-студій — оновленої інформатики для школярів і школярок. 

Ми долучилися до нової інформаційної кампанії Представництва ЄС в Україні та у межах публічного заходу «Освітні можливості від ЄС для дітей та молоді. #РазомНавчаємосяІЗростаємо» познайомили з IT-студіями школярів та їх батьків. 

IT-студії — це інтерактивні вправи, практичні завдання та сучасні цифрові навички. 

На платформі учні опановують:  

📲 цифрову грамотність
🎨 медіатворчість
💻 обчислювальне мислення та програмування
💽 аналіз даних і моделювання 
🆔 а ще — цифрове громадянство 

Тож не дивуйтеся, якщо ваш школяр оживить фото за допомогою нейромережі або встановить програмне забезпечення за кілька кліків — це все IT-студії 😉

Батьки, ваша дитина вже навчається з IT-студіями? Запитайте у шкільного вчителя інформатики. 

А поки тисніть play та дивіться відео про платформу ▶️

Проєкт реалізується з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом та імплементується Міжнародним та іберо-американським фондом адміністративної та державної політики (FIIAPP) в межах другого компонента «Інституційне зміцнення та розвиток потенціалу».

Дія.Освіта

01 Oct, 15:34


Завдяки силі та незламності Збройних сил України ми вільні думати, обирати та жити на своїй землі 🇺🇦

Сьогодні й кожного дня віддаємо шану захисникам та захисницям України своїми діями: 

🪖 підтримуємо ЗСУ та військових
🚧 будуємо безбар’єрне суспільство 
🖨️ прибираємо бюрократичні перешкоди 
🔋 робимо все, щоб українські ветерани та ветеранки мали змогу повертатися до цивільного життя, отримувати психологічну допомогу, започатковувати бізнес і почуватися комфортно у своїй країні. 

До Дня захисників і захисниць України підготували добірку освітніх матеріалів на Дія.Освіта, які стануть у пригоді військовим, ветеранам і ветеранкам, а також допоможуть цивільним громадянам гідно підтримати захисників. 

Гортайте картки ▶️