Мінцифра @mintsyfra Channel on Telegram

Мінцифра

@mintsyfra


Офіційний телеграм-канал Міністерства цифрової трансформації України.
https://thedigital.gov.ua

Мінцифра (Ukrainian)

Мінцифра - це офіційний телеграм-канал Міністерства цифрової трансформації України. Тут ви знайдете останні новини й оновлення з цифрової сфери українського суспільства. Мінцифра - це не просто канал з інформацією, це ваш ключ до розуміння та впровадження цифрових технологій в Україні. Будьте в курсі подій, долучайтесь до дискусій та підтримайте ініціативи Міністерства цифрової трансформації. Підписуйтесь на канал Мінцифра прямо зараз та станьте частиною цифрового майбутнього України!

Мінцифра

21 Nov, 14:36


🛩️ Як дрон-розвідувальник Buntar-1 працює на Харківському напрямку — дивіться другий випуск Warchangers

Buntar-1 — розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс із дальністю польоту понад 80 км. Дрон має безперебійний звʼязок та використовується для розвідки в режимі реального часу, коригування реактивного й далекобійного вогню артилерії та виявлення цілей.

Один із командирів на Харківському напрямку дав класний фідбек про Buntar-1: півтори години польоту були удвічі ефективнішими, ніж на інших розвідувальних дронах.

У другому випуску нового сезону Warchangers виробник Buntar-1 поділиться:
⚙️які труднощі виникли під час створення
⚙️як грант від Brave1 відкрив доступ до defense tech-комʼюніті
⚙️як Buntar-1 змінює підхід до аеророзвідки

📺 Дивіться Warchangers на YouTube Мінцифри та діліться фідбеком про випуски в коментарях

Мінцифра

21 Nov, 13:01


🇺🇦🤝🇺🇸 Презентуємо українську стартап-екосистему в США. 8 технологічних компаній відібрали для участі в CES 2025

Consumer Electronics Show — одна з найвпливовіших міжнародних стартап-подій, що об’єднує тисячі інноваторів та розробників з усього світу. Тож участь українських стартапів — крута можливість знайти нових партнерів і залучити інвестиції, які підсилять економіку країни. 

У 2025 році захід відбудеться з 8 до 10 січня в США. Україна вже вчетверте візьме участь у CES. До складу української делегації ввійшли 8 хардверних стартапів — від розробників біонічних протезів до розумної годівниці для тварин.

Кого саме? Дивіться в каруселі 👀 

Пишаємося переможцями відбору й бажаємо успіхів 🏆 

Українська делегація візьме участь у Consumer Electronics Show 2025 завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Ініціатива реалізується спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Українським фондом стартапів за підтримки UVCA.

Мінцифра

21 Nov, 08:03


Сьогодні День Гідності та Свободи. Памʼятаємо справжню ціну свободи для України. І не забуваємо всіх наших людей різних часів, які боролися заради України та стали для світу взірцем гідності.

Завдяки людям, завдяки прагненню нашого народу зберегти для України свободу й незалежність наша держава завжди буде на політичній мапі світу. Завжди вільною та суверенною.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Мінцифра

20 Nov, 16:07


Як не стати жертвою фейків

Війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі. Крім постійних обстрілів українських міст і на фронті, ворог продовжує атакувати інформаційний простір та поширювати ІПСО, фейки та пропаганду. Тож зараз особливо важливо вміти вирізняти фейки та протидіяти дезінформації.

Ділимося кількома порадами, яким новинам варто довіряти:
👉🏻 вірте тільки тій інформації, яку постять офіційні канали
👉🏻 зробіть паузу, перш ніж відреагувати на новину
👉🏻 відпишіться від анонімних телеграм-каналів — саме вони найчастіше поширюють фейки

Детальніше — дивіться в короткій відеоінструкції від проєкту Dovidka.info Центру стратегічних комунікацій 👆🏻

Також підготували добірку серіалів про кібергігієну від Дія.Освіта:
🥷🏻 Як захиститися від фейків і дезінформації
🥷🏻 Школа OSINT

Українці, дотримуйтесь інформаційної гігієни та довіряйте лише перевіреним джерелам.

Мінцифра

20 Nov, 12:19


94 % українців задоволені якістю послуг у ЦНАПах

Попри виклики повномасштабної війни Центри надання адміністративних послуг не просто продовжують працювати, а трансформуються та покращують якість обслуговування. Із 2021 року українці оцінюють роботу ЦНАПів, а центри аналізують відгуки й роблять відвідування ще зручнішим та комфортнішим.

За 2024 рік відвідувачі вже залишили понад 52 тисячі відгуків. Тож які результати?
🙋🏻‍♀️ 94,7 % задоволені якістю надання послуг
🙋🏻 84,6 % готові рекомендувати іншим отримувати послуги в ЦНАПі

Також скористалися послугами в ЦНАПі й хочете розказати про свій візит? Відтепер поділитися фідбеком можна двома способами:

💬 СМС-опитування — після візиту отримаєте повідомлення з короткими запитаннями про якість обслуговування
📲 QR-коди в приміщеннях — зіскануйте код та залиште свій відгук просто під час відвідування ЦНАПу

Дякуємо, що залишаєте відгуки. Вони допомагають визначати потреби й покращувати якість адмінпослуг.

Працюємо, щоб якісні офлайн-сервіси завжди були поруч 🫂

Модуль оцінки рівня задоволеності суб’єктів звернення розроблено за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа коштом Швейцарії.

Мінцифра

20 Nov, 11:29


💼 Нові можливості для українських підприємиць від Дія.Бізнес. Реєструйтеся на освітню програму «Мрій та Досягай»

Хочете запустити власну справу чи масштабувати бізнес? Маємо круту можливість розвитку для українок, які постраждали від повномасштабного вторгнення. Долучайтеся до освітньої програми «Мрій та Досягай» та отримуйте $1 000 фінансової допомоги, нові навички й знання та менторську підтримку.

Програма містить 13 онлайн-модулів та триватиме 3 місяці. Серед тем:
👉🏻 цифровий маркетинг
👉🏻 бізнес-стратегія
👉🏻 упровадження бізнес-моделей
👉🏻 створення й просування онлайн-бізнесу
👉🏻 адаптація бізнес-ідей до нових ринків й аудиторій

Хто може взяти участь
Жінки 18+ років, які постраждали від війни, — ВПО, одинокі матері, ветеранки та представниці інших вразливих категорій, що втратили дохід або під загрозою його втрати. Перевагу віддаватимуть учасницям зі Сходу та Півдня України, а також українкам, які вже мають власну справу.

Встигніть подати заявку до 1 грудня включно. Деталі та форма аплікації — за посиланням.

Перетворюйте мрії на реальність 💫

Освітня програма «Мрій та Досягай» реалізується громадською організацією Impact Force у партнерстві з ООН Жінки, за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва й експорту та національного проєкту Дія.Бізнес та за фінансової підтримки урядів Ісландії та Франції.

Мінцифра

20 Nov, 10:03


💳 Щоб зарплати виплачували вчасно — дивіться серіал про роботу головного бухгалтера на Дія.Освіта

Вас не лякають таблички ексель, а робота із цифрами тішить серце? Тоді освітній серіал про бухгалтера точно для вас! Знайомтеся з новою професією та дізнавайтеся всі тонкощі роботи в серіалі «Головний бухгалтер».

У 7 коротких серіях дізнаєтеся:

як бухгалтер допомагає підприємцям уникати фінансових помилок і створювати порядок у документах
💭 міфи про професію головбуха
🤫 секрети бухгалтерського, управлінського та податкового обліку
💻 інструменти для цифровізації роботи бухгалтера

Спікерка серіалу — Наталія Остапʼюк, професорка кафедри бухгалтерського обліку та консалтингу КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Вона розповість, чому професійний головний бухгалтер — це стратег, аналітик і фахівець, який уміє використовувати найновіші технології.

🔗 Дивіться освітній серіал за посиланням.

Розвивайте професійні навички разом з Дія.Освіта 🤝🏻

Освітній серіал реалізовано компанією 7eminar та бухгалтерською академією 7eminar.academу для платформи Дія.Освіта.

Мінцифра

20 Nov, 08:33


🦾 Tallinn Digital Summit 2024: створюємо цифрове майбутнє разом з Естонією

Валерія Іонан і Ліса-Лі Пакоста, Міністр юстиції та цифровізації Естонії, на головній сцені Tallinn Digital Summit поділилися найкращими практиками побудови цифрових держав та обговорили фокус подальшої співпраці.

Україна та Естонія — успішний приклад win-win співпраці. Понад 5 років тому досвід цифровізації Естонії став прикладом для побудови найзручнішої цифрової держави. На базі естонського X-Road ми створили Трембіту — систему для обміну інформацією між реєстрами, яка стала основою Дії. Команда Мінцифри ж ділилася досвідом та експертизою з Естонії під час розробки пілоту державного застосунку mRiik. Бета-тест минув успішно — і 85 % естонців були задоволені пілотною версією. А вже скоро естонські колеги запустять новий застосунок, розроблений із використанням досвіду нашої співпраці. зокрема на основі mRiik.

Ще один трек співпраці — Талліннський механізм. Це координація міжнародної допомоги від 11 країн-учасників для захисту України в кіберпросторі. Саме естонська команда лідить роботу фронт-офісу та допомагає лобіювати інтереси України всередині коаліції.

Крім цього, Естонія допомагає посилювати обороноздатність нашої держави. Країна витратила 1,4 % ВВП саме на військові потреби України — це найбільша частка з-поміж усіх партнерів.

Вдячні Уряду й народу Естонії за ефективне партнерство та всебічну підтримку. Цифровізуємо й разом надихаємо на цифровізацію весь світ 💫

Мінцифра

19 Nov, 17:34


2,8+ мільярда в держбюджет і покращення мобільного зв’язку в Україні: результати аукціону радіочастот

Телеком-регулятор НКЕК провів аукціон з продажу ліцензій на радіочастотний спектр. За результатами аукціону Vodafone, Kyivstar та Lifecell сплатять понад 2,8 млрд грн у держбюджет за користування частотами, а держава надасть ліцензії на 15 років.

☝🏻 Аукціон частот — важлива подія не тільки для ринку мобільного зв’язку, а й для кожного українця. Адже від зв’язку залежить комфортне життя людей, функціонування цифрової держави й навіть ведення війни. А ефективний розподіл частот забезпечить поступове покращення звʼязку. 

Як це працює
Ліцензії на радіочастотний спектр дають змогу забезпечити  українців більш якісним мобільним зв’язком та інтернетом. Насамперед це:
👉🏻 нові базові станції — мінімум 1 500 за два роки, з яких 500 — уже в перший рік
👉🏻 повернення зв’язку на деокуповані території максимум протягом 6 місяців
👉🏻 збільшення покриття мобільним зв’язком на міжнародних та національних автошляхах.

Вдячні операторам, які працюють у надскладних умовах та попри виклики війни продовжують робити все можливе, щоб українці залишалися на зв’язку 🤝🏻

Мінцифра

19 Nov, 16:47


💸 ШІ-розробники, отримайте $500 тисяч від Meta на створення інноваційних продуктів

Створюємо ще більше можливостей для українських стартапів. Реєструйтеся на Llama Impact Grants — залучайте до $500 тисяч гранту та менторську підтримку від Meta в розробці продуктів.

Програма підтримує стартапи з усього світу, які використовують велику мовну модель Llama для подолання викликів у різних сферах — від освіти до державного управління.

Цьогоріч українські розробники вперше візьмуть участь у програмі — Meta додала до переліку країн-учасників Україну після звернення Мінцифри.

🙋‍♀️ Хто може виграти грант?
Стартапи, компанії, неприбуткові організації, дослідницькі установи та інші команди, які створюють інноваційні рішення на базі Llama.

Перевагу віддають проєктам у сферах:
👉🏻 розвитку економіки, зокрема бізнесу
👉🏻 освіти й розвитку навичок
👉🏻 науки та інновацій
👉🏻 державних послуг

🔗 Встигніть подати заявку до 1 грудня. Деталі та форма аплікації за посиланням.

Залучайте кошти на інноваційні рішення для розвитку країни 🦾

Мінцифра

19 Nov, 15:35


🇺🇦 Digital State UA: презентували платформу досягнень цифрової України

Валерія Іонан на щорічному заході Tallinn Digital Summit анонсувала запуск Digital State UA. Інноваційна платформа презентуватиме ключові досягнення української цифрової екосистеми у сферах GovTech, IT та технологій. Дія, Brave1, CodeUA, Дія.City — тільки частина проєктів, які обʼєднає Digital State UA.

Digital State UA не тільки демонструватиме унікальний український досвід цифровізації, а й стане ефективним інструментом для залучення інвестицій у техсектор та обміну найкращими практиками з усім світом. 

Україна вже заявила про себе як цифрового лідера на міжнародній арені. Попри всі виклики повномасштабної війни, ми запускаємо революційні держсервіси, створюємо найкращі умови для розвитку бізнесів та інновацій і будуємо найзручнішу цифрову державу. 

🗓️ Запустити Digital State UA плануємо в січні 2025 року. Знайомтеся з платформою за посиланням.

Зміцнюємо бренд цифрової держави на міжнародній арені 🦾

Проєкт Digital State UA реалізує Міністерство цифрової трансформації України за сприяння проєкту “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID і UK Dev.

Мінцифра

19 Nov, 10:28


🇵🇹💪🏻🇺🇦 2 000+ нових клієнтів та партнерства з понад 80 компаніями — презентуємо результати української делегації на Web Summit 2024

Web Summit — найбільша міжнародна технологічна конференція топрівня. Цьогоріч Web Summit обʼєднав понад 3 000 стартапів, 1 000 інвесторів та 70 000 гостей з усього світу.

Україну на конференції представила делегація з 24 стартапів у найрізноманітніших сферах — від ШІ-розробок до medtech- та edtech-проєктів. Серед них — Beholder, Cardiomo, EDMAPS FlyAgData, Generect, Metaenga, NewsCatcher, Pricer24, Qudi Mask та інші.

Тож які результати делегації на Web Summit?

низка стартапів уже мають домовленості з ангельськими інвесторами про інвестиції на загальну суму понад $1 000 000

загалом стартапи попередньо залучили більш ніж 2 000 нових клієнтів та дослідили можливості виходу на нові ринки — США, Катар і Саудівську Аравію, Бразилію, а також європейські країни.

ШІ-стартап Bliss Brain увійшов до ТОП-10 фіналістів конкурсу з поміж 2 000 стартапів та запітчив продукт на головній сцені Web Summit. Протягом конференції кількість завантажень застосунку для медитацій зросла на понад 65 %.

Україна вкотре показала свій технологічний потенціал. Пишаємося!

Участь української делегації стала можливою завдяки спільним зусиллям: співорганізаторів — Міністерства цифрової трансформації України, Українського фонду стартапів та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, головного партнера Групи компаній «Епіцентр», та партнерів — Nova Digital, Нової пошти, європейського консорціуму Seeds of Bravery, StrategEast, ГС Digital Ukraine та Посольства України в Португалії.

Мінцифра

19 Nov, 09:17


💻 220 компаній уже зареєструвалися на платформі CodeUA 

Запустили маркетплейс топових українських технологічних компаній, щоб світові бізнеси партнерилися з нашими ІТ-фахівцями, а Україна отримувала податки. Це як Upwork для глобального бізнесу та українського ІТ. За кілька днів роботи платформи на CodeUA вже зареєструвалися 220 компаній, а ще 30 — у процесі верифікації.

Запуск CodeUA — це не тільки можливість знайти нових міжнародних замовників, а й глобальне промо українського технологічного сектору та розбудова win-win співпраці з усім світом. 

У колонці для 24 Каналу Михайло Федоров розказав:
як працює CodeUA
які компанії можуть зареєструватися на платформі
чому глобальні бізнеси вибирають українських ІТ-спеціалістів

🔗 Ще більше деталей дізнавайтеся за посиланням.

Мінцифра

19 Nov, 08:02


📲 Від чого залежить якість мобільного звʼязку — дізнавайтеся в другому випуску «Що по звʼязку?»

Стикалися із ситуацією, коли в одній точці звʼязок працює ідеально, а в сусідній кімнаті вже ні? Мобільна мережа поділена на стільники, як у бджіл. Кожний стільник обслуговує базова станція, яка забезпечує покриття певної території. Якщо ви опиняєтеся далеко від станції або в зоні зі слабким покриттям, зв’язок може стати нестабільним або взагалі зникнути.

У другому випуску «Що по звʼязку?» розказуємо:
📡 які ще фактори впливають на якість мобільного зв’язку
📡 що таке базові станції та як вони працюють
📡 чому покриття залежить від розташування станцій

Дивіться відео на YouTube-каналі Мінцифри та діліться ним із близькими.

Проєкт реалізовано командою Міністерства цифрової трансформації за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID i UK Dev. Партнер з реалізації — Офіс ефективного регулювання BRDO.