Держрибагентство @dargme Channel on Telegram

Держрибагентство

@dargme


Канал Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм

🌐 https://darg.gov.ua

📧 [email protected]

📞 +38 (044) 272-20-32

Держрибагентство (Ukrainian)

Держрибагентство - це канал Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм. Цей канал призначений для сприяння розвитку галузі рибного господарства в Україні, популяризації меліораційних робіт, а також поширення інформації про програми забезпечення продовольством населення. За допомогою цього каналу ви зможете дізнатися про останні новини та події у сфері рибного господарства, отримувати корисні поради щодо ведення господарства, а також отримувати інформацію про доступні програми та можливості для участі. Долучайтесь до каналу Держрибагентство, щоб бути завжди в курсі подій та сприяти розвитку рибного господарства в Україні!

Держрибагентство

14 Nov, 15:58


У Туреччині впроваджують аквапоніку, скорочуючи період вирощування риби на 40 %

🔹Турецький гігант роздрібної торгівлі Metro Türkiye запускає інноваційний проєкт з вирощування лаврака та солонця (морського шпинату) за допомогою аквапоніки.

☝️Цей метод поєднує аквакультуру та рослинництво і дозволяє скоротити період вирощування лаврака на 40 % – з 15 місяців до 9 місяців.

🔸Водночас використання найсучаснішої рециркуляційної аквакультурної системи (RAS) забезпечує високий рівень контролю температури води та боротьби з хворобами, сприяючи ефективності системи, одночасно підвищуючи продуктивність і якість продукції.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагенства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

14 Nov, 14:04


❗️ Представники Держрибагентства та Програми USAID Врожай обговорили плани співпраці у сфері меліорації земель

☝️У контексті активізації співробітництва з питань розвитку меліорації сільськогосподарських земель в Україні та підтримки українських організацій водокористувачів 13 листопада 2024 року відбулася зустріч між представниками Держрибагентства та Програми USAID «Врожай».

🔹В рамках зустрічі керівник Програми USAID «Врожай» Метью Вебер окреслив завдання та цілі проєкту міжнародної технічної допомоги, а також обговорив плани роботи в частині підтримки українського меліоративного комплексу. Зокрема, було сконцентровано увагу та продемонстровано попередні оцінки щодо реалізації проєктів з відновлення та модернізації меліоративних систем в Україні.

🔸Зі свого боку перший заступник Голови Держрибагентства Тарас Кот подякував представникам Програми за співпрацю у розвитку меліорації в Україні та зазначив про готовність надавати всю необхідну підтримку в процесі реалізації відповідних проєктів. Водночас Тарас Кот поінформував присутніх про стан поточної співпраці з міжнародними донорами в частині роботи меліоративного комплексу.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагенства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

14 Nov, 09:39


❗️Про ключові рішення на шляху реформування гідротехнічної меліорації в Україні

☝️Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду провів круглий стіл з представниками організацій водокористувачів для обговорення необхідних законодавчих рішень з метою прискорення відновлення потужностей гідротехнічної меліорації в Україні.

🔹Захід відбувся в межах поїздки української делегації до США, яку організувала Програма USAID АГРО для ОВК з метою вивчення інноваційних та ресурсоощадних підходів до зрошення.

💦Представники організацій водокористувачів розповіли про ситуацію, що склалася з передачею прав власності на об’єкти меліоративних систем, які вони використовують, але досі не можуть отримати у власність.

🔰Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації», а також розпорядження Уряду щодо реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні, розробленої за участі Програми USAID АГРО, передбачають передачу об’єктів меліоративної інфраструктури від Держводагентства до Держрибагентства та ОВК.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

13 Nov, 14:51


❗️ Рибоохоронні патрулі Держрибагентства – на варті рибних багатств України

👮 Громадяни, які у пошуках легкої наживи намагаються незаконно порибалити, і надалі зазнають невдач, завдяки пильності та рішучим діям рибоохоронців Держрибагентства.

☝️ Так, за останній тиждень викрито низку порушників, яким загрожує не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність. Пропонуємо вашій увазі кілька найбільш резонансних епізодів з рибоохоронного фронту.

Вінницькими рибпатрульними на одному зі ставків області задокументовано осіб, які з човна за допомогою сіток «нарибалили» 205 сріблястих карасів. Загальна сума збитків, нарахована за шкоду рибному господарству, становить 324 тис. грн.

Ще понад 278 тис. грн збитків «наловив» сіткою з човна інший порушник, якого кіровоградські рибоохоронці спільно з поліцією впіймали «на гарячому» в межах природно-заповідного фонду у Цибульницькій затоці Кременчуцького водосховища. В улові «рибного мародера» виявлено 150 плоскирок, сріблястих карасів, лящів, коропів, судаків, пліток, окунів та раків загальною вагою 34 кг.

Добре відпрацювали на підконтрольних водоймах запорізькі рибпатрульні, які спільно з водною поліцією в акваторії Гребного каналу м. Запоріжжя затримали зловмисника, що сіткою добув судаків, головнів, плоскирок, сріблястих карасів, окунів та пліток, спричинивши збитки природі майже на 140 тис. грн.

Вдалим «полюванням» на браконьєрів відзначилися і миколаївські рибоохоронці, які спільно з працівниками поліції на річці Південний Буг зафіксували «любителів» порибалити сітками. Таким способом браконьєри впіймали 164 рибини. Сума, нарахована горе-рибалкам за шкоду рибним запасам, склала близько 260 тис. грн.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

13 Nov, 08:53


❗️На Вінниччині викрито перших порушників правил рибальства на зимувальних ямах

☝️Інспектори Вінницького рибоохоронного патруля щоденно проводять рейди та відслідковують дотримання заборони вилову риби на зимувальних ямах.

🔺Скільки порушників вже викрито та яка відповідальність їм загрожує – у сюжеті телеканалу «Вінниччина».

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

12 Nov, 14:59


❗️У водойми Хмельниччини та Дніпропетровщини випущено майже 30 тис. рибин

🍂📍Невисокі осінні температури створюють сприятливі умови для зариблення водойм. У цей період, завдяки зниженому метаболізму і, відповідно, меншому поглинанню кисню, молодь риби краще переносить транспортування до місць вселення та значно легше адаптується в природних водоймах.

☝️Так, на Хмельниччині відповідно до вимог Режиму рибогосподарської експлуатації (СТРГ) відбулося зариблення Теофіпольського водосховища, яке розташоване на р. Полква. До водойми випущено 8500 екз. товстолоба, 2000 екз. коропа та 1800 екз. білого амура загальною вагою 1230 кг.

🐟Водночас у м. Кам’янське Дніпропетровської області відбулося вселення водних біоресурсів до Лівобережного дренажного каналу. Водний об’єкт за рахунок коштів місцевого бюджету поповнився 5 160 екз. (129 кг) коропа, 5 200 екз. (130 кг) білого амура та 5 160 екз. (129 кг) товстолоба.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

12 Nov, 10:09


❗️Зимувальні ями: притулок для риби, заборонена зона для рибалок

📌Нагадуємо, з початку листопада в українських водоймах триває осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах, які є природним затишком для наших водних мешканців у холодну пору року.

☝️З переліком та межами зимувальних ям по всіх регіонах України можна ознайомитися у наказах територіальних управлінь Держрибагентства за 👉 посиланням.

🎣Любительське рибальство у цей період дозволено за межами зимувальних ям зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги та, у разі відсутності льодового покриву, нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади, загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку.

🔹Крім того, необхідно пам’ятати, що в осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги) забороняється використання знарядь лову, оснащених гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм. Водночас протягом усього року забороняється використання одинарних з’єднаних між собою, подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної принади.

❗️Шановні рибалки, прямуючи на риболовлю, не забувайте, що варварське та хижацьке ставлення до зимуючої риби тягне за собою законне покарання – від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

☝️Так, за 1 екз. незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5117 грн, сазана (коропа) – 3706 грн, товстолоба, білого амура – по 3638 грн, судака – 3587 грн, щуки – 3468 грн, окуня – 3162 грн, ляща, білизни (жереха) – по 1649 грн, лина, головня – по 1598 грн, синця, чехоні, карася сріблястого, рибця звичайного – по 1581 грн, плітки, краснопірки та плоскирки – по 1564 грн тощо.

ℹ️Основні вимоги Правил любительського рибальства можна переглянути у розробленому Держрибагентством ГІДі рибалки-любителя. У ньому відображено норми вилову дозволених видів водних біоресурсів, їх мінімально дозволені для вилову розміри, наведено перелік заборонених знарядь лову тощо.

Завантажити ГІД рибалки-любителя можна за 👉 лінком.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

11 Nov, 12:47


❗️Найбільша організація водокористувачів в Україні відроджує зрошення на Миколаївщині та Херсонщині

☝️24 сільгосптоваровиробники з Миколаївщини та Херсонщини об'єдналися й утворили найбільшу в Україні організацію водокористувачів – «Інгулецька». ОВК має амбітну мету – відновити на півдні країни зрошення на площі 5 тис. га.

💬«Домовлятися довелося довго, адже організація водокористувачів створювалася на території обслуговування 16 територіальних громад із різними баченнями та пріоритетами розвитку, оцінками аграріїв щодо реформи гідротехнічної меліорації. Проблемним було питання щодо масштабності зрошувальних систем, адже їх аж три, і вони пов’язані між собою. Та, щоб не допустити технологічного розриву у функціонуванні зрошувальних систем, ми вирішили створити єдину неподільну організацію водокористувачів «Інгулецька», – розповідає Ростислав Горобець, очільник ОВК.

💦Територія обслуговування ОВК становить 121,5 тис. га, з них – у межах зрошувальних систем: Інгулецької – 60,8 тис. га, Явкинської – 50,3 тис. га та Спаської – 10,4 тис. га. Інгулецька зрошувальна система вважається найстарішою і найбільшою зрошувальною системою в Україні.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

11 Nov, 11:27


❗️Від початку листопада на Житомирщині діє заборона вилову риби у зимувальних ямах

☝️Вона триватиме до початку нерестового періоду 2025 року.

📌Із переліком та межами зимувальних ям по всіх регіонах України можна ознайомитися за 👉 посиланням.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

11 Nov, 09:33


❗️Фахівці Держрибагентства розповіли студентам НУБіП про сучасні тенденції в рибальстві та аквакультурі

☝️Передача знань від досвідчених фахівців до молодого покоління є стратегічною інвестицією в розвиток рибної галузі України. Забезпечуючи молодих спеціалістів актуальними знаннями про сучасні тенденції у рибальстві та аквакультурі, ми створюємо міцний фундамент для зростання та інновацій у галузі.

🔸Тож у першій декаді листопада, в рамках співпраці з Держрибагентством, студенти Національного університету біоресурсів і природокористування України мали змогу послухати лекції від провідних фахівців Методично-технологічного центру з аквакультури.

🔹Дискусія під час заходу підтвердила, що розвиток рибальства та аквакультури у перспективі стане важливим чинником економічного зростання рибного господарства, його інтеграції до Європейського Союзу, забезпечення населення якісною і доступною за ціною рибою та сприятиме збереженню природних ресурсів для майбутніх поколінь.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

10 Nov, 09:14


🔹Повторно оголошено 8 аукціонів на промисловий вилов риби у водоймах південного регіону
🔸214 декларацій на право здійснення промислового рибальства/дослідного вилову подано до еРиби
🔹У водоймах карпатського регіону триває нерестова заборона вилову форелі
🔸Український внесок у збереження морських живих ресурсів Антарктики: результати 43-ї сесії ККАМЛР
🔹У Дніпрі передаються в оренду гідротехнічні споруди
🔸Як відновити зрошення на своїх полях, якщо насосна станція не працює вже 24 роки?
🔹У водойми Київщини вселено понад 22 тонни рослиноїдних видів риб та коропа
🔸Якісні рибні корми – запорука успіху українського рибництва
🔹До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!
🔸ФАО надасть системи краплинного зрошення для підтримки сільських родин
🔹Рибоохоронний патруль перевірив дотримання правил рибальства на зимувальних ямах Кіровоградщини
🔸На водоймах країни тривають посилені антибраконьєрські заходи
🔹Підписано закон, який дасть поштовх розвитку зрошувального землеробства в Україні
🔸Водойми у трьох регіонах країни отримали чергове поповнення молоді риб
🔹Про зимувальні ями, заборону вилову риби на них та відповідальність за порушення правил рибальства
🔸На Тернопільщині заборонено ловити рибу на зимувальних ямах
🔹Організації водокористувачів на Черкащині опікуються не лише зрошенням, а й збереженням ґрунтів

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

08 Nov, 14:20


❗️Організації водокористувачів на Черкащині опікуються не лише зрошенням, а й збереженням ґрунтів

🇺🇦В Україні активно триває процес формування організацій водокористувачів. Наразі у нашій державі загалом створено вже 52 організації водокористувачів, що об’єднують понад 140 агровиробників у 13 областях України. Держрибагентство підтримує та всіляко сприяє, у межах компетенції, створенню та функціонуванню організацій водокористувачів, отриманню ними у власність об’єктів меліоративних систем.

☝️Лідером за кількістю створених організацій водокористувачів є черкаський регіон. За останні два роки там офіційно зареєстровано 17 ОВК, які разом зрошують понад 17 тис. га площі та планують за рахунок ефективного використання меліоративних мереж збільшити полив до 40 тис. га.

💦Однак інтенсивне зрошення полів дощувальними машинами призводить до часткового змиву ґрунту, нерівномірного зволоження, перезволоження і вимокання, а іноді й затоплення низин. Це одна із проблем, яку нині вирішують в ОВК «Рацівська». Її голова Анатолій Філоненко розповідає, що СТОВ «КРАСНОСІЛЬСЬКЕ», яке є засновником цієї організації водокористувачів, має в господарстві п’ять дощувальних машин, але лише дві забезпечують необхідну інтенсивність дощу, решта її перевищують.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

08 Nov, 13:20


❗️На Тернопільщині заборонено ловити рибу на зимувальних ямах

☝️З 1 листопада на Тернопільщині діє заборона на ловлю риби на зимувальних ямах. За порушення цієї заборони любителі риболовлі можуть отримати як штраф, так і кримінальну відповідальність.

🔺Де в Тернополі знаходяться зимувальні ями та який розмір штрафу передбачає порушення — у відеосюжеті телеканалу ІНТБ.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

08 Nov, 12:42


В Мінагрополітики обговорили допомогу релокованим сільгосппідприємствам та продовження меліоративної реформи

В Міністерстві аграрної політики та продовольства України під головуванням Міністра Віталія Коваля відбулася нарада з представниками Всеукраїнської аграрної ради, присвячена нагальним питанням українського агросектору.

В нараді взяли участь перший заступник Міністра Тарас Висоцький, заступники Міністра Денис Башлик та Людмила Шемелинець, виконуючий обов’язки державного секретаря Баграт Ахіджанов, перший заступник голови Держрибагентства Тарас Кот, голова ВАР Андрій Дикун та представники аграрних підприємств.

Сторони обговорили питання реформи меліорації, зокрема, передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів (ОВК)➡️ https://is.gd/w9eo14

Держрибагентство

08 Nov, 11:58


❗️Про зимувальні ями, заборону вилову риби на них та відповідальність за порушення правил рибальства розповів завідувач Сектору любительського рибальства Держрибагентства Іван Меть в ефірі Громадського радіо.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

07 Nov, 14:43


❗️Водойми у трьох регіонах країни отримали чергове поповнення молоді риб

🍂🐟Осіння кампанія зариблень українських водойм триває. Рибоводи, за вдалої погоди, продовжують масштабні вселення водних біоресурсів у багатьох куточках країни.

☝️Зокрема, на Одещині розпочалося зариблення озера Сасик відповідно до вимог Режиму рибогосподарської експлуатації (СТРГ). Загалом водойму планується поповнити 750 тис. екз. коропа та 450 тис. екз. товстолоба.

🔹Водночас розпочато роботи із вселення молоді риб і на технологічній водоймі Хмельницької АЕС. Наразі у водойму випустили понад 90 000 екз. товстолобів, білих амурів та коропів, а загалом до кінця місяця планують вселити 202 000 екз. цінних видів риби. Таке зариблення тут проводять щороку для того, щоб знизити біологічні перешкоди в роботі циркуляційних систем охолодження.

☝️Крім того, на Волині відбулося зариблення Ковельського водосховища, що розташоване на р. Турія.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

07 Nov, 13:39


❗️Підписано закон, який дасть поштовх розвитку зрошувального землеробства в Україні

☝️Президентом України Володимиром Зеленським підписано Закон № 3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин».

📄 Документ спрямований на створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства в Україні і значно спрощує процедуру створення об’єднань водокористувачів (ОВК).

📃Так, згідно з новим законом, скасовано вимогу отримувати дозволи від органів місцевого самоврядування при замовленні та виготовленні документації із землеустрою для внесення меліоративних мереж до Державного земельного кадастру.

🔺Це рішення усуває зайві бюрократичні перешкоди, які раніше часто гальмували інвентаризацію та розвиток меліоративної інфраструктури через нерозуміння місцевими органами важливості зрошувальних проєктів.

💦Тепер, із підписанням закону, сільськогосподарські виробники отримають можливість оперативніше реалізовувати проєкти щодо зрошення.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

07 Nov, 12:31


❗️На водоймах країни тривають посилені антибраконьєрські заходи

🐟Мешканці наших водойм вже третій рік поспіль потерпають від наслідків повномасштабної агресії рф і не тільки на окупованих територіях чи у районах бойових дій. Тому особливої ваги набувають зусилля рибоохоронних патрулів Держрибагентства, які посилено слідкують за дотриманням порядку на водоймах і активно викривають браконьєрів, що навіть у такий час не соромляться займатись відвертим мародерством.

☝️Так, за останні дні найурожайнішими виявилися рейди вінницьких рибпатрульних, яким вдалося викрити порушників, що завдали шкоду рибним запасам на загальну суму 926 тис. грн. Рибних мародерів за незаконним виловом двома сітками затримували на річці Південний Буг. У вилові виявлено 260 екз. раків, 31 екз. карася сріблястого, а також декілька сазанів.

🔺Вдалим «полюванням» на браконьєрів відзначилися і чернігівські рибоохоронці, які спільно з поліцією на одному з озер області зафіксували «любителя» порибалити 12 сітками. Зловмисник впіймав 347 рибин, зокрема щук, карасів сріблястих, лящів, окунів, плоскирок, пліток та білизну, завдавши природі збитків на 677 тис. грн.

🔺Не вдалося пройти повз увагу рибоохоронців і мешканцю Житомирщини, якого виявили за незаконною риболовлею п’ятьма сітками на одній з водойм Бердичівського району.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

27 Oct, 12:22


🔹Українського науковця відзначено за внесок у дослідження щодо збереження морських живих ресурсів Антарктики
🔸Рибоохоронні патрулі Держрибагентства продовжують посилено контролювати дотримання правил рибальства на водоймах України
🔹Виставка SIAT 2024: нові горизонти для українського агробізнесу
🔸До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!
🔹Осіння кампанія зариблення водойм України триває
🔸Декларування права на промислове рибальство – залишилося 10 днів
🔹На Дністровському водосховищі стартує Кубок України з ловлі хижої риби
🔸Майже 67 тонн молоді товстолоба оселиться в акваторії Кременчуцького водосховища на Черкащині
🔹До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!
🔸Контроль за рибогосподарською діяльністю на річці Південний Буг
🔹Полювання на осіннього красеня: спінінгова риболовля на головня
🔸Віталій Коваль обговорив з представниками ЄБРР підтримку розвитку зрошувальних систем
🔹Про перешкоди на шляху передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів
🔸Черкащина активно поповнює рибні запаси Кременчуцького водосховища
🔹 На Полтавщині за незаконний вилов риби браконьєра притягнуто до кримінальної відповідальності
🔸Запрацювала "гаряча лінія" для агровиробників та громад, що зіштовхнулися з рейдерством чи корупцією в земельних питаннях
🔹Водойми Одещини та Сумщини поповнилися понад 3 млн рибин
🔸Робоча зустріч з суб’єктами рибного господарства
🔹Експертне обговорення: стан та перспективи розвитку секторів аквакультури і рибництва в умовах війни та євроінтеграції
🔸Системний внесок рибоохоронців Держрибагентства у зміцнення обороноздатності України
🔹Українські риболовні судна в Антарктиці: наука та риболовля поблизу крижаного континенту
🔸В Мінагрополітики відбулося перше засідання робочої групи з питань меліорації
🔹З Днем української писемності та мови!

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

27 Oct, 07:08


Ну що б, здавалося, слова… 
Слова та голос – більш нічого. 
А серце б’ється – ожива, 
Як їх почує!..

Оди кохання українській мові співало не одне покоління видатних митців. Її велич підкорює, а краса - надихає. 

Українська мова - це 33 букви глибокого сенсу і 38 милозвучних звуків. Вона зрозуміла від А до Я. Мова захоплює, чарує, обʼєднує. Любимо, цінуємо і примножуємо її унікальність й багатогранність!

З Днем української писемності та мови!✍🏻🇺🇦

Держрибагентство

25 Oct, 14:27


В Мінагрополітики відбулося перше засідання робочої групи з питань меліорації

В Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося перше засідання робочої групи з питань гідротехнічної меліорації земель.

Робоча група була створена на виконання наказу Мінагрополітики від 10 жовтня 2024 року № 3897. Головне завдання - розгляд питань, пов’язаних з експлуатацією та раціональним використанням меліоративних систем, будівництвом та відновленням об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, забезпеченням ефективного використання меліорованих земель та інших питань, пов’язаних з використанням меліорованих земель.

На установчому засіданні робочої групи розглянули інформацію щодо основних завдань та діяльності Держрибагентства, пов՚язаних із експлуатацією та використанням меліоративних систем.

Більше тут ➡️ https://is.gd/HRf36w

Держрибагентство

25 Oct, 12:12


❗️ Українські риболовні судна в Антарктиці: наука та риболовля поблизу крижаного континенту

🇺🇦 Українські риболовні судна, які здійснюють промислові рейси у водах Антарктики, стикаються з низкою викликів, що постають перед ними через сувору природу цього регіону. Антарктика — один із найекстремальніших і найвіддаленіших куточків Землі, багаті на морські ресурси води якого приваблюють рибалок. Проте видобуток цих ресурсів супроводжується численними ризиками.

🐟 Окрім боротьби зі стихіями, важливу роль у цих рейсах відіграють українські наукові спостерігачі, які забезпечують збір науково-промислових даних відповідно до системи міжнародного наукового спостереження Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР).

У рамках антарктичного промислового сезону 2024/2025 років Інститут рибного господарства, екології моря та океанографії Держрибагентства направив наукових спостерігачів на 5 українських риболовних суден та 7 суден інших держав-членів ККАМЛР.

ℹ️ Детальніше за лінком.

Держрибагентство

25 Oct, 11:00


❗️ Системний внесок рибоохоронців Держрибагентства у зміцнення обороноздатності України

🇺🇦 Системна підтримка ЗСУ – це інвестиція в наше спільне майбутнє як вільної та незалежної держави. Тому рибоохоронці Держрибагентства, продовжуючи здійснювати рибоохоронні рейди в умовах воєнного стану, тісно співпрацюють з обласними військовими адміністраціями та регулярно передають вилучені браконьєрські сітки, що перейшли у власність держави, на потреби українських захисників.

☝️ Зокрема, для плетіння маскувальних засобів, які роблять наших бійців і техніку непомітними «привидами», облаштування фортифікаційних споруд, що захищають військовослужбовців від дронів та інших загроз.

Так, днями, внесок у підтримку наших воїнів зробили працівники Дніпропетровського рибоохоронного патруля Держрибагентства, передавши на потреби ЗСУ 213 сітних знарядь лову загальною довжиною 15 600 метрів.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

24 Oct, 17:23


❗️ Експертне обговорення: стан та перспективи розвитку секторів аквакультури і рибництва в умовах війни та євроінтеграції

🐟 Сектори рибного господарства та аквакультури є важливими складовими економіки України, але вони зазнали значного впливу через війну. Агресія рф порушила ланцюги постачання, доступ до ключових морських ресурсів та операційну спроможність рибного господарства, особливо в регіонах, наближених до зони бойових дій.

Як інтеграція до Спільної організації ринку ЄС (CMO) може підтримати відновлення цих секторів? Які нові можливості відкриваються на європейському ринку, і як співпраця з ЄС може сприяти модернізації галузі? Ці питання будуть обговорюватися на онлайн-події, організованій KSE Агроцентром за ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України, присвяченій викликам і перспективам розвитку секторів аквакультури та рибництва в умовах війни та євроінтеграції.

🌀 Подія відбудеться 31 жовтня о 14:00 за київським часом в онлайн форматі (Zoom). Мови заходу – українська та англійська (синхронний переклад).

Учасники панельної дискусії:

● Марія Богонос, KSE Агроцентр (модератор);
● Віталій Головня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України;
● Ігор Клименок, т.в.о. Голови Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм;
● Крістоф Ван де Вейер, співробітник з економічного аналізу, ринків та оцінки впливу, Генеральний директорат з морських справ та рибальства Європейської комісії;
● Анна Чукліна, експертка сектору рибництва, Голова Державного агентства рибного господарства України у 2020 р.;
● Василь Коваленко, доцент кафедри аквакультури Національного університету біоресурсів та природокористування України;
● Дмитро Загуменний, очільник Асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів».

Долучайтеся до обговорення та реєструйтесь за посиланням.

Довідково:

Центр досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE Агроцентр) є одним з провідних аналітичних центрів України у сфері агропродовольства та земельних відносин. Центр співпрацює з міжнародними організаціями, агровиробниками, урядом та іншими зацікавленими сторонами. KSE Агроцентр також надає консультаційно-аналітичні послуги, зокрема оцінку збитків від війни, аналіз продовольчої безпеки та прогнозування розвитку аграрних ринків.

Докладніше про KSE Агроцентр за лінком.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

24 Oct, 15:24


❗️ Робоча зустріч з суб’єктами рибного господарства

2️⃣9️⃣ жовтня 2024 року о 14:00 відбудеться засідання робочої групи з питань розвитку рибного господарства України.

Під час заходу будуть розглянуті актуальні питання, пов’язані зі вселенням водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти, створенням спеціального фонду фінансування рибного господарства, освоєнням лімітів спеціального використання водних біоресурсів у 2024 році, внесенням змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22.10.2023 № 1347 «Деякі питання здійснення спеціального використання водних біоресурсів» тощо.

ℹ️ Детальніше з порядком денним засідання можна ознайомитися за лінком.

💻 Зустріч відбудеться у zoom-форматі. Підключення до заходу за посиланням.

🐟 Запрошуємо зацікавлених представників рибного бізнесу долучитися до участі у засіданні робочої групи.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

24 Oct, 13:04


❗️ Водойми Одещини та Сумщини поповнилися понад 3 млн рибин

В Україні триває осіння кампанія зариблення водойм. Рибогосподарники використовують кожен сприятливий день, аби поповнити водні об’єкти новими поколіннями риб.

🐟 Зокрема, на Одещині завершилось зариблення озер Ялпуг- Кугурлуй. До водойм згідно з вимогами Режиму рибогосподарської експлуатації (СТРГ) випущено 2 400 180 екз. товстолоба, 500 008 екз. коропа та 100 434 екз. білого амура загальною вагою 73 тонни.

👮 Контроль за вселенням водних біоресурсів здійснювався представниками Одеського рибоохоронного патруля Держрибагентства, Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, Держпродспоживслужби, Ізмаїльської та Болградської районних адміністрацій.

🐟 Водночас на Сумщині відбулося зариблення Боромлянського водосховища – у водоймі оселилося 15 тис. екз. товстолоба. Середня наважка рибопосадкового матеріалу становила близько 40 грам.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

22 Oct, 15:27


❗️ Майже 67 тонн молоді товстолоба оселиться в акваторії Кременчуцького водосховища на Черкащині

В Україні розпочалася кампанія зариблення водойм за кошти, які отримали місцеві бюджети від спеціального використання водних біоресурсів через прозорі аукціони на промисловий вилов риби.

🐟 Зокрема, масштабні заходи зі вселення молоді водних біоресурсів відбулися на Черкащині, де відповідно до програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області та поліпшення їх екологічного стану на 2023-2028 роки з обласного бюджету виділено майже 4 млн грн на зариблення Кременчуцького водосховища.

🐠 Так, протягом 21-22 жовтня за підтримки Черкаської ОВА на першому етапі до Кременчуцького водосховища в межах м. Черкаси випущено 134 тис. екз. товстолоба загальною вагою понад 24 тонни. Всього до водойми планується вселити близько 370 тис. рибин (майже 67 тонн).

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

22 Oct, 10:11


❗️ На Дністровському водосховищі стартує Кубок України з ловлі хижої риби

🎣 У період з 23 по 26 жовтня 2024 року на Дністровському водосховищі відбудеться Кубок України з ловлі хижої риби спінінгом з човна.

🎏 Змагання будуть проводитися відповідно до вимог Правил любительського рибальства та Положення про проведення Кубку України з ловлі хижої риби спінінгом з човна.

☝️ Основною метою та цілями заходу є підвищення спортивної майстерності, вдосконалення техніки володіння сучасними снастями, пропаганда здорового способу життя та популяризація риболовного спорту.

🌀 Спортивні змагання на цій водоймі проводилися вже неодноразово і отримали позитивні відгуки спортсменів-переможців міжнародних турнірів, майстрів спорту, членів збірної України різних років.

👮 За дотриманням Правил любительського рибальства під час змагань слідкуватиме Чернівецький рибоохоронний патруль Держрибагентства.

🔶 Очікуємо на запеклу боротьбу, рекордні улови та незабутні враження!

Довідково:

ℹ️ До заліку в змаганнях приймаються наступні види риби без обмеження по кількості:

сом – не менше 75 см;
судак – не менше 42 см;
щука – не менше 40 см;
білизна (жерех) – не менше 35 см;
в’язь – не менше 33 см;
берш – не менше 33 см;
головень – не менше 29 см;
окунь – не менше 25 см.

🐟 Всю впійману рибу після фіксування та внесення її розмірів у мобільний додаток, одразу випускатимуть назад до водойми.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

22 Oct, 05:59


❗️ Декларування права на промислове рибальство – залишилося 10 днів

☝️ Нагадуємо, що суб’єкти рибного господарства, які планують у наступному році здійснювати промислове рибальство, мають до 1 листопада 2024 року задекларувати право на це шляхом подання щорічної електронної декларації засобами компоненту Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (еРиба) за посиланням.

⚠️ Закликаємо суб’єктів господарювання, які бажають рибалити у промислових масштабах, не зволікати та задекларувати своє право на промислове рибальство, адже залишилося всього 1️⃣0️⃣ днів.

Покроковий механізм заповнення щорічної декларації на право здійснення промислового рибальства можна переглянути за лінком.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

21 Oct, 11:37


❗️ Осіння кампанія зариблення водойм України триває

🍁 Невисокі осінні температури створюють сприятливі умови для зариблення водойм. У цей період, завдяки зниженому метаболізму і, відповідно, меншому поглинанню кисню, молодь риби краще переносить транспортування до місць вселення та значно легше адаптується в природних водоймах.

🐟 Так, протягом 17-18 жовтня зариблено водойми – охолоджувачі Слов’янської ТЕС, що на Донеччині. У водні об’єкти випущено 189 тис. екз. молоді риби загальною вагою 18,6 тонн: товстолоб – 130 тис. екз. (середньою наважкою 127 грам), короп – 51 тис. екз. (середньою наважкою 35 грам), та білий амур – 8 тис.екз. (середньою наважкою 45 грам).

🐠 Зариблення водних об’єктів здійснено користувачем спеціального товарного рибного господарства рибопосадковим матеріалом власного виробництва.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

21 Oct, 11:05


❗️ До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!

🐟 Шановні користувачі системи еРиба!

🔺 Нагадуємо, що щовівторка та щочетверга з 20:00 до 22:00 проводяться технічні роботи з обслуговування програмного забезпечення Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства.

📌 У цей час можуть спостерігатися тимчасові короткострокові обмеження доступу до системи еРиба.

🙏 Перепрошуємо за можливі незручності та дякуємо за розуміння.

Facebook|Web|YouTube

Держрибагентство

21 Oct, 09:47


❗️ Виставка SIAT 2024: нові горизонти для українського агробізнесу

🇹🇳 З 30 жовтня по 2 листопада 2024 року у виставковому та міжнародному торговому центрі Тунісу (Туніська Республіка) відбудеться міжнародна виставка сільськогосподарських інвестицій та технологій «SIAT».

🌀 Цей захід стане платформою для встановлення нових партнерств, обміну досвідом та пошуку інвестицій. Участь у виставці надасть можливість вітчизняному агробізнесу вийти на нові ринки, підвищити конкурентоспроможність своєї продукції та впровадити інновації у виробництво.

Запрошуємо зацікавлених українських підприємців долучитися до участі в заході.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

21 Oct, 07:49


❗️ Рибоохоронні патрулі Держрибагентства продовжують посилено контролювати дотримання правил рибальства на водоймах України

☝️ При цьому найрезонансніші випадки браконьєрства рибоохоронцями зафіксовано на Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині та Херсонщині.

Зокрема, миколаївськими рибоохоронцями спільно з поліцією викрито порушника, який масово знищував водні біоресурси у Чорному морі за допомогою ятера. В улові рибного мародера виявлено 2553 екз. тарані (плітки), 1209 екз. атерини, 138 екз. ляща, 39 екз. креветки, 20 екз. бичка, по 2 екз. судака і плоскирки та одного карася сріблястого. Загальна сума, нарахована горе-рибалці за шкоду рибним запасам, склала понад 4,2 млн грн.

Успішно протистояти браконьєрству на водоймах області вдалося і рибоохоронцям Київщини. Інспекторами зафіксовано зловмисника, який незаконно «нарибалив» понад 114 кг сазанів, карасів сріблястих, білих амурів та щуки, завдавши природі збитків на суму понад 320 тис. грн.

ℹ️ Детальніше за посиланням.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

4,571

subscribers

3,010

photos

338

videos