Держрибагентство @dargme Channel on Telegram

Держрибагентство

@dargme


Канал Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм

🌐 https://darg.gov.ua

📧 [email protected]

📞 +38 (044) 272-20-32

Держрибагентство (Ukrainian)

Держрибагентство - це канал Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм. Цей канал призначений для сприяння розвитку галузі рибного господарства в Україні, популяризації меліораційних робіт, а також поширення інформації про програми забезпечення продовольством населення. За допомогою цього каналу ви зможете дізнатися про останні новини та події у сфері рибного господарства, отримувати корисні поради щодо ведення господарства, а також отримувати інформацію про доступні програми та можливості для участі. Долучайтесь до каналу Держрибагентство, щоб бути завжди в курсі подій та сприяти розвитку рибного господарства в Україні!

Держрибагентство

13 Jan, 08:19


❗️Рекордний улов: подружжя впіймало 68-кілограмового сома

🎣Подружжя Шон і Хлоя Інг з Великої британії зловили європейського сома вагою 68 кг та довжиною 2,4 метра на рибальському заводі Чігборо в Ессексі.

🐟Улов був настільки великий, що їм знадобилося 90 хвилин, щоб витягти рибу на берег та допомога двох друзів аби підняти сома з води.

🔺Рибалки зазначають, що котушка на вудці ледь не загорілася, настільки швидко вона рухалася, а коли Шон передав вудку своїй дружині то, її мало не звалило з ніг. Сом був настільки великий, що ламав все, до чого торкався, навіть зламала триногу для вагового ременя.

📍Наразі пара чекає на ратифікацію їхньої заявки Британським комітетом з реєстрації рекордів. Рекорд, який, як вони вважають, побили, належить Даррену Райтцу з Рейнхема, якому знадобилося 50 хвилин, щоб витягнути сома вагою понад 64 кг у квітні 2024 року.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

12 Jan, 07:10


🔹Оголошено 8 аукціонів на промисловий вилов риби у річці Дунай
🔸Як зимувала риба у грудні 2024 року
🔹Опитувальник: пріоритетні напрями лабораторних досліджень для рибних господарств
🔸До 10 січня триває прийом звітів про аквакультуру за 2024 рік
🔹Глибини океану та людської душі: добірка літературних шедеврів про рибалок та морські пригоди
🔸Протягом 2024 року в Україні створено 22 організації водокористувачів
🔹Електробраконьєрство: катастрофічні наслідки для іхтіофауни та сувора відповідальність для зловмисників
🔸У 2024 році до українських водойм випущено майже 11 млн екз. цінних видів риб
🔹Молодь – рушійна сила змін в екологічній свідомості суспільства
🔸Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на площі 10,1 тис. га
🔹Відновлено роботу Єдиного державного реєстру після кібератаки
🔸Рибоохоронці Держрибагентства ефективно протидіють черговій хвилі браконьєрства на водоймах України
🔹Національна спадщина: сушені карасі в печі
🔸ОВК "Інгулецька" відновлює зрошення на півдні країни завдяки Програмі USAID АГРО

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

10 Jan, 13:14


💦ОВК "Інгулецька" відновлює зрошення на півдні країни завдяки Програмі USAID АГРО

☝️Найбільша організація водокористувачів в Україні – ОВК «Інгулецька», відновлює сільське господарство на Херсонщині та Миколаївщині.

🔹Так, нещодавно вони отримали обладнання для облаштування шести систем краплинного зрошення від Програми USAID АГРО. За допомогою цієї техніки впродовж наступного зрошувального сезону планується забезпечити полив 308 га сільськогосподарських земель, а завдяки можливості переміщення комплектів краплинного зрошення загальна площа поливу сягне 574 га.

💧Це дозволить фермерам збільшити врожайність овочевих культур, забезпечити економію водних ресурсів, і, відповідно, знизити собівартість продукції.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

10 Jan, 11:39


🇺🇦Національна спадщина: сушені карасі в печі

📜Історія України насичена подіями й вирізняється своєю неповторністю. Її традиції, творчі досягнення та багата культура захоплюють і заслуговують на визнання.

☝️Так, на Волині до місцевого переліку культурної спадщини включили традицію приготування сушених карасів у Шацькій громаді. Такий метод обробки риби не лише зберігся до наших днів, а й продовжує передаватися молодому поколінню.

🔹Цей елемент нерозривно пов’язаний з розвитком місцевої економіки та туризму в громаді. Сушені карасі – це не лише смачна, а й символічна страва, яка передає дух регіону. Вона поєднує екологічно чисті продукти та багатство місцевих кулінарних традицій, що збереглися впродовж століть.

🔸Візитівкою Шацької громади є сушені карасі в печі. Сушать рибу різними способами: на льонові, соломі, очереті, сіні та ситнику.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

10 Jan, 10:28


❗️Рибоохоронці Держрибагентства ефективно протидіють черговій хвилі браконьєрства на водоймах України

🔺Протягом різдвяно-новорічного періоду рибоохоронні патрулі Держрибагентства продовжують 24/7 патрулювати водойми задля збереження рибних запасів. Тому сподівання браконьєрів на зменшення пильності рибоохоронців у вихідні та святкові дні є марними.

☝️Так, за останній тиждень найрезультативнішими виявилися рейди чернівецьких рибпатрульних, яким спільно з поліцією вдалося задокументувати порушників, що масово знищували водні біоресурси на Дністровському водосховищі за допомогою чотирьох сіток. В улові рибних мародерів виявлено 240 раків і 147 рибин – судак, плітка, рибець, окунь, лящ, щука, а також червонокнижний вирезуб причорноморський. Сума, нарахована горе-рибалкам за завдані рибному господарству збитки, становить понад 1,1 млн грн.

🔹Вдалим «полюванням» на браконьєрів відзначилися і хмельницькі рибоохоронці.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

09 Jan, 15:13


❗️Відновлено роботу Єдиного державного реєстру після кібератаки

☝️За інформацією Міністерства юстиції України, 9 січня 2025 року відновлено роботу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) після масштабної кібератаки з боку рф.

🔸Отже, суб’єкти господарювання, які планують взяти участь в аукціонах на промисловий вилов водних біоресурсів, мають змогу отримати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і подати заявку на участь в аукціонних торгах.

📌Нагадуємо, в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» наразі заплановано розіграш таких лотів:

1️⃣3️⃣ січня – 33 лоти на промисловий вилов водних біоресурсів у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі, Березанському лимані, річці Дунай, пониззі річки Дністер (з озерами, рукавом Турунчук) та Дністровському лимані;

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

09 Jan, 13:05


💦Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на площі 10,1 тис. га

☝️У зв’язку з кліматичними змінами частина Черкаської області поступово перейшла до степової зони. Підвищення температури повітря та зменшення кількості опадів спонукали аграріїв не лише збільшувати площі поливу, а й приєднуватися до реформи гідротехнічної меліорації – об’єднуватися та створювати організації водокористувачів (ОВК). За три роки реалізації реформи Черкащина стала лідером за кількістю створених ОВК в Україні. У грудні 2022 року тут зареєстрували першу ОВК в Україні, а сьогодні в області їх налічується вже 17. За цей період площа зрошуваних сільгоспугідь зросла на 10,1 тис. га. Загалом у 2024 році площа зрошення становила майже 32 тис. га, тоді як чотири роки тому ця площа була близько 21 тис. га.

💧Однією з діючих у Черкаській області є ОВК «Чорнявська меліоративна зрошувальна система».

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

09 Jan, 10:00


❗️Молодь – рушійна сила змін в екологічній свідомості суспільства

☝️Незважаючи на сучасний несприятливий екологічний стан, суспільство ще не повністю усвідомило важливість бережного ставлення до природи та раціонального використання природних ресурсів, зокрема рибних запасів. Одним із ефективних механізмів виправлення цієї ситуації є формування високого рівня екологічної свідомості серед молодого покоління. Залучаючи молодь до активної комунікації в громаді та поширення знань про важливість збереження рибних ресурсів, можна досягти значних змін.

🔹Саме тому фахівці Методично-технологічного центру з аквакультури Держрибагентства продовжують активно занурюватися у молодіжне середовище, популяризуючи аквакультуру та заохочуючи молодь до активної участі в екологічних проєктах.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

09 Jan, 07:21


❗️У 2024 році до українських водойм випущено майже 11 млн екз. цінних видів риб

📍Велике значення для підтримання сталих запасів риби у водоймах має штучне відтворення цінних представників іхтіофауни. У 2024 році зариблення водойм України здійснювалося за рахунок державного та місцевих бюджетів, благодійних внесків, компенсаційних коштів, громадських організацій і підприємств, які працюють відповідно до Режимів спеціальних товарних рибних господарств.

🐟Загалом протягом минулого року у рибогосподарські водні об’єкти України вселено понад 10,8 млн екз. цінних видів риб – харіуса європейського, лосося дунайського, форелі струмкової, коропа, товстолоба, білого амура та ін.

☝️Зокрема, унікальна кампанія зариблення за рахунок державного бюджету дала можливість поповнити водойми Карпатського регіону понад 283 тис. екз. лососевих видів риб, що на 11 % більше, ніж у попередньому році. Так, уперше за часів незалежності України до водойм Закарпаття вселено 8783 екз. мальків червонокнижного харіуса європейського, вирощеного на рибоводному форелевому заводі «Лопушно» Держрибагентства. Крім того, водні об’єкти басейну Тиси у межах Чернівецької та Закарпатської областей збагатилися 21 400 екз. червонокнижного лосося дунайського (головатиці). Разом із тим водойми одразу чотирьох регіонів – Львівщини, Івано-Франківщини, Закарпаття та Буковини збагатилися 253 тис. екз. мальків струмкової форелі.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

08 Jan, 07:57


⚠️Електробраконьєрство: катастрофічні наслідки для іхтіофауни та сувора відповідальність для зловмисників

🔺Браконьєрство з використанням електровудок – один із найжорстокіших способів незаконного вилову риби. Потужний електричний розряд, який створює електровудка, паралізує і вбиває все живе на своєму шляху, не залишаючи мешканцям водойм жодних шансів на виживання.

❗️Вплив електроструму високої потужності призводить до миттєвого скорочення всіх м'язів у риб. У результаті ламається їх хребет, розривається плавальний міхур, відбувається крововилив у внутрішні органи. Водні біоресурси, які потрапили безпосередньо в епіцентр дії електровудки, практично одразу гинуть. Ті ж, хто в момент електроудару знаходився на периферії, зазнають сильного шоку та застигають у наркотизованому ступорі на кілька хвилин. При цьому до 70% ураженої риби отримують розриви плавальних міхурів, через що тонуть і гниють, перетворюючи дно водойми у мертву зону на багато років.

ℹ️Детальніше 👉 тут

Facebook|Web|YouTube

Держрибагентство

07 Jan, 15:18


💦Протягом 2024 року в Україні створено 22 організації водокористувачів

☝️Відповідно до Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», у рамках меліоративної реформи в нашій державі активно триває процес формування організацій водокористувачів. Наразі уже зареєстровано 54 організації водокористувачів, з них у 2024 році – 22. Це свідчить про те, що закон про ОВК працює, а реформа у сфері гідротехнічної меліорації набирає обертів.

🔹Водночас розширюється географія створених організацій водокористувачів, які нині об’єднують понад 140 агровиробників у 13 областях України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Херсонській, Черкаській та Чернігівській. Лідерами за кількістю створених ОВК є Черкащина – 17 та Одещина – 12. Слід зазначити, що організації водокористувачів активно створюються як на зрошувальних системах (45 ОВК), так і на осушувальних системах (9 ОВК).

💧Зареєстрованими організаціями водокористувачів проводяться заходи з розроблення документації із землеустрою для визначення меліоративної мережі та внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру. Наразі вже 16 організацій водокористувачів внесли відповідні відомості до Державного земельного кадастру про меліоративну мережу. Загальна полігональна площа територій ОВК станом на 01.01.2025 становить 36,5 тис. га.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

07 Jan, 13:50


❗️Глибини океану та людської душі: добірка літературних шедеврів про рибалок та морські пригоди

🌊Море завжди вабило людей своєю таємничістю та красою. Не дивно, що воно стало невичерпним джерелом натхнення для багатьох письменників. Пропонуємо добірку класичних творів, які перенесуть вас у глибини океанів та розкриють дивовижний світ морських пригод.

🔹«Мобі Дік» Германа Мелвілла: цей роман – не просто історія про полювання на кита. Це філософське роздумування про природу зла, людську одержимість та боротьбу людини з силами природи.

🔸«Старий і море» Ернеста Гемінґвея: проста, але глибока історія про старого кубинського рибалку, який змагається з гігантським марліном і символізує незламний людський дух у боротьбі з природою.

🔹«Двадцять тисяч льє під водою» Жуля Верна: науково-фантастичний роман, який захоплює читачів пригодами професора Аронакса та його супутників на борту підводного човна «Наутілус».

🔸«Життя Пі» Янна Мартеля: пригодницький роман-притча про юнака Пісцина (Пі) Пателя, який вижив після шторму в Тихому океані й провів 227 днів у шлюпці разом з бенгальським тигром, зеброю, гієною та орангутаном.

🔹«Острів скарбів» Роберта Луїса Стівенсона: пригодницький роман про пошуки захованих піратських скарбів, що зачаровує читачів усіх поколінь. Морські пригоди, піратські таємниці та захопливі битви – все це ви знайдете в цій книзі.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

07 Jan, 12:32


❗️До 10 січня триває прийом звітів про аквакультуру за 2024 рік

📍До уваги суб’єктів аквакультури!

📌Нагадуємо про необхідність своєчасного подання форми звітності № 1А-аквакультура (річна) «Звіт про аквакультуру за 2024 рік».

☝️Звітну інформацію потрібно подати юридичним особам або фізичним особам-підприємцям, які здійснюють виробництво продукції аквакультури до територіального органу Держрибагентства за місцезнаходженням / задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування) суб’єкта аквакультури не пізніше ніж 10 січня 2025 року.

📑Заповнення звіту здійснюється на підставі даних спеціальних форм первинної документації для суб’єктів рибного господарства в галузі аквакультури, які затверджено наказом Мінагрополітики від 19.06.2012 № 362.

📕Усі показники звіту повинні бути взаємоузгоджені, достовірні та обґрунтовані документами, які оформлені в установленому законодавством порядку.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

31 Dec, 15:01


🔰Команда Держрибагентства щиро вітає українців із прийдешнім 2025 роком!

🌟Нехай рік, що минає, забере із собою весь смуток і біль, а новий подарує щасливе майбутнє, зміцнить віру в нашу перемогу та принесе довгоочікуваний мир.

🔹Бажаємо всім здоров’я й достатку, родинного затишку й оптимізму, сил і наснаги здолати будь-які труднощі. Хай магія новорічних свят принесе у ваші оселі мир і злагоду, наповнюючи серця спокоєм та теплом!

🇺🇦Дякуємо українським захисникам, які без вихідних і перерв борються за нашу свободу та волю.

🫂Разом ми подолаємо всі труднощі й виборемо світле майбутнє для нашої країни!

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

31 Dec, 12:53


💦Зрошення на Одещині: інноваційні технології та підтримка міжнародних партнерів

🔰Держрибагентство продовжує планомірну роботу, спрямовану на відновлення потенціалу зрошувальних та дренажних систем з метою подальшого нарощування площ поливу та водорегулювання, як основи досягнення максимального рівня ефективності та екологічної безпеки сільськогосподарського виробництва.

☝️Наразі Держрибагентством передано об’єкти інженерної інфраструктури меліоративних мереж, що перебували у державній власності, у власність чотирьох організацій водокористувачів – «Вода життя», «Щедра земля», «Квітучі Лани» та «Перша Кілійська ОВК». Це дало змогу землекористувачам, які є членами згаданих ОВК, повноцінно господарювати, управляючи переданими об’єктами. Зокрема, залучати інвестиції, впроваджуючи нові енерго- і водоощадливі технології та раціональніше використовувати водні ресурси, підвищуючи врожайність і конкурентоспроможність української аграрної продукції у світі.

💧Раціональне використання водних ресурсів є ключовим завданням українських аграріїв, особливо одеських, які працюють у зоні ризикованого землеробства. Наразі на Одещині налічується понад 226 тис. га зрошуваних земель, і місцеві агровиробники планують відновити на них полив. Цю мету активно підтримують члени організації водокористувачів «Нагірнянський Лан», які вже півтора року здійснюють свою діяльність на території Ізмаїльського району. Завдяки субгранту Програми USAID АГРО вони планують відновити площі зрошуваних земель на 194 га.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

31 Dec, 11:34


❗️Оголошено перші лоти на промисловий вилов риби у водоймах південного регіону

🔰Держрибагентством в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» опубліковано перші оголошення про проведення аукціонів на промисловий вилов водних біоресурсів у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі, Березанському лимані, річці Дунай, пониззі річки Дністер (з озерами, рукавом Турунчук) та Дністровському лимані.

☝️Суб’єкти господарювання, які планують рибалити у промислових масштабах та задекларували право на це шляхом подання відповідної електронної декларації, можуть подати свої заявки на участь в аукціонних торгах до 12.01.2025.

❗️Розіграш лотів відбудеться 13 січня 2025 року.

ℹ️Детальну інформацію про лоти, дати проведення аукціонів, стартові ціни лотів, розміри гарантійних внесків, обсяги та види водних біоресурсів, знаряддя лову тощо можна переглянути за 👉 посиланням.

📃Документи, необхідні для участі в аукціонах на промисловий вилов риби – за 👉 лінком.

🔺Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що відбулися зміни у порядку сплати ціни реалізації лота. Детальну інформацію про порядок сплати ціни реалізації лота можна переглянути за 👉 посиланням.

🔹Не втрачайте шанс долучитися до промислу 2025 року, стежте за вебсайтом «Прозорро.Продажі» та підписуйтеся на телеграм-канал Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

31 Dec, 10:41


❗️У 2024 році до бюджету України сплачено понад 7,2 млн грн за спецвикористання антарктичного і патагонського іклачів та антарктичного криля

☝️Цьогоріч суб’єктами рибного господарства, які здійснюють промисел антарктичного й патагонського іклачів та антарктичного криля у віддалених регіонах світового океану, зокрема в Антарктиці, сплачено до місцевих бюджетів понад 7,2 млн грн за спеціальне використання водних біоресурсів.

🔹З них до бюджету Одеської області надійшло 3,4 млн грн, Миколаївської області – 2,1 млн грн, м. Києва – 1,7 млн грн.

📈Порівняно з 2023 роком, коли до місцевих бюджетів було сплачено 6,1 млн грн за спеціальне використання водних біоресурсів у відкритому морі та виключних економічних зонах іноземних держав, спостерігається позитивна динаміка – цьогоріч надходження зросли на 1,1 млн грн.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

30 Dec, 14:00


❗️УВАГА! Аукціони на промисловий вилов водних біоресурсів, які мали відбутися 3 січня, СКАСОВАНО

🔺Внаслідок масштабної кібератаки рф тимчасово призупинено роботу державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України, зокрема Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

☝️Це унеможливило отримання суб’єктами господарювання, які планують взяти участь в аукціонах на промисловий вилов водних біоресурсів, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

У зв’язку з цим в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» наразі СКАСОВАНО оголошення про проведення 3 січня 2025 року аукціонів на промисловий вилов водних біоресурсів.

🔰Вищезазначені аукціони на промисловий вилов риби відбудуться після відновлення роботи Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і будуть найближчим часом повторно опубліковані в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі», про що додатково буде проінформовано на офіційних інформаційних ресурсах Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

30 Dec, 11:54


❗️Опитування щодо лабораторних досліджень в українському рибному господарстві

🎏До уваги представників рибогосподарських підприємств!

☝️З метою визначення пріоритетних напрямів проведення лабораторних досліджень для рибних господарств та їх впровадження в українську практику, наближення вітчизняних стандартів до європейських вимог, Іхтіопатологічною лабораторією Держрибагентства ініційовано проведення онлайн-опитування.

🔺Формування переліку лабораторних досліджень, яких найбільше потребують рибні господарства, дасть змогу подати заявку та отримати відповідне обладнання й технології від європейських партнерів.

🐟Такі дослідження планується проводити у сучасному Референс-центрі, який буде створено на базі Іхтіопатологічної лабораторії Держрибагентства. Центр надаватиме широкий спектр лабораторних послуг, зокрема: дослідження хвороб риб, випробування риби, рибопродуктів, морепродуктів, води, аналіз кормів і кормової сировини на вміст контамінантів різної природи тощо.

🔹Пропонуємо зацікавленим суб’єктам господарювання взяти участь в опитуванні, яке можна пройти до 12 січня 2025 року за 👉 посиланням.

ℹ️Звертаємо увагу, що опитування є анонімним, а його результати будуть використані лише в узагальненому вигляді для потреб вітчизняної науки.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

29 Dec, 07:10


🔹Гучна спецоперація на Одещині: рибоохоронці викрили браконьєра, який "наловив" собі раків на 2,2 млн грн
🔸600 000 рибин оселилися в акваторії Кучурганського водосховища
🔹До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!
🔸Перші лоти на промисловий вилов риби у 2025 році опубліковано на Прозорро.Продажі
🔹Програма USAID АГРО допомагає організаціям водокористувачів модернізувати меліоративну інфраструктуру
🔸До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!
🔹На Житомирщині передаються в оренду гідротехнічні споруди
🔸Про успіхи українських аквафермерів та особливості імпорту лососевих видів риб
🔹Зрошення – ключ до успіху: досвід ОВК "Рейн" на Полтавщині
🔸З Різдвом Христовим!
🔹Перші підсумки 2024 року та цьогорічні досягнення рибної галузі
🔸Секрети зимової риболовлі або як пробудити апетит у найвибагливішої риби
🔹Харківський рибоохоронний патруль поглиблює співпрацю з науковцями
🔸Інформація щодо заміни посвідчення стернового моториста маломірного судна
🔹Рисовики Одещини отримали у власність меліоративні мережі
🔸Протягом року оперативниками Держрибагентства знято з водойм України понад 23 км незаконних сіток
🔹Вчені знайшли невідомого хижака в морських глибинах Тихого океану
🔸Особливості діяльності українських суден у водах Антарктики

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

27 Dec, 13:38


❗️Особливості діяльності українських суден у водах Антарктики

☝️За результатами участі української делегації у 43-му засіданні Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР), українські риболовні судна були допущені до вилову водних біоресурсів та здійснення наукових досліджень у водах Антарктики.

🔹Зокрема, відповідно до звернень українських суб’єктів господарювання Україною було заявлено про наміри здійснення вилову антарктичного криля (одне риболовне судно) та риб роду іклачів (чотири риболовних судна).

🔸З початком у грудні нового промислового сезону 2024/2025 у зоні відповідальності ККАМЛР, українські судна приступили до вилову цінних антарктичних водних біоресурсів, забезпечуючи свій внесок у задоволення продовольчих потреб як українців, так і світової спільноти.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

27 Dec, 11:36


❗️Вчені знайшли невідомого хижака в морських глибинах Тихого океану

☝️У процесі дослідження Атакамського жолоба, одного з найглибших місць на Землі, вчені виявили новий вид хижого ракоподібного, який отримав назву Dulcibella camanchaca, що перекладається як «темрява» мовами народів Анд. Це відкриття має велике значення для науки, оскільки розширює наші уявлення про різноманітність життя в екстремальних умовах глибоководдя.

🔹Істота, яка нагадує прибульця, була спіймана на рекордній глибині майже 8 кілометрів, де панує повна темрява і тиск у сотні разів перевищує атмосферний. Незважаючи на такі суворі умови, Dulcibella camanchaca ідеально пристосувався до життя в глибині океану.

🔸Він має струнке та спритне тіло, яке, ймовірно, дозволяє йому легко пересуватися морським дном. У нього великі й сильні передні ноги, схожі на кліщі, які, мабуть, ідеальні для лову й утримання здобичі.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

27 Dec, 07:44


❗️Протягом року оперативниками Держрибагентства знято з водойм України понад 23 км незаконних сіток

☝️У 2024 році інспекторами відділу оперативного реагування Держрибагентства на водоймах України викрито 45 порушень природоохоронного законодавства.

🔹Зокрема, складено 12 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП, 3 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП, 2 – за ст. 90 КУпАП та оформлено 28 актів виявлення і вилучення майна, власника якого не встановлено.

🔺У рамках рибоохоронних рейдів державні інспектори вилучили у порушників 383 заборонених сітних знарядь лову загальною довжиною понад 23 км.

☝️За результатами роботи рибоохоронців працівниками поліції відкрито на браконьєрів 7 кримінальних справ і вилучено 8 човнів, 5 підвісних двигунів, 3 легкові автомобілі та один мотоцикл. Загальна сума, нарахована зловмисникам за завдані рибному господарству збитки, становить понад 14,5 млн грн.

ℹ️Детальніше тут

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

26 Dec, 14:24


❗️Рисовики Одещини отримали у власність меліоративні мережі

🔰Держрибагентством спільно з представниками Кілійської міської ради та Кілійського міжрайонного управління водного господарства передано у власність організації водокористувачів «Перша Кілійська ОВК» об’єкти інженерної інфраструктури Кілійсько-Маякської рисової зрошувальної системи. Це вже четверта організація водокористувачів із 14, які внесли відомості про меліоративну мережу до Державного земельного кадастру та подали заяви до відповідних органів виконавчої влади й місцевого самоврядування для отримання у власність об’єктів інженерної інфраструктури.

☝️ОВК «Перша Кілійська ОВК» створено у лютому 2023 року в межах Кілійсько-Маякської рисової зрошувальної системи. Ініціаторами її створення стали товариства «Дунай-Агро», «Південь Агро Холдинг» та сільськогосподарський кооператив «Дунай».

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

26 Dec, 12:56


❗️Інформація щодо заміни посвідчення стернового моториста маломірного судна

☝️Відповідно до пункту 4 розділу V Порядку підготовки та підтвердження кваліфікації судноводіїв малих суден і водних мотоциклів, а також видачі міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном, затвердженого наказом Мінінфраструктури від 07.01.2023 № 8, до 31 грудня 2024 року заміна посвідчення стернового-моториста маломірного судна із вкладним талоном, що є документом на право управління маломірним судном та було видане відповідно до Положення про підготовку та підвищення кваліфікації стернових-мотористів маломірних суден Держкомрибгоспу України, затвердженого наказом Держкомрибгоспу від 23.09.1998 № 129, на безстрокове міжнародне посвідчення на право управління прогулянковим судном здійснюється без додаткового навчання та без складання іспиту у кваліфікаційній комісії протягом п’яти або десяти робочих днів, за бажанням заявника, з дати прийняття заяви відповідно до додатка 8 до цього Порядку.

🪪Для заміни заявнику необхідно звернутися до Адміністрації судноплавства з заявою відповідно до додатка 8 до Порядку.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

06 Dec, 12:41


❗️Українська делегація ознайомилася із системою управління рибним господарством Литви

🔰Представники Держрибагентства, Мінагрополітики та Офісу ефективного регулювання (BRDO) за фінансової підтримки європейського проєкту інституційної розбудови TAIEX відвідали Литовську Республіку з метою детального вивчення європейського досвіду у сфері рибного господарства.

☝️Фахівці ознайомилися з практичними аспектами імплементації норм рибогосподарського права ЄС на національному рівні, зокрема в частині регулювання промислового та любительського рибальства, аквакультури, забезпечення наукового супроводу рибного господарства, державної та європейської підтримки галузі, організації ринку риби та рибопродукції.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

06 Dec, 08:59


❗️Зариблення водойм Львівщини: Гамаліївське водосховище та карпатські річки

☝️На Львівщині відповідно до Режиму рибогосподарської експлуатації водойми поповнилося молоддю риб Гамаліївське водосховище. У водойму випустили коропів, білих амурів та товстолобів.

🐟Водночас за рахунок державного бюджету у річки Львівської області вселено мальків струмкової форелі, вирощених Рибоводним форелевим заводом «Лопушно» Держрибагентства.

ℹ️Детальніше про зариблення водойм Львівщини дивіться у сюжеті телеканалу «Трофей».

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

06 Dec, 06:46


🇺🇦З Днем Збройних Сил України!

Вітаємо наших захисників і захисниць з Днем Збройних Сил України!

Ви стали справжнім символом незламності українського духу, гордістю, опорою та щитом нашої держави.

Дякуємо за вашу невтомну боротьбу, за силу і стійкість, якими ви надихаєте весь український народ.

Шана та вічна пам’ять Героям, які віддали своє життя в цій нелегкій боротьбі за рідну землю!

🇺🇦Слава ЗСУ! Слава Україні!

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

05 Dec, 15:16


❗️Особливості спарювання та виношування ікри у раків

🦞Річкові раки живуть від 15 до 20 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. У середньому одна самка рака може принести 300-400 екз. нащадків.

☝️За даними багаторічних наукових досліджень, спарювання та закладання ікри у раків розпочинається з кінця листопада-початку грудня при температурі води 4-6°С і може тривати до середини березня з подальшим виношуванням заплідненої ікри до початку травня та личинок до закінчення червня. Зазвичай, вихід молоді відбувається, коли температура води досягає 21-23°С.

🔺До речі, самець рака вживає їжу приблизно 1-2 рази на день, а самка – один раз на три дні, але при цьому жіноча особина в обсягах з'їдає більшу кількість їжі ніж самець. 90 % раціону членистоногих – це рослинна їжа і тільки 10 % становить тваринна білкова їжа.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

05 Dec, 10:05


❗️Поливний сезон 2024 року успішно завершено

☝️Завдяки зусиллям працівників управлінь водного господарства Держрибагентства у 2024 році забезпечено життєдайною вологою значні площі сільськогосподарських угідь.

💦Так, незважаючи на складні умови, спричинені, зокрема, проблемами з електропостачанням, водогосподарські організації Держрибагентства в Одеській, Запорізькій та Миколаївській областях надали аграріям послуг із подачі води на зрошення на загальну площу понад 39,4 тис. га.

💧Водоподачу здійснювали 120 насосних станцій, якими подано 109,3 млн кубометрів води та спожито близько 38,6 млн кВт годин електроенергії.

💧При цьому найбільша площа зрошення обслуговувалася Дністровським МУВГ – на понад 10,6 тис. га сільгоспугідь було подано 18,3 млн кубометрів води, а також Кілійським МУВГ – полито 9,7 тис. га полів та подано близько 73,5 млн кубометрів води.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

05 Dec, 08:07


❗️ Початок зимівлі риб проходив у сприятливих іхтіологічних умовах

🐟 З початку листопада в українських водоймах триває осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах, які є природним затишком для наших водних мешканців у холодну пору року.

☝️ Для охорони та створення сприятливих умов зимівлі водних біоресурсів територіальними управліннями Держрибагентства видано відповідні накази із зазначенням переліків та меж зимувальних ям, де вилов риби заборонено. Переглянути документи можна за посиланням.

🌡 Температурний режим на водоймах України у листопаді 2024 року був у межах норми та відповідав щорічним середнім показникам. Зокрема, у західних областях зафіксовано коливання середніх температур води у межах 2-15,7°С. Середня температура у водоймах східних областей становила 2,9-8°С, на півночі України зафіксовано зниження температур, діапазон коливань яких становив у середньому 1-9,9°С. Особливості формування погодних умов на півдні України зумовили найвищий показник середніх температур – 4-13°С. У центральних областях країни середня температура води становила 3-11,8°С.

❄️ Внаслідок відносно теплої погоди в листопаді льодовий покрив на водних об’єктах був відсутній у більшості областей, окрім Харківської, де він уночі та вранці тимчасово з’являвся, а вдень при потеплінні зникав, Вінницької (0,5-1 см) та Житомирської (до 3 см) областей. Сніговий покрив спостерігався у Закарпатській області на високогір’ї.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

04 Dec, 15:38


❗️ТОП-5 цікавих фактів про риболовлю: від давнини до наших днів

🎣Риболовля – це не лише популярне хобі, що об’єднує мільйони людей по всьому світу, а й діяльність із багатою історією та численними аспектами. Пропонуємо вашій увазі ТОП-5 цікавих фактів про це захопливе заняття:

1️⃣ Історія рибальства сягає своїм корінням у глибоку давнину. Археологічні знахідки свідчать, що люди займалися риболовлею ще в доісторичні часи, задовго до того, як навчилися писати! Найдавніші рибальські гачки, знайдені археологами, зроблені з кісток і мають вік понад 40 000 років. Це свідчить про те, що риба відігравала важливу роль у харчуванні та виживанні наших предків.

2️⃣ Рекорди, встановлені рибалками, вражають уяву. Наприклад, рекорд за найбільшу рибу, спійману на вудку, належить американцю Альфреду Діну. У 1959 році він підкорив гігантську білу акулу вагою понад 1200 кг, встановивши тим самим неперевершений рекорд у світі спортивної риболовлі.

3️⃣ Підводний світ вражає своїм розмаїттям. Сьогодні на нашій планеті живе понад 30 000 видів риб! Це більше, ніж будь-яких інших хребетних тварин. Така вражаюча кількість видів відкриває перед рибалками безмежні можливості для захопливих пригод, адже завжди є шанс спіймати щось нове та незвичайне.

4️⃣Популярність рибальства як хобі не згасає століттями. Мільйони людей у всьому світі, зокрема й в Україні, віддають перевагу цьому виду відпочинку, проводячи свій вільний час на березі річки, озера або іншої водойми. Від малого до великого – риболовля об’єднує українців усіх поколінь і верств населення, пропонуючи унікальну можливість насолодитися спілкуванням із природою.

5️⃣Риболовля давно переросла межі звичайного хобі й стала справжнім видом спорту. Свідчення тому – численні міжнародні змагання, які щорічно збирають тисячі рибалок з усього світу. Українські спортсмени неодноразово доводили свій високий рівень майстерності, підкоряючи вершини світового риболовного олімпу. Такі спортивні заходи не лише сприяють популяризації риболовлі, а й допомагають підвищити обізнаність населення про важливість збереження рибних запасів.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

04 Dec, 08:04


❗️У водойми Одещини та Вінниччини вселено понад 200 тисяч рибин

☝️Незважаючи на початок зимового періоду, за відсутності льодоставу, рибні запаси українських водойм поповнюються тоннами молоді водних біоресурсів.

🔸Зокрема, на Одещині відповідно до вимог Режиму спеціального товарного рибного господарства (СТРГ) відбулося зариблення Заплазького (Бобрицького) водосховища. У водойму випустили 40 тис. екз. коропа та 102 тис. екз. товстолоба загальною вагою 6 тонн.

🐟Водночас роботи із вселення молоді риб проведено і на Дмитренківському водосховищі Вінницької області. Загалом водойма поповнилася 85 000 екз. (2550 кг) товстолоба. Середня наважка рибопосадкового матеріалу становила 30 г. Зариблення здійснювалося за рахунок коштів користувача водних біоресурсів відповідно до Режиму рибогосподарської експлуатації водойми.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

03 Dec, 13:48


❗️Новий рекорд Німеччини: двоє рибалок впіймали гігантського сома довжиною 281 см та вагою 96 кг

🐟Сом європейський – не тільки найбільша прісноводна риба в Україні та Європі, а й одна з найбільших прісноводних риб на планеті, довжина якої може сягати 5 метрів, а вага – понад 100 кг. Саме тому він користується неабиякою популярністю у рибалок з усього світу.

☝️Так, минулого місяця двоє німецьких рибалок під час звичайної риболовлі на щуку на одному з озер Баварії встановили новий рекорд Німеччини, спіймавши гігантського сома.

🎣Рибалки використовували окуня як наживку і спочатку зовсім не очікували такого великого екземпляру. Боротьба з сомом тривала близько години, і їм довелося докласти чималих зусиль, щоб підтягнути його до човна. Після того як сома витягли на берег, виявилося, що його довжина становить вражаючі 281 см.

⚖️Зважити такий величезний улов було нелегко. Рибалкам довелося підняти сома на навантажувач, щоб точно визначити його вагу. У результаті з'ясувалося, що сом важить 96 кг.

🔺Цей гігантський екземпляр є не тільки рекордним за довжиною у Німеччині, а й одним з найбільших в Європі. Лише кілька риб такого розміру були спіймані на європейському континенті – переважно в італійській річці По.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

03 Dec, 12:08


❗️На Хмельниччині з 1 грудня розпочалася заборона на вилов раків

☝️Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААН України, заборона триватиме до 30 червня 2025 року включно.

🔹Її основна мета – захистити членистоногих у період їх спарювання, виношування ікри та першої линьки.

ℹ️Детальніше – у відеосюжеті телеканалу «Перший Хмельницький».

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

03 Dec, 09:55


❗️Україна та Молдова поглиблюють співробітництво задля сталого використання та охорони річки Дністер

🔰Представники Держрибагентства взяли участь у п’ятому засіданні Комісії зі сталого використання та охорони басейну річки Дністер (Дністровська комісія), яке пройшло у м. Кишинів (Молдова).

☝️До складу української делегації також увійшли представники Міндовкілля, Міненерго, Держводагентства, ДСНС, Укргідроенерго, Інституту гідробіології НААН України, посольства України в Республіці Молдова, а також обласних військових адміністрацій і громадських організацій, що входять до української частини Комісії.

📍У ході засідання розглянуто низку важливих питань, зокрема приділено увагу особливостям спільного моніторингу рівня і температури води під час нересту основних видів водних біоресурсів, методики визначення екологічного стоку, зокрема щодо оцінки ефективності проведення екологічних пропусків і їх впливу на відтворення водних біоресурсів.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

03 Dec, 07:07


❗️Гучна спецоперація на Кам’янському водосховищі: рибоохоронці викрили браконьєрів, які наловили риби на понад 2,5 млн грн збитків

👥Рибоохоронці Держрибагентства продовжують посилено патрулювати водойми для того, щоб забезпечити водним мешканцям комфортні умови для зимівлі та захистити їх від браконьєрів.

☝️Так, 2 грудня 2024 року інспектори відділу оперативного реагування Держрибагентства об’єднали зусилля з рибпатрульними Кіровоградщини та провели спільні рейди в акваторії Кам’янського водосховища. У результаті рибоохоронцям вдалося викрити зловмисників, які з човна масово знищували водні біоресурси, використовуючи 10 сіток загальною довжиною 600 метрів.

🔺Рибні мародери впіймали 1136 пліток, 146 лящів, 109 чехонь, 99 плоскирок, 35 карасів сріблястих, 29 судаків, 20 синців, 3 товстолобів та 1 білизну загальною вагою 480 кг.

📍Сума, нарахована горе-рибалкам за шкоду рибним запасам, склала понад 2,5 млн грн.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

02 Dec, 14:50


❗️Організація водокористувачів із Черкащини завдяки підтримці Програми USAID АГРО має перші успішні результати реалізації меліоративної реформи

☝️На початку грудня виповнюється два роки з моменту створення першої організації водокористувачів в Україні. ОВК на Черкащині із символічною назвою «Перша» стала провідником у впровадженні реформи гідротехнічної меліорації в нашій країні. За ці два роки організація активно працює над відновленням системи зрошення у своєму регіоні. Зокрема, минулого року організація водокористувачів стала субгрантером Програми USAID АГРО й отримала 1,3 км поліетиленових водопровідних труб для модернізації меліоративної інфраструктури Трушівської зрошувальної системи.

💦Керівник ОВК Ніколай Налбандян зауважує, що це допомогло аграріям вирішити проблеми з постійними поривами старих зрошувальних трубопроводів, внаслідок чого зупинявся полив, втрачався урожай, а дорогоцінна вода у спеку даремно витрачалася. У цьому році у рамках цього ж субгранту були поставлені крила дополиву (корнери) для трьох дощувальних машин.

💬«Завдяки корнерам аграрії вже за поточний рік збільшили площі зрошення на 61,3 га. Незважаючи на повну відсутність природних опадів у літній період, ми змогли ефективніше зрошувати культури і досягти збільшення врожайності кукурудзи в середньому на 60 центнерів з гектара, а гібридного соняшнику – на 3 центнери з гектара. Відповідно це збільшення грошових надходжень як за рахунок врожайності, так і за рахунок перевиконання контрактних зобов’язань по зоні гібридизації», - розповідає очільник ОВК Ніколай Налбандян.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

02 Dec, 13:01


❗️Моніторинг розмірного складу промислових уловів на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах

👥Полтавським рибоохоронним патрулем Держрибагентства спільно з науковцями Інституту рибного господарства НААН України проведено моніторингові дослідження розмірного складу промислових уловів на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах.

☝️Дослідження здійснювалися шляхом масових промірів довжини тіла риб зі ставних сіток усіх розмірів вічка, які були на лову.

🔹За попередніми оцінками, кількісні та якісні характеристики промислових уловів відповідають середньостатистичним показникам для цього періоду року.

🔸Отримані в ході моніторингу дані будуть використані для розроблення лімітів спеціального використання водних біоресурсів та квот на промисловий вилов.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

02 Dec, 11:30


❗️Квоти на вилов риби для України на 2025 рік у зоні НАФО

☝️За результатами 46-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2025 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в промисловому районі 3О в обсязі 150 тонн та тріски у районі 3L – 19,14 тонн. З таблицею квот можна ознайомитися за 👉 посиланням.

🔺Звертаємо увагу, що до використання також доступні промислові квоти для груп Договірних сторін, що встановлені за статтею «Інші»: тріска атлантична, морський окунь, жовтохвоста лиманда, атлантична довга камбала, білий американський морський налим, скат, кальмар, вилов яких здійснюється «за олімпійським принципом» без розподілу на національні квоти.

🔰Держрибагентство запрошує зацікавлених суб’єктів господарювання долучитися до здійснення промислу у водах північно-західної частини Атлантичного океану.

📍Термін подачі заявок для зацікавлених суб’єктів господарювання - до 30 грудня 2024 року (включно).

📄Звертатися з відповідними пропозиціями та запитами можна за адресою: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а, e-mail: [email protected].

📂З вимогами щодо необхідного пакету документів для провадження господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України можна ознайомитися за 👉 посиланням.

🔺У разі виникнення додаткових питань звертайтеся за номером телефону: (044) 484-63-31.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

02 Dec, 09:50


❗️Масштабне зариблення на Полтавщині: у водойми області випущено понад 12,5 тонн молоді риби

🇺🇦В Україні триває кампанія зариблення водойм за кошти з обласних бюджетів, які надійшли від спеціального використання водних біоресурсів через прозорі аукціони на промисловий вилов риби.

☝️Зокрема, масштабні заходи зі вселення молоді водних біоресурсів відбулися на Полтавщині, де відповідно до програми розвитку рибного господарства Полтавської області на 2024-2028 роки з обласного бюджету виділено майже 800 тис. грн на зариблення.

🐟Так, рибні запаси Кременчуцького водосховища поповнилися 27 410 екз. дволітки товстолоба загальною вагою 5482 кг.

🔹Водночас до р. Ворскла випущено 7830 екз. (1566 кг) цього виду риби.

🔸Ще 27 410 екз. товстолоба загальною вагою 5482 кг вселили до Кам’янського водосховища.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

02 Dec, 07:41


❗️Стимулювання розвитку аквакультури: затверджено нову бюджетну програму на заходи із зариблення водойм

☝️Звертаємо увагу суб’єктів аквакультури на ухвалені законодавчі ініціативи, спрямовані на державну підтримку сектора аквакультури та системи відтворення водних біоресурсів.

🔹Організація ефективної системи відтворення водних біоресурсів різними видами риб на рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) дозволить не лише збільшити обсяги вилову риби, а й покращити екологічний стан водойм.

🔸Надзвичайно важливим елементом аквакультури є виробництво рибопосадкового матеріалу. Вирощування різновікового якісного та життєстійкого зарибку дасть змогу у перспективі значно збільшити рибопродуктивність, що сприятиме нарощуванню обсягів виробництва продукції аквакультури та зниженню її собівартості.

☝️Так, Законом України «Про державний бюджет України на 2025 рік» затверджено нову бюджетну програму «Заходи із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини)», кошти на яку будуть надходити від зростання стартової ціни на аукціоні з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

01 Dec, 15:33


🔹Успішна боротьба з браконьєрством: результати рейдів рибоохоронців Держрибагентства
🔸Циркулярний регламент: інструмент для раціонального використання рибних ресурсів та впровадження глобальних стандартів сталого розвитку
🔹ІІІ Міжнародний саміт з продовольчої безпеки: Україна зміцнює лідерство у боротьбі з глобальним голодом
🔸Новий імпульс для розвитку гідротехнічної меліорації в Україні: створено Асоціацію організацій водокористувачів
🔹Понад 2,3 млн рибин оселилися у водоймах України
🔸Кілійське МУВГ успішно завершило поливний сезон
🔹Дослідження науковців Держрибагентства впливу судноплавства та діяльності портів на екосистеми Дунаю
🔸Цьогоріч 17 водних об’єктів Сумщини знайшли своїх нових господарів
🔹Круглий стіл на Житомирщині: ключові виклики аграрного сектору
🔸До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!
🔹Детально про діючі заборони на вилов водних біоресурсів у водоймах України
🔸З Всесвітнім днем інформації!
🔹ФАО оголосило тендер на закупівлю сучасного матеріально-технічного оснащення для підтримки реформ рибної галузі
🔸СТОП вилову раків – з 1 грудня стартує щорічна заборона
🔹З Міжнародним днем аквакультури!

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

30 Nov, 06:30


❗️З Міжнародним днем аквакультури!

☝️Сьогодні, 30 листопада, відзначають Міжнародний день аквакультури – сектор тваринництва, що стрімко розвивається й відіграє дедалі важливішу роль у забезпеченні продовольчої безпеки людства.

🐟Аквакультура стала незамінною альтернативою традиційному рибальству, яке вже не задовольняє постійно зростаючий попит на рибні продукти через виснаження природних ресурсів. Нині понад половину рибної продукції, яка потрапляє на наші столи, вирощують на аквафермах у різних куточках світу.

🇺🇦В Україні, з її значними водними ресурсами та сприятливим кліматом, ця галузь національної економіки має всі шанси ефективно розвиватися й формувати значну частку якісної рибної продукції на вітчизняних прилавках відповідно до світових трендів.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

29 Nov, 13:03


❗️СТОП вилову раків – з 1 грудня стартує щорічна заборона

☝️З метою збереження й охорони раків у період їх спарювання, виношування ікри та першої линьки, з 1 грудня 2024 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається заборона на вилов цих річкових мешканців.

🔺Водночас звертаємо увагу рибалок, що на річці Дунай та придунайських озерах заборона розпочнеться 5 грудня, а на Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам'янському і Дніпровському водосховищах – з 15 грудня.

🦞Слід також зазначити, що за науковими даними на Закарпатті домінуючі угруповання річкових раків сформовані червонокнижним широкопалим раком, заборона на вилов якого діє протягом всього року.

ℹ️Детальніше з термінами заборони в окремих областях можна ознайомитися за 👉 посиланням.

❗️За вилов раків у цей період передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

☝️Сучасна несприятлива екологічна ситуація та браконьєрський вилов призвели до зменшення природних запасів раків. Тому звертаємося до рибалок з проханням не забувати про відповідальне ставлення до цих річкових мешканців та дотримуватися встановлених обмежень.

🔍Довідково:

У водоймах України зустрічаються три види раків: довгопалий, широкопалий і товстопалий. Проте останні двоє занесені до Червоної книги України і їх вилов на території нашої держави суворо заборонений протягом усього року.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

29 Nov, 11:12


❗️ФАО оголосило тендер на закупівлю сучасного матеріально-технічного оснащення для підтримки реформ рибної галузі

🔰Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) у межах проєкту «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах» на запит Держрибагентства оголошено тендер на закупівлю човнів, човнових двигунів та гідрокостюмів.

☝️Ця стратегічна ініціатива спрямована на підтримку розвитку потенціалу рибогосподарської науки України та вдосконалення підходів здійснення рибогосподарських наукових досліджень, результати яких використовуються для напрацювання та впровадження заходів зі збереження й раціонального використання запасів водних біоресурсів.

✍️Заявки на участь у тендері приймаються до 18:00 10 грудня 2024 року.

ℹ️Детальніше з інформацією про тендер та умовами участі в ньому можна ознайомитися за 👉 посиланням.

📄Інструкція щодо отримання доступу до тендерних документів ФАО та подання тендерної пропозиції – за 👉 лінком.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

29 Nov, 06:57


❗️З Всесвітнім днем інформації!

☝️Війна, яку веде наша країна, має багато фронтів, і один з найважливіших – інформаційний. Ворог активно намагається підірвати нашу віру в себе та в майбутнє, поширюючи неправдиву інформацію. Такі фейки спрямовані на те, щоб викликати паніку, роз’єднати нас та послабити нашу стійкість.

📌Щоб протистояти цій інформаційній атаці, надзвичайно важливо отримувати достовірні новини з перевірених джерел. Нагадуємо, що оперативно слідкувати за новинами у сфері меліорації та рибного господарства України можна на офіційних інформаційних ресурсах Держрибагентства:

🌐 вебсайті;

✈️ телеграм-каналі;

👥 соціальній мережі Facebook;

🎞 відеохостингу YouTube.

ℹ️Тут ви завжди зможете знайти актуальну інформацію про зариблення, зрошення, рибоохоронну діяльність, створення організацій водокористувачів, правила рибальства, аквакультуру, аукціони на промислове рибальство та інші важливі аспекти галузі рибного господарства та меліорації земель.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

28 Nov, 14:00


❗️Детально про діючі заборони на вилов водних біоресурсів у водоймах України

🍂❄️🎣Осінньо-зимова риболовля – це особливий вид рибальського мистецтва, який вимагає від рибалки не лише вміння, а й витривалості. На відміну від літнього лову, риболовля у цей період – справжнє випробування для духу та тіла. Тільки справжні ентузіасти, для яких це заняття не просто хобі, а спосіб життя, здатні насолодитися усіма його гранями.

☝️Однак для того, щоб отримати максимальне задоволення від риболовлі та ненароком не стати порушником, необхідно дотримуватись Правил любительського рибальства та пам’ятати про основні заборони на вилов водних біоресурсів у водоймах України.

📌Так, риболовля у цей період дозволяється за межами зимувальних ям (їх перелік та межі по всім регіонам України можна переглянути за 👉 посиланням) зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги та, у разі відсутності льодового покриву, нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади, загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку. Крім того, необхідно пам’ятати, що в осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги) забороняється використання знарядь лову, оснащених гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм.

❗️Водночас протягом усього року забороняється використання одинарних з’єднаних між собою, подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної принади, та здійснення рибальства у спосіб багріння, глушіння, із використанням вибухових, отруйних, газоподібних, наркотичних речовин, іншими забороненими законодавством способами.

🔺При цьому під час риболовлі рибалка повинен мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів для забезпечення самостійного контролю розмірів і ваги виловлених ним представників іхтіофауни. Нагадуємо, добова норма вилову риби становить 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову. Повний перелік мінімальних розмірів водних біоресурсів, які дозволені до вилову, можна переглянути у 👉 Додатку 1 до Правил любительського і спортивного рибальства.

☝️Водночас вилов деяких малоцінних та інвазивних видів водних біоресурсів (атерина, верховодка, карликовий американський сом, ротань-головешка, сонячний окунь, тюлька, чебачок амурський) необмежено.

Разом з тим заборонено виловлювати ті види риб, які занесені до Червоної книги України (білуга, осетер, севрюга, стерлядь, харіус європейський, дунайський та чорноморський лососі, вирезуб причорноморський, марена дніпровська, в’язь, підуст, карась золотий та інші).

📍Варто пам’ятати і про заборону на вилов форелі у період її нересту, яка триватиме до 1 березня 2025 року у водоймах в межах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей.

🦞Крім того, з 1 грудня у більшості українських водойм розпочнеться заборона на вилов раків у період їх спарювання, виношування ікри та першої линьки. Про точні дати заборони по областям ми розповімо в одній із наступних наших публікацій.

☝️Збираючись на риболовлю, не забудьте ознайомитися і з додатковими обмеженнями, які можуть бути встановлені на риболовлю у вашому регіоні у зв'язку з воєнним станом.

📌Нагадуємо, основні вимоги Правил любительського рибальства можна переглянути у розробленому Держрибагентством Гіді рибалки-любителя. У ньому відображено норми вилову водних біоресурсів, їх мінімально дозволені для вилову розміри, наведено перелік заборонених знарядь лову, посилання на телефонні «гарячі лінії» Держрибагентства, на які можна звертатися при виявленні порушень як на водоймах, так і на ринках відповідної області тощо. Завантажити ГІД рибалки-любителя можна за 👉 посиланням.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

14 Nov, 15:58


У Туреччині впроваджують аквапоніку, скорочуючи період вирощування риби на 40 %

🔹Турецький гігант роздрібної торгівлі Metro Türkiye запускає інноваційний проєкт з вирощування лаврака та солонця (морського шпинату) за допомогою аквапоніки.

☝️Цей метод поєднує аквакультуру та рослинництво і дозволяє скоротити період вирощування лаврака на 40 % – з 15 місяців до 9 місяців.

🔸Водночас використання найсучаснішої рециркуляційної аквакультурної системи (RAS) забезпечує високий рівень контролю температури води та боротьби з хворобами, сприяючи ефективності системи, одночасно підвищуючи продуктивність і якість продукції.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагенства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

14 Nov, 14:04


❗️ Представники Держрибагентства та Програми USAID Врожай обговорили плани співпраці у сфері меліорації земель

☝️У контексті активізації співробітництва з питань розвитку меліорації сільськогосподарських земель в Україні та підтримки українських організацій водокористувачів 13 листопада 2024 року відбулася зустріч між представниками Держрибагентства та Програми USAID «Врожай».

🔹В рамках зустрічі керівник Програми USAID «Врожай» Метью Вебер окреслив завдання та цілі проєкту міжнародної технічної допомоги, а також обговорив плани роботи в частині підтримки українського меліоративного комплексу. Зокрема, було сконцентровано увагу та продемонстровано попередні оцінки щодо реалізації проєктів з відновлення та модернізації меліоративних систем в Україні.

🔸Зі свого боку перший заступник Голови Держрибагентства Тарас Кот подякував представникам Програми за співпрацю у розвитку меліорації в Україні та зазначив про готовність надавати всю необхідну підтримку в процесі реалізації відповідних проєктів. Водночас Тарас Кот поінформував присутніх про стан поточної співпраці з міжнародними донорами в частині роботи меліоративного комплексу.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагенства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

14 Nov, 09:39


❗️Про ключові рішення на шляху реформування гідротехнічної меліорації в Україні

☝️Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду провів круглий стіл з представниками організацій водокористувачів для обговорення необхідних законодавчих рішень з метою прискорення відновлення потужностей гідротехнічної меліорації в Україні.

🔹Захід відбувся в межах поїздки української делегації до США, яку організувала Програма USAID АГРО для ОВК з метою вивчення інноваційних та ресурсоощадних підходів до зрошення.

💦Представники організацій водокористувачів розповіли про ситуацію, що склалася з передачею прав власності на об’єкти меліоративних систем, які вони використовують, але досі не можуть отримати у власність.

🔰Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації», а також розпорядження Уряду щодо реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні, розробленої за участі Програми USAID АГРО, передбачають передачу об’єктів меліоративної інфраструктури від Держводагентства до Держрибагентства та ОВК.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

13 Nov, 14:51


❗️ Рибоохоронні патрулі Держрибагентства – на варті рибних багатств України

👮 Громадяни, які у пошуках легкої наживи намагаються незаконно порибалити, і надалі зазнають невдач, завдяки пильності та рішучим діям рибоохоронців Держрибагентства.

☝️ Так, за останній тиждень викрито низку порушників, яким загрожує не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність. Пропонуємо вашій увазі кілька найбільш резонансних епізодів з рибоохоронного фронту.

Вінницькими рибпатрульними на одному зі ставків області задокументовано осіб, які з човна за допомогою сіток «нарибалили» 205 сріблястих карасів. Загальна сума збитків, нарахована за шкоду рибному господарству, становить 324 тис. грн.

Ще понад 278 тис. грн збитків «наловив» сіткою з човна інший порушник, якого кіровоградські рибоохоронці спільно з поліцією впіймали «на гарячому» в межах природно-заповідного фонду у Цибульницькій затоці Кременчуцького водосховища. В улові «рибного мародера» виявлено 150 плоскирок, сріблястих карасів, лящів, коропів, судаків, пліток, окунів та раків загальною вагою 34 кг.

Добре відпрацювали на підконтрольних водоймах запорізькі рибпатрульні, які спільно з водною поліцією в акваторії Гребного каналу м. Запоріжжя затримали зловмисника, що сіткою добув судаків, головнів, плоскирок, сріблястих карасів, окунів та пліток, спричинивши збитки природі майже на 140 тис. грн.

Вдалим «полюванням» на браконьєрів відзначилися і миколаївські рибоохоронці, які спільно з працівниками поліції на річці Південний Буг зафіксували «любителів» порибалити сітками. Таким способом браконьєри впіймали 164 рибини. Сума, нарахована горе-рибалкам за шкоду рибним запасам, склала близько 260 тис. грн.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

13 Nov, 08:53


❗️На Вінниччині викрито перших порушників правил рибальства на зимувальних ямах

☝️Інспектори Вінницького рибоохоронного патруля щоденно проводять рейди та відслідковують дотримання заборони вилову риби на зимувальних ямах.

🔺Скільки порушників вже викрито та яка відповідальність їм загрожує – у сюжеті телеканалу «Вінниччина».

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

12 Nov, 14:59


❗️У водойми Хмельниччини та Дніпропетровщини випущено майже 30 тис. рибин

🍂📍Невисокі осінні температури створюють сприятливі умови для зариблення водойм. У цей період, завдяки зниженому метаболізму і, відповідно, меншому поглинанню кисню, молодь риби краще переносить транспортування до місць вселення та значно легше адаптується в природних водоймах.

☝️Так, на Хмельниччині відповідно до вимог Режиму рибогосподарської експлуатації (СТРГ) відбулося зариблення Теофіпольського водосховища, яке розташоване на р. Полква. До водойми випущено 8500 екз. товстолоба, 2000 екз. коропа та 1800 екз. білого амура загальною вагою 1230 кг.

🐟Водночас у м. Кам’янське Дніпропетровської області відбулося вселення водних біоресурсів до Лівобережного дренажного каналу. Водний об’єкт за рахунок коштів місцевого бюджету поповнився 5 160 екз. (129 кг) коропа, 5 200 екз. (130 кг) білого амура та 5 160 екз. (129 кг) товстолоба.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

12 Nov, 10:09


❗️Зимувальні ями: притулок для риби, заборонена зона для рибалок

📌Нагадуємо, з початку листопада в українських водоймах триває осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах, які є природним затишком для наших водних мешканців у холодну пору року.

☝️З переліком та межами зимувальних ям по всіх регіонах України можна ознайомитися у наказах територіальних управлінь Держрибагентства за 👉 посиланням.

🎣Любительське рибальство у цей період дозволено за межами зимувальних ям зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги та, у разі відсутності льодового покриву, нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади, загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку.

🔹Крім того, необхідно пам’ятати, що в осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги) забороняється використання знарядь лову, оснащених гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм. Водночас протягом усього року забороняється використання одинарних з’єднаних між собою, подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної принади.

❗️Шановні рибалки, прямуючи на риболовлю, не забувайте, що варварське та хижацьке ставлення до зимуючої риби тягне за собою законне покарання – від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

☝️Так, за 1 екз. незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5117 грн, сазана (коропа) – 3706 грн, товстолоба, білого амура – по 3638 грн, судака – 3587 грн, щуки – 3468 грн, окуня – 3162 грн, ляща, білизни (жереха) – по 1649 грн, лина, головня – по 1598 грн, синця, чехоні, карася сріблястого, рибця звичайного – по 1581 грн, плітки, краснопірки та плоскирки – по 1564 грн тощо.

ℹ️Основні вимоги Правил любительського рибальства можна переглянути у розробленому Держрибагентством ГІДі рибалки-любителя. У ньому відображено норми вилову дозволених видів водних біоресурсів, їх мінімально дозволені для вилову розміри, наведено перелік заборонених знарядь лову тощо.

Завантажити ГІД рибалки-любителя можна за 👉 лінком.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

11 Nov, 12:47


❗️Найбільша організація водокористувачів в Україні відроджує зрошення на Миколаївщині та Херсонщині

☝️24 сільгосптоваровиробники з Миколаївщини та Херсонщини об'єдналися й утворили найбільшу в Україні організацію водокористувачів – «Інгулецька». ОВК має амбітну мету – відновити на півдні країни зрошення на площі 5 тис. га.

💬«Домовлятися довелося довго, адже організація водокористувачів створювалася на території обслуговування 16 територіальних громад із різними баченнями та пріоритетами розвитку, оцінками аграріїв щодо реформи гідротехнічної меліорації. Проблемним було питання щодо масштабності зрошувальних систем, адже їх аж три, і вони пов’язані між собою. Та, щоб не допустити технологічного розриву у функціонуванні зрошувальних систем, ми вирішили створити єдину неподільну організацію водокористувачів «Інгулецька», – розповідає Ростислав Горобець, очільник ОВК.

💦Територія обслуговування ОВК становить 121,5 тис. га, з них – у межах зрошувальних систем: Інгулецької – 60,8 тис. га, Явкинської – 50,3 тис. га та Спаської – 10,4 тис. га. Інгулецька зрошувальна система вважається найстарішою і найбільшою зрошувальною системою в Україні.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

11 Nov, 11:27


❗️Від початку листопада на Житомирщині діє заборона вилову риби у зимувальних ямах

☝️Вона триватиме до початку нерестового періоду 2025 року.

📌Із переліком та межами зимувальних ям по всіх регіонах України можна ознайомитися за 👉 посиланням.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

11 Nov, 09:33


❗️Фахівці Держрибагентства розповіли студентам НУБіП про сучасні тенденції в рибальстві та аквакультурі

☝️Передача знань від досвідчених фахівців до молодого покоління є стратегічною інвестицією в розвиток рибної галузі України. Забезпечуючи молодих спеціалістів актуальними знаннями про сучасні тенденції у рибальстві та аквакультурі, ми створюємо міцний фундамент для зростання та інновацій у галузі.

🔸Тож у першій декаді листопада, в рамках співпраці з Держрибагентством, студенти Національного університету біоресурсів і природокористування України мали змогу послухати лекції від провідних фахівців Методично-технологічного центру з аквакультури.

🔹Дискусія під час заходу підтвердила, що розвиток рибальства та аквакультури у перспективі стане важливим чинником економічного зростання рибного господарства, його інтеграції до Європейського Союзу, забезпечення населення якісною і доступною за ціною рибою та сприятиме збереженню природних ресурсів для майбутніх поколінь.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

10 Nov, 09:14


🔹Повторно оголошено 8 аукціонів на промисловий вилов риби у водоймах південного регіону
🔸214 декларацій на право здійснення промислового рибальства/дослідного вилову подано до еРиби
🔹У водоймах карпатського регіону триває нерестова заборона вилову форелі
🔸Український внесок у збереження морських живих ресурсів Антарктики: результати 43-ї сесії ККАМЛР
🔹У Дніпрі передаються в оренду гідротехнічні споруди
🔸Як відновити зрошення на своїх полях, якщо насосна станція не працює вже 24 роки?
🔹У водойми Київщини вселено понад 22 тонни рослиноїдних видів риб та коропа
🔸Якісні рибні корми – запорука успіху українського рибництва
🔹До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!
🔸ФАО надасть системи краплинного зрошення для підтримки сільських родин
🔹Рибоохоронний патруль перевірив дотримання правил рибальства на зимувальних ямах Кіровоградщини
🔸На водоймах країни тривають посилені антибраконьєрські заходи
🔹Підписано закон, який дасть поштовх розвитку зрошувального землеробства в Україні
🔸Водойми у трьох регіонах країни отримали чергове поповнення молоді риб
🔹Про зимувальні ями, заборону вилову риби на них та відповідальність за порушення правил рибальства
🔸На Тернопільщині заборонено ловити рибу на зимувальних ямах
🔹Організації водокористувачів на Черкащині опікуються не лише зрошенням, а й збереженням ґрунтів

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

08 Nov, 14:20


❗️Організації водокористувачів на Черкащині опікуються не лише зрошенням, а й збереженням ґрунтів

🇺🇦В Україні активно триває процес формування організацій водокористувачів. Наразі у нашій державі загалом створено вже 52 організації водокористувачів, що об’єднують понад 140 агровиробників у 13 областях України. Держрибагентство підтримує та всіляко сприяє, у межах компетенції, створенню та функціонуванню організацій водокористувачів, отриманню ними у власність об’єктів меліоративних систем.

☝️Лідером за кількістю створених організацій водокористувачів є черкаський регіон. За останні два роки там офіційно зареєстровано 17 ОВК, які разом зрошують понад 17 тис. га площі та планують за рахунок ефективного використання меліоративних мереж збільшити полив до 40 тис. га.

💦Однак інтенсивне зрошення полів дощувальними машинами призводить до часткового змиву ґрунту, нерівномірного зволоження, перезволоження і вимокання, а іноді й затоплення низин. Це одна із проблем, яку нині вирішують в ОВК «Рацівська». Її голова Анатолій Філоненко розповідає, що СТОВ «КРАСНОСІЛЬСЬКЕ», яке є засновником цієї організації водокористувачів, має в господарстві п’ять дощувальних машин, але лише дві забезпечують необхідну інтенсивність дощу, решта її перевищують.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

08 Nov, 13:20


❗️На Тернопільщині заборонено ловити рибу на зимувальних ямах

☝️З 1 листопада на Тернопільщині діє заборона на ловлю риби на зимувальних ямах. За порушення цієї заборони любителі риболовлі можуть отримати як штраф, так і кримінальну відповідальність.

🔺Де в Тернополі знаходяться зимувальні ями та який розмір штрафу передбачає порушення — у відеосюжеті телеканалу ІНТБ.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

08 Nov, 12:42


В Мінагрополітики обговорили допомогу релокованим сільгосппідприємствам та продовження меліоративної реформи

В Міністерстві аграрної політики та продовольства України під головуванням Міністра Віталія Коваля відбулася нарада з представниками Всеукраїнської аграрної ради, присвячена нагальним питанням українського агросектору.

В нараді взяли участь перший заступник Міністра Тарас Висоцький, заступники Міністра Денис Башлик та Людмила Шемелинець, виконуючий обов’язки державного секретаря Баграт Ахіджанов, перший заступник голови Держрибагентства Тарас Кот, голова ВАР Андрій Дикун та представники аграрних підприємств.

Сторони обговорили питання реформи меліорації, зокрема, передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів (ОВК)➡️ https://is.gd/w9eo14

Держрибагентство

08 Nov, 11:58


❗️Про зимувальні ями, заборону вилову риби на них та відповідальність за порушення правил рибальства розповів завідувач Сектору любительського рибальства Держрибагентства Іван Меть в ефірі Громадського радіо.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

07 Nov, 14:43


❗️Водойми у трьох регіонах країни отримали чергове поповнення молоді риб

🍂🐟Осіння кампанія зариблень українських водойм триває. Рибоводи, за вдалої погоди, продовжують масштабні вселення водних біоресурсів у багатьох куточках країни.

☝️Зокрема, на Одещині розпочалося зариблення озера Сасик відповідно до вимог Режиму рибогосподарської експлуатації (СТРГ). Загалом водойму планується поповнити 750 тис. екз. коропа та 450 тис. екз. товстолоба.

🔹Водночас розпочато роботи із вселення молоді риб і на технологічній водоймі Хмельницької АЕС. Наразі у водойму випустили понад 90 000 екз. товстолобів, білих амурів та коропів, а загалом до кінця місяця планують вселити 202 000 екз. цінних видів риби. Таке зариблення тут проводять щороку для того, щоб знизити біологічні перешкоди в роботі циркуляційних систем охолодження.

☝️Крім того, на Волині відбулося зариблення Ковельського водосховища, що розташоване на р. Турія.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

07 Nov, 13:39


❗️Підписано закон, який дасть поштовх розвитку зрошувального землеробства в Україні

☝️Президентом України Володимиром Зеленським підписано Закон № 3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин».

📄 Документ спрямований на створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства в Україні і значно спрощує процедуру створення об’єднань водокористувачів (ОВК).

📃Так, згідно з новим законом, скасовано вимогу отримувати дозволи від органів місцевого самоврядування при замовленні та виготовленні документації із землеустрою для внесення меліоративних мереж до Державного земельного кадастру.

🔺Це рішення усуває зайві бюрократичні перешкоди, які раніше часто гальмували інвентаризацію та розвиток меліоративної інфраструктури через нерозуміння місцевими органами важливості зрошувальних проєктів.

💦Тепер, із підписанням закону, сільськогосподарські виробники отримають можливість оперативніше реалізовувати проєкти щодо зрошення.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

07 Nov, 12:31


❗️На водоймах країни тривають посилені антибраконьєрські заходи

🐟Мешканці наших водойм вже третій рік поспіль потерпають від наслідків повномасштабної агресії рф і не тільки на окупованих територіях чи у районах бойових дій. Тому особливої ваги набувають зусилля рибоохоронних патрулів Держрибагентства, які посилено слідкують за дотриманням порядку на водоймах і активно викривають браконьєрів, що навіть у такий час не соромляться займатись відвертим мародерством.

☝️Так, за останні дні найурожайнішими виявилися рейди вінницьких рибпатрульних, яким вдалося викрити порушників, що завдали шкоду рибним запасам на загальну суму 926 тис. грн. Рибних мародерів за незаконним виловом двома сітками затримували на річці Південний Буг. У вилові виявлено 260 екз. раків, 31 екз. карася сріблястого, а також декілька сазанів.

🔺Вдалим «полюванням» на браконьєрів відзначилися і чернігівські рибоохоронці, які спільно з поліцією на одному з озер області зафіксували «любителя» порибалити 12 сітками. Зловмисник впіймав 347 рибин, зокрема щук, карасів сріблястих, лящів, окунів, плоскирок, пліток та білизну, завдавши природі збитків на 677 тис. грн.

🔺Не вдалося пройти повз увагу рибоохоронців і мешканцю Житомирщини, якого виявили за незаконною риболовлею п’ятьма сітками на одній з водойм Бердичівського району.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

27 Oct, 12:22


🔹Українського науковця відзначено за внесок у дослідження щодо збереження морських живих ресурсів Антарктики
🔸Рибоохоронні патрулі Держрибагентства продовжують посилено контролювати дотримання правил рибальства на водоймах України
🔹Виставка SIAT 2024: нові горизонти для українського агробізнесу
🔸До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!
🔹Осіння кампанія зариблення водойм України триває
🔸Декларування права на промислове рибальство – залишилося 10 днів
🔹На Дністровському водосховищі стартує Кубок України з ловлі хижої риби
🔸Майже 67 тонн молоді товстолоба оселиться в акваторії Кременчуцького водосховища на Черкащині
🔹До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!
🔸Контроль за рибогосподарською діяльністю на річці Південний Буг
🔹Полювання на осіннього красеня: спінінгова риболовля на головня
🔸Віталій Коваль обговорив з представниками ЄБРР підтримку розвитку зрошувальних систем
🔹Про перешкоди на шляху передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів
🔸Черкащина активно поповнює рибні запаси Кременчуцького водосховища
🔹 На Полтавщині за незаконний вилов риби браконьєра притягнуто до кримінальної відповідальності
🔸Запрацювала "гаряча лінія" для агровиробників та громад, що зіштовхнулися з рейдерством чи корупцією в земельних питаннях
🔹Водойми Одещини та Сумщини поповнилися понад 3 млн рибин
🔸Робоча зустріч з суб’єктами рибного господарства
🔹Експертне обговорення: стан та перспективи розвитку секторів аквакультури і рибництва в умовах війни та євроінтеграції
🔸Системний внесок рибоохоронців Держрибагентства у зміцнення обороноздатності України
🔹Українські риболовні судна в Антарктиці: наука та риболовля поблизу крижаного континенту
🔸В Мінагрополітики відбулося перше засідання робочої групи з питань меліорації
🔹З Днем української писемності та мови!

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

27 Oct, 07:08


Ну що б, здавалося, слова… 
Слова та голос – більш нічого. 
А серце б’ється – ожива, 
Як їх почує!..

Оди кохання українській мові співало не одне покоління видатних митців. Її велич підкорює, а краса - надихає. 

Українська мова - це 33 букви глибокого сенсу і 38 милозвучних звуків. Вона зрозуміла від А до Я. Мова захоплює, чарує, обʼєднує. Любимо, цінуємо і примножуємо її унікальність й багатогранність!

З Днем української писемності та мови!✍🏻🇺🇦

Держрибагентство

25 Oct, 14:27


В Мінагрополітики відбулося перше засідання робочої групи з питань меліорації

В Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося перше засідання робочої групи з питань гідротехнічної меліорації земель.

Робоча група була створена на виконання наказу Мінагрополітики від 10 жовтня 2024 року № 3897. Головне завдання - розгляд питань, пов’язаних з експлуатацією та раціональним використанням меліоративних систем, будівництвом та відновленням об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, забезпеченням ефективного використання меліорованих земель та інших питань, пов’язаних з використанням меліорованих земель.

На установчому засіданні робочої групи розглянули інформацію щодо основних завдань та діяльності Держрибагентства, пов՚язаних із експлуатацією та використанням меліоративних систем.

Більше тут ➡️ https://is.gd/HRf36w

Держрибагентство

25 Oct, 12:12


❗️ Українські риболовні судна в Антарктиці: наука та риболовля поблизу крижаного континенту

🇺🇦 Українські риболовні судна, які здійснюють промислові рейси у водах Антарктики, стикаються з низкою викликів, що постають перед ними через сувору природу цього регіону. Антарктика — один із найекстремальніших і найвіддаленіших куточків Землі, багаті на морські ресурси води якого приваблюють рибалок. Проте видобуток цих ресурсів супроводжується численними ризиками.

🐟 Окрім боротьби зі стихіями, важливу роль у цих рейсах відіграють українські наукові спостерігачі, які забезпечують збір науково-промислових даних відповідно до системи міжнародного наукового спостереження Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР).

У рамках антарктичного промислового сезону 2024/2025 років Інститут рибного господарства, екології моря та океанографії Держрибагентства направив наукових спостерігачів на 5 українських риболовних суден та 7 суден інших держав-членів ККАМЛР.

ℹ️ Детальніше за лінком.

Держрибагентство

25 Oct, 11:00


❗️ Системний внесок рибоохоронців Держрибагентства у зміцнення обороноздатності України

🇺🇦 Системна підтримка ЗСУ – це інвестиція в наше спільне майбутнє як вільної та незалежної держави. Тому рибоохоронці Держрибагентства, продовжуючи здійснювати рибоохоронні рейди в умовах воєнного стану, тісно співпрацюють з обласними військовими адміністраціями та регулярно передають вилучені браконьєрські сітки, що перейшли у власність держави, на потреби українських захисників.

☝️ Зокрема, для плетіння маскувальних засобів, які роблять наших бійців і техніку непомітними «привидами», облаштування фортифікаційних споруд, що захищають військовослужбовців від дронів та інших загроз.

Так, днями, внесок у підтримку наших воїнів зробили працівники Дніпропетровського рибоохоронного патруля Держрибагентства, передавши на потреби ЗСУ 213 сітних знарядь лову загальною довжиною 15 600 метрів.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

24 Oct, 17:23


❗️ Експертне обговорення: стан та перспективи розвитку секторів аквакультури і рибництва в умовах війни та євроінтеграції

🐟 Сектори рибного господарства та аквакультури є важливими складовими економіки України, але вони зазнали значного впливу через війну. Агресія рф порушила ланцюги постачання, доступ до ключових морських ресурсів та операційну спроможність рибного господарства, особливо в регіонах, наближених до зони бойових дій.

Як інтеграція до Спільної організації ринку ЄС (CMO) може підтримати відновлення цих секторів? Які нові можливості відкриваються на європейському ринку, і як співпраця з ЄС може сприяти модернізації галузі? Ці питання будуть обговорюватися на онлайн-події, організованій KSE Агроцентром за ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України, присвяченій викликам і перспективам розвитку секторів аквакультури та рибництва в умовах війни та євроінтеграції.

🌀 Подія відбудеться 31 жовтня о 14:00 за київським часом в онлайн форматі (Zoom). Мови заходу – українська та англійська (синхронний переклад).

Учасники панельної дискусії:

● Марія Богонос, KSE Агроцентр (модератор);
● Віталій Головня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України;
● Ігор Клименок, т.в.о. Голови Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм;
● Крістоф Ван де Вейер, співробітник з економічного аналізу, ринків та оцінки впливу, Генеральний директорат з морських справ та рибальства Європейської комісії;
● Анна Чукліна, експертка сектору рибництва, Голова Державного агентства рибного господарства України у 2020 р.;
● Василь Коваленко, доцент кафедри аквакультури Національного університету біоресурсів та природокористування України;
● Дмитро Загуменний, очільник Асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів».

Долучайтеся до обговорення та реєструйтесь за посиланням.

Довідково:

Центр досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE Агроцентр) є одним з провідних аналітичних центрів України у сфері агропродовольства та земельних відносин. Центр співпрацює з міжнародними організаціями, агровиробниками, урядом та іншими зацікавленими сторонами. KSE Агроцентр також надає консультаційно-аналітичні послуги, зокрема оцінку збитків від війни, аналіз продовольчої безпеки та прогнозування розвитку аграрних ринків.

Докладніше про KSE Агроцентр за лінком.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

24 Oct, 15:24


❗️ Робоча зустріч з суб’єктами рибного господарства

2️⃣9️⃣ жовтня 2024 року о 14:00 відбудеться засідання робочої групи з питань розвитку рибного господарства України.

Під час заходу будуть розглянуті актуальні питання, пов’язані зі вселенням водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти, створенням спеціального фонду фінансування рибного господарства, освоєнням лімітів спеціального використання водних біоресурсів у 2024 році, внесенням змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22.10.2023 № 1347 «Деякі питання здійснення спеціального використання водних біоресурсів» тощо.

ℹ️ Детальніше з порядком денним засідання можна ознайомитися за лінком.

💻 Зустріч відбудеться у zoom-форматі. Підключення до заходу за посиланням.

🐟 Запрошуємо зацікавлених представників рибного бізнесу долучитися до участі у засіданні робочої групи.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

24 Oct, 13:04


❗️ Водойми Одещини та Сумщини поповнилися понад 3 млн рибин

В Україні триває осіння кампанія зариблення водойм. Рибогосподарники використовують кожен сприятливий день, аби поповнити водні об’єкти новими поколіннями риб.

🐟 Зокрема, на Одещині завершилось зариблення озер Ялпуг- Кугурлуй. До водойм згідно з вимогами Режиму рибогосподарської експлуатації (СТРГ) випущено 2 400 180 екз. товстолоба, 500 008 екз. коропа та 100 434 екз. білого амура загальною вагою 73 тонни.

👮 Контроль за вселенням водних біоресурсів здійснювався представниками Одеського рибоохоронного патруля Держрибагентства, Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, Держпродспоживслужби, Ізмаїльської та Болградської районних адміністрацій.

🐟 Водночас на Сумщині відбулося зариблення Боромлянського водосховища – у водоймі оселилося 15 тис. екз. товстолоба. Середня наважка рибопосадкового матеріалу становила близько 40 грам.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

22 Oct, 15:27


❗️ Майже 67 тонн молоді товстолоба оселиться в акваторії Кременчуцького водосховища на Черкащині

В Україні розпочалася кампанія зариблення водойм за кошти, які отримали місцеві бюджети від спеціального використання водних біоресурсів через прозорі аукціони на промисловий вилов риби.

🐟 Зокрема, масштабні заходи зі вселення молоді водних біоресурсів відбулися на Черкащині, де відповідно до програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області та поліпшення їх екологічного стану на 2023-2028 роки з обласного бюджету виділено майже 4 млн грн на зариблення Кременчуцького водосховища.

🐠 Так, протягом 21-22 жовтня за підтримки Черкаської ОВА на першому етапі до Кременчуцького водосховища в межах м. Черкаси випущено 134 тис. екз. товстолоба загальною вагою понад 24 тонни. Всього до водойми планується вселити близько 370 тис. рибин (майже 67 тонн).

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

22 Oct, 10:11


❗️ На Дністровському водосховищі стартує Кубок України з ловлі хижої риби

🎣 У період з 23 по 26 жовтня 2024 року на Дністровському водосховищі відбудеться Кубок України з ловлі хижої риби спінінгом з човна.

🎏 Змагання будуть проводитися відповідно до вимог Правил любительського рибальства та Положення про проведення Кубку України з ловлі хижої риби спінінгом з човна.

☝️ Основною метою та цілями заходу є підвищення спортивної майстерності, вдосконалення техніки володіння сучасними снастями, пропаганда здорового способу життя та популяризація риболовного спорту.

🌀 Спортивні змагання на цій водоймі проводилися вже неодноразово і отримали позитивні відгуки спортсменів-переможців міжнародних турнірів, майстрів спорту, членів збірної України різних років.

👮 За дотриманням Правил любительського рибальства під час змагань слідкуватиме Чернівецький рибоохоронний патруль Держрибагентства.

🔶 Очікуємо на запеклу боротьбу, рекордні улови та незабутні враження!

Довідково:

ℹ️ До заліку в змаганнях приймаються наступні види риби без обмеження по кількості:

сом – не менше 75 см;
судак – не менше 42 см;
щука – не менше 40 см;
білизна (жерех) – не менше 35 см;
в’язь – не менше 33 см;
берш – не менше 33 см;
головень – не менше 29 см;
окунь – не менше 25 см.

🐟 Всю впійману рибу після фіксування та внесення її розмірів у мобільний додаток, одразу випускатимуть назад до водойми.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

22 Oct, 05:59


❗️ Декларування права на промислове рибальство – залишилося 10 днів

☝️ Нагадуємо, що суб’єкти рибного господарства, які планують у наступному році здійснювати промислове рибальство, мають до 1 листопада 2024 року задекларувати право на це шляхом подання щорічної електронної декларації засобами компоненту Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (еРиба) за посиланням.

⚠️ Закликаємо суб’єктів господарювання, які бажають рибалити у промислових масштабах, не зволікати та задекларувати своє право на промислове рибальство, адже залишилося всього 1️⃣0️⃣ днів.

Покроковий механізм заповнення щорічної декларації на право здійснення промислового рибальства можна переглянути за лінком.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

21 Oct, 11:37


❗️ Осіння кампанія зариблення водойм України триває

🍁 Невисокі осінні температури створюють сприятливі умови для зариблення водойм. У цей період, завдяки зниженому метаболізму і, відповідно, меншому поглинанню кисню, молодь риби краще переносить транспортування до місць вселення та значно легше адаптується в природних водоймах.

🐟 Так, протягом 17-18 жовтня зариблено водойми – охолоджувачі Слов’янської ТЕС, що на Донеччині. У водні об’єкти випущено 189 тис. екз. молоді риби загальною вагою 18,6 тонн: товстолоб – 130 тис. екз. (середньою наважкою 127 грам), короп – 51 тис. екз. (середньою наважкою 35 грам), та білий амур – 8 тис.екз. (середньою наважкою 45 грам).

🐠 Зариблення водних об’єктів здійснено користувачем спеціального товарного рибного господарства рибопосадковим матеріалом власного виробництва.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

21 Oct, 11:05


❗️ До уваги користувачів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства!

🐟 Шановні користувачі системи еРиба!

🔺 Нагадуємо, що щовівторка та щочетверга з 20:00 до 22:00 проводяться технічні роботи з обслуговування програмного забезпечення Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства.

📌 У цей час можуть спостерігатися тимчасові короткострокові обмеження доступу до системи еРиба.

🙏 Перепрошуємо за можливі незручності та дякуємо за розуміння.

Facebook|Web|YouTube

Держрибагентство

21 Oct, 09:47


❗️ Виставка SIAT 2024: нові горизонти для українського агробізнесу

🇹🇳 З 30 жовтня по 2 листопада 2024 року у виставковому та міжнародному торговому центрі Тунісу (Туніська Республіка) відбудеться міжнародна виставка сільськогосподарських інвестицій та технологій «SIAT».

🌀 Цей захід стане платформою для встановлення нових партнерств, обміну досвідом та пошуку інвестицій. Участь у виставці надасть можливість вітчизняному агробізнесу вийти на нові ринки, підвищити конкурентоспроможність своєї продукції та впровадити інновації у виробництво.

Запрошуємо зацікавлених українських підприємців долучитися до участі в заході.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

Держрибагентство

21 Oct, 07:49


❗️ Рибоохоронні патрулі Держрибагентства продовжують посилено контролювати дотримання правил рибальства на водоймах України

☝️ При цьому найрезонансніші випадки браконьєрства рибоохоронцями зафіксовано на Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині та Херсонщині.

Зокрема, миколаївськими рибоохоронцями спільно з поліцією викрито порушника, який масово знищував водні біоресурси у Чорному морі за допомогою ятера. В улові рибного мародера виявлено 2553 екз. тарані (плітки), 1209 екз. атерини, 138 екз. ляща, 39 екз. креветки, 20 екз. бичка, по 2 екз. судака і плоскирки та одного карася сріблястого. Загальна сума, нарахована горе-рибалці за шкоду рибним запасам, склала понад 4,2 млн грн.

Успішно протистояти браконьєрству на водоймах області вдалося і рибоохоронцям Київщини. Інспекторами зафіксовано зловмисника, який незаконно «нарибалив» понад 114 кг сазанів, карасів сріблястих, білих амурів та щуки, завдавши природі збитків на суму понад 320 тис. грн.

ℹ️ Детальніше за посиланням.

🌐Facebook|🌐Web|🌐YouTube

4,584

subscribers

3,386

photos

355

videos