Книжкова хвиля ☻ @boookwave Channel on Telegram

Книжкова хвиля ☻

@boookwave


Клуб поціновувачів української та світової літератури

Куточок споживача — @victormariehugoo

Книжкова хвиля ☻ (Ukrainian)

Книжкова хвиля ☻ - це канал для справжніх цінителів української та світової літератури. Тут ви знайдете відбір кращих творів, рецензії, поради щодо вибору книг та багато іншого. Наш канал - це не лише спільнота любителів книг, а й справжній клуб, де можна обговорити улюблені твори, ділитися враженнями та знайти нових друзів-читачів. Будьте в центрі літературних подій разом з каналом 'Книжкова хвиля ☻'. Приєднуйтесь до нашої спільноти в Telegram, а також не забудьте відвідати куточок споживача - @victormariehugoo, де ви знайдете цікаві рекомендації та відгуки про літературні новинки. Долучайтеся та насолоджуйтеся магічним світом книг разом з нами!

Книжкова хвиля ☻

23 Nov, 09:41


Закликаю усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди

Прошу також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях – у власних домівках, офісах – де б ви не були. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.

Книжкова хвиля ☻

22 Nov, 09:45


«Ліпше поламати ребра ста невинним, аніж пропустити одного винного» — таким було гасло епохи, в якій жили мільйони українців 1930-х, і саме цей трагічний досвід у своєму романі «Сад Гетсиманський» зображає Іван Багряний. На прикладі життя Андрія Чумака автор детально демонструє, як діяв досконалий репресивний механізм радянської системи, як ця система поневолювала і знищувала людей незалежно від їхніх досягнень, походження, віку чи статі. 

Лікар, поет, директор гімназії — у вʼязниці твоє минуле не мало значення: хоч би чого ти досяг, а все одно опиняєшся на самому дні. Та попри всі ці жахи, Іван Багряний переконаний — спротив злу необхідний навіть тоді, коли здається, що боротися далі немає сенсу, а остаточний вибір завжди залежить від людини.

Книжкова хвиля ☻

21 Nov, 09:19


Микола Зеров — поет, літературознавець, майстер сонетної форми та перекладач античної поезії

Читати він навчився в 4 роки і з того часу став, як пізніше сам називав себе – «бібліофагом», пожирачем книг.

Навчався в одному класі з Остапом Вишнею.

Зеров був надзвичайно розумним, мав гарну пам’ять. Друзі жартома називали його “Енциклопедією”.

У 33 роки Микола Зеров став професором української літератури Київського інституту народної освіти (сьогодні це Київський університет ім. Шевченка).

Зеров був природженим і блискучим лектором. Його називали Золотоустом, з лекцій проводжали аплодисментами.

А ось у побуті Зеров був непрактичним, нібито не міг навіть забити цвяха. Майже всю роботу дружина виконувала сама.

Книжкова хвиля ☻

20 Nov, 09:50


Оноре де Бальзак мав освіту адвоката, але мріяв стати письменником. Ось чому він відмовився від бажань сім’ї, зайнятися якоюсь серйозною роботою, і не витрачав час на безглузді начерки на папері.

Оноре вирішує укласти зі своєю сім’єю своєрідну угоду з випробувальним терміном в два роки: батьки йому виділяють певну суму грошей, він переїздить в Парижі і там намагається писати літературні твори.

Перша повість не мала успіху. Він купує друкарню, але його чекає невдача. Він стає банкрутом, потрапляє у величезні борги і до кінця життя позбутися від них йому так і не вдалося.

Дуже довгий час Бальзак змушений був ховатися від кредиторів, тому писав під псевдонімом.

Наслідки його зусиль пройшли без особливого успіху, хоча в 1822 році він був автором значного числа творів. Тим не менш, він не зламався, тому що був упевнений, що рано чи пізно він доб’ється успіху.

Вставав відомий письменник дуже рано і працював по 18 годин на добу. Під час роботи Бальзак випивав близько 50 чашок чорної турецької кави на день.

Книжкова хвиля ☻

19 Nov, 08:11


«Фрілансер»
(букв.«вільний митець»)

Термін був вжитий вперше Вальтером Скоттом в романі «Айвенго» для опису «середньовічного найманого воїна».

Книжкова хвиля ☻

18 Nov, 11:19


Собор Паризької Богоматері Віктора Гюго написано, щоб вивести в якості головного героя готичний собор Парижа, який в той час збиралися або знести, або модернізувати. Відразу після публікації роману у Франції, а потім в усій Європі, розгорнувся рух за збереження і реставрацію готичних пам'ятників.

Три роки письменник займався дослідженнями. Вивчав документи про середньовічний Париж. Відвідував будівлі, які збереглися з того часу. Познайомився з першим вікарієм храму — аббатом Ежге. Священик писав містичні твори. Його визнали єретиком. Стає прототипом Клода Фролло.

Книжкова хвиля ☻

17 Nov, 09:35


Ернест Гемінґвей застрелився з рушниці Vincenzo Bernardelli. Тепер ця модель двостволки називається Hemingway.

Книжкова хвиля ☻

15 Nov, 08:58


Видатні курці серед письменників та драматургів

•Тарас Шевченко
•Іван Карпенко-Карий
•Іван Франко
•Марко Кропивницький
•Марко Вовчок

Книжкова хвиля ☻

14 Nov, 09:27


«Престиж» — науково-фантастичний фільм режисера Крістофера Нолана. Екранізація однойменного роману 1995 року письменника-фантаста Крістофера Пріста. У фільмі розповідається про ілюзіоністів Роберта Енджера й Альфреда Бордена, які змагаються між собою в Лондоні наприкінці 19-го сторіччя.

Книжкова хвиля ☻

13 Nov, 09:27


«Найкращі твори він написав у віці 15–18 років»

В школі Артюр Рембо навчався добре, але саме там проявились його бунтарські здібності. Уже в 16 років він тікає з дому до Парижу, де його заарештовують за те, що він не сплатив за проїзд в поїзді 30 франків. Через кілька днів після повернення Артюр знову тікає, але на цей раз в Бельгію. Мати подала на нього в розшук і міліція, знайшовши його, доставила додому. Втретє він тікає з дому в 1871 році в Париж.

Творчий період Рембо складає рівно три роки. Але це був час високого творчого розвитку та натхнення. В 1869 році Артур отримує свою першу премію за поему «Югурта». В тому ж році його вперше друкують на сторінках журналу «Ревю пур тус» з віршем «Новорічні подарунки сиріт».

В 1871 році Рембо пише «Листи ясновидця», в яких чітко виклав свою життєву та естетичну програму. Це був своєрідний бунт проти існуючої системи, моралі та встановлених правил суспільством і державою.

Своїм вчителем, прикладом для наслідування і «Богом» він вважав
Шарля Бодлера.

Він перестав писати в віці 20 років. В 1874 – 1879 він подорожував по Європі та вивчав різні мови, працюючи там, де тільки міг – вчителем, перекладачем, в бродячому циркові, будівельником і навіть записався в голландські колоніальні війська.

Книжкова хвиля ☻

11 Nov, 09:09


Перша серйозна розповідь Говарда Лавкрафта «Звір в печері» була створений ним в 14-річному віці за одну безсонну ніч.

Книжкова хвиля ☻

10 Nov, 09:19


Близько половини знайдених давньогрецьких літературних папірусів написані Гомером

Гомер поширював свої твори за допомогою аедів (співаків). Він вивчав свої роботи напам’ять і наспівував їх своїм аедам. Ті, у свою чергу, також заучували твори і наспівували їх іншим людям. По-іншому таких людей називали гомерідами.

Книжкова хвиля ☻

09 Nov, 10:33


І якось він прокинувся на зорі, став перед сонцем і сказав йому:

– О велике світило! Чи було б ти щасливе, якби не мало кому світити?

Десять років устаєш ти над моєю печерою. Та якби не я і не мої орел та змія, тобі набридло б і світло твоє, і шлях твій.

Проте ми щоранку чекали на тебе, вбирали щедроти твої і благословляли тебе.

Поглянь! Я переповнився мудрістю, мов бджола, що назбирала надто багато меду, мені потрібні руки, які тяглися б до мене.

Я хотів би дарувати і роздавати, поки мудрі серед людей знову зрадіють своїй глупоті, а бідні – своєму багатству.

Книжкова хвиля ☻

08 Nov, 14:55


«Треба вчити не думкам, а міркувати»

Книжкова хвиля ☻

08 Nov, 08:35


Три арешти Івана Франка

Вперше Івана Франка заарештовують за участь у таємній соціалістичній організації. І після цього батько Ольги забороняє будь-яке спілкування з Франком. Ольга Рошкевич донька священника перше світле та юне кохання Івана Франка.

Після свого другого арешту 1880-го Франко ледь не помер з голоду. Тоді за тиждень у готелі він написав повість “На дні” й на останні гроші надіслав її до Львова. Після того три дні жив на 3 центи, знайдені на березі річки Прут – цих грошей вистачило хіба на одну хлібину. А коли їх не стало, лежав без пам’яті, без сил. Врятував Франка від голоду старий служитель готелю.

Утретє і востаннє потрапив І. Франко до тюрми на хвилі передвиборчої кампанії до Галицького сойму 1889 р. та наростання радикального руху.

Книжкова хвиля ☻

06 Nov, 10:11


Квартира найвідомішого вигаданого персонажа Франца Кафки, Грегора Замси у «Перевтіленні», мала таке ж планування, як і справжня квартира автора в Празі.

Книжкова хвиля ☻

05 Nov, 14:12


За 10 хвилин читання можна:

•Знизити стрес на 60%
•Розслабити мʼязи
•Уповільнити серцебиття

Читання покращує:

•Фізичний стан
•Емпатію
•Ментальне здоров’я