Книжкова хвиля ☻ @boookwave Channel on Telegram

Книжкова хвиля ☻

@boookwave


Клуб поціновувачів української та світової літератури

Куточок споживача — @victormariehugoo

Книжкова хвиля ☻ (Ukrainian)

Книжкова хвиля ☻ - це канал для справжніх цінителів української та світової літератури. Тут ви знайдете відбір кращих творів, рецензії, поради щодо вибору книг та багато іншого. Наш канал - це не лише спільнота любителів книг, а й справжній клуб, де можна обговорити улюблені твори, ділитися враженнями та знайти нових друзів-читачів. Будьте в центрі літературних подій разом з каналом 'Книжкова хвиля ☻'. Приєднуйтесь до нашої спільноти в Telegram, а також не забудьте відвідати куточок споживача - @victormariehugoo, де ви знайдете цікаві рекомендації та відгуки про літературні новинки. Долучайтеся та насолоджуйтеся магічним світом книг разом з нами!

Книжкова хвиля ☻

30 Dec, 08:20


30 грудня 1616 — вийшов друком «Часослов» — перша друкована в Києві книга.

Часослов був найпопулярнішою церковною книгою в середньовічній Україні, мав багато видань та широко вживався як читанка при навчанні грамоти; чимало текстів Часослову завчалося напам'ять.

Книжкова хвиля ☻

26 Dec, 11:41


Справжнє ім'я — Олександр Іванович Кандиба.

Олесем його називала дружина. У результаті поет почав друкувати інтимну лірику (а згодом й інші твори) саме під таким псевдонімом.

В дитинстві ще… давно, давно колись Я вибіг з хати в день майовий… Шумів травою степ шовковий, Сміявся день, пісні лились…
Весь Божий світ сміявсь, радів… Раділо сонце, ниви, луки… І я не виніс щастя-муки, І задзвеніли в серці звуки, І розітнувсь мій перший спів…

1904

Книжкова хвиля ☻

25 Dec, 12:50


На Явний світ впала біда – зима не закінчується. Зловорожий чаклун Чорнокнижник з ордою лютих почвар прагне заморозити прекрасну квітучу землю й перетворити на рабів її мешканців.
Кий – юний мрійник, що живе в маленькій хатині на околиці села Калинове разом зі своїм опікуном, домовиком Дідо. Одного дня юнак вирушає в дальню й небезпечну подорож на край світу, щоб відкрити двері весні.

Книжкова хвиля ☻

24 Dec, 09:48


Леся Українка у волинському народному вбранні 1878–1879 роки

Книжкова хвиля ☻

23 Dec, 15:15


Панас Мирний зустрічав у своїй садибі Лесю Українку, Олену Пчілку, Марію Заньковецьку, Михайла Старицького, Михайла Коцюбинського, Володимира Самійленка, Василя Стефаника, Гната Хоткевича.

Свій дерев’яний будиночок серед саду Панас Мирний називав “гарненькою хаткою в семи покоях”. Біля хати був став, на березі якого росли верби та дуби (нині дубам орієнтовно 350 років). А ще був розкішний сад, у якому Панас Мирний висаджував нові фруктові дерева і виписував їх за спеціальними каталогами. З плодів варив варення.

Книжкова хвиля ☻

20 Dec, 09:48


У 1992 році Курт Кобейн (соліст і гітарист легендарної Nirvana) і Вільям Берроуз спільно записали сингл «The Priest They Called Him», Берроуз читав тексти під гітарний акомпанемент Кобейна.

Книжкова хвиля ☻

19 Dec, 19:57


Факультет історії і права Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди продовжує надавати допомогу своїм випускникам, які у лавах ЗСУ.
Наразі звернувся випускник, військовослужбовець 32 бригади 2 мехбату
Потреба:
🔹Starlink Internet Satellite REV4 Gen3
🔹Рація Motorola


🎯Ціль: 27 000. ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/8axWRdzRp

💳Номер картки банки
5375411432429673

Канал звітів https://t.me/reportgroupzbir

Книжкова хвиля ☻

19 Dec, 10:19


Леся Українка — Все, все покинуть, до тебе полинуть

Все, все покинуть, до тебе полинуть, Мій ти єдиний, мій зламаний квіте! Все, все покинуть, з тобою загинуть, То було б щастя, мій згублений світе! Стать над тобою і кликнуть до бою Злую мару, що тебе забирає, Взять тебе в бою чи вмерти з тобою, З нами хай щастя і горе вмирає.

Книжкова хвиля ☻

18 Dec, 10:48


Марія Матіос — насамперед лірик, про що б вона не писала. У звичайних, буденних речах поетеса знаходить високу поезію, коли, наприклад, підмічає, як "грибочок під очима скрикнув", і говорить, що "жаль у кошик той талант нести". Вона безмежно закохана в свій рідний край, що відображається у всіх її роботах.

Книжкова хвиля ☻

17 Dec, 15:15


Як усе на світі зрозумієш,
То тоді зупинишся
І вмреш!

Василь Симоненко

Книжкова хвиля ☻

17 Dec, 09:54


Щоб цілком зосередитись на роботі, Пруст в 1910 році вирішив заховатися від суспільства. І відтоді майже не виходив зі своєї знаменитої спальні в паризьких апартаментах, стіни якої були оббиті корковим дубом, а темні штори повністю закривали вікна. Вдень він спав, працював ночами, покидав свою квартиру тільки задля того, щоб набратися деталей та вражень для свого роману. Прокидався Марсель дуже пізно — о 15:00 або 16:00, бувало і о 18:00. Такий підхід до роботи допоміг йому написати легендарний роман-епопею «У пошуках витраченого часу».

Книжкова хвиля ☻

16 Dec, 16:03


«У мене за всю мою кар’єру не було книги, яка була б провальною»

Ця історія дуже довга. Але якщо дуже стисло, то я дуже багато читав в дитинстві. У мого батька дуже велика бібліотека – класика, пригодницька література – і так сталось, що я читав книги про пригоди, про інших письменників і ще як я зовсім був малим, то мені мріялось, що було б прикольно жити от таким життям, яким живуть ті, про кого я прочитав. Це була лише зав’язка, я вчився на інженера, виїхав на навчання до Стокгольма, де вступив на технічну спеціальність, але все життя я багато читав, хотілося писати і дійшло до такого моменту, що я зрозумів – або кидаю усе те, чим займаюся зараз, і починаю робити те, що хочу робити, або іншого варіанту немає. І от від цього моменту ще пройшло близько двадцяти років, перш, ніж я став професійним автором, і став з цього достатньо заробляти, аби покривати свої витрати на життя.

Письменник – абсолютно в кожній країні – це професія. Очевидно, що серед усіх авторів, що є у літературі, заробляють лише одиниці.

Книжкова хвиля ☻

12 Dec, 14:22


Поради для молодого покоління письменників від Володимира Єшкілєва

Перша порада — бути собою.

Не підлаштовуватися під якісь течії, стилі і так далі. Людям насправді цікава внутрішня оригінальність письменника.

Друга порада — слухати голоси навколо себе.

Слухати, як говорить оточення. Як відбувається цей білий шум громадського мовлення. Чого прагнуть люди, адже це потенційні читачі.

Третя порада — не боятися складностей.

Не боятися бути складним у тексті. Той, кому треба, зрозуміє. Той, хто не зрозуміє, значить йому не треба.

І ще одна порада — знати собі ціну.

Світ літератури дуже конкурентний. До молодого письменника будуть приходити різні люди і казати, що він ніщо, що він не так щось робить, що він не таке написав. Коли він щось напише, вони будуть казати – «Продай мені це за п’ять копійок. Я тобі надрукую, але без гонорару. Будеш тішитися, що воно надруковане». Краще надрукуватися з другої-третьої спроби. Але в поважному видавництві, з поважними умовами договору, і в поважній компанії.

Книжкова хвиля ☻

10 Dec, 09:28


Книги, які були написані або задумані за гратами

Дон Кіхот — Мігеля де Сервантеса

Подорож пілігрима — Джона Баньян

Тюремна сповідь — Оскара Уайльда

Державець — Ніколо Макіавеллі

Книжкова хвиля ☻

09 Dec, 12:59


Любов — це насамперед відповідальність, а потім уже насолода, радість.

Ліна Костенко

Книжкова хвиля ☻

09 Dec, 11:34


Приходьте спілкуватися про книжки❤️

Книжкова хвиля ☻

09 Dec, 11:34


привіт, коти! 🐈

вже скоро обговорюватимемо «За Перекопом є земля» Анастасії Левкової. роман став найпопулярнішою книгою на «Книжковому арсеналі», а також потрапив до номінації «Книга року ВВС 2023». отже, буде цікаво🤍

тут ви можете зареєструватися (це обовʼязково)

📌 коли? 15 грудня о 16:00
📌де? у книгарні-кавʼярні «Сковорода» ( метро Контрактова площа, вулиця Григорія Сковороди, 6)

до зустрічі! 🤲🏻

Книжкова хвиля ☻

09 Dec, 08:13


Це шедевр світової літератури, один із найбільш яскравих і глибоких творів, написаних китайською мовою. Частково автобіографічний сюжет розгортається навколо історії великої аристократичної родини. У ньому — безліч персонажів, а головним героєм є юнак, який дорослішає, переживаючи нещасливе кохання.

«Сон у червоному теремі» перекладено багатьма мовами й продано мільйонами примірників. Роман дозволяє читачеві побачити яскраву картину суспільства Китаю XVIII століття, ознайомитися з його традиційною культурою, наблизитися до розуміння загадкового Сходу.

Книжкова хвиля ☻

08 Dec, 07:51


Неосмислене життя не варте того, щоб його прожити.

Сократ

Книжкова хвиля ☻

07 Dec, 12:02


Шевченка назвали Тарасом через близькість іменин до
свята Святого Тарасія.

Книжкова хвиля ☻

04 Dec, 14:14


Юрій Іздрик є не тільки поетом, а ще фотографом-перформером

У 2015 році він став переможцем конкурсу PinchukArtCentre Prize;

У 2016 році він виставив свої роботи на Biennale di Venezia;

Юрій Іздрик має багато виставок у різних країнах світу, включаючи США, Францію, Німеччину, Великобританію та багато інших;

Один з його проектів - "Система" - досліджував умови утримання в тюрмі;

Іздрик брав участь у фотопроекті "Моє місто" у Києві;

Він також займається відеомистецтвом та скульптурою;

Юрій Іздрик має власну галерею в Києві під назвою "Іздрик Галерея".

Книжкова хвиля ☻

02 Dec, 08:51


Грегор Замза був хорошим сином і братом. Усе своє життя він присвячував сім'ї. Він мав заробляти, аби утримувати батька, матір і сестру, а тому обрав нелегку роботу комівояжера. "Ох, Господи, — подумав він, — який важкий фах обрав я собі".

Навіть друзів він не міг собі знайти, бо увесь час був у дорозі. Високе почуття обов'язку не давало Грегорові розслабитися. Але ось він захворів, бо його перетворення — це щось на кшталт хвороби, і виявилося, що ним просто користувалися, бо це було зручно. Адже ж і батько ще був у змозі працювати в банку, і сестра змогла собі знайти роботу. Але це Грегора не засмутило, навпаки — дало спокій його душі, бо він же думав, що без нього вони пропадуть.

Тепер їхня черга піклуватися про нього. Та надовго не вистачає терпіння навіть у сестри, яка спочатку охоче допомагає Грегору.

Перевтілення головного героя у комаху — це тільки засіб узагальнення тих бід, що чатують на нас, на наших близьких. І, мабуть, найважче випробування на людяність — це стосунки в родині.

Книжкова хвиля ☻

01 Dec, 19:50


Факультет історії і права Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди продовжує надавати допомогу своїм випускникам, які у лавах ЗСУ.
Наразі звернувся випускник, військовослужбовець 113 бригади ТРо
Потреба: Генератор, ліхтарики кишенькові (з червоним світлом) мастило, павербанки

🎯Ціль: 15 000.00 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/5fL4Xm6M14

💳Номер картки банки
4441111128163866

Канал звітів https://t.me/reportgroupzbir

Книжкова хвиля ☻

30 Nov, 16:44


30 листопада 1900 — помер Оскар Вайлд

Останнім прихистком письменника став дешевий номер паризького готелю «Ельзас». Вайлд жартував: «Все можна пережити, крім смерті». Проте, і сьогодні до його могили приходять тисячі небайдужих шанувальників його таланту.

Похований великий ірландець в Парижі на кладовищі Пер-Лашез. На його могилі встановлений величезний пам'ятник у вигляді крилатого сфінкса, прикрашений незліченою кількістю поцілунків.

Оскар Вайлд був великим оригіналом при житті. Можливо, саме тому на місці його поховання склалася така незвичайна традиція – залишати відбитки червоної помади. Перші сліди поцілунків з’явилися на надгробку в кінці 1990-х років, і вони нерідко супроводжувалися написами в дусі: «Продовжуй дивитися на зірки», «Справжня краса закінчується там, де починається розум». Тисячі прихильниць творчості письменника вважали своїм обов’язком залишити на пам’ятнику відбиток червоних губ.

Книжкова хвиля ☻

29 Nov, 10:02


Твори Чака Паланіка люблять або ненавидять

Рідко зустрічається третій варіант

Р
оль режисера стрічки дісталася Девіду Фінчеру, творчий доробок якого був на той момент ще доволі скромним.

Проте режисер був дуже зацікавлений у роботі над фільмом, і це дозволило поєднати авторські стилі Паланіка та Фінчера і видати в результаті щось нове.

Трохи психоделічне, трохи філософське, трохи обурливо-огидне у своїй прямоті та агресії.

Також підливають бензину в вогонь і виконавці головних ролей — Едвард Нортон та Бред Пітт.

Книжкова хвиля ☻

26 Nov, 08:46


Бенедикт Спіноза – один з найвідоміших філософів-раціоналістів

Його книги були включені в «Покажчик заборонених книг» католицької церкви.

Спіноза жив простим життям, відмовляючись від нагород і почестей протягом всього свого життя, включаючи престижні посади викладача.

Спіноза добре знав багато мов, а саме португальську, іврит, іспанську, італійську, голландську, французьку та латинь.

Після смерті свого батька в 1654 році він присвятив 11 місяців читанню Каддіш, або єврейської молитви скорботи. Він відмовився від спадщини батька і передав все своєму братові.

Бенедикт Спіноза любив спостерігати життя і звичаї павуків і весело сміявся, коли вони пожирали один одного.

Він помер у віці 44 років, імовірно, від хвороби легенів.
Після складання опису майна (яке включало 161 книгу) воно було розпродано, частину документів знищили.

Книжкова хвиля ☻

25 Nov, 11:09


Повість «Колгосп тварин» — один із найвідоміших у світі алегоричних творів — вперше опублікована 17 серпня 1945 року. За словами Орвелла, у книзі описано події революції 1917 року в російській імперії й становлення епохи сталінської диктатури в радянському союзі. Орвелл був нещадним критиком йосипа сталіна і ворогом сталінізму ще з часів громадянської війни в Іспанії. Орвелл вважав, що у радянському союзі панує жорстока диктатура, заснована на культі особистості та посилена пануванням терору. Легковпізнавані персонажі та події книги дають можливість поглянути на криваві та страшні сторінки історії нашої держави з нової точки зору, та отримати щеплення від ідей комунізму на багато поколінь вперед.

Книжкова хвиля ☻

24 Nov, 09:23


Степан Радченко — головний герой роману Валер'яна Підмогильного «Місто»

Рішучий, впевнений юнак, що приїжджає з села до Києва, щоб отримати освіту та направити її на благо рідного села, сприяти переходу сільського життя на новий, вищий рівень у всіх сферах. Спочатку його лякає місто – велике, шумне, вороже, сповнене незнайомих людей та незвичних дійств. При цьому село здається йому тихим пристанищем, чимось ідеальним, теплим, рідним.

Проте місто знайшло гачок, на який впіймало Степанову душу, та поступово змінило і його прагнення, і світогляд.
Степана захопила література, він відчуває в собі разом і здібність до неї, і жагучу потребу визнання свого таланту. Він кидає навчання, стає відомим письменником, але разом із цим пристосовується до міського життя, починає поділяти і мрії міських жителів , і способи їх здійснення, і моделі поведінки.

Степан Радченко більше не ідеаліст, сповнений світлих сподівань, а прагматичний молодий чоловік, здібний, ерудований, іронічний, який здатний на жорсткість задля досягнення своєї мети.
Та й мета в Степана вже не така благородна, як по приїзді. Він уже не може знов хотіти того, чого хотів раніше, і повертатися до села не збирається.  Тепер його мета – міське життя, це бажання визнання, а також супутніх атрибутів успіху – хорошого житла, престижної роботи, слави. Досягнувши цього, Степан не отримав лише душевного спокою, бо став ніби розірваний надвоє між собою минулим та теперішнім, міським.

Книжкова хвиля ☻

23 Nov, 09:41


Закликаю усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди

Прошу також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях – у власних домівках, офісах – де б ви не були. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.

Книжкова хвиля ☻

22 Nov, 09:45


«Ліпше поламати ребра ста невинним, аніж пропустити одного винного» — таким було гасло епохи, в якій жили мільйони українців 1930-х, і саме цей трагічний досвід у своєму романі «Сад Гетсиманський» зображає Іван Багряний. На прикладі життя Андрія Чумака автор детально демонструє, як діяв досконалий репресивний механізм радянської системи, як ця система поневолювала і знищувала людей незалежно від їхніх досягнень, походження, віку чи статі. 

Лікар, поет, директор гімназії — у вʼязниці твоє минуле не мало значення: хоч би чого ти досяг, а все одно опиняєшся на самому дні. Та попри всі ці жахи, Іван Багряний переконаний — спротив злу необхідний навіть тоді, коли здається, що боротися далі немає сенсу, а остаточний вибір завжди залежить від людини.

Книжкова хвиля ☻

21 Nov, 09:19


Микола Зеров — поет, літературознавець, майстер сонетної форми та перекладач античної поезії

Читати він навчився в 4 роки і з того часу став, як пізніше сам називав себе – «бібліофагом», пожирачем книг.

Навчався в одному класі з Остапом Вишнею.

Зеров був надзвичайно розумним, мав гарну пам’ять. Друзі жартома називали його “Енциклопедією”.

У 33 роки Микола Зеров став професором української літератури Київського інституту народної освіти (сьогодні це Київський університет ім. Шевченка).

Зеров був природженим і блискучим лектором. Його називали Золотоустом, з лекцій проводжали аплодисментами.

А ось у побуті Зеров був непрактичним, нібито не міг навіть забити цвяха. Майже всю роботу дружина виконувала сама.

Книжкова хвиля ☻

20 Nov, 09:50


Оноре де Бальзак мав освіту адвоката, але мріяв стати письменником. Ось чому він відмовився від бажань сім’ї, зайнятися якоюсь серйозною роботою, і не витрачав час на безглузді начерки на папері.

Оноре вирішує укласти зі своєю сім’єю своєрідну угоду з випробувальним терміном в два роки: батьки йому виділяють певну суму грошей, він переїздить в Парижі і там намагається писати літературні твори.

Перша повість не мала успіху. Він купує друкарню, але його чекає невдача. Він стає банкрутом, потрапляє у величезні борги і до кінця життя позбутися від них йому так і не вдалося.

Дуже довгий час Бальзак змушений був ховатися від кредиторів, тому писав під псевдонімом.

Наслідки його зусиль пройшли без особливого успіху, хоча в 1822 році він був автором значного числа творів. Тим не менш, він не зламався, тому що був упевнений, що рано чи пізно він доб’ється успіху.

Вставав відомий письменник дуже рано і працював по 18 годин на добу. Під час роботи Бальзак випивав близько 50 чашок чорної турецької кави на день.

Книжкова хвиля ☻

19 Nov, 08:11


«Фрілансер»
(букв.«вільний митець»)

Термін був вжитий вперше Вальтером Скоттом в романі «Айвенго» для опису «середньовічного найманого воїна».

Книжкова хвиля ☻

18 Nov, 11:19


Собор Паризької Богоматері Віктора Гюго написано, щоб вивести в якості головного героя готичний собор Парижа, який в той час збиралися або знести, або модернізувати. Відразу після публікації роману у Франції, а потім в усій Європі, розгорнувся рух за збереження і реставрацію готичних пам'ятників.

Три роки письменник займався дослідженнями. Вивчав документи про середньовічний Париж. Відвідував будівлі, які збереглися з того часу. Познайомився з першим вікарієм храму — аббатом Ежге. Священик писав містичні твори. Його визнали єретиком. Стає прототипом Клода Фролло.

Книжкова хвиля ☻

17 Nov, 09:35


Ернест Гемінґвей застрелився з рушниці Vincenzo Bernardelli. Тепер ця модель двостволки називається Hemingway.

Книжкова хвиля ☻

15 Nov, 08:58


Видатні курці серед письменників та драматургів

•Тарас Шевченко
•Іван Карпенко-Карий
•Іван Франко
•Марко Кропивницький
•Марко Вовчок

Книжкова хвиля ☻

14 Nov, 09:27


«Престиж» — науково-фантастичний фільм режисера Крістофера Нолана. Екранізація однойменного роману 1995 року письменника-фантаста Крістофера Пріста. У фільмі розповідається про ілюзіоністів Роберта Енджера й Альфреда Бордена, які змагаються між собою в Лондоні наприкінці 19-го сторіччя.

Книжкова хвиля ☻

13 Nov, 09:27


«Найкращі твори він написав у віці 15–18 років»

В школі Артюр Рембо навчався добре, але саме там проявились його бунтарські здібності. Уже в 16 років він тікає з дому до Парижу, де його заарештовують за те, що він не сплатив за проїзд в поїзді 30 франків. Через кілька днів після повернення Артюр знову тікає, але на цей раз в Бельгію. Мати подала на нього в розшук і міліція, знайшовши його, доставила додому. Втретє він тікає з дому в 1871 році в Париж.

Творчий період Рембо складає рівно три роки. Але це був час високого творчого розвитку та натхнення. В 1869 році Артур отримує свою першу премію за поему «Югурта». В тому ж році його вперше друкують на сторінках журналу «Ревю пур тус» з віршем «Новорічні подарунки сиріт».

В 1871 році Рембо пише «Листи ясновидця», в яких чітко виклав свою життєву та естетичну програму. Це був своєрідний бунт проти існуючої системи, моралі та встановлених правил суспільством і державою.

Своїм вчителем, прикладом для наслідування і «Богом» він вважав
Шарля Бодлера.

Він перестав писати в віці 20 років. В 1874 – 1879 він подорожував по Європі та вивчав різні мови, працюючи там, де тільки міг – вчителем, перекладачем, в бродячому циркові, будівельником і навіть записався в голландські колоніальні війська.

Книжкова хвиля ☻

11 Nov, 09:09


Перша серйозна розповідь Говарда Лавкрафта «Звір в печері» була створений ним в 14-річному віці за одну безсонну ніч.

Книжкова хвиля ☻

10 Nov, 09:19


Близько половини знайдених давньогрецьких літературних папірусів написані Гомером

Гомер поширював свої твори за допомогою аедів (співаків). Він вивчав свої роботи напам’ять і наспівував їх своїм аедам. Ті, у свою чергу, також заучували твори і наспівували їх іншим людям. По-іншому таких людей називали гомерідами.

Книжкова хвиля ☻

09 Nov, 10:33


І якось він прокинувся на зорі, став перед сонцем і сказав йому:

– О велике світило! Чи було б ти щасливе, якби не мало кому світити?

Десять років устаєш ти над моєю печерою. Та якби не я і не мої орел та змія, тобі набридло б і світло твоє, і шлях твій.

Проте ми щоранку чекали на тебе, вбирали щедроти твої і благословляли тебе.

Поглянь! Я переповнився мудрістю, мов бджола, що назбирала надто багато меду, мені потрібні руки, які тяглися б до мене.

Я хотів би дарувати і роздавати, поки мудрі серед людей знову зрадіють своїй глупоті, а бідні – своєму багатству.

Книжкова хвиля ☻

08 Nov, 14:55


«Треба вчити не думкам, а міркувати»

Книжкова хвиля ☻

08 Nov, 08:35


Три арешти Івана Франка

Вперше Івана Франка заарештовують за участь у таємній соціалістичній організації. І після цього батько Ольги забороняє будь-яке спілкування з Франком. Ольга Рошкевич донька священника перше світле та юне кохання Івана Франка.

Після свого другого арешту 1880-го Франко ледь не помер з голоду. Тоді за тиждень у готелі він написав повість “На дні” й на останні гроші надіслав її до Львова. Після того три дні жив на 3 центи, знайдені на березі річки Прут – цих грошей вистачило хіба на одну хлібину. А коли їх не стало, лежав без пам’яті, без сил. Врятував Франка від голоду старий служитель готелю.

Утретє і востаннє потрапив І. Франко до тюрми на хвилі передвиборчої кампанії до Галицького сойму 1889 р. та наростання радикального руху.

Книжкова хвиля ☻

06 Nov, 10:11


Квартира найвідомішого вигаданого персонажа Франца Кафки, Грегора Замси у «Перевтіленні», мала таке ж планування, як і справжня квартира автора в Празі.

Книжкова хвиля ☻

05 Nov, 14:12


За 10 хвилин читання можна:

•Знизити стрес на 60%
•Розслабити мʼязи
•Уповільнити серцебиття

Читання покращує:

•Фізичний стан
•Емпатію
•Ментальне здоров’я

Книжкова хвиля ☻

05 Nov, 08:06


Іван Франко — Ой ти, дівчино, з горіха зерня

Ой ти, дівчино, з горіха зерня, Чом твоє серденько – колюче терня? Чом твої устонька – тиха молитва, А твоє слово остре, як бритва? Чом твої очі сяють тим чаром, Що то запалює серце пожаром? Ох, тії очі темніші ночі, Хто в них задивиться, й сонця не хоче! І чом твій усміх – для мене скрута, Серце бентежить, як буря люта? Ой ти, дівчино, ясная зоре! Ти мої радощі, ти моє горе! Тебе кидаючи, любити мушу, Тебе кохаючи, загублю душу.

Книжкова хвиля ☻

04 Nov, 11:00


Книжки які можна прочитати за один вечір і запамʼятати на все життя

Джордж Орвелл — Колгосп тварин

Френсіс Скотт Фіцджеральд — Великий Гетсбі

Ернест Гемінґвей — Старий і море

Антуан де Сент-Екзюпері — Маленький принц

Рей Бредбері — Книга 451 за Фаренгейтом

Франц Кафка — Перевтілення

Сунь-цзи — Мистецтво війни

Герман Гессе — Деміан

Фредрік Бакман — Шляхи життя

Стівен Кінг — Піднесення

Агата Крісті — І не залишилося жодного

Едгар Алан По — Золотий жук

Книжкова хвиля ☻

01 Nov, 10:47


Іноді слава до письменників приходить тільки після смерті, і саме так і сталося у випадку Чарльза Буковскі.

Ексцентричний, маргінальний спосіб життя, вічно нетверезий і часто хамуватий, він в той же час був надзвичайно ерудованою людиною. У його творах підкуповує саме його нещадна чесність по відношенню як до оточуючих, так і до самого себе.

Головною любов'ю всього свого життя письменник вважав алкоголь. Вперше спробувавши його ще в юності, Буковскі постійно пив протягом усього життя.

Всі романи Буковскі автобіографічні, а їх головний герой, Генрі Чінаскі — альтер-его самого письменника.

У дитинстві у майбутнього літератора виникали постійні конфлікти з сім'єю, особливо з батьком, що наклало свій відбиток на його характер.

Поведінка Буковскі часто межувало з відкритою агресією. При цьому він дуже любив тварин і відкрито ненавидів тих, хто проявляє до них жорстокість.

Книжкова хвиля ☻

31 Oct, 09:35


Жан Вальжа́н — головний герой, протагоніст роману Віктора Гюго «Знедолені». Колишній каторжний, засуджений на дев'ятнадцять років за крадіжку хліба для сім'ї своєї сестри. Жан Вальжан, а також інспектор поліції Жавер, що невідступно йшов за ним, стали архетипічними персонажами світової літератури.

PS: На мою скромну думку — це найкращий герой в світовій літературі.

Книжкова хвиля ☻

30 Oct, 09:47


“За всі роки свого життя я набув значного життєвого досвіду, і можу впевнено сказати: усім своїм знанням про моральність та призначення людини я завдячую спорту. Я навчився цьому коли грав в студентській футбольній команді, ” – казав Альберт Камю.

Камю був голкіпером, щоб взуття менше псувалось, бо мати не могла собі дозволити купити синові нові черевики. Також він протягом всього свого життя курив цигарки. Важко знайти фотографії, де він був би без цигарки. Навіть свого кота він назвав Цигаркою («Cigarette»). 

Книжкова хвиля ☻

29 Oct, 07:37


Пристрасть – це натхнення тіла, а кохання – це натхнення душі. Любов як функції геніталій залишмо приматам. Мені потрібен космос її очей.

Ліна Костенко

Книжкова хвиля ☻

28 Oct, 12:09


У віці 27 років Едгар Алан По одружився на своїй двоюрідній сестрі, якій на той момент було 13 років.

Книжкова хвиля ☻

26 Oct, 12:06


«De Profundis» (лат. з глибини) — лист Оскара Вайлда до «Бозі» (Лорд Альфред Дуґлас).

У першій частині Вайлд розповідає про їхні попередні стосунки та екстравагантний стиль життя, що й призвели до його судимості та ув'язнення за «сороміцьку непристойність». Вайлд засуджує Дуґласове марнославство.

У другій частині Вайлд окреслює свій духовний розвиток у в'язниці та ототожнює себе з Ісусом Христом, якого він характеризує як романтика та митця-індивідуаліста. Лист написаний у в'язниці, у січні-березні 1897 року, незадовго до Вайлдового звільнення. Зв'язок між Дуґласом і Вайлдом обірвався і останній страждав від самоспостереження, фізичної праці та емоційної ізоляції.

Книжкова хвиля ☻

25 Oct, 09:50


Олександр Олесь більшість віршів писав у кав’ярнях та барах чи дома вранці за чаєм. Писав на клаптиках паперу, часто їх губив, забував.

Книжкова хвиля ☻

24 Oct, 09:33


Хтось й досі носить в сумочці ключі
Від тих дверей, що більше не існує.
А ти хоч плач, хоч смійся, хоч кричи:
Твій біль нікого в світі не хвилює.
Бо дому твого вже давно нема.
Лиш попелище, згарище, руїни.
У серці сквозняками дме війна.
І смуток твою душу всю поглинув.
Десь голос з неба просить:"Відпусти!"
А ти минуле у руках тримаєш.
Війна із торбою відправила в світи.
Ти в снах ще досі дім свій відчиняєш.
Так пахне затишком у прибраній оселі.
Парує кава смачно на столі.
В ній жили люди, добрі і веселі,
Там поселилось горе і жалі.
Стискають пальці рідний ключ від дому,
Що в сумочці принишк, на самім дні.
Ти знаєш...Розумієш підсвідомо,
Що не відкриється замок в минулі дні.

Ольга Дриль

Книжкова хвиля ☻

24 Oct, 07:06


Дружба Миколи Куліша з Лесем Курбасом тривала 8 років і мала не лише вплив на самого Куліша, а й на становлення українського театру у першій половині ХХ століття. Микола Куліш вважав його видатним мислителем та режисером, аналітиком літератури і мистецтва.

3 листопада 1937 року було розстріляно Леся Курбаса та Миколу Куліша. Загалом в один день, за рішенням несудових органів, було страчено 134 представники української інтелігенції — цвіт української нації.

Книжкова хвиля ☻

23 Oct, 14:18


Еріх Марія Ремарк зі своїм улюбленцем на прізвисько «Біллі».

Книжкова хвиля ☻

22 Oct, 08:25


За зізнанням письменника, задум роману «451° за Фаренгейтом» виник, коли він дізнався про спалення бібліотеки в Олександрії. Ця подія має як мінімум чотири передбачуваних датування, а сам Бредбері говорив про неї як про те, що трапилося «3000 років тому». Чому саме «451° за Фаренгейтом»? Тому, що саме за цієї температури починає горіти папір.

Цей роман Рей Бредбері писав на взятій напрокат друкарській машинці в публічній бібліотеці Лос-Анджелеса. В основі тексту невидана розповідь «Пожежний» (1949), а також оповідання «Пішохід».

Роман був написаний 1953 року, і в ньому описано уявне майбутнє Америки. Утім, коли читаєш, виникає враження, ніби це майбутнє уже настало. Найжахливіше й надивовижніше те, що великий фантаст і вигадник Бредбері нічого не вигадав. Усе описане вже було або є зараз.

Книжкова хвиля ☻

21 Oct, 09:49


Подорож у темні світи: 7 книг у жанрі дарк фентезі

▪️Стівен Кінг — Казка

▪️Карлос Руїс Сафон — Володар туману

▪️Корнелія Функе, Ґільєрмо дель Торо — Лабіринт Фавна

▪️К. Дж. Паркер — Демон Проспера. Потойбічник

▪️Андрій Новік — Медальйон трьох змій

▪️Ренсом Ріґґз — Дім дивних дітей

▪️Стівен Кінг — Темна вежа. Стрілець

Продовжуйте список в коментарях 👇🏻

Книжкова хвиля ☻

19 Oct, 08:23


Бюст Віктора Гюго у виконанні Огюста Родена одного із засновників імпресіонізму у скульптурі.

Книжкова хвиля ☻

18 Oct, 15:30


Мати Курта Воннеґута покінчила життя самогубством у День матері 1944 року

Можливі фактори, які підштовхнули Едіт Воннеґут до цього страшного рішення: втрата багатства та статусу родини, переживання за сина, який був на фронті, її провал як письменниці (вона писала твори, але жодне видавництво не бралося за їх публікацію). На той час Курту був 21 рік і він важко пережив цю подію.

Був у полоні

У 1944 році Воннегут потрапив у полон під час Арденнської контрнаступної операції німецьких військ. Спочатку військовополоненого Воннегута було перевезено під Берлін, звідки його направили до трудового табору в Дрездені. Щоденний раціон складався з 250 г чорного хліба та миски картопляного супу. Воннегут був призначений старостою групи військовополонених, оскільки трохи знав німецьку. Після того, як він сказав охоронцям, що з ними зробить, коли прийдуть його війська, був побитий і позбавлений статусу старости.

Пережив бомбардування Дрездена

На ніч полонених замикали на неробочій скотобійні №5, а під час повітряних тривог відводили до підвалу, де до цього зберігалися туші тварин. Завдяки цьому Воннегуту вдалося вижити під час бомбардування Дрездена у середині лютого 1945 року. Тоді було знищено 90% старовинного та прекрасного міста. Під час бомбардувань загинуло близько 25 тис. мирних жителів. Воннегут допомагав розбирати завали, спалювати тіла загиблих. Переживання того часу описані у найвідомішому творі автора  «Бійня номер п’ять, або Хрестовий похід дітей».

Книжкова хвиля ☻

15 Oct, 15:16


Це захоплююча і глибоко емоційна історія, яка веде читача через лабіринти минулого, сповнені таємниць, зради і самопошуку.

Книга порушує важливі питання про те, як добре ми насправді знаємо людей, що нас оточують, і як легко обставини можуть перевернути наш світ з ніг на голову.

Ганна Джонс — головна героїня книги, яка намагається відновити своє життя після того, як смерть її подруги Ейпріл Кларк-Клівден залишила незагойну рану в її душі. Ганна була свідком трагічних подій, які кардинально змінили її життя, і тепер, через десять років, вона намагається побудувати нове щастя з Віллом, чекаючи на їхню першу дитину.

Розслідування смерті Ейпріл Кларк-Клівден стає центральним елементом історії, коли Ганна дізнається про нові докази, що ставлять під сумнів винуватість Джона Невілла, засудженого за її вбивство. Ці новини змушують її повернутися до старих друзів і переглянути все, що вона вважала за правду. Відкриття нових фактів додають динаміки та  дуже підвищують напругу.

Книжкова хвиля ☻

15 Oct, 11:43


Село Посад-Покровське, правий берег Херсонщини

@kazansky2017

Книжкова хвиля ☻

15 Oct, 11:30


Читання відточує аналітичні здібності і покращує концентрацію

Читання «включає» мозок. Французький письменник і філософ-просвітитель Дені Дідро стверджував, що люди, коли перестають читати, перестають і мислити.
А оскільки багато творів містять безліч деталей, які потрібно запам’ятовувати та відслідковувати, щоб розгадати таємницю або зрозуміти контекст, розвиваються аналітичні здібності. Це допомагає критично оцінювати не тільки текст і сюжет, а й те, що відбувається у вашому житті.
І навик концентруватися на змісті, не відволікаючись на сторонні предмети і фон, стане в нагоді в житті. Наприклад – в метушливій офісній роботі, коли всі і кожен окремо відволікають,  не переживаючи про чиюсь особисту продуктивність та ефективність.

Книжкова хвиля ☻

14 Oct, 11:07


Лісові хлопці. Проза про УПА

Книга зібрала під обкладинкою художні тексти від переможців літературного конкурсу прози про УПА видавництва «Discursus». У різноманітних сюжетах розкриваються захопливі та небезпечні історії людей, котрі жертвували життям, були переслідуваними та ховались у криївках заради одного – української національної ідеї. Основна цінність видання – у різноманітності наповнення. Реальні спогади змішуються з художніми текстами, тому кожен читач точно знайде тут «свою» історію.

Книжкова хвиля ☻

13 Oct, 09:54


Герман Гессе досі є німецькомовним письменником, якого читають найбільше у світі. Коли 1946 року йому присудили Нобелівську премію, поштовому відділенню Монтаньйоли, де він мешкав, довелося купити новий візок, щоби возити його пошту. У цей час поруч із ним уже була дивовижна жінка — Нінон Ауслендер, яка народилася в Чернівцях.

Книжкова хвиля ☻

13 Oct, 08:40


‼️ТЕРМІНОВИЙ ЗБІР‼️
Факультет історії і права Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди продовжує надавати допомогу своїм випускникам, які у лавах ЗСУ.
Наразі звернувся випускник, військовослужбовець 32 бригади, 2 мехбату.
Потреба: антени ретранслятори для глушилок РЕБу
Кожна гривня важлива!

🎯Ціль: 25 000.00 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/8gR91icsLy

💳Номер картки банки
5375411432429673
Канал звітів @reportgroupzbir

Книжкова хвиля ☻

09 Oct, 11:12


Чим корисно читати зарубіжну літературу?

Зарубіжна література відкриває перед нами двері до різних культур, історичних епох і суспільних устроїв, які суттєво відрізняються від наших власних. Вона допомагає читачам розширити свої горизонти, розуміти інші точки зору і краще орієнтуватися у складних питаннях, пов'язаних з культурними, соціальними та політичними аспектами різних країн. Читаючи зарубіжні книги, ми отримуємо можливість глибше зрозуміти світ і його різноманітність, що є незамінним для розвитку особистості в умовах глобалізації.
Крім того, зарубіжна література часто порушує універсальні теми, які є актуальними для людей незалежно від їхнього місця проживання чи культурного походження. Вона звертається до загальнолюдських цінностей, досліджує фундаментальні питання буття, любові, моралі та справедливості. Ці книги стимулюють нас мислити ширше і ставити під сумнів наші власні переконання, що є важливим кроком у розвитку критичного мислення.