Зейгарнік Ефект @zeigarnikeffect Channel on Telegram

Зейгарнік Ефект

@zeigarnikeffect


Культура, що зникає швидше ніж з’являється, але саме тому залишається у пам’яті назавжди. Відібрана культура України та світу. Канал народився у Харкові (Залізобетон!).

По всім питанням @igorheid

Зейгарнік Ефект (Ukrainian)

Зейгарнік Ефект - це канал, присвячений культурі, яка зникає швидше, ніж з'являється, але саме тому залишається у пам'яті назавжди. Тут ви знайдете відібрану культуру України та світу, яка допоможе вам зануритися у світ мистецтва, літератури, музики та багато іншого. Канал народився у Харкові, місті, що саме також відоме своєю культурною спадщиною (Залізобетон!).

Якщо в у вас виникли будь-які питання або ви хочете ділитися власними враженнями, не соромтесь звертатися до адміністратора каналу @igorheid. Приєднуйтеся до Зейгарнік Ефект і діліться культурною спадщиною разом з нами!

Зейгарнік Ефект

22 Nov, 16:39


А це Естет газета вийшла, скоро можна буде вже купувати

Зейгарнік Ефект

22 Nov, 16:38


«Комедіант» Мауріціо Каттелана пішов з молотка за $6,2 мільйона

Зейгарнік Ефект

22 Nov, 16:38


Неймовірний художник. Легенда

Зейгарнік Ефект

22 Nov, 14:03


Оприлюднили повний список авторів, чиї тексти увійшли до антології мілітарної поезії #ФРОНТМЕНИ.

🔸 Нагадуємо, що наразі діє спеціальна ціна на передзамовлення:

Перші 333 примірники — 333 ₴ ( 🙌🏻 залишилося менше 50 примірників за цією ціною). Наступні — 450 ₴.

Ці вірші — спроба цивілізованого примирення з жорстокою реальністю війни: емоційно засвідчити біль, страх та втрати та пошуки надії, мрій, віднайдення любові в собі та оточуючих реаліях воєнного часу. Комбатантська поезія — це література гідності та боротьби за справедливість, написана під обстрілами, в окопах та бліндажах, як спосіб триматися за життя засобами творчості там, де на тебе кожної миті полює смерть.

Передзамовлення відкрите на сайті видавництва 333 — https://books333.com.ua/product/book/

Зейгарнік Ефект

22 Nov, 08:31


«Якщо ти зачепив читача емоційно, ніхто нічого не перевірятиме».

Хоч це й очевидно, але наскільки ж інфопростір майже повністю з клікбейту складається. І найгірше, що це більше гонитва за «результатом», який вважають вимірюваним цифрами. Усі гоняться за лайками та переглядами.

Ось статистика переглядів текстів Дмитра Зайця. Окрім останнього, що є виключенням (хоч і емоційно зачіпав, проте це конструктивна емоційність), спокійні і помірковані тексти приветрають менше уваги, ніж провокативний про сором за Харків.

Але слава богу, я не медіа, тому можу собі дозволити публікувати цінні тексти для кількох десятків людей.

Тому нагадую, що найголовніша ознака маніпуляції — сильні емоції, які у вас виникають від матеріалів у медіа чи постів у соцмережах (сьогодні вони переважно мають один рівень професійності). Особливо, переважно, негативні. Бережіть себе.

Кадр з трейлеру «Редакція» Романа Бондарчука (2024)

Зейгарнік Ефект

22 Nov, 08:03


Друзі, спеціальний допремʼєрний показ фільму «Редакція» режисера Романа Бондарчука за участі команди стрічки, який ми робимо разом з кінокомпанією Артхаус трафік, вже скоро, а саме цієї суботи. Тож зараз пропонуємо переглянути невеликий трейлер:

https://youtu.be/byZ9HTVGq6Q

Та чекаємо на скору зустріч з вами на перегляді та обговоренні стрічки 🖤

23 листопада
18:00

Art Area ДК
м. Харків, вул. Чернишевська, 13

Вхід: free donation

Зейгарнік Ефект

22 Nov, 07:17


Презентація аудіовізуального проєкту «Я буду жити. Горицвіт» у Харкові

#постзпредложки

Параска Плитка-Горицвіт була гуцульською мисткинею, етнографинею, фольклористкою і філософинею. По собі вона залишила великий літературний і мистецький доробок: прозу, поезію, філософські твори, ілюстрації, живопис і фотографію.

Проєкт «Я буду жити. Горицвіт» — це сучасне переосмислення її поетичної збірки, де заспівані тексти поєднуються з авторською музикою і візуальним супроводом.

На жаль, творчість Параски Плитки-Горицвіт мало відома сучасному читачу, а оригінал цієї збірки зберігся в єдиному екземплярі в рідному селищі авторки на Гуцульщині. Тож цей проєкт створений на базі дійсно унікальної спадщини української культури.

Після концерту буде обговорення з Олександром Савчуком.

Коли: 24 листопада. 18:00
Де: Харків, вул. Квітки Основ’яненка, 12, безпечний простір “А-Шо”
Вхід безкоштовний за реєстрацією

Детальніше в Інстаграмі Артдачі

Зейгарнік Ефект

21 Nov, 18:06


Українське кіно на idfa. Зараз спробую все точно розказати (але це не точно)

Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі (IDFA) – один із провідних фестивалів документального кіно у світі, який проводиться з 1988 року. Щороку в його програмі демонструється близько 250 фільмів, а захід відвідують понад 3000 представників індустрії. Цього року IDFA проходить з 14 по 24 листопада.

У 2023 році «20 днів у Маріуполі» отримав там IDFA Audience Award.

На фестивалі показують українські фільми, зокрема документальні переможці програми proMOTION та фільми колекції ARTE Generation Ukraine (проєкт франко-німецької медіа платформи ARTE у співпраці з європейськими партнерами та Українським інститутом, спрямований на підтримку української індустрії документального кіно):

Songs of a Burning Land directed by Olha Zhurba 
Intercepted directed by Oksana Karpovych 
Real directed by Oleg Sentsov 
Dear Beautiful Beloved by Juri Rechinsky 
The Invasion by Sergei Loznitsa

Також короткий метр:

Flowers of Ukraine Квіти України 2024

«Сильна, незалежна та анархістська жінка, сповнена гумору, береться захищати свій шматочок прекрасної землі всупереч усім труднощам. Спочатку боротьба Наталії з забудовниками стає ще більш екзистенційною з нападом Росії на Україну. Фільм – це портрет жінки, яка ніколи не здається і дарує глядачеві надію».

Та «Київські солісти», документальний фільм відібрано для 2024-2025 Docs for Sale Catalogue фестивалю. Режисер Trond Kvig Andreassen. Tabor productions.

«23 лютого 14 українських музикантів вирушили у короткий тур до Італії. Наступного дня Росія вторглася на їхню батьківщину. Серед хаосу оркестр продовжив свій тур Європою, замінивши російські твори українськими. Через 60 днів вони знайшли притулок у Норвегії, але були готові переїхати в будь-який момент.
Їхня подорож відображає етапи горя протягом першого року війни — шок, біль, гнів, депресія та прийняття».


Ще на Форумі IDFA запланована презентація проекту Transparency Booth: Echoes of the Future співрежисерів і співпродюсерів Анни Капустіної та Олександра Михалковича.

Здається, все знайшов що там є.

Зейгарнік Ефект

21 Nov, 15:37


Трохи вайбу з експозиції 👽
Нагадуємо що з п'ятниці (завтра) по неділю 13-18:00 можна прийти на експозицію та послухати вживу цю звукову стіну, роздивитися роботи.
/Гончарівський бульвар, 10/2 , 2 поверх

Зейгарнік Ефект

21 Nov, 15:37


Виставка у Харкові «Подвійне Моно. Проявлення. Ініціація» – презентація проєкту двох митців, що досліджують звук- Сашка Гладкого художника- меломана та аудіофіла що малює музику та Надії Алюнової- акторки, співачки, перформерки, засновниці Голосотворчої Лабораторії. Цей проєкт- дослідження в якому задіяні різні форми мистецтва, що дасть змогу глядачам дослідити внутрішні світи під час споглядання картин, слухання автентичних пісень та активного, а можливо спокійного, вдумливого співтворення, дослідити процеси буття які проявлені через образи- візуальні, звукові та сакральні.(споглядання, слухання, проживання)

Зейгарнік Ефект

21 Nov, 12:19


На Міжнародному кінофестивалі в Роттердамі (IFFR), який триватиме з 30 січня до 9 лютого, покажуть спеціальну програму, присвячену українському режисерові Сергію Маслобойщикову.

У медіа ШОТАМ виправились після обурення Олексія Радинського про промоцію російської культури у нашому інфопросторі замість промоції української.

На фестивалі відбудеться прем’єра останнього фільму Маслобойщикова «Яса» (2023). У ретроспективу його робіт також увійдуть «Співачка Жозефіна й Мишачий Народ» і «Свій голос», які показують розвиток України через хроніки від подій Майдану до війни з Росією.

Про цьогорічний фестиваль
Цьогорічна програма фокусів прагне об’єднати авторське, афроазійське кіно та відобразити взаємодію між публічною і приватною кінокультурами. Зокрема, роботи Раганеллі досліджують трансформацію жіночого голосу в кіномистецтві XX століття, а ретроспектива Маслобойщикова відображає національну ідентичність та новітню історію України.

Окремо відзначать 70-ту річницю конференції в Бандунзі, досліджуючи значення кіно Глобального Півдня і відродження практик перегляду відеокасет VHS.



АПДЕЙТ: я ракло, написав фільми з минулого фестивалю, що був цього року.

Олексій Радинський @kinotron виправив мене.

Зейгарнік Ефект

21 Nov, 08:13


100 лідерів/ок України за версією Української Правди. У секції Культура це:

МСТИСЛАВ ЧЕРНОВ
ТЕТЯНА ПИЛИПЧУК — директорка Харківського літературного музею
ОЛЕНА АПЧЕЛ — солдатка Національної гвардії України, режисерка, PhD філософії
ОКСАНА КАРПОВИЧ — документалістка, режисерка фільму "Мирні люди"
ОЛЕНА ГРОЗОВСЬКА — арт-менеджерка, дослідниця мистецтва 60-ників, співкураторка виставки "Алла Горська. Боривітер"
СЕРГІЙ ЖАДАН — поет, письменник, волонтер, військовослужбовець 13-ої бригади НГУ "Хартія"
ТІБЕРІЙ СІЛЬВАШІ
МАКСИМ ГОЛЕНКО — театральний режисер, директор Національного театру Марії Заньковецької
КАТЯ БУЧАЦЬКА — художниця, кураторка проєкту "Щирі вітання" в Національному павільйоні 60-ої Венеційської Бієнале
ОЛЕГ СЕНЦОВ — кінорежисер, громадський діяч, військовослужбовець
ІВАН УРИВСЬКИЙ — театральний режисер, лавреат Шевченківської премії за постановку "Конотопська відьма"
KLAVDIA PETRIVNA
ЮЛІЯ КАКУЛЯ-ДАНИЛЮК — бібліотекарка Капитолівської сільської бібліотеки на Ізюмщині
ВАЛЕРІЙ ПУЗІК — письменник, режисер, художник
СВЯТОСЛАВ ВАКАРЧУК

Ярослав Грицак увійшов до списку у категорії Суспільство.

Відкриття церемонії робили SCHMALGAUZEN, вечірній виступ — КУРГАН&AGREGAT

Всіх вітаю!

Детальніше про всіх можна почитати тут

Зейгарнік Ефект

20 Nov, 07:50


Хоча насправді страшна кількість днів. Велика повага та подяка всім, хто докладається до захисту та перемоги.

Зейгарнік Ефект

19 Nov, 17:50


Сьогодні рішенням Касаційного господарського суду у складі суддів Кондратової І.Д., Губенко Н.М., Студенця В.І. остаточно позбавлено Довженко-Центр права на доступ до правосуддя. Виходить, що в жодному суді і в жодній інстанції Довженко-Центр не має права захищатися від знищення – так постановив Північний апеляційний господарський суд і, здається, Касаційний господарський суд теж із цим погоджується. Це має стати тривожним дзвінком для інших державних закладів, яким не пощастило бути у підпорядкуванні держави, – по суті, інституції позбавляються субʼєктності і конституційного права на оскарження рішень органів управління.

Водночас, обстоюючи недоторканність та непохибність рішень державних органів, суд не взяв до уваги головний мотив позову: питання збереження та захисту культурної спадщини, що є порушенням статті 54 Конституції України. Адже, будучи виконаним наосліп, оскаржуваний наказ Держкіно призвів би до втрати єдиної в своєму роді колекції українського кіномистецтва, бази знань, відкриттів та інформації, що створена за 30 років існування Довженко-Центру.

Представники Міністерства культури та стратегічних комунікацій мають це розуміння і підтримали застереження й вимоги Довженко-Центру в повному обсязі. Логічно, оскільки політики управління й захисту культурної спадщини виробляються саме в Мінкульті. Погано, що компетентну позицію суд проігнорував.

Понад 2 роки ми з вами боролись за нашу кіноспадщину. Що далі? Невже визнати, що українське кіно – це просто залізні коробки з плівкою, як заявив представник Держкіно в суді?

Однозначно, Держкіно – як і суспільство – не може виграти, якщо Довженко-Центр програє. Це проста істина. Ми не вважаємо результат суду програшем – це радше висвітлення тривожних тенденцій, що розвиваються і міцніють в управлінні державою та судочинстві.

Доки Довженко-Центр існує, ми продовжимо говорити про цінність, збереження і розвиток української культурної спадщини з тими, хто може чути, розуміти і справді в цьому зацікавлений.

Дякуємо кожній і кожному, хто підтримував і підтримує, розуміє, вболіває і сприяє розголосу. Дякуємо нашим адвокаткам!Боротьба за українське кіно триває – щоб колись повернутися до розвитку і творення. Так було і буде. Нам своє робити.

Інтертитр: «Хліб» (1930), реж. Микола Шпиковський

Зейгарнік Ефект

19 Nov, 17:50


трясця твоїй матері