The Voicer @voicer_analytics Channel on Telegram

The Voicer

@voicer_analytics


Середовище аналітики та здорового глузду

Зв'язок: @voicer_admin

The Voicer (Ukrainian)

Шукаєте місце, де можна обговорити актуальні теми, спілкуватися з цікавими людьми та отримувати корисні поради? Тоді канал "The Voicer" саме для вас! Це середовище аналітики та здорового глузду, де ви зможете отримати доступ до якісної інформації, обговорити важливі питання та дізнатися багато нового. Зв'язок з адміністратором каналу може стати запорукою оперативного відповіді на ваші запитання. Приєднуйтесь до нашого каналу за посиланням @voicer_analytics і отримайте можливість розвивати свої знання та обмінюватися думками з цікавими співрозмовниками. Долучайтесь до нашої спільноти вже сьогодні!

The Voicer

20 Feb, 17:30


Країни, долю яких вирішили без них

Після Другої світової війни у ​​Сан-Франциско мирний договір із Японією обговорювали 48 країн, але туди не запросили Китай. Так, ту країну, яка, здавалося б, найбільше постраждала від Японії. Договір було підписано, Японія офіційно відмовилася від своїх колишніх колоній, але не вирішила територіальних суперечок із Китаєм. Лише через 27 років країни уклали мирну угоду.

Сан-Франциська угода сприяла створенню японсько-американського альянсу, який КНР сприймала як загрозу. Надалі це призвело до більшого зближення КНР із СРСР на тлі холодної війни.

У Женевській конференції 1954 року, метою якої було відновлення миру в Індокитаї, взяли участь купа країн, включаючи Північний та Південний В'єтнам. Однак хоч Південний В'єтнам і покликали на конференцію, слухати його не дуже хотіли, і план схвалили без підпису від представників Південного В'єтнаму. Що було далі? В'єтнамська війна.

Судетську кризу вирішували без участі Чехословаччини. Договір підписали Німеччина, Великобританія, Франція та Італія, передавши Судетську область Німеччині. Чехословаччину на підписання запросили, але на обговорення умов не кликали.

Підписання цієї угоди стало кульмінацією політики «умиротворення», яку проводила Великобританія та Франція щодо нацистської Німеччини, з метою уникнути великомасштабної війни в Європі. Не вийшло.

Але головне, що домовились.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

20 Feb, 07:31


Розглянемо перше твердження Трампа про завершення війни.

1) Війну можна було завершити на самому початку так званою «Стамбульською угодою».

Ніхто точно не знає, що собою являла ця угода – у всіх різні дані, і можливо, наша сторона навіть погодилася б на неї. Але до Києва тоді приїхав тодішній прем’єр-міністр Великої Британії та ЗАПЕВНИВ, що:

Усе буде добре, воюйте, ми забезпечимо вашу перемогу багатомільярдними пакетами допомоги та ленд-лізом від США, а також потужними санкціями проти РФ, які зламають їхню економіку і змушують Путіна піти на угоду.

Хоча зовсім недавно Зеленський спростував слова Арахамії. Не знаю, хто з них бреше, але факт такої розмови був.

2) Війну можна було завершити пізніше, після того, як Україна деокупувала Херсон і досягла значних успіхів у Харківській області.

Тодішній голова Держдепу США Блінкен зірвав можливі переговори та закликав продовжувати війну, хоча це був ідеальний момент для її завершення та початку перемовин. Тоді ЗСУ перебували на піку своєї могутності та мали дуже сильні позиції, тоді як росіяни панікували через підготовку контрнаступу ЗСУ, через який вони могли втратити весь південь України.

Друге твердження про те, що Україна не могла перемогти.

1) Україна не могла перемогти у розумінні захоплення Москви, примушення РФ до капітуляції чи якогось «розгрому», але могла звільнити свою територію, як мінімум, повернувшись до кордонів 23 лютого 2022 року – і це було можливо зробити ще у 2023 році.

2) Україна могла перемогти, захопивши кілька російських областей, встановивши там своє міцне присутність і зробивши те саме, що вже було реалізовано в тій же Суджі.

3) Україна могла змусити РФ до переговорів, знищивши велику кількість російської авіації за допомогою балістичних і крилатих ракет, які могли б вдарити по незахищених аеродромах, де літаки стояли без укриття.

Що маємо у підсумку?

- По аеродромах бити не можна – це ж територія РФ і «ескалація».
- Наступати на територію РФ не можна – теж «ескалація».
- По об’єктах нафто-газової промисловості бити не можна – ціни підскочать.

Я вже не кажу про те, як США просто злили план контрнаступу, причому настільки детально, що всі були шоковані. США постійно розповідали Україні, як їй слід воювати і чого не варто робити, при цьому не маючи бойового досвіду у веденні сухопутних операцій проти такого противника, як РФ.

Твердження про військову допомогу.

США надали Україні мінімальну військову допомогу, причому за завищеними цінами. Частина техніки приїжджала у розбитому стані – зі знятими компонентами, вирваними радіостанціями або просто без технічного обслуговування.

Більше того, ця техніка поставлялася із сильними затримками – причому штучними, наприклад, щоб загальмувати контрнаступ 2023 року та дати РФ час підготуватися.

Ключове озброєння, яке ми запитували, або не поставлялося зовсім, або поставлялося у мізерних кількостях, яких було недостатньо, щоб змінити ситуацію.

Я не заперечую некомпетентності нашого військового командування чи Міноборони у деяких моментах. Ми дійсно повинні були мати власні ракети, розвивати свою ракетну програму, виробляти власну техніку. Але скидати всі помилки лише на нас – це просто абсурд.


Стратегія Хаосу/Підписатися

The Voicer

19 Feb, 17:29


Президент Аргентини кинув людей на гроші? Розбираємось у ситуації з падінням криптовалюти Libra

Хав'єр Мілей, президент Аргентини, досить цікава та своєрідна людина. Свого часу ми робили про нього статтю, коли тільки розпочинали свою діяльність як редакція. Тоді ми аналізували перші 100 днів його каденції. А зараз поговоримо про недавній гучний скандал, у який потрапив Мілей. Нині йому загрожує імпічмент, а через його дії опосередковано могло постраждати чимало людей. Давайте все це проаналізуємо.

Отже, нещодавно Хав'єр Мілей, перебуваючи на посаді президента Аргентини, порекомендував нову криптовалюту під назвою Libra. Ми зараз не будемо розбирати токеноміку цієї монети, просто скажемо, що через деякий час вона впала на 95%. За деякими оцінками, люди втратили через це близько 286 мільйонів доларів. Сам Мілей пояснює падіння тим, що "брудні щури політичної касти захотіли скористатися ситуацією" і це їх рук справа. Але скандал став таким гучним, що навіть заговорили про імпічмент.

На цьому історія могла закінчитися, але трапилося кумедне продовження. Мілей репостнув твіт свого прихильника, в якому той показав досить складний принцип купівлі монети, пояснюючи, що це все не так просто, і звичайні люди не могли встигнути все зробити за дві години. А саме за дві години після посту Мілея монета впала, тобто, мовляв, звичайний народ постраждати практично не встиг.

Але що ж після цього могло піти не так? Справа в тому, що багато людей сприйняли новий репост як покрокове керівництво до дії та ще більше закупилися монетою. Libra піднялася на 60 відсотків і... знову впала.

Цікаво, що це не перший випадок, коли Мілей рекомендує використовувати щось із криптоіндустрії. Перший випадок був у 2021 році і теж невдалий. Тоді він рекламував CoinX мільйонам своїх підписників. CoinX - це платформа, яка обіцяла заробляти інвесторам гроші за допомогою ШІ, ботів та експертів для автоматизації торгів. Однак вона втратила багато грошей інвесторів і була змушена закритися.

Насправді, в криптоіндустрії, як і в інвестуванні в цілому, тільки кожна конкретна людина відповідальна за свої прибутки і збитки. Все ж таки Мілей нікого не змушував втрачати свої гроші, і все було добровільно. Однак, як нам здається, коли ти президент країни, потрібно уважніше підходити до вибору того, що ти говориш і рекламуєш.

#Економіка | The Voicer | Підтримати

The Voicer

18 Feb, 17:33


Чому Саудівська Аравія проводить переговори між США та Росією? - CNN

Саудівська Аравія організовує зустріч високопоставлених представників США та Росії, щоб просунути ідею врегулювання конфлікту в Україні, що підкреслює прагнення королівства стати глобальним посередником. За інформацією одного саудівського чиновника, зустріч у вівторок передбачає не лише проведення переговорів, а й активну роль Саудівської Аравії, яку очолить національний радник з безпеки.

Обрана локація для зустрічей, яку описав Пєсков, підходить як для США, так і для Росії, що є перемогою для кронпринца Мухаммеда бін Салмана. Він прагне трансформувати Саудівську Аравію, відмовившись від свого фундаменталістського минулого, і використати величезне багатство для розвитку м’якої сили.

Експерти відзначають, що Саудівська Аравія прагне до змін у своїй зовнішній політиці. Протягом останніх років королівство переглядає свої позиції, зокрема після війни в Ємені, відновлює відносини з Іраном та підтримує тісні зв’язки з Китаєм і Росією, не розриваючи при цьому традиційні зв’язки із Заходом.

Саудівська Аравія активно демонструє себе як глобальний миротворець: у 2023 році вона провела мирний саміт з представниками понад 40 країн, а у лютому того ж року пообіцяла Україні 400 мільйонів доларів допомоги. Тісні зв’язки кронпринца із президентом США Трампом, який підтримував його навіть після скандалу з вбивством Джамала Хашоггі, допомагають Рияду здобувати вагу на міжнародній арені.

У понеділок спецпосланець Трампа Стів Віткофф приєднався до радника з національної безпеки Майкла Вальца та державного секретаря Марко Рубіо на зустрічі з кронпринцом у Рияді, за день до переговорів із російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим та іншими представниками Росії. При цьому Україна не бере участі в цих переговорах, хоча президент Зеленський, який перебував в Абу-Дабі, оголосив, що відвідає Саудівську Аравію пізніше цього тижня для окремих переговорів.

У довгостроковій перспективі Саудівська Аравія може використати свою роль посередника, щоб отримати додатковий вплив, зокрема у питаннях поствоєнного врегулювання Гази. Раніше цього місяця Трамп висловив ідею перетворення Гази у «Рив'єру» з преміум-житлом та постійним переселенням її понад 2 мільйонів мешканців, але арабські країни швидко відкинули цей план. Наприкінці тижня в Саудівській Аравії має відбутися саміт, на якому буде обговорено зустрічну пропозицію, перш ніж її представлять Трампу.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

18 Feb, 07:32


Лідерка німецьких ультраправих має таємні контакти з Китаєм - Bild

Лідерка партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Аліса Вайдель протягом кількох років проводила серію таємних зустрічей із послом Китаю. Ці зустрічі проходили в приватній резиденції дипломата в Берліні, що викликає серйозні питання щодо їхньої природи та наслідків.

За наявною інформацією, контакти між Вайдель і високопосадовим китайським представником мали регулярний характер. Однак зміст їхніх розмов залишається невідомим, що породжує численні припущення щодо потенційного впливу на політику AfD і зовнішньополітичний курс Німеччини.

Критики висловлюють занепокоєння, що такі зустрічі можуть мати серйозні наслідки для міжнародних відносин Берліна та його позиції щодо Китаю. З огляду на популістську та націоналістичну риторику AfD, приховані контакти з китайською стороною можуть сигналізувати про зміну політичного вектора партії.

Також виникають питання щодо прозорості та підзвітності у німецькій політиці. Аналітики застерігають, що подібні неафішовані переговори можуть підірвати довіру громадськості до політичних лідерів і їхньої відданості національним інтересам.

На тлі цих викриттів посилюються заклики до ретельного розслідування обставин і змісту зустрічей Вайдель із китайським дипломатом. Політичні експерти наголошують на необхідності оцінити потенційні ризики для національної безпеки та зовнішньої політики Німеччини.

З огляду на складні відносини між Берліном і Пекіном, ситуація довкола Вайдель може мати широкі наслідки як для внутрішньої політики Німеччини, так і для її міжнародної репутації.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

17 Feb, 17:30


Чому нафтові доходи РФ не падають? І до чого тут наші удари по НПЗ?

У 2024 році чи не щоранку світ бачить палаючі нафтові обʼєкти в глибині російської території, пише Time. Все справді так, і поки що схоже, що наше командування всерйоз вирішило зменшити нафтогазові доходи РФ. Бажання зрозуміле, причому обом сторонам. І в нас це, на щастя, виходить. Однак, все не так райдужно, як пишуть деякі ЗМІ.

Багато хто бачив новину, мовляв через українські атаки доходи від російської нафти і газу впали на 24%. Це, звісно, ​​неправда. Точніше, правда, але не та, яку ми хотіли б почути. За допомогою швидкої перевірки першоджерела можна відразу побачити, що йдеться про 2023 рік, а основна кількість атак була у 2024 році і триває зараз. Але навіть те падіння доходів порівняно з 2022 роком пояснюється зниженням світових цін на нафту та скороченням експорту трубопровідного газу. Тобто не нашими ударами.

Насправді ж, якщо дивитися в цілому, то доходи Росії від нафти останнім часом навпаки зростають. Про це пише Міжнародне енергетичне агентство. І все це відбувається після нових санкцій проти російських танкерів. Наразі 94 зі 154 танкерів, які були внесені до списку санкцій, зупинили транспортування нафти. І якраз це, на думку експертів, підняло ціни на нафту, збільшивши російські доходи.

Також, як би дивно це не звучало, але саме українські удари по НПЗ допомогли РФ знизити внутрішнє споживання нафти, що також збільшило ціни. Ми майже щодня завдаємо досить ефективних ударів по їхніх заводах, через що РФ доводиться зменшувати прогнози з видобутку нафти. А чим менше нафти на ринку - тим вищі ціни.

Чи це означає, що наші удари не мають сенсу? Звісно, ​​ні. Наша стратегія дуже добре працює, але побачити її результати повною мірою можна буде лише через деякий час. Це робота на перспективу. Наша редакція отримує величезне задоволення від фотографій пожеж на російських заводах. Однак важливо не потрапляти в пастку хибних фактів і не радіти завчасно.

Як ви вважаєте, чи вийде у найближчому майбутньому знизити ціни на нафту? Якщо так, то яким чином?

#Війна | The Voicer | Підтримати

The Voicer

17 Feb, 07:34


Хто буде новим лідером НАТО в Європі? - Politico

Європейські офіційні особи визнають: Дональд Трамп має рацію – їм слід подбати про власну безпеку з меншою підтримкою США.

Головне питання, яке обговорювали в переповнених залах готелю Bayerischer Hof: хто стане гарантом безпеки континенту, якщо американська армія скоротить свою присутність або зовсім піде?

Німеччина, наприклад, має найбільшу економіку в Європі, але її оборонні плани залишаються невизначеними до завершення виборів цього місяця. Велика Британія взяла на себе координацію Контактної групи з оборони України – принаймні тимчасово. Польща наразі має третю за чисельністю армію серед союзників НАТО, поступаючись лише США та Туреччині. Італія очолює Об'єднані сили реагування НАТО.

Альянс вже адаптує свої плани, щоб зменшити залежність від США та покласти більше тягаря на європейські країни. Очікується, що європейські армії зможуть сформувати корпус чисельністю 20 000–45 000 військових – еквівалент П'ятого корпусу армії США, штаб якого розташований у Польщі.

Фінансування оборони зростає. НАТО піднімає цільовий рівень оборонних витрат із 2% ВВП до «значно більше 3%», заявив генеральний секретар альянсу Марк Рютте.

США наразі утримують 80 000 військових у Європі – на 25% більше, ніж до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Європейський стовп НАТО та Велика Британія витрачають на оборону близько 460 мільярдів доларів на рік – приблизно половину бюджету Пентагону.

Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що американські війська поки що залишаються в Європі, але натякнув, що ситуація може змінитися впродовж 5–15 років.

Дискусії з цього приводу домінували на Мюнхенській конференції – від бару на першому поверсі до кав'ярні на балконі.

Французький президент Еммануель Макрон скликав термінову зустріч європейських лідерів у Парижі в понеділок, демонструючи своє прагнення стати лідером континенту, який шукає новий шлях у вирішенні проблеми.

Перед липневим самітом НАТО в Гаазі альянс працює з державами-членами над розширенням швидких сил реагування: 100 000 військових зможуть бути розгорнуті протягом 10 днів у разі нападу Росії, а до 500 000 – упродовж шести місяців.

Частина аналітиків вважає, що Кремль не ризикне розпочинати нову війну за часів адміністрації Трампа, що дає Європі чотири роки на посилення обороноздатності.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

16 Feb, 10:02


⚡️Друзі, ми продовжуємо співпрацювати з іншими аналітичними каналами. Вони всі різні, і багато в кого різна думка, але всі ми хочемо розвивати український аналітичний контент. До вашої уваги:

POLITpedia - політична ситуація у світі, аналіз, новини та термінологія, і все це простими словами.

Гамбіт Саллівана - переклади західних медіа та розшифровка шизи Трампа для української аудиторії.

Новосилецький на дивані - зрада, від якої ви станете залежні.

Міжнародне Аняме (国際アニャメ) - відкриваю світ міжнародних відносин (і не тільки) в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Пхеньянська Правда🇺🇦 - канал про велику геополітику країн Азії та Близького Сходу.

Політичний Фронт США - аналітика, новини та огляд головних подій американської політики. Відстежуйте зміни, що формують майбутнє.

UnRealpolitik - коли реальність не вписується в політичну теорію.

PolitКраїна - канал, який пише про те, чого не помічає більшість!

Сігай - автор YouTube-каналу про міжнародну політику та падіння комунізму в Європі (а ще про Трампа без зайвого алармізму).

dechat – головні події, політика та суспільні процеси в Німеччині, Австрії та Швейцарії. Аналітика, меми та упереджені погляди будуть також присутні.

Щоб вам було зручніше, ми зібрали їх в одну папку: https://t.me/addlist/kpNfjdfc7ihjNGRi

Наші пошуки каналів продовжуються, тому папка буде доповнюватися. Давайте створювати аналітику разом!

The Voicer

13 Feb, 17:30


«Консільєрі Путіна»: загадковий російський олігарх, який посередничає у переговорах з Трампом - Newsweek

Кирило Дмитрієв, російський олігарх і глава Російського фонду прямих інвестицій (RDIF), став посередником у переговорах між Москвою та Вашингтоном. Його роль стала очевидною після обміну ув’язненими, в рамках якого був звільнений американський учитель Марк Фогель.

До цього не було відомо, хто може представляти Кремль у переговорах зі США під час другої каденції Дональда Трампа. Проте після того, як спеціальний посланець Трампа Стів Віткофф назвав Дмитрієва своїм головним російським співрозмовником у питанні обміну ув'язненими, стало зрозуміло, що саме він є ключовою фігурою в цих переговорах.

Дмитрієв вже відігравав подібну роль у 2016 році, коли був неофіційним посередником між Кремлем і першою адміністрацією Трампа. Його вплив у політичних та фінансових колах Росії значний, а зв’язки з Володимиром Путіним є дуже тісними. Він регулярно зустрічається з президентом РФ для обговорення проєктів RDIF.

Крім того, його особисті зв’язки також допомагають йому зберігати вплив. Його дружина, Наталія Попова, є близькою подругою та бізнес-партнеркою Катерини Тихонової, молодшої доньки Путіна. Це дало Дмитрієву додаткові важелі для кар’єрного зростання та закріпило його позиції серед еліти.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

13 Feb, 07:31


Європа планує захопити танкери тіньового флоту РФ, – Politico

У ЄС зростає невдоволення тим, що Росія продовжує експортувати нафту, уникаючи санкцій.

Європейські країни таємно обговорюють можливість масштабного затримання російських нафтових танкерів у Балтійському морі. Ці переговори активізувалися після арешту фінською владою судна Eagle S, яке підозрюють у пошкодженні підводної електролінії між Естонією та Фінляндією.

Зазначається, що судно, яке перевозило 100 тис. барелів нафти із Санкт-Петербурга, стало поштовхом до обговорення нової стратегії. За словами двох дипломатів і представників ЄС, це може стати ще одним фронтом прихованого протистояння між Заходом і Росією.

Наразі європейські чиновники розробляють нові юридичні механізми, які дозволять країнам-членам ЄС конфісковувати судна на основі міжнародного права, зокрема з екологічних або антипіратських міркувань. У разі ухвалення таких норм держави зможуть самостійно затримувати ще більше суден, що перевозять російську нафту в обхід санкцій.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна наголосив, що приблизно 50% підсанкційної російської нафти транспортується через Фінську затоку. Видання підкреслює, що такі ініціативи відображають зростаюче невдоволення європейських урядів тим, що Росія продовжує експортувати нафту, уникаючи санкцій, і робить це буквально на очах у Заходу.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

12 Feb, 17:29


Криваві терористи проти мирних людей. Як часто вбивці повертаються до вбивств?

Усі ви чули про те, що ХАМАС та Ізраїль вкотре спробували домовитися. За їхньою угодою, яка набула чинності 19 січня, палестинські терористи за 42 дні повинні повернути 33 ізраїльські заручники, а у відповідь ізраїльська сторона зобов'язалася випустити з в'язниць понад 1900 палестинських ув'язнених.

Така різниця у цифрах не вперше, схожі обміни відбувалися й раніше. Проблема скоріше у тому, які саме люди виходять із в'язниці. Наприклад, два брати Фахмі та Рамадан Машахари. Як вони опинилися у в'язниці? Вони були засуджені до 20 довічних ув'язнень за організацію вибуху, внаслідок якого 18 червня 2002 року загинуло 19 людей і ще 70 було поранено. Вибух був у автобусі, набитому школярами та офісними працівниками.

Або Самі Джарадат, який у жовтні 2003 року організував у ресторані вибух смертниці, який призвів до загибелі 21 ізраїльтянина. Молодшому із загиблих було лише два місяці. Є ще багато інших прикладів, але найбільший з них ми всі пам'ятаємо - це жовтень 2023 року.

Однак ми зараз не будемо писати про моральний та етичний бік питання. Це досить складна та неоднозначна історія, щодо якої кожен має свою власну думку. Ми займаємося аналітикою, тому проаналізуємо цікавий звіт про те, як багато звільнених терористів повертаються до своєї діяльності.

Отже, громадська організація постраждалих від терору «Альмагор» провела розслідування та дійшла висновку, що 80% звільнених терористів повертаються до своєї діяльності. Зараз часто називають навіть більшу цифру - 82%. На нещодавньому обговоренні угоди в уряді Ізраїлю глава служби безпеки Ронен Бар наводив саме її.

Є й інша статистика. Цього тижня журналіст Аміт Сегаль опублікував такі дані: із 152 палестинців, звільнених у 2023 році, 33 вже повторно заарештовано за тероризм, а четверо вбито під час операцій Ізраїлю.

До речі, дуже цікаво, як Ізраїль намагається вирішити питання щодо небезпеки терористів. Щоб знизити ймовірність рецидиву, найкривавіших терористів депортують за кордон. Їх приймає Єгипет, а потім убивць можуть переправити до Катару, Туреччини та інших дружніх до палестинців країн. Ізраїлю важливо проконтролювати, щоб депортовані терористи не перебралися до Гази.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

12 Feb, 07:30


Пострадянська Азія виходить з-під впливу Кремля – FT

Керівництво Росії вважає, що саме тиск Заходу заважає зусиллям Москви залучити країни колишнього Радянського Союзу ближче до своєї орбіти та налагодити економічні зв’язки з глобальним півднем, йдеться в російському урядовому звіті, на який посилається Financial Times.

Під час внутрішньої презентації на стратегічній сесії під керівництвом прем’єр-міністра РФ Михайла Мішустіна у квітні минулого року у звіті уряду було викладено бачення того, як війна Росії в Україні зашкодила зв’язкам із деякими з її найближчих союзників. В доповіді йдеться, що санкційний тиск Заходу вбив клин між Москвою та деякими з її найближчих торгових партнерів.

У звіті зазначається, що амбіції Москви полягають у відновленні доступу до світової торгівлі та зосередження Росії в центрі євразійського торговельного блоку, який буде конкурувати зі сферами економічного впливу США, ЄС і Китаю.

Росія розглядає створення "макрорегіону" як важливий довгостроковий проект, який переживе будь-які переговори із Заходом щодо майбутнього України, щоб допомогти зміцнити свою позицію на "глобальній арені", йдеться у звіті.

Однак автори зазначають, що для реалізації цього плану існують значні перешкоди, оскільки західні країни узгодили із центральноазіатським країнами дотримання санкцій щодо РФ, запропонувавши їм доступ до глобальних ринків, транспортних коридорів і ланцюжків поставок, які обходять Москву.

Союзники Росії тим часом отримали власну вигоду від санкцій
, витісняючи російський бізнес за межі своєї юрисдикції, взявши під контроль імпортні та експортні потоки та перенісши виробництво з Росії, йдеться у звіті. Зазначається, що країни Центральної Азії також вимагали додаткових комісій, щоб компенсувати ризики порушення санкцій.

У доповіді російський уряд визнає, що країні доведеться «грати в довгу гру», щоб утримати країни Центральної Азії у своїй орбіті. Це свідчить про те, що навіть перемоги у війні проти України в російському розумінні буде недостатньо, щоб позбутись санкційного тиску Заходу.

Тепер же країни Центральної Азії користуються "вразливістю" Росії та прагнуть "інтегруватися без Росії" в такі групи, як Організація тюркських держав. Значиться, що вони "змінили свій світогляд", "переосмисливши нашу колективну історію", просувають англійську як другу мову замість російської та переходячи на західні освітні стандарти, а також відправляючи свою еліту навчатися на захід. Автори доповіді зазначають, що країни повинні будуть "прийняти рішення щодо своєї позиції щодо Росії".

Видання нагадує, що Казахстан, найбільша економіка обговорюваного в звіті регіону, засудив вторгнення, відмовився визнати територіальні надбання Росії та продемонстрував дотримання західних санкцій. Натомість сусідній Киргизстан пов’язав свою долю з Росією та допомагає їй обходити санкції. Білорусь у звіті подано як найуспішніший приклад російської експансії.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

11 Feb, 17:30


Китай зміцнює свої позиції після згортання USAID, - Politico

Китай активно користується рішенням адміністрації Трампа майже повністю припинити діяльність Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), заповнюючи вакуум у країнах Індо-Тихоокеанського регіону та Південної Америки.

У Непалі Пекін уже запропонував фінансування замість USAID, повідомляє Annapurna Express. У стратегічно важливих Островах Кука місцева влада очікує, що Китай скористається виходом USAID. У Колумбії, яка в 2024 році отримала $385 млн допомоги від USAID, НУО повідомляють про інтерес Китаю до фінансування їхніх проєктів.

Експерти попереджають, що згортання USAID послабить позиції США у глобальному суперництві з Китаєм. Колишній керівник політики USAID щодо Китаю Франсіско Бенкосме зазначив, що Пекін швидко налагоджує партнерства, зокрема в Камбоджі та Непалі.

Республіканець Майкл Соболік із Hudson Institute наголосив, що USAID пропонував країнам альтернативу китайським інвестиціям у сфері інфраструктури та телекомунікацій, а також підтримував незалежні медіа в Африці та Південно-Східній Азії.

Демократи, очолювані конгресменом Раджею Крішнамурті, готують кампанію проти Трампа, заявляючи, що згортання USAID лише зміцнює позиції Китаю. Водночас республіканці у Конгресі не поспішають захищати агентство, заявивши лише, що повністю довіряють держсекретарю Марко Рубіо у питаннях прав людини та розвитку.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

11 Feb, 07:34


Трамп наполягає на швидкому завершенні війни в Україні, але багато що може піти не так - CNN

У США формується план мирного врегулювання війни в Україні, хоча офіційних заяв поки що небагато. Президент Дональд Трамп призначив спеціального представника — генерала у відставці Кіта Келлога, який обговорить перспективи миру на Мюнхенській конференції 14–16 лютого, а потім відвідає Київ.

Трамп заявив, що контактував із Путіним щодо припинення війни, але деталей не розкрив. Кремль не підтвердив цей дзвінок, хоча натякнув на можливі закулісні переговори. План Келлога передбачає припинення вогню, продовження військової допомоги Україні та можливе розміщення миротворців.

З’явилися чутки про потенційний графік мирного процесу: припинення бойових дій навесні, конференція у травні та вибори в Україні в серпні. В Офісі президента ці заяви спростували, але такі обговорення посилюють дискусію про майбутнє Володимира Зеленського. Деякі бачать у виборах спосіб знайти нового лідера, який зміг би вести переговори з Кремлем. Водночас Кремль міг би розглядати вибори як спосіб усунення Зеленського, який "не має шансів" на переговори з Путіним.

Одним із потенційних суперників Зеленського є колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, який зараз працює послом у Великій Британії. Проте проведення виборів під час війни залишається складним завданням через загрози безпеці та можливе втручання з боку Росії.

Росія ж продовжує наступ, захопивши Торецьк і просуваючись до Покровська. Це дає їй стратегічні переваги та зменшує стимул до мирних переговорів.

Попри обговорення можливого миру, поки немає гарантій, що запропонований план справді приведе до завершення війни.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

10 Feb, 17:37


Небезпечне поєднання. Танки, підводні човни, ядерна зброя та штучний інтелект

Не так давно фраза «штучний інтелект» раптово увійшла у наше життя. Наразі її можна почути дуже часто, і це логічно, адже з ШІ ми стикаємося щодня. Іноді навіть не помічаючи цього. Не всі знають, але штучний інтелект вже підбирає нам рекламу в інтернеті, радить пости у соцмережах, фільми та музику на стрімінгових сервісах, зустрічає на гарячих лініях та у чат-ботах. Ще він передбачає лісові пожежі, діагностує рак та аналізує ринки цінних паперів. Дві останні речі він робить поки що не завжди успішно.

А ще штучний інтелект вміє вбивати. Наддержави вже ведуть гонку ШІ-озброєнь, яку кембриджські дослідники назвали однією з найімовірніших причин Третьої світової війни. Звичайно, саме це найбільше цікавить усіх нас. Про це й поговоримо.

Першим, що спадає на думку, коли говоримо про зброю зі штучним інтелектом, є дрони. Сьогодні вони самі знаходять та атакують цілі завдяки ШІ, який аналізує інформацію з камер та радарів. Тяжкі ударні безпілотники з такими здібностями створюють по всьому світу. На Заході це X-47B, MQ-9 і Kratos XQ-58 Valkyrie, у Китаї – FH-97A, а в Росії – С-70 «Охотнік». Щоправда, щодо характеристик останнього ми сумніваємося.

ШІ на борту мають не тільки дрони, а й ракети. Американські LRASM можуть самі знаходити цілі у заданому районі. Якщо не знайшли – самознищуються чи повертаються на базу.

Автономною може бути і наземна, і водна зброя. У 2022 році у військових навчаннях США на Гаваях брало участь кілька прототипів кораблів із ШІ. Середні судна «Сі Хантер» та «Сихок» із гідролокаторами та пристроями для блокування радіоелектронних сигналів працювали у зв'язці з есмінцями, щоб шукати та знищувати підводні човни. Ці безпілотні кораблі самі прокладали курс, йшли за головним судном, виконували команди капітана і могли оцінити отриманий урон.

Мова йде навіть про танки. Естонська компанія Milrem Robotics нещодавно випробувала безпілотні танки, зроблені на замовлення Нідерландів. Подібний танк тестував й Ізраїль. Його шестиколісна машина з гарматою та ракетами, за заявами розробників, зможе «бачити» на 360 градусів, самостійно об'їжджати перешкоди та знаходити цілі у будь-який час доби.

Росія, як завжди, пішла далі за інших у поганому розумінні. Найбільш одіозною безпілотною розробкою російських військових є торпеда «Посейдон» з ядерним зарядом. Розробляти її почали ще за радянських часів, але даних про готовність досі немає. Відомо лише, що «Посейдон» має вміти сканувати морське дно звуковим радаром, щоб йти вздовж нього з великою швидкістю. Ховаючись від потенційного супротивника, торпеда, згідно із задумом, може влаштувати атомний вибух прямо біля його берегів.

І хоча більшість прототипів все ще у розробці, зброя з ШІ вже вбиває людей. Перший випадок нападу дронів на людину без прямої команди оператора зафіксовано у 2020 році в Лівії. Тоді на сили лівійської армії пустили дрони, які самі вирішували, кого вбивати. Скільки людей загинуло, невідомо й досі.

Того ж року штучний інтелект допоміг вбити голову іранської ядерної програми Мохсена Фахрізаде. "Моссад" використав автономний кулемет, який встановили на шляху кортежу Фахрізаде. Пристроєм дистанційно управляв оператор, а ШІ коригував вогонь.

Зброя зі штучним інтелектом вже перестала бути лише ідеєю. Прямо зараз вона втілюється у життя.

#Війна | The Voicer | Підтримати

The Voicer

08 Feb, 17:31


⚡️Друзі, ми продовжуємо співпрацювати з іншими аналітичними каналами. Вони всі різні, і багато в кого різна думка, але всі ми хочемо розвивати український аналітичний контент. До вашої уваги:

POLITpedia - політична ситуація у світі, аналіз, новини та термінологія, і все це простими словами.

Гамбіт Саллівана - переклади західних медіа та розшифровка шизи Трампа для української аудиторії.

Новосилецький на дивані - зрада, від якої ви станете залежні.

Міжнародне Аняме (国際アニャメ) - відкриваю світ міжнародних відносин (і не тільки) в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Пхеньянська Правда🇺🇦 - канал про велику геополітику країн Азії та Близького Сходу.

Політичний Фронт США - аналітика, новини та огляд головних подій американської політики. Відстежуйте зміни, що формують майбутнє.

UnRealpolitik - коли реальність не вписується в політичну теорію.

PolitКраїна - канал, який пише про те, чого не помічає більшість!

Сігай - автор YouTube-каналу про міжнародну політику та падіння комунізму в Європі (а ще про Трампа без зайвого алармізму).

Щоб вам було зручніше, ми зібрали їх у одну папку: https://t.me/addlist/kpNfjdfc7ihjNGRi

Наші пошуки каналів продовжуються, тому папка буде доповнюватися. Давайте створювати аналітику разом!

The Voicer

07 Feb, 07:30


РФ дедалі частіше використовує для штурмів «Лади», - The Telegraph

Через нестачу броньованої техніки російські окупанти частіше почали атакувати на «Ладах». Відео з фронту свідчать про те, що машини позначають спеціальними відмітками і навіть підсилюють протидротовими решітками. Про це 4 лютого повідомили у The Telegraph.

Коли такі виробники, як Mercedes і Volkswagen, вийшли з Росії, Путін наказав бізнесменам і чиновникам пересісти на «Лади». Наразі, як припускають у виданні, такі ж накази отримали й військовослужбовці.

Аналітики Oryx вважають, що з початку повномасштабної війни ЗС РФ втратили понад 15 000 одиниць бронетехніки та важкої бойової техніки. Зазначається, що досягти заміни щорічних витрат (6000 бойових машин) промисловість країни-агресора досі не змогла. Ворогу вдалося компенсувати втрати розконсервуванням застарілої техніки, про стан яких можна лише здогадуватись.

Ймовірно, поширення штурмів на «Ладах» свідчить, що запаси у Росії закінчуються. Ця машина програє справжній техніці, адже її сталевий корпус пробивається навіть із гвинтівок та кулеметів. Видання сподівається, що незважаючи на просування на фронті, дефіцит бойових ресурсів підштовхуватиме Путіна до завершення вогню.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

06 Feb, 17:33


"Тіньовий флот" Путіна може мати походження НАТО – Newsweek

На початку січня США оголосили про нові санкції проти «безпрецедентної кількості танкерів, що перевозять нафту», багато з яких є частиною так званого «тіньового флоту». Ці судна транспортують російську нафту по всьому світу, маскуючись під «непрозорих торговців», як зазначило Міністерство фінансів США.

За даними The New York Times, до кінця 2024 року «тіньовий флот» Росії зріс до приблизно 17% від загальної кількості світових нафтових танкерів.


Чиновники НАТО дедалі більше висловлюють занепокоєння щодо діяльності цього флоту, зокрема його можливої участі у диверсіях проти критичної інфраструктури, такої як підводні кабелі в Балтійському морі, яке домінується країнами Альянсу.

Згідно з міжнародним розслідуванням, проведеним європейським виданням Follow the Money, компанії із Західних країн заробили понад 6 мільярдів доларів на продажу старих танкерів, які призначалися для списання, але замість цього були використані для транспортування російської нафти.

Усього близько 230 суден було продано британськими, німецькими, норвезькими та, насамперед, грецькими компаніями за «надзвичайно високими цінами».

Судна були продані компаніям, зареєстрованим в Індії, В'єтнамі та Сейшельських островах – країнах, які не приєдналися до санкцій проти російської нафти. Грецькі компанії продали 127 танкерів, які тепер входять до складу «тіньового флоту». Це понад половина всіх ідентифікованих продажів, що принесло грецьким судновласникам майже 4 мільярди доларів. Британські компанії продали 22 судна на суму 590 мільйонів доларів, а німецькі власники розпрощалися з 11 танкерами за 190 мільйонів доларів.

Згідно з даними датського видання Danwatch, чотири великі датські судноплавні компанії між серединою 2022 року та початком 2023 року продали щонайменше 10 суден, які в підсумку опинилися у «тіньовому флоті».

Ці продажі відбулися ще до того, як ЄС запровадив нові правила, які зобов'язують компанії перевіряти, щоб їхні судна не використовувалися для обходу санкцій.

Спецпредставник ЄС із санкцій Девід О'Салліван зазначив, що влада не може заблокувати продаж суден третім країнам, але введення обов’язкової звітності є «ефективним способом боротьби з обходом санкцій».

Аналітик з морських перевезень Мішель Візе Бокманн (Lloyd’s List) пояснила, що багато європейських судновласників раптово побачили, що старі судна, які вони вважали маловартісними, подвоїлися в ціні, і тому вони поспішили їх продати заради прибутку.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

06 Feb, 07:30


⚡️Вітаємо! Ми публікуємо дайджест за останні тижні!

За допомогою дайджестів кожен може прочитати те, що пропустив чи не встиг. Сподіваємось, це буде вам корисно. Приємного читання!

Отже, за останні тижні ми написали:

Мексиканські наркокартелі проти США. Чому Трамп вирішив із цим розібратися і до чого тут Китай?

Африка – майбутній центр світового багатства? Розповідаємо про африканські перспективи

Чи зможе Трамп знизити ціни на нафту та чи допоможе це?

Ринок зброї. Чому ніхто не може заборонити її продаж терористам?

Якими будуть майбутні пандемії? Аналізуємо звіт ВООЗ

Посилання на минулий дайджест тут.

Дякуємо, що ви з нами. Якщо є ідеї для майбутніх статей – пишіть у коментарі. Давайте створювати аналітику разом!

The Voicer | Підтримати

The Voicer

05 Feb, 17:36


Якими будуть майбутні пандемії? Аналізуємо звіт ВООЗ

Трамп підписав указ про вихід США із ВООЗ. Всесвітня організація охорони здоров'я розгляне скорочення бюджету після рішення Трампа вивести Америку з організації. Аргентина слідом за США теж виходить із ВООЗ. Саме з цих новин ми почали писати статтю про те, в чому проблема Організації з охорони здоров'я. Але в процесі ми знайшли цікаву статтю від самої ВООЗ, де описуються захворювання, які в майбутньому можуть перерости у нові пандемії.

І, раптово, ми захотіли змінити тему. Давайте проаналізуємо та розглянемо кандидатів на нову пандемію. Ну а в майбутньому поговоримо і про ВООЗ, якщо, звичайно, буде в цьому сенс. Тож приємного читання!

Отже, організація представляє нам список із 17 патогенів, які в перспективі вкрай небезпечні для людства. Організація заявляє, що проти них потрібні нові або ефективніші вакцини, інакше нам доведеться знову одягнути маски. До списку увійшли всім відомі хвороби типу грипу, ВІЛ, норовірусу та золотистого стафілокока.

Найнебезпечнішими є ВІЛ, туберкульоз та малярія, які щороку вбивають близько 2,5 млн осіб. Проти деяких із цих хвороб, наприклад грипу та туберкульозу, вже є вакцини, але їхня ефективність обмежена. Для інших, зокрема денге, вакцини майже готові до впровадження. Однак розробка вакцин проти інфекцій на кшталт норовірусу, ВІЛ або гепатиту C потребує більше часу та зусиль.

Далі вже цікавіше. Занепокоєння фахівців викликає вірус пташиного грипу A. У 2023–2024 роках ВООЗ зареєструвала понад 950 випадків зараження пташиним грипом, половина з яких мала летальний кінець. Кожен новий випадок зараження людини збільшує ризик того, що вірус може не лише мутувати, а й змішуватись із сезонним грипом. Це може призвести до появи штаму, який легко передаватиметься від людини до людини і спричинятиме тяжкі наслідки.

Також говорилося і про метапневмовірус, які зараз вирує в Китаї. Тут поки що особливих приводів для занепокоєння немає, адже зростання кількості випадків пов'язане із зимовим збільшенням захворюваності. Але новини вже породили чутки про можливу пандемію, адже всі пам'ятають, на що здатні китайці.

Ну і найцікавіше. Можливо, наступну пандемію викличуть древні віруси, які зуміли зберегтися за умов вічної мерзлоти. Танення мерзлих ґрунтів внаслідок потепління клімату може призвести до спалахів невідомих раніше захворювань. Дослідники вже виділили кілька "зомбі-вірусів", які зберегли здатність заражати клітини через тисячі років, проведених у вічній мерзлоті. Знаєте де їх виявили? Так, у Сибіру. Причому цей вірус залишався у сплячці майже 50 тисяч років.

Пандемії траплялися і раніше, тому з високою ймовірністю трапляться знову. Це не те, чого треба боятися, але до них точно потрібно готуватись. Ну а якщо пандемія і почнеться, то особисто нам підходить Сибір.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

03 Feb, 17:29


Ринок зброї. Чому ніхто не може заборонити її продаж терористам?

Ще в 2021 році, за рік до початку нашої війни, сукупні доходи 100 найбільших військових компаній світу склали 592 мільярди доларів. Це величезна сума, яка невпинно зростає з 2014 року.

Останнім часом зброї у світі стає дедалі більше, адже зростає міжнародна напруженість. Давайте заглибимося у це питання та оцінимо ситуацію із розповсюдженням озброєння у нашому світі.

Причина поширення зброї досить банальна - у світі трапляється все більше конфліктів. Проте мало хто знає на скільки більше. Цифри вражають: у 2016 році в світі було стільки конфліктів, скільки не траплялося за останні 30 років.

Зрозуміло, що зараз відбувається конфронтація між США та Китаєм, а також наша війна, але несподіваними покупцями зброї останнім часом також стали африканські країни, і особливо їхні диктатори.

Актуальних даних щодо поширення зброї немає. З 2018 по 2022 рік найбільше продали США (40% від загального обсягу), Росія (16%), Франція (11%), Китай (5,2%) та Німеччина (4,2%). Цікаво, що найпопулярніші військові товари дещо відрізняються від країни до країни. У США, Франції та Німеччині найчастіше купують броньовані автомобілі та бойові літаки. А ось у Росії та Китаю в основному замовляють танки.

Найактивнішими покупцями на ринку зброї стали Індія (11% від загальної кількості) та Саудівська Аравія (9,6%). За ними йдуть Катар (6,4%), Австралія (4,7%) та Китай (4,6%). Однак повторимо, що це дані до 2022 року.

А ще є чорний ринок зброї, який досить складно оцінити. Цікаво, що нині повноцінно не діє жоден міжнародний договір, який повністю забороняє продавати зброю терористам. Відгадаєте, хто проти таких договорів? Так, великі виробники зброї, а також багато країн, які її продають. Росія, США, Китай, Індія – всі вони десятиліттями вели лобістську діяльність проти створення такого документа.

І хоча міжнародний договір про торгівлю зброєю у 2014 році набув чинності, багато великих країн так його й не підписали. Наприклад, Росія та Індія. США ж підписали, але не ратифікували, пообіцявши лише намагатися не порушувати цілі договору.

І це логічно. Країни не хочуть втрачати прибутки, тому з радістю продовжують виробляти та продавати зброю. Однак зараз у світі виробляється набагато менше традиційної зброї, ніж, скажімо, 50 років тому. Якщо тоді, під кінець холодної війни, одна країна могла створювати тисячі літаків і танків на рік, то зараз мова йде всього про сотні і навіть десятки. Особливо якщо йдеться про Європу.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

03 Feb, 17:29


The Voicer pinned «⚡️ Дорогі друзі, нам 1 рік! Рівно рік тому, 1 лютого 2024 року, ми розпочали свою роботу. За цей час нами було написано 180 аналітичних авторських статей. Наші пости сумарно набрали понад мільйон переглядів, а також 6500 репостів. Але головне наше досягнення…»

The Voicer

02 Feb, 16:50


Не знаю, здвивуєтесь ви, чи ні, але більша частина оточення Трампа колись були його скептиками та палкими критиками.

В цьому відео поговоримо про команду Трампа. Не буде істерик, алармізму, сліз та помиральних ям. Чистий фактаж, коментарі експерта пана Краєва з аналітичного центру “Українська призма”.

Разом ми поговоримо про держсекретаря Рубіо, спецпризначенця Келлога, про радника з нацбезпеки – Волца, також про міністра оборони Хегсета. Про енергетику та фінаси, і звісно, про Ілона Маска та Тулсі Габбард.

Відео буде цікавим, інформативним і головне – без алармізму. Дуже сподіваюсь на ваші вподобайки та коментарі. А тих, хто ще не підписаний на мій YouTube-канал, закликаю це зробити з цього відео:

https://youtu.be/aZ8CkYaGnfU?si=TAiAppmK3Kx_lKfo

The Voicer

02 Feb, 10:04


Як міни, скинуті дронами, змінять війну? - The Economist

Минулого року елітний український підрозділ дронів «Птахи Мадяра» випробував нову тактику. Замість того, щоб скидати бомби, вони вночі встановлювали міни на дорогах за лінією фронту. Російські військові соцмережі спалахнули попередженнями та повідомленнями про втрати. На одній із російських карт було зазначено, що всі 72 км доріг навколо Кринок, поблизу Херсона, заміновані. Наскільки ефективним може стати мінування за допомогою дронів?

Звичайні протитанкові міни, які за розміром приблизно дорівнюють тарілці та важать 12 кг, зазвичай встановлюються на полях перед оборонними позиціями, часто позначені колючим дротом і попереджувальними знаками. Іноді їх закопують, але частіше просто залишають на поверхні.

У 1960-х роках, під час війни у В’єтнамі, США розробили розсіювані міни, які важать у п’ять разів менше за традиційні, але залишаються достатньо потужними, щоб знищити танк. Вони оснащені магнітними датчиками, які реагують на техніку. Спочатку такі міни скидали з літаків і гелікоптерів, а пізніше – запускали артилерійськими снарядами. Таким чином командири могли створювати мінні поля в тилу ворога, щоб блокувати або перенаправляти війська чи просто завдавати втрат. Радянський Союз швидко розробив свої аналоги.

Подібні міни розкидаються хаотично: один 155-мм артилерійський снаряд розсіює дев’ять мін на площі близько 200 метрів у діаметрі. Українці використовують американські розсіювані міни, щоб закривати прогалини в мінних полях і відрізати російські сили, що наступають. Дрони ж перетворюють такі міни на високоточну зброю.

Як показали «Птахи Мадяра», з їхньою допомогою можна цілеспрямовано заміновувати дороги та шляхи, якими найчастіше користується ворог. Важкі дрони можуть скидати по шість і більше мін з відстані 20 км кілька разів за ніч. Однак для блокування дороги потрібно мінувати її постійно, що відволікає важкі дрони від інших завдань.

Міни на дорогах складно помітити вночі, особливо коли техніка рухається без фар, побоюючись атак. Вдень вони більш помітні, хоча відео свідчать, що необережні водії все одно на них наїжджають. Російські сапери щоранку розміновують дороги. Підривати їх стріляниною ненадійно, а розмінування вручну небезпечне, оскільки магнітні сенсори можуть реагувати навіть на металеві предмети у людини.

Деякі міни маскуються пластиковим листям або камуфляжем і можуть спрацьовувати при спробі їх зрушити. Все частіше для їх розмінування та встановлення використовують роботи й дрони – технічна гонка між виробниками мін та саперами триває.

«Птахи Мадяра» залишилися задоволені своєю мінною кампанією й запустили збір коштів на 20 000 українських копій російських мін, що скидаються з дронів, за ціною 50 доларів за штуку. Україна також застосовує новий, більш ефективний тип – ПТМ-L1, розроблений на основі американської моделі із сучасним детонатором.

Обидві сторони також використовують дрони для скидання менших протипіхотних мін. Росія застосовує крихітні міни «Пелюстка» в цивільних районах Харкова в рамках кампанії з витіснення населення. Значні зусилля витрачаються на захист військових від дронів – за допомогою глушилок, рушниць та інших засобів. Але все це марно, якщо дрони просто облітають оборонні позиції й заміновують шляхи постачання та відступу.

Мінна війна завжди була спрямована на обмеження мобільності; міни, скинуті дронами, роблять пересування ще складнішим і небезпечнішим як для техніки, так і для особового складу. Таким чином, використання мін, що скидаються дронами, може прискорити перехід до поля бою, на якому переважно діють роботи.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

01 Feb, 17:33


Як позбавити прибутку Путіна, не зачепивши європейських фермерів? - Politico

Останній крок Єврокомісії щодо запровадження тарифів на російські добрива мав принести потрійну перемогу.

Його цілі такі: перекрити потік доходів для військової машини Москви, допомогти європейським виробникам, які зазнають труднощів, і уникнути зростання цін, що може ще більше розлютити фермерів Євросоюзу, які вже перебувають на межі відкритого бунту.

Як зазначає видання, це "все більше схоже на потрійний промах".

Ретельно продуманий план, що передбачає багаторічний перехідний період і обережне введення тарифів, у підсумку може не задовольнити нікого. Він ризикує не завдати істотної шкоди російським доходам, залишивши європейських виробників добрив напризволяще. Водночас фермери, які покладаються на дешеву російську продукцію, щоб знизити втрати, кажуть, що не можуть дозволити собі додаткові витрати.

Copa і Cogeca, головні фермерські лобі ЄС, попередили, що нові тарифи можуть призвести до зростання витрат наступного сезону, чинячи додатковий тиск на сектор, який і без того зазнає труднощів. Група стверджує, що план Комісії не містить гарантій того, що внутрішнє виробництво добрив нарощуватиметься досить швидко, щоб компенсувати дефіцит.

Фермерське лобі закликало Брюссель пом'якшити наслідки, скасувавши наявні мита на імпорт добрив з неросійських джерел, Вони попередили, що без таких заходів фермери ЄС можуть зіткнутися з "катастрофічним" фінансовим ударом.

Зазначається, що Брюссель наполягає, що тарифи, які мають зрости з 40 до 430 євро євро за метричну тонну за три роки, послаблять військову економіку Росії, захищаючи при цьому "стратегічну автономію" ЄС.

Однак критики стверджують, що вони запроваджені надто пізно і надто розмиті, щоб стимулювати реальні зміни. Навіть при введенні тарифів російські добрива зможуть вільно надходити в ЄС щонайменше до 2026 року.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

01 Feb, 09:01


⚡️ Дорогі друзі, нам 1 рік!

Рівно рік тому, 1 лютого 2024 року, ми розпочали свою роботу. За цей час нами було написано 180 аналітичних авторських статей. Наші пости сумарно набрали понад мільйон переглядів, а також 6500 репостів.

Але головне наше досягнення – це Ви. Вас вже більше двох тисяч!

Звичайно, це поки не надто великі числа, проте ми не плануємо зупинятися. Наша редакція готує безліч ідей, які, сподіваємося, зроблять нашу спільноту ще кращою.

Якщо у вас є вільні гроші та бажання підтримати наш проект – залишаємо реквізити нижче. Більше інформації про донати ви зможете знайти за цим посиланням. Гроші підуть на розвиток каналу та аналітики.

❤️ 4441111061040980 (копіюється при натисканні)

❤️ 4149609026774606 (копіюється при натисканні)

Банка mono - тут

Не залежно від донатів, ми хочемо подякувати кожному нашому підписнику за те, що залишаєтеся з нами. Цей рік – лише початок нашого довгого шляху. Сподіваємось, ви будете з нами й надалі.

The Voicer

31 Jan, 17:30


Чи зможе Трамп знизити ціни на нафту та чи допоможе це?

Дональд Трамп продовжує багато говорити про свої плани, а ми продовжуємо їх аналізувати. Вже багато хто написав, що Трамп має намір знизити ціни на нафту, якщо Росія не піде на врегулювання війни. Нещодавно під час виступу у Давосі він навіть заявив, що звернеться з проханням про зниження світових цін на нафту до Саудівської Аравії та ОПЕК. Давайте аналізувати, які у всієї цієї ідеї перспективи.

Спочатку трохи про те, як ОПЕК може впливати на котирування нафти. Тут все просто - гра з попитом та пропозицією. Якщо країни відмовляться від скорочення видобутку сировини, нафти побільшає, отже, її ціна почне падати. Наразі діє обмеження, яке з різним ступенем ефективності контролює вартість нафти. Країни домовились про продовження цього обмеження до квітня, а надалі питання обговорюватиметься. Саме на це і хоче вплинути Трамп.

Так що теоретично ідея Трампа може спрацювати. Але на практиці все ще багато питань. Спочатку варто звернути увагу на те, що кількості нафти, яка звільниться після скасування обмежень, може бути недостатньо для потрібного зменшення цін.

Справа в тому, що вартість нафти останнім часом різко зросла до 78 доларів за барель Brent. До зростання призвели січневі санкції адміністрації Байдена щодо російського нафтогазового сектору. Щоб ціна на нафту впала до критичних для Путіна значень, може знадобитися набагато більше нафти, ніж можна буде відправити на продаж.

Також варто розглядати і те, що зниження нафтових цін погано узгоджується з іншими обіцянками Трампа. Одним із пунктів його економічної програми залишається розвиток видобутку сланцевої нафти для подальшого експорту. І тут є велика проблема: за оцінкою аналітиків, рентабельність видобутку досягається лише за ціною бареля Brent від 70 доларів. Виходить, бажання сильно знизити ціну на нафту може нашкодити не тільки РФ. Як Трамп збирається вирішити це питання, поки що невідомо.

Втім, вся ця історія може бути просто погрозою, адресованою Путіну, щоб той почав домовлятися. Побачимо вже скоро.

#Економіка | The Voicer | Підтримати

The Voicer

30 Jan, 17:33


РФ і Британія вже ведуть приховану підводну "війну", - The Telegraph

Настирлива активність російського шпигунського судна "Янтарь" біля узбережжя Великої Британії свідчить про активну підготовку РФ до повномасштабної війни проти країн Заходу.

За останній час британський флот вже двічі видганяв "Янтарь" від берегів Британії. Минулого тижня могутність британського флоту перед екіпажем російського судна-шпигуна змушені були продемонструвати військові кораблі "Сомерсет" і "Тайн".

Хоча росіяни декларують "Янтарь" як науково-дослідницьке судно, що вивчає океанічні течії, на думку західних військових, насправді його призначення в іншому. Він має на борту два підводні апарати, які можуть занурюватися на глибину до 6000 метрів, що дозволяє команді картографувати, контролювати та, можливо, розривати підводні кабелі, які передають дані по всьому світу.

І хоча контакт із судном "Янтарь" минулого тижня зовні здавався мирним, аналітики та колишні офіцери Королівського військово-морського флоту сказали The Telegraph, що Британія, ймовірно, вже втягнута в прямий конфлікт із російським "тіньовим флотом", глибоко під водою та поза полем зору.

Доктор Сідхарт Каушал з дослідницького центру Royal United Services Institute заявив, що був би здивований, якби російські та західні військові у поточних умовах не намагалися випередити один одного у цій боротьбі.

Як зазначає The Telegraph, "Янтарь" вже близько 10 років активно картографує розташування підводних кабелів в Атлантиці – від Куби до Норвегії. У найгіршому випадку "Янтарь", можливо, вже замінував ці кабелі, щоб підірвати їх у разі війни, вважає Шарп.

Метт Вестерн, голова Об’єднаного комітету зі стратегії національної безпеки Британії, сказав The Telegraph, що наслідки подібної атаки будуть "похмурими" і вразять "комунікації, основні служби, що залежать від Інтернету, фінансовий сектор, платіжні системи, ланцюги поставок і так далі".

The Voicer | Підтримати

The Voicer

30 Jan, 07:35


Розмови про замах на Путіна загрожують ядерною війною, попереджає Росія - Newsweek

Російський депутат пригрозив можливістю ядерного конфлікту у відповідь на бездоказову заяву Такера Карлсона про те, що адміністрація Байдена намагалася вбити Путіна.

Спікер Державної думи Росії Володін відреагував на слова правого американського ведучого, який без доказів стверджував, що адміністрація Байдена намагалася організувати замах на російського лідера.

Володін заявив, що самі розмови про можливість замаху на Путіна є "шляхом до ядерної війни" і що коментарі Карлсона мають бути ретельно розслідувані. Державне агентство ТАСС повідомило, що російський парламент має намір звернутися до Конгресу США та ООН з вимогою провести розслідування цих тверджень.

Однак Кремль у середу поставив під сумнів заяви Карлсона, зазначивши, що вони не містять жодних доказів і що незрозуміло, що саме він мав на увазі.

Карлсона неодноразово критикували за те, що він повторює проросійські наративи, а також за його м'яке інтерв'ю з Путіним під час візиту до Москви минулого року. Коментарі Володіна лише загострюють і без того напружену ситуацію у відносинах між США та Росією, які супроводжуються постійними ядерними погрозами з боку Кремля після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

У своєму подкасті The Tucker Carlson Show американський ведучий заявив, що адміністрація Байдена "намагалася вбити Путіна".

Його гість, журналіст Метт Тайббі, перебив Карлсона, але той продовжив бездоказово стверджувати, що цей план був "божевільним" і що Вашингтон нібито навмисно прагнув прямої конфронтації з Москвою.

Володін також наголосив, що "ані Байден, ані колишній держсекретар Ентоні Блінкен не спростували ці твердження протягом доби після їхньої появи".

Спікер Держдуми також згадав про повідомлення щодо підготовки замаху на прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана та нагадав про спроби вбивства прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо та колишнього президента США Дональда Трампа у 2024 році.

Прес-секретар Кремля Пєсков, відповідаючи на питання про заяви Карлсона у вівторок, не прокоментував їх прямо, але зазначив, що російські спецслужби вживають "усіх необхідних заходів для забезпечення безпеки президента".

Такер Карлсон вже неодноразово піддавався критиці за поширення безпідставних теорій змови — від неправдивих заяв про вакцини проти COVID-19 до підтримки расистської теорії "Великої заміни". Він також називав Україну "тиранією" і виступав проти американської підтримки Києва.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

29 Jan, 17:32


США поділилися таємними розвідданими з новими лідерами Сирії, - The Washington Post

Принаймні в одному випадку розвідка США допомогла зірвати змову "Ісламської держави" з метою нападу на релігійну святиню поблизу Дамаска на початку цього місяця.

Видання зазначає, що обмін розвідданими з бойовиками "Хаят Тахрір аш-Шам" (HTS) відбувся під час прямих контактів між співробітниками розвідки США та представниками HTS. Це почалося приблизно через два тижні після приходу HTS до влади 8 грудня.

А 11 січня сирійський уряд перешкодив "Ісламській державі" підірвати бомбу в Сайїда Зайнаб, шиїтській святині та головному місці паломництва в передмісті Дамаска.

Існування зворотного каналу звʼязку з "Хаят Тахрір аш-Шам", що минулого місяця повалив режим Башара Асада, свідчить про зростаючу тривогу США щодо того, що "Ісламська держава" може відродитися, оскільки нові лідери Сирії намагаються консолідувати контроль над країною.

Обмін розвідданими зумовлений взаємним інтересом у запобіганні цьому. Проте це не не відображає повного визнання HTS, що і надалі залишається терористичною організацією.

Як сказав виданню один із колишніх чиновників, обмін інформацією був "правильним, розсудливим і доречним вчинком", враховуючи, що була достовірна, конкретна інформація про загрози ІДІЛ. Також джерела видання повідомили, що обмін інформацією був результатом зусиль, спрямованих на розвиток і культивування відносин з HTS.

Розвідувальні служби США зобов’язані сповіщати потенційних жертв нападів, як американських, так і іноземних. Існують деякі винятки, зокрема коли обмін інформацією може поставити під загрозу джерела розвідки США.

Минулого року Сполучені Штати попередили Іран про імовірність теракту з боку «Ісламської держави» на церемонії з нагоди четвертої річниці ліквідації іранського генерал-майора Касема Сулеймані. Попередження було проігнороване, і це призвело до значних жертв серед цивільного населення.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

28 Jan, 07:35


Можливе саботування кабелів у Балтійському морі "тіньовим флотом" Росії посилює оборону регіону - WSJ

Протягом останніх місяців численні інциденти, пов’язані з підозрюваним російським саботажем підводних кабелів у Балтійському морі, спричинили зростання напруженості серед прибережних країн і збільшення присутності НАТО в регіоні.

26 січня шведська берегова охорона оглянула судно в Балтійському морі за підозрою в навмисному волочінні якоря, що могло пошкодити життєво важливі кабелі, які забезпечують електрику та зв’язок у регіоні. Латвія також направила військовий корабель для розслідування пошкодження оптоволоконних кабелів. Судно, яке зареєстроване у Болгарії, зараз перебуває під слідством, але власник заперечує будь-яку причетність до саботажу.

Країни Балтійського узбережжя дедалі більше стурбовані можливими спробами пошкодження підводної інфраструктури, зокрема через навмисне волочіння якорів. У відповідь багато з них почали щоденно патрулювати море військовими кораблями.

Пошкодження підводних кабелів може серйозно вплинути на енергопостачання та передачу даних. Хоча Росія заперечує свою причетність до цих інцидентів, існують достовірні свідчення того, що вона активно займається картографуванням підводної інфраструктури.

У відповідь на загрозу безпеці НАТО 14 січня розпочало місію "Балтійський страж", яка передбачає використання патрульних суден у регіоні.

Знищення підводних кабелів можна порівняти зі шпигунством чи інформаційними операціями. Подібна діяльність є сигналом для інших країн, що критична інфраструктура вразлива й може бути ізольована від зовнішнього світу.

Ці кабелі мають важливе значення, адже через них транспортуються газ, електрика й інтернет-трафік. Нещодавні інциденти вже зменшили можливості передачі електроенергії, хоча масштабних відключень поки не було.

Захист кабелів є складним завданням. Міжнародне право гарантує свободу навігації у відкритому морі, а Росія має право користуватися маршрутами, наприклад, між Санкт-Петербургом і Північним морем.

Більшість комерційних суден зареєстровані в закордонних юрисдикціях, що ускладнює встановлення відповідальних за можливі пошкодження. Цей фактор посилює підозри щодо діяльності так званого "тіньового флоту" Росії.

Збільшення військової присутності в Балтійському морі може посилити безпеку й запобігти новим інцидентам. Проте країна, де зареєстровано судно, не зобов’язана співпрацювати зі слідством, що є ще однією перешкодою.

Балтійські країни та Фінляндія мають історичний досвід контролю з боку Радянського Союзу, що лише підсилює їхню тривогу. Вторгнення Росії в Україну також посилило страхи щодо майбутніх дій Москви.

Росія може прагнути змусити балтійські країни припинити підтримку України, чинячи на них тиск через загрозу інфраструктурі. Але така агресивна діяльність у Балтійському морі, навпаки, може змусити країни регіону посилити свою оборону та збільшити витрати на безпеку.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

23 Jan, 07:32


Незгода з Ілоном Маском змусили Рамасвамі залишити «DOGE» - Washington Post

Глибокі філософські розбіжності між мільярдерами Ілоном Маском та Вівеком Рамасвамі призвели до виходу Рамасвамі з «Департаменту ефективності уряду» (DOGE), що тепер буде повністю контролюватися Маском.

Президент Дональд Трамп створив DOGE для оптимізації роботи федеральних агентств, надавши йому доступ до даних та систем усіх урядових структур. Спочатку Маск і Рамасвамі поділили зони відповідальності: Маск зосередився на технологіях, а Рамасвамі – на регуляторній реформі. Однак їхні підходи виявилися несумісними. Рамасвамі бачив DOGE як незалежний орган, орієнтований на юридичні та законодавчі зміни. Маск прагнув працювати всередині уряду, використовуючи технології та дані.

Розбіжності посилилися через різні стилі роботи: Маск створив велику команду із залученням ресурсів своїх компаній, тоді як команда Рамасвамі залишалася малою, але зосереджувалася на глибокому аналізі. Конфлікти вийшли на публіку після суперечок щодо візової політики для кваліфікованих працівників, що викликало критику Рамасвамі з боку прихильників Трампа.

Зрештою, Рамасвамі вирішив покинути DOGE, щоб балотуватися на посаду губернатора Огайо. Маск підтримав це рішення, оскільки бажав мати більше контролю над DOGE. Після виходу Рамасвамі Маск реорганізував департамент, інтегрувавши його у Службу цифрових послуг США, що дозволить команді отримати доступ до технологій і працювати з мінімальними бюрократичними обмеженнями.

Хоча початкові амбіції скорочення урядових витрат виглядають зменшеними, експерти зазначають, що реформування урядових IT-систем все ще може мати значний вплив на ефективність роботи держави.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

22 Jan, 17:30


Мексиканські наркокартелі проти США. Чому Трамп вирішив із цим розібратися і до чого тут Китай?

Отже, Трамп офіційно став президентом. Так, за день війна не закінчилася, однак було підписано багато цікавих документів, кожний з яких вже був проаналізований іншими каналами. У такій ситуації ми вирішили сконцентруватися на одній, але доволі цікавій темі - визнанні картелів іноземними терористичними організаціями. Про це і поговоримо.

Так, Трамп справді зробив те, що обіцяв. Тепер у списках терористів буде поповнення. Це гарний привід розібрати тему мексиканських картелів докладніше. Спочатку варто зауважити, що ідея визнання їх терористами не є новою. Восени 2023 року колишній кандидат у президенти Рон Десантіс обіцяв визнати мексиканські наркокартелі терористами. Він навіть пообіцяв використовувати ракетні удари по них, якщо знадобиться.

Інший політик-республіканець Ліндсі Грем також заявляв, що якщо уряд Мексики не виправить ситуацію, США зроблять це за них. Навіть було створено законопроект, який передбачає дозвіл на застосування військової сили для боротьби з мексиканськими наркокартелями. Загалом, цю тему активно обговорювали республіканці, і це логічно – проблема справді серйозна.

За деякими оцінками, близько 200 американців щодня помирають від наркотиків. Дані за 2022 рік свідчать, що кількість смертей збільшилася більш ніж на 30 тис., перетнувши позначку 100 тис. осіб. Основна частина наркотиків з'являються в США саме з Мексики. Щоправда, тут важливо згадати і спірну політику самих Штатів щодо дозволу на продаж різного роду наркотичних препаратів.

Тепер про самі наркокартелі. Мексиканські постачальники відповідають за більшу частину виробництва героїну та метамфетаміну, тоді як кокаїн «традиційно» поставляється з Колумбії, а потім транспортується до США. Основним майданчиком для торгівлі залишаються Штати, враховуючи їхню наближеність до Мексики та можливість добре за це платити.

Вплив та влада картелів постійно змінюються. З роками деякі з них перетворилися на впливові організації практично із власними арміями, тоді як інші зникли. Хтось об'єднався, хтось розколовся. І всі вони борються за маршрути та території, застосовуючи найжорстокіші методи.

Найвідоміший картель називається Сіналоа. Ним колись керував сам Ель Чапо. Він контролював майже половину штатів Мексики. Є і картель нового покоління під назвою Халіско, який відокремився від Сіналоа більше десяти років тому. Є й інші, більш слабкі організації, такі як Гуарес, Ла Фаміліа Мічоакана і Лос Сетас, останній з яких складався з колишніх спецназівців і бійців інших елітних підрозділів мексиканської армії.

Мабуть, головне у всьому цьому те, що у картелів стільки влади та сили, що вони є чи не другою владою Мексики. А можливо й першою.

Але найцікавіше далі. З усією цією наркотичною історією пов'язаний Китай. Справа в тому, що мексиканські наркокартелі імпортують сировину з Китаю та використовують її для виробництва смертоносних синтетичних опіоїдів. Китай також є практично єдиним постачальником хімічних речовин-прекурсорів фентанілу до Мексики. Вже була інформація, що визнання картелів терористичними організаціями дозволить США переслідувати тих, хто надає їм матеріальну підтримку, включаючи китайські організації, які надсилають необхідні хімікати.

Тепер стає зрозуміло, чому Трамп вирішив цим зайнятися. Це справді проблема. Вона має запит у суспільстві, до того ж вписується у конфронтацію з Китаєм. Одні плюси. Але не для наркокартелів.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

22 Jan, 07:30


За останні місяці маєток Трампа у Палм-Біч відвідали 6 із 10 найбагатших людей планети, - Bloomberg

Шестеро з десяти найбагатших людей планети за останні місяці відвідували Палм-Біч, зокрема Мар-а-Лаго, другий маєток обраного президента США Дональда Трампа, повідомляє Bloomberg.

Деякі з відвідувачів пов'язані з його адміністрацією, тоді як інші вперше приєднуються до Трампа, намагаючись завоювати його прихильність.

Наприклад, співзасновник Meta Platforms Марк Цукерберг, який не підтримав жодного кандидата на президентських виборах і ще й заборонив Трампу користуватися своїми соціальними мережами після заворушень у Капітолії у 2021 році, наприкінці листопада вирушив до Мар-а-Лаго зі своєї резиденції на Гаваях.

Компанія Мета згодом підтвердила, що Цукерберг «був вдячний за запрошення приєднатися до президента Трампа за вечерею та можливість зустрітися з членами його команди з приводу майбутньої адміністрації».

Майже через місяць після цього компанія Цукерберга оголосила, що має намір відмовитися від фактчекінгу і зменшити модерацію контенту у США. Це стало поступкою Трампу, який давно критикував таку пильну увагу.

У середині грудня, за кілька тижнів після першого візиту Цукерберга, співзасновник Alphabet Сергій Брін теж прибув у Мар-а-Лаго. Брін раніше описав першу перемогу Трампа на виборах як «глибоко образливу»; тепер же повечеряв із обраним президентом та генеральним директором Alphabet Сундаром Пічаї. З того часу Google Alphabet пожертвував 1 мільйон доларів інавгураційному комітету Трампа.

Через тиждень після візиту Бріна у Палм-Біч прилетів засновник Amazon Джефф Безос. До нього приєднався Ілон Маск, який пізніше написав на X, що «це була чудова розмова». В результаті Amazon виділив 1 мільйон доларів на інавгурацію Трампа і погодився заплатити 40 мільйонів доларів за документальний фільм про Меланію Трамп.

Після Різдва до обраного президента США прибув засновник Microsoft Білл Гейтс. Він раніше був затятим противником Трампа, особливо з питань охорони здоров'я, а на підтримку кандидатки від Демократичної партії навіть витратив 50 млн доларів.

Серед інших гостей у Мар-а-Лаго Bloomberg називає інвестора Марка Андрессена та співзасновника Uber Technologies Тревіса Каланіка, співзасновника Oracle Ларрі Еллісона, який є близьким другом Маска, братів Вінклвоссів, які представляють криптовалютну спільноту Кремнієвої долини, а також найбагатшу жінку Австралії, гірничодобувну магнатку Джину Райнгарт.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

21 Jan, 17:33


Україна втрачає одну з небагатьох переваг на фронті - The Telegraph

Росія останнім часом досягла значного прогресу в електронному придушенні українських дронів, що значно ускладнило бойові операції Збройних сил України.

Ще нещодавно оператори дронів, як, наприклад, «Дарвін», могли знищувати російські танки та бронетехніку майже без перешкод. Шість місяців тому «Дарвін» встановив особистий рекорд, знищивши або пошкодивши дев’ять одиниць техніки за один день.

Однак тепер ситуація інша. Російські війська значно покращили свої засоби радіоелектронної боротьби, через що ефективність дронів на лінії фронту, зокрема в районі Куп’янська, різко впала. Це стало однією з основних причин, через які українські сили зазнають труднощів, навіть більше, ніж через перевагу Росії у живій силі.

Укріплені міста на лінії фронту, такі як Куп'янськ на сході Харківської області, є ілюстрацією проблем, з якими стикається українська армія, чиї підрозділи ведуть запеклу боротьбу, щоб не допустити повторного падіння міста.

Звільнення Куп'янська, яке є стратегічним залізничним вузлом, стало знаменним моментом у раптовому контрнаступі Києва восени 2022 року, внаслідок якого росіяни були витіснені з більшої частини території Харківської області.

Але вони повернулися і наступають на зруйноване місто з двох напрямків, при цьому найближча лінія фронту проходить лише за 1,5 милі на північний схід.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

21 Jan, 07:31


⚡️Вітаємо! Ми публікуємо дайджест за останні тижні!

За допомогою дайджестів кожен може прочитати те, що пропустив чи не встиг. Сподіваємось, це буде вам корисно. Приємного читання!

Отже, за останні тижні ми написали:

Помер 39-ий президент США Джиммі Картер. Чим він запам'ятався?

Іран відкритий до діалогу? Що зараз відбувається в Ісламській Республіці?

Цукерберг намагається сподобатися Трампу? Нові правила Фейсбуку

Від шаленої популярності до краху. Трюдо йде у відставку

TikTok все? Аналізуємо, що відбувається з китайською платформою

Посилання на минулий дайджест тут.

Дякуємо, що ви з нами. Якщо є ідеї для майбутніх статей – пишіть у коментарі. Давайте створювати аналітику разом!

The Voicer | Підтримати

The Voicer

20 Jan, 17:00


Кого Трамп запросив на свою інавгурацію? - Politico

Обраний президент США Дональд Трамп запросив на інавгурацію безліч політиків правих поглядів. Про це пише видання Politico.

У той час як багато лідерів центристських поглядів запрошення не отримали, зокрема президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. На церемонії будуть присутні лідер партії «Реформувати Сполучене Королівство» Найджел Фарадж, який виступає проти Євросоюзу, французький політик консервативних поглядів Ерік Земмур, депутат Сейму Польщі Матеуш Моравецький, що часто конфліктує із Брюсселем.

Інавгурація президента США – внутрішньополітична подія. Як правило, на церемонію запрошують іноземних дипломатів, але не лідерів країн. Інавгурація Трампа в цьому плані може стати винятком: серед запрошених на церемонію, наприклад, президент Аргентини Хав'єр Мілей та китайський лідер Сі Цзіньпін. Останній може відправити замість себе віцепрезидента Хань Чжен або міністра закордонних справ Ван І.

Також у списку запрошених прем'єр-міністр Італії Мелоні та угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан, який як відомо не приїде на захід, адже у Будапешті вже заявили, що він має на цей день інші плани. Крім політичних лідерів на церемонії будуть присутні засновник Tesla Ілон Маск, власник Amazon Джефф Безос та голова компанії Meta Марк Цукерберг.

The Voicer | Підтримати 

The Voicer

17 Jan, 17:35


TikTok все? Аналізуємо, що відбувається з китайською платформою

США давно окреслили свого головного стратегічного опонента. І як би не було сумно Кремлю, це не Росія, а Китай. Як відомо, війни йдуть на різних фронтах і в тому числі в інтернеті. Тому США ще рік тому вирішили зупинити елемент китайської "м'якої сили" на території Америки. Так, мова йде про TikTok.

Нагадаємо, Конгрес США схвалив законопроект про блокування TikTok у квітні 2024 року у зв'язку із можливою загрозою національній безпеці. Компанії дали 270 днів продаж сервісу американському власнику. Цей термін спливає 19 січня, за день до інавгурації Дональда Трампа. Отже залишилось два дні, а TikTok все залишається китайським.

Нещодавно Bloomberg написав, що соцмережу думає купити Ілон Маск, але представники TikTok назвали інформацію про можливу угоду з Маском «чистою вигадкою». Також ходили чутки про інтерес з боку Amazon та Apple, але вони не підтвердилися. Тому, ймовірно, на американців дійсно чекає блокування платформи.

TikTok, до речі, покупка не з дешевих. Разом із своїм рекомендаційним алгоритмом він може коштувати до 100 мільярдів доларів. Financial Times навіть озвучували 150 мільярдів. Bloomberg все ж наводить більш приземлену оцінку у 40–50 мільярдів доларів.

Але навіть якщо платформу заборонять, складно зупинити користувачів від споживань звичного контенту. Тому в американському App Store прямо зараз лідирують два китайські сервіси. Lemon8, перший сервіс, буквально продукт тієї ж компанії, що й TikTok. Ця соціальна мережа більше схожа на інстаграм та Pinterest. У ній теж можна ділитися фотографіями та відео, накладати текст, фільтри та стікери, але можливостей монтажу відео значно менше.

RedNote, другий сервіс, багато хто називає китайським Tiktok. Там ті ж функції, але вмілі китайці навіть примудрилися додати можливість придбання товарів.

Цікаво, як довго американським користувачам буде подобатись китайський аналог TikTok з його цензурою? Вважаємо, скоро рожеві окуляри розіб'ються.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

17 Jan, 07:29


Захоплення Гренландії Трампом загрожує катастрофою для всієї планети, – Politico

Якщо обраний президент США Дональд Трамп все ж таки візьме під контроль Гренландію, на острів можуть зайти великі компанії з видобутку корисних копалин та палива. Розробка надр острова може ввести планету у вир незворотної зміни клімату. Тому розробляти родовища нафти та газу на острові, попереджають кліматичні активісти, не можна в жодному разі.

Незважаючи на те, що в Гренландії є, за оцінками Геологічної служби США, близько 31 400 млн барелів нафтового еквівалента та інших паливних продуктів, включаючи близько 148 трлн кубічних футів природного газу, влада острова в 2021 році ввела мораторій на видобуток надр. Керівництво прислухалося до заклику соціалістичної партії.

Трамп, навпаки, пообіцяв «вивільнити американську енергію», як тільки обійме посаду, і висловив свою підтримку збільшенню видобутку нафти і газу в цілому простим гаслом: «Бури, кріхітко, бури». Він також пообіцяв скасувати заморожування адміністрацією Байдена нових газових проектів і послідовно відмовлявся від зобов’язань США щодо боротьби зі зміною клімату.

Тепер екологи серйозно стривожені, що перехід Гренландії до рук Трампа призведе до збільшення викидів, які, за їхніми словами, рівносильні «вуглецевій бомбі».

The Voicer | Підтримати

The Voicer

16 Jan, 07:31


Прем'єр-міністр Польщі звинуватив Росію у плануванні «терористичних актів» по всьому світу, - The Guardian

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у середу заявив, що Росія планує акти саботажу по всьому світу, включаючи «акти авіаційного терору», спрямовані проти авіаліній.

Виступаючи на пресконференції у Варшаві разом із президентом України Володимиром Зеленським, Туск наголосив на серйозності цієї загрози.

Проєвропейський уряд у Варшаві звинуватив Росію у веденні гібридної війни проти Польщі та інших західних країн у відповідь на їхню підтримку України у боротьбі з повномасштабним вторгненням Росії.

У листопаді західні розвідувальні агенції повідомили, що підозрюють російських агентів у спробах організувати схему розміщення запальних пристроїв у посилках на борту вантажних літаків, що прямують до США та інших країн.

План, імовірно пов'язаний із пожежами на кур'єрському складі у Німеччині та складі в Англії, спрямовувався на вантажні літаки, викликаючи занепокоєння щодо глобальної авіаційної безпеки.

У жовтні польська влада також оголосила про арешт чотирьох осіб, які ймовірно були пов’язані з мережею іноземної розвідки, що займалася саботажем.

Інциденти саботажу, включаючи підозрювані російські плани проти вантажних літаків, є частиною того, що західні офіційні особи називають ескалацією російської гібридної війни проти союзників України. Ця кампанія включає дезінформацію під час виборів і підпали в Європі минулого року.

Офіційні особи приписують багато з цих операцій російській військовій розвідці ГРУ, хоча Кремль заперечує попередні звинувачення Заходу у спонсоруванні саботажу та атак у Європі.

Агентство внутрішньої безпеки Польщі (ABW) повідомило про сплеск гібридних активностей у Польщі та серед країн ЄС і НАТО, нібито ініційованих і координованих російською розвідкою. Польські прокурори, ABW і поліція звинуватили 20 осіб у зв’язку з цими розслідуваннями, що демонструє масштаб загрози.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у середу заявив: «Я не вдаватимусь у подробиці, але можу лише підтвердити обґрунтованість побоювань, що Росія планувала акти авіаційного терору не лише проти Польщі, але й проти авіаліній по всьому світу».

The Voicer | Підтримати

The Voicer

15 Jan, 17:33


ЄС попри санкції ремонтує російські арктичні танкери для перевезення газу, - FT

Корабельні верфі Євросоюзу обслуговують російські танкери льодового класу, пропонуючи їм послуги у сухих доках, що дозволяє Москві продовжувати транспортувати газ через Арктику, попри західні санкції.

Зазначається, що без технічного обслуговування, яке проводять верф Damen у Франції та Fayard A/S у Данії, російському заводу "Ямал СПГ" було б складно забезпечити доступ до ключових ринків у зимовий період, коли ціни на газ у північній півкулі традиційно найвищі.

Супутникові знімки та дані про рух суден компанії Kpler свідчать, що ці верфі обслуговують 14 із 15 спеціалізованих танкерів Arc7, які транспортують СПГ із заводу "Ямал СПГ" на північному узбережжі Росії, а деякі судна зверталися до обслуговування кілька разів.

Експерт з арктичних перевезень Мальте Гумперта з High North News вважає, що закриття цих верфей серйозно ускладнило б логістичні операції. На його думку, альтернативне обслуговування можливе, проте це вимагало б значного відхилення від маршрутів.

За даними видання, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вісім танкерів проходили техобслуговування на Damen, а дев’ять - на Fayard A/S. Представники Damen підтвердили, що відремонтували кілька суден, залучених до перевезення російського СПГ, наголосивши, що верф суворо дотримувалася європейських санкцій і не впливає на вибір вантажу судноплавними компаніями. Водночас у Fayard від коментарів відмовились.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

14 Jan, 07:34


Бомба уповільненої дії. Нові проблеми в економіці РФ, - Newsweek

Росія фінансує свої військові витрати через тіньову схему, яка створює «сейсмічно руйнівну» загрозу для економіки, що вже страждає від високої інфляції та облікових ставок.

Крейг Кеннеді, колишній інвестиційний банкір Morgan Stanley, описав, як російська держава змушує банки надавати пільгові кредити військовим компаніям, які забезпечують зусилля Путіна у війні проти України.

Це створює ілюзію стабільності російської економіки, вводячи в оману експертів і дозволяючи Путіну продовжувати рекордні військові витрати без видимих наслідків для фінансів країни, зазначає Кеннеді.

Незважаючи на суворі санкції, російські державні медіа прогнозують зростання ВВП на 2,5% у 2025 році. Однак це відбувається на тлі високої інфляції (8,9%), викликаної дефіцитом робочої сили та рекордною ключовою ставкою.

У грудні Путін затвердив рекордний оборонний бюджет, виділивши 32,5% загальних урядових витрат на 2025 рік (приблизно $126 мільярдів).

Дослідження свідчить, що продовження військових витрат може призвести до корпоративного та банківського колапсу в Росії, натякаючи, що західна підтримка України може перевершити здатність Москви продовжувати війну на виснаження.

Кеннеді заявив, що Росія фінансує війну двома шляхами: через оборонний бюджет та позабюджетний план аналогічного масштабу. Цей план став можливим завдяки закону від 25 лютого 2022 року, який зобов’язує банки надавати пільгові кредити військовим підприємствам.

З того часу корпоративний борг у Росії зріс на 71%, досягнувши $415 мільярдів, що становить 19,4% ВВП — більше, ніж доходи від нафти й газу та оборонні витрати разом узяті.

Пільгові кредити в розмірі до $250 мільярдів, видані оборонним підрядникам із низьким кредитним рейтингом, спричиняють зростання інфляції та ставок, що підвищує ризик системної кризи.

Фінансування війни в другій половині 2024 року стало складнішим, інфляція зросла, а відсоткові ставки для «реальної» економіки перевищили 21%, створюючи передумови для системної кредитної кризи.

Російська економіка, ймовірно, й надалі відчуватиме труднощі у 2025 році. Економіст Ігор Ліпсиц в інтерв’ю незалежному виданню «Нова Європа» сказав, що заходи Центрального банку РФ для боротьби з інфляцією, як-от підвищення ключової ставки, призведуть до зменшення кількості товарів і послуг, зростання цін у роздріб та падіння реальних доходів росіян.

Ключова ставка Центрального банку Росії становить 21% — це найвищий рівень з початку війни, хоча її не підвищили у грудні, як очікувалося.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

13 Jan, 17:30


Від шаленої популярності до краху. Трюдо йде у відставку

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо йде у відставку. Сьогодні ми проаналізуємо, як його кар'єра, яка почалася із сенсації та величезної популярності, закінчилася достроковою відставкою та хвилею хейту. Приємного читання!

Джастін Трюдо точно пішов по стопах батька. Його батько теж був прем'єр-міністром, причому досить популярним свого часу. Багато в чому, до речі, їхня історія схожа, адже він в результаті теж пішов у відставку з такими ж низькими рейтингами. У маленького Трюдо були всі шанси потрапити до політики. На святі на честь народження хлопчика Річард Ніксон підняв тост за «майбутнього прем'єр-міністра Канади». Однак Трюдо мав іншу думку, і спочатку пішов працювати вчителем.

Однак після смерті батька Трюдо-молодший почав брати участь у політичному житті. Загалом за 15 років із простого члена партії він виріс до прем'єр-міністра з високими рейтингами. Журналісти писали, що у перші місяці його прем'єрства в країні розпочалася «трюдоманія». Образ молодого лідера став головним чинником, що вплинув на результати виборів. Дослідники писали, що Трюдо приніс у велику політику «гламур, відкритість та веселощі». І саме це подобалось виборцям.

Під час своєї каденції Трюдо був прихильником ґендерної рівності, захисником довкілля, борцем за права біженців та корінних народів. Він легалізував марихуану та асистований суїцид, а також запровадив податок на викиди вуглекислого газу. Прибутковий податок громадянам із середнім рівнем доходу знизився, а для багатих верств населення, навпаки, зріс.

Вдумайтеся, за результатами дослідження, проведеного групою канадських учених, у свій перший термін Трюдо «повністю або частково дотримався» 92% передвиборчих обіцянок. Це був найкращий результат для глави канадського уряду за останні 35 років. Ну і не варто забувати про фішку Трюдо - шкарпетки з візерунками. Виглядало це прикольно.

Однак згодом багато реформ Трюдо почали викликати питання. Після легалізації евтаназії вдаватися до неї почали й люди без відповідних діагнозів. Так, у 2019 році лікарі провели евтаназію 61-річному Алану Ніколсу з низкою проблем зі здоров'ям, включаючи депресію, але жодне з його захворювань не було загрозою для життя. Це спричинило масові протести.

У 2017 році Трюдо вирушив у відпустку на приватний острів друга свого батька, чий фонд до цього отримував фінансування від канадського уряду. Це також спричинило скандал. Трюдо ще скористався гелікоптером цієї людини, не маючи відповідного дозволу комісії з етики. У Канаді це, як з'ясувалося, заборонено. Гірше стало під час ковідних протестів, які довелося розганяти силою. Трюдо навіть запроваджував надзвичайний стан. Після цього його рейтинг сильно похитнувся.

Вирішальну роль у падінні його популярності в останні роки відіграла нездатність зупинити зростання інфляції і збалансувати бюджет з витратами на соціальні ініціативи. Слабка позиція країни після ковіда, проблеми в економіці та низка скандалів сильно обвалили рейтинг Трюдо, і тепер він залишає свою посаду.

The Guardian із цього приводу написав: «На початку кар'єри Трюдо здавався ковтком свіжого повітря. Ідучи, він залишає спадщину, яка однаково складається з прогресивних перемог і невиконаних обіцянок».

#Геополітика | The Voicer | Підтримати

The Voicer

13 Jan, 07:32


Президент Панами може звернутись до Радбезу ООН через погрози Трампа, - Politico

Президент Панами Хосе Муліно заявив цього тижня в приватній розмові, що якщо новообраний президент Дональд Трамп продовжить погрожувати його країні, він може винести це питання на розгляд Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Муліно сказав, що чекає, поки Трамп вступить на посаду, щоб оцінити, чи буде новий президент США наполягати на питанні контролю над Панамським каналом.

Муліно поінформував про це під час зустрічі в середу в президентському палаці Панами, де латиноамериканські лідери зустрічалися з лідером опозиції Венесуели Едмундо Гонсалесом.

Зауваження пролунали наступного дня після того, як Трамп відмовився виключити застосування військової сили для повернення Панамського каналу, який США передали Панамі чверть століття тому.

Пізніше президент Панами Хосе Рауль Муліно розкритикував його погрози. Тоді він заявив, що «кожен квадратний метр Панамського каналу і прилеглих до нього територій належить Панамі і буде належати Панамі».

The Voicer | Підтримати

The Voicer

12 Jan, 10:01


Чи може Дональд Трамп скасувати $4 мільярди невикористаної допомоги для України? - Newsweek

Адміністрація Байдена не зможе використати $3,8 мільярда допомоги США, виділеної для України, до того як президент покине Білий дім, що піднімає питання щодо майбутнього цих коштів, коли Дональд Трамп вступить на посаду президента.

Трамп неодноразово критикував продовження військової допомоги США для України, що триває майже три роки, і тепер виникає питання, що стане з цією допомогою, якщо мільярди доларів залишаться на столі, коли він вступить в офіс.

Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив у п’ятницю на авіабазі Рамштайн в Німеччині про пакет допомоги на $500 мільйонів для України — останній транш фінансування за часів адміністрації Байдена.

Пентагон заявив, що під керівництвом Остіна, який очолює 50-національну контактну групу з оборони України (UDCG), було погоджено $126 мільярдів допомоги для України.

Пентагон заявив, що ці кошти будуть доступні Трампу після його інавгурації, повідомляє Voice of America.

Прес-секретар Пентагону Патрік Райдер сказав у п’ятницю, що він не буде спекулювати на тему того, чи перерозподілять ці кошти в адміністрації Трампа, але зазначив, що в Конгресі є двопартійна підтримка продовження допомоги.

У той же час Байден сказав у п’ятницю, що він зробив все, що міг, щоб допомогти Україні, і висловив оптимізм, що підтримка США продовжиться після його відходу з посади, вказуючи на консенсус у різних політичних таборах, який, як він сподівається, вплине на Трампа, якщо той вирішить скоротити фінансування.

Bloomberg повідомляє, що Трамп не давав жодних вказівок щодо того, чи буде він просити Конгрес про подальшу допомогу.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

11 Jan, 09:02


Адміністрація Байдена нарешті ввела санкції проти російської нафтової галузі, - CNN

Адміністрація Джо Байдена у п'ятницю запровадила одні з найсуворіших санкцій проти енергетичного сектору Росії. Основною метою стало обмеження доходів Москви, які використовуються для фінансування війни в Україні. Санкції зачепили великі нафтові компанії, такі як "Газпром Нафта" та "Сургутнафтогаз", а також майже 200 суден, пов'язаних із транспортуванням нафти, зокрема ті, що працюють у "тіньовому флоті".

Серед інших обмежень – санкції на виробництво та експорт скрапленого природного газу. За словами представників адміністрації, ці заходи можуть позбавити Росію мільярдів доларів щомісяця.

Джо Байден зазначив, що санкції спрямовані на зміцнення позицій Києва перед можливими переговорами з Росією. Водночас Дональд Трамп, який вступить на посаду президента найближчим часом, заявив про готовність завершити війну та зустрітися з Путіним.

Чиновники США розуміють, що Росія намагатиметься обійти санкції, але вважають, що такі спроби створюють труднощі та невизначеність для російської економіки. Ціни на нафту після оголошення санкцій зросли, але експерти вважають, що ринок залишається стабільним завдяки високому рівню видобутку у США.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

10 Jan, 16:01


Цукерберг намагається сподобатися Трампу? Нові правила Фейсбуку

Всі вже бачили, що Meta планує змінити політику модерації контенту? Несподівано Цукерберг вирішив записати відео, де презентував нові правила. Все це наробило багато галасу, тому ми хочемо проаналізувати цю ситуацію.

Отже, зміни. По-перше, багато фактчекерів втратять роботу. Фейсбук більше їх не потребує. Натомість компанія додасть функцію "примітки спільноти", дозволивши користувачам самостійно додавати зауваження до постів. Також Meta планує зняти низку обмежень при обговоренні певних тем, наприклад, імміграції та гендерів. Можна буде трохи більше цькувати когось, і за це нічого не буде. Звісно, ​​з певними обмеженнями.

Повернуться і політичні пости, які тривалий час не потрапляли у рекомендації в соцмережах компанії, оскільки користувачі "зазнавали через них стрес". Так, це була офіційна причина. Мабуть, тепер стресу не буде.

Але найцікавішим, на думку нашої редакції, стало те, що відділ Trust & Safety та модератори переїдуть до Техасу. Чому? Тому що зараз співробітники цих команд працюють у Каліфорнії, і до них можуть виникати претензії щодо упередженості. Яким чином? Цукерберг не відповів.

Взагалі явно помітна нова позиція компанії – більше свободи та менше обмежень. Офіційно це пояснюється новими тенденціями та бажанням більше боротися за свободу слова. Однак з цим є проблеми.

Справа в тому, що фактчекінг, на думку багатьох експертів, працює набагато краще, ніж прості примітки користувачів. Так, система теж була недосконала, проте тепер все стане ще гірше. Представники Міжнародної фактчекінгової мережі вже скликали екстрену нараду, щоб обговорити цю ситуацію. Окрім того, анонс привернув увагу Європейської комісії. Там незадоволені такими різкими змінами, а також хвилюються, що тепер стане набагато більше фейків.

Але нас, звісно, ​​цікавить дещо інше. У мережі вже почали з'являтися чутки, що всі зміни потрібні лише для того, щоб Цукерберг підлизався до Трампа. The Wall Street Journal нагадує, що наприкінці листопада глава Meta відвідав резиденцію Дональда Трампа. Після цього його компанія пожертвувала мільйон доларів на інавгураційний фонд політика.

Але ще важливіше те, що один із близьких прихильників Трампа, президент UFC Дана Уайт, нещодавно увійшов до складу ради директорів Meta. Це рішення викликало критику всередині компанії. У результаті співробітники HR-департаменту оперативно видаляли негативні коментарі у внутрішніх бесідах. Ось так свобода слова, яку так оберігає Фейсбук, зникла навіть у чатах працівників компанії.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

10 Jan, 07:33


Шольц заблокував три мільярди євро допомоги для України, – Spiegel

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і міністр оборони Борис Пісторіус запропонували виділити додаткові три мільярди євро на термінову військову допомогу Україні, але проти цього виступає канцлер Олаф Шольц.

За інформацією видання, Бербок і Пісторіус почали працювати над новим пакетом допомоги Україні незабаром після розпаду правлячої коаліції в Німеччині на початку листопада і хочуть виділити гроші на військову допомогу до дострокових виборів до бундестагу, намічених на 23 лютого.

Однак у канцелярії канцлера Німеччини дали зрозуміти, що він не підтримує ідею додаткової військової допомоги. Der Spiegel стверджує, що канцлер “не хоче ставити майбутній федеральний уряд перед доконаним фактом” і не бачить необхідності в “термінових діях”. На думку офісу Шольца, Україна цього року отримає достатньо військової допомоги від Німеччини. Зокрема, у бюджеті на ці цілі заплановано близько чотирьох мільярдів євро.

Як пише Der Spiegel, можливо, Шольц не хоче оголошувати про нові військові поставки Україні під час виборчої кампанії – це може відштовхнути потенційних виборців.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

09 Jan, 17:34


Маск обговорював способи усунення прем’єр-міністра Великобританії, - Financial Times

Мільярдер Ілон Маск провів приватні обговорення з союзниками щодо можливостей усунення британського прем’єр-міністра Кейра Стармера з посади до наступних загальних виборів.

Маск, найбагатша людина у світі та близький союзник новообраного президента США Дональда Трампа, раніше публічно вимагав відставки Кейра Стармера. Він також підтримав німецьку антиімміграційну партію перед виборами, запланованими на лютий.

За даними FT, Маск розглядає можливість підтримки альтернативних політичних рухів у Великобританії для дестабілізації уряду лейбористів. Джерела повідомляють, що мільярдер висловлює занепокоєння через загрози для "західної цивілізації".

Маск звинувачував Стармера у провалі боротьби з організованими злочинними угрупованнями, що займалися насильством над дітьми, коли той був директором Королівської прокурорської служби з 2008 по 2013 рік.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

08 Jan, 17:31


Іран відкритий до діалогу? Що зараз відбувається в Ісламській Республіці?

Іран давно є ситуативним союзником Росії, та й загалом часто ототожнюється зі злом, диктатурою та іншими не надто приємними термінами. І ми повністю погоджуємося з цими твердженнями. У країні все більше закручувалися гайки. За останні три роки кількість страт зросла вчетверо. З'явилося ще більше заборон та обмежень. Заблокували безліч західних платформ і як вишенька на торті - союз із Росією та постачання безпілотників. Таку країну комфортним місцем для життя не назвеш..

Однак останнім часом спостерігаються зміни у внутрішній та зовнішній політиці країни. Уряд лобіював затвердження закону про носіння хіджабу, але його раптово перенесли. Наприкінці року влада розблокувала доступ до месенджера WhatsApp і магазину додатків Google Play. Не так давно колишній президент Хасан Рухані почав критикувати чинний уряд, та навіть підключилась низка інших помітних постатей з опозиційного табору.

На початку грудня влада Ірану зробила те, на що не погоджувалась довгий час - наростила кількість перевірок МАГАТЕ на ядерному об'єкті в Ірані. Також почали регулярно звучати заяви про готовність Ірану вести переговори щодо ядерної програми.

Ні, в Ірані не зникла диктатура і не з'явилася раптово демократія, проте влада всіма силами намагається здаватися більш відкритою до діалогу. Дехто це пов'язує з новим президентом Ірану, який прийшов на пост після падіння гелікоптера з минулим президентом на борту. Однак багато хто вже знає, що реальна влада в Ірані дуже слабко пов'язана з президентом країни. Тож тут відбулися зміни зовсім іншого плану.

Аналітики вважають, що причина у великій кількості поразок Ірану на міжнародній арені. Поразка режиму Башара Асада в Сирії, знищення великої частини військового потенціалу Хізболли, майже повна перемога над Хамасом, а також болісні удари Ізраїлю по Ірану, мабуть, стали основними причинами зміни риторики Ірану. Так Ісламська Республіка всього за пару місяців зазнала стільки військових невдач, скільки не зазнавала в сукупності за останні тридцять років.

До того ж у країні великі економічні проблеми. Показники інфляції за рік не опускаються нижче за 40%, не зупиняється і обвал. курсу національної валюти. До цих проблем восени 2024 року додалася ще одна – енергетична криза. Країні не вистачає ресурсів, щоби покрити базове споживання населення.

Дивлячись на все це, мабуть, влада почала розуміти, що її позиції послабшали. Тому уряд намагається показати, що Іран відкритий до діалогу. Ще один союзник РФ зараз слабшає. Це гарна новина для України.

#Геополітика | The Voicer | Підтримати

The Voicer

08 Jan, 07:32


Британські політики поскаржились Трампу на поведінку Маска в інтернеті, – Bloomberg

Високопоставлені політики трьох найбільших партій Великої Британії закликали обраного президента США Дональда Трампа переглянути стосунки з Ілоном Маском, який зробив низку провокаційних висловлювань про політику Сполученого Королівства.

Протягом останнього тижня на своїй платформі X у соціальних мережах Маск закликав ув'язнити прем'єра Британії Кіра Стармера, звільнити з в'язниці правого активіста Томмі Робінсона і замінити лідера партії Reform UK Найджела Фараджа, колишнього союзника і друга Трампа. У понеділок він запустив в Х опитування, чи мають США "звільнити народ Британії від тиранічного уряду".

За словами джерел видання, лейбористський уряд Стармера, консервативна опозиція і Reform UK загадуються над питанням, чи довго протримається альянс між Маском і Трампом.

У дискусіях з союзниками Трампа дехто з них висловлював думку, що пости Маска в соцмережах шкодять репутації нового президента навіть серед його друзів і прихильників у Великій Британії. Крім того, деякі союзники Трампа висловлювали стурбованість активністю Маска в інтернеті щодо Британії.

За словами джерел, те, що три партії, які разом набрали 72% голосів на загальних виборах у липні минулого року попереджають Трампа про Маска, підкреслює ризик, який створює мільярдер для так званих особливих відносин Британії та США.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

07 Jan, 17:29


Ізраїль має готуватися до можливої війни з Туреччиною, - The Jerusalem Post

Згідно з останньою доповіддю Комітету з питань оборонного бюджету та стратегії безпеки, Ізраїль має підготуватися до прямої конфронтації з Туреччиною.

Комітет, створений урядом, попереджає, що прагнення Туреччини відновити свій вплив часів Османської імперії може призвести до загострення напруженості у відносинах з Ізраїлем, що може перерости в конфлікт.

У доповіді наголошується на ризику об'єднання сирійських угрупувань з Туреччиною, що створить нову і серйозну загрозу безпеці Ізраїлю.

«Загроза з боку Сирії може перерости в щось ще небезпечніше, ніж іранська загроза»,
— йдеться в доповіді, в якій попереджається, що сили, що підтримуються Туреччиною, можуть діяти як посередники, підживлюючи регіональну нестабільність.

Оцінка комітету прозвучала на тлі дедалі більш агресивної політики президента Туреччини Ердогана в регіоні, яку деякі аналітики вважають такою, що суперечить інтересам Ізраїлю.

Комітет пропонує збільшити оборонний бюджет до 15 мільярдів шекелів щорічно протягом наступних п'яти років, щоб гарантувати, що Армія оборони Ізраїлю буде готова протистояти викликам з боку Туреччини та іншим регіональним загрозам.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

06 Jan, 17:29


Затримання Фінляндією танкера показує, як можна боротися із російським саботажем, - The Economist

Операції в «сірій зоні», гібридна війна, “тактика салямі” (стратегія, за якої велика мета підмінюється послідовністю малих, проміжних цілей): існує безліч термінів, що позначають використання РФ таємних атак, на які противники не знають, як реагувати.

Останнім театром бойових дій, схоже, стало Балтійське море. Двічі за останні два місяці комерційні судна, пов’язані з РФ, звинувачувалися у пошкодженні кабелів шляхом тягнення якоря.

Підводна інфраструктура є привабливою метою для атак у «сірій зоні», в тому числі й тому, що більша її частина знаходиться в буквальному сенсі в «сірій» правовій зоні. Згідно з Конвенцією ООН з морського права, країни мають повну юрисдикцію лише в межах 12 морських миль від своїх берегів.

Багато трубопроводів і кабелів пролягають у їх виняткових економічних зонах, де іноземні судна, що здійснюють «мирне плавання», мають право вільного проходу. Кораблі, які займаються саботажем, не мають такого права, але довести, що вони це роблять, зазвичай означає зупинити судно, що є проблемою.

Підводне обладнання також важко захистити. Довжина кабелів у Балтійському морі може становити сотні кілометрів. Багато хто з них оснащений підводними датчиками для виявлення пошкоджень, але військово-морські сили повинні швидко знайти винного. НАТО має в своєму розпорядженні достатні військово-морські ресурси в цьому регіоні, але вони в основному були розгорнуті проти традиційних військових загроз, а не для захисту цивільної інфраструктури.

У РФ є зброя – тіньовий флот танкерів і вантажних суден, створений для обходу західних санкцій. Вони часто погано обслуговуються, слабо застраховані та належать підставним компаніям у країнах Карибського басейну. Крім загрози для кабелів, вони також загрожують довкіллю можливим розливом нафти.

Як протистояти цій загрозі?
По-перше, наслідувати приклад фінів. Їхня берегова охорона прибула так швидко, що, схоже, спіймала корабель на місці злочину. Затримавши танкер, фіни поклали на його власників значні витрати. А порушення кримінальної справи за фінським законодавством проти власників за навмисне завдання шкоди інфраструктурі та проведення розслідування щодо членів екіпажу створює стримуючий фактор для подальших диверсій. Тим часом, НАТО оголосило про посилення патрулювання Балтики.

Європейські країни мають змусити Китай та ОАЕ не допускати саботажу за допомогою суден під їхніми прапорами, якщо Пекін та Дубай хочуть, щоб їхні компанії розглядалися як кандидати на отримання вигідних контрактів на європейську морську інфраструктуру.

Берегова охорона повинна затримувати погано застраховані судна, щоб допомогти вистежити тіньовий флот РФ. Зростаюча гібридна загроза вимагає надійної гібридної відповіді.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

04 Jan, 09:02


Придністров'я відмовилося від газу з ЄС, незважаючи на гуманітарну кризу - Politico

Жителі Придністров’я залишилися без опалення після того, як місцева влада відмовилася від пропозиції Молдови купувати газ на європейських платформах.

Ситуація виникла через припинення поставок російського газу, який раніше надходив безкоштовно за підтримки Кремля. Наразі регіон не отримує газу ні з Росії, ні з Молдови, а місцева влада також відмовилася приймати гуманітарну допомогу, включаючи генератори.

На думку експертів, Москва використовує газову кризу для дестабілізації регіону та впливу на парламентські вибори в Молдові, де проросійські сили намагаються зміцнити свої позиції.

Придністровські чиновники заявили, що перехід на європейський газ означав би "спекулятивні умови" та "нестабільні ціни". Водночас уряд Молдови зазначає, що вартість альтернативного газу могла б скласти від 20 до 45 мільйонів євро на опалювальний сезон, але допомога була відхилена.

Експерти наголошують, що відмова від співпраці із Заходом свідчить про прямий вплив Москви на рішення місцевої влади.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

03 Jan, 17:30


Помер 39-ий президент США Джиммі Картер. Чим він запам'ятався?

Дев'ятого січня 2025 року в США оголошено днем ​​національної жалоби, адже нещодавно помер 39-й президент Джиммі Картер. До нього можна відноситися по-різному. Хтось вважає його найгіршим президентом в історії, хтось згадує Кемп-Девідські угоди між Ізраїлем та Єгиптом, які уклали мир між країнами. Хтось пам'ятає жахливу катастрофу доби його президентства – невдалу спробу звільнення заручників. Ну а ми подивимося на його каденцію під іншим кутом. Давайте згадаємо незвичайні, цікаві, а іноді й кумедні моменти його президентства.

Народився герой нашої статті 1 жовтня 1924 року і вже одразу потрапив до "книги рекордів" як перший президент, який народився в межах лікарні, а не вдома. Це на той час було рідкістю. Аж через 53 роки він стане президентом, але під час присяги використовуватиме скорочене прізвисько "Джиммі" замість свого справжнього повного імені. Він був першим президентом, який прийняв присягу по прізвиську.

Після присяги організатори церемонії інавгурації запустили гігантську повітряну кулю у формі арахісу на параді, щоб вшанувати його фермерське коріння.

Через два роки Картер встановив сонячні панелі на даху Білого дому як частину свого амбітного плану скоротити імпорт дорогої нафти шляхом збільшення використання стійкої енергії до США. Він мав великі амбіції щодо сонячної енергії, яка, як він сподівався, до 2000 року забезпечить 20 відсотків енергетичних потреб США. Але, нажаль, не вийшло. Втім і панелі було знято з Білого дому адміністрацією Рейгана під час ремонту.

Цікаво, що через два роки після того, як Картер відвідав Букінгемський палац, у британській пресі почали ходити чутки про те, що він поцілував королеву-матір у губи. Газети розцінили це як "скандальне" вторгнення до її особистого простору. "Він єдиний чоловік, відколи помер мій дорогий чоловік, який мав нахабство поцілувати мене в губи", - сказала королева-мати. Картер у своїх мемуарах заперечував цю інформацію, зазначивши, що поцілував її в щоку.

Навіть умираючи, він побив рекорди. Картер був найстарішим колишнім президентом країни, а також першим і єдиним президентом, який досяг віку 100 років. Він помер через рік після смерті дружини, з якою прожив 77 років. Навіть тут Джиммі та Розалін Картер були одружені довше, ніж будь-яка інша президентська пара.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

03 Jan, 07:31


⚡️Вітаємо! Ми публікуємо дайджест за останні тижні! Новий рік, звісно, вплинув на кількість статей, але вже незабаром ми повернемося до робочого ритму 😉

За допомогою дайджестів кожен може прочитати те, що пропустив чи не встиг. Сподіваємось, це буде вам корисно. Приємного читання!

Отже, за останні тижні ми написали:

Мільярдери готуються правити Америкою. Розповідаємо про найбагатшу адміністрацію Трампа

Як ми помиляємось під час аналізу подій? Ефект Даннінга–Крюгера

Фрідріх Мерц. Обговорюємо можливого канцлера Німеччини

Наслідки падіння літака для РФ. Іміджевий удар та обмеження польотів

Посилання на минулий дайджест тут.

Дякуємо, що ви з нами. Якщо є ідеї для майбутніх статей – пишіть у коментарі. Давайте створювати аналітику разом!

The Voicer | Підтримати

The Voicer

02 Jan, 17:27


Прем'єр Словакії: припинення транзиту російського газу через Україну матиме трагічні наслідки для ЄС, - Politico

Україна відмовилася продовжити транзитну угоду з "Газпромом", що завершилася 1 січня, незважаючи на заклики країн, які залежали від дешевих російських енергоресурсів, таких як Словаччина та Угорщина.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо попередив, що припинення транзиту російського газу через Україну негативно вплине на країни ЄС, але не завдасть шкоди Росії. У своїй новорічній промові Фіцо зазначив, що це рішення підвищить витрати ЄС та вдарить по його конкурентоспроможності.

Фіцо, який нещодавно відвідав Москву для переговорів з Путіним, також пригрозив "взаємними заходами" проти України, зокрема припиненням експорту електроенергії.

Натомість Польща запропонувала допомогу Україні у вигляді експорту електроенергії. Польський міністр закордонних справ назвав припинення угоди "перемогою" для Києва, який, за його словами, позбавив Росію можливості використовувати газ як важіль впливу.

Рішення України підтримує Європейська комісія, яка наголошує, що ЄС уже більше року працював над забезпеченням альтернативних поставок газу.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

02 Jan, 07:33


Зеленський сподівається на завершення війни з приходом Трампа, - Newsweek

Володимир Зеленський висловив сподівання, що з приходом Дональда Трампа до влади війна з Росією може завершитися. Він заявив, що новий президент США здатний зупинити агресію Путіна і принести мир. Ці слова прозвучали після нещодавніх розмов Зеленського з обраним президентом і його командою.

Зеленський зазначив, що ситуація в Україні не може бути вирішена шляхом простого примирення сторін, адже це повномасштабна агресія з боку Росії, яка потребує рішучих дій. Він також висловив впевненість, що США та Україна разом здатні змусити агресора піти на справедливий мир.

План Трампа щодо закінчення війни передбачає замороження конфлікту на існуючій лінії фронту, створення демілітаризованої зони та розміщення миротворців із ЄС і Великобританії. Крім того, у плані йдеться про відтермінування вступу України до НАТО на 20 років.

Хоча Зеленський раніше критикував частину цих пропозицій, зокрема ризики втрати територіальної цілісності України, його останні заяви свідчать про готовність до співпраці з новою адміністрацією США. Разом із тим, Росія також має зауваження до цього плану, що ускладнює його реалізацію.

Зеленський підкреслив, що мир не дістанеться легко і не стане подарунком. Україна повинна боротися за свою силу і незалежність, щоб її голос був почутий як на полі бою, так і за столом переговорів.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

31 Dec, 17:21


⚡️ Дорогі підписники, з наступаючим Новим роком! Дякуємо вам за рік, проведений разом із нами!

Бажаємо, щоб наступний рік був ще цікавішим, ніж попередній.

Щоб в аналітичних каналах, у тому числі й нашому, було більше доброї аналітики – про приємні речі та події.

Та щоб у вас завжди було з ким поспілкуватись та обговорити актуальні новини.

Бажаємо добре відсвяткувати. Побачимося вже у новому році!

The Voicer

30 Dec, 17:30


Наслідки падіння літака для РФ. Іміджевий удар та обмеження польотів

25 грудня в казахстанському Актау зазнав катастрофи літак Embraer 190 авіакомпанії Azerbaijan Airlines. Він летів із Баку до Грозного, але під час заходу на посадку отримав пошкодження. Внаслідок катастрофи загинули 38 людей, а 29 вижили. Втім, ви це вже й так знаєте.

Світ вже відреагував на це. Росія, звичайно, на момент написання статті нічого не визнає. У день аварії Росавіація повідомила, що під час заходу на посадку літак зіткнувся з птахами, а керівник польотів Ростова повідомив, що на борту вибухнув кисневий балон.

Азербайджан вважає інакше. Ті вважають, що літак отримав пошкодження «внаслідок обстрілу із землі». Пізніше президент Азербайджану зробив заяву, що збити його могла російська ППО, а також навіть почав міркувати про публічне визнання відповідальності та виплати компенсацій.

У США згодні з цим. Ймовірно, погано навчений розрахунок російської ППО вразив літак помилково, переплутавши його з українським безпілотником, розповів американський чиновник телеканалу CNN. Якщо версія з ракетою ППО підтвердиться, це ще більше підкреслить безрозсудність Москви, кажуть джерела Financial Times. Втім, ми хотіли обговорити не саму аварію і не її причини, а наслідки для РФ.

Авіакомпанії різних країн почали скасовувати польоти до Росії. Azerbaijan Airlines скасувала рейси до десяти російських міст, включаючи Грозний, казахстанська Qazaq Air більше не літає до Єкатеринбурга, ізраїльська El Al — до Москви. Flydubai на дев'ять днів скасувала рейси з Сочі та Мінеральних Вод до Дубаї. Британська компанія Osprey Flight Solutions, яка оцінює ризики польотів по всьому світу, оголосила "весь південний захід Росії" зоною екстремального ризику для авіації. А все, що шкодить Росії, нам вигідно.

Наші дрони вже долітають практично до будь-якої точки європейської частини Росії. За час війни вони діставалися Мурманської, Ленінградської, Нижегородської, Оренбурзької областей, Казані, Кавказьких республік. І в кожному місці могла статись ситуація, схожа на ту, що сталась 25 грудня.

Вочевидь, світові компанії не сприймали серйозно загрозу такого сценарію, хоча нам це здається дивним. У російській системі ППО існують серйозні проблеми, і про це говорить не лише удар у глибокому тилу по азербайджанському Embraer 190, а й численні випадки, коли засоби ППО РФ збивали свої літаки та гелікоптери.

Проте тепер питання про польоти над Росією стає гостріше. Незрозуміло, чи продовжаться авіарейси в тій же кількості, що й до катастрофи, але Росія точно отримала іміджеву шкоду, а також перспективу відмови міжнародних компаній від польотів над своєю територією.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

30 Dec, 07:29


⚡️ Друзі, нашій невеликій аналітичній спільноті через місяць вже 1 рік. За цей час було написано близько 170 авторських статей, і далі на вас чекає ще більше контенту.

Перед Новим роком хочемо нагадати про можливість задонатити. Якщо у вас є вільні гроші та бажання підтримати наш проект – залишаємо реквізити нижче. Більше інформації про донати ви зможете знайти за цим посиланням. Гроші підуть не на життя адміністрації, а на розвиток каналу та аналітики. У нас грандіозні плани на наступний рік 😉

❤️ 4441111061040980 (копіюється при натисканні)

❤️ 4149609026774606 (копіюється при натисканні)

Банка mono - тут

Не залежно від донатів, ми хочемо подякувати кожному нашому підписнику за те, що залишаєтеся з нами. Якщо у вас є ідеї для статей – пишіть у коментарях. Давайте створювати аналітику разом!

The Voicer

27 Dec, 17:31


Фрідріх Мерц. Обговорюємо можливого канцлера Німеччини

Пропонуємо трохи відпочити від української та американської політики, пригадавши, що зараз відбувається у німців. А там багато цікавого. Нещодавно в Німеччині розпалася правляча коаліція. Неповних три роки в одному уряді намагалися ужитися соціал-демократи, «зелені» та ліберали СДП. Виходило більш-менш, але всьому приходить кінець, і ось після того, як Шольц звільнив міністра фінансів конкуруючої партії, коаліції прийшов кінець.

І тепер на горизонті постало питання про нового канцлера. Поки Шольц намагається врятувати свій не надто високий рейтинг, на сцену виходить нова зірка – Фрідріх Мерц. Давайте проаналізуємо, що від нього варто чекати.

Фрідріх Мерц – лідер християнських демократів. Сьогодні це найпопулярніша політична сила у Німеччині. Вже цієї весни, якщо нічого принципово нового не станеться, він має всі шанси стати канцлером. Сам Мерц людина не молода. Йому вже 69 років, багато з яких він провів у політиці. Цікаво, що у 2007 році Фрідріх пішов із політики у приватний сектор. Там він працював корпоративним адвокатом та навіть головою наглядової ради BlackRock і професійним лобістом.

Чому це може бути цікаво? Тому що для німецької політики останніх років, на відміну, наприклад, від США, майже виключено поєднання політики та великого бізнесу. Тим не менш, Фрідріх Мерц зараз дуже популярний і вже довгий час займає перше місце у рейтингу симпатії німців. Відгадаєте, хто раніше був на першому місці? Звісно, не Шольц, а чинний міністр оборони, соціал-демократ Борис Пісторіус.

Тепер про погляди можливого канцлера. Нас, звичайно, найбільше цікавить ставлення до України, і тут Мерц українців може порадувати. Він часто критикує Шольца за «зайві страхи» і це він є автором ідеї поставити Путіну ультиматум: якщо протягом 24 годин не припиниться бомбардування цивільного населення, Захід має зняти будь-які обмеження щодо застосування озброєнь, поставлених Україні. Також він закликав «робити все можливе для підтримки України, окрім вступу у війну» та робив інші гучні заяви.

Однак важливо пам'ятати, що його заяви можуть залишитись лише заявами. По-перше, спочатку йому потрібно перемогти. Та й у разі перемоги варто пам'ятати, що Німеччина - це не Росія, і майбутньому канцлеру так чи інакше доведеться вибудовувати коаліцію і зважати на думку інших партій.

Ще в Німеччині є дуже цікава політична особливість – друга партія за розмірами в коаліції традиційно отримує два важливі портфелі, які безпосередньо впливають на зовнішньополітичні ініціативи: глави МЗС та головування у парламентському комітеті з оборони. Це, вочевидь, обмежує всю повноту влади канцлера.

Тому новий канлцер справді може всіх здивувати. Однак це Німеччина, тому пропонуємо просто почекати та залишити радість на майбутнє.

#Політика | The Voicer | Підтримати

The Voicer

26 Dec, 17:30


Україна ліквідувала командувача однієї з "елітних" частин морської піхоти, - Newsweek

Українська армія здійснила удар по Курській області Росії, внаслідок чого загинув заступник командира російської 810-ї морської бригади Салім Паштов. Подія сталася в місті Льгов, приблизно за 30 миль від кордону з Україною.

Удар було завдано за допомогою систем HIMARS, хоча це поки офіційно не підтверджено.

За даними проукраїнського видання Militarnyi, Паштов перебував у командному пункті, який розміщувався в покинутій цивільній будівлі. У результаті удару також загинули кілька військовослужбовців та три жінки.

Цю інформацію підтвердив Telegram-канал War_home, зазначивши, що серед загиблих були військові, які знаходилися в будівлі разом із Паштовим.

Російські джерела, такі як канал Mash, стверджують, що атака також завдала шкоди цивільним об'єктам, зокрема цукровому заводу, тепловій електростанції, житловому будинку та газопроводу.

810-та бригада, штаб якої розташований у Севастополі, зазнала значних втрат під час бойових дій у Херсонській області у 2022 році, коли, за даними Генштабу України, 85% її складу було знищено. Крім того, нещодавно в соціальних мережах з'явилися відео із солдатами цієї бригади, які здалися в полон українським силам.

Стратегічний комунікаційний центр ЗСУ (StratCom) заявив, що ця атака є частиною ширшої кампанії зі зниження можливостей російських збройних сил координувати свої військові операції проти України.

Курська область, яка межує з Україною, залишається важливим напрямком для атак ЗСУ, спрямованих на знищення російських військових об'єктів і підтримку наступальних операцій.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

26 Dec, 07:30


Україна може отримати гарантії безпеки без членства в НАТО, - Foreign Affairs

Трамп має шанс на завершення війни між Росією та Україною, але для цього потрібен реалістичний план та міцні стимули. Як правило, його підхід полягає в тому, щоб негайно провести переговори між Україною та Росією, ймовірно через спеціального посланника.

Трамп прагне припинити бойові дії, однак щоб це було ефективно, необхідно вирішити основні причини конфлікту, а не лише домогтися припинення вогню. Україна потребує не лише припинення насильства, але й надання гарантій безпеки, щоб зберегти територіальну цілісність і захистити свою незалежність.

Ключовим елементом для Києва будуть міжнародні гарантії безпеки, які можуть включати військові, економічні чи дипломатичні механізми підтримки в разі агресії. Такі гарантії можуть включати участь НАТО, посилення європейської безпеки або двосторонні угоди з великими державами, які будуть готові вступити в конфлікт на боці України у разі нової агресії. Це дозволить Україні відновити стабільність і запобігти новим загрозам після війни.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

25 Dec, 17:31


Як ми помиляємось під час аналізу подій? Ефект Даннінга–Крюгера

Цього разу ми хотіли б трохи відійти від важливих політичних подій, які відбуваються останнім часом надто часто, і поговорити про щось більш фундаментальне - про наше вміння аналізувати та сприймати події, що відбуваються. Ця тема більш загальна, але не менш важлива. Вміння аналізувати інформацію та стежити за своїми когнітивними помилками так само важливо, як і загальна обізнаність. Тому поїхали.

Наша головна теза в тому, що люди схильні досить часто перебільшувати чи применшувати важливість та масштабність будь-якої події. Відразу підкріпимо нашу тезу, наприклад, цим дослідженням. Тут добре висвітлюється думка громадян щодо питань міграції та реальні результати досліджень на цю тему. У результаті ми маємо невідповідність, яка у деяких випадках у п'ять разів перевищує справжні цифри. І це, звісно, ​​не поодинокий випадок.

Також можна згадати фінансові ринки, де це особливо помітно. За спостереженнями, інвестори можуть шукати інформацію, що підтверджує їх переконання, і ігнорувати дані, що суперечать їх особистій думці. Результат цього всі, мабуть, розуміють.

Повертаючись у політику, можна згадати дослідження, що аналізують думки певних верств населення щодо загрози, що походить від інших країн. Наприклад, багато людей вважають військові витрати інших держав набагато вищими, ніж вони є насправді. Це посилює напруженість та підтримку мілітаристських заходів.

Цікаво, що для цього навіть є особливий термін – ефект Даннінга–Крюгера. Він каже, що менш компетентні люди схильні переоцінювати свої знання та здібності, що може призводити до помилкових рішень. Також, згідно з цією теорією, люди схильні переоцінювати малоймовірні події та недооцінювати високоймовірні, що впливає на їх економічні та політичні рішення. Зрозуміло, що на цій теорії будуються багато політичних кампаній.

На цей раз не буде якогось загального підсумку. Просто нам всім важливо пам'ятати, що наше сприйняття – це результат безлічі прочитаного контенту, звичок, патернів мислення та пасток, у які нас іноді заганяють.

#Інше | The Voicer | Підтримати

The Voicer

23 Dec, 17:28


Зеленський почав демонструвати більшу схильність до переговорів, – The Washington Post

Володимир Зеленський, який раніше наполягав на боротьбі за кожен сантиметр окупованих територій, почав демонструвати більшу готовність до переговорів щодо припинення війни. Це стало наслідком змін на полі бою та обрання Дональда Трампа президентом США, який прагне укласти мирну угоду.

Про це йдеться в статті The Washington Post.

Раніше Зеленський наполягав на тому, що переговори можливі лише після повного виведення російських військ. Тепер він акцентує увагу на довгостроковій безпеці країни, навіть якщо це означає тимчасове збереження окупованих територій під контролем РФ.

Хоча президент не робив публічних заяв про територіальні поступки, його висловлювання в інтерв’ю Sky News свідчать про зміну підходу: “гаряча фаза війни” може завершитися, якщо Україна отримає членство в НАТО, а повернення окупованих земель можливе “дипломатичним шляхом”.

На думку експертів, зміна риторики може бути спробою адаптуватися до позиції Трампа, який фокусується на припиненні війни. Водночас Зеленський прагне забезпечити, щоб Україна не залишилася без підтримки після завершення конфлікту.

Колишній посол США в Росії Майкл Макфол зазначив, що український президент має враховувати нову реальність: “Зеленський може сказати: ‘Я б хотів боротися до кордонів 1991 року, але обставини змінилися'”.

Ключовим пріоритетом Зеленського залишається членство в НАТО, хоча дипломати визнають, що це є віддаленою перспективою через опір окремих членів альянсу, зокрема Угорщини, Німеччини та США. У той час як альтернативою розглядаються західні миротворчі сили, Україна наполягає, що це не замінить членства в НАТО.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

23 Dec, 07:32


Солдати Великої Британії масово залишають армію, попри підвищення зарплат, — The Telegraph

У Великій Британії спостерігається масовий відтік військовослужбовців, попри підвищення зарплат на 6% і запровадження додаткових бонусів. Про це пише The Telegraph.

Близько 15 119 осіб звільнилися зі Збройних сил Британії за рік. З них 7 778 були зараховані як «добровільний відтік», тобто ті, хто вирішив піти за власним бажанням.

Як зазначає видання, вперше в історії країни кількість військових становить лише дві особи на тисячу громадян.

Водночас було залучено лише 12 000 новобранців, що спричинило загальне скорочення чисельності армії.

Підвищення зарплат, яке стало найбільшим за останні 22 роки, не змогло розв’язати проблему дефіциту кадрів у збройних силах. Військові новобранці й надалі залишаються серед найменш оплачуваних працівників державного сектору у Великій Британії.

Кадрова криза у Збройних силах Великої Британії, зокрема в армії, флоті та авіації, продовжує загострюватися. Натомість чисельність державних службовців значно зросла, вперше досягнувши 543 000 осіб, що вчетверо перевищує кількість військових, яка становить 137 000.

Зазначається, що з 2011 року реальне зростання зарплат для рядового складу британської армії склало лише 1,9%. Водночас молодші лікарі отримали підвищення на 13,39%, а машиністи поїздів — на 10,14%.

Зростання глобальних конфліктів ставить під загрозу обороноздатність Великої Британії, зазначає видання.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

22 Dec, 10:20


Енергетична криза в Ірані досягла критичної точки, - NY Times

Державні установи Ірану закриті або працюють скорочений час. Школи та університети перейшли в онлайн-формат. Магістралі, торгові центри та виробничі заводи залишилися без електроенергії, що практично паралізувало промисловість.

Іран, який має одні з найбільших у світі запасів природного газу та нафти, опинився у глибокій енергетичній кризі. Причинами стали санкції, зношена інфраструктура, марнотратне споживання та цілеспрямовані атаки Ізраїлю.

Президент Ірану Масуд Пезешкян у своєму зверненні до народу заявив, що ситуація є критичною. Відключення електроенергії торкнулися 17 електростанцій, а решта працюють частково. Заводи, від сталеливарних до харчових, зазнали значних втрат. Лише за тиждень виробництво скоротилося на 30–50%, що завдало збитків на десятки мільярдів доларів.

Енергетична криза посилюється геополітичними проблемами. Вибухи на газопроводах, організовані Ізраїлем, змусили уряд використовувати резерви газу. Через це дефіцит газу сягає 350 мільйонів кубометрів на добу, і влада змушена обмежувати постачання електроенергії.

Економічні наслідки включають падіння курсу ріалу до історичного мінімуму. Малий та середній бізнеси зазнають найбільших втрат, а багато підприємств вимушені скорочувати персонал.

Влада звертається до громадян із закликом економити енергію: знижувати температуру в приміщеннях, зменшувати використання газу та електроенергії.

Попри всі зусилля, невдоволення серед населення зростає, адже щоденні перебої з електроенергією та опаленням значно ускладнюють життя.

The Voicer | Підтримати

The Voicer

21 Dec, 09:01


Мільярдери готуються правити Америкою. Розповідаємо про найбагатшу адміністрацію Трампа

Трамп ще не став президентом, але оголосив про багато майбутніх призначень до своєї адміністрації. Орієнтуючись на його заяви, майбутня адміністрація, за деякими даними, стане найбагатшою за всю історію США. Давайте дізнаємося про це детальніше.

Взагалі, все цілком логічно. Трамп - мільярдер і спілкується він із такими ж. Якщо зібрати всіх тих, кого він запросив до себе в адміністрацію, виходить, що туди увійде ціла низка представників 1% найбагатших американців. І до цього ще можна додати статки самого Трампа близько $6 млрд.

Також логічно, що більшість бізнесменів, попередньо призначених до адміністрації Трампа, спонсорували його виборчу кампанію. Пожертви мільярдерів на адресу Камали Харріс були явно скромнішими. Цікаво, що якщо взяти 150 найбагатших сімей США, то вибір 72% сімей був зроблений однозначно на користь Республіканської партії і, як наслідок, самого Трампа.

Ну і давайте пройдемося безпосередньо по персоналіям. Багато де прослідковується конфлікт інтересів. Наприклад, посаду міністра фінансів, як анонсовано, займе менеджер з інвестицій Скотт Бессент, торгівлі - голова фінансової фірми Cantor Fitzgerald Говард Латнік, а освіти - колишня керуюча федерація реслінгу WWE Лінда Макмен.

Послом до Великої Британії їде власник інвестиційного банку Stephens Inc. Уоррен Стівенс, а спецпредставником Трампа на Близькому Сході стане його партнер з гольфу, девелопер Стів Уіткофф. Ну і згадаємо Ілона Маска та Вівека Рамасвамі. Втім, офіційно вони не працюватимуть в адміністрації.

Також Трамп вирішив призначити до адміністрації двох своїх сватів, які мають багатомільйонні статки. Престижну посаду посла у Франції обійме батько чоловіка його старшої дочки Іванки, девелопер із Нью-Джерсі Чарльз Кушнер. А радником Трампа у близькосхідних та арабських справах стане Масад Булос, який є також батьком чоловіка молодшої дочки Трампа.

Уся ця ситуація створить у майбутньому чимало юридичних складнощів. По закону, якщо ці люди отримають офіційні посади у федеральному уряді, їм доведеться залишити посади у їхніх власних бізнес-структурах і повністю розкрити фінансову інформацію про себе, у тому числі заповнити спеціальну анкету, в якій треба перерахувати всі активи. Крім того, їм буде заборонено вдаватися до будь-яких офіційних дій, які могли б безпосередньо принести їм фінансову вигоду. Частину активів, ймовірно, доведеться продати.

Втім, є лазівки, які дозволяють оминати ці правила. На відміну від майбутніх міністрів, потенційні радники та спецпосланці Трампа можуть працювати на добровільних засадах. Це дозволить їм і надалі вести свій бізнес, одночасно впливаючи на політику країни та консультуючи Білий дім. При Трампі лобізм, ймовірно, вийде на новий рівень.

#Політика | The Voicer | Підтримати