Ірина Верещук @vereshchuk_iryna Channel on Telegram

Ірина Верещук

@vereshchuk_iryna


Заступник Керівника Офісу Президента України

Ірина Верещук (Ukrainian)

Канал 'Ірина Верещук' є офіційним каналом заступника керівника Офісу Президента України. Цей канал створений для спілкування з громадянами та надання їм актуальної інформації про роботу уряду. Ірина Верещук віддана своїй роботі та завжди готова допомогти кожному, хто звертається до неї. На цьому каналі ви знайдете оновлення про робочі зустрічі, законопроекти та важливі події, які відбуваються в Офісі Президента України. Підписавшись на канал 'Ірина Верещук', ви будете постійно у курсі подій та матимете можливість безпосередньо спілкуватися з представником уряду. Приєднуйтесь до каналу, щоб бути в курсі всіх новин та змін у країні!

Ірина Верещук

20 Nov, 20:08


Сьогодні Верховна Рада також прийняла важливий законопроєкт в інтересах наших людей, які були змушені покинути своє житло через війну.

Це Закон №11281 щодо забезпечення житлових прав внутрішньо переміщених осіб.

Мета – створити загальний банк тимчасового житла для ВПО. Головне в цьому законі – це проведення всеукраїнської інвентаризації об’єктів нерухомого майна державної, комунальної та, за згодою власника, приватної форми власності, які можуть бути використані для тимчасового проживання внутрішніх переселенців. Потім створити єдину базу даних, якою зможуть користуватись держава, місцева влада, міжнародні донори та, власне, наші внутрішні переселенці.

Прийняття цього закону є результатом роботи багатьох народних депутатів та органів виконавчої влади, за що їм усім величезна подяка.

Окремо хочу подякувати дотичним громадським організаціям і Радам ВПО. Вони зробили велику роботу.

Дякую всім народним депутатам, які підтримали цей закон сьогодні у сесійній залі 🤝

Ірина Верещук

20 Nov, 16:09


Сьогодні в Офісі Президента провели міжвідомчу нараду щодо цифровізації ВЛК.

Мета має три складові: підвищення обороноздатності, забезпечення справедливості та боротьба з корупцією.

Як і домовлялись два тижні тому, Міноборони презентували план цифровізації ВЛК. Головні цілі – позбутись зайвих процедур, забезпечити прозорість і швидкість.

Домовились, що наприкінці цього тижня Міноборони вже винесе план цифровізації ВЛК на затвердження Урядом.

Також домовились, що до кінця року синхронізуємо дві важливі інформаційні системи МОЗ і Мінсоц: Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ)та Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС).

Дякую за командну роботу всім, хто брав участь в сьогоднішній нараді.

Окрема подяка:🙏

- міністру охорони здоровʼя Віктору Ляшку;
- заступнику міністра оборони Катерині Черногоренко та всій цифровій команді Міноборони;
- заступнику міністра оборони Сергію Мельнику;
- заступнику міністра соціальної політики Костянтину Кошеленку;
- заступнику міністра у справах ветеранів Руслані Величко-Трифонюк;
- Командуванню медичних сил ЗСУ;
- команді Мінцифри.

Також величезне дякую громадським організаціям, які долучаються до реформування ВЛК🤝

Ірина Верещук

20 Nov, 12:56


Дякую народним депутатам, які сьогодні підтримали в першому читанні законопроєкт №12178. Це про ліквідацію МСЕК.

Окрема велика подяка членам профільного парламентського комітету й особисто його голові Михайлу Радуцькому.

Паралельно з підготовкою законопроєкту до другого читання колеги з Уряду вже розробляють пакет підзаконних актів так, щоб закон реально запрацював з 01 січня 2025 року.

Ірина Верещук

19 Nov, 13:05


Є така застаріла та наболіла проблема: державні й комунальні органи та підприємства не можуть повноцінно використовувати техніку (включаючи транспорт та обладнання), отримані від міжнародних донорів як гуманітарна допомога.

Певні недосконалості та колізії законодавства роблять незаконним використання такої гуманітарної техніки в інтересах громад. Саме тому досить часто передані донорами комунальна техніка та автотранспорт простоюють без діла. 

Таку розкіш ми собі дозволити не можемо. Особливо у прифронтових громадах, де багато громадського транспорту та комунальної техніки знищено або пошкоджено ворогом. 

Учора в Офісі Президента зібрались разом із представниками дотичних органів влади та громад. Також були присутні народні депутати з правоохоронного комітету Ради. Обговорили потрібні нормативні зміни для того, щоб громади могли повноцінно використовувати гуманітарну техніку. 

Зокрема, йшлося про внесення відповідних змін до статті 201-2 Кримінального кодексу, але лише щодо державних та комунальних субʼєктів, з тим щоб дозволити їм надавати відповідні послуги населенню з використанням автотранспорту, техніки та обладнання, отриманого як гуманітарна допомога.

Колеги-депутати обіцяли не зволікати з підготовкою потрібних законодавчих змін, за що їм велика подяка й особисто голові правоохоронного комітету Сергію Іонушасу.

Ірина Верещук

17 Nov, 17:01


На нещодавній зустрічі з представниками громадського сектору Президент підтримав ініціативу щодо відстрочки від мобілізації для цивільних осіб, звільнених з полону.

Цього тижня в Офісі Президента провели робочу зустріч з родинами цивільних полонених і представниками правозахисних організацій. Проговорили питання, напрацювали формулювання законодавчих змін.

Цього ж тижня профільний оборонний Комітет Верховної Ради підтримав зміни до відповідного закону. Велике дякую за оперативність Комітету та його Голові Олександру Завітневичу.

Законопроєкт готується до розгляду у сесійній залі Парламенту. Закликаю шановних депутатів підтримати українців, звільнених з ворожого полону.

Ірина Верещук

17 Nov, 14:25


Недільний ранок сьогодні. Під час масованої ракетної атаки українська військова збила ворожу ракету. Особисто! ☝️

Я в захваті! ❤️🇺🇦

Ірина Верещук

13 Nov, 18:39


Сьогодні в Офісі Президента провели зустріч із родинами цивільних українців, які перебувають у російському полоні.

Важлива зустріч. Багато гострих питань. Потрібен постійний діалог. Бо для конструктивних дій треба чути один одного.

Були присутні представники Коордштабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру СБУ з координації пошуку та звільнення військовополонених, Уповноваженого ВРУ з прав людини, Міноборони, Генштабу, МОЗ, Мінфіну, Мінсоцполітики, Національного інформаційного бюро (НІБ), Мінреінтеграції, народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, а також представники профільних правозахисних організацій.

Люди питали, представники влади відповідали.

Основні напрямки: підтримка родин, робота зі звільнення полонених, соцзахист звільнених з полону.

Ірина Верещук

12 Nov, 19:05


Сьогодні в Офісі Президента розглядали Концепцію захисту прав громадян, постраждалих від війни. Бо маємо напрацювати цілісне бачення підтримки різних категорій осіб, постраждалих від російської агресії.

Така концепція буде базою для подальшої нормотворчої роботи та, власне, практичної діяльності державних органів, громадського сектору та міжнародних партнерів.

Питань багато: фізична та медична реабілітація, відновлення житла, відшкодування майнової шкоди й багато інших юридичних і фінансових питань.

На сьогоднішньому обговоренні були присутні представники центральних органів влади, громадських організацій, експерти, а також представники Ради Європи.

Домовились, що Концепція захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф проти України, буде прийнята до кінця цього року.

Ірина Верещук

12 Nov, 18:01


Звикла доводити справи до кінця. Одним із проєктів, якими я опікувалась ще під час роботи в Уряді, було відновлення житла, постраждалого під час боїв на Київщині. Йшлося про три будинки в Ірпені: капремонт двох будинків і будівництво третього з нуля, бо він був повністю зруйнований.

Сьогодні зранку відвідала будівельний майданчик, де нарешті почались роботи з будівництва третього будинку. Дякую Уряду Німеччини за донорство, Міжнародній організації з міграції ООН – за менеджмент проєкту, а місцевій владі – за сприяння.

І величезна подяка місцевим мешканцям за терпіння. Не все одразу. Але ми крок за кроком усе доведемо до кінцевого результату 🏠

Ірина Верещук

12 Nov, 16:57


Сьогодні Київ приймає Європейський саміт шкільного харчування.

Зібрались представники багатьох міжнародних організацій, донорів і країн-партнерів. Попри всі труднощі війни, держава тримає дітей у фокусі уваги та зусиль. Шкільне харчування є важливою складовою турботи про наших дітей.

Дякую Першій леді Олені Зеленській за лідерство 👫❤️

Ірина Верещук

08 Nov, 14:30


Звертаюсь до народного депутата Євгена Шевченка, який за сумісництвом також працює розвідником, геополітиком і геостратегом.

Побачила ваш сьогоднішній пост, де ви хочете щось там «допомогти» та «порішати».

Якщо ви намагались звернутись до Президента України, то ви явно помилились з вибором тону. Бо хамити не треба! Незалежно від того, що саме ви хочете сказати Голові нашої держави Україна.

Але, все ж таки, думаю, що в тому пості ви звертались до президента рф. Бо по змісту все в принципі підходить. Тоді все ок 🤓🇺🇦

Ірина Верещук

07 Nov, 14:25


Сьогодні відвідала запуск проєкту «Реабілітація в Україні» разом із послом США пані Бріджит Брінк, міністром охорони здоровʼя паном Віктором Ляшком і міністеркою у справах ветеранів пані Наталею Калмиковою. 

Це проєкт на 5 років та на 40 млн доларів США. Донором є USAID. 

Важливий проєкт з погляду розвитку нашої системи реабілітації - фізичної, ментальної, соціальної - як для ветеранів, так і для всіх категорій цивільних осіб, постраждалих від війни. 

Також ця програма дозволить напрацьовувати практичний досвід партнерства між державою, міжнародними донорами та громадським сектором у сфері реабілітації громадян, постраждалих від війни. 

В особі пані посла Бріджит Брінк дякую Уряду США та американському народу за підтримку програм з реабілітації українців 🇺🇦🤝🇺🇸

Ірина Верещук

06 Nov, 14:52


Триває демонтаж старої системи МСЕК. 

Учора в Раду зайшов законопроєкт МОЗ щодо реформи МСЕК. Сьогодні його підтримав профільний парламентський комітет. 

Вже є пакет проєктів підзаконних актів. Це спільна робота Уряду та профільних громадських організацій. Сьогодні обговорювали цю підзаконку на робочій нараді в Офісі Президента України. 

Також МОЗ подав на обговорення відповідний План цифровізації. 

Дякую МОЗ, Мінцифри та причетним громадським організаціям 🤝

Ірина Верещук

04 Nov, 15:49


Сьогодні в Офісі Президента України провели чергову робочу нараду з питань протезування військових. Заслуховували представників міністерств і спеціалізованих протезних підприємств. Питань багато, вони усі непрості.

Тут дуже важливим є діалог з громадським сектором, який, власне, і представляє інтереси військових, які потребують протезування. Діалог нелегкий, але він є і він дуже допомагає.

Дякую всім присутнім сьогодні представникам громадських організацій. Так, зміни на краще забирають більше зусиль та часу, ніж хотілося б. Але наша з вами затятість зробить свою справу.

Ірина Верещук

01 Nov, 15:28


Учора завершили Міністерську конференцію з людського виміру в Монреалі. Повернення всіх полонених та депортованих українців – абсолютний пріоритет Президента Зеленського.

Серед представників урядів країн-учасниць побачила тверду позицію та єдність у підтримці України та українців.

Військовополонені, цивільні заручники, незаконно депортовані діти – всі мають повернутись.

Ми не зупинимось, допоки не повернемо кожного українця і кожну українку додому 👫🇺🇦

Ірина Верещук

31 Oct, 15:56


На полях Конференції з людського виміру в Монреалі вдалось виконати мою обіцянку пані Катерині – одній з наших внутрішніх переселенок, які почали свою справу завдяки фінансовій допомозі від Уряду Канади.

Передала міністерці закордонних справ Канади Мелані Жолі подарунок – українське намисто з щирою вдячністю за канадську підтримку українських жінок і дітей 🇺🇦❤️🇨🇦

Ірина Верещук

30 Oct, 19:18


Сьогодні в Монреалі зустрілась з лідерами місцевої української діаспори.

Відчула дух справжнього незламного українства. Вкотре побачила, як люди прагнуть тримати звʼязок з Україною, навіть якщо вони народились за її межами.

Говорили про єдність та стійкість. Україна понад усе! ❤️🇺🇦

Ірина Верещук

28 Oct, 17:36


Продовжується робота на виконання Указу Президента по МСЕК. Сьогодні обговорювали відповідний законопроєкт МОЗ.

Також предметом наради були питання цифровізації.

Додатково обговорювали реформу ВЛК. Це теж важливо.

Дякую колегам, які долучились: РНБО, МОЗ, Мінцифри, Мінсоц, Міноборони, ЗСУ, МВС, народні депутати, профільні громадські організації.

Крок за кроком разом ми все зробимо!

Ірина Верещук

26 Oct, 14:46


Сьогодні працюю на Вінниччині. 

Разом із колегами з Мінветеранів, Міноборони, ЗСУ, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. 

Відвідали Центр із реабілітації військових, який спеціалізується на поранених з ампутаціями. Поспілкувались з колективом та хлопцями, які там на лікуванні. Взяли в роботу питання. 

Також відвідали держпідприємство, яке спеціалізується на виробництві протезів. Чула про плани приватизувати це підприємство. Вважаю, що зараз це не на часі. Під час війни такі підприємства краще залишати під державним контролем. Тим паче, що хлопці в госпіталі дають схвальні відгуки про цього виробника. 

Провели виїзну нараду щодо підтримки та соціального захисту військовослужбовців звільнених з полону. Домовились спростити та пришвидшити видачу та відновлення документів: паспорт, військовий квиток, УБД, довідка про факт перебування в полоні тощо. 

На базі одного із закладів Вінниччини створено Центр з медичної та психологічної реабілітації для звільнених з полону, який займатиметься відновленням та реінтеграцією повернутих хлопців і дівчат.

Ірина Верещук

25 Oct, 09:53


Кожна українська дитинка, яка була викрадена російським ворогом, має право на повернення додому.
 
У рамках президентської програми Bring Kids Back UA напрацьовуємо механізми для повернення дітей, а також інфраструктуру й алгоритми для їх повноцінної реінтеграції.

Учора в Офісі Президента України міжнародні експерти програми Bring Kids Back UA провели онлайн-презентацію своїх напрацювань з реінтеграції повернутих дітей. Найкращі міжнародні та українські практики ляжуть в основу як щоденної роботи, так і державної політики.

Дякую країнам-партнерам, міжнародним лідерам, експертам – усім, хто долучився до нашої боротьби за повернення українських дітей.

Ірина Верещук

23 Oct, 14:52


Провели робочу нараду із законодавчих змін на виконання Указу Президента по МСЕК.

Були присутні: МОЗ, Мінсоц, Мінцифри, Мінветеранів, РНБО, інші відомства. Також у нараді брали участь представники громадських організацій людей з інвалідністю.

Маємо невідкладно змінити законодавство таким чином, щоб:

- зловживання стали неможливими;
- зміни не вплинули негативно на наших людей;
- законослухняні люди мають відчути покращення через спрощення та пришвидшення процесів;
- а негідники мають відчути незворотність покарання.

Прошу колег з Парламенту та Уряду, а також з громадського сектору максимально сконцентрувати зусилля на спільній нормотворчій роботі. Бо люди чекають. І ми не відступимо.

Ірина Верещук

23 Oct, 09:39


Зустрілась з Кароліною Ліндхольм Біллінг, керівницею УВКБ ООН в Україні.

Домовились про збільшення фінансування програми «Прихисток». Бюджет програми 2024 року збільшено з 15 до 21,5 млн доларів США. Це дозволить програмі нормально завершити цей рік.

Дякую УВКБ ООН й особисто пані Кароліні 🇺🇦🤝🇺🇳

Ірина Верещук

22 Oct, 18:10


Про результати засідання РНБО щодо МСЕК.

Ірина Верещук

22 Oct, 17:05


Сумнівні прокурорські пенсії по інвалідності є лише проявом старої та задавненої «хвороби».

Що робити з особами з фальшивою інвалідністю знають правоохоронці.

Але, справа тут не тільки у молодих прокурорах з інвалідністю, які за фізичною формою ще нам з вами фору дадуть. А й у системі, яка генерує та толерує фальшиві медичні діагнози.

Саме фальшиві діагнози є першоджерелом незаконних пільг, пенсій та бронювання.

Отже, що робимо:

По-перше, правоохоронна війна фальшивим діагнозам. Справжня та безжальна.

По-друге, єдиний та прозорий обіг медичних і юридичних документів щодо отримання інвалідності. Насамперед йдеться про цифровізацію й інтеграцію всіх баз даних в єдину систему. Так, щоб унеможливити приховування фальшивих діагнозів за медичною таємницею або захистом персональних даних.

Ті, хто видають фальшиві інвалідності, та ті, хто ними користуються, є внутрішніми ворогами. І ми маємо їх теж перемогти.

Ірина Верещук

22 Oct, 15:22


Історія про МСЕКи – це не тільки про фальшування медичних документів та корупцію.

Це про приголомшливу несправедливість, яка кидає виклик кожному українцю.

З одного боку, маємо випадки, коли оформляють фальшиву інвалідність, щоб отримати велику пенсію або ухилитись від мобілізації.

А з іншого – маємо ветеранів із бойовими інвалідностями, які не можуть отримати документи та виплати.

Так не має бути й так не буде. Про це чітко сказав Президент сьогодні на РНБО.

Що робити є очевидним – покарати та впорядкувати:

- тотальні та швидкі перевірки;
- показові та безжальні покарання причетних;
- термінові нормативні зміни для унеможливлення зловживань.

Просто добрих намірів замало. Просто політичної волі теж недостатньо. Потрібно затяте виконання, крок за кроком, щодня.

Бо коли про справедливість, важливо все доводити до кінця.

Ірина Верещук

22 Oct, 13:07


Зустрілась з Маріанною Франко, новою керівницею Офісу ЕСНО в Україні (Європейська комісія з питань цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги).

ЕСНО – один із наших головних міжнародних партнерів на гуманітарному фронті.

З пані Маріанною обговорили гуманітарну підтримку в зимовий період, особливо на прифронтових територіях.

Гуманітарне реагування залишається одним із пріоритетів держави. Бо це сприяє стійкості цивільного населення під час війни.

Ірина Верещук

21 Oct, 18:10


Сьогодні була на Одещині. Разом із Першою Леді, Віцепрем'єром Олексієм Кулебою, міністром Віктором Ляшком та іншими представниками Уряду проаналізували стан реформи шкільного харчування. Наразі Уряд реалізує дві важливі субвенції: 1,5 млрд грн на модернізацію шкільних їдалень та 2 млрд грн на безоплатне харчування учням молодших класів.

Дякую UNICEF, проєкту DECIDE та іншим міжнародним донорам за підтримку.

Дякую Першій Леді за лідерство! ❤️

Ірина Верещук

19 Oct, 13:20


Сьогодні відвідала Центр соціально-психологічної реабілітації, що в Бородянці. Це новозбудований заклад, який має стати флагманським у роботі з ветеранами та зі звільненими з полону.

Потенціал Центру дозволяє втілити концепт роботи, за яким ветерани проходитимуть соціально-психологічну реабілітацію разом зі своїми близькими. Бо ми маємо навчати новому життю не тільки ветеранів, а і їхніх близьких. Це дуже важливо для повноцінної реабілітації та реінтеграції.

Є там одне спеціальне місце, де ветерани пишуть на стіні свої написи. Знайшла там напис і від Президента: Будьте сильними! ❤️

Ірина Верещук

17 Oct, 16:55


Робочу поїздку в Полтаву завершила відвіданням міського Ветеранського центру. Тут надають весь спектр ветеранських послуг: юридична, адміністративна та психологічна підтримка, а також фізична та соціальна реабілітація. Дякую команді Veterans Centre Poltava.

Такі ветеранські хаби мають бути скрізь по всій країні, у кожній громаді. Саме вони мають стати інфраструктурою для реалізації ветеранської політики.

Зі свого боку можу запевнити ветеранську спільноту, що ветеранські питання мають і матимуть пріоритетну увагу Президента та його команди.

Ірина Верещук

17 Oct, 15:39


У Полтаві відвідала наших військових і ветеранів, які проходять лікувальне відновлення в реабілітаційному центрі Recovery.

Спеціалісти центру працюють зі всіма видами травм, зокрема мінно-вибуховими.

Центр обладнано за світовими стандартами інклюзивності й технологічності. Для кожного пораненого розробляється індивідуальний реабілітаційний план.

Дякую колективу закладу за турботу про наших воїнів. Окрема велика подяка донорам🙏

Ірина Верещук

17 Oct, 09:52


Сьогодні працюю в Полтаві.

Взяла участь у роботі Східноукраїнського форуму Рад ВПО.

Передала вітання учасникам Форуму від Президента Володимира Зеленського.

Ради ВПО є унікальним інститутом. Вони адвокатують інтереси внутрішніх переселенців перед владою, донорами та громадськими організаціями. Це дуже важливо для інтеграції переселенців у громади.

Ради ВПО довели свою життєздатність, бо по країні їх вже близько 900. Це сила, яка покликана захищати мільйони ВПО.

Зі свого боку можу запевнити, що Ради ВПО можуть розраховувати на розуміння та підтримку Офісу Президента України.