Ірина Верещук @vereshchuk_iryna Channel on Telegram

Ірина Верещук

@vereshchuk_iryna


Заступник Керівника Офісу Президента України

Ірина Верещук (Ukrainian)

Канал 'Ірина Верещук' є офіційним каналом заступника керівника Офісу Президента України. Цей канал створений для спілкування з громадянами та надання їм актуальної інформації про роботу уряду. Ірина Верещук віддана своїй роботі та завжди готова допомогти кожному, хто звертається до неї. На цьому каналі ви знайдете оновлення про робочі зустрічі, законопроекти та важливі події, які відбуваються в Офісі Президента України. Підписавшись на канал 'Ірина Верещук', ви будете постійно у курсі подій та матимете можливість безпосередньо спілкуватися з представником уряду. Приєднуйтесь до каналу, щоб бути в курсі всіх новин та змін у країні!

Ірина Верещук

09 Jan, 15:17


З початку листопада минулого року за координації Офісу Президента проводяться регулярні робочі наради з реформи МСЕК і ВЛК. Це дієва платформа для мобілізації фокуса й зусиль багатьох посадовців та експертів із державних органів і громадських організацій.

Хочу подякувати всім, хто своєю працею рухає реформу МСЕК і ВЛК. Окрема подяка МОЗ, Міноборони, Командуванню Медичних сил, Мінсоцполітики, профільним комітетам Верховної Ради, а також дотичним громадським організаціям🤝

Ірина Верещук

09 Jan, 10:45


Верховна Рада підтримала продовження терміну для добровільного повернення із СЗЧ.

До 01 березня 2025 року☝️

Дякую народним депутатам за конструктивність та оперативність 🤝

Ірина Верещук

05 Jan, 10:08


На території Курщини, що під контролем ЗСУ, є цивільні росіяни.

Наші Сили оборони дотримуються всіх норм міжнародного гуманітарного права.

Але, станом на зараз російська сторона так і не звернулась до нас щодо відкриття гуманітарного коридору для виходу цивільних росіян у бік рф🤷‍♀️

Ірина Верещук

04 Jan, 19:44


Щочетверга проводжу міжвідомчу нараду з ветеранської політики та соціального захисту військовослужбовців і членів їхніх сімей. Крайня нарада відбулась позавчора. Обговорювали проблематику СЗЧ. Серед інших були присутні МОУ, ЗСУ, Військова служба правопорядку, а також представники деяких бойових підрозділів.

Були конструктивні ідеї, які одразу взяли в роботу. Ключові з них такі:

Перше: 01 січня 2025 року закінчився термін для добровільного повернення на службу із СЗЧ. Ідея в тому, щоб продовжити цей термін (на скільки саме - це предмет обговорення). Отже, це поки що тільки ідея, але ми вже почали обговорювати це з оборонним комітетом ВРУ. Дякую Голові комітету Олександру Завітневичу за оперативність.

Друге: Для роботи з повернення воїнів активніше залучати рекрутерів з успішних бойових підрозділів. Якщо у когось виходить успішно повернути бійця у стрій, ну то треба дати людям працювати й усіляко підтримати. (До слова, не допускати ситуації, коли підрозділ домовився забрати людину після СЗЧ до себе, а її направляють до іншого підрозділу).

Отже, дякую всім учасникам наради за конструктив і діловий підхід 🤝

Ірина Верещук

31 Dec, 17:14


Боротись, триматись один одного, вірити в нашу державу й любити Україну. Це те, що нам треба, щоб наступний рік був вдалим для української нації.

2025-й не буде легким, але він може стати вирішальним для нашої держави. Попереду багато викликів, але за плечима у нас теж чимало.

Головне – вірити та підтримувати один одного!

З Новим роком, українці! ❤️🇺🇦

Ірина Верещук

25 Dec, 18:48


Різдвяна хода у Києві.

Ірина Верещук

24 Dec, 15:34


Христос ся рождає! Славімо його!

Ірина Верещук

21 Dec, 16:09


Сьогодні відвідала два медичних заклади, де проходять реабілітацію поранені військові.

Висновки такі:

1. Наступного року максимально сфокусувати фінансові зусилля (бюджетні та донорські) на матеріально-технічній базі реабілітаційної мережі для поранених військових. Ремонти, інженерія, обладнання тощо. Насамперед йдеться про профільні військові реабілітаційні заклади.

2. Реабілітаційну мережу для військових посилити за рахунок облаштування окремих відділень для військових у цивільних медичних закладах. Це дозволить зменшити навантаження на військові медичні заклади та підвищить якість і швидкість реабілітації.

Ірина Верещук

19 Dec, 12:54


Взяла участь у стратегічній сесії з реформи шкільного харчування під головуванням Першої леді Олени Зеленської.

Підбивали підсумки року. Зроблено чимало: безоплатне харчування для молодших школярів, модернізація шкільних їдалень, підготовка кухарів для шкіл тощо.

Хочу подякувати громадам, на які, власне, лягає основна робота з впровадження цієї важливої реформи.

Слід зауважити, що реформа шкільного харчування є складовою Президентського Плану стійкості в частині підтримки людського капіталу.

Маленькі українці та їхнє здоровʼя – це найцінніша частина нашого людського капіталу ❤️🇺🇦

Ірина Верещук

17 Dec, 17:11


Прес-брифінг на Конгресі місцевих та регіональних влад під головуванням Президента України.

Ірина Верещук

14 Dec, 17:15


Забагато стало розмов про вибори. Наче війна для когось вже закінчилась або втратила значення.

Але війна ще не закінчилась. Ба більше, мільйони наших людей щодня роблять все можливе для захисту нашої держави. Саме це залишається пріоритетом. І попереду ще немало роботи.

Треба думати не про вибори, а про фронт. Про підтримку наших воїнів, усього нашого народу.

Зайве та передчасне захоплення фантазіями про політичне майбутнє може зашкодити фронту й державі.

Коли деякі політичні та медійні особи налаштовують суспільство, що, мовляв, скоро війна закінчиться і треба вже готуватись до виборів (з притаманними списками, кандидатами, чварами), то це дуже безвідповідально. Бо це підриває нашу стійкість та єдність в дуже важливий, історичний момент.

Зміщення фокуса з війни та фронту на вибори й політичний процес зараз може призвести до дуже негативних наслідків для армії та всієї України.

Саме на це, в тому числі, дуже розраховує ворог.

Отже, до моменту закінчення війни думаємо лише про фронт і захист людей. Все решта – потім.

Ірина Верещук

13 Dec, 17:03


Разом із дотичними державними, громадськими та міжнародними організаціями провели чергову зустріч з родинами військовополонених.

Пріоритетна тема – формування списків на обміни полоненими. Тут мають домінувати принципи справедливості та прозорості. Так, щоб родини розуміли, як саме формуються списки на обміни.

Також, обговорили низку юридичних і соціальних питань щодо підтримки сімей військовополонених.

Окремим пунктом порядку денного було питання визволення військовослужбовців Маріупольського гарнізону.

Також, домовились, що Коордштаб з питань військовополонених через Міжнародний Комітет Червоного Хреста здійснить усі необхідні кроки для створення змішаних медичних комісій. Якщо нам вдасться створити такі змішані медкомісії, то це сприятиме пришвидшеному визволенню важкопоранених і важкохворих полонених.

Ірина Верещук

13 Dec, 16:16


Останніми днями росіяни активізували інформаційні вкиди на гуманітарну тему.

Звісно, що це складова їхньої війни проти нас. 

Зокрема, росіяни кажуть, що вони хочуть обміняти понад шістсот військовополонених, а ми нібито відмовляємось.

Також кажуть, що нібито просять нас відкрити гуманітарний коридор на курщині для їхніх цивільних, а ми не даємо. 

З цих двох приводів можу констатувати наступне:

1) Щодо обміну понад шестисот військовополонених росіяни не звертались ані до нашого Коордштабу з питань військовополонених, ані до Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Сьогодні це підтвердили представники Коордштабу та МКЧХ на зустрічі з родинами полонених.

2) росіяни не зверталися щодо гуманітарного коридору на курщині, ані до української сторони, ані до МКЧХ.

Тобто, все це неправда. Якщо звернення надійдуть, вони, звісно, будуть належним чином опрацьовані.

А, поки що, це просто банальні медійні маніпуляції з метою спотворення суспільної думки в Україні та в країнах-партнерах.

Ірина Верещук

12 Dec, 14:04


Провели чергову робочу нараду з реформи МСЕК.

На виконання Указу Президента та рішення РНБО зараз у роботі два законопроєкти: №12178 та №12209.

Проєкт Закону №12209 від Мінсоцполітики ще потребує ґрунтовного доопрацювання та обговорення з громадськістю.

А законопроєкт №12178 від МОЗ вже погоджений профільним парламентським комітетом до голосування в другому читанні. Дуже розраховуємо, що народні депутати приймуть цей закон наступного тижня.

Дотичні представники Уряду запевнили на нараді, що зміни законодавства не означають, що громадяни можуть втратити статуси, які до того були отримані за попереднім законодавством. Тобто, всі законно отримані статуси та відповідні виплати зберігаються.

Ірина Верещук

12 Dec, 11:56


Зустрілась з послом Польщі в Україні паном Пйотром Лукасєвічем.

Обговорили польську підтримку наших ветеранів та участь у проєктах з реабілітації українців, постраждалих від війни.

Пан Пйотр нещодавно розпочав свою роботу в Україні. Бажаю йому успіхів у реалізації українсько-польської співпраці. Поляки – наші стратегічні партнери 🇺🇦🤝🇵🇱

Ірина Верещук

11 Dec, 11:16


У Будинку офіцерів провели зустріч із родинами зниклих безвісти. Були присутні дотичні органи влади, громадські та міжнародні організації. 

Обговорили низку важливих питань. Серед іншого, домовились про наступне:

1. До кінця року прийняти зміни до Постанови №168 від 28.02.2022 року, щоб якщо, зниклу безвісти особу зрештою визнають загиблою, родина не втрачала право на належні державні виплати й мала достатньо часу для подачі відповідної заяви. 

2. МВС разом із народними депутатами подадуть до ВРУ законопроєкт, за яким кримінальні провадження щодо зниклих безвісти будуть вестись за місцем проживання родини, щоб родичам було зручно комунікувати зі слідчим щодо експертиз, довідок тощо. Важливо, щоб цей законопроєкт якомога швидше підтримали у залі для голосувань.

3. У місячний термін запустити онлайн-платформу для акумуляції інформації від всіх державних органів, залучених до пошуку зниклих безвісти. Тобто йдеться про консолідацію інформресурсів різних органів в одне місце, щоб родинам було зручніше користуватись такою інформацією. 

Дякую за роботу: Коордштабу з питань військовополонених, Обʼєднаному центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ, Міноборони, Генштабу ЗСУ, МВС, МОЗ, Національному інформаційному бюро, Міжнародному Комітету Червоного Хреста.

Ірина Верещук

04 Dec, 12:07


Учора Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №12076. Одними з ключових моментів цього закону є те, що:

- допризовники (17 років) зможуть ставати на військовий облік онлайн;

- призовникам не треба буде проходити ВЛК.

Цей закон не тільки про цифровізацію, а й про здоровий глузд. Якщо ці категорії громадян зараз не підлягають мобілізації, то навіщо витрачати на них ресурси ТЦК та ВЛК, і навіщо їх змушувати стояти в чергах?

Також, якщо ми знімаємо це навантаження, то ТЦК та ВЛК зможуть якісніше обслуговувати, власне, мобілізацію.

Хочу подякувати представникам громадського сектору, які не втомлюються постійно привертати увагу влади до ось таких моментів, які можна легко та швидко покращити.

Зі свого боку можу пообіцяти: якщо ваша пропозиція толкова й реалістична, команда Офісу Президента обовʼязково її розгляне та сприятиме втіленню.

Ірина Верещук

28 Nov, 20:36


Сьогодні провели важливу міжвідомчу нараду з питань гуманітарної допомоги під час воєнного стану.

Нам треба швидко напрацювати нормативні зміни щодо:

- переліку товарів і послуг, що можуть бути надані як благодійна допомога без оподаткування;

- реєстрації транспортних засобів, ввезених як гуманітарна допомога;

- утилізації неякісної гуманітарної допомоги.

Дякую за командну роботу представникам Мінсоцполітики, МОЗ, Мінекономіки, Мінфіну, МВС, Держмитслужби, Донецької ОВА, народному депутату Михайлу Лабі, а також представникам громадських і волонтерських організацій.

До кінця року маємо прийняти пакет відповідних урядових актів. Отже, працюємо! 🤝

Ірина Верещук

28 Nov, 13:15


Міжнародне гуманітарне право потребує ревізії. Особливо в частині, що стосується захисту цивільного населення під час війни. Очевидно, що Україна має повне право бути лідером у цьому процесі. Прийшов час створити міжнародну платформу й починати працювати. 

Це було предметом моєї зустрічі з Хʼюго Слімом, який є професором Оксфордського університету та відомим фахівцем з міжнародного гуманітарного права.

Ірина Верещук

27 Nov, 16:28


Закликаю колег не маніпулювати й не спекулювати на темі ВПО та ТОТ.

Ірина Верещук

27 Nov, 12:52


Завітала на Форум із ментального здоровʼя.

Стійкість, витривалість, згуртованість – це те, завдяки чому ми встояли в перші місяці повномасштабного вторгнення. І це те, завдяки чому ми, зрештою, переможемо.

З весни 2022 року Перша леді Олена Зеленська та її команда відіграють ключову роль у роботі на напрямку ментального здоровʼя. Їм вдалось згуртувати навколо себе органи влади, громадський сектор і міжнародних донорів. А головне, є рух вперед, за що їм дуже дякую.

Також велика подяка МОЗ, МОН і Координаційному центру з психічного здоровʼя при Кабміні.

Зрештою, ментальне здоровʼя – це не лише про здоровʼя, як таке. Це про стійкість і витривалість нації. Це державна політика ☝️🇺🇦

Ірина Верещук

26 Nov, 20:39


Моя позиція така: незадоволення рівнем допомоги ВПО не може бути причиною або виправданням переїзду на тимчасово окуповану територію, під чобіт окупантів і вбивць.

Ірина Верещук

25 Nov, 10:41


Останнім часом деякі наші політики чомусь почали робити заяви, що внутрішні переселенці тисячами повертаються на ТОТ.

Ці «політики» стверджують, що начебто українці їдуть в окупацію, бо, мовляв, держава недостатньо їм допомагає з житлом, грошима та роботою.

От що я вам скажу, шановні безвідповідальні любителі хайпу:

1. Ви брешете, коли кажете про тисячі ВПО, які повертаються на ТОТ. Жодної підтвердженої статистики немає та не може бути, це виключно хайп заради гучних заголовків.

2. Усе, що держава обіцяє за законом, вона робить. Можливо, цього недостатньо, але в нас йде війна, і ресурси держави обмежені. Втім, це не є причиною їхати у ворожу окупацію. Ніколи не повірю, що тисячі українців їдуть в російську окупацію через відсутність 2-3 тисяч гривень на місяць державної допомоги. Так, держава не може подарувати всім переселенцям по квартирі. Але тимчасове житло є. Так, ми не можемо кожному переселенцю дати таку саме роботу за такі саме гроші, як було. Бо ми на війні. Але для тих, хто хоче працювати, робота є.

3. Ваші заяви є неповагою до мільйонів українців, які виїхали з ТОТ і будують нове життя. Їм важко, але вони адаптуються. До слова, у більшості з них це успішно виходить.

4. Своїми заявами ви підтримуєте ворожий наратив, що нібито в окупації краще. Тому, ваша інформаційна діяльність носить підривний та злочинний характер. Це особливо шкодить державі зараз.

5. Я розумію, що ви все це робите не з метою допомогти ворогу, а з метою привернути до себе увагу. Прошу вас знайти інші теми для хайпу.

А всім нашим внутрішнім переселенцям я хочу сказати велике дякую. За стійкість та єдність!

Ірина Верещук

23 Nov, 08:22


Минулого століття вони застосували проти нас голод як зброю масового знищення. Вбили мільйони українців.

Їм не вдалось нас зламати. Ми відродились, маємо свою державу та армію.

Зараз вони прийшли до нас знов, щоб вкотре спробувати знищити.

Ми вкотре їх вбиваємо і будемо це робити доти, доки вони не усвідомлять, що ми незнищенні!

Україна понад усе! ❤️🇺🇦

Ірина Верещук

22 Nov, 13:51


Учора депутати підтримали в першому читанні Закон № 12030 «Про систему охорони психічного здоровʼя України».

Дуже потрібний закон.

Він не тільки про медицину та здоровʼя громадян. Він, зрештою, про стійкість і згуртованість нації. Під час випробувань для всіх нас це особливо важливо.

Цей закон не тільки про МОЗ і профільні заклади. Це про фундаментально нову державну політику, яка має відображатись у діяльності всіх дотичних центральних і місцевих органів влади.

Дякую депутатам і, зокрема, членам профільного парламентського комітету. Також вдячна Координаційному центру психічного здоровʼя КМУ та команді Першої леді Олени Зеленської.

Сподіваємось, що закон невдовзі буде прийнято. Закликаю колег з Уряду вже готувати пакет підзаконних нормативних актів.

Ірина Верещук

20 Nov, 20:08


Сьогодні Верховна Рада також прийняла важливий законопроєкт в інтересах наших людей, які були змушені покинути своє житло через війну.

Це Закон №11281 щодо забезпечення житлових прав внутрішньо переміщених осіб.

Мета – створити загальний банк тимчасового житла для ВПО. Головне в цьому законі – це проведення всеукраїнської інвентаризації об’єктів нерухомого майна державної, комунальної та, за згодою власника, приватної форми власності, які можуть бути використані для тимчасового проживання внутрішніх переселенців. Потім створити єдину базу даних, якою зможуть користуватись держава, місцева влада, міжнародні донори та, власне, наші внутрішні переселенці.

Прийняття цього закону є результатом роботи багатьох народних депутатів та органів виконавчої влади, за що їм усім величезна подяка.

Окремо хочу подякувати дотичним громадським організаціям і Радам ВПО. Вони зробили велику роботу.

Дякую всім народним депутатам, які підтримали цей закон сьогодні у сесійній залі 🤝

Ірина Верещук

20 Nov, 16:09


Сьогодні в Офісі Президента провели міжвідомчу нараду щодо цифровізації ВЛК.

Мета має три складові: підвищення обороноздатності, забезпечення справедливості та боротьба з корупцією.

Як і домовлялись два тижні тому, Міноборони презентували план цифровізації ВЛК. Головні цілі – позбутись зайвих процедур, забезпечити прозорість і швидкість.

Домовились, що наприкінці цього тижня Міноборони вже винесе план цифровізації ВЛК на затвердження Урядом.

Також домовились, що до кінця року синхронізуємо дві важливі інформаційні системи МОЗ і Мінсоц: Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ)та Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС).

Дякую за командну роботу всім, хто брав участь в сьогоднішній нараді.

Окрема подяка:🙏

- міністру охорони здоровʼя Віктору Ляшку;
- заступнику міністра оборони Катерині Черногоренко та всій цифровій команді Міноборони;
- заступнику міністра оборони Сергію Мельнику;
- заступнику міністра соціальної політики Костянтину Кошеленку;
- заступнику міністра у справах ветеранів Руслані Величко-Трифонюк;
- Командуванню медичних сил ЗСУ;
- команді Мінцифри.

Також величезне дякую громадським організаціям, які долучаються до реформування ВЛК🤝

Ірина Верещук

20 Nov, 12:56


Дякую народним депутатам, які сьогодні підтримали в першому читанні законопроєкт №12178. Це про ліквідацію МСЕК.

Окрема велика подяка членам профільного парламентського комітету й особисто його голові Михайлу Радуцькому.

Паралельно з підготовкою законопроєкту до другого читання колеги з Уряду вже розробляють пакет підзаконних актів так, щоб закон реально запрацював з 01 січня 2025 року.

Ірина Верещук

19 Nov, 13:05


Є така застаріла та наболіла проблема: державні й комунальні органи та підприємства не можуть повноцінно використовувати техніку (включаючи транспорт та обладнання), отримані від міжнародних донорів як гуманітарна допомога.

Певні недосконалості та колізії законодавства роблять незаконним використання такої гуманітарної техніки в інтересах громад. Саме тому досить часто передані донорами комунальна техніка та автотранспорт простоюють без діла. 

Таку розкіш ми собі дозволити не можемо. Особливо у прифронтових громадах, де багато громадського транспорту та комунальної техніки знищено або пошкоджено ворогом. 

Учора в Офісі Президента зібрались разом із представниками дотичних органів влади та громад. Також були присутні народні депутати з правоохоронного комітету Ради. Обговорили потрібні нормативні зміни для того, щоб громади могли повноцінно використовувати гуманітарну техніку. 

Зокрема, йшлося про внесення відповідних змін до статті 201-2 Кримінального кодексу, але лише щодо державних та комунальних субʼєктів, з тим щоб дозволити їм надавати відповідні послуги населенню з використанням автотранспорту, техніки та обладнання, отриманого як гуманітарна допомога.

Колеги-депутати обіцяли не зволікати з підготовкою потрібних законодавчих змін, за що їм велика подяка й особисто голові правоохоронного комітету Сергію Іонушасу.

Ірина Верещук

17 Nov, 17:01


На нещодавній зустрічі з представниками громадського сектору Президент підтримав ініціативу щодо відстрочки від мобілізації для цивільних осіб, звільнених з полону.

Цього тижня в Офісі Президента провели робочу зустріч з родинами цивільних полонених і представниками правозахисних організацій. Проговорили питання, напрацювали формулювання законодавчих змін.

Цього ж тижня профільний оборонний Комітет Верховної Ради підтримав зміни до відповідного закону. Велике дякую за оперативність Комітету та його Голові Олександру Завітневичу.

Законопроєкт готується до розгляду у сесійній залі Парламенту. Закликаю шановних депутатів підтримати українців, звільнених з ворожого полону.

Ірина Верещук

17 Nov, 14:25


Недільний ранок сьогодні. Під час масованої ракетної атаки українська військова збила ворожу ракету. Особисто! ☝️

Я в захваті! ❤️🇺🇦

Ірина Верещук

13 Nov, 18:39


Сьогодні в Офісі Президента провели зустріч із родинами цивільних українців, які перебувають у російському полоні.

Важлива зустріч. Багато гострих питань. Потрібен постійний діалог. Бо для конструктивних дій треба чути один одного.

Були присутні представники Коордштабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру СБУ з координації пошуку та звільнення військовополонених, Уповноваженого ВРУ з прав людини, Міноборони, Генштабу, МОЗ, Мінфіну, Мінсоцполітики, Національного інформаційного бюро (НІБ), Мінреінтеграції, народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, а також представники профільних правозахисних організацій.

Люди питали, представники влади відповідали.

Основні напрямки: підтримка родин, робота зі звільнення полонених, соцзахист звільнених з полону.

Ірина Верещук

12 Nov, 19:05


Сьогодні в Офісі Президента розглядали Концепцію захисту прав громадян, постраждалих від війни. Бо маємо напрацювати цілісне бачення підтримки різних категорій осіб, постраждалих від російської агресії.

Така концепція буде базою для подальшої нормотворчої роботи та, власне, практичної діяльності державних органів, громадського сектору та міжнародних партнерів.

Питань багато: фізична та медична реабілітація, відновлення житла, відшкодування майнової шкоди й багато інших юридичних і фінансових питань.

На сьогоднішньому обговоренні були присутні представники центральних органів влади, громадських організацій, експерти, а також представники Ради Європи.

Домовились, що Концепція захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф проти України, буде прийнята до кінця цього року.

Ірина Верещук

12 Nov, 18:01


Звикла доводити справи до кінця. Одним із проєктів, якими я опікувалась ще під час роботи в Уряді, було відновлення житла, постраждалого під час боїв на Київщині. Йшлося про три будинки в Ірпені: капремонт двох будинків і будівництво третього з нуля, бо він був повністю зруйнований.

Сьогодні зранку відвідала будівельний майданчик, де нарешті почались роботи з будівництва третього будинку. Дякую Уряду Німеччини за донорство, Міжнародній організації з міграції ООН – за менеджмент проєкту, а місцевій владі – за сприяння.

І величезна подяка місцевим мешканцям за терпіння. Не все одразу. Але ми крок за кроком усе доведемо до кінцевого результату 🏠

Ірина Верещук

12 Nov, 16:57


Сьогодні Київ приймає Європейський саміт шкільного харчування.

Зібрались представники багатьох міжнародних організацій, донорів і країн-партнерів. Попри всі труднощі війни, держава тримає дітей у фокусі уваги та зусиль. Шкільне харчування є важливою складовою турботи про наших дітей.

Дякую Першій леді Олені Зеленській за лідерство 👫❤️

Ірина Верещук

08 Nov, 14:30


Звертаюсь до народного депутата Євгена Шевченка, який за сумісництвом також працює розвідником, геополітиком і геостратегом.

Побачила ваш сьогоднішній пост, де ви хочете щось там «допомогти» та «порішати».

Якщо ви намагались звернутись до Президента України, то ви явно помилились з вибором тону. Бо хамити не треба! Незалежно від того, що саме ви хочете сказати Голові нашої держави Україна.

Але, все ж таки, думаю, що в тому пості ви звертались до президента рф. Бо по змісту все в принципі підходить. Тоді все ок 🤓🇺🇦

Ірина Верещук

07 Nov, 14:25


Сьогодні відвідала запуск проєкту «Реабілітація в Україні» разом із послом США пані Бріджит Брінк, міністром охорони здоровʼя паном Віктором Ляшком і міністеркою у справах ветеранів пані Наталею Калмиковою. 

Це проєкт на 5 років та на 40 млн доларів США. Донором є USAID. 

Важливий проєкт з погляду розвитку нашої системи реабілітації - фізичної, ментальної, соціальної - як для ветеранів, так і для всіх категорій цивільних осіб, постраждалих від війни. 

Також ця програма дозволить напрацьовувати практичний досвід партнерства між державою, міжнародними донорами та громадським сектором у сфері реабілітації громадян, постраждалих від війни. 

В особі пані посла Бріджит Брінк дякую Уряду США та американському народу за підтримку програм з реабілітації українців 🇺🇦🤝🇺🇸

Ірина Верещук

06 Nov, 14:52


Триває демонтаж старої системи МСЕК. 

Учора в Раду зайшов законопроєкт МОЗ щодо реформи МСЕК. Сьогодні його підтримав профільний парламентський комітет. 

Вже є пакет проєктів підзаконних актів. Це спільна робота Уряду та профільних громадських організацій. Сьогодні обговорювали цю підзаконку на робочій нараді в Офісі Президента України. 

Також МОЗ подав на обговорення відповідний План цифровізації. 

Дякую МОЗ, Мінцифри та причетним громадським організаціям 🤝

Ірина Верещук

04 Nov, 15:49


Сьогодні в Офісі Президента України провели чергову робочу нараду з питань протезування військових. Заслуховували представників міністерств і спеціалізованих протезних підприємств. Питань багато, вони усі непрості.

Тут дуже важливим є діалог з громадським сектором, який, власне, і представляє інтереси військових, які потребують протезування. Діалог нелегкий, але він є і він дуже допомагає.

Дякую всім присутнім сьогодні представникам громадських організацій. Так, зміни на краще забирають більше зусиль та часу, ніж хотілося б. Але наша з вами затятість зробить свою справу.

Ірина Верещук

01 Nov, 15:28


Учора завершили Міністерську конференцію з людського виміру в Монреалі. Повернення всіх полонених та депортованих українців – абсолютний пріоритет Президента Зеленського.

Серед представників урядів країн-учасниць побачила тверду позицію та єдність у підтримці України та українців.

Військовополонені, цивільні заручники, незаконно депортовані діти – всі мають повернутись.

Ми не зупинимось, допоки не повернемо кожного українця і кожну українку додому 👫🇺🇦

Ірина Верещук

31 Oct, 15:56


На полях Конференції з людського виміру в Монреалі вдалось виконати мою обіцянку пані Катерині – одній з наших внутрішніх переселенок, які почали свою справу завдяки фінансовій допомозі від Уряду Канади.

Передала міністерці закордонних справ Канади Мелані Жолі подарунок – українське намисто з щирою вдячністю за канадську підтримку українських жінок і дітей 🇺🇦❤️🇨🇦

Ірина Верещук

30 Oct, 19:18


Сьогодні в Монреалі зустрілась з лідерами місцевої української діаспори.

Відчула дух справжнього незламного українства. Вкотре побачила, як люди прагнуть тримати звʼязок з Україною, навіть якщо вони народились за її межами.

Говорили про єдність та стійкість. Україна понад усе! ❤️🇺🇦

Ірина Верещук

28 Oct, 17:36


Продовжується робота на виконання Указу Президента по МСЕК. Сьогодні обговорювали відповідний законопроєкт МОЗ.

Також предметом наради були питання цифровізації.

Додатково обговорювали реформу ВЛК. Це теж важливо.

Дякую колегам, які долучились: РНБО, МОЗ, Мінцифри, Мінсоц, Міноборони, ЗСУ, МВС, народні депутати, профільні громадські організації.

Крок за кроком разом ми все зробимо!

Ірина Верещук

26 Oct, 14:46


Сьогодні працюю на Вінниччині. 

Разом із колегами з Мінветеранів, Міноборони, ЗСУ, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. 

Відвідали Центр із реабілітації військових, який спеціалізується на поранених з ампутаціями. Поспілкувались з колективом та хлопцями, які там на лікуванні. Взяли в роботу питання. 

Також відвідали держпідприємство, яке спеціалізується на виробництві протезів. Чула про плани приватизувати це підприємство. Вважаю, що зараз це не на часі. Під час війни такі підприємства краще залишати під державним контролем. Тим паче, що хлопці в госпіталі дають схвальні відгуки про цього виробника. 

Провели виїзну нараду щодо підтримки та соціального захисту військовослужбовців звільнених з полону. Домовились спростити та пришвидшити видачу та відновлення документів: паспорт, військовий квиток, УБД, довідка про факт перебування в полоні тощо. 

На базі одного із закладів Вінниччини створено Центр з медичної та психологічної реабілітації для звільнених з полону, який займатиметься відновленням та реінтеграцією повернутих хлопців і дівчат.

Ірина Верещук

25 Oct, 09:53


Кожна українська дитинка, яка була викрадена російським ворогом, має право на повернення додому.
 
У рамках президентської програми Bring Kids Back UA напрацьовуємо механізми для повернення дітей, а також інфраструктуру й алгоритми для їх повноцінної реінтеграції.

Учора в Офісі Президента України міжнародні експерти програми Bring Kids Back UA провели онлайн-презентацію своїх напрацювань з реінтеграції повернутих дітей. Найкращі міжнародні та українські практики ляжуть в основу як щоденної роботи, так і державної політики.

Дякую країнам-партнерам, міжнародним лідерам, експертам – усім, хто долучився до нашої боротьби за повернення українських дітей.

Ірина Верещук

23 Oct, 14:52


Провели робочу нараду із законодавчих змін на виконання Указу Президента по МСЕК.

Були присутні: МОЗ, Мінсоц, Мінцифри, Мінветеранів, РНБО, інші відомства. Також у нараді брали участь представники громадських організацій людей з інвалідністю.

Маємо невідкладно змінити законодавство таким чином, щоб:

- зловживання стали неможливими;
- зміни не вплинули негативно на наших людей;
- законослухняні люди мають відчути покращення через спрощення та пришвидшення процесів;
- а негідники мають відчути незворотність покарання.

Прошу колег з Парламенту та Уряду, а також з громадського сектору максимально сконцентрувати зусилля на спільній нормотворчій роботі. Бо люди чекають. І ми не відступимо.

Ірина Верещук

23 Oct, 09:39


Зустрілась з Кароліною Ліндхольм Біллінг, керівницею УВКБ ООН в Україні.

Домовились про збільшення фінансування програми «Прихисток». Бюджет програми 2024 року збільшено з 15 до 21,5 млн доларів США. Це дозволить програмі нормально завершити цей рік.

Дякую УВКБ ООН й особисто пані Кароліні 🇺🇦🤝🇺🇳

Ірина Верещук

22 Oct, 18:10


Про результати засідання РНБО щодо МСЕК.

Ірина Верещук

22 Oct, 17:05


Сумнівні прокурорські пенсії по інвалідності є лише проявом старої та задавненої «хвороби».

Що робити з особами з фальшивою інвалідністю знають правоохоронці.

Але, справа тут не тільки у молодих прокурорах з інвалідністю, які за фізичною формою ще нам з вами фору дадуть. А й у системі, яка генерує та толерує фальшиві медичні діагнози.

Саме фальшиві діагнози є першоджерелом незаконних пільг, пенсій та бронювання.

Отже, що робимо:

По-перше, правоохоронна війна фальшивим діагнозам. Справжня та безжальна.

По-друге, єдиний та прозорий обіг медичних і юридичних документів щодо отримання інвалідності. Насамперед йдеться про цифровізацію й інтеграцію всіх баз даних в єдину систему. Так, щоб унеможливити приховування фальшивих діагнозів за медичною таємницею або захистом персональних даних.

Ті, хто видають фальшиві інвалідності, та ті, хто ними користуються, є внутрішніми ворогами. І ми маємо їх теж перемогти.

Ірина Верещук

22 Oct, 15:22


Історія про МСЕКи – це не тільки про фальшування медичних документів та корупцію.

Це про приголомшливу несправедливість, яка кидає виклик кожному українцю.

З одного боку, маємо випадки, коли оформляють фальшиву інвалідність, щоб отримати велику пенсію або ухилитись від мобілізації.

А з іншого – маємо ветеранів із бойовими інвалідностями, які не можуть отримати документи та виплати.

Так не має бути й так не буде. Про це чітко сказав Президент сьогодні на РНБО.

Що робити є очевидним – покарати та впорядкувати:

- тотальні та швидкі перевірки;
- показові та безжальні покарання причетних;
- термінові нормативні зміни для унеможливлення зловживань.

Просто добрих намірів замало. Просто політичної волі теж недостатньо. Потрібно затяте виконання, крок за кроком, щодня.

Бо коли про справедливість, важливо все доводити до кінця.

Ірина Верещук

22 Oct, 13:07


Зустрілась з Маріанною Франко, новою керівницею Офісу ЕСНО в Україні (Європейська комісія з питань цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги).

ЕСНО – один із наших головних міжнародних партнерів на гуманітарному фронті.

З пані Маріанною обговорили гуманітарну підтримку в зимовий період, особливо на прифронтових територіях.

Гуманітарне реагування залишається одним із пріоритетів держави. Бо це сприяє стійкості цивільного населення під час війни.

Ірина Верещук

21 Oct, 18:10


Сьогодні була на Одещині. Разом із Першою Леді, Віцепрем'єром Олексієм Кулебою, міністром Віктором Ляшком та іншими представниками Уряду проаналізували стан реформи шкільного харчування. Наразі Уряд реалізує дві важливі субвенції: 1,5 млрд грн на модернізацію шкільних їдалень та 2 млрд грн на безоплатне харчування учням молодших класів.

Дякую UNICEF, проєкту DECIDE та іншим міжнародним донорам за підтримку.

Дякую Першій Леді за лідерство! ❤️

Ірина Верещук

19 Oct, 13:20


Сьогодні відвідала Центр соціально-психологічної реабілітації, що в Бородянці. Це новозбудований заклад, який має стати флагманським у роботі з ветеранами та зі звільненими з полону.

Потенціал Центру дозволяє втілити концепт роботи, за яким ветерани проходитимуть соціально-психологічну реабілітацію разом зі своїми близькими. Бо ми маємо навчати новому життю не тільки ветеранів, а і їхніх близьких. Це дуже важливо для повноцінної реабілітації та реінтеграції.

Є там одне спеціальне місце, де ветерани пишуть на стіні свої написи. Знайшла там напис і від Президента: Будьте сильними! ❤️

Ірина Верещук

17 Oct, 16:55


Робочу поїздку в Полтаву завершила відвіданням міського Ветеранського центру. Тут надають весь спектр ветеранських послуг: юридична, адміністративна та психологічна підтримка, а також фізична та соціальна реабілітація. Дякую команді Veterans Centre Poltava.

Такі ветеранські хаби мають бути скрізь по всій країні, у кожній громаді. Саме вони мають стати інфраструктурою для реалізації ветеранської політики.

Зі свого боку можу запевнити ветеранську спільноту, що ветеранські питання мають і матимуть пріоритетну увагу Президента та його команди.

Ірина Верещук

17 Oct, 15:39


У Полтаві відвідала наших військових і ветеранів, які проходять лікувальне відновлення в реабілітаційному центрі Recovery.

Спеціалісти центру працюють зі всіма видами травм, зокрема мінно-вибуховими.

Центр обладнано за світовими стандартами інклюзивності й технологічності. Для кожного пораненого розробляється індивідуальний реабілітаційний план.

Дякую колективу закладу за турботу про наших воїнів. Окрема велика подяка донорам🙏

Ірина Верещук

17 Oct, 09:52


Сьогодні працюю в Полтаві.

Взяла участь у роботі Східноукраїнського форуму Рад ВПО.

Передала вітання учасникам Форуму від Президента Володимира Зеленського.

Ради ВПО є унікальним інститутом. Вони адвокатують інтереси внутрішніх переселенців перед владою, донорами та громадськими організаціями. Це дуже важливо для інтеграції переселенців у громади.

Ради ВПО довели свою життєздатність, бо по країні їх вже близько 900. Це сила, яка покликана захищати мільйони ВПО.

Зі свого боку можу запевнити, що Ради ВПО можуть розраховувати на розуміння та підтримку Офісу Президента України.