📣 Увага, важлива новина!
Школярі з усіх куточків України мають чудову нагоду долучитися до конкурсу Космічна спадщина UA, організованого ГО «Асоціація Ноосфера» у партнерстві з Planetarium Noosphere Dnipro та Universe Space Tech 🤗
В України багата історія здобутків, пов’язаних із космосом. Сьогодні, як ніколи, важливо берегти власну історію, знати своїх героїв та відчувати гордість за рідну країну 🇺🇦
Юрій Кондратюк, Леонід Каденюк, Сергій Корольов — ці та інші імена назавжди вписані в книгу нашої інтелектуальної спадщини. По всій Україні розташовані обсерваторії, космічні підприємства, музеї. Частина з них, на жаль, перебуває на окупованих територіях. Тож говорити про це, зберігати спадщину та розвивати космічну галузь України — вкрай необхідно.
Ми запрошуємо підлітків від 10 до 16 років розповісти про своє бачення матеріальної і нематеріальної космічної спадщини України.
Це можуть бути відомі і маловідомі діячі, знакові локації, будівлі, музеї, пам’ятники і підприємства, а також ідеї щодо збереження та примноження цієї спадщини.
Роботи конкурса «Космічна спадщина UA» оцінюватимуться у п’яти номінаціях:
🔹 Малюнок — приймаються у різних художніх техніках (акварель, гуаш, аплікація тощо) або за допомогою будь-яких графічних редакторів. Вони можуть зображати об’єкти космічної спадщини України, способи збереження спадщини, абстрактне уявлення конкурсантів про нематеріальну спадщину, пов’язану з космосом.
🔹 Анімаційний ролик — роботи, присвячені об’єктам космічної спадщини України, історичним постатям, пов’язаним із українським космосом, питанню збереження ції спадщини.Роботи можуть бути виконані у будь-яких техніках: перекладна, стоп моушн, комп’ютерна, пластилінова, пісочна анімація, живопис на склі тощо. Хронометраж конкурсної роботи — до 3 хв.
🔹 Аудіоподкаст — у номінації приймаються аудіоролики, які містять наукову інформацію, викладену у цікавій та пізнавальній формі, яка стосується об’єктів космічної спадщини України, збереження цієї спадщини та популяризації її дослідження. Робота може бути виконана як у форматі самостійної начитки, так і в форматі інтерв’ю. Тривалість аудіо — до 5 хвилин.
🔹 Оповідання/есе — подаються текстові твори у художньому або публіцистичному стилі, присвячені об’єкту(-ам) космічної спадщини України, їх історії, та питанням їх збереження. Твори можуть також включати візуальні матеріали – ілюстрації, малюнки тощо. Обсяг творів — до 6 тисяч знаків.
🔹 Презентація — приймаються самостійні авторські ідеї щодо збереження історичних пам’яток, пов’язаних із космосом, їх відновлення та популяризації дослідження.
Щоб взяти участь в конкурсі, потрібно:
▪️ зареєструватися за ось цим посиланням ❗️
▪️ завантажити свою роботу у відповідному полі до 15 грудня включно.
🎁 Переможців буде оголошено 19 грудня, вони отримають сертифікати та подарунки від організаторів.
Хай щастить! 🙌☘️
🪐 UST | Підписатися