Ми вже писали про плани Трампа. Однак, аналітичний центр Bruegel підготував можливий графік конкретних дій. Вийшло епічно.
❌❌❌Негайно
Трамп висловлювався чітко щодо деяких заходів – і вони можуть бути швидко реалізовані за допомогою виконавчих указів.
📌 Вихід з Паризької угоди (приєднання до угоди було одним з перших указів Байдена. Було б символічно негайно скасувати це рішення. Ще одна причина – спливає трирічний період виходу з угоди).
📌 Розширення підтримки Ізраїлю (в першу чергу нефінансова підтримка – дипломатична та «бряцання зброєю»).
❌❌Короткострокова перспектива (весна - літо 2025 року)
Деякі заходи є пріоритетними для Трампа, але їх реалізація може бути складною – наприклад, через те, що для призначень потрібне схвалення Сенату і можуть виникнути юридичні проблеми.
📌 Тарифи Трампа (лобіювання бізнесом винятків та призначення нового торгового представника США може відтермінувати їх запровадження).
📌 Початок депортацій (є пріоритетом, але фінансові інтереси певних секторів можуть постраждати, а реалізація може виявитися складною).
📌 Нова українська стратегія (складність питання, що передбачає компроміси з точки зору Трампа, означає, що для появи нової стратегії може знадобитися час. Він заявив, що не хоче платити за європейську безпеку, але США зацікавлені як у тому, щоб не поступатися впливом, так і в тому, щоб продовжувати продавати зброю Україні).
📌 Звільнення працівників держсектору (реалізація правила, запровадженого Трампом раніше, яке дозволяє масштабні звільнення держслужбовців, займе певний час, а регулювання, запроваджене Байденом, затягує цей процес).
📌 Відмова від кліматичного фінансування, не орієнтованого на бізнес (скасування IRA зашкодить інтересам бізнесу в «червоних» штатах. У короткостроковій перспективі більш вірогідним є скорочення фінансування інших кліматичних політик (агентств, проєктів)).
❌Середньострокова перспектива (2025-2026)
Менш пріоритетні та складніші заходи.
📌 Призначення нових чиновників адміністрації (укомплектування адміністрації лоялістами займе певний час, так само як і скорочення штату відомств, які не подобаються Трампу).
📌 Зниження податків (є пріоритетом, але є складним з юридичної та політичної точки зору. Імплементація міжнародних податкових угод під загрозою).
📌 Скорочення фінансування національних наукових проектів.
📌 Дезорганізація органів охорони здоров'я (якщо буде призначено противника вакцинації Роберта Ф. Кеннеді-молодшого на посаду керівника федеральних агентств охорони здоров'я).
📌 Скасування екологічних норм (можна очікувати, що низка правил буде скасована, що супроводжуватиметься ліквідацією регуляторних агентств).
📌 Видатки на оборону НАТО (під час своєї першої каденції Трамп тиснув на членів НАТО з вимогою збільшити витрати на оборону. Можна очікувати повторення, пов'язаного з його стратегією щодо України).
📌 Дерегуляція криптовалют (наприклад, шляхом доручення Комісії з цінних паперів і бірж ставитися до криптовалют більш лояльно).
📌 Цифрове регулювання (враховуючи, появу Ілона Маска у наступній адміністрації, можна очікувати, що його необмежений підхід до соціальних мереж отримає поштовх разом із дерегуляцією. Великі технологічні компанії, які не подобаються Трампу, такі як Alphabet, можуть зіткнутися з юридичними проблемами з боку уряду (наприклад, через антимонопольну політику)).
📌 Більш агресивна політика щодо Китаю (не лише з точки зору тарифів).
❌Довгострокова перспектива (2026-2028)
📌 Дерегуляція послуг (можна очікувати відповідно до теми дерегуляції та руйнування адміністративної держави).
📌 Призначення у ФРС (термін повноважень Дж. Пауелла на посаді голови ФРС закінчується у 2026 році, до 2028 Трамп зможе призначити 4/7 керівників ФРС).
📌 Нові судові призначення.
📌 Скорочення фінансування багатосторонніх інституцій.
📌 Перерозподіл розміщення військових активів США.
Хоча цей графік є спекулятивним, з нього випливає одна тема: очікування, що США відійдуть від лідерства в питаннях клімату, багатосторонніх економічних інституцій та глобальної безпеки. Перед політиками ЄС постане завдання заповнити вакуум.
🇪🇺 Підписатися на 12 зірок