Рівень розлучень є важливим показником соціальної стабільності та добробуту суспільства.
Україна по цьому показнику нажаль випереджає Німеччину та посідає 9 місце у світі з 2,9 розлучень на 1000 громадян. У 2024 році в Україні було зареєстровано на 19 % менше шлюбів, ніж у 2023 році. Вже на другий рік війни протягом першого півріччя 2023 року, у порівнянні з 2022 роком, кількість зареєстрованих шлюбів в Україні скоротилася на 17%. Водночас за першу половину 2024 року (перші 6 місяців) було зареєстровано у 1,5 рази більше розірвань шлюбів, ніж за відповідний період минулого року й на 18% більше, ніж за перше півріччя 2021 року.
Проте кількість розлучень в Україні і у 2021 році і до цього була значно вищою ніж у Німеччині. Німеччина за кількістю розлучень у 2025 році посідає 45 місце у світі з 1,7 розлучень на 1000 громадян. За винятком 2019 року, кількість розлучень у Німеччині стабільно знижується протягом останніх десяти років.
Що впливає на рівень розлучень?
У Німеччині спостерігається тенденція до пізнішого вступу в шлюб та зростання кількості пар, що живуть у цивільному партнерстві без офіційної реєстрації. Але спрощення процедур розлучення може призводити до збільшення їх кількості.
Традиційні цінності та релігійні переконання можуть утримувати пари від розлучення. Зміни в суспільних цінностях, такі як зростання індивідуалізму та зміна ролей статей можуть зменшувати стабільність шлюбів.
Економічна нестабільність звичайно може спричиняти стрес у сім'ях, що підвищує ймовірність конфліктів та мотивувати одного з членів родини розірвати шлюб.
👉 ua_de_help 🇺🇦🇩🇪