Сергій Степанюк. Щоденник надії @steptv Channel on Telegram

Сергій Степанюк. Щоденник надії

@steptv


Відверті відповіді на анонімні запитання через призму Біблії.
Відповідає Сергій Степанюк, телеведучий, блогер з великим пасторським досвідом.

Запитання можна поставити анонімно через бота: @StepTV_question_Bot
Усі запитання: https://bit.ly/steptv_all

Сергій Степанюк. Щоденник надії (Ukrainian)

Сергій Степанюк. Щоденник надії - це канал, де ви зможете отримати відверті відповіді на анонімні запитання через призму Біблії. За каналом стоїть відомий телеведучий та блогер Сергій Степанюк, який має великий пасторський досвід. Він готовий ділитися своїми знаннями і відповідями на питання з цікавих тем з віри та духовності. Якщо ви маєте які-небудь питання або цікавлять відповіді на складні ситуації, ви можете задати їх анонімно через бота каналу @StepTV_question_Bot. Усі запитання і відповіді ви можете знайти на сторінці каналу: https://bit.ly/steptv_all. Приєднуйтесь до каналу, долучайтесь до цікавих дискусій та знімайте незрозуміння з важливих для вас тем!

Сергій Степанюк. Щоденник надії

25 Dec, 15:22


​​Розповім вам сьогодні про 4 види Різдва, які святкують сучасні українці.

1️⃣ Різдво світське. 
Набирає популярності в нашій країні. З ним вітають навіть ті, хто вважає себе атеїстами. Особливо модним стає Різдво саме 25 грудня, адже перенесення свята з 7 січня стало частиною боротьби проти традицій російського православʼя. Отож, щоб відмежувати себе від них, люди починають якщо не святкувати, то хоча б вітати одне одного з Різдвом, аби показати, що вони за зміни, аби подалі від росії, і ближче до Європи. 

Цей вид Різдва давно популярний в США і європейських країнах. Він давно замінив святкування Нового року, Христос на це свято практично не згадується, зате є подарунки, Санта Клаус, святкування і теде і тепе. Від самої суті Різдва залишилася практично тільки назва. 

2️⃣ Різдво язичницьке. 
Дуже популярне в Україні. Почали його святкувати 25 грудня задовго до народження Ісуса. І називалося воно – Коляда. За легендою давніх слов’ян, Коляда — це богиня неба, мати сонця. У день зимового сонцестояння в дніпровських водах вона народжує сина — божича Коляду, тобто маленьке сонечко, яке постає в образі дитини, і означає перемогу світла над темрявою, адже після цієї ночі світовий день стає довшим, а ніч — коротшою.

З тих часів у традиціях святкування Різдва залишилися дідух (символ достатку), 12 страв (присвячені 12 місяцям), кутя (яку розкладали по кутках хати, щоб задобрити духа-хранителя дому), колядування. Ці всі язичницькі атрибути й традиції, звичайно ж, християнізували, хоча в їхню суть і походження мало хто заглиблюється.

3️⃣ Різдво протестантське. 
Саме протестанти стали активними ініціаторами перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. Ще 2017 року, коли святкували 500 років Реформації, 25 грудня протестанти провели велике святкування на Європейській площі у Києві, яке називалося «Україна та світ святкують Різдво Христове разом». 

Багато протестантів щиро святкують народження Ісуса Христа 25 грудня, хоча частина продовжує це робити 7 січня. Більшість з них відмовилися у святкуванні від язичницьких елементів, або ж намагаються їх пояснити просто як народні традиції, або надавати їм християнського значення, хоча насправді слідують за католицькою або православною традицією (як щодо дати, так і атрибутів святкування).

4️⃣ Різдво Христове. 
Найбільш рідкісний вид Різдва. Його святкують і 25 грудня, і 7 січня, і 14 березня, і 31 липня, і у всі інші дні року, адже справжня дата народження Ісуса невідома нікому. Його починають святкувати тоді, коли Він народжується у серці людини, і з того часу вона не може не святкувати цього Різдва. Вона не може не радіти разом з ангелами, які хором співали радісних пісень над полями Ізраїля, вона не може не дивуватися цій події разом з пастухами, які почули від ангела про Його народження, вона не може не шукати Ісуса у своєму житті, як це робили мудреці, які слідували за Вифлеємською зіркою.

Людина, яка щиро полюбила Ісуса, буде радіти Різдву Христовому завжди, в тому числі і 25 грудня (чи 7 січня), вона з радістю шукатиме можливості розповідати про Нього щодня, а тим більше 25 грудня (чи 7 січня), коли всі навколо готові почути про Нього. Вона своїм життям буде свідчити про любов Христа, вона буде дотримуватися Його волі, вона буде досліджувати Біблію, щоб дізнатися більше про Того, Кого вона полюбила всім своїм серцем. І коли вона в черговий раз почує слова «Христос народився!», вона від щирого серця вигукне: «Славімо Його!».

А яке Різдво святкуєш ти сьогодні?

Сергій Степанюк. Щоденник надії

24 Dec, 18:11


Чи треба святкувати Різдво?

☝️Якось так склалося історично, що серед моїх підписників є люди з дуже різними позиціями щодо цього питання.
☝️Одна група дуже свято ставиться до Різдва, нічого не робить у цей день, і сприймає його практично одним з найголовніших свят у році. Інша група вважає це свято язичницьким, і взагалі навіть згадувати в цей час про народження Христа на богослужіннях вважає за щось неприйнятне.
☝️Підозрюю, що те, що я зараз скажу, не сподобається ні одним, ні іншим. Але це моя власна думка, з якою ви маєте право не погоджуватися.

▶️ Так от, справді, дата народження Ісуса на Землі невідома. Немає жодних документів чи згадок у Біблії, які свідчили б про те, що Ісус народився 25 грудня чи будь-якого іншого дня.
Мало того, традиція святкування Різдва зʼявилася набагато пізніше, і перші учні Ісуса цього не робили. Навіть якщо покопатися в історичних фактах, можна побачити, що наклали це свято на інше, язичницьке, від якого, до речі, залишилося багато обрядів і різних елементів, які ніяк з народженням Ісуса не повʼязані. Це і 12 страв, і дідух, і колядки, і ще багато іншого.

▶️ З іншого боку, коли ми відкриваємо Біблію, зустрічаємо там багато радості від самої події народження Месії – все небо радіє, ангели співають, усі прославляють Бога. Тобто сам факт Різдва є досить значимим в історії Землі, і ця подія несе радість усім людям.

▶️ І от у мене є запитання до обох категорій християн, яких я згадав напочатку.

☝️ Ті, хто святкує Різдво, а ви точно це робите для слави Божої? Чи знаєте ви, що означають усі обряди і традиції, які ви виконуєте цього дня? Чи не святкуєте ви його чисто для себе, піднімаючи чарку, розважаючись і забуваючи взагалі про іменинника?
☝️ Ті, хто Різдво не святкує: а чи згадуєте ви взагалі про Різдво в інші дні? Чи ця тема для вас взагалі стала табу? Як мені говорив один чоловік: Різдво можна святкувати в будь-який день, крім 25 грудня і 7 січня. А чи справді ви його святкуєте і радієте від цієї події, як це робили ангели?

▶️ На ці запитання я не чекаю відповіді. Але думку свою скажу. Справді, підстав святкувати Різдво ми не знаходимо в Біблії, але й зневажати цю подію теж буде неправильно.
Напевно, ви знаєте, що у нас в році, в світському календарі є багато різних памʼятних дат. Наприклад, День матері, День людей з інвалідністю, День захисту дітей та інші. Ми святкуємо ці дати? Ні, ми їх відзначаємо. Тобто цього дня ми більше говоримо про людей, кому присвячний цей день, відзначаємо їхні заслуги, наголошуємо на їхніх проблемах.

▶️ Звичайно, Різдво – це не світська подія, але я до неї ставлюся приблизно так само. Тобто не святкувати, а відзначати. Цей день присвячений народженню Христа. В цей день ми більше про Нього говоримо, розповідаємо історію Різдва, проповідуємо іншим про Його любов і спасіння, бо на Різдво люди відкритіші до Божих істин.

▶️ Таким чином сприймати це свято як день, коли не можна нічого робити, а тільки ставити дідухи, пити «по 100 грам» і так святкувати – буде неправильно. Але у відзначенні цього умовного дня, який призначено людьми на 25 грудня чи 7 січня, згадавши про найбільший подарунок людству - народження Христа, я не бачу гріха.

👉 Тому кажу вам сьогодні, як і у будь-який інший день: Христос народився! Славімо Його!



👇 Відеоверсія тут 👇

😛 TikTok 😇 Facebook

😅 Instagram 😉 YouTube

Сергій Степанюк. Щоденник надії

20 Dec, 17:54


🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸
🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸

Вітаючи вас з Різдвом Христовим та Новим Роком 🔥, адміни українських християнських ресурсів створили папку з євангельськими каналами на будь-який смак:
✔️духовні роздуми,
✔️ пасторські блоги,
✔️ресурси для служінь,
✔️ Біблійні загадки та вікторини,
✔️пісні, фонограми та аудіокниги,
✔️історія християнства,
✔️ новини, аналітика та досвіди з Богом.

💥 Підпишись і розкажи друзям💛

Сергій Степанюк. Щоденник надії

18 Dec, 12:12


Чому церкви не обʼєднуються?

▶️ Відразу хочу зауважити, що моя відповідь не стосується політичних питань, через які православна церква в Україні розділена. На мою думку, причини цього розділення не релігійні, а звичайні політичні, хто кому підпорядковується. У питанні віровчення все ж між ПЦУ і УПЦ практично жодної різниці немає. Я хотів би, відповідаючи на це питання, говорити більше про глобальне обʼєднання: католиків, православних, протестантів та інших християн.

▶️ З одного боку це справді класна ідея. Об’єднатися заради спільного миру, впровадження Божих принципів всюди, і т.д. і т.п. Але виникає логічне питання: навколо якої церкви об’єднуватися? Хто має пожертвувати своїм баченням певних біблійних доктрин?

☝️ Якщо, наприклад, одні церкви вважають, що святим днем для Бога є субота, і святкують саме її, то інші впевнені, що це неділя. Хто має відмовитися від своїх переконань заради об'єднання, щоб проводити богослужіння в якийсь один день?
☝️ Хтось вважає обовʼязковим атрибутом поклоніння Богу шанування ікон, а хтось вважає це ідолопоклонством. То чи будуть у обʼєднаних церквах ікони? Хто відмовиться від своїх переконань? І таких прикладів є багато.

▶️ На мою думку, об’єднання можливе тільки для тих церков, у яких мінімальні розходження в доктринальних питаннях. Я думаю, що врешті-решт так і станеться, але всі разом вони повстануть проти тих, хто не погодиться з ними відмовитися від того, що говорить Біблія. Але це вже зовсім інша історія…

▶️ Як би там не було, останнім часом в Україні все ж процвітає злагода між різними конфесіями. Всі церкви не сваряться між собою, навіть співпрацюють, дружать, проводять спільні заходи, але про об’єднання мова не йде.
☝️ Так, звичайно, по селах можна зустріти, коли неосвічені люди починають одне одного називати сектантами, штундами, проклинати одне одного через те, що хтось належить до іншої церкви. Але на рівні керівництва деномінацій дуже все культурно і з повагою. Можливо, ви в курсі, що активно працює Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій, де керівники більшості церков сидять за одним столом, вирішують певні питання, і з повагою і любовʼю ставляться один до одного.

👉 Ну а кожен, хто хотів би знайти справжню Божу церкву, має можливість взяти до рук Біблію, і за її допомогою визначити, яку церкву обрати. Якщо віровчення церкви хоча би в чомусь не співпадає з Божим Словом, вона не може бути Божою. Тож, визначайтеся.



👇 Відеоверсія тут 👇

😛 TikTok 😇 Facebook

😅 Instagram 😉 YouTube

Сергій Степанюк. Щоденник надії

03 Dec, 10:30


❗️Варто вчитися висловлюватися коректно щодо людей з інвалідністю.

Ми з ADRA Ukraine підготували словничок коректної термінології.
Перегляньте, запамʼятайте, і говоріть правильно!

Сергій Степанюк. Щоденник надії

29 Nov, 18:33


День Андрія Первозванного чи Калита?

☝️ Я памʼятаю з дитинства, коли моя бабуся на Андрія пекла круглий калач, який називався «Калита», підвішувала його на гачок в дверях між кімнатами, і ми з нею гралися в таку гру: я мав тримати палку між ніг, ніби їду на коні, підʼїжджати до калити і намагатися без допомоги рук її вкусити. При цьому потрібно було промовляти: «Їду-їду Калиту кусати». Що важливо – я не мав сміятися, бо якщо бабуся побачить усмішку, то відразу буде мазати моє обличчя сажею. Я казав: «А я кусну!», а бабуся: «А я мазну!».
☝️ Цікаві розваги для дітей, та й калита, як я памʼятаю, досить смачна. Але виникає питання, яке мені в дитинстві в голову не приходило – а до чого тут Андрій?

▶️ Андрій Первозванний – це один із апостолів Ісуса Христа, який був першим покликаний Ісусом для того, щоб стати Його учнем. Він же, за переказами, проповідуючи християнство, дійшов аж до місцевості, де зараз знаходиться Київ, встановив хреста на пагорбі, і сказав: «На цих горах засяє благодать Божа, і буде великий град і багато церков буде побудовано».

▶️ Ця історія написана Нестором Літописцем аж у 12 столітті. І багато істориків піддають сумніву цю історію, адже багато чого Нестор писав з політичних мотивів. Саме тоді, коли впроваджувалося християнство на нашій території, важливо було додати авторитетності цій новій для наших предків вірі. Та й оскільки у Західної церкви був свій родоначальник, відомо, що католицька церква вважає першим папою апостола Петра, Східна церква намагалася на той час довести, що у неї є свій апостол, який передав християнське вчення від Самого Христа.

▶️ Звичайно, можна списати це все на цю легенду, але все ж, якщо досліджувати незалежні, зокрема грецькі історичні документи, то там можна побачити, що Апостол Андрій таки проповідував на території Скіфії, як тоді називалася територія теперішньої України. Звичайно, там немає деталей про встановлення хреста і про пророцтво щодо Києва, але те, що Андрій проповідував людям, які проживали там, це дуже схоже на правду.
Тобто можна сміливо сказати, що християнство зʼявилося в Україні не тоді, коли Володимир насильно хрестив Русь, а набагато раніше, і є свідчення, коли місіонери того часу прибували, наприклад, у Крим, то вони з подивом знаходили там осередки людей, які вірили у Ісуса Христа.

☝️Цікава історія. Але знову виникає питання: а до чого ж тут Калита?

▶️ Насправді все просто. Калита – це народно-язичницьке свято, яке святкували до офіційного прийняття християнства у нас. І ці традиції з калачем, з ворожіннями, з іграми молоді церква так і не змогла викорінити, навіть перейменувавши цей день на День Андрія Первозванного, і зробивши його по суті християнським.

▶️ Тобто, як ви розумієте, Калита, яка, до речі, символізувала сонце, і традиції, з нею повʼязані, ніяк не стосуються ні Андрія, ні християнства в цілому. І свято, яке тепер шанують певні конфесії, створене штучно, для того, щоб перемістити акценти з язичницької Калити на християнського апостола.



👇 Відеоверсія тут 👇

😛 TikTok 😇 Facebook

😅 Instagram 😉 YouTube

Сергій Степанюк. Щоденник надії

21 Nov, 16:25


📖 Запрошуємо вас взяти участь у національному біблійному тесті «Світло»!

17 листопада 2024 року стартує реєстрація на проєкт, що об’єднає українців навколо вивчення Божого Слова! 💡
«Світло» — це інтерактивний тест, який допоможе вам зануритися в глибини Священного Писання.

📅 Ключові дати тестування:

1️⃣ 1 грудня
2️⃣ 8 грудня
3️⃣ 15 грудня
4️⃣ 22 грудня (фінал).

🎉 Оголошення переможців відбудеться 25 грудня у прямому ефірі телеканалу «Надія».

Що можна виграти?

🏆 1 місце — телевізор Samsung 65”
🥈 2 місце — зарядна станція Bluetti 1440 Вт/год
🥉 3 місце — телефон Samsung A55
А також багато Біблій, повербанків і ліхтариків у розіграші!

Участь абсолютно безкоштовна!

Реєструйтеся вже зараз: test.bibleawr.com
Інстаграм сторінка для новин і підтримки: https://www.instagram.com/svitlo_project_ua

Відкрийте світло Божих істин разом із нами!

Сергій Степанюк. Щоденник надії

11 Nov, 19:29


🌱 Відкриваю новий невеличкий збір.

Є замовлення від 46 окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ на ремонт РЕБа.

Як ви знаєте, сьогодні без цієї штуки непросто. Вона реально рятує життя наших захисників.

🌱 Щоб цей РЕБ відремонтувати, і він знову беріг життя, потрібно 50 000 грн.
Зможемо швиденько зібрати? Буду щиро вдячний!
На цьому тижні вже треба оплатити.

🌱 Усі мої реквізити за цим посиланням.

Сергій Степанюк. Щоденник надії

04 Nov, 19:24


Чи треба завішувати дзеркала, коли хтось помер?

Кілька років тому, на похороні моєї тьоті я підійшов до православного священника, який проводив похоронну службу і поставив йому це запитання, адже, як це завжди буває, в хаті всі дзеркала були завішені, і навіть на вантажному автомобілі, який перевозив труну, теж їх завʼязали. Він чітко відповів, що це забобон, і цього робити не потрібно. Коли я запитав, чому він не розповідає про це людям, йому не знайшлося, що відповісти.

▶️ Традиція завішувати дзеркала почалася задовго до прийняття нашими предками християнства. Вона засновувалася на страхові перед нібито магічними властивостями дзеркал, через які можуть спілкуватися духи з потойбічного світу.

▶️ Звичайно ж, Біблія такого не підтримує. Це справжні забобони, або як ще їх називають – марновірство, тобто «марна віра».

▶️ Ще я чув таку версію, що душа померлого може подивитися у відкрите дзеркало, і не побачивши свого тіла у відображенні, може злякатися. А ще через дзеркало темні сили можуть захопити душу померлого, позбавляючи її можливості потрапити на суд Божий і до раю.

▶️ Пробачте, але це вже історії для фантастичних фільмів жахів. І ці фейки, які не мають нічого спільного з істиною, чомусь передаються з вуст в вуста, і люди свято вірять в це, незважаючи на те, що ні Біблія, ні жоден священник жодної конфесії цього не підтримує.

▶️ А коли їм розповідаєш про справжні біблійні істини, то тебе відразу називають фанатиком або сектантом.



👇 Відеоверсія тут 👇

😛 TikTok 😇 Facebook

😅 Instagram 😉 YouTube

Сергій Степанюк. Щоденник надії

01 Nov, 18:28


Друзі, хочете відпочити душею?

Підпишіться на чудовий ютуб-канал моєї знайомої композиторки і авторки християнських пісень і послухайте ці душевні шедеври: https://www.youtube.com/@oksana.mukomelets

Щиро рекомендую!

Сергій Степанюк. Щоденник надії

31 Oct, 16:20


На Туринській плащаниці не зображено обличчя Ісуса Христа: нове дослідження спростувало сенсацію

Навколо Туринської плащаниці – полотна, в яке за переконанням вірян загорнули тіло Ісуса Христа після смерті – роками ведуться дискусії щодо її автентичності. Нове дослідження виявило, що відбиток на савані не міг бути зроблений тривимірним тілом людини, а, можливо, був зроблений барельєфом – неглибоким різьбленням.

Автор нового дослідження Сісеро Мораіс створив віртуальну симуляцію, в якій тканина була покладена на тіло, намагаючись відтворити знамените релігійне полотно. Але віртуальна тканина, коли її поклали рівно, показала значно більш розширене зображення, ніж на Плащаниці.

Подробиці

Сергій Степанюк. Щоденник надії

29 Oct, 17:38


Чи треба хреститися під час молитви?

Тобто мова про хресне знамення. Чи потрібно його звершувати під час молитви і не тільки?

▶️ Я думаю, що відповідаючи на подібні запитання, нам варто усі дії, повʼязані з релігією, розділити на дві великі частини.
1️⃣Перша – це дії, які мають важливе значення, про які заповів сам Бог або Його пророки чи Апостоли, і, звичайно ж, про це сказано у Святому Письмі.
Прикладом може бути проведення Причастя, єлеопомазання та інші.
2️⃣Друга частина – це традиції, які не мають важливого значення, адже про них ні Бог, ні Його вісники не згадували, а виникли вони пізніше, коли вже апостолів не було серед живих. Досить часто ці традиції були запозичені у інших вірувань, зокрема язичників. Хоча не завжди.

▶️ Так от хресне знамення належить до другої частини. В Біблії про перехрещування немає згадок, а вперше про щось подібне до нього згадується вже після того, як померли усі апостоли.

▶️ На той час язичники досить активно використовували різні жести для підтвердження своєї віри в вигаданих богів. Один з таких прикладів – жести обертання за годинниковою стрілкою, які вказували на їхнє поклоніння сонцю. Ці кола малювали в повітрі руками, водили хороводи колами, ходили навколо будинків колами, і це все вони робили для того, щоб бог сонця їх захищав, благословляв і т.п.

▶️ Швидше за все, бачачи такі дії язичників, і намагаючись якось відрізнятися від них, християни почали впроваджувати свої жести, які б підтверджували їхню віру в Ісуса. Спочатку це було просте малювання хреста на чолі. Потім цей хрест ставав поступово більшим і нарешті досяг перехрещування через все тіло. Як я вже сказав, спочатку це був один палець, потім почали хреститися двома пальцями, потім дійшли до трьох. Як пояснюють, три пальці означають триєдинство Бога, а два пальці, що залишаються зігнуті – божественну і людську природу Христа.

▶️ Як би там не було, коли ця традиція почала зʼявлятися серед християн, мови про те, що цей жест може якось захистити, благословити чи на щось взагалі вплинути, не було. Це було те, що відрізняло їх від інших людей, які теж малювали якісь жести.

▶️ Якщо подивитися на сьогоднішні традиції, то хресним знаменням благословляють, ним захищаються від злих сил, воно є обовʼязковим атрибутом в будь-якому релігійному акті. І коли хтось цього не робить, його можуть визнати мало не безбожником.
▶️ Але повторюся: хресне знамення – це всього лиш традиція. І говорити про те, що цей жест є обовʼязковим, буде неправильно. Якби це було потрібно, то його використовували б і Христос, і апостоли, й інші учні Ісуса.

▶️ Тому, якщо коротко відповідати на запитання: «Чи обовʼязково перехрещуватися під час молитви?», то відповідь буде простою: ні, не обовʼязково, адже цей жест абсолютно ні на що не впливає, а є лише певною традицією, яку підтримують кілька конфесій християнства.



👇 Відеоверсія тут 👇

😛 TikTok 😇 Facebook

😅 Instagram 😉 YouTube

Сергій Степанюк. Щоденник надії

25 Oct, 09:18


‼️ Друзі, зверніть увагу, що деякі люди вишуковують підписників мого каналу (підозрюю, що не тільки мого), знайомляться з ними, мотивуючи, що вони теж на мене підписані, і потім запрошують на якісь незрозумілі релігійні зустрічі онлайн.

‼️ Хочу наголосити, що я не маю з ними нічого спільного і НЕ РЕКОМЕНДУЮ з ними спілкуватися.

‼️ Тож будьте обережні, щоб не втрапити в халепу.

Сергій Степанюк. Щоденник надії

08 Oct, 07:08


Друзі, потребую вашої підтримки.

Мого друга дитинства Євгена, з яким ми колись народилися в один день в одному селі, відправляють туди, де гаряче. Треба допомогти йому з захистом (бронежилет, і все, що з ним).

На це потрібно 44 000 грн. Порівняно з сумами, які ми раніше збирали, це дрібʼязок. 25 000 грн уже зібрав.

Щоб все придбати, залишилося менш як тиждень.
Підтримайте, будь ласка.

Усі мої реквізити за цим посиланням.

Сергій Степанюк. Щоденник надії

12 Sep, 10:49


Для чого на похороні читають псалтир?

Можливо, ви неодноразово бачили, коли хтось помирав, то ще перед похоронною службою біля померлого зазвичай якась бабуся чи хтось інший довго сидить і читає книгу Псалтир.

➡️Псалтир – це одна із книг Біблії, набір псалмів (псалом = пісня), більшість з яких написав колись цар Давид, але там є й інші автори. До нас не дійшли мелодії цих пісень, але зберігся текст.

➡️Насправді, практично усі ці псалми ніяк не повʼязані з похороном. Але хто їх читав, той знає, що в них є багато текстів, які можуть підтримати у важку годину, там є багато обіцянок Бога про Його участь у нашому житті та ін.

➡️Тому важливо розуміти, що читати псалтир на похороні важливо не для того, хто помер, а для живих людей. Тому, хто помер, на жаль, псалми вже ніяк не допоможуть. Крім того, від самого факту читання Псалтиря теж нічого не зміниться. Це звичайна традиція, яка не є обовʼязковою. У кожному народі навіть серед християн є свої культурні традиції. І читання Псалтиря на похороні - одна із них.

➡️Тому якщо й читати – то тільки живим людям, які можуть слухати і розуміти, про що ви читаєте.



👇 Відеоверсія тут 👇

😛 TikTok 😇 Facebook

😅 Instagram 😉 YouTube

Сергій Степанюк. Щоденник надії

02 Jul, 18:29


Навіщо ставлять свічки в церкві?

Свічки стали невідʼємним атрибутом у християнських храмах певних конфесій. І правил і забобонів, повʼязаних зі свічками просто безліч.

➡️ По-перше, свічки ставляться з двох причин - за здравіє, і за упокой. Як ви розумієте, причини досить поширені, щоб використовувати свічки постійно. А забобони, повʼязані з церковними свічками – це просто рай для фантазера. Ставити свічку чомусь потрібно саме правою рукою, якщо свічка коптить - треба каятися у гріхах, а якщо вона впала, то буде якась неприємність.

➡️ Якщо почитати, як трактують традицію ставити свічки священники, то можна зрозуміти, що їх треба купувати тільки у храмі, і придбання такої свічки є пожертвою Богу від вірянина. Можливо, ви навіть бачили таблички в церкві, де написано, що свічки, придбані поза храмом, не є жертвою, яка угодна Богу. Ось так за Бога все вирішили.

➡️ Тож свічка має бути освячена, придбана в церкві, запалена і поставлена (правою рукою) перед іконою якогось святого, або у відведеному для цього місці.

Що ж говорить Біблія про таку традицію?

➡️ Читаючи Святе Письмо, можна помітити, що свічки у богослужбовій практиці, а тим більше, як пожертву, ніде не використовувалися. Були світильники, які в більшості слугували звичайним світлом, адже електроенергії тоді не було. Був семисвічник у Храмі, але він ніс зовсім іншу функцію, і горів постійно.

➡️ Отже про свічки як пожертви для Бога Святе Письмо не говорить нічого. Про свічки, які мають ставитися за здоровʼя чи за упокій – теж жодного слова. Звідки ж така традиція? Загалом, свічки, як релігійний предмет у християнстві зʼявилися досить пізно. Перші християни не підтримували такої практики, адже по-перше, Біблія цього не вимагає, а по-друге, відомо, що римляни (від яких добряче потерпали в ті часи християни) ставили запалені свічки на домашніх алтарях своїм божествам. Точно як зараз в церкві перед іконою.

➡️ Та все ж з часом язичницькі традиції вклинювалися в церкву, хоча перші християнські собори чітко прописували заборону використовувати свічки з релігійною метою, а не для звичайного освітлення.

➡️ Але, на жаль, приблизно в 5 столітті свічки, як і багато інших язичницьких ритуалів таки прорвалися в богослужбову практику християн. Їм намагаються надати багато різних значень, що це символ вічного божественного світла, чистоти душі, Святого Духа і таке інше, але практика ставити свічки в церкві з релігійною метою – це все ж традиція далеко не християнська.

➡️ Тож ставите ви свічку за здравіє, чи не ставите, від того ніхто здоровішим не стане. Так само як і тим, хто помер, свічка теж нічим не допоможе. Але дуже гарно допоможе, звичайно ж, церковній казні.

➡️ Який висновок з цього зробити? Не знаю - робіть самі. Просто знайте, що для Бога свічка нічого не означає. Для Нього набагато важливіше ваше вдячне серце і ваше посвячене Йому життя.



👇 Відеоверсія тут 👇

😛 TikTok 😇 Facebook

😅 Instagram 😉 YouTube

2,186

subscribers

101

photos

4

videos