📝 Алгоритм оскарження рішень МСЕК: інформація Міністерства охорони здоров'я України❗️Що змінилосяЗа рішенням МОЗ України виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створювалась необхідна матеріально-технічна база, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей.
А якщо справу вже було направлено до Центральної МСЕК❓️📝 Алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився.
Якщо ваша справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК,
то її буде перенаправлено до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро. З вами
звʼяжуться щодо розгляду і подальших дій, черговість розгляду буде збережена.
📝 Загалом процедура оскарження рішення МСЕК зараз така:якщо ви вважаєте, що рішення МСЕК є необґрунтованим, ви можете його оскаржити. Спочатку варто це зробити в досудовому порядку в комісії вищого рівня, якщо ж і надалі ви не будете згодні з результатом – потрібно звернутися до суду.
📝 Досудовий порядок оскарження передбачає такі кроки:1️⃣ написання заяви до тієї ж комісії, де ви проходили експертизу, або обласної комісії.
2️⃣ Після цього буде проведена експертиза (у разі потреби з проведенням додаткового обстеження) і винесене нове рішення.
3️⃣ Звернення до організації, що виконує функції центральної МСЕК. Якщо ви не погоджуєтеся з новим рішенням, то можете подати оскарження до Центральної медико-соціальної експертної комісії, функції якої виконує Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро.
📝 Адреса інституту:м. Дніпро, провулок Феодосія Макаревського, 1-А
Контактні дані приймальні інституту:
+38(098)-702-24-90
e-mail:
[email protected] [email protected]🔎 Про зміни повідомляють на офіційному сайті МОЗ за ПОСИЛАННЯМ
💬 Довідка➡️ Виконання функцій Центральної МСЕК Українським державним науково-дослідним інститутом медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро — це перший крок реформи МСЕК.
➡️ На регіональному рівні обласні та міжрайонні МСЕК буде ліквідовано до кінця року, а їх функції з проведення експертизи
передано кластерним і надкластерним лікарням спроможної мережі медзакладів.
➡️ Перевагами такого рішення є наближення експертизи до людини: всі необхідні спеціалісти та можливості пройти обстеження будуть доступними в одному медзакладі, де створено безбар’єрний простір. Завдяки доступу до ЕСОЗ буде забезпечена цифровізація процесів експертизи. Також експертиза матиме зрозумілі механізми фінансування, що залежатиме від навантаження на конкретну комісію.
➡️ Докладніше про реформу — на сайті МОЗ за ПОСИЛАННЯМ
‼️Мінсоцполітики інформує, що в соцмережах почали ширити некоректну інформацію, що створює негативне враження серед громадян щодо реформи МСЕК та системи соціальної підтримки осіб, які отримали інвалідність.
❗️На офіційному сайті Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua/news/24154.html повідомляють: всі громадяни, яким призначено пенсії по інвалідності, - будуть отримувати всі призначені виплати після реформи.
Жодні виплати чи гарантії всім громадянам, які їх отримують на законних підставах, не буде зменшено.
#МСЕК #реформа
💁♀️ ПІДПИСАТИСЯ на Новини СОЦЗАХИСТУ з Наталією Вознюк