Пан Лодзь розповідає @smrnv_live Channel on Telegram

Пан Лодзь розповідає

@smrnv_live


Необов’язкові історії про дизайн, життя та взагалі.

Пан Лодзь розповідає (Ukrainian)

Пан Лодзь розповідає - це канал на Telegram, де ви зможете насолодитися необов’язковими історіями про дизайн, життя та взагалі. Якщо ви цікавитеся творчим процесом, хочете дізнатися цікаві факти і поділитися власними думками з іншими однодумцями, то цей канал саме для вас. Пан Лодзь - це експерт у галузі дизайну та мистецтва, який готовий поділитися своїми знаннями і досвідом з аудиторією. Чекаємо на вас на каналі @smrnv_live для захопливих розповідей та цікавих обговорень!

Пан Лодзь розповідає

08 Nov, 15:28


Я вам цю фотку не показував, щоби зайвий раз не хизуватись який я сєлєба. Але тягнути вже нікуди... треба ваші гривні на бус для крутих хлопців.

Тож ми з паном Андрієм Садовим чекаємо на ваші донати тут:
https://send.monobank.ua/jar/ANFibe9b3y

P.S.
А почитати про хлопців, для яких збираємо, можна тут:
https://www.radiosvoboda.org/amp/aerorozvidka-interviu-luftwaffe/33007291.html

Пан Лодзь розповідає

07 Nov, 08:21


Записали останній епізод подкасту — про те, що нас дратує в дизайні.
Не дивлячись на клікбейтну назву вийшов доволі терапевтичний випуск.
Можна дивитись для розкруту: https://www.youtube.com/watch?v=TgOpelP7Okg

Пан Лодзь розповідає

29 Oct, 10:27


Вкрав у Влада. Як то кажуть «відгукується».

Пан Лодзь розповідає

29 Oct, 10:27


Стиль – це відповідь на все.
Свіжий підхід до нудного або небезпечного дня.
Краще зробити нудну справу зі стилем,
Ніж небезпечну справу без стилю.
А якщо небезпечну справу зробити зі стилем – це, на мою думку, буде мистецтво.
Корида може бути мистецтвом.
Бокс може бути мистецтвом.
Кохання може бути мистецтвом.
Відкриття банки сардин може бути мистецтвом.

Мало хто має свій стиль.
Мало хто зберігає свій стиль.
Я бачив собак, стильніших за людей.
Загалом стильних собак небагато.
А ось у котів стилю вдосталь.

Коли Хемінгуей розмазав свій мозок по стіні
За допомогою дробовика,
Це було по-своєму стильно.
І іноді люди задають свій стиль іншим.
Жанна д'Арк мала свій стиль.
Іван Хреститель.
Ісус.
Сократ.
Цезар.
Гарсія Лорка.

Я зустрічав стильних людей у в'язниці.
Я зустрічав більше стильних людей у в'язниці,
Ніж за її межами.

Стиль – це інакшість, те, як ми робимо справу
І якими нас робить життя.

Це коли шість чапель нерухомо стоять у ставку
Або коли ти виходиш з ванної,
Не помічаючи мене.

Чарлз Буковські

Пан Лодзь розповідає

25 Oct, 15:38


Сподобався проєкт? Будь ласка підтримайте збір батальйону безпілотників «Небесна Лють» 67 ОМБр: https://send.monobank.ua/jar/5ChqtZeFiR

Пан Лодзь розповідає

25 Oct, 15:29


#spiilka #проєкти
Айдентика для українського бренда доглядової косметики The Heart Note.

За довгий час работи у кожного зі спільчан випрацювався свій стиль роботи.
Стиль Настічки — це елегантний інтелектуальний мінімалізм. Що таке елегантний дизайн? Це не мінімум деталей, а мінімум рішень, а також їх повна ясність, сила та гострота. І от The Heart Note саме такий, 100% Настічкін проєкт.

Все починається з назви (яку Настічка й придумала) – нота серця (heart note) це основа аромату, яка розкриває характер парфумів і визначає, який це парфум. Це ілюстрація і справжності, і суті, і головного. Далі продовжується у формі серця-орігами, що розкладається-розкривається підсилюючи сенс закладений у назві. І доповнюється на контрасті стриманими складними кольорами та мінімалістичним шрифтовим написом. Що сказати – крута робота.

Над проєктом працювали:
Дизайн-директорка та дизайнерка: Настічка Жеребецька
Дизайнер: Сергій Раді
Менеджерка: Оля Довженко

Більше на https://spiilka.com/projects/the-heart-note

Пан Лодзь розповідає

22 Oct, 18:43


Україно-спортивний випуск Звукопису: Батько-Сокіл, логотипи українських футбольних клубів, форма та айдентика української збірної, Navi, BetterMe та Київ Спорт.

Все-все за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=7PSa6tFEorI&

Пан Лодзь розповідає

20 Oct, 08:03


#районна_бібліотека

Пригоди української літератури дуже би стали мені в нагоді у школі, тоді 100% було б цікавіше читати «нудотні», як мені тоді здавалося книжки, вже із розумінням контексту — що в той час відбувалось у країні, що у світі, а що у голові та персональному житті авторки чи автора. Але так як момент зі школою я давно вже пропустив, то читав книгу як літературно-історичний наук-поп і теж не розчарувався. Крім знання хто ж були ті люди, іменами яких названі вулиці Києва та цікавих фактів, якими можна похизуватися у розмові і з друзями…

Хвилинка-цікавинка:
Чи знали ви що Панас Саксаганський (справжнє прізвище Тобілевич), це відомий та поважний український актор, один з чотирьох з родини Тобілевичів, а інші це Іван Карпенко-Карий, Микола Садовський та Марія Садовська-Барілотті.

…так от, навіть крім цікавих фактів, я знайшов у книзі багато чого для себе — тут і пояснення, які книги ще варто читати, а які вже й неможливо й нецікаво, якщо ви тільки не історик та літературознавець. І рекомендації з української історичної прози (люблю таке), і поради як читати/сприймати поезію і нарешті зрозуміле пояснення чим відрізняються романтизм, реалізм, модерн, постмодерн та метамодерн. Коротше «ай лайк іт».

А якщо ви «лайк іт» рекомендацію, то з вас донат на «Дронопад» від «Повернись живим»:
https://savelife.in.ua/dronopad/

Пан Лодзь розповідає

03 Oct, 08:25


[2/2]

Що таке ненудний дизайн? Ляпнув назву для привернення уваги, я потім довго думав, що ж це таке. Я ж не вірю в дизайн заради дизайну, або креативний дизайн, або яскравий дизайн. І врешті придумав доволі поетичне пояснення «Ненудний дизайн — це дизайн вартий історії.» Прикольно що тут є ця гра «розповісти історію» vs «увійти у історію». Але я тут радше про те, що якщо про дизайн неможна розповісти гарну історію, то не варто було й починати, світ без нього не збідніє. Отже це курс про те, як створювати дизайн, про який можна буде розповісти хорошу історію на кшталт тих, що я час від часу пишу тут під тегом #історіі_дизайну або ми з Настічкою розповідаємо у Звукописі.

Для кого курс? Переважно для дизайнерів всіх рівнів, але й в принципі для всіх. Хочеться щоби ви подивились на дизайн не через оптику інструмента, чи дизайн-системи, чи гайдлайнів, бо так майже неможливо розповісти цікаву історію «Ми використали стандартні компоненти, для економії часу на розробку…», а через оптику власних бажань та знань, а також знань та бажань людей, подивились на дизайн, як на позицію, та як на ідею. А для цього можна й не бути дизайнером, але треба точно любити дизайн.

З чого складається курс?
5 лекцій. Дизайн. Дизайнер. Людина. Інтерфейс. Бренд.

+ ще одна лекція з запрошеним лектором, на важливу тему
5 практичних завдань. Які не скажу, бо потім буде нецікаво, але будете робити дизайн всього.

Що треба вміти?
Як казав Шерлок Голмс «Любий Уотсоне, револьвер та зубна щітка — це все, що вам знадобиться». Тож для практичних завдань вам знадобиться текстовий редактор, синя кулькова ручка (без жартів), смартфон, трішки Фотошопа і Фігми (але впораєтесь і без них), голова, Midjourney, спостережливість та емпатія.

Більше деталей та реєстрація на сайті https://skvot.io/uk/course/2515-nenudniy-dizayn?utm_source=lecturer&utm_medium=post&utm_campaign=nonboring_smirnov

Приходьте, якщо зможете, буде цікаво.

Пан Лодзь розповідає

03 Oct, 08:13


Можливо ви бачили рекламу з курсом «Ненудний дизайн», де я такий весь пафосний тримаю постер з написом «Стоп нудний дизайн», там ще така зелена стрілка ↗️ мого его стирчить… за фото не поясню, настрій був такий 🫣, але за курс спробую.

З початком повномасштабного вторгнення мене часто навідує думка — чи не закінчився мій час у дизайні, як багатодітний батько я звісно маю певну свободу вибору, але можливо це тільки ілюзія. Плюс на це наклався розвиток ШІ-технологій, тут цілий діапазон опіній, від дурачків, що зробивши одну картинку у Мidjourney кричать «R.I.P. designers» до мудреців, що поважно промовляють «Не ШІ замінить тебе, а людина, що користується ним, юний падаван». Але в принципі ніхто не виключає, що з дизайнерами може трапитись те, що трапилось з телефоністками та кучерами. І я, як кучер, що дуже любить коней і возити людей, ну не дуже цьому радий. Коротше все це і страх смерті, підштовхнули мене до підсумків, які умовно можна означити як «що я дізнався про дизайн з 2016 року». Проміжні ці підсумки чи ні, час покаже. І спочатку я думав написати книгу, але ми вже працюємо над Літописом і це не те щоби легко, тому зупинився на форматі курса. І так як на курс-підсумок навряд чи хтось звернув увагу, це став курс-маніфест.

Продовження в наступному пості...

[1/2]

Пан Лодзь розповідає

25 Sep, 16:53


Поговорили з Настічкою про діджитал-айдентику. Що це таке і навіщо воно дізнаєтесь за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=p7nJbyM6BmM

Пан Лодзь розповідає

20 Sep, 14:28


Друзі, наступної суботи 28.09 о 18:00 в Сенсі на Хрещатику розповімо про другий номер Літопису. Можна буде і купити Літопис, і підписати його, якщо потрібно, і просто поспілкуватись про український дизайн.

Вхід вільний, але зареєструйтесь за лінком будь-ласка: forms.gle/nqEiPPUQEb13gkG79

Пан Лодзь розповідає

03 Sep, 07:24


Саша багато років працював над продуктом Megogo та робив його краще — тіко подивіться як круто виглядає застосунок Megogo на телевізорах. Але зараз він змінив макбук на бойовий дрон. Тож давайте допоможемо йому бути таким же ефективним пілотом, як він є дизайнером.

Тому якщо ви дизайнерка, або дизайнер, чи вам подобається Megogo, чи навіть, якщо ви не маєте нічого спільного з дизайном і не любите Megogo — долучайтесь, бо це важливо, підтримувати своїх:
https://send.monobank.ua/jar/6joU58qAXg

Пан Лодзь розповідає

02 Sep, 19:21


#spiilka #проєкти
Сьогодні Президент офіційно презентував «Мрію» — освітній державний затосунок, що сподіваюсь допоможе багатьом дітям знайти себе і бути успішними у майбутньому. І мені в цьому проєкті подобається майже все: і смілива ідея, майже мрія, від пана Михайла, і сміливість Макса Ільюхіна та Саші Павленко, що взялися її реалізувати, і команда мрійників, що працювала рік в режимі «кранча», щоби мрія стала реальністю, і айдентика та назва від друзів з Федорів, і не буду приховувати, концепт-дизайн застосунку, над яким попрацювали спільчанє — Настічка, Ромка, Оля, Серьожка, Ліза Санчес та і я долучився.

Коротше, це майже проєкт мрії, на який можна трохи подивитись за посиланням:
https://spiilka.com/projects/mriia

Пан Лодзь розповідає

21 Aug, 09:28


Друзі це мартин-нагадування, що сьогодні о 18:30 пройде благодійна лекція «Нейрофізіологія дизайна».

Хто задонатив і не отримав лінк – пишіть.

Хто не донатив, але хоче, робіть донат від 300 грн тут: https://send.monobank.ua/jar/91uVPmB4CX та кидайте скрін в коментарях.

Пан Лодзь розповідає

20 Aug, 17:39


5-й епізод другого сезону Звукопису про український дизайн паковання. Як завжди субʼєктивно і місцями смішно:
https://youtu.be/MYG1Xs9vOxE?feature=shared

Пан Лодзь розповідає

16 Aug, 09:48


#spiilka #проєкти
Історія Щека почалась у квітні 2022 року. На третій місяць повномасштабної війни, після евакуації з дітьми у Львів, забувши в Києві ноутбук та побігавши в укриття під час повітряних тривог, мені захотілось мати свій тривожний наплічник. Такий, щоби я міг швидко зібрати і в якому було б все необхідне – ноутбук, документи, аптечка, вода тощо.

Так народилась ідея зробити рюкзак-конструктор, який би кожен міг би модифікувати під себе. Такий собі рюкзак сучасного українського містянина, з яким можна вночі піти в укриття, зранку поїхати в офіс, ввечері піти на тренування, а на вихідні поїхати у Львів.

Читайте далі на https://smrnv.live/stories/shchek-project

Не хочете читати – подивіться картинки 🙃
https://spiilka.com/projects/schek