Reptiloid Scientist @semen_yesylevskyy Channel on Telegram

Reptiloid Scientist

@semen_yesylevskyy


Reptiloid Scientist (English)

Are you fascinated by reptiles and the mysteries of the scientific world? Look no further than the 'Reptiloid Scientist' Telegram channel, expertly curated by user @semen_yesylevskyy. This channel serves as a hub for all things related to reptiles, from the latest scientific discoveries to fun facts and educational content. Whether you're a seasoned herpetologist or simply an admirer of these fascinating creatures, 'Reptiloid Scientist' offers something for everyone. Join us today to join a community of like-minded individuals who share your passion for reptiles and the natural world. Stay updated on the latest research, engage in discussions with fellow enthusiasts, and expand your knowledge in the world of herpetology. Don't miss out on this exciting opportunity to dive deeper into the world of reptiles with 'Reptiloid Scientist'!

Reptiloid Scientist

24 Nov, 14:54


⬇️⬇️⬇️
В результаті маємо фантастично красиву, атмосферну та емоційну історію із сюжетом з розряду "бобер, негайно видихай!!!". Дуже шкода, що авторам не дозволили зробити ті три сезони, які вони змушені були спресувати в один. Як на мене, то краще б все обірвалося після нормального другого сезона ніж отак бігти галопом по європах, жертвуючи логікою та розкриттям героїв.

Reptiloid Scientist

24 Nov, 14:54


#прокіно
Отже давайте розгорнуто про "Аркейн", бо зараз воно вже трохи устоялося.

Почну з хорошого.

По-перше, серіал надзвичано красивий, до перехоплення подиху і відвисання щелепи. Буквально кожен третій кадр можна друкувати на постерах. При чому він дуже різноманітно красивий, бо автори постійно граються із стилем та анімацією. Мабуть кращого візуалу я в анімації і не бачив за багато років.

По-друге, так само прекрасний саунд трек. Хоч така музика в цілому зовсім не в моєму стилі, але підібрана вона просто шикарно.

По-третє, загальна емоційність сцен та міміка персонажів. Тут все на рівні першого сезону, тобто на три голови вище всієї діснеївської жуйки. Кожна серія залишає після себе емоційний слід, а купу сцен мимоволі знову і знову прокручуєш у пам'яті настільки вони вражають.

По-третє, образи. Автори примудряються створювати візуальні образи, як зачіпаються якісь геть глибокі архетипи і буквально вкарбовуються у пам'ять. При чому не сказати, що ці образи якісь дуже оригінальні - ні, вони, навіть дещо клішовані та місцями явно запозичені, але зроблені надзвичайно майстерно.

Тепер про погане, чи то скоріше дискусійне.

Тут один пункт - сюжет. Перший сезон був золотим еталоном того, як правильно писати історії. Він був написаний просто ідеально, що ще більш дивно, зважаючи на всратість першоджерела. Історія була логічною, арки персонажів - ідеально вивіреними, події - прекрано ув'язними із діями героїв.

У другому сезоні проблеми починаються одразу ж, бо глядач вже банально не пам'ятає всіх хитрих переплетень подій та інтриг - часу з першого сезону пройшо багацьго. Але замість "у попередніх серіях" на нас одразу вивалюють вагон нових потрясінь та поневірянь героїв. Принаймні для мене це було з розряду "о, прикольно, я цього чувака візуально пам'ятаю, але хто він і що з ним було до того?".

Далі гірше, бо на противагу досить таки зрозумілим та приземленим (хоч і часом збоченим) інтригам та людським стосункам першого сезону, тут більшість подій - це містика, магія, окультизм, психодел, важкі галюциногенні наркотики та марення сивої кобили туманним осіннім ранком. Скажу чесно - я просто не в'їхав у 2/3 всього того брєда, який відбувався. Хто, звідки, куди та хто всі ці люди на нелюди? Гірше того, я так і не зрозумів чим все завершилося, крім загального посилу, що бобро перемогло козло (але як і чому - хз). Більшу частину часу я просто дивився на неймовірно красиві картинки, відчуваючи себе всередині дуже яскравого та емоційно насиченого наркоманського тріпа, в якому нема особливої логіки та причинно-наслідкових зв'язків.

У мене склалося чітке враження, що історію, яку треба було б розгортати протягом мінімум 3 сезонів утрамбували в один за принципом "ударно впихнемо невпіхуєме". В результаті замість поступового введення вельми нетривіальних та дивних нових сутностей та паранормальних явищ, з неба із страшенним гуркотом попадало з десяток роялів (прибивши насмерть частину героїв та пробивши величезні діри у сюжеті).

Автори чесно намагалися побороти катастрофічну нестачу хронометража "діафільмами" на початку серій, які у прискоренному режимі, пунктиром, показують те, що мало відбуватися протягом тих трьох сезонів, на які їм не дали грошей, але працює це вельми так собі. В результаті арки всіх головних героїв виявилися спресованими у якісь, вибачте, брекетований собачий корм. Купа дуже різких та психологічно майлоймовірних поворотів відбуваються у найгірших традиціях падіння Енакіна Скайвокера на темну сторону - без підготовки та без пропрацьованих деталей, що різко контрастує з першим сезоном.

Мені також не дуже зайшли месіанські алюзії та дуже різко не зайшли ігри із мультиверсом та часом. Ви мені вибачте, але це вже просто поганий тон та лінивий спосіб якось витягти запоротий сюжет за вуха туди, куди потрібно.
⬇️⬇️⬇️

Reptiloid Scientist

23 Nov, 20:03


#прокіно

Я хз чим упорювалися автори другого сезона "Аркейна", але в Євросоюзі ця дурь явно заборонена. І судячи з того, що у авторів вийшло, то не дарма заборонена.

Reptiloid Scientist

23 Nov, 14:33


Ви колись замислювалися яким чином гримуча змія, власне, гримить, чи то точніше тріщить? Навіть якщо ні, то вже замислилися :)
Виявляється, що будова зміїної тріщотки досить хитромудра - вона складається із шарів висохлого епідермісу шкіри хвоста, який залишається після линьок, та набуває досить складної форми вкладених один до одного гофрованих конусів.
https://youtu.be/5XEZR75oPcs?si=6NkmdBTjmtk7M9h8

Reptiloid Scientist

22 Nov, 10:39


Прийшла зима (ну майже), тому пора міняти колеса. При чому мова не тільки про таблетки ;)

На фото ви можете бачити щасливого власника комлекту коліс, на які ми з вами збирали. Як ви можете здогадатися, там у підрозділі тепер всі інші теж колеса хочуть, тому колісний збір набуває трохи хронічного характеру...

Отже, знову на зимові колеса для 92 бригади:

🎯 Ціль: 20 000 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7CPJjsZK66

💳Номер картки банки
4441 1111 2893 6006у

Reptiloid Scientist

19 Nov, 19:55


#тидищь

Наскільки я пам'ятаю роботу над цією статтею ми почали ще до ковіда. Якщо мене пам'ять таки не зраджує, то це вагома заявка на премію "довгобуд століття" :) Але таки добили.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0005273624001330?dgcid=coauthor

Reptiloid Scientist

16 Nov, 08:18


Фейсбук, блін, та ЗА ЩО?!

Reptiloid Scientist

12 Nov, 13:35


Власне, шановне панство, нам треба зовсім трохи назбирати на зимові колеса для 92 бригади.
Бо без коліс у них лижі не їдуть та крокодил не ловиться.

🎯 Ціль: 20 000 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7CPJjsZK66

💳Номер картки банки
4441 1111 2893 6006

Reptiloid Scientist

10 Nov, 09:33


В Празі у них, судячи з усього, гніздо :)

Reptiloid Scientist

09 Nov, 16:21


Oнлайн сервіси Укрсиббанку завжди були... як би це так політкоректно сказати... натуральним органічним добривом. Але інтелект їх бота у фб месенджері вражає просто до глибини селезінки 😉
Клієнтоорієнтованість 80-го левела, всі конкуренти із жахом розбігаються 😉

Reptiloid Scientist

08 Nov, 12:56


#дайтегрошей

Я завжди любив креативний маркетинг. Якщо в тебе не просто в лоба просять гроші, а роблять це у якісь нетривіальний та артистичний спосіб, то розставатися з грошима набагато легше 😉 Особливо якщо просять на дуже потрібну справу.
Тому пропоную оцінити креативний маркетинг від Dyka Poshta та закинути їм трохи на подальший креатив та на реб з розширеним діапазоном.

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/2KGChmR6Dw
💳Номер картки банки
5375 4112 2159 3739

Dyka Poshta
Рахунки ГО:
https://dykaposhta.org/donate/

Reptiloid Scientist

06 Nov, 18:45


#жиза

За час відрядження у Данії я добряче підсів на місцеві морепродукти. Завтра повертаюся до Праги і мої морепродукти знову будуть виглядати приблизно так :)

Reptiloid Scientist

06 Nov, 10:45


#оффтоп

Хтось знає що це за кінська залупа у фейсбука, пробачте на слові, і звідки воно лізе?

Reptiloid Scientist

05 Nov, 18:56


#жиза

Для винахідника портативних колонок на батарейках у пеклі має бути персональний котел, де він варитиметься до теплової смерті всесвіту із колонкою, засунутою йому туди, куди він би ніколи навіть не подумав, що вона влізе.

Reptiloid Scientist

03 Nov, 10:37


#бігаєкричить

Попалися підряд дві новини:

Перша: з 26 року держдеп США вважатиме будь-який новий софт написаний на С/С++ апріорі небезпечним та, відповідно, забороненим до використання у критичних галузях. Це не стосується вже існуючого софта, але все нове, будь ласка, пишіть на чомусь менш всратому, дякуємо.

Друга:
Виявляється, вже кілька років існує ініціатива "safe C++" (та компілятор), яка намагається ввести в С++ безпечну підмножину, що є, по суті, ідентичною расту - borrow checker, ownership, range checks, optional, навіть синтаксис місцями злизали.

От точно, що коли коту нема чого робити він лиже яйця :) Замість того, щоб кинути зусилля на interoperability ми тепер ще й раст всунемо у С++. Щоб вже остаточно можна було швидше повіситися, ніж в цій помийці розібратися.

Reptiloid Scientist

02 Nov, 18:02


#лінуксове

Оновився ото до Fedora 41. Дивлюся на новий dnf5, який працює разів в 20 (!) швидше за старий і єдин думка - "а що, так можна було?!".

Як вони взагалі примудрилися зробити стару версію настільки повільною, якщо при грамотному підході з прямим руками не із дупи можна, виявляється, зробити так, як зараз?

До речі, працює все як годинник і набагато стабільніше (тьху-тьху).

Reptiloid Scientist

01 Nov, 08:16


Навіяло дискусією під попереднім постом.

Якщо у вашій мові програмування немає якоїсь ключової концепції, то це не означає, що ви винайшли нову парадигму програмування без цієї концепції. Це означає, що ваші користувачі будуть імітувати цю концепцію доступними їм засобами.

Reptiloid Scientist

30 Oct, 17:11


#програмістське

Кожного разу коли мені доводиться писати щось більш-менш серйозне на пайтоні, мене начинає нестримно бомбити від калічності цієї мови та її інфраструктури.

Ось днями довелося використовувати tomllib, який з'явився у Python 3.11, а на машині стоїть лінкс мінт з Python 3.10. Дай думаю просто апгрейдну...

Дісклеймер: це дуже тупа ідея, не повторюйте це вдома!

Встановив 3.11 паралельно з 3.10, хвилин 20 бігав як дурко з бубном поки вони почали правильно бачити кожен свої site packages, ніби все працює. А потім дивлюся - зникла кудись кнопка Lock screen.

Ну де Lock screen, а де апгрейд пайтона, правда? Ну зникла, ну глюк якісь, треба просто перезавантажити оболонку Cinnamon... ХУЯК БЛЯДЬ!! КРОВ, КИШКИ, КОНСОЛЬНИЙ РЕЖИМ НАХУЙ, ФОНТАН ЛАЙНА В ЛОГАХ!! УБИЙСЯ ОБ СТІНУ ТУПИЙ ШКІРЯНИЙ МІШОК, АХАХАХА!!!

Я трохи, знаєте, розгубився від такого удару у псіну на рівному місці, але досить швидко докумекав, що Cinnamon, скотиняка така, вимагає строго Python 3.10 і ніяк інакше. Зніс в консолі 3.11 і все миттєво стало нормально та цивільно.

І от тепер поясніть мені, тупому: це, бляха, нормально ловити такі казкові спецефекти від мінорного апгрейду версії? При чому я майже впевнений, що винні тут не криві лапки розробників цинамону (вони як раз компетентні та грамотні люди), а придурковата екосистема самого пайтона, де нема ніякої можливості сказати інтерпретатору "використовуй для цього файла версію Х, а для цього версію Y".

У нормальних мовах є або параметри у маніфестах або ключі компілятора, які дозволяють це зробити. Та навіть у всратих плюсах можна таке зробити!

Найпопулярніша мова сучасності, хулі.
Та не бомбить у мене, не бомбить я сказав!

Reptiloid Scientist

29 Oct, 13:48


#вимбачте