Сьогодні, у вівторок 11 лютого, о 19-00, буду робити ефір з політичним експертом, науковцем, викладачем Євгеном Магдою
Обговоримо найактуальніші теми дня.
- Трамп заявив, що хоче отримати доступ до рідкоземельних металів, газу та нафти України на 500 мільярдів доларів. Він прямо сказав, що наша влада погодилася. Як повідомляє Bloomberg, вже на цьому тижні в Україну приїде міністр фінансів США, щоб обговорити доступ США до критичних мінералів України. Що саме означає ця згода? Чи знову ми отримаємо "Будапештський меморандум 2.0", коли Україна віддає своє багатство і не отримує нічого натомість? Що це – угода на порятунок чи розпродаж країни? Про що Трамп може домовитись з Путіним та чому він каже, що Україна може стати частиною Росії? Якщо ми станемо частиною Росії, то навіщо нам віддавати свої надра Америці? Які взагалі можливі сценарії нашого найближчого майбутнього? До речі, президент Зеленський заявив, що в разі проведення переговорів з Путіним, запропонує йому обміняти території Курської області, які перебувають під контролем ЗСУ, на українські окуповані території. Однак, він не сказав, які саме окуповані території Україна вимагатиме повернути. На що Зеленський може запропонувати обміняти частину Курщини та, чи погодиться на обмін Путін?
- Велике атомне крадівництво. Верховна Рада підтримала закупівлю російського обладнання для Хмельницької атомної станції. Як заявив нардеп Ярослав Железняк, влада дала старт “Великому атомному крадівництву“ і готова витратити 1 млрд доларів. на російський реактор. “Тепер десятки мільярдів з підняття вам та всьому населенню тарифів піде кудись у Болгарію для купівлі російських реакторів”, - наголосив депутат. Ці гроші можна було направити на амрію, але влада вирішила інакше. Як ця історія дозволить розпилити гроші? Чи згуртує суспільство таке рішення, чи ще більше підірве довіру до влади?
- Генерал-лейтенанта Наєва після його резонансного інтерв'ю “Українській правді” відправили з Києва на посаду командира тактичної групи “Велика Новосілка”. Чому влада так перелякалася і відправила генерал-лейтенанта на посаду полковника? Влада не спростувала заяви Наєва тому, що Зеленському нема чого сказати? Яких чергових заяв від військових варто чекати?
- Депутат Європарламенту Міхаель Галлер закликав з трибуни у Страсбурзі утриматись Офіс президента від підкилимних ігор проти опозиції та припинити урізати права опозиції в українському парламенті. "Ваш ворог, наш ворог сидить у Кремлі, а не у Верховній Раді", - підкреслив Галлер. Останнім часом від керівництва ЄС все частіше лунає, що вони чекають від Києва пом’якшення обмежень у рамках воєнного стану та вимагають посилення прав опозиції. Чому в ЄС почали публічно звертати увагу на переслідування опозиції в Україні? Чи може це нести загрози для просування України до ЄС? Чи змінить влада тепер модель своєї поведінки?
- Українське суспільство втомлене та перезбуджене. Агресія домінує у спілкуванні один з одним чи в бік ТЦК, а не в бік окупантів чи корупціонерів. Згуртованість суспільства все частіше залишається на словах, а багато хто відчуває емоційне вигорання від потоку поганих новин та від того, що не бачать перспектив, чи не відчувають себе потрібними. Але люди на фронті втомлені ще білше. Все ці проблеми мають рішення, але влада їх ігнорує. Як виходити з цієї ситуації та чим загрожує ігнорування проблем?
- Зеленський останнім часом став давати велику кількість інтерв'ю та обіцянок, які підштовхують до думки, що він активізував підготовку своєї участі у виборах. При цьому у ЗМІ на Заході з'являються заяви, що вони бачать наступним президентом Залужного, який сьогодні є лідером всіх президентських рейтингів. Чому почалася така активізація у Зеленського та чи буде посилена кампанія з дискредитації та переслідування Залужного, якого системно та безугло атакують спікери, пов’язані з Офісом президента?
https://youtube.com/live/LB8FUaSplUQ