RetouchCourse.com | Леся Костів @retouchcourse Channel on Telegram

RetouchCourse.com | Леся Костів

@retouchcourse


Наш чат - https://t.me/+biiKTr7XCok0NzIy
Курс ретуші і кольору -
http://retouchcourse.com
Instagram.com/retouchcourse
Автор - t.me/lesyakostiv

RetouchCourse.com | Леся Костів (Ukrainian)

RetouchCourse.com | Леся Костів - це канал, який пропонує курси з ретуші та кольору для всіх зацікавлених. Він є місцем, де ви зможете отримати цінні знання та навички у цих сферах від професіоналів. Кожен, хто хоче покращити свої навички в обробці фотографій, знайти нові ідеї та вдосконалити свої вміння, знайде тут щось цікаве. Заходьте на наш чат на Telegram, де ви зможете комунікувати з іншими учасниками та ділитися досвідом. Крім того, ви можете відвідати наш веб-сайт RetouchCourse.com для отримання додаткової інформації та запису на курс. Слідкуйте за нами на Instagram.com/retouchcourse та дізнавайтесь про оновлення та цікаві матеріали. Автором курсу є Леся Костів, яка має багаторічний досвід у галузі ретуші та кольору. Приєднуйтесь до нашого каналу та вдосконалюйте свої навички разом з нами!

RetouchCourse.com | Леся Костів

10 Dec, 07:05


Питання:
Що доцільніше - створити новий профіль в інсті чи оживити той, яким не користувались вже 2 роки?
Маю сторінку портретного фотографа, але не користувалась нею вже довгий час, бо знімаю предметку для постійних клієнтів. Та хочу почати вести сторінку з ретуші і не знаю як краще вчинити.
Буду вдячна за пораду.

Відповідь:
Треба пройтися по читачах на старій сторінці і глянути чи це ще реальні живі люди, навіть якщо серед них нема прям потенційних клієнтів , то треба живих людей, які потенційно можуть:
1 - реагувати на ваш майбутній контент з часом (нехай не клієнти, але це хоч тимчасово потім підвищить охоплення)
2 - порекомендувати комусь вас з часом

Бо якщо серед 80% сторінки це вже якісь інстамагазини, індуси, масофоловери в яких більше 3 тисяч підписок - то це по цифрах і алгоритмах виглядатиме погано.

Як працюють охоплення і як працює безкоштовне просування?
Спершу ваш пост / рілс показується 10% ваших читачів. Якщо вони важать це цікавим - затримали увагу, почитали, затрималися щоб зблизити фото чи почали дивитися рілс чи інші взаємодії - далі випускають цей пост ще іншій частині ваших читачів.
І відповідно чим більша залученість серед своїх - далі показують його ще решті ваших читачів, а тоді вже йде той рілс чи карусель в рекомендації на холодну аудиторію.

Тому, якщо у вас є 2000 підписників, які прям взагалі не по вашій темі, то вийде, що ви виклали рілс , який подивилося всього 10 людей. Бо решта прям взагалі якісь ліві. Це буде 0,5% залучення.
І такі старі акаунти часто вже мертві і довго і складно реанімувати.

В той час на новій сторінці, на якій 100 людей, але прям живі акаунти, яким може бути цікаво - подивляться теж 10 раз і це вже буде 10% залучення.
Тобто результати будуть в рази кращі, щоб пушити далі в органічне просування.

Тому старі акаунти можна акуратно чистити від не релевантних підписників - всякі магазини, індуси, не більше 30 в день видаляти вручну. Але часто не допомагає і це .

Перейти з акаунта фотографа на акаунт ретушера - цілком ок. Це сусідні сегменти.
Там можуть бути реальні люди, які колись хотіли у вас зйомку, а зараз реагуватимуть гарно і на вашу ретуш.
А от робити з старого акаунта фільтрів для води акаунт ретушера було б точно недоцільно, бо там зовсім не ті читачі)

І ніхто не заважає зробити 2 акаунти і тестувати.
На старий акаунт буде легше запустити рекламу, бо на нові ще йдуть ліміти.
На новий - є дійсно гіпотези, що нові пушать краще.

Але треба розуміти, що будь-які сторінки портфоліо - це не якісь пабліки з мемчиками чи розважальні акаунти, це не лайфстайл блогери, які мають мати високі охоплення і постійно фігачити контент, лиш би було.
Ми не рекламу продаємо і охоплення нам не так важливі.

Наші послуги - не те, що треба кожному «з вулиці», не те, що сьогодні не треба було, а завтра пригодиться.
Цільова аудиторія в ретушерів - дуже вузька - фотографи, бренди, продакшни, агенції і це не широкий сегмент як в якомусь інфобізнесі, де сьогодні ми потрапили комусь в стрічку мемчиками чи смішними відяшками, а завтра людина купила вебінар про схуднення абощо.

Це більше b2b модель, де ми працюємо з бізнесами.
Часто інста буде вже, як доповнення, щоб коли ми відгукнулися на вакансію абощо - то було видно хто ми і що ми.
Тому можна цілком собі мати дуже маленьку сторінку портфоліо, пару клієнтів і бути собі цілком успішними, але вести її і оновлювати обовʼязково, навіть якщо вже будуть постійні клієнти.
Бо це просто кожен другий запит на консультаціях - появилися постійні клієнти, море роботи, забили на сторінку портфоліо на пару років (як я теж, до речі😅🙈)
Тому взяти собі за правило - закінчили зйомку - зразу звідти відклали собі в окрему папку 2-3 фото для каруселі, змонтували швиденько з тих же фото 1 рілс, бо потім не дойдуть руки і вже нічого не буде подобатись.

RetouchCourse.com | Леся Костів

06 Dec, 14:51


Друзі, в чаті курсу повідомила, але щоб ніхто не пропустив, хочу сповістити, що посилання а робочий кабінет з уроками курсу «Професійна ретуш і колір» змінилися.
Доступ в кожного студента назавжди, як і раніше, всі матеріали та акаунти на місці .

Нові посилання на доступ ви знайдете в приватному чаті студентів курсу в закріпленому повідомленні.
Як знайти цей чат? В телеграмі серед своїх чатів вводите
Чат курсу Retouch Course (приватний)

Якщо ви мій студент, але серед чатів у вас його немає - значить ви не перейшли туди з запрошення з вашого листа про доступ.
Цей доступ ви знайдете в себе на пошті в листі з темою Доступ до курсу Професійна ретуш і колір

💬При будь-яких технічних / організаційних питаннях чи складнощах щодо доступів пишіть на Instagram.com/retouchcourse

RetouchCourse.com | Леся Костів

06 Nov, 15:33


Що таке графічні планшети для обробки фото?
Як взагалі вони працюють?
Які моделі оптимальні саме для ретуші?
Як обрати графічний планшет?
Чи потрібен він вам?

https://youtu.be/q17efdecp9E

RetouchCourse.com | Леся Костів

19 Oct, 14:08


Як розрахувати прайс, якщо працюєш на себе?
Є багато підходів, від аналізу ринку до «беру, що дають, бо не вірю в себе і дуже страшно» (всі ми там були😅)

Але дорослий і оптимальний підхід до хоча б розуміння, а куди ми прямуємо і як має бути, щоб ми цим займалися в довгострок, серйозно і з прицілом на карʼєру / бізнес - це порахувати вартість вашої години (а звідти і вартість послуг і проектів).
І не просто порахувати, а законектити це до вашого бажаного доходу в рік.
А бажаний дохід рік в рік підвʼязати до вашого бюджету і побачити ті реальні цифри, які багато кого лякають.

Приблизно 60-65% навіть не мають поняття, а скільки їм дійсно треба на бажаний рівень життя, або й навіть реальний, а просто пристосовуються до того, як їм пропонують, і у всьому себе урізають.
Але що коли таки хоч прикинути? Тоді вийде поставити цілі.
Для цього в мене для вас 2 таблички, вони автоматично підженуть все формулами під ваші цифри. І до табличок я прикріпляю скрінкаст - відео по заповненню та інструкції і поради.

ТАБЛИЦІ

Скрінкаст по користуванню
https://youtu.be/ZAityp4ua3E

Там немає моїх реальних цифр, але як то кажуть, якщо цей пост набере багато лайків - то чекайте і буде з часом 😅
А якщо серйозно - то це цікавий процес.

Якщо ви початківець і ваш дохід зараз нуль - ми, звісно, залишаємося реалістами і ставимо собі ціль вийти спершу на 200-300$ / міс , а далі потихеньку рости поетапно. І великі цифри вас тільки налякають і демотивують. Але хоч б раз в житті треба зробити собі такий великий розрахунок, щоб це відклалося в свідомості.

Поділіться потім своїми враженнями в нашому чаті

RetouchCourse.com | Леся Костів

26 Sep, 13:56


Безкоштовний ІНТЕНСИВ, доступ отримуєте одразу і дивитеся в своєму темпі. Він вийшов у вересні, складається з двох майстер класів.

Щоб отримати БЕЗКОШТОВНИЙ ДВОДЕННИЙ ІНТЕНСИВ про ретуш і обробку фото - написати на сторінку https://www.instagram.com/retouchcourse/ приватне повідомлення ІНТЕНСИВ

Для кого інтенсив?

✍🏻новачків, хто хоче розібратися в професії ретушера з нуля - хто наші клієнти, як їх шукати, які ціни, як формувати портфоліо і виходити на закордонний ринок, як вирости з початківця фрілансера в агенцію (розповідаю конкретно і прозоро з своїми цифрами)

✍🏻 фотографів початківців і середнього рівня, хто хоче обробляти свої фото, знати, що треба вміти, що відрізняє дешеву обробку від дорогої, як працювати з штучним інтелектом, які помилки роблять і як їх уникати, яка обробка актуальна, а яка не в тренді, чому стиль популярних фото в інсті насправді не принесе великого комерційного успіху

✍🏻 фотографів, хто хоче освоїти додатково професію ретушер і знімати вдома в кайф, а зроблять віддалено на зарубіжних клієнтів

Чи буду я вам щось продавати на інтенсиві?
Продавати не буду і це не прогрів, не вода, але не буду обманювати - дійсно, в кінці, 12 хв матеріалу із 240 хв загального насиченого інтенсиву - я розповідаю про курс, бо в багатьох є запитання, які варто розкрити.

Хто довго зі мною - знають, що рано чи пізно коли з’являється змога - приєднуються до курсу, а тим часом я даю цінну інформацію всім.
Тому абсолютно щиро від всього серця готувала майжа 3 години цього матеріалу все літо, щоб було дуже корисно і по суті без води ♥️

❗️Важливо - писати не на особисту сторінку і не в телеграм, не в коментарі, а саме в директ (повідомлення) https://www.instagram.com/retouchcourse/ ❗️

RetouchCourse.com | Леся Костів

20 Sep, 15:44


ДЛЯ МЕДІЙНОСТІ МЕНІ
ПРИЙШЛОСЯ СПРОЩУВАТИ
Часто я настільки спрощую контент для свого сегменту, що тепер мене повчають інші тому, що раніше повчала всіх. На 15-му році карєри я дозволяю собі не умнічати, а говорити мовою клієнта
І моє его вже навіть ок з цим - я не боюся здатися поверхневою, бо знаю навіщо і чому і для кого роблю чи пишу саме так, що мене аж зараз поправляють, коли я завідомо пишу надто спрощені тексти. Бо вони не були моєю ЦА і не знали цілі.

ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЗАВЕСТИ В СКЛАДНЕ - НЕ СОРОМНО ПРИВАБИТИ ПРОСТИМ
Ви можете бути супер фотографом, який має нагороди, знає всі схеми світла, всі порівняння обєктивів і те, чому інші роблять неправильно. Ви маєте надати послугу на цьому супер професійному рівні.
Але вас обирають не через вас, а через "А як вона зможе побачити конкретно МЕНЕ".
З вами має бути ЛЕГКО

З ВАМИ МОЖУТЬ НЕ ПОГОДЖУВАТИСЯ I СПЕРЕЧАТИСЯ
Але чи дійсно ви планували цим людям щось продавати і робити їх своїми клієнтами?
Це просто не ваш сегмент і чим більше ви відділитеся від "не вашого" - тим більше видно вашим" чому саме з вами працювати.

ПРОАНАЛІЗУЙТЕ ТІ ВИПАДКИ, КОЛИ "ТА МЕНІ ПРОСТО ПОШАСТИЛО"
В 90% з вас були задоволені клієнти, яким сподобалось все. Але чомусь спеціалісти просто сприймають це, як випадковість і не продовжують робити те, вже спрацювало, а вперто йдуть в інший сегмент, який наче б то більш модний чи там вони виглядатимуть серйозніше в очах колег.

ВАМ НЕ ТРЕБА ЗНАТИ І ВМІТИ ВСЕ І ДЛЯ ВСІХ. А НАВІТЬ, КОЛИ ВЖЕ І ВМІЄТЕ І ЗНАЄТЕ - НЕ ТРЕБА СТАРАТИСЯ ВРАЗИТИ ТА ЗАСЛУЖИТИ.
ВАС - ДОСТАТНЬО

RetouchCourse.com | Леся Костів

20 Sep, 15:44


ВАМ НЕ ПОТРІБНЕ ОДОБРЕННЯ КОЛЕГ І НЕ ВАШИХ КЛІЄНТІВ
Як бажання "вписатися і бути своїм", мати визнання і схвалення серед колег відлякує ваших клієнтів і не дає вам
заробляти.


БІЛЬШІСТЬ ПОЧАТКІВЦІВ
ПОЧУВАЮТЬ СЕБЕ САМОТНО
І НЕДОСТАТНІМИ
Постійне відчуття самозванця хоче доказати, що ви дійсно щось знаєте і вмієте.
Щоб колеги не засміяли, не сказали, що вам тут не місце.
Щоб ви почувалися, що заслужено називаєте себе спеціалістом.

В ТВОРЧИХ СФЕРАХ НА ПЕРШЕ
МІСЦЕ ВИХОДИТЬ ПОТРЕБА
ВИЗНАННЯ І БУТИ ПОБАЧЕНИМ
Початково ціллю могло бути - ставати класним спеціалістом і заробляти, але як тільки є починаються порівняння себе з іншими - хочеться ще і поваги від колег і визнання.
Постійно озираєшся, а що роблять інші?

ПОЧАТКІВЦЯМ НЕ ПОТРІБЕН
АНАЛІЗ КОНКУРЕНТІВ
Одна з найшкідливіших порад недомаркетологів - це піти аналізувати конкурентів, якщо ти творчий спеціаліст на початку шляху.
90% там і закидають свої починання, бо не знають, що кожен працює для СВОЄЇ цільової аудиторії і завжди знайде СВОГО клієнта, якщо слухати їх і себе

ВАШЕ ПРОЯВЛЕННЯ І РОБОТА
МОГЛИ Б ЙТИ ТАК:
Роблю те, що подобається мені і моїм клієнтам, навіть якщо це ще далеко від ідеальних результатів, не на супер професійному рівні, можливо навіть не модно і не вписується в тренди і має ще помилки.
Бо в людей теж різні смаки, різні потреби, бюджети і стандарти.
Не всім потрібна суперзірка

АЛЕ НАСПРАВДІ ТАКЕ:
Місяцями пробую видавити ту ідеальну роботу, класний текст, трендовий візуал і навчитися монтувати з класними переходами і змінами ракурсів.
Щоб "бути на рівні".
Вигораю і не роблю нічого місяцями

ВИ ПОЧИНАЄТЕ ВСЕ
УСКЛАДНЮВАТИ
Замість того, щоб вести робочі сторінки для своїх клієнтів про те, що цікавить їх і тою мовою, якою розмовляють вони - ви почуваєтеся, наче ви на екзамені.
Де хтось досвідченіший прийде і скаже "ну що за примітивну дурню ти нафоткала і написала".
Тому ви робите, все, щоб не було критики.
А тоді легше нічого не робити

І ЧАСТО ТАКІ КОЛЕГИ Й
ПРІХОДЯТЬ КРИТИКУВАТИ.
Я не раз натрапляю на дискусії, де в фотографа роботи дуже початкового рівня, але і ціна маленька (500 грн) і на це вже має багато клієнтів.
Приходить хтось з колег з класними роботами і каже, що ціна завелика.
Бо знецінення і своєї роботи веде до знецінення інших.

ТИМ ЧАСОМ ВАШІ КЛІЄНТИ
ВАС БОЯТЬСЯ
Через постійну напругу і синдром відмінника, постійне відчуття, що ви маленькі, а хтось великий зараз прийде вас оцінювати, ви не можете розслабитися і просто чути клієнта і разом собі творити просто в кайф.
Поки ваш фокус уваги на собі і на тому, щоб не зробити помилку, а не на клієнту - ви в ямі.

ЛЕГКІ КЛІЄНТИ НЕ ПРИХОДЯТЬ.
ПОМІЧАЮТЬ ТІЛЬКИ ЗА @БИСТІ
Ви так звикли себе критикувати і порівнювати, що легкі проекти вас не цікавлять, бо це наче легкі гроші, які ви не заслужили.
Тому несвідомо і далі обираються ті, де треба прям задовбатися і доказати.
Там далі відіграється ваш сценарій «треба заслужити" і там погано, але і звично

ТО ЩО ТЕПЕР?
НЕ РОЗВИВАТИСЯ І НАДАВАТИ
НЕЯКІСНУ ПОСЛУГУ?
Навчання не може закінчуватися ніколи.
Але чим раніше ви вийдете в пряме спілкування з клієнтами і будете отримувати зворотній звязок від них, а не лише від колег і наставників - тим
швидше ви зможете тестувати
реальність і набиратися свого досвіду, що не замінии ніякими наставництвами.

АЛЕ ТИ Ж КАЗАЛА, ЩО КРАЩЕ ДОВШЕ ВЧИТИСЯ I ВИХОДИТИ
НА РИНОК ПРОФЕСІОНАЛОМ 3
ВИЩИМИ ЦІНАМИ?
Так і є. Важливо не застрягнути в малих чеках, бо отаке «набираюся досвіду" потім затягується на роки.
І краще почати вже з хорошим портфоліо і вищими цінами. Але і це не позбавить вас від страху початківця.
Тому всеодно треба "йти в поле" і пробувати якомога раніше, але памятатя про свої цілі

ЗРОЗУМІЙТЕ СВІЙ СЕГМЕНТ
КЛІЄНТІВ І НЕ ПРИЙДЕТЬСЯ
ПОДОБАТИСЯ ВСІМ.
Я довго транслювала тільки свою тверду експертизу і серйозні професійні навики і наскільки це все складно і серйозно.
Мене дуже злило, що інші все так спрощують. Що люди навіть путають терміни обробка і ретуш. Що багато хто не знає, що це професія, де не дівчинка на побігеньках, а є і 6 figures карєри в $

RetouchCourse.com | Леся Костів

13 Jun, 12:59


Як прибрати з фото позначку Made with AI в інстаграмі? Швидке вирішення в фотошопі + записуємо це собі в екшни. Така позначка появляється і в постах і в сторіс і її вже видно більшості після оновлень і це псує репутацію. Позначка виникає тоді, коли в фотошопі чи лайтрумі ми користуємося інструментами генеративної заливки, щоб прибрати щось зайве з фото, чи добавити.

(Інколи позначка з‘являється навіть в телефонних фото, тому мій метод тепер - спочатку закидаю в закритий тестовий акаунт - перевірити)

Якщо ви новачок і у вас Фотошоп не англійською - повторюйте просто візуально по вкладках, а в курсі вже навчимося і змінювати мову і детально розбираємо кожен інструмент.

https://youtu.be/ngTREWdsJUY

RetouchCourse.com | Леся Костів

20 May, 08:53


Зміни в алгоритмах Інстаграму викликали хвилювання серед фотографів та ретушерів.
Багато хто боїться, що це кінець їхньої кар'єри та заробітку. Але насправді тривогу можна якраз використати, щоб нарешті закинути роботи туди, куди давно не доходили руки. І в результаті - мати і працюючу інсту і інші джерела.
СТАТТЯ - Закордонні платформи для публікації портфоліо ретушерам і фотографам

А як виходити з ситуації, і всеодно активно вести свою інсту, навіть якщо оновлення про контент так і введуть без змін - розповідатиму в сторіс instagram.com/retouchcourse і збережу в папку КОНТЕНТ.
А головне - не хвилюйтеся, весь креативний світ в одній лодці і рішення знайдуться ;)

RetouchCourse.com | Леся Костів

18 May, 09:26


Добрий вечір 😊
Я тут вирішила поділитися своєю історією. Як фотограф, я дуже хотіла придбати курс Лесі і нарешті почати обробляти фото професійно. В кінці грудня я зробила собі подарунок на день народження і нарешті оплатила курс. За декілька місяців рівень якості моїх знімків злетів у рази та історія не про це. Завдяки цьому курсу я потрапила в айті сферу 😅
Знайомий розробник якось обмовився, що в його компанії шукають графічних дизайнерів і потрібне лише знання фотошопу та англійської мови. А я і кажу, що класно володію фотошопом (я ж курс пройшла, постійно практикуюсь). Мої контакти дійшли до компанії, я пройшла інтервʼю, зробила тестове завдання та мене найняли. Вже в процесі роботи я зрозуміла, що я майже не знаю фотошопу, як його повинен знати графічний дизайнер, і доводиться вчитися в процесі. АЛЕ, навіть якщо зауважити, що фотографія відійшла на другий план (знімаю, бо душа потребує), то цей курс допоміг мені повірити у свої сили, і тепер я маю класну перспективу у сфері, про яку задумувалась ще після закінчення школи 😊

Дякую, Лесю, за ваші постійні мотиваційні пости і за такий величезний обсяг знань ❤️

RetouchCourse.com | Леся Костів

18 May, 09:26


Не можу не поділитися цією прекрасною історією студентки.
Фотограф прийшла на @retouchcourse, щоб навчитися обробляти для себе, а в результаті отримала роботу в ІТ сфері 🔥

При виборі професії, навчань, нас часто блокує страх «а які потім будуть перспективи», «а чи точно я зможу заробляти як фотограф чи ретушер», «чи вийде в мене, витрачу кошти і все буде дарма».
І ніби то й правильно мати цілі і оцінювати перспективи, але ми не можемо спрогнозувати куди приведе нас шлях, поки ми не почали.

Тому спочатку треба максимально занурюватися в процес, йти за імпульсом свого інтересу і бути відкритим до можливостей, спроб нового.
Бо ми ніколи не спрогнозуємо на 100% результати, а керувати можемо тільки тим, що складаємо собі базу навиків, вирощуємо впевненість і самоцінність як професіонала, а далі сміливо і гнучко адаптуємося і підівчимося вже на практиці в «польоті», бо ми ніколи не будемо на 100% готові до жодної вакансії. Треба просто мати хорошу структурну базу і далі діяти.
Тож нехай когось це теж мотивує сьогодні
⬇️

RetouchCourse.com | Леся Костів

13 Apr, 20:19


Друзі, хочу нагадати, що на курсі -доступ - назавжди. Вартість періодично підвищується тож можна розпочати в свій час, рухатися в своєму темпі і завжди мати під рукою уроки, файли, конспект і чат.
https://retouchcourse.com

Що входить?
Фотошоп з нуля - маски, шари, все складне простими словами
Професійна ретуш обличчя, тіла, фону, одягу, мейку, волосся + студійні і вуличні фото +
Кольорокорекція і тонування + Штучний інтелект

Система в нас така - хто раніше розпочинає - то встигає дешевше.
Хто відкладав - ще встигаємо по старих цінах.

▪️ДОСТУП ДО КУРСУ - НАЗАВЖДИ
▪️Сертифікат - безкоштовно та завіряю
особисто
🙌🏻Щоденна підтримка в чаті від випускників і одногрупників + заходжу я + завжди можна написати викладачу в чаті курсу чи в інсту Retouchcourse
💅В деяких пакетах входить модуль про ПОШУК КЛІЄНТІВ. В деяких - особиста перевірка і консультація від мене.

Можна переглянути програму і всі тарифи на сайті і зразу придбати. Оплата можлива всіма картами світу, Apple Pay, Google pay, PayPal.
Доступ отримуєте зразу після оплати на пошту
https://retouchcourse.com

ДЛЯ КОГО?

▪️Новачки з повного нуля для освоєння дистанційної професії ретушера
▪️Фотографи, які в Фотошопі з нуля і для себе оброблятимуть
▪️Досвідчені Фотографи і Ретушери з середнім і високим досвідом обробки для підвищення кваліфікації , покращити швидкість, продуктивність і підглянути фішки
▪️Є також багато бьюті майстрів, контент мейкерів, сммників, мобільних фотографів (обробляють і для себе і колег на замовлення)

Курс періодично оновлюється, останнє доповнення було місяць тому - про ефективну чистку фону з новішими методами.
Можна рухатися в своєму темпі і завжди мати під рукою уроки, файли, конспект і чат.
І ніякого тиску про «доплачуйте, хто не встиг пройти»

ЧОМУ з нами?
▪️Я - @lesyakostiv вже 14 років на ринку, 10 з яких виключно зарубіжному. Працюю з брендами і Голівудом, керую агенцією, тому даю практичні універсальні рішення, а не суху теорію.

А підійде для сімейних, дитячих, контент, зйомок?
▪️Так, ми працюємо не тільки з портретами, а складаємо універсальну систему навиків, де не просто годинами перебираємо пресети, а зможемо гнучко адаптуватися в кожній зйомці

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ чи є запитання чи не вдається оформити?
Пиши + в директ instagram.com/retouchcourse і все розповім

Придбати самостійно і детальна програма - https://retouchcourse.com

RetouchCourse.com | Леся Костів

27 Mar, 07:48


Ціноутворення фотографів і ретушерів
1️⃣ Чи оправданий тренд на високий чек?
2️⃣ Фактори, які впливають на ціноутворення
3️⃣ 4 підходи до ціноутворення

https://youtu.be/lhPdgS292A4

RetouchCourse.com | Леся Костів

08 Feb, 16:25


Я дуже часто бачу, що фотографи обирають собі як позиціонування кількість фото і термін віддачі і думають, що чим більше фото і чим швидше - тим більше в них конкуренті переваги 🫠
100 фото в ретуші з фоосету за 3 дні , перші фото за пару годин , як вам така обіцянка ?

Тим самим вони ще більше вгрузають в тому болоті низькобюджетних зйомок і не платоспроможної аудиторії, яка витрясе душу за кожну гривню.
Треба зрозуміти, що платоспроможна аудиторія просто взагалі ігнорує такі пропозиції.

Жодна забезпечена людина не шукатиме де побільше фото і пошвидше віддача, а шукатиме, щоб зачепила подача, стиль, обробка, рівень сервісу, особистість і бренд фотографа, чи є команда і які в них смаки, щоб було все в комплексі. де клієнтка прийшла, отримала кайф від процесу, де її кружили, одягали, малювали, фоткали, а вона потім свої 5 фото отримала і була рада.
Якщо звернете увагу на інста бізнес леді чи забезпечених людей - вони не постять ніколи по 100 однакових фото, 2-3 фото з одної локації , за які заплатили 500€ і все.

Короче, в багатьох великі проблеми з маркетингом, продажами і вибором цільової аудиторії.
Я розумію, що тут багато фотографів, хто в таких локаціях де нема забезпечених людей, але кожному треба часом зупинитися і подумати «а куди це мене веде, чи йду я так до цілей і формую бізнес чи просто працюю як штатив і обезцінюю свій час»

RetouchCourse.com | Леся Костів

02 Jan, 07:39


Чому складно знайти відомих ретушерів, якщо гуглити?

Ретушер - «професія в тіні, будуть або відомі роботи, або відома людина, але це часто не 2 в 1.

Ретушер сам по собі не створює продукт, а працює тільки в зв’язці з фотографами / агенціями / студіями/ брендами , тому звідти тягнеться багато нюансів.
Ретушерів ніколи не вказують і вони рідко мають право на публікацію робіт, якщо це преміум сегмент. Та й в середньому сегменті теж дуже часто таке.

В нас теж є украійнський дуже досвідчений ретушер, який недавно взагалі майже все своє портфоліо втратив, бо були нюанси з авторськими правами в клієнтів його фотографа і вони мали все видалити з онлайну.
Так і я не можу публікувати в навіть згадувати імена деяких людей, з якими працювала, десь 70% моєї роботи мала видалятися з компа.
Тож ретушери в преміум сегменті розуміють, що їх роботи часто їм не належать і це компенсується високими рейтами.

Може бути ретушер, який працює з топовими фотографами , має відомі роботи, але в нього договори про нерозголошення. А це в принципі всюди, де робота з селебрітіс.
Ще безліч ретушерів працюють на великі американські агенції і по контракту не можуть вести свої власні ретушерські сторінки.

З іншого боку, є медійні відомі ретушери, які самостійно просуваються в інсті, ютубі і тд, бо вже мали бажання в якійсь додатковій самореалізації і публічності.
Я теж завжди була серед тих хто в тіні, немає часу не оте все, бо вічні дедлайни і засуджувала тих, хто «торгує лицем», поки таки не переважила потреба в визнанні, спілкуванні і контакті.

Але 90% з тих, хто популярний в інсті - не мали ніякого відношення до комерційних успіхів, як ретушер. Більшість - на межі з інфоциганством, де люди не комерційні фотографи , ніколи не працювали комерційно ретушером, але розкручуються, шоб продавати пресети.

Щоб знати дійсно професіонала, який нормально заробляє і досяг високого рівня - треба шукати відомі класні кампанії великих брендів, селебрітіс, всю команду, десь хтось інколи відмічає його і часто в людини там 300 підписників в інста і не веде ніяких сторінок, а просто працює собі.
Наприклад ретушер власник агенції в Лондоні, в яких обороти мільйони $ в рік має в інсті 100 людей, працюють вони закрито , через свої напрацьовані особисті контакти в журналах і фешні.

Так що от такий парадокс професії. В принципі дуже мало є таких «прихованих таємних» професій, тому все так і дивно. Але не менш захопливо.
Хороші гроші, улюблена справа, кайф від процесу може компенсувати відсутність відомості, а більшість якраз насправді сюди і йдуть, бо не хочуть великої медійності.

Якщо говорити про ікону індустрії, хто дійсно має певну відомість в певних колах - це Pascal Dangin. Погугліть його кампанії, серед старих робіт вам буде здаватися переретач, бо зараз стандарти вже змінилися. Але і досі можна половину забрати собі в референси 🙃

RetouchCourse.com | Леся Костів

09 Oct, 13:03


Прошу любити і приймати активну участь - паблік для публікації ретуші PostProdTeam https://www.instagram.com/postprodteam/

Всі наявні в інста - мають рос.походження.
Для ретушерів поки що інфа українською, але наш напрям - орієнтація на західних клієнтів. Тому далі все буде англійською, не лякайтеся 👌🏻

Готова сторінка, готовий чат бот для подачі робіт. Всі умови - прочитати в збережених чи в постах + в боті покроково гарно проведуть.

З такими сторінками треба обережно - не мільйон постів на день. Тому наразі податися можна лише раз в місяць одній людині. Щоб зберегти якість робіт - лише тим, в кого досвід ретуші не менше півроку

Дякую всім за активну підтримку. Я лише організатор, а далі будемо розвивати спільними силами.
https://www.instagram.com/postprodteam/

RetouchCourse.com | Леся Костів

04 Sep, 07:56


✍🏻 Retouching challenge. Для новачків і досвідчених

https://www.dropbox.com/scl/fo/vx20288tnnoauvoaj9kcs/h?rlkey=545kxkrnpjp76ux1skctux6lw&dl=0

💵 Призові місця
1️⃣ - 1520 грн (40$)
2️⃣ - 1140 грн (30$)
3️⃣ - 760 грн (20$)
+ всім трьом - реклама в сторіс на двох акаунтах (35 тис аудиторія разом)

⏺️ Захочувальне - може пощастити кожному - через рендомайзер оберу випадкового учасника - 380 грн -10$

🇺🇦 Лише для українців (любе місце проживання) 🇺🇦

❗️
Обов’язково вказати авторів фото -❗️
Команда (ці посилання - на інста, модель можна не вказувати) Photographer @vladimirmorochko
Make up @agapimakeupartist

УМОВИ
Для участі обов’язково-

♦️Бути підписаним на-
🔘курс - @retouchcourse
🔘викладач ретуші - @lesyakostiv

♦️Опублікувати фото в своєму інста, відмітити на фото @retouchcourse та не видаляти його до результатів (відкрита сторінка, щоб я могла бачити в відмічених)

♦️Обов‘язково підписати фото-

#silver_challenge_LK23 від @lesyakostiv і @retouchcourse

☑️ Можна використовувати в портфоліо і до-після
☑️ Обробляємо не на телефоні в фейсапі), а на ноутбуку / комп’ютері в лайтрумі / фотошопі / кепчері

👩🏻‍💻 ЗАВДАННЯ - натуральна текстура шкіри, збережені об’єми + цікавий колір.
Можна креативну обробку, де не просто почищена шкіра, а використання АІ, експерименти з кольором - вітаються.
Вибір переможця - суб’єктивний по моєму смаку на момент перегляду результатів.
Тому що не ТЗ на вакансію, де є чіткі вимоги, а творча розвага для задоволення і практики, тож просто насолодіться процесом.


☑️ Уважно виконуйте умови - підписки, хештег і відмітка. В директ і в чатах не прийматиму.

🔴 Роботу можна постити і додатково в форматі рілс, відео, до-після, але тоді ще обов’язково має бути і окремо в форматі простої фотографії або каруселі, відбір йде саме по формату фото❗️(Кадрувати можна)

☑️Роботи приймаються до ночі (23.59) - вівторка 26 вересня. Оголошення переможця - середа 27 вересня після обіду.

З нетерпінням чекаю результатів🙌🏻

RetouchCourse.com | Леся Костів

27 Jul, 08:54


ПРО ХЕШТЕГИ

Свіжі дані - буквально з цього місяця.

Для навігації по рубрикам.
Умовно у нас різні пакети зйомок, різний тип ретуші і ми хочемо зробити навігацію по послугах.
Ситуативні Хештеги
Марафони/конкурсні хештеги, на розіграш зйомки абощо
Для трафіку.
Додаткові охоплення із видачі по тегам.
Щоб налаштувати алгоритм.
Якщо під дописом вказати тематичні хештеги, то можна підказати алгоритму, кому показувати контент.

Якщо вас не видно по хештегу - то він або дуже широкий -- photo . І там мільйони видач щохвилини, ясно що ви себе не знайдете.
Або просто глючить.
Якщо не видно по вузькому вашому хештегу «retouch_lkostiv" - ось це і значить, що сторінка в тіньовому бані.

Хештеги показують дуже персоналізовано - кожному видасть різне ранжування і різні пости по одних і тих же хештегах.
Можна ставити до 30- ти, нема ніяких тіньових банів якщо вони повторюються чи якщо більше 10.
Основна їх функція зараз - допомагати алгоритмам зрозуміти в якій ви категорії сторінок ви знаходесь і допомагати знаходити вас по пошуку. Новим сторінкам треба хештеги в кожен пост, щоб алгоритми швидше вивчили про що контент і тематика і кому рекомендувати пости і сторінку.

По цій причині треба мати окремі сторінки, якщо ви фотограф і пропонуєте зйомки і окрему, якщо ви психолог і пропонуєте консультування.
Для пошуку по локаціях теж відіграють свою роль - якщо ви фотограф в мюнхені - то от ті всі хештеги photomunchen - хороша штука.

І важливо - пам'ятати, що це безкоштовний інструмент просування, а значить супер результатів і магії там немає, чудес не зробить. але часом може вивести в рекомендоване.
Тож в першу чергу - якісний регулярний контент.

RetouchCourse.com | Леся Костів

20 Jul, 10:32


Як ретушеру вести облік свого часу і ціноутворення, щоб розуміти, яка вартість години вашої роботи і може з кимось з клієнтів вже пора розпрощатися?

Створюємо табличку в ексель чи numbers , добавляємо такі колонки. Табличка внизу ⬇️

Кожного разу, як почали фото - записали в табличці:

✍🏻Час старту, клієнта.

Рахуємо:
✍🏻скільки пішло часу на 1 фото
✍🏻яка вартість того фото
✍🏻скільки часу на саму ретуш, скільки на правки, маркетинг, менеджмент чи переговори
✍🏻скільки витрат (комісії платіжних систем, податки, помічники Ретушери)

Звідти бачимо яка чиста вартість години роботи і чи той клієнт нам взагалі вигідний.
Бо є таке, що ніби то хтось платить за фото більше, але на нього і часу йде в рази більше, інколи ви робите кілька раундів правок, це тягне вартість вашого часу в мінус.
А є хтось, де 1 фото коштує небагато, але там 5 хв і готово і мозок не виносять.

Поки не вести чіткий облік - то дуже тяжко зрозуміти на кого краще свій фокус спрямувати + це дуже допомагає в продуктивності.
Відволікалися на щось і робили фото вдвічі довше - наочно бачимо , як вартість години поповзла вниз, бо зазвичай ретуш поштучно оплатять, а не час прокрастинації.

RetouchCourse.com | Леся Костів

12 Jun, 06:59


Нові бьюті равки він Наталі 🥰
https://drive.google.com/drive/folders/1hhxn93WqkWLTlst4cL3byhlzSAao3fM-?usp=sharing

Фотограф:
https://instagram.com/magistr_work_life?igshid=MzNlNGNkZWQ4Mg==

https://instagram.com/magistr_photo_?igshid=
MzNlNGNkZWQ4Mg==
Модель:
https://instagram.com/graba_nezgraba?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==
Мейк:
https://instagram.com/vvladeeva?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

#равки_retouchcourse