Останній день місяця у нас зазвичай звіти, але сьогодні пост на тему продажів дорогих товарів та послуг.
Сподіваюсь, сьогодні всі виспалися, бо я пів ночі крутився, сидів біля вікна і дивився, як збивають іранську хуйню.
До теми поста і щодо моїх спостережень та аналізу. Є два основні сегменти аудиторії, які купують дорогі речі (нерухомість, прикраси, товари для дому, дизайни інтер'єру та багато інших ніш).
Перший сегмент — це серйозні ділові люди: бізнесмени, фрілансери, айтішники. Зазвичай це чоловіки (вибачайте за сексизм, пишу це згідно зі статистикою). Їм не потрібні довгі презентації, які займають багато часу. Конкретика вирішує. Дізнайтеся про їхні потреби та покажіть, як ви їх вирішите. Більше цифр, більше точності, менше води й непотрібної інфи.
Другий сегмент — жінки/дівчата тих самих чоловіків. Чоловік — голова, а жінка — шия. Якщо ця шия повернеться у ваш бік, і жінка зацікавиться, покупка буде зроблена. Тут акцент на емоційній та привабливій частині пропозиції. Але не забуваймо, що все має працювати в тандемі. Донесення цінності через контент, копірайт, цифри, пропрацьовані УТП та аргументи, адекватну комунікацію з клієнтами — ось що дійсно працює.
Взагалі, сегментація аудиторії вже значно спрощує роботу й підвищує ймовірність крутого результату. Бо вже на етапі створення цих сегментів у вас автоматично почнуть з’являтися гіпотези по тестам оферів і УТП. Звісно, що у кожного будуть різні сегменти, але від цих двох можна завжди відштовхуватись. Це база, як то кажуть.
Додаткові рекомендації при запуску "оверпрайсних" ніш:
1) Омніканальність. Одного сайту буде мало. У вас є рілси, тікток, твіттер(Х), лід-форми, емейл/телеграм/вайбер-розсилки. Стратегія одна. Контент послідовний і адаптований під різні канали, які доповнюють один одного.
2) Спрощення процесу продажу. Ніхто не буде шукати форму, щоб залишити заявку або знайти номер телефону. Не забувайте, що зараз конкуренція сильна, і ви точно не одні в ніші.
Просто нагадаю, якщо користувач зреагував на вашу рекламу, потім його 100% буде переслідувати реклама конкурента. Пам’ятайте про це.
3) Прозорість процесу. Весь процес має бути зрозумілим і прозорим. Люди повинні відразу розуміти, скільки це коштує, як відбувається процес, що їх чекає тощо. Пабло Ескобар озвучував ціну коксу через радіо на весь світ. Це сюди. В цьому випадку процес не дуже прозорий, але ви розуміюєте про що я))
4) Налаштування колл-центру. Це настільки важлива й болюча для мене тема, що я напишу окремий пост. На плечі колл-центру припадає 90% успіху. Тому сюди дуже важливо приділяти багато уваги й не набирати на роботу студентів без досвіду. Але про це згодом 😉