Промислова Україна 🇺🇦 @promyslovaukrayna Channel on Telegram

Промислова Україна 🇺🇦

@promyslovaukrayna


Ми знаємо все про потенціал держави та розказуємо про наші підприємства та бізнес. І віримо, що Україна - найкраще місце для створення власної справи

@donbusinesss - співпраця

Промислова Україна 🇺🇦 (Ukrainian)

Ласкаво просимо до каналу "Промислова Україна 🇺🇦"! Якщо ви цікавитеся бізнесом, підприємництвом та економікою України, то цей канал створений саме для вас. Ми - команда експертів, які знають все про потенціал держави та розповідають про наші підприємства та бізнес. Ми віримо, що Україна - найкраще місце для створення власної справи, та готові ділитися цікавими матеріалами, ідеями та порадами з вами. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі останніх подій у світі українського бізнесу! Також наш партнерський канал @donbusinesss пропонує можливості співпраці та подальшого розвитку. Разом ми зможемо побудувати щось велике та корисне для нашої держави та її громадян. Приєднуйтесь до каналу "Промислова Україна 🇺🇦" прямо зараз!

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 20:03


У січні відбудеться 53 аукціони на промисловий вилов риби

Держрибагентством в електронній торговій системі "Прозорро.Продажі" опубліковано 53 оголошення про проведення аукціонів на промисловий вилов водних біоресурсів.

Зокрема планують продавати право виловлювати рибу у Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському водосховищах, річці Десна з озерами у межах Чернігівської області та річці Дніпро в межах Чернігівської області.

Суб’єкти господарювання, які планують рибалити у промислових масштабах і задекларували це право шляхом подання відповідної електронної декларації, можуть подати заявки на участь в аукціонних торгах до 14 січня 2025 року.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 18:03


Україна планує до 2030 року побудувати євроколію від Румунії до Чернівців

Про це повідомляється в стратегії розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури, яку уряд затвердив наприкінці грудня 2024 року.

У документі вказано, що українська залізнична інфраструктура не відповідає європейським стандартам інтероперабельності та вимогам транс'європейської транспортної мережі (TEN-T). Щоб розв'язати цю проблему, Україна планує розвивати залізничну мережу європейського стандарту.

Конкретні проєкти містять:
1. Модернізацію колії на станції "Ягодин" (2024-2026); 2. Будівництво колії Чоп - Ужгород (2024-2025); 3. електрифікацію ділянки Чоп – Ужгород (2025-2026); 4. Будівництво та електрифікацію ділянки Павлове/Матьовце - Ужгород (2025-2026); 5. Проєктування ділянок Ужгород – Львів та Львів – Чернівці – Вадул-Сірет – держкордон (2025-2027); 6. Будівництво колії Чернівці – Вадул-Сірет – держкордон (2026-2029).

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 16:03


Польські фермери вийшли на черговий протест через український імпорт

3 січня польські фермерські організації вийшли на протест у Варшаві, де пікетували представництво Європейської комісії та Національний оперний театр. Протестувальники висловили своє незадоволення угодою про вільну торгівлю між ЄС та країнами латиноамериканського торгового блоку Меркосур, а також імпортом української агропродукції.

Зазначається, що до Варшави приїхали тисячі польських фермерів, що представляють понад 20 аграрних профспілок і товариств, об’єднаних в "Асоціацію аграрних організацій".

Аграрії виражають протест проти так званих "п’яти диктатів Єврокомісії", висуваючи гасло "5 стоп". Ці вимоги стосуються угоди про вільну торгівлю між ЄС та країнами Меркосур, європейського зеленого курсу, імпорту української агропродукції до Польщі, знищення польських лісів і обмеження можливостей для полювання, а також створення перешкод для розвитку польської економіки.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 13:06


Україна залучить $1 млрд на "данську модель" закупівлі зброї

Цього року Україна активно розвиватиме "данську модель", яка передбачає закупівлю партнерами української зброї для потреб Сил оборони.

У планах уряду виробити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів і приблизно 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів у 2025 році.

За словами прем'єр-міністра, витрати на озброєння і військову техніку становитимуть щонайменше 739 млрд грн, а плани вітчизняних підприємств ОПК передбачають нарощування наявних виробничих можливостей до $30 млрд.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 11:04


Любарецький соєпереробний завод збудує елеватор за грант від USAID

В межах проєкту, буде встановлений елеваторний комплекс та впроваджено програму контрактного вирощування з мікро, малими та середніми агровиробниками. Налагодження таких зв’язків дозволить підприємству забезпечити стале надходження якісної сировини для переробки, а для агро-ММСП стане надійним локальним джерелом збуту вирощеної сільгосппродукції.

Любарецький соєпереробний завод – сімейна компанія, яка з 2022 року розвиває переробку сої на Київщині. Основними продуктами підприємства є соєва макуха та соєва олія. Зараз потужності переробки складають 2100 тонн на місяць, в наступному сезоні компанія планує збільшити обсяги переробки до 3500 тонн на місяць.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 08:03


Надходження від приватизації можуть сягнути 12 мільярдів грн

За словами першої віцепремʼєр-міністерки з економіки Юлії Свириденко, 2024 рік став рекордним щодо надходжень від приватизації та масштабів проданих державних обʼєктів.

"Як результат – держава отримала додаткові надходження, а збиткові обʼєкти – нових власників і шанс на трансформацію та залучення інвестицій у розвиток. Цей рік показав – навіть попри війну приватизація можлива і необхідна", – зазначила міністерка.

Повідомляється, що уряд розпочав велику приватизацію обʼєктів вартістю понад 250 млн грн. Для трьох великих обʼєктів було знайдено нових власників: готель "Україна" було продано за 2,5 млрд грн, "Обʼєднану гірничо-хімічну компанію" — за 3,94 млрд грн, а завод "Аерок" — за 1,9 млрд грн.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 20:01


"Метінвест" почав виробляти захист для операторів ЗРК IRIS-T

Група компаній "Метінвест" почала виробляти броню для командних пунктів комплексу IRIS-T SLM

"За півтора місяця ми з нуля створили проєкт і за кресленнями виготовили з української бронесталі "Метінвесту" щит для екіпажу ЗРК, який гарантує захист від уламкових уражень як оборонцям, так і комплексу керування системою ППО. Шеф-монтаж броні також здійснювали наші інженери", – розповів керівник напряму сталевого виробництва "Метінвесту" для потреб української армії, операційний директор "Метінвесту" Олександр Мироненко.

Захист екіпажу від уламкових уражень виготовлено зі сталі марки 30ХН2МА, що має підвищені властивості зносостійкості, міцності, в'язкості та опору до механічних навантажень. Панцир складається з близько 200 елементів — пластин броньованої сталі завтовшки до 8 мм, які захищають командний пункт комплексу. Вага панцира – понад 2,6 тонни.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 18:02


"Українська бронетехніка" розповіла про успіхи у 2024 році

В УБ 2024 рік назвали успішним для розвитку автонапрямку. Підприємство достроково завершило виконання контрактів із виробництва й постачання бронеавтомобілів "Новатор".

Також були розроблені, випробувані та запущені в серію санітарно-евакуаційна та командно-штабна версія "Новатора". На початку минулого року компанія запустила у серійне виробництво "Новатор 2", зараз продовжуються випробування моделі "Варта 2".

Вцілому у 2024 році компанія наростила виробництво "Новаторів" більше ніж утричі, порівняно з 2023 роком.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 16:05


Виробництво молока в Україні все ще поступається довоєнному

У 2024 році українські виробники надоїли 7,2 млн тонн сирого молока, що на 3% менше ніж торік, і на 17% менше у порівнянні з 2021 роком.

Падіння надоїв відбулось через скорочення виробництва в господарствах населення, тоді як сільгосппідприємства продовжують нарощувати виробництво молока.

Разом з тим цілий ряд господарств активно інвестує в молочний напрямок і є сподівання, що темпи збільшення виробництва помітно зростуть вже у 2025 році, адже рентабельність виробництва молока у 2024 році була високою.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 13:01


УЗ почала модернізацію тепловозів ТЕП70 на власних потужностях

Кожен ворожий обстріл енергетичної інфраструктури змушує виводити на колії десятки тепловозів для підміни електровозів. Швидко придбати цей рухомий склад наразі неможливо, тому "Укрзалізниця" поступово відновлює парк, який ще підлягає ремонту.

Перший тепловоз цієї серії було капітально відремонтовано наприкінці минулого року. На підготовку та виконання ремонтів залізничникам знадобилося трохи більше чотирьох місяців.

Також для капремонту тепловоза залізничники власноруч виготовили глушник дизеля тепловоза, тяги гальмівної передачі, спеціалізовані ключі для розбирання вузлів та агрегатів тощо. Раніше цей рухомий склад ремонтувався на приватному підприємстві.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 11:05


Валютний виторг від експорту агропродукції у 2024 році склав $24,5 млрд

За словами міністра анрополітики Коваля, найкращим роком за валютною виручкою від агроекспорту був 2021 рік, коли завдяки високому врожаю агросектор заробив $27,7 млрд. За результатами 2024 року встановлено другий історичний рекорд

Також порівняно з 2023 роком валютна виручка агросектору від експорту зросла більш ніж на $2 млрд.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 09:28


Міноборони продемонструвало українські FPV-дрони на оптоволокні

Головне управління оборонних інновацій Міністерства оборони в рамках програм розвитку інновацій та армії майбутнього провело презентацію FPV-дронів для ЗСУ, які керуються через волоконно-оптичний кабель.

Кілька вітчизняних виробників презентували понад десяток моделей дронів, деякі з них можуть перевозити до 3 кг корисного навантаження. За демонстраційними польотами спостерігали досвідчені оператори.

Вони позитивно оцінили характеристики дронів. Низка виробів, презентованих на показі, вже перебуває на завершальному етапі кодифікації та найближчим часом будуть постачатись для потреб Сил оборони.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 20:04


Минулорічний видобуток газу продемонстрував найбільший приріст з 2018 року

Валовий видобуток природного газу в Україні у 2024 році становив 19,12 млрд куб. метрів. У порівнянні з попереднім роком видобуток зріс на 2,2%, з 18,7 до 19,12 млрд куб. метрів. Це найвищий приріст видобутку з 2018 року.

Темпи зростання у 2024 році виявилися вищими, ніж у минулому році, коли видобуток зріс на 0,9%.  Для порівняння, у період з 2019 по 2022 роки обсяги видобутку газу поступово знижувалися.

У 2022 році видобуток газу в Україні знизився на 6% через повномасштабне вторгнення. Однак у 2023 державні компанії змогли збільшити його обсяги. А з другої половини 2024 року почав зростати видобуток і приватних компаній.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 18:08


У кожній області України планують побудувати овочесховища

Міністр агрополітики Віталій Коваль заявив, що для ефективного зберігання врожаю в кожній області країни необхідно звести сучасні овочесховища, які зможуть вміщувати від 10 000 до 20 000 тонн продукції.

Коваль зауважив, що наразі Україна перейшла від статичних програм до динамічних, тож на наступний рік у бюджет закладено 1 млрд грн на підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Наразі міжнародні партнери підтримують дрібних і малих фермерів, однак Мінагрополітики активно просить їх включити до програм і створення овочесховищ, а також переробку овочів.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 16:06


"Енергоатом" отримав ліцензію Westinghouse на виготовлення хвостовиків тепловидільних збірок

У 2025 році "Енергоатом" почне постачати голівки і хвостовики, вироблені на власних потужностях. Тобто, частина елементів, які необхідні для виготовлення паливних касет, будуть українського виробництва.

Компанія уточнює, що на базі відокремленого підрозділу "Енергоатома" створюється власна лінія з виробництва збірок ядерного палива. Вже з 2026 року, завдяки власному виробництву, НАЕК планує забезпечувати себе ядерним паливом на 50%, а іншу половину отримуватиме від партнерів з Westinghouse.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 13:07


"Укрзалізниця" не отримала нову боргову відстрочку

Власники облігацій "Укрзалізниці" 2026 та 2028 років відмовилися погодити запропоновані компанією зміни умов боргових зобов'язань.

Емітент облігацій звертався до інвесторів із проханням затвердити зміни, які передбачали відстрочку виплат і коригування умов, зазначених у Меморандумі про запит згоди від 16 грудня 2024 року. На обох засіданнях необхідна кількість голосів для ухвалення рішень не була досягнута.

Таким чином, запропоновані зміни не будуть впроваджені, і жодна компенсаційна виплата за згоду не підлягає сплаті. УЗ повідомила, що рішення щодо січневих виплат відсотків за кредитами буде ухвалено залежно від низки факторів, зокрема можливості підвищення тарифів на перевезення та змін у вантажопотоках.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 11:01


Україна може стати основним постачальником DRI до ЄС

В Україні знаходиться 5 млрд тон магнетитової руди — основної сировини для виробництва заліза прямого відновлення (DRI), попит на яке сильно зростає в Європі.

За прогнозами аналітиків, потенційні комерційні постачання сировини для DRI з Україні у середньостроковій перспективі становлять 20-25 млн тонн. Водночас, потенційне зростання попиту на сировину для DRI у світі у 2030 р. згідно з анонсованими проєктами становить 180 млн тонн.

«Метінвест» і Danieli за рахунок будівництва установки з виробництва DRI планують задовольнити потреби свого заводу з електродуговими печами, що випускатиме плоский прокат. Потенційні інвестиції в проєкт можуть скласти €2,5 млрд, DR-окатки постачатимуться з України.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 08:18


У Центрі досліджень енергетики розповіли, що буде з ГТС після зупинки транзиту російського газу

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зазначив, що частина української ГТС продовжить працювати в режимі закачування - відкачування для європейських країн. Україна має кілька з'єднань з європейськими державами через газопроводи. Це дозволить українським сховищам працювати в режимі закачування газу влітку, а взимку постачати газ як для європейських країн, так і для України.

Також кілька американських бізнесменів готові закачувати зріджений природний газ (LNG) через термінали в Греції, Польщі та Іспанії до українських сховищ у літній період. Взимку, коли ціни на газ зростають, цей газ будуть перепродавати.

"Тобто частина ГТС буде продовжувати функціонувати без значних проблем. Однак, що стосується загальної труби, яка йде саме від східного кордону до Європи, безумовно, ми її будемо консервувати на цьому етапі, і далі подивимося, як будуть розвиватися події", - підсумував Харченко.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 20:03


Українські морські порти обробили 97 млн тонн вантажів у 2024 році

У 2024 році порти України, незважаючи на постійні обстріли та руйнування інфраструктури, досягли рекордного для воєнного часу показника - майже 97 млн тонн вантажообігу.

В АМПУ зазначили, що завдяки ВМС ЗСУ Український коридор залишається надійним морським шляхом, що відіграє критично важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки світу.

В 2022 році відповідний показник складав 51,2 млн тонн. До повномасштабного російського вторгнення було перевалено 153,3 млн тонн в 2021 році та 159,1 млн тонн в 2020-му.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 18:06


"Укрнафта" замовить обладнання для розподіленої генерації на 126 МВт

Європейський банк реконструкції та розвитку розпочав процедури закупівель газових електростанцій в рамках кредитної та донорської угоди з "Укрнафтою" на власній електронній платформі.

Наразі оголошено дві закупівлі, перша стосується постачання газопоршневих електростанцій та когенераційних установок для трьох великих станцій. Їхня загальна встановлена електрична потужність становить близько 70 МВт.

Другий тендер оголошено на постачання електростанцій з газовими двигунами в контейнерах (загальною потужністю близько 56 МВт) - фактично це модульні установки, які можна переміщувати в залежності від потреб. Також обидва лоти передбачають закупівлю основного допоміжного обладнання та супутні послуги.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 16:04


На Вінниччині підірвали директора агрокомпанії Порошенка

Директор продовольчої компанії "Поділля" Михайло Вдовцов загинув в результаті вибуху в офісі компанії 31 грудня. Разом із Вдовцовим загинув і його заступник з питань безпеки Віталій Шкатула.

В Головному управлінні поліції у Вінницькій області повідомили, що через вибух у Крижополі розпочали розслідування за частиною 2 статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу. 31 грудня близько 12:00 колишній працівник підприємства зайшов до кабінету керівника, після чого відбувся вибух. Внаслідок цього обидва загинули на місці події. Ще один чоловік помер під час надання медичної допомоги. Ще один потерпілий отримав травми та був госпіталізований.

Як повідомляє "Суспільне Вінниця", третім загиблим був Віталій Ткач, якого називають співзасновником благодійної організації "Благодар Вінниччини". Іншим її співзасновником був, сам Вдовцов. В кабінеті ймовірно вибухнула граната.

ПК "Поділля" належить до "Укрпромінвесту" (Група Олексія та Петра Порошенків).

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 14:46


Маємо відповідь підприємства на питання одного з наших підписників щодо побудови заводу з виробництва титанового порошку. Плани все ще є, але поки вони відкладаються у довгий ящик, принаймні до закінчення війни. Тому завод в США буде першим.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 13:04


Roshen закрила кондитерську фабрику в Угорщині

Корпорація Roshen родини Петра Порошенка зупинила виробництво на кондитерській фабриці Bonbonetti в Будапешті.

Причиною такого рішення названо нерентабельність виробництва. Фабрику Bonbonetti заснували ще у 1868 році а востаннє модернізували у 1930-х роках. Зараз розширити виробництво на цьому майданчику неможливо через щільну довколишню забудову. Тому частину обладнання фабрики вивезли на Вінницьку кондитерську фабрику, а решту утилізували.

Виконавчий директор Roshen Олександр Головащук уточнив, що фабрика не виробляє продукцію з квітня 2023 року.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 11:05


Україна зупинила транзит російського газу

Україна з 7:00 1 січня зупинила транзит російського природного газу своєю територією. В Міненерго заявили, що це було зроблено "в інтересах національної безпеки". Україна також проінформувала про це міжнародних партнерів.

"Ми зупинили транзит російського газу. Це історична подія. Росія втрачає ринки, вона буде зазнавати фінансових втрат. Європа вже прийняла рішення про те, щоб відмовитися від російського газу. І європейська ініціатива Repower EU передбачає саме те, що сьогодні зробила Україна", - наголосив міністр Герман Галущенко.

У міністерстві запевнили, що інфраструктура газотранспортної системи України була "завчасно підготовлена до функціонування в режимі нульового транзиту і надійного газопостачання українських споживачів".

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 08:02


Inguar Defence отримала перше замовлення на виробництво бронемашин Inguar-3

Після тестів у 2024 році компанія отримала перші державні замовлення на бронеавтомобілі класу MRAP від двох структур, які за умовами договорів поки що не може називати. Протягом наступного півріччя Inguar Defence передасть машини на фронт для потреб Сил Оборони.

«Відгук після перших бойових тестів з Азовом у Серебрянському лісництві приніс нам довгоочікуваний перший контракт. Перші машини з’являться на фронті вже в другому кварталі 2025 року», — розповів співзасновник компанії-виробника.

Виробник також заявив, що бронемашину збирають в Україні «з нуля», і для неї не використовують жодне «цивільне» шасі.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 20:07


Окупантам не вдається налаштувати обладнання на ЗАЕС

Загарбники намагалися відремонтувати ними ж пошкоджений шунтуючий реактор, встановлений на ВРП 750кВ ЗАЕС. Він підʼєднаний до однієї з повітряних ліній, яка забезпечує Запорізьку АЕС електроенергією для власних потреб з підконтрольної території України.

Після закінчення робіт з реактором, які росіяни проводили з 23 листопада, вони двічі намагались включити його в роботу, та обидва рази реактор вимикався дією поздовжнього та поперечного диференціального захисту. Всі ці дії проводились росіянами без будь-якого погодження чи дозволу РДЦ української енергомережі.

В "Енергоатомі" заявили, що ці дії є грубим порушенням нормативно-розпорядчої документації і можуть призвести до повної втрати живлення власних потреб АЕС з подальшим розвитком ядерної чи радіаційної аварії. Окупанти через власну некомпетентність продовжують калічити обладнання ЗАЕС.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 18:08


Під кінець року "Гігават Зеленського" збудований менш ніж наполовину

У кінці грудня з анонсованих президентом 1 ГВт нових маневрових електростанцій під'єднано близько 30%. Основні підключення: 50 МВт – газові установки Оператора ГТС, 28 МВт – американська газова турбіна "Енергоатома", 22 МВт – невеликі установки (до 1 МВт), встановлені для потреб приватного бізнесу.

Газова генерація електроенергії в Україні у 2024 році не досягла запланованих масштабів. За оцінками голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, було встановлено близько 300 МВт нових потужностей, але реально працюють лише 150 МВт.

Частину проєктів не вдалося завершити через тривалі процеси узгодження, пошуку турбін, розробки проєктної документації, підключення та навчання персоналу, що, за словами дипломатки і керівниці проєкту з відновлення критичної інфраструктури ПРООН Олени Зеркаль, займає щонайменше рік.

Тим не менш, на думку заступника голови енергокомітету ВР Андрія Жупанина, поточний рік став поштовхом для розвитку галузі. Завдяки активізації процесів у 2025 році планується підключення щонайменше 500 МВт нових газових потужностей.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 16:07


"Дніпровагонмаш" виготовив перші довгомірні вагони-платформи

У грудні 2024 року компанія випустила на ринок перші довгомірні 80-футові вагони-платформи для великотоннажних контейнерів моделі 13-4153. Вагон поповнив номенклатурний ряд платформ, призначених для експлуатації на колії 1520 мм, який також включає цьогорічний досвід виготовлення вагонів для європейської колії.

Новозбудовані вагони вже відвантажено на адресу замовника у кількості 34 одиниць і вони вже почали свій шлях залізничною мережею України. Окрім моделі 13-4153, підприємство невдовзі розпочне виробництво іншої новинки - 40-футового вагона-платформи моделі 13-4155.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 15:54


🎄 Ще трохи — і куранти проб’ють 2025-й!

Поки святковий стіл не з’їв усю вашу увагу, встигніть ухопити 2 курси за ціною 1 та почати новий рік із впевненими фінансовими планами.

• Навчайтеся без черг у банку!
• Зробіть паузу в метушні передноворічного столу — і заскочте в майбутнє з новими знаннями.

Встигніть купити 👉🏻 https://bit.ly/404PVXY
або пишіть @ostkap.

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 13:05


На підприємствах «Метінвесту» в Запоріжжі працюють вже понад 300 демобілізованих воїнів

Понад 300 ветеранів війни після демобілізації повернулися до роботи на запорізькі підприємства групи «Метінвест» – «Запоріжсталь», «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив» та Запорізький ливарно-механічний завод.

Це стало можливим завдяки корпоративній програмі «Шлях героя: екосистема інтеграції ветеранів». Ще до початку служби співробітники отримують необхідну амуніцію та матеріальну допомогу. По поверненні з фронту компанія організовує поглиблений медичний огляд, лікування, психологічну підтримку та, за потреби, протезування. Також ветерани можуть безкоштовно здобути нову кваліфікацію в «Метінвест Політехніці».

Більшість ветеранів, які повернулися, працювали на підприємствах «Метінвесту» ще до мобілізації. Водночас близько 35% нових працівників – це воїни, які приєдналися до колективів із зовнішнього ринку праці.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 11:02


До завершення святкового sale залишилося 11 годин!

Встигніть скористатися пропозицією 2 курси за ціною 1:
«Фінансова грамотність» + «Основи інвестування»
«Основи інвестування» + «Просунуте інвестування»
«Фінансова грамотність» + «Підприємництво»
«Облігації» + «Метали»

Доступні тарифи:
«Розширений»: 6 місяців доступу, Q&A-сесії, перевірка домашніх завдань, секретний Present-box
«Самостійний»: 3 місяці доступу

Також діє можливість подарункового сертифіката — ідеальний сюрприз до свят!

Переходьте на сайт 👉🏻 https://bit.ly/41V5wL5
або пишіть менеджеру для детальної консультації @ostkap

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 11:02


УЗ випустила на маршрут черговий відремонтований електропоїзд

"Укрзалізниця" продовжує модернізацію рухомого складу: після капітально-відновлювального ремонту на маршрут вийшов електропоїзд ЕР9Т. Його запуск дозволить повністю забезпечити оновленими поїздами напрямки Одеса – Кароліно-Бугаз та Одеса – Роздільна, що значно підвищить комфорт та якість перевезень.

Оновлений електропоїзд обладнаний пандусами, інклюзивними вбиральнями, навігацією зі шрифтом Брайля, кріпленнями для велосипедів та портами Type-C і USB для зарядки гаджетів.

Це вже 10-й капітально відновлений електропоїзд, випущений "Укрзалізницею" у 2024 році, та 36-й – з моменту початку повномасштабного вторгнення.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 09:23


Ще один порт на півдні Одещини продає майновий комплекс

Регіональне відділення фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях оголосило про продаж майна державного підприємства “Морська адміністрація Чорноморського рибного порту”.

У перелік лоту входять два наливних танкери “Южный” (1984 рік випуску) та “Восточный” (1988 рік випуску), патрульний катер “Садко-2” (2000 рік випуску) та автомобіль HYUNDAI H-1 (2013 року випуску). Початкова вартість лоту встановлена на рівні 4 мільйони 747 тисяч 11 гривень. Пропозиції для участі в торгах приймаються до 14 січня 2025 року. 

За умовами продажу покупець зобов’язаний протягом шести місяців з моменту переходу права власності повністю погасити наявну заборгованість із заробітної плати та перед державним бюджетом і забезпечити збереження робочих місць для працівників підприємства, виключаючи звільнення з ініціативи покупця або його уповноваженого органу.

Станом на 30 вересня 2024 року прострочена кредиторська заборгованість ДП «Морська адміністрація Чорноморського рибного порту» становить 2 880,92 тис. грн, у тому числі: по заробітній платі — 1 177,72 тис. грн; перед бюджетом — 735,2 тис. грн; ; інша кредиторська заборгованість — 968,0 тис. грн.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 20:02


Для будівництва євроколії у держбюджеті на 2025 рік передбачено 128 млн грн

В 2025 році у держбюджеті передбачено 128 млн грн для співфінансування проєктів розвитку залізничної інфраструктури європейського стандарту із шириною колії 1435 мм. Проєкти відбирала Єврокомісія, яка надала грант для України, що покриває 50% вартості проєктів. Другу половину буде профінансовано з державного бюджету.

Серед пріоритетних проєктів — будівництво колії стандарту 1435 мм від Чопа до Ужгорода, створення міжнародного хаба в обласному центрі Закарпаття, а також підготовка до реалізації проєкту будівництва євроколії 1435 мм від румунського кордону до Чернівців і від станції Мостиська І до Львова.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 18:02


"Київстар" та Starlink підписали угоду про використання супутникового зв’язку в Україні

Київстар підписав угоду зі Starlink для впровадження нової технології супутникового зв’язку Direct to Cell. Завдяки цій угоді Україна стане однією з перших країн, яка матиме доступ до нової послуги Starlink, що значно підвищить стійкість інфраструктури зв’язку.

Технологія Starlink Direct to Cell дозволить абонентам "Київстар" залишатися на зв’язку навіть у випадках, коли наземна інфраструктура буде недоступною. Це особливо важливо для підтримки зв’язку у віддалених регіонах або під час надзвичайних ситуацій.

Очікується, що "Київстар" почне надавати послуги Direct to Cell у четвертому кварталі 2025 року. Перший етап передбачає обмін SMS та OTT-повідомленнями, а згодом з’являться можливості голосового зв’язку та передачі даних.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 16:05


До Миколаєва продовжує надходити техніка для заводу з переробки будівельного сміття

До Миколаєва надійшла нова партія обладнання для оснащення майбутнього заводу з перероблення будівельного сміття, яке утворилося через руйнування, спричинене обстрілами з боку рф.

Наразі завдяки підтримці Японської агенції міжнародного співробітництва місто отримало тромель — спеціальне обладнання, призначене для сортування фракцій інертних матеріалів. За словами мера міста Олександра Сєнкевича цей тромель буде частиною комплексу який зараз будують.

Техніка для переробки сміття, яке залишається від руйнацій після російських атак, стала приходити до міста ще на початку травня. Спеціальна установка для подрібнення відходів руйнації надходить частинами, бо має великі габарити. Це дасть можливість зібрати установку, навчати містян працювати на ній і потім залучати до перероблювання відходів від руйнувань.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 13:04


Ірландці інвестують €280 млн у завод будматеріалів на Львівщині

Ірландська компанія Kingspan Group інвестує €280 млн у будівництво заводу з виробництва будівельних матеріалів на території Мурованської ОТГ у Львівській області.

Kingspan Group планує вкласти кошти в побудову кампусу будівельних технологій, який включатиме 6 виробничих зон. Серед них, зокрема, виробництво нових ізоляційних матеріалів та рішень для централізованого опалення.

Наразі проєкт перебуває на стадії розробки. Основною метою проєкту є створення високотехнологічної будівельної продукції з високою доданою вартістю. Будуватимуть виробничі потужності у 2 черги, а завершити першу планують у 2026 році. Після введення в експлуатацію всіх черг кампус створить 750 нових робочих місць.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 11:02


Естонія допоможе Україні у відновленні морської галузі

Представники уряду обох країн в рамках онлайн-зустрічі обговорили деталі Плану відновлення, який є частиною ініціативи, започаткованої у межах Двосторонньої безпекової угоди між Україною та Естонією.

Угода, підписана раніше, визначила відновлення стратегічної інфраструктури України як один із ключових напрямів співпраці між двома державами. В її рамках План відновлення морської галузі (UA Maritime Recovery Plan) має на меті не лише підтримати економіку України, але й сприяти зміцненню її обороноздатності, особливо в умовах воєнного часу.

План передбачає фінансову та технічну допомогу, спрямовану на відновлення портової інфраструктури, суднобудівної та судноремонтної галузей, модернізацію торговельного флоту, забезпечення обладнанням і плавзасобами. Окремо акцент зроблено на впровадженні нових технологій, організації навчальних програм та обміну досвідом між українськими та естонськими фахівцями.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 09:01


Як безпілотному А-22 вдається пролітати тисячі кілометрів крізь ППО рф?

Виробництво літаків А-22 компанією «Аеропракт» розпочалося ще у 1996 році, однак потреби в глибоких ударах по території рф відкрили абсолютно нову роль для "Летючої лисиці". Їх переобладнання в ударні безпілотники стало можливим завдяки впровадженню супутникової навігаційної системи. У квітні 2024 року дрон успішно атакував територію ОЕЗ "Алабуга" у Татарстані, а в грудні його використали для удару по штабу кадирівських спецвійськ у Грозному.

Наразі літак-бпла здатний долати відстань у 1200 км і нести бойову частину масою 200 кг. За словами розробників, однією з головних переваг А-22 є низький рівень теплового випромінювання двигуна - максимум до 100 °C, що навіть менше ніж у малопомітних західних ракет Storm Shadow/SCALP. Спеціальна плівка забезпечує додатковий радіолокаційний захист. Завдяки цьому та польоту на малій висоті дрон може пролітати сотні кілометрів без виявлення російськими радарами.

Але є й обмеження: компанія «Аеропракт» виробляє лише близько 50 літаків А-22 на рік. Для їх масштабного використання потрібне збільшення виробничих потужностей.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 20:05


У грудні КВБЗ передав "Укрзалізниці" 15 пасажирських вагонів

У п’ятницю ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» передало Укрзалізниці п’ять купейних вагонів. Загалом упродовж грудня КВБЗ передав 15 із 66 пасажирських вагонів, замовлених раніше.

Нові п’ять вагонів, як і інші 10, передані у грудні, відразу ж стали до роботи: вирушили у рейс із пасажирами за маршрутом Київ—Дніпро.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 18:09


Миколаївський глиноземний завод перебуває у простої

За словами голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма, зараз підприємством розпоряджається Фонд держмайна. З 2022 року на заводі залишилася тільки охорона і працівники, які доглядають за шламовими полями, — це 300−400 осіб.

Що стосується майбутнього, то опрацьовується безліч варіантів. Представники підприємства їздили навіть до Африки, щоб знайти замовників для запуску заводу.

Головною перешкодою для відновлення роботи є логістика. «Має бути відкрите море. Ми розглядали варіанти транспортування сировини і продукції залізницею, але це економічно невигідно. Тільки морські шляхи можуть зробити бізнес-план привабливим для інвестора», — зазначив Кім.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 16:04


Ristone Holdings наступного року планує запустити спиртзавод

Агрохолдинг проводить реконструкцію потужностей «Косарського спиртового заводу» (Черкаська обл.), виробництво на якому планує запустити 2025 року. Окрім цього, на базі заводу втілюється широкомасштабний проєкт модернізації цеху рафінації та дезодорації ОЕЗ групи. Загальна сума інвестицій складає близько $12 млн.

Основною метою проєкту та напряму є безпосередня переробка насіння соняшнику. Контракт на фінансування модернізації та закупівлі сучасного обладнання з рафінації був підписаний з Інвестиційним фондом Данії (Export and Investment Fund of Denmark — EIFO), а головним постачальником зазначеного обладнання став світовий лідер у цій галузі, шведська «Альфа Лаваль.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 13:01


У 2024 році для 15 індустріальних парків було виділено 1,1 млрд грн державного стимулювання

За словами першого віцепремʼєр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко, головним індикатором успішності індустріальних парків у 2024 році є те, що на їх території вже працює або незабаром працюватиме близько 25 підприємств переробної промисловості у галузях агропереробки, деревообробки та інших.

В міністерстві зауважили, що станом на сьогодні 13 з 15 заявників вже отримали кошти в розмірі 925,05 млн грн, а ще два індустріальні парки отримають фінансування на початку 2025 року. На сьогодні в Україні зареєстровано 99 індустріальних парків у майже всіх регіонах.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 11:05


ЄІБ може виділити €400 млн на будівництво соцжитла в Україні

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) розглядає можливість виділення €400 млн на реалізацію пілотного проєкту з будівництва соціального житла в Україні.

Старший секторальний економіст ЄІБ Гжегож Гайда зазначив, що фінансування проєкту включатиме як грантові кошти, так і кредит. В межах проєкту буде збудовано 6–6,5 тисяч квартир. Території для будівництва обиратимуться з урахуванням потреб регіонів та їхньої готовності до співпраці з банком.

Окрему увагу приділено питанням оренди. Соціальне житло планується надавати працевлаштованим громадянам із зарплатою, не нижчою за середню. Також місцева влада зможе використовувати 20–30% квартир для розміщення працівників, які мають критичне значення для регіонів. Проєкт має на меті забезпечити фінансову самостійність сектору соціального житла, що дозволить уникнути необхідності покривати витрати на його утримання коштом державного бюджету.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 08:07


Приватний сектор ОПК випереджає державні підприємства у виробництві зброї

Якщо раніше ключову роль у виробництві зброї та боєприпасів відігравали державні підприємства, то зараз приватний сектор стає локомотивом розвитку галузі. Про це заявив виконавчий директор Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України Сергій Гончаров.

"Ринок вітчизняного ОПК із 2022 року змінився кардинально. Якщо до повномасштабного вторгнення переважну роль на ньому займали державні підприємства, що виробляли радянську зброю та орієнтувалися на експорт до африканських чи арабських країн, то зараз приватні підприємства вже суттєво випереджають державні за обсягами поставленої продукції," - зазначив Гончаров.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

28 Dec, 20:05


«Метінвест» у 2024 році освоїв випуск 20 нових видів продукції

Цьогоріч найбільше нових продуктів освоєно в сегменті сортового прокату (12), холоднокатаного рулонного та листового прокату (чотири), гарячекатаного рулонного й листового прокату (два), а також оцинкованого рулонного прокату та напівфабрикатів (по одному).

«Каметсталь» освоїла виробництво 12 нових видів сортового прокату. Серед них – арматурний прокат нового класу міцності, шість видів катанки, гарячекатаний профіль для кріплення гірничих виробок та круглий прокат зі сталі Ст3пс. Ця продукція знайшла застосування в будівництві, машинобудуванні та виробництві металовиробів.

«Запоріжсталь» зосередилася на холоднокатаному й гарячекатаному прокаті. Комбінат розпочав виробництво рулонів і листів нових марок, які використовуються в легких сталевих конструкціях, трубах, профілях та елементах залізничних вагонів.

Окрім цього, комбінат «Юністіл» випустив новий оцинкований прокат для будівельної галузі, а «Каметсталь» розпочала виробництво безперервнолитих квадратних заготовок.

@promyslovaukrayna