Промислова Україна 🇺🇦 @promyslovaukrayna Channel on Telegram

Промислова Україна 🇺🇦

@promyslovaukrayna


Ми знаємо все про потенціал держави та розказуємо про наші підприємства та бізнес. І віримо, що Україна - найкраще місце для створення власної справи

@gk6439 - співпраця

Промислова Україна 🇺🇦 (Ukrainian)

Ласкаво просимо до каналу "Промислова Україна 🇺🇦"! Якщо ви цікавитеся бізнесом, підприємництвом та економікою України, то цей канал створений саме для вас. Ми - команда експертів, які знають все про потенціал держави та розповідають про наші підприємства та бізнес. Ми віримо, що Україна - найкраще місце для створення власної справи, та готові ділитися цікавими матеріалами, ідеями та порадами з вами. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі останніх подій у світі українського бізнесу! Також наш партнерський канал @donbusinesss пропонує можливості співпраці та подальшого розвитку. Разом ми зможемо побудувати щось велике та корисне для нашої держави та її громадян. Приєднуйтесь до каналу "Промислова Україна 🇺🇦" прямо зараз!

Промислова Україна 🇺🇦

09 Feb, 20:02


Дніпро купує п'ять трамваїв виробництва Tatra-YUG

Міська рада Дніпра підписала договір на постачання п’яти сучасних трисекційних трамваїв К1Т306, які виготовляє місцева компанія Tatra-YUG. Проєкт реалізується за підтримки Європейського інвестиційного банку. Постачальника визначили торік за результатами міжнародного тендеру.

Один трамвай коштує €1,69 млн без ПДВ. Кредитні кошти на придбання нових трамваїв надані на 22 роки. Перший вагон місто отримає вже цього року.
Серед основних переваг нових трамваїв – енергоефективність і комфорт. Загальна довжина вагона – майже 27 метрів. Він розрахований на 254 пасажири.

У салонах буде система кондиціонування, місця для дитячих візочків. Низький рівень підлоги полегшить посадку пасажирів.
Планується, що нові К1Т306 у Дніпрі працюватимуть на маршруті №1.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Feb, 18:07


Торік "Агропросперіс" доправив до портів власними вагонами 1 млн т агропродукції

За даними Групи, упродовж 2024 року загалом було експортовано 2,5 млн т продукції. Зокрема, власними вагонами доправлено до портів 1 млн т аграрної продукції.

Аби зберегти можливість експортувати продукцію, Група наростила можливості власного транспортного сегмента. Це дало змогу вивозити продукцію навіть за умови повної зупинки або часткової роботи портів.

Зараз «Агропросперіс» має 400 залізничних вагонів, парк яких був сформований ще до початку повномасштабної війни; автомобільний парк, що налічує 50 вантажівок з напівпричепами для транспортування зернових, олійних культур та олії, а також річковий парк на річці Дунай, куди входять чотири баржі.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Feb, 16:03


"Інтерпайп" продовжує розбудовувати екосистему технічної освіти у Дніпрі

Разом з міською владою компанія модернізувала ще два шкільні кабінети праці в школах на лівому березі Дніпра, що пропонують учням цікаві інтерактивні уроки в комфортних умовах. Міська влада взяла на себе капітальний ремонт обох приміщень.

"Інтерпайп" надав у кабінети сучасні верстати, подібні до тих, які використовує на власному виробництві. Основне обладнання – фрезерувальний, точильний та заточний верстати. Це міні-версії промислового обладнання, але їх достатньо, щоб діти спробували реальну професію: хоч масштаб виробів менший, але принцип роботи той самий.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Feb, 13:03


На Київщині запрацював новий елеватор

На Київщині запрацював новий елеватор на 3,5 тис. тонн зберігання.

Обʼєкт оснащений зерносушильним комплексом, який працюватиме в парі з теплогенератором потужністю 6Мвт на альтернативному паливі – сушити збіжжя планують на соняшникових пелетах.

Виробник теплогенератора – компанія GRECO group, а силос й інше обладнання, яке допоможе елеватору функціонувати повноцінно, виробила компанія "Лубнимаш".

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Feb, 11:21


Робітникам з Бангладешу не видали візи для роботи на Закарпатті

Меблева фабрика “Ламелла” призупинила набір іноземних працівників після того, як частині громадян Бангладеш відмовили у візах для роботи. Підприємство намагалося залучити 60 робітників з цієї країни, однак не всі отримали дозвіл на в’їзд.

Ярослав Щербан, комерційний директор "Ламелли", повідомив, що компанія намагалася працевлаштувати іноземців через рекрутингову компанію. Проте, з 6 працівників лише 3 отримали відмову в візах, а 3 ще не отримали відповіді. Пізніше замовили 25 працівників, але їх візи також не були оформлені вчасно, і питання залишилось невирішеним.

Запрошення іноземних працівників на роботу для "Ламелли" знято з розгляду. Тепер нових співробітників шукатимуть через центр зайнятості, повідомив голова Тячівської РДА Тімур Аверін.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Feb, 08:03


Цього року на Вінниччині сільгосппідприємства планують удвічі збільшити вирощування картоплі

У Вінницькій ОВА заявили, що через обмежене постачанням овочів з південних областей України посіви в сільськогосподарських підприємствах Вінниччини зросли в 2,5 раза порівняно з довоєнним періодом. І ця тенденція триває. Зокрема, під урожай поточного року прогнозується подальше збільшення площ під промисловим вирощуванням овочів на 20%, картоплі – у 2 рази.

У структурі посівів області під урожай 2025 року овочеві культури та картопля по всіх категоріях господарств займатимуть 8%. Загалом овочі планується вирощувати на 23,6 тис. га, картоплю – на 105,1 тис. га.

В ОВА наголосили, що особливістю Вінниччини є вирощування 99% овочів та картоплі у домогосподарствах населення. Промислові ж посіви овочевих культур прогнозуються на рівні 300 га, картоплі - на 320 га.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Feb, 20:03


"Каметсталь" розширює сортамент прокату для польського ринку

Прокатники "Каметсталі" на початку 2025 року успішно освоїли виробництво арматурного прокату за новим для себе польським стандартом – B500SP.

У рамках підготовки було розроблено технічні рішення, скориговано схеми прокату, виконано калібрування валків і внесено зміни до програмного забезпечення верстатів із числовим програмним управлінням. У січні 2025 року на прокатному стані 400/200 підприємство випустило перші п’ять профілерозмірів арматури класу B500SP: 10, 12, 16, 20 та 32 мм.

У лютому "Каметсталь" планує продовжити розширення лінійки продукції для польського ринку, освоюючи виробництво арматури діаметром 8, 14 та 28 мм. Це відкриває нові можливості для української металургії на європейському ринку.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Feb, 18:02


Погані погодні умови в країнах Піденної Америки можуть підняти ціни на українську кукурудзу

Український ринок кукурудзи зберігає стабільні темпи експорту. Але у найближчі тижні ситуація з ціноутворення може змінитися.

Аргентина вже кілька тижнів знижує оцінки майбутнього врожаю через посуху, а Бразилія має серйозні проблеми з темпами посівної другого врожаю. Найбільше занепокоєння викликає бразильський штат Мату-Гросу, де через тривалі дощі фермери не встигають збирати соєві боби, що, у свою чергу, затримує сівбу кукурудзи.

Якщо вони не встигнуть в оптимальні терміни, Україна залишиться одним із головних постачальників кукурудзи на світовому ринку у березні-квітні. Наразі умовні ціни на кукурудзу на українському ринку тримаються в межах $215-216 за тонну. Однак скорочення виробництва в Бразилії та Аргентині може підняти цінові рівні до $225-230 за тонну. Таким чином вартість кукурудзи наблизиться до вартості фуражної пшениці, що створить додатковий тиск на ринок.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Feb, 16:06


Nestlé інвестує майже 10 млрд грн у розвиток бізнесу та модернізацію заводів в Україні

Цього року компанія має намір інвестувати 8 млрд грн у свою комерційну діяльність в Україні, зокрема, у просування своїх товарів у торгівельних мережах, а також 1,5 млрд грн у модернізацію своїх заводів для покращення продукції.

Nestlé вже шість місяців зволікає із запуском нового заводу на Волині через повітряні тривоги, брак будівельників і робочої сили, але має намір реалізувати запуск у березні 2025 року.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Feb, 13:04


АМКУ дозволив засновнику OKKO купити агрокомпанію у Львівській області та частку електрозаправок

Антимонопольний комітет (АМКУ) надав дозвіл компанії Vi.An Holding Limited на купівлю "Борщівської аграрної компанії". Бенефіціарним власником Vi.An Holding є засновник групи "Галнафтогаз" (мережа АЗС ОККО) Віталій Антонов.

Основной вид діяльності "Борщівської аграрної компанії" – вирощування зернових. Керівник підприємства — Ярослав Книш, бенефіціарні власники — Іван Коцьо та Богдан Куспісь.

Друга угода стосується енергетичного сектору. "Галнафтогаз" отримав дозвіл на придбання 50% статутного капіталу ТОВ «Перша національна мережа електрозаправних комплексів ТОКА». Мережа є одним із лідерів українського ринку зарядної інфраструктури для електромобілів. Вона об’єднує понад 200 зарядних станцій у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Ужгороді, Мукачеві, Тернополі та Ірпені. Загалом на станціях одночасно можуть заряджатися понад 450 електрокарів.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Feb, 11:04


У Кременчуцькому ВПУ №7 відкрили великий навчально-практичний центр

Відновлення будівлі навчально-виробничих майстерень провели в межах програми «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні». Реалізація проєкту тривала понад рік. 

За словами директора ВПУ Миколи Несена, загальна вартість проєкту "Верстатник широкого профілю" становить понад 60 млн грн, з яких понад 11 млн грн виділила область і держава, все інше — кошти ЄС. В межах створення центру для ВПУ придбали й вже ввели в експлуатацію токарно-гвинторізні верстати, заточні верстати, промислові пилососи та інше обладнання. 

На новому обладнанні зможуть навчатись майже 200 осіб — це не лише студенти училища, а й ветерани, переселенці або місцеві жителі, які хочуть підвищити кваліфікацію чи опанувати нову професію в рамках державних програм.  

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Feb, 08:05


Українським морським коридором перевезено 100 млн тонн вантажів

За півтора року український експорт охопив 53 країни світу в Азії, Африці, Європі та Америці. За словами президента, цей результат відчувається не лише в Україні, а й у відповідних країнах, які споживають наше продовольство.

"Україна, захищаючи себе в цій війні, дбає і про глобальну продовольчу безпеку завдяки роботі морського коридору. Бо стійкість нашої морської галузі – це не лише про економіку, це й про захист людяності", – зазначив Зеленський.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

07 Feb, 20:04


УЗ замовила обладнання для будівництва євроколії Чоп-Ужгород на 244 млн грн

Регіональна філія "Львівська залізниця" за результатами тендеру замовила ПрАТ "Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання "Імпульс" роботи для будівництва євроколії Чоп-Ужгород вартістю 244 млн грн.

За умовами угоди, до середини літа 2025 року потрібно реконструювати пристрої сигналізації, централізації та блокування (СЦБ), зв’язку та радіозв’язку в рамках нового будівництва залізничної колії шириною 1435 мм від станції Чоп до станції Ужгород.

У підсумковій відомості ресурсів усі ціни, імовірно, вказані з урахуванням доставки матеріалів та обладнання до місця проведення робіт, бо там, де мали вказати вартість доставки, стоять прочерки. Це не дозволяє коректно порівняти ціни замовлених матеріалів з ринковими.

"Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання "Імпульс" отримало цей підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не подав заявок.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

07 Feb, 18:28


"Метінвест" виробив і передав ЗСУ 30 тралів для розмінування

В їх основу лягли радянські каткові протимінні трали КМТ-7, з яких фахівці "Метінвесту" разом з військовими зробили свій аналог, удосконаливши конструкцію. Зокрема, модернізовано систему скиду трала з бойової машини, їх обладнано системою механічного скиду з можливістю автоматизації цього процесу.

Також інженери врахували особливість бойових машин, які не мають кріплень для навішування трала. У комплекті з тралом для такого роду бойових машин додаються універсальні адаптери, які швидко встановлюються на танк та дають змогу кріпити трал.

Для оперативного ремонту тралів після використання в польових умовах компанія також налагодила випуск запасних частин. Ремкомплекти містять набір коліщат — по три одиниці на один трал. Саме ці деталі зазнають найбільшого навантаження і пошкодження під час проведення робіт із розмінування.

Наразі фахівці Метінвесту виробили понад 30 тралів, які поїхали на фронт. Вартість одного трала — близько 2,5 млн грн, на фронт вони передаються безкоштовно. Щомісяця компанія виробляє до п’яти тралів. За словами операційного директора Олександра Мироненка, ця цифра відповідає поточному запиту української армії.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

07 Feb, 16:02


НІБУЛОН встановив 106 сонячних панелей на одній із філій

Агрохолдинг почав встановлювати сонячні електростанції на підприємствах, що дозволить генерувати електроенергію безпосередньо на виробничих об'єктах. Пілотний проєкт уже запущено на Перевантажувальному терміналі в Миколаєві. На сьогоднішній день встановлено 106 сонячних панелей, загальна потужність яких складає 60,95 кВт. 

У перспективі компанія планує розширити сонячну електростанцію, додавши до неї ще 573 панелі. Це збільшить її потужність на 349,6 кВт.

У НІБУЛОНі порахували, що річна економія електроенергії завдяки сонячним панелям становитиме 61,3 МВт/год, що дозволить суттєво знизити витрати на енергоспоживання. Найефективніше СЕС працюватимуть навесні, влітку та на початку осені, коли сонячна активність є найвищою.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

07 Feb, 13:03


Україна розпочала експорт біометану трубопроводом

6 лютого 2025 року було здійснено перше оформлення митної декларації на експорт біометану трубопровідним транспортом до Європи.

Обсяг першої поставки біометану в ЕС склав 67 тис. кубометрів. Українські виробники можуть експортувати біометан до країн ЄС через українську ГТС, приєднуючи біометанові установки як до газотранспортної, так і до газорозподільних мереж.

Умови та тарифи приєднання і транспортування газотранспортною системою України для виробників біометану є аналогічними до умов для видобувників природного газу.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

07 Feb, 11:02


ДМЗ націлений на збільшення постачань продукції на внутрішній ринок

Дніпровський металургійний завод активізує зусилля щодо розширення присутності на внутрішньому ринку. У 2024 році підприємство продовжило вдосконалювати виробництво, зосередившись на використанні безперервнолитої заготовки для виготовлення швелерів у прокатному цеху №2. Це дозволило зменшити витрати та підвищити конкурентоспроможність продукції.

Ключовою зміною стало оновлення технології прокату. Раніше швелери виготовляли з катаної заготовки, що вимагало додаткової обробки. Нова методика, впроваджена у 2024 році, дозволила випускати продукцію без додаткових перекатів, знижуючи кількість відходів та оптимізуючи собівартість. Наразі завод стабільно випускає швелери за стандартами U160, U180 та U200.

Крім того, ДМЗ планує продовжувати модернізацію виробництва. У зимовий період буде проведено експеримент з виготовлення швелера 22 за оновленою технологією. Надалі планується адаптація процесу для виробництва швелерів 24 та 30, а також подальше переведення профілів за євростандартами на використання литої заготовки.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

07 Feb, 08:06


"Укрнафта" планує збудувати парогазову ТЕЦ

Компанія анонсувала будівництво сучасної парогазової теплоелектроцентралі, яка зможе забезпечувати електроенергією та теплом населення, а також постачати пару для технологічних процесів індустріальних підприємств.

Будівництво ТЕЦ стало однією з ключових тем обговорення на зустрічі директора "Укрнафти" Сергія Корецького з президенткою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено-Бассо.

«Детально обговорили статус проєктів, над якими вже працює компанія, та намітили чіткі кроки щодо планування додаткового фінансування для будівництва нової сучасної генерації», – зазначив Корецький.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

06 Feb, 21:17


Коли бачу слово «агрорейх» - не стою, а одразу дію 🤭

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

06 Feb, 21:08


Представники 22 українських оборонних стартапів пройшли навчання у Кремнієвій долині

Команди з України за підтримки Міноборони стали випускниками акселератора від каліфорнійського Науково-дослідного інституту SRI International. 

Протягом двох тижнів українці працювали із фахівцями з провідних американських університетів, підрозділу оборонних інновацій Міністерства оборони США (DIU) та провідних консалтингових компаній.

Учасники програми отримали знання і поради від експертів, а також презентували свої проєкти інвесторам з Кремнієвої долини. Протягом шести місяців провідні американські фахівці проводитимуть для них менторські сесії, допомагатимуть планувати вихід на ринок та залучати інвестиції.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

05 Feb, 08:01


Україна відправила третій за сезон хендісайз із соєвим шротом 

Наприкінці січня судно типу Handysize з вантажем близько 25 тис. тонн соєвого шроту вийшло з України до Іспанії. Це друге за всю історію відвантаження українського соєвого шроту до Іспанії судном такого типу.

Також стало відомо, що Україна встановила новий рекорд з експорту соєвого шроту в січні, досягнувши 132 тис. тонн що на 29% більше порівняно з попереднім місяцем, згідно з офіційною статистикою.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Feb, 21:43


На Дніпропетровщині створять індустріальний парк "Жовті Води"

Індустріальний парк створить близько 500 робочих місць. Загальний обсяг капіталовкладень у будівництво об'єктів індустріального парку сягне близько 782 млн грн, з яких 97 млн грн планує залучити керуюча компанія, а 646 млн грн - майбутні учасники.

Площа індустріального парку становитиме 10 га із забудовою 41 857 кв. м. На його території планується розвивати хімічну промисловість, виробництво добрив, пластмас, фарб та лаків, альтернативну енергетику, а також науково-технічну діяльність та IT-сферу.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Feb, 21:00


Укрпошта встановила автоматичні сортувальні лінії в Миколаєві та Запоріжжі

Проєкт автоматизації сортувальних центрів розпочався у квітні 2023 року, інвестиції в нього становили понад 1 млрд грн.

Наразі триває доопрацювання системи, завдяки якій користувачі зможуть відстежувати у застосунку "Укрпошти" шлях посилки та дату її доставки ще в момент відправлення. Тепер зі встановленням останніх ліній у цих двох містах 100% посилок проходить сортування та обробку на автоматичних і напівавтоматичних лініях українського виробництва.

За словами гендиректора Ігоря Смілянського, вже сьогодні понад 85% посилок доставляється протягом двох днів або швидше, а доопрацювання логістики забезпечить доставку термінових відправлень наступного дня.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Feb, 16:02


Постачальник меблів для JYSK будує новий завод у Хмельницькому

Постачальник JYSK компанія "Аккорд Імпорт" планує втричі збільшити потужності і починає будівництво нового заводу із виробництва корпусних меблів у Хмельницькому.

Наразі діюче підприємство "Аккорд Імпорт" завантажене на 100%. Близько 70% замовлень на корпусні меблі компанії припадає на міжнародну торговельну мережу JYSK. У 2025 році вона збільшила на третину обсяг замовлень корпусних меблів з України. Загалом на експорт до країн Євросоюзу відправляється 96% виробленої продукції. 

Очікується, що після запуску нового заводу виробничі потужності компанії зростуть з 420 тис. кв. м. до 1,2 млн. кв. м. корпусних меблів на місяць. Це дозволить "Аккорд Імпорт" увійти у топ-5 виробників корпусних меблів Європи. Обсяг інвестицій у новий проект - $14 млн. Запуск перших виробничих ліній заплановано на липень 2025 року, а на повну потужність новий завод має вийти вже у вересні.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Feb, 13:05


УОП та Польська зброярська група підписали меморандум про співпрацю

АТ «Українська оборонна промисловість» та Польська зброярська група (PGZ) підписали меморандум про співпрацю у сфері виробництва боєприпасів та обслуговування техніки. В ньому окреслені домовленості між оборонними галузями промисловості України й Польщі щодо співпраці.

Крім того, сторони планують напрацювати фінансові механізми для залучення інструментів та коштів, передбачених Європейською оборонною стратегією (EDIS) та Європейською оборонно-промисловою програмою (EDIP).

«Ця підтримка є надзвичайно цінною в тих умовах, в яких розвивається український ОПК. На сьогодні ми маємо величезну потребу у вибухових речовинах, критичних компонентах. А також у поглибленні співробітництва не просто на рівні оборонних компаній, а й на рівні галузей», - заявив міністр з питань стратегічних галузей економіки Герман Сметанін.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Feb, 11:02


ОККО достроково запустила установку зберігання енергії на 20 МВт

Це перший обʼєкт, введений в експлуатацію, який став переможцем спецаукціону НЕК “Укренерго” для довгострокового придбання допоміжних послуг. 

У серпні минулого року переможці першого спецаукціону гарантували будівництво нових обʼєктів загальною потужністю 99 МВт для надання допоміжних послуг резервів підтримання частоти (РПЧ) терміном на 5 років. Ці обʼєкти повинні бути запущені до жовтня цього року.

Аукціони на допоміжні послуги – це перший суттєвий крок для розвитку балансуючих потужностей. Інвестори можуть розбудовувати нові обʼєкти для роботи на ринку двосторонніх договорів. Бізнес зацікавлений у встановленні власної генерації та обʼєктів зберігання енергії.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Feb, 08:04


ФДМУ почав підготовку до приватизації ПрАТ "Вінницяпобутхім"

Фонд державного майна України розпочав підготовку до приватизації виробника прального порошку "Ушастий нянь". Підприємство планують виставити на відкритий аукціон.

Підприємство переходило у власність держави завдяки позову Міністерства юстиції до Вищого антикорупційного суду з вимогою застосувати санкцію щодо стягнення активів російської компанії "Невская косметика" в дохід держави.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Feb, 20:05


"Агропросперіс" придбав перше судно

У січні 2025 року перше судно компанії класу Handysize почало перевозити зерно до іноземних портів. Його придбали для підвищення ефективності морської логістики. Судно Agroprosperis 1 має дедвейт 33,5 тис. тонн.

Крім того, «Агропросперіс» продовжує розширювати географію експорту зерна. Основними ринками призначення залишаються країни ЄС. Втім, цього сезону компанія експортувала агропродукцію до Туреччини, Північної Африки, країн Близького та Далекого Сходу.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Feb, 18:26


В Україні почався прийом заявок на дотації для утримання худоби

З 3 лютого в Україні почався прийом заявок на спеціальні бюджетні дотації для утримання поголів'я корів, кіз та/або овець. Подати заявку можна через Державний аграрний реєстр.

Спеціальна бюджетна дотація відповідно надаватиметься:
- 7 000 грн на голову – для тих, хто має у власності від 3 до 100 корів усіх напрямів продуктивності;
- 2 000 грн на голову – для тих, хто утримує маточне поголів’я кіз та/або овець від 5 до 500 голів.

У 2025 році право на дотацію мають лише ті, хто не отримував її у 2024-му. Для отримувачів 2024 року в Державному аграрному реєстрі зазначені напрями будуть не активні.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Feb, 16:00


У Бучанській громаді запрацювала перша когенераційна установка на 2,5 МВт

Цей проєкт реалізований спільно з ТОВ "Укрпалет Енерджі" в рамках стратегії, спрямованої на підвищення енергонезалежності. У планах — розширення цієї ініціативи через встановлення ще п’яти когенераційних установок з загальною потужністю 15 МВт.

Це дасть можливість покрити до 50% енергетичних потреб Бучанської громади, що забезпечить її ще більшою автономністю та зменшить потребу в зовнішніх джерелах енергії.

Такий підхід сприятиме розвитку сталих і незалежних енергетичних систем, що позитивно вплине на загальний економічний стан регіону.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Feb, 13:02


ArcelorMittal Кривий Ріг розширює сортамент сталевих заготовок для експорту

Меткомбінат у відділенні безперервного розливання сталі (ВБРС) конвертерного цеху освоїв випуск нового виду заготовок розміром 160х160 мм для збільшення поставок за кордон.

Донедавна сортамент відділення обмежувався квадратними заготовками 130х130 та 150х150 мм. Випуск нового виду продукції був зумовлений його економічними перевагами та експортним потенціалом, адже розмір 160х160 мм використовують прокатні стани багатьох країн.

Проєкт успішно реалізували завдяки розрахункам, модернізації обладнання та злагодженій командній роботі. Ця продукція дозволить виготовляти важчі мотки арматури, що зменшить витрати на транспортування та збільшить конкурентоспроможність підприємства.

Продукція ВБРС – сталеві заготовки, з яких у прокатних цехах виробляють арматуру, катанку, кутник та іншу прокатну продукцію. Та й самі заготовки мають попит на ринку.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Feb, 11:03


"Запоріжкокс" виконав ремонт обладнання коксової батареї №5-6

Підприємство оновило коксовиштовхувач № 3 на коксовій батареї № 5-6. На оновлення обладнання спрямували понад 5 млн грн.

Коксовиштовхувач – одна з ключових машин коксової батареї, яка забезпечує видачу готового продукту з камер коксування. Для надійності й стабільності цього процесу в межах капітального ремонту вирішено замінити та оновити важливе обладнання, яке експлуатується в агресивних умовах, зокрема за різких перепадів температур.

В межах капремонту здійснено заміну ключових вузлів, які відповідають за рівномірний розподіл шихти у камері, та механізмів, які виштовхують готовий коксовий «пиріг» з камери для подальшого гасіння. Також виготовлені та змонтовані нові опорні металоконструкції, настили, сходи та майданчики обслуговування коксовиштовхувача.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Feb, 08:02


Житомирська компанія постачала газові котли для потреб Міноборони рф

З травня 2022 року український виробник приховано продавав продукцію російським підприємствам, які співпрацюють з урядовими структурами. Серед головних замовників української фірми була компанія в Курську, яка постачала системи опалення до військових санаторіїв країни-агресора.

Житомирська компанія спочатку відправляла свою продукцію афілійованим компаніям у ЄС та Центральній Азії. Після цього продукцію перепаковували під реквізити іноземних компаній і реекспортували до підконтрольного підприємства в Білорусі, а звідти в рф.

З травня 2022 року компанії вдалось поставити до РФ продукції на 65 млн грн. Слідчі СБУ повідомили очільнику відділу збуту житомирської компанії про підозру за пособництво державі-агресору. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Feb, 20:02


Lviv Croissants відкрила перший заклад у Франції

Новий ресторан розташований у самому центрі Канн, на вулиці Rue d’Antibes. Франшизу придбали місцеві підприємці, з досвідом створення ресторану французької кухні із зіркою Мішлен.

Заклад має 13 посадкових місць всередині та ще 24 на літній терасі. У меню, окрім звичних позицій, є круасани, спеціально розроблені з урахуванням уподобань французів: круасани із козячим сиром, медом і горіхами, мортаделлою, грушею та горгонзолою, із сиром раклет і сиров’яленою шинкою та інші.

Бренд вийшов на європейський ринок у вересні 2022 року. Перший заклад відкрився у польському місті Згожелець. Наразі в мережі 177 закладів по всій Україні, 11 у Польщі, по 1 у Чехії, Словаччині, США та Франції.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Feb, 18:31


Нове відео на каналі: Історія Рівненської атомної електростанції

У межах атомної галузі України РАЕС є цікавим обʼєктом — на ній працюють реактори різних моделей, але однакового типу, ставши першими водо-водяними реакторами (ВВЕР) на території України. Історія її роботи доволі успішна, більш того, РАЕС стала першою в СРСР атомною станцією, персонал якої пройшов кваліфікаційну перевірку від провідних представників галузі з МАГАТЕ і в подальшому вона була обрана базовою для виконання низки міжнародних проєктів. Як змінилася РАЕС за часи Незалежності та які перспективи розвитку станції зараз дізнавайтеся в нашому новому відео з циклу українських АЕС.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Feb, 18:02


"Пожмашина" інвестує $15 млн в новий завод у Львові

Виробник пожежної та спеціалізованої техніки оголосив про будівництво нового заводу. Відповідну угоду підписано з індустріальним парком "Формація.Львів". Будівництво триватиме два роки, а загальна сума інвестицій складе $15 млн.

У 2024 році "Пожмашина" поставила підрозділам ДСНС десятки аварійно-рятувальних автомобілів, у тому числі й машин для розмінування. Сьогодні підприємство активно працює над розширенням асортименту продукції, у тому числі за рахунок нових моделей пожежних автоцистерн та автодрабин.

Будівництво індустріального парку "Формація Львів" у Сигнівці стартувало в грудні 2023 року. На 30 гектарах планується зведення приміщень загальною площею 150 тис. м кв. Парк допоможе забезпечити робою понад 3600 людей. Нещодавно міністерство економіки України виділило на розвиток інфраструктури об’єкта 114 млн. грн.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Feb, 16:02


НІБУЛОН може призупинити роботу на Ізмаїльському терміналі

Агрохолдинг зменшив перевалку зерна через Дунай до 100 тис. т на місяць при паспортній можливості 300 тис. т.

"В кращі місяці ми робили 250 тис. т на місяць через Ізмаїльський термінал. На сьогодні ми фактично скочуємося до 30 тис. т, а в найближчому майбутньому, можливо, взагалі буде зупинка, оскільки разом з фрахтом суден в Констанці, а також з логістикою судноплавною, Дунай втратив конкурентну перевагу", — заявив директор із взаємодії з органами влади НІБУЛОНу Михайло Різак.

За його словами, Дунай втратить вантажі в найближчі місяці, якщо не буде кардинально змінена логістика і забезпечено конкурентноздатність цього маршруту з будь-якого елеватора України на умовах CIF.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Feb, 13:01


"Метінвест" у 2024 році сплатив 20 млрд грн податків

Група «Метінвест», з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств, за підсумками 2024 року збільшила сплату податків і зборів до бюджетів усіх рівнів в Україні на 36% більше ніж 2023 року – до 19,8 млрд грн. У 2023 році група сплатила 14,6 млрд грн податків та зборів.

Найбільша за обсягом відрахувань – плата за користування надрами, що зросла більше ніж у 2 рази порівняно з 2023 роком – до 5 млрд грн. На другому місці – єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі 3,7 млрд грн, що збільшився на 13% р./р. У трійці найбільших виплат – 3,4 млрд грн податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), що на 11% більше р./р.

Крім того, українські підприємства «Метінвесту» торік сплатили 2,6 млрд грн податку на прибуток (-20% р./р.). Плата за землю зросла на 6% р./р., до 1,3 млрд грн, а екологічний податок – на 18% р./р., до 717 млн грн.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Feb, 11:02


"Укрзалізниця" розпочала реалізацію проєкту щодо забезпечення розподіленої генерації

За словами очільника компанії Олександра Перцовського, залучено €245 млн на 255 МВт розподіленої генерації, щоб "УЗ завжди була з електрикою". Також залізничники активно відновлюють зруйновані підстанції по всій країні.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця отримає від ЄБРР кредитів на €480 млн. З цієї суми €180 млн виділені на закупівлю та встановлення обладнання для децентралізованої малої газової генерації загальною потужністю до 270 МВт.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Feb, 08:05


"Нафтогаз" та HD Hyundai XiteSolution підписали меморандум про співпрацю

Меморандум передбачає залучення сучасної будівельної техніки для потреб енергетики, розвиток сервісних послуг та навчальних програм і впровадження технологій. 

"Енергетична інфраструктура є ціллю для ворожих атак, зокрема, йдеться і про об’єкти Групи Нафтогаз. Відбуваються і пошкодження техніки. Тому потреби в ремонті або оновленні парку суттєві.  Ми прагнемо залучати найкращі міжнародні технології та рішення для підвищення ефективності роботи Нафтогазу, зокрема ми зацікавлені у співпраці з HD Hyundai XiteSolution", – зауважив т.в.о. голови правління "Нафтогазу" Роман Чумак.

HD Hyundai XiteSolution також вивчає можливості розміщення виробничих потужностей для крупновузлового складання окремих видів важкої будівельної техніки в Україні та створення митно-логістичного хабу для важкої будівельної техніки.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

27 Jan, 18:06


"Запоріжсталь" опанував шість нових видів продукції у 2024 році

У холоднокатаному сегменті меткомбінат налагодив випуск чотирьох продуктів, зокрема рулону марки S250GD. Він використовується для подальшого оцинкування та нанесення інших покриттів, а опісля – для виготовлення легких сталевих тонкостінних конструкцій.

Серед нових видів продукції також сталевий прокат марки S215G, призначений для виробництва незамкнених та зварних металевих профілів, листів та інших будівельних конструкцій. Також підприємство опанувало технологію виробництва рулону марки DC01 завтовшки 2,5 мм та холоднокатаного листа товщиною 2,1-2,5 мм широкого маркового складу для будівельної галузі.

Торік на «Запоріжсталі» також розпочали виробництво двох видів гарячекатаного прокату: рулонів і листів для виробництва електрозварних труб і профілів та елементів конструкцій залізничних вагонів.

Як зазначив в.о. генерального директора "Запоріжсталі" Тарас Шевченко, поповнення продуктового портфелю триває. Наразі підприємство працює над освоєнням ще трьох нових видів продукції. За підсумками 2024 року споживачам з Болгарії, Польщі, Словаччини та на внутрішній ринок відвантажено близько 14 тис. т продукції нового сортаменту.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

27 Jan, 16:34


Kernel зупинив один із своїх олійних заводів

Через обмежену пропозицію насіння соняшнику на ринку три заводи Kernel змушені були перейти на переробку інших олійних культур. А вже у січні один із заводів Kernel припинив роботу через дефіцит сировини.

З метою максимізації завантаження потужностей агрохолдинг продовжив надавати послуги з переробки третім особам за давальницькими угодами. Обсяги цього сегменту сягнули 50 тис. т.

Kernel вже переробив 973 тисячі тонн олійних культур у цьому кварталі 2025 фінансового року, що на 20% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

27 Jan, 14:35


Україна залучила понад $1,5 млрд інвестицій в ОПК у 2024 році

Ця сума була залучена завдяки ініціативі Zbroyari: Manufacturing Freedom. Більшість коштів було отримано в останньому кварталі року, що свідчить про зростання підтримки України міжнародною спільнотою.

У проєкті взяли участь Данія, Канада, Нідерланди, Литва, Сполучене Королівство, Швеція, Норвегія, Ісландія, США та ЄС. Держави виділяли кошти або зі своїх бюджетів, або через використання відсотків від заморожених російських активів.

Особливу роль у фінансуванні відіграла Данія, яка стала ключовим партнером ініціативи, надавши понад 500 мільйонів доларів. Фінансування використовувалося на реалізацію різних проєктів в оборонній сфері.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

27 Jan, 12:16


Нове відео на каналі: Історія нереалізованого проєкту Донбаської АЕС

Довгий час Донеччина та Луганщина мали велику потребу в енергозабезпеченні як найбільш густозаселені та індустріально розвинуті регіони країни. Тому у радянські часи був розроблений не один проєкт побудови обʼєктів атомної генерації у цих областях. В нашому черговому відео з серії ядерної енергетики України ви дізнаєтесь які плани мали атомники на сході УРСР, хто з представників місцевої влади чинив опір деяким нераціональним проєктам та як врешті-решт вдалося вирішити проблему енергозабезпечення регіонів.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

27 Jan, 11:19


Свої думки більш розгорнуто можете висловити у коментарях.

Промислова Україна 🇺🇦

27 Jan, 11:13


Закарпатський виробник меблів планує залучити 160 працівників з Бангладешу

Голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький повідомив, що "ДП "Ламелла" у Тячівській міській територіальній громаді, збільшує виробничі потужності до 700 робочих місць. Наразі тут працює 430 людей.

Підприємство, яке створило всі умови та закупило обладнання і матеріали, гостро потребує працівників. Зараз воно веде перемовини з МЗС про працевлаштування на умовах трудового договору 160 осіб із Народної Республіки Бангладеш.

Компанія працює з 2001 року і за цей час встигло вирости з невеликого цеху з виготовлення меблевих деталей на великого виробника, чиї товари експортуються до країн ЄС.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

27 Jan, 08:08


МХП отримав екологічний сертифікат для виробництва біометану

Холдинг отримав сертифікат з екологічного менеджменту за стандартом ISO 14001:2015 «Системи екологічного управління». Аудит проводив український сертифікаційний офіс відомої міжнародної компанії Bureau Veritas.

Сертифікація розповсюджується на філію відокремленого підрозділу "Біогазовий комплекс", що входить до складу ТОВ "Вінницька птахофабрика" та спеціалізується на виробництві біогазу із подальшим виробництвом та експортом біометану. МХП також розглядає можливість розширити зону такої сертифікації й на інші підприємства групи.

Крім того, сертифікація стає ключовим фактором для виходу на перспективний європейський ринок біометану, потенціал якого оцінюють у $4,8 млрд до 2031 року. За звітом Єврокомісії, потреба країн ЄС у біометані до 2030 року становить 35 млрд м³, що значно перевищує нинішнє виробництво у 6,4 млрд м³. Відтак країни готові експортувати біометан, якість і відповідність якого підтверджена всіма необхідними сертифікаціями.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

26 Jan, 20:03


Український криголам "Ноосфера" вперше забезпечує морські дослідження для США

Наукове судно забезпечує дослідження в Південному океані на замовлення Національного наукового фонду США. Це перша подібна місія не лише для даного судна, а й загалом для українського флоту.

Криголам працював у водах навколо американської антарктичної станції "Палмер". З борту "Ноосфери" дослідники з США виконували свою програму морських досліджень.

Тепер наприкінці тижня "Ноосфера" завершив місію на "Палмері" та з американськими колегами на борту вирушив до антарктичної станції "Академік Вернадський". Там заплановані перемовини щодо розширення співпраці.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

26 Jan, 18:04


На Полтавщині продовжується будівництво заводу "Астарта" з переробки соєвого шроту

У Полтавській області триває активна фаза будівництва заводу з переробки соєвого шроту потужністю 500 тонн/доба у межах першого в Україні інвестиційного договору за програмою підтримки великих інвестиційних проєктів.

Минулого тижня відбулося чергове засідання робочої групи з питань сприяння реалізації інвестиційного проєкту. До заходу долучилася команда Полтавської ОВА, представники ТОВ "Астарта Агро Протеїн" агропромислового холдингу "Астарта-Київ", АТ "Полтаваобленерго" та ДУ "Юкрейнінвест".

"Продовжуємо на Полтавщині втілювати амбітний проєкт з будівництва технологічної лінії поглибленої переробки coї. Полтавська ОВА виступає "інвест-нянею" на регіональному рівні", – розповів т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

26 Jan, 16:02


Smart Energy знову зупинила видобуток газу на Полтавщині

Regal Petroleum, що належить Enwell Energy та входить до Групи Smart Energy розпочала роботи з припинення видобутку вуглеводнів на Мехедівсько-Голотовщинському та Свиридівському родовищах у Полтавській області.

Зупинка видобутку пов’язана з рішенням Другого апеляційного адміністративного суду України, яким було скасовано попереднє рішення Полтавського окружного адміністративного суду, що скасував зупинку видобутку на Мехедівсько-Голотовщинському та Свиридівському родовищах у Полтавській області.

15 листопада 2024 року Держгеонадра зупинила дію ліцензій на видобуток вуглеводнів на Мехедівсько-Голотовщинському, Свиридівському та Васищівському родовищах у зв’язку з санкціями РНБО щодо власників компанії, зокрема проросійського екс-нардепа Вадима Новинського.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

26 Jan, 13:01


"Інтерпайп" є найефективнішим виробником залізничної продукції у контексті зниження викидів CO2

13 років тому компанія ввела в експлуатацію новий електросталеплавильний комплекс Interpipe Steel. Загальні інвестиції в його будівництво склали $1 млрд. Цю суму у компанії називають найбільшою екологічною інвестицією в українську промисловість із моменту здобуття незалежності.

За словами директора дивізіону залізничної продукції "Інтерпайп" Олександра Гарькавого, заздалегідь зроблені інвестиції для переходу на електросталеплавильну технологію та закриття мартенівського виробництва вже зараз дозволяють виробнику зменшити карбоновий слід в залізничній продукції на 47%.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

26 Jan, 11:07


"Укрнафта" планує створити 370 МВт потужностей генерації енергії з власного газу

Про це заявив голова наглядової ради "Укрнафти" Данкан Найтінгейл під час панельної дискусії на Всесвітньому економічному форуму в Давосі. Втім, детальніше про це у повідомленні не йдеться.

Найтінгейл також подякував урядам Швеції, Норвегії, Нідерландів, США та Європейському банку реконструкції та розвитку за підтримку на шляху до сталого розвитку і запросив нових партнерів долучатися до реалізації амбітних проєктів.

На початку грудня 2024 року "Укрнафта" уклала з ЄБРР кредитну угоду на €80 млн. Вона стала першою в межах інвестиційного пакета для українських державних та приватних компаній на суму понад €1,3 млрд, схваленого радою директорів ЄБРР 4 грудня.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

26 Jan, 08:00


На Північному ГЗК капітально відремонтували 4,5 км колії

Загалом у 2024 році на Північному ГЗК ремонтні бригади відновили 4,5 км колій та 12 комплектів стрілочних переводів. Йдеться про залізничні колії, що пролягають на території Першотравневого кар’єра і цеху з вивезення готової продукції управління залізничного транспорту.

Капітальний ремонт передбачає повний демонтаж старої колії, збирання на ланко-збиральній базі рейкошпальної решітки і саме укладання полотна за допомогою техніки. На відновлення зношених дільниць колій комбінату "Метінвест" торік спрямував понад 42 млн грн.

"Проведений нашим цехом торік обсяг робіт є більшим у 1,5 раза, ніж був у 2023-му. Останній раз колії та стрілочні переводи ремонтувалися понад 15 років тому, тож назріла потреба у масштабному відновленні", — заявив начальник цеху поточного утримання та ремонту колії управління залізничного транспорту Північного ГЗК Олександр Скиба.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

25 Jan, 20:04


Україна зберегла позиції у світовому металургійному виробництві за 2024 рік

Попри загальне скорочення виробництва у світі, українські металурги демонструють позитивну динаміку, що свідчить про ефективність роботи галузі навіть за умов складної економічної ситуації та війни.

За підсумками січня-грудня 2024 року у світі було вироблено 1391,49 млн тонн чавуну, що на 1,31% менше порівняно з 2023 роком. Україна за цей період виробила 7,09 млн тонн чавуну, що на 18,1% більше, ніж у 2023 році. Це дозволило країні залишитися на 13-й позиції серед 40 провідних виробників.

Світове виробництво сталі у 2024 році склало 1839,45 млн тонн, що на 0,91% нижче показника попереднього року. Україна виплавила 7,58 млн тонн сталі, що на 21,64% більше порівняно з 2023 роком. Це забезпечило їй 20-те місце серед 71 країни-виробника сталі.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

25 Jan, 18:03


В порту "Південний" розпочали роботу нові склади Global Ocean Link

Термінал ТІС, на якому побудовані склади, є найбільш глибоководним і одночасно одним з найбільш технологічних терміналів в Україні. Одночасна обробка трьох суден та три причали дають змогу ефективно працювати з вантажами будь-якої складності. Причали з глибиною до 15,6 метрів дозволяють приймати судна типу Handysize та Panamax із нормами завантаження до 15 000+ т. на добу.

На власних складах загальну місткістю у 25 тисяч тонн компанія буде зберігати, перевалювати та перевантажувати зернові, добрива та будь-які вантажі, чутливі до вологи. GOL працює як з навалочними, так і з генеральними вантажами, велика увага приділяється таким вантажам як добрива. Власні склади і відсутність додаткових підрядників знижує витрати на логістику.

Інфраструктура дозволяє приймати до 200 автомобілів та до 50 вагонів на добу. Обладнання дозволяє обробляти одночасно три судна, є змога здійснювати стафірування зерна в контейнери, що оптимізує процес перевалки.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

25 Jan, 16:06


За 2024 рік відновлено 4 ГВт потужностей теплової та гідроенергетики

Минулого року було приєднано 233 генераційні установки встановленою потужністю понад 830 МВт. Мова йде переважно про газову генерацію, а саме газотурбінні, газопоршневі та когенераційні установки. В 2025 році планується відновлення ще близько 3 ГВт. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також перед Міненерго та іншими відповідальними відомствами поставлене завдання ввести в роботу ще майже 900 МВт потужності об’єктів розподіленої генерації. При цьому, як зазначив Шмигаль, держава вкладається і у збільшення видобутку українського газу.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

25 Jan, 13:06


"Планета Пластик" відновить виробництво полімерних труб для зрошення

До початку війни компанія  була одним з найбільших виробників полімерних труб в Україні. Під час обстрілів згоріло обладнання, на якому вони вироблялися.

Влітку 2024 року компанія вирішила повернутись до виробництва полімерних труб, тому замовили три нові виробничі лінії. Вже з квітня 2025 року планують повернення даного продукту на ринок. 

«Ми будемо виробляти весь можливий діапазон діаметрів: від 20 до 800 мм. Найпоширеніше застосування полімерних труб — це постачання води та газу.  Щодо сільського господарства, ми прогнозуємо, що аграрії будуть поступово збільшувати інвестиції у зрошення, де ці труби використовуються. До того ж є потреба у відбудові міст і сіл, а з ними і всіх комунікацій. Тому плануємо заходити і в інфраструктурні об’єкти», — заявив співвласник компанії Костянтин Ващенко.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

25 Jan, 11:08


В українських суден рекордний вилов в Антарктиці за 3 роки

У 2024 році українські судна добули 19 980 тонн цінних антарктичних біоресурсів. Це на 54% більше, ніж у 2023 році (12 945 тонн), і на 107% більше, ніж у 2022 році.

Результати вилову 2024 року – 19 075 тонн антарктичного криля та 905 тонн антарктичних іклачів. На промисел працювали п’ять суден під державним прапором України: "SIMEIZ", "KOREIZ", "CALIPSO" та "MARIGOLDS" – іклачева кампанія; "MORE SODRUZHESTVA" – лов антарктичного криля.

Суб’єкти рибного господарства сплатили понад 7,2 мільйонів до місцевих бюджетів за спеціальне використання водних біоресурсів. Це на 1,1 мільйона більше, ніж у 2023 році.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

10 Jan, 20:08


"Астарта" вийшла на 7-річний максимум виробництва цукру

П’ять цукрових заводів виробили 380 тис. т цукру, і це найвищий показник агрохолдингу за останні сім років. Загалом підприємства переробили понад 2,5 млн т цукрових буряків, вирощених на полях агропромхолдингу та партнерами-сільгосптоваровиробниками.

Також в «Астарті» зазначили, що важливою подією сезону стало введення в експлуатацію нового силосу для зберігання цукру потужністю 60 тис. т. Це дозволить значно покращити якість зберігання цукру та оптимізувати логістику.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

10 Jan, 18:06


"Запоріжсталь" у 2024 році збільшив випуск прокату, чавуну та виплавку сталі

Меткомбінат минулого року збільшив випуск прокату на 18,1% порівняно з 2023 роком – до 2 млн 426,7 тис. тонн з 2 млн 54,7 тис. тонн. Виплавка сталі за зазначений період зросла на 17,2% – до 2 млн 890,8 тис. тонн, чавуну – на 14,2%, до 3 млн 106,3 тис. тонн.

Збільшення обсягів виробництва у 2024 році порівняно пов’язане з підвищенням продуктивності доменних печей, збільшенням попиту на товарний чавун і частковим відновленням експортного маршруту морських перевезень.

В умовах близькості до фронту, нестачі персоналу через мобілізацію та міграцію і обмежень енергопостачання підприємство зберегло завантаження виробничих потужностей комбінату в середньому до 75% та продовжувало програми підтримки колективу, регіону та армії.

У 2021 році комбінат виробив 4,5 млн тонн чавуну, 3,8 млн тонн сталі і 3,2 млн тонн прокату.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

10 Jan, 16:03


СБУ викрила менеджмент українського холдингу який будував росії завод СПГ

У 2023-2024 рр. підозрювані брали участь у будівництві припортового заводу з виробництва скрапленого газу в Ростовській області.

Виготовлену на цьому підприємстві продукцію завантажували на танкери «тіньового флоту» і приховано продавали у різних частинах світу. Більша частка одержаних прибутків спрямовувалась на фінансування війни.

СБУ затримала на Київщині розробника обладнання та інженера-проєктувальника, української компанії, які брали участь у будівництві. Обидва фігуранти розробляли всю проєктну документацію виробничого об’єкта та його технологічних потужностей.

Готові розробки російським замовникам передавали через співвласника українського холдингу, який перебуває на тимчасово окупованій частині території Донецької області.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

10 Jan, 13:01


СЕО мережі "Аврора" розкритикував проєкт співпраці "Укрпошти" та Temu

Тарас Панасенко вказав на відсутність оподаткування на ввезення посилок китайського маркетплейсу в Україну, а також наголосив на податковому навантаженні, якого зазнають українські ритейлери та виробники.

Підприємець заявив, що це "знущання над українським бізнесом", який зобовʼязаний платити всі податки і військовий збір, та порушенням концепції нацкешбеку. Альтернативним рішенням на його думку є нарахування ПДВ для ввезення товарів із закордонних маркетплейсів.

Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський повідомив, що проведе серію зустрічей із ритейлерами для обговорення змін у процесах розмитнення та оподаткування.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

10 Jan, 11:06


Ferrexpo минулоріч збільшила виробництво залізорудної сировини

За підсумками 2024 року загальний обсяг виробництва на потужностях Ferrexpo у Полтавській області склав 6,89 млн тонн залізорудної сировини, що на 66% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Протягом року компанія виготовила 6,07 млн тонн залізорудних окаток, що відображає зростання на 58% відносно 2023 року. Із них майже 5 млн тонн продукції – це котуни зі вмістом заліза 65%, і ще майже 0,5 млн тонн DR-окаток. Також було вироблено 0,82 млн тонн товарного залізорудного концентрату (+167% р/р).

Збільшення обсягів виробництва відображає можливість знову отримати доступ до українських чорноморських портів та відновити експорт клієнтам на Близькому Сході та Азії. Загалом у 2024 році було завантажено 37 океанських суден, з них 32 судна з України та п’ять з інших портів, порівняно з лише 19 (з Румунії) у 2023 році.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

10 Jan, 08:16


В Україні до мережі закачали перший мільйон кубометрів біометану

Цей обсяг був закачаний компаніями VITAGRO і "Галс-Агро".

Наразі Україна ще не експортує біометан, адже покупці хочуть бачити більші партії, тому компанії накопичують обсяги в ПСГ, і щойно певного рівня буде досягнуто, вони почнуть експорт.

VITAGRO закачує близько 6 тис. куб м на добу з початку жовтня. Пізніше біометан почав віддавати завод агрохолдингу "Галс-Агро" з річною потужністю 3 млн куб. м.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

10 Jan, 06:24


Наше відео про газ набрало 120к переглядів. Я вирішив зайти почитати коментарі, що цікавого пишуть люди ..

Тим часом коментарі :

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Jan, 20:02


«АрселорМіттал Кривий Ріг» заявив про тиск податківців

У листопаді 2024 року компанія стала об’єктом перевірки з питань рентної плати за користування надрами за період 2015-2019 років. Представники підприємства стверджують, що цей період уже двічі перевірявся, а попередні висновки податкової були скасовані судами трьох інстанцій.

За результатами останньої перевірки податковий орган вкотре виставив підприємству податкове рішення на загальну суму 1,35 млрд грн. Компанія вже подала заперечення та готується до оскарження цього рішення в суді.

Суть конфлікту полягає у підходах до розрахунку ренти. Підприємство сплачує ренту на основі вмісту заліза в руді, дотримуючись норм Податкового кодексу, які діяли на момент перевірки. Попри це, податковий орган продовжує чинити тиск шляхом повторних перевірок та донарахувань рентної плати.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Jan, 18:07


IFC надасть "Галнафтогазу" $53 млн для будівництва ВЕС на Волині

20 грудня 2024 року Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка входить до групи Світового банку, підписала угоду про надання концерну "Галнафтогаз" кредиту на суму $53,87 млн

Загальна вартість проєкту становить €261 млн (з ПДВ). Кредит надається терміном на 16 років проєктним компаніям ТОВ "Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь" і ТОВ "Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь 3", які входять до GNG Group, контрольованої GNG Retail Limited та "Концерном Галнафтогаз".

Очікується, що ВЕС щорічно вироблятиме близько 380 ГВт/год (380 млн кВт/год) відновлюваної енергії без викидів вуглецю. Її потужність становитиме 147 МВт.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Jan, 16:04


В Україні виробляють деталі для хорватських машин розмінування

Компанія "A3tech-Україна" налагодила виробництво робочих органів для машин розмінування хорватського виробника DOK-ING. Рівень локалізації виробництва машин перевищив 10%, а час, необхідний для ремонту такої техніки після підривів на мінних полях, значно зменшився.

Навесні 2024 року компанія випробувала першу машину для розмінування, локалізовану в Україні, та озвучила плани щодо самостійного виробництва робочого органу для машин розмінування DOK-ING. До кінця року ці плани вдалося реалізувати. Так, найбільш серйозно пошкоджену легку машину для розмінування MV-4 вдалося відремонтувати за 12 днів.

Загалом, у 2024 році компанія "A3tech-Україна", партнер хорватської DOK-ING, зібрала 8 важких машин розмінування MV-10 та відремонтувала 10 одиниць техніки після підривів і технічних несправностей.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Jan, 15:18


Нове відео на каналі: Історія Одеської АТЕЦ та міста атомників Теплодар

У ході російських атак по критичній інфраструктурі України жителі та гості Одещини знають про подекуди непросту ситуацію з підтримкою енергомережі найбільшої області країни. Але ця проблема не нова і її рішення за допомогою мирного атому розробили вже давно – це проєкт Одеської АТЕЦ. Запрошуємо вас дізнатися, чим був особливий цей тип атомних електроцентралей та які причини заморозки перспективного проєкту, що нині може вирішити проблему генерувальних потужностей області.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Jan, 13:04


У 2024 «ЕУ-Транс» відремонтував 170 вантажних вагонів

Торік ТОВ «ЕУ-Транс» оздоровило 170 власних вагонів. Із них 46 одиниць пройшли повну заміну колісних пар на нові.

Зокрема, на виробничих потужностях постійних контрагентів товариства було відремонтовано 6 зерновозів, 35 щеповозів, 3 лісовози, 56 піввагонів, 70 фітингових платформ.

На вагонах оновили 127 одиниць литва (37 надресорних балок і 90 бокових рам). 93 вагони оздоровили капітальним ремонтом із подовженням терміну служби, а 77 — деповським.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Jan, 11:04


Ісландія приєдналася до "данської моделі" фінансування українського ОПК

Уряд країни нещодавно виділив понад €2 млн на підтримку виробництва українського озброєння.

МЗС України висловило вдячність Ісландії за допомогу у сферах розмінування, логістики, тренування, медичної допомоги українським військовим та підтримку ініціативи з оперативної закупівлі озброєння для Сил оборони України.

Наприкінці жовтня 2024 року міністр стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін заявив, що всі нордичні країни підтвердили готовність фінансувати закупівлю озброєння в українських виробників.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

09 Jan, 08:02


«Каметсталь» завершила капремонт головної повітророзподільної установки

На металургійному комбінаті успішно завершено одні з найбільш масштабних робіт 2024 року – капітальний ремонт головної повітророзподільної установки АКАр-40/35. Після планових робіт протягом 50 діб та виконання всіх необхідних передпускових операцій, агрегат знову запрацював.

У рамках ремонту проведено заміну адсорбенту: було завантажено 68 т цеоліту та 33,6 т оксиду алюмінію, що забезпечують ефективне очищення повітря від вологи та вуглекислого газу. Також очищено й відремонтовано системи попереднього охолодження повітря, замінено запірно-регулюючу арматуру та клапани перемикання, відновлено працездатність турбодетандерних агрегатів, насосного обладнання, трубопроводів та теплообмінників.

Призначення сучасного повітророзподільного блоку, який був введений у дію 2007 року,– забезпечувати технологічні процеси сталеплавильного та доменного переділів продуктами поділу повітря, насамперед киснем, азотом і аргоном. Також агрегат виробляє криптоно-ксенонову та неоно-гелієву суміші, які підприємство реалізує стороннім споживачам.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Jan, 20:02


Міноборони прийняло на озброєння новий безпілотний комплекс

В оборонному відомстві кодифікували й допустили до використання логістичний наземний роботизований комплекс D-21 українського виробництва.

D-21 призначений для виконання логістичних завдань. Може перевозити харчі, боєприпаси, військове спорядження, евакуювати поранених. Працює у двох режимах – ручному й автоматичному, коли рухається заданим маршрутом із визначеною швидкістю.

За потреби на роботизований комплекс D-21 можна встановити дистанційний бойовий модуль з кулеметом. За такої комплектації робот може виконувати завдання вогневого ураження або вогневої підтримки. Канал управління стійкий до радіоелектронних перешкод.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Jan, 18:06


НІБУЛОН цифровізував кількісно-якісний облік мережі елеваторів

ІТ-фахівці агрохолдингу спільно з командою IT-Enterprise завершили перезапуск і цифровізацію кількісно-якісного обліку мережі елеваторів

В агрохолдингу зауважили, що кількісно-якісний облік — це ключовий процес діяльності елеваторних комплексів, ефективність яких обумовлює прибутковість цього напряму. Проєкт оптимізації кількісно-якісного обліку охопив вдосконалення бізнес-процесів обліку зернових культур і розгортання додаткових процесів з управління логістикою і калькулюванням собівартості.

Кінцева мета проєкту — перехід на модель повністю «цифрового елеватора», принцип роботи якого побудовано на управлінні та забезпеченні координації всіх процесів цифровими системами. Ця концепція поступово масштабується на всі 23 елеваторні комплекси агрохолдингу.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Jan, 16:00


Knauf будує новий завод в Україні

Підприємство буде розташоване у містечку Борщів на Тернопільщині. Проєктні потужності нового виробництва - 30 млн кв. м гіпсокартону та 320 тис. т сухих сумішей. Інвестиції у проєкт становитимуть €150 млн.

У Борщеві розташована головна сировинна база Knauf в Україні - карʼєр гіпсового каменю, розвіданих запасів якого вистачить щонайменше на 20 років роботи.

Це буде другий завод Knauf в Україні замість зруйнованого в Соледарі. Перший розташований і працює у Києві. Потужність київського виробництва близько 25 млн кв. м гіпсокартону та 200 тис. т сухих сумішей. Київський завод дає роботу 425 працівникам, майже половина з яких переїхали із Донбасу.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Jan, 13:01


В Україні з'являться еко-індустріальні парки

Кабмін подав до Верховної Ради законопроект про запровадження поняття "екоіндустріальний парк". Вони будуть відрізнятися тим, що для їх промислової роботи бізнес буде використовувати альтернативні джерела енергії.

Премʼєр Шмигаль додав, що держава зі свого боку забезпечить підтримку у вигляді податкових пільг і фінансування будівництва інженерно-транспортної інфраструктури.

Закон також передбачає вибір території для еко-індустріального парку з урахуванням пріоритету екологічної безпеки, збереження і розвитку природоохоронних територій та об’єктів.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Jan, 11:04


В Україні скоротилася переробка соняшнику

У грудні переробка соняшнику нетипово скоротилася, склавши близько 1 млн тонн, що на 17% поступається показнику листопада та є найменшим показником для грудня, починаючи з 2014.

Серед основних факторів впливу – доволі жорстка політика стримування продажу сировини аграріями через цьогорічне зменшення виробництва соняшнику, що призвело до суттєвого зменшення запасів олійної на підприємствах.

Враховуючи також уже досить тривале збереження знижувальної цінової динаміки на експортному ринку соняшникової олії, частина заводів у грудні призупинили роботу до поліпшення цінової кон’юнктури. Водночас низка підприємств тимчасово переорієнтувалися на переробку соєвих бобів.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

08 Jan, 10:17


🪖 Невеличкий завод з переробки пошкоджених снарядів на боєприпаси для дронів

🔹На заводі працює біля 50 військових, які розбирають все, що їм передадуть, в тому числі пошкоджені ПТРК Javelin та NLAW.

▪️Цікаво, що на фото можна бачити вилучення вибухівки зі 122, 125 та 152мм боєприпасів, при цьому більшість з них іранського виробництва.

Підписатися | Зв'язок | Чат

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 20:03


У січні відбудеться 53 аукціони на промисловий вилов риби

Держрибагентством в електронній торговій системі "Прозорро.Продажі" опубліковано 53 оголошення про проведення аукціонів на промисловий вилов водних біоресурсів.

Зокрема планують продавати право виловлювати рибу у Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському водосховищах, річці Десна з озерами у межах Чернігівської області та річці Дніпро в межах Чернігівської області.

Суб’єкти господарювання, які планують рибалити у промислових масштабах і задекларували це право шляхом подання відповідної електронної декларації, можуть подати заявки на участь в аукціонних торгах до 14 січня 2025 року.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 18:03


Україна планує до 2030 року побудувати євроколію від Румунії до Чернівців

Про це повідомляється в стратегії розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури, яку уряд затвердив наприкінці грудня 2024 року.

У документі вказано, що українська залізнична інфраструктура не відповідає європейським стандартам інтероперабельності та вимогам транс'європейської транспортної мережі (TEN-T). Щоб розв'язати цю проблему, Україна планує розвивати залізничну мережу європейського стандарту.

Конкретні проєкти містять:
1. Модернізацію колії на станції "Ягодин" (2024-2026); 2. Будівництво колії Чоп - Ужгород (2024-2025); 3. електрифікацію ділянки Чоп – Ужгород (2025-2026); 4. Будівництво та електрифікацію ділянки Павлове/Матьовце - Ужгород (2025-2026); 5. Проєктування ділянок Ужгород – Львів та Львів – Чернівці – Вадул-Сірет – держкордон (2025-2027); 6. Будівництво колії Чернівці – Вадул-Сірет – держкордон (2026-2029).

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 16:03


Польські фермери вийшли на черговий протест через український імпорт

3 січня польські фермерські організації вийшли на протест у Варшаві, де пікетували представництво Європейської комісії та Національний оперний театр. Протестувальники висловили своє незадоволення угодою про вільну торгівлю між ЄС та країнами латиноамериканського торгового блоку Меркосур, а також імпортом української агропродукції.

Зазначається, що до Варшави приїхали тисячі польських фермерів, що представляють понад 20 аграрних профспілок і товариств, об’єднаних в "Асоціацію аграрних організацій".

Аграрії виражають протест проти так званих "п’яти диктатів Єврокомісії", висуваючи гасло "5 стоп". Ці вимоги стосуються угоди про вільну торгівлю між ЄС та країнами Меркосур, європейського зеленого курсу, імпорту української агропродукції до Польщі, знищення польських лісів і обмеження можливостей для полювання, а також створення перешкод для розвитку польської економіки.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 13:06


Україна залучить $1 млрд на "данську модель" закупівлі зброї

Цього року Україна активно розвиватиме "данську модель", яка передбачає закупівлю партнерами української зброї для потреб Сил оборони.

У планах уряду виробити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів і приблизно 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів у 2025 році.

За словами прем'єр-міністра, витрати на озброєння і військову техніку становитимуть щонайменше 739 млрд грн, а плани вітчизняних підприємств ОПК передбачають нарощування наявних виробничих можливостей до $30 млрд.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 11:04


Любарецький соєпереробний завод збудує елеватор за грант від USAID

В межах проєкту, буде встановлений елеваторний комплекс та впроваджено програму контрактного вирощування з мікро, малими та середніми агровиробниками. Налагодження таких зв’язків дозволить підприємству забезпечити стале надходження якісної сировини для переробки, а для агро-ММСП стане надійним локальним джерелом збуту вирощеної сільгосппродукції.

Любарецький соєпереробний завод – сімейна компанія, яка з 2022 року розвиває переробку сої на Київщині. Основними продуктами підприємства є соєва макуха та соєва олія. Зараз потужності переробки складають 2100 тонн на місяць, в наступному сезоні компанія планує збільшити обсяги переробки до 3500 тонн на місяць.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

04 Jan, 08:03


Надходження від приватизації можуть сягнути 12 мільярдів грн

За словами першої віцепремʼєр-міністерки з економіки Юлії Свириденко, 2024 рік став рекордним щодо надходжень від приватизації та масштабів проданих державних обʼєктів.

"Як результат – держава отримала додаткові надходження, а збиткові обʼєкти – нових власників і шанс на трансформацію та залучення інвестицій у розвиток. Цей рік показав – навіть попри війну приватизація можлива і необхідна", – зазначила міністерка.

Повідомляється, що уряд розпочав велику приватизацію обʼєктів вартістю понад 250 млн грн. Для трьох великих обʼєктів було знайдено нових власників: готель "Україна" було продано за 2,5 млрд грн, "Обʼєднану гірничо-хімічну компанію" — за 3,94 млрд грн, а завод "Аерок" — за 1,9 млрд грн.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 20:01


"Метінвест" почав виробляти захист для операторів ЗРК IRIS-T

Група компаній "Метінвест" почала виробляти броню для командних пунктів комплексу IRIS-T SLM

"За півтора місяця ми з нуля створили проєкт і за кресленнями виготовили з української бронесталі "Метінвесту" щит для екіпажу ЗРК, який гарантує захист від уламкових уражень як оборонцям, так і комплексу керування системою ППО. Шеф-монтаж броні також здійснювали наші інженери", – розповів керівник напряму сталевого виробництва "Метінвесту" для потреб української армії, операційний директор "Метінвесту" Олександр Мироненко.

Захист екіпажу від уламкових уражень виготовлено зі сталі марки 30ХН2МА, що має підвищені властивості зносостійкості, міцності, в'язкості та опору до механічних навантажень. Панцир складається з близько 200 елементів — пластин броньованої сталі завтовшки до 8 мм, які захищають командний пункт комплексу. Вага панцира – понад 2,6 тонни.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 18:02


"Українська бронетехніка" розповіла про успіхи у 2024 році

В УБ 2024 рік назвали успішним для розвитку автонапрямку. Підприємство достроково завершило виконання контрактів із виробництва й постачання бронеавтомобілів "Новатор".

Також були розроблені, випробувані та запущені в серію санітарно-евакуаційна та командно-штабна версія "Новатора". На початку минулого року компанія запустила у серійне виробництво "Новатор 2", зараз продовжуються випробування моделі "Варта 2".

Вцілому у 2024 році компанія наростила виробництво "Новаторів" більше ніж утричі, порівняно з 2023 роком.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 16:05


Виробництво молока в Україні все ще поступається довоєнному

У 2024 році українські виробники надоїли 7,2 млн тонн сирого молока, що на 3% менше ніж торік, і на 17% менше у порівнянні з 2021 роком.

Падіння надоїв відбулось через скорочення виробництва в господарствах населення, тоді як сільгосппідприємства продовжують нарощувати виробництво молока.

Разом з тим цілий ряд господарств активно інвестує в молочний напрямок і є сподівання, що темпи збільшення виробництва помітно зростуть вже у 2025 році, адже рентабельність виробництва молока у 2024 році була високою.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 13:01


УЗ почала модернізацію тепловозів ТЕП70 на власних потужностях

Кожен ворожий обстріл енергетичної інфраструктури змушує виводити на колії десятки тепловозів для підміни електровозів. Швидко придбати цей рухомий склад наразі неможливо, тому "Укрзалізниця" поступово відновлює парк, який ще підлягає ремонту.

Перший тепловоз цієї серії було капітально відремонтовано наприкінці минулого року. На підготовку та виконання ремонтів залізничникам знадобилося трохи більше чотирьох місяців.

Також для капремонту тепловоза залізничники власноруч виготовили глушник дизеля тепловоза, тяги гальмівної передачі, спеціалізовані ключі для розбирання вузлів та агрегатів тощо. Раніше цей рухомий склад ремонтувався на приватному підприємстві.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 11:05


Валютний виторг від експорту агропродукції у 2024 році склав $24,5 млрд

За словами міністра анрополітики Коваля, найкращим роком за валютною виручкою від агроекспорту був 2021 рік, коли завдяки високому врожаю агросектор заробив $27,7 млрд. За результатами 2024 року встановлено другий історичний рекорд

Також порівняно з 2023 роком валютна виручка агросектору від експорту зросла більш ніж на $2 млрд.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

03 Jan, 09:28


Міноборони продемонструвало українські FPV-дрони на оптоволокні

Головне управління оборонних інновацій Міністерства оборони в рамках програм розвитку інновацій та армії майбутнього провело презентацію FPV-дронів для ЗСУ, які керуються через волоконно-оптичний кабель.

Кілька вітчизняних виробників презентували понад десяток моделей дронів, деякі з них можуть перевозити до 3 кг корисного навантаження. За демонстраційними польотами спостерігали досвідчені оператори.

Вони позитивно оцінили характеристики дронів. Низка виробів, презентованих на показі, вже перебуває на завершальному етапі кодифікації та найближчим часом будуть постачатись для потреб Сил оборони.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 20:04


Минулорічний видобуток газу продемонстрував найбільший приріст з 2018 року

Валовий видобуток природного газу в Україні у 2024 році становив 19,12 млрд куб. метрів. У порівнянні з попереднім роком видобуток зріс на 2,2%, з 18,7 до 19,12 млрд куб. метрів. Це найвищий приріст видобутку з 2018 року.

Темпи зростання у 2024 році виявилися вищими, ніж у минулому році, коли видобуток зріс на 0,9%.  Для порівняння, у період з 2019 по 2022 роки обсяги видобутку газу поступово знижувалися.

У 2022 році видобуток газу в Україні знизився на 6% через повномасштабне вторгнення. Однак у 2023 державні компанії змогли збільшити його обсяги. А з другої половини 2024 року почав зростати видобуток і приватних компаній.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 18:08


У кожній області України планують побудувати овочесховища

Міністр агрополітики Віталій Коваль заявив, що для ефективного зберігання врожаю в кожній області країни необхідно звести сучасні овочесховища, які зможуть вміщувати від 10 000 до 20 000 тонн продукції.

Коваль зауважив, що наразі Україна перейшла від статичних програм до динамічних, тож на наступний рік у бюджет закладено 1 млрд грн на підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Наразі міжнародні партнери підтримують дрібних і малих фермерів, однак Мінагрополітики активно просить їх включити до програм і створення овочесховищ, а також переробку овочів.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 16:06


"Енергоатом" отримав ліцензію Westinghouse на виготовлення хвостовиків тепловидільних збірок

У 2025 році "Енергоатом" почне постачати голівки і хвостовики, вироблені на власних потужностях. Тобто, частина елементів, які необхідні для виготовлення паливних касет, будуть українського виробництва.

Компанія уточнює, що на базі відокремленого підрозділу "Енергоатома" створюється власна лінія з виробництва збірок ядерного палива. Вже з 2026 року, завдяки власному виробництву, НАЕК планує забезпечувати себе ядерним паливом на 50%, а іншу половину отримуватиме від партнерів з Westinghouse.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 13:07


"Укрзалізниця" не отримала нову боргову відстрочку

Власники облігацій "Укрзалізниці" 2026 та 2028 років відмовилися погодити запропоновані компанією зміни умов боргових зобов'язань.

Емітент облігацій звертався до інвесторів із проханням затвердити зміни, які передбачали відстрочку виплат і коригування умов, зазначених у Меморандумі про запит згоди від 16 грудня 2024 року. На обох засіданнях необхідна кількість голосів для ухвалення рішень не була досягнута.

Таким чином, запропоновані зміни не будуть впроваджені, і жодна компенсаційна виплата за згоду не підлягає сплаті. УЗ повідомила, що рішення щодо січневих виплат відсотків за кредитами буде ухвалено залежно від низки факторів, зокрема можливості підвищення тарифів на перевезення та змін у вантажопотоках.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 11:01


Україна може стати основним постачальником DRI до ЄС

В Україні знаходиться 5 млрд тон магнетитової руди — основної сировини для виробництва заліза прямого відновлення (DRI), попит на яке сильно зростає в Європі.

За прогнозами аналітиків, потенційні комерційні постачання сировини для DRI з Україні у середньостроковій перспективі становлять 20-25 млн тонн. Водночас, потенційне зростання попиту на сировину для DRI у світі у 2030 р. згідно з анонсованими проєктами становить 180 млн тонн.

«Метінвест» і Danieli за рахунок будівництва установки з виробництва DRI планують задовольнити потреби свого заводу з електродуговими печами, що випускатиме плоский прокат. Потенційні інвестиції в проєкт можуть скласти €2,5 млрд, DR-окатки постачатимуться з України.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

02 Jan, 08:18


У Центрі досліджень енергетики розповіли, що буде з ГТС після зупинки транзиту російського газу

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зазначив, що частина української ГТС продовжить працювати в режимі закачування - відкачування для європейських країн. Україна має кілька з'єднань з європейськими державами через газопроводи. Це дозволить українським сховищам працювати в режимі закачування газу влітку, а взимку постачати газ як для європейських країн, так і для України.

Також кілька американських бізнесменів готові закачувати зріджений природний газ (LNG) через термінали в Греції, Польщі та Іспанії до українських сховищ у літній період. Взимку, коли ціни на газ зростають, цей газ будуть перепродавати.

"Тобто частина ГТС буде продовжувати функціонувати без значних проблем. Однак, що стосується загальної труби, яка йде саме від східного кордону до Європи, безумовно, ми її будемо консервувати на цьому етапі, і далі подивимося, як будуть розвиватися події", - підсумував Харченко.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 20:03


Українські морські порти обробили 97 млн тонн вантажів у 2024 році

У 2024 році порти України, незважаючи на постійні обстріли та руйнування інфраструктури, досягли рекордного для воєнного часу показника - майже 97 млн тонн вантажообігу.

В АМПУ зазначили, що завдяки ВМС ЗСУ Український коридор залишається надійним морським шляхом, що відіграє критично важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки світу.

В 2022 році відповідний показник складав 51,2 млн тонн. До повномасштабного російського вторгнення було перевалено 153,3 млн тонн в 2021 році та 159,1 млн тонн в 2020-му.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 18:06


"Укрнафта" замовить обладнання для розподіленої генерації на 126 МВт

Європейський банк реконструкції та розвитку розпочав процедури закупівель газових електростанцій в рамках кредитної та донорської угоди з "Укрнафтою" на власній електронній платформі.

Наразі оголошено дві закупівлі, перша стосується постачання газопоршневих електростанцій та когенераційних установок для трьох великих станцій. Їхня загальна встановлена електрична потужність становить близько 70 МВт.

Другий тендер оголошено на постачання електростанцій з газовими двигунами в контейнерах (загальною потужністю близько 56 МВт) - фактично це модульні установки, які можна переміщувати в залежності від потреб. Також обидва лоти передбачають закупівлю основного допоміжного обладнання та супутні послуги.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 16:04


На Вінниччині підірвали директора агрокомпанії Порошенка

Директор продовольчої компанії "Поділля" Михайло Вдовцов загинув в результаті вибуху в офісі компанії 31 грудня. Разом із Вдовцовим загинув і його заступник з питань безпеки Віталій Шкатула.

В Головному управлінні поліції у Вінницькій області повідомили, що через вибух у Крижополі розпочали розслідування за частиною 2 статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу. 31 грудня близько 12:00 колишній працівник підприємства зайшов до кабінету керівника, після чого відбувся вибух. Внаслідок цього обидва загинули на місці події. Ще один чоловік помер під час надання медичної допомоги. Ще один потерпілий отримав травми та був госпіталізований.

Як повідомляє "Суспільне Вінниця", третім загиблим був Віталій Ткач, якого називають співзасновником благодійної організації "Благодар Вінниччини". Іншим її співзасновником був, сам Вдовцов. В кабінеті ймовірно вибухнула граната.

ПК "Поділля" належить до "Укрпромінвесту" (Група Олексія та Петра Порошенків).

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 14:46


Маємо відповідь підприємства на питання одного з наших підписників щодо побудови заводу з виробництва титанового порошку. Плани все ще є, але поки вони відкладаються у довгий ящик, принаймні до закінчення війни. Тому завод в США буде першим.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 13:04


Roshen закрила кондитерську фабрику в Угорщині

Корпорація Roshen родини Петра Порошенка зупинила виробництво на кондитерській фабриці Bonbonetti в Будапешті.

Причиною такого рішення названо нерентабельність виробництва. Фабрику Bonbonetti заснували ще у 1868 році а востаннє модернізували у 1930-х роках. Зараз розширити виробництво на цьому майданчику неможливо через щільну довколишню забудову. Тому частину обладнання фабрики вивезли на Вінницьку кондитерську фабрику, а решту утилізували.

Виконавчий директор Roshen Олександр Головащук уточнив, що фабрика не виробляє продукцію з квітня 2023 року.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 11:05


Україна зупинила транзит російського газу

Україна з 7:00 1 січня зупинила транзит російського природного газу своєю територією. В Міненерго заявили, що це було зроблено "в інтересах національної безпеки". Україна також проінформувала про це міжнародних партнерів.

"Ми зупинили транзит російського газу. Це історична подія. Росія втрачає ринки, вона буде зазнавати фінансових втрат. Європа вже прийняла рішення про те, щоб відмовитися від російського газу. І європейська ініціатива Repower EU передбачає саме те, що сьогодні зробила Україна", - наголосив міністр Герман Галущенко.

У міністерстві запевнили, що інфраструктура газотранспортної системи України була "завчасно підготовлена до функціонування в режимі нульового транзиту і надійного газопостачання українських споживачів".

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

01 Jan, 08:02


Inguar Defence отримала перше замовлення на виробництво бронемашин Inguar-3

Після тестів у 2024 році компанія отримала перші державні замовлення на бронеавтомобілі класу MRAP від двох структур, які за умовами договорів поки що не може називати. Протягом наступного півріччя Inguar Defence передасть машини на фронт для потреб Сил Оборони.

«Відгук після перших бойових тестів з Азовом у Серебрянському лісництві приніс нам довгоочікуваний перший контракт. Перші машини з’являться на фронті вже в другому кварталі 2025 року», — розповів співзасновник компанії-виробника.

Виробник також заявив, що бронемашину збирають в Україні «з нуля», і для неї не використовують жодне «цивільне» шасі.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 20:07


Окупантам не вдається налаштувати обладнання на ЗАЕС

Загарбники намагалися відремонтувати ними ж пошкоджений шунтуючий реактор, встановлений на ВРП 750кВ ЗАЕС. Він підʼєднаний до однієї з повітряних ліній, яка забезпечує Запорізьку АЕС електроенергією для власних потреб з підконтрольної території України.

Після закінчення робіт з реактором, які росіяни проводили з 23 листопада, вони двічі намагались включити його в роботу, та обидва рази реактор вимикався дією поздовжнього та поперечного диференціального захисту. Всі ці дії проводились росіянами без будь-якого погодження чи дозволу РДЦ української енергомережі.

В "Енергоатомі" заявили, що ці дії є грубим порушенням нормативно-розпорядчої документації і можуть призвести до повної втрати живлення власних потреб АЕС з подальшим розвитком ядерної чи радіаційної аварії. Окупанти через власну некомпетентність продовжують калічити обладнання ЗАЕС.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 18:08


Під кінець року "Гігават Зеленського" збудований менш ніж наполовину

У кінці грудня з анонсованих президентом 1 ГВт нових маневрових електростанцій під'єднано близько 30%. Основні підключення: 50 МВт – газові установки Оператора ГТС, 28 МВт – американська газова турбіна "Енергоатома", 22 МВт – невеликі установки (до 1 МВт), встановлені для потреб приватного бізнесу.

Газова генерація електроенергії в Україні у 2024 році не досягла запланованих масштабів. За оцінками голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, було встановлено близько 300 МВт нових потужностей, але реально працюють лише 150 МВт.

Частину проєктів не вдалося завершити через тривалі процеси узгодження, пошуку турбін, розробки проєктної документації, підключення та навчання персоналу, що, за словами дипломатки і керівниці проєкту з відновлення критичної інфраструктури ПРООН Олени Зеркаль, займає щонайменше рік.

Тим не менш, на думку заступника голови енергокомітету ВР Андрія Жупанина, поточний рік став поштовхом для розвитку галузі. Завдяки активізації процесів у 2025 році планується підключення щонайменше 500 МВт нових газових потужностей.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 16:07


"Дніпровагонмаш" виготовив перші довгомірні вагони-платформи

У грудні 2024 року компанія випустила на ринок перші довгомірні 80-футові вагони-платформи для великотоннажних контейнерів моделі 13-4153. Вагон поповнив номенклатурний ряд платформ, призначених для експлуатації на колії 1520 мм, який також включає цьогорічний досвід виготовлення вагонів для європейської колії.

Новозбудовані вагони вже відвантажено на адресу замовника у кількості 34 одиниць і вони вже почали свій шлях залізничною мережею України. Окрім моделі 13-4153, підприємство невдовзі розпочне виробництво іншої новинки - 40-футового вагона-платформи моделі 13-4155.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 15:54


🎄 Ще трохи — і куранти проб’ють 2025-й!

Поки святковий стіл не з’їв усю вашу увагу, встигніть ухопити 2 курси за ціною 1 та почати новий рік із впевненими фінансовими планами.

• Навчайтеся без черг у банку!
• Зробіть паузу в метушні передноворічного столу — і заскочте в майбутнє з новими знаннями.

Встигніть купити 👉🏻 https://bit.ly/404PVXY
або пишіть @ostkap.

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 13:05


На підприємствах «Метінвесту» в Запоріжжі працюють вже понад 300 демобілізованих воїнів

Понад 300 ветеранів війни після демобілізації повернулися до роботи на запорізькі підприємства групи «Метінвест» – «Запоріжсталь», «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив» та Запорізький ливарно-механічний завод.

Це стало можливим завдяки корпоративній програмі «Шлях героя: екосистема інтеграції ветеранів». Ще до початку служби співробітники отримують необхідну амуніцію та матеріальну допомогу. По поверненні з фронту компанія організовує поглиблений медичний огляд, лікування, психологічну підтримку та, за потреби, протезування. Також ветерани можуть безкоштовно здобути нову кваліфікацію в «Метінвест Політехніці».

Більшість ветеранів, які повернулися, працювали на підприємствах «Метінвесту» ще до мобілізації. Водночас близько 35% нових працівників – це воїни, які приєдналися до колективів із зовнішнього ринку праці.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 11:02


До завершення святкового sale залишилося 11 годин!

Встигніть скористатися пропозицією 2 курси за ціною 1:
«Фінансова грамотність» + «Основи інвестування»
«Основи інвестування» + «Просунуте інвестування»
«Фінансова грамотність» + «Підприємництво»
«Облігації» + «Метали»

Доступні тарифи:
«Розширений»: 6 місяців доступу, Q&A-сесії, перевірка домашніх завдань, секретний Present-box
«Самостійний»: 3 місяці доступу

Також діє можливість подарункового сертифіката — ідеальний сюрприз до свят!

Переходьте на сайт 👉🏻 https://bit.ly/41V5wL5
або пишіть менеджеру для детальної консультації @ostkap

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 11:02


УЗ випустила на маршрут черговий відремонтований електропоїзд

"Укрзалізниця" продовжує модернізацію рухомого складу: після капітально-відновлювального ремонту на маршрут вийшов електропоїзд ЕР9Т. Його запуск дозволить повністю забезпечити оновленими поїздами напрямки Одеса – Кароліно-Бугаз та Одеса – Роздільна, що значно підвищить комфорт та якість перевезень.

Оновлений електропоїзд обладнаний пандусами, інклюзивними вбиральнями, навігацією зі шрифтом Брайля, кріпленнями для велосипедів та портами Type-C і USB для зарядки гаджетів.

Це вже 10-й капітально відновлений електропоїзд, випущений "Укрзалізницею" у 2024 році, та 36-й – з моменту початку повномасштабного вторгнення.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

31 Dec, 09:23


Ще один порт на півдні Одещини продає майновий комплекс

Регіональне відділення фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях оголосило про продаж майна державного підприємства “Морська адміністрація Чорноморського рибного порту”.

У перелік лоту входять два наливних танкери “Южный” (1984 рік випуску) та “Восточный” (1988 рік випуску), патрульний катер “Садко-2” (2000 рік випуску) та автомобіль HYUNDAI H-1 (2013 року випуску). Початкова вартість лоту встановлена на рівні 4 мільйони 747 тисяч 11 гривень. Пропозиції для участі в торгах приймаються до 14 січня 2025 року. 

За умовами продажу покупець зобов’язаний протягом шести місяців з моменту переходу права власності повністю погасити наявну заборгованість із заробітної плати та перед державним бюджетом і забезпечити збереження робочих місць для працівників підприємства, виключаючи звільнення з ініціативи покупця або його уповноваженого органу.

Станом на 30 вересня 2024 року прострочена кредиторська заборгованість ДП «Морська адміністрація Чорноморського рибного порту» становить 2 880,92 тис. грн, у тому числі: по заробітній платі — 1 177,72 тис. грн; перед бюджетом — 735,2 тис. грн; ; інша кредиторська заборгованість — 968,0 тис. грн.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 20:02


Для будівництва євроколії у держбюджеті на 2025 рік передбачено 128 млн грн

В 2025 році у держбюджеті передбачено 128 млн грн для співфінансування проєктів розвитку залізничної інфраструктури європейського стандарту із шириною колії 1435 мм. Проєкти відбирала Єврокомісія, яка надала грант для України, що покриває 50% вартості проєктів. Другу половину буде профінансовано з державного бюджету.

Серед пріоритетних проєктів — будівництво колії стандарту 1435 мм від Чопа до Ужгорода, створення міжнародного хаба в обласному центрі Закарпаття, а також підготовка до реалізації проєкту будівництва євроколії 1435 мм від румунського кордону до Чернівців і від станції Мостиська І до Львова.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 18:02


"Київстар" та Starlink підписали угоду про використання супутникового зв’язку в Україні

Київстар підписав угоду зі Starlink для впровадження нової технології супутникового зв’язку Direct to Cell. Завдяки цій угоді Україна стане однією з перших країн, яка матиме доступ до нової послуги Starlink, що значно підвищить стійкість інфраструктури зв’язку.

Технологія Starlink Direct to Cell дозволить абонентам "Київстар" залишатися на зв’язку навіть у випадках, коли наземна інфраструктура буде недоступною. Це особливо важливо для підтримки зв’язку у віддалених регіонах або під час надзвичайних ситуацій.

Очікується, що "Київстар" почне надавати послуги Direct to Cell у четвертому кварталі 2025 року. Перший етап передбачає обмін SMS та OTT-повідомленнями, а згодом з’являться можливості голосового зв’язку та передачі даних.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 16:05


До Миколаєва продовжує надходити техніка для заводу з переробки будівельного сміття

До Миколаєва надійшла нова партія обладнання для оснащення майбутнього заводу з перероблення будівельного сміття, яке утворилося через руйнування, спричинене обстрілами з боку рф.

Наразі завдяки підтримці Японської агенції міжнародного співробітництва місто отримало тромель — спеціальне обладнання, призначене для сортування фракцій інертних матеріалів. За словами мера міста Олександра Сєнкевича цей тромель буде частиною комплексу який зараз будують.

Техніка для переробки сміття, яке залишається від руйнацій після російських атак, стала приходити до міста ще на початку травня. Спеціальна установка для подрібнення відходів руйнації надходить частинами, бо має великі габарити. Це дасть можливість зібрати установку, навчати містян працювати на ній і потім залучати до перероблювання відходів від руйнувань.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 13:04


Ірландці інвестують €280 млн у завод будматеріалів на Львівщині

Ірландська компанія Kingspan Group інвестує €280 млн у будівництво заводу з виробництва будівельних матеріалів на території Мурованської ОТГ у Львівській області.

Kingspan Group планує вкласти кошти в побудову кампусу будівельних технологій, який включатиме 6 виробничих зон. Серед них, зокрема, виробництво нових ізоляційних матеріалів та рішень для централізованого опалення.

Наразі проєкт перебуває на стадії розробки. Основною метою проєкту є створення високотехнологічної будівельної продукції з високою доданою вартістю. Будуватимуть виробничі потужності у 2 черги, а завершити першу планують у 2026 році. Після введення в експлуатацію всіх черг кампус створить 750 нових робочих місць.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 11:02


Естонія допоможе Україні у відновленні морської галузі

Представники уряду обох країн в рамках онлайн-зустрічі обговорили деталі Плану відновлення, який є частиною ініціативи, започаткованої у межах Двосторонньої безпекової угоди між Україною та Естонією.

Угода, підписана раніше, визначила відновлення стратегічної інфраструктури України як один із ключових напрямів співпраці між двома державами. В її рамках План відновлення морської галузі (UA Maritime Recovery Plan) має на меті не лише підтримати економіку України, але й сприяти зміцненню її обороноздатності, особливо в умовах воєнного часу.

План передбачає фінансову та технічну допомогу, спрямовану на відновлення портової інфраструктури, суднобудівної та судноремонтної галузей, модернізацію торговельного флоту, забезпечення обладнанням і плавзасобами. Окремо акцент зроблено на впровадженні нових технологій, організації навчальних програм та обміну досвідом між українськими та естонськими фахівцями.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

30 Dec, 09:01


Як безпілотному А-22 вдається пролітати тисячі кілометрів крізь ППО рф?

Виробництво літаків А-22 компанією «Аеропракт» розпочалося ще у 1996 році, однак потреби в глибоких ударах по території рф відкрили абсолютно нову роль для "Летючої лисиці". Їх переобладнання в ударні безпілотники стало можливим завдяки впровадженню супутникової навігаційної системи. У квітні 2024 року дрон успішно атакував територію ОЕЗ "Алабуга" у Татарстані, а в грудні його використали для удару по штабу кадирівських спецвійськ у Грозному.

Наразі літак-бпла здатний долати відстань у 1200 км і нести бойову частину масою 200 кг. За словами розробників, однією з головних переваг А-22 є низький рівень теплового випромінювання двигуна - максимум до 100 °C, що навіть менше ніж у малопомітних західних ракет Storm Shadow/SCALP. Спеціальна плівка забезпечує додатковий радіолокаційний захист. Завдяки цьому та польоту на малій висоті дрон може пролітати сотні кілометрів без виявлення російськими радарами.

Але є й обмеження: компанія «Аеропракт» виробляє лише близько 50 літаків А-22 на рік. Для їх масштабного використання потрібне збільшення виробничих потужностей.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 20:05


У грудні КВБЗ передав "Укрзалізниці" 15 пасажирських вагонів

У п’ятницю ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» передало Укрзалізниці п’ять купейних вагонів. Загалом упродовж грудня КВБЗ передав 15 із 66 пасажирських вагонів, замовлених раніше.

Нові п’ять вагонів, як і інші 10, передані у грудні, відразу ж стали до роботи: вирушили у рейс із пасажирами за маршрутом Київ—Дніпро.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 18:09


Миколаївський глиноземний завод перебуває у простої

За словами голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма, зараз підприємством розпоряджається Фонд держмайна. З 2022 року на заводі залишилася тільки охорона і працівники, які доглядають за шламовими полями, — це 300−400 осіб.

Що стосується майбутнього, то опрацьовується безліч варіантів. Представники підприємства їздили навіть до Африки, щоб знайти замовників для запуску заводу.

Головною перешкодою для відновлення роботи є логістика. «Має бути відкрите море. Ми розглядали варіанти транспортування сировини і продукції залізницею, але це економічно невигідно. Тільки морські шляхи можуть зробити бізнес-план привабливим для інвестора», — зазначив Кім.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 16:04


Ristone Holdings наступного року планує запустити спиртзавод

Агрохолдинг проводить реконструкцію потужностей «Косарського спиртового заводу» (Черкаська обл.), виробництво на якому планує запустити 2025 року. Окрім цього, на базі заводу втілюється широкомасштабний проєкт модернізації цеху рафінації та дезодорації ОЕЗ групи. Загальна сума інвестицій складає близько $12 млн.

Основною метою проєкту та напряму є безпосередня переробка насіння соняшнику. Контракт на фінансування модернізації та закупівлі сучасного обладнання з рафінації був підписаний з Інвестиційним фондом Данії (Export and Investment Fund of Denmark — EIFO), а головним постачальником зазначеного обладнання став світовий лідер у цій галузі, шведська «Альфа Лаваль.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 13:01


У 2024 році для 15 індустріальних парків було виділено 1,1 млрд грн державного стимулювання

За словами першого віцепремʼєр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко, головним індикатором успішності індустріальних парків у 2024 році є те, що на їх території вже працює або незабаром працюватиме близько 25 підприємств переробної промисловості у галузях агропереробки, деревообробки та інших.

В міністерстві зауважили, що станом на сьогодні 13 з 15 заявників вже отримали кошти в розмірі 925,05 млн грн, а ще два індустріальні парки отримають фінансування на початку 2025 року. На сьогодні в Україні зареєстровано 99 індустріальних парків у майже всіх регіонах.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 11:05


ЄІБ може виділити €400 млн на будівництво соцжитла в Україні

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) розглядає можливість виділення €400 млн на реалізацію пілотного проєкту з будівництва соціального житла в Україні.

Старший секторальний економіст ЄІБ Гжегож Гайда зазначив, що фінансування проєкту включатиме як грантові кошти, так і кредит. В межах проєкту буде збудовано 6–6,5 тисяч квартир. Території для будівництва обиратимуться з урахуванням потреб регіонів та їхньої готовності до співпраці з банком.

Окрему увагу приділено питанням оренди. Соціальне житло планується надавати працевлаштованим громадянам із зарплатою, не нижчою за середню. Також місцева влада зможе використовувати 20–30% квартир для розміщення працівників, які мають критичне значення для регіонів. Проєкт має на меті забезпечити фінансову самостійність сектору соціального житла, що дозволить уникнути необхідності покривати витрати на його утримання коштом державного бюджету.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

29 Dec, 08:07


Приватний сектор ОПК випереджає державні підприємства у виробництві зброї

Якщо раніше ключову роль у виробництві зброї та боєприпасів відігравали державні підприємства, то зараз приватний сектор стає локомотивом розвитку галузі. Про це заявив виконавчий директор Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України Сергій Гончаров.

"Ринок вітчизняного ОПК із 2022 року змінився кардинально. Якщо до повномасштабного вторгнення переважну роль на ньому займали державні підприємства, що виробляли радянську зброю та орієнтувалися на експорт до африканських чи арабських країн, то зараз приватні підприємства вже суттєво випереджають державні за обсягами поставленої продукції," - зазначив Гончаров.

@promyslovaukrayna

Промислова Україна 🇺🇦

28 Dec, 20:05


«Метінвест» у 2024 році освоїв випуск 20 нових видів продукції

Цьогоріч найбільше нових продуктів освоєно в сегменті сортового прокату (12), холоднокатаного рулонного та листового прокату (чотири), гарячекатаного рулонного й листового прокату (два), а також оцинкованого рулонного прокату та напівфабрикатів (по одному).

«Каметсталь» освоїла виробництво 12 нових видів сортового прокату. Серед них – арматурний прокат нового класу міцності, шість видів катанки, гарячекатаний профіль для кріплення гірничих виробок та круглий прокат зі сталі Ст3пс. Ця продукція знайшла застосування в будівництві, машинобудуванні та виробництві металовиробів.

«Запоріжсталь» зосередилася на холоднокатаному й гарячекатаному прокаті. Комбінат розпочав виробництво рулонів і листів нових марок, які використовуються в легких сталевих конструкціях, трубах, профілях та елементах залізничних вагонів.

Окрім цього, комбінат «Юністіл» випустив новий оцинкований прокат для будівельної галузі, а «Каметсталь» розпочала виробництво безперервнолитих квадратних заготовок.

@promyslovaukrayna