Політика News @politikosmosnews Channel on Telegram

Політика News

@politikosmosnews


Найважливіші новини. Все, що може вплинути на ваше життя сьогодні та завтра. Без емоцій і рефлексій. Тільки факти.

Світова політика про Україну, аналітика, думки, акуальні події https://t.me/politikosmos

Політика News (Ukrainian)

Дорогі читачі, раді вітати вас на каналі "Політика News"! Якщо ви цікавитеся світовою політикою та хочете бути в курсі найважливіших подій, цей канал саме для вас. Тут ви знайдете все, що може вплинути на ваше життя сьогодні та завтра - без емоцій і рефлексій, тільки факти.

"Політика News" - це джерело найактуальніших новин про Україну та світову політику. Ми пропонуємо вам аналітику, думки, та огляди найважливіших подій, які відбуваються у світі. Наш канал допоможе вам бути в курсі всього, що відбувається на політичній арені, і зробить це максимально зрозуміло та доступно для кожного.

Приєднуйтесь до нас на каналі "Політика News" за посиланням https://t.me/politikosmos і станьте частиною нашої активної спільноти, яка завжди першою дізнається про головні новини. Будьте в центрі подій разом з нами!

Політика News

19 Jan, 17:19


Більшість мешканців Гренландії підтримують приєднання до США – опитування

За даними опитування американського агентства Patriot Polling, 57,3% жителів Гренландії виступають за входження острова до складу США. Ідея, запропонована Дональдом Трампом, передбачає перехід Гренландії, яка є автономною територією Данії, під американське управління. Проти цієї ініціативи висловилися 37,4%, ще 5,3% не визначилися.

Опитування, у якому взяли участь 416 осіб, провели після заяви Трампа про стратегічну важливість Гренландії. Водночас експерти сумніваються у достовірності результатів, оскільки агентство Patriot Polling має зв’язки з Республіканською партією та сумнівну репутацію.

Трамп обґрунтовує свою пропозицію стратегічним значенням острова. Він наголосив, що через глобальне потепління відкривається доступ до нових ресурсів Гренландії та коротших морських шляхів між континентами.

Для просування ідеї син експрезидента, Дональд Трамп-молодший, відвідав столицю Гренландії Нуук, де зустрівся з місцевими жителями. Але згодом стало відомо, що подія була специфічно організована: учасникам у кепках MAGA пропонували безкоштовний обід у дорогому ресторані.

Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен категорично відкинула ідею продажу острова, заявивши, що «Гренландія не продається». Острів із населенням 56 865 осіб залишається частиною Королівства Данія, а пропозиція Трампа зустрічає значний опір у Копенгагені.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

19 Jan, 16:18


Росія внесла журналістів Голосу Америки та Радіо Свобода до списку "іноагентів"

Мін'юст Росії додав до списку "іноземних агентів" кількох журналістів, серед яких Ксенія Туркова, журналістка та ведуча Голосу Америки, і Ірина Ромалійська, ведуча проєкту "Настоящее время", створеного у співпраці Радіо Свобода та Голосу Америки.

До списку також потрапили активіст із Самари Антон Рубін, журналісти BBC Анастасія Лотарєва та Андрій Козенко, а також наукова співробітниця Берлінського центру Карнегі Олександра Прокопенко.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

19 Jan, 14:16


Українська влада проти поспішного завершення війни

Джерела The Telegraph зазначають, що українські офіційні особи виступають проти переговорів з Росією до моменту, коли Україна здобуде перевагу на полі бою. Примушення до перемовин до цього часу може мати катастрофічні наслідки, йдеться в матеріалі.

Президент Володимир Зеленський, побоюючись скорочення військової допомоги з боку США через відмову від переговорів, прагне довести, що Україні необхідний час і підтримка для посилення кампанії на території Росії.

Радники Зеленського наголошують: без завдання Путіну «болісних ударів» перед переговорами Україна може втратити свої позиції, а це послабить її і завдасть шкоди репутації та інтересам Заходу.

Хоча Росія повільно, але впевнено зміцнює позиції поблизу важливого логістичного вузла Покровськ, українські офіційні особи зазначають, що досягають успіхів далеко за межами лінії фронту. Йдеться про удари по цілях у чотирьох регіонах Росії, зокрема по нафтопереробних підприємствах, промислових об'єктах і військовій інфраструктурі. Для цього Україна використовує саморобні дрони, ракети Atacms від США та Storm Shadow від Великої Британії.

Радник Офісу президента Михайло Подоляк підкреслює, що Україна має отримати всю необхідну підтримку, щоб примусити Кремль до переговорів з позиції необхідності, а не власного вибору.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

19 Jan, 12:05


Колишній аналітик ЦРУ визнав себе винним у розголошенні планів Ізраїлю атакувати Іран

У федеральному суді Вірджинії колишній аналітик ЦРУ Асіф Вільям Рахман визнав себе винним у п’ятницю за звинуваченням у розголошенні секретної інформації щодо планів Ізраїлю завдати удару по Ірану.

34-річного Рахмана, який проживав у містечку В’єна, штат Вірджинія, заарештували торік у Камбоджі, а пізніше відправили на Гуам. Йому загрожує до 10 років ув’язнення за кожним із двох пунктів обвинувачення: зберігання та передання секретної інформації, пов’язаної з національною обороною.

Рахман працював у ЦРУ з 2016 року, маючи допуск до надсекретних даних.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

19 Jan, 08:14


У Сеулі спалахнули заворушення після арешту президента

Прихильники відстороненого від влади та звинуваченого у заколоті екс-президента Південної Кореї Юн Сок Йоля влаштували безлади в суді Сеула після рішення про взяття його під варту, повідомило агентство Yonhap.

Після оголошення рішення демонстранти почали бити вікна будівлі суду, проникли всередину та зіткнулися з поліцією. Деякі протестувальники кидали стільці, сміття та інші предмети в правоохоронців, одночасно скандуючи ім’я Юна. За даними Yonhap, перед судом зібралося до 44 тисяч його прихильників.

Суд постановив продовжити арешт Юн Сок Йоля ще на 20 діб через побоювання знищення доказів. Відстороненого президента було заарештовано 15 січня, а допит управлінням з розслідування корупції призначено на 19 січня.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Jan, 18:20


На південному сході Індії масово загинули рідкісні черепахи

На узбережжі Ченнаї за два тижні знайшли понад 400 мертвих оливкових черепах, які перебувають під загрозою зникнення. Зазвичай за рік тут гине до 200 дорослих черепах.

Екологи вважають, що причиною стали гігантські рибальські сітки, в яких черепахи заплутуються і задихаються. З 2016 року траулерам заборонено наближатися до Ченнаї під час сезону гніздування, проте порушення все ще фіксують. Зоозахисники закликають рибалок відпускати черепах із сіток, а берегову охорону — посилити контроль.

Щороку оливкові черепахи долають тисячі миль, щоб відкласти яйця на узбережжях Індії. Їхньому виживанню загрожують не лише сітки, але й забруднення води, зміна клімату, надмірне освітлення та завантажені пляжі. У таких умовах до дорослого віку доживає лише один із тисячі черепашат. Водночас ці черепахи відіграють важливу роль у морській екосистемі, зокрема поїдаючи медуз.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Jan, 12:35


У Німеччині все менше біженців отримують захист, але більшість залишається в країні

Минулого року Федеральне відомство у справах міграції та біженців Німеччини (Bamf) відхилило 168 тисяч заяв на притулок. За даними BILD, відмовлено було у 55,6% випадків.

Особливо низький відсоток схвалень серед громадян Туреччини — статус захисту отримали лише 9,4% заявників (у 2023 році — 13%). Водночас сирійці (83%) та афганці (75%) найчастіше отримують позитивні рішення. Загалом частка схвалених заяв зменшується кілька років поспіль: за минулий рік вона впала на 7,3%.

Попри відмову в захисті, більшість біженців залишаються в Німеччині. З січня по листопад 2024 року було здійснено лише 18 384 депортації. Нині в країні проживає майже 900 тисяч біженців із відмовою у статусі, з яких 304 тисячі мають залишити країну, але продовжують отримувати допомогу.

Ця ситуація викликає критику політиків. Лідер партії BSW Сара Вагенкнехт заявила: «Німеччина стала привабливим місцем для всіх охочих». Представник ХДС Філіп Амтор наголосив, що ті, хто зобов’язані залишити країну, не повинні отримувати соціальну допомогу нескінченно.

Законодавство Німеччини дозволяє навіть тимчасово допущеним особам отримувати базову допомогу у вигляді ваучерів чи карток. Проте політики ХДС, СвДП та BSW виступають за її значне скорочення.

Політик ХДС Александр Тром пропонує звести виплати до мінімуму, необхідного для організації виїзду. СвДП у 2024 році пропонували концепцію «кровать-мило-хліб», але ініціативу втратили після розпаду коаліції. Лінда Тойтеберг (СвДП) закликала новий уряд ліквідувати будь-які можливості для зловживання системою.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Jan, 09:22


Ізраїль погодився на припинення вогню з ХАМАС

Кабінет міністрів Ізраїлю затвердив угоду про припинення вогню з терористичною організацією ХАМАС.

«Уряд схвалив план звільнення заручників», — заявив прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу.

Очікується, що угода між Ізраїлем і ХАМАС, які перебувають у стані війни вже 15 місяців, набуде чинності в неділю, 19 січня.

Згідно з даними Міністерства юстиції Ізраїлю, на першому етапі ізраїльська влада звільнить 737 палестинських ув’язнених. Перші 95 із них можуть вийти на свободу вже завтра. У відповідь ХАМАС обіцяє повернути 33 заручників.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Jan, 08:31


Трамп після інавгурації запустить кампанію масових депортацій — WSJ

За даними The Wall Street Journal, перші рейди проти мігрантів розпочнуться наступного тижня в Чикаго, де планують залучити до 200 поліцейських. Ці дії пов'язані з планами Дональда Трампа, який 20 січня обійме посаду президента США.

Чикаго обрано першим містом через публічну конфронтацію між Трампом і мером міста Брендоном Джонсоном. Наступними для операцій можуть стати Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Бостон, відомі своїми лояльними до мігрантів правилами.

Том Хоман, який відповідатиме за депортації, був поінформований про плани ще в грудні. WSJ стверджує, що Хоман погрожував судовими переслідуваннями меру Чикаго, якщо той приховуватиме нелегальних мігрантів.

Трамп ще під час передвиборчої кампанії обіцяв масштабну програму депортацій. У квітневому інтерв’ю Time він оцінював, що з країни можуть вислати від 15 до 20 мільйонів мігрантів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Jan, 17:35


Європа збільшила закупівлі російського СПГ до нового рекорду

Після того, як «Газпром» припинив постачання газу через українську трубу 1 січня, країни ЄС почали різко нарощувати закупівлі сжиженого природного газу з ямальського родовища «Новатека». Європі не вдається позбутися залежності від Росії, оскільки постачання продовжують здійснюватися в рамках довгострокових контрактів.

З початку року Європа закуповує російський СПГ безпрецедентними темпами, повідомляє Politico, посилаючись на дані аналітичної компанії Kpler. За перші 15 днів 2025 року Європейський Союз імпортував з Росії рекордні 837 300 тонн СПГ — на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зростання постачань старший аналітик Kpler з СПГ Чарльз Костерус пояснює кількома факторами: «З другої половини грудня [в Європі] різко похолодало; вітрова генерація була не на максимальному рівні». Крім того, 95-96% газу надходить з проекту «Ямал СПГ», звертає він увагу: «Більша частина цих обсягів поставляється за довгостроковими контрактами, а не через додаткові закупівлі на спотовому ринку».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Jan, 15:17


«Для полегшення зими»: Ізраїль надіслав Україні сотні зарядних станцій

Ізраїль передав Україні кілька сотень переносних зарядних станцій EcoFlow, щоб допомогти українцям легше пережити зиму і впоратися з проблемами з електропостачанням. Про це повідомив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.

Він зазначив, що посольство Ізраїлю в Києві та агентство міжнародного співробітництва МАШАВ передадуть переносні станції родинам в різних регіонах України.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Jan, 09:11


Bloomberg із посиланням на джерела повідомляє, що команда Дональда Трампа запевнила Євросоюз у необхідності продовжувати підтримку України.

Це викликало у європейських партнерів «обережний оптимізм», що Трамп не змусить Київ розпочати передчасні переговори з Росією.

Водночас у європейців склалося враження, що Трамп або не усвідомлює стратегічного значення війни для США, або не надто цікавиться ситуацією в Україні.

Існують припущення, що він може допомогти Києву розпочати переговори з позиції сили, однак конкретного плану дій наразі немає. Планувальники Трампа пропонують йому різні варіанти, але за тиждень до інавгурації остаточного рішення не ухвалено. Попри це, європейці вже не так побоюються найгіршого сценарію, що передбачає примус України до швидкої та невигідної угоди.

Водночас визнано, що будь-яка домовленість має включати гарантії безпеки для Києва. Це може спричинити напружені дебати щодо можливої участі американських військових у разі нового нападу на Україну після припинення вогню, що є важливим для європейської підтримки. Утім, малоймовірно, що Трамп буде просувати ідею вступу України до НАТО.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Jan, 08:10


У США підготували законопроєкт про купівлю Гренландії

Республіканці Палати представників США розробили законопроєкт, який дозволяє обраному президенту Дональду Трампу розпочати переговори щодо придбання Гренландії. Про це повідомляє Reuters із посиланням на документ.

Ініціатива отримала назву Make Greenland Great Again Act — за аналогією з головним гаслом Трампа «Make America Great Again». Наразі республіканці намагаються заручитися підтримкою для прийняття законопроєкту. Якщо документ буде схвалений, Трамп зможе розпочати переговори з Данією одразу після інавгурації.

У тексті законопроєкту зазначено, що з 20 січня 2025 року президент матиме право вести переговори з Королівством Данія про придбання Гренландії. У разі досягнення домовленості з Данією, Трамп буде зобов’язаний передати угоду разом із супровідними матеріалами до відповідних комітетів Конгресу протягом п’яти днів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Jan, 07:44


Міністр оборони Німеччини Пістор прибув до Києва з неофіційним візитом — DPA

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Jan, 07:17


Найбільша авіакомпанія Китаю China Southern несподівано оголосила про припинення прямих рейсів до Москви

Про це повідомила Асоціація туроператорів Росії (АТОР).

Рейс CZ342, який мав виконуватись щодня, доступний для бронювання лише до 19 січня. Продаж квитків відновлюється після 30 березня, коли завершується зимовий розклад. Водночас рейси з пересадкою в Гуанчжоу, а також маршрути Шеньчжень — Москва та Владивосток — Янцзи залишаються в наявності.

За оцінками АТОР, скасування може вплинути на 15–17 тисяч пасажирів. У деяких компаніях зазначили, що наразі йдеться про «кілька десятків» організованих туристів, але кількість постраждалих зростатиме. Особливо складною є ситуація для пасажирів, які планували через Пекін подорожувати до інших країн.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Jan, 07:11


Огляд новин за 13 січня:

Президент Хорватії Зоран Міланович переобраний на новий термін https://t.me/politikosmosnews/11242

Зупинка транзиту російського газу через Україну призведе до глобального дефіциту палива https://t.me/politikosmosnews/11243

ЄС побоюється переговорів Трампа і Путіна без участі європейців https://t.me/politikosmosnews/11244

США внесли «ВКонтакте» та «Авіто» до списку піратських платформ https://t.me/politikosmosnews/11245

Оприлюднено щорічний рейтинг військової потужності армій світу https://t.me/politikosmosnews/11246

Німецький паспорт втрачає лідерство https://t.me/politikosmosnews/11248

У Польщі знайшли більше 200 протитанкових мін на складі IKEA https://t.me/politikosmosnews/11249

Італія прийняла лише трьох з понад 12 тисяч мігрантів, яких намагалася повернути Німеччина https://t.me/politikosmosnews/11250

Індія не буде приймати танкери з російською нафтою https://t.me/politikosmosnews/11251

Стив Бэннон проти Ілона Маска: в оточенні Дональда Трампа виник серйозний конфлікт https://t.me/politikosmosnews/11252

В Індії в Праяграджі розпочався фестиваль Маха Кумбха Мела, що проводиться раз на 144 роки https://t.me/politikosmosnews/11253

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

13 Jan, 18:20


В Індії в Праяграджі розпочався фестиваль Маха Кумбха Мела, що проводиться раз на 144 роки.

Очікується, що святкування, яке триватиме до 26 лютого, відвідають понад 400 мільйонів індуїстських паломників. Головна традиція фестивалю — занурення у воду для очищення душі. Вважається, що саме в Праяграджі зливаються три священні ріки — Ганг, Ямуна та міфічна Сарасваті.

Індійська влада провела масштабну PR-кампанію, просуваючи Маха Кумбха Мела як символ індуїстського єдності та могутності. На проведення фестивалю витратили понад 800 мільйонів доларів, а на рекламних матеріалах зображені прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді та місцевий губернатор.

Щоб вирішити проблему загублених під час фестивалю родичів, паломникам видадуть браслети. За безпекою стежитимуть тисячі підводних і повітряних дронів. Також для учасників святкування створили мобільний додаток, який допоможе орієнтуватися у лабіринті храмів, місць для купання (площею 40 квадратних кілометрів), кіосків з їжею та медичних палаток. Окрім того, мультиязычний чат-бот у WhatsApp відповість на будь-які логістичні та духовні питання.

На фестивалі також відбудеться світлове шоу за участю понад двох тисяч дронів, які на небі розкажуть історії з індуїстської міфології.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

13 Jan, 17:19


Стив Бэннон проти Ілона Маска: в оточенні Дональда Трампа виник серйозний конфлікт

Колишній радник Дональда Трампа Стив Бэннон відкрито висловився проти Ілона Маска, нового союзника обраного президента США. В інтерв'ю італійській газеті Corriere della Sera Бэннон заявив, що зробить усе, щоб «Ілон Маск був усунений до інаугурації».

Ілон Маск, найбагатша людина у світі та офіційний радник з ефективності уряду, останнім часом став одним з головних довірених осіб Трампа. Бізнесмен не приховує презирства до своїх критиків з правого крила, називаючи їх «презирними ідіотами».

Історія суперечливих стосунків Трампа та Беннана почалася ще в 2016 році, коли Бэннон відіграв ключову роль у перемозі Трампа на виборах. Незважаючи на розбіжності, Бэннон залишався лояльним Трампу.

Критика Маска з боку Беннана пов'язана з розбіжностями щодо міграційної політики. Маск, сам будучи іммігрантом з Південної Африки, підтримує залучення кваліфікованих спеціалістів з-за кордону, що суперечить жорсткій позиції Беннана.

Політика News

13 Jan, 16:05


Індія не буде приймати танкери з російською нафтою, які потрапили під нові американські санкції - Bloomberg.

Високопосадовець уряду Індії розповів виданню, що підсанкційним судам не дозволять розвантажуватися. Виняток становитимуть лише судна, зафрахтовані до 10 січня, якщо вони встигнуть розвантажитися до 12 березня.

Джерело зазначає, що вплив цих санкцій стане відчутним через два місяці, коли завершиться перехідний період для припинення діяльності.

Що стосується іншого великого покупця нафти — Китаю, то він уже почав не допускати підсанкційні танкери, пише Bloomberg, посилаючись на ресурс для відстеження суден.

Компанія, що управляє портами провінції Шаньдун, заборонила приймати танкери, що потрапили під санкції, зазначає агентство (хоча цей захід був введений ще до оголошення нового пакету американських санкцій).

На фоні введення американських санкцій проти російської нафти, ціни на Brent залишаються вище 80 доларів за барель.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

13 Jan, 14:16


Італія прийняла лише трьох з понад 12 тисяч мігрантів, яких намагалася повернути Німеччина - BILD

За даними Федерального відомства з міграції та біженців, у 2024 році Німеччина надіслала Італії 12 841 запит на повернення мігрантів, зареєстрованих на її території. Хоча Італія офіційно погодилася на 10 402 запити, фактично було прийнято лише три особи, що складає всього 0,0288% від загальної кількості.

Ця проблема спостерігається не тільки в Італії: подібна ситуація склалася й в інших країнах ЄС, через які мігранти потрапляють до Німеччини. Наприклад, Греція прийняла лише 22 особи, Болгарія — 290, а Хорватія — 533, хоча раніше погодилася прийняти майже 13 000 мігрантів.

«Ці цифри — ще одне підтвердження того, що система надання притулку в Європі не працює», — заявив генеральний секретар ХДС Карстен Ліннеман.

Італія, одна з ключових країн на шляху мігрантів до ЄС, з грудня 2022 року офіційно припинила приймати їх назад, пояснивши це надмірним навантаженням на свої міграційні служби. Німеччина, у свою чергу, висловила надію, що це тимчасова заборона, однак з того часу змушена брати на себе додаткове навантаження.

Згідно з Дублінською угодою, країна першого в'їзду мігранта повинна нести за нього відповідальність. Німеччина, яка суворіше дотримується цього правила, ніж багато інших країн ЄС, змогла в 2024 році повернути лише 13% мігрантів. Тим часом 45% мігрантів, за яких ФРН несе відповідальність, приїхали з інших країн ЄС.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

13 Jan, 13:15


​​У Польщі знайшли більше 200 протитанкових мін на складі IKEA — через це звільнили генерала

Скандал через втрату понад 200 протитанкових мін, які містять 2,2 тонни вибухівки, призвів до звільнення польського генерал-майора Артура Кенпчинського, який обіймав посаду голови Інспекції підтримки Збройних сил. Про це повідомив міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш.

За даними польського видання Onet, міни, упаковані в 40 ящиків, подорожували без реєстрації протягом одинадцяти днів і врешті опинилися на одному зі складів компанії IKEA.

Інцидент стався ще в липні 2024 року, коли міни TM-62M перевозилися з військового складу під Щецином. Солдати, які були відповідальні за їх розвантаження, не помітили частину мін, і вони продовжили свій шлях по території Польщі. Генерал Кенпчиньський був обізнаний про подію, але не повідомив про це та не вжив жодних заходів.

Після виявлення втрати прокуратура розпочала розслідування, але справа не просувалася. Під час розслідування один із солдатів, якого звинуватили в неналежному нагляді за військовим майном, не витримав тиску і покінчив життя самогубством.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

13 Jan, 12:14


Німецький паспорт втрачає лідерство: Сінгапур очолив рейтинг Henley Passport Index 2025

У новому рейтингу Henley Passport Index 2025 Німеччина опустилася з першої позиції на третє місце, розділивши його з Францією, Італією, Іспанією, Фінляндією та Південною Кореєю. Тепер власники німецького паспорта можуть відвідувати без візи 192 країни, тоді як у 2024 році їх було 194. Лідером за кількістю безвізових напрямків (195) став Сінгапур, на другому місці опинилася Японія.

Четверту сходинку посіли Австрія, Данія та Швеція з можливістю відвідування 191 країни без візи. США опустилися на дев’яте місце із 186 безвізовими напрямками.

Вражаючого успіху досягли Об’єднані Арабські Емірати, які з 2015 року отримали доступ до 72 нових країн, довівши загальну кількість до 185. Завдяки цьому ОАЕ піднялися на 10-те місце рейтингу. У нижній частині списку залишаються Афганістан (26 безвізових напрямків), Сирія (27) та Ірак (31), причому розрив між лідерами та кінцем рейтингу досяг рекордних показників за всю історію досліджень.

Henley Passport Index, що існує вже 20 років, щороку аналізує можливості безвізових поїздок для громадян 227 країн. Укладачі рейтингу зазначають, що глобальна мобільність відображає не лише економічний потенціал держави, а й рівень її соціальної та політичної стабільності.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

13 Jan, 11:13


Оприлюднено щорічний рейтинг військової потужності армій світу

Global Fire Power опублікував рейтинг військових сил країн світу за 2025 рік. Лідером традиційно залишаються США, друге місце посідає Росія, а третє — Китай. У п’ятірку також увійшли Індія та Південна Корея.

До першої десятки потрапили Велика Британія, Франція, Японія, Туреччина та Італія. Україна зайняла 20-те місце у рейтингу.

Серед країн Центральної Азії лідером став Казахстан, який посів 57-му позицію. На останньому місці опинився Бутан.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

13 Jan, 10:12


США внесли «ВКонтакте» та «Авіто» до списку піратських платформ

Торгове представництво США (USTR) включило соціальну мережу «ВКонтакте» та маркетплейс «Авіто» до щорічного огляду ринків контрафакції та піратства. У звіті йдеться, що «ВКонтакте» не співпрацює з правовласниками та не видаляє піратський контент, а «Авіто» ігнорує численні запити від правовласників і не протидіє продажу контрафактної продукції.

До списку також потрапили російські IT-сервіси: торрент-трекер Rutracker, файлообмінник Rapidgator, бібліотеки LibGen і Sci-Hub. Окрім цього, серед «розповсюджувачів контрафакту та піратства» згадано російські ринки «Дубровка» і «Садовод» та ТЦ «Горбушкін двір».

«ВКонтакте», «Авіто» та «Горбушкін двір» уже були в цьому списку минулого року. Перелік, що публікується з 2006 року, має рекомендаційний характер і несе передусім репутаційні ризики для компаній, що до нього потрапили.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

12 Jan, 16:05


У Глазго відкриють перший у Британії центр для споживання наркотиків - ВВС

13 січня в Глазго почне працювати перший у Великій Британії центр для споживання наркотиків The Thistle. Заклад дозволить людям під медичним наглядом вживати нелегально придбані наркотики, такі як героїн чи кокаїн. Проєкт, профінансований урядом Шотландії, спрямований на зменшення кількості передозувань та шкоди від наркотиків.

Користувачів не притягуватимуть до відповідальності за зберігання наркотиків у межах закладу. Водночас місцеві мешканці висловлюють занепокоєння щодо можливого впливу центру на район. Центр працюватиме щоденно з 09:00 до 21:00, забезпечуючи безпечне середовище для ін’єкцій та доступ до консультацій і базових послуг.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

12 Jan, 14:05


Китай будує спеціалізовані баржі для можливого вторгнення на Тайвань

Китай створює флот барж із пандусами, які дозволяють вивантажувати танки та іншу техніку для потенційного вторгнення на Тайвань.

За даними видання Naval News, три-п’ять таких барж будують на верфі Guangzhou Shipyard International на острові Лунсюе. Пандуси, довжина яких може сягати 120 метрів, дозволяють дістатися прибережної дороги чи твердої поверхні за межами пляжу.

Зазначено, що конструкція барж нагадує ту, яку використовували союзники під час висадки в Нормандії у Другій світовій війні.

Експерт із питань оборони Деміан Саймон стверджує, що баржі спроєктовані для сполучення з цивільними поромами подвійного призначення, які можуть бути задіяні у вторгненні.

Посилаючись на "численні джерела", Naval News підкреслює, що ці баржі дадуть Китаю змогу висаджувати війська і техніку в районах, які раніше вважалися непридатними. Це може змінити правила гри, адже Тайвань зосереджує оборону на портах та інших ключових об'єктах.

Політика News

11 Jan, 17:35


«Гітлер — лівий?» Історик спростував заяву лідера АдГ Аліси Вайдель

В інтерв'ю мільярдеру та главі X Ілону Маску кандидатка в канцлери від «Альтернативи для Німеччини» (АдГ) Аліса Вайдель заявила, що Адольф Гітлер був «по суті лівим» і «дотримувався соціалістичних поглядів». Вона зазначила, що Гітлер прагнув побудувати соціалізм, тим самим прирівнюючи його до своїх політичних супротивників.

Відомий німецький історик і професор Міхаель Вольфсон назвав це твердження «грубою нісенітницею»: він вважає, що Вайдель намагається «очистити» свою партію від підозр у нацизмі. За його словами, нацисти використовували подібні пропагандистські трюки: «Вони намагалися виглядати націоналістами і одночасно заявляли, що діють “в інтересах простого народу”».

Історик наголошує, що, хоча нацисти справді використовували образ «народного соціалізму», усе це було лише для залучення прихильників з різних політичних таборів.

Вольфсон звертає увагу, що після приходу до влади Гітлер «не проводив жодного реального соціалізму»: він активно опирався на великий капітал, підприємства та банки, обіцяючи не чіпати приватну власність.

«Гітлер був палким прихильником приватної економіки, а не державного управління», — підкреслює історик.

На думку Вольфсона, позиція Вайдель є спадкоємцем частини нацистської пропагандистської риторики, коли «Гітлер і його режим виставлялися “соціалістами” для здобуття популярності».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

11 Jan, 16:18


США продовжили статус «тимчасово захищених осіб» для громадян України до жовтня 2026 року

Вашингтон ухвалив рішення продовжити статус «тимчасово захищених осіб» для українців до 19 жовтня 2026 року. Міністерство внутрішньої безпеки США пояснило це тривалістю російсько-української війни та умовами, які унеможливлюють безпечне повернення громадян до України.

Статус надає право на працевлаштування та тимчасове проживання в США, але не гарантує отримання грін-карти або постійного місця проживання. Це рішення стосується понад 103 тисяч громадян України. Власники статусу зобов’язані пройти повторну реєстрацію протягом 60 днів, щоб зберегти свої права.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

11 Jan, 14:16


Словацькі депутати вирушають до Києва для переговорів

Група депутатів Словаччини від партій «Глас-СД» і «ПіС» відвідає Київ для обговорення інтеграції України до міжнародних структур. Також планується розглянути можливість партнерства Словаччини в переговорах щодо вступу України до ЄС.

Про це заявив голова парламентського комітету з європейських справ Словацької Республіки Ян Ференчак («Глас-СД»).

«Переговори про вступ відкриті. Для нас важливо, щоб Україна залишалася стабільним партнером як зараз, так і в майбутньому, особливо у питаннях безпеки. Ми маємо спільний кордон, і внутрішні конфлікти чи протиріччя в Україні неминуче вплинуть і на Словаччину», — зазначив Ференчак.

До складу делегації увійдуть також заступниця голови комітету Беата Юрик і члени Національної ради Радомір Шалітрош та Самуель Мігал (обидва від «Глас-СД»).

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

11 Jan, 13:36


Західні країни попереджають Сирію через участь іноземних джихадистів у армії

США, Франція та Німеччина висловили занепокоєння новій сирійській владі щодо призначення іноземних бойовиків на високі військові посади, повідомляє Reuters. Це, за словами дипломатів, становить загрозу безпеці та шкодить репутації Сирії, яка прагне налагодити відносини із закордонними партнерами.

Представники США та ЄС провели переговори з лідером нової адміністрації Сирії Ахмедом аль-Шараа, попередивши, що такі рішення можуть стимулювати міжнародний тероризм.

Призначення стосуються шести іноземців, зокрема уйгурів, турка, єгиптянина та йорданця, які отримали посади бригадних генералів і полковників. Сирійська влада пояснює ці кроки інтеграцією бойовиків, які тривалий час перебували в країні, у суспільство.

Дипломати підкреслюють, що Захід та арабські держави стурбовані ризиками, пов'язаними з інтеграцією іноземних джихадистів, та наполягають на більш інклюзивному політичному процесі для стабілізації Сирії.

Політика News

11 Jan, 10:12


Китай заполонили підроблені «російські» товари

У Китаї зростає популярність російської продукції, однак під її виглядом часто продають зовсім інші товари, повідомляє SCMP.

Магазини, оформлені в російському стилі, із матрьошками та написами кирилицею, пропонують «російську ковбасу» та солодощі з дуриана. При цьому офіційно імпорт ковбаси з Росії до Китаю заборонений, а тропічний дуриан у Росії не росте.

Покупці й влада запідозрили обман. Перевірки показали, що щонайменше три магазини продавали китайські товари під виглядом російських, спекулюючи на інтересі до російської продукції.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

11 Jan, 08:32


Конгрес США зареєстрував акт про невизнання уряду "Грузинської мрії"

У Конгресі США зареєстровано законопроєкт, який передбачає відмову від визнання уряду Бідзіни Іванішвілі та його союзників, проголошення Саломе Зурабішвілі єдиним легітимним лідером Грузії та заклик до проведення нових виборів.

Автори документа – республіканець Джо Вілсон (Південна Кароліна) та демократ Стів Коен (Теннессі). Законопроєкт має розглянути комітет із закордонних справ і юридичний комітет.

В тексті зазначено, що США не визнають "режим Іванішвілі" та забороняють виділення федеральних коштів для підтримки уряду, сформованого його союзниками. Водночас документ визнає вибори 26 жовтня 2024 року "сфальсифікованими" та закликає до проведення нових, вільних і справедливих виборів.

Законопроєкт також передбачає відновлення конституційного порядку в Грузії. Для цього США мають співпрацювати з міжнародними партнерами. Прийняття акта залежить від голосування у Палаті представників, Сенаті та підпису президента США Дональда Трампа, який обійме посаду 20 січня 2025 року.

Конгресмен Джо Вілсон активно критикує "демократичний занепад" у Грузії. Урядова партія "Грузинська мрія" назвала його дії прикладом "глибокої держави".

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

11 Jan, 07:19


Огляд новин за 10 січня:

Шольц блокує виділення Україні військового пакета на три мільярди євро - Шпігель https://t.me/politikosmosnews/11215

В ЄС почали готуватися до можливого скасування Трампом санкцій проти Росії https://t.me/politikosmosnews/11216

«Ми повинні покінчити з цією війною». Трамп заявив про підготовку зустрічі з Путіним https://t.me/politikosmosnews/11217

Іран звинуватив Росію у підриві своїх позицій у Сирії https://t.me/politikosmosnews/11218

Президент Литви звинувачує Росію в спробах переписати історію через перейменування музею https://t.me/politikosmosnews/11219

Газпрому продовжили ліцензію на розробку найбільшого газового родовища на 200 років https://t.me/politikosmosnews/11220

Командувач SDF підтвердив згоду на вступ до нової сирійської армії https://t.me/politikosmosnews/11221

Адміністрація Байдена ввела масштабні санкції проти російської нафтогазової галузі https://t.me/politikosmosnews/11222

Данія передала важку техніку Україні та залишилась беззахисною перед загрозою США в Гренландії https://t.me/politikosmosnews/11223

Танкер з російською нафтою дрейфує біля берегів Німеччини https://t.me/politikosmosnews/11224

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

10 Jan, 18:20


Танкер з російською нафтою дрейфує біля берегів Німеччини

Танкер, що втратив управління, дрейфує на північ від острова Рюген у Балтійському морі. За даними Морської аварійно-рятувальної служби, на борту судна знаходиться близько 99 000 тонн російської нафти.

Мова йде про танкер Eventin, який ходить під прапором Панами. Судно завдовжки 248 метрів завантажило нафту в російському порту Усть-Луга і вирушило в подорож 6 січня. Кінцевим пунктом призначення був порт Саїд в Єгипті.

Танкеру Eventin 18 років, і він є частиною так званого російського "тіньового" флоту, що допомагає Росії обходити західні санкції, накладені через війну в Україні.

Російський "тіньовий" флот налічує понад 100 танкерів та інших вантажних суден у поганому технічному стані. Вони курсують під прапорами інших країн по Балтійському морю, а їхні власники часто залишаються невідомими.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

10 Jan, 16:18


Адміністрація Байдена ввела масштабні санкції проти російської нафтогазової галузі.

Під нові санкції США потрапили російські нафтогазові, бурові, страхові компанії, а також їх керівництво:

- Газпром нафта
- Сургутнафтогаз
- Інгосстрах
- АльфаСтрахування
- Понад 20 нафтосервісних компаній
- Голова Газпром нафти Олександр Дюков
- Голова ЛУКОЙЛа Вадим Воробйов
- Голова Зарубіжнафти Сергій Кудрявцев
- Голова Татнефти Наїль Маганов
- Голова Башнефти Володимир Чернов
- Генеральний директор Росатому Олексій Ліхачов

США заявили, що нові обмеження коштуватимуть Росії «мільярди доларів щомісяця», оскільки ускладнять обхід санкцій.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

10 Jan, 15:05


Командувач SDF підтвердив згоду на вступ до нової сирійської армії

Командувач "Сирійськими демократичними силами" (SDF) Мазлум Абді заявив, що його сили приєднаються до нової сирійської армії, тим самим підтвердивши свою підтримку політиці нової влади країни.

Абді також висловив підтримку територіальній цілісності Сирії, але зазначив, що існує низка практичних аспектів, які потребують вирішення.

Щодо національної конференції, присвяченої майбутньому Сирії, Абді повідомив, що наразі не отримав запрошення, але очікує участі всіх представників Сирії в заході.

Раніше повідомлялося, що конференція мала відбутися 4-5 січня, однак міністр закордонних справ Сирії аль-Шибані оголосив про перенесення її на лютий для "формування більш широкої підготовчої групи".

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

10 Jan, 13:15


Газпрому продовжили ліцензію на розробку найбільшого газового родовища на 200 років

Газпрому продовжили ліцензію на розробку Ковицького родовища, найбільшого за запасами газу на сході Росії, до кінця 2242 року, повідомляє Reuters з посиланням на дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Газпром отримав ліцензію на розробку Ковицького родовища в 2011 році. Це родовище є основним для формування Іркутського газового центру та ресурсною базою для газопроводу «Сила Сибіру» поряд з Чаяндинським родовищем в Якутії.

Видобуток газу на Ковицькому родовищі розпочався в грудні 2022 року. Запланована потужність видобутку — 27 мільярдів кубометрів газу на рік.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

10 Jan, 12:14


Президент Литви звинувачує Росію в спробах переписати історію через перейменування музею

Гітанас Науседа засудив рішення російської влади перейменувати музей литовського письменника Кристіонаса Донелайтіса в Калінінградській області, назвавши це черговою спробою спотворити історію. 9 січня було оголошено, що музей тепер буде називатися «Літературний музей у селищі Чисті Пруди».

Науседа зазначив у соцмережі X, що такі дії можуть призвести до ще більш радикальних кроків, як, наприклад, спалення книг. Президент Литви підкреслив, що, незважаючи на те, що корінні жителі Малої Литви покинули цей регіон, важливо зберегти останні свідчення литовської культури. «Як би Росія не намагалася, Караляучюс ніколи не стане Калінінградом!», - додав він.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

10 Jan, 11:05


Іран звинуватив Росію у підриві своїх позицій у Сирії

Генерал Бехруз Есбаті звинуватив Росію у підриві іранських позицій у Сирії. За його словами, російські військові дезінформували Іран, заявляючи, що бомблять повстанців, хоча насправді завдавали ударів по відкритих територіях. Крім того, Росія «вимикала радари», що дозволяло Ізраїлю атакувати іранські цілі в Сирії.

Есбаті визнав, що ці дії стали одним із чинників значної поразки Ірану в регіоні. Росія також, за словами генерала, брехала Ірану щодо ефективності своїх бойових операцій, що значно послабило військову присутність Ірану в Сирії.

Натомість Іран планує відновити свою діяльність у Сирії, активізуючи мережі повстанців і мобілізуючи місцеве населення. Відносини між Росією та Іраном стали напруженими через цю ситуацію, що ставить під сумнів їхню стратегічну співпрацю в регіоні.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

10 Jan, 08:35


В ЄС почали готуватися до можливого скасування Трампом санкцій проти Росії.

У Євросоюзі занепокоєні, що новообраний президент США Дональд Трамп може скасувати санкції з Росії. Про це повідомляє Financial Times.

Високопосадовці Єврокомісії вже доручили переглянути всі заходи, ухвалені адміністрацією Джо Байдена за останні чотири роки, щоб оцінити можливий вплив їхнього скасування на ЄС. У Брюсселі побоюються, що Трамп може відмовитися від цих рішень лише тому, що їх приймав Байден, не враховуючи наслідків для європейських союзників. Це може суттєво вплинути на міжнародні відносини та торгівлю.

Водночас у ЄС сподіваються, що Трамп залишить санкції проти Росії, щоб використовувати їх як інструмент впливу під час переговорів про припинення війни. Видання нагадує, що Трамп часто переглядає рішення попередніх президентів. Наприклад, у 2017 році він скасував «відлигу» з Кубою, ініційовану Бараком Обамою, та вийшов із Паризької кліматичної угоди, а у 2018 році припинив участь США в ядерній угоді з Іраном.

Політика News

10 Jan, 07:37


​​Шольц блокує виділення Україні військового пакета на три мільярди євро - Шпігель

За постачання озброєнь на цю суму виступають глава МЗС Анналена Бербок і міністр оборони Борис Пісторіус. Однак, як зазначає видання, канцлер Олаф Шольц затягує ухвалення рішення з цього питання.

Новий пакет допомоги, який «зелені» та Пісторіус почали розробляти кілька тижнів тому, включає три додаткові батареї ППО IRIS-T із боєприпасами, ракети Patriot, десять колісних гаубиць і запас артилерійських снарядів.

Ці витрати планували оформити як «позапланові витрати зі спеціального фонду», але Шольц виступив проти, заявивши, що такий механізм поставить майбутній уряд перед фактом. Це особливо актуально напередодні дострокових виборів до Бундестагу, які відбудуться 23 лютого.

Канцлер також наголошує, що Україна ще має кошти з раніше виділених Німеччиною чотирьох мільярдів євро та доступ до міжнародного кредитного фонду G7 у розмірі 50 мільярдів доларів, сформованого за рахунок заморожених російських активів.

У кулуарах вважають, що Шольц може уникати додаткових поставок зброї через побоювання втрати підтримки серед виборців СДПН під час виборчої кампанії. У свою чергу, «зелені» намагаються підвищити свій рейтинг, просуваючи ініціативу збільшення оборонних витрат.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 18:20


Колишній чемпіон світу з шахів і лідер світового рейтингу Магнус Карлсен і російський гросмейстер Ян Непомнящий стали чемпіонами світу з бліцу, блискавичних шахів.

Серед жінок чемпіонкою світу з бліцу стала китайська шахістка Цзюй Венцзюнь.

Чемпіонат проходив у Нью-Йорку, 31 грудня, за кілька годин до Нового року в США, завершився фінальним матчем між Карлсеном і Непомнящим. Ні основні, ні додаткові партії не виявили переможця. Перед вирішальною партією Карлсен запропонував Непомнящому розділити перше місце, не борючись за абсолютне лідерство. Російський гросмейстер погодився. Обидва пояснили своє рішення арбітрам втомою після напружених партій, зазначивши, що не хотіли, щоб переможець визначався, виходячи з решти сил. Президент Міжнародної шахової федерації Аркадій Дворкович ухвалив рішення, оголосивши, що чемпіонами стали обидва.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 17:05


Китай провів найбільші за останні десятиліття військові навчання навколо Тайваню.

У грудні майже 100 кораблів та десятки винищувачів оточили острів.

Американські спецслужби досі вважали, що Китай, ймовірно, почне атаку на Тайвань лише у 2027 році, коли відзначатиметься століття заснування Народно-визвольної армії Китаю. Однак масштабні навчання та часті тренування китайських військ викликають побоювання, що напад може статися раніше — вже в 2025 році.

Китай вважає Тайвань «повстанським регіоном» і прагне повернути його до складу КНР, навіть силою, якщо це буде необхідно. Експерт Гайгес відзначає, що, незважаючи на чисельну перевагу Китаю, тайванські війська добре навчені й мотивовані, а захоплення острова — це складне завдання.

Реакція США може стати вирішальним фактором у конфлікті. Якщо Дональд Трамп обере жорстку лінію, ймовірність великої війни зростає, але існує і ризик, що Тайвань залишиться без підтримки.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 15:15


FT: Росія склала список цілей у разі війни з Японією та Південною Кореєю

Росія підготувала список цілей для можливого конфлікту з Японією та Південною Кореєю, включаючи атомні електростанції та об'єкти цивільної інфраструктури.

Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на секретні документи 2013-2014 років, надані західними джерелами.

Згідно з витоком з 29 секретних військових файлів, список містить 160 об'єктів, таких як дороги, мости, заводи, а також командні пункти та військові бази.

Перші 82 об'єкти мають військове значення, зокрема штаби збройних сил, радарні установки, авіабази і об'єкти ВМФ Японії та Південної Кореї.

У списку цивільних об'єктів зазначені тунелі, енергетична інфраструктура та промислові підприємства, зокрема японський тунель Канмон і південнокорейський металургійний завод Pohang.

Енергетична інфраструктура також є важливою мішенню, до списку входять 13 об'єктів, зокрема атомні комплекси в японському Токаи та хімічні заводи в південнокорейському Пусане.

Документи також містять деталі застосування неконвенційних крилатих ракет Х-101. Один із сценаріїв описує атаку на японську радарну базу в Окусирито за допомогою 12 ракет, випущених з важкого бомбардувальника Ту-160.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 13:15


Ліберали з Квебеку вимагають відставки Трюдо через падіння рейтингу та виборчі перспективи

Депутати парламенту від Квебеку посилили вимоги до прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо піти у відставку з поста лідера Ліберальної партії. Голова квебекської фракції Стефан Лозон провів консультації з депутатами та передав їх позицію керівництву партії. За словами одного з парламентаріїв, серед лібералів з Квебеку є консенсус щодо необхідності відставки Трюдо.

Підтримку цьому заклику висловили також регіональні фракції лібералів в Атлантиці та Онтаріо. Причиною тиску стало зниження рейтингу Трюдо до рекордно низького рівня в 28%, що, за оцінками, може призвести до серйозної поразки лібералів на найближчих виборах.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 12:05


Президент Киргизстану підписав закон про реабілітацію репресованих

Президент Киргизстану Садыр Жапаров підписав закон про реабілітацію осіб, засуджених за політичними мотивами в радянські часи. Закон передбачає реабілітацію осіб, які були засуджені за політичними статтями Кримінального кодексу РСФСР, що діяли на території Киргизстану до 1961 року.

Згідно з законом, політичними репресіями вважаються рішення, прийняті з 1917 по 1953 роки на основі документів про червоний терор, боротьбу з басмачами, ознаки кулацького господарства та інших актів.

Не підлягають реабілітації громадяни Киргизстану, які були справедливо притягнуті до відповідальності за зраду під час Другої світової війни.

За різними оцінками, під час репресій у Киргизстані було розстріляно від 20 до 40 тисяч осіб.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 11:13


Санкції США проти політичних технологів з Росії та Ірану

США внесли в санкційний список Центр геополітичних експертиз, заснований прокремлівським філософом Олександром Дугіним, а також його директора Валерія Коровина.

За даними Міністерства фінансів США, ці особи намагалися втрутитися у президентські вибори 2024 року.

Санкції також накладені на іранський Центр виробництва когнітивного дизайну, який, за інформацією США, пов'язаний з Корпусом стражів ісламської революції.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 10:05


США завдали удару по об'єктам хуситів в Ємені напередодні Нового року

30 та 31 грудня кораблі та літаки ВМС США атакували командно-штабний пункт хуситів і об'єкти для виробництва та зберігання сучасної звичайної зброї, включаючи ракети і дрони.

Ці об'єкти використовувалися хуситами для атак на військові кораблі та торгові судна ВМС США в південній частині Червоного моря та Аденської затоки.

Крім того, літаки ВМС США знищили прибережний радар хуситів і сім крилатих ракет над Червоним морем, повідомляється в заяві Центрального командування США (CENTCOM).

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 09:14


Україна зупинила транзит російського газу

Міністерство енергетики України оголосило про "історичну подію" — припинення транзиту російського газу через територію країни. Це рішення ухвалено в інтересах національної безпеки. Транзит було зупинено з 7:00 ранку, що також підтвердив "Газпром". У компанії заявили, що не мають "технічної та юридичної можливості" продовжувати транспортування газу через Україну через "неодноразову та чітку відмову української сторони продовжувати відповідні угоди".

У свою чергу, представник Європейської комісії вже зазначив, що Європа готова до припинення постачання, оскільки європейська газова інфраструктура достатньо гнучка, щоб постачати газ з альтернативних джерел у Центральну та Східну Європу.

Словацький уряд також заявив про готовність до зупинки. Газові сховища заповнені на 100%, запасів вистачить на новий рік. Міністр економіки Словаччини запевнив, що наразі немає ризику нестачі газу.

Австрія, попри те, що раніше отримувала значну частину газу з Росії, також готова до зупинки постачання завдяки заповненим сховищам та альтернативним маршрутам імпорту через Італію та Німеччину.

У Придністров'ї з 1 січня 2025 року через зупинку постачання газу буде припинення подачі тепла та гарячої води населенню, бюджетним установам та організаціям усіх форм власності

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 09:03


Президент України Володимир Зеленський висловив упевненість, що Дональд Трамп, обраний президент США, "хоче і може" принести мир в Україну та покласти край агресії з боку Росії. У своєму новорічному зверненні Зеленський наголосив, що мир можливий лише за умови припинення повномасштабної агресії, яку він назвав "війною божевільної держави проти цивілізованого світу".

"Це не вулична сварка, де потрібно заспокоїти обидві сторони. Це агресія, яка потребує рішучих дій. Я вірю, що ми разом зі США маємо силу змусити Росію до справедливого миру", — заявив Зеленський.

Водночас він підкреслив, що "справедливий мир" не може бути досягнутий за принципом "з чистого аркуша". "Рахунок не 0:0. На цьому рахунку — тисячі життів українців, які забрала Росія", — сказав президент, звертаючись до народу напередодні Нового року.

Зеленський також відзначив підтримку США з перших хвилин конфлікту та висловив надію, що Америка залишатиметься поруч "і в перші хвилини миру".

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

01 Jan, 08:59


Китай запустив наймасштабнішу ілюмінацію за допомогою дронів на честь Нового року. Т

Тисячі дронів створили яскраве світлове шоу, яке синхронізувало сучасні технології та традиції святкування.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

31 Dec, 14:16


Центробанк Сирії вперше очолила жінка – Al Watan

Майса Сабрін призначена виконувачкою обов’язків голови Центрального банку Сирії, повідомляє газета Al Watan. Вона стала першою жінкою в історії країни на цій посаді.

Це сталося після того, як 8 грудня владу в Сирії захопила терористична організація «Хайат Тахрір аш-Шам». Президент Башар Асад подав у відставку та отримав притулок у Росії.

Новий перехідний уряд очолив Мухаммед аль-Башир, однак фактичний контроль залишається за лідером угруповання Ахмедом аш-Шараа, який серед іншого заявив про дотримання прав жінок.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

31 Dec, 12:05


Financial Times: у 2025 році між Україною та Росією може бути укладено мирний договір

Україна, за прогнозом FT, змушена буде змиритися з фактичною втратою територій. Видання зазначає, що Дональд Трамп може використати загрозу посилення санкцій проти Росії та збільшення поставок зброї Україні для досягнення угоди.

FT припускає, що США "заморозять" питання вступу України до НАТО, але повністю його не знімуть. Зеленський, за прогнозом газети, погодиться на фактичний, але не юридичний контроль Росії над окупованими територіями в обмін на гарантії безпеки від Європи та США.

Москва, в свою чергу, може сподіватися на зниження європейської підтримки України, вважає видання.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

31 Dec, 10:05


Китай прикривається гуманітарною допомогою, постачаючи зброю до Лівії — ЗМІ

Канадське розслідування викрило, як Китай намагався обійти ембарго ООН, передаючи Лівії 92 озброєні дрони вартістю $1 мільярд під виглядом гуманітарної допомоги. Угода включала обмін дронів на знижки на нафту.

Для приховування операції використовували підставні компанії у Великій Британії, Єгипті та Тунісі. Shanghai Gold Wing Aviation Technology, пов’язана з Китаєм, маскувала свою діяльність. Дрони призначалися для сил Хафтара, підтримуваного Росією.

Розслідування виявило співпрацю співробітників ІКАО у приховуванні угоди. Один учасник схеми арештований, інший у розшуку. Європа також фіксувала схожі спроби прихованих поставок китайських дронів. Експерти застерігають, що такі дії сприяють корупції та авторитарним практикам.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

31 Dec, 08:11


У Південній Кореї видали ордер на арешт тимчасово відстороненого президента Юн Сок Йоля

Сеульський суд затвердив ордер на арешт Юн Сок Йоля, тимчасово відстороненого президента Південної Кореї, через його спробу запровадити військовий стан. Про це повідомляє агентство Yonhap.

Це перший випадок в історії країни, коли ордер на арешт видано щодо чинного глави держави. За даними джерел агентства, суд санкціонував арешт за трьома обвинуваченнями: зловживання владою, неконституційна спроба введення військового стану та підготовка заколоту. Ордер передбачає 48 годин для затримання Юн Сок Йоля. Також суд дозволив обшук у його президентській резиденції.

Юн Сок Йоль раніше тричі не з'явився на допит як підозрюваний у справах про заколот і зловживання владою.

14 грудня парламент країни проголосував за його відсторонення після спроби запровадити військовий стан «для боротьби з прихильниками КНДР». Цей указ, що діяв шість годин, забороняв діяльність політичних партій, протести, страйки, вводив цензуру та військові трибунали з правом смертної кари. Рішення викликало масштабні протести, а депутати скасували указ під час штурму парламенту військовими.

Розпочато розслідування справи про заколот, а Юн Сок Йолю заборонено залишати країну.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

30 Dec, 18:20


Медичні прориви 2025 року: ключові очікування за версією BILD

▫️ Препарати проти пухлин. У 2025 році кілька компаній планують представити засоби для боротьби з раком шкіри, легень та кишківника.
Професор Крістоф фон Калле з Берлінського інституту здоров'я при клініці Charité зазначає: «мРНК-ін'єкції можуть бути адаптовані до конкретного захворювання або пацієнта», але доступність цих препаратів залежатиме від подальших досліджень.

▫️ Клітинна терапія CAR-T. Удосконалення цієї технології дозволить боротися з раковими пухлинами, включаючи рак легень та кишківника. Наразі метод використовується для лікування раку крові, але професор фон Калле прогнозує, що вже наступного року він зможе застосовуватись для лікування щільних пухлин.

▫️ Прорив у боротьбі з діабетом. Очікуються нові результати досліджень тирзепатиду — інноваційного препарату, що знижує рівень цукру в крові та сприяє схудненню. Його вводять лише раз на тиждень, а застосування вже дозволено.

▫️ Ліки проти хвороби Альцгеймера. Препарат леканемаб уже отримав схвалення, а донанемаб, імовірно, буде дозволений у 2025 році. Професор Крістоф Кляйншніц з клініки Ессена називає це «справжньою віхою», адже ці засоби борються з причиною захворювання, сповільнюючи його розвиток.

▫️ Генна терапія при боковому аміотрофічному склерозі. У 2025 році пацієнтів почнуть перевіряти на наявність мутованого ферменту, що викликає загибель нервових клітин. Це дозволить ефективніше діагностувати і лікувати захворювання.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

30 Dec, 17:09


"Джинсовий" скандал у світі шахів: FIDE змінила правила через Карлсена

Чинний чемпіон світу з шахів, 34-річний норвежець Магнус Карлсен, опинився у центрі конфлікту через дрес-код на Чемпіонаті світу з швидких шахів у Нью-Йорку. Карлсен прийшов на турнір у джинсах, що суперечило правилам FIDE. Федерація оштрафувала гросмейстера на 200 доларів і вимагала негайно змінити одяг.

Карлсен відмовився переодягатися між раундами, заявивши, що готовий зробити це наступного дня, і оголосив про відмову від участі у турнірі. У соцмережі X шахіст різко висловився на адресу FIDE.

Після цього федерація вирішила пом'якшити правила дрес-коду, дозволивши носити джинси, якщо вони з піджаком. Дізнавшись про це, Карлсен заявив, що повертається до змагань.

Президент FIDE Аркадій Дворкович засудив поведінку Карлсена, але пізніше висловив співчуття через конфлікт: "Я щиро шкодую, що сторони не знайшли рішення вчасно". Він також підтвердив нові правила, які допускають "елегантні відхилення" від дрес-коду.

Політика News

30 Dec, 14:16


Заяви президента Азербайджану Ільхама Алієва, які містять вимоги та критику на адресу Москви, свідчать про ослаблення влади та впливу РФ на Південному Кавказі після початку російсько-української війни.

Про це пише The Wall Street Journal у своїй аналітичній статті.

«Оскільки відносини з Вірменією погіршені, а майбутнє відносин з Азербайджаном під питанням, Москва опинилася під загрозою втрати впливу на Південному Кавказі. У сусідній Грузії люди протестують на вулицях Тбілісі через зростаючу, на їхню думку, близькість уряду до РФ», — зазначає видання.

Раніше президент Алієв вимагав від Москви визнати свою провину в авіакатастрофі азербайджанського літака, притягнути винних до кримінальної відповідальності та виплатити компенсацію постраждалим пасажирам і членам екіпажу.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

30 Dec, 13:15


Агентство Al Arabiya: Сирії може знадобитися до 4 років для організації виборів

Лідер "Хейят Тахрір аль-Шам" (HTS) Ахмед аль-Шара заявив, що процес організації нових виборів у Сирії може тривати до 4 років. Він підкреслив, що для проведення чесних виборів необхідно здійснити перепис населення та врахувати всі складнощі, пов’язані з відновленням країни після конфлікту.

В інтерв'ю телеканалу Al Arabiya, аль-Шара зазначив, що сирійці самі врятували країну, і він не вважає себе її визволителем. Він підкреслив важливість збереження стабільності під час процесу змін та зазначив, що звільнення Сирії забезпечить безпеку не лише для країни, а й для всього регіону, включаючи Персидську затоку, на наступні 50 років.

Щодо конституційної реформи, лідер HTS повідомив, що підготовка нової конституції може зайняти близько трьох років, а також додав, що процес перебудови правових інститутів країни лише починається.

Аль-Шара підтвердив, що "Національний діалог" об’єднає всі верстви суспільства, що стане важливим етапом у відновленні країни. Одним з важливих кроків буде оголошення про розпуск "Хейят Тахрір аль-Шам".

Лідер також зазначив, що Сирія не має наміру допустити поділ країни та підкреслив важливість участі курдів як невід’ємної частини сирійської нації.

Він також висловив сподівання, що адміністрація Дональда Трампа зніме санкції з Сирії, що сприятиме її відновленню.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

30 Dec, 12:15


США нададуть останній цього року пакет військової допомоги Україні на суму близько $2,5 млрд, йдеться у заяві президента Байдена. Кошти будуть виділені за двома програмами:

▪️ Президентські повноваження щодо скорочення озброєнь (PDA) — $1,25 млрд.
▪️ Програма «Ініціатива сприяння безпеці України» — $1,22 млрд, що повністю вичерпує її фінансування.

Байден наголосив, що Пентагон передає Україні сотні тисяч артилерійських боєприпасів та тисячі ракет.

PDA дозволяє президенту передавати зброю із запасів Пентагону, тоді як «Ініціатива сприяння безпеці України» забезпечує закупівлю озброєння у виробників.

Загалом Байден виділив для України близько $8 млрд військової допомоги, а до інавгурації Трампа адміністрація планує використати залишок із понад $6 млрд, передбачених на безпеку України.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

30 Dec, 11:13


Кількість українців, які вірять у перспективу України стати процвітаючою країною в складі ЄС через 10 років, різко скорочується.

Про це йдеться в статті для Foreign Affairs авторства керівників КМІС.

У жовтні 2022 року в це вірило 88%, у грудні 2023 року - вже 73%, а зараз, у грудні 2024 року, - лише 55%.

Кожен п’ятий (19%) вважає, що через десять років економіка буде зруйнована, а багато українців виїдуть.

Ідея звільнення територій стала менш популярною. У травні 2023 року, напередодні контрнаступу ЗСУ, лише 10% українців були готові відкласти звільнення територій на майбутнє. До кінця цього року цей показник зріс до 38%.

"Попри те, що українці здебільшого зберігали оптимізм щодо майбутнього своєї країни, частка песимістів також зросла до 28% порівняно з 19% у грудні 2023 року", - зазначають автори статті.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

30 Dec, 10:02


Новий президент Грузії підписав закони про заборону масок та піротехніки на мітингах

Президент Грузії Михеїл Кавелашвілі підписав низку законів, серед яких – заборона масок і піротехніки на протестах.

Про це повідомляє грузинська служба "Радіо Свобода".

В Законодавчому віснику опубліковано 28 законів, підписаних Кавелашвілі, серед яких – поправки до закону "Про збори і масові маніфестації", що забороняють учасникам протестів закривати обличчя масками або іншими засобами, а також використовувати лазери і піротехніку.

Крім того, Кавелашвілі підписав поправки до закону про держохорону, згідно з якими Саломе Зурабішвілі більше не матиме державної охорони, а також зміни до закону про державну службу, які, за словами правозахисників, спрощують звільнення співробітників з політичних мотивів.

Деякі з підписаних законів набирають чинності одразу після підписання, інші – у визначені терміни.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

30 Dec, 09:01


Фіцо написав лідерам ЄС листа зі скаргою на Зеленського через зупинку транзиту газу

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звернувся до голови Європейської ради Антоніу Кошти та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн з відкритим листом, в якому розкритикував рішення України припинити транзит російського газу після 2024 року.

Фіцо опублікував лист у своїх соцмережах. У зверненні він назвав "мовчазну згоду" з рішенням Зеленського "ірраціональною", наголосивши, що це призведе до напруженості та можливих відповідних заходів.

Зупинка транзиту завдасть значної шкоди європейським економічним інтересам, які мають іти в ногу зі світовими тенденціями розвитку. Він також піддав критиці "нечіткий підхід" Єврокомісії та держав-членів, зазначивши, що наслідки такого рішення або не були належним чином проаналізовані.

Фіцо посилається на дані SPP, яка стверджує, що припинення транзиту вдарить по ЄС більше, ніж по Росії. Він закликав лідерів ЄС терміново приділити увагу цій "безпрецедентній ситуації".

Політика News

30 Dec, 08:03


У Хорватії відбудеться другий тур президентських виборів

Жоден із кандидатів на виборах президента Хорватії не здобув понад 50% голосів, необхідних для перемоги у першому турі.

За даними Державної виборчої комісії, чинний президент Зоран Міланович отримав 49% голосів, а його головний опонент, ексміністр науки Драган Приморац, здобув 19,35%. Другий тур між ними відбудеться 12 січня 2025 року.

Інші кандидати, яких загалом було вісім, набрали менше 10% голосів кожен.

Хорватія — парламентська республіка, де основні рішення ухвалює прем’єр-міністр. Президент водночас є головнокомандувачем збройних сил.

Міланович відомий критикою військової допомоги Україні, зокрема, він заборонив навчання українських військових у Хорватії.

Драган Приморац — незалежний кандидат, якого підтримує консервативна партія. Він має досвід у педіатрії, медичній генетиці та обіймав посаду міністра науки, освіти та спорту з 2003 до 2009 року. У своїй кампанії Приморац критикував популізм Мілановича.

Політика News

30 Dec, 07:10


В США помер 39-й президент Джиммі Картер

Джиммі Картер, який очолював США з 1977 до 1981 року, помер у віці 100 років. Про це повідомила газета Washington Post з посиланням на його сина. Картер представляв Демократичну партію, але програв вибори Рональду Рейгану.

Екс-президент був активним критиком зовнішньої політики США, зокрема, їхньої схильності до постійних війн. У 2019 році він надіслав Дональду Трампу лист із поглядами на відносини з Китаєм, закликаючи до мирних ініціатив. Після цього відбулася телефонна розмова, у якій Трамп поскаржився на те, що Китай випереджає США. Картер пояснив це тим, що Китай не витрачає ресурси на війни, тоді як Америка витратила три трильйони доларів на військові дії.

Картер зазначав, що ці гроші могли б бути спрямовані на інфраструктуру, освіту та інші важливі проєкти. Він також назвав США «найвойовничішою країною в історії», яка прагне нав'язувати свої цінності іншим державам.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

29 Dec, 18:20


У Німеччині почалися продажі пиротехніки до Нового року, і ажіотаж не змусив себе чекати - DILD

Люди вже вночі займали черги перед магазинами, щоб купити ракети та петарди.

Компанія-постачальник Comet у Бремерхафені повідомила про прибуття понад 600 контейнерів товару з Китаю та планований оборот у 50 мільйонів євро. Магазини біля кордону з Нідерландами також популярні серед голландців, адже суворі закони у їхній країні змушують їх купувати фейерверки в Німеччині.

У 2023 році продажі новорічної пиротехніки в Німеччині досягли 180 мільйонів євро, що на 15% більше, ніж у попередньому році. Замість традиційних петард все частіше вибирають батареї з фейерверків. Використання пиротехніки поруч з лікарнями, церквами, будинками престарілих та пожежонебезпечними будівлями суворо заборонено. Багато міст вводять додаткові обмеження.

Медики та екологи виступають за повну заборону пиротехніки через травми, забруднення та стрес для тварин. Щороку фіксуються десятки нещасних випадків, у тому числі смертельних.

Політика News

29 Dec, 17:19


Донер кебаб: суперечка між Туреччиною та Німеччиною щодо рецепту

Туреччина звернулася до ЄС із вимогою зареєструвати «правильний» рецепт популярної страви «донер кебаб», аналогічно до того, як це зробили для шампанського у Франції, піци в Неаполі та серрано в Іспанії. Німеччина, де щорічно споживають понад мільярд порцій «донер кебаб», виступає проти.

Туреччина наполягає, що «донер кебаб» повинен готуватись тільки з курятини, баранини чи яловичини (тварини повинні бути старше 18 місяців), маринуватися в йогурті та травах, подаватися на тарілці з жареним картоплею та перцем, а м’ясо має бути нарізане скибочками товщиною від 3 до 5 мм. Німецький варіант готується з телятини та подається в лаваші з капустою.

Якщо Туреччина виграє справу, німецьким закусочним доведеться або змінити рецепт, або переіменувати страву. Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір, турецького походження, заявив, що Берлін не потребує рецептів з Анкари.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

29 Dec, 16:18


Міністерство оборони Великобританії надасть Україні 4,5 мільйона фунтів стерлінгів для підтримки розслідування російських військових злочинів, а також 2,26 мільярда фунтів кредиту, який буде погашено за рахунок російських активів.

Міністр оборони Великобританії Джон Хілі заявив, що країна буде підтримувати Україну, щоб вона могла захистити свій суверенітет і безпеку, підкресливши, що «оборона Сполученого Королівства починається в Україні».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

29 Dec, 15:17


З 1 січня наступного року в Бельгії набере чинності повна заборона на рекламу алкоголю в соціальних мережах TikTok і Snapchat, а також у кінотеатрах, де не менше 30% аудиторії складають неповнолітні.

Також реклама алкоголю буде заборонена в радіусі 150 метрів від шкіл. Ці заходи стали результатом нової угоди між рекламною індустрією, засобами масової інформації та торговими асоціаціями, які займаються дистрибуцією і виробництвом алкогольних напоїв.

Крім того, брендам заборонено показувати у рекламі алкогольних напоїв людей віком до 25 років.

Згідно з даними місцевого Міністерства охорони здоров'я, майже кожен третій підліток до 16 років регулярно вживає алкоголь, і кожен п’ятий робить це як у будні, так і у вихідні.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

29 Dec, 12:14


Путін підписав закон, який обмежує можливості інтеграції дітей мігрантів.

Документ вводить заборону на прийом дітей нелегальних мігрантів у школи та дитячі садки.

Також діти, які погано володіють російською мовою, не будуть допущені до навчальних закладів. Тестування перед зарахуванням стане обов'язковим. Обмеження поширюються на державні та муніципальні школи, спеціалізовані заклади для інвалідів, ПТУ, гуртки та секції.

Цей закон обмежує інтеграцію дітей трудових мігрантів в Росії та є частиною низки ініціатив, спрямованих на посилення контролю за перебуванням іноземців у країні.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 17:08


ЄС погрожує новими санкціями проти "тіньового флоту" Росії

Європейський Союз заявив про можливе запровадження додаткових санкцій проти "тіньового флоту" Росії після пошкодження електрокабеля в Балтійському морі та затримання російського танкера у Фінляндії. Про це йдеться в спільній заяві Єврокомісії та верховного представника ЄС із закордонних справ Каї Каллас.

У документі наголошується, що судна "тіньового флоту" становлять загрозу для безпеки й довкілля, а також фінансують військовий бюджет Росії.

25 грудня у Балтійському морі стався збій у роботі електрокабелю Estlink 2 між Естонією та Фінляндією. Попередні дані свідчать, що причиною пошкодження міг стати якір танкера "тіньового флоту" РФ "Игл С". Під час затримання судна якір не було знайдено. Інцидент розслідується як акт вандалізму.

Напередодні в Босфорі тимчасово зупинили рух суден через поломку танкера Cordelia Moon під прапором Панами, що прямував до Новоросійська. Цей танкер також пов’язують із "тіньовим флотом" Росії. Після буксирування турецькою береговою охороною рух у протоці відновили, повідомляє Reuters.

16 грудня ЄС ухвалив 15-й пакет санкцій, до якого включено 52 судна з третіх країн, що підтримують енергетичний сектор Росії та здійснюють перевезення військової техніки для її армії. Загалом під санкціями перебувають 79 суден, яким заборонено заходити до портів ЄС та користуватися послугами європейських компаній.

Експерти оцінюють, що "тіньовий флот" забезпечує транспортування майже 70% російської нафти. За даними Atlantic Council, три чверті експорту російської нафти здійснюється цим флотом. Як пише The Guardian, ці факти ілюструють труднощі, з якими стикаються західні країни, намагаючись обмежити доходи Росії від експорту нафти через встановлення цінового обмеження.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 15:17


Генпрокуратура Словаччини перевірить візит Фіцо до Путіна

Громадське об’єднання "Мир Україні" (Mier Ukrajine) подало скаргу з вимогою перевірити дії прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.

Активісти наголошують, що Фіцо давно легітимізує Путіна, проти якого діє міжнародний ордер на арешт. Вони також нагадали, що Росія вважає Словаччину "ворожою країною", а отже, зустріч прем’єра з Путіним можна розглядати як контакт із ворогом.

Нагадаємо, 22 грудня Фіцо провів переговори з Путіним у Москві, що викликало напруження у відносинах між Словаччиною та Україною.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 14:16


Президент Сербії заявив, що протягом року Німеччина знову почне купувати російський газ через «Північний потік»

«Візьмемо Німеччину. Країна зберегла конкурентоспроможність своєї економіки завдяки дешевому газу з Росії. Зміни не відбуваються так швидко, енергія в Німеччині дорога. Але вашій країні терміново потрібна дешева енергія! Осмелюсь зробити прогноз: не пізніше ніж через рік «Північний потік» буде належати американському інвестору, і газ через цей трубопровід потече з Росії до Європи. Запам'ятайте мої слова. Рік до запуску «Північного потоку»!» — заявив Александар Вучич в інтерв'ю німецькому виданню Handelsblatt.

Раніше WSJ повідомляло, що один із спонсорів кампанії Трампа хоче придбати «Північний потік-2». Трамп, у свою чергу, заявляв, що саме він «вбив» «Північний потік», запровадивши санкції, які пізніше скасував Байден.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 13:15


Технологічна ізоляція Китаю: санкції США змінюють індустрію напівпровідників

Китайський уряд стикається з серйозними труднощами у реалізації плану розвитку високотехнологічного виробництва через санкції США, які обмежують доступ до новітніх технологій напівпровідників. Від початку 2010-х років Пекін інвестував близько 150 мільярдів доларів у власну індустрію чіпів, прагнучи задоволення 70% внутрішнього попиту до 2025 року. Однак США та їх союзники обмежили експорт чіпів і технологій до Китаю, що значно ускладнило реалізацію цих цілей.

У відповідь Китай продовжує розвивати власну індустрію, хоча і не може повністю позбутися технологічної залежності від Заходу. Це створює конкуренцію між США та Китаєм, що стає дедалі більш напруженою.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 12:05


Нова сирійська влада не прагне конфліктів з Ізраїлем

Губернатор Дамаска Махер Марван заявив, що новий сирійський уряд, очолюваний президентом Ахмедом аль-Шараа, не має наміру вступати в конфлікти з Ізраїлем і прагне мирних відносин.

У коментарі для NPR Марван підкреслив, що сирійська влада не має ворожих намірів щодо Ізраїлю і не хоче створювати загрозу безпеці цієї країни чи інших держав. Він зазначив, що Ізраїль міг переживати страх, коли новий уряд Сирії прийшов до влади, однак цей страх є природним.

Марван заявив: «Ми не боїмося Ізраїлю, і наша проблема не з Ізраїлем». Він додав, що Сирія не планує втручатися в питання, які могли б загрожувати безпеці Ізраїлю чи інших країн.

Губернатор також закликав до мирного співіснування та неодноразово заявив, що Сирія хоче миру і не може бути супротивником Ізраїлю.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 11:05


В Іраку виявили масове поховання жінок і дітей - BILD

Археологи та криміналісти розпочали ексгумацію решток, знайдених поблизу поселення Таль аль-Шайхія у провінції Мутанна. У могилі, що датується 1980-ми роками, виявили останки щонайменше 100 жінок і дітей у традиційному курдському весняному вбранні. За оцінками експертів, вони стали жертвами репресій режиму Саддама Хусейна.

Як зазначив голова відомства з розслідування масових поховань Діа Карім, убивства відбувалися в рамках «Анфальської кампанії» — кривавої операції Хусейна проти курдів.

Більшість похованих, імовірно, були мешканцями міста Калар у провінції Сулейманія, яка нині входить до складу Курдської автономії.

Поруч із похованням виявили ще одну могилу біля колишньої в’язниці Нуграт-ель-Сальман, де утримували політичних в’язнів. За оцінками, репресії Хусейна у 1980–1990 роках спричинили зникнення близько 1,3 мільйона людей. Диктатора стратили у 2006 році за злочини проти людяності.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 10:26


Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер розпустив Бундестаг

Нові вибори до національного парламенту відбудуться 23 лютого 2025 року. Рішення про розпуск Бундестагу було ухвалене після голосування щодо довіри чинній «світлофорній» коаліції. Більшість депутатів проголосувала за вотум недовіри уряду Олафа Шольца.

Штайнмайер пояснив своє рішення тим, що «в такі важкі часи стабільність потребує уряду, здатного діяти, і надійної більшості в парламенті».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 10:02


Національна асамблея проголосувала за імпічмент в.о. президента Хан Дак Су

У п'ятницю Національна асамблея Південної Кореї одностайно проголосувала за імпічмент в.о. президента Хан Дак Су, який обійняв посаду менше двох тижнів тому після відсторонення президента Юн Сок Йоля через провал у запровадженні воєнного стану.

Пропозиція про імпічмент була прийнята 192 голосами "за" і жодного "проти", що стало першим випадком імпічменту виконувача обов'язків президента парламентом.

Головна опозиційна Демократична партія (DP), яка має 170 зі 300 місць у парламенті, висунула пропозицію про імпічмент напередодні. Приводом стало небажання Хана призначати додаткових суддів Конституційного суду для розгляду справи Юна.

Серед причин імпічменту також зазначено причетність Хана до введення воєнного стану, відмову затвердити два спеціальні законопроєкти, спрямовані проти Юна і першої леді Кім Кеон Хі, а також інші порушення.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 09:06


Інцидент із кабелем: НАТО пропонує допомогу Естонії та Фінляндії

НАТО готове допомогти Естонії та Фінляндії у розслідуванні пошкодження кабелю між країнами, що могло статися через диверсію. Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс засуджує атаки на критичну інфраструктуру та підтримує союзників.

Естонський прем'єр Крістьян Міхал зазначив, що захист інфраструктури слід посилити за участі союзників. Розслідування очолює Фінляндія, яка затримала підозрюване судно, пов'язане з Росією.

Естонія ініціює консультації щодо статті 4 НАТО та закликає до модернізації морського права для захисту інфраструктури.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 07:32


У парламенті Азербайджану пригрозили Росії через брехню про збитий над Грозним літак

Депутат комітету з міжнародних справ Меджлісу Азербайджану Расім Мусабеков заявив, що літак Embraer 190 авіакомпанії Azerbaijan Airlines (AZAL), який летів з Баку до Грозного, був збитий російською системою ППО над територією Росії. За його словами, це сталося в небі над Грозним, і цей факт неможливо заперечити.

Мусабеков розкритикував російську владу за спроби приховати подію через ЗМІ, замість вибачень та покарання винних. Він наголосив, що винні мають бути притягнуті до відповідальності, а постраждалим необхідно виплатити компенсації. У разі невиконання цих умов відносини між країнами можуть суттєво погіршитися.

Російські федеральні ЗМІ, за інформацією джерел, замовчують дані про те, що літак був підбитий ППО під час відбиття атаки дронів над Чечнею. На борту перебували 67 осіб, з яких 38 загинули. Натомість пропаганда поширює версії про зіткнення з птахами чи вибух кисневого балона.

Пасажири що вижили повідомляють, що літак тричі намагався сісти в Грозному, а під час останньої спроби стався вибух за межами салону. На хвості лайнера виявлено отвори, схожі на сліди ураження зенітною ракетою.

Джерела стверджують, що літак збили над Наурським районом на висоті 2,4 км. Тим часом Рамзан Кадиров нагородив свого племінника Хамзата Кадирова медаллю за знищення цілей у день катастрофи.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Dec, 07:13


Огляд новин за 26 грудня:

Трамп пообіцяв Канаді знизити податки на 60% у разі приєднання до США https://t.me/politikosmosnews/11044

Розрив кабеля між Фінляндією та Естонією: підозра на диверсію https://t.me/politikosmosnews/11045

Байден доручив Пентагону збільшити постачання зброї Україні після ракетного обстрілу на Різдво https://t.me/politikosmosnews/11046

В Казахстані пропонують кримінальне покарання за викрадення наречених https://t.me/politikosmosnews/11047

Білоголовий орлан став офіційним національним птахом США https://t.me/politikosmosnews/11048

США та європейські країни можуть надати Україні гарантії безпеки, подібні до статті Уставу НАТО про колективну оборону, без вступу в альянс https://t.me/politikosmosnews/11049

Ракета РФ стала причиною авіакатастрофи Azerbaijan Airlines https://t.me/politikosmosnews/11050

Путін може спробувати захопити східну Естонію https://t.me/politikosmosnews/11051

Морське право ускладнює розслідування диверсій у Балтійському морі https://t.me/politikosmosnews/11052

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

26 Dec, 18:03


Морське право ускладнює розслідування диверсій у Балтійському морі — Естонія

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що безпекова ситуація в Балтійському морі погіршилася. Морське право ускладнює процесуальні дії щодо суден, підозрюваних у диверсіях, повідомляє ERR.

Китайське судно Yi Peng 3 підозрюють у пошкодженні підводних кабелів. Китай допустив слідчих деяких країн, але шведський прокурор отримав відмову, що викликало критику з боку Швеції.

Цахкна зазначив, що це другий випадок за останній рік, коли китайське судно підозрюється в пошкодженні інфраструктури. Такі інциденти він назвав гібридними загрозами для регіону.

Міністр оборони Ханно Певкур наголосив на важливості моніторингу ситуації та тісної співпраці між країнами й приватним сектором для забезпечення безпеки інфраструктури.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

26 Dec, 17:05


Politico: Путін може спробувати захопити східну Естонію

Естонське місто Нарва на кордоні з Росією стало об’єктом провокацій Москви. Росія застосовує глушіння навігації, викрадення прикордонних буїв, пропаганду та розвідувальні дрони. Про це повідомляє Politico.

Глава естонської прикордонної служби Егерт Белічев зазначив, що країна стикається зі спробами втягнути її у конфлікт. Кремль може використати етнічних росіян у східній Естонії як привід для інтервенції, як це було в Грузії та Україні.

Особливе занепокоєння викликає Нарва, де 96% мешканців говорять російською, а третина має громадянство РФ. Белічев сумнівається у швидкій реакції НАТО у разі агресії.

НАТО має в Естонії близько 900 британських солдатів та підрозділи з Франції, але значного посилення не планується. Естонія готує посилення кордону, але ситуація залишається напруженою.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

26 Dec, 16:18


Ракета РФ стала причиною авіакатастрофи Azerbaijan Airlines

Внаслідок аварії рейсу Azerbaijan Airlines 8432 біля міста Актау в Казахстані загинули 38 пасажирів. За даними уряду Азербайджану, причиною катастрофи стала російська ракета класу "земля-повітря", повідомляє Euronews.

Ракету випустили під час атаки безпілотників над Грозним. Її уламки пошкодили літак і спричинили загибель екіпажу та пасажирів. Пілоти намагалися здійснити аварійну посадку в Росії, але їм відмовили, змусивши прямувати до Казахстану.

Джерела повідомляють, що ракета була випущена з комплексу "Панцир-С". У момент катастрофи російські сили ППО намагалися збити українські дрони, які атакували Грозний.

Ця трагедія може стати другою подібною катастрофою за десятиліття після збиття рейсу MH17 над Україною. Розслідування триває.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

26 Dec, 13:15


Білоголовий орлан став офіційним національним птахом США

Президент США Джо Байден підписав закон, який офіційно визнає білоголового орлана національним птахом країни. Це відбулося напередодні Різдва, повідомляє сайт Білого дому.

Хоча білоголовий орлан уже понад два століття є символом США і зображений на Великій печатці з 1782 року, до цього часу йому не надавали статусу національного птаха.

Закон ініціювали законодавці з Міннесоти, яка є домом для однієї з найбільших популяцій білоголового орлана, як зазначила сенаторка Емі Клобучар. Види цих птахів захищені з 1940 року Законом про національну емблему, який забороняє їхній відстріл та продаж.

Білоголовий орлан належить до родини яструбових і вирізняється білою головою, темно-коричневим тілом, яскраво-жовтим дзьобом і лапами. Його розмах крил сягає 180-230 сантиметрів. Ці птахи мешкають у Північній Америці, зокрема у США, Канаді та Мексиці.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

26 Dec, 11:13


В Казахстані пропонують кримінальне покарання за викрадення наречених

У Казахстані планують посилити боротьбу з практикою викрадення дівчат для примусового шлюбу. До кінця 2024 року парламент розгляне поправки до законодавства, які передбачатимуть кримінальну відповідальність за такі дії. Очікується, що зміни допоможуть викорінити цю "середньовічну традицію".

Наразі чинний Кримінальний кодекс передбачає покарання за викрадення людей, але правозахисники вказують на наявність лазівок, що дозволяють уникнути відповідальності. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв засудив викрадення наречених, назвавши це явище неприйнятним у сучасному суспільстві.

Пропоновані зміни включають окрему статтю в Кримінальному кодексі, яка передбачає покарання до трьох років позбавлення волі за викрадення з метою шлюбу, а у випадках тяжких наслідків – до десяти років.

Очікується, що поправки набудуть чинності на початку 2025 року.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

26 Dec, 07:26


Байден доручив Пентагону збільшити постачання зброї Україні після ракетного обстрілу на Різдво

Президент США Джо Байден наказав Пентагону надати більше зброї Україні після російської ракетної атаки на Різдво. Він зазначив, що Росія завдала ударів по українських містах і критичній енергетичній інфраструктурі, прагнучи позбавити українців тепла та електрики взимку.

Він закликав міжнародну спільноту підтримувати Україну, підкресливши, що українці заслуговують на життя у мирі та безпеці.

У ніч на 25 грудня Росія здійснила масований удар по енергетичних об'єктах України.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

26 Dec, 07:25


Розрив кабеля між Фінляндією та Естонією: підозра на диверсію

Фінська компанія Fingrid повідомила про розрив підводного кабеля Estlink 2 у Балтійському морі 25 грудня, що призвело до зупинки подачі електроенергії. Потужність передачі на момент інциденту становила 650 МВт. Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо запевнив, що енергопостачання країни не постраждає.

Fingrid припускає диверсію, але причини інциденту ще з'ясовують. У районі розриву зафіксовано китайське судно Xin Xin Tiang 2 і корабель Eagle S під прапором Островів Кука.

Поліція Фінляндії розслідує подію спільно з береговою охороною. Кабелі Estlink 2 та Estlink 1 перебувають у спільній власності Фінляндії та Естонії.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

26 Dec, 07:21


Трамп пообіцяв Канаді знизити податки на 60% у разі приєднання до США

Дональд Трамп заявив, що якщо Канада стане 51-м штатом США, податки в країні можуть знизитися більш ніж на 60%. За його словами, це подвоїть ділову активність у Канаді та забезпечить безпрецедентний рівень військового захисту.

Трамп також згадав Гренландію, наголосивши на її стратегічному значенні для національної безпеки США, та розкритикував контроль Китаю над Панамським каналом.

Раніше в грудні Трамп обговорював цю ідею з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, пов'язуючи її з потенційними економічними втратами через запровадження американських тарифів. Ці тарифи, заплановані на 20 січня, спрямовані проти Канади та Мексики для боротьби з нелегальною міграцією та наркотрафіком, але можуть порушити торговельну угоду USMCA.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

23 Nov, 16:19


Reuters: Трамп планує призначити Гренелла спецпосланцем щодо України

Обраний президент США Дональд Трамп розглядає кандидатуру екс-голови Нацрозвідки Річарда Гренелла на посаду спеціального посланця для переговорів щодо завершення війни в Україні, повідомляють джерела Reuters.

У першому президентському терміні Трампа Гренелл обіймав посаду посла США в Німеччині, а також тимчасово керував Національною розвідкою. Він був спеціальним представником президента на переговорах між Сербією та Косово.

Поки що в США немає посадовця, який би займався виключно врегулюванням війни в Україні, але Трамп розглядає можливість створення такої ролі. Водночас, за словами джерел, остаточне рішення ще не ухвалене.

Призначення Гренелла може викликати застереження в Україні через його ідею створення «автономних зон» для врегулювання конфлікту та скепсис щодо членства України в НАТО. Водночас прихильники Гренелла наголошують на його дипломатичному досвіді та знаннях європейської політики.

Політика News

23 Nov, 13:15


RLI: Росія отримала дозвіл ООН на військові операції під виглядом миротворчих

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка дозволяє ОДКБ брати участь у миротворчих місіях. Це фактично легалізує російське військове втручання, заявляють в Інституті Роберта Лансінга (RLI).

Рішення викликає загрозу для суверенітету країн. Наприклад, буферна зона в Україні може дозволити Росії розгорнути війська ОДКБ із Білорусі чи Казахстану. Подібні дії вже були у Казахстані 2022 року.

Аналітики попереджають, що Москва може використати миротворчі місії для гібридних операцій у стратегічних регіонах, таких як Балтія.

Прийняття резолюції посилює вплив Росії в ООН, що підриває нейтральність організації та її здатність бути арбітром глобального миру.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

23 Nov, 09:15


Американський інвестор Скотт Бессент може стати міністром фінансів США в адміністрації Дональда Трампа.

Про це Трамп оголосив 22 листопада у своїй соцмережі Truth Social, назвавши Бессента "провідним міжнародним інвестором і стратегом".

Трамп заявив, що Бессент підтримуватиме політику "Америка понад усе", спрямовану на стимулювання конкурентоспроможності США, вирішення торгових дисбалансів та зміцнення економіки через енергетичне домінування.

62-річний Бессент, який очолює фонд Key Square Management, не має досвіду на політичних посадах. Раніше він працював у Soros Fund Management, що фінансував проєкти "Відкритого суспільства".

Бессент підтримував Трампа у двох виборчих кампаніях, але дотримується більш поміркованих поглядів. Він вважає підвищення мит радше "важелем" у переговорах, а також позитивно оцінює криптовалютний ринок.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

23 Nov, 07:51


«Ми не божевільні»: Медведєв про небажання Росії починати ядерну війну

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв, який раніше неодноразово погрожував Заходу ядерною зброєю, несподівано змінив риторику. В інтерв’ю Al Arabiya він заявив, що Росія не хоче розпочинати ядерну війну. «Нам би дуже не хотілося, щоб це сталося. Божевільних у керівництві Росії немає», — сказав він.

Медведєв зазначив, що використання ядерної зброї можливе лише як «крайній варіант», додавши, що поріг її застосування переглянуто через «виниклі ризики». Також він звинуватив НАТО у повній залученості до українського конфлікту. За його словами, війна могла б завершитися, якби альянс припинив «підживлювати бойові дії».

З початку вторгнення в Україну Медведєв став одним із головних рупорів агресивної кремлівської риторики, погрожуючи Заходу ядерною війною. Серед міст, яким він погрожував, були Вашингтон, Париж і Лондон. Після схвалення США ударів по російській території він анонсував Третю світову.

Політика News

23 Nov, 07:18


Огляд новин за 22 листопада:

The Economist про "Орешник" і ядерні погрози РФ https://t.me/politikosmosnews/10660

Трамп висунув жінку, яка звинувачувала Байдена в корупції, на посаду генпрокурора США https://t.me/politikosmosnews/10661

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський прибув до Києва https://t.me/politikosmosnews/10662

Меркель вважала "ілюзією" ідею, що статус кандидатів у НАТО захистив би Україну та Грузію від Путіна https://t.me/politikosmosnews/10663

У Росії провалили імпортозаміщення медичного обладнання https://t.me/politikosmosnews/10664

Іран погрожує відповісти центрифугами на резолюцію МАГАТЕ https://t.me/politikosmosnews/10665

Орбан запросив Нетаньягу до Угорщини, попри ордер МКС на арешт https://t.me/politikosmosnews/10666

Лукашенко допускає повторення протестів у Білорусі під час виборів https://t.me/politikosmosnews/10667

Заява головування COP29 https://t.me/politikosmosnews/10668

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Nov, 17:15


Заява головування COP29

«Головування COP29 досягло значного прогресу у встановленні нової амбітної цілі кліматичного фінансування, яка враховує потреби країн, що розвиваються. Після широких консультацій представлено оновлений пакет документів, що передбачає збільшення кліматичного фінансування до $1,3 трлн на рік до 2035 року, а також розширення мети спільної мобілізації до $250 млрд на рік для країн, що розвиваються. Головування продовжить роботу над остаточними узгодженнями та закликає сторони досягти консенсусу», – зазначено у заяві [на сайті COP29].

З 11 по 22 листопада в Азербайджані відбулася [29-та сесія Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP29). Головна мета конференції – оновлення глобального кліматичного бюджету та обмеження темпів глобального потепління, що передбачає скорочення викидів вуглекислого газу.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Nov, 16:18


Лукашенко допускає повторення протестів у Білорусі під час виборів

Олександр Лукашенко заявив, що під час президентських виборів у січні 2025 року в Білорусі можуть знову спалахнути протести. У разі повторення таких подій він погрожує повністю відключити інтернет: "Якщо це повториться, відключимо взагалі".

Лукашенко стверджує, що протести 2020 року, спрямовані на його усунення, організовувала Польща, а війська НАТО "готувалися" до входу в країну. Він також зазначив, що тоді ситуація могла перерости у війну, жорсткішу, ніж в Україні.

"Вони (війська НАТО – Ред.) могли б дійти до Смоленська. Як би відповіла Росія? Почалася б війна, і знову на нашій території", – заявив Лукашенко.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Nov, 15:05


Орбан запросив Нетаньягу до Угорщини, попри ордер МКС на арешт

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запросив прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу відвідати Угорщину, заявивши, що в країні не виконуватимуть ордеру на його арешт, виданого Міжнародним кримінальним судом (МКС).

МКС 21 листопада видав ордери на арешт Нетаньягу, ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта та лідера ХАМАС Ібрагіма Аль-Масрі за підозрою у військових злочинах і злочинах проти людяності під час конфлікту в Газі.

Реакції європейських країн розділилися: Нідерланди, Італія, Іспанія та Фінляндія заявили, що виконають ордери, тоді як Франція та Німеччина ухилилися від прямої відповіді.

Орбан назвав рішення МКС «зухвалим і неприйнятним» і гарантував Нетаньягу безпеку під час візиту до Угорщини.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Nov, 13:14


Іран погрожує відповісти центрифугами на резолюцію МАГАТЕ

Після ухвалення резолюції Ради МАГАТЕ, яка засуджує Іран, Тегеран заявив, що відповість встановленням і запуском сучасних центрифуг. Це суттєво збільшить виробництво збагаченого урану, повідомляє [Reuters].

Документ МАГАТЕ зобов’язує Іран надати до весни детальний звіт про розвиток своєї ядерної програми.

Тим часом виникають сумніви, чи підтримає обраний президент США Дональд Трамп переговори після вступу на посаду в січні, зазначає Reuters.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Nov, 10:12


У Росії провалили імпортозаміщення медичного обладнання

До кінця 2023 року уряд РФ планував довести частку вітчизняного медобладнання до 29%, але фактичний показник становив лише 25,4%, повідомляє Мінпромторг.

🔹 Більшість обладнання збирають із використанням імпортних частин.
🔹 Найбільш успішно в РФ виробляють рентгенапарати, глюкометри, ЕКС та апарати ШВЛ, але виробництва КТ і МРТ залежні від імпорту.
🔹 В країні бракує розробок у мікроелектроніці, гідравліці, матеріалах для пластмас, кабелів та інших елементів.

Замінити високотехнологічні медвироби вдалося лише частково: у деяких галузях — на 80%, в інших — лише на 20%.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Nov, 09:11


Меркель вважала "ілюзією" ідею, що статус кандидатів у НАТО захистив би Україну та Грузію від Путіна

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель у своїх мемуарах "Свобода" (Freiheit), фрагменти яких опублікувала газета Die Zeit, пояснила своє рішення 2008 року не підтримувати надання Україні та Грузії статусу кандидатів у НАТО.

🔹 Меркель пише, що вважала "ілюзією" думку про те, що статус кандидатів у НАТО здатен захистити ці країни від агресії Путіна, стримавши його від дій.

🔹 На її думку, обіцянка про можливе майбутнє членство в Альянсі була сприйнята Росією як виклик, який лише підштовхнув Путіна до агресії. Екс-канцлер згадує, що її занепокоєння щодо майбутньої напруженості з РФ після Бухарестського саміту не зникло.

🔹 Описуючи Путіна, з яким вона часто зустрічалася, Меркель зазначила, що він завжди боявся приниження і був готовий демонструвати силу, зокрема через запізнення на зустрічі чи інші провокації, як-от демонстративна поява з собакою.

Книга з’явиться у продажу 26 листопада.

Політика News

22 Nov, 07:49


Трамп висунув жінку, яка звинувачувала Байдена в корупції, на посаду генпрокурора США

Дональд Трамп номінував прокурора Флориди Пем Бонді на посаду міністра юстиції США після того, як конгресмен Мет Гетц відкликав свою кандидатуру. CNN зазначає, що Бонді має більше шансів пройти затвердження в Сенаті, ніж Гетц.

Під час першої каденції Трампа Бонді захищала його під час розгляду імпічменту, ініційованого після телефонної розмови з Володимиром Зеленським у 2019 році. Тоді демократів обурило прохання Трампа до Зеленського сприяти розслідуванню діяльності сім’ї Байденів в Україні.

На слуханнях Бонді виступила з півгодинною промовою, де детально описувала зв’язки Гантера Байдена з Україною та заявляла, що його робота в компанії Burisma була частиною корупційної схеми Джо Байдена.

Бонді також відома як противниця одностатевих шлюбів, давня прихильниця Трампа та лобістка інтересів Катару в США.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Nov, 07:33


The Economist про "Орешник" і ядерні погрози РФ

21 листопада Росія здійснила атаку на Дніпро, використовуючи ракети, зокрема нову гіперзвукову ракету середньої дальності "Орешник". Її боєголовки мали значну кінетичну енергію, але були без вибухівки.

За словами Путіна, "Орешник" летить у 10 разів швидше за звук і не може бути перехоплений. The Economist ставиться до таких заяв скептично, однак вважає, що удар мав посилити ядерні погрози й залякати Захід.

Росія попередила США про запуск за 30 хвилин, щоб уникнути ядерного конфлікту. Експерти вбачають у цьому частину нової ери ракетної війни, де стратегічна зброя використовується для залякування, а не для реальних ядерних ударів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Nov, 07:03


Огляд новин за 21 листопада:

У Пентагоні допустили можливість обміну ядерними ударами після погроз Путін https://t.me/politikosmosnews/10646

Байден вирішив списати Україні понад $4,5 млрд боргу до приходу Трампа https://t.me/politikosmosnews/10647

Білоруська пропаганда заявила про «змову Заходу та опозиції» проти країни https://t.me/politikosmosnews/10648

Маск і Рамасвамі пропонують скоротити фінансування міжнародних організацій, зокрема в Україні https://t.me/politikosmosnews/10649

Китайські банки блокують платежі російських компаній через Індію, ОАЕ та Гонконг https://t.me/politikosmosnews/10650

Захід укладає більше угод з Азербайджаном про постачання газу https://t.me/politikosmosnews/10651

Трамп знову зацікавився покупкою Гренландії https://t.me/politikosmosnews/10652

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю https://t.me/politikosmosnews/10653

Венгрія посилює оборону поблизу кордону з Україною https://t.me/politikosmosnews/10654

Біткоїн б’є рекорди https://t.me/politikosmosnews/10656

У Німеччині різко зросла кількість банкрутств компаній https://t.me/politikosmosnews/10657

Путін прокоментував удари по РФ https://t.me/politikosmosnews/10658

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 19:01


Путін прокоментував удари по РФ та застосування нової російської ракетної системи

Президент Росії Володимир Путін у своєму виступі заявив, що конфлікт в Україні "після ударів західними ракетами по території РФ" набув глобального характеру. Він підкреслив, що використання далекобійного озброєння по російських об'єктах без участі фахівців країн-виробників неможливе.

Путін також підтвердив застосування новітньої російської гіперзвукової ракетної системи середньої дальності "Орешник" у без'ядерному виконанні для удару по Дніпру 21 листопада. За його словами, це стало відповіддю на удари західними ракетами по території Росії, а також на плани США з виробництва та розгортання ракет середньої і малої дальності.

Президент РФ зазначив, що "Орешник" не можна збити існуючими системами ППО, а Росія "завчасно попереджатиме цивільне населення" у разі застосування таких систем.

Він наголосив, що Росія вважає себе вправі атакувати об'єкти в тих країнах, які дозволяють використовувати свою зброю проти російських цілей. У разі ескалації Москва "відповість рішуче і дзеркально", додав Путін.

Під час виступу він прокоментував удари далекобійними ракетами ATACMS і Storm Shadow, нанесені 19 та 21 листопада по Брянській і Курській областях РФ. За його словами, цілі атак досягнуті не були, проте зафіксовані наслідки: у Брянській області уламки збитої ракети спричинили пожежу на складі боєприпасів, яку вдалося ліквідувати без жертв. У Курській області удар вразив командний пункт північного угруповання військ — є загиблі та поранені серед обслуговуючого персоналу та охорони, однак керівний склад не постраждав.

"Росія готова до будь-якого розвитку подій, і ті, хто сумнівається в цьому, помиляються", — резюмував Путін.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 16:45


Біткоїн б’є рекорди та наближається до $100 000

За даними Binance, вартість біткоїна вперше перевищила $97 000, досягнувши пікової ціни $97 862.

Зростання курсу пов’язують із оптимістичними очікуваннями інвесторів та можливим «криптобумом» після призначення Дональда Трампа, пише Bloomberg. Він розглядає створення в Білому домі посади чиновника з криптовалютної політики, якого називають «криптоцарем». Крім того, на посаду голови Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) обговорюється кандидатура прихильниці криптовалют Терези Гуді Гільєн, топменеджера компанії BakerHostetler. Трамп раніше заявляв про наміри зробити США «криптостолицею світу».

За даними CNBC, криптоіндустрія витратила понад $245 млн на підтримку виборчих кампаній у США — у десятки разів більше, ніж під час попередніх виборів.

З початку 2024 року біткоїн є беззаперечним лідером зростання, піднявшись на 171%, обігнавши всі метали й акції провідних компаній.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 13:33


Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та міністра оборони Йоава Галланта за звинуваченнями у «злочинах проти людяності та воєнних злочинах». Про це йдеться в рішенні суду.

Звинувачення включають: «воєнний злочин у вигляді голоду як методу ведення війни; злочини проти людяності, зокрема вбивства, переслідування та інші нелюдські дії; навмисне спрямування нападів на цивільне населення».

Суд зазначив, що «Нетаньягу та Галлант свідомо позбавили цивільне населення Гази необхідних для виживання ресурсів, таких як їжа, вода, ліки, медичні засоби, паливо та електроенергія. Цей висновок ґрунтується на їхній ролі у перешкоджанні гуманітарній допомозі, що є порушенням міжнародного гуманітарного права, та нездатності сприяти її наданню всіма доступними засобами».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 13:15


Трамп знову зацікавився покупкою Гренландії

У адміністрації Дональда Трампа знову заговорили про можливу покупку Гренландії. Ідея не нова: Трамп обговорював її під час свого першого президентства. У серпні 2019 року він підтвердив зацікавленість у покупці, підкресливши стратегічну важливість цього кроку.

Однак після вступу в посаду Джо Байдена ідея була забута, але тепер, після перемоги Трампа, вона знову піднялася. Деякі датські політики вже розкритикували цю пропозицію. Депутат Расмус Ярлов заявив, що незалежність Гренландії потребує зміни конституції Данії, і запевнив, що країна не погодиться на продаж острова.

В 1946 році США пропонували Данії 100 мільйонів доларів за Гренландію, але були відкинуті.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 12:13


Захід укладає більше угод з Азербайджаном про постачання газу, що може бути вигідно Росії, пише Politico.

Для збільшення експорту в Європу Баку наростив імпорт палива з Росії. Хоча експерти підозрюють, що Азербайджан перепродає російський газ.

Зараз Баку постачає майже 1 млрд кубометрів газу до Європи, а держкомпанія SOCAR планує до 2033 року збільшити видобуток із 37 до 49 млрд кубометрів. Водночас Азербайджан закуповує у "Газпрому" щонайменше 1 млрд кубометрів газу.

Європа може отримувати більше палива, якщо Азербайджан почне транспортувати газ через Україну після закінчення контракту про транзит російського газу. Однак Politico вважає, що це лише приховування реальності — фактично російський газ перепродаватимуть Європі.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 11:12


Китайські банки блокують платежі російських компаній через Індію, ОАЕ та Гонконг

Китайські банки посилили перевірки платежів, пов'язаних із Росією. Особливу увагу приділяють вантажним документам і аналізу маршрутів товарів.

Раніше подібні обмеження діяли для Туреччини та країн СНД, а тепер поширилися на інші регіони. На думку експертів, ситуація не покращиться через можливе повернення Дональда Трампа до влади у 2025 році.

Втім, платежі з регіональних російських банків у Китай, а також через Малайзію та Індонезію, ще проводяться.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 10:12


Маск і Рамасвамі пропонують скоротити фінансування міжнародних організацій, зокрема в Україні

Майбутні керівники Департаменту державної ефективності при Трампі представили план економії для США у The Wall Street Journal. Пропонують скоротити штат чиновників, державні субсидії, витрати на медіа, скасувати низку федеральних норм і змінити законодавство.

Суттєво менше фінансування мають отримати міжнародні та неправительствені організації. В Україні вони підтримують державні відомства й антикорупційні групи, пов'язані зі США.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 09:11


Білоруська пропаганда заявила про «змову Заходу та опозиції» проти країни

Держтелеканал ОНТ представив «розслідування» про нібито плани «опозиції та західних кураторів» організувати збройне вторгнення до Білорусі. У сюжеті йдеться, що бойовики з Польщі, Литви та України мають атакувати прикордонні регіони після «сигналу із Заходу».

Пропагандисти заявляють, що напад розпочнеться з «націоналістів», яких «накачають алкоголем і наркотиками», а далі підтягнуться найманці та сили НАТО. За їхньою версією, це може стати початком «Третьої світової війни».

Також ОНТ стверджує, що в країні активізуються «прозахідні ячейки», а польські спецслужби тренують білоруських опозиціонерів. Автори «розслідування» звинувачують Захід у бажанні дестабілізувати країну за принципом «ударив і втік».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 08:10


Байден вирішив списати Україні понад $4,5 млрд боргу до приходу Трампа

Адміністрація президента США Джо Байдена повідомила Конгрес про намір списати Україні борг на суму $4,65 млрд, йдеться в листі Білого дому, з яким ознайомився Bloomberg.

Ця сума становить половину з $9 млрд, наданих Вашингтоном Києву в межах затвердженого у квітні пакета допомоги на $61 млрд. Кошти спочатку передбачалися як умовно-поворотний кредит, однак президент США має право списати 50% цієї суми, якщо це необхідно.

У Держдепі зазначили, що списання боргу «допоможе Україні здобути перемогу, відповідає національним інтересам США, а також їхніх партнерів по ЄС, G7+ та НАТО». За інформацією Bloomberg, Байден прагне надати Україні максимальну допомогу до інавгурації Дональда Трампа. Водночас ініціатива зіткнулася з критикою республіканців.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 07:51


У Пентагоні допустили можливість обміну ядерними ударами після погроз Путіна

Сполучені Штати допускають ймовірність обміну ядерними ударами, якщо це буде необхідно, проте країна має зберегти частину свого арсеналу для подальшого стримування противників. Про це заявив контр-адмірал Томас Б’юкенен, представник Стратегічного командування (STRATCOM) Пентагону.

За його словами, після застосування ядерної зброї США мають зберегти здатність «продовжувати лідерство у світі». Водночас контр-адмірал наголосив, що Сполучені Штати виступають проти використання ядерної зброї й «не хочуть опинитися в умовах, які виникнуть після ядерного конфлікту». Він закликав до постійного діалогу з Росією, Китаєм і Північною Кореєю для запобігання ядерному протистоянню.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Nov, 07:49


Огляд новин за 20 листопада:

Зеленський заявив, що Україна може зазнати поразки у війні з Росією https://t.me/politikosmosnews/10636

Байден передає Києву протипіхотні міни https://t.me/politikosmosnews/10637

Росія вперше призвала до армії мешканців окупованих областей України https://t.me/politikosmosnews/10638

Адміністрація Байдена оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на $275 млн https://t.me/politikosmosnews/10639

Залужний у Британії закликав українських військових "не боятися смерті" https://t.me/politikosmosnews/10640

Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні https://t.me/politikosmosnews/10641

Путін зник із публічного простору на тлі ескалації із Заходом https://t.me/politikosmosnews/10642

Трамп призначив Лінду Макмен новою очільницею Міністерства освіти https://t.me/politikosmosnews/10643

Аркадій Волож розширює бізнес Nebius у США https://t.me/politikosmosnews/10644

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

20 Nov, 18:20


Аркадій Волож розширює бізнес Nebius у США

Nebius Group, заснована Аркадієм Воложем із активів «Яндекса», які залишилися за межами РФ, розпочала масштабну експансію в США. Компанія відкрила офіси в Сан-Франциско (Ferry Building) та Техасі (Dallas Parkway), а до кінця року планується відкриття офісу в Нью-Йорку.

19 листопада Nebius оголосила про будівництво кластера з графічними процесорами NVIDIA в Канзас-Сіті, який зможе вмістити 35 тисяч GPU. Також ведуться переговори про запуск ще одного, більшого, кластера у 2025 році.

На LinkedIn компанія вже розмістила вакансії для Сан-Франциско та Канзасу, зокрема шукають IT-фахівців і менеджерів із клієнтської роботи. Волож заявив, що планує розширити кількість кластерів по всій території США, щоб задовольнити місцевий попит на AI-сервіси.

Раніше Nebius анонсувала інвестиції у $1 млрд у розвиток інфраструктури AI у Європі до середини 2025 року, зокрема у розширення кластера в Парижі та створення нових центрів обробки даних у Фінляндії.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

20 Nov, 17:05


Трамп призначив Лінду Макмен новою очільницею Міністерства освіти

Дональд Трамп обрав Лінду Макмен, співголову своєї перехідної команди, на посаду міністра освіти США. Раніше вона очолювала Адміністрацію малого бізнесу в першій адміністрації Трампа (2017–2019) та керувала America First Action, прореспубліканським суперкомітетом.

Макмен відома як співзасновниця WWE, яку вона разом із чоловіком перетворила на глобальну медіаімперію. Також вона є головою ради America First Policy Institute.

Трамп заявив, що Макмен має скоротити роль федерального уряду в освіті, передавши повноваження штатам. Це може включати скасування змін до Title IX, запроваджених адміністрацією Байдена, зокрема щодо розширення прав і захисту студентів, включаючи трансгендерних.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

20 Nov, 15:05


Путін зник із публічного простору на тлі ескалації із Заходом

Президент РФ Володимир Путін майже два тижні не з’являється на публіці. Кремль використовує «законсервовані» записи його зустрічей, що відбулися кілька тижнів чи місяців тому, зазначають журналісти Faridaily.

Наприклад, Кремль повідомив про зустріч Путіна з головою фракції «Єдина Росія» 12 листопада, хоча обговорюваний бюджет ухвалили в першому читанні ще 24 жовтня. Аналогічна невідповідність виявлена у звітах про зустрічі з лідерами інших фракцій.

Зникнення Путіна збіглося з дозволом США використовувати ATACMS для ударів по РФ. На це Кремль відреагував оновленням ядерної доктрини, але навіть її підписання викликало суперечливі заяви прес-секретаря Пєскова.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

20 Nov, 13:39


Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні.

До нього увійшли чотири самохідні гаубиці Panzerhaubitzen 2000 із запчастинами, понад 40 тисяч боєприпасів калібру 155 мм, три танки для розмінування WISENT 1 із запчастинами та три плуги для розмінування.

Також у пакеті:
- боєприпаси для БМП MARDER;
- 47 машин із захистом від мін (MRAP);
- радіолокаційна станція TRML-4D;
- 20 дронів-розвідників VECTOR із запчастинами;
- 12 дронів-розвідників HORNET XR;
- 100 дронів-розвідників RQ-35 HEIDRUN;
- 120 дронів-розвідників SONGBIRD;
- 60 дронів-розвідників Golden Eagle;
- 2 дрони-розвідники VT-4 Ray;
- 2 мостоукладальні машини BIBER із запчастинами;
- 8 тактичних авіадесантних машин Caracal;
- 20 захищених машин для прикордонної служби;
- 6 великовантажних напівпричепів M1070 Oshkosh;
- 8 тисяч патронів калібру 40 мм;
- 100 тисяч гвинтівок HLR 338 із 314 тисячами патронів до них;
- 100 тисяч патронів до стрілецької зброї, джгути та шеврони.

Політика News

20 Nov, 11:05


Адміністрація Байдена оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на $275 млн

За даними AP, у пакет увійдуть засоби ППО, артилерійські снаряди, протитанкові боєприпаси Javelin, обладнання та запчастини. Усе це буде передано зі складів Пентагону.

Цю допомогу подають як посилення обороноздатності України перед можливою зміною адміністрації в США.

Додатково Держдеп санкціонував продаж Україні оборонного обладнання та послуг на $100 млн. Угода охоплює ремонт техніки, технічну допомогу, навчання та інші логістичні послуги. Цей пакет буде оплачений Україною.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 18:45


Київ досі не отримав дозволу на удари по території Росії британськими ракетами Storm Shadow, пише The Sun.

Видання зазначає, що США продовжують блокувати використання цих ракет, попри дозвіл на застосування власних систем ATACMS для обмежених ударів углиб території Росії.

За даними The Sun, «численні джерела» підтвердили, що зусилля Великої Британії переконати Джо Байдена дозволити використання переданого озброєння, яке має більшу дальність і потребує американських технологій для наведення, поки не принесли результатів.

Раніше у Франції також спростували інформацію про видачу дозволу на удари по РФ за допомогою далекобійних ракет.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 18:25


США відпрацювали скидання ядерних бомб поблизу кордону з Росією.

Стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress виконали навчальне бомбометання на полігоні Cudgel неподалік Калінінградської області, повідомляє Об’єднане авіаційне командування НАТО. Операція проходила у взаємодії з італійськими та німецькими винищувачами. Маневри включали скидання лазерно-керованих бомб з висоти шість кілометрів. Навчання відбувалися в межах програми Vanguard Merlin, організованої ротаційними силами США в Європі.

Розміщення B-52 у Європі є звичною практикою НАТО для демонстрації готовності до захисту союзників та стримування загроз. На початку листопада США перекинули на базу Милденхолл у Великій Британії чотири таких літаки. Відтоді вони провели серію польотів над Фінляндією, Швецією, Північним морем і Литвою.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 17:09


У Балтійському морі обірвався інтернет-кабель між Фінляндією та Німеччиною, повідомляє газета Ilta-Sanomat.

Попередньо встановлено, що кабель пошкодило судно. Він розташований у зоні загальних маршрутів і поблизу "Північних потоків". Однак можливість навмисного пошкодження також не виключають.

Проблем з інтернетом не зафіксовано завдяки наявності альтернативних кабелів.

Ремонтне судно вже вирушило на місце аварії. Зазвичай подібні роботи тривають від 5 до 15 днів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 13:15


Німеччина постачатиме Україні дрони з технологіями ШІ — перші вже на полі бою

Нова секретна зброя з Німеччини, після випробувань, вже використовується на сході України. Масове постачання дронів розпочнеться в грудні — кілька сотень щомісяця.

Німецька компанія Helsing уклала контракт з Міністерством оборони України на постачання 4000 "ударних дронів" із ШІ. Вони можуть атакувати цілі навіть при втраті радіозв'язку, мають точність вищу за традиційні бойові дрони.

Дрони оснащені ПО, що робить їх стійкими до російських методів електронної боротьби. Вони мають дальність у 4 рази більшу за звичайні українські дрони та здатні знищувати російські танки і укриття.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісториус підкреслив важливість цього постачання для нанесення ударів по пріоритетних цілях, таких як командні пункти та логістичні об'єкти.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 12:14


Росія планує імпортувати картоплю з Ірану.

В Росії прогнозується зниження врожаю картоплі. Для задоволення попиту розглядається можливість збільшення імпорту з країн, яких Росія вважає дружніми.

Основними постачальниками картоплі за межами Євразійського економічного союзу та Ірану є Єгипет, а також Азербайджан, Китай і Пакистан. Російська влада готова збільшити імпорт з цих країн у разі необхідності.

Раніше Росія використовувала імпорт для боротьби з дефіцитом курячих яєць і масла, хоча масло, закуплене в ОАЕ, виявилося українським.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 10:12


Алі Хаменеї в комі? Іран готується до передачі влади на тлі конфлікту з Ізраїлем

В Ірані можливий кардинальний перехід влади. Повідомлення вказують на поганий стан здоров’я верховного лідера Алі Хаменеї, який, імовірно, впав у кому. У Тегерані вже провели таємні зустрічі, де вирішили питання наступництва.

За даними джерел, у вересні 60 членів Ради експертів провели закриту нараду, де ухвалили рішення щодо нового лідера країни. Очікується, що 85-річний Хаменеї передасть владу своєму сину Моджтабі ще за життя, аби забезпечити контрольований перехід.

Хаменеї востаннє з'являвся на публіці 7 листопада, звертаючись до Ради експертів. Водночас у соціальних мережах поширюються повідомлення про його коматозний стан, хоча офіційного підтвердження немає.

Моджтаба Хаменеї, якого називають наступником, вже відіграє важливу роль у прийнятті ключових рішень, випереджаючи інших претендентів.

Хаменеї прагне передати владу ще за життя, щоб уникнути протестів через недемократичний характер процесу.

Політика News

18 Nov, 09:11


Майже третина виплат допомоги з безробіття в Німеччині спрямовується іноземцям

Витрати на підтримку біженців і мігрантів у Німеччині зросли з 5,9 млрд євро в 2021 році до 12,2 млрд у 2022 році, що становило понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття. У 2024 році ця сума може досягти 13,7 млрд євро — майже 30% загальних витрат.

У 2023 році основну допомогу найчастіше отримували громадяни України (5,8 млрд євро), Сирії (3,5 млрд), Афганістану (1,3 млрд) та інших країн. Зростання витрат пов’язане переважно з війною в Україні, через яку до Німеччини прибуло понад 1,3 млн біженців.

Майже 80% зростання зайнятості у країні забезпечили громадяни України та інших країн, зазначають у Міністерстві праці. Ці люди активно інтегруються й сплачують податки.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 08:10


Зростає ризик відкриття нового фронту проти Ізраїлю в Іраку - Maariv

Минулої ночі ізраїльська армія перехопила дрон, ймовірно запущений з Іраку у напрямку міста Ейлат. Відповідальність за атаку взяло на себе проіранське угруповання «Ісламський опір в Іраку».

Ізраїльська газета Maariv, посилаючись на Вашингтонський інститут близькосхідної політики, зазначає, що останнім часом значно зросла кількість атак дронами з території Іраку на ізраїльські об'єкти. Це підсилює побоювання щодо можливого відкриття нового фронту проти Ізраїлю. За даними ізраїльської та американської розвідок, Іран може збільшити використання ракет в Іраку у відповідь на успішні наземні операції Ізраїлю в Лівані та секторі Газа, які суттєво послабили Хезболлу та ХАМАС.

Також повідомляється, що Іран міг контрабандою ввезти до Іраку балістичні ракети малої дальності для ударів по Ізраїлю у відповідь на атаку 1 жовтня.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 07:55


Видання Le Figaro видалило інформацію про дозвіл Великої Британії та Франції завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності Storm Shadow.

Цю новину французька газета оприлюднила вчора після повідомлень про зняття Джо Байденом заборони на використання ракет ATACMS для ударів по РФ. Проте зараз статтю на сайті відредагували, прибравши згадку про Storm Shadow.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 07:00


Ердоган планує запропонувати Зеленському "заморозити" війну та відкласти вступ України до НАТО

Президент Туреччини розробив план врегулювання війни в Україні, який має намір представити на саміті G20 у Бразилії 19–20 листопада. Ердоган пропонує «заморозити» бойові дії та створити демілітаризовану зону на сході Донбасу, розмістивши там міжнародні війська як гарантію безпеки.

За планом турецького лідера, Захід повинен відкласти обговорення вступу України до НАТО щонайменше на 10 років як поступку президенту РФ Володимиру Путіну. Натомість Київ має отримати західне озброєння. Обговорення статусу окупованих Росією територій пропонують відкласти, щоб зосередитися на забезпеченні стійкого припинення вогню.

За даними джерел Bloomberg, Ердоган отримав розвіддані, які свідчать, що Україна може втратити більше територій у разі продовження бойових дій. План Ердогана, ймовірно, підтримають деякі союзники України, які побоюються, що її вступ до НАТО може призвести до прямого конфлікту з Росією.

Політика News

18 Nov, 06:45


Влада прикордонних з Україною регіонів замислилися над евакуацією родичів після дозволу Заходу на удари по Росії

Російські чиновники з областей, що межують з Україною, почали обговорювати можливість вивезення своїх родичів «кудись якомога далі» після повідомлень про те, що США, Франція та Велика Британія дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети для ударів углиб Росії. Про це пише «Верстка» з посиланням на джерела в регіональних адміністраціях. Найактивніше відреагували у Воронезькій області, яка межує з Україною, але постраждала менше, ніж сусідні Бєлгородська та Курська області. Один із місцевих чиновників заявив: «Це повний кінець — треба збирати речі та вивозити рідню якомога далі».

Чиновники також почали вивчати «карти з радіусом ураження ракет» і можливі цілі для ударів ЗСУ. Серед них — аеродром «Балтимор» на південному заході Воронежа та великі промислові підприємства регіону. Однак, за словами одного з місцевих чиновників, «Балтимор» давно є ціллю українських дронів, а важливу техніку з аеродрому вже передислокували. Промислові об’єкти у межах міста-мільйонника, за його словами, не працюють безпосередньо на військових і добре захищені ППО.

Натомість у Бєлгородській та Курській областях чиновники залишаються спокійнішими.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Nov, 06:23


Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами ATACMS

Адміністрація Джо Байдена надала Україні дозвіл на удари по території Росії дальнобійними ракетами ATACMS.

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на обізнаних чиновників.

За даними джерел видання, першочерговими цілями стануть російські та північнокорейські війська в Курській області, частину якої ЗСУ утримують із початку серпня.

Росія зосередила 50-тисячне угруповання, включаючи близько 10 тисяч північнокорейських військових, щоб витіснити ЗСУ з-під Курська, де під контролем українських сил перебуває близько 1000 кв. км території.

У майбутньому географія ударів ATACMS може бути розширена, зазначають джерела NYT. Вони уточнюють, що рішення дозволити такі удари стало відповіддю на перекидання північнокорейських військ до РФ.

Перші удари ATACMS по Росії очікуються вже найближчими днями, повідомляє Reuters. Агентство зазначає, що використовуватиметься модифікація ракет із дальністю 300 км.

Політика News

17 Nov, 18:05


Прагнення Трампа до миру в Україні знаходить підтримку в Європі – WSJ

За умов невизначеності щодо підтримки України США, європейські чиновники все частіше вбачають у дипломатії найкращий вихід для Києва, пише The Wall Street Journal. Раніше обіцянки уряду Трампа швидко завершити конфлікт викликали у Європи побоювання, але нині спостерігається зближення позицій.

Європейські лідери стурбовані, що уряд Трампа може позбавити Україну права самостійно обирати умови миру та прийняти вимоги Кремля. Після розмови канцлера Німеччини Шольца з Путіним Зеленський попередив про ризик перетворення переговорів на «ящик Пандори».

Трамп вважає, що через військові невдачі Україна буде змушена йти на компроміс, зокрема утриматися від вступу до НАТО на 20 років, отримуючи натомість військову допомогу. Проте Європа наголошує на необхідності гарантувати Україні достатній захист від майбутньої агресії та вимагати участі у переговорах.

Деякі дипломати допускають, що Трамп може вимагати розміщення європейських військ для контролю за перемир’ям. Це стане складним рішенням для європейських урядів, особливо якщо США не братимуть участі або Росія відновить бойові дії.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Nov, 17:19


Україна лідирує у світі за часткою освічених парламентарів

За даними The Economist, 78% українських законодавців мають ступінь бакалавра, а 40% здобули післядипломну освіту, зокрема 25% — ступінь кандидата наук або доктора філософії. Це найвищий показник серед 56 досліджених країн.

Цікаво, що всі президенти України, окрім Володимира Зеленського, мали науковий ступінь.

Для порівняння, в Італії, Норвегії та Великій Британії значна частка парламентарів мають лише середню освіту. Наприклад, спікер Палати громад Британії сер Ліндсі Гойл не здобував вищої освіти, а італійські політики Луїджі Ді Майо та Маттео Сальвіні свого часу залишили університет.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Nov, 16:18


Україна тимчасово відключила 7 із 9 ядерних реакторів після масованої атаки РФ

Після нічного обстрілу російськими ракетами і дронами Україна зупинила 7 із 9 діючих ядерних реакторів, повідомляє Bloomberg із посиланням на МАГАТЕ.

На ранок лише два реактори працювали на повну потужність, а на інших вироблення електроенергії знизилося до 40–90%. За словами гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, енергетична інфраструктура країни залишається вразливою, що впливає на ядерну безпеку.

На Хмельницькій АЕС чули вибух, а на Рівненській повідомили про відключення високовольтних ліній. Україна попередила, що удари по електропідстанціях можуть створити ризики для атомних станцій.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Nov, 15:15


Антивоєнні акції російської опозиції: Берлін, Прага, Вільнюс

У Берліні проходить марш, організований російськими емігрантами-опозиціонерами, які виступають проти війни та політики Путіна.

Учасники вимагають виведення російських військ з України, звільнення політв’язнів та суду над Путіним.

Серед учасників домінують біло-синьо-білі прапори російської опозиції та українські прапори. Дехто прийшов із державними триколорами РФ.

Організаторами акції є Юлія Навальна, Ілля Яшин та Володимир Кара-Мурза.

Антивоєнні акції відбулися також у Чехії та Литві. У Празі на Староміській площі мітинг російської опозиції об’єднали з акцією за чеську демократію — зібралося близько тисячі людей. У Вільнюсі участь у протесті взяли близько ста осіб.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 18:20


У німецькому місті Гаґен колишній староста класу Расим О. витратив 7 500 євро з фонду на випускний на особисті потреби, включаючи подорож до Туреччини.

Два роки 64 учні щомісяця вносили гроші на випускний, але за вісім тижнів до заходу виявилось, що коштів не вистачає.

Прокуратура оцінила збитки в 5 430 євро. Батьки Расима компенсували втрати, що дозволило провести випускний, але самому Расиму заборонили брати участь. Суд оштрафував його на 900 євро.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 16:18


Tesla відкликає 2400 пікапів Cybertruck у США через несправність інвертора, що може призвести до втрати потужності та підвищеного ризику аварій.

Несправність стосується моделей, вироблених до 30 липня, і може зупинити створення крутного моменту при натисканні на акселератор.

Tesla замінить дефектні інвертори, при цьому відомо про п’ять звернень до сервісу, але аварій не зафіксовано.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 15:17


Греція рассекретила документи, пов'язані з турецьким вторгненням на Кіпр у 1974 році.

Архіви охоплюють період з липня по серпень 1974 року, коли Туреччина ввела війська на острів після перевороту, організованого грецькою диктатурою проти президента Кіпру архієпископа Макаріоса.

Професор історії Евантіс Хадзівассіліу зазначив, що ці документи є важливими для розуміння подій того часу, оскільки грецька розвідка не була поінформована про підготовку перевороту, а попередження про підготовку Туреччини до війни не були враховані владою Афін.

Після невдачі в захисті Кіпру у 1974 році грецький режим впав, а острів був розділений на грецьку південну частину та турецький північ, який оголосив незалежність у 1983 році.

Глава грецької розвідки Фемістокліс Деміріс повідомив, що агентство продовжить розсекречувати документи, що стосуються важливих історичних подій.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 12:14


Зарплати 40 тисяч чиновників ЄС зростуть на 7,2%, що стане вже шостим підвищенням з 2022 року.

Попри економію в Європі, співробітники структур Євросоюзу знову отримають надбавки. Причиною є інфляція та зростання витрат на життя в Брюсселі та Люксембурзі. Вже з січня зарплати підвищили на 3%, а з липня додадуть ще 7,2% (офіційне оголошення очікується у грудні).

Мінімальна базова зарплата зросте з 3361 до 3603 євро, максимальна — з 23 959 до 25 685 євро. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн отримуватиме 34 412 євро.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 11:13


Єврокомісія наклала величезний штраф на компанію Meta

Єврокомісія оштрафувала материнську компанію Facebook — Meta — на 797,72 мільйона євро.

Брюссель вважає, що Meta порушує антимонопольні правила ЄС, «зв’язуючи сервіс оголошень Facebook Marketplace з особистою соціальною мережею Facebook».

У Meta заявили, що оскаржуватимуть це рішення.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 10:12


У США чоловік у костюмі ведмедя імітував напади на автомобілі для отримання страхових виплат - BILD

У Лос-Анджелесі групу підозрюваних звинуватили в страховому шахрайстві: вони намагалися видати пошкодження автомобілів за напади ведмедя.

Камери зафіксували, як «ведмідь» залишає сліди на Rolls-Royce Ghost, але насправді це був переодягнений чоловік.

Підозрювані використовували костюм ведмедя та пристрій для імітації кігтів. Поліція виявила костюм і «кігті» в їхньому домі. Загальний збиток оцінили в 142 тисячі доларів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 09:11


Американський мільярдер Ілон Маск провів у Нью-Йорку зустріч із постпредом Ірану при ООН Іравані, повідомляє The New York Times з посиланням на двох іранських чиновників.

Обговорювалися можливі шляхи зниження напруженості у відносинах між Тегераном і Вашингтоном.

Зустріч тривала понад годину і пройшла у «секретному місці». За даними джерел, ця розмова стала для Тегерана можливістю уникнути прямих переговорів із американськими офіційними особами.

Також повідомляється, що Іравані запропонував Маску розглянути перенесення частини бізнесу до Ірану за умови отримання дозволу від Мінфіну США.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 08:10


У частини російських користувачів 14 листопада почав відновлюватися доступ до YouTube.

За даними Globalcheck, YouTube став доступний на 100% і працює у всіх мобільних операторів. Користувачі підтверджують, що сервіс краще працює на мобільних пристроях, хоча на стаціонарних комп’ютерах доступу все ще немає.

Відновлення доступності YouTube відбулося наступного дня після зустрічі президента з режисером, який заявив, що уповільнення YouTube «не дуже доцільне». Президент відповів, що «розбереться».

Поки не ясно, чи є це «відновленням» через дії влади, чи просто технічним збоєм.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 07:10


Один з найбільших банків Китаю почав блокувати юаневі перекази з «дружніх» до Росії країн

Четвертий за розміром активів банк Китаю, Bank of China, почав частіше блокувати перекази в юанях з країн, які Росія використовує для закупівлі товарів. Нещодавно компанія з ОАЕ не змогла перевести юані з казахстанського банку до китайського Chouzhou Commercial. Транзакцію заблокував Bank of China, який виступає банком-кореспондентом для казахстанської фінансової установи.

При цьому ані директор, ані засновник компанії не мали формальних зв’язків із Росією. Chouzhou тепер вимагає переказів із Казахстану тільки з банків, з якими має прямі кореспондентські відносини. Подібні проблеми виникали і при переказах до Китаю з банків Грузії та Вірменії.

Bank of China має один із найсуворіших комплаєнсів серед китайських банків. Будь-яка підозра на ризик призводить до відмови у проведенні платежу. Якщо йдеться про закупівлю з Китаю дрібних товарів, то платежі через невеликі регіональні банки зазвичай проходять, але коли мова про поставки складного обладнання або електроніки з компаній з ОАЕ, Киргизстану чи Казахстану, спрацьовує обмеження.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 07:07


Роберту Кеннеді-молодшому можуть запропонувати посаду міністра охорони здоров'я США.

Про це заявив Дональд Трамп.

Кеннеді-молодший відомий своїми критичними висловлюваннями щодо вакцинації, зокрема під час пандемії COVID-19, через що його часто пов'язують з поширенням «теорій змови».

У рамках нинішньої передвиборчої кампанії Кеннеді-молодший підкреслював необхідність «припинити безглузду та агресивну політику провокацій щодо Китаю та Росії».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

15 Nov, 07:00


Огляд новин за 14 листопада:

Дональд Трамп пропонує на ключові посади прихильників з різкою антивоєнною позицією щодо України https://t.me/politikosmosnews/10539

Іспанію знову охопили потужні зливи https://t.me/politikosmosnews/10542

Суд ЄС заборонив Україні використовувати торговельну марку «Російський воєнний корабель, йди на х*й!» https://t.me/politikosmosnews/10548

Серед європейських союзників України зростає переконання, що війна з Росією може завершитися лише через переговори між Києвом і Москвою https://t.me/politikosmosnews/10549

Повернення всіх захоплених територій України більше не є пріоритетом для Києва https://t.me/politikosmosnews/10550

Республіканці здобули перемогу на виборах до Палати представників Конгресу США https://t.me/politikosmosnews/10551

США відкрили ракетну базу на півночі Польщі https://t.me/politikosmosnews/10552

Пекін посилює напруження в Південнокитайському морі https://t.me/politikosmosnews/10553

Три європейські держави виступають за резолюцію проти Тегерана в МАГАТЕ https://t.me/politikosmosnews/10554

Індію та Пакистан накрив токсичний смог https://t.me/politikosmosnews/10555

У Бразилії чоловік підірвав себе біля входу до будівлі Верховного суду https://t.me/politikosmosnews/10556

ЄС розглядає можливість призупинення політичного діалогу з Ізраїлем https://t.me/politikosmosnews/10557

У центрі Берліна може з'явитися вулиця імені Гельмута Коля https://t.me/politikosmosnews/10558

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 18:20


У центрі Берліна може з'явитися вулиця імені Гельмута Коля.

Він був канцлером ФРН з 1982 по 1998 рік — найдовше в історії країни. За його правління відбулося об'єднання Німеччини, завершення Холодної війни та виведення російських військ. Ще в 1992 році Коль отримав звання почесного громадянина Берліна. У 2023 році берлінські відділення партій ХДС та СДПГ домовилися увічнити його пам'ять шляхом перейменування вулиці.

Зараз мер Берліна Кай Вегнер (ХДС) закликав втілити це рішення в життя. Він вимагає, щоб вулиця Коля з'явилася в центральному районі Мітте, якомога ближче до урядового кварталу. Однак в цьому районі керують «Зелені», які раніше пообіцяли називати вулиці лише на честь жінок, оскільки зараз там забагато чоловічих назв.

Журналіст BILD Гуннар Шупеліус підтримує Вегнера та вважає, що ім'ям екс-канцлера можна назвати такі вулиці, як Клингельхоферштрассе чи Тіргартенштрассе поблизу Берлінського зоопарку.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 17:19


ЄС розглядає можливість призупинення політичного діалогу з Ізраїлем через можливі порушення прав людини в Газі.

Жозеп Боррель висловив серйозне занепокоєння щодо можливих порушень міжнародного гуманітарного права та зазначив, що Ізраїль не розвіяв ці побоювання.

Пропозиція про призупинення буде обговорюватися на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, однак для прийняття рішення потрібне одностайне схвалення всіх 27 країн, що є малоймовірним.

За даними ООН, майже 70% жертв конфлікту — жінки та діти, що, на думку організації, суперечить гуманітарним принципам. Ізраїль відкидає звинувачення, стверджуючи, що його військові операції відповідають міжнародним стандартам.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 16:18


У Бразилії чоловік підірвав себе біля входу до будівлі Верховного суду на площі Трьох влад у столиці.

За інформацією Reuters, CNN, Globo та Metropoles, інших постраждалих немає.

Було два вибухи з інтервалом 20 секунд. Другий стався в автомобілі на парковці біля суду.

G1 повідомляє, що чоловік намагався потрапити до Верховного суду, залишив вибухівку під козирком, показав охоронцю, що на ньому є вибуховий пристрій, ліг на землю і активував його.

Верховний суд розташований поруч з Національним конгресом та президентською резиденцією Дворцем Планалту.

В момент інциденту в парламенті проходили засідання, які були припинені.

Президент Луїс Інасіу Лула да Сілва перебував у резиденції Дворець Алворада, що також неподалік.

Погиблий — Франсиско Вандерлі Луїс, 59 років. У 2020 році він балотувався в міську раду від Ліберальної партії в Ріу-ду-Сул. Перед вибухами Луїс опублікував в соцмережах повідомлення зі своїм планом і попередив поліцію про 72 години для дій.

Влада вважає, що вибухи організував одинак, не йдеться про терористичний акт.

Наступного тижня в Ріо-де-Жанейро відбудеться саміт G20.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 15:17


Індію та Пакистан накрив токсичний смог

Деякі регіони цих країн наразі перебувають у смогу. У пакистанській провінції Пенджаб і другому за величиною місті Лахор смог тримається вже більше двох тижнів, а нещодавно рівень забруднення повітря досяг рекордних значень. Лахор наразі вважається найбільш забрудненим містом у світі, повідомляє Reuters.

Токсичний смог також охопив Карачі, найбільше місто Пакистану. Забруднення спричинене шкідливими викидами від фабрик, сільського господарства та транспорту. Ситуацію погіршують висока вологість та відсутність вітру. У Пенджабі закриті школи та введено обов'язкове носіння масок.

Подібну картину можна спостерігати на півночі Індії, де високий рівень забруднення повітря поєднується з вологістю та відсутністю вітру. На третьому та четвертому фото — токсичний смог у столиці Індії Нью-Делі.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 14:16


Reuters: Три європейські держави виступають за резолюцію проти Тегерана в МАГАТЕ

Німеччина, Великобританія та Франція тиснуть на Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) з метою ухвалення резолюції щодо Ірану на наступному засіданні Ради керуючих агентства.

Згідно з інформацією Reuters, резолюція вимагатиме від МАГАТЕ підготувати «всеосяжний звіт» про ядерну діяльність Ісламської Республіки, зокрема щодо нез'ясованих слідів урану на незадекларованих об'єктах.

Ця ініціатива покликана тиснути на Іран з метою повернення до переговорів в обмін на пом'якшення санкцій.

13 листопада голова МАГАТЕ Гроссі відвідав Тегеран.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 13:15


Пекін посилює напруження в Південнокитайському морі, що викликає зростання конфлікту з Філіппінами.

Спутникові знімки зафіксували рух китайського авіаносця «Шаньдун» і супроводжуючих його кораблів в спірних водах. Це частина першої операції Китаю з двома авіаносцями.

Філіппіни, союзник США, активно протидіють військовій експансії Китаю в цьому регіоні, посилюючи свої територіальні права. Китай, у відповідь, нарощує сили та інфраструктуру в Південнокитайському морі.

Зміцнення китайського військового присутності, зокрема новий атомний авіаносець та безпілотник JARI-USV-A, може змінити баланс сил у регіоні, посилюючи тиск на країни, що захищають свої води, зокрема Філіппіни.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 12:14


США відкрили ракетну базу на півночі Польщі

13 листопада в Польщі офіційно відкрили ракетну базу США, розташовану в місті Редзіково, всього за 230 кілометрів від кордону з російською Калінінградською областю.

На церемонії міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш зазначив, що це подія має «історичне значення для безпеки Польщі, США та НАТО». Він підкреслив важливість протиповітряної та протиракетної оборони, особливо в контексті поточних конфліктів, таких як війна в Україні та події на Близькому Сході.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте додав, що база значно посилить захист альянсу від загрози балістичних ракет з-за меж євроатлантичного простору.

Президент Польщі Анджей Дуда відзначив, що «США залишаються гарантом безпеки Польщі». У Кремлі, в свою чергу, заявили, що база становить загрозу для Росії і є «спробою стримування російського військового потенціалу».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 11:13


Республіканці здобули перемогу на виборах до Палати представників Конгресу США - Fox News.

Вони отримали 218 місць, тоді як демократи — 208.

Таким чином, республіканці контролюють весь американський Конгрес, оскільки раніше вони виграли вибори до Сенату і вже обрали представника своєї партії головою верхньої палати.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 08:10


Суд ЄС заборонив Україні використовувати торговельну марку «Російський воєнний корабель, йди на х*й!» - Sky News.

Державна прикордонна служба України понад два роки намагалася зареєструвати цю фразу як торговельну марку, подавши відповідну заявку до Офісу інтелектуальної власності ЄС ще у 2022 році. Проте європейські чиновники неодноразово відмовляли в реєстрації.

Сьогодні Загальний суд ЄС підтвердив це рішення, зазначивши, що фраза «не здатна виконувати основні функції торговельної марки» та є «лише політичним гаслом».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 07:43


Іспанію знову охопили потужні зливи: на півдні країни оголошена евакуація поблизу річок через загрозу нових повеней.

Підвищена небезпека зберігається в східних та південних регіонах, зокрема в провінціях Малага, Каталонія та Валенсія.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

14 Nov, 07:15


Дональд Трамп пропонує на ключові посади прихильників з різкою антивоєнною позицією щодо України.

На посаду генпрокурора та очільника Мін'юсту висунутий конгресмен Флориди Метт Гетц, відомий тим, що ініціював відставку спікера Палати представників Кевіна Маккарті. Він подавав резолюцію з вимогою до Байдена припинити підтримку України.

На пост директора Національної розвідки Трамп пропонує Тулсі Габбард, ветерана війни в Іраку та колишнього конгресмена, яка неодноразово виступала за діалог з Росією. Габбард залишила Демократичну партію через розбіжності щодо підтримки України та звинувачувала США у "провокуванні" Росії на вторгнення.

Крім того, Трамп висунув кандидатуру Марко Рубіо на посаду держсекретаря США.

Партія республіканців також здобула більшість у Сенаті, а його очолив Джон Тун, який колись критикував Трампа, але останнім часом відновив з ним співпрацю.

Пентагон очолить ветеран війни в Іраку та Афганістан Піт Хегсет, а ЦРУ — колишній директор Національної розвідки Джон Реткліфф.

Політика News

28 Oct, 16:18


У The Wall Street Journal зазначають, що в українському суспільстві "зростає напруженість" через мобілізацію.

Армія стикається з труднощами набору новобранців, поки "відомі діячі", включаючи прокурорів, уникають призову завдяки фейковим довідкам про інвалідність. Добровольців вже немає, і чоловіки або ховаються від мобілізації, або нелегально виїжджають з країни.

У РФ також бракує військових, але її населення вчетверо більше за українське.

Ситуація в Україні ускладнилась через контрнаступ 2023 року, що призвів до значних втрат без суттєвих результатів, а також курську операцію, яка розтягнула і так виснажені підрозділи.

Експерти вважають, що нестача людей є "критичною проблемою", яку Захід не зможе вирішити постачаннями, адже відправка західних військ малоймовірна.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

28 Oct, 15:17


Експерт: Китай погодив відправку північнокорейських військ до Росії

Існує велика ймовірність, що Росія та КНДР запросили й отримали негласну згоду Китаю на відправку північнокорейських військ для участі у війні в Україні, оскільки всі три режими мають спільні цілі, вважає професор Джоел Аткінсон.

Експерт зазначає, що думка про невдоволення Китаю участю солдатів з КНДР у війні є помилковою. Слід пам'ятати, що без Китаю російська військова машина не зможе функціонувати, а державна система КНДР просто зазнає краху. Тому без згоди Китаю, головного економічного спонсора РФ і Північної Кореї, таке серйозне рішення неможливе.

Навіть якщо Москва, Пхеньян і Пекін можуть розходитись у поглядах на тактику, їх стратегічні цілі збігаються. Тому лідери трьох країн, безумовно, погодили участь КНДР у війні.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

28 Oct, 14:16


В Узбекистані 27 жовтня завершились вибори до двопалатного парламенту, які вперше проходили за змішаною виборчою системою.

У нижній палаті 150 місць: 75 депутатів обирають за партійними списками, ще 75 — у одномандатних округах. Кандидатів висунули п’ять партій: Ліберально-демократична партія, Демократична партія «Миллий тикланиш», «Екологічна партія», Народно-демократична партія та Соціал-демократична партія «Адолат».

Згідно з даними ЦВК, явка становила 71,52% при приблизно 20 млн виборців. Reuters зазначає, що політична влада в країні зосереджена в руках президента Шавката Мирзіёева, а парламент лише затверджує закони, розроблені його кабінетом.

Протягом останніх 15 років у парламент проходять одні й ті ж пропрезидентські сили, тоді як опозиційні партії стикаються з відмовами у реєстрації.

Президент Мирзіёев до виборів заявляв про «сильну конкуренцію», проте через п’ять років після попередніх виборів ситуація свідчить про звуження простору для дискусій і критичних поглядів.

Політика News

28 Oct, 13:15


Консервативна Ліберально-демократична партія (ЛДП) вперше за 15 років втратила більшість у парламенті.

Партія прем'єр-міністра Ісібі Сігера не змогла набрати 233 місця, необхідних для більшості у 465-містному Сеймі. ЛДП раніше управляла в коаліції з партією "Комейто".

За інформацією телеканалу NHK, правляча коаліція Японії отримала 181 місце. Прем'єр-міністр Ісібі Сігера зазначив, що "наша партія не змогла завоювати розуміння суспільства у питаннях політики та економіки, що стало серйозним ударом для ЛДП".

Опозиційна Конституційно-демократична партія зміцнює свої позиції в порівнянні з попередніми виборами. Відсутність більшості не призведе до зміни уряду, проте результати ускладнять прем'єрові проведення партійної політики через парламент, що може змусити його шукати третього партнера по коаліції.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

28 Oct, 12:14


Блок ГЕРБ-СДС знову лідирує на парламентських виборах у Болгарії, які відбулися 27 жовтня.

За попередніми даними, коаліція партій ГЕРБ і Союза демократичних сил отримала понад 26% голосів, посівши перше місце. Друге місце займає альянс "Продолжаємо перемени" та "Демократична Болгарія" з приблизно 15%, а на третьому — проросійська партія "Возрождение" з майже 14%.

У новий склад парламенту проходять сім партій. Лідер ГЕРБ Бойко Борисов назвав свою перемогу "неоспоримою" і висловив готовність до компромісів у формуванні уряду, окрім співпраці з "Возрождением". Лідер партії ПП Кирил Петков вже заявив, що не бажає коаліції з ГЕРБ, вказуючи на те, що ситуація залишається незмінною.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

28 Oct, 11:13


У другому турі парламентських виборів у Литві, який відбувся 27 жовтня, більшість у Сеймі отримує опозиційна Литовська соціал-демократична партія (ЛСДП), яка розраховує на 52 з 141 місця.

Лідерка партії Вілія Блінкявічюте подякувала виборцям і зазначила, що результат демонструє прагнення литовців до змін.

ЛСДП планує сформувати правлячу коаліцію з Демократичним союзом "Во ім'я Литви" і "Союзом селян і зелених". Консервативна партія "Союз Вітчизни" прем'єрки Інгріди Шимоніте зайняла друге місце з 28 мандатами. Її лідер Габріелюс Ландсбергіс визнав поразку і привітав соціал-демократів.

Литва, що межує з Росією, побоюється російської агресії та продовжує підтримувати Україну, плануючи збільшити військові витрати до 3% ВВП у 2024 році.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

28 Oct, 10:12


Передвиборча гонка в США наближається до завершення. BILD повідомляє про актуальні розклади за тиждень до голосування.

До виборів, які відбудуться 5 листопада, залишилося трохи більше тижня. У середині липня кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп випереджав свого суперника Джо Байдена на 7% за результатами опитувань, але ситуація змінилася з активізацією Камали Гарріс.

Зараз опитування показують, що Трамп залишається попереду в більшості «коливних штатів» – Аризоні, Північній Кароліні та Пенсильванії. У Джорджії та Вісконсині він і Гарріс набирають приблизно однакову кількість голосів, тоді як у Мічигані лідирує демократка.

Дослідження Reuters припускає, що Гарріс може отримати більшість голосів виборців, проте в США обирають президента за кількістю голосів виборників (538 від 50 штатів). Наприклад, у 2016 році Хілларі Клінтон отримала на три мільйони голосів більше за Трампа, але все ж програла.

Останнім часом Гарріс дистанціюється від президента Джо Байдена, заявляючи в інтерв’ю Fox News, що вона «не є його продовженням». Її не бачили з Байденом вже кілька тижнів, однак вона продовжує його лінію, називаючи Трампа політиком, небезпечним не лише для США, але й для всього світу.

Трамп у відповідь акцентує увагу на проблемі нелегальної міграції, обіцяючи масові депортації, а також розглядає можливість скасування прибуткового податку.

«Йому доведеться довести, що звинувачення Гарріс не відповідають дійсності. Але це непросто, оскільки його виборці хочуть чути саме такий авторитарний тон», – зазначив у коментарі для BILD політолог Томас Егер.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

28 Oct, 09:11


Глава Офісу президента Андрій Єрмак дав інтерв'ю італійському виданню Corriere Della Sera, яке називає його «Рішельє Зеленського»

Він закликав Захід надати більше озброєння та дозволити удари по РФ.

Також він запевнив, що не боїться можливого повернення Трампа до влади, заявивши, що повернувся з США з упевненістю, що жоден кандидат не дозволить Путіну перемогти.

Єрмак наголосив, що для початку переговорів необхідно повернутися до ситуації до повномасштабного вторгнення РФ. Далі обговорюватиметься відновлення суверенітету України в межах 1991 року. Він додав, що єдиними реальними гарантіями безпеки для Києва є членство в НАТО, і підкреслив, що Зеленський проти «заморожування» війни та будь-яких територіальних компромісів.

Щодо виборів, Єрмак зазначив, що вони відбудуться одразу після закінчення війни.

На питання про проведення другого саміту щодо України Єрмак відповів, що міжнародна конференція відбудеться, коли буде відчутна підтримка, зокрема з боку Глобального Півдня, для переговорів із Росією.

Політика News

28 Oct, 08:10


Росія очолила рейтинг найсильніших армій світу цього року, Україна посіла восьме місце.

Про це свідчать дані U.S. News and World Report.

На другому, третьому та четвертому місцях — війська США, Ізраїлю та Китаю відповідно. Далі йдуть Південна Корея, Іран та Велика Британія.

Першу десятку замикають Німеччина і Туреччина.

Білоруська армія займає 12 місце.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Oct, 15:45


Китай висловив незадоволення через відправку військ Північної Кореї до Росії

Пекін побоюється, що це співробітництво може дестабілізувати регіон та змусити Китай захищати свого союзника у разі конфлікту, повідомляє Financial Times.

Сі Цзіньпін відмовився від традиційного звернення до КНДР як до "дружньої країни", що вказує на зменшення терпимості Китаю. Відправка військ порушує баланс сил, і доступ КНДР до російських військових технологій може прискорити її ядерні програми.

Пекін намагається позиціонувати себе як миротворець, але зростаюча підтримка Росії з боку КНДР ускладнює цю роль. Представник МЗС Китаю зазначив, що не знає деталей участі північнокорейських солдатів у бойових діях у Росії.

Ця напруга викликає реакцію з боку Південної Кореї, де президент натякнув на можливість постачання зброї Україні. Китай ризикує бути втягнутим у конфлікт, якщо КНДР стане мішенню для відповідних дій України.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Oct, 14:06


США активізують використання ШІ для військової розвідки

Новий план Білого дому передбачає швидке впровадження ШІ та мінімізацію пов'язаних з ним ризиків.

Згідно з меморандумом, агентствам нацбезпеки нададуть доступ до передових ШІ-технологій, а також посилять безпеку ланцюгів постачання комп'ютерних чіпів, необхідних для роботи цих технологій. Радник з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що США повинні розвивати ШІ швидше, ніж Китай, щоб зберегти технологічну перевагу.

Водночас меморандум наголошує на важливості управління ризиками, зокрема щодо конфіденційності, безпеки та прав людини.

Правозахисні організації, включаючи Американський союз захисту громадянських свобод, висловили занепокоєння через можливість масового спостереження та автономного зброї.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Oct, 12:05


У Німеччині протестують проти співпраці з Росатомом у ядерній сфері

У місті Лінген (Нижня Саксонія) відбулася акція проти можливої співпраці з російською корпорацією «Росатом» щодо виробництва ядерних паливних елементів, повідомляє DW.

На протест вийшли сотні осіб, серед яких — російський еколог та активіст Володимир Слів'як. Хоча Німеччина офіційно відмовилась від атомної енергії, в країні триває виробництво тепловидільних збірок (ТВЗ) для закордонних АЕС. Завод у Лінгені, підрозділ французької корпорації Framatome, очікує на дозвіл для нової лінії, яка працюватиме за ліцензією дочірньої компанії «Росатома».

Протестувальники висловили занепокоєння, що така співпраця може послабити енергетичну незалежність Німеччини.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Oct, 10:38


В Узбекистані пройдуть парламентські вибори, лояльні до президента

У неділю Узбекистан проводить парламентські вибори, на яких, за відсутності опозиційних партій, очікується формування лояльного до президента Шавката Мірзійоєва законодавчого органу. Попри реформу Конституції, політична влада у країні залишається зосередженою в руках президента, а парламент зазвичай підтримує урядові законопроєкти.

Конституційна реформа 2023 року передбачила змішану виборчу систему: половину з 150 депутатів обиратимуть за партійними списками, решту 75 — як індивідуальних кандидатів. Однак, усі кандидати висунуті п’ятьма офіційно зареєстрованими партіями, жодна з яких не виступає проти Мірзійоєва.

Узбекистан підтримує тісні економічні зв’язки з Росією, але зберігає нейтралітет у конфлікті між Росією та Україною й дотримується західних санкцій проти Москви.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Oct, 08:25


В Індії з візитом перебувають канцлер Німеччини Олаф Шольц, віце-канцлер Роберт Хабек та близько половини кабінету міністрів для міжурядових консультацій.

У п’ятницю уряди Німеччини та Індії підписали низку угод, головним чином у сфері оборони, повідомляє BILD.

Шольц і глава МЗС Анналена Бербок прагнуть посилити зв’язки Індії з Заходом, сподіваючись на тісне співробітництво в оборонній промисловості. Паралельно в Делі проходить Азіатсько-Тихоокеанська конференція німецького бізнесу, де основна мета — обговорення угоди про вільну торгівлю з Індією.

Німеччина також зацікавлена в індійських спеціалістах: щомісяця на ринок праці Індії виходить мільйон нових працівників, зокрема в галузі ІТ та медицини, де Німеччина відчуває кадровий дефіцит.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Oct, 07:10


Колишні британські колонії вирішили виставити Лондону рахунок за работоргівлю.

Таке рішення ухвалили на саміті Співдружності в Самоа, повідомляє BBC. Учасники заходу домовилися розпочати обговорення компенсацій за шкоду, завдану торгівлею людьми через Атлантику та використанням рабської праці.

Комюніке з цим пунктом підписали глави урядів усіх 56 країн-членів Співдружності, включно з британським прем’єром Кіром Стармером. Стармер, утім, зазначив, що питання про розміри виплат на зустрічі не обговорювали і що Велика Британія має «чітку позицію» щодо відмови від репарацій для колишніх колоній.

За даними BBC, компенсації можуть включати списання боргів, освітні програми, створення музеїв, економічну підтримку та допомогу в сфері охорони здоров’я. Експерти оцінюють можливу суму британських репарацій для колишніх колоній у 18 мільярдів фунтів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

27 Oct, 06:26


За даними ЦВК Грузії, на парламентських виборах лідирує правляча партія «Грузинська мрія», набравши 54,2% голосів після обробки 97,01% протоколів з виборчих дільниць.

Опозиційні партії загалом отримали 37,33% голосів, зокрема: «Коаліція за зміни» — 10,81%, «Єдність — Національний рух» (партія Саакашвілі) — 10,07%, «Сильна Грузія» — 8,72%, «За Грузію» — 7,73%.

Грузинська опозиція відмовилась визнати результати виборів та анонсувала акції протесту, заплановані на 27 жовтня.

Представники «Коаліції за зміни» пообіцяли оприлюднити «схему фальсифікації» на користь «Грузинської мрії», звинувативши її у «конституційному перевороті». Лідерка партії «Єдність — Національний рух» Тіна Бокучава також заявила про неприйняття результатів виборів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 17:20


Акції Tesla зросли на 22% після прогнозу Ілона Маска про зростання продажів у 2025 році

Акції Tesla показали найбільше одноденне зростання з 2013 року після звіту про квартальний прибуток, що перевершив прогнози, та заяви найбільшого у світі виробника електрокарів про «незначне зростання» поставок цього року й великий стрибок у 2025-му.

У середу Маск передбачив, що завдяки скороченню витрат, яке дозволить знизити ціни на авто, продажі електрокарів можуть зрости на 20−30% наступного року, що сприятиме підвищенню попиту.

У четвер акції Tesla піднялися на 21,9%, додавши понад $150 млрд до ринкової капіталізації. Компанія залишається найдорожчим автовиробником світу з оцінкою понад $800 млрд.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 16:19


ООН попереджає: за поточних темпів до кінця століття глобальне потепління може сягнути 3,1°C у порівнянні з доіндустріальним рівнем, удвічі перевищуючи попередні прогнози.

Генсек ООН Антоніу Гутерріш наголосив, що "світ балансує на межі, і якщо лідери не подолають розрив у викидах, нас чекає кліматична катастрофа". Викиди парникових газів зросли на 1,3% і сягнули рекордних 57,1 гігатонни в еквіваленті CO₂.

Температура вже підвищилася на 1,3°C, а виконання поточних зобов'язань все одно призведе до зростання на 2,6-2,8°C. Щоб уникнути додаткового потепління на 1,5°C, країнам потрібно до 2030 року скоротити викиди на 42%, а до 2035-го — на 57%.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 15:18


Колишня дружина засновника Google мобілізує американських виборчинь на підтримку Дональда Трампа

Технологічна підприємиця, юристка та модель Ніколь Шанахан приєдналася до команди Дональда Трампа як експертка з охорони здоров’я. Вона увійшла в політику невдовзі після розлучення з одним із засновників Google Сергієм Бріном, отримавши після розлучення багатомільйонний статок.

У команді Трампа Шанахан відповідає за мобілізацію жінок, які ставляться скептично до традиційної політики республіканців. Вона знімає політичні рекламні ролики, критикуючи демократів, яких раніше підтримувала, за «вічні війни», «тоталітаризм у стилі Орвелла» та «комуністичну податкову політику». Також вона просуває альтернативну медицину та виступає проти щеплень.

Є припущення, що у разі перемоги Трампа на виборах Шанахан може стати його радницею або навіть отримати посаду в кабінеті міністрів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 14:17


Банк Росії підвищив ставку до 21%, збільшивши її одразу на 200 базисних пунктів. Це рішення було прийнято на фоні високої інфляції, яка істотно перевищує прогнози.

Тепер вартість кредиту на банківському ринку Росії перевищує рівень у Лівані, який переживає війну та оголосив дефолт по боргах у 2020 році. Центральний банк Лівану зберігає ставку на рівні 20%.

Глава «Ростеху» Сергій Чемезов заявив, що російська промисловість стикається з загрозою масових банкрутств заводів. За його словами, різке підвищення ставок стає серйозною проблемою для виробничого сектору, оскільки "з'їдає" весь прибуток і заважає інвестиціям.

Індекс ділової активності (PMI) у виробничому секторі РФ у вересні впав у зону спаду (нижче 50 пунктів) вперше з весни 2022 року. Витрати стрімко зростають через інфляцію та подорожчання логістики, що в основному перекладається на споживачів — темпи зростання роздрібних цін стали максимальними майже за рік. За оцінкою ЦМАКП, підприємства обробної промисловості вже витрачають четверту частину прибутку на обслуговування кредитів.

За рівнем ставок Росія випереджає багато країн-банкрутів і держав третього світу. Теперішня ставка ЦБ РФ перевищує ставки у Замбії (13,5%), Гамбію (17%), Пакистані (17,5%) та Анголі (19,5%).

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 13:16


Трамп назвав ЄС "міні-Китаєм" у контексті торговельних відносин

Про це він заявив 24 жовтня, зазначивши, що дефіцит США в торговому балансі з ЄС перевищує 300 мільярдів доларів через небажання європейських країн купувати американські товари.

Згідно зі статистичним агентством ЄС Євростат, у 2023 році дефіцит торгівлі товарами США з Європейським Союзом становив 157,9 мільярдів євро (близько 170,54 мільярдів доларів).

Трамп також пригрозив введенням торгових мит. У 2018 році Трамп вже вводив мита на сталь і алюміній з ЄС і неодноразово погрожував митами на автомобілі.

Водночас, Інститут німецької економіки в Кельні оцінив, що можливі збитки Німеччини від торговельної війни з США можуть сягнути 180 мільярдів євро протягом чотирьох років. Дослідження показує, що підвищення тарифів до 20% може призвести до падіння ВВП Німеччини на 1,5% до 2028 року.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 11:14


Незадоволені депутати Ліберальної партії Канади висунули прем’єр-міністру Джастіну Трюдо ультиматум: вирішити до 28 жовтня, чи залишиться він на посаді, інакше йому загрожує бунт.

На закритій зустрічі 20 депутатів закликали його піти у відставку, побоюючись поразки на виборах, де партія може опуститися на третє місце.

Хоча опозиція до Трюдо зростає, офіційного конкурента серед лібералів поки немає. Рейтинги показують 20-відсотковий відрив консерваторів, і два провальні довибори ще більше підсилили критику. Трюдо, однак, заявив про намір брати участь у наступних виборах.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 10:13


Міжнародний кримінальний суд (МКС) звинуватив Монголію в порушенні міжнародних зобов’язань через відмову арештувати президента Росії Володимира Путіна під час його візиту до Улан-Батора.

Палата попереднього провадження МКС заявила, що Монголія порушила Римський статут, відмовившись виконати ордер на арешт. У документі наголошується, що дипломатичний імунітет та статус глави держави не є підставами для відмови в арешті. Далі питання розглядатиме Асамблея держав-учасників.

Путін відвідав Монгольську Народну Республіку у вересні 2024 року для святкування річниці битви на Халхин-Голі, де зустрівся з президентом Монголії та уклав угоду про постачання нафтопродуктів. Монголія пояснила свою відмову залежністю від російських енергоресурсів, що складають 95% імпорту нафтопродуктів і значну частку електроенергії.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 07:05


The Wall Street Journal повідомляє, що Росія передавала йеменським хуситам супутникові дані для атак на торговельні судна в Червоному морі.

За словами двох європейських військових чиновників та ще одного джерела, знайомого із ситуацією, ці дані передавалися через представників Корпусу стражів ісламської революції Ірану, які знаходяться в Ємені.

Це дало можливість хуситам значно розширити масштаби ударів, повідомляють співрозмовники WSJ.

Після початку конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС восени минулого року хусити почали нападати на західні судна в Червоному морі. Через ці напади світова торгівля зазнала перебоїв, оскільки суднам довелося змінити маршрути та обходити Африку.

У червні президент РФ Володимир Путін пригрозив постачати зброю противникам Заходу у відповідь на дозволи для України завдавати ударів по території Росії. Після цього Reuters повідомив, що Росія за посередництвом Ірану веде таємні переговори з хуситами щодо передачі протикорабельних ракет «Яхонт» (П-800 «Оникс»). Це може створити додаткову загрозу для кораблів США та ЄС, що захищають торговельні судна, але остаточне рішення Москва поки не прийняла.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 06:21


З кінця 2022 року Ілон Маск веде регулярні розмови з Путіним, де обговорюються "особисті питання, бізнес і геополітична напруженість", повідомляє The Wall Street Journal.

Видання зазначає, що уряд США поінформований про ці контакти, проте тримає деталі в таємниці. Крім Путіна, Маск спілкувався також із керівником його адміністрації Сергієм Кирієнком.

Політолог Ян Бреммер восени 2022 року заявив, що Маск розповів йому про бесіду з Путіним, під час якої обговорювалися "червоні лінії" Кремля: збереження контролю над Кримом та нейтралітет України, а у разі загрози півострову — можливість застосування ядерної зброї.

Наприкінці 2023 року Кремль попросив Маска не активувати Starlink над Тайванем як "послугу" для Сі Цзіньпіна.

WSJ припускає, що приховані контакти Маска можуть свідчити про бажання Трампа укласти масштабну угоду з РФ, зокрема й щодо України.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

25 Oct, 06:10


Огляд новин за 24 жовтня:

Рада ЄС остаточно затвердила рішення про надання Україні кредиту у розмірі до 35 млрд євро https://t.me/politikosmosnews/10259

Туреччина завдала авіаударів по 32 об'єктах "Робітничої партії Курдистану" https://t.me/politikosmosnews/10260

Сім країн НАТО виступають проти вступу України до Альянсу https://t.me/politikosmosnews/10261

Євросоюз не зможе скоротити постачання російського газу https://t.me/politikosmosnews/10262

Українців у Німеччині можуть позбавити виплат https://t.me/politikosmosnews/10263

Вступ Туреччини до БРІКС став би скандалом https://t.me/politikosmosnews/10264

США запропонували G7 ввести ембарго на паладій та титани з Росії https://t.me/politikosmosnews/10265

Елітний спецназ КНДР вирушає на визволення Курської області https://t.me/politikosmosnews/10266

Трамп заявив, що зупинив торгову війну з Францією https://t.me/politikosmosnews/10267

Китай активно нарощує ядерний потенціал https://t.me/politikosmosnews/10268

Уряд Аргентини ліквідував Федеральну адміністрацію державних доходів (AFIP) https://t.me/politikosmosnews/10269

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

24 Oct, 16:19


Уряд Аргентини ліквідував Федеральну адміністрацію державних доходів (AFIP)

Речник президента Мануель Адорні оголосив, що Федеральне управління державних доходів (AFIP), податкове бюро Аргентини, буде ліквідоване. Його замінить нове Агентство збору і митного контролю (ARCA), яке перебере частину функцій колишньої служби.

Ці заходи дозволять скоротити бюджетні витрати на 6,4 мільярда песо щорічно, завдяки зменшенню кількості керівних посад на 45% та перерозподілу 3100 працівників. Також припиняється виплата додаткових надбавок, що дозволить знизити зарплати до рівня міністрів і державних секретарів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

24 Oct, 15:18


Китай активно нарощує ядерний потенціал — розвідка США

Згідно з даними Агентства військової розвідки (DIA), Китай під керівництвом Сі Цзіньпіна значно збільшив свій ядерний арсенал, зокрема, за останні роки кількість оперативних ядерних боєголовок зросла більш ніж удвічі і перевищує 500. Хоча Китай досі має менше ядерних боєголовок, ніж Росія та США, розвідка прогнозує, що до 2030 року їх кількість знову збільшиться більш ніж удвічі.

Китай також розпочав будівництво сотень шахт для підтримки зростаючих можливостей доставки ядерної зброї та розробляє нові міжконтинентальні балістичні ракети.

Звіт попереджає, що швидке нарощування ядерного потенціалу може підвищити ризик помилкових розрахунків, оскільки військові Китаю можуть недооцінювати ризики під час кризових ситуацій.

Представник китайського Міністерства закордонних справ раніше відкинув занепокоєння США, назвавши його лицемірним і закликавши звернути увагу на «великі інвестиції США в модернізацію власної ядерної тріади».

Політика News

24 Oct, 13:16


Елітний спецназ КНДР вирушає на визволення Курської області

Сотні північнокорейських солдатів були зафіксовані на відео на російських військових базах на Далекому Сході. Вони є частиною контингенту з 10–12 тисяч військовослужбовців, які найближчим часом можуть вступити в бій з українськими силами в Курській області.

За даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї (NIS), Кім Чен Ин вже передав Володимиру Путіну 3000 своїх солдатів. Вони проходять підготовку на військових базах, де їм видали російську форму та підробні документи, в яких їх представляють як бурятів і якутів. Хоча Москва постійно залучає до війни «за російський мир» людей з бідних країн, таких як Куба, Непал, Ємен, Шрі-Ланка та Індія, північнокорейці стануть першими представниками регулярної іноземної армії, які вступлять у війну на стороні Росії, пише Financial Times. Згідно з інформацією видання, солдати КНДР будуть направлені на допомогу російським частинам, які вже третій місяць намагаються витіснити ЗСУ з Курської області.

Це не просто солдати, а військовослужбовці елітного підрозділу 11-ї армії КНДР, відомого як «Штурмовий корпус», згідно з даними NIS. «За оцінкою російських інструкторів, північнокорейські військові мають хороші фізичні дані та моральний дух, але не знають сучасних методів ведення війни, таких як атаки безпілотників», — розповіли журналістам депутати південнокорейського парламенту після брифінгу, проведеного директором NIS. За словами Го, Кім «завжди хотів» відправити війська в Україну, щоб мати більше важелів тиску на Москву та можливість отримати у відповідь військові технології.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

24 Oct, 12:15


США запропонували G7 ввести ембарго на паладій та титани з Росії

Представники Білого дому запропонували союзникам розглянути питання про введення санкцій проти паладію та титану з Росії, повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела. Обговорення цього питання відбулося на зустрічі заступників міністрів фінансів G7 у Вашингтоні та стосувалося нових заходів щодо обмеження доходів Росії, яка веде війну.

Європейський Союз планує відновити санкції проти Росії з нового року. Наразі головуюча Венгрія практично зупинила обговорення обмежувальних заходів. Однак з січня головою стане Польща, яка виступає за їх посилення. Високопосадовець ЄС зазначив, що сподівається на швидке вирішення питань, заблокованих Венгрією.

Проблема полягає в тому, що Європа сильно залежить від постачань паладію та титану з Росії. Титан використовується в авіабудуванні (наприклад, в Airbus), а паладій — в автомобілях та медицині. «Норильський нікель» виробляє 40% світового паладію.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

24 Oct, 10:42


Вступ Туреччини до БРІКС став би скандалом — оглядач BILD

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибув на саміт БРІКС у Казані, заявивши про намір Анкари розвивати співпрацю з країнами цього блоку. У вересні Туреччина оголосила про намір подати заявку на вступ до БРІКС. У Кремлі вже зазначили, що членство Туреччини в НАТО не стане перешкодою для цього кроку.

Оглядач BILD Даніель Беллут назвав можливий вступ Туреччини «випадом проти країн НАТО» та вважає його скандальним, оскільки Туреччина є членом трансатлантичного альянсу, що вороже налаштований до Росії.

Експертка з Брукінгського інституту Асли Айдинташбаш також вважає цей крок загрозою для відносин Туреччини з Заходом, але сумнівається, що Ердоган його реалізує.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

24 Oct, 09:12


Українців у Німеччині можуть позбавити виплат громадянської допомоги в розмірі 563 євро, повідомляє Deutsche Welle.

Міністр фінансів Кристіан Лінднер заявив, що найближчим часом українцям перестануть виплачувати Bürgergeld, яке призначене для безробітних громадян ФРН.

З червня 2022 року українці отримують цю допомогу, проте Лінднер зазначив, що тепер їх переведуть на інші соціальні виплати. Він підкреслив, що українцям слід призначати такі самі виплати, як і іншим біженцям, що становить 460 євро — менше, ніж Bürgergeld.

На сьогодні близько 65% українців у Німеччині отримують Bürgergeld, що є значно вищим показником, ніж серед інших біженців.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 17:20


WSJ: Соратники Кадирова вивозять техніку з Маріупольського меткомбінату

За даними The Wall Street Journal, соратники глави Чечні Рамзана Кадирова демонтирують і розпродають сучасне металургійне обладнання з Маріупольського металургійного комбінату імені Ільїча, відправляючи металолом до Росії для використання санкційними автопромисловцями та передаючи інертні гази для космічної програми РФ.

Відразу після захоплення Маріуполя в серпні 2022 року була зареєстрована місцева компанія "ММК імені Ільїча", що почала вивозити продукцію з неактивного заводу. Один з совласників — чеченський бізнесмен Валід Корчагін, а інший — російський бізнесмен Юрій Мурай, який працював з Міноборони РФ.

У березні проросійські власті повідомили, що за півроку з заводу вивезли 130 тис. тонн побічної продукції на $16 млн, а також демонтовано виробничу лінію вартістю $220 млн. Соратник Кадирова Геремеєв заявив, що наразі цехи переробляють лише залишки металолому, але він працює над відновленням сталеливарного виробництва до 2026 року.

Політика News

22 Oct, 16:19


Великобританія надасть Україні $3 млрд за рахунок російських резервів

Великобританія оголосила про виділення Україні кредиту в розмірі 2,3 млрд фунтів стерлінгів ($3 млрд) у рамках загального плану «великої семірки» фінансування України за рахунок заморожених російських валютних резервів. Лондон надасть ці кошти під заставу майбутніх доходів від російських активів, що дозволить Україні придбати озброєння для протистояння російській агресії, повідомляє Bloomberg.

Міністр оборони Джон Хілі зазначив, що ця операція «обертає доходи корумпованого режиму Путіна проти нього самого», додавши, що українці самі вирішать, які системи та боєприпаси їм потрібні. Міністр фінансів Рейчел Рівз підкреслила, що Великобританія має намір передати кошти Україні якомога швидше, не чекаючи узгодження з іншими західними країнами.

Це перший випадок, коли Великобританія конкретизує свій внесок у план «великої семірки» про надання Україні $50 млрд під заставу доходів від російських резервів. Ці доходи накопичуються внаслідок виплат купонів і погашення облігацій, а також можуть бути реінвестовані. Країни «великої семірки» заморозили близько $280 млрд російських резервів, з яких 210 млрд євро (близько $230 млрд) знаходяться в ЄС; за розрахунками, ці активи щорічно приносять $3-5 млрд.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 15:18


Президент Сербії відмовився відвідувати саміт БРІКС

Олександр Вучич оголосив, що не братиме участі в саміті БРІКС у Росії 22–24 жовтня. У цей час у нього запланована зустріч з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском і прем'єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом, а пізніше очікується прибуття голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн.

Вучич зазначив, що навіть без цих зустрічей йому було б важко приїхати на саміт через обставини, які відомі президентові Росії Володимиру Путіну.

Він підтвердив, що вони нещодавно спілкувалися. Сербію на саміті представлять чотири міністри.

Кремль коментував, що Вучич зазнає тиску з боку Євросоюзу, який вважає, що підтримка зв'язків з Росією під час агресії проти України суперечить європейським цінностям. Сербія є кандидатом на вступ до ЄС з 2012 року.

На саміт також не поїдуть президенти Бразилії та Куби через травму та енергетичну кризу відповідно. Обидві країни відправлять міністрів закордонних справ.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 14:17


Італійський суд визнав незаконними затримання мігрантів в Албанії

Суд Італії ухвалив рішення проти затримання групи мігрантів, які були відправлені на обробку в Албанію, що стало значним ударом для політики правого уряду прем'єр-міністра Джорджії Мелоні.

12 чоловіків з Бангладешу та Єгипту покинули Албанію після рішення суду.

Згідно з угодою, італійські військові кораблі мали перехоплювати чоловіків-мігрантів у міжнародних водах і утримувати їх в Албанії.

Міністр внутрішніх справ Італії Маттео Піантедозі заявив, що адміністрація оскаржить рішення суду. Прем'єр-міністр Мелоні зазначила, що "італійці просять зупинити незаконну міграцію", і вона зробить все можливе для цього.

Італійський уряд нещодавно розширив список "безпечних" країн, але правозахисні організації сумніваються, чи може Албанія забезпечити належний захист для шукачів притулку.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 13:16


Глава Держдепартаменту США розпочав нове турне на Близькому Сході з візиту до Ізраїлю

Державний секретар США Ентоні Блінкен у вівторок прибув до Ізраїлю для зустрічей з керівництвом країни, повідомляє Reuters. Це перший візит Блінкена в рамках його поїздки на Близький Схід; після Ізраїлю він планує відвідати Катар і Йорданію.

Протягом дня Блінкен зустрінеться з прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньяху, міністром оборони Йоавом Галлантом та іншими високопосадовцями.

За словами анонімного джерела Reuters, одним із ключових питань стане реакція Ізраїлю на іранську ракетну атаку, здійснену 1 жовтня. США та їхні союзники висловлюють занепокоєння, що відповідь Ізраїлю може дестабілізувати нафтовий ринок і призвести до масштабної війни на Близькому Сході.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 12:05


Шанси Дональда Трампа повернутися до Білого дому зростають - The Economist

Вперше з серпня Трамп випередив Камалу Гарріс за даними підрахунків видання.

За останнім прогнозом, у Трампа 54% шансів повернутися до Білого дому, що на 6% більше, ніж минулого тижня. Журнал зазначає, що за останній місяць відрив Гарріс у національних опитуваннях зменшився.

Перший ріст підтримки Гарріс був пов'язаний із її висуванням, однак далі вона не змогла наростити рейтинг. Тим часом Трамп консолідував підтримку всередині партії, залучаючи раніше невизначених виборців.

Важливим фактором є і перевага Трампа у виборчій колегії. Опитування в ключових штатах показують, що його позиції зміцнилися.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 11:31


Велика Британія надасть Україні кредит майже на 3 мільярди доларів для закупівлі зброї, повідомила пресслужба уряду Британії.

Цей кредит буде забезпечений прибутками від заморожених російських активів. Це частина внеску Британії в загальний кредит на 50 мільярдів доларів, обіцяний країнами "Великої сімки".

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 09:12


Колишнього президента Албанії Іліра Мету затримали за звинуваченням у корупції - Daily Sabah

Поліція Албанії затримала колишнього президента країни Іліра Мету за підозрою у корупції, ухиленні від декларування майна та відмиванні грошей.

Адвокат Мети назвав затримання політично вмотивованим. Мету затримали дорогою до Тирани після повернення з Косова. За словами поліції, його було затримано примусово. Затримання Мети викликало хвилю обурення серед його прихильників.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 08:01


Акції ядерних компаній встановлюють рекорди завдяки інвестиціям Amazon і Google в малі реактори, повідомляє Financial Times.

За даними видання, акції американських розробників малих модульних реакторів (ММР), таких як Oklo Inc та NuScale Power, зросли на 99% і 37% відповідно після оголошення про фінансування їхніх конкурентів X-energy і Kairos Power.

Також акції Cameco, Oklo, NuScale, Constellation Energy та BWX Technologies досягли рекордних рівнів у період з 14 по 20 жовтня.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 07:00


21 жовтня заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного посла Японії Масаші Накагоме.

Перебийніс привітав посла з початком його дипломатичної місії та відзначив його внесок у розвиток українсько-японських відносин під час роботи в Європейському бюро МЗС Японії.

Він також висловив вдячність Японії за підтримку суверенітету України, зокрема за фінансову та гуманітарну допомогу в умовах російської агресії. Накагоме запевнив у незмінній позиції Японії щодо підтримки України та анонсував готовність надати чергову партію енергетичного обладнання для допомоги постраждалим регіонам України.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 06:15


Вірменія, як і Казахстан, оголосила про відсутність планів приєднатися до БРІКС.

Віцепрем'єр Мгер Григорян заявив, що таких обговорень немає.

Казахстан 16 жовтня також ухвалив рішення не подавати заявку на вступ до БРІКС. Прес-секретар президента Берік Уалі зазначив, що рішення пов'язане з багатоступеневим процесом розгляду членства. Токаєв надає перевагу ООН для обговорення актуальних міжнародних питань.

На фоні відмови Казахстану Россільгоспнагляд ввів обмеження на імпорт певних товарів з цієї країни через фітосанітарні причини.

12 червня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив про намір вийти з ОДКБ, зазначивши, що це буде зроблено, коли вважатимуть за потрібне.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

22 Oct, 06:00


Огляд новин за 21 жовтня:

Міністр оборони США Ллойд Остін прибув до Києва https://t.me/politikosmosnews/10218

Вибори в Молдові: буде другий тур https://t.me/politikosmosnews/10219

Сирія хоче дистанціюватися від участі у війні з Ізраїлем https://t.me/politikosmosnews/10220

Юлія Навальна заявила про готовність балотуватися на пост президента Росії https://t.me/politikosmosnews/10221

Все більше західних авіакомпаній скорочують рейси до Китаю https://t.me/politikosmosnews/10222

Франція погодилася допустити ізраїльські оборонні компанії до участі у виставці Euronaval https://t.me/politikosmosnews/10223

Путін може використати візит Гутерріша на БРІКС https://t.me/politikosmosnews/10224

В Іспанії протестували проти уряду Санчеса https://t.me/politikosmosnews/10225

Перської затоки підтримують удари Ізраїлю по Ірану https://t.me/politikosmosnews/10226

FATF змінює критерії для включення країн https://t.me/politikosmosnews/10227

TikTok та Facebook допускають дезінформацію https://t.me/politikosmosnews/10228

Ллойд Остін на зустрічі з Володимиром Зеленським оголосив про надання нового пакета військової допомоги https://t.me/politikosmosnews/10229

У Португалії молодь звільнять від податків https://t.me/politikosmosnews/10230

Байден закликав Азербайджан укласти мирний договір з Вірменією до кінця року https://t.me/politikosmosnews/10231

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Oct, 17:20


Байден закликав Азербайджан укласти мирний договір з Вірменією до кінця року

Президент США Джо Байден направив листа президенту Азербайджану Ільгаму Алієву, висловивши задоволення прогресом у переговорах щодо мирного угоди між Азербайджаном та Вірменією. У листі Байден зазначив, що США готові підтримати досягнення стійкого миру, який завершить тривалий конфлікт і забезпечить суверенітет і територіальну цілісність Азербайджану.

Байден підкреслив, що мирна угода може змінити регіон, сприяючи зростанню торгівлі та інвестицій між Європою та Центральною Азією. Він закликав завершити підписання угоди до кінця року, наголошуючи на можливості продемонструвати прихильність до миру на COP29 у Баку.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Oct, 16:19


У Португалії молодь звільнять від податків - The Guardian

Португалія запроваджує 10-річну прогресивну систему пільг для молоді, яка передбачає звільнення від податків у перший рік роботи. Цей крок має на меті зупинити протести молоді та «відплив мізків», повідомляє The Guardian.

Програма торкнеться близько 400 000 осіб. Уряд під керівництвом Луїша Монтенегру відмовився від обмеження в 15% на прибутковий податок для молоді віком 18-35 років, запровадивши нову схему:

- 100% — у перший рік;
- 75% — з другого до четвертого;
- 50% — з п’ятого до сьомого;
- 25% — з восьмого до десятого року.

Оцінюється, що реалізація цієї програми у 2025 році коштуватиме 645 млн євро, що значно менше, ніж запропоноване обмеження в 1 млрд.

Крім того, з 1 серпня 2024 року молоді покупці до 35 років будуть звільнені від податку на передачу нерухомості та гербового збору, проте це стосуватиметься лише першого житла.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Oct, 15:22


Міністр оборони США Ллойд Остін на зустрічі з Володимиром Зеленським оголосив про надання нового пакета військової допомоги на суму 400 млн доларів. До нього увійдуть боєприпаси, військова техніка та озброєння. Зокрема:

- боєприпаси для HIMARS;
- артилерійські снаряди калібру 155 мм та 105 мм;
- мінометні системи калібру 60 мм, 81 мм та 120 мм;
- протитанкові системи Javelin і AT-4;
- бронетранспортери M113;
- обладнання для супутникового зв'язку;
- стрілецька зброя та боєприпаси;
- гранати та навчальне обладнання;
- засоби для проведення вибухових робіт;
- обладнання для захисту критичної інфраструктури;
- запчастини, допоміжне обладнання, послуги, навчання та транспорт.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Oct, 15:18


TikTok та Facebook допускають дезінформацію про вибори в США — звіт

Новий звіт показав, що TikTok та Facebook дозволили рекламу з дезінформацією про майбутні вибори в США, всього за кілька тижнів до голосування. Це ставить під сумнів ефективність їхніх політик у боротьбі з фейковою інформацією.

Правозахисна організація Global Witness провела експеримент, розмістивши вісім рекламних оголошень із завідомо неправдивими відомостями, зокрема про можливість онлайн-голосування та погрози виборцям. TikTok схвалив чотири з цих оголошень, попри заборону на політичну рекламу, а Facebook — одне.

Ава Лі з Global Witness назвала ситуацію «шокуючою», наголошуючи, що такі помилки загрожують демократичному процесу. TikTok визнали помилку модерації та пообіцяли суворіший контроль, тоді як Meta (Facebook) зазначила, що результати дослідження базуються на невеликій кількості оголошень і підкреслила пріоритет захисту виборів у 2024 році.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Oct, 14:17


FATF змінює критерії для включення країн до списків, щоб підтримати найменш розвинені країни

FATF (Група з боротьби з відмиванням грошей) внесла зміни в критерії для включення країн до своїх списків, щоб зменшити тиск на найменш розвинені країни та зосередитися на тих, що становлять більший ризик для міжнародної фінансової системи.

Пріоритетом для активного перегляду будуть країни, які: (1) є членами FATF; (2) входять до списку високодохідних країн Світового банку; або (3) мають активи фінансового сектору понад 10 мільярдів доларів. Найменш розвинені країни не підлягатимуть активному перегляду, якщо FATF не вважатиме їх значним ризиком.

Ці зміни набудуть чинності в наступному раунді оцінок.

Процес включення до сірого списку передбачає, що країни з недоліками в системі боротьби з відмиванням грошей працюють з експертами для усунення цих проблем, зміцнюючи свої системи і протистоячи фінансовим злочинам.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Oct, 13:16


Al Hurra: країни Перської затоки підтримують удари Ізраїлю по Ірану

Країни Перської затоки передали Ізраїлю повідомлення, в яких підкреслили необхідність «рішучої та чіткої відповіді» на дії Ірану, повідомляє Al Hurra з посиланням на ізраїльські джерела. Арабські держави, особливо Перської затоки, висловили підтримку ізраїльським ударам у Сирії та Лівані, а також ліквідації командувача спецпідрозділів КСІР Мохаммада Захеді та лідера «Хезболли» Насралли.

Також зазначається, що ці країни просять заздалегідь інформувати їх про заплановані удари, щоб вжити необхідних заходів безпеки.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

21 Oct, 12:15


В Іспанії протестували проти уряду Санчеса за підтримку каталонських сепаратистів

У неділю тисячі людей вийшли на вулиці Мадрида, протестуючи проти політики прем'єр-міністра Педро Санчеса та вимагаючи дострокових виборів. Протест, організований правими та ультраправими організаціями, відбувся під гаслом «За єдність, гідність, закон і свободу».

Учасники висловили обурення амністією для каталонських сепаратистів та співпрацею уряду з партіями, що виступають за незалежність. За даними поліції, протест зібрав близько 25 000 людей, тоді як організатори заявляють про 400 000 учасників.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

20 Oct, 12:19


Голова КНР Сі Цзіньпін під час візиту до бригади ракетних військ Народно-визвольної армії Китаю закликав військових посилити підготовку до війни, повідомляє гонконзьке видання The Standard.

Сі наголосив на необхідності зміцнення боєготовності та стратегічних можливостей армії. Він підкреслив важливість посилення оборонних і бойових здібностей китайських солдат.

14 жовтня китайські військові провели навчання навколо Тайваню, що Тайвань розцінив як провокацію. У навчаннях брали участь 90 літаків, вертольотів і дронів.

Китай також погрожував Тайваню знищенням.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

20 Oct, 11:05


Головний патологоанатом Ізраїлю повідомив CNN, що лідер ХАМАС Ях'я Сінвар загинув від кулі в голову.

Доктор Чен Кугель зазначив, що хоча Сінвар мав інші серйозні поранення, смертельним стало поранення голови.

Ізраїльська армія раніше повідомляла, що Сінвар загинув від удару танкового снаряда. Проте Кугель упевнений у своєму висновку, який базується на огляді тіла.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

20 Oct, 09:25


20 жовтня в Молдові проходять президентські вибори та референдум про вступ до ЄС.

Головні кандидати — чинний проєвропейський президент Майя Санду та підтриманий проросійською Партією соціалістів ексгенпрокурор Олександр Стояногло. Санду лідирує в опитуваннях.

Майя Санду відмовилася від участі в дебатах з опонентами, заявивши, що половина кандидатів — ставленики олігарха Ілана Шора, якого засудили на 15 років за шахрайство.

Також виборці голосують на референдумі про вступ до ЄС, проти якого виступають лише ПКРМ і партія Шора.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

20 Oct, 08:15


США збільшать внесок у кредит для України, який планується погашати за рахунок прибутків від заморожених російських активів.

Спочатку планувалося 15 мільярдів доларів, тепер сума зросте до 20 мільярдів.

Решту коштів нададуть країни G7.

Переговори пришвидшуються через можливу перемогу Трампа на виборах.

Ключова умова США – автоматичне продовження санкцій ЄС проти Росії, яку блокує Угорщина. Нові пропозиції обговорять міністри фінансів G7 25 жовтня у Вашингтоні.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

19 Oct, 16:54


Новим головою «ХАМАС» став Халед Машаль — ліванський телеканал LBCI з посиланням на джерела.

Він відповідатиме за всі комунікації з ключовими сторонами, які беруть участь у переговорах із Ізраїлем.

Машаль уже очолював політбюро «ХАМАС» — з 1996 по 2017 рік. Вже кілька років він мешкає в Катарі і вважається одним із лідерів організації, але вже за межами Палестини.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

19 Oct, 14:17


Ліквідація лідера терористичного угруповання ХАМАС Яхьї Сінуара відновила військове домінування Ізраїлю на Близькому Сході, проте це не означає повної перемоги над організацією, пише The Washington Post.

Видання зазначає, що до вбивства Сінуара Ізраїль вже ліквідував трьох лідерів, але знищити ХАМАС йому не вдалося.

В іншій статті WP йдеться про те, що ліквідація Сінуара може ускладнити досягнення угоди про припинення вогню в секторі Газа. Основне питання полягає в тому, чи зможе новий лідер ХАМАС домовитися про перемир’я.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

19 Oct, 12:15


Високопосадовці Японії, Південної Кореї, Австралії та Нової Зеландії вперше взяли участь у зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі, повідомляє Politico.

Раніше їхні представники були присутні лише як гості на трьох останніх річних самітах лідерів альянсу.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте назвав «вкрай позитивним» те, що «ці чотири країни дедалі активніше залучаються до роботи НАТО, оскільки загрози безпеці в Індо-Тихоокеанському регіоні тісно пов’язані з тим, що відбувається тут, і світ неможливо просто розділити».

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Oct, 16:19


Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що ЄС нарешті визнав важливість захисту зовнішніх кордонів, хоча це сталося запізно.

Він зазначив, що лише 20% нелегальних мігрантів можна повернути, тоді як 80% залишаються в ЄС.

Фіцо підтримав ініціативу Італії щодо переведення прохачів притулку до центрів в Албанії та зусилля Польщі щодо призупинення рішень про надання притулку через кризу на кордоні з Білоруссю.

22 жовтня Фіцо проведе саміт у Комарно для обговорення міграційного маршруту через Західні Балкани.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Oct, 15:18


Японська компанія Prodrone планує використовувати свої безпілотники для пошуку наземних мін в Україні.

Дрони здатні літати на висоті 50 см над землею та виявляти металеві об'єкти, зокрема протипіхотні міни, за допомогою штучного інтелекту.

Проєкт, який реалізується спільно з компанією Padeco, передбачає комерціалізацію в 2025 році. Планується створення близько 1000 дронів для України.

За оцінками ООН, чверть території України забруднена мінами, тому пошук вибухонебезпечних об'єктів дронами допоможе знизити ризик для життя людей.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Oct, 14:48


Володимир Зеленський провів серію зустрічей з лідерами ЄС та НАТО у Брюсселі, але не отримав критичної підтримки для свого «плану перемоги», який включає офіційне запрошення України до НАТО.

Хоча Україні пообіцяли підтримку, його ініціатива залишилася без належної реакції.

У інтерв'ю Financial Times президент України підкреслив, що запрошення до НАТО — «єдиний спосіб вижити», і зазначив, що війна триватиме, доки Путін не відчує примусу її завершити. На думку Зеленського, це залежить від рішучості партнерів України.

Голова Європарламенту Роберта Метсола зазначила, що серед європейських законодавців немає «втоми від України» і наголосила на важливості показати перспективи для вступу країни в НАТО та ЄС. Водночас міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен визнала, що на Заході зростає прагнення до якогось рішення конфлікту.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Oct, 13:21


Лідер партії «Міллій Тікланиш» і кандидат у президенти Узбекистану Алішер Кадиров запропонував ввести податок на доходи узбекистанців, які працюють за кордоном і надсилають гроші додому. За його словами, такі збори необхідні для інвестування в розвиток країни і це буде патріотичним кроком.

Раніше подібну ініціативу висловлювали і в Держдумі Росії. Чутки про можливість введення податку на доходи заробітчан з Узбекистану з'являлися ще в 2020 році, але поки нові збори не були запроваджені.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Oct, 13:13


ХАМАС підтвердив смерть свого лідера Яхьї Сінвара.

У заяві руху зазначено, що його вбивство лише посилить рішучість продовжувати боротьбу з Ізраїлем.

Представники ХАМАС також заявили, що заручники не будуть звільнені до повного виведення ізраїльських військ із сектора Газа.

Політика News

18 Oct, 11:14


Зі старих танкерів тіньового флоту Путіна витікає нафта по всьому світу.

Розслідування Politico та SourceMaterial виявило щонайменше дев'ять випадків, коли танкери з російською нафтою залишали нафтові плями довжиною в десятки кілометрів. Це сталося в Адріатичному та Середземному морях, Ла-Манші, поблизу Китаю, США, Південної Америки та Африки.

Особливо це стосується Європи, де інциденти з розливами нафти лише питання часу, зазначає експертка з теневого флоту Мішель Візе Бокманн. За її словами, тіньовий флот не дотримується стандартів безпеки.

Розслідування базувалося на даних SkyTruth та Lloyd’s List. Експерти впевнені, що виявлені випадки — лише вершина айсберга, оскільки багато танкерів вимикають транспондери.

Наприклад, танкер Innova у 2024 році залишив 23-кілометровий нафтовий шлейф біля Шотландії, а танкер Aruna Gulcay — 47-кілометрову пляму біля Італії. Після інцидентів судна змінили назви та власників.

Середній вік танкерів тіньового флоту становить 18 років, і катастрофа — лише питання часу.

Політика News

18 Oct, 07:35


Росія відновлює імпорт, попри санкції - Bloomberg

Імпорт у третьому кварталі повернувся до рівня минулого року завдяки зростанню внутрішнього попиту, незважаючи на труднощі з міжнародними платежами через санкції. За цей період вартість імпортованих товарів сягнула 76 млрд доларів, після падіння в попередні три квартали. У порівнянні з попереднім кварталом імпорт зріс на 9%.

Відновлення обумовлене зростанням внутрішнього попиту, зміцненням рубля та збільшенням імпорту автомобілів. Рубль укріпився на 5% щодо долара за рік і на 2% у порівнянні з другим кварталом 2024 року.

Центробанк РФ відзначив покращення імпорту з різних регіонів світу.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Oct, 07:05


Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. У нього увійшли:

- 8 танків LEOPARD 1 A5 та запчастини;
- 20 БМП MARDER із запасними частинами;
- боєприпаси для LEOPARD 1 і LEOPARD 2;
- боєприпаси для БМП MARDER;
- 4 броньовані автомобілі MRAP;
- 1 ЗРК IRIS-T SLM та ракети до нього;
- ракети Sea Sparrow;
- 6 САУ Panzerhaubitze 2000 з запчастинами;
- 24 000 снарядів калібру 155 мм;
- 30 БПЛА VECTOR з запчастинами;
- мостоукладчик BEAVER;
- 2 танки для розмінування WISENT 1;
- 100 портативних систем розмінування H-PEMBS;
- 90 мінних шукачів;
- мінний трал;
- 2 системи мобільних антен;
- 57 лазерних далекомірів;
- 13 000 ПТРК RGW 90;
- 25 000 патронів калібру 40 мм;
- 75 000 джгутів;
- 150 000 оклюзійних наклейок;
- 460 гвинтівок MK 556;
- 90 гвинтівок HLR 338 і 240 000 патронів;
- 30 гвинтівок CR 308;
- 3000 пістолетів SFP9.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

18 Oct, 06:42


Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що в секторі Газа було вбито лідера ХАМАС Ях'ю Сінвара. Армія оборони Ізраїлю підтвердила цю інформацію.

За словами Каца, смерть Сінвара може допомогти у звільненні ізраїльських заручників та покращенні ситуації для палестинців, за умови міжнародної підтримки. Сінвар був організатором нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, який він сам назвав "репетицією".

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 15:18


Київ висунув Азербайджану та Словаччині умову для продовження постачання газу до ЄС через свою територію.

За даними видання, транзит газу триватиме, якщо Баку та Братислава домовляться з Москвою про недопустимість обстрілів об'єктів газотранспортної системи.

Наразі консультації щодо продовження постачання газу після завершення контракту в кінці року ведуться неактивно, а Азербайджан не бере участі в них уже кілька місяців.

Як зазначає джерело, зниження активності Баку "майже до нуля" пов'язане з позицією Росії, яка, ймовірно, бере участь у цьому процесі.

Щодо Словаччини, то з її владою це питання ще не обговорювалося.

Раніше ЗМІ повідомляли що словацький прем'єр Фіцо має намір переконувати Україну не припиняти транзит газу після 2024 року.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 14:17


КНДР оголосила Південну Корею ворожою державою

КНДР внесла зміни до конституції, офіційно визнавши Південну Корею ворожою державою через загострення напруженості у сфері безпеки. Пхеньян стверджує, що Сеул здійснює військові провокації.

Ще в січні лідер Північної Кореї Кім Чен Ин запропонував переглянути статус Південної Кореї, зазначивши, що подальше прагнення до мирного возз'єднання більше неможливе.

Нещодавно КНДР підірвала ділянки автомобільних доріг, що з'єднували обидві країни. В країні загострюється військова риторика, і за даними державних ЗМІ, майже півтора мільйона осіб готові воювати з Південною Кореєю.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 12:19


"Неядерне стримування Росії" включає розміщення в Україні "ракетного пакету", – вперше заявив президент Зеленський.

Партнери, такі як США, Велика Британія, Франція, Італія та Німеччина, мають ознайомитися з деталями цього плану. Очікується, що це змусить Росію піти на переговори і забезпечить захист від майбутніх атак.

У Брюсселі Зеленський також повідомив про таємні частини документа, які потребують негайної реалізації. Серед них – дозвіл на використання далекобійної зброї.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 12:07


Путін прагне переконати країни БРІКС відмовитися від долара

Росія планує докласти всіх зусиль для того, щоб на саміті БРІКС країни блоку підтримали створення альтернативної платформи для міжнародних платежів, захищеної від західних санкцій, повідомляє Reuters.

До складу БРІКС наразі входять Бразилія, Єгипет, Індія, Іран, Китай, ОАЕ, Ефіопія та ПАР.

Москва використовує саміт у Казані як аргумент того, що спроби Заходу ізолювати Росію провалилися. Кремль просуватиме ідею реформи світової фінансової системи, яка передбачатиме зниження домінування долара США.

Центральне місце в цих планах займає пропозиція нової платіжної системи, заснованої на мережі банків, пов’язаних через центральні банки країн БРІКС, йдеться в документі Міністерства фінансів і Центрального банку РФ.

Система використовуватиме блокчейн для зберігання і передачі цифрових токенів, підкріплених національними валютами. Це дозволить безпечно здійснювати обмін, оминаючи доларові операції. Таке рішення допоможе Росії, зокрема, здійснювати платежі навіть з такими країнами, як Китай, де місцеві банки побоюються співпраці з Росією через загрозу санкцій США.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 09:12


Американські військові завдали ударів по складам озброєння радикальної проіранської групи "Ансар Аллах" (хусити).

Про це повідомив голова Пентагона Ллойд Остін.

Удари були спрямовані на п'ять підземних укріплених складів, де зберігалося озброєння, використане хуситами для атак на цивільні та військові судна в регіоні. У перший раз у цих атаках застосовувалися важкі малопомітні бомбардувальники B-2 Spirit.

Хуситський новинний канал "Аль-Масіра" повідомив про авіаудари по столиці Ємену Сане, яка перебуває під контролем групи з 2014 року, а також по провінції Саада, вважається її оплотом. Згідно з даними телеканалу, у атаках також брала участь Великобританія, але наслідки ударів не уточнили.

Від жовтня минулого року хусити регулярно атакують іноземні судна, які, за їхніми словами, пов'язані з Ізраїлем, в Червоному морі, Баб-ель-Мандебській протокі та в Аденській затоці. Два судна було потоплено, а кілька отримали пошкодження. Хусити також змогли збити декілька американських розвідувальних безпілотників.

Раніше США вже неодноразово завдавали удари по об'єктах хуситів у Ємені. "Ми продовжимо давати зрозуміти хуситам, що їхні незаконні та безрозсудні атаки матимуть наслідки", – зазначив Ллойд Остін.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 08:11


Україна не зможе сформувати ескадрилью F-16 до літа 2025 року через підготовку нових пілотів.

США вирішили тренувати молодих льотчиків замість досвідчених через їх нестачу і недостатній рівень знання англійської мови.

Молоді курсанти вже почали навчання, яке триватиме рік.
Підготовка проходитиме у Великобританії та Франції.

Повноцінна ескадрилья F-16, що складається з 20 літаків і 40 пілотів, буде готова не раніше весни-літа 2025 року, повідомили джерела WSJ.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 07:10


Камала Гарріс дала інтерв'ю Fox News, де їй ставили гострі питання, зокрема щодо відповідальності Байдена та Гарріс за проблеми в США останніх років.

Віцепрезидентка заявила, що її президентство не буде продовженням курсу Байдена, адже вона принесе нові ідеї і свій досвід.

Ведучий нагадав про слоган її кампанії "перевернути сторінку" і запитав, чому Гарріс хоче змінювати курс, якщо вже три з половиною роки вона при владі. Гарріс відповіла, що йдеться про "риторику Трампа", яка тягнеться десятиліттям. Вона також не змогла відповісти на питання про нелегальних мігрантів і звинуватила республіканців у затримці закону про охорону кордонів.

Кандидат від республіканців Венс порадив замінити Гарріс на Байдена. CNN назвав інтерв'ю "жорстким поєдинком".

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 06:35


Зеленський вирушає до Брюсселя, щоб представити свій "план перемоги" на засіданні лідерів Євроради.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 06:26


Байден оголосив про надання Україні нового пакета озброєнь на суму $425 млн

Пакет включає додатковий потенціал ППО, боєприпаси класу "повітря-земля", бронетехніку та критично важливі боєприпаси для задоволення нагальних потреб України.

Пентагон оприлюднив деталі цього пакета допомоги. Він включає снаряди для NASAMS і HIMARS, ракети для RIM-7, ППО, ракети TOW, ракети "повітря-земля", боєприпаси для Stinger, артилерійські снаряди калібру 155 мм та 105 мм, протитанкові системи Javelin і AT-4, військові автомобілі HMMWV, стрілецьку зброю, гранати, вибухові пристрої, запасні частини та інше спорядження.

Раніше Зеленський заявив, що в пакет входить також далекобійне озброєння.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

17 Oct, 06:24


Огляд новин за 17 жовтня:

У США виникають труднощі з відновленням запасів озброєння https://t.me/politikosmosnews/10168

Чехія повертає свого посла до Росії https://t.me/politikosmosnews/10170

Польща може висувати свої вимоги щодо історичного минулого https://t.me/politikosmosnews/10171

22 жовтня FATF розгляне можливість включення Росії до чорного списку https://t.me/politikosmosnews/10172

Зеленський виступив у Раді, де представив свій «план перемоги» https://t.me/politikosmosnews/10173

Рьопке відреагував на «план перемоги» Зеленського https://t.me/politikosmosnews/10175

Казахстан не планує приєднуватися до БРІКС https://t.me/politikosmosnews/10176

Албанія офіційно розпочала переговори про вступ до ЄС https://t.me/politikosmosnews/10177

Обіцяний Україні кредит на $50 млрд за рахунок заморожених російських активів опинився під загрозою https://t.me/politikosmosnews/10178

Прем'єр-міністр Грузії заявив, що кордон, який розділяє Грузію та Абхазію має бути усунений https://t.me/politikosmosnews/10179

Мафіозні групи, активізуються у тимчасово окупованих територіях України https://t.me/politikosmosnews/10180

Бородавочник на ім'я Бетсі та сурикат Джеррі стали справжніми друзями https://t.me/politikosmosnews/10181

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

16 Oct, 17:20


У південній частині Африки, в одному з заповідників Намібії, помітили рідкісне явище: бородавочник на ім'я Бетсі та сурикат Джеррі стали справжніми друзями.

Тварини майже весь час проводять разом, граючи та допомагаючи одне одному, нагадуючи відомих персонажів Тимона і Пумбу з мультфільму «Король Лев». Вони не бояться ані інших тварин, ані людей.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

16 Oct, 16:19


Етнічні мафіозні групи, спочатку сформовані в Росії, активізуються у тимчасово окупованих територіях України, переважно в прибережних зонах, повідомив Павло Лисянський, засновник Східної групи захисту прав людини.

Після вторгнення в 2022 році Росія почала заповнювати окуповані території представниками етнічних груп, які раніше оселилися в Росії, зокрема мігрантами з Центральної Азії. Серед них почали формуватися діаспори та банди, що займаються рекетом.

Зараз етнічні мафії діють у Маріуполі, Бердянську, Приморську, Урзуфі та Луганську, намагаючись контролювати місцеві ринки та будівельні контракти. В цій ситуації російські чиновники, зокрема заступник прем'єр-міністра Марат Хуснулін та міністр будівництва Ірек Файзулін, відіграють ключову роль у лобіюванні мігрантів.

Етнічні групи тероризують місцеве населення, злочини з їхньою участю зростають. «Ось що таке ‘російський світ’», — підсумував правозахисник.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

16 Oct, 14:17


Обіцяний Україні кредит на $50 млрд за рахунок заморожених російських активів опинився під загрозою, пише професор права та економіки Вищої комерційної школи Парижа Армін Штайнбах у колонці для Politico.

Він зазначає, що початковий план, задуманий як безризиковий для кредиторів G7, тепер стикається з реальними труднощами через політичні та юридичні суперечки.

Ключовою перешкодою стала позиція Угорщини, яка погрожує ветувати тривалу заморозку активів РФ, необхідну для виділення цих коштів.

Тим часом, ЄС планує самостійно надати Україні $40 млрд, але кредит буде регресним. Це означає, що в разі нестачі російських активів Україна нестиме відповідальність за борг, що стане серйозним тягарем для економіки, вже ослабленої війною, і може обмежити доступ до позик МВФ.

Штайнбах підсумовує, що цей кредит мав стати символом єдності Заходу, але замість цього виявив розкол у підтримці України.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

16 Oct, 13:16


Албанія офіційно розпочала переговори про вступ до ЄС на міжурядовій конференції в Люксембурзі, прагнучи стати членом Євросоюзу до 2030 року.

Перші теми переговорів стосуються судової системи, фундаментальних прав, свободи, безпеки, державних закупівель та фінансового контролю.

Прем'єр-міністр Албанії Еді Рама підкреслив важливість співпраці, зазначивши, що «ЄС потребує Західних Балкан так само, як Західні Балкани потребують ЄС».

Переговори Албанії про вступ до ЄС розпочалися одночасно з Північною Македонією в 2022 році, однак шлях останньої заблокувала Болгарія через суперечки щодо національної ідентичності та прав болгар у Північній Македонії.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

16 Oct, 12:15


Казахстан не планує приєднуватися до БРІКС найближчим часом, незважаючи на отримані пропозиції, повідомив прес-секретар президента Берік Уалі.

За його словами, рішення було прийнято з огляду на національні інтереси країни та складний процес вступу.

Казахстан надає перевагу ООН як універсальній організації для обговорення міжнародних проблем.

Президент Токаєв також підтримує реформу Ради безпеки ООН, оскільки вважає, що вона втратила здатність ухвалювати важливі рішення.

Водночас він слідкує за розвитком БРІКС і планує виступити на саміті блоку в Росії 24 жовтня.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

16 Oct, 11:33


Повний виступ Володимира Зеленського

Підписуйся на політичні новини «Політика News»

Політика News

16 Oct, 11:32


Президент Зеленський виступив у Раді, де представив свій «план перемоги».

За його словами, для деяких перемога стала «незручним словом», але саме цей план стане «мостом до саміту миру», який може завершити війну не пізніше 2025 року. Основні пункти вже озвучено:

1. Запрошення України до НАТО ще до завершення війни.
2. Продовження операцій на території Росії, зняття обмежень на удари, збиття російської авіації разом із партнерами.
3. Розміщення на території України неядерного стримуючого пакета.
4. Розвиток економічного потенціалу України та посилення санкцій проти РФ.
5. Використання досвіду українських військових для зміцнення оборони НАТО та Європи після війни.

Другий, третій і четвертий пункти мають секретні додатки, представлені партнерам. Зеленський також наголосив, що Україна володіє стратегічними ресурсами на трильйони доларів (уран, титан, літiй, графіт), і запропонував їх спільну охорону та використання з Заходом. Президент зазначив, що ці ресурси можуть або зміцнити Росію, або посилити Україну та її партнерів.

Окрім цього, Зеленський згадав про можливість економічного зростання через співпрацю в енергетиці та продовольстві, акцентувавши на спільній роботі з США та G7. Він підкреслив, що Україна відкрита до дипломатії, але лише на справедливих умовах, без тиску з боку партнерів.

Підписуйся на політичні новини «Політика News»