✅✅ розвивати у дітей навички критичного мислення❓
Діти приймають рішення з самого раннього віку. Спочатку це інтуїтивні рішення, наприклад, «з'їсти бутерброд» або «погратися з іграшкою».
🎯Отже, що таке критичне мислення?
Це навик, який допомагає дитині розвинути гнучкість розуму, засвоювати нову інформацію і розуміти складні проблеми.
🎯Критичне мислення допомагає дитині використовувати існуючі знання та навички для того, щоб творчо вирішувати проблеми, розуміти точку зору інших людей, формувати власну думку тощо.
🎯Критичне мислення допомагає дітям розуміти події, що відбуваються, порівнювати і протиставляти інформацію.
🎯Іншими словами, критичне мислення дає відповідь на питання, «як», а не «що» думати.
✅✅ розвинути у дитини навички критичного мислення?
Розглянемо кілька порад, які допоможуть розвинути у дитини навички критичного мислення.
1. Привчіть дитину до читання
Читання приносить величезну користь. Воно розвиває у дитини навички розуміння прочитаного, словниковий запас, стимулює її розумові здібності і розвиває організаційні навички.
📍Коли дитина намагається зрозуміти, що хотів сказати автор книги, вона оцінює й аналізує прочитане.
📍Коли дитина читає, вона знайомиться з безліччю ідей, які змушують її думати. У неї також розвивається уява, що також сприяє критичному мисленню.
2. Заохочуйте дитину грати в ігри
Гра – це основний спосіб навчання і розвитку дітей. Коли дитина грає, вона розвиває свої навички. Коли вона будує будинок з лего або збирає пазл, дитина розуміє, як влаштовані речі.
📍Ігри змушують дитину міркувати. Коли ви дозволяєте дитині грати, ви даєте їй можливість пізнавати причинно-наслідкові зв'язки у світі. 📍Наприклад, якщо у ході гри вона приходить до небажаного результату, вона може спробувати програти ситуацію по-іншому.
📍Таким чином, дитина вчиться вирішувати проблеми. Такий практичний досвід стає основою для критичного мислення, яке розвивається у більш пізньому віці.
3. Ставте відкриті питання
Питання – це хороший спосіб змусити дитину замислитися над чимось. Замість того щоб ставити питання, на які дитина може дати односкладові відповіді ( «так» або «ні»), використовуйте відкриті питання, які вимагатимуть від дитини розгорнутих відповідей. Це змусить її аналізувати і думати, перш ніж дати відповідь.
📍Якщо дитина запитує щось у вас, ставте їй питання у відповідь. Наприклад, ви можете запитати дитину: «Як ти думаєш, чому це сталося?» або «Що б ти зробив у цьому випадку?» Це змусить дитину проявити критичне мислення.
📍Іноді її відповіді не виправдовуватимуть ваші очікування, але у будь-якому випадку вам потрібно поважати її відповіді.
5. Розвивайте творче мислення
Критичне мислення передбачає сприйняття інформації, її аналіз і прийняття зважених рішень.
📍Заохочуйте дитину розглядати проблеми з різних точок зору і пропонувати різні рішення. Так ви допоможете їй розвивати творчі здібності та навички критичного мислення.
📍Заохочуйте цікавість дитини і відповідайте на її питання
«Чому небо блакитне?», «Чому трава зелена?», «Чому риба не вміє літати?» Чому, чому, чому?
📍 Пам'ятаєте цей період, коли дитина постійно ставить запитання? Вони можуть здатися вам дурними, але відповідайте на них з ентузіазмом. Так дитина буде розвивати цікавість.
📍Замість того, щоб просто відповідати на питання, розмовляйте з дитиною на теми, які її цікавлять.
📍Дитина навчиться мислити нестандартно і дізнаватися більше. Коли ви розмовляєте з дитиною, ви зміцнюєте емоційний зв'язок з нею і даєте їй зрозуміти, що на вас можна покластися.
5. Розвивайте у дитини навички вирішення проблем
📍Дитина постійно стикається з різними проблемами: складними навчальними завданнями, конфліктами з однолітками тощо. Ви не можете завжди бути поруч з дитиною і захищати її від усіх труднощів.
📍Тому вам варто навчити її вирішувати проблеми самостійно.
🙂Це допоможе дитині в майбутньому стати успішною, незалежною і впевненою у собі.
#логікамислення
https://t.me/chitaemoshvudko 📚