Чи може країна, розділена війною, стати успішною? Відповідь на це запитання нам дає яскравий приклад Республіки Корея, яка попри катастрофічні для себе результати війни 1950—1953 років змогла пройти через чималу кількість випробувань й подолала шлях від найбіднішої країни регіону з 80% зруйнованої промисловості й інфраструктури через диктатуру до країни з розвиненою демократією європейського типу, з високим рівнем і тривалістю життя своїх громадян. Південна Корея — це приклад того, як не потрібно складати руки в будь-якій ситуації, як потрібно вірити в успіх і боротися за свою країну. Нині, коли Україна продовжує криваву війну за своє існування, за свою демократію і своє майбутнє, Республіка Корея надає нам неоціненну допомогу, послідовно обстоюючи ідеали нашої незалежності й територіальної цілісності. Значним є внесок уряду Республіки Корея і корейського бізнесу в проєкти відновлення пошкодженої інфраструктури, не залишаються вони осторонь й освітніх ініціатив: нещодавно коштом корейського уряду було надруковано наклад підручників з географії для всіх українських шкіл — українською мовою і мовами національних меншин: угорською і румунською. Варто пригадати й ту допомогу, яка надається корейською стороною і нашому Університетові: за спонсорства компанії "Самсунг" створено й обладнано Центр кореєзнавства, ресурсний центр, приміщення для роботи викладачів, за ініціативи й спонсорської допомоги Посольства Республіки Корея в Україні створено й обладнано Корейський Куточок. І хочу зробити маленький спойлер: ці проєкти — не останні, нині триває робота щодо створення ще однієї аудиторії, а також студентського коворкінгу / простору для діяльності студентів поза межами аудиторного навчання.
У суботу, 09 листопада 2024 року, ми разом із завідувачкою кафедри корейської і японської філології доцентом Наталією Пророченко відвідали церемонію відкриття ярмарку "Освіта в Кореї", який триває у KyivHall (Хрещатик, 25), він триватиме ще й сьогодні. Ярмарок організований Корейським освітнім центром в Україні під егідою Посольства Республіки Корея в Україні. Мали змогу поспілкуватися з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні паном Кім Хьонг Те, подякували йому за всебічну підтримку й обговорили питання розвитку співпраці Київського національного лінгвістичного університету і Посольства Республіки Корея в Україні.
Київський національний лінгвістичний університет має потужну школу корейської філології: ми навчаємо корейській мові, літературі, перекладу. Наше університетське кореєзнавство незабаром святкуватиме своє 30-річчя й очевидно має багато перспектив на майбутнє. Корейська мова протягом доброго десятка років залишається однією з трьох найбільш популярних спеціальностей поряд з англійською і японською мовами. До речі, динаміка прийому вступників свідчить про те, що наші молоді люди віддають перевагу мовам країн з демократією західного типу, і це не може не тішити!