*néwos ḱóino @newoskoino Channel on Telegram

*néwos ḱóino

@newoskoino


PIE, linguistics & other stuff

Всі лактозотолерантні тут

Звʼязок: @Floppous

*néwos ḱóino (Ukrainian)

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу *néwos ḱóino, який присвячений дослідженню праіндоєвропейської мови (PIE), лінгвістиці та інших цікавих тем. Тут ви знайдете унікальні матеріали і статті про мовознавство, культуру та історію. Наша спільнота - це місце зустрічі для всіх, хто зацікавлений у вивченні давніх мов та їх походження.

Назва каналу *néwos ḱóino походить від протоіндоєвропейських слів, що означають "нове спілкування". Ми досліджуємо корені слів, їх етимологію та вплив на розвиток сучасних мов. З нами ви дізнаєтеся багато нового про мовні системи різних культур та народів.

Приєднуйтесь до *néwos ḱóino, якщо ви цікавитесь вивченням мов та бажаєте розширити свої знання про мовознавство і культуру. Долучайтеся до нашої спільноти та обговорюйте цікаві теми разом з нами! Будьте частиною нашого знанняміста! Зв'яжіться з адміністратором каналу за адресою @Floppous для отримання додаткової інформації та співпраці.

*néwos ḱóino

13 Feb, 21:00


Прабатьківщина індоєвропейців знаходиться в українських степах — це підтверджують в Гарвардській лабараторії.

Довгий час існувало декілька теорій про походження індоєвропейських мов та місце знаходження прабатьківщини індоєвропейців — від Анатолійської гіпотези, яка припускала, що прабатьківщина знаходиться в Малій Азії, продовжуючи Балканською та Вірменською гіпотезами, закінчуючи маргіналами від світу індоєвропеїстики, які поміщали прабатьківщину на територію сучасної Індії.

Втім, найбільш популярною гіпотезою була Курганна, яка припускала, що прабатьківшина індоєвропейських племен знаходилася на території Причорноморського степу, звідки спочатку відкололися та мігрували на південь анатолійці, і звідки пізніше індоєвропейські племена розпочали свою експансію як на захід, що привело до утворення культури Шнурової кераміки, так і на схід — утворення Ямної культури відповідно.

В новій статті про результати дослідження Гарвардської лабораторії, яке стосувалося походження індоєвропейських мов, дослідники припускають, що Ямна культура гіпотетично походить від Нижньомихайлівської культури. Ця культура, в свою чергу, утворює міст від культури Середнього Стогу, першої ймовірної праіндоєвропейської культури, до ядра Ямної культури, через експансію з території сучасної України.

«Ямна культура, безпосередні нащадки археологічної Середньостогівської культури, що передувала їм в енеолітичному Північному Причорномор'ї, та більш віддалено складалася з суміші прибульців CLV (Кавказ-Нижня Волга) та мисливців-збирачів Дніпро-донецької культури, значною мірою витіснили попередніх мешканців степу...
<...>
Попередники Ямної культури сформувалися шляхом змішування близько 4000 року до н.е. і пережили період відносної ізоляції перед появою Ямного горизонту близько 3300 року до н.е. Наше найкраще припущення щодо місця, де це відбулося — околиці Михайлівки в районі Нижнього Дніпра в Україні.» — пише один з авторів статті, Йосиф Лазарідіс, на своєму аккаунті в Х.

Фактично, дослідження Гарвардської лабораторії частково підтверджує Курганну гіпотезу. Згадане село Михайлівка, від якого походить назва археологічної культури, знаходиться на правому березі Дніпра на північному заході Херсонщини, нині прифронтове. Друге зображення — ймовірне місце поширення Михайлівської культури. Третє зображення — частково застаріла мапа експансії індоєвропейських племен.

☠️ @vallholl

*néwos ḱóino

10 Feb, 06:40


Ще одна спроба зобразити сюжет Рагнарока

На цей раз момент, де Відар, син Одіна, мститься за свого батька, якого вбив Фенрір і розриває вовкові пащу

*néwos ḱóino

09 Feb, 18:40


Якось так

*néwos ḱóino

02 Feb, 06:10


Це ми дивимося

https://youtu.be/dddW9v6UDQo?si=9rcJMq6iiFyck1HJ

*néwos ḱóino

01 Feb, 19:35


У 2022 році на своїй платформі Фейсбук Марк Цукерберг почав з Азов (легалізував використання правої та ультраправої символіки, якщо вона якось асоційована із Захисниками України).
У 2024 році цей же персонаж визнає, що раніше ЦРУ змушувало його вводити ліву цензуру на своїй платформі, але тепер це припиниться.

2024 року на виборах у США з величезним відривом перемагає Дональд Трамп і вже 2025 року на його інавгурації щільно зігує власник платформи Ікс Ілон Маск.

А сьогодні я знаходжу статтю, в якій вперше за багато десятиліть вчені не бояться чесно та відкрито заявити — доісторичну Європу населяли Білі Люди...

Правий поворот розпочався!
Alaf Sal Fena 0/
Перемога буде!

*néwos ḱóino

22 Jan, 14:05


#оффтоп
#меми

*néwos ḱóino

18 Jan, 16:13


*aita- *asura-

Сяючий бог Гойтосір

Вирішив в такому ключі розвинути його візуальний образ
Це такий собі покращений компроміс між двома варіантами, у яких я його зображав

Перший - у вигляді сонця, яким він вперше був представлений на гральних картах, випущених у колаборації з MZ

Другий - подальша людиноподібна форма, яку я став використовувати для його зображення

*néwos ḱóino

18 Jan, 16:08


Вироби з кісток віком 14000 років, знайдені у подвійному похованні Оберкассель. Жіноча шпилька для волосся завдовжки 19 см та фігурка лося, вирізьблена крем'яним ножем.

*néwos ḱóino

18 Jan, 06:48


Комб-Капель – археологічна пам'ятка Homo sapiens з округу Дордонь у Франції. У похованні знаходилися фосилії доліхоцефальних мисливців-збирачів часів верхнього палеоліту

*néwos ḱóino

18 Jan, 06:48


Фосилії з печери Схул на східному узбережжі Середземного моря визначені, як одні з перших представників Homo sapiens, які ще демонструють більш архаїчні риси своїх попередників. Належали мисливцям-збирачам, мають вік близько 90 000 років

*néwos ḱóino

17 Jan, 17:30


#предки

Граветтська археологічна культура позднього палеоліту — одна з найцікавіших та загадкових епох у історії людства. Її початок датується близько 28-25 тисяч років тому і тривала вона до 10-12 тисяч років тому. Граветтська культура поширилася від України (тут її ядро ​​та джерело поширення) до Піренейського півострова та Італії.

У цей період люди жили переважно біля входів у печери або в наметах і займалися полюванням на диких тварин, риболовством та збиранням їстівних рослин. Вони виготовляли складні кам'яні і з рогу інструменти, а також вироби з кісток та підкістних блоків.

Граветтські люди вже мали високий рівень розвиненості в обробці каменю, що дозволяло їм виготовляти точні і ефективні знаряддя праці.

Особливо вражаючою є мистецька спадщина граветтської культури — унікальні фігурки тварин, абстрактні гравюри та навіть декоративні прикраси. Це свідчить про високий рівень інтелекту та творчості цих давніх майстрів.

Граветтська археологічна культура позднього палеоліту залишається джерелом великої цікавості для вчених і любителів історії. Її дослідження дозволяють краще зрозуміти життя та культуру наших далеких предків і відкривають нові горизонти вивчення нашої історії.

На зображеннях ви можете подивитися на нормальну (не-нігерську) реконструкцію жінки-шаманки з палеолетичної стоянки Дольні-Вестониці (розташовувалася на території сучасного чеського міста Брно).

*néwos ḱóino

15 Jan, 06:05


Наукові здобутки західних правачків: малювати інфографіки (або як назвати цю хуїту на пікчі), де розмножуються одні тільки мужички 😁

*néwos ḱóino

14 Jan, 18:15


#авторське

*néwos ḱóino

12 Jan, 11:20


Потерялась девушка 23 лет, ростом 182 см, последний раз видели 4000 лет назад в Аркаиме, помогите найти.

*néwos ḱóino

06 Jan, 20:59


Це буквально.

☠️ @vallholl

*néwos ḱóino

06 Jan, 10:40


самоотсос...дрєвння....євразійская....арійськая...індоєврапейская...славянская...руская....традиция....

*néwos ḱóino

02 Jan, 17:40


🤩 🇺🇦 Друзі, як ви могли помітити що ми закидували збори на канал за проханнями наших підписників і друзів, і кошти реально збирались що дуже радувало.

Більшість коштів на потреби саме для нас ми завжди закривали самі і намагалися ні у кого нічого не просити, сталося так що нам для виконання абсолютно різних задач потрібен всюдихід, маневрений, невеликий, швидкий.

В наших планах квадроцикл Hisun 550 Tactic
Ціль: 150 000 гривень.

Більшу частину усієї суми ми закриємо самі, але потрібні кошти на деяку частину суми самого квадріка, обслуговування, масла, обслуговуючі рідини і деталі.

Банка без термінова, коли хто зможе закиньте скільки можете, будемо дуже вдячні!

https://send.monobank.ua/jar/AUUhKGfXpm

5375411222540192

Слава Україні шановне панство!

*néwos ḱóino

21 Dec, 10:06


🌍 Зимовий Сонцеворот.

Щороку в грудні настає момент, коли Сонце проходить для Північної півкулі через найпівденнішу точку екліптики, або в Південній півкулі через саму північну. Висота Сонця над горизонтом у момент Зимового Сонцестояння мінімальна серед верхніх кульмінацій Сонця для всіх днів цього року. День Зимового Сонцестояння — найкоротший на рік, а ніч — найдовша. Після, Сонце звільниться від похмурих пут минаючого року, почне світити яскравіше, підніматися вище, настане нове життя.

Зимове Сонцестояння було одним з особливих дат в житті давніх індоєвропейців, наші предки завжди звертали увагу на дні, відзначені природою. Це час найважливішого перелому. Кінець темряви, початок світла, початок відродження. Але це також час, коли темрява ще надзвичайно сильна. Зимовий Сонцеворот пов'язаний з ідеєю кінця старого і початку нового, з чарівною точкою буття, коли смерть перетворюється на життя, загибель відчиняє ворота до безсмертя.

Цього року Зимове Сонцестояння припадає на день 21 грудня, а святкування Сонцевороту — на ніч з 21 по 22 грудня. Архітектори знаменитого Стоунхенджа спроектували його так, що головна вісь цього храму-календаря йде від точки, де встає Сонце в день Літнього Сонцестояння, до точки, де відбувається захід сонця в день Зимового Сонцестояння. Густі ліси Галлії, Британії, Ірландії в цей час наповнювалися тріском ламаючихся гілок. Друїди в довгих шатах, з химерними татуюваннями починали свої ритуали.

Давні слов'яни чекали на появу Володара морозу, холоду, мороку, символа року, що минає. А потім починали довгий період святкувань, вбирались в костюми реальних і міфічних тварин, влаштовували ігрища, ворожіння, стрибали через багаття, запускали вогняне колесо, вживали ритуальну їжу та співали колядки. Колядки були присвячені як вшануванню новонародженого сонця, так і культу предків. У ці дні, ніби прощавалися з роком, показуючи, що зима і морози зовсім не страшні.

Германці зустрічали Ніч Матерів — шанували богинь-покровительок, богинь родючості та матерів сімейств, а потім починали довге святкування середини зими, ще 12 ночей Великого Йолю. Проводилися співи язичницького гімну, благословення дерев, спалення йольського поліна, прикраса йольського дерева, обмін подарунками, поцілунки під омелою. В цей же час, у сутінках святкування зимового Сонцеворота, вихором крижаної бурі скаче Одін, і веде за собою Дикий Гін.

У день зимового сонцестояння в Стародавній Греції Аїду було дозволено вибратися з тіснин підземного царства і піднятися на Олімп. Греки відзначали Посидею — свято на честь морського Бога Посейдона, проходила процесія з цього приводу. У Римі починалися Сатурналії, коли багато їли, пили та веселилися, коли громадські справи припинялися, учні звільнялися від занять, злочинців заборонялося карати а раб на декілька днів міг перетворитися на пана.

В кожній індоєвропейській традиції це час оновлення, коли вся нечисть вирує, а духи смерті вириваються на поверхню землі, це крах колишнього темного помираючого світу, загибель старих жорстоких Богів, схід нового Сонця, поява нового життя, нових Богів, нового щастя — у цьому сенс всіх обрядів, які завжди проводили наші предки в день Зимового Сонцестояння.

☠️ @vallholl

*néwos ḱóino

16 Dec, 08:20


Нові оригінальні пости тимчасово відсутні, ловіть #перезалів

*néwos ḱóino

14 Dec, 21:40


🌲 Литва на державному рівні визнала балтське язичництво.

Ще у 2019 році об'єднання Ромува — давня релігійна громада, що ставить собі за мету відродження балтських язичницьких вірувань, намагалася просунути таке рішення в литовський Сейм, але рішення неодноразово відкладалася та в результаті не було підтримано, як вважали члени громади, в першу чергу з політичних мотивів. Тоді Ромува подала заявку до ЄСПЛ, а після розгляду у 2021 році суд виніс рішення на користь общини.

У вересні минулого року Сейм знову відхилив пропозицію надати Ромуві державне визнання, він також не погодився прийняти до розгляду альтернативний проект, який офіційно не надав би визнання. Але вже 12 грудня 2024 року у литовському Сеймі відбулося повторне голосування про надання Ромува офіційного статусу. За таке рішення проголосували 64 депутати, проти виступили 8, а 10 утрималися. Тепер Ромува отримає офіційне державне визнання як релігійна громада.

З державним визнанням Ромува отримає право на пільги із земельного податку, її жерці будуть в обов'язковому порядку застраховані державою соціальним страхуванням, а шлюби, укладені за їхніми звичаями, отримають громадянський статус. Під час перепису населення 2001 року понад 1,2 тис. жителів країни вказали, що сповідують стародавнє балтійське віровчення, 2011 року — 5,1 тис. жителів. Члени громади традиційно мають багато дійтей в сім'ях, тож сьогодні це число може бути ще вищим.

☠️ @vallholl

*néwos ḱóino

08 Dec, 22:20


Реконструкція зовнішності чоловіка та жінки Середньостогівської культури.

Приручення коня між 5000 і 4500 роками до нашої ери племенами Самарської та Хвалинської культур викликало епохальні зрушення в їхньому економічному та соціальному житті. Кінні пастухи здатні пасти в рази більші стада, ніж піші, тому початок верхової їзди, ймовірно, приніс зростання стад і потреби в нових пасовищах, які було неможливо отримати без міжусобних чи загарбницьких воєн. Наслідком цього стали соціальне розшарування, мілітаризація та бурхлива експансія.

На основі цього близько 4500 року до нашої ери Дніпро-Донецька культура мезолітичних мисливців-збирачів та ранніх скотарів у міжріччі Дніпра та Донця змінюється новою – Середньостогівською, з якої прийнято відраховувати початок історії індоєвропейських племен. Культура названа на честь острова Середній Стіг, який розташований між Хортицею та дамбою Дніпрогес, де в 1927 році під час експедиції було виявлено поселення середньостогівської культури 4 тисячоліття до нашої ери.

Середньостогівці селилися на березі річок, були землеробами, скотарями та мисливцями. Користувалися луками з кам'яними стрілами, списами, дротиками, кам'яними молотами, сокирами, в тому числі бойовими. Знали обробку міді. Вони тримали овець, кіз, свиней, собак, коней. Полювали на оленя, козулю, кабана, лося, видру, вовка, лисицю, бобра, дикого осла. Вирощували пшеницю двозернянку, ячмінь, просо, горох. Вони вели напівкочовий спосіб життя, це було видно по їх тимчасових поселеннях. Жили у сусідстві з трипільською та з етнічно чужими племенами інших культур.

Племена середньостогівської культури ховали померлих у підземних могилах без курганних насипів у скрюченому положенні на боці, посипали їх тіла охрою. Біля мерців ставили посуд, знаряддя праці, зброю, статуетки людей та тварин. Під час другої фази розвитку цієї культури у похованнях з'являється посуд зі своєрідною шнуровою керамікою та кам'яні бойові сокири. В середньостогівських похованнях зустрічалося в 2 раза більше останків коней, ніж у попередньої Дніпро-донецької.

Мова середньостогівців була раннім варіантом праіндоєвропейської мови — ймовірним предком усіх сучасних індоєвропейських мов. Саме культура Середнього Стогу вважається предком Ямної культури, що дала початок індоіранській гілці; культури Бойових сокир (Шнурової кераміки) — предка кельтів, германців балтів, слов'ян і так далі; анатолійської гілки — хеттів, лідійців, палайців та інших; Фракійської гілки — даків, гетів, одрісів та інших; а також греків, іллірійців та інших малих локальних груп, наприклад тохар.

При цьому анатолійці, які одними з перших відділилися та мігрували на Нижній Дунай, в своїй лексиці не мали слів, які поєднувалися б з землеробством — вони масово з'являються у мові індоєвропейського ядра лише після відділення анатолійців. Це, як вважається, свідчить про те, що прабатьківщина індоєвропейських мов знаходиться саме у Подніпров'ї на території сучасної України, а не як вважалося раніше на північному Кавказі.

Художні реконструкції виконані на основі бюстів чоловіка та жінки, зовнішність яких реконструювали з останків одного з могильників на території України. Генетика середньостогівців була результатом злиття східноєвропейських мисливців-збирачів з давніми північними євразійцями та кавказькими мисливцями-збирачами. Це робить їх найбільш близькими до сучасних північноєвропейців. В антропологічному відношенні спостерігається кроманьйонський або палеоєвропейський тип.

☠️ @vallholl

*néwos ḱóino

01 Dec, 19:56


Реклама в хайлайтах | Предложка | Ютуб ликёра | Подписаться

*néwos ḱóino

28 Nov, 15:17


Я долучаюся до збору @vyvozymo на М113 для 3 ОШБр🔥

Бронетранспортери М113 — необхідний для бійців транспорт, щоб здійснювати евакуацію. Бригада міцно тримає позиції на Харківському напрямку.

Загальна сума збору — 50 000 000 грн.

Для того, щоб приєднатися, напиши «+» у дірект @ab3.support або @vyvozymo

Ми вивозимо разом! Ти з нами?

Посилання на банку:
https://send.monobank.ua/jar/8MRRXVzrQq

*néwos ḱóino

23 Nov, 19:11


Стародавній північно-східний азіат вперше бачить воїна андроновської культури, який нещодавно мігрував на східну частину Євразійського степу.

1700-ті роки до нашої ери, (зображення в кольорі).

☠️ @vallholl

*néwos ḱóino

23 Nov, 12:26


ЗБІР НА СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ РЕКРУТА 3 ОШБр ДРУГА "ШТОРМВІНДА"

Нашому побратиму, який готується до відправки, терміново необхідне спорядження.

Мова йде про тепле взуття, термобілизну та інше супутнє спорядження, без якого перебування в умовах бойових дій не є можливим.

‼️Кожен внесок важливий, тому закликаю всіх небайдужих підтримати наш збір.

Загальна ціль — 10 000 грн
Моя особиста ціль — 2500 грн

Посилання на банку:
https://send.monobank.ua/jar/2dYcSbumVX

Номер картки банки:
4441 1111 2794 8002

*néwos ḱóino

23 Nov, 08:20


Finally...

*néwos ḱóino

22 Nov, 16:18


Універсальний індоєвропейський закон: що дозволено Богам, то не дозволено колгоспним бикам.

*néwos ḱóino

21 Nov, 16:45


Реконструкція зовнішності по вигаданому інцелами коуп-черепу "мисливця" (насправді це стилізований під людський череп термінатора).

Крім Полежайкіна, інших гігачадів у інцелів немає.

*néwos ḱóino

18 Nov, 15:20


No shit, a brand new eLaMiTe BoAr VeSsEl just dropped

*néwos ḱóino

15 Nov, 22:15


Скіфські жінки-воїни з великими 🍑

*néwos ḱóino

15 Nov, 12:59


Індоєвропеїстика наочно 👁

*néwos ḱóino

15 Nov, 11:10


Хлопці, сурйозне питання: він брюн чи борєбю? 😁

*néwos ḱóino

15 Nov, 11:10


Обличчя давнього арійського воїна крізь віки.

Нова антропологічна реконструкція чоловіка Ямної культури.

Зріст цього воїна за життя дорівнював приблизно 189 сантиментрів — дуже високий показник для неоліту.
Мабуть, дана реконструкція є однією з найдосконаліших в наш час.

Якщо хто не знав, то історичні арійські племена мешкали на територіях сучасної України, між Дніпром та Доном, центр колиски аріїв приходиться на нашу Слобожанщину та Донбасс.

Скульптор-реконструктор: Emese Gabor. Наукові керівники: Dr. Martin Trautmann & Dr. János Dani.

@zunarm

*néwos ḱóino

06 Nov, 12:35


Example of cranial similarity between Cro-Magnon 1 and modern populations.

*néwos ḱóino

05 Nov, 14:16


Продовження посту за посиланням:
https://t.me/the_shield_of_achilles/2198

*néwos ḱóino

05 Nov, 09:15


Вітаємо!
Від лиця Миколаївського осередку Центурії просимо розповсюдження на вашому каналі збір на машину Mitsubishi L200. Ця машина потрібна для нашого голові осередку  другу Хіміку, що перебуває у 3 ОШБр. машина потрібна для виконання бойових завдань на Харківському напрямку. Сама сума збору становить 200.000 гривень. Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/698Bh72FRF
З повагою , Миколаївський осередок громадської організації «Centuria»

*néwos ḱóino

04 Nov, 17:20


#рєсьорч
#шльопа_памьятає_крокуса

Раптом виявив, що в попередньому пості допущено помилку в розрахунках, і дівчат насправді було 54, але кого цей факт їбьот, коли зараз їх вже 65?

Представляю вашій увазі оновлений усереднений портрет тих підшипниць мого тґк, які не соромляться поставити свої милі фейси на аву.

!!! транси/трапи/фембої та інші чоловіки у добірку для усередненого портрета не входять !!!

*néwos ḱóino

02 Nov, 22:03


Вайб

*néwos ḱóino

28 Oct, 04:55


Вирішив трошки помалювать все-таки
Задумка була ще раніше, як і початок роботи, тож вирішив закінчити сьогодні)

*néwos ḱóino

25 Oct, 19:40


Реклама в хайлайтах | Предложить нам пост | Ютуб ликёра

*néwos ḱóino

23 Oct, 11:45


The Sound of Southern Saka language (the language used by the Indo-Scythians/Kshatrapas as well), based on Dasht-i-Nawur inscription, Afghanistan (circa 2nd century A.D.)

*néwos ḱóino

18 Oct, 14:45


Heill Óðenn Sæll Dvårekr!

*néwos ḱóino

17 Oct, 03:55


«Битва поглядів» між арійцем та його ворогом

Зліва – представник Андронівської культури, пов'язаної з індоіранцями, праворуч – корінний доіндоєвропейський мешканець території Ірану – представник Бактрійсько-Маргіанського археологічного комплексу.

Створено автором Ancestral Whispers на основі реконструкції Михайла Герасимова та Єлизавети Веселовської.

🟧Забута Спадщина

#Індоєвропейці
#Реконструкція

*néwos ḱóino

15 Oct, 18:05


— Кумарбі, тобі кохвє з коньяком?
— Без!

*Кумарбі відкусив яєчки Ану, проковтнув його мужність, зрадів і заржав*

*néwos ḱóino

15 Oct, 07:35


Yooo guys!
New Celtic reconstruction just dropped.

*néwos ḱóino

13 Oct, 12:28


Три мої предкові популяції за даними аутосомних калькуляторів.