Нейт @neit_war Channel on Telegram

Нейт

@neit_war


Тут я ділитимусь власним досвідом участі в бойових діях, виживання на передовій, можливо іноді своїми думками, а також даватиму поради щодо спорядження і всього іншого

зв'язок зі мною: @neit_admin_bot
чат каналу: https://t.me/neit_chat

Нейт (Ukrainian)

Ласкаво просимо до каналу "Нейт"! Я - neit_war, і я хочу поділитись з вами своїм досвідом участі в бойових діях і виживання на передовій. Тут ви знайдете не лише мої думки, але й поради щодо спорядження та багато іншого корисного. Я завжди готовий відповісти на ваші запитання, тому не соромтеся звертатися до мене за допомогою @neit_admin_bot. Також ви можете обговорювати теми каналу в чаті за посиланням: https://t.me/neit_chat. Приєднуйтесь до нашого каналу, де кожен з вас знайде щось корисне та цікаве!

Нейт

14 Nov, 10:04


Прохання підтримати збір моїх друзів з ТРО заздалегідь всім вдячна за допомогу💙💛

частину коштів вже зібрали і витратили на деталі для машини, звіт буде тут

суму банки зменшено на суму зняття

Нейт

14 Nov, 10:03


ВІДНОВЛЕНО банку на ремонт героїчного "Дракона",буса котрий вірою і правдою служив нам,хоча ніколи не був нашим.
Забезпечував логістику,зараз прихворів і працює на півставки - на підготовку нац спротиву.
Спочатку оголосили нам одну суму за ремонт,потім виявилося що буде дорожче,та ще й деталі до такої архаічної техніки виявилося не знайти.Було прийнято рішення реставрувати те що є,так як купити нову машину грошей не вистачає.
Тому всі техогляди,поточні ремонти,заправки та інше було оплачено окремо.Зібрана на ремонт сума переведена в нову,більшу,банку (вже куплено запчастини). Як тільки будуть чеки все виставлю.
Ще раз ДЯКУЮ!
Збір на ремонт героїчного "Дракона" буса ТРИВАЄ.
-Велике ДЯКУЮ ВСІМ ХТО ДОЛУЧИВСЯ!
МОНОБАНКА:
На ремонт Дракона
Минула банка була зібрана, але нажаль тих коштів виявилося замало. Тому зібрані кошти перейшли в нову, більшу банку.
🎯 Ціль: 59999 23 949 ₴
🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/bEgDxyQMs
UA983220010000026204350765023.
💳Номер картки банки
4441 1111 2774 9244

Нейт

13 Nov, 12:06


Існує доволі поширений міф нібито копати окопи під деревом і ховатись під деревом від обстрілів безпечно бо дерево може від чогось захистити. Деякі думають що дерева взагалі дають змогу заощадити на перекритті окопа. Однак насправді це не так.

Єдине від чого може захистити дерево - це від стеження з дрона і то за умови що гілки будуть достатньо густі для цього. І то це краще працює вдень оскільки деякі сучасні тепловізійні камери ворожих дронів здатні бачити крізь гілки.

Але у разі обстрілу перебувати під деревами вкрай небезпечно, оскільки якщо снаряд влучає в дерево то вибух відбувається в повітрі і уламки падають на вас згори. Ухилитись чи якось захиститись від уламків в такому випадку неможливо. По факту це ще гірше ніж обстріл на відкритій місцевості оскільки на відкритій місцевості є шанс встигнути впасти і зменшити ураження уламками оскільки при підриві снарядів на землі уламки летітимуть трохи вище ніж поверхня землі. Під деревом це не допоможе оскільки уламки летітимуть згори вниз.

Крім того, окрім уламків снаряда ви отримаєте ще й уламки самого дерева, а це набагато гірше ніж металеві уламки. Справа в тому що металеві уламки від снарядів мають дуже високу температуру що в свою чергу вбиває інфекцію. В той час як уламки дерева здатні викликати сепсис (запалення). Крім того металеві уламки набагато легше діставати з тіла аніж дерев'яні, а якщо не вдається дістати то вони не несуть такої великої загрози здоров'ю як уламки дерева.

Що стосується FPV-дронів то тут все не однозначно. Якщо уламковий боєприпас то в залежності від типу підривача він може вибухнути в гілках дерева і буде так само як і зі снарядами. Якщо ворог бачив як ви сховались під дерево і має підходячий боєприпас він може навмисне скерувати дрон в дерево. Але якщо дрон з кумулятивним боєприпасом або з запалювальним то скеровувати дрон в дерево в такому випадку недоцільно. Однак який там боєприпас ви ніколи не будете знати.

Якщо дрон летить паралельно землі є шанс заховатись за деревом як за стіною. Також можна ходити колами довколо дерева бо дрон має обмежений заряд батареї (рідко коли літає довше ніж 25-40хв). Після того він падає і можна встигнути відскочити за дерево. Але якщо сидіти або стояти нерухомо дрон може пролетіти трохи вперед і вибухнути під ногами, єдиний варіант врятуватись від такого маневру дрона це в момент коли він летить в землю відскочити в протилежний напрямок (в ту сторону звідки прилетів дрон, але так щоб дерево опинилось між вами і дроном) і заховатись за стовбуром дерева. В такому випадку уламками може пошкодити ноги нижче коліна, але хороші берці можуть врятувати.

Якщо дерев багато і достатньо густа крона дерев - є шанс відірватись від дронів якщо перебігти під деревами так щоб ворог не зрозумів в який бік, однак треба якнайшвидше знайти якесь укриття і краще всього якщо це буде окоп з норою.

Тому ніколи не ховайтесь від обстрілів під деревами, особливо коли дерево одне бо ворог бачить як ви під нього забігли. Що стосується FPV-дронів там все залежить від ситуації.

Якщо виникла потреба викопати окоп під деревами то обов'язково копайте лисячі нори і в разі обстрілів перебувайте в них. FPV-дрон в саму нору навряд залетить - дерева все ж заважатимуть, і дуже малоймовірно що в нору залетять уламки. І в жодному разі не нехтуйте перекриттям окопів, по можливості робіть його максимально якісно щоб воно дійсно захищало від уламків згори.

#виживання

Нейт

02 Nov, 11:08


Як захиститись від прослушки, відстеження та витоку інформації?

Існує дуже поширений міф що в зоні бойових дій найбезпечніше використовувати кнопкові телефони, однак насправді це не так. Справа в тому що звичайні дзвінки через мобільну мережу найлегше прослуховувати. Кнопкові телефони працюють виключно в мережі 2G яка фактично ніяк не шифрується. Тому підслухати про що ви говорите дуже просто. Крім того, в мережі 2G унікальний ID телефона передається в незашифрованому вигляді. Тобто якщо ви були в одному місці і ворог засік вас по унікальному ID пристою і потім ви перемістились в інше місце ворог вже розуміє що це саме ви. Таким чином ворог може відстежити наприклад ваше місце відпочинку, дочекатись коли там буде найбільше людей і туди щось прилетить. 

Мережа 3G має краще шифрування, але на час перебування в зоні бойових дій в самому телефоні варто вимкнути можливість підключатись до 2G мереж оскільки телефон за замовчуванням підключається до будь-якої доступної мережі (в зоні бойових дій це зазвичай якраз 2G). Але ще краще щоб захиститись від прослуховання дзвонити через месенджери які мають власне шифрування, найкраще через Signal. Однак це захистить виключно від підслуховування розмов і ніяк не завадить вирахувати ваші позиції

Щодо режиму польоту телефон може сам його вимикати, зазвичай раз на добу. Тому треба стежити за тим щоб він був увімкненим і за необхідності вмикати повторно

Щодо GPS, то тут сам телефон не надсилає жодних сигналів, лише приймає сигнали від супутника і таким чином вираховується місцезнаходження. Тож небезпека не в самому GPS а в додатках які його використовують. Наприклад коли робиш фото на телефон на якому увімкнено GPS то в метатегах цього фото будуть точні координати де ви його зробили. І якщо надіслати фото не стискаючи або викласти в соцмережі без стиснення то координати де воно було зроблено зможе переглянути хто завгодно. Також інші додатки можуть збирати і зберігати дані про місцезнаходження навіть у фоновому режимі. Тому в ідеалі GPS все ж треба тримати вимкненим, вмикати тільки за крайної необхідності, а дозволи додаткам на використання GPS надавати лише на один раз або на час використання, але в жодному разі не назавжди (якщо десь увімкнули дозвіл на використання завжди необхідно вимкнути).

Ще одним фактором ризику є файли які вам надсилають, тож необхідно скрізь вимкнути автоматичне завантаження файлів і вручну завантажувати лише тоді коли знаєте хто і що вам надіслав. Це пов'язано з тим що якщо файл містить в собі якийсь шпигунський вірус то він може сам, навіть без відкривання файлу, красти дані в фоновому режимі і пересилати їх своїм власникам

Однак жодна з цих порад не дає 100% гарантій безпеки тому особисто від себе додаю ще одну - завжди шифруйте всі свої розмови так щоб це міг зрозуміти лише ваш співрозмовник. Метод яким особисто я користуюся нагадує підміну слів на болотах коли не вибух а хлопок, не війна а ситуація. Звичайно ж це просто приклади для розуміння як воно має бути і свої справжні заміни я тут не напишу. Замість назв міст і адрес називайте речі які у вас і вашого співрозмовника асоціюються з цим місцем, але уникайте асоціацій які можуть бути в багатьох. При підміні  понять також не використовуйте ті які вже кимось використовувались. Це пов'язано в першу чергу з тим що прослушка часто працює по ключових словах в розмові бо ворогу треба саме про війну а не якісь нецікаві побутові розмови. Але якщо вони вирішать слухати все що говорять в цьому місці (зазвичай це якесь прифронтове село де не лишилось цивільних) зрозуміти суть розмови буде набагато важче. Звичайно для того щоб цей метод працював треба всі ці заміни слів обговорити заздалегідь при особистому спілкуванні, а не по телефону чи в месенджерах

#безпека

Нейт

28 Oct, 11:00


Для зручності об'єднала всі сьогоднішні дописи (і свої і доповнення з коментарів) в одну статтю

https://drukarnia.com.ua/articles/zigritis-i-ne-potruyitis-yak-bezpechno-rozpaliti-vognishe-abo-roztopiti-burzhuiku-yaksho-drova-mokri-5VSuL

#виживання

Нейт

28 Oct, 10:18


Що ще використовувати для розпалу (доповнення з коментарів)

Якщо неподалік є водойма то можна пошукати рогіз. Він дуже добре горить і в неполоманому вигляді майже завжди сухий. Якщо його розламати - по консистенції нагадує вату.

Також можна використовувати для розпалу дезінфекційні серветки. До речі їх варто завжди мати при собі, оскільки використовуються вони не лише для розпалу вогню, а ще й для знезараження ран, очистка від забруднення маслом, протирання техніки (дисплеї, роз'єми). Не підходять вони лише тим хто має алергію на спирт (мова про використання за призначенням, для розпалу вогню вони можуть підійти будь-кому)

Також добре горить сухий попіл з дерева якщо його залити соляркою, тут єдина проблема полягає у тому що солярка не у всіх і не завжди під рукою. Тому за рівнем зручності на мою думку це приблизно так само як рідина для розпалу яку я згадую в тому дописі

Щодо розпалювання вогнища за допомогою свічки то це дієвий і ефективний спосіб, однак я про це не згадувала оскільки свічки з собою навряд в когось будуть.

Також для розпалу радять газові пальники та бензинові запальнички. Щодо газового пальника то він трохи займає місця, але його надовго вистачає і він дійсно доволі зручний. Щодо бензинової запальнички - особисто не користувалась але як на мене теж хороший варіант тим більше місця вона не займатиме. Головною перевагою тут є те що можна не заморочуватись з пошуком того що ще підкинути окрім дров, достатньо просто настругати більш тонких гілочок, поступово підкидати товстіші.

І наостанок важливе доповнення щодо пластику. Там я чесно писала що я не впевнена щодо його безпечності, однак краще ніж палити тротил. Так от, уважно стежте за тим щоб буржуйка була справна і весь дим витягало назовні. Якщо дим залишається в приміщенні то ризик отруїтися дуже високий. Те саме стосується пінопласту та будь-якої іншої синтетики. Воно все добре горить але дихати димом від цього всього дуже небезпечно. Тож все що пов'язано з пластиком, пінопластом і всім іншим - це самий крайній варіант коли вже більше нічого немає.

#виживання

Нейт

28 Oct, 08:26


В усіх випадках дрова тримаємо біля буржуйки щоб вони підсихали і підкидаємо відповідно вже трохи підсушені. Однак стежимо за тим щоб дрова які біля буржуйки не загорілися, складаємо їх не впритул а хоча б на відстані пару см. Дрова в буржуйку складаємо не компактно а щоб між ними були проміжки для кисню таким чином вони краще горітимуть.

Наостанок ще одна невеличка порада, для розпалу буржуйки до -5°С краще використовувати не сірники а турбо запальнички оскільки їм не шкодить волога. Однак приблизно при -5°С і холодніше газ в запальничці замерзне за пару годин і вона не працюватиме поки не нагріється достатньо. Сірники горять при будь-якій погоді але лише поки сухі, не забуваємо про те що якщо холодні сірники занести туди де тепло вони можуть вбирати вологу з повітря і відповідно перестати горіти. Щоб цього не сталось рекомендую тримати сірники і запальнички під одягом (наприклад внутрішня кишеня бушлата або в кишенях фліски) - таким чином воно все нагріватиметься від вашого тіла і холод не впливатиме на них. Також запальнички треба берегти від бруду інакше вони виходять з ладу. Тому і сірники і запальнички рекомендую тримати в зіп-пакетах.

#виживання

Нейт

28 Oct, 08:26


В інтернеті часто можна натрапити на відео де військові з обох сторін розбирають протитанкові міни щоб добути з них тротил для розпалу буржуйки. В жодному разі не робіть так і не дозвляйте іншим це робити. Справа в тому що тротил насправді дуже токсичний, але це помітно не одразу. Однак він має здатність накопичуватись в організмі і може призвести до цілого ряду захворювань в тому числі до онкології. Розбираючи міну і потім використовуючи тротил для розпалювання вогню ви кожного разу вдихаєте доволі небезпечну кількість тротилу, однак наслідки можуть проявитись аж через кілька років після завершення війни. Те саме стосується і інших вибухових речовин однак в деяких випадках отруєння більш помітне. Тож бережіть себе і не слухайте тих хто вже багато років так робить і ніяких наслідків - на жаль пізніше це обов'язково дасть знати про себе

Крім того це абсолютно невиправданий ризик оскільки той же ефект матимуть більш безпечні альтернативи. Власне, тротил для розпалу використовують виключно через те що дрова мокрі і відсирілі і через це дуже погано горять. І в такому випадку від того що загорається тротил дрова висихають і теж починають горіти. Звичайно ідеальний варіант заздалегідь запастись сухими дровами, однак на жаль ситуації бувають різні і не завжди є така можливість. Тому далі розповім що в таких випадках в різних ситуаціях використовувала я і деякі мої знайомі ну і звісно переваги і недоліки кожного варіанту, а ви в коментарях можете поділитись своїм власним досвідом якщо маєте інші безпечні поради.

Отже, почну з самого простого. Березова кора зсередини завжди суха і дуже добре горить. Тож можна просто наскубати цієї кори, розслоїти її. Верхній білий шар нам не потрібен, тільки нижній який був ближче до дерева, для розпалу буржуйки особисто мені вистачало 1-2 пакети з-під хліба заповнених цією корою. Далі просто на низ складаємо кору, по боках і зверху дрова, але рубаємо їх вдвічі тоншими ніж зазвичай. Верхні дрова мають бути не впритул до кори а робити таке ніби як перекриття з дров над нею. Між дровами та корою кладемо тонкі щіпки. Коли ці дрова добре загоряться поступово підкладаємо дрова нормального розміру. Однак цей спосіб має 3 суттєвих недоліка - по-перше це надто помітно, дерево з якого ви наскубали тої кори одразу кидається в очі і одразу стає зрозуміло що поруч люди; по-друге це займає доволі багато часу що в бойових умовах є доволі небезпечним; по-третє далеко не завжди в вас поруч будуть берези. Зважаючи на все це я цим способом користувалась лише в учєбці і згадую про нього лише тому що тут багато тих хто або там або скоро поїде на навчання (хоча от там навряд буде доступ до чогось іще).

Другий варіант це сухий спирт. На низ кладемо тонкі гілки, зверху дрова, спочатку тонші а нормального розміру підкидаємо коли тонші загораються. Між гілочками і дровами вкладаємо пару таблеток сухого спирту і дрібні щіпки, якщо є папір то можна і його. Перевагою сухого спирту є те що він займає мало місця і його можна принести скільки завгодно з собою. Недоліком хіба що те що його треба десь купити і не забути.

Третій варіант це різне сміття наприклад пластикові пляшки та поліетиленові пакети. Я не впевнена щодо безпеки згораючого пластику, однак це все ж краще ніж горіння вибухових речовин. Тут головне правильно підпалити пластик щоб він не капав вам на руки оскільки опіки від найменшої краплі доволі відчутні. В ідеалі якщо крім пластику буде ще папір який можна підпалити щоб від нього вже загорівся пластик. Далі все так само як і в попередніх випадках. З недоліків хіба що те що сміття не завжди буде вдосталь а навмисне нести з собою ідея так собі.

Останнє на сьогодні це спеціальні рідини для розпалу якими просто можна залити дрова і підпалити. Особисто я цим не користувалась. Перевагою тут є те що це вроді як найлегший спосіб, за відгуками тих хто користувався. Однак нести з собою крім купи всякого спорядження і різних необхідних речей ще й пляшку з легкозаймистою рідиною не надто зручно.

#виживання

Нейт

23 Oct, 08:50


На жаль в прифронтових містах трапляються диверсії коли в авто закладають вибухівку. Це може бути що завгодно - від звичайних гранат та інших боєприпасів як в заводському так і в переробленому вигляді до великого різноманіття СВП. Спрацьовує зазвичай при початку руху. Тому краще не залишайте службові авто без нагляду. Особисті теж бо якщо ви вже їздили на цій машині по формі, цілком можливо що хтось вже вас бачив і записав номери. Якщо все ж виникла така потреба, то повернувшись уважно огляньте машину з усіх боків перед тим як сісти і поїхати. Найпростіше закласти вибухівку під днище машини (скоріше за все підкладатимуть під водійське сидіння) або ж під капот. Також завжди стежте за тим щоб вікна і двері в машині були зачинені, і звертайте увагу щоб на замках і поруч не було подряпин або інших слідів злому (сліди злому можуть вказувати на вибухівку в салоні). Виявивши щось підозріле не намагайтесь самі знешкодити вибухівку. На жаль це не той випадок коли можна просто почитати інструкцію в інтернеті, краще звернутись до спеціалістів. Одночасно з оглядом на предмет вибухівки звертайте увагу на стан деталей машини, подібне ще не фіксувалось але не виключено що одного разу замість вибухівки можуть серйозно пошкодити машину що в свою чергу може призвести до ДТП.

Запобігти подібному фактично неможливо, лише можна трохи полегшити собі огляд роблячи якісь примітивні мітки, наприклад заліпляючи скотчем усе що відкривається або вставляти сірники в двері - тоді одразу помітно що хтось лазив. Щодо сигналізації - достатньо чутлива для подібних випадків буде реагувати на все підряд, наприклад на тварин, крім того від неї буде користь лише якщо ви знаходитесь десь неподалік. Камери не допоможуть бо їх можна обійти і підкласти вибухівку перебуваючи в сліпій зоні.

Окреме прохання до цивільних: якщо ви бачите що хтось поліз до машини військового і намагається щось зробити з нею, то спробуйте якось відлякати його, але не намагайтесь затримати чи вплинути фізично якщо не впевнені в своїх силах. Якщо думаєте що не впораєтесь з ним краще спостерігайте, знімайте на відео але так щоб зловмисник не помічав вашу присутність. Також якщо є можливість можете дочекатись повернення військових і попередити їх, розповісти що бачили. Також можете спробувати звернутись до правоохоронних органів. Головне для вас знайти золоту середину між не лишитись осторонь і самим не наражатись на зайву небезпеку

#ворожі_диверсії

Нейт

19 Oct, 09:34


Зима близько...

Поки ніяких зборів не має, створив банку на зимову резину для Navarи.

По можливості пару гривень будемо закривати.

https://send.monobank.ua/jar/8TFusRiE35

5375 4112 2328 4436

Нейт

08 Oct, 15:17


Отже, як ми вже писали, в міських боях при штурмі будівлі гранати треба не закидати а закочувати в приміщення інакше дуже високий ризик отримати гранату назад. Для цих цілей підходять виключно гранати з запалом УЗРГМ-2, оскільки гранату з УДЗ можна лише кидати. Але кидати в приміщенні не варіант, оскільки невідомо що саме ворог використає для захисту від гранат. Перешкода яка захищає ворога може бути недостатньо твердою для вибуху і в такому разі граната може викотитись назад та підірватись вже біля вас.

Також порада відпустити скобу і перечекати 2с а вже потім закотити в приміщення або кинути в бік ворога теж стосується виключно УЗРГМ-2. Якщо спробувати зробити подібне з запалом УДЗ то граната вибухне при замаху чи кидку.

Також УДЗ більш підступний і небезпечний в умовах де біля вас є певні перешкоди, наприклад дерева в посадках. Якщо вже випадково влучить в найближче до вас дерево і повернеться до вас (це можливо лише з дуже близької відстані але все ж можливо) то у випадку з УЗРГМ-2 є невеликий але шанс встигнути відскочити, впасти або ж відкотити від себе гранату. У випадку УДЗ дуже висока ймовірність того що за цей час граната встигне встати на бойовий взвод і підірватись щойно впаде біля вас. На щастя поки що всі відомі випадки повернення гранат траплялись лише з нашими ворогами однак варто враховувати їхній досвід і бути вкрай уважними.

На розтяжки та для інших пасток підходять виключно гранати з УЗГРМ-2. При чому незалежно від того чи плануєте ви переробляти запал на миттєвий підрив (з УЗРГМ-2 це дуже ризиковано а з УДЗ нереально). Запал УДЗ просто не підходить для інших варіантів використання гранати крім як просто кинути.

Де ж тоді використовувати запал УДЗ якщо він майже скрізь поступається УЗГРМ-2?

Ну по-перше під час навчань, але враховуючи особливості цього запалу. Детально розписувати не буду оскільки про навчання з гранатами РГН/РГО вже дуже добре написано на каналі "Про зброю", до речі також рекомендую переглянути їхнє відео про будову запалів УДЗ для кращого розуміння як він працює

По-друге ці гранати зручно переробляти під скиди з дронів але я не спеціаліст по скидам і власне дронам, тож детального опису як це робити поки не буде.

По-третє в боях в польових умовах, посадках. Якщо запал справний і спрацює належним чином шанси що ворог отримає поранення вище ніж якщо кинути гранату з УЗРГМ-2 за рахунок того що якщо земля біля ворога достатньо тверда для спрацювання то граната вибухне миттєво і ворог точно не встигне її відкинути від себе. Однак кидати варто виключно з-за укриття і миттєво ховатись. Щодо застосування в міських боях то на вулиці теж можна, проблеми описані вище стосуються лише приміщень. Простими словами запал УДЗ підходить практично для всіх ситуацій де гранату треба кидати і не підходить коли треба закотити. Але в польових умовах лише за сухої погоди, елементарно після дощу в полях, посадках і окопах суцільне болото і ґрунт недостатньо твердий для спрацювання від удару. В такому випадку якщо самоліквідація спрацює належним чином все ж є шанс що ворог отримає незначні поранення, але жодних переваг ця граната не матиме

Але на жаль далеко не завжди запали УДЗ працюють належним чином, тож для всього крім скидів на мою особисту думку краще все ж гранати з УЗРГМ-2. Це пов'язано з тим що з УЗРГМ-2 у вас спрацює майже 100% принесених із собою гранат, в той час як з УДЗ спрацювань може бути менше, а вага яку ви можете нести з собою обмежена тож гранат у вас буде не так вже й багато. Особливо коли мова йде про штурм - гранати витрачаються швидко а поповнити запаси ніяк. До того ж не завжди будуть підходящі для спрацювання гранат РГН/РГО умови

Також хочу зазначити один дуже важливий момент стосовно запалів УДЗ - оскільки якість пластику з якого вони зроблені доволі сумнівна і не завжди ці запали зберігаються належним чином то перед тим як вкрутити запал треба уважно його оглянути. Якщо на ньому є тріщини або інші видимі пошкодження такий запал краще не використовувати щоб не наражати себе на зайву небезпеку

#вибухові_пристрої

Нейт

08 Oct, 15:14


Сьогодні хочу розібрати основні розбіжності між запалами УДЗ та УЗРГМ-2 виключно з позиції застосування гранат з цими запалами.

Для тих хто не вкурсі, запал УДЗ використовується в гранатах РГН та РГО, а УЗРГМ-2 в Ф-1, РГД-5, а також для виготовлення хаттабок. Різниця в цих запалах в першу чергу в принципі дії - якщо граната з УЗРГМ-2 вибухає через 3-4с після відпускання скоби (розраховуємо завжди на 3с) то з запалом УДЗ передбачався миттєвий підрив при ударі об тверду поверхню або ж самоліквідація через 3,2-4,2с у разі якщо граната все ж не вибухнула. Про основні недоліки усіх радянських гранат вже є на каналі тож тут сильно акцентувати не буду і далі розбиратиму виключно де і що застосовувати і чому саме так

#вибухові_пристрої

Нейт

30 Sep, 06:07


Нейт pinned Deleted message

Нейт

30 Sep, 05:50


Ми вже писали про балістичні пакети але на жаль досі не всі розуміють важливий нюанс. Оскільки кевлар втрачає свої властивості від вологи, балістичний пакет має бути герметичним. Цьому сприяє верхня тканина зі спеціальною пропиткою від вологи. Тож у випадку якщо пробило балістичний пакет не варто ризикувати думаючи що уламок не влучить вдруге в те саме місце - якнайшвидше міняємо його.

Але також не варто нехтувати іншими пошкодженнями. Навіть незначні потертості на тканині - це вже не герметичний балістичний пакет і туди вже потрапляє волога. Заклеїти скотчем як на першому фото від цього не допоможе. Тому купуючи б/в балістичний захист уникайте подібних речей. Свої балістичні пакети також треба періодично перевіряти на предмет потертостей та інших пошкоджень і у разі їх виявлення одразу міняйте балістичний пакет, не намагайтесь його відремонтувати оскільки скоріше за все він вже не захищатиме.

Термін придатності також має значення тож ним теж не варто нехтувати (фото 2)

#спорядження

Нейт

29 Sep, 14:20


Вороги придумали новий спосіб маскування мін ПФМ-1 "ЛЄПЄСТОК"

Тепер вони обмазують ці міни клеєм і обвалюють в ґрунті, пилюці, листі тощо, або ж якщо планують розкидати в місті фарбують в сірий колір. Таким чином міни стають менш помітними, їх можна помилково сприйняти за каміння або сміття, і в містах вони вже не так сильно виділяються на фоні асфальту.

Скоріше за все ці міни без самоліквідатора. Скидають їх скоріше за все з дрона як на другому фото, такий дрон може нести до 8 мін одночасно. Тож закликаю усіх бути максимально уважними і обережними. На жаль вже були випадки підриву військових і цивільних саме на цих мінах.

Частина інформації узято з каналу Міни та кава з канапками! та з інших відкритих джерел

#вибухові_пристрої

Нейт

24 Sep, 12:49


Раніше ми вже писали як відрізнити оргінальний турнікет САТ від підробок, а зараз просто доповнення до того допису.

З червня 2024 на CAT gen 7 буде нова пайка стрічки фіксації та часу. Тож те що зображено на фото не є ознакою підробки як думають деякі люди, це оригінал. Крім зміни пайки стрічки фіксації та часу інших змін не буде, тож всі попередні рекомендації щодо виявлення підробок є актуальними

Джерело:
i belive in china tacmed supermacy👹
До речі рекомендую сам канал бо там багато інформації щодо підробок засобів першої медичної допомоги