Наші Гроші @nashigroshiua Channel on Telegram

Наші Гроші

@nashigroshiua


Новини про тендери, корумпантів, хижацькі та злодійські ціни.

nashigroshi.org

Наші Гроші (Ukrainian)

Наші Гроші - це телеграм-канал, який пропонує своїм підписникам найсвіжіші новини про тендери, корумпантів, хижацькі та злодійські ціни. Ви можете бути впевнені, що наші автори постійно вивчають та аналізують події, що відбуваються в Україні, щоб надати вам об'єктивну та оперативну інформацію. Якщо вас цікавить фінансова сфера, боротьба з корупцією та нечесністю, то канал "Наші Гроші" - саме те, що вам потрібно. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі всіх актуальних подій у світі фінансів та політики! Для отримання більш детальної інформації відвідайте наш веб-сайт: nashigroshi.org

Наші Гроші

21 Nov, 14:42


Це – як хрестик на лобі міністра оборони Умєрова. І що характерно – йому його ніхто не малював. Це результат його власних дій та бездіяльності.

Отже Юрій Бутусов оприлюднив факти того, що багато 120-мілімітрових мін виробництва двох державних підприємств «Укроборонпрому» тупо не вибухають (на 10 пострілів лише 1 розрив), або навіть не вилітають зі ствола (див скрін).

Воєнпрєд Міноборони прийняв ті міни як якісні. Воєнпрєд – це представник Головного управління технічного оцінювання та контролю якості озброєння та військової техніки Міністерства оборони України.

Того самого Міністерства оборони, керівник якого Рустем Умєров останнім часом тільки тим і займається, що не цим.

Наші Гроші

20 Nov, 12:48


Цю новину спеціально даємо вам у розпал поганих очікувань щодо ракетної атаки. Бо це справді хороша новина, є привід для хорошої емоції)))

«Українська залізниця» замовила компанії «Dechert LLP» (Велика Британія) юридичні послуги на 280 тис євро, або 13 млн грн. До кінця наступного року британська компанія надаватиме послуги зовнішнього юридичного радника щодо надання консультацій з питань застосування англійського права та права інших країн.

Ця ж фірма була радником УЗ в останні роки. Нині вона виграла тендер у трьох інших конкурентів і знижка склала 50% від очікуваної вартості торгів.

Нині обсяг замовлення становить 1 600 годин по 175 євро. Це змішана ставка персоналу, яка включає гонорари, витрати на залучення третіх осіб і відрядження та технічні витрати. У 2022 році вона складала 125 євро, що на 29% нижче, а до повномасштабного вторгнення росії в Україну, в 2021 році – 252 євро, що на 31% вище. Раніше ставку не зазначали.

Наші Гроші

20 Nov, 12:15


Дачненська сільрада Одеської області замовила будівництво укриття в своєму ліцеї за 115 млн грн. Ціни - абалдєть.

Найбільше в кошторисі важить бетон В30 М400 – на нього піде 24 млн грн. Ціна неймовірно висока - 6 263 грн/куб. м без урахування доставки, яку оплачують окремо. Одеська фірма «Стройтехград» продає його по 3 050 грн. Столична «Ковальська» продає різновиди бетону В30 по 3 162-4 209 грн/куб. м. Тобто ринкові ціни від третини до двох разів нижчі від кошторису.

І так лише по десятьом позиціям «Наші гроші» нарахували переплат на 15 млн грн. За ці гроші можна купити півтора десятки новеньких пікапів Peugeot Landtrek для військових. Але вони стануть маржою у улюбленої фірми.

Справа в тім, що замовник вимагав від потенційних учасників таку купу папірців, що на тендер прийшла лише одна фірма «БФ Преміумстандартбуд». Яка і раніше отримувала підряди цього замовника. Відповідальна за тендер Наталія Хомуленко написала, що відмінною рисою фірми є «високий професіоналізм та чесність».

Не сумніваємось, да.

Наші Гроші

20 Nov, 08:07


За великим рахунком, у небажанні Зеленського підписувати закон про підвищення податків для фінансування ЗСУ і у небажання Кличка зменшувати чемпіонський градус тилового будівництва є одна спільна річ.

Це бажання подобатись тиловим виборцям.

І це не «вдруг Трамп прийде порядок наведе». Це постійно діючий мейнстрім. І Зеленський, і Кличко розуміють - залінкованих з війною українців менше, ніж тилового «мирняка». Кількісно набагато менше. От їм постійно і посилають сигнали про те, що «ми з вами».

Верховний головнокомандуючий в ролі захисника однією рукою воює, а другою просить ТЦК не звєрствовать з бусифікацією.

Мерія столиці однією рукою купує дрони на сотні мільйонів, а другою ремонтує дороги на мільярди. Бо нехай «державний бюджет буде бюджетом війни, а міста мають жити своїм життям».

…Да, я дуже злий на це. І дуже легко прощаюсь з тими, хто вважає такий розклад нормою.

Наші Гроші

20 Nov, 07:55


Управління освіти Оболонської РДА Києва 14 листопада оголосило закупівлю господарських товарів для прибирання приміщень в закладах освіти Оболонського району на 2,66 млн грн. У тендерній документації цієї закупівлі є дискримінаційна вимога, яку Антимонопольний комітет вже наказував освітянам прибрати в їхній попередній закупівлі. Замовник тоді вимогу виконав і заточку прибрав. Але торги без заточки тут же скасував, а зараз переоголосив зі збереженням дискримінаційної вимоги.

Докладніше про сертифікаційну "заточку" за посиланням

Наші Гроші

19 Nov, 10:44


Не зважаючи на війну в Україні та постійну необхідність коштів для ЗСУ, влада столиці та Київської області «зробила рішучий крок уперед» у розбудові доріг, а також активно ремонтуються школи та дитсадки. Про це пише Юрій Ніколов, журналіст і засновник проекту «Наші гроші», в статті для ZN.UA «Столичний будівельний бум. Київ — беззаперечний лідер України за тендерами на будівництво».

Структури мерії Києва та інших столичних організацій поточного року випередили навіть державні загальноукраїнські структури по витратам на будівельно-ремонтні роботи — провели відповідні тендери на суму понад 30 млрд грн.

Загальна тенденція в Україні щодо розбудови доріг — зменшення витрат. Але прикрим виключенням в цій тенденції є Київ.

«Спад будівельного ентузіазму (по Україна — ред.) пояснювався масштабним перерозподілом потоків на місцях. Тим часом столичний регіон приголомшливо відривався від решти України (див. стовпчики червоного кольору на рисунку)», — пише автор.

В останній рік перед вторгненням із суттєвим відривом від решти регіонів лідирувала Дніпропетровська область (див. 2021 рік синім кольором на рисунку). Адже половина з 50 млрд грн під керівництвом координатора «Великого будівництва» Юрія Голика і губернатора Валентина Резніченка пішли на п’ять великих об’єктів — чотири дороги і місцевий аеропорт.

На початку вторгнення ситуація різко змінилася. У 2022 році (див. жовтий колір на рисунку) лідерами стали загальноукраїнські підрядники — «Енергоатом», «Укргідроенерго», «Укренерго» та інші структури, які мають головні офіси в Києві, однак замовляють будівництво по всій Україні. На друге місце тоді раптово вискочила Вінницька область, де в останній тиждень перед вторгненням місцева філія «Укравтодору» протендерила 15 млрд грн на ремонт доріг у рамках «Великого будівництва». Але за тими контрактами робіт насправді не виконували, а дія договорів просто подовжена без фінансування.

У 2023 році (див. зелений колір) у лідери вперше вийшла Київська область разом із столицею. Відбудовою на деокупованій Київщині, на жаль, пояснюється лише частина стрибка. У десятці найбільших тендерів лише два пов’язані з обстрілами, і обидва вони внизу таблиці — ремонт ТЕЦ-6 і будівництво житла в Ірпені. Решта — мирно-тилові, ненагальні дороги та інші ремонти.

«У 2024 році (див. червоний колір) відрив столичного регіону значно збільшився. Бо в інших регіонах уже не замовляли будівництва захисту електропідстанцій. Натомість у Києві, навпаки, зробили рішучий крок уперед: до ремонту доріг столиці додалося будівництво гілки метро на Виноградар за 14 млрд грн. Також до десятки найбільших замовників будівництва цього року ввійшли управління освіти Дарницького, Голосіївського і Дніпровського районів Києва, які замовили ремонтів шкіл і дитсадків на 3,2 млрд грн», — пише автор.

🚀 Приєднатися до ZN.UA

Наші Гроші

19 Nov, 10:14


Надзвичайна чутливість чиновників «Київавтодору» до великих букв призвела до скандалу з тендером на ремонт шляхопроводу через Броварський проспект біля станції метро «Дарниця» вартістю 440 млн грн. Через бажання "Київавтодору" відхилити дешевшого конкурента своє розслідування провела Державна аудиторська служба і наказала розірвати договір з обраним дорожчим підрядником. Однак «Київавтодор» наполягає на своїй правоті й подав судовий позов проти ДАСУ. Тепер ремонт мосту знаходиться під ризиком зриву, якщо аудитори доведуть свою правоту в суді. А доводити сильно і не треба. Настільки все очевидно. "Київавтодор" викинув фірму рівно за те, що дозволив робити сам. І тепер фірма "Автомагістраль-Південь" освоїть майже півмільярда, у яких тільки на металевих балках і асфальті можна заробити 30 мільйонів гривень.

Скріни і документи за посиланням

Наші Гроші

19 Nov, 05:43


Бодрий ранок, хунта! Це справді хороша новина. Там справді торгувалось з десяток фірм. Тому і знижка велика в контрактах на 235 млн грн.

Ціна "аутеля" на тендері ДССЗЗІ склала 196 тисяч гривень. Це значно дешевше від роздрібних цін на ринку. За даними «Hotline», в інтернет-магазинах ціни коливаються від 230 до 280 тис грн. Також значно більші від 200 тисяч ціни на закупівлях, які проводились цієї осені в "Прозорро" (докладніші цифри тут).

Але це крапка. Ці угоди було укладено в останній день роботи в ДССЗЗІ федоровського керівника Мироненка. Після того Єрмак домігся його звільнення. І тепер в Держспецзв'язку рулитиме чекістський діп-стейт. Їм залишаються десяткі мільярдів на закупівлі дронів і всього того, що встигла організувати команда Федорова. Поживем-побачим що з цього залишиться видно в "Прозорро".

Наші Гроші

18 Nov, 16:59


Якщо чесно, ми цю новину вам повідомляємо ввечері. Коли всі стомлені, знов тривога і нема світла. Просто щоб трішки підняти вам настрій. Комунальники Кличка і завод Шурми нічого не вкрали на закупівлі за 38 млн грн)))

Комунальне «Київтеплоенерго» замовило націоналізованому «Запоріжтрансформатору» силовий трансформатор ТРДН-63000/110-У3. Його потужність становить 63 МегаВольтАмпери (далі – МВА) . Отже, його питома вартість складає $14,5 тис за один МВА.

Це відповідає ринку. У жовтні 2023 року «Укренерго» замовляло «Запоріжтрансформатору» інший трансформатор ТДТН-63000/150-70 У1 по $19,4 тис за МВА. Під час атак Росії на енергосистему України, в січні 2023 року інший трансформатор ТДТН-63000/150-У1 замовляли без торгів по $14,7 тис за МВА. Вони такої ж потужності.

На торгах інша фірма пропонувала дешевший китайський трансформатор, але його відхилили за невідповідність умовам технічної специфікації.

Наші Гроші

18 Nov, 09:31


Кому війна, а кому мать родна. Ми неозброєним оком побачили у кошторисі давно небачені х5. Моє рідне сіті - на жаль, досі край неляканих... Хоч їм і розносять місто, хоч через них зараз проходять тисячі вояків на Курщину, але всруться - і не покорються непереборному бажанню забарижить в особливо крупних розмірах (про це тут) і з особливим цинізмом. Бо це кладовище для загиблих воїнів. Які йдуть на Курщину живі, а повертаються на щиті.

Показовий момент. Два підприємства пропонували виконати роботи на 4 мільйони дешевше. Але обох викинули. Приватну фірму за те, що не всі її працівники мали дипломи і що вона обіцяла в кошторисі тверду ціну (тому не змінювати ціни з плином часу). А ще викинули власне комунальне підприємство Сумської міськради. Бо воно не врахувало бетонні роботи поруч з земляними. Тобто по формі все вірно. А по суті - получаєцця х5.

Мої співчуття рідним сумчанам, куди вчора прилетіла ракета у квартал, від якого я жив на відстані кількасот метрів. І у яких досі можливі такі тендерні історії.

Наші Гроші

18 Nov, 09:02


КП «Благоустрій» прифронтового Слов'янська на Донеччині за 2,1 млн грн придбало новий позашляховик Mitsubishi FL Pajero Sport 2.4.

Автомобіль кольору «білий перламутр» має різні системи безпеки та подушки безпеки, камеру заднього огляду, передній та задній парктроніки, клімат-контроль, круїз-контроль, підігрів передніх сидінь, багатофункціональне кермо. Салон оздоблено комбінованою шкірою.

Модель Mitsubishi Pajero Sport існує у двох версіях: Instyle та Ultimate. Комунальники обрали дешевшу комплектацію без іонізації повітря, захисту сидінь від нагрівання під сонцем, чорних дисків та дистанційного керування окремими функціями зі смартфону.

За словами керівника Слов’янської МВА Вадима Ляха, наразі в місті проживає дещо більше 50 тисяч мешканців. Слов’янськ перебуває під постійними обстрілами. Внаслідок останнього обстрілу 14 листопада пошкоджено багатоповерхівки, будівлі педагогічного університету, дитячий садок, супермаркет, приватні автівки. Евакуація з міста відбувається на постійній основі.

Наші Гроші

17 Nov, 10:54


Бодрий ранок, хунта! Ну що, наша влада витягує нас з помиральної ями Трампа, зради, СЗЧ і ракетних обстрілів. Ось вам взірець чистої і незамутньонної віри в перемогу. Вже на наступний рік зашили півмільярда на покращення транспортних підходів до Києва.
Звісно ж не для рашистських танків, а для наших мирних тилових потреб)))

Найбільша закупівля минулого тижня ціною 442 млн грн – це добудова розв’язки на трасі Київ-Одеса в районі села Віта-Поштова на км 21+847 траси М-05.
Цю розв’язку в рамках проекту Покращення стану доріг на підходах до Києва починали будувати ще у 2021 році. Однак з початком вторгнення азербайджанці припинили роботу. По новому контракту з українським підрядником «Автомагістраль-південь» Олександра Бойка фінансування передбачено на 2025 рік за кошти державного бюджету.

Вартість добудови розв’язки співставна з ціною 4 тисяч мавіків, чого достатньо для забезпечення цілої ділянки фронту на війні з Росією. Вєсна грядьот - прєдвєстніца любві і міра! В глаза сматрєть!!

Наші Гроші

15 Nov, 18:09


Мені здається форточка можливостей, яка у 2023 році раптово відкрилась в Україні, закривається.

Тоді в мороку таємних закупівель на сотні мільярдів гривень відбулось багато змін. І в тому числі було затримано за корупцію голову Держспецзв’язку Щиголя. Замість нього призначили військового Мироненка, при якому змінилась система закупівель дронів. І історії з аутелями по ціні Х1,5 стали більше неможливими.

І ось цього Мироненка сьогодні зняли, а замість нього керівником ДССЗЗІ призначили Олександра Потія.

Я вважаю цю зміну кроком назад до «вєрнітє мнє карупціонєрав». Поясню чому, слідкуйте за деталями.

Потій – це людина з цієї системи, яку десятиріччями контролювали чекісти. Це логічно, бо це спецзв’язок, сєкрєтка, оце все. Щиголь призначив його своїм заступником в ДССЗЗІ у вересні 2020 року в один день з Володимиром Трофименком, який теж став заступником Щиголя.

Трофименко до цього призначення працював у харківському універі ім.Мудрого. Там його колегою була Ольга Шило, мати відомого чекіста Артема Шила. Це той самий Шило, який багато років працював саме у кібердепартаменті СБУ, але торік він потрапив у справу НАБУ по корупційним закупівлям «Укрзалізниці» і його прибрали з посади в тінь. Не посадили, а кудись перевели.

Після смерті Ольги Шило Трофименко став співавтором книги про неї. Цю книгу робив коли вже працював у ДССЗЗІ. А Артем Шило став ледь не першою людиною в СБУ.

І от 4 листопада вже цього року новому керівництву ДССЗЗІ вдалось отримати урядове рішення про відставку того Трофименка. Це виглядало як поступова дочистка наслєдія попередників. Однак вже 9 листопада Шмигаль скасував своє розпорядження про відставку Трофименка, чим повернув його на роботу в ДССЗЗІ. А ще через тиждень 15 листопада видав наказ про звільнення голови ДССЗІ Мироненка. І призначив замість нього Потія, якого призначали в ДССЗІ в один день з Трофименком.

І все це відбувається саме тоді, коли ДССЗЗІ пішло по виробникам дронів з вимогою знизити ціни. Бо серед виробників є і партнери Шила, і Татарова, і навіть Єрмака (да-да, той самий кінопродюсер Колюбаєв)

Розумію, що звучить дещо конспірологічно. Але вся ця сума обставин для мене є сигналом про початок нищення команди Федорова. Бенефіціарами якої буде чекістський діп-стейт. Ну і Єрмак з політичними дивідендами – він знищить одного з останніх власників персонального доступу до Зеленського.

Правий був «Економіст». Зеленського занурили не в теплу ванну, а це вже сауна.

Наші Гроші

15 Nov, 07:52


«Тернопільобленерго», у якому контрольний пакет акцій належить міненергівській структурі Германа Галущенка, вирішило купити собі розкішний автомобіль Skoda Superb у вищій комплектації L&K.

У ньому є і звукова система Canton з 14 динаміками, і віртуальна педаль для багажника, комфортні сидіння водія і переднього пасажира з регулюванням глибини, вентиляцією та масажем.

У салонах такий автомобіль у цій комплектації коштує 2,05 млн грн. Але обленерго вирішило, що платити за таке авто ̷в̷с̷ь̷о̷г̷о̷ ̷д̷в̷а̷ ̷л̷я̷м̷и̷ ̷я̷к̷о̷с̷ь̷ ̷п̷о̷ ̷ж̷л̷о̷б̷с̷ь̷к̷и̷ відразу таку суму вони не можуть, тому оформили лізинг в банку. І тепер автівка з відсотками їм обійдеться у 3,09 млн грн.

Хоча чому їм... У обленерго нема інших грошей окрім тих, які йому платять абоненти. Так що можна сказати, що це мільйон мешканців Тернопільської області включно з дітьми скинулись по три гривні, щоб обленерго купило собі автівку з массажем. Ну не може ж директор обленерго їздити на простішій машині. Шо це за лоховство посеред війни.

Наші Гроші

14 Nov, 09:51


«Укргідроенерго» замовило ПрАТ «Укрсталь Конструкція» будівництво споруд протидронового захисту об`єктів «Кременчуцької ГЕС» за 977 млн грн.
Мало того, що замовили без тендеру, але ще й приховали ціни самих будматеріалів.
«Укрсталь Конструкція» належить колишньому секретарю РНБО часів Віктора Ющенка та одному із засновників корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Віталію Гайдуку.
З урахуванням цього підряду «Укргідроенерго» протягом 2022-2024 років замовило облаштування протидронового захисту та відновлення об’єктів різних ГЕС після ракетних ударів на загальну суму 13,77 млрд грн. При цьому в більшості випадків договори укладалися без торгів, а підсумкові відомості ресурсів не оприлюднювалися.

Наші Гроші

14 Nov, 07:23


На роботу у дєньгоприйомний пункт митниці щойно повернули митника, якого у 2021 році спіймали з 700 тисячами доларами в багажнику. В митниці про це прям офіційно підтвердили.

Хоча лише три роки тому ДБР у своєму прес-релізі писало, що затримано прям касира, який «систематично збирав та акумулював у себе отримані гроші, частину яких розподіляв між іншими правоохоронними структурами».

І цей арешт відбувався на виконання рішення РНБОУ про боротьбу з контрабандою як національною безпекою)))

Тобто зашкварніше персонажа не придумаєш. Його прийняло ДБР Татарова. Але прийняло так, щоб можна було поновити на роботі в вертикалі Єрмака))))

Наші Гроші

14 Nov, 07:20


Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни» (Київська обл.) замовив ремонт своїх очисних споруд для глибокої біологічної очистки стічних вод.

Ціни на будматеріали завищили так нібито розраховують, що вони за рік будівництва взлетять вдвічі і "ми всє умрьом".

Наприклад, бетон В25 М350 із різною крупністю заповнювача заклали по 6 240 грн/куб. м. Виробник «Гранд Бетон» із Київщини пропонує різновиди бетону В25 М350 по 2 867-3 814 грн/куб. м, столична група «Ковальська» – по 3 618-3 759 грн/куб. м, а «Київбуд» – по 2 390-2 940 грн/куб. м.

Арматуру А-ІІІ прописали по 49 594 грн/т. «Метінвест-СМЦ» у Києві продає її по 34 000 грн/т, «Булат метал» – по 33 800 грн/т, а київська «Металобаза Аякс» – по 30 100 грн/т, що мінімум на 30% дешевше.

В общім, тільки на бетоні і арматурі загнали маржі на 2 млн грн, що еквівалентно 14 нічним мавікам.

Більше

Наші Гроші

13 Nov, 09:01


«Одеський морський торговельний порт» купив собі два мінівена Hyundai Staria. Один простіший за 2 млн грн і на нього ми навіть не будем звертати увагу. А другий за 2,7 млн грн у найвищій комплектації Top із додатковим пакетом опцій Bronze - розберем докладніше. Щоб ви бачили, які машини потрібні возити державних менеджерів.

Ця комплектація Тор має шторки і фронтальні та бокові подушки безпеки водія і переднього пасажира, різні системи безпеки, клімат-контроль, круїз-контроль, камеру заднього виду, передній та задній парктроніки, систему кругового огляду, оздоблене шкірою кермо з підігрівом, перемикання передач під кермом, багатокольорову підсвітку оздобленого замшею салону, електропривід дверей салону, регульовані сидіння водія, переднього пасажира і середнього ряду, мультимедійну систему із сенсорним дисплеєм діагоналлю 10,25″, преміальну акустичну систему BOSE.

Пакет опцій Bronze стосується оздоблення сидінь шкірою Nappa, а також дисків з напиленням, радіатора, накладок і логотипа.

Як вам таке?