МІНЕНЕРГО @energyofukraine Channel on Telegram

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine


Офіційний канал Міністерства енергетики України

МІНЕНЕРГО (Ukrainian)

Ласкаво просимо до офіційного каналу Міністерства енергетики України - МІНЕНЕРГО! Якість та надійність енергетичних ресурсів важливі для розвитку будь-якої країни, і саме тому цей канал створений для того, щоб тримати вас в курсі останніх подій у сфері енергетики. Тут ви знайдете інформацію про стратегії розвитку енергетики в Україні, новітні технології, а також важливі анонси та події. Міністерство енергетики України працює на забезпечення стабільності та безпеки енергетичного комплексу країни, тому увесь контент, який ви знайдете тут, допоможе вам краще зрозуміти цю важливу сферу. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі усіх змін і подій у світі енергетики!

МІНЕНЕРГО

03 Dec, 08:40


⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣3️⃣ грудня: енергетики відновили живлення для понад 8 тисяч споживачів

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Ворог не припиняє обстріли об'єктів енергетичної інфраструктури.
28 листопада росія здійснила чергову масовану ракетно-дронову атаку на українську енергетичну систему. Енергетики працюють над ліквідацією наслідків та відновленням стабільного енергопостачання.

Внаслідок обстрілів сьогодні оператор системи передачі тимчасово застосовує графіки погодинних відключень. Актуальні графіки розміщуються на офіційних ресурсах регіональних операторів системи розподілу. Слідкуйте протягом дня за зміною графіків.

Обмеження енергопостачання не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 60 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.
З 1 грудня максимальна потужність імпорту електроенергії з країн ЕС становить 2,1 ГВт. Закликаємо бізнес активно імпортувати електроенергію – це додатковий стабілізаційний захід для об’єднаної енергосистеми України.

❗️Також закликаємо всіх споживачів раціонально використовувати електроенергію. Ощадливе споживання електроенергії допомагає знизити навантаження на систему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 8386 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

⚛️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС


💧Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.12 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

↪️ІМПОРТ

На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 8343 МВт*год та потужністю 837 МВт.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy

МІНЕНЕРГО

02 Dec, 18:39


🇺🇦🇩🇰Українсько-данське енергетичне партнерство – ефективний інструмент розвитку стійкої енергетики в Україні

2 грудня відбулося засідання координаційного комітету Українсько-данського енергетичного партнерства (UDEPP). Участь у заході взяли заступник міністра енергетики України Микола Колісник, Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен, представники Данського енергетичного агентства, а також Міністерства розвитку громад та територій України, НКРЕКП, Держенергоефективності, НЕК «Укренерго», ОГТСУ, компанії Stfalcon.

💬«Ми надзвичайно цінуємо партнерство з нашими данськими колегами, яке вже багато років демонструє конкретні результати і реалізує надзвичайно важливі й ефективні проєкти. Ми дякуємо за цю співпрацю, яка набуває ще важливішого значення у нинішніх умовах, коли Україна працює над створенням стійкої і децентралізованої енергосистеми, в основі якої – сучасні та енергоефективні технології», - зазначив Микола Колісник.

Данія продовжуватиме підтримку України у нинішніх складних умовах, зазначив своєю чергою пан посол. Зокрема через фінансові інструменти та реалізацію конкретних проєктів співпраці у регіонах.

📲Більше за посиланням

МІНЕНЕРГО

02 Dec, 16:32


❗️Герман Галущенко закликав країни-члени ООН докласти максимум зусиль, щоб зупинити агресивні атаки росії на критичну для ядерної безпеки інфраструктуру

Систематичні сплановані удари ворога по підстанціях, критичних для роботи атомного енергетичного комплексу, свідчать про те, що ризик ядерної аварії є надзвичайно високим і реальним.

Про це він сказав у своєму відеозверненні під час тематичного заходу ООН 💬«Захист критичної енергетичної інфраструктури України від російських атак під час війни», ініційований Україною спільно з Литвою, Естонією, Данією, Норвегією, Францією і Польщею.

В Україні до 60% електроенергії виробляється атомними електростанціями, і атаки на енергетичну інфраструктуру створюють ризик ядерної аварії.
💬«Цей ризик абсолютно реальний: ми вже зіткнулися з кількома дуже небезпечними ситуаціями через ці атаки. Зокрема, під час атаки 26 серпня відбулося аварійне відключення чотирьох атомних енергоблоків. Ви можете зрозуміти, що це один крок до сценарію, подібного до Фукусіми, і один крок до ядерної аварії», – повідомив очільник Міненерго.

Він нагадав, що після цієї атаки експерти МАГАТЕ відвідали українські підстанції, критичні для ядерної безпеки, і визнали, що такі удари є реальною загрозою ядерній безпеці для всього світу. Однак 17 і 28 листопада відбулись чергові удари по підстанціях, критичних для ядерної безпеки та роботи атомного енергетичного комплексу України.
💬«Усе це свідчить про те, що ризик ядерної аварії є надзвичайно високим і реальним. Саме тому я закликаю докласти всіх зусиль, щоб зупинити ці агресивні атаки росії на критичні підстанції, які забезпечують ядерну безпеку», – сказав Галущенко, додавши, що найближчим часом очікується черговий раунд місії експертів МАГАТЕ на ці об’єкти.

📲Більше за посиланням

МІНЕНЕРГО

02 Dec, 10:31


⚡️Заступник міністра енергетики України Микола Колісник в ефірі Національного марафону «Єдині новини» про ситуацію в енергосистемі станом на зараз:
🔸 після останніх масованих ударів по енергетиці відновлювальні роботи тривають безперервно;
🔸 можемо бачити за графіками обмеження електричної енергії, що тривалість обмежень скорочується;
🔸 триває активна робота з відновлення світла в домівках громадян – за минулу добу відновлено енергопостачання для 164 тис. споживачів;
🔸 у прифронтових областях ремонтні роботи ускладнено безпековими питаннями, постійними тривогами;
🔸 з 1 грудня максимальна потужність для імпорту електроенергії з країн ЄС становить 2,1 ГВт замість 1,7 ГВт. Закликаємо бізнес активно імпортувати електроенергію – це додатковий стабілізаційний захід для об'єднаної енергосистеми.

МІНЕНЕРГО

02 Dec, 08:48


⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣2️⃣ грудня: енергетики відновили живлення для понад 164 тисяч споживачів

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

28 листопада ворог здійснив чергову ракетно-дронову атаку на українську енергетичну систему. Енергетики працюють над ліквідацією наслідків атак.

Внаслідок ворожої атаки сьогодні оператор системи передачі тимчасово застосовує графіки погодинних відключень. Наразі ситуація з обмеженнями енергопостачання поліпшується, поступово зменшується кількість годин обмеження. Актуальні графіки розміщуються на офіційних ресурсах регіональних операторів системи розподілу. Слідкуйте протягом дня за зміною графіків.
Обмеження енергопостачання не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 60 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

❗️Закликаємо всіх споживачів раціонально та ощадливо використовувати електроенергію. Раціональне споживання електроенергії допомагає знизити навантаження на енергетичну систему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 164 302 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

⚛️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

Вчора ввечері було відновлено роботу високовольтної повітряної лінії, що з'єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об’єднаною енергосистемою України, яка була пошкоджена через ворожі обстріли.

Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.12 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

↪️ІМПОРТ

На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 10 750 МВт*год та потужністю 850 МВт.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy

МІНЕНЕРГО

02 Dec, 07:24


2 500 000+ заяв про Зимову єПідтримку за добу. Це абсолютний рекорд для цифрових сервісів. Безперечно, вона стала наймасовішою онлайн-послугою у світі.

По цифрах:
— на дітей подали 551 000+ заяв
— 64 % користувачів жінки, 36 % — чоловіки
— середній вік — 30–40 років

Якщо ще не встигли подати заяву, оновлюйте застосунок та оформлюйте допомогу від держави. Інструкція, як це зробити, — тут.

Послуга настільки швидка, що майже непомітна, щоб подати заяву треба всього кілька секунд. Супернавантаження, до речі, витримали, Дія працює стабільно.

Роботу над помилками після Нацвідбору провели 😉

МІНЕНЕРГО

01 Dec, 19:19


За перший же день роботи «єПідтримки» – вже більш ніж 2 мільйони 100 тисяч заявок на виплату 1000 гривень. Зокрема, майже пів мільйона заявок на виплату дітям. «єПідтримка» працює для кожного й кожної в Україні – і для дорослих, і для дітей. Важливі цифри, які доводять своєчасність програми.

Кошти можна буде спрямувати для оплати українських товарів та послуг, зокрема комунальних послуг, українських ліків, залізничних квитків, українських книжок. Є можливість спрямувати виплату на підтримку Сил оборони України через волонтерські фонди. Кошти можна отримати впродовж 3 місяців – до 28 лютого, а витратити до кінця 2025 року.

МІНЕНЕРГО

01 Dec, 18:20


⚡️Енергетики повернули в роботу одну з ліній живлення окупованої Запорізької АЕС, пошкоджену російськими обстрілами

Енергетики оперативно відновили роботу високовольтної повітряної лінії, що з'єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об’єднаною енергосистемою України. Вона була знеструмлена внаслідок ворожого обстрілу 30 листопада.

💬«Енергетики повернули в роботу одну з ліній живлення Запорізької АЕС, що була пошкоджена внаслідок російського обстрілу. Незважаючи на складні безпекові умови для проведення аварійних робіт на цій території, енергетики оперативно відновили роботу лінії. Живлення атомної станції однією лінією є вкрай небезпечним, адже електропостачання такого об’єкта має бути стабільним та безперебійним. Гарантувати ж безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції може лише її повернення під контроль України», – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

Нагадаємо, що за час окупації станція вже 8 разів переживала блекаути.

МІНЕНЕРГО

01 Dec, 16:12


📍Головне за тиждень

⚡️ Енергетична безпека та виклики
28 листопада росія здійснила вже 11-ту за цей рік масовану атаку на обʼєкти цивільної енергетичної інфрастуктури
Енергетики 24/7 працюють над якнайшвидшим відновленням і поверненням живлення там, де це можливо.

Втретє за листопад Запорізька АЕС на межі блекауту
Через ворожий обстріл Запорізька атомна станція втратила живлення однієї з двох зовнішніх ліній електропередачі, що з'єднують тимчасово окуповану ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України.

Україна і ще 30 країн світу підтвердили намір розвивати атомну енергетику на СОР29
Крім України, наміри потроїти потужності атомної енергетики до 2050 року підтвердили також США, Франція і Велика Британія.

🟢 Рішення уряду
Заходи обмеження електроенергії не будуть застосовуватись до підприємств, що імпортують понад 60% від обсягу споживання - рішення Уряду
Раніше такі заходи не передбачались для підприємств, що імпортують понад 80% електроенергії для своїх потреб.

Уряд визначив розподіл квот підтримки «зеленої» енергетики на 2025 рік і графіки проведення аукціонів
Розпорядженням також визначено максимальні цінові пропозиції на аукціонах у 2025 році, а також індикативні прогнозні показники річних квот підтримки відновлюваної енергетики на 2026–2029 роки.

Уряд погодив кандидатури 4 нових незалежних членів Наглядової ради НЕК «Укренерго»
Ними стали Патрік Роланд Грейхен, Луїджі де Францискі, Єппе Себастьян Кофод і Ян Генрік Монтелл – люди з великим професійним досвідом та значним міжнародним авторитетом.

🌍 Міжнародна підтримка
Допомога енергосектору і забезпечення ядерної безпеки: зустріч Германа Галущенка і посла Японії в Україні
Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із новопризначеним Надзвичайним і Повноважним послом Японії в Україні Масаші Накаґоме.

Допомога у відновленні та посиленні енергетичної стійкості регіонів: Міненерго і Німеччина продовжують співпрацю Заступник міністра енергетики України Роман Андарак провів зустріч з делегацією представників Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Допомога для розвитку розподіленої генерації в громадах: Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P збільшує підтримку України новими внесками
Країнами-партнерами оголошено про надання грантової підтримки у розмірі 32 мільйони євро для реалізації проєктів в Україні.

МІНЕНЕРГО

01 Dec, 13:54


Як запобігти втратам тепла вдома 

Виробництво тепла вимагає значних енергоресурсів. 
Але якщо тепло в приміщенні не утримується і втрачається, то замість комфортної температури люди отримують холод, необхідність використання додаткового обігріву від електроприладів і в результаті – шалені витрати.
Крім того, це створює додаткове навантаження на енергомережі, може бути причиною мережевих аварій, перегріву проводки, або навіть пожежі. 

Запобігаючи  тепловтратам, можна уникнути зайвого навантаження на електромережу, зберегти паливо, зменшити шкоду довкіллю та суму у власній платіжці.

Значна частина тепла втрачається через недостатню ізоляцію приміщення.  
Наприклад: 
неутеплені стіни – до 30 %;
нещільні вікна та двері - до 10 %, 
покрівля - до 30%, 
підлога та ґрунт  - 5-8%. 
 
То як зберегти тепло?

Утеплення вікон:
🔹 Ретельно вимийте та загерметизуйте вікна.
🔹 Для пластикових вікон використовуйте теплозберігаючу плівку та ущільнювачі, а також переведіть їх у зимовий режим.
🔹 Для дерев’яних вікон: заклейте щілини ущільнювачами (гумовими або силіконовими). Використовуйте поліетиленову плівку, закріпивши її двостороннім скотчем.
🔹 Якщо у вас однокамерний склопакет, встановіть тепловідбивну плівку — вона повертає тепло в приміщення.

Утеплення дверей:
Перевірте стан вхідних дверей. Якщо є щілини, встановіть ущільнювачі. Це зменшить потрапляння холодного повітря з коридору чи під’їзду.

Підготовка батарей:
🔸 Треба очистити батареї від пилу для покращення тепловіддачі.
🔸 Встановіть тепловідбивні екрани за радіаторами — вони спрямовують тепло в приміщення.
🔸 Перевірте цілісність труб, їх герметичність та надійність з’єднань.
🔸 Заберіть меблі чи штори, що блокують поширення тепла.

Перевірка електрообладнання:
🔹 Запросіть фахівця для діагностики електроприладів, розеток та проводки.
🔹 Для індивідуального опалення проведіть технічний огляд системи.
Утеплення під’їзду – разом із сусідами утепліть вікна, двері та щілини у під’їзді. У приватних будинках або квартирах на першому поверсі утепліть підлогу.

Раціональне ставлення до енергоспоживання — це не лише спосіб зменшити витрати, але й вагомий внесок у енергетичну стабільність країни. Ощадливе споживання допомагає нашим енергетикам підтримувати систему, а вам — зберігати комфорт у домі.

МІНЕНЕРГО

01 Dec, 10:48


Україна і ще 30 країн світу підтвердили намір розвивати атомну енергетику на СОР29

На кліматичній конференції ООН - СОР29, що пройшла в Баку (Азербайджан) Україна в числі 31 країни світу підтвердила свої наміри розвивати атомну енергетику в найближчій перспективі.

Крім України, наміри потроїти потужності атомної енергетики до 2050 року підтвердили також США, Франція і Велика Британія.

💬 «Для України розвиток атомної енергетики - це стратегічне завдання. В умовах війни атомна енергетика довела свою надійність і критичну значущість для України. Сьогодні АЕС покривають близько 60% споживання електроенергії в країні і є основою нашої енергосистеми. Наше завдання - спільно з партнерами продовжити розвиток атомної енергетики, зокрема й розбудову додаткових генеруючих потужностей», - зазначив заступник міністра енергетики України Роман Андарак.

Наразі НАЕК «Енергоатом» реалізує проєкти з розширення атомної генерації, зокрема на діючих АЕС. Це включає:
🔶 добудову енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС (2,2 ГВт);
🔶 нові блоки на Рівненській та Хмельницькій станціях за технологією американської компанії Westinghouse

📲Більше за посиланням

МІНЕНЕРГО

01 Dec, 09:30


Відсьогодні українці вже можуть подаватися на виплату 1 000 грн за програмою Зимова єПідтримка.

Ініційована Президентом України Володимиром Зеленським, одноразова виплата спрямована на підтримку українських родин та українських виробників.

Заявки на виплату прийматимуться упродовж грудня 2024 — лютого 2025 року, а отримати її можна через:
➡️ Мобільний застосунок Дія: з 1 грудня 2024 року.
➡️ «Укрпошту»: з 4 грудня 2024 року.
➡️ Банки-партнери: з 10 грудня 2024 року.

Кошти можна буде витратити на оплату комунальних послуг, купівлю лікарських засобів, книг, медичні послуги, освіту, квитки на транспорт та багато інших важливих речей і послуг. Також Зимову єПідтримку можна задонатити на ЗСУ або витратити на благодійність. Отримана сума не підлягає оподаткуванню.

ℹ️ Детальніше про те, як отримати виплату, можна дізнатися на сайті https://e-aid.diia.gov.ua.

Зимова єПідтримка — це частина нашої великої ініціатива «Зимова підтримка», яка покликана допомогти всім українським родинам у кожному куточку нашої країни.

МІНЕНЕРГО

01 Dec, 08:50


⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣1️⃣ грудня: енергетики відновили живлення для понад 14 тисяч споживачів

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


28 листопада ворог здійснив чергову ракетно-дронову атаку на українську енергетичну систему. Енергетики працюють над ліквідацією наслідків атак.

Внаслідок ворожої атаки сьогодні оператор системи передачі тимчасово застосовує графіки погодинних відключень. Актуальні графіки розміщені на офіційних ресурсах регіональних операторів системи розподілу.

Обмеження енергопостачання не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 60 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

Закликаємо всіх споживачів раціонально та ощадливо використовувати електроенергію. Раціональне споживання електроенергії допомагає знизити навантаження на енергетичну систему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 14 308 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

↪️ІМПОРТ

На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 11 800 МВт*год та потужністю 952 МВт.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy

МІНЕНЕРГО

30 Nov, 12:36


Допомога для розвитку розподіленої генерації в громадах: Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P збільшує підтримку України новими внесками

29 листопада на Асамблеї донорів фонду E5P у Лондоні країни-донори, Світовий Банк та ЄБРР розглянули результати реалізації проєктів, представлено стратегію України з розвитку розподіленої генерації, яка відповідає принципам програми Е5Р.

📌 Під час засідання країнами-партнерами оголошено про надання грантової підтримки у розмірі 32 мільйони євро для реалізації проєктів в Україні.

💡 Новий етап підтримки буде реалізовано завдяки фінансовій допомозі Литви, Німеччини, Польщі, Норвегії, Швеції та Швейцарії.

📌 Результати співпраці:
Залучено 585 млн євро кредитів від міжнародних фінансових інституцій.
Затверджено близько 30 проєктів у сферах теплопостачання, енергоефективності, управління відходами та зеленого транспорту.

💬 Микола Колісник, заступник міністра енергетики України: “протягом роботи в Україні Фонд E5P показав, що міжнародна підтримка може докорінно змінити життя наших громад”.

📲Більше за посиланням

МІНЕНЕРГО

30 Nov, 10:32


Уряд визначив розподіл квот підтримки «зеленої» енергетики на 2025 рік і графіки проведення аукціонів

Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Деякі питання проведення аукціонів з розподілу квот підтримки відновлюваної енергетики на 2025 рік та встановлення індикативних прогнозних показників річних квот підтримки на 2026–2029 роки».

🔹 Передбачено розподіл річних квот підтримки відновлюваної енергетики на аукціонах у 2025 році:
☀️ 33 МВт – енергія сонячного випромінювання;
🌬 250 МВт – енергія вітру;
🌊 47 МВт – інші види альтернативних джерел енергії (крім енергії вітру, сонця, доменного та коксівного газів, а також із використанням гідроенергії – лише мікро-, міні- та малі ГЕС).
🔹 Встановлено графік проведення відповідних аукціонів у 2025 році.
🔹 Визначено максимальні цінові пропозиції на аукціонах у 2025 році:
💶 8 євроцентів за кВт·год – для сонячних і вітрових електростанцій;
💶 12 євроцентів за кВт·год – для інших видів альтернативних джерел енергії.
🔹 Окремо визначено індикативні прогнозні показники річних квот підтримки відновлюваної енергетики на 2026–2029 роки 📈.

📲Більше за посиланням

МІНЕНЕРГО

30 Nov, 09:09


⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 3️⃣0️⃣ листопада: енергетики відновили живлення для майже 343 тисяч споживачів 

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

28 листопада ворог здійснив чергову ракетно-дронову атаку на українську енергетичну систему. Енергетики працюють над ліквідацією наслідків атак.

Внаслідок ворожої атаки сьогодні оператор системи передачі тимчасово застосовує графіки погодинних відключень. Актуальні графіки розміщені на офіційних ресурсах регіональних операторів системи розподілу. 

Обмеження енергопостачання не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 60 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

❗️Закликаємо всіх споживачів раціонально та ощадливо використовувати електроенергію. Раціональне споживання електроенергії допомагає знизити навантаження на енергетичну систему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 342 654 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

⚛️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

Через обстріли ворога знеструмлено одну з двох ліній живлення станції. Наразі АЕС підключена до енергосистеми лише однією лінією.
Фахівці вже працюють над відновленням лінії живлення АЕС.

↪️ІМПОРТ 

На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 11 747 МВт*год та потужністю 1165 МВт.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy

МІНЕНЕРГО

30 Nov, 07:01


Втретє за листопад Запорізька АЕС на межі блекауту

Сьогодні вночі через ворожий обстріл Запорізька атомна станція втратила живлення однієї з двох зовнішніх ліній електропередачі, що з'єднують тимчасово окуповану ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України.

Забезпечення зовнішнього живлення станції, що необхідно для її безпечного функціонування, уже втретє за листопад під загрозою. Наразі станція живиться лише однією лінією електропередачі. У разі відключення станції від зовнішнього живлення на Запорізькій АЕС станеться черговий повний блекаут, який створює загрозу для радіаційної безпеки.

💬 «Вже втретє за листопад через ворожі обстріли відключилась одна з ліній електропередачі, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з українською енергосистемою. Українські енергетики почнуть відновлення роботи лінії, щойно дозволить безпекова ситуація. Лише повернення Україні контролю над окупованою Запорізькою АЕС може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції. Кожен день окупації станції наближає ЗАЕС до катастрофи», – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

8,244

subscribers

2,299

photos

265

videos