Так, це не жарт. Еволюційно так склалося, що наша імунна система сприймає сперматозоїди як потенційну загрозу і залюбки атакує їх за вдалої нагоди. Тому яєчка окрім безлічі оболонок створили собі ще і власну імунну систему - тестикулярний бар’єр.
🔺Що це?
Тестикулярний бар’єр (також відомий як гемато-тестикулярний бар’єр) – це спеціальна структура в яєчках, яка захищає клітини, що виробляють сперму, від впливу імунної системи та шкідливих речовин. Цей бар’єр створюється міжклітинними зв’язками між клітинами Сертолі, які підтримують та живлять сперматозоїди під час їхнього розвитку.
🔺Як це працює?
Тестикулярний бар’єр створює фізичний і хімічний захист для клітин що утворюють сперматозоїди та власно для дозрілих сперматозоїдів.
Бар’єр розділяє яєчко на дві зони:
- Зона, доступна для імунних клітин (де знаходяться незрілі сперматогонії).
- Зона, де розвиваються зрілі сперматозоїди, які повністю ізольовані від імунної системи.
Бар’єр фільтрує речовини, що потрапляють до сперматозоїдів. Він дозволяє корисним молекулам проникати всередину, одночасно блокуючи токсини та шкідливі речовини, зокрема випадкові імунні клітини.
🔺Що станеться, якщо тестикулярний бар’єр буде порушений?
Якщо тестикулярний бар’єр пошкоджений через травму, перегрів, інфекцію (привіт, паротит) або аутоімунний процес вихід один - запалення з подальшим виникненням аутоімунного непліддя.
Тож бережи яєчка від травм, ревакцинуйся від паротиту, проходь скринінг та ІПСШ та хоча б раз на рік проходь урологічний чек-ап!
📌Запис у дірект інстаграм
#протебе