кхрісмнк пише про маркетинг: @khrismnkaboutmarketing Channel on Telegram

кхрісмнк пише про маркетинг:

@khrismnkaboutmarketing


непопулярно і трохи складно про етичний і ціннісний маркетинг.

автор каналу — @mnknkm
інст – khrismnk

кхрісмнк пише про маркетинг: (Ukrainian)

Шукаєте цікавий та змістовний контент про маркетинг? Тоді канал 'кхрісмнк пише про маркетинг:' саме те, що вам потрібно! Тут ви знайдете непопулярні, але цікаві думки про етичний та ціннісний маркетинг.

Автор каналу - @mnknkm, де він ділиться своїми оригінальними поглядами на сучасні маркетингові практики. Завдяки каналу 'кхрісмнк пише про маркетинг:', ви матимете можливість розширити свої знання в галузі маркетингу та поділитися своїми власними думками і спостереженнями.

Не упустіть шанс приєднатися до цікавих обговорень та отримати нові ідеї для розвитку власного бізнесу. Слідкуйте за каналом 'кхрісмнк пише про маркетинг:', вибудовуйте успішну стратегію маркетингу та розвивайте свій бізнес разом з нами!
Долучайтеся до нас на Instagram за посиланням: khrismnk

кхрісмнк пише про маркетинг:

06 Jan, 14:48


моя колишня студентка, а тепер колега, Соломія, зараз досліджує цікаву тему — як люди висловлюють свою вдячність, підтримують інших або отримують відгуки і теплі слова.

для проєкту, над яким вона працює, важливо зрозуміти, які способи подяки та підтримки є найзручнішими і найціннішими для різних ситуацій.

шукаємо людей, які готові взяти участь у глибинному інтерв’ю (30-45 хвилин), щоб обговорити досвід та потреби на цю тему.

якщо вам цікаво долучитися, напишіть під цим постом, і Соломія вам напише.

кхрісмнк пише про маркетинг:

03 Jan, 16:21


друзі, нід йор хелп.

шукаю кількох людей, які ніколи не купували квитки на літак, або купували буквально один раз з допомогою. якщо ви ще й плануєте кудись їхати/летіти в найближчі кілька місяців — ви взагалі ідеальна цільова для мене.

я зараз продовжила роботу над тревел-блогом, і дописала першу частину гайду про те, де шукати квитки на літак, де і як їх купувати, на що звертати увагу.

мені треба бета-рідери, які провалідують, наскільки зрозуміло все написано, чого не вистачає, які питання не закриті.

відгукніться плюсиком в коментарях, скину посилання.

кхрісмнк пише про маркетинг:

30 Dec, 14:46


це ласт кол на 5 сезон маркетингового навчання, щоб з нового року почати новий захоплюючий процес поглиблення і структуризації знань.

візьміть все в цьому каналі написане, помножте на десять, додайте постійну практику, приправте зверху моєю дбайливою присутністю з вами протягом пʼяти місяців, і усе — навчання вдалось.

а для тих, кому потрібна конкретика:

— 13 модулів, в тому числі — 2 повноцінних інтенсиви.
— більше 100 годин лекційного матеріалу.
— робота з кожною із семи функцій маркетингу.
— практичні завдання на кожен вивчений інструмент.
— дотик до більше ніж 10 бізнесів та можливість вирішувати їх кейси впродовж навчання.
— менторські години, q&a сесії, коуч-сесії, групові розбори домашніх завдань.
— практика в реальному бізнесі під супроводом ментора.

і як результат:

— структура та чіткі алгоритми в голові.
— розуміння, що робити з практично будь-яким проєктом, який до вас приходить.
— перевага над 80% кандидатів на ринку праці.
— можливість займати керівні та стратегічні позиції і консультувати.

детальна програма курсу — тут.

задати питання та виявити бажання вчитись — в особисті @mnknkm.

кхрісмнк пише про маркетинг:

10 Dec, 17:07


першим ділом з цією новиною приходжу до вас.

25.12 ми стартуємо 5 сезон великого win win education.

це курс з цілісного і комплексного маркетингу, який закладає розуміння сфери як певної системи і знайомить з усіма функціями маркетингу — вчить досліджувати ринок, розуміти користувача, аналізувати дані та конкурентів, створювати продукти, будувати бренди, вдало працювати з комунікацією, проходиться по всіх основних каналах збуту та комунікації та всіх основних інструментах діджитал-маркетингу.

цей курс подарує вам систему і ясність в голові і практику практично що кожного вивченого інструменту на реальному бізнесі.

після закінчення студенти працюють в українських агенціях на позиціях маркетологів, комунікаційників, керівників з маркетингу, отримують долі в стартапах, консультують.

програма курсу побудована таким чином, що після кожних двох модулів до студентів запрошується реальний бізнес для вирішення його кейсів, а по закінченню теоретичної частини передбачена двомісячна практика в українському бізнесі під супроводом менторів.

детальна програма курсу — тут.

якщо зацікавлені, маєте запитання чи готові вчитись — залишайте плюсик в коментарях, я з вами звʼяжусь.

раджу поспішити з рішенням, бо 7 місць були куплені до моменту цього анонсу, а наступний потік планується на серпень-вересень наступного року.

кхрісмнк пише про маркетинг:

02 Dec, 15:07


друзі, четвертий сезон великого навчання від win win добігає кінця, а отже, ми шукаємо бізнес для практики.

хто нам потрібен:

український бізнес, якому потрібен маркетолог, і які готові взяти на стажування джуніора під крилом досвідченого ментора. бажано — на стратегічні та комунікаційні задачі.

тривалість стажування — два місяці.
вартість — $200/місяць.

плюсуйте в коментарях і надсилайте тим, кому актуально. я вишлю деталі.

кхрісмнк пише про маркетинг:

02 Dec, 10:07


грудень — місяць стратегії у win win club.

я провела дуже багато сесій зі спеціалістами на тему їх реалізації, планів, і практично всі сказали, що бачать себе десь у стратегуванні, чому я не дивуюсь, бо це і мій улюблений напрям маркетингу.

от тільки чіткого розуміння, що таке маркетингова стратегія, що в неї входить, не входить, якою вона має бути по обʼєму та наповненню, чим вона відрізняється від всіх інших стратегій (як ось бізнес-стратегії чи бренд-стратегії), на ринку немає.

запрошую вас розібратись.

свої знання в стратегії я забрала з бізнес-школи, з курсу стратегічного маркетингу в Канадському університеті та в численних бізнес-акселераторах. крім цього, ми з командою в більшості займаємось саме цим — побудовою стратегій, тож мені є чим поділитись.

ми з вами розберемось з питаннями:

чим є і не є стратегія?
коли і кому треба робити стратегію?
що може входити в маркетингову стратегію?
етапи розробки маркетингової стратегії.
без чого стратегія буде нефункціональною?

а ще — будемо слухати подкасти, читати статті і щотижня збиратись на практичні дзвінки, протягом яких будемо пропрацьовувати всі основні етапи маркетингової стратегії для проєктів ваших особистих чи ваших клієнтів.

купити доступ до місяця — тут.

кхрісмнк пише про маркетинг:

26 Nov, 11:32


нещодавно була запрошеною експерткою на такий собі speed-dating для підприємців та консультантів. за майже дві годинки відконсультувала три бізнеси в рамках освітньої програми для підприємців від usaid.

з інсайтів:

1. підтримка і думка збоку потрібна практично всім, незалежно від того, на якій стадії знаходиться бізнес і з якими викликами зараз стикається.

і не всім потрібні великі глибокі розкопки, дослідження і стратегії, не дивлячись на те, що я за них топлю у девʼяти з десяти випадків. іноді справа в кількох доволі простих кроках на швидку перемогу.

2. іноді суть консультації в тому, щоби не відповісти на готове питання, а розібратись, чому у підприємця це питання в принципі є. це виводить на інший рівень розмови.

приклад: «я хочу вийти на закордонний ринок, куди краще?». я можу сказати, куди краще, і можу розповісти, як це дослідити і прийняти рішення. але справа не в виході на новий ринок, а в тому, що людині ніяк не вдається заробити на українському. а заробити не вдається, бо нема розуміння користувача і невдало підібрані канали збуту і комунікації.

3. підприємці дуже недовикористовують існуючі ресурси і можливості на ринку просто тому, що не знають, як їх шукати і що з ними робити.

для того, аби шукати і користуватись можливостями, треба мати постійний свіжий і неупереджений погляд на ринок і свій продукт, розвивати асиметричне мислення і постійно тримати фокус на клієнті, його житті, його потребах і його способах справлятись з сьогоднішніми викликами.

4. більшість точкових питань можна вирішити доволі швидко, якщо прийти до когось, хто тямить.

з деякими підприємцями ми недовикористовували час консультації, бо вони вирішували свій основний запит за 20-30 хвилин і йти з повною нотаткою майбутніх рішень або принаймні напрямків, куди глянути, аби вдалі рішення знайти.

мені сподобалось. рада ставати частиною таких проєктів, давати користь ринку і долучатись до розвитку українського бізнесу.

кхрісмнк пише про маркетинг:

26 Nov, 09:00


листопад-грудень — той самий час, коли потрібно проаналізувати маркетингові активності попереднього періоду і постратегувати над майбутнім роком.

відсутність даних та вектору є повторюваною проблемою як для підприємців, які потім приймають рішення інтуїтивно та по ситуації, так і для спеціалістів, які не розуміють, які цілі виставляти і за що братись, коли приходять в проєкт, який не має чіткості та ясності.

всім, для кого проблема актуальна, пропоную як мінімум прийти на вебінар, як максимум — взяти собі кілька консультацій і разом зі мною та командою зібрати всі напрацювання докупи і виставити фокус на новий рік.

щодо вебінару (знаю, ви скучали, останній був ще у вересні):

бачимось з вами наступного тижня, 4 грудня, в середу, на 18:00 по Україні.

будемо говорити про те, як звести до єдиної цілісної картинки все, чим ви займались в попередній рік, які маркетингові дані підшукати, де їх взяти і як порахувати, а потім — визначимо, як ви можете дешево та ефективно постратегувати, актуалізувати стратегію, скласти план дій на майбутнє.

вебінар підійде як маркетологам, які займаються цими питаннями в бізнесах клієнтів, так і самим підприємцям.

запис вебінару — буде.
ціна, як і завжди, — $20.

купити можна за посиланням.

кхрісмнк пише про маркетинг:

20 Nov, 09:51


тепер про останнє дослідження.

у нас часто є якесь очікування до процесу досліджень і до знайденого там — ось ми зараз підемо і точно знайдемо якийсь сегмент, який обʼєднаний якоюсь потребою/проблемою, на яку нема вдалого рішення, і все піде як по маслу.

хочеться якогось легкого «40% користувачів вказали, що відчувають складнощі при користуванні х, і вони хотіли б отримати у».

але іноді інсайт з дослідження — це те, що аудиторія не знає, чого хоче. іноді інсайтом є те, що кореляції між даними немає. іноді результатом є те, що на ринку нема гепу, який можна закрити настільки вдало, щоб швидко і успішно стартанути і одразу забрати собі частку.

такі результати дослідження теж вагомі.

сказати клієнту, що він, скоріш за все, не створить нічого критично нового і цінного — важливо.
якщо всі інсайти про користувачів — в різні сторони, можна думати про рішення, яке допоможе створити культуру і звести думки користувачів до золотої середини.

пишу про це, бо спостерігаю за тим, як такі ситуації трапляються, і як спеціалісти іноді панічно пробують нашукати щось ще (більше респондентів, більше даних) або притягнути за вуха якийсь інший інсайт, тільки аби він був, бо сьогоднішні результати не такі солоденькі.

так ось. не бійтесь того, що нашукали, і дивіться на результати, якими б вони не були, як на результати.

кхрісмнк пише про маркетинг:

20 Nov, 08:35


сьогодні продовжуємо тему досліджень.

спочатку — моє запрошення до вас взяти участь в дослідженні одного з проєктів моєї команди, а наступний пост буде про результати останнього з наших зі студенткою досліджень, і як інсайтом до рішення може стати те, що спочатку інсайтом зовсім не здається.

отож.

це опитування — для людей, які працюють з клієнтами регулярно: репетитори, терапевти, тренери, консультанти тощо.

ціль: зрозуміти, яким чином ви систематизуєте планування і облік. з результатів дослідження може народитись топовий продукт.

https://forms.gle/pjLJi6y8N5NBqKks7

дякую всім!

кхрісмнк пише про маркетинг:

14 Nov, 14:22


чому я не дуже за сегментації «персонами».

кхрісмнк пише про маркетинг:

11 Nov, 10:52


хей-хей. тут багато нових. про що хотіли б дізнатись? планую писанути кілька постів з такої нагоди.

кхрісмнк пише про маркетинг:

05 Nov, 15:04


і так, за останню годину я прочитала книжку на 80 сторінок в рамках навчання в Берклі за купу грошей, про те, як варто/не варто робити кастдеви, і можу впевнено сказати, що я вам тут дала більше інфи, ніж написано там 😀

кхрісмнк пише про маркетинг:

04 Nov, 14:19


як на рахунок створити/вдосконалити свій продукт за місяць?

багато хто думає, що маркетинг до створення продуктів і роботи над ними не причетний, тим займається хтось інший в бізнесовій структурі, і, на жаль, маркетингові активності живуть в компаніях і стартапах лише на рівні комунікації після того, як продукт вже є.

тож ми пропонуємо наступне:

в листопаді у win win клуб ми вчимось творити продукти — діджитал, по типу гайдів, міні-курсів, марафонів, і офлайн — фізичних і намацабельних, що б то не було.

як почути і зрозуміти потреби вашого користувача? як перевести абстрактне «хочу красіво» в конкретні характеристики продукту? як протестувати продукт за малі фінансові вкладення і не лоханутись з купою потрачених грошей на щось,що не запрацює і нікому не буде потрібним?

цілий місяць ми будемо говорити про те, де в продукті починається і закінчується відповідальність маркетолога, що таке цикл життя продукту, як створити mvp тощо.

крім цього, пропоную вам і практичну роботу — будемо формувати функціонал майбутнього продукту, творити прототип і пробувати його тестувати.

також я розповім багато зі свого досвіду. серед продуктів, до створення яких я була причетна, — свічки ручної роботи, інноваційні мішечки для зберігання хліба, двотижнева музична академія офлайн, протеїнове печиво, веб-студія, ораторські тренінги, і, власне, мої та команди продукти — клуб, освітній стартап, інтенсиви, практичні маркетингові воркшопи.

місяць буде цікавим всім, хто має плани створити свій продукт, хто вже має продуктову лінійку, але хоче вивести в ринок щось нове, або для тих, хто вже має продукт, але хоче його апгрейднути.

приєднатись на місяць можна за посиланням:

https://winwinclub.wayforpay.shop/#withImage-87073

кхрісмнк пише про маркетинг:

31 Oct, 21:07


отут вже писала схожий пост. допоможе вам ще раз переглянути свої патерни і стратегії.

кхрісмнк пише про маркетинг:

31 Oct, 21:05


чому в цьому каналі нема і не буде простесеньких інструкцій і шаблонів.

бо вони в більшості безтолкові.

вони можуть бути непоганими по змісту, але ніяк не допоможуть вашій роботі, бо відповідають на питання «що робити», але не розповідають, як саме це робити, коли краще це робити, від чого рішення залежить.

один з останніх дописів про «все, що вам треба знати про маркетинг» дає нам ніби-то класну ідею:

«продавайте не функціонал, а вигоди».

не прикопаєшся, звучить дуже логічно і це правильний підхід, але я бачила лише одиниці спеціалістів (а підприємців і зовсім таких не зустрічала), які вміють думати категорією користувацької вигоди.

що ви будете робити з цією порадою? звідки ви маєте дізнатись, як перелаштувати свій мозок так, щоб він думав не про продукт? хто вам підкаже інструменти чи попрактикує з вами інший підхід? як ви будете вивчати того свого користувача, щоб думати про його вигоди?

ніяк.

ви збережете корисний пост з корисними порадами, і підете робити, як звикли і як знаєте.

тож я прихильник того, аби, якщо якусь тему вже й розкривати, то спонукати всіх причетних включати мозок і давати навик застосовувати поради.

тому всім новеньким і тим, хто ще буде додаватись – це простір для заглиблення в питання, а не черговий архів чергових збережених і ніколи більше не використаних вами порад.

кхрісмнк пише про маркетинг:

31 Oct, 15:33


до речі, я ще звертала увагу на ціну, і декому я відмовила через, як на мене, занадто низький тариф.

мені дивно, коли хтось називається експертом, але бере критично мало:

а) мені не хочеться попасти до непрофесійних людей, інакше чому вони вирішили демпінгувати ринок? бо нема чим іншим переконувати?

б) мені нецікаво працювати з добрими експертами, які дешево продаються, бо десь вони самі перед собою нечесні.

кхрісмнк пише про маркетинг:

31 Oct, 15:25


подаюсь на візу, щоб попасти в грудні на кампус університету Берклі. вирішила, що не хочу робити це самостійно, бо боюсь не розібратись, щось провтикати, і хочу по максимуму делегувати те діло комусь іншому. тому сьогодні шукала когось, кому заплачу за компетенцію, організацію і свій спокій.

я провела до десяти перших безкоштовних консультацій з експертами, поки вибрала того, з ким хочу працювати.

розповідаю, на що звертала увагу, кого не вибрала, і чому, і як це працює з точки зору маркетингу.

1. час. виграли ті, які швидше відповіли.

мені віза потрібна терміново, і я виділила обмежену кількість часу в календарі, щоб розібратись з цим питанням, тому мені було критично важливо одразу вийти на звʼязок, почути пропозицію і забрати підходящу.

2. дуже відчутно, кому на зідзвоні справді цікавий кейс, а хто просто продажник.

до прикладу, одна компанія навіть толком не запитала мене, куди і навіщо я їду, просто запитала, чи є в мене стале робоче місце, нерухомість і сімʼя, а після цього сказала, що в мене малі шанси отримати візу, але, звісно, вони можуть збільшити їх, якщо я заплачу. всім отаким я відмовила.

3. користь, яку я отримала вже за першу консультацію.

багато компаній говорили мені те, що я вже знаю, бо прочитала по першому посиланні в інтернеті — про консульський збір, і що мені треба буде підготуватись до інтервʼю. таким я теж відмовила, бо не зрозуміла, в чому полягає їхня експертиза, і щоби що вони мене взяли на дзвінок.

4. залякування і тиск через час.

в одній компанії мене намагались переконати, що місць на співбесіду на наступний місяць взагалі немає ніде, і що вони прям беруться вже вишукувати мені той один-єдиний шанс, через півгодинки повернулись з апдейтом, що таки знайшли, але мені треба швидше починати працювати, щоб вони мене туди записали. коли я сказала, що інші компанії вже зорієнтували мене по датах, і їх доволі багато, вони заперечили, що їм не можна вірити.

кого ж я вибрала і чому?

людину, яка швидко мені відповіла, яка одразу почала розмову як особистість і експерт, а не просто менеджер-продажник, яка максимально детально випитала в мене всі деталі і одразу порадила, який тип візи мені краще відкрити і чому, яка моментально, в першій безкоштовній консультації, випитала мене, куди і коли я готова полетіти і запропонувала мені величезну кількість варіантів дат, щоб я вибрала той, який мені зручний і дешевий (бо я не хочу летіти на інтервʼю на візу за 300 баксів в одну сторону і бути в дорозі 30 годин з двома пересадками).

тобто людина, яка за 15-тихвилинний дзвінок дала мені більше цінності, ніж всі інші компанії, разом взяті, і яка при цьому взагалі не тиснула на покупку послуг і не переконувала, чому я маю купити.

я не знаю, чи мені все ж дадуть візу, бо це залежить від купи факторів, і до моєї ситуації дійсно є за що причепитись (віддалена робота, незаміжня, нема нерухомості і тварин). але принаймні я відчуваю, що заплатила комусь, хто знає толк, як то робити.

це приклад того, чому не варто боятись давати безкоштовну цінність.

іноді вона є основним аргументом для прийняття рішення, бо що мені хтось може дати за гроші, якщо він абсолютно нічого не вирішив для мене в попередній комунікації і домовленостях?

кхрісмнк пише про маркетинг:

26 Oct, 18:46


до речі, я чула, що цього разу на грі буде кілька дуже крутих бізнесів, крім тих, з якими я вчусь зараз, а я разом лупаю сю скалу із засновниками та директорами деяких топ-компаній в Україні, великих підприємств, девелоперських компаній, і компанії-лідерів у галузі за кордоном.

тому якщо хочете якісний нетворкінг, а не збірну аматорів, які зазвичай тусуються на популярних конференціях — велкам.

кхрісмнк пише про маркетинг:

26 Oct, 18:39


хто слідкує за мною давно, той знає, що я вже багато разів бувала на рефлексивних бізнес-іграх, симуляторах та інших інтерактивних способах прокачки своїх скілів.

чому я їжджу на такі штуки? бо вони, по-перше, дуже швидко і дуже добре підсвічують всі твої, як експерта і підприємця, слабкі сторони. а по-друге, в умовах стресу серед незнайомих людей і в програмі, де твій мозок працює на х10 швидкості, у тебе нема часу придумувати хитрі стратегії і фальшивити, на що у нас зазвичай є можливість в наших тепличних умовах, тому назовні вилізає все, що ти не хотів про себе знати.

крім стресу і неприємної, але чесної, інформації про себе, ігри дають практичний навик. не теорію, як вигравати на ринку, а можливість спобувати виграти на ринку. не розповіді про застосування моделей, а дають ситуацію, де ти застосовуєш моделі і дивишся, де вони працюють, а де — ні.

я вам тут кілька постів писала про market battle, і буду писати знову.

крім того, що я була в них на іграх, від серпня я вчусь в команди управлінню і перезбирую себе, як особистість, шукаю своє місце в системі і думаю, що з існуючою системою робити.

тепер я знаю, як моделюється та гра, на якій я була, і на яку їхатиму знову. геніальна робота.

ігри market battle важко продавати, і я розумію, чому. бо до цінності, яку вона дає, треба бути готовими, а готових небагато, тож за купу років її існування на неї приїздить вузьке коло дуже свідомих і дуже просунутих.

я рекомендувала гру безлічі людей, але тільки одиниці таки поїхали. хтось не може знайти кілька сотень доларів (але чомусь хоче, щоб у нього всі купували за такі і більші суми), комусь в пріоритеті було інше. але ви можете спробувати ще раз. заінвестувати в себе трохи цього разу і вибрати щось толкове в плані освіти, а не те, що ви звикли вибирати. надіюсь, ви цього разу не пропустите.

залишаю вам лінк на сторінку і реєстрацію ще раз.

https://www.instagram.com/market_battle/

на грудневій грі я буду також, але гратиму її разом з командою в Європі. тому зустрінемось, але не вживу. і від себе додам: всі, хто не їдуть, дуже себе обкрадають. дуже. гра варта кожної гривні і всіх зусиль. і це не реклама, бо цей пост ніхто з команди навіть не прочитає, бо вони не в курсі, що я його пишу, і не підписані на мене тут.

більше деталей від мене і кому цікаво почитати про мій досвід — ось вам лінки на пости про цей проєкт.

https://t.me/khrismnkaboutmarketing/33
https://t.me/khrismnkaboutmarketing/34
https://t.me/khrismnkaboutmarketing/201
https://t.me/khrismnkaboutmarketing/202

кхрісмнк пише про маркетинг:

22 Oct, 20:22


друзі, відкриваю на листопад можливість міні-консалтів.

що це?

міні-консалти — це 30-тихвилинні зідзвони без моєї попередньої ретельної до них підготовки, на яких ви можете швидко вирішити якесь нескладне питання по бізнесу чи маркетингу.

для кого може бути цікавим?

— для тих, хто має купу точкових питань по бізнесу чи маркетингу з різних сфер;
— для тих, в кого проблеми в якійсь сфері, але він або не знає, що конкретно не працює, або не може сформувати запит;
— хто хоче експрес-рішення, не заглиблюючись в методології і деталі;
— хто хоче швидкий чекап своїх каналів комунікацій, рекламних кабінетів, позиціонування, бренду;
— хто хоче найняти маркетолога, але не знає, кого, за скільки грошей, і чого в нього вимагати;
— хто хоче починати бізнес, але не знає, чи варто, і вагається з напрямком;

чому вирішила таке впровадити?

бо досі пропонувала тільки дорогу і тривалу роботу (моя повноцінна консультація триває до двох годин зараз), але бачу, що часто бізнес має дуже практичні і точкові запитання, з якими треба розібратись тут і зараз і не за $300.

скільки вартує?

$50.

як потрапити?

пишете мені плюсик сюди або в особисті, я даю рахунок, присилаєте скрін оплати і бронюєте час по посиланню.

чому варто прийти?

здається, що півгодини без попередньої підготовки — це дуже мало, але мої останні півроку практики ментором команд на освітніх програмах показує, що я можу розкласти по поличках маркетинг чи бізнес за 20 хвилин і визначити, що треба робити і в якому порядку.

до того ж, це хороша можливість для тих, хто поки вагається про довготривалу роботу, спробувати отримати порцію досвіду взаємодії за приємною ціною.

кхрісмнк пише про маркетинг:

22 Oct, 12:56


друзі, важливо!

шукаю на дослідження (опитування та інтервʼю) людей, які використовують будь-який метод планування, може бути онлайн або в блокноті, які мають практику ранкових сторінок, письмову практику вдячності чи будь-який вид опрацювання своїх думок і емоцій через письмо.

відгукніться плюсиком, з вами звʼяжеться маркетолог проєкту.

разом з плюсиком пишіть, чи ви тільки на опитування, чи готові порозмовляти.

кхрісмнк пише про маркетинг:

14 Oct, 16:43


список того, чого не варто робити без попередньої роботи з маркетологом:

1. запускати нові продукти.
2. робити брендинг.
3. дизайнити упаковку.
4. розробляти сайт.
5. робити будь-які інші маркетингові інвестиції, які дорожчі за $1000.

мільйон і один кейс, де без консультування чи довготривалої роботи з маркетологом бізнес іде і вкладає купу грошей в нові продукти, сервіси, малює сайт і ще щось.

через півроку бізнес все одно заходить в кризу, бо «нема продажів», «не йде якось», і тоді приходить до маркетологів, які дивляться на те все набудоване і зітхають, а потім пропонують перероблювати, бо бачать перед собою купку хаотичних рішень в інші сторони, які вже не зібрати докупи.

не робіть так, ну будь-ласка. жмотячи на місяць роботи з толковим спеціалістом, ви підписуєте себе на місяці тицяння в небо, і оце тицяння не безкоштовно вам дається.

місяць оплати некомпетентному таргетологу, кілька оплат недоречним блогерам, купу грошей дизайнеру на розробку упаковки, яка не відображає цінності. трішки там, трішки сям, і ось вже грошей нема ні на добрі рішення, ні на погані.

приймаєте дороге рішення — сходіть провалідуйте.

кхрісмнк пише про маркетинг:

12 Oct, 17:58


бо вона таким же невиразним синеньким шрифтом зʼявляється тільки якщо навести на блок.

кхрісмнк пише про маркетинг:

12 Oct, 17:58


місця розміщення кабінет також бере на себе. ви бачите кнопку, як переключити це на ручні налаштування? я — ні, бо...

кхрісмнк пише про маркетинг:

12 Oct, 17:58


коротше кажучи, налаштувати рекламу вручну — це ще той квест. якщо раніше процес налаштування одного кампейну займав 7-10 хвилин, то зараз я витрачаю на нього вдвічі більше просто через потребу вимикати всі навʼязані мені функції.

ось така вам історія наніч.

кхрісмнк пише про маркетинг:

12 Oct, 17:58


і, власне, при загрузці креативу фейсбук запропонує вам автоматично ввімкнені параметри оптимізації, наприклад — підредагувати вашу картинку (я пробувала, і це жах), або оверлеї (виглядають зазвичай рагульсько).

кхрісмнк пише про маркетинг:

12 Oct, 17:58


перший крок — створення рекламної кампанії і вибір цілі.

гляньте, скільки місця виділено під автоматичне налаштування реклами, і як мало простору відведено ручному налаштуванню.

до того ж, автоматичне налаштування зображене кольорово — і сама іконка, і голубенькі плажечки з перевагами. ручне налаштування натомість — сіре.

кхрісмнк пише про маркетинг:

12 Oct, 17:58


якщо ви таки знайшли, як переключитись на ручні налаштування, фейсбук обовʼязково спробує вас переконати — купу тексту про те, чому пропонована ним опція краща, а яскраво синім виділена кнопка, яка поверне вас до невигідного вибору.

кхрісмнк пише про маркетинг:

12 Oct, 17:58


другий момент — аудиторія.

гляньте, як багато місця займає купу інформації про те, яким класним і ефективним є автоматичне налаштування аудиторії. два блоки!

а бачите, яка виразна функція самостійного налаштування?

ой, їй знайшлось місце аж в правому кутку внизу, і то, синеньким кольором тексту, яким зазвичай фейсбук пише хіба якісь неважливі уточнення і рекомендації.

кхрісмнк пише про маркетинг:

12 Oct, 17:58


про dark patterns, nudging і sludging.

якщо дуже просто і на хлопський розум, то dark patterns — це певні прийоми у моделюванні продуктів, послуг, дизайні інтерфейсів і тд, які працюють на те, аби користувач здійснював невигідні для себе, але вигідні для бізнесу речі.

є багато видів dark patterns, і ви зустрічались з багатьма прикладами.

авіалінії і покупка квитків — це перше, що спало мені на думку, бо я якраз недавно мала переліт. коли шукаєш квиток, пише, що він коштує $150, але коли переходиш до процесу його оформлення і покупки, то виявляється, що в ціну ще не враховані податки, сервісний збір, а ще додатково платити треба за те, щоб тобі надіслали на пошту сповіщення про затримку чи відміну рейсу. в результаті, квиток коштує $180, і, оскільки ти вже пройшов девʼять кіл пекла, поки його оформлював, то кидати цей процес, щоб зекономити тих $30 не хочеться. та і не завжди є альтернативи.

то ми не говоримо про те, що якийсь один лишній клік в процесі оформлення квитків, і ваш квиток зростає в ціні вдвічі, а щоб відмовитись від їжі на борту, треба кілька хвилин шукати кнопку «не цікавить».

sludging є різновидом dark patterns і є антонімом до nudging.

nudging — підштовхування користувача до дії. sludging — це утримування, заважання користувачу зробити дію.

що те, що те, може бути корисним, може бути і ні.

до прикладу, ми можемо підштовхувати користувача екологічно і етично, допомагаючи йому найкращим чином вирішити свою проблему, а можемо так само підштовхувати його до покупки непотрібного йому сервісу.

точно так само ми можемо утримувати, стопити, заважати користувачу, щоб той не робив поспішних рішень, а можемо заважати йому закривати свої задачі ефективно, і ускладнювати процес.

є сайти, які перепитують, чи точно ви хочете додати в корзину цей товар, бо у вас уже лежить ідентичний. приватбанк, до прикладу, перепитує, чи точно ви хочете здійснити ідентичну транзакцію від тої, яку ви здійснили кілька хвилин тому, перевіряючи, чи це не помилка.

але сьогодні — про дуже кепський приклад sludging і nudging.

героєм роману буде facebook ads.

якщо вписати в пошук телеграму фразу «ненавиджу фейсбук», то можна знайти сотню повідомлень з таким текстом в діалогах з командою, колегами і студентами.

я не працюю таргетологом на повну ставку, але на деяких проєктах налаштовую рекламу, бо зробити самостійно швидше, ніж пояснити комусь, як треба. і протягом років я спостерігаю, як facebook ads стає не те, що менш зручним, а все більш токсичним по відношенню до користувачів.

до прикладу, вже купу років на ціль «взаємодія» не можна запустити пост-карусель, зате додалось десятки функцій автоматизації.

але суть не в тому.

показую на прикладі, як зараз рекламний кабінет заважає користувачу робити свою роботу, і підштовхує його робити невигідні дії.

кхрісмнк пише про маркетинг:

10 Oct, 09:48


ви знаєте про dark patterns в дизайні користувацького досвіду?

для тих, хто знає, напишіть про найяскравіший приклад, з яким ви стикаєтесь, як користувач.

хто не знає — чекайте нині класний пост і розбір одного продукту, який є прикладом, як працює sludging.

кхрісмнк пише про маркетинг:

08 Oct, 13:45


дві швидкі новини:

1. анкета передзапису на 5 потік win win — тут.

офіційний анонс буде ближче до середини листопада, а сам курс почнеться в грудні або січні. анкета ні до чого вас не зобовʼязує, просто ви отримаєте анонс раніше і візьмете місце раніше.

2. в суботу, о 12:00 по Україні, студенти 4 потоку win win будуть презентувати результати величезної, масштабної, складної домашки, яку вони робили більше місяця, і я вирішила зробити цю презентацію відкритою.

будь-хто, хто зацікавлений в навчанні, і хоче дізнатись, на якому рівні ми працюємо на курсі, залишіть плюсик і я запрошу вас на дзвінок.

вони будуть ексайтед, бо дуже старались, а я рада буду поділитись нашими підходами.

кхрісмнк пише про маркетинг:

05 Oct, 20:16


до речі, що стосується діджитал стратегій, то вони насправді не такі й складні, як здається.

заморочки з ними полягають у тому, що треба бути добре знайомими з всім базовим інструментарієм діджиталу, мати хоча б трохи практичного навику, розуміти специфіку кожного, можливий вихлоп і не боятись даних.

тут ж бренд-стратегію будувати в рази складніше через більшу кількість невизначеності і абстракції.

кхрісмнк пише про маркетинг:

05 Oct, 20:06


що буде, якщо не давати людям інструкцій, а давати навик і давати простір, аби самостійно розбиратись, тестувати, думати і вчитись приймати рішення?

сьогодні за три з половиною години студенти четвертого потоку мого win win зробили абсолютно грамотну, чітку, лаконічну і дуже realizable діджитал-стратегію практично що без мого залучення (я тільки точково допомагала, коли бачила, що вони зависають не на тих процесах, які важливі).

ще одна важлива річ полягає в тому, що робота була дуже організованою самими же студентами, швидкою, кожен знав своє місце і завдання, групи студентів час від часу одне з одним синхронізовувались і, як результат, все встигли.

ще три місяці тому перше практичне завдання здавалось для них просто кидаловом якимось: тільки-но вивчили тему, Христя всіх зібрала, пояснила завдання і пішла спостерігати за тим, як всі будуть справлятись.

— а що, нас не поділять на групи і не роздадуть нам завдання?

— ні, ви ж дорослі, вчіться будувати співпрацю і приймати рішення самостійно.

перші кілька практичних були, мʼяко кажучи, кострубатими. хтось не встигав, хтось занадто довго дискутував, хтось робив всю роботу, поки хтось інший не робив нічого. були завдання нездані, були здані аби-як. після кожного такого кейсу ми зі студентами разом розбирали, що призвело до того, що не вийшло, а потім повторювали ітерацію.

і ось, після трьох місяців спроб і помилок, ці люди можуть без підказок зверху, мирно і злагоджено закрити складнюще завдання в обмежений час.

так, подібні підходи вимагають сміливості, бо зачасту люди, які приходять навчатись, чекають, що їм все організують і дадуть готове, а тому будь-яка віддана їм відповідальність може зустрічати супротив. але воно того варте: сьогодні всі зрозуміли, заради чого це було задумано.

кхрісмнк пише про маркетинг:

09 Sep, 12:21


для тих, хто не знає, нащо сегментація:

кхрісмнк пише про маркетинг:

26 Aug, 16:46


колись робила тут інтерактивчик, і він зайшов. сьогодні захотілось повторити.

ви — питання в коментарях про бізнес/маркетинг, а я голосовим запишу вам відповідь.

кхрісмнк пише про маркетинг:

21 Aug, 15:31


оце я вам вічно пишу про якісь високі матерії, а що робити, якщо ви — бізнес, якому зараз взагалі не до побудови цінності і не до глибоких глибин позиціонування, бо ви ледве виходите в нуль?

пост-інструкція з базових речей, які треба пофіксити в маркетингу до того, як ви візьметесь до серйознішої стратегічної роботи.

пишу, бо стикаюсь з цим кожного дня, аналізуючи сторінки клієнтів чи просто бізнесів, для яких хочу стати споживачем.

для зовсім нових:

1. будь ласка, зробіть лого не у канві, а хоча б з дизайнером-початківцем.

2. виберіть кілька основних кольорів, які б могли асоціюватись з вашою нішею. використовуйте надалі в більшості їх (принаймні, для оформлення графічних матеріалів).

3. виберіть два-три основні простішрифти: якийсь один жирненький і читабельний для заголовків, і один-два простих, без засічок, без заокругляшок для звичного тексту.

4. зробіть так, аби з ваших каналів комунікації одразу було видно і зрозуміло, що ви пропонуєте користувачу, в якому місті/країні ви працюєте, чи є у вас доставка, в які години ви працюєте.

тепер для каналів комунікації. неважливо, скільки у вас їх, вони мають бути зручними для користувача:

1. будь ласка, зробіть сайт клікабельним і читабельним. дайте його на тест комусь зі знайомих, щоб знайти якісь критичні баги, і виправити їх.

2. стабільно оновлюйте асортимент на сайті та перевіряйте актуальність описів товарів/послуг.

3. на сайті вкажіть лінки на соцмережі та месенджери, в яких можна отримати додаткову інформацію у випадку, якщо тієї, що на сайті, не вистачає.

4. якщо сайт геть кепський, закрийте його і не показуйте клієнтам.

5. перевірте, чи вся базова важлива інформація вказана в усіх соцмережах. особливо слідкуйте за актуальністю робочих годин, номерів телефонів та адреси.

6. сформуйте кілька публікацій, в яких розповісте критично важливі для користувача речі — хто ви, що продаєте, як з вами взаємодіяти, як до вас звернутись.

7. додатйе ціни. всюди. в публікаціях, історіях, на сайті. я кенселю всі бізнеси, які влаштовують користувачам квести по діректу в намаганнях дістати ціну, бо це не те, що моветон, — це знущання з користувача.

8. публікуйте якісні фото. не можете дозволити собі фотографа — знайдіть юджісі кріейтора або молодого талановитого контент-мейкера, але зробіть собі базу знимків, які будуть без заваленого горизонту, з нормальним світлом і без викривлень кольорів.

9. якщо дизайните щось, то робіть це просто, читабельно, враховуючи логіку і порядок прочитання меседжів користувачами. звертайте увагу на сліпі зони і не вставляйте важливу інформацію туди. зважайте на ієрархію тексту — заголовок завжди має бути більшим за пояснення.

10. перестаньте користуватись дешевими стоками, пінтерестом і фото з гугла. два останні методи — взагалі заборонені законом. є кілька якісних і безкоштовних і багато відносно дешевих стоків, з яких можна брати незаїжджений матеріал.

11. заберіть з тексту кліше. «найкращі. найвища якість. даруємо комфорт. одяг, в якому ви будете почуватись впевнено. більше, ніж школа англійської» тощо. говоріть по суті. виокремте кілька конкурентних переваг вашого продукту і комунікуйте про них. краще два речення по суті, ніж десять речень води.

12. швидкі і максимально грамотні відповіді користувачам в діректі. проявіть щире бажання допомогти і будьте на стороні клієнта.

вуа-ля.

зробите це — і ваш бізнес вже в топі серед новачків. а там оп, і бюджети почнуть зʼявлятись на більш грунтовну роботу.