Донбас SOS @donbas_sos Channel on Telegram

Донбас SOS

@donbas_sos


Донбас СОС – українська громадська організація, яка з 2014 року консультує населення, постраждале від збройної агресії рф.

Телефон Гарячої лінії – 0 800 309 110
Viber, WhatsApp, Telegram – 093 500 69 18
Сайт – https://bit.ly/3NtierA

Донбас SOS (Ukrainian)

Донбас СОС - це українська громадська організація, яка з 2014 року надає консультації та підтримку населенню, яке постраждало від збройної агресії Російської Федерації. Ця організація створена для надання допомоги та підтримки людям, які опинилися в складних ситуаціях через конфлікт на Донбасі. Їх телефон Гарячої лінії - 0 800 309 110, а також вони доступні в Viber, WhatsApp і Telegram за номером 093 500 69 18. Якщо вам потрібна допомога або порада, ви можете звернутися до них за допомогою зручного для вас способу зв'язку. Більше інформації ви знайдете на їх веб-сайті за посиланням https://bit.ly/3NtierA. Донбас СОС - це організація, яка дбає про благополуччя та добробут українських громадян і готова надавати необхідну підтримку в складних життєвих ситуаціях.

Донбас SOS

29 Jan, 15:42


Вебінар на тему : Компенсація за зруйноване житло. Сучасний стан та перспективи.
Блоки:
1. Компенсація за зруйноване житло. Як отримати.
2. Пріоритетне право деяких категорій ВПО на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна.
3. Проблеми, які виникають в процесі отримання компенсації за знищене житло.
4. Законопроекти, які покликані вирішити проблемні питання.

Донбас SOS

23 Jan, 09:51


Скандали з прослуховуванням російської музики чи не щотижня з'являються в інформаційному просторі нашої країни. Чого вартий лише останній скандал зі столичними мажорами, які прослуховували трек "Я русскій", псували український прапор та зухвало демонстрували зброю😒
Ми вирішили з'ясувати, як прослуховування російської музики впливає на українців. Для аналізу взяли декілька аспектів та спробували розкласти по поличках нашим читачам, як українець, який слухає російську музику може підігрувати росіянам, навіть не знаючи про це. Детальніше у статті

Донбас SOS

21 Jan, 10:34


👉Представники нашої організації часто чують стереотипні та упередженні висловлювання щодо внутрішньо переміщених осіб.
Такий підхід часто ігнорує складність ситуації внутрішньо переміщених осіб: їх історію та потреби, створюючи бар’єри для ефективної інтеграції та взаєморозуміння.
У серії постів ми спробуємо розвінчати міфи, які чуємо найчастіше про внутрішньо переміщених осіб та людей з тимчасового окупованої території.Звісно, наші історії та позиції не є останньою інстанцією. Однак, також мають право на існування. Сьогоднішній стереотип допомагає нам руйнувати Київський міський центр зайнятостіі та експерти Гарячої лінії “Донбас SOS”.
А які ви знаєте стереотипні висловлювання, які стосуються внутрішньо переміщених осіб або українців, які мешкають на тимчасово окупованих територіях?

Донбас SOS

21 Jan, 10:21


📣 Збройна агресія Російської Федерації, розпочата з окупації Криму у лютому 2014 року, призвела до масових руйнувань та вбивств і поранень сотень тисяч людей, переміщення мільйонів українців як всередині держави, так і за її межами. Подолання наслідків бойових дій, обстрілів українських населених пунктів та енергетичної інфраструктури, які продовжуються і у 2025 році, потребують подальших спільних дій держави, громадянського суспільства, міжнародних партнерів.

Ми, представники коаліції організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, маємо консолідовану позицію щодо пріоритетних кроків держави щодо захисту прав людини у 2025 році, реалізація яких дозволить забезпечити послідовну державну політику щодо постраждалих внаслідок війни, сприятиме досягненню справедливості, забезпечить передбачуваність дій держави щодо тих, хто постраждав від дій РФ в Україні.
👉 Ознайомитися детальніше можна за посиланням
👉 Подивитися брифінг

Донбас SOS

17 Jan, 10:14


❗️Важлива новина для сімей, які втратили близьких через війну

Register of Damage for Ukraine - RD4U розпочав прийом заяв у категорії А2.1, яка стосується компенсації за душевний біль та страждання, спричинені смертю близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії з 24 лютого 2022 року.

🖋 Хто може подати заяву?
- Батьки, чоловік/дружина, цивільний партнер або діти загиблого.
- Інші члени сім'ї також можуть подати заяву, якщо вони можуть довести наявність законного інтересу.

📄 Що потрібно для подання?
- Заявники повинні будуть надати інформацію про себе, особу померлого, стосунки із померлою особою та подію, що спричинила смерть.

Заяву можна подати через веб-портал Дія

Чому це важливо?
Це другий етап роботи Реєстру. Раніше була відкрита категорія A3.1 (пошкодження/знищення житла), за якою вже подано 13,000 заяв на суму понад 800 мільйонів євро.

🔗 Уся інформація про подання заяв для цієї категорії, в тому числі форма заяви, правила подання заяви, поширені запитання та практичні поради щодо подання заяв, доступні на веб-сайті Реєстру українською та англійською мовами.

Закликаємо вас поділитися цією важливою інформацією з тими, хто її потребує. Якщо ви або ваші близькі постраждали, не зволікайте – подавайте заяву до Реєстру через портал «Дія» та робіть крок до відновлення справедливості.

Донбас SOS

16 Jan, 11:19


Тепер допомога буде надаватись ВПО на три шестимісячні періоди (раніше було передбачено лише два шестимісячні періоди, тобто рік).
Також розширено категорії членів сім’ї, які не включаються до складу сім’ї і відповідно їх дохід не враховується при визначенні права на продовження виплат ВПО на наступні 6 місяців.
Не включаються до складу сім’ї:
📍 мобілізовані військовослужбовці;
📍 працівники правоохоронних органів, військовослужбовці і працівники ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби,
Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, особи рядового і
начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони,
Держспецзв’язку, військових формувань, утворених відповідно до закону,
які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із
забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування
збройної агресії рф.
👉 Виключення становлять особи та члени їх сімей, які відповідно до законодавства отримують компенсацію за піднайом (найом, оренду) житлових приміщень як ВПО.
📣 До нашої організації часто надходили звернення наступного характеру:
“Чоловік служить в Нацполіції в Лимані. Отримувала допомогу ВПО на себе та дітей. Тепер виплати припинили, бо у чоловіка велика зарплата”
Таким чином, особи/сім’ї, яким було припинено виплати у зв’язку з урахуванням суми доходу члена сім’ї з переліку, зазначеного вище, отримали можливість поновити допомогу на проживання.
Зміни затверджено постановою КМУ від 27 грудня 2024 року №1507 https://bit.ly/3E0UYQI
🙌 Якщо у вас є запитання, звертайтесь до нас:
- безоплатна гаряча лінія: 0800 309 110
- месенджери (Viber/Telegram/WhatsApp): (093) 500-69-18

Донбас SOS

08 Jan, 09:33


💫 Дива бувають різні. Для когось новорічне диво - довгоочікувана річ, а для когось - можливість зберегти те, у що ти вкладав роками.
Напередодні Нового року на нашу гарячу лінію надійшов особливий дзвінок із села в Покровському районі. 👥 Два чоловіки пенсійного віку шукали можливість евакуюватися разом із тваринами: 26 кіз, 2 телят, корови, свинка, гусі, коти, собаки 🐐🐕‍🦺🐈🦤
Ситуація здавалася майже безвихідною. Село під обстрілами, їхати нікуди. Ми надали контакти організації, яка займається евакуацією тварин, але відверто зізнаємося - сумнівалися, чи це можливо. І ось на днях, ми побачили відео, через яке ми повірили у новорічні дива! Чудова команда здійснила евакуацію, подарувавши цим людям і тваринам шанс на безпеку та спокій!

Дивіться відео цієї надихаючої історії: https://bit.ly/3C1sy8w
📣 Ця історія про справжню людяність. Про двох чоловіків, які не могли залишити живі душі під обстрілами. Людяність та героїзм тих, хто здійснював евакуацію. Низкий уклін та щира подяка Lala Tarapakina (https://www.facebook.com/lalatarapakina)

P.S. Іноді під час дзвінка до організації нас питають, для чого ми потрібні, адже не видаємо гуманітарку, не видаємо гроші. Та напевно так точно не сказали б 26 кіз, телички, собаки, коти, 100 кілограмова свинка Машенька та їхні господарі та ще сотні людей, які виїхали після дзвінка на нашу Гарячу лінію.
Ми можемо далеко не все, але щиро намагаємося допомогти в кожній ситуації.
Звертайтеся…



Донбас SOS

Донбас SOS

30 Dec, 14:03


Ми продовжуємо відповідати на питання стосовно оформлення 1000 грн єПідтримки від держави. ( Інші пости ви зможете знайти за хештегом #1000єПідтримки
👉На що можна витрачати надану допомогу в розмірі 1000 грн?
✔️ліки, лікарські засоби, медичні вироби українського виробництва,
✔️книги та іншу друковану продукцію, що зареєстровані в програмі «Національний кешбек». Перелік магазинів-учасників програми: https://bit.ly/3VYXLjq
✔️комунальні послуги;
✔️медичні та ветеринарні послуги;
✔️освіту та спорт;
✔️заклади харчування;
✔️транспорт та залізничні перевезення;
✔️мобільний зв’язок та інтернет;
✔️кіно, театри, музеї;
✔️благодійність — задонатити на ЗСУ через один із фондів
☝️Громадяни, які отримають 1000 грн через Укрпошту додатково мають можливість придбати харчові продукти, продукти побутової хімії та передзамовити ліки.
❗️Зверніть увагу! Якщо продуктів/ліків немає у відділенні Укрпошти — їх можна замовити.
Важливо! Забороняється зняття готівки із спеціального рахунка

Донбас SOS

26 Dec, 16:10


❗️ Увага! У зв’язку з воєнним станом Ощадбанк для зручності клієнтів продовжив термін дії всіх платіжних карток, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб, до 30 червня 2025 року.
👐 Продовження відбувається автоматично для карток, термін яких закінчився починаючи з лютого 2022 року.
👉 Якщо нову картку вже перевипущено, будь ласка, зверніться до відділення Ощадбанку для її отримання у зручний для вас час.

Донбас SOS

25 Dec, 11:20


🎄З Різдвом Христовим! Нехай це свято наповнить ваше життя чудесами, добротою і вірою в краще майбутнє!

Наша головна координаторка вирішила заколядувати тим, хто зараз знаходиться в окупації, проте святкує Різдво разом з нами!

Донбас SOS

23 Dec, 13:15


📝Протягом грудня ми отримали багато питань щодо оформлення 1000 грн єПідтримки від держави.
👉Цього тижня будемо публікувати відповіді на деякі актуальні проблемні питання.
Які банки приймають заяви при особистому зверненні та можуть відкрити картку Національний кешбек:
А-Банк
Акордбанк
ПриватБанк
Sense Bank
БАНК ГЛОБУС
РАДАБАНК
БАНК КРЕДИТ ДНІПРО
Банк «КЛІРИНГОВИЙ ДІМ»
❗️Зверніть увагу, що звернутись до банків можуть лише визначені категорії осіб:
Громадяни, які не мають РНОКПП (ідентифікаційний код) через релігійні переконання і мають про це відмітку в паспорті;
громадяни віком від 65 років, у яких відсутня технічна можливість подати заявку на отримання допомоги через Дію;
піклувальники або законні представники малолітніх/неповнолітніх осіб.
🔴Що робити якщо банк відмовляє прийняти вашу заяву та відкрити картку Національний кешбек?
Перелік банків чітко визначений та розміщений на сайті Мінекономіки
Якщо у відділенні визначеного банку вам відмовляють відкрити картку Національний кешбек, повідомте про це на гарячу лінію банку, до якого ви звернулись.
Крім того, звертайтесь на гарячу лінію нашої організації, ми фіксуємо такі звернення та маємо змогу комунікувати проблемні питання виконавцям програми єПідтримка.

Донбас SOS

23 Dec, 12:06


👉Не боятись звертатись за допомогою! Саме з таким закликом працює наша громадська організація і наступний кейс доводить нашу позицію!
📲На гарячу лінію “Донбас СОС” звернувся пенсіонер-ВПО, якому майже рік не виплачували пенсію. Чоловік опинився у замкнутому колі - у Пенсійному Фонді чоловіку сповістили про необхідність пройти відеоідетифікацію , однак при спробі її пройти - система не ідентифікувала його, як отримувача пенсії😞
👴Пенсіонер не барився та звернувся на гарячу лінію “Донбас COC”. Завдяки наполегливості і досвіду наших юристів, суд виніс рішення, в якому визнав протиправною бездіяльність Головного управління пенсійного фонду в Харківській області та зобов'язав поновити нарахування та виплату раніше призначеної пенсії. Деталі читайте у статті
🔴Наші фахівці надалі тримають руку на пульсі та уважно стежать за подібними випадками. Якщо ви переконані, що ваші права порушують, звертайтесь на гарячу лінію “Донбас COC”. Наші юристи не тільки нададуть безкоштовну консультацію, а й допоможуть скласти скарги до державних органів та позови до суду.

Донбас SOS

19 Dec, 14:18


💻👇У статті нижче юристи ГО «Донбас СОС» розповідають як не втратити грант на навчання після його оформлення, а саме у разі академічної відпустки, переведення на іншу спеціальність чи поновлення на навчання.
🙌Поділіться статтею з тим, кому вона може бути актуальна.
📞Хочемо нагадати, що у нас працює гаряча лінія 0 800 309 110 (дзвінки безкоштовні). Також ви можете зв’язатися з нами у месенджері viber/telegram/whatsapp за номером (093) 500 69 18;

Донбас SOS

17 Dec, 10:22


Вебінар на тему:
Нові програми державної підтримки українців в зимній період - що потрібно про них знати:
1. Зимова єПідтримка - 1000 гривень на кожного українця.
2. Програма Тепла зима - 6500 гривень на дітей з малозабезпечених сімей, а також дітей і осіб з інвалідністю 1 групи - ВПО.

Донбас SOS

12 Dec, 12:12


🧕Аміна та її чоловік Сулейман розуміли, що одного дня це станеться. "Ми лягали спати одягненими, а діти знали, що будь-якої миті можуть увірватися", — розповідає Аміна. Сулейман знімав обшуки та резонансні справи, допомагав родинам політв’язнів.
Одного ранку до їхнього будинку увірвалися шість озброєних чоловіків. "Вони вивели Сулеймана на очах у дітей. Коли я спитала, за що його забирають, почула лише: 'Значить, є за що'", — згадує жінка. З того моменту їхнє життя перетворилося на очікування.
✉️ Єдиний зв’язок із чоловіком — це листи. Аміна щотижня пише чоловікові про життя вдома та надсилає фотографії. Якось вона сфотографувала схід сонця над Ай-Петрі і вирішила відправити знімок чоловікові. "Він був у захваті, писав, що сумує за домом і нашими місцями", — згадує жінка.
Жінка залишається в Криму чекати на свого чоловіка. “Для нашого народу повернення в Крим - найважливіша подія життя. Я залишатимусь на рідній землі разом зі своїм народом і чекатиму на свого чоловіка, адже дім — це найдорожче, що у нас є”.

Донбас SOS

10 Dec, 10:48


💻Ми продовжуємо серію постів про цифрову безпеку разом Nadiyno Гаряча лінія з цифрової безпеки , саме фахівці цієї організації поділились з нами важливою інформацією, яка допоможе захистити ваші дані від шпигунства чи шахрайства.
👉Цього разу хочемо поговорити про те, як захищати свої дані під час перевірок на тимчасово окупованих територіях.
Також хочемо наголосити, що "Донбас SOS" радить утриматись від поїздок на тимчасово окуповані території. Однак, якщо ви за певних обставин все - таки повертаєтесь на ТОТ, або наразі перебуваєте на тимчасово окупованих територіях, читайте та користуйтесь порадами нижче.
Будьте пильними та не наражайте себе на небезпеку! Діліться цією інформацією з друзями та рідними, які мешкають на тимчасово окупованих територіях!

Донбас SOS

09 Dec, 14:10


📍До Дня прав людини ми продовжуємо розповідати історії українських громадян на тимчасово окупованих територіях. Читайте першу історію про пані Ганну

👩‍🦳 Пані Ганна (ім'я змінене) живе в окупації з 2014 року в невеличкому містечку біля шахти в Донецькій області. Її історія – про стійкість, віру та допомогу Україні, попри всі виклики.
'Швидко до нас зайшли, ще тоді, у 2014-му. Але я залишилася з Україною. У мене навіть є українське телебачення — налаштувала сама. Почула, що всім українцям зараз дають по тисячі гривень і, що ці кошти можна переказати на ЗСУ. Я й так доначу, хоча це нелегко в окупації. Як саме? Це вже інша історія.

Ту тисячу я теж переказала б, але не маю додатку “Дія” і встановити його не можу. Чи є якийсь спосіб зробити це прямо через банк?'
🇺🇦 Пані Ганна, попри поважний вік, життя в окупації та постійний страх, залишається з Україною. Вона допомагає ЗСУ, доводячи, що підтримка рідної країни можлива навіть у найважчих умовах."

#НашаСтійкість #OurResiliance #HumanRightsDay

Донбас SOS

09 Dec, 12:19


💪 Історії стійкості українських громадян в російській окупації.
Вони зберігають гідність та стійкість, мужньо чинять спротив та борються зі злом. І усе це — попри системні переслідування з боку окупантів.

📣 До Дня прав людини ми спільно з колегами, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих від війни, ділимося історіями українських громадян на тимчасово окупованих територіях.

👥 Наші люди опинилися в заручниках у країни-агресорки, однак щодня вони роблять вибір на користь України.

Для кожного і кожної це свідомий вибір на користь демократичних цінностей та прав людини, у яких їх намагаються обмежити. А також — на користь віри та взаємопідтримки.

🙌 Прочитайте та поширюйте ці історії, діліться своїми.

Ви можете написати свої історії під хештегом #НашаСтійкість #НашаСтійкість #OurResiliance #HumanRightsDay #ДеньПравЛюдини або надіслати їх нам.

Донбас SOS

20 Nov, 11:45


З кінця січня 2025 року внутрішньо переміщені особи зможуть отримувати субсидію на оренду житла в 9 областях.
Це експериментальний проєкт, який також передбачає компенсацію податкових витрат орендодавцям.
🤝 Дізнайтеся, хто має право на субсидію, як її оформити та які умови важливі для ії отримання

Донбас SOS

14 Nov, 14:14


Відтепер, нашу головну координаторку можна читати на сторінках онлайн видання Лівий Берег - LB.UA у розділі "блоги".
У своїй першій публікації Віолета Артемчук висловила свою думку щодо публікації народної обраниці Безуглої у соцмережах про зрадників, які виїжджають на тимчасово окуповані території.

Донбас SOS

14 Nov, 08:57


💻Ми розпочинаємо серію постів про цифрову безпеку разом Nadiyno Гаряча лінія з цифрової безпеки, саме фахівці цієї організації поділились з нами важливою інформацією, яка допоможе захистити ваші дані від шпигунства чи шахрайства.

👉Сьогодні розповімо вам, які месенджери є більш надійними та безпечними. Ця інформація буде корисною для українців, які мешкають на тимчасово окупованій території та тим, хто живе на підконтрольній території України.

Будьте пильними та не наражайте себе на небезпеку!

Донбас SOS

12 Nov, 09:23


В кінці жовтня відбулась презентація Координаційної платформи Register of Damage for Ukraine - RD4U та громадянського суспільства «Разом до справедливості”, в якій взяла участь представниця ГО Донбас СОС.
👉 Координаційна платформа спрямована на розбудову партнерства RD4U з організаціями громадянського суспільства для підтримки заявників у процесі подання заяв до Реєстру збитків.
Станом на сьогодні вже більше 10 тис. заяв подано до Реєстру збитків за категорією А3.1 - Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна.
Зараз доступна подача лише заяв про знищене та пошкоджене майно, проте вже затверджено нові категорії, за якими невдовзі зможуть подати заяви фізичні особи.
Це такі категорії:
1) A1.1 «Вимушене внутрішнє переміщення»;
2) A2.1 «Смерть близького члена сім’ї»;
3) A2.2 «Зникнення безвісти близького члена сім’ї»;
4) А3.2 «Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна».
Заяву до Реєстру збитків можна подати виключно в електронній формі за допомогою Порталу Дія та мобільного застосунку Дія (“Сервіси” - “Відшкодування збитків”).
Зверніть увагу! Заяву можна подати до Реєстру збитків, навіть якщо ви вже отримали компенсацію по єВідновленню або сертифікат за повністю знищене або пошкоджене до стану, що не підлягає відновленню, житло.

Донбас SOS

11 Nov, 08:33


👩‍🎓Студенти, які вступили на навчання до 2021 року та навчаються за кошти фізичних осіб, можуть бути переведені на бюджет
Нагадуємо, що студенти, які були зараховані на навчання до 2021 року, та:
1) проживають в окупації; або
2) перемістилися з тимчасово окупованої території під час воєнного стану; або
3) проживають в районі ведення воєнних (бойових) дій; або
4) перебувають в оточенні (блокуванні) на території територіальних громад, що станом на 15 жовтня 2024 включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції
! можуть бути переведені на «бюджет» у разі наявності вільних місць.

👉Для цього необхідно подати заяву на ім’я керівника закладу освіти (ректора) та витяг про місце проживання. Зробити це варто до 15 листопада, адже це реченець, до якого заклад освіти подає державному замовнику інформацію про таких студентів.

💻Ознайомитися з деталями переведення та викачати шаблон заяви можна у нашій статті
📜Перевірити чи включена територіальна громада до переліку Мінгреінтеграції

Донбас SOS

06 Nov, 12:59


💻Сьогодні на сторінці нашої організації ми хочемо розповісти про те, як працюють служби у справах дітей під час евакуації. Ми поспілкувались з відважною спеціалісткою служби у справах дітей Бахмута Тетяною Малкою, яка попри обстріли рідного міста залишалась виконувати свою роботу та допомагала в евакуації дітей.

Про нелегкі спогади з Бахмута, історії евакуацій, які назавжди закарбуються у пам'яті жінки, читайте у статті.

👉А також нагадуємо, що наша організація також консультує з питань евакуації та пошуку житла. Для того, аби отримати інформацію. зателефонуйте або напишіть за номерами, які вказані нижче.

📱Гаряча телефонна лінія 0 800 309 110
💻Viber, Telegram, WhatsApp — номер 093 500 6918

Донбас SOS

05 Nov, 13:24


❗️Будьте обачні та обережні!
Наша організація отримує багато звернень, у яких люди, які потребують отримання допомоги, відразу надсилають персональні дані своїх банківських карток, паспортів та ІПН. Таким чином ви можете натрапити на шахраїв!

Будь ласка, зробіть репост. Разом можемо застерегти більше людей!

Донбас SOS

05 Nov, 10:56


👩‍👧‍👧За офіційними даними в Україні близько 906 тис. дітей ВПО. Їхня адаптація до нового місця, на перший погляд, є досить швидкою та безболісною. Однак, фахівці говорять, що на новому місці у дітей з’являються нові страхи та труднощі, які не відразу можуть помітити навіть батьки.
👉Адаптуватися на новому місці дітям допомагає Тетяна Давидовська — сімейна психологиня та психотерапевтка з досвідом роботи понад 20 років. Фахівчиня є регіональною координаторкою проєкту “Мирна школа”, тренерка в Інститут миру і порозуміння та засновниця Добрий Брат. Благодійний Фонд
Саме у рамках проєкту “Мирна школа” Тетяна разом зі своїми колегами навчає дітей взаємовідносин та комунікації в освітньому закладі. Фахівчиня у розмові з нами поділились з якими труднощами діти найчастіше стикаються на новому місці та дала деякі поради батькам та вчителям, як полегшити адаптацію дитини.

Донбас SOS

29 Oct, 12:24


вебінар на тему: Ваші дії у разі виникнення проблеми з отриманням державних послуг

Питання які розглянемо:
- Порядок звернення за одержанням державни послуг.
- Проблемні моменти на етапі звернення.Як сформувати звернення, основні вимоги та правила подання.
- Адміністративна процедура оскарження рішення державного органу. Судовий порядок вирешня спору. Участь нашої організації у проблемних кейсах.
- Відповідь на актуальні питання

Донбас SOS

25 Oct, 06:13


👉 У жовтні багато сімей ВПО не отримали виплати допомоги на проживання. Це пов’язано із проведеною у вересні верифікацією отримувачів соціальних виплат. Декому просто було припинено з жовтня виплати ВПО, а декому повідомляють про неправомірно отримані кошти та вимагають повернути.

Саме тому, за останній тиждень до нашої організації значно збільшилась кількість звернень внутрішньо переміщених осіб стосовно припинення виплати допомоги на проживання.
Детальніше, у статті наших юристів

Донбас SOS

24 Oct, 11:34


- Порядок звернення за одержанням державни послуг.
- Проблемні моменти на етапі звернення.Як сформувати звернення, основні вимоги та правила подання.
- Адміністративна процедура оскарження рішення державного органу. Судовий порядок вирешня спору. Участь нашої організації у проблемних кейсах.
- Відповідь на актуальні питання
Войти Zoom Конференция
https://us06web.zoom.us/j/84908153320

Донбас SOS

24 Oct, 07:26


📞На Гарячу лінію «Донбас СОС» часто надходять запити від переселенців вразливих категорій, які хотіли б отримувати соціальні послуги за місцем нового проживання. Хтось користувався цим сервісом у рідних містах та селах, а хтось відчув необхідність у підтримці зараз, опинившись в складних життєвих обставинах після втрати рідної домівки.

📜На які види соціальних послуг можна розраховувати переселенець?Який алгоритм дій? А також про міську цільову програму "Турбота. Назустріч киянам" у нашій статті

Донбас SOS

22 Oct, 11:12


#питання_тижня
Чи можна поновити виплату пенсії, якщо пенсіонер залишився на окупованих територіях?
Одним з розповсюджених питань, з якими на гарячу лінію нашої Організації звертаються наші бенефіціари є поновлення виплати пенсії особам, які отримували пенсію у відділеннях Укрпошти та залишилися на окупованих після 24.02.2022 року територіях.
Після початку повномасштабної війни та окупації частини території України, робота державних органів там була припинена. Відповідно, відділення Укрпошти також припинили виплату пенсій населенню.
Тому, питання доступу до пенсійних виплат залишається вкрай актуальним і кількість таких звернень залишається стабільним і зараз.
👉 Юристи ГО “Донбас СОС” нагадують, що поновити пенсію на даний час можливо дистанційно. Для цього потрібно пройти певну процедуру:
Відкрити рахунок в банку і оформити електронний підпис - деякі банки надають послугу дистанційного відкриття рахунку, а також оформлення електронного підпису (він знадобиться вам для наступних дій). Переважно, зв’язатися з українськими банками можливо через їх сайти або інші способи зв’язку через інтернет. Також, інші особи на підконтрольній Уряду України території, які підтримують зв’язок з пенсіонером, можуть звернутися до банку для уточнення деталей та допомогти пенсіонеру пройти цей етап. Як електронний підпис можна використовувати Дія.Підпис з мобільного додатку Дія - така можливість є якщо пенсіонер має біометричні документи (айді паспорт або закордонний, оформлений пізніше 16 року), а також доступ до мобільного додатку Дія.
Подати заяву на проведення відеоідентифікації для поновлення виплати пенсії через головну сторінку порталу електронних послуг ПФУ. При заповненні заяви в розділі “Вид операції” обов’язково обрати варіант “на поновлення виплати відповідно до п.4 ПКМУ 162”. Посилання на портал
Пройти відеоідентифікацію і отримати рішення про встановлення особи. Більше інформації про процедуру ідентифікації в нашому вебінарі
Подати заяву про зміну способу виплати пенсію з пошти на банк через особистий кабінет на порталі, для входу на портал використовується електронний підпис або Дія.Підпис.
На жаль, цей спосіб станом на зараз не підходить для осіб, які проживають на територіях, окупованих до 2022 року, а також внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися до 2022 року і проживають зараз на територіях, окупованих після 24.02.2022 року, та отримували пенсію через укрпошту (особи з інвалідністю 1 групи та особи, не здатні до самообслуговування). Для таких осіб все ще діє прив’язка до одержання державних виплат на рахунки в Ощадбанку, який не надає послуг з дистанційного відкриття рахунків та оформлення електронних підписів.
🤝 Якщо у вас залишилися питання, звертайтеся на Гарячу лінію нашої організації 0 800 309 110 (дзвінки безкоштовні), або напишіть в онлайн приймальню юристів за посиланням . Також ви можете зв’язатися з нами через Viber, WhatsApp або Telegram за номером 093 500 69 18

Донбас SOS

21 Oct, 08:47


🤝 Друзі, нам потрібна ваша допомога!

Щоденно ми надаємо вам консультації через нашу гарячу лінію, месенджери та поштову скриньку організації. Ми також готуємо роз'яснення на сторінці Facebook та сайті організації.

🙌 Наша мета – постійно вдосконалюватися й надавати вам максимально якісну допомогу. Саме тому ми оновили анкету зворотного зв'язку, де ви можете:
оцінити нашу роботу
надати рекомендації
поділитися своїми думками та побажаннями

Ваша думка дуже важлива для нас! Завдяки вашому зворотному зв'язку ми зможемо:
визначити, які питання потребують більшої уваги
покращити якість наших консультацій
зробити нашу роботу більш корисною для вас

Просимо вас знайти кілька хвилин, щоб заповнити анкету. Це допоможе нам стати кращими й надавати вам ще більш ефективну допомогу.

Дякуємо за співпрацю!
З повагою,
Команда ГО "Донбас SOS"

Донбас SOS

18 Oct, 10:10


Юристи Донбас СОС продовжують працювати зі складними ситуаціями, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи.
👉 Нещодавно, ми зіштовхнулися з неоднозначною судовою практикою щодо звільнення від сплати судового збору в таких випадках.
Розбираємося в ситуації детальніше

Донбас SOS

17 Oct, 10:22


Вже сьогодні, 17.10.2024 року о 14:00 Держмолодьжитло проведе черговий етап відбору переможців з числа ВПО на одержання пільгового іпотечного кредиту на придбання житла під 3% річних за допомогою генератора випадкових чисел.

👉 Програма реалізується відповідно до порядку пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданого Урядом Німеччини через Кредитну установу для відбудови (KfW).

Заплановано відібрати чергових 800 отримувачів кредиту з числа зареєстрованих у програмі кандидатів.

Трансляція відбору в режимі реального часу відбуватиметься на YouTube-каналі Держмолодьжитла

Бажаємо удачі всім, хто зареєстрований як учасник в програмі!

Донбас SOS

14 Oct, 09:11


Наші 🇺🇦 регіони такі різні та унікальні: діалекти, звичаї, традиції... Ці особливості української народності відображають багатство на різноманіття нашої країни.

🙁На жаль, через війну внутрішньо переміщені особи, як ніхто бачать ці відмінності. Етап вимушеної міграції всередині країни триває вже десять років. З початком повномасштабного вторгнення потік внутрішньо переміщених осіб суттєво збільшився — сотні тисяч людей переїхали до нових громад і проходять непростий процес інтеграції та адаптації. Наші 🇺🇦 регіони такі різні та унікальні: діалекти, звичаї, традиції... Ці особливості української народності відображають багатство на різноманіття нашої країни.
🙁На жаль, через війну внутрішньо переміщені особи, як ніхто бачать ці відмінності. Етап вимушеної міграції всередині країни триває вже десять років. З початком повномасштабного вторгнення потік внутрішньо переміщених осіб суттєво збільшився — сотні тисяч людей переїхали до нових громад і проходять непростий процес інтеграції та адаптації.
👉Що здивувало наших героів у нових містах, читайте в нашій статті

Донбас SOS

09 Oct, 10:43


👉Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW) передбаченого постановою Кабінету міністрів України від 28 квітня 2021 року № 451 (далі - Порядок)

Що змінилося:

🏘Змінено вимоги до заявника стосовно відсутності фактів отримання заявником або членами його сім’ї у повнолітньому віці за рахунок бюджетних коштів державної підтримки/грошової компенсації/кредитів на пільгових умовах на будівництво (придбання) житла відповідно до цього Порядку та/або інших умов.

Уточнено положення, відповідно до якого не враховуються житлова нерухомість, що розташована на територіях активних бойових дій, в тому числі - на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією

📑При цьому, заявник має підтвердити в заяві факт відсутності у нього та/або членів його сім’ї у власності житлової нерухомості крім вказаних територій, а також відсутність отримання вищевказаної підтримки на будівництво/придбання житла за рахунок бюджетних коштів.

Уточнено спосіб підтвердження доходів заявника - тепер у разі наявності офіційних доходів за попередні 2 квартали, інформація про які з тих чи інших причин відсутня в державних реєстрах, вони вказуються в заяві з відміткою заявника про їх фактичну наявність;

Внесено зміни до змісту анкети заявника - тепер в ній має зазначатися інформація не тільки про нього, але й про членів його сім’ї (ПІБ, дата народження, стать, паспортні дані тощо).

Через проблеми з поданням заяв на участь в програмі в електронній формі на Порталі Дія (наразі це спосіб не працює), передбачається можливість подати заяву про намір отримати пільговий іпотечний кредит особисто до регіональних відділень Держмолодьжитла. Мінцифри мають до 1 січня 2025 року забезпечити можливість подання заяви через Портал Дія.

💻Нагадаємо - програма реалізується з 2021 року. В її рамках було реалізовано першу частину проєкту на загальну суму 25,5 мільйонів євро протягом 2021-2023 років. В кінці 2023 року Уряд Німеччини через банк KfW додатково виділив 17 млн євро гранту на пільгові житлові кредити для внутрішньо переміщених осіб. За рахунок цих коштів у 2024 році планується видати приблизно 400 нових пільгових житлових кредитів сім’ям внутрішньо переміщених осіб під 3% річних.

Донбас SOS

08 Oct, 11:40


📣Уміння працювати професійно, віддано і майстерно є великим щастям. Саме за таким принципом сродної праці працюють юристи "Донбас SOS". Сьогодні ми вітаємо їх з цим професійним днем та хочемо подякувати за працю та глибоке розуміння людських потреб !
💫 Ваша ретельність у вивченні законів та професійна активність є однією із запорук нашої організації. Ваша мудрість, знання закону та відданість справі є прикладом для нас усіх. Ви – справжні захисники справедливості, які відстоюють права кожного, хто звертається за допомогою. Дякуємо вам за вашу невтомну працю!
🤝 Також хочемо привітати з професійним святом наших юристів - партнерів, які ніколи не стоять осторонь, а підтримують та завжди готові об'єднати зусилля для досягнення спільних цілей. Ми цінуємо нашу дружбу і співпрацю.
❤️ Висловлюємо щиру повагу всім, хто присвятив своє життя служінню закону та відстоюванню прав людини. Нехай кожна справа стане для вас новим викликом і перемогою. Бажаємо невичерпної енергії, натхнення та професійного зростання!

Донбас SOS

04 Oct, 08:07


Чи можуть бабуся (дідусь) дитини бути “муніципальною нянею”?

Ні. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 «муніципальною нянею» не можуть бути батьки та опікуни дитини. Крім того, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2024 № 664 «муніципальною нянею» не можуть бути родичі першого ступеня споріднення. Перший ступінь споріднення визначається відносно заявника послуги, а не дитини.

👩‍👩‍👦‍👦Родичами першого ступеня споріднення вважаються батьки фізичної особи, її чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені (відповідно до статті 14 Податкового кодексу України).

Отже, бабуся або дідусь будуть родичами першого ступеня споріднення для матері чи батька дитини, і відповідно не можуть бути “муніципальною нянею”.

Зверніть увагу! Рідні брати та сестри матері (батька) не віднесено до родичів першого ступеня споріднення, а отже такі особи можуть бути “муніципальною нянею” та укладати відповідний договір з батьками (опікунами) дитини.

Нагадаємо, що “муніципальна няня” — це послуга догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку (або 6-річного віку у визначених випадках), що надається для підтримки батьків, опікунів дитини.

Станом на сьогодні послугою “муніципальна няня” можуть скористатися батьки, опікуни дитини, які доглядають за:

✔️дитиною до 3-х років, якщо один із батьків, опікунів є ВПО;
✔️дитиною до 6-ти років, яка разом із батьками, опікунами проживає на територіях, де садочки не працюють.
✔️дитиною до 6-ти років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;
✔️дитиною до 6-ти років, яка потребує додаткового догляду (дитина з інвалідністю, або хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, інші визначені хвороби, та якій не встановлено інвалідність).

👉Детальніше про послугу “муніципальна няня” читайте в нашій статті

Донбас SOS

01 Oct, 07:02


Сьогодні, у День захисників і захисниць, ми хочемо подякувати🙏 Людям, завдяки яким наша організація може працювати та допомагати: відповідати на ваші дзвінки та повідомлення, надавати правові консультації, та відстоювати права постраждалих від війни.

🤝 Ми безкінечно вдячні Вам! Всім тим, хто тримає наше небо і боронить нашу державу, відстоює право на життя кожного і кожної з нас. Ми шанобливо схиляємо голови у пам’ять загиблих Героїв та Героїнь. Кожна смерть цих Людей - болісно відлунюється у серці кожного українця. Бажаємо, щоб всі хто чекають з війни своїх найрідніших- обов’язково дочекалися їх – з Перемогою.

❤️ Завдяки Вам – ми є сьогодні.

Донбас SOS

30 Sep, 09:32


Дівчина, яка вчилась у двох школах, щоб вступити в український виш. Історія, яка надихає!💫
На Гарячу лінію «Донбас СОС» через один з месенджерів звернулася родина 18-річної Олени (ім’я змінено), бо потребувала допомоги в оформленні документів для вступу дівчини в вищий навчальний заклад. Складність ситуації була у тому, що сім’я знаходилася на тимчасово окупованій території. Чи вийшло Олені стати студенткою і які перепони доводилося долати — читайте у нашому матеріалі.
❗️Цьогоріч 7 722 особи з тимчасово окупованих територій вступило до українських вишів ( станом на 1.09.) Ця цифра в порівнянні з минулими роками виросла у декілька разів. Донбас СОС також працює над збільшенням цієї цифри, зокрема постійно долучається до інформаційного висвітлення вступної кампанії для молоді з ТОТ та консультує щодо вступу. Боремось за кожну українську дитину!🇺🇦
Є питання? Телефонуй на гарячу лінію 0 800 309 110 (дзвінки безкоштовні). Також ви можете зв’язатися з нами у viber/telegram/whatsapp за номером (093) 500-69-18

Донбас SOS

26 Sep, 14:27


❗️ Увага! У зв’язку з воєнним станом Ощадбанк для зручності клієнтів продовжив термін дії всіх платіжних карток, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб, до 31 грудня 2024 року.

👐 Продовження відбувається автоматично для карток, термін яких закінчився починаючи з лютого 2022 року.

👉 Якщо нову картку вже перевипущено, будь ласка, зверніться до відділення Ощадбанку для її отримання у зручний для вас час.

Донбас SOS

23 Sep, 11:56


🤝 У сучасному правовому середовищі ефективний захист своїх прав є критично важливим на всіх етапах врегулювання спору, як досудового, так і судового.

📍 Розуміння специфіки і механізмів кожного з цих етапів може суттєво вплинути на результат і допомогти забезпечити справедливість.

Юристами Громадської ораганізації “ДОНБАС СОС” було прийнято рішення почати поглиблюватись в тему захисту своїх прав під час досудового та судового врегулювання спору та розглянути наступні питання:
👉 ключові аспекти захисту прав в рамках досудового та судового врегулювання спорів в Україні;
👉 як важливо правильно документувати всі обставини та зберігати докази, які можуть вплинути на вирішення спору;
👉 підкреслимо важливість даної теми та надамо рекомендації для ефективного захисту ваших інтересів на кожному етапі конфлікту.

Досліджуючи ці питання, ви зможете краще орієнтуватися у правових механізмах та бути впевненими у своїх правах під час комунікації з органами державної влади, місцевого самоврядування, їх посадовими особами.
Детальніше читайте в статті за посиланням

Донбас SOS

20 Sep, 10:29


Запис вебінару: Державні гранти на навчання.

1) Що таке державний грант та терміни впровадження проєкту
2) Хто зі студентів та за якими спеціальностями може отримати грант
3) Як обчислити розмір гранту
4) Як скористатися отриманим грантом

Донбас SOS

20 Sep, 08:09


#питання_тижня
До "Донбас СОС" надійшло звернення:
“Мене цікавить питання - чи потрібен зараз дозвіл на виїзд дитини за кордон від другого з батьків,чи можна їхати без такого документа?”

🎓Відповідь юристів:

Правилами перетинання державного кордону громадянами України в діючій редакції передбачається, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

👉Тож, в разі виїзду дитини з одним батьків додаткового підтвердження від іншого з батьків не вимагається.

В разі виїзду дитини у супроводі іншої особи (родича або ні), потрібна згода лише одного з батьків, яка оформляється заявою, завіреною органом опіки та піклування. Нотаріальне посвідчення такої заяви не вимагається.

Також, нагадаємо, що після досягнення 16-річного віку неповнолітня особа може самостійно перетинати кордон без дозволу чи участі батьків.

Донбас SOS

17 Sep, 10:28


🐱🐶У мережі шириться тренд, замовлення малюнків домашніх улюбленців у юних художників. Хтось з малечі за допомогою своєї творчості збирає на потрібні їм особисті речі (телефони, велосипеди тощо), а хтось хоче долучитися до допомоги ЗСУ.
Донбас СОС вирішила підтримати цю ініціативу та замовити малюнки домашніх улюбленців співробітників організації.Вийшло дуже символічно і зараз розповімо чому👇На малюнку ви бачите кішку Грейсі (власниця - операторка Тетяна). Таня приймає дзвінки та консультує всіх, хто потребує інформації. А якщо людина потрібна юридична консультація, Таня передає питання юристці Богдані (та її улюбленцю коргі Гарчику, який також на малюнку).
Саме так побачила наших улюбленців 9-річна художниця Євгенія. Дівчинка навчається у 4 класі. Вона розповіла, що з 10 травня проживає у Харкові - її родина є переселенцями з Вовчанської громади.хто хоче мати малюнки своїх пухнастиків та підтримати дівчинку, звертайтеся до Євгенії.
📞А хто потребує консультацій - звертайтеся до Донбас СОС 0 800 309 110

Донбас SOS

16 Sep, 16:32


Донбас SOS: проконсультуємо щодо питань, із якими стикаються ВПО та постраждалі від війни.

Звертайтесь на гарячу лінію ГО «Донбас SОS» 0 800 309 110 (дзвінки безкоштовні). Також ви можете зв’язатися з нами одним з таких способів:

— месенджери viber/telegram/whatsapp за номером (093) 500-69-18;
— наша сторінка у Facebook;
— онлайн приймальня

Донбас SOS

16 Sep, 11:21


❗️У статті ви знайдете оновлену інформацію відповідно до змін прийнятих Кабінетом Міністрів України.

Відтепер навіть неповнолітні студенти матимуть змогу самостійно отримати грант. Зробити це можна буде через застосунок "ДІЯ". Маємо інформацію, що вже вчора ( 15 вересня) почали надходити перші повідомлення про призначення грантів.

Як отримати грант, детальний алгоритм дій, розмір гранту та власне хто ним може скористатись, читайте у статті

Донбас SOS

13 Sep, 12:28


Заяви на отримання грошової допомоги для купівлі твердого палива (дров) будуть прийматись до 25 вересня 2024 року

Початково кінцевою датою подачі заяв було 16 вересня!

🤝 Дякуємо за таке рішення @Мінреінтеграції та @УВКБ ООН, адже завдяки цьому більша кількість мешканців прифронтових територій зможуть отримати допомогу.
Нагадаємо, що мова йде про виплату у розмірі 21 тисячі гривень на одне домогосподарство на опалювальний сезон. Зазначена допомога є цільовою, а саме на купівлю пічного побутового палива (дров).

Подати заяви можуть жителі Сумської, Харківської, Херсонської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Чернігівської областей в 10-кілометровій зоні від державного кордону з рф або лінії зіткнення (на момент подачі заяви) та/або на територіях активних (можливих) бойових дій.

🖇 Важливо - отримувачі мають проживання у житлових будинках (приміщеннях, кімнатах), які опалюються твердим пічним побутовим паливом.

Звернутися потрібно до ЦНАПу або органу соцзахисту населення, або уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Зверніть увагу! Грошова допомога не надається у разі, коли одержувач або інший член сім’ї (домогосподарства) вже отримував будь-яку допомогу (в натуральній чи грошовій формі) на опалювальний сезон 2024/25 року, метою якої є забезпечення твердим пічним побутовим паливом, крім допомоги з державного або місцевого бюджетів

Донбас SOS

11 Sep, 07:18


До нас в організацію звертаються пенсіонери, які стикнулися з наступною проблемою: припинення пенсії у зв’язку з їх смертю.

Звернення мають наступний характер:
📣 “Перебуваю в Донецьку, пройшла ідентифікацію за допомогою відеоконференцзв’язку у квітні місяці, маю на руках офіційну відповідь від Пенсійного фонду України про те, що особу встановлено після вдалої ідентифікації. Отримувала пенсію по липень. У серпні місяці пенсія не надійшла. Звернулась із офіційним запитом до ПФУ, отримала відповідь, яка мене приголомшила - пенсійний вважає мене померлою…”.

📣 “Доброго дня. Зіткнулися з проблемою від пенсійного фонду, що нібито за непідтвердженою інформацією людина вважається померлою. Проходили ідентифікацію, про що отримали позитивну відповідь. У серпні пенсію не нарахували, посилаючись на те, що людина померла, хоча це не є правдивою інформацією. Надсилаю своє фото з паспортом і сьогоднішньою датою у руці, щоб підтвердити, що я жива!”

Більшість про ідентичну причину ненадходження пенсії у липні/серпні місяці 2024 року дізнались з офіційних листів-відповідей від ПФУ, до якого пенсіонери робили запити. В отриманих відповідях зазначається наступне:
“В липні 2024 Головним управлінням отримана інформація від правоохоронних органів щодо Вашої смерті на території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Враховуючи означене, Вам була призупинена виплата пенсії з 01.08.2024”.

Щоб врегулювати дане питання, Пенсійний фонд пропонує у листі-відповіді особисто звернутись до територіального органу ПФУ через будь-який структурний підрозділ з метою ідентифікації та підтвердження особи живою.

За останні 3 тижні ми отримали близько 15 таких звернень, а також люди зазначають, що у їх знайомих ідентична ситуація. Також важливий той факт, що всі пенсіонери знаходяться в різних населених пунктах на ТОТ.
Якщо у вас, ваших рідних, близьких чи знайомих відбулась ідентична ситуація, що не прийшла пенсія і людина дізналась, що причиною є той факт, що вона вважається померлою - зв’яжіться з нами. Ми аналізуємо ситуацію та маємо змогу комунікувати з ПФУ.

📍 На жаль, ми не можемо гарантувати вирішення вашої проблеми, так як поновити пенсію можливо лише особисто звернувшись до ПФУ, але робимо все від нас можливе, щоб допомогти зрозуміти ситуацію.

Звертайтеся на Гарячу лінію нашої організації 0 800 309 110 (дзвінки безкоштовні), або напишіть в онлайн приймальню юристів за посиланням. Також ви можете з нами зв’язатися через Viber, WhatsApp або Telegram за номером 093 500 69 18

Донбас SOS

10 Sep, 10:36


Я ВПО з Запорізької області. Вступаю цього року на «право». Я можу отримати грант?

🎓Відповідь юристів:
Державні гранті на здобуття освіти не є допомогою, яка призначається залежно від приналежності до ВПО, осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, дітей-сиріт чи ін. Можливість скористатися державним грантом залежить від результату складеного Національного Мультипредметного Тесту (НМТ). Оскільки ви вступаєте на спеціальність «право», претендувати на отримання гранту можна буде лише, якщо з двох предметів НМТ було набрано не менше 170 балів.

Нагадуємо, що більш детально про те, хто та за яких умов може отримати державний грант, читайте у нашій статті

1,123

subscribers

219

photos

18

videos