ІТ-садок @it_sadok Channel on Telegram

ІТ-садок

@it_sadok


Україномовне ком‘юніті для айтішників

Owner - @Puchkof
Instagram - https://instagram.com/dpuchkov.it

Чат - https://t.me/+Hf9soL4Yk5kzN2Iy
Менторство по C#/.NET - https://t.me/it_sadok/67
TikTok(16k+) - https://vm.tiktok.com/ZMNHLxq3o/

ІТ-садок (Ukrainian)

Ласкаво просимо до ІТ-садку - україномовного ком‘юніті для айтішників! Цей канал створений спеціально для всіх зацікавлених у ІТ-галузі, де ви зможете знайти корисні поради, новини, та можливість спілкуватися з однодумцями. Власником каналу є @Puchkof, який також пропонує менторство по C#/.NET.

Будучи частиною цієї спільноти, ви зможете отримати доступ до Чату із спілкуванням учасників, а також слідкувати за оновленнями на Instagram та TikTok каналах. На TikTok каналі вже нараховується понад 16 тисяч підписників, де ви зможете переглянути цікаві відео та отримати більше інформації про ІТ-галузь.

Приєднуйтесь до ІТ-садку сьогодні, щоб бути в курсі останніх трендів та розвитку у світі айтішників! Долучайтесь до цієї дружної спільноти в Telegram і спільно розвивайте свої знання у галузі ІТ!

ІТ-садок

10 Dec, 19:20


🎙️ Про его програмістів, відкритість до нового, наставників та як правильно обирати навчання. Хотів це в сторіз сьогодні, але вийшов міні-подкастік, буду радий зворотньому зв’язку🤝

ІТ-садок

10 Dec, 19:20


Записав голосове для спільноти, але думаю воно буде доречне і тут

ІТ-садок

08 Nov, 18:29


Чому вам не потрібно обмежувати себе однією мовою програмування?

Багато новачків переживають за вибір першої мови програмування, яка краща/крутіша/більше платять і тд. Хочу поділитися думками щодо цього.

З 2016-2017 я перепробував безліч мов, включаючи Python, Java, C++, PHP, C#, JavaScript/TypeScript. Звісно, я не гуру в усіх, але з допомогою чат гпт і чашкою кави я видам працююче рішення на будь-якій мові за відносно адекватний час при відносно адекватній якості.

Чому? Бо основи, як будуються застосунки - однакові. Патерни, парадигми програмування, види архітектури, протоколи, алгоритми/структури даних - вони не залежать від мови програмування чи фреймворку. Якщо мені треба відправити івент в чергу чи зробити HTTP-запит - я просто гуглю «how to make GET http request in python 2024» чи відкриваю документацію. На C# я це просто роблю з голови.

Так, можливо я не знаю підкапотних деталей чи мій код буде не по conventions, але задачі бізнесу явно закриє. Я точно знаю, що якщо С# раптом загнеться, то мені треба 3-6 місяців, щоб я раптом перетворився у Senior NodeJS розробника)))

Тому вам, як новачкам, не варто переживати за перший вибір. Навіть якщо ви помилитесь - на вивчення нової мови чи технології ви витратите в 2-10х менше часу, особливо якщо будете мати гарний фундамент🤝

ІТ-садок

30 Sep, 20:09


Про вигоряння

Чи відчував я прям депресію, що не міг себе зібрати в кучу та встати з ліжка? Не сказав би, завжди якось чіплявся за існування.

Але в ІТ вигоряв думаю рази 2 точно. Точно під час ковіду, коли ледве себе заставляв таски робити, і десь на початку шляху, коли дуже багато вчився і мав мало результатів. Зараз глобально почуваю себе свіженьким, але і стан до роботи змінився.

- Якщо щось по роботі можна зробити завтра - я зроблю завтра.
- Краще недопрацьовувати і думати, який я поганий працівник, ніж потім у психолога питати, чому мене не цінують.
- Не ставлюсь до роботи, як способу реалізації. Я працюю за $, свою творчість реалізовую в соц мережах чи у вільний час. Не очікую, що проєкт буде викликати в мене натхнення чи я зміню світ.

Звучить не мотивуюче, але такий жахливий світ капіталізму. При тому я навпаки відчуваю себе від цього щасливішим.

Мені здається, вигоріти можна від нездорових очікувань від роботи та від своєї продуктивності. На мою думку, я краще видам максимум там, де весь результат залежить від мене(спорт, блог, частково стосунки з оточуючими), ніж буду намагатися вибивати +500 чи отримати личку ліда.

Не повірите, як змінюється світ, коли розумієш, що достатньо сходити на співбесіду в інше місце та отримати х2, ніж намагатися вистрибнути зі штанів заради якогось признання😁

ІТ-садок

27 Sep, 16:32


🎙️Подкаст про мотивацію, й чому вона насправді вам не потрібна

ІТ-садок

27 Sep, 16:32


Записував подкаст для членів спільноти про мотивацію, як знаходити в собі сили рухатися далі в навчанні/роботі/спорті, думаю вам це теж буде корисно🤝

ІТ-садок

18 Sep, 17:56


С# двіж

Я поки тусуюсь в іншому каналі(а точніше - спільноті) по С#/.NET, нас там вже 300+ спартанців, і ми вже встигли:

- Провести ефір з куратором мого наставництва, який отримав офер на 6000$

- Я випустив mock interview на джуна зі студентом

- Запланував розбір моїх оферів на 7000 та 8000 баксів, з питаннями зі співбесіди, де знайшов та нюансами переговорів

- Планую ефір зі студентами, які вже працюють, вони поділяться своїм досвідом, шляхом, можливо навіть ЗПшками і як іде розвиток після навчання

Буду радий усіх там бачити, даю посилання на 24 години🤝

Тут теж скоро буде контент👀

ІТ-садок

01 Sep, 19:43


А, і якщо надумаєте кинути універ:

Я сам то кинув, але я знав, чим буду займатися, та весь цей час інвестував у це. Якщо ідея «просто кинути, а далі розберусь», то це може зіграти не в вашу сторону.

Без диплому мені важче, наприклад, отримати робочу візу чи довести, що я реально «кваліфікований» спеціаліст у розвинених країнах. Я це розумів, коли кидав. Тому рекомендую вам зважити усі ризики перед таким рішенням😉

ІТ-садок

01 Sep, 19:39


Як не просрати навчальний рік?

За вікном 1 вересня, у когось починається школа/універ, і я хотів би вставити свої 5 копійок про те, як, на мою думку, максимально ефективно витратити наступні 9 місяців.

1. Не очікуйте, що шарага дасть вам високооплачувану роботу, красиве тіло та в принципі супер актуальні знання. А от навички соціалізації, швидкого самонавчання, оточення, й місцями фундаментальні знання для майбутньої карʼєри - це те, що варто «брати».

2. Не витрачайте час на те, що вам не подобається. В мене 11 середній бал атестату, середній бал ЗНО 195, я максимально задрачував математику/фізику на канікулах. Це мені дало хіба що місце на бюджеті та математичний базис. Хоча я не до кінця розумів, навіщо це мені потрібно. Світ занадто швидко змінюється, щоб витрачати молодість на вивчення речей, які не мають для вас сенсу.

3. Вчіть англійську мову. Якщо ви не інвестуєте в це ресурси - на відстані в 5 років дуже сильно програєте.

4. Ретельно вибирайте друзів. Краще 1-2 топ чувака/подруги, поруч з якими ваше життя буде ставати краще, ніж купа «товаришів», у яких нема інтересів.

5. Фізуха дуже сильно роляє. Запишись в зальчик чи на якусь секцію, та займайся спортом хоча б 3 рази на тиждень. В 8 класі я не міг навіть підтягнутися, зараз я спостерігаю, що мої однолітки починають перетворюватися на скуфів😁

ІТ-садок

27 Aug, 18:53


🎙️Мої 3 лайфхаки, щоб навчатися швидше за інших

Тут поговорив про те, як і яким чином я оптимізую ресурси, затрачені на самонавчання, та пояснюю на прикладах як це можна використовувати вам

Нестандартний формат для мого каналу, але сподіваюсь вам зайде, спокійно слухайте на 2Х😁

ІТ-садок

24 Aug, 22:07


Це тепер треба робити групу в вайбері, чи вотсапі?🧐

Підписуйтесь на всяк на інсту🤝

ІТ-садок

17 Aug, 16:45


Про рівень ЗП

Кажу в лоб - ваш високий рівень експертизи та крутий досвід не є гарантією того, що ви будете заробляти вище 3 квартилю по ринку.

На рівень вашої зепки впливає безліч факторів: стан ринку, вилки всередині компанії, стан компанії на сьогодні, ніша вашого проєкту/продукту, ринок, на який ви працюєте, ваша англійська, ваші софт скіли, ваші хард скіли, на чому ви пишете та навіть те, чи сподобались ваші очі рекрутеру. Мудак з 10 роками досвіду й крутими хард скілами без норм англійської може заробляти менше солоденького 21-річного хлопця, який 3 рочки пише на ReactJS.

Чи інший приклад: який би я не був досвідчений/класний/розумний/спортивний, але оскільки я пишу на C#/.NET - мені в рази складніше буде знайти прямий контракт на умовний США, ніж розробникам на JS/Python. Бо ось такі тренди, така специфіка, й ви маєте це розуміти.

До чого я веду? Хочете заробляти більше - слідуйте трендам, вивчайте актуальні технології/міняйте мови, качайте англійську та токсичність заміняйте на питання до людей, які лутають більше вас. Й не забувайте - маючи фундаментальні знання та досвід, можна легко адаптуватися під стан ІТ на сьогодні😘

ІТ-садок

28 Jul, 14:36


Про свідому меркантильність

Я стільки хейтерських коментарів під відосами з «токсичними порадами» начитався: й про чорні списки, й що за брехню у резюме ніхто вас у команду не візьме, й взагалі що потрібно бути лапочкою.

Ну бля, яка у вас ціль? Самому собі посмоктати/полизати за те що ви бубочка, ідеальний працівник, який вчасно виконує всі тасочки, заробляє власнику галери на черговий мерс й реалізовує мрію про «роботу в дружній команді»? Чи заробляти якомога більше грошей, витрачаючи на це мінімально необхідну к-сть часу та енергії? Якщо ви навіть думаєте про перше, то психотерапевти вже готуються до вас🌚

У більшості випадків ви працюєте як контрактор, й компанія може викинути вас на мороз у будь-який критичний момент, й ніхто не подумає про вас/ваших дітей/вашу кішечку чи буде вам що поїсти. Навіть якщо якийсь конкретний менеджер реально допомагає вам з розвитком - не факт, що люди з бабками(тобто ті, хто приймає рішення) думають так само.

Як блогер, я розкачую людей на емоції та збираю охоплення. Але це не означає, що інструменти я беру з неба, це реально те, що працює десь у мене, десь у мого оточення, десь у підписників. Ваша задача - уважно набиратися цих інструментів, щоб брати максимум від своєї ситуації/ринку/життя. Мені реально не жалко, якщо якийсь JS-вийобщик напише що він сіньйор та отримає офер на 5к. Якщо він нормально робить задачі та відповідає очікуванням, за що йому платять(а це важливо, я в жодному відосі не казав, що треба бути довбойобом та просити 10к зп) - все інше дрочерство й не більше✌️

ІТ-садок

11 Jul, 10:02


Перша робота для новачка

Моя перша робота була у доволі великій аутсорс компанії, де я мав ментора, мені оплачували курси й я мав можливість почіпати різні технології(вчив JS/Angular, познайомився зі Scrum, лазив в Azure). Але такі можливості скоріше виключення, аніж правило.

Що тоді, що зараз багато джунів залітали в ІТ через невеличкі компанії, які десь якось на апворку чи через знайомства брали замовлення на аутсорс, й, не маючи бюджетів, наймали талановитих молодих спеців, щоб якось на них виїжджати. Часто це компанії без процесів, сам проєкт - або взагалі повна шляпа, або має купу неприємних нюансів починаючи з токсичного клієнта закінчуючи роботою по неділям. Але всім збс, бо клієнт економить/компанія заробляє/джунік отримує перший досвід. Особливо враховуйте нинішні реалії в країні.

Так ооот, якщо у ваших вологих фантазіях ви мрієте про макбук, худі з лого компанії, працевлаштування з плюшками та ворк лайф баланс на першій роботі - мушу вас розчарувати, скоріше за все вас чекає галера «Біба, боба 2 довбойоба», де за пару сотень баксів вам потрібно буде розважатися з легасі продуктом містера Сема з Делавера. Або в інакшому випадку - ваш пошук роботи може доволі сильно затягнутися👀

ІТ-садок

28 Jun, 11:16


Вже багато часу з подібного опитування пройшло, цікаво яка аудиторія в мене зараз👀

ІТ-садок

27 Jun, 11:07


Айтішна карʼєра

З лютого в мене пішов 7й рік комерційного досвіду в айтішці, й останнім часом почав ловити себе на деяких думках, якими вирішив поділитися тут.

- Останнім часом наче як відкрилося нове дихання, хочеться вчитися/розвиватися й качати нові скіли, а не просто лутати бабки з N робіт

- Співбесіди з дрючева перетворюються у «розмови по душам» та розбори цікавих use cases

- Зʼявилася більша вдячність собі, що не злився у перші роки, коли не заробляв або заробляв копійки. Це проблема багатьох молодих спеціалістів, як ментор це давно спостерігаю та намагаюсь вибивати зі студентів

- Найгірша помилка у карʼєрі - зупинитися у стані «занадто досвідчений для мідла, але по скілам до сіньйора не дотягує»

Можна вважати цей пост поверненням у канал😁

ІТ-садок

29 Jan, 10:57


https://dou.ua/lenta/articles/salary-report-devs-winter-2024 мда, обговоримо, чи просто помовчимо?

P.S на dou.ua в середньому ЗП завжди були трішки нижчі за ринок

ІТ-садок

31 Dec, 17:48


З прийдешнім 2024!

Буду стислим: хочу вам побажати успіхів в ваших ІТ-карʼєрах, щоб офери почали сипатися з неба і наш ринок відштовхнувся від дна. Я щиро хотів би, щоб кожен з вас мав можливість будувати своє життя так, як йому хочеться!

Цей рік був піздець яким складним, але такі часи будують сильних людей. Для мене особисто він вийшов доволі успішним в плані досягнення цілей, я навіть не очікував закрити його так, як закриваю зараз😅 Скажу вам так: ви не уявляєте, наскільки ви сильні, й через яку кількість челенджей одночасно можете пройти👌

Працюємо над тим, щоб 2024 був кращим/яскравішим/переможнішним🇺🇦 та наповненим любовʼю❤️

Ваш Діма Програміст👾

ІТ-садок

12 Oct, 15:31


Можливості для підписників

Як ви знаєте, час від часу я знаходжу можливості розвитку/роботи для підписників. Це можуть бути вакансії в чаті, добірки в відео, сторізи в інсті, робота для учнів і тд.

Так от, нещодавно дізнався про наставництво по FullStack-розробці на JS від моїх друзів з каналу Web Overflow. В їх професіоналізмі можете не сумніватися, в ІТшці вони з 2019 року. Додаю лінку з деталями https://web-overflow.notion.site/Web-Overflow-c3dce41a84754dec91dbbd5bcfcee709, тут ви можете більше дізнатися про умови, а також познайомитися з Анастасією та Юрою. Враховуючи ціну та формат - це супер пропозиція👌

Також не забувайте, що окрім очевидних занять, у вас буде оточення досвідчених розробників, які зможуть виступати в ролі ІТ-папочки та ІТ-мамочки. Хто читає мої пости - розуміє, як користуватися цим в свою користь😘

Ваш Діма Програміст👾

ІТ-садок

08 Oct, 18:55


За все треба платити💰

Ані курси, ані ментори, ані програми стажування не допоможуть вам вкатитись в ІТ та знайти першу роботу🤯

Знаєте яка різниця між людьми, які «змогли» та «не змогли»? Перші витратили максимум ресурсів(часу/енергії/грошей) на досягнення результату, інші - ні. Інакше й не може бути.

Той, хто програмує щодня ЗАВЖДИ буде попереду того, хто «потихеньку» пише код на вихідних. Той, хто вклав свої гроші в якісну освіту та приділяв цьому час ЗАВЖДИ буде попереду тих, хто скіпає уроки або прокрастинує з домашками.

Нікого не хейчу, у кожного є свої пріоритети. Кому найбільше всього треба, той завжди знаходить бажання/можливості/час/енергію. Але все одно за результат він віддасть свій той чи інший «платіж». Талант може вплинути хіба що на фінальну суму🧾

Приклад: я зараз вчусь водінню 🛞. Вчусь я з 0, відповідно розумію, що без купи годин за баранкою + купи гайдів на ютубі я практичний екзамен не вивезу. Тому й плачу додатково інструктору + витрачаю години на відоси. Інакше би, сподіваючись на школу чи те, що якось з часом розберусь, я би розтягнув це на купу місяців.

Не сподівайтесь на когось. Порахуйте, що вам буде коштувати ваш результат(або грошей за курси, або час + самодисципліна для самостійного розвитку), й зрозумійте, чи варто воно цього. Досить розмазувати у часі досягнення ваших цілей!

Ваш Діма Програміст👾